WhatsApp Search

Dijital Ortamda Muayene Randevusu Oluşturma Hizmet Sözleşmesi

Muayene Randevusu İsteyenler için 7 kriter

Dijital Ortamda Muayene Randevusu Oluşturma Hizmet Sözleşmesi

Dijital Ortamda Muayene Randevusu Oluşturma Hizmet Sözleşmesi 864 864 Muğla Kadın Doğum Doktoru ☎️: 05467740159
Muayene Randevusu İsteyenler için 7 kriter
muayene randevusu hizmet sözleşmesi

Dijital Ortamda Muayene Randevusu Oluşturma Hizmet Sözleşmesi

Bu sözleşme 1219 sayılı kanun , 6098 sayılı kanun , 4857 sayılı kanun , 6502 sayılı kanunlara uygun olarak hazırlanmıştır.

Bu sözleşme, bir tarafta Doktor Mesut Bayraktar, Kadın hastalıkları & Doğum Uzmanı, Muayenehane, Beşköprü Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No:62 kat:3 Daire:5 48600 Ortaca/Muğla, [Vergi Numarası:1560371484] (“Hekim“) ile diğer tarafta [WhatsApp İletişim Kısmında Kimlik Bilgilerini İbraz Etmiş Hasta Adı ve Soyadı, Adres] (“Hasta“) arasında dijital olarak akdedilmiştir.

2. MUAYENE RANDEVUSU ALMA

Muayene randevusu +905467740159 hattı üzerinde bulunan WhatsApp uygulaması vasıtası ile hasta veya onun izin verdiği kişi tarafından alınır. Randevu Alma 7/24 bu uygulama üzerinden yapılır. Rutin mesai saatleri içi ve dışı randevu alma durumları birbirinden farklıdır ve açıklanacaktır.

Adınız Soyadınız, TC Numaranızı, Adresinizi, Telefon Numaranızı WhatSApp İletişim Hattımıza İbraz Ederek Randevu Aldığınızda Aramızda Hizmet Sözleşmesi Otomatikman Oluşmuş Olur.

Hasta ;

https://wa.me/905467740159 buradan ve telefonundaki uygulamadan randevu talebinde bulunur.

 • Kısa link: https://muglakadindogum.net/a/
 • Sözleşmesini okur.

Bazı lüzüm hallerinde https://wa.me/message/HR3JJZV25RD7L1 linkinde bulunan

 • İstediğim Gün Saat :
 • Ad Soyad :
 • Adres :
 • TC :
 • Meslek :
 • Yaş :
 • Şikayetim ( Özel Bir Durum Varsa Basit Bir Şey Yaz ) :

Verileri Hekime Yazarak Gönderir. Hekim muayene ücretini hastaya bildirir. Hasta ücreti ve uygun randevu aralığını kabül edip KESİN KARARLI TUTARLI şekilde onayladığında randevu aralığı hastaya tahsis edilir. Buda aynı şekilde yazılı olarak ve sözleşme linki ile beraber hastaya bildirilir.

2. HİZMETİN NİTELİĞİ

Hizmet Veren, Hasta’ya Hekimlik Sanat & Zanaat icrası sunmayı taahhüt eder. Hizmetin kapsamı ve niteliği, Hasta ile yapılacak ayrıntılı bir muayene sonrasında belirlenecektir.

2.a HEKİMİN SORUMLULUKLARI

Hizmet Verenin (Hekim) onayı ile, Hastanın talep ettiği ve onayladığı gün ve saatte Jinekolojik & Obstetrik sağlık hizmetini sunmayı taahhüt eder. Bunlar;

 • Hastanın talep ettiği randevu aralığı ayarlanır.
 • Hekim hastayı randevu saatinde hazır bekler.
 • Minimum1 adet kadın asistan bulundurulur.
 • Muayene randevusu saatinde bekleme odası dahil olmak üzere, muayenehaneye yabancı başka hiç kimse alınmaz. %100 mahremiyet sağlanır. Hasta gidene kadar bu durum sürdürülür.
 • Muayene randevusu başlamadan önce tüm hijyenik şartlar yerine getirilir.
 • Muayene randevusu başlamadan önce yeterli aydınlatma, havalandırma, iklimlendirme yapılır.
 • Muayene randevusu başlamadan önce tüm tıbbi cihaz ve sarf malzemeler hazır edilir.
 • Muayene sonrasında, Hasta da onay verirse WhatsApp iletişimin kurulduğu numaraya pdf formatında açıklayıcı, okunaklı epikriz gönderilir.

Hekim tarafından kişiye yönelik (sürüm usulü olmayan) nitelikli Hekimlik sanat & zanaat icrası verildiğinden, pahalı ve kısıtlı kaynak olan tıbbi cihazlar istenilen çalışma aralığına muayene randevusu edimine bağlı tahsis edildiğinden; randevu silsilelerinin aksaması hem hizmet verene maddi- manevi zarar külfeti yaratacağından hem de hekimlik sanat & zanaat icrasınının maliyetini artırarak toplum sağlığını riske atacağından; Hasta WhatsApp iletişim hattı üzerinden muayene randevusunu talep ederken kesin – kararlı ve tutarlı olduğunu kabul ederek Hekimden; muayene olmak için randevu edimini talep eder. Bu talep başladığında ve “Hekim & Hasta” tarafından karşılıklı onaylandığında Dijital Ortamda Muayene Randevusu Oluşturma Hizmet Sözleşmesi başlamış olur. Hizmetin kapsamı ve niteliği, yapılacak tedavilerin devam ücreti, Hasta ile yapılacak ayrıntılı muayene sonrasında tekrardan belirlenecektir.

2.b HASTANIN SORUMLULUKLARI

 1. Hasta kendi resmi kimliği ile gelir.
 2. Hasta tam randevu saatinde gelir.
 3. Rekabet Gösterme – Ön Pazarlık ile Parasal Karşılığı Olmayan Hekim – Hasta Bağını Oluşmadan Ortadan kaldırıcı davranışlardan hasta uzak durur. Hasta; Hekimlik meslek icrasını ticari alana rekabet göstererek çekmeye çalışmaz.
 4. Muayene esnasında, hekimin anlattığını, tam ve doğru tarzda anladığını söyleyip; Hekime de ”Ben Anladım” ifadesi ile teyit ettiğiniz; sağlık bilgileriniz için, muayene bittikten sonra, randevu telefonumuzun ; Eş, Anne, Baba… tarafından aranılarak, “Doktor Bizi De Bilgilendirsin, Doktorla Konuşacağız” tarzındaki talepleri hasta hekimin çalışma disiplinini korumak amaçlı önleyecektir, çevrersindeki kişilere doğru bilgiler verecektir. Hasta; Hekimi her soruya cevap veren, 3. şahısları sakinleştiren telesekreter robot, anti-depresan olarak görmeyecek, öyle lanse etmeyecektir.
 5. Hasta; Hekimin muayenehanesini hastaneler ile kıyaslamayacaktır. Hekime ön pazarlık- rekabet gösterme amacıyla hastaneleri sunmayacak; Hekimlik mesleğini ticari alana çekmeyecektir. Bu sayede Hekim mesleğini rekabet etmeden serbest olarak hasta için icra edecektir.
 6. Hekimin vereceği “başlangıç – ısınma” tedavisini; maddiyatı korumak için süper etki etti ve iyileştim , artık tedaviye gerek yok şeklinde psikolojik şartlanma ile; Hekimin reçetesini – bilgisini – emeğini suistimal ile heba etmeyecektir, Hekimden kaşrşılıksız cömertlik bekleme veya buna zorlama davranışlarında bulunmayacaktır.
 7. Hekimin Söyledikleriyle uyuşmayan; Yanlış anlatma, eksik anlatma, gerçeğe aykırı anlatma, çevrenizdekileri ajite etme amaçlı, çevrenizdekilere trajedi varmış gibi gösterme durumunda; sonra tedavi ücretini büyüterek fazla olan kısımı kendine pay etme(mesela 50 olan tedavi ücretini, eşine 150 deyip, ardaki 100 lik farkı kendine ayırma); Hekimden öğrenilen bilgilerin kötüye kullanılması ; hurafe boş bilgiler – internet bilgileri ile Hekimin söylediklerini karşılaştırma durumunda, Hekimi taraf; cevap veren olmayacağını bilmktedir ve Hasta sorumluğunu ve diğer belirtilen uygunsuz davranışlar sergilemeyeceğini kabul eder.
 8. Muhatap , Muayene Süresince, Sadece Heki̇mi̇n Karşisina Oturmuş Olan Hastadır. Hasta; Hekimi çoklu muhattapla karşı karşıya bırakmayacak, Buna Zorlamayacaktır.
 9. Hasta, doktoru maddi destek sağlayan, Bedavaya İş Yapan, karşılıksız Cömertlik Sergileyen figür olarak değil, Sadece sağlık profesyoneli olarak görecektir ( Meali:Hasta; Hekimi para babası – zengin Olarak Görmeyecek, Bakmayacaktır.)
 10. Muayene randevunuza 1 adet refakatçi ile gelebilirsiniz. Refakatçi muayene odasına girmiş ise, onun yanında her konunun konuşulabileceği iznini vermiş olursunuz. Anlayışı – zekası kıt, kavgacı, Aşırı Cimri, her şeyi Pahalı Gören kişileri refakatçı olarak getirmeyiniz.
 11. Muayenehaneme gelebilecek hamilelerin; gebeliklerini bozacak enfeksiyon bulaştırma riski nedeniyle Yanınızda Bebek – Çocuk getirmeyiniz. Getirdiğiniz Semptomsuz taşıyıcı olabilirler, ortamı, Sizden Sonrakileri kontamine eder !
 12. Bir kez muayene olup, sonra ki günlerde, randevu hattımız 05467740159 üzerinden,” biz özele geldik, telefonla istediğimiz zaman doktorla görüşeceğiz ” şeklinde hekimin demokrasisine saldırgan , çalışana ses yükseltme – azarlama – hükmetmeye çalışma – İş öğretme davranışlarında Bulunmayacaktır.
 13. Hekimlik sanat & zanaat icrasının maliyetini Hekimin zararına olacak şekilde düşürmek amacıyla, sürekli olarak doktordan ücretsiz hizmet beklemek ve sorunları telefon üzerinden çözmek için ısrarla doktorla telefonda görüşmek istemek, Tahlil sonuçları veya Başka Hekimlerin İlaçlarıın Resimlerini Atmak . Hekimlik sanat & zanaat maliyetlerimize katkıda bulunmamaktadır. Hasta karşılıksız cömertlik istemlerinden ve kadirşınas olmayan davranışlardan kaçınır.
 14. Hasta Muayene ücretinin; tedavilerin ücretini Kapsamadığını Bilmektedir. Buna Göre Tedavisini Yönlendirir.

3. ÜCRET VE ÖDEME KOŞULLARI

 1. Hasta, Hizmet Veren’in belirleyeceği ücreti ve ödeme koşullarını kabul eder. Muayene ücreti WhatsApp üzerinden hastaya bildirilir, bu ücret ve bu sözleşmenin şartları kabul edildiğinde randevu onaylanır. Randevu iptali veya geç gelme durumları madde 4 de, diğer durumlarda uygulanacak ücret politikası ise madde 5 de belirtilmiştir.
 2. Muayene ücreti dışında, hastanın sözel istemi ve onayıyla yapılacak her tetkik ve incelmenin ücretini hasta peşin öder. Bunlar muayene ücretine dahil değildir. Genel uygulama gereği kişi günde 1 defa muayene edilir ve 1 defa ücret ödemesi alınır. Aynı gün içerisinde tekrar muayene edilmesi gereği hasıl olursa yeni muayene ücreti alınmaz ama kullanılan sarf malzeme ve tetkik ücretleri talep edilir. Eğer kişi aynı gün içinde tıbbi gereklilik olmadan keyfi muayene, keyfi ultrason incelemesi talebinde bulunursa bu yeni muayene ücretine tabiidir.
 3. Kontrol muayene süresi aynı günü kapsar, yani bir gündür. Yeni bir gün için tekrar muayene talep edildiğinde; bu yeni bir muayene olup tekrardan ücrete tabidir. Devlet hastaneleri veya özel hastanelerde işletilen; 10 gün içerisinde ücretsiz kontrol muayenesi Mesut Bayraktar Hizmet sağlayıcısında geçerli değildir. Çünkü Hekim hastane değildir. Hizmet sağlayıcı Devleten; Özel Hekimlik sunumu adına 1 kuruş destek, hibe, ödeme almamaktadır.

RANDEVU İPTALİ VE DEĞİŞİKLİK POLİTİKASI

Hasta, randevularını değiştirmek veya iptal etmek istediğinde, madde 4 de belirlenen politikalar doğrultusunda hareket edecektir

4. MUAYENE RANDEVUSU İPTAL VEYA GELMEME DURUMU

Hekimlik sanat &zanaat icrası güvene dayalı ve asla suistimal edilmeyecek ehemniyette ciddi bir meslektir. Uygunsuz randevu alımları ve iptalleri meslek icrasının maliyetini arttırarak toplum sağlığını riske atmakta, değerli ve kısıtlı kaynak olan tıbbi cihazların atıl kalmasına sebep vermekte, ayrıca çalışma disiplinini ortadan kaldırmaktadır. İşte bunu engellemek için GELMEYECEĞİNİZ RANDEVUYU ALMAYIN ; GELMEYECEĞİNİZ RANDEVUYU ONAYLAMAYINIZ.

 1. Uygun İptal – Değişiklik Hakkı: Hasta rutin mesai saatleri (08:00 – 17:00) içinde 8 saat önceden (yani 1 gün önceden) haber vermek koşulu ile randevusunu her hangi bir müeyyideye maruz kalmadan iptal edebilir, “vaz geçtim, gelmeyeceğim” diyebilir. Aynı şekilde bu kurala uymak koşuluyla gün ve saatinde değişiklik isteminde bulunabilir. Uygunluk varsa bu talep karşılanır.
 2. Muayene randevusuna 8 saatten az kala randevu iptal (“vaz geçtim, gelmeyeceğim” şeklinde) bildirimlerinde (madde 2 deki yüksek nitelikli koşulları sağlamak Hekime + Topluma maddi külfet yarattığından) Hekim muayene ücretini hak etmiş sayılır ve hastanın iptal bildirimi (sözleşme madde 4/1 e) uygun olmadığından, Hekim hastaya faturasını düzenler ve WhatsApp üzerinden iletir ve ödemesini talep eder, 3 (üç) gün içerisinde ödeme yapılmadığında Hekime icra yoluyla bunu tahsil etme hakkı doğar.
 3. Rutin mesai saattleri (08:00 – 17:00) dışında (Hekimin uyku – dinlenme hakkını, sosyal yaşantısını, aile hakkını bölen saatlerde) randevu iptal “vaz geçtim, gelmeyeceğim” durumlarında; çalışma takvimi bir anda bozulup maddi külfet hekime oluştuğundan; sözleşmenin madde 4/1′ e uygunluk olmadığından Hekim muayene ücretini yine hak etmiş sayılır ve Hekim hastaya faturasını düzenler ve WhatsApp üzerinden iletir ve ödemesini talep eder, 3 (üç) gün içerisinde ödeme yapılmadığında Hekime icra yoluyla bunu tahsil etme hakkı doğar.
 4. Randevu saatine çok yakın vakitlerde olan iptal (“vaz geçtim, gelmeyeceğim”) bildirimlerinde (sözleşme madde 4/1) uygunluk olmadığından Hekim muayene ücretini yine hak etmiş sayılır ve Hekim hastaya faturasını düzenler ve WhatsApp üzerinden faturayı iletir ve ödemesini talep eder, 3 (üç) gün içerisinde ödeme yapılmadığında Hekime icra yoluyla bunu tahsil etme hakkı doğar.
 5. Gece yarısı veya 24:00 ile sabaha doğru, yani Hekimi veya çalışanını uykudan uyandırarak alınmış muayene randevuları sözleşme madde 4/1 de bulunan iptal etme istisnasının dışındadır ve hiç bir şekilde iptal edilmez. Örnek vermek gerekirse 01:30 da veya 03:00’da randevu talebinize biz cevap verip, onaylamış isek, bunu sizde kesin kararlı tutarlı teyit etmiş iseniz; bu randevunuzu hiç bir gerekçe göstererek iptal edemezsiniz. Bu randevuya gelmek zorundasınız. Gelmediğinizde Hekim muayene ücretini hak etmiş sayılır ve Hekim hastaya faturasını düzenler ve WhatsApp üzerinden iletir ve ödemesini talep eder, 3 (üç) gün içerisinde ödeme yapılmadığında Hekime icra yoluyla bunu tahsil etme hakkı doğar.
 6. Gün içindeki randevu boşluğunu değerlendirmek amacıyla “10-60 dakika içinde geliyorum şeklinde “randevu onaylayıp ; gelmediğinizde veya muayene süresine az bir süre kala randevu iptal “vaz geçtim, gelmeyeceğim” dediğinizde Hekim muayene ücretini yine hak etmiş sayılır ve Hekim hastaya faturasını düzenler ve WhatsApp üzerinden iletir ve ödemesini talep eder, 3 (üç) gün içerisinde ödeme yapılmadığında Hekime icra yoluyla bunu tahsil etme hakkı doğar.
 7. Acil Bir Durum Hasıl Olduğunda İnsanlar Hastanede Jinekolog Bulamayabilmektedir. Böyle Durumda Acil Olarak Mesut Bayraktar’ın Muayenehanesine İntikalini Talep Etmektedirler. Bu Aciliyet Hali Nedeniyle Doktor Hemen Görev Yerine İntikal Eder, Hastayı Bekler. İşte Bu Bekleme Esnasında “İşte Biz Yan Şehirdeki Hastaneye Gittik, Helikoptere Bindik, Doktor Hastaneye Geldi, … Gelemeyeceğiz” Dediğinizde Hekim muayene ücretini yine hak etmiş sayılır ve Hekim hastaya faturasını düzenler ve WhatsApp üzerinden iletir ve ödemesini talep eder, 3 (üç) gün içerisinde ödeme yapılmadığında Hekime icra yoluyla bunu tahsil etme hakkı doğar.
 8. İCRA HAKKI: Sözleşme madde 4 durumuna uygun şekilde iptal yapılmadığında ve buna istinaden düzenlenecek faturanın ödenmemesi durumunda oluşan zararın icra yoluyla giderilmesi için yasal mercilere başvurulduğunda uygulanacak faiz en yüksek mevduat faizidir. Borç inkar edildiğinde veya kabul edilmediğinde borç inkar tazminatı 1 muayene ücreti bedeli kadardır.
 9. EŞİTLİK İLKESİ:Hekim onaylanan randevu gününde; Hastanın talep ettiği Hekimlik sanat & zanaat icrasını sözleşme madde 4/1 deki gibi bir bildirim yapmadan “acil mesleki durum olmadan” iptal ederse veya randevusu verilmiş muayeneye keyfi gelmezse Hastaya 1(bir) muayene ücreti ödemeyi taahhüt eder.

Hekimlik hizmetinin sunulduğu kurumda randevular “KESİN”olmak koşulu ile verilmektedir. Muayene olmak için alınan muayene aralığı bir borç ilişkisini başlatmaktadır, sadece ödeme günü muayene günüdür. Hasta, randevusuna madde 4/1 deki şartları sağlamadan gelmediği takdirde bu borcu ödemekle yükümlüdür. Siz bu süreyi ve nitelikli kısıtlı kaynak olan tıbbi imkanları kesin kararla doldurmasaydınız, başkasına tahsis edecek, atıl kalmasını önleyecektik.


SÖZLEŞMEDEN DOĞAN BORÇ DURUMU
DURUMİŞLEMÖDEME
Uygun İptal – Değişiklik HakkıHasta, Rutin Mesai Saatleri İçinde 8 Saat Önceden (yani 1 Gün Önceden) Haber Vermek Koşulu İle Randevusunu İptal Edebilir Veya Değiştirebilir. Aynı Şekilde Bu Kurala Uymak Koşuluyla Gün Ve Saat Değişiklik İsteminde Bulunabilir. Uygunluk Varsa Bu Talep Karşılanır.|

Ödeme Yapılmaz
İptal Bildirimine Bağlı Ücret Politikası8 Saatten Az Kala Yapılan İptaller8 Saatten Az Kala Yapılan İptallerde Hekim Muayene Ücretini Hak Eder. Hasta, Hekim Tarafından Düzenlenen Faturayı 3 Gün İçinde Ödemekle Yükümlüdür. Ödeme Yapılmadığında Hekim, İcra Yoluyla Tahsilat Hakkına Sahiptir.
Rutin Mesai Saatleri Dışında Yapılan İptallerRutin Mesai Saatleri Dışında Yapılan İptallerde Hekim Muayene Ücretini Hak Eder. Hasta, İptal Durumunda Hekim Tarafından Düzenlenen Faturayı 3 Gün İçinde Ödemekle Yükümlüdür. Ödeme Yapılmadığında Hekim, İcra Yoluyla Tahsilat Hakkına Sahiptir.
Randevu Saatinin Çok Yakınında Yapılan İptallerRandevu Saatinin Çok Yakınında Yapılan İptallerde Hekim Muayene Ücretini Hak Eder. Hasta, İptal Durumunda Hekim Tarafından Düzenlenen Faturayı 3 Gün İçinde Ödemekle Yükümlüdür. Ödeme Yapılmadığında Hekim, İcra Yoluyla Tahsilat Hakkına Sahiptir.
Gece Saatlerinde Alınmış Randevular İptal EdilemezGece Saatlerinde (Mesela 24:00 – 06:00) da Alınmış Randevular İçin Yapılan İptallerde Hekim Muayene Ücretini Hak Eder. Gece Saatlerinde Randevu İptali İstisna Dışındadır; Onaylanan Randevu, İptal Edilemez Ve Hekim Muayene Ücretini Hak Eder
Randevu Boşluğunu DeğerlendirmeGün İçindeki Randevu Boşluğunu Değerlendirmek Amacıyla “10-60 Dakika İçinde Geliyorum” Şeklinde Alınan Randevularda Yapılan İptallerde Hekim Muayene Ücretini Hak Eder.|
İcra HakkıMadde 4/1 Durumuna Uygun Şekilde İptal Yapılmadığında Ve Faturanın Ödenmemesi Durumunda Oluşan Zararın İcra Yoluyla Giderilmesinde İçin En Yüksek Mevduat Faizi Uygulanır. Borç İnkar Durumunda 1 Muayene Ücreti Ceza Eklenir.
Eşitlik İlkesiHekim, Onaylanan Randevu Gününde Talep Edilen Hekimlik Sanatını Bildirim Yapmadan İptal Ederse Veya Gelmezse, Hastaya 1 Muayene Ücretini Ödemeyi Taahhüt Eder.|

5. MUAYENE RANDEVUSU DİĞER DURUMLAR

 1. Bu sözleşmedeki şartları kabül edip, muayene ücretinide kabul ettikten sonra muayene randevusuna gelip “Şu doktora, şu özel hastaneye biz yeni muayene olduk ve muayene ücreti verdik;Yine mi ! – Size de mi ! muayene ücreti vereceğiz” şeklinde davranış sergileyip, randevuyu iptal ederek gittiğinizde; bu yaptığınız muayene iptali oluşmuş olan sözleşmenin madde 4/1 ine uygunluk içermediğinden Hekim muayene ücretini yine hak etmiş sayılır ve Hekim hastaya faturasını düzenler, faturayı WhatsApp üzerinden faturayı iletir ve ödemesini talep eder, 3 (üç) gün içerisinde ödeme yapılmadığında Hekime icra yoluyla bunu tahsil etme hakkı doğar.
 2. Bu sözleşmedeki şartları kabül edip, muayene ücretinide kabul ettikten sonra muayene randevusu alıp; randevuya gelip “Ben Muayene Olmayacağım , Sadece Bir Şey Soracağım” şeklinde muayene ücretini ödemekten kaçındığınızda, randevuyu iptal ederek gittiğinizde; aramızda oluşmuş olan sözleşmenin madde 4/1 ine uygun iptal etme oluşmadığından Hekim muayene ücretini yine hak etmiş sayılır ve Hekim hastaya faturasını düzenler, faturayı WhatsApp üzerinden iletir ve Hastanın bunu ödemesini talep eder, 3 (üç) gün içerisinde ödeme yapılmadığında Hekime icra yoluyla bunu tahsil etme hakkı doğar.
 3. Muayenehane içinde muayene ücretini vermemeye çalışmak, bunun için kıvranmak, 1000 dereden bahane bulmak, doktoru ikna etmeye çalışmak, ön pazarlık yapmak, kendini acındırmak azda olsa gelişmektedir. Ek olarak Hekimin Kutsalı Olan Muayene Ücretini Cerrahi İşlemlere yedirmeye çalışmak, vermemeye çalışmak; Bağcıyı döverek üzüm yemeye çalışmaktan farkı yoktur. Buna tenezül etmeyiniz. Hekimin Muayene Ücreti Kutsalıdır; Ona Göz Dikilemez. Bu şekilde davranış sergileyip, randevuyu iptal ederek gittiğinizde veya ücreti vermediğinizde; Hekim muayene ücretini yine hak etmiş sayılır ve Hekim hastaya faturasını düzenler, faturayı WhatsApp üzerinden faturayı iletir ve ödemesini talep eder, 3 (üç) gün içerisinde ödeme yapılmadığında Hekime icra yoluyla bunu tahsil etme hakkı doğar.

6. ÖZEL DURUMLAR

 1. Tüm Cerrahi İşlem & Tedavilerin Ücreti; Kişi Muayene Edilip, Durumu Belirlendikten Sonra, Hekim Tarafından Kişiye Özel Belirlenir. Kişi muayene edilmeden Asla minumum fiyat, ortalama fiyat, maksimum fiyat verilmez.
 2. Hekim kendisine iyilik & güzellikle 1 adım gelene, hekim 2 adım yaklaşır. Bunu avantaj olarak kullanabilirsiniz. Hekimin gönlünü kazanın. Hasta Hekimin gönlüğü kazanmaya çaba sarf eder.
 3. Hekim size tedavi önerdiğinde ve maliyetten kaçınmak için;
  • Ev aldık kredi ödüyoruz
  • Araba aldık kredi ödüyoruz
  • Düğün yapacağız/yaptık
  • Çocuk okutuyoruz
  • Çocuklarımdan isteyemem
  • Eşim vermez
  • Emekliyim
  • Kiradayım
  • Hepsinin durumu kötü
  • Tedavileri astronomik – fahiş görme
  • Tedavi maliyetini duyunca hastalığını birden ret etme, yok sayma şeklinde davranışlar hastalığınızı kronikleştirecek, iyileşmenizi engelleyecek, durumunuzu kötüleştirecek şekilde saplantılı bahaneler üretmeyiniz. Tedavinizi; kaliteli – konforlu yaşam istikakınızı maddiyatsızlık bahaneleriyle geciktirmeyiniz.
   Maddiyatı korumak; ondan vaz geçememek (ölümcül cimrilik, ölümcül bedavacılık) nedeniyle evde sakatlık veya ölüm garanti olana kadar beklediğinizde Hekim tedavileri artık bir işe yaramaz ! Hekim bu davranışların sorumlusu değildir.
 4. Hekimin yaklaşımını ve tedavilerini başka hekim ve hastanelerde bulmanız – uygulattırmanız mümkün olmayabilir. Bu şekilde arayışlar sizin maliyetinizi ve hastalığınızı büyütür – katlar. Hekime güvenin ve Hekime uyum sağlayınız. Hekimin İşini kolaylaştırınız, çünkü sizin için çalışacaktır.
 5. Zenginliğe yaslanıp, Hekimin söylediklerinin – önerdiklerinin aksini elde etmeye (benim hastalığım yok, her şeyim normal, tüm tahliller normal, 10 doktora gittim ve hepsi normal dedi veya maddi-manevi menfaat gayesiyle kocasına – partnerine; mükemmel kadın üreme sistemine sahip bir kadınım algısını pekiştirme, hastalıklı rahime sahip olup, bu gerçeği İnkar edip, bunu tespit eden Hekime ) yönelik, dürüst Hekimi kendine rakip düşman belleyip ve dürüst – tecrübeli- meslek ustası Hekimin aşikar tespitleriyle mücadele için “Uçağa binip şehir şehir, doktor doktor gezen” yani “Narsistik – Histerik – Şizofrenik” davranış durumunda Hekim sizin anlamsız mücadelenize kesinlikle taraf olmayacaktır. Hatta hekim sizi kalıcı – sürekli olarak ret edebilir.
 6. Aile veya efradınızın zenginliği – imkanı varken; tedavi masraflarını Hekimin üstlenmesini, Hekimin bedavaya cömertlik sergilemesini talep etmeyiniz.
 7. Cumbaşkanlığında, Valilikte, Emniyette, Jandarmada Çalışıyorum diyerek ayrıcalık talep etmeyiniz; nüfusunuzu – sıfatınızı ısrarla kullanmanız durumunda randevu isteminiz ret edilecektir.
 8. Matbu Ücret şeklinde anlaşılmamış ise ; Hekimlik mesleğinin maliyetini, bedavaya getirmek, sürekli Hekimden cömertlik beklemek, sorunları telefonda çözmek için doktorla telefonda ısrarlı görüşemezsiniz. Telefon görüşmeleri bizim faturalarımızı ödemiyor.
 9. Tedavi Başarısı İçin; Op.Dr.Mesut Bayraktar’ın Tedaviniz Bitti ( İyileştiniz ) Demeden, Tedavinin Tamamlanmayacağını Hatırlatırım.
 10. Bazı Tanılar – Hastalıklar Hemen Bilinemez ( Örneğin Dış Gebelik , Endometriyal Polip,Karın İçi Yapışıklık …). Zaman İçerisinde, Hekime Uyum Halinde Bilinebilir. Hastalığın O Anda Bilinememiş-Görülememiş-Fark Edilememiş-Şüphelenilmemiş Olması; Hekime Bilgisizlik – Yetersizlik – Özensizlik – Suç Kastı Olarak Yorumlanamaz.
 11. Hekimin , İnsan Faktöründen Dolayı, İlk Muayenede Herşeyi %100 Olarak Göremeyebileceğini, Düşünemeyeceğini, Aklına Gelmediğini Kabul Etmediğinizde;İmkansız Bir Durum Olan, Hekimin Herşeyi Bilmesi – Düşünmesi -Aklına Gelmeliydi İle, Yani Taşınmaz Yük İle İmkansız Bir Görev İle Yüklemiş Olursunuz. Tıbbi Tedavilerde & Tanı – Tetkik Sürecinde %100 İyileşme – %100 Tespit Etme Garantisi Olmaz. Hekim Mesleğini İcra Ederken Mutlak – %100 İyileşme Garantisi – %100 Tespit Etme – %100 Bilme – %100 Düşünmeliydi – %100 Aklına Gelmeliydi ; Garantisini Asla Vermemektedir. Böyle Garanti Veren Bir Hekim Arıyorsanız Op.Dr.Mesut Bayraktar Bu Taleplerinizi Karşılayacak Bir Hekim Değildir Ve Başka Bir Hekim İle Kontakt Kurmanızı Tavsiye Ederiz.
 12. Hekimin Vereceği Tedavilerde Mevcut Sağlık Durmunuz Kısa ve/veya Uzun Süreli Şekilde Geçici ve/veya Kalıcı Bozulabilir, Hatta Sakatlık & Ölüm Dahi Oluşabilir. Böyle Riskleri Kabul Etmiyorsanız Başka Bir Doktoru Veya Kurumu; Aynı Hekimi Bulduğunuz Gibi Bulabilir & Gidebilirsiniz. %100 İyileşme – Bilme Garantisi, Sıfır Risk Vaat Eden Bir Hekim – Hastane – Kurum Bilmemekteyim Ve Size Bunun Önerisinide Size Sunamıyoruz.
 13. Verilen Tedavinin Sizi Hızlıca Rahatlatmış Olması; İyileştiğiniz – Tedaviyi Bırakmanız Gerektiği & Hekimin Sizi Tam Anlamıyla Tedavi Ettiği Anlamıına Gelmez ! Tıbbi Tedavilerde İyileşme Garantisi Olmaz. Hastalığınızın Takibi ( İyileşip İyileşmediğinizin Düzeyi – Bilgisi , 05467740159 ‘dan Yeni Bir Muayene Randevusu Talep Etmemiş İseniz Veya Maktu Ücret Şeklinde Anlaşılmamış İse ) Kişinin – Sizin Sorumluluğundadır
 14. Muayenehanedeki Hekimin Klinik Tecrübeleri – Kanaatleri Ve Bulguları Başka Bir Hekime; Hata Veya Eksik İş Atfetmek İçin Kullanılamaz. Op.Dr.Mesut Bayraktar’ın Yazılı İzni Olmadan Size Verilmiş/Verilecek Olan Epikrizin Başka Hekimlere;Mesut Bayraktar’dan Habersizce – İzinsizce, Bilgisi Olmadan Gösterilmesine İzin Vermiyoruz.
 15. Yine Aynı Şekilde Her Hangi Bir Hekim; Op.Dr.Mesut Bayraktar’a Haber – Bilgi Vermeden, Op.Dr. Mesut Bayraktar’a Danışmadan Size Verilen / Gösterilen Epikrizdeki Hastanın Tanı – Tedavisine Başlaması Veya Ortak Olması; Op.Dr.Mesut Bayraktar’ın Hastasını Elde Etmeye Yönelik Matuf Hareketler- Teşebbüsler Olduğunu, Etik Olmayan Davranış Olduğunu Vurgularım ( Lütfen Hastayı Doldurmadan – Fişeklemeden Mesut Bayraktar’a Tekrardan Gelmesi Konusunda İkna Ediniz).
 16. Hekimin Epikrizleri Yazılı İzin Olmadan Kopyalanamaz, İnternet Ortamında Paylaşılamaz. Buna Aksi Eylem Durumunda “Hekim Sanat Gizliliğinin İhlali” Nedeniyle Telif Hakkı Talep Edilir. Her Bir İnternet Etkileşimi İçin TTB Asgari Muayene Ücreti Talep Edilecektir. Hekim Klasik-Kitabi Tıbbi Uygulamaları – Tanıları-Yaklaşımları Kendi Öz Tecrübesi – Kanaati İle Birleştirip Uygulamaktadır. Hatta Bazı Tedavileri Hastanın Durumuna ( Maddi, Psikolojik, Sosyal, Diğer ) Göre Bireyselleştirerek ( Size Uygun Şekle Getirerek ); Klasik Tıp Uygulamalarından Farklı Ama Size Uygun Olacak Şekilde Tatbik Edebilir.
 17. Hekim Salt Klasik Tıbbi Uygulamalar Yapmamaktadır. Dünya Gibi Hekimde Değişmektedir. Jinekolojik Hastalıkların İstenilmeyen Durumlarından Korunmanın Veya Minimal Hasarla Çıkmanın Tek Yolu; Op.Dr Mesut Bayraktar’a Güvenmek, Güvensizlik Yaratıcı Eylemlerden Kaçınmak ( Reçetelerini Kullanmayıp; Kullandım Demek, Aynı Branş Hekimlerinin Birbirinden Haberi Olmadan Hepsine Tedavi İşini Bırakmış Rolü Yapmak, Hekime İş Öğretme Davranışları, Personeline – Kendisine Hükmetme Davranışları, Maddi Gücü Olduğu Halde; Yokmuş Gibi Davranıp – Beyan Edip Hekimi Meslek İcrasında Zora Sokmak , Hekimin Kutsal Olan Muayene Ücretine- Akıl Emek Terine Göz Dikmek – Fahiş Ve Gereksiz Görmek, vb... ) + Onu Dinlemek Ve Profesyonel Önerilerini Bekletmeden Uygulamak + Onun Sözünden Çıkmamaktır.
 18. Maddi İmkansızlık Nedeniyle Op.Dr Mesut Bayraktar’ ın Sunduğu Kaliteli ( Stardart Üstü ) Tedavilerden – Yaklaşımlardan Mahrum Kalmamak İçin ; Anayasa Madde 5 Esas Dayanak Olmak Üzere 3294 Sayılı Kanun, 3359 Sayılı Kanun Madde 3/b, 5394 Sayılı Kanun Madde 67 ve 38/m Uyarınca; En Yüksek Mülki Amire Yazılı İhbar – Bildirim Yaparak; Op.Dr.Mesut Bayraktar’dan Sizin İçin ”Kaliteli Sağlık Hizmet Arzının” Satın Alınarak Sunulmasını , Talep Etme Hakkınızın ( Kanuni Bir Hak ) Var Olduğunu Hatırlatırım. Eğer Üzerinizde; Mal -Mülk – Kıymetli Varlık – Gelir (Maaş) Yoksa Bu İsteminiz Mülkü Amirlerce Karşılanır.
 19. Evde Bekleyip; Ölüm Veya Kalıcı Hastalık Garanti Olacak Fenalaşma Gelişince; Doktora Gelmenin Veya Doktor – Doktor, Hastane – Hastane Gezmenin Sorumlusu Hekim Değildir. Hekim; Google, Kadınlar Klubü vb Platformlar Aracılığıyla Tedavi Gecikmesini, Kafa Karışıklığını , Sağlık Kurumları Arasında Gereksiz Ring Yapılarak Tedavisiz Kalmayı – Yanlış Tedaviler Almayı Engellemek İçin; Size Verielecek Epikrizde, Önleyici Amaçlı Belirlediği Tüm Ön Tanılarını Hekim, Hasta Arasında Bağ Gelişene Kadar Vede Epkirizin Kötüye Kullanılmasını Engellemek İçin Belirtmemektedir;Fakat Hastanın Kendisine Tüm Tanı – Tedaviler Açıkça Anlatılır.
 20. Hekimin Söylediği – Anlattıklarından Memnun Olmayıp – Kabüllenemeyip, Başka Doktora Giderek Gerçekler Yerine Sempatik Etkisiz Yolları Yolları Seçmek, Körü Körüne Bel Bağlamanız; Konuşulanları Unutmak, Beyninizden Hiç Var Olmamış Gibi Tamamen Silmek Sizin Almış Olduğunuz Bir Risktir. Anlamadığınız Konular İçin ”Anladım” Demeyiniz, Tekrar Tekrar Hekim Size Bunu Anlatabilir; Halen Anlayamıyorsanız, Hastalığınızı – Tedavinizi Anlayacak Bir Refakatçi İle Geliniz. Refakatçiniz Hekim İle Kavga Edecek Birisi Olmamalıdır Ve Akıllı – Zekalı Birisi Olmalıdır.
 21. İşinin ehli olan Hekimle çıkar çatışmasına girdiğinizde (tüm paramı alacak, malımı mülkümü sattıracak, benden aldığıyla lüks şatafat içinde yaşayacak, benim hasta düşkün halimi fırsat bilip beni fakirleştirecek, sokaklara düşecem, …) dediğinizde iyileşmeyecek ve hastalıklar sizi mengene gibi sıkıştırıcaktır. Kadın hastalığı nedeniyle
  • Felç geçirip yatalak, tam bağımlı olduğunuzda
  • Alzheimer olup hafızanızı yitirdiğinizde
  • Parkinson olup pijamanızı titreme nedeniyle giyemediğinizde
  • Nöropati nedeniyle beyninize ağrı, batma, yanma, kaşıntı şimşekleri çaktığında
  • Beyin kanaması, pıhtı atması, kalp krizi geçirip yaşam kalitenizi yitirdiğinizde para, mal & mülk işinize yaramaz, Hekim’in vereceği tedaviler de artık işe yaramaz.
 22. Şunları dediğinizde de kaçınılmaz şekilde hasta olacaksınız; Doğumlarımı da yaptım artık (doğurdum oldu bitti, geçt, gitti) jinekoloğa gitmeye gerek yok. Artık muayenelerden de kurtuldum. Hem benim takım taklavat yani rahim yumurtalıklar alındı, neden kadın doğuma gideyim ki, içeride kadın doğum doktoruyla ilgili hiç bir şey kalmadı. Hem zaten yaşlandım cinsel ilişki de artık olmuyor, cinsel ilişkiyi bıraktım yani vajina ile de hiç bir işim kalmadı. Yani benim kadın doğum doktoru ile işim kalmadı, hastalıklarımın genital bölgeyle ilişkili olması imkansız. Vajinam, vulvam yerinde uslu uslu, sessizce masum masum duruyor. Hem beyim, erkeğim bunun hasta haline bile bayılıyor neden tonla para verip tedavi olayım ki, ne işime yarayacak, her kadında olur böyle şeyler, kadınsal durum bu … hem ciddi bir sorun olsaydı gittiğim doktorlar kadın doğuma git derlerdi veya tahlillerde de çıkardı.

8. SÖZLEŞMENİN SÜRESİ :

Hekim ve hasta tarafınca karşılıklı olarak WhatsApp üzerinden muayene randevusu onaylanınca iş bu sözleşmenin süresi başlar; muayene bitiminde sözleşme süresi bitmiş olur.Sürenin başlangıç ve bitiş sürelerinin taininde WhatsApp üzerindeki tarih ve saatler geçerlidir.

9. HUKUKİ PROSEDÜRLER VE İHTİLAFLAR

Bu sözleşmeden kaynaklanacak ihtilaflar, taraflar arasında dostane bir çözümle çözülemezse Ortaca Mahkemeleri ve Ortaca İcra Daireleri yetkilidir.