WhatsApp Search
Muğla kadın doğum doktor Mesut Bayraktar side header logo 165x165px
Devlet hastanesi kürtaj
Devlet hastanelerinde kürtaj işlemleri
Kürtaj, Gebeliği Sonlandırmaya Yönelik Bir Sağlık Hizmetidir. Kanunlar, Etik Kurallar Ve Sağlık Faktörleri Çerçevesinde, Güvenli Bir Şekilde Ve Profesyonelce Gerçekleştirilir. Detaylı Bilgiler Için Okumaya Devam Edin.

Devlet hastanesi kürtaj neden yapılmıyor? 2024

Kişiler genellikle devlet hastanesi kürtaj fiyatları, devlet hastanesinde kürtaj fiyatları ve devlette kürtaj fiyatları , devlet hastanesinde kürtaj yapan doktor şeklinde yoğun olarak Google'da bu aramaları yapmaktadır. Kürtaj Devlet hastanelerinde de serbest , yapılabilir ama çoğu kadın bunun mümkün olmadığını sürekli dile getirir. Kürtaj yani gebelik sonlandırma işlemi; özel hastanelerde olduğu gibi devlet hastanelerinde de tabi ki yapılır ancak devlet hastanelerinde istemli yani kendi rızanızla kürtaj operasyonu yaptırmak düşündüğünüz gibi çok kolay değildir.

DEVLET HASTANESİNDE Kürtaj Ücretsiz Ama Neden Uygun Değil ?

Devlet hastanesi kürtaj neden yapılmıyor?

Kürtaj; cerrahi müdahale ile gebeliğin sona erdirilmesi olup asla bir gebelikten korunma yöntemi ve aile planlama yöntemi olarak kabul edilmez.

Devlet hastanesi kürtaj neden yapılmıyor? Çünkü kürtaj kolay ulaşılabilir olduğunda şimşek hızında temel doğum korunma yöntemi olabilir.

<a href="https://maps.app.goo.gl/3cGitmNACV5egyLP7">Devlet hastanesi kürtaj neden yapılmıyor? Google Maps</a> <a href="https://wa.me/905467740159">WhatsApp: 05467740159</a>

 <a href="https://lh3.googleusercontent.com/p/AF1QipO18k4Qktut3Z_kS-S4nPb4rySkKZIII4XA19IH">Devlet hastanesi kürtaj neden yapılmıyor? Google benim İşletmem Resim</a> bedava ücretsiz kürtaj Muğla kadın doğum doktor
Devlet hastanesi kürtaj neden yapılmıyor? Çünkü kürtaj kolay ulaşılabilir olduğunda şimşek hızında temel doğum korunma yöntemi olabilir.
Fakat kürtaj uygun şart ve teşvikleri bulduğu bir anda; temel korunma yöntemine , aile planlaması şekline şimşek hızında evrilebilir.

Esasında kürtaj yani halk arasında bebek aldırma; yasal kurallar dahilinde ülkemizde serbesttir. 1983 yılında yürürlüğe giren 2827 sayılı “Nüfus Planlaması Kanunu , Cumhuriyet͛’in kuruluşundan bu yana uygulanan kürtaj üzerindeki yasal kısıtlamayı kaldırmış, isteğe bağlı durumlarda 10 haftaya kadar olan gebeliklerin kürtajla sonlandırılmasına izin vermiştir. Kişiler genellikle devlet hastanesi kürtaj fiyatlarıdevlet hastanesinde kürtaj fiyatları ve devlette kürtaj fiyatları , devlet hastanesinde kürtaj yapan doktor şeklinde yoğun olarak Google’da bu aramaları yapmaktadır. Devlet hastanesi kürtaj serbest , yapılabilir ama çoğu kadın bunun mümkün olmadığını sürekli dile getirir. Kürtaj yani gebelik sonlandırma işlemi;  özel hastanelerde olduğu gibi devlet hastanelerinde de tabi ki yapılır ancak devlet hastanelerinde istemli yani kendi rızanızla kürtaj  operasyonu yaptırmak düşündüğünüz gibi çok kolay değildir. Gebeliğinizde – bebeğinizde ya da sizde ciddi sağlık sorunu varsa , hatta bunu bir sağlık heyeti kabul edip uygun görürse yani objektif  risk tespit edildiği durumlarda Devlet hastanesi kürtaj olabilirsiniz.

Bu arada Özel Sağlık Sigortaları İstenmeyen Gebelik için yapılacak bir kürtajın ödemesini karşılamamaktadır çünkü bunu bir sağlık sorunu sonucunda yapılmış bir işlem olarak görmemektedir. Devlet hastanelerinde istemli kürtaj zorluğu durumu yazılı mecralarda bolca, tartışma konusu olmuştur ve evet bu zorluk durumu doğrudur, kamu hastanesinde çalışırken bende kürtaj yapmadım.

Peki kamu yani devlet hastanelerinde yasal limitlerde istenmeyen gebeliklerde kürtaj neden yoğun miktarda, toplumu tatmin edecek şekilde yapılmıyor ?

Sebeplerini ”kabaca” , samimi şekilde İzah edeyim;


1) Genç nüfusu artırma politikaları

Asker lazım , işçi lazım, ödenmesi gereken emekli maaşları var, toplum yaşlanıyor, üreme teşvik edilmeli , “Haklı Siyasal Tercih”

Devlet hastanesi kürtaj neden yapılmıyor? Çünkü Türkiye Nüfus Piramidinde yaşlanan bir toplumuz, yeni genç nesiller gerekli.
Türkiye Nüfus Piramidi
Kürtaj Yasak mı - Muğla kadın doğum doktor 05467740159

2) Kamu hastanelerinde yoğunluğu azaltmak

Kısıtlı kaynakların etkin kullanımını artırmak.

3) Dini & kendi dünya anlayışı nedenleri İle

Kürtaj girişimini yapmak istemeyen Hekimlerin çoğunlukta olması, özellikle kadın doktorlar bunu yapmak istemezler, daha hassaslar.

4) maddi kazancın çok düşük olması

Devlet hastanelerinde kürtaj işleminin, yapılması karşılığında Hekim tarafından hak edilecek maddi kazancın çok düşük olmasına bağlı Hekimlerin bu girişim yerine başka işlemlere yönelmesi, tercih etmesidir.

Şimdi hemen düşünülünce; bu doktorlar görevleri için maaş alıyorlar ve bu onlara yetmiyor mu? Bakın bu verilen aynı maaşı tapu memuru da alıyor, kamu avukatıda alıyor, ara ve üst kamu personeli de alıyor, hem de daha fazlasıyla alıyor ( 24 saatlik nöbet olmadan, hafta sonu resmi ve bayram tatillerinde çalışma yapmadan, ek mesaiye kalmayacak şekilde, lojmanlarda yaşayarak, bir olay durumunda mahkemelere düşme riski olmadan alıyorlar). Yani Hekimin ekstradan aldığı bir şey yoktur.

5) Yazılı olmayan toplumsal bir kural

“Sefasını Onlar Sürmüş, Cefasını Biz Niye Bedavaya Çekelim” düşüncesi gerçekten çok yaygındır ve istenmeyen gebeliklerde ücretsiz kürtaj yapılmasının önünde ciddi bir engeldir.

Bu çözülemez ve engellenemez, zaman – mekandan , eğitimden bağımsız bir insan düşünce (alt beyin, limbik sistem) yapısıdır. Yazılı olmayan toplumsal bir kuralı yazdım!,

Maalesef istenmeyen gebeliklerin kürtaj ile sonlandırılması istemine insanoğlu keyfiyet temelinde bakmaktadır. Bunu değiştirmeye kimsenin ömrü yetmez. Bunu değiştirmek için kendinizi adadığınızda yaşamınızı ıskalarsınız, daha güzel günleri yaşayamazsınız, yani bu böyle gidecek.

Yazılı olmayan toplumsal bir kural

"Sefasını Onlar Sürmüş, Cefasını Biz Niye Bedavaya Çekelim"
Yazılı olmayan toplumsal bir kural “Sefasını Onlar Sürmüş, Cefasını Biz Niye Bedavaya Çekelim”
Devlet hastanesi kürtaj neden yapılmıyor? Toplumumuzun karakter yapısının olay çıkarmaya - Hekimler ile kavga etmeye ve çalışma ortamını adeta terörize etmeye, limitleri zorlayan hatta limitleri aşan davranışlara meyilli olması nedeniyle yapılmaz
En basitinden devlet hastanesi kürtaj konulu kavgalar nedeniyle çalışma ortamı dayanılmaz şekilde gününü geçirmiş kişilerce terörize edilebilir.

6) Toplumumuzun karakter yapısı

Toplumumuzun karakter yapısının olay çıkarmaya – Hekimler ile kavga etmeye ve çalışma ortamını adeta terörize etmeye, limitleri zorlayan hatta limitleri aşan davranışlara meyilli olması nedeniyle yapılmaz; şöyle ki;

7-) Büyük Gebelik Haftaları Durumu

 • İstenmeyen gebelik için yasal kürtaj süresini; kürtajın bedava – ücretsiz ve de kolay ulaşılabilir olması durumunda büyük gebelik haftalarına , gebeliği son dakikalara ve limit ötesine öteleyecek kitlenin korkutucu sayıda olması; yasal süresini geçirdiği halde kavga – dövüş – taciz ederek kürtaj işlemi yaptırmaya çalışacak kitlenin yoğun olması; bunun Hekim üzerinde ve sağlık sisteminde hem sosyal rahatsızlık hem de yasal sorun yaratmasından kaçış vardır.
cimrilik bedavacılık Muğla kadın doğum doktor -2
Bedavacılık dürtüsü nedeniyle basit korunma yöntemlerini büyük masraf görme nedeniyle bir anda kürtaj patlaması gerçekleşebilir!
Devlet hastanesi kürtaj neden yapılmıyor? Kamu yani devlet hastanelerinde istenmeyen gebeliklerde ücretsiz kürtaj , kolay ulaşılabilir bir kürtaj şeklinde olması durumunda; basit ve etkili korunma yöntemlerinin (oral kontraseptif, spiral, kondom,...) direkt terk edilip, nasıl olsa kürtaj bedava ve kürtaja kolay ulaşıyorum , gider hemen kürtaj olurum diyen popülasyonun; kürtaj yaptırmak için hastaneleri, ameliyathaneleri , poliklinikleri olağan faaliyetlerini yapamayacak şekilde doldurma ihtimalinin yüksekten daha yüksek olmasından.
Devlet hastanesi kürtaj kaynaklı artan yoğunluk; korunmasız ilişkiler artacağından yoğunluk patlaması olacaktır.

😎 Nasıl olsa bedava! dürtüsü

Kamu yani devlet hastanelerinde istenmeyen gebeliklerde ücretsiz kürtaj , kolay ulaşılabilir bir kürtaj şeklinde olması durumunda; basit ve etkili korunma yöntemlerinin (oral kontraseptif, spiral, kondom,…) direkt terk edilip, nasıl olsa kürtaj bedava ve kürtaja kolay ulaşıyorum , gider hemen kürtaj olurum diyen popülasyonun; kürtaj yaptırmak için hastaneleri, ameliyathaneleri , poliklinikleri olağan faaliyetlerini yapamayacak şekilde doldurma ihtimalinin yüksekten daha yüksek olmasından,… ( yapar mıyız?, şüphesiz! )

Kürtaj kolay ulaşılabilir, ucuz ücretsiz olduğunda dramatik artacaktır.
Devlet hastanesi kürtaj kolay ulaşılabilir, ucuz ücretsiz olduğunda dramatik kürtaj sayıları artacaktır.

9-) Logaritmik artacak durumlar

Devlet hastanelerinde istenmeyen gebeliklerde ücretsiz kürtaj , kolay erişilebilir bedava kürtajın popüler olması ve yapılması durumunda; hem kürtaj sayıları logaritmik şekilde artacak hem de kürtaj girişimlerine bağlı gelişecek komplikasyonlar; kanamalar, enfeksiyonlar, rahim kayıpları, asherman sendromları, mol gebelikler, hatta ölüm gibi kadın sağlığını ve toplum psikolojisini bozacak, daha fazla sağlıkta şiddeti körükleyecek, çok güçlü bir tehdit yaratması nedeniyle, kamu idaresi bu yaklaşımı haklı olarak destekleyici olmamaktadır ( yakarsınız, yıkarsınız!, ”sapa sağlam geldi, kürtaj sonrası öldü, ben yandım başkası yanmasın olayları !”)

Yaşanmış olay örneği

Şimdi bu düşüncelerimi okuyanlar, yok artık, çok abartıyorsun diyebilirler ama yaşanmış, hatta benimde maruz kaldığım dönemi anlatayım;

Eczanelerde önceden rahatlıkla bulunan ve gebeliğin düşmesine yardımcı olması için hastanelerde kullanılan ilaçları; ”reçetesiz” satın alarak evinde içip düşük yapmaya çalışan; şiddetli kanamalar ile damarlarında kan kalmayanlar, bayılıp acile ambulans ile getirilenler, rahim içinde parça kalıp kötü bir şekilde acil servisleri “doldurmalar” yaşandığında, ilgili ilacın eczanelerde bulundurulmasına yasak getrildi. Bu durum toplumumuzun yukarıda anlatmaya çalıştığım davranış şekillerini 4×4 sergilemesini çok güzel şekilde pratik etmemize neden olmuştur.

kürtaj bağımlılığı

 • İstenmeyen gebeliklerde bedava kürtajın verdiği güven , gevşeme nedeniyle, hallederiz dürtüsüyle; korunmasız cinsel ilişkilerin artması; buna bağlı istenmeyen gebeliklere bağlı 10 defa, 20 defa hatta abartmıyorum 30 defa kürtaj olmuş kadın kitlelerinin oluşacak olması; kürtaj müptelası, kürtaj bağımlısı kadınların olabileceğini düşünmek hayalcilik değildir (bunu eksiksiz yapar mıyız?, kesinlikle evet! ).
Devlet hastanelerinde istenmeyen gebeliklerin kolay ve ücretsiz kürtaj ile, çok sayıda kürtaj yaptıran kadının, kümülatif olarak zaman içerisinde birikmesiyle; kadınların ileri yıllarda yaşayacakları gebeliklerde, ciddi komplikasyonları (anne - bebek ölümü dahil) yaşaması durumlarının, çığ gibi artacağından, kamu hastanelerinde kürtajın kesinlikle serbestleştirilmemesi, teşvik edilmemesi bizim toplumumuzun ve kadınlarımızın sağlığı için; ciddi anlamda hepimizin menfaatinedir.
Devlet hastanesi kürtaj kolay, ulaşılabilir olduğunda kürtaj komplikasyonları çığ gibi artacaktır.

Gelecek yıllar İçin artan riskler

Devlet hastanelerinde istenmeyen gebeliklerin kolay ve ücretsiz kürtaj ile, çok sayıda kürtaj yaptıran kadının, kümülatif olarak zaman içerisinde birikmesiyle; kadınların ileri yıllarda yaşayacakları gebeliklerde, ciddi komplikasyonları (anne – bebek ölümü dahil) yaşaması durumlarının, çığ gibi artacağından, kamu hastanelerinde kürtajın kesinlikle serbestleştirilmemesi, teşvik edilmemesi bizim toplumumuzun ve kadınlarımızın sağlığı için; ciddi anlamda hepimizin menfaatinedir.

Hastane İçi Ön Yargı – Ötekileştirme – Mahalle Baskısı

Tuhaf gelebilir ama böyle bir durum vardır. Devlet hastanesi kürtaj istenmeyen gebelikler için kürtaj yapan doktoru; o kürtaj yapıyor, kürtajcı şeklinde etiketleme ve değersiz görme durumu vardır.

Bu etiketlemeye maruz kalındığında Hekimin hasta portföyü bozulmakta ve insanlar tedavi olmak, doğum yapmak, gebelik takipleri için sizi tercih etmemeye başlamaktadır. Çünkü arka planda bahsetmiş olduğum etiketleme – mahalle baskısı aleyhinize fısır fısır işlemektedir.

Devlet hastanesinde çalışırken; kürtaj yapmamaya özen gösterdim ve yapmadığım bilindi. Bu bilindiğinden, çok sayıda hastane çalışanından kürtaj yapan doktorlar için memnuniyetsizlik, minik minik karalama, kötü görme sözlerini duyduğumu ve tedirgin olduğumu ifade etmek istiyorum. Hatta özel muayenehanemi arayıp devam eden gebeliğindeki problem için soru soran bazı gebeleri muayene olmak için gelmeleri gerektiğini söylediğimde; gelemeyeceklerini, kürtaj yaptığım için beni tercih edemeyeceklerini, kürtaj yapan bir doktora gelemem sözlerini duydum ve bunlar münferit beyanlar değildir. Durum ve toplumumuz budur !

Samimi İtiraf !

Devlet hastanelerinde kısıtlı bir şekilde kürtaj yapılmasının, Hekimlerin yapmak istememesinin temelde yatan sebepleri; yukarıda açıkladığım sebeplerin bir veya birden fazlasının bir arada olmasındandır . İstenmeyen gebeliklere yapılan kürtaj bir anda temel aile planlama yöntemine, gebelikten korunma yöntemine evrilebilecek , sosyal problem, kadınlarda kürtaj bağımlılığı ve komplikasyonlara dönüşebilecek ciddi cerrahi girişim olduğundan; liberal ve toplum tabanına yayılacak şekilde kullanılamaz , kullanılmaması gereken bir ciddi işlemdir. Muğla kürtaj yapan Hekim olarak ! bunun tehlikeli olduğunu ve kadını özgürleştirmek yerine; hasta edeceğini söyleyen ve gören yerdeyim.

İstenmeyen gebeliklerde kürtaj sizin yasal hakkınız olabilir ama hekim yapmak isterse ve bunu uygun görürse bu yapılabilir. Devlet hastaneleri kürtaj yapmıyor olayı esasında yanlıştır, Devlet hastanesinde çalışan hekimler açıkladığım nedenlere bağlı olarak, ki haklıdırlar ve kürtaj yapmıyorlar.

genel Soru:

jinekolog DOKTOR AKIL TERİ muğla kadın doğum
Devlet hastanesindeki doktor; devletten bolca maaş alıyor ve benimde istemediğim bir gebelik için kürtaj olmak için yasal hakkım var ve devlet hastanesindeki doktora, ben izin – onay verdiğimde, istediğimde, yasanın bana hak olarak verdiği kürtaj işlemini yapmak zorunda, bu onun görevi ve mesleği, bunun için orada bulunuyor, tonla SGK primleri ödüyorum ve ücretsiz şekilde bu işlemi Devlet hastanesi kürtaj neden yaptıramıyorum şeklinde serzenişleri çok duyduğum için buna bir cevap vermek istiyorum.

samimi cevap:

 • Bu yaygın bir yaklaşım olup; problemli bir yaklaşımdır. Yukarıda güzelce de anlattım.
 • Ayrıca;
 • Hekimler mesleklerini icra ederken özgürdürler ve etki – tesir altında kalmazlar – kalamazlar. Herkesin gibi Hekiminde özgür seçim ( yapmak, yapmamak gibi) hakkı var. Hekimi zorlayamazsınız. Zorla güzellik olmaz.
 • Sizin isteminiz ile, Hekimin istemi kesişmeden hiç bir kimseye cerrahi müdahale yapılamaz.
  • Sen isteyeceksin,
   • Hekim isteyecek
    • Hekim uygun görecek,
     • Yasal problem de olmayacak!
 • Hekim size kürtaj yapmak için maaş almamaktadır. Eğer bunun verildiğini düşünüyorsanız, bu aldığı maaşın inanın %0.0001 i kadarıdır ve kimse bu reva görülene sizin istediğinizi yapmaz. Gerçekçi olunuz.
 • Çoğu kişi için, istenmeyen gebeliklerde kürtaj cerrahi girişimi bir tedavi olmadığından, bir tercih – seçim olduğundan, aynı SGK primlerini Hekimler daha fazla ödediğinden ve sistemden daha az hizmet aldıklarından!; kürtaj yapmak yada yapmamak Hekimin en doğal demokratik hakkıdır. Ayrıca diğer SGK prim ödeyicileri de bu masrafın ücretsiz ve liberal şekilde, inanın karşılanmasını, kendi alacakları hizmetten eksilme olmasını kabul etmemektedir.
  • Unutmayın hastaneler kürtaj yapmaz, hastane = 4 duvar , cansız taş – betondur.
  • Kürtajı Hekim = Doktor yapar.
  • Doktor ile iletişim kurmak en iyi başlangıçtır.

Sizi Hasta Eden Durumla İlgili Konduramadığın Jinekolojik Hastalık Olamaz mı? Kök Sebep , Gizlide Kalmış Kadın Hastalığı Olamaz mı?

Biliyorum Kadın Doğum Doktoruna Gittin… Normal Dediler….

Hatta Tüm Tahlillerin Normal Çıktı…

Bunu – Bunları Şimdi Kenara Bırakalım Artık Düşünmeyelim…

Sıhhat Bulmaya Giden Yol , 1 ( Bir ) Muayeneyle Başlar.

İyileşmeye Başlangıç Oluşturmak İsterseniz WhatsApp +90546 774 01 59 Üzerinden Online Randevu Talep Ediniz.

Kliniğim Tamamen Temiz, Kesinlikle Gizliliğe Önem Veren Hususi Doktorluk Hizmeti Vermektedir. Zaman Sınırlaması Olmadan (60 – 180 Dakika) Bire Bir İlgilenme Kişiye Özel Tedavilerle Yanınızdayım. Sağlınızı Gönül Rahatlığıyla Mesut Bayraktar’a Emanet Edebilirsiniz. Jinekolojik Problemlerinizden Derinlemesine, Kalıcı Kurtulmanız Hayat Kalitenizi Artırdığını Vurguluyorum. İyileşmeniz Beni Mutlu Edecektir.
Basite Aldığın Hastalık; Can Sıkan Hastalıkların Tetiğini Çeker. Hastalıklar Bekletilerek Çözülmez. Muayenehanem Tamamen Hijyenik, Kesinlikle Mahremiyet Tabanlı Özel Doktorluk Hizmeti Sunmaktadır. Zaman Engeli Koymadan, Detaylı İlgilenme, Bireye Hususi Tedavilerle Hekimlik Sanat İcrası Yapmaktayım. Sağlınızı Gönül Rahatlığıyla Mesut Bayraktar’a Emanet Edebilirsiniz. İyileşmeniz Beni Mutlu Ediyor. Jinekolojik Problemlerinizden Derinlemesine Kalıcı Kurtulmanız Hayat Kalitenizi Artırır.
Kadınların sağlıklı dolu doluyaşam geçirmeleri için, kadın sağlığını güçlendirme konusunda tutkuluyum. Hastamın korkularını dikkatle dinlerim. Tabiplik sanatının bütüncül olması gerektiğinin farkındayım. Üstün farkındalıkla hastalarımın  fiziksel, bilişsel, manevi sağlıklarını ele almaktayım. Hedefim, iyileşmek isteyen her kadınla, sağlıklarıyla ilgili bakım hedeflerini seçmelerine, önceliklendirmelerine izin verecek şekilde detaylı çalışmaktır. İyileşmek isteyen  her kadınla hayatta oldukları yerde buluşmak amacıyla elimden geleni yapıyorum. Kadın hastanın benimle olan etkileşiminde,  ilk kez ”anlaşıldıklarını hissettiklerini” açıklamaları ödüllendiricidir.
Kadın üreme sağlığı & rehabilitasyonu çok yönlüdür. Üreme danışmanlığı yanında  gebelik takipleri, menopoz, hatta ötesine kadar ; kadınların yaşamları boyunca sağlıklarını yönlendirmelerine profesyonel olarak yardımcı olmak istiyorum. Kadınların yanlarında çalışan güçlü sağlık savunucularına ihtiyacı var. Kendimi (Jinekolog Mesut Bayraktar ) partner, ihtiyaçların karşılanmasında muavin şeklinde görmekteyim. Birey, ailesi, iş arkadaşları için; işe yarayan sağlık & bakım planı geliştirmek hastada amacımdır. Uyum sağlayabilen, esnek olabilen (kanıta dayalı & kişiye özgü modifiye uygulamalar dahilinde) Hekimlik melaikelerimi  gösterebileceğimi hissediyorum, tarzım kadının ihtiyaçlarındasıradışı işe yarıyor.
 • Kişiselleştirilmiş , Sadece Bireye Göre Belirlediğim Tedaviler
 • Hastalarıma Minimum 60 Dakika Vakit Sunmak
 • Kapsamlı Özen Göstermek
 • Sevgi  Hürmet  Kibarlık
 • Değerbilirlik  Mürüvvetlik Tabanında Mutabakat
 • Hastalık Sebeplerini Dedektif Gibi Düşünmek
 • kök Sebepleri Öncelikli Olarak Ortadan Kaldırmak Karakterime
 • Entelektüel Algıma Uygun Olduğundan; Mevcut Gelişmeleri Kendi Bilimim & Algı Perspektifimde Sürdürüyorum.
Deneyimli Jinekolog DoktorOlarak Mugla İlinde Çalışmaktayım. Tedavi Yeteneklerim Arasında Ayrıntılı Ultrason Bulunmakla Beraber Miyom Polip Kist Gibi Hastalıkların Tedavisi Ameliyatı, Yumurtalıklarda Kist Tedavisini Özel Muayenehanemde Vermekteyim. Mahremiyet İsteyen Hastalara Muğla Kürtaj Fethiye İstenmeyen Gebelik Yani Dalaman Evlilik Dışı Kurtaj Taleplerinizi Köyceğiz Güvenli Bebek Aldırma Şeklinde Yapılmasını İsteyebilirsiniz. Vajinal ltihap Sürekli Tekrar Eden Mantar Yanında Menopozal Renovasyon Tedavisiyle Birlikte Orgazm Aşısı Vajen Sıkılaştırma Vajinal PRP Tedavisi de Tabip Tarafından Verilmektedir. Üriner İnkontinans Önemli Problem Olup Kadın Esenliğini Bozmakta ; Döl Yatağı Sarkması Durumunda Deneyimime İtimat Edebilirsiniz. Kolposkopi – Smear ile HPV İncelemesi  Serviks Kanserinde Erken Teşhisi Getirir. Dirençli Vajinal Akıntı, Tüm Jinekolojik Sıkıntılarınızı Gidermek Beni Mutlu Edecektir.
Özel Muayenehanem Dalyan Göcek Sarıgerme’de Bulunan Otellere En Yakın Lokasyondadır.  Tabip Sadece Randevuyla Çalışmakta Olup, Randevularınızı WhatsApp: 05467740159 Üzerinden Online Talep Ediniz.

Kadın Hasta İse Evde Huzur Yoktur

Muğla Kadın Doğum Doktoru Mesut Bayraktar Jinekolog 331x273
Doktor Mesut Bayraktar

Ortaca/Muğla

Hayatın olağan akışı gereği iyileşmek için hasta olan kişi çabalamalıdır yani aktif rol oynamalıdırlar. Görüldüğü üzere tedavi hunisinin büyük kısmında vakit kaybeden, hastalığını ret eden, iyileşemeyen, bahane, bedava - ucuz yöntemlere yönelen, körü körüne bel bağlayan hastalar pasif iyileşmeyi yani iyileşememeyi seçenler bulunmaktadır.

Tedavi süreci, hastaların sağlık sorunlarıyla başa çıkabilmeleri, iyileşme sağlayabilmelerinde önemli adımdır. Ancak, tedavi hunisi sürecinde Hekimlerin bazı zorluklarla karşılaşması mümkündür. Resimde, hastaların farklı farklı tutumlarından kaynaklanan zorlukları ele alarak, hekim-hasta ilişkisinde zorlukların üstesinden gelirken zedelenebileceğini, tedavi hunisinin önemini vurgulayacağız. Tedavi süreci, hasta sağlığını iyileştirmek amaçlı yapılan serüven düşünülebilir. Tedaviler, sağlık sorunlarına farklı yaklaşımlar gerektirebilir, bazen beklenmedik zorluklarla karşılaşılabilir. Bundan dolayı, tedavi hunisi sürecinde hekimlerin, hastaların farklı tutumlarına uygun şekilde davranması, etkili iletişim becerilerini kullanması önemlidir. Hekimlerin mesleklerini icra ederken , hasta kaynaklı zorlukları aşarken, hekim-hasta ilişkisinin zarar görmemesinde hastaların dikkatli olmaları gerekmektedir. Çünkü hekim sonsuza kadar sabredebilen, her uygunsuzluğa pozitif, sorun çözme şeklinde yaklaşan canlılar gibi düşünmeyiniz.

*** Hastalığını Kabul Etmeyenler: Hastalığını kabul etmeyen bireyler, sağlık sorunlarını inkar ederek tedaviye direnç gösterebilirler. Bunlar , tedavi sürecinin başarıyla ilerlemesini engelleyebilir. Hastalığını kabul etmeyen kişiler, genellikle hastalıklarının ciddiyetini ya da varlığını reddederler. Buda, hem kendileri hem de doktora sorun çıkmaktadır. Hastalığın kabul edilmemesi, tedavi sürecinin etkinliğini azaltabilir, tamamen durdurabilir.Hastalığını kabul etme evresi, hasta olduğunu kabul etme; tedavi sürecinin önemli parçasıdır. Hastalığın kabul edilmesi, kişinin gerçek durumuyla yüzleşmesine, gereken tedaviye tam uyum sağlamasına yardımcı olabilir. Böylece tedavi süreci daha etkili başarılı olabilir. Hastalığını kabul etmeyen bireylerin, kendi sağlık durumlarını gerçekçi şekilde değerlendirmeleri, tedaviye açık olmaları önemlidir.

Hastalığını kabul etmeyen, ret eden; Doktoru rakip , düşman bilmektedir.

*** Hastalığını Kabul Edenler: Hastalığını kabul eden kişiler, tedavi sürecine daha olumlu yaklaşabilirler. Hastaların tedaviye uyum sağlamasını kolaylaştırır, iyileşme sürecini hızlandırabilir. Fakat çoğunlukta bazı insanlar hastalığını kabul etsede hekim yerine başka yollara başvurabilerek, hastalıkların ilerlemesine, kronikleşmesine neden olmaktadır.

*** Bir Ara Hallederizciler - Google Aramacılar: Bazı hastalar, sağlık sorunlarıyla ilgili hafife alıcı, savsaklayıcı tutum sergileyebilirler. “Bir ara hallederizciler”, sağlık sorunlarını erteleme, önemsememe eğilimindedir. Google aramacıları ise kendi kendini teşhis etme, tedavi etme çabasına, akıllılığına girebilirler. Yanlış bilgilendirme, yanlış tedavi seçeneklerine yol açabilir.

*** Doğal Tedavi Yöntemlerine Körü Körüne İnananlar: Doğal tedavi yöntemlerine inanan hastalar, alternatif çözümler arayışında olabilirler. Maydanoz, soğan suyu içiciler gibi, doğal yöntemlere güvenerek, körü körüne bel bağlayarak etkisiz, tedavi sürecini yürütebilirler. Bazen bilimsel kanıtlanmamış, etkinliği sınırlı olan yöntemlere yönelmelerine neden olabilir. Maalesef tüm iletişim mecraları tedavilerin etkin olmadığını söylese de böyle yönelimler artarak devam etmektedir.

*** Sahte Doktor Bulucular - Maddi Zorluk Çıkarıcılar: Sahte doktor bulucular, maddi zorluk yaratanlar - bulanlar, yani tedaviye gereksiz yere maddi kısıntı uygulayanlar, tedavi sürecini olumsuz etkileyebilir. Ev, araba kredisi ödemesi, oğlanı evlendirme gibi maddi yükler altında olan hastalar, tedaviye uyum sağlamakta, iyileşmekte güçlük çekebilirler. İnsanlar sağlıklı kalmanın, mal mülk edinmeden değerli olduğunu maalesef kavrayamamaktadırlar.

Hasta olmuş ama evi var
Hasta olmuş ama oğlu evlenmiş.

Kendini, sağlığını feda ederek yaşamda hedefleri başarmak maalesef artan hızda devam etmektedir. Günümüzde oldukça yaygın durumdur. İnsanlar, zamanı, varlıklarını daha verimli kullanmak amacıyla sağlıklarını tehlikeye atabilmektedirler. Ancak, sağlığın önemi göz ardı edilmemelidir. Kaliteli yaşam sürerken sağlıklı olmak şarttır. Hayatta hedefleri başarmak önemli olsa da, sağlığımıza dikkat etmekten asla vazgeçmemeliyiz.

Tedavi hunisi süreci, hastaların sağlık sorunlarını çözmek, iyileşmede önemli adımdır. Ancak, bazı hastalar, kendilerine gereksiz yere maddi zorluklar yaratarak (3. evinin kredisini bahane göstermek, 4. çocuğunu davul zurna - yemekli evlendirmeye çalışması) tedavi sürecini olumsuz etkilemektedir (tedavi olmamaktadırlar!). Makaleyle maddi gücü – imkanı olduğu halde “ev aldık, araba aldık kredi ödüyoruzcular” şeklinde adlandırılan, doktoru gereksiz yere maddi zorluklar ile meslek icrasına sürükleyen hastaların yeteri kadar iyileşemediklerini vurgulamak istiyorum.

*** Profesöre Gidenler - İyi Doktor Deyiciler: Bazı hastalar, tedavide ünlü/ünsüz profesöre başvurma eğilimindedirler. Bunlar, “normal” doktorları, diğer sağlık hizmeti sağlayıcılarını göz ardı edebilir, hatta küçümseyebilir. Aynı şekilde, bazı hastalar, tedavi - meslek icrasının masrafları nedeniyle para talep eden doktorlardan da uzak durma eğiliminde olup tedavi sürecini menfi etkileyebilir. Uygun tedavi seçeneklerinin kaçırılmasına, hastalığın artmasına neden olabilir. Hastalar kaçırılan, kaybolan sağlığın %100 geri gelmediği konusunda yeteri kadar ikna edilmelidirler. Mümkün ise hastalar, tedavinin tamamen geri gelmeme, başarılı olmama riski olduğuna ilişkin yeterli bilgilendirme yapılarak ikna edilmelidirler.

Maalesef bazı insanlar maddi varlıklarının korunmasını sağlıklarından önemli görmektedir.

Servete Mala Mülke Yaşayanlar Sağlıklarını Feda Ediyorlar.

*** Ego, Kişisel Çıkar Çatışmaları: Hekim-hasta ilişkisindeki ego, kişisel çıkar çatışmaları, tedavi sürecini olumsuz etkileyebilir. Doktorun , hekim hasta bağı kurulmamış hastaya “sen” demesi gibi durumlar, iletişim sorunlarına yol açabilir. Aynı şekilde, bazı hastalar da doktorlarla kişisel, duygusal çıkar çatışması içine girebilirler , tedavi sürecinin etkinliğini azaltabilir. Hastalar , empati, anlayışla Hekimleri karşılamalı, iletişimde açıklık, saygıyı korumalı, kişisel çıkar çatışmalarından uzak durmalıdır. Hekim-hasta bağı, tedavi sürecinin başarısında önemli faktördür. Hastaların hekimle güven, destek temelinde ilişki kurması, tedaviye uyumlarını artırır, iyileşme motivasyonunu yükseltir. Hekimler de, hastaların duygusal ihtiyaçlarını anlamalı, hastalarla işbirliği yaparak tedavi sürecini yönetmelidir. Hasta, hekimin yönlendirmelerine uyum sağladıkça, hastada, hekimi destekleyici rol üstlendikçe, iyileşme süreci olumlu yönde etkilenecektir.

Tedavi sürecindeki zorluklarla başa çıkan, iyileşen hastalar, motivasyon kaynağı olabilirler. İyileşenlerin başarı hikayeleri, diğer hastalara umut ilham verebilir. Hekimlerin iyileşme sürecini desteklemek , başarı hikayelerini paylaşmaları önemlidir. Tedavi sürecinde karşılaşılan zorluklar, hastaların tutumları, hekim-hasta ilişkisi etrafında yoğunlaşır. Hastaların hastalıklarını kabul etme, doğru bilgilere ulaşma, maddi zorluklarla başa çıkma, kendince maddi zorluk varlığı yaratmama, doğru tedavi seçeneklerini değerlendirme konularında Hekim destek vermesi önemlidir. Tekrardan, hastaların 1001 zorlukla meslek icrası yapan Hekime empati, anlayış - etkin iletişim becerileriyle Hekimleri benimsemeleri, işlerini kolaylaştırmaları, hastanın, tedavi sürecinin etkinliğini artırır, hastaların moralini yükseltebilir, motivasyonlarını artırabilir, tedaviye olan uyumlarını iyileştirebilir.

Hekim-hasta bağı, güvene dayalı ortamda kurulmalı, hastaların iyileşme sürecine aktif katılımları teşvik edilmelidir. Etkili tedavi sürecinde, hem hastaların hem de hekimlerin sorunların üstesinden gelmede birlikte çalışmaları, destekleyici ortam oluşturmaları gerekmektedir.
Tedavi Hunisinde pasif iyileşmeye çalışanlardan olmayın.


Tetkikler

hekimin kanaatinden

üstün değildir.


Kadın bedeninde

kronik enflamasyonun

en büyük kaynağı

vajinal akıntıdır.


Dinamik Tablo
Hastane Stresinden Uzaklık ✓ 
Özel Etkileşim ✓ 
Süre Sınırlamasız Muayene ✓ 
Mahremiyet – Gizlilik ✓ 
Hijyenik Ortam ✓ 
Teknoloji Kullanımı ✓ 
Konfor – Ferah Ortam ✓ 
Online Randevu ✓ 
3. Şahıslarla Temassızlık ✓ 
Güven – Nezaket – Zarafet ✓ 
Etik ✓ 
Tecrübe ✓ 
Profesyonel Destek ✓ 
Hasta Memnuniyeti & Sağlığı ✓ 
Fethiye’den 45′ uzaklıkta ✓ 
Dalaman’dan 10′ Uzaklıkta ✓ 
Köyceğizden 15′ Uzaklıkta ✓ 
Marmaris’den 40′ Uzaklıkta ✓ 
Muğla’dan 45′ Uzaklıkta ✓ 

Para değil

Mal mülk değil

En iyi eğitim , öğretmen değil !

Çocuğunuza bırakılacak en büyük miras şudur:

Sağlıklı

10 numara
☆☆☆☆☆ 
olacak şekilde “gebelik öncesi hazırlık + gebelik takibi + doğumunu” sağlayarak maksimum potansiyel IQ & EQ ya FETUSUN ulaştırılmasıdır.

Yani fetusu hayata 5/0 önde başlatmaktır. 

Eğer bunu sağlarsanız; sağlamak 15 – 30 bin USD civarı para harcamaktan geçer. O zeki, ahlaklı, yetenekli çocuk başarı sarmalında zirveye hemen çıkar, müthiş gelir elde eder; emekli olduğunuzda size ev araba aldığı gibi, dünyayı gezmenizde size tatil hediyeleri ayarlar. Eğer bunu yapmak yerine, 15 – 30 bin USD’ye ev, araba alabilirsiniz ama, çocugunuz sizin ölmenizi, mirasın kendisine kalmasını bekler, sonrada onu tüketerek yer yada üzerinizdeki evi ipotek göstererek iş kurar , batırır yada sürekli sizden para ister, sizde sürekli kaçar , bahane uydurursunuz…

Çıkar çatışmalarıyla berbat olmuş hayat yaşamamak için süper kaliteli bebekler doğurun.

Rahimde mikrop kaparak bitik, pert olmuş, erken doğmuş, kansızlığa, kötü rahim şartlarına ( urlu, vajinal akıntılı, kistli, varisli ) yani haşat rahimlerden eksik – vasat doğan bebeklerinizle, büyüdüklerinde “çıkar çatışmasına” girmemesi; doğmadan önce, gebelik süreci & doğumuna maddi kaynak harcanmasından geçer.
AGAÇ YAŞ İKEN, İNSAN RAHİMDE İKEN EĞİLİR.

Bebek;

Zeki doğarsa ahlaklı olur.
Zeki + ahlaklı olursa zengin olur. 
Zeki + ahlaklı + zengin olursa sana ev araba almayı bırak toplumun tamamı müreffeh olur, zenginleşir.

İnsana yani kendi kanına – canına yatırım yapmalısın yada çıkar çatışmalarıyla bomboş hayat yaşamak durumunda kalırsın.
Sana göre yatırım nedir?

Devlet Hastanesinde Kürtaj Neden Yetersiz Sayıda Yapılıyor ?

Muğla Kürtaj Fiyatları

;
Kadın Sağlığının, Sonraki Nesillerin ( Fetus, Bebek, Çocuk, Torun) Mutlu Huzurlu Sağlıklı Devam Edebilmesinin Yegane yolu, Dişi Üreme Organlarının;
 1. Uterus - Rahim
 2. Yumurtalık - Overler
 3. Tuba Uterina - Tüpler
 4. Rahim Ağzı - Serviks Uteri
 5. Vajina - Hazne
 6. Vulva - Perine gibi organların Topyekün Sağlık İçerisinde; Genetik Mirasın Nesilden Nesile Sağlıklı Şekilde Aktarılmasından Geçmektedir. İşte bu geçiş bozulduğunda; nesilden nesile hastalıklar başlamaktadır. (Devamı İçin Ayrıntılara↓ Tıklayınız)
İhmal Edilen, Çözülmeyen En Basit Kadın Hastalığı, Zaman İçerisinde Birikim Yaparak Çeşit Çeşit Hastalıkların; Romatolojik Nörolojik Psikiyatrik Onkolojik Hatta Odontojenik... Hastalıkların Gelişiminde Tetik Çeken Etken ( Tetiklenmiş Hastalık) Olabilir. Aniden Birdenbire Ortaya Çıkan Hastalıklara Sebep - Müsebbip Olanın; İhmal Ederek Alıştığın, Zamanla da Unuttuğun (Hastalıklara Geliştirilen Adaptasyon; İlk Stres Anında Kırılır)) Feminin Şikayetler Ana Sebebiyle Olduğu, Gizliden Gizliye Hastalığın İşlemesini Yani Kök Hastalık'ın Feminin Hastalık Olduğu Aklınıza Bile Gelmeyebilir. Tahlillere %100 İnanmak Size Ciddi Vakit, Para, Yaşam Süresi Kaybettirebilir. Basit Yöntem + Kolaya Kaçmak Olan Sayfalar Dolusu Tetkik Sonuçlarına Sakın Aldanmayın, Tetkikler Normal Çıktı; Sağlıklıyım Diye Boş Tetkiklere Körü Körüne Bel Bağlamayın. Hekim Dışında Hiçbir Şeye %100 Güvenmeyin. Özellikle Nisaiye Hastalıkları; Kan - İdrar Tetkikleri Başarılı Oranda Tespit Edememektedir. Kronikleşmiş İlgisiz Gibi Gözüken Hastalık Hastalık Kök Sebeplerinin Kadınsal Maraz Olması Size, Çevrenize Alakasız,- Saçma Bile Gelebilir. Hatta Sıklıkla Ciddi Hastalığınızla Bağlantı Açısından Genital Bölgeyle Ne Alakası Var Şeklinde Sizi Hataya, Durumu Algılamada Körlük - Konduramamaya Düşürebilir; Dikkat Ediniz! Nisaiye Hastalığı Bekleterek; Kendi Kendine, Zaman Tanımakla, Vakit Geçirmekle İyileşmesi Mümkün Değildir.

Muğla Ayrıntılı Ultrason Gebelik Takiplerinin & Doğum Öncesi Teşhis İşlemlerinin Önemli Basamağıdır. Minimum 60 dakika Sürmektedir. Kaliteli Gebelik Asla Ucuz, Standart Yaklaşımlarla İdame Ettirilemeyecek, Riske Atılamayacak, Stres Karşısında Frajil Olabilecek Kritik Dönemdir. Mesut Bayraktar Şehrin İçerisinde En Önde Gelen, Vajina Serviks Rahim  Sağlığına Yönelik En İyi Jinekolog Doğum Uzman Doktorlar Arasında Olmasının Yanı Sıra, Özel Muayenehanesinde 18 - 24 Hafta Arası Muğla Ayrıntılı Ultrason Verirken Bütünsel yaklaşımla Geçmeyen  Mantar Hastalığı Servikal Smear Polip Ameliyatı Video Kolposkopi HPV Gebelikte Spiral Çıkarma Tıbbi Muğla Kürtaj işlemi Riskli Hamilelik Takipleri Transvajinal Ultrason Rahim İltihabı Tedavisi İdrar Kaçırma Tedavisi Şeffaf Beyaz Kahverengi Sarı Yeşil Kötü Renkte Olabilen Kokulu Kokusuz Vajina Akıntı Yanma Kaşıntı Batma Kanama Tedavilerinin Planını Yapmaktadır. Gereğinde Rahim Alınma Ameliyatı Hakkında Bilgiler Vermektedir. Hatunların Huzur İçerisinde Sağlıklı Mutlu Yaşam Sürmeleri Gerekliliğine İnanmaktayım.  Tabip Mesut Bayraktar; Female Üreme Sağlığını Güçlendirme Konusunda Tutkulu Hekimdir. Çünkü Feminin Genital Organların Zindelik İçerisinde Başarıya Ulaşması Küresel Refaha; İnsanlık Barışına Hizmet Ederek, Dünyayı Yaşanılacak Daha Güzel Yer Yapacak Ehemmiyettedir.

Mesut Bayraktar, Hekiminin Muayenehanesi Coğrafik Konumu İtibarıyla Bölgenin Ortasında Kalmaktadır.
 • Ortaca Kürtaj Yapan Kadın Doğum Doktoru

 • Köyceğiz Kürtaj Yapan Kadın Doğum Doktoru

 • Dalaman Kürtaj Yapan Kadın Doğum Doktoru

Şeklinde Hekim Aktif Olarak Ortaca, Dalaman, Köyceğiz Yörelerine Çalışmaktadır.

Kadınlarda Hastalıkların Kronikleşmesi

; Hastalıklara Adaptasyon & Woman Psikolojisiyle Birleşince Şikayetleri Normalleştirmek Kaçınılmaz Olmaktadır. Baş Edilmesi Zor Genital Hastalık İnkar Psikolojisine Giren Hanımefendiler; Yumurtalık Rahim Serviks Vajina Vulva Perine Hastalıklarının → Sebep Olduğu Hastalıkları (Buna

Yüksek Riskli Jinekolojik Hastalık

Diyorum) Taşıyabildiği Ömüre Kadar Kendine + Ailesine Yük Edebilmektedir (Bu Birliktelik; Adaptasyon + Kronikleşme Hastalıklara Bulunmaz Nimettir). Sizi, Ailenizi, Gelecek Nesilleri Patolojik Birliktelik Kıskaçlanmasından; Hastalıklara Hamal Olmak Durumundan Koruyacak Tek Güç
Muğla Tecrübeli Jinekolog Doktor
la Yaşam Boyu Sürecek İş Birliği (Hekim Hasta Bağı) Yapmaktır.

Hayat Boyunca Sabit Değişmez Doktor Jinekolog Yani Muğla Jinekolog Hekim Uzman Doktorunuz Olmalıdır. Böylece Tüm Dişilikle İlgili Sağlık Bilgileriniz, Tek Elde + Tek Beyinde Toplanacağından Size Erken Tanı, Etkin Tedaviler Olarak Geri Dönecektir. Muğla Sabit Jinekolog Doktoru Edinmek Başta Woman Sağlığını İyileştirecek; Topyekün Hayat Kalitesini Yaşam Sürenizi (Ömrünüzü) Yükseltecektir.

Kadın Hastanede Hangi Jinekolog Doktor Varsa; Rastgele Randevu Alma Hatasından Vakit Kaybetmeden Derhal Uzaklaşmalıdır. Kıymeti Ölçülemez Değerde Olan Rahim Vajina Sağlığına Sunulan; Ucuzcu Yaklaşımlar, Basit Öneriler, Hurafe Teşvikler Canınızı Sıkan Hastalıklar Fırtınası, Düşkünlük, ... Nedeni Bilinmez Sağlık Sorunları Başa Bela Olmadan Değişmeniz Gereklidir. Hastanede Hangi Doktor Varsa Ona Gitme Öğretilmiş Dürtüsünden Aciliyetle Sıyrılmak Zaruridir. Kendinize Her Daim Ulaşabileceğiniz, Konuşabileceğiniz
Muğla Kadın Doğum Uzman Doktor
Bulmanız - Edinmeniz Gerekmektedir. Ayrıca Sabit jinekolog Doktor; Günün Önemli Anında Arayabileceğiniz, Korku Olmadan Soru Sorabileceğiniz, Utanma Yaşamadan Tartışma - Fikir Alış Verişi Yapabileceğiniz Muğla Jinekolog Hekim Mesut Bayraktar Her Daim Bir Telefon Kadar Uzakta Olacaktır. Dişi Genital Problemlerinize Deva Bulamıyorsanız, Temel Sebep; Aksi İspat Edilene Kadar "Jinekolojik Hastalık" Olabileceğini Hiç Ama Hiç Unutmayınız.

Kadınlarda Jinekolojik Sağlık; Genel Sağlıktan Daha Değerlidir

. Üreme Organlarının Sağlığı; Sırasıyla Anneyi , Fetusu***, Ailesini, Toplumu, Fetus***'dan Olacak Gelecek Nesilleri Yani Küresel Refaha Etkisi Uzanan Kıymettedir. Hanımların, Kızların Sağlığını Önemsemeyip, Rahim Over Vajina Sorunlarınızı Göz Ardı Etmek Büyük Hatadır. Masrafsız Görünen Basitleştirme - Öteleme Tuzaklanmasına Kapılmayınız. Doğru Teşhis Gerçek Tedavi Sunan

Muğla En İyi Kadın Doğum Doktoru

Jinekologlar Arasında Olan Doğum Uzmanı Dr. Mesut Bayraktar Özel Muayenehanesinde Kadirşinas Hastalarını Bekler; Doğum Hastalıkları Kliniği İçerisinde Ultrason Kolposkopi İncelemesi Sıvı Bazlı Servikal Smear Yapılmaktadır. Muayene Randevusu Almak İyi Başlangıçtır. Bugün Tedavi - İyileşmek İstiyorsanız Şimdi Adım Atın. Ömür Boyu Devam Edecek Hekim Hasta BağıGeliştirmek Amacıyla Mesut Bayraktar WhatsApp Online Anında Randevu: 05467740159 Vasıtasıyla İletişime Geçip Jinekoloji Bilim Dalına Kendini Adamış Meslek Ustası Ob&Gyn Operatör Dr Mesut Bayraktar'a Muayene Olarak Tanışabilirsiniz.

Özel Muayenehane Otele

En Yakın Kadın Doğum Doktoru

Konumundadır.

Hekim Burada Çok Sayıda Hastalığın Teşhisini Klinik Olarak Koyabilmektedir. Başlıklandırmak Gerekir İse; Doktorun Tedavi Yetenekleri;

 • En Güvenilir Köyceğiz Kadın Doğum Doktor 7 Haftalık Nikahsız Vakumlu Devlet Hastanesi Kürtaj Fiyatları 2024

 • Muğla Detaylı Ultrason
 • Muğla Miyom Ameliyatı
 • Muğla Polipektomi
 • Muğla PKOS Tedavisi
 • Vajina'da Enflamasyon Tedavileri
 • Geçmeyen Mantar Tedavisi
 • Rahim Enfeksiyonu Tedavisi
Muğla Kolposkopi İncelemesi Muğla HPV Yapıyorum. Çünkü Dişi Bireyler, Üreme Sisteminin Hastalıklarının; Semptomlarına Hızlı Adaptasyon Evrimi Sergilediğinden; Bunda
 • Toplumsal Kanıt Kuramı Temelli Jinekolojik Ponzi Kitleleri +/-
 • Östrojen Sarhoşluğu +/-
 • Yüksek Cinsel Market Değeri +/-
 • Gencim Güzelim Kusursuz Süperim Genital İnkar Durumu +/-
 • Partnerde Cinsel Feromonal Baskınlığı Kaybetmemek Adına Feminine Hastalıkları İnkar Etmek
Etkin Olup Dişilere Özgü Hastalıkları Hızlı İvmeyle Kronik Yapabilmektedir. Kolposkopi, Smear, HPV İncelemeleri Hekime Burada Kompleks Olmuş Durumlarda Yardımcıdır. Kolposkopi (Kolposkopi Rahim Ağzının Adeta Röntgenidir) HPV Rahim Aldırma Ameliyatı Dirençli Geçmeyen Mantar Hastalığı Infertilite Rahim İltihabı Tedavisi Gebelik Takibi Yasal Süresinde Tıbbi Muğla Kürtaj İşlemi  Menopoz Gençleştirme Miyom Aldırma Ameliyatı Polipektomi Genital Kaşıntı Akıntı Batma Yanma Kanama Ötesine Kadar; Bayanın Yaşamı Boyunca Sağlıklarını Yönlendirmelerine Yardımcıyım. Hanımefendilerin Yanlarında Çalışan Güçlü Sağlık Savunucularına İhtiyacı Var. Mesut Bayraktar Kendisini İdrar Kaçırma Tedavisi Terapötik Muğla Kürtaj İşlemi Muğla Ayrıntılı Ultrason İncelemesi Servikal Smear Kolposkopi Eşliğinde Biyopsi Doğum Kontrol Danışmanlığı Çocuk İstemi Gebelik Takibi  Cerrahi Muğla Kürtaj İşlemi Menopoz Gençleştirme 2. Düzey Ultrason Kolposkopi Eşliğinde Biyopsi Değerlendirmesi Ameliyatı Polipektomi Polip Aldırma Ameliyatı Rahim Sarkması Tedavisi Tanısal Muğla Kürtaj İşlemi Yanında Vajina Sıkılaştırma Rahim Aldırma Ameliyatı Geçmeyen Mantar Hastalığı Rahim İltihabı Tedavisi Vulvar Akıntı Yanma Batma Kaşıntı Kanama Konularında Hastalarımın Yanında Adeta Ortak - Yaver; İhtiyaçların Karşılanmasına, Sorunların Çözülmesinde Profesyonel Yardımcı  Konumda Kendimi Görmekteyim.

Menopozda İdrar Yolu Sorunları ... Gibi Yaşlanma, Doğumlar , Menopozla İlişkili Hastalıklarla İlgilenmeyim, Tedavilerini de Vermekteyim.

Ek Olarak Sıklıkla Vulvar Bölgeyle İlişkili Olan Kerion – Vulva Hastalıklarının Teşhis & Tedavilerini Planlamaktayım. Bu Planlamalarla Beraber Jinekolog Uzm.Dr. Mesut Bayraktar; Doktorluk Sanat & Zanaatının Bütüncül Olması Gerektiğinin Farkında olup; Bu Farkındalıkla Hastalarımın  Fiziksel Zihinsel Duygusal Sağlıklarını Ele Almaktadır. Tecrübeli Doğum Doktoru Olarak Hastanın Endişelerini Dinlerim. Eğip Bükmeden Yaymadan Sadece Gerçekleri Konuşurum.  Amacım, Her Hastayla, Jinekolojik Sağlıklarıyla İlgili Bakım - İyileşme - Rehabilitasyon Hedeflerini Seçmelerine Önceliklendirmelerine İzin Verecek Şekilde Detaylı Çalışmaktır. İyileşmek İsteyen Bireyle Hayatta Oldukları Yerde Buluşmak Gayesiyle Elimden Geleni Yapıyorum. Elbette Benim Çabamdan Daha Önemlisi Bireyin İyileşmeyi İstemesi + Doğru Tabiple Temas Etmesidir.

Muğla Kürtaj Yukarılarda Sıraladıklarım Dışında 9 Hafta Gebelik Muğla Çocuk Aldırma İşlemi ( İstenmeyen Hamilelik); Başta Gelmek Üzere Tüm Genital Sistem Hastalık Durumlarınızı Çözmek Beni Mutlu Edecektir.

Sorunlarınızda Tedaviye Giden Yolu 1 (Bir) mMayene Başlatır. Kadın sağlığını koruma, hastalıkları iyileştirme misyonuna Sahibim ; Rahatlık güvenlik önceliğimdir. Hastayla bireysel ilgilenmek, hastaya uygun tedavi planları sunarım. Muğla 'da bulunan modern özel muayenehanem konforlu ortam sunar.

Muğla Kadın Doğum Doktorları


Muğla Kadın Doğum Doktoru Özel Muayenehane


Muğla Kadın Doğum Doktoru Jinekolog Mesut Bayraktar


 1. Genital Hijyensizlik Genetik Hijyeni Bozar. 2023
 2. Herkes Hasta Olur; Herkes En İyi Hekim İster. 2022
 3. Kadın Hastaysa Evde Huzur Yoktur. 2020
 4. Jinekolojik Hastalık Başka Hastalığı Tetiklemiş İse Buna Yüksek Riskli Jinekolojik Hastalık Denir. 2020
 5. Kadın Hastalığını Kabul Etmiyorsa Evde Dirlik Yoktur.
 6. Gebelikte Tasarruf(Kısıntı) Olmaz. Gebelikte Mal - Mülk Feda Edilir.
 7. Kadın Hastaysa Kök Sebep Aksi İspat Edilene Kadar Jinekolojiktir.
 8. Gebelik Fizyolojik Dönem DEĞİLDİR. Gebelik Hastalık – Ölüm Riski Barındıran Olağanüstü Dönemdir. Tecrübeli , Öngörüsü Açık Hekime Teslimiyet Gerektirir. 2018
 9. Gebelik Hastalıkları, İhmal Edilmiş Jinekolojik Hastalıkların Komplikasyonudur.
 10. Gebelik Hastalıkları; Tanısı Konulmamış Jinekolojik Hastalıklardır. MB, 2016)
 11. Gebelikte Kazanılacak 1 Puan IQ, Bebeğinizi Başarı Sarmalında Üstlere Taşır.
 12. Enfeksiyonla Gezmeyi ''Sorun Görmeyen'' Gebeyi En Mükemmel Sağlık Sistemi Bile Koruyamaz.
 13. Rahim; Dayanan - Sabreden - Kolaylık Gösteren - Halden Anlayan Organ Değildir.
 14. Sıfır Vajinal Akıntı Sağlıktır. MB, 2016
Muğla İli
Bilgi Değer
Ülke Türkiye
İl Muğla
İlk Yerleşim MÖ 2. binyıl
Koordinatlar 36.838769862880554, 28.76508732000861
En Alçak Nokta 0 m (0 ft)
Zaman Dilimi UTC+03.00 (TRS)
Posta Kodu 48XXX
Alan Kodu 252
ISO 3166 Kodu TR-48
Plaka Kodu 48
Bağlı Olan İlçeler: Bodrum, Dalaman, Datça, Fethiye, Kavaklıdere, Köyceğiz, Marmaris, Menteşe, Milas, Ortaca, Seydikemer, Ula İlçesi

Rudolf Virchow; Louis Pasteur, Robert Koch savundukları; hastalıkların mikrop teorisine inanmıyordu. Hastalıkların, dış patojenlerden değil, hücrelerin İçindeki anormal faaliyetlerden kaynaklandığını öne sürdü. Aynı zamanda Max Gerson'da Hastalık gelişmeden önce metabolik bozulmanın başladığını kitabında yazmıştır.

Mesut Bayraktar ekolleri birleştirerek modifiye ederek meslek İcrasında bulunmaktadır. Tıbbın Papa'sı Virchow'unda haklı olduğunu vurgulamaktadır. Her bir Ekol Platon'un Mağara Alegorisinde Bulunan, Zincirlerinden Kurtularak Mağaradaki Ateşin Işığına Alışmış Ama Güneşe Ulaşamamış Mahkumlardır. Güneşe Çıktığınızda Gördüğünüz; Sıfır Vajinal Akıntı sağlıktır.


Sıfır Vajina Akıntısı Sağlıktır. [1]

Bir kadının ömrü boyunca jinekolog doktoru sabit olmalıdır. Sabit - değişmez bir jinekoloğunuz olduğunda; tüm kadınsal sağlık bilgileriniz tek elde toplanır, hem de erken tanı, etkin tedaviler alarak yaşam kaliteniz artar. Kadının & sonraki nesillerin sağlıklarını mutlu - huzurlu bir şekilde devam edebilmesinin yegane yolu jinekolojik yapıların sağlığından geçmektedir. Kadınlar hastanede hangi doktor varsa ona gitme hatasından sıyrılıp, kendilerine sabit bir Jinekolog Doktor edinmeleri gerekmektedir. Bir ömür sürecek olan Hekim - Hasta bağını geliştirmek için WhatsApp: 05467740159 İle İletişime Geçerek Jinekolog Op. Dr. Mesut Bayraktar İle Tanışabilirsiniz. Tedaviye giden yol 1 muayene ile başlar.
#4HaftaGebelikKürtaj #5HaftaGebelikKürtaj

#6HaftaGebelikKürtaj #7HaftaGebelikKürtaj #8HaftaGebelikKürtaj #9HaftaGebelikKürtaj #10HaftaGebelikKürtaj #DevletHastanesiKürtaj #EnUcuzKürtaj #EvlilikDışıKürtajFiyatları #GizliKürtaj #GüvenliKürtaj #KürtajFiyatları #KürtajHaftasıHesaplama #KürtajİçinEnUygunHafta #KürtajKliniğiKürtajMerkezi #KürtajRandevusu #KürtajYapanDoktorlar #KürtajYapılanYerler #ÖzelHastaneKürtaj #VakumluKürtaj #İstenmeyenGebelik #FethiyeKürtajFiyatları #DalamanKürtaj #OrtacaKürtaj #KöyceğizKürtaj #MarmarisKürtaj #MuğlaKürtaj #MuğlaKürtajFiyatları #MuğlaKürtajYapanDoktorlar #DevletHastanesiKürtaj #EnUcuzKürtaj #EvlilikDışıKürtajFiyatları #GizliKürtaj #GüvenliKürtaj #KürtajFiyatları #KürtajHaftasıHesaplama #KürtajİçinEnUygunHafta #KürtajKliniğiKürtajMerkezi #KürtajRandevusu #KürtajYapanDoktorlar #KürtajYapılanYerler #ÖzelHastaneKürtaj #VakumluKürtaj #İstenmeyenGebelik