WhatsApp Search
Sıfır Vajinal Akıntı Sağlıktır.
Patojene kaymış vajinal flora hastalıklar için mükemmel bir yuvadır
Bir kadının ömrü boyunca jinekolog doktoru sabit olmalıdır. Sabit - değişmez bir jinekoloğunuz olduğunda; tüm kadınsal sağlık bilgileriniz tek elde toplanır, hem de erken tanı, etkin tedaviler alarak yaşam kaliteniz artar. Kadının & sonraki nesillerin sağlıklarını mutlu - huzurlu bir şekilde devam edebilmesinin yegane yolu jinekolojik yapıların sağlığından geçmektedir. Kadınlar hastanede hangi doktor varsa ona gitme hatasından sıyrılıp, kendilerine sabit bir Jinekolog Doktor edinmeleri gerekmektedir. Bir ömür sürecek olan Hekim - Hasta bağını geliştirmek için WhatsApp: 05467740159 İle İletişime Geçerek Jinekolog Op. Dr. Mesut Bayraktar İle Tanışabilirsiniz. Tedaviye giden yol 1 muayene ile başlar.

Helikobakter Pylori – Mide Rahatsızlıkları – Jinekoloji

H. Pylori enfeksiyonu olan bir kadında jinekolojik sistem kesinlikle değerlendirilmeli ve hızlı bir şekilde restore edilmelidir. Çünkü otoinokülasyon olarak (vajino oral bulaş) tekrardan gelişebildiğine çok defa tanıklık etmişimdir. Çok enteresan bir şekilde feko-oral bulaşmaya bilim çevreleri ve insanlar benimsemiş olmakta, bunu kabül ederken, konu vajina - serviks gibi kadın mahremiyeti, cinsel organlar olduğunda; bu genital kısımlara girmekten , bahsetmekten, hastalık dahi olsa konu olmasından bir kaçış vardır, çünkü kadınlar cinsel market değerleri nedeniyle genital sistemlerinden şikayette bulunmaktan imtina eder, savuştururlar. İşte bu mahremiyet hassasiyetinden dolayı H.pylori için genital sistem vasıtasıyla hem otoinolülasyona sebep olmakta hem de rezervuar olmaktadır .

Helikobakter Pylori Mikrobu nedir?


Helicobacter pylori (H. pylori), mide – onikiparmak bağırsağı gibi sindirim sisteminin üst kısmında bulunan mikroorganizmadır. H. pylori, spiral şekilli bakteridir, insanların genellikle mide astarında – mukozasında yerleşerek yaşar. Bu bakteri, asidik ortamda bile (mide, vajina) hayatta kalabilme yeteneğine sahiptir ve genellikle çocukluk döneminde enfeksiyon oluşur.

Helicobacter pylori, çoğunlukla enfekte kişilerin tükürükleri, dışkıları veya kontamine su yiyecekler aracılığıyla bulaşır. İnfeksiyonun yayılmasında aile bireyleri arasındaki yakın temas, hijyen eksikliği de etkili olabilir.

Helicobacter pylori enfeksiyonu çoğunlukla ağızdan- ağıza veya fekal – oral yolla bulaşır. En yaygın bulaşma yolu, kontamine yiyecek veya suyun tüketilmesidir. Helicobacter pylori enfeksiyonunun önlenmesi, kontrolü için hijyenik önlemler, güvenli su gıda tüketimi gibi genel önlemler önemlidir.
*** fekal: dışkıdan kaynaklanan

Helicobacter pylori enfeksiyonu, çoğu insan için belirti vermeyebilir (taşıyıcı), sessizce kalabilir. Bununla birlikte, bazı kişilerde mide – onikiparmak bağırsağı iltihabına (gastrik , duodenal ülser), mide kanserine, mide poliplerine, kronik gastrite neden olabilir. Ayrıca,Helicobacter pylori enfeksiyonu bazı durumlarda gastroözofageal reflü hastalığı (GERD) ile ilişkili olabilir. Onkojenik yani kanser yapabilen bakteridir

Helicobacter pylori

‘nin varlığına dair ilk ipuçları, 19. yüzyılda yapılan otopsi çalışmaları sırasında ortaya çıktı. Ancak, bakterinin neden olduğu enfeksiyonlar – hastalıklar hakkında pek şey bilinmiyordu.

Campylobacter pylori

olarak bilinmekteydi. 1982 yılında, Avustralyalı bilim insanı Dr. Barry Marshall ve Robin Warren, Helicobacter pylori bakterisinin mide astarında bulunan organizma olduğunu keşfetti, organizmanın mide ülseri, mide polipleri, mide kanseri gibi hastalıklarla ilişkili olduğunu öne sürdüler.

Helicobacter pylori keşfi, o dönemde kabul gören teorilere meydan okuyordu çünkü mide ülserinin stres, yanlış beslenme, aşırı mide asidi üretimi gibi faktörlerden kaynaklandığı düşünülüyordu. Dr. Marshall ve Dr. Warren, H. pylori bakterisinin varlığını, mide ülseri arasındaki ilişkiyi kanıtlamak için kendilerinde deneyler yaptılar. Dr. Marshall, Helicobacter pylori‘ye maruz kalmak için kendi midesine, bakteriyi enjekte etti, sonuç olarak mide ülserine neden olduğunu kanıtladı. Bu çalışmaları, 2005 yılında Nobel Tıp Ödülü’ne layık görüldüler.

Sıfır Hiç

Zero Akmayan

FinitoSızmayan

None Kaçmayan

” Vajinal Akıntı Sağlıktır
Ömrünüzü Uzatır
Sağlam Nesillerin Temelidir “

* Çocukluğu
* Gençliği
* Ergenliği
* Erişkinliği
* Gebelikleri

Yani Ömrü Boyunca Vajinal Akıntısı Olmuş Birisi Gerçek Jinekolojik Konforu Bilemez, Herkesi Akıntılı Bilir.

karın şişkinliği barsak ödemi muğla kadın doğum doktoru

Helicobacter pylori

‘nin keşfi, mide ülseri, mide polipleri,

mide kanseri

gibi hastalıkların tedavisinde büyük dönüm noktası oldu. Daha önce cerrahi girişimler, semptomları hafifletmek için sürekli ilaç kullanımı gerektiren tedavilere yönelik yaklaşımlar yerine, Helicobacter pylori

enfeksiyon

unun tedavi edilmesi, hastalıkların gerilemesini iyileşmesini sağladı. Antibiyotikler, diğer ilaçlarla yapılan tedaviler, Helicobacter pylori

bakteri

sini yok etmeyi – mide astarının

iyileşme

sini hedefler.


Helicobacter pylori Semptomlar

Helicobacter pylori enfeksiyonu çoğu insan için belirti vermez (taşıyıcı) ve sessizce kalır. Ancak, bazı insanlarda enfeksiyonun varlığı aşağıdaki işaretler ve semptomlarla ilişkilendirilebilir:

Midede ağrı

veya

Midede yanma

hissi:

Mide bölgesinde yanma, ağrı veya rahatsızlık hissi yaygın bir semptom olabilir. Bu semptomlar genellikle mide ülseri veya gastrit ile ilişkilidir.

Hazımsızlık

:

Helicobacter pylori enfeksiyonu, midedeki sindirim sürecini etkileyebilir ve bu nedenle hazımsızlık, şişkinlik, midede dolgunluk hissi veya erken doyma gibi sindirim sorunlarına neden olabilir.

Mide bulantı kusma

:

Bazı insanlar mide bulantısı ve kusma gibi semptomlar yaşayabilirler. Bu genellikle mide astarının tahriş olması veya enfeksiyonun neden olduğu gastrit ile ilişkilidir.

İştah kaybı

kilo kaybı

:

Bazı kişilerde Helicobacter pylori enfeksiyonu iştah kaybına ve kilo kaybına neden olabilir. Bu durum, enfeksiyonun mide astarındaki iltihaba ve sindirim sorunlarına bağlı olabilir.

Karın ağrısı

:

H. pylori enfeksiyonu olan kişilerde karın bölgesinde yaygın veya kramp tarzında ağrılar görülebilir. Bu ağrılar genellikle mide ülseri veya gastrit ile ilişkilidir.

Geğirme

:

Sık sık geğirme veya kötü koku eşliğinde geğirme, Helicobacter pylori enfeksiyonu ile ilişkilendirilebilir.

Kanlı veya siyah dışkı

:

Bazı durumlarda, Helicobacter pylori enfeksiyonu nedeniyle gastrointestinal kanama meydana gelebilir. Bu, dışkıda kanlı veya siyah renkli dışkıya yol açabilir.

Bol gaz çıkarma

,

Yoğun Osurma

:

Helicobacter pylori enfeksiyonu bağırsak gazının artmasına, dolayısıyla daha fazla gaz çıkarmaya (osurma) neden olabilir. Bu durum, gastrointestinal sistemdeki sindirim sürecini etkileyen enfeksiyonun bir sonucu olabilir.


Helicobacter pylori (H. pylori), mide gibi oldukça asidik ortamda nasıl hayatta kalabildiği hala tam olarak anlaşılamamış konudur. Ancak, Helicobacter pylori‘nin bu ortamda hayatta kalabilme yeteneğini sağlayan bazı adaptasyonları vardır:

Üreaz enzimi üretimi:

Helicobacter pylori, midedeki asidik ortama uyum sağlamak için üreaz enzimi üretir. Bu enzim, üre moleküllerini amonyağa, karbondioksite parçalayarak mide asidini nötralize eder. Bu, Helicobacter pylori‘nin kendisi için daha uygun pH ortamı yaratmasına, asit tarafından zarar görmesini önlemesine yardımcı olur.

Mide asidinden korunma:

Mide asidinden korunma: H. pylori, kendisini mide asidinden korumak için bazı mekanizmalara sahiptir. Örneğin, bakterinin dış yüzeyinde bulunan proteinler, mide asidine karşı direnç sağlamada rol oynayabilir. Ayrıca, Helicobacter pylori, mide astarının iç kısmına yerleşerek kendisini asitten korur. Bu kısım asidik değildir, asidik olan yer mide boşluğudur.

Mide astarına bağlanma:

Helicobacter pylori, mide astarının hücrelerine yapışarak kendisini mide asidinden korur. Bu bağlanma, bakterinin mide astarında daha güvenli yer edinmesini, asitten etkilenmeyen mikroortam oluşturmasını sağlar.

Hareket kabiliyeti:

Helicobacter pylori, spiral şekilli bakteridir, hareket yeteneğine sahiptir. Bu sayede mide asidinin yoğunluğu, asit saldırılarından kaçınmak için mide astarında hareket edebilir, kendine daha uygun konum bulabilir.

Bu adaptasyonlar, Helicobacter pylori’nin mide asidinde yaşama yeteneğini sağlar. Ancak, tam olarak nasıl hayatta kaldığı, asitli ortamı nasıl tolere ettiği hala tam olarak açıklığa kavuşturulmamıştır, aktif araştırmalar devam etmektedir.

Otoinokülasyon (kendi kendini enfekte etme), kişinin kendi vücudundaki mikroorganizmaları (genellikle enfeksiyonla ilişkili olanları) başka bölgeye veya aynı bölgeye yeniden bulaştırmasıdır. Helicobacter pylori (H. pylori) enfeksiyonuyla ilgili olarak, otoinokülasyon enfeksiyonun yayılmasında rol oynayabilir. Otoinokülasyon teriminin Türkçe karşılığı “kendinden bulaşma” veya “kendi kendine bulaşma” olarak kullanılabilir.
 • Otoinokülasyon, Helicobacter pylori bakterilerinin ağız, burun veya dışkı gibi vücudun diğer bölgelerine yeniden bulaşmasına neden olabilir. Bu durum, kişinin el yoluyla ağızlarına dokunması veya kontamine yiyeceklerle temas etmesi gibi faktörlerle gerçekleşebilir.
 • Örneğin, kişinin Helicobacter pylori ile enfekte olmuş ağız veya burun bölgesine dokunması, ardından aynı elleriyle ağızlarını veya yiyeceklerini temas ettirmesi, bakterilerin yeniden bulaşmasına yol açabilir. Aynı şekilde, enfekte dışkıların hijyenik olmayan şekilde el temizliği veya kontamine su yiyecekler aracılığıyla ağıza taşınması da otoinokülasyona katkıda bulunabilir.
 • Otoinokülasyon, Helicobacter pylori enfeksiyonunun yayılmasında önemli faktör olabilir, özellikle aile içi yakın temas veya hijyenik olmayan ortamlar söz konusu olduğunda. Helicobacter pylori enfeksiyonunun yayılmasını önlemek için hijyenik önlemlere dikkat etmek, el hijyenine özen göstermek, enfekte kişilerle yakın teması sınırlamak önemlidir. Ayrıca, enfekte aile bireylerinin tedavi edilmesi de bulaşma riskini azaltmada yardımcı olabilir.

Helicobacter pylori mikrobu nereleri seviyor ?

Muğla Helicobacter pylori

(H. pylori), enfekte kişilerin genellikle – sıklıkla mide ve bağırsaklarında bulunan bakteridir. Kadınlarda Helicobacter pylori’nin rezervuar olduğu yerler aşağıdaki gibi sıralanabilir:

Mide:

H. pylori, çoğunlukla mide astarında bulunur ve enfeksiyonun ana kaynağıdır. Mide, H. pylori’nin büyüyüp çoğalabileceği ve enfeksiyonu sürdürebileceği bir ortam sağlar.

Duodenum (onikiparmak bağırsağı):

H. pylori enfeksiyonu, mide asidinin duodenuma geçtiği yerde de bulunabilir. Bu bölge, enfekte kişilerde H. pylori’nin varlığını sürdürebileceği bir yer olabilir.

Ağız ve diş etleri:

H. pylori, ağız ve diş etlerinde de bulunabilir. Bu nedenle, ağız hijyenine dikkat etmek ve diş sağlığını korumak, enfeksiyonun yayılmasını önlemede önemlidir.

İkincil rezervuarlar:

H. pylori enfeksiyonu, sindirim sistemi boyunca aşağı doğru hareket edebilir. Bu nedenle, bazı kadınlarda H. pylori bakterisi safra kesesi, pankreas ve bağırsaklarda da bulunabilir.

Tersiyer rezervuarlar:

Bazı çalışmalarda H. pylori’nin kadın genital sistemde düşük düzeyde bulunabileceği bildirilmiştir. Örneğin, bazı kadınlarda H. pylori’nin vajina, serviks veya üretradan (idrar yolundan) izole edildiği gözlemlenmiştir. Bununla birlikte, bu bulgular yaygın değildir ve Helicobacter pylori enfeksiyonunun yaygın olarak genital sistemde bulunduğunu veya ciddi sağlık sorunlarına neden olduğunu gösteren sağlam kanıtlar bulunmamaktadır. Fakat yılların biriktirdiği klinik tecrübeme baktığımda jinekolojik problemleri olan, bunları çözmemiş kadınlarda vajina ve serviks (özellikle serviks) Helicobacter pylori için mükemmel rezervuar olmaktadır.

 • Kronik vajinal akıntıKronik rahim iltihabı (PID)Servikal veya endometriyal polip gelişimi (ki bu mikrop aynı şekilde mide polipleri yapmakta !)Servikal ektropiyon bulunan kadınlarServikal emmet yırtığının sebep olduğu enfeksiyöz (patojene kaymış) vajinal florada Helicobacter pylori bulunabilmektedirler.

************************************************************************************************
H. Pylori enfeksiyonu olan kadında jinekolojik sistem kesinlikle değerlendirilmeli, hızlı şekilde jinekolojik sağlık restore edilmelidir. Çünkü otoinokülasyon olarak (

vajino oral bulaş

) tekrardan gelişebildiğine çok defa tanıklık etmişimdir. Çok enteresan şekilde

feko-oral bulaşma

ya bilim çevreleri + insanlar benimsemiş olmakta, bunu kabul ederken, konu vajina – serviks gibi kadın mahremiyeti, cinsel organlar olduğunda; jinekolojik genital kısımlara girmekten , bahsetmekten, genital sistemin hastalığı dahi olsa, jinekolojik genital sistemin Helicobacter pylori eradiskasyonunda konu olmasından müthiş kaçış vardır, çünkü kadınlar cinsel market değeri, östrojen sarhoşluğu, toplumsal kanıt kuramının yarattığı jinekolojik ponzi nedeniyle genital sistemlerinden şikayette bulunmaktan imtina eder, savuştururlar. İşte genital mahremiyet hassasiyetinden, genital sistemin konu olmasından rahatsızlık duyma nedeniyle Helicobacter pylori için genital sistem vasıtasıyla hem otoinolülasyona sebep olmakta hem de rezervuar olmaktadır .
***************************************************************************************************

Helicobacter pylori Komplikasyonları

Uzun süreli Helicobacter pylorii enfeksiyonu bazı komplikasyonlara yol açabilir.

Helicobacter pylori enfeksiyonunun olası komplikasyonları

Peptik Ülser

:

Helicobacter pylori enfeksiyonu, mide veya onikiparmak bağırsağı astarında ülser oluşumuna neden olabilir. Bu ülserler, mide veya bağırsağın iç yüzeyindeki hasarlı bölgelerdir, mide asidinin zarar vermesi sonucunda oluşurlar.

Mide İltihabı (Gastrit)

:

H. pylori enfeksiyonu, mide astarında inflamasyona (iltihaplanmaya) neden olabilir. Bu duruma Helicobacter pylori’ye bağlı kronik gastrit denir, mide duvarının hasar görmesine, iltihaplanmasına sebep olabilir.

Mide Polipleri

,

Gastrik Atrofi

,

Gastrik Metaplazi

Hipermezis Gravidarum

Gebelik Bulantı Kusması

Mide Kanaması

:

Helicobacter pylori’nin neden olduğu peptik ülserler zamanla kanamaya neden olabilir. Bu durum, mide veya bağırsağın iç yüzeyindeki ülserlerin kanaması sonucunda ortaya çıkar.

Mide Kanseri

:

Uzun süreli ve tedavi edilmemiş H. pylori enfeksiyonu, mide kanseri riskini artırabilir. H. pylori ile ilişkili olan bazı ülserlerin kansere dönüşme potansiyeli vardır.

MALT Lenfoması

:

H. pylori enfeksiyonu, mide mukozasında (astarında) MALT (mukozal ilişkili lenfoid doku) lenfoması olarak adlandırılan bir tür lenfoma riskini artırabilir. Bu lenfoma türü genellikle tedavi edilebilir.

Tip 2 DM

,

Astma

Özefagus Problemleri

Helicobacter pylori enfeksiyonunun teşhisi, kan testleri, dışkı testleri, üre nefes testi, endoskopi, doku biyopsisi gibi çeşitli yöntemler kullanılarak konulabilir. Enfeksiyonun tedavisi için antibiyotikler, proton pompa inhibitörleri (PPI’lar), antiasit ilaçlar gibi ilaçlar kullanılır. Tedavi genellikle kombinasyon tedavisi olarak verilir, bakterilerin yok edilmesini, mide astarının iyileşmesini hedefler.

Helicobacter pylori enfeksiyonunu önlemek için hijyenik koşullara dikkat etmek, kontamine su ve yiyeceklerden kaçınmak, el hijyenine özen göstermek ve enfekte kişilerle yakın teması sınırlamak önemlidir. Ayrıca, H. pylori enfeksiyonu olan aile bireylerinin tedavi edilmesi de bulaşma riskini azaltmada yardımcı olabilir.

Helicobacter pylori‘nin rezervuar olduğu bölgeler kişiden kişiye, enfeksiyonun şiddetine bağlı olarak değişebilir. Enfekte bir kişinin mide astarında Helicobacter pylori bulunması, diğer bölgelerde de enfeksiyonun yayılma riskini artırabilir. Helicobacter pylori enfeksiyonu olan kişiye tanı koymak tedavi etmek için doktor tarafından uygun testler yapılması önemlidir. Hasta kadın ise jinekolojik alan ekstra özen ile değerlendirilmelidir.


DOKTORJinekolojik sağlık genel sağlıktan değerlidir Muğla kadın doğum doktor
Jinekolojik sağlık genel sağlıktan değerlidir.

Mesut Bayraktar; Doğru Doktor, Sağlam İşlemci Gibidir.

Sizi Hasta Eden Durumla İlgili İlliyet Bağı Kuramadığın Jinekolojik Hastalık Olamaz mı? Kök Sebep , Gizlide Kalmış Jinekolojik Hastalık Olamaz mı?

Biliyorum Kadın Doğum Doktoruna Gittin… Normal Dediler….

Hatta Tüm Tahlillerin Sorunsuz Çıktı…

Bunu – Bunları Şimdi Kenara Bırakalım Artık Düşünmeyelim…

İyi Olmaya Giden Yol , 1 ( Bir ) Muayeneyle Başlar.

İyileşmeye Başlangıç Yapmak İsterseniz WhatsApp +90546 774 01 59 Üzerinden Online Randevu Talep Ediniz.

Muayenehanem Tamamen Temiz, Kesinlikle Gizliliğe Önem Veren Özel Hekimlik Hizmeti Vermektedir. Zaman Sınırlaması Olmadan (60 – 180 Dakika) Bire Bir İlgilenme Kişiye Özel Tedavilerle Yanınızdayım. Sağlınızı Gönül Rahatlığıyla Mesut Bayraktar’a Emanet Edebilirsiniz. Jinekolojik Problemlerinizden Derinlemesine, Kalıcı Kurtulmanız Hayat Kalitenizi Artırdığını Vurguluyorum. İyileşmeniz Beni Mutlu Edecektir.
Görmezden Geldiğin Hastalık; Başka Hastalıkların Tetiğini Çeker. Hastalıklar Yıllara Bırakılarak Çözülmez. Muayenehanem Tamamen Hijyenik, Kesinlikle Mahremiyet Tabanlı Özel Hekimlik Hizmeti Vermektedir. Zaman Engeli Olmadan, Detaylı Alakadar Olma, Bireye Özel Tedavilerle Hekimlik Sanat İcrası Yapmaktayım. Canınızı Gönül Rahatlığıyla Mesut Bayraktar’a Emanet Edebilirsiniz. İyileşmeniz Beni Mutlu Ediyor. Kadınsal Problemlerinizden Derinlemesine Kalıcı Kurtulmanız Yaşam Kalitenizi Artırır.
Kadınların sıhhatli konforluömür geçirmeleri için, kadın sağlığını güçlendirme konusunda tutkuluyum. Hastamın endişelerini özenle dinlerim. Hekimlik sanatının bütüncül olması gerektiğinin farkındayım. Üstün farkındalıkla hastalarımın  fiziksel, bilişsel, duygusal sağlıklarını ele almaktayım. Amacım, iyileşmek isteyen her hastayla, sağlıklarıyla ilgili bakım hedeflerini seçmelerine, önceliklendirmelerine izin verecek şekilde ayrıntılı çalışmaktır. İyileşmek arzulayan  her kadınla hayatta oldukları yerde buluşmak amacıyla elimden geleni yapıyorum. Kadın hastanın benimle olan etkileşiminde,  ilk kez ”dinlenildiklerini hissettiklerini” açıklamaları ödüllendiricidir.
Kadın üreme sağlığı & bakımı çok yönlüdür. Üreme danışmanlığı yanında  hamilelik takipleri, menopoz, hatta ötesine kadar ; kadınların yaşamları süresince sağlıklarını yönlendirmelerine profesyonel olarak yardımcı olmak istiyorum. Kadınların yanlarında çalışan güçlü sağlık savunucularına ihtiyacı var. Kendimi (Jinekolog Mesut Bayraktar ) ortak, ihtiyaçların karşılanmasında yaver şeklinde görmekteyim. Birey, ailesi, iş arkadaşları için; işe yarayan sağlık & rehabilitasyon planı geliştirmek hastada hedefimdir. Uyum sağlayabilen, esnek olabilen (kanıta dayalı & bireye özgü modifiye uygulamalar dahilinde) Doktorluk melaikelerimi  sunabileceğimi biliyorum, tarzım bireyin ihtiyaçlarındasıradışı işe yarıyor.
 • Bireyselleştirilmiş , Sadece Size Göre Tasarladığım Tedaviler
 • Hastalarıma Elimden Geldiğince 60 Dakika Vakit Sunmak
 • Kapsamlı İlgilenmek
 • Sevgi  Saygı  Kibarlık
 • Değerbilirlik  Mürüvvetlik Tabanında Uzlaşma
 • Hastalık Nedenlerni Dedektif Gibi Sorgulamak
 • Sebep Olucuları Öncelikli Yaklaşımla Ortadan Kaldırmak Yapıma
 • Bilim Algıma Uygun Olduğundan; Mevcut İlerlemeleri Kendi Bilimim & Algı Perspektifimde Devam Ettiriyorum.
Deneyimli Jinekolog UzmanOlarak Mugla İlinde Çalışmaktayım. Tedavi Yeteneklerim Arasında Ayrıntılı Ultrason Var Olmakla Beraber Miyom Polip Kist Gibi Hastalıkların Tedavisi Ameliyatı, Yumurtalıklarda Kist Tedavisini Özel Muayenehanemde Vermekteyim. Mahremiyet İsteyen Hastalara Muğla Kürtaj Fethiye İstenmeyen Gebelik Yani Dalaman Evlilik Dışı Kurtaj Taleplerinizi Köyceğiz Güvenli Bebek Aldırma Şeklinde Yapılmasını İsteyebilirsiniz. Vajinal ltihap Sürekli Tekrar Eden Mantar Yanında Menopozal Renovasyon Tedavisiyle Birlikte Orgazm Aşısı Vajen Sıkılaştırma Vajinal PRP Tedavisi de Doktor Tarafından Sunulmaktadır. Üriner İnkontinans Ciddi Sıkıntı Olup Kadın Sıhhatini Bozmakta ; Uterin Sarkması Durumunda Deneyimime İtimat Edebilirsiniz. Kolposkopi – Smear ile HPV İncelemesi  Rahim Ağzı Kanserinde Erken Tanıyı Getirir. Dirençli Vajinal Akıntı, Tüm Jinekolojik Problemlerinizi Gidermek Beni Ongun Edecektir.
Özel Muayenehanem Dalyan Göcek Sarıgerme’de Bulunan Otellere En Yakın Konumdadır.  Doktor Sadece Randevuyla Çalışmakta Olup, Randevularınızı WhatsApp: 05467740159 Üzerinden Online Talep Ediniz.

Kadın Hasta İse Evde Huzur Yoktur


tedaviye giden yol 1 muayene ile başlar Muğla kadın doğum
Online Randevu: 05467740159


Muğla Kadın Doğum Doktoru Mesut Bayraktar Jinekolog 331x273

Doktor Mesut Bayraktar

Ortaca/Muğla

Hayatın olağan akışı gereği iyileşmek için hasta olan kişi çabalamalıdır yani aktif rol oynamalıdırlar. Görüldüğü üzere tedavi hunisinin büyük kısmında vakit kaybeden, hastalığını ret eden, iyileşemeyen, bahane, bedava - ucuz yöntemlere yönelen, körü körüne bel bağlayan hastalar pasif iyileşmeyi yani iyileşememeyi seçenler bulunmaktadır.

Tedavi süreci, hastaların sağlık sorunlarıyla başa çıkabilmeleri, iyileşme sağlayabilmelerinde önemli adımdır. Ancak, tedavi hunisi sürecinde Hekimlerin bazı zorluklarla karşılaşması mümkündür. Resimde, hastaların farklı farklı tutumlarından kaynaklanan zorlukları ele alarak, hekim-hasta ilişkisinde zorlukların üstesinden gelirken zedelenebileceğini, tedavi hunisinin önemini vurgulayacağız. Tedavi süreci, hasta sağlığını iyileştirmek amaçlı yapılan serüven düşünülebilir. Tedaviler, sağlık sorunlarına farklı yaklaşımlar gerektirebilir, bazen beklenmedik zorluklarla karşılaşılabilir. Bundan dolayı, tedavi hunisi sürecinde hekimlerin, hastaların farklı tutumlarına uygun şekilde davranması, etkili iletişim becerilerini kullanması önemlidir. Hekimlerin mesleklerini icra ederken , hasta kaynaklı zorlukları aşarken, hekim-hasta ilişkisinin zarar görmemesinde hastaların dikkatli olmaları gerekmektedir. Çünkü hekim sonsuza kadar sabredebilen, her uygunsuzluğa pozitif, sorun çözme şeklinde yaklaşan canlılar gibi düşünmeyiniz.

*** Hastalığını Kabul Etmeyenler: Hastalığını kabul etmeyen bireyler, sağlık sorunlarını inkar ederek tedaviye direnç gösterebilirler. Bunlar , tedavi sürecinin başarıyla ilerlemesini engelleyebilir. Hastalığını kabul etmeyen kişiler, genellikle hastalıklarının ciddiyetini ya da varlığını reddederler. Buda, hem kendileri hem de doktora sorun çıkmaktadır. Hastalığın kabul edilmemesi, tedavi sürecinin etkinliğini azaltabilir, tamamen durdurabilir.Hastalığını kabul etme evresi, hasta olduğunu kabul etme; tedavi sürecinin önemli parçasıdır. Hastalığın kabul edilmesi, kişinin gerçek durumuyla yüzleşmesine, gereken tedaviye tam uyum sağlamasına yardımcı olabilir. Böylece tedavi süreci daha etkili başarılı olabilir. Hastalığını kabul etmeyen bireylerin, kendi sağlık durumlarını gerçekçi şekilde değerlendirmeleri, tedaviye açık olmaları önemlidir.

Hastalığını kabul etmeyen, ret eden; Doktoru rakip , düşman bilmektedir.

*** Hastalığını Kabul Edenler: Hastalığını kabul eden kişiler, tedavi sürecine daha olumlu yaklaşabilirler. Hastaların tedaviye uyum sağlamasını kolaylaştırır, iyileşme sürecini hızlandırabilir. Fakat çoğunlukta bazı insanlar hastalığını kabul etsede hekim yerine başka yollara başvurabilerek, hastalıkların ilerlemesine, kronikleşmesine neden olmaktadır.

*** Bir Ara Hallederizciler - Google Aramacılar: Bazı hastalar, sağlık sorunlarıyla ilgili hafife alıcı, savsaklayıcı tutum sergileyebilirler. “Bir ara hallederizciler”, sağlık sorunlarını erteleme, önemsememe eğilimindedir. Google aramacıları ise kendi kendini teşhis etme, tedavi etme çabasına, akıllılığına girebilirler. Yanlış bilgilendirme, yanlış tedavi seçeneklerine yol açabilir.

*** Doğal Tedavi Yöntemlerine Körü Körüne İnananlar: Doğal tedavi yöntemlerine inanan hastalar, alternatif çözümler arayışında olabilirler. Maydanoz, soğan suyu içiciler gibi, doğal yöntemlere güvenerek, körü körüne bel bağlayarak etkisiz, tedavi sürecini yürütebilirler. Bazen bilimsel kanıtlanmamış, etkinliği sınırlı olan yöntemlere yönelmelerine neden olabilir. Maalesef tüm iletişim mecraları tedavilerin etkin olmadığını söylese de böyle yönelimler artarak devam etmektedir.

*** Sahte Doktor Bulucular - Maddi Zorluk Çıkarıcılar: Sahte doktor bulucular, maddi zorluk yaratanlar - bulanlar, yani tedaviye gereksiz yere maddi kısıntı uygulayanlar, tedavi sürecini olumsuz etkileyebilir. Ev, araba kredisi ödemesi, oğlanı evlendirme gibi maddi yükler altında olan hastalar, tedaviye uyum sağlamakta, iyileşmekte güçlük çekebilirler. İnsanlar sağlıklı kalmanın, mal mülk edinmeden değerli olduğunu maalesef kavrayamamaktadırlar.

Hasta olmuş ama evi var
Hasta olmuş ama oğlu evlenmiş.

Kendini, sağlığını feda ederek yaşamda hedefleri başarmak maalesef artan hızda devam etmektedir. Günümüzde oldukça yaygın durumdur. İnsanlar, zamanı, varlıklarını daha verimli kullanmak amacıyla sağlıklarını tehlikeye atabilmektedirler. Ancak, sağlığın önemi göz ardı edilmemelidir. Kaliteli yaşam sürerken sağlıklı olmak şarttır. Hayatta hedefleri başarmak önemli olsa da, sağlığımıza dikkat etmekten asla vazgeçmemeliyiz.

Tedavi hunisi süreci, hastaların sağlık sorunlarını çözmek, iyileşmede önemli adımdır. Ancak, bazı hastalar, kendilerine gereksiz yere maddi zorluklar yaratarak (3. evinin kredisini bahane göstermek, 4. çocuğunu davul zurna - yemekli evlendirmeye çalışması) tedavi sürecini olumsuz etkilemektedir (tedavi olmamaktadırlar!). Makaleyle maddi gücü – imkanı olduğu halde “ev aldık, araba aldık kredi ödüyoruzcular” şeklinde adlandırılan, doktoru gereksiz yere maddi zorluklar ile meslek icrasına sürükleyen hastaların yeteri kadar iyileşemediklerini vurgulamak istiyorum.

*** Profesöre Gidenler - İyi Doktor Deyiciler: Bazı hastalar, tedavide ünlü/ünsüz profesöre başvurma eğilimindedirler. Bunlar, “normal” doktorları, diğer sağlık hizmeti sağlayıcılarını göz ardı edebilir, hatta küçümseyebilir. Aynı şekilde, bazı hastalar, tedavi - meslek icrasının masrafları nedeniyle para talep eden doktorlardan da uzak durma eğiliminde olup tedavi sürecini menfi etkileyebilir. Uygun tedavi seçeneklerinin kaçırılmasına, hastalığın artmasına neden olabilir. Hastalar kaçırılan, kaybolan sağlığın %100 geri gelmediği konusunda yeteri kadar ikna edilmelidirler. Mümkün ise hastalar, tedavinin tamamen geri gelmeme, başarılı olmama riski olduğuna ilişkin yeterli bilgilendirme yapılarak ikna edilmelidirler.

Maalesef bazı insanlar maddi varlıklarının korunmasını sağlıklarından önemli görmektedir.

Servete Mala Mülke Yaşayanlar Sağlıklarını Feda Ediyorlar.

*** Ego, Kişisel Çıkar Çatışmaları: Hekim-hasta ilişkisindeki ego, kişisel çıkar çatışmaları, tedavi sürecini olumsuz etkileyebilir. Doktorun , hekim hasta bağı kurulmamış hastaya “sen” demesi gibi durumlar, iletişim sorunlarına yol açabilir. Aynı şekilde, bazı hastalar da doktorlarla kişisel, duygusal çıkar çatışması içine girebilirler , tedavi sürecinin etkinliğini azaltabilir. Hastalar , empati, anlayışla Hekimleri karşılamalı, iletişimde açıklık, saygıyı korumalı, kişisel çıkar çatışmalarından uzak durmalıdır. Hekim-hasta bağı, tedavi sürecinin başarısında önemli faktördür. Hastaların hekimle güven, destek temelinde ilişki kurması, tedaviye uyumlarını artırır, iyileşme motivasyonunu yükseltir. Hekimler de, hastaların duygusal ihtiyaçlarını anlamalı, hastalarla işbirliği yaparak tedavi sürecini yönetmelidir. Hasta, hekimin yönlendirmelerine uyum sağladıkça, hastada, hekimi destekleyici rol üstlendikçe, iyileşme süreci olumlu yönde etkilenecektir.

Tedavi sürecindeki zorluklarla başa çıkan, iyileşen hastalar, motivasyon kaynağı olabilirler. İyileşenlerin başarı hikayeleri, diğer hastalara umut ilham verebilir. Hekimlerin iyileşme sürecini desteklemek , başarı hikayelerini paylaşmaları önemlidir. Tedavi sürecinde karşılaşılan zorluklar, hastaların tutumları, hekim-hasta ilişkisi etrafında yoğunlaşır. Hastaların hastalıklarını kabul etme, doğru bilgilere ulaşma, maddi zorluklarla başa çıkma, kendince maddi zorluk varlığı yaratmama, doğru tedavi seçeneklerini değerlendirme konularında Hekim destek vermesi önemlidir. Tekrardan, hastaların 1001 zorlukla meslek icrası yapan Hekime empati, anlayış - etkin iletişim becerileriyle Hekimleri benimsemeleri, işlerini kolaylaştırmaları, hastanın, tedavi sürecinin etkinliğini artırır, hastaların moralini yükseltebilir, motivasyonlarını artırabilir, tedaviye olan uyumlarını iyileştirebilir.

Hekim-hasta bağı, güvene dayalı ortamda kurulmalı, hastaların iyileşme sürecine aktif katılımları teşvik edilmelidir. Etkili tedavi sürecinde, hem hastaların hem de hekimlerin sorunların üstesinden gelmede birlikte çalışmaları, destekleyici ortam oluşturmaları gerekmektedir.
Tedavi Hunisinde pasif iyileşmeye çalışanlardan olmayın.


Tetkikler

hekimin kanaatinden

üstün değildir.


Kadın bedeninde

kronik enflamasyonun

en büyük kaynağı

vajinal akıntıdır.


Dinamik Tablo
Hastane Stresinden Uzaklık ✓ 
Özel Etkileşim ✓ 
Süre Sınırlamasız Muayene ✓ 
Mahremiyet – Gizlilik ✓ 
Hijyenik Ortam ✓ 
Teknoloji Kullanımı ✓ 
Konfor – Ferah Ortam ✓ 
Online Randevu ✓ 
3. Şahıslarla Temassızlık ✓ 
Güven – Nezaket – Zarafet ✓ 
Etik ✓ 
Tecrübe ✓ 
Profesyonel Destek ✓ 
Hasta Memnuniyeti & Sağlığı ✓ 
Fethiye’den 45′ uzaklıkta ✓ 
Dalaman’dan 10′ Uzaklıkta ✓ 
Köyceğizden 15′ Uzaklıkta ✓ 
Marmaris’den 40′ Uzaklıkta ✓ 
Muğla’dan 45′ Uzaklıkta ✓ 

Para değil

Mal mülk değil

En iyi eğitim , öğretmen değil !

Çocuğunuza bırakılacak en büyük miras şudur:

Sağlıklı

10 numara
☆☆☆☆☆ 
olacak şekilde “gebelik öncesi hazırlık + gebelik takibi + doğumunu” sağlayarak maksimum potansiyel IQ & EQ ya FETUSUN ulaştırılmasıdır.

Yani fetusu hayata 5/0 önde başlatmaktır. 

Eğer bunu sağlarsanız; sağlamak 15 – 30 bin USD civarı para harcamaktan geçer. O zeki, ahlaklı, yetenekli çocuk başarı sarmalında zirveye hemen çıkar, müthiş gelir elde eder; emekli olduğunuzda size ev araba aldığı gibi, dünyayı gezmenizde size tatil hediyeleri ayarlar. Eğer bunu yapmak yerine, 15 – 30 bin USD’ye ev, araba alabilirsiniz ama, çocugunuz sizin ölmenizi, mirasın kendisine kalmasını bekler, sonrada onu tüketerek yer yada üzerinizdeki evi ipotek göstererek iş kurar , batırır yada sürekli sizden para ister, sizde sürekli kaçar , bahane uydurursunuz…

Çıkar çatışmalarıyla berbat olmuş hayat yaşamamak için süper kaliteli bebekler doğurun.

Rahimde mikrop kaparak bitik, pert olmuş, erken doğmuş, kansızlığa, kötü rahim şartlarına ( urlu, vajinal akıntılı, kistli, varisli ) yani haşat rahimlerden eksik – vasat doğan bebeklerinizle, büyüdüklerinde “çıkar çatışmasına” girmemesi; doğmadan önce, gebelik süreci & doğumuna maddi kaynak harcanmasından geçer.
AGAÇ YAŞ İKEN, İNSAN RAHİMDE İKEN EĞİLİR.

Bebek;

Zeki doğarsa ahlaklı olur.
Zeki + ahlaklı olursa zengin olur. 
Zeki + ahlaklı + zengin olursa sana ev araba almayı bırak toplumun tamamı müreffeh olur, zenginleşir.

İnsana yani kendi kanına – canına yatırım yapmalısın yada çıkar çatışmalarıyla bomboş hayat yaşamak durumunda kalırsın.
Sana göre yatırım nedir?

Kadın Sağlığının, Sonraki Nesillerin ( Fetus, Bebek, Çocuk, Torun) Mutlu Huzurlu Sağlıklı Devam Edebilmesinin Yegane yolu, Dişi Üreme Organlarının;
 1. Uterus - Rahim
 2. Yumurtalık - Overler
 3. Tuba Uterina - Tüpler
 4. Rahim Ağzı - Serviks Uteri
 5. Vajina - Hazne
 6. Vulva - Perine gibi organların Topyekün Sağlık İçerisinde; Genetik Mirasın Nesilden Nesile Sağlıklı Şekilde Aktarılmasından Geçmektedir. İşte bu geçiş bozulduğunda; nesilden nesile hastalıklar başlamaktadır. (Devamı İçin Ayrıntılara↓ Tıklayınız)
İhmal Edilen, Çözülmeyen En Basit Kadın Hastalığı, Zaman İçerisinde Birikim Yaparak Çeşit Çeşit Hastalıkların; Romatolojik Nörolojik Psikiyatrik Onkolojik Hatta Odontojenik... Hastalıkların Gelişiminde Tetik Çeken Etken ( Tetiklenmiş Hastalık) Olabilir. Aniden Birdenbire Ortaya Çıkan Hastalıklara Sebep - Müsebbip Olanın; İhmal Ederek Alıştığın, Zamanla da Unuttuğun (Hastalıklara Geliştirilen Adaptasyon; İlk Stres Anında Kırılır)) Feminin Şikayetler Ana Sebebiyle Olduğu, Gizliden Gizliye Hastalığın İşlemesini Yani Kök Hastalık'ın Feminin Hastalık Olduğu Aklınıza Bile Gelmeyebilir. Tahlillere %100 İnanmak Size Ciddi Vakit, Para, Yaşam Süresi Kaybettirebilir. Basit Yöntem + Kolaya Kaçmak Olan Sayfalar Dolusu Tetkik Sonuçlarına Sakın Aldanmayın, Tetkikler Normal Çıktı; Sağlıklıyım Diye Boş Tetkiklere Körü Körüne Bel Bağlamayın. Hekim Dışında Hiçbir Şeye %100 Güvenmeyin. Özellikle Nisaiye Hastalıkları; Kan - İdrar Tetkikleri Başarılı Oranda Tespit Edememektedir. Kronikleşmiş İlgisiz Gibi Gözüken Hastalık Hastalık Kök Sebeplerinin Kadınsal Maraz Olması Size, Çevrenize Alakasız,- Saçma Bile Gelebilir. Hatta Sıklıkla Ciddi Hastalığınızla Bağlantı Açısından Genital Bölgeyle Ne Alakası Var Şeklinde Sizi Hataya, Durumu Algılamada Körlük - Konduramamaya Düşürebilir; Dikkat Ediniz! Nisaiye Hastalığı Bekleterek; Kendi Kendine, Zaman Tanımakla, Vakit Geçirmekle İyileşmesi Mümkün Değildir.

Muğla Ayrıntılı Ultrason

Gebelik Takiplerinin & Doğum Öncesi Teşhis İşlemlerinin Önemli Basamağıdır. Minimum 60 dakika Sürmektedir. Kaliteli Gebelik Asla Ucuz, Standart Yaklaşımlarla İdame Ettirilemeyecek, Riske Atılamayacak, Stres Karşısında Frajil Olabilecek Kritik Dönemdir. Mesut Bayraktar Şehrin İçerisinde En Önde Gelen, Vajina Serviks Rahim  Sağlığına Yönelik En İyi Jinekolog Doğum Uzman Doktorlar Arasında Olmasının Yanı Sıra, Özel Muayenehanesinde 18 - 24 Hafta Arası Muğla Ayrıntılı Ultrason Verirken Bütünsel yaklaşımla Geçmeyen  Mantar Hastalığı Servikal Smear Polip Ameliyatı Video Kolposkopi HPV Gebelikte Spiral Çıkarma Tıbbi Muğla Kürtaj işlemi Riskli Hamilelik Takipleri Transvajinal Ultrason Rahim İltihabı Tedavisi İdrar Kaçırma Tedavisi Şeffaf Beyaz Kahverengi Sarı Yeşil Kötü Renkte Olabilen Kokulu Kokusuz Vajina Akıntı Yanma Kaşıntı Batma Kanama Tedavilerinin Planını Yapmaktadır. Gereğinde Rahim Alınma Ameliyatı Hakkında Bilgiler Vermektedir. Hatunların Huzur İçerisinde Sağlıklı Mutlu Yaşam Sürmeleri Gerekliliğine İnanmaktayım.  Tabip Mesut Bayraktar; Female Üreme Sağlığını Güçlendirme Konusunda Tutkulu Hekimdir. Çünkü Feminin Genital Organların Zindelik İçerisinde Başarıya Ulaşması Küresel Refaha; İnsanlık Barışına Hizmet Ederek, Dünyayı Yaşanılacak Daha Güzel Yer Yapacak Ehemmiyettedir.

Mesut Bayraktar, Hekiminin Muayenehanesi Coğrafik Konumu İtibarıyla Bölgenin Ortasında Kalmaktadır.
 • Ortaca Kadın Doğum Doktoru

 • Köyceğiz Kadın Doğum Doktoru

 • Dalaman Kadın Doğum Doktoru

Şeklinde Hekim Aktif Olarak Ortaca, Dalaman, Köyceğiz Yörelerine Çalışmaktadır.

Kadınlarda Hastalıkların Kronikleşmesi

; Hastalıklara Adaptasyon & Woman Psikolojisiyle Birleşince Şikayetleri Normalleştirmek Kaçınılmaz Olmaktadır. Baş Edilmesi Zor Genital Hastalık İnkar Psikolojisine Giren Hanımefendiler; Yumurtalık Rahim Serviks Vajina Vulva Perine Hastalıklarının → Sebep Olduğu Hastalıkları (Buna

Yüksek Riskli Jinekolojik Hastalık

Diyorum) Taşıyabildiği Ömüre Kadar Kendine + Ailesine Yük Edebilmektedir (Bu Birliktelik; Adaptasyon + Kronikleşme Hastalıklara Bulunmaz Nimettir). Sizi, Ailenizi, Gelecek Nesilleri Patolojik Birliktelik Kıskaçlanmasından; Hastalıklara Hamal Olmak Durumundan Koruyacak Tek Güç
Muğla Tecrübeli Jinekolog Doktor
la Yaşam Boyu Sürecek İş Birliği (Hekim Hasta Bağı) Yapmaktır.

Hayat Boyunca Sabit Değişmez Doktor Jinekolog Yani Muğla Jinekolog Hekim Uzman Doktorunuz Olmalıdır. Böylece Tüm Dişilikle İlgili Sağlık Bilgileriniz, Tek Elde + Tek Beyinde Toplanacağından Size Erken Tanı, Etkin Tedaviler Olarak Geri Dönecektir. Muğla Sabit Jinekolog Doktoru Edinmek Başta Woman Sağlığını İyileştirecek; Topyekün Hayat Kalitesini Yaşam Sürenizi (Ömrünüzü) Yükseltecektir.

Kadın Hastanede Hangi Jinekolog Doktor Varsa; Rastgele Randevu Alma Hatasından Vakit Kaybetmeden Derhal Uzaklaşmalıdır. Kıymeti Ölçülemez Değerde Olan Rahim Vajina Sağlığına Sunulan; Ucuzcu Yaklaşımlar, Basit Öneriler, Hurafe Teşvikler Canınızı Sıkan Hastalıklar Fırtınası, Düşkünlük, ... Nedeni Bilinmez Sağlık Sorunları Başa Bela Olmadan Değişmeniz Gereklidir. Hastanede Hangi Doktor Varsa Ona Gitme Öğretilmiş Dürtüsünden Aciliyetle Sıyrılmak Zaruridir. Kendinize Her Daim Ulaşabileceğiniz, Konuşabileceğiniz
Muğla Kadın Doğum Uzman Doktor
Bulmanız - Edinmeniz Gerekmektedir. Ayrıca Sabit jinekolog Doktor; Günün Önemli Anında Arayabileceğiniz, Korku Olmadan Soru Sorabileceğiniz, Utanma Yaşamadan Tartışma - Fikir Alış Verişi Yapabileceğiniz Muğla Jinekolog Hekim Mesut Bayraktar Her Daim Bir Telefon Kadar Uzakta Olacaktır. Dişi Genital Problemlerinize Şifa Bulamıyorsanız, Kök Sebep; Aksi İspat Edilene Kadar "Jinekolojik Hastalık" Olabileceğini Hiç Ama Hiç Unutmayınız.

Kadınlarda Jinekolojik Sağlık; Genel Sağlıktan Daha Değerlidir

. Üreme Organlarının Sağlığı; Sırasıyla Anneyi , Fetusu***, Ailesini, Toplumu, Fetus***'dan Olacak Gelecek Nesilleri Yani Küresel Refaha Etkisi Uzanan Kıymettedir. Hanımların, Kızların Sağlığını Önemsemeyip, Rahim Over Vajina Sorunlarınızı Göz Ardı Etmek Büyük Hatadır. Masrafsız Görünen Alışmak - Duyarsızlaşmak Tuzaklanmasına Kapılmayınız. Doğru Teşhis Gerçek Tedavi Sunan

Muğla En İyi Kadın Doğum Doktoru

Jinekologlar Arasında Olan Doğum Uzmanı Dr. Mesut Bayraktar Özel Muayenehanesinde Kadirşinas Hastalarını Bekler; Doğum Hastalıkları Kliniği İçerisinde Ultrason Kolposkopi İncelemesi Sıvı Bazlı Servikal Smear Yapılmaktadır. Muayene Randevusu Almak İyi Başlangıçtır. Bugün Tedavi - İyileşmek İstiyorsanız Şimdi Adım Atın. Ömür Boyu Devam Edecek Hekim Hasta BağıGeliştirmek Amacıyla Mesut Bayraktar WhatsApp Online Anında Randevu: 05467740159 Vasıtasıyla İletişime Geçip Jinekoloji Bilim Dalına Kendini Adamış Meslek Ustası Ob&Gyn Operatör Dr Mesut Bayraktar'a Muayene Olarak Tanışabilirsiniz.

Özel Muayenehane Otele

En Yakın Kadın Doğum Doktoru

Konumundadır.

Hekim Burada Çok Sayıda Hastalığın Teşhisini Klinik Olarak Koyabilmektedir. Başlıklandırmak Gerekir İse; Hekimin Tedavi Yetenekleri;

 • Gastrointestinal Enfeksiyon, Kadınların Jinekolojik Sağlığına Nasıl Etki Edebilir?

 • Muğla II. Düzey Ultrason
 • Muğla Miyomektomi
 • Muğla Servikal Polip
 • Muğla PKOS Tedavisi
 • Rahim Ağzı'nda İltihap Tedavileri
 • Genital Mantar Tedavisi
 • Vajinit Tedavisi
Muğla Kolposkopi İncelemesi Muğla Krioterapi Yapıyorum. Çünkü Dişi Bireyler, Üreme Sisteminin Hastalıklarının; Semptomlarına Hızlı Adaptasyon Evrimi Sergilediğinden; Bunda
 • Toplumsal Kanıt Kuramı Temelli Jinekolojik Ponzi Kitleleri +/-
 • Östrojen Sarhoşluğu +/-
 • Yüksek Cinsel Market Değeri +/-
 • Gencim Güzelim Kusursuz Süperim Genital İnkar Durumu +/-
 • Partnerde Cinsel Feromonal Baskınlığı Kaybetmemek Adına Feminine Hastalıkları İnkar Etmek
Etkin Olup Dişilere Özgü Hastalıkları Hızlı İvmeyle Kronik Yapabilmektedir. Kolposkopi, Smear, HPV İncelemeleri Hekime Burada Kompleks Olmuş Durumlarda Yardımcıdır. Kolposkopi (Kolposkopi Rahim Ağzının Adeta Röntgenidir) HPV Rahim Aldırma Ameliyatı Dirençli Geçmeyen Mantar Hastalığı Infertilite Rahim İltihabı Tedavisi Gebelik Takibi Yasal Süresinde Tıbbi Muğla Kürtaj İşlemi  Menopoz Gençleştirme Miyom Aldırma Ameliyatı Polipektomi Genital Kaşıntı Akıntı Batma Yanma Kanama Ötesine Kadar; Bayanın Yaşamı Boyunca Sağlıklarını Yönlendirmelerine Yardımcıyım. Hanımefendilerin Yanlarında Çalışan Güçlü Sağlık Savunucularına İhtiyacı Var. Mesut Bayraktar Kendisini İdrar Kaçırma Tedavisi Terapötik Muğla Kürtaj İşlemi Muğla Ayrıntılı Ultrason İncelemesi Servikal Smear Kolposkopi Eşliğinde Biyopsi Doğum Kontrol Danışmanlığı Çocuk İstemi Gebelik Takibi  Cerrahi Muğla Kürtaj İşlemi Menopoz Gençleştirme 2. Düzey Ultrason Kolposkopi Eşliğinde Biyopsi Değerlendirmesi Ameliyatı Polipektomi Polip Aldırma Ameliyatı Rahim Sarkması Tedavisi Tanısal Muğla Kürtaj İşlemi Yanında Vajina Sıkılaştırma Rahim Aldırma Ameliyatı Geçmeyen Mantar Hastalığı Rahim İltihabı Tedavisi Vulvar Akıntı Yanma Batma Kaşıntı Kanama Konularında Hastalarımın Yanında Adeta Ortak - Yaver; İhtiyaçların Karşılanmasına, Sorunların Çözülmesinde Profesyonel Yardımcı  Konumda Kendimi Görmekteyim.

Muğla Genital Mezoterapi ... Gibi Yaşlanma, Doğumlar , Menopozla İlişkili Hastalıklarla İlgilenmeyim, Tedavilerini de Vermekteyim.

Ek Olarak Sıklıkla Vulvar Bölgeyle İlişkili Olan Sebase Kist Hastalıklarının Teşhis & Tedavilerini Planlamaktayım. Bu Planlamalarla Beraber Jinekolog Uzm.Dr. Mesut Bayraktar; Doktorluk Sanat & Zanaatının Bütüncül Olması Gerektiğinin Farkında olup; Bu Farkındalıkla Hastalarımın  Fiziksel Zihinsel Duygusal Sağlıklarını Ele Almaktadır. Tecrübeli Doğum Doktoru Olarak Hastanın Endişelerini Dinlerim. Eğip Bükmeden Yaymadan Sadece Gerçekleri Konuşurum.  Amacım, Her Hastayla, Jinekolojik Sağlıklarıyla İlgili Bakım - İyileşme - Rehabilitasyon Hedeflerini Seçmelerine Önceliklendirmelerine İzin Verecek Şekilde Detaylı Çalışmaktır. İyileşmek İsteyen Bireyle Hayatta Oldukları Yerde Buluşmak Gayesiyle Elimden Geleni Yapıyorum. Elbette Benim Çabamdan Daha Önemlisi Bireyin İyileşmeyi İstemesi + Doğru Tabiple Temas Etmesidir.

Muğla Kürtaj Yukarılarda Sıraladıklarım Dışında 5 Hafta Gebelik Muğla Kürtaj İşlemi ( Evlilik Dışı Hamilelik); Başta Gelmek Üzere Tüm Genital Sistem Hastalık Durumlarınızı Çözmek Beni Mutlu Edecektir.

Sorunlarınızda Tedaviye Giden Yolu 1 (Bir) mMayene Başlatır. Kadın sağlığını koruma, hastalıkları iyileştirme misyonuna Sahibim ; Rahatlık güvenlik önceliğimdir. Hastayla bireysel ilgilenmek, hastaya uygun tedavi planları sunarım. Muğla 'da bulunan modern özel muayenehanem konforlu ortam sunar.

Muğla Kadın Doğum Doktorları


Muğla Kadın Doğum Doktoru Özel Muayenehane


Muğla Kadın Doğum Doktoru Jinekolog Mesut Bayraktar

Sıfır Vajinal Akıntı sağlıktır. [1]

 • Genital Hijyensizlik Genetik Hijyeni Bozar. 2023
 • Herkes Hasta Olur; Herkes En İyi Hekim İster. 2022
 • Kadın Hasta İse Evde Huzur Yoktur. 2020
 • Jinekolojik Hastalık Başka Hastalığı Tetiklemiş İse Buna Yüksek Riskli Jinekolojik Hastalık Denir. 2020
 • Kadın Hastalığını Kabul Etmiyorsa Evde Dirlik Yoktur.
 • Gebelikte Tasarruf(Kısıntı) Olmaz. Gebelikte Mal - Mülk Feda Edilir.
 • Kadın Hasta İse Kök Sebep Aksi İspat Edilene Kadar Jinekolojiktir.
 • Gebelik Fizyolojik Dönem DEĞİLDİR. Gebelik Hastalık – Ölüm Riski Barındıran Olağanüstü Dönemdir. Tecrübeli , Öngörüsü Açık Hekime Teslimiyet Gerektirir. 2018
 • Gebelik Hastalıkları, İhmal Edilmiş Jinekolojik Hastalıkların Komplikasyonudur.
 • Gebelik Hastalıkları; Tanısı Konulmamış Jinekolojik Hastalıklardır. MB, 2016)
 • Gebelikte Kazanılacak 1 Puan IQ, Bebeğinizi Başarı Sarmalında Üstlere Taşır.
 • Enfeksiyonla Gezmeyi ''Sorun Görmeyen'' Gebeyi En Mükemmel Sağlık Sistemi Bile Koruyamaz.
 • Rahim; Dayanan - Sabreden - Kolaylık Gösteren - Halden Anlayan Organ Değildir.
 • Sıfır Vajinal Akıntı Sağlıktır. Mesut Bayraktar, 2016

 • Rudolf Virchow; Louis Pasteur, Robert Koch savundukları; hastalıkların mikrop teorisine inanmıyordu. Hastalıkların, dış patojenlerden değil, hücrelerin İçindeki anormal faaliyetlerden kaynaklandığını öne sürdü. Aynı zamanda Max Gerson'da Hastalık gelişmeden önce metabolik bozulmanın başladığını kitabında yazmıştır.

  Mesut Bayraktar ekolleri birleştirerek modifiye ederek meslek İcrasında bulunmaktadır. Tıbbın Papa'sı Virchow'unda haklı olduğunu vurgulamaktadır. Her bir Ekol Platon'un Mağara Alegorisinde Bulunan, Zincirlerinden Kurtularak Mağaradaki Ateşin Işığına Alışmış Ama Güneşe Ulaşamamış Mahkumlardır. Güneşe Çıktığınızda Gördüğünüz; Sıfır Vajinal Akıntı sağlıktır.


  Sıfır Vajina Akıntısı Sağlıktır. [1]

  Kadın Ölüm Sebeplerinde
  … Var
  … Var
  … Varda Var

  İnanırsan Kadın ölüm Nedenleri Arasında, Hiç Ama Hiç
  Vajinal Hastalıklar Yok.

  S I F I R !

  Neredeyse Çoğu Kadın Ölüm Sebepleri Arkasında
  Vajina Varken;

  İnanırsan, Vajina Hiç Hasta Etmiyor, "Öldürmüyor".

  İnanırsan Vajina
  ** Hiç Hasta Etmiyor

  VAJİNA Hiç Ama Hiç;
  ** Beyin Kanaması Yapmıyor
  ** Kalp Krizi Yapmıyor
  ** Eklem Hasarı Yapmıyor
  ** Nörolojik Hastalık Yapmıyor
  ** Psikiyatrik Hastalık Yapmıyor
  ** Şeker Hastalığı Yapmıyor
  ** Hızlanmış Yaşlanma Yapmıyor
  ** Kısırlık Yapmıyor
  ** ............. Yapmıyor

  Vajinaya Bağlı Hiç Ölende Yok !

  Tedaviye giden yolu 1 muayene başlatır.
  #Muğla #Ortaca #Dalaman

  #Köyceğiz #Fethiye #Kadın #Doğum #KadınDoğum #Jinekolog #Doktor #Vajina #Akıntı #Kaşıntı #Yanma #Kanama #Kolposkop #HPV #Kist #Miyom #Polip #H.Pylori #HelicobacterPylori #Enfeksiyon #Kadın #JinekolojikSistem #Otoinokülasyon #VajinoOralBulaş #Feko-OralBulaş #Vajina #Serviks #Mahremiyet #CinselOrganlar #Genital #Hastalık #CinselMarketDeğeri #ToplumsalKanıtKuramı #JinekolojikPonzi #ÖstrojenSarhoşluğu #Rezervuar #VajinalBalgam #KronikVajinalBalgam #BeyazVajinalAkıntı #KahverengiVajinalBalgam #VajinalAkıntı #KronikVajinalAkıntı #YeşilVajinalAkıntı #VajinadanSiyahAkıntıGelmesi #VajinadanPembeAkıntıGelmesi #KanlıVajinalAkıntı #VajinadaPeynirimsiAkıntı #KahverengiVajinalAkıntı #GeçmeyenVajinalAkıntı #GebelikteVajinalAkıntı #VajinadaSümüksüAkıntı #VajinadanKanlaKarışıkAkıntı #KarınŞişkinliği #GazÇıkarma #Hazımsızlık #Reflü #Mikrop #Enfeksiyon #Bulaşıcı