WhatsApp Search

HPV – Siğil Tedavisi – Muğla

Genital siğiller genellikle genital bölgede küçük bir yumru veya yumru grubu olarak ortaya çıkar. Küçük veya büyük, kabarık veya düz ya da karnabahar şeklinde olabilirler. Jinekolog Doktorlar genellikle siğilleri genital bölgeye bakarak ta teşhis edebilirler.

Muğla Kadın Doğum Doktoru ☎️: 05467740159

jinekolojik muayene alttan muayene kadın doğum Muğla kolposkopi

HPV – İnsan papilloma virüsü enfeksiyonu – Siğil Mikrobu

İnsan papilloma virüsü veya HPV en yaygın cinsel yolla bulaşan enfeksiyondur (CYBE). Kadınların yaklaşık %80’i hayatlarının bir noktasında en az bir HPV tipine yakalanacaktır.1 Genellikle vajinal, oral veya anal seks yoluyla yayılır. Çoğu kadın HPV’si olduğunu bilmez çünkü genellikle semptom göstermez ve genellikle kendi kendine geçer. Bazı HPV türleri, genital siğiller veya rahim ağzı kanseri gibi hastalıklara neden olabilir. HPV’yi önlemenize yardımcı olacak bir aşılar vardır.

İnsan papilloma virüsü (HPV) nedir?

HPV, 200’den fazla türü içeren bir virüs grubunun adıdır. 40’tan fazla HPV türü cinsel temas yoluyla bulaşabilir. Genital bölgeyi enfekte eden tiplere genital HPV denir.

HPV kime bulaşır?

Genital HPV hem kadınlar hem de erkekler için en yaygın CYBE’dir. Kadınların %80’inin yaşamlarının bir noktasında en az bir tür HPV kapması çok yaygındır.

HPV’yi nasıl alırsınız?

HPV şu yollarla yayılır:

 • Vajinal, oral veya anal seks

  HPV herhangi bir semptom olmasa bile yayılabilir. Bu, hiçbir belirti veya semptomu olmayan birinden HPV kapabileceğiniz anlamına gelir.
 • Genital dokunma

   Bir erkeğin HPV’nin yayılması için boşalması ( menisinin gelmesi) gerekmez.
 • Kadınlarla cinsel ilişkiye giren kadınlar

  arasında da HPV bulaşabilir.
 • Bir kadından bebeğine

  doğum yoluyla bulaşma

  (Vertikal Bulaş)

HPV’nin belirtileri nelerdir?

HPV’li çoğu insanda herhangi bir semptom görülmez. Bu, kadınların düzenli Pap testlerine ihtiyaç duymasının bir nedenidir. Uzmanlar, ilk Pap testinizi 21 yaşında yaptırmanızı tavsiye ediyor. Pap testi, HPV’nin neden olduğu rahim ağzındaki değişiklikleri bulabilir. 30 ila 65 yaşları arasında bir kadınsanız, doktorunuz her beş yılda bir Pap testinizle birlikte bir HPV testi de yapabilir. Bu, çoğu HPV tipini tespit eden bir DNA testidir.

HPV enfeksiyonunuz olup olmadığını anlamanın başka bir yolu da genital siğilleriniz olup olmadığıdır. Genital siğiller genellikle genital bölgede küçük bir yumru veya yumru grubu olarak ortaya çıkar. Küçük veya büyük, kabarık veya düz ya da karnabahar şeklinde olabilirler. Jinekolog Doktorlar genellikle siğilleri genital bölgeye bakarak ta teşhis edebilirler.

HPV hangi sağlık sorunlarına neden olabilir?

HPV genellikle kendi kendine geçer ve herhangi bir sağlık sorununa neden olmaz. Ancak HPV kaybolmadığında, aşağıdakileri içeren sağlık sorunlarına neden olabilir:

Rahim ağzı kanseri

Diğer genital kanserler (vulva, vajina, penis veya anüs kanserleri gibi)
Orofaringeal kanser (dil kökü ve bademcikler dahil olmak üzere boğazın arkası kanseri)
Genital siğiller
Tekrarlayan solunum papillomatozisi (solunum yollarında siğillerin büyümesine neden olan nadir bir durum)

HPV için test yaptırmam gerekir mi?

21 ila 29 yaşları arasındaysanız ve olağan dışı veya belirsiz bir Pap testi sonucunuz varsa doktorunuz HPV testini önerebilir. Test, rahim ağzınızdaki anormal hücrelere HPV’nin neden olup olmadığını belirlemeye yardımcı olacaktır.

30 yaşın altındaki kadınların çoğu HPV testine ihtiyaç duymaz, çünkü bağışıklık sistemi bu yaş grubundaki vakaların %90’ında iki yıl içinde HPV ile iyi savaşır.

30 yaşında veya daha büyükseniz, rahim ağzı kanseri taraması için Pap testi ile birlikte HPV testi yaptırmayı seçebilirsiniz.

Her iki testin sonuçları da normalse, önümüzdeki birkaç yıl içinde rahim ağzı kanseri olma şansınız çok düşüktür. Doktorunuz daha sonra bir sonraki HPV taramanız için beş yıla kadar bekleyebileceğinizi söyleyebilir.

HPV hamileliği nasıl etkiler?

HPV, hamile kalma şansınızı etkilemez, ancak hamilelik sırasında sorunlara neden olabilir.

Hamilelik sırasında bazı olası sorunlar şunlardır:

 • Servikal hücre değişiklikleri
   
  Doktorunuzun herhangi bir değişiklik bulmasına yardımcı olmak için hamilelik sırasında ve sonrasında düzenli olarak rahim ağzı kanseri taraması yaptırmaya devam edin.
 • Kanayan ve büyüyen genital siğiller
   Hamilelik sırasındaki hormonal değişiklikler, hamile kalmadan önce sahip olduğunuz veya hamilelik sırasında aldığınız genital siğillerin kanamasına ve büyümesine (boyut ve sayı olarak) neden olabilir.
 • Sezaryen
   
  Genital siğiller doğum kanalını tıkarsa, büyürse sezaryen yaptırmanız gerekebilir.
 • Bebekte sağlık sorunları
   Genital HPV’li bir kadın – çok nadiren – onu bebeğine geçirebilir. 
 • Bebekler ve çocuklar, HPV’den hava yollarında büyüme gelişebilir. Bu nadir fakat potansiyel olarak ciddi duruma
  tekrarlayan solunum yolu papillomatozisi
  denir.

HPV tedavi edilebilir mi?

Hayır, HPV’nin kesin tedavisi yoktur. Çoğu zaman, HPV kendi kendine geçer. HPV kendi kendine geçmiyorsa, HPV’nin neden olduğu genital siğiller ve servikal hücre değişiklikleri için tedaviler vardır.

HPV’yi nasıl önleyebilirim?

HPV’yi önlemenin üç yolu vardır.

 1. Bunun bir yolu HPV aşısı yaptırmaktır. %100 önlemez. Etkisi ömür boyu değildir.
 2. HPV’yi veya HPV gibi CYBE’yi önlemenin diğer yolu, başka bir kişiyle cinsel ilişkiye girmemektir.
 3. HPV mikrobunun sizi neden seçmiş olabileceğini araştırmak, jinekolojik defektif bölgenizin bulunup tedavi edilmesi için tecrübeli jinekolog ile temas etmek.

Seks yapıyorsanız, aşağıdaki adımlarla CYBE kapma riskinizi azaltın:

 • Kondom kullan

   Prezervatifler, seks yaparken CYBE’leri önlemenin en iyi yoludur. HPV, prezervatifle korunmayan kadın ve erkek genital bölgelerinde de görülebilmesine rağmen, araştırmalar kondom kullanımının daha düşük serviks kanseri oranlarıyla bağlantılı olduğunu göstermektedir. HPV aşısı, prezervatif takma ihtiyacını değiştirmez veya azaltmaz. Penis vajinaya, ağza veya anüse dokunmadan önce prezervatifi taktığınızdan emin olun. Ayrıca doğum kontrol hapları, iğneler, implantlar veya diyaframlar gibi diğer doğum kontrol yöntemleri sizi CYBE’lerden korumayacaktır.
 • Test yaptırın

   Sizin ve eşinizin CYBE için test edildiğinden emin olun. Seks yapmadan önce test sonuçları hakkında birbirinizle konuşun.
 • Tek eşli olun

   Sadece bir partnerle seks yapmak CYBE riskinizi azaltabilir. CYBE için test edildikten sonra birbirinize sadık olun. Bu, yalnızca birbirinizle seks yaptığınız ve başka kimseyle seks yapmadığınız anlamına gelir.
 • Seks partneri sayınızı sınırlayın

   CYBE kapma riskiniz, sahip olduğunuz ortak sayısıyla birlikte artar.
 • Duş yapma

   Duş, vajinadaki sizi enfeksiyondan koruyan bazı normal bakterileri yok eder. Bu, CYBE alma riskinizi artırabilir.
 • Alkol veya uyuşturucuları kötüye kullanmayın

   Çok fazla alkol almak veya uyuşturucu kullanmak riskli davranışları artırır ve sizi cinsel saldırı ve olası CYBE’lere maruz kalma riskine sokabilir.
 • Jinekolojik hastalıklarınız derhal tedavi ettirin

Adımlar birlikte kullanıldığında en iyi sonucu verir. Hiçbir adım sizi her bir CYBE türünden koruyamaz.

HPV aşısı nedir?

HPV aşısı rahim ağzı kanserini, genital siğilleri ve diğer bazı nadir kanserleri önlemeye yardımcı olur. Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), kadınlarda rahim ağzı kanseri de dahil olmak üzere HPV ile ilişkili hastalıkları önlemek için HPV aşısını onayladı.

HPV aşısını ne zaman yaptırabilirim?

Uzmanlar, çoğu insanın HPV aşısını 11 veya 12 yaşında yaptırmasını tavsiye eder. HPV aşısı, başka biriyle herhangi bir cinsel temasta bulunmadan önce aldığınızda en iyi sonucu verir. Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), 9 ila 45 yaş arasındaki kişiler için HPV aşısını onayladı.

HPV aşısının hamile ve emziren kadınlar için güvenli olup olmadığını gösterecek yeterli araştırma yok. Sonuç olarak uzmanlar hamile kadınlara HPV aşısını önermemektedir. Hamileyken bir HPV aşısı yaptırdıysanız, daha fazla HPV aşısı yaptırmadan önce hamileliğinizin bitmesini bekleyin. Emziriyorsanız ve aşı yaptırmak istiyorsanız doktorunuz, hemşireniz veya ebenizle HPV aşısı hakkında konuşun.

45 yaşında veya daha gençseniz ve hiç HPV aşısı olmadıysanız veya tüm HPV aşılarını yaptırmadıysanız, aşı yaptırma konusunda doktorunuza veya hemşirenize danışın. HPV aşısı çekimlerine ne zaman ve ne sıklıkta ihtiyacınız olduğu, yaşınıza ve sağlık geçmişinize bağlıdır.

Yakınınızda HPV aşısı alabileceğiniz bir klinik – muayenehane bulun.

Cinsel İlişki olduysa HPV aşısına ihtiyacım var mı?

Evet. Halihazırda başka biriyle cinsel ilişkiye girdiyseniz, HPV aşısından yine de yararlanabilirsiniz. Aşı sizi henüz kapmadığınız HPV tiplerinden koruyabilir.

HPV aşısı olursam yine de prezervatif kullanmam gerekir mi?

Evet. Aşı, prezervatif takma ihtiyacını değiştirmez veya azaltmaz. Prezervatif kullanmak, diğer HPV türlerine ve diğer CYBE’lere yakalanma riskinizi azaltır.

HPV aşısı yaptırdıysam yine de Pap testine İhtiyacım var mı?

Evet. Bunun üç nedeni var:

 • HPV aşısı rahim ağzı kanserine neden olan birçok HPV türüne karşı koruma sağlasa da rahim ağzı kanserine neden olan tüm HPV türlerini engellemez.
 • Tüm aşı dozlarını (veya önerilen yaşlarda) almadıysanız, tam olarak korunmamış olabilirsiniz.
 • Aşılamadan önce bir veya daha fazla HPV tipine yakalandıktan sonra aşı olduysanız, aşıdan tam olarak faydalanamayabilirsiniz.


Pap testim normal olsa bile HPV kapabilir miyim?

Evet. HPV’ye sahip olabilirsiniz ancak yine de normal bir Pap testiniz var. Rahim ağzınızdaki değişiklikler hemen ortaya çıkmayabilir; ya da hiç görünmeyebilirler. HPV testi ve Pap testi yaptıran 30 yaş ve üstü kadınlar için hem Pap hem de HPV testlerinin negatif çıkması, servikste servikal değişiklik veya HPV bulunmadığı anlamına gelir. Bu, önümüzdeki birkaç yıl içinde rahim ağzı kanseri geliştirme şansınızın çok düşük olduğu anlamına gelir.

Kendi kendine geçen HPV varsa, tekrar alabilir miyim?

Evet. HPV’nin birçok türü vardır, bu yüzden tekrar alabilirsiniz.

Kadınlarla cinsel ilişkiye giren kadınlar HPV alabilir mi?

Evet. Sadece kadınlarla seks yapan bir kadınsanız, HPV veya başka herhangi bir CYBE kapmanız mümkündür.

Seks yapmadan önce eşinizle cinsel geçmişi hakkında konuşun ve HPV belirtileriniz varsa test yaptırma konusunda doktorunuza danışın.

HPV (siğil etkeni virüs) rahim ağzına kadar İlerleyip, rahim ağzına bulaşmış İse yıllarca İhmal ettiğin jinekolojik hastalık var demektir.

Mikroplar İçin

kontrolden çıkmış serviks yani rahim ağzı dünyanın;
** en iyi,
** en güvenli,
** en gizli
** en bereketli

rezervuarıdır.

Vulvar siğiller, genellikle cinsel temas yoluyla bulaşan, cinsel yolla bulaşan enfeksiyon olan HPV (Human Papillomavirus) virüsünün neden olduğu cilt lezyonlarıdır. Vulva, kadının dış genital organlarını içeren bölgedir.

HPV'nin bazı türleri vulvar bölgede siğillere neden olabilir. Bu siğiller, genellikle küçük, et benzeri veya kabarık olabilen deri renkli veya pembe renkli lezyonlar olarak görülebilir. Vulvar siğiller çoğunlukla ağrısızdır, ancak bazı durumlarda kaşıntı, yanma veya rahatsızlık hissiyle ilişkilendirilebilir.

Vulvar siğillerin tedavisi, siğillerin boyutu, sayısı ve konumuna bağlı olarak değişir. Tedavi seçenekleri arasında topikal (yerel) ilaçlar, kriyoterapi (donma), elektrokoter (elektrikle yakma), cerrahi çıkarma, lazer tedavisi yer alabilir. Tedavi seçenekleri, süreci, jinekolog veya dermatolog tarafından belirlenir.

HPV enfeksiyonu, vulvar siğillerin önlenmesi için cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlardan korunmak önemlidir. Bu, düzenli olarak korunmalı cinsel ilişki, HPV aşısı yaptırmak ve sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmek gibi faktörleri içerebilir.

Önemli nokta, vulvar siğillerin kendiliğinden kaybolabileceği veya tekrarlayabileceğidir. Bu nedenle, tedavi sonrasında düzenli takip, kontrol önemlidir.

Vulvar siğiller hakkında fazla bilgi edinmek, uygun tedavi için jinekolog danışmak önemlidir.
Vulvar siğilKolposkopi

mikroskopla

rahim ağzının incelenmesidir


Fantom serviks uteri - normalimsi rahim ağzı
Fantom serviks uteri – normalimsi rahim ağzı

Rahim ağzı hücre bozulmalarında

klinik değerlendirme

kolposkopiyle yapılırSmear testinin normal çıkması sende jinekolojik hastalık olmadığını göstermez.

Smear testinin normal çıkması devam eden jinekolojik tedaviyi bırakmanı, iyileştiğini göstermez.

Servikal Gençleştirme
Servikal Gençleştirme

Risk Gruplarına Göre HPV Tipleri Nedir?

Yüksek riskli tipler (Kansere neden olabilenler):

 • HPV 16
 • HPV 18
 • HPV 31
 • HPV 33
 • HPV 35
 • HPV 39
 • HPV 45
 • HPV 51
 • HPV 52
 • HPV 56
 • HPV 58
 • HPV 59
 • HPV 66
 • HPV 68

Yüksek riskli tipler, servikal kanser, anal kanser, vulva kanseri, vajinal kanser, penis kanseri, orofaringeal kanser gibi cinsel organlarla ilişkili kanserlerin oluşma riskini artırabilir.

Düşük riskli tipler (Genital siğillere neden olabilenler):

 • HPV 6
 • HPV 11
 • HPV 42
 • HPV 43
 • HPV 44

Düşük riskli tipler, genellikle genital siğillere (kondiloma) neden olabilir, ancak kansere yol açma olasılıkları daha düşüktür.

Not: HPV’nin büyük kısmı vücut tarafından bağışıklık sistemi tarafından temizlenir. Genellikle herhangi semptoma yol açmaz. Ancak, yüksek riskli tiplerin uzun süreli varlığı, kanser riskini artırabilir. HPV aşısı, yüksek riskli tiplerin neden olduğu kanserlerin önlenmesine yardımcı olabilir. Cinsel yolla bulaşan hastalıklardan korunmak için cinsel partnerler arasında prezervatif kullanımı, düzenli tıbbi kontroller önerilir.

Yok düzeyde veya düşük kalitede jinekolojik sağlık hizmeti alan kadınların HPV aşısına yüklü miktarda ödeme yaparak sağlıklılık motivasyonu sergilemeleri; jinekolojik muayeneleri göz ardı etmeye devam etmeleri doğru davranış değildir. Bu sadece ilaç üreticilerinin memnun olacağı, onların istedikleri eylem şeklidir.

Dünya üzerinde böyle kesin tedavi yoktur. 400’ün üzerinde HPV virüs tipi vardır. Bu tiplerde artarak çeşitlenmeye devam ediyor. Yani İnsanlık HPV – siğil hastalığıyla iç içe olacak. Bağışıklık sistemi HPV virüsüyle baş edemeyenler tekrarlamalar ve sekonder (kanser, siğiller,mutasyonlar ) hastalıklarla mücadele edecektir. HPV viral hastalığının tedavisinde lazer, yakma, dondurma, kesip alma, ilaç ile %100 kesin tedavi yapılamamaktadır. HPV virüsünün sizi neden tercih ettiği, neden sizi sevdiği öncelikle tespit edilmelidir. Bu tespit edilen sebepler – nedenler ortadan kaldırıldıktan sonra; lazer, yakma, dondurma, kesip alma, ilaç tedavileri etki eder. Ama tekrarlama ihtimali yine vardır. hep kontrol hep kontrol !

 • İşte lazer, kırmızı sarı fosforlu ışık çıkıyor
 • Son teknoloji, yakıp geçiyor böyle şeylere aldanmayın !
 • Tıbbi cihaz sektörü muazzam güçlendi ve kendilerini övücü bilimsel yayınlar yaptırdılar. Aldanma !
 • Optimal jinekolojik sağlık mutlak restore – rehabilite edilmelidir. Ölene kadar da muhafaza edilmelidir.
Sizi Hasta Eden Durumla İlgili İsnat Etmediğin Jinekolojik Hastalık Olamaz mı? Kök Sebep , Göz Ardı Ettiğin Jinekolojik Hastalık Olamaz mı?

Biliyorum Kadın Doğum Doktoruna Gittin… Herşey Normal Dediler….

Hatta Tüm Tetkiklerin Normal Çıktı…

Bunu – Bunları Şimdi Kenara Bırakalım Artık Düşünmeyelim…

İyileşmeye Giden Yol , 1 ( Bir ) Muayeneyle Başlar.

İyileşmeye Başlangıç Yapmak İsterseniz WhatsApp +90546 774 01 59 Üzerinden Online Muayene İstemi Talep Ediniz.

Muayenehanem Tamamen Hijyenik, Kesinlikle Mahremiyet Tabanlı Özel Doktorluk Hizmeti Sunmaktadır. Zaman Sınırlaması Olmadan (60 – 180 Dakika) Bire Bir İlgilenme Kişiye Özel Tedavilerle Yanınızdayım. Sağlınızı Gönül Rahatlığıyla Mesut Bayraktar’a Emanet Edebilirsiniz. Jinekolojik Problemlerinizden Derinlemesine, Kalıcı Kurtulmanız Hayat Kalitenizi Artırdığını Vurguluyorum. İyileşmeniz Beni Mutlu Edecektir.
Basite Aldığın Hastalık; Can Sıkan Hastalıkların Tetiğini Çeker. Hastalıklar Sürümcemede Bırakılarak Çözülmez. Muayenehanem Tamamen Hijyenik, Kesinlikle Mahremiyet Tabanlı Özel Doktorluk Hizmeti Sunmaktadır. Zaman Sınırlaması Koymadan, Detaylı Alakadar Olma, Kişiye Özel Tedavilerle Hekimlik Sanat İcrası Yapmaktayım. Canınızı Gönül Rahatlığıyla Mesut Bayraktar’a Emanet Edebilirsiniz. İyileşmeniz Beni Mutlu Ediyor. Kadınsal Problemlerinizden Derinlemesine Kalıcı Kurtulmanız Yaşam Kalitenizi Artırır.
Kadınların sıhhatli canlıömür geçirmeleri için, kadın sağlığını güçlendirme konusunda tutkuluyum. Hastamın endişelerini özenle dinlerim. Tabiplik sanatının bütüncül olması zaruriyetinin farkındayım. Üstün farkındalıkla hastalarımın  fiziksel, bilişsel, duygusal sağlıklarını ele almaktayım. Amacım, iyileşmek isteyen her kadınla, sağlıklarıyla ilgili bakım hedeflerini seçmelerine, önceliklendirmelerine izin verecek şekilde ayrıntılı çalışmaktır. İyileşmek isteyen  her kadınla hayatta oldukları yerde buluşmak amacıyla elimden geleni yapıyorum. Kadın hastanın benimle olan etkileşiminde,  ilk kez ”anlaşıldıklarını hissettiklerini” açıklamaları ödüllendiricidir.
Kadın üreme sağlığı & rehabilitasyonu çok yönlüdür. Üreme danışmanlığı yanında  gebelik takipleri, menopoz, hatta ötesine kadar ; kadınların yaşamları boyunca sağlıklarını yönlendirmelerine profesyonel olarak yardımcı olmak istiyorum. Kadınların yanlarında çalışan güçlü sağlık savunucularına ihtiyacı var. Kendimi (Jinekolog Mesut Bayraktar ) ortak, ihtiyaçların karşılanmasında asistan şeklinde görmekteyim. Birey, ailesi, iş arkadaşları için; işe yarayan sağlık & bakım planı geliştirmek hastada amacımdır. Uyum sağlayabilen, esnek olabilen (kanıta dayalı & kişiye özgü modifiye uygulamalar dahilinde) Hekimlik melaikelerimi  sunabileceğimi biliyorum, tarzım bireyin ihtiyaçlarındamuhteşem işe yarıyor.
 • Kişiselleştirilmiş , Sadece Kişiye Göre Kurguladığım Tedaviler
 • Hastalarıma En Az 60 Dakika Vakit Ayırmak
 • Ayrıntılı İlgilenmek
 • Sevgi  Saygı  Zarafet
 • Kadirşinaslık  Mürüvvetlik Tabanında Mutabakat
 • Hastalık Nedenlerni Dedektif Gibi Aramak
 • Tetikleyicileri Öncelikli Yaklaşımla Ortadan Kaldırmak Yapıma
 • Entelektüel Algıma Uygun Olduğundan; Mevcut Gelişmeleri Kendi Bilimim & Algı Perspektifimde Devam Ettiriyorum.
Deneyimli Jinekolog TabipOlarak Mugla İlinde Çalışmaktayım. Tedavi Yeteneklerim Arasında Ayrıntılı Ultrason Var Olmakla Beraber Miyom Polip Kist Gibi Hastalıkların Tedavisi Ameliyatı, Yumurtalıklarda Kist Tedavisini Özel Muayenehanemde Sunmaktayım. Mahremiyet İsteyen Hastalara Muğla Kürtaj Fethiye İstenmeyen Gebelik Yani Dalaman Evlilik Dışı Kurtaj Taleplerinizi Köyceğiz Güvenli Bebek Aldırma Şeklinde Yapılmasını İsteyebilirsiniz. Vajinal ltihap Sürekli Tekrar Eden Mantar Yanında Menopozal Renovasyon Tedavisiyle Birlikte Orgazm Aşısı Vajen Sıkılaştırma Vajinal PRP Tedavisi de Doktor Tarafından Sunulmaktadır. Üriner İnkontinans Ciddi Problem Olup Kadın Afiyetini Bozmakta ; Döl Yatağı Sarkması Durumunda Deneyimime İtimat Edebilirsiniz. Kolposkopi – Smear ile HPV Tetkik Edilmesi  rahim Boynu Kanserinde Erken Teşhisi Getirir. Geçmeyen Vajinal Akıntı, Tüm Jinekolojik Sıkıntılarınızı Gidermek Beni Ongun Edecektir.
Özel Kliniğim Dalyan Göcek Sarıgerme’de Bulunan Otellere En Yakın Lokasyondadır.  Uzman Sadece Randevuyla Çalışmakta Olup, Randevularınızı WhatsApp: 05467740159 Üzerinden Online Talep Ediniz.

Kadın Hasta İse Evde Huzur YokturMuğla Kadın Doğum Doktoru Mesut Bayraktar Jinekolog 331x273

Doktor Mesut Bayraktar

Ortaca/Muğla

Hayatın olağan akışı gereği iyileşmek için hasta olan kişi çabalamalıdır yani aktif rol oynamalıdırlar. Görüldüğü üzere tedavi hunisinin büyük kısmında vakit kaybeden, hastalığını ret eden, iyileşemeyen, bahane, bedava - ucuz yöntemlere yönelen, körü körüne bel bağlayan hastalar pasif iyileşmeyi yani iyileşememeyi seçenler bulunmaktadır.

Tedavi süreci, hastaların sağlık sorunlarıyla başa çıkabilmeleri, iyileşme sağlayabilmelerinde önemli adımdır. Ancak, tedavi hunisi sürecinde Hekimlerin bazı zorluklarla karşılaşması mümkündür. Resimde, hastaların farklı farklı tutumlarından kaynaklanan zorlukları ele alarak, hekim-hasta ilişkisinde zorlukların üstesinden gelirken zedelenebileceğini, tedavi hunisinin önemini vurgulayacağız. Tedavi süreci, hasta sağlığını iyileştirmek amaçlı yapılan serüven düşünülebilir. Tedaviler, sağlık sorunlarına farklı yaklaşımlar gerektirebilir, bazen beklenmedik zorluklarla karşılaşılabilir. Bundan dolayı, tedavi hunisi sürecinde hekimlerin, hastaların farklı tutumlarına uygun şekilde davranması, etkili iletişim becerilerini kullanması önemlidir. Hekimlerin mesleklerini icra ederken , hasta kaynaklı zorlukları aşarken, hekim-hasta ilişkisinin zarar görmemesinde hastaların dikkatli olmaları gerekmektedir. Çünkü hekim sonsuza kadar sabredebilen, her uygunsuzluğa pozitif, sorun çözme şeklinde yaklaşan canlılar gibi düşünmeyiniz.

*** Hastalığını Kabul Etmeyenler: Hastalığını kabul etmeyen bireyler, sağlık sorunlarını inkar ederek tedaviye direnç gösterebilirler. Bunlar , tedavi sürecinin başarıyla ilerlemesini engelleyebilir. Hastalığını kabul etmeyen kişiler, genellikle hastalıklarının ciddiyetini ya da varlığını reddederler. Buda, hem kendileri hem de doktora sorun çıkmaktadır. Hastalığın kabul edilmemesi, tedavi sürecinin etkinliğini azaltabilir, tamamen durdurabilir.Hastalığını kabul etme evresi, hasta olduğunu kabul etme; tedavi sürecinin önemli parçasıdır. Hastalığın kabul edilmesi, kişinin gerçek durumuyla yüzleşmesine, gereken tedaviye tam uyum sağlamasına yardımcı olabilir. Böylece tedavi süreci daha etkili başarılı olabilir. Hastalığını kabul etmeyen bireylerin, kendi sağlık durumlarını gerçekçi şekilde değerlendirmeleri, tedaviye açık olmaları önemlidir.

Hastalığını kabul etmeyen, ret eden; Doktoru rakip , düşman bilmektedir.

*** Hastalığını Kabul Edenler: Hastalığını kabul eden kişiler, tedavi sürecine daha olumlu yaklaşabilirler. Hastaların tedaviye uyum sağlamasını kolaylaştırır, iyileşme sürecini hızlandırabilir. Fakat çoğunlukta bazı insanlar hastalığını kabul etsede hekim yerine başka yollara başvurabilerek, hastalıkların ilerlemesine, kronikleşmesine neden olmaktadır.

*** Bir Ara Hallederizciler - Google Aramacılar: Bazı hastalar, sağlık sorunlarıyla ilgili hafife alıcı, savsaklayıcı tutum sergileyebilirler. “Bir ara hallederizciler”, sağlık sorunlarını erteleme, önemsememe eğilimindedir. Google aramacıları ise kendi kendini teşhis etme, tedavi etme çabasına, akıllılığına girebilirler. Yanlış bilgilendirme, yanlış tedavi seçeneklerine yol açabilir.

*** Doğal Tedavi Yöntemlerine Körü Körüne İnananlar: Doğal tedavi yöntemlerine inanan hastalar, alternatif çözümler arayışında olabilirler. Maydanoz, soğan suyu içiciler gibi, doğal yöntemlere güvenerek, körü körüne bel bağlayarak etkisiz, tedavi sürecini yürütebilirler. Bazen bilimsel kanıtlanmamış, etkinliği sınırlı olan yöntemlere yönelmelerine neden olabilir. Maalesef tüm iletişim mecraları tedavilerin etkin olmadığını söylese de böyle yönelimler artarak devam etmektedir.

*** Sahte Doktor Bulucular - Maddi Zorluk Çıkarıcılar: Sahte doktor bulucular, maddi zorluk yaratanlar - bulanlar, yani tedaviye gereksiz yere maddi kısıntı uygulayanlar, tedavi sürecini olumsuz etkileyebilir. Ev, araba kredisi ödemesi, oğlanı evlendirme gibi maddi yükler altında olan hastalar, tedaviye uyum sağlamakta, iyileşmekte güçlük çekebilirler. İnsanlar sağlıklı kalmanın, mal mülk edinmeden değerli olduğunu maalesef kavrayamamaktadırlar.

Hasta olmuş ama evi var
Hasta olmuş ama oğlu evlenmiş.

Kendini, sağlığını feda ederek yaşamda hedefleri başarmak maalesef artan hızda devam etmektedir. Günümüzde oldukça yaygın durumdur. İnsanlar, zamanı, varlıklarını daha verimli kullanmak amacıyla sağlıklarını tehlikeye atabilmektedirler. Ancak, sağlığın önemi göz ardı edilmemelidir. Kaliteli yaşam sürerken sağlıklı olmak şarttır. Hayatta hedefleri başarmak önemli olsa da, sağlığımıza dikkat etmekten asla vazgeçmemeliyiz.

Tedavi hunisi süreci, hastaların sağlık sorunlarını çözmek, iyileşmede önemli adımdır. Ancak, bazı hastalar, kendilerine gereksiz yere maddi zorluklar yaratarak (3. evinin kredisini bahane göstermek, 4. çocuğunu davul zurna - yemekli evlendirmeye çalışması) tedavi sürecini olumsuz etkilemektedir (tedavi olmamaktadırlar!). Makaleyle maddi gücü – imkanı olduğu halde “ev aldık, araba aldık kredi ödüyoruzcular” şeklinde adlandırılan, doktoru gereksiz yere maddi zorluklar ile meslek icrasına sürükleyen hastaların yeteri kadar iyileşemediklerini vurgulamak istiyorum.

*** Profesöre Gidenler - İyi Doktor Deyiciler: Bazı hastalar, tedavide ünlü/ünsüz profesöre başvurma eğilimindedirler. Bunlar, “normal” doktorları, diğer sağlık hizmeti sağlayıcılarını göz ardı edebilir, hatta küçümseyebilir. Aynı şekilde, bazı hastalar, tedavi - meslek icrasının masrafları nedeniyle para talep eden doktorlardan da uzak durma eğiliminde olup tedavi sürecini menfi etkileyebilir. Uygun tedavi seçeneklerinin kaçırılmasına, hastalığın artmasına neden olabilir. Hastalar kaçırılan, kaybolan sağlığın %100 geri gelmediği konusunda yeteri kadar ikna edilmelidirler. Mümkün ise hastalar, tedavinin tamamen geri gelmeme, başarılı olmama riski olduğuna ilişkin yeterli bilgilendirme yapılarak ikna edilmelidirler.

Maalesef bazı insanlar maddi varlıklarının korunmasını sağlıklarından önemli görmektedir.

Servete Mala Mülke Yaşayanlar Sağlıklarını Feda Ediyorlar.

*** Ego, Kişisel Çıkar Çatışmaları: Hekim-hasta ilişkisindeki ego, kişisel çıkar çatışmaları, tedavi sürecini olumsuz etkileyebilir. Doktorun , hekim hasta bağı kurulmamış hastaya “sen” demesi gibi durumlar, iletişim sorunlarına yol açabilir. Aynı şekilde, bazı hastalar da doktorlarla kişisel, duygusal çıkar çatışması içine girebilirler , tedavi sürecinin etkinliğini azaltabilir. Hastalar , empati, anlayışla Hekimleri karşılamalı, iletişimde açıklık, saygıyı korumalı, kişisel çıkar çatışmalarından uzak durmalıdır. Hekim-hasta bağı, tedavi sürecinin başarısında önemli faktördür. Hastaların hekimle güven, destek temelinde ilişki kurması, tedaviye uyumlarını artırır, iyileşme motivasyonunu yükseltir. Hekimler de, hastaların duygusal ihtiyaçlarını anlamalı, hastalarla işbirliği yaparak tedavi sürecini yönetmelidir. Hasta, hekimin yönlendirmelerine uyum sağladıkça, hastada, hekimi destekleyici rol üstlendikçe, iyileşme süreci olumlu yönde etkilenecektir.

Tedavi sürecindeki zorluklarla başa çıkan, iyileşen hastalar, motivasyon kaynağı olabilirler. İyileşenlerin başarı hikayeleri, diğer hastalara umut ilham verebilir. Hekimlerin iyileşme sürecini desteklemek , başarı hikayelerini paylaşmaları önemlidir. Tedavi sürecinde karşılaşılan zorluklar, hastaların tutumları, hekim-hasta ilişkisi etrafında yoğunlaşır. Hastaların hastalıklarını kabul etme, doğru bilgilere ulaşma, maddi zorluklarla başa çıkma, kendince maddi zorluk varlığı yaratmama, doğru tedavi seçeneklerini değerlendirme konularında Hekim destek vermesi önemlidir. Tekrardan, hastaların 1001 zorlukla meslek icrası yapan Hekime empati, anlayış - etkin iletişim becerileriyle Hekimleri benimsemeleri, işlerini kolaylaştırmaları, hastanın, tedavi sürecinin etkinliğini artırır, hastaların moralini yükseltebilir, motivasyonlarını artırabilir, tedaviye olan uyumlarını iyileştirebilir.

Hekim-hasta bağı, güvene dayalı ortamda kurulmalı, hastaların iyileşme sürecine aktif katılımları teşvik edilmelidir. Etkili tedavi sürecinde, hem hastaların hem de hekimlerin sorunların üstesinden gelmede birlikte çalışmaları, destekleyici ortam oluşturmaları gerekmektedir.
Tedavi Hunisi
nde
pasif iyileşme
ye
çalışanlardan olmayın.
SIFIR vajinal akıntı sağlıktır
Vajina; 
Akan ,
Kokan, 
Sızdıran,
İmtiyazlı, 
Bir organ değildir.

Şunu unutmayınız vajina akan, kokan, aksıran, tıksıran ucube – başa bela organ değildir. Vajina akmaz. Sıfır vajinalakıntı sağlıktır. Vajinal sağlık, sağlıklı vajina amacıyla yapmanız gerekenler kolay değildir. Şunlar eniyi başlangıçtır; Kadın vajinası, kadının bedenindeki enözel, hassas bölgelerden biridir. Vajinanın harekete geçirici etkisi, doğal şekilde cinsel dürtüleri uyandırır. Vajina, sadece fiziksel olarak değil, aynı zamanda duygusal olarak da dikkate alınmayı hak eder. Kadının iç dünyasının yansıması olarak, vajinaya; sevgi, şefkat, anlayışla , kendisine değer verilerek yaklaşıldığında, ilişkilerin derinlik kazanmasına katkıda bulunur. Partnerinin hassaslığı karşısında açılan vajina, özgüveni yükselterek ilişkilerin sağlam temeller üzerine kurulmasını sağlar. Hijyenik vajinanın romantikliği ise başka hiçbir şeye benzemez. İki insanın bedenlerinin birleştiği o an, duygusal, fiziksel bağın yoğun yaşandığı andır. Vajina, romantizmin ateşini körükleyen kavanozdur. İçinde barındırdığı sıcaklık, nem, feromonlar romantik anları daha da özel kılar, duygusal yakınlık hissi yaratır. Ancak kadın vajinasının büyük gücü, feromonal güç uyandırma, feromonal baskı altına alma potansiyelidir. Doğurganlık simgesi olarak, yeni hayatın başlangıcına ev sahipliği yapar. Kadının bedeninde gücün sembolüdür. Kendine olan inancı, kendini keşfetme yolculuğunda, vajina kadına güç, özgürlük hissi verir. İçindeki enerjiyi uyandıran kadın, dünyayı değiştirebilecek potansiyele sahip olabilir. Sonuç olarak, kadın vajinası, harekete geçirici etkisi, dikkate alınmayı sağlayan hassasiyeti, romantikliği, güç uyandırma potansiyeliyle harikulade organdır. Bu özellikleriyle, insan ilişkilerinde derin bağlar kurmamıza, sevgi, tutkuyu paylaşmamıza yardımcı olur. Kadının bedenindeki bu mucizevi organı keşfetmek, kadının kendini tam anlamıyla ifade etmesine, gerçek potansiyelini ortaya çıkarmasına yardımcı olabilir. Bazen kadın bu güç karşısında zehirlenerek vajinal hastalıkları görmezden gelebilir. Vajina mahrem organdır, ömür boyu kadın tarafından gizleniyor, hatta gizlemediğinizde hapis cezası bile var. Yani öğretilmiş gizleme dürtüsü, vajina hastalıklarını görmemeye, ihmal etmeye yatkınlık yaratıyor; buda tedavi sürecini imkansız şekle sokmaktadır. Kendinize sabit Jinekolog Hekim edinirseniz vajinanızla başınız belaya girmez. Halen vajinayı öğrenmeye devam eden profesyonelim, vajinalakıntı muazzam derecede kompleks nedenlerin bir araya gelerek oluşturduğu karmaşık denklemin sonucu olup; kendi kendine bitki börtü kullanarak basit yöntemler ile şifa arayanları okudukça içim gerçekten tabiri caiz ise cızz etmektedir. SIFIR VajinalAkıntı sağlıktır.
Sıfır Zero Finito vajinal akıntı sıhhattir


Tetkikler

hekimin kanaatinden

üstün değildir.


Kadın bedeninde

kronik enflamasyonun

en büyük kaynağı

vajinal akıntıdır.

Dinamik Tablo
Hastane Stresinden Uzaklık ✓ 
Özel Etkileşim ✓ 
Süre Sınırlamasız Muayene ✓ 
Mahremiyet – Gizlilik ✓ 
Hijyenik Ortam ✓ 
Teknoloji Kullanımı ✓ 
Konfor – Ferah Ortam ✓ 
Online Randevu ✓ 
3. Şahıslarla Temassızlık ✓ 
Güven – Nezaket – Zarafet ✓ 
Etik ✓ 
Tecrübe ✓ 
Profesyonel Destek ✓ 
Hasta Memnuniyeti & Sağlığı ✓ 
Fethiye’den 45′ uzaklıkta ✓ 
Dalaman’dan 10′ Uzaklıkta ✓ 
Köyceğizden 15′ Uzaklıkta ✓ 
Marmaris’den 40′ Uzaklıkta ✓ 
Muğla’dan 45′ Uzaklıkta ✓ 
Para değil

Mal mülk değil

En iyi eğitim , öğretmen değil !

Çocuğunuza bırakılacak en büyük miras şudur:

Sağlıklı

10 numara
☆☆☆☆☆ 
olacak şekilde “gebelik öncesi hazırlık + gebelik takibi + doğumunu” sağlayarak maksimum potansiyel IQ & EQ ya FETUSUN ulaştırılmasıdır.

Yani fetusu hayata 5/0 önde başlatmaktır. 

Eğer bunu sağlarsanız; sağlamak 15 – 30 bin USD civarı para harcamaktan geçer. O zeki, ahlaklı, yetenekli çocuk başarı sarmalında zirveye hemen çıkar, müthiş gelir elde eder; emekli olduğunuzda size ev araba aldığı gibi, dünyayı gezmenizde size tatil hediyeleri ayarlar. Eğer bunu yapmak yerine, 15 – 30 bin USD’ye ev, araba alabilirsiniz ama, çocugunuz sizin ölmenizi, mirasın kendisine kalmasını bekler, sonrada onu tüketerek yer yada üzerinizdeki evi ipotek göstererek iş kurar , batırır yada sürekli sizden para ister, sizde sürekli kaçar , bahane uydurursunuz…

Çıkar çatışmalarıyla berbat olmuş hayat yaşamamak için süper kaliteli bebekler doğurun.

Rahimde mikrop kaparak bitik, pert olmuş, erken doğmuş, kansızlığa, kötü rahim şartlarına ( urlu, vajinal akıntılı, kistli, varisli ) yani haşat rahimlerden eksik – vasat doğan bebeklerinizle, büyüdüklerinde “çıkar çatışmasına” girmemesi; doğmadan önce, gebelik süreci & doğumuna maddi kaynak harcanmasından geçer.
AGAÇ YAŞ İKEN, İNSAN RAHİMDE İKEN EĞİLİR.

Bebek;

Zeki doğarsa ahlaklı olur.
Zeki + ahlaklı olursa zengin olur. 
Zeki + ahlaklı + zengin olursa sana ev araba almayı bırak toplumun tamamı müreffeh olur, zenginleşir.

İnsana yani kendi kanına – canına yatırım yapmalısın yada çıkar çatışmalarıyla bomboş hayat yaşamak durumunda kalırsın.
Sana göre yatırım nedir?
Kadın Sağlığının, Sonraki Nesillerin ( Fetus, Bebek, Çocuk, Torun) Mutlu Huzurlu Sağlıklı Devam Edebilmesinin Yegane yolu, Dişi Üreme Organlarının;
* Uterus - Rahim
* Yumurtalık - Overler
* Tuba Uterina - Tüpler
* Rahim Ağzı - Serviks Uteri
* Vajina - Hazne
* Vulva - Perine gibi organların Topyekün Sağlık İçerisinde;Genetik Mirasın Nesilden ➞ Nesile Sağlıklı Aktarılmasından Geçmektedir. İşte bu geçiş bozulduğunda; nesilden nesile hastalıklar başlamaktadır. (Devamı İçin Ayrıntılara↓ Tıklayınız)
İhmal Edilen, Çözülmeyen En Basit Kadın Hastalığı, Zaman İçerisinde Birikim Yaparak Çeşitli Hastalıkların;
* Romatolojik
* Nörolojik
* Psikiyatrik
* Onkolojik
* Hatta Odontojenik... Hastalıkların Gelişiminde Tetik Çeken Etken (Tetiklenmiş Hastalık) Olabilir. Aniden Birdenbire Ortaya Çıkan Hastalıklara Sebep - Müsebbip Olanın; İhmal Ederek Alıştığın, Zamanla da Unuttuğun (Hastalıklara Geliştirilen Adaptasyon; İlk Stres Anında Kırılır)) Feminin Şikayetler Ana Sebebiyle Olduğu, Gizliden Gizliye Hastalığın İşlemesini Yani Kök Hastalık'ın Feminin Hastalık Olduğu Aklınıza Gelmeyebilir. Tahlillere %100 İnanmak Size Ciddi Vakit, Para, Yaşam Süresi Kaybettirebilir. Basit Yöntem + Kolaya Kaçmak Olan Sayfalar Dolusu Tetkik Sonuçlarına Sakın Aldanmayın, Tetkikler Normal Çıktı; Sağlıklıyım Diye Boş Tetkiklere Körü Körüne Bel Bağlamayın. Hekim Dışında Hiçbir Şeye %100 Güvenmeyin. Özellikle Nisaiye Hastalıkları; Kan - İdrar Tetkikleri Başarılı Oranda Tespit Edememektedir. Kronikleşmiş İlgi siz Gibi Gözüken Hastalık Hastalık Kök Sebeplerinin Kadınsal Maraz Olması Size, Çevrenize Alakasız,- Saçma Bile Gelebilir. Hatta Sıklıkla Ciddi Hastalığınızla Bağlantı Açısından Genital Bölgeyle Ne Alakası Var Şeklinde Sizi Hataya, Durumu Algılamada Körlük - Konduramamaya Düşürebilir; Dikkat Ediniz! Nisaiye Hastalığı Bekleterek; Kendi Kendine, Zaman Tanımakla, Vakit Geçirmekle İyileşmesi Mümkün Değildir.

Muğla Ayrıntılı Ultrason

Gebelik Takiplerinin & Doğum Öncesi Teşhis İşlemlerinin Önemli Basamağıdır. Minimum 60 dakika Sürmektedir. Kaliteli Gebelik Asla Ucuz, Standart Yaklaşımlarla İdame Ettirilemeyecek, Riske Atılamayacak, Stres Karşısında Frajil Olabilecek Kritik Dönemdir. Mesut Bayraktar Şehrin İçerisinde En Önde Gelen, Vajina Serviks Rahim  Sağlığına Yönelik En İyi Jinekolog Doğum Uzman Doktorlar Arasında Olmasının Yanı Sıra, Özel Muayenehanesinde 18 - 24 Hafta Arası Muğla Ayrıntılı Ultrason Verirken Bütünsel yaklaşımla Geçmeyen Mantar Hastalığı Servikal Smear Polip Ameliyatı Video Kolposkopi HPV Gebelikte Spiral Çıkarma Tıbbi Muğla Kürtaj işlemi Riskli Hamilelik Takipleri Transvajinal Ultrason Rahim İltihabı Tedavisi İdrar Kaçırma Tedavisi Şeffaf Beyaz Kahverengi Sarı Yeşil Kötü Renkte Olabilen Kokulu Kokusuz Vajina Akıntı Yanma Kaşıntı Batma Kanama Tedavilerinin Planını Yapmaktadır. Gereğinde Rahim Alınma Ameliyatı Hakkında Bilgiler Vermektedir. Hatunların Huzur İçerisinde Sağlıklı Mutlu Yaşam Sürmeleri Gerekliliğine İnanmaktayım. Tabip Mesut Bayraktar; Female Üreme Sağlığını Güçlendirme Konusunda Tutkulu Hekimdir. Çünkü Feminin Genital Organların Zindelik İçerisinde Başarıya Ulaşması Küresel Refaha; İnsanlık Barışına Hizmet Ederek, Dünyayı Yaşanılacak Daha Güzel Yer Yapacak Ehemmiyettedir.

Mesut Bayraktar, Hekiminin Muayenehanesi Coğrafik Konumu İtibarıyla Bölgenin Ortasında Kalmaktadır.
 1. Ortaca Kadın Doğum Doktoru

 2. Köyceğiz Kadın Doğum Doktoru

 3. Dalaman Kadın Doğum Doktoru

Yönelik Hekim Aktif Biçimde Ortaca, Dalaman, Köyceğiz Yörelerine Çalışmaktadır.

Kadınlarda Hastalıkların Kronikleşmesi

; Hastalıklara Adaptasyon & Woman Psikolojisiyle Birleşince Şikayetleri Normalleştirmek Kaçınılmaz Olmaktadır. Baş Edilmesi Zor Genital Hastalık İnkar Psikolojisine Giren Hanımefendiler; Yumurtalık Rahim Serviks Vajina Vulva Perine Hastalıklarının → Sebep Olduğu Hastalıkları (Buna

Yüksek Riskli Jinekolojik Hastalık

Diyorum) Taşıyabildiği Ömüre Kadar Kendine + Ailesine Yük Edebilmektedir (Bu Birliktelik; Adaptasyon + Kronikleşme Hastalıklara Bulunmaz Nimettir). Sizi, Ailenizi, Gelecek Nesilleri Patolojik Birliktelik Kıskaçlanmasından; Hastalıklara Hamal Olmak Durumundan Koruyacak Tek Güç
Muğla Tecrübeli Jinekolog Doktor
la Yaşam Boyu Sürecek İş Birliği (Hekim Hasta Bağı) Yapmaktır.

Hayat Boyunca Sabit Değişmez Doktor Jinekolog Yani Muğla Jinekolog Hekim Uzman Doktorunuz Olmalıdır. Böylece Tüm Dişilikle İlgili Sağlık Bilgileriniz, Tek Elde + Tek Beyinde Toplanacağından Size Erken Tanı, Etkin Tedaviler Halinde Geri Dönecektir. Muğla Sabit Jinekolog Doktoru Edinmek Başta Woman Sağlığını İyileştirecek; Topyekün Hayat Kalitesini Yaşam Sürenizi (Ömrünüzü) Yükseltecektir.

Kadın Hastanede Hangi Jinekolog Doktor Varsa; Rastgele Randevu Alma Hatasından Vakit Kaybetmeden Derhal Uzaklaşmalıdır. Kıymeti Ölçülemez Değerde Olan Rahim Vajina Sağlığına Sunulan; Ucuzcu Yaklaşımlar, Basit Öneriler, Hurafe Teşvikler Canınızı Sıkan Hastalıklar Fırtınası, Düşkünlük, ... Nedeni Bilinmez Sağlık Sorunları Başa Bela Olmadan Değişmeniz Gereklidir. Hastanede Hangi Doktor Varsa Ona Gitme Öğretilmiş Dürtüsünden Aciliyetle Sıyrılmak Zaruridir. Kendinize Her Daim Ulaşabileceğiniz, Konuşabileceğiniz
Muğla Kadın Doğum Uzman Doktor
Bulmanız - Edinmeniz Gerekmektedir. Ayrıca Sabit jinekolog Doktor; Günün Önemli Anında Arayabileceğiniz, Korku Olmadan Soru Sorabileceğiniz, Utanma Yaşamadan Tartışma - Fikir Alış Verişi Yapabileceğiniz Muğla Jinekolog Hekim Mesut Bayraktar Her Daim Bir Telefon Kadar Uzakta Olacaktır. Dişi Genital Problemlerinize Şifa Bulamıyorsanız, Kök Sebep; Aksi İspat Edilene Kadar "Jinekolojik Hastalık" Olabileceğini Hiç Ama Hiç Unutmayınız.

Kadınlarda Jinekolojik Sağlık; Genel Sağlıktan Daha Değerlidir

. Üreme Organlarının Sağlığı; Sırasıyla Anneyi , Fetusu***, Ailesini, Toplumu, Fetus***'dan Olacak Gelecek Nesilleri Yani Küresel Refaha Etkisi Uzanan Kıymettedir. Hanımların, Kızların Sağlığını Önemsemeyip, Rahim Over Vajina Sorunlarınızı Göz Ardı Etmek Büyük Hatadır. Masrafsız Görünen Normalleştirme - Sıradandaştırma Tuzaklanmasına Kapılmayınız. Doğru Teşhis Gerçek Tedavi Sunan

Muğla En İyi Kadın Doğum Doktoru

Jinekologlar Arasında Olan Doğum Uzmanı Dr. Mesut Bayraktar Özel Muayenehanesinde Kadirşinas Hastalarını Bekler; Doğum Hastalıkları Kliniği İçerisinde Ultrason Kolposkopi İncelemesi Sıvı Bazlı Servikal Smear Yapılmaktadır. Muayene Randevusu Almak İyi Başlangıçtır. Bugün Tedavi - İyileşmek İstiyorsanız Şimdi Adım Atın. Ömür Boyu Devam Edecek Hekim Hasta Bağını Geliştirmek Amacıyla Mesut Bayraktar WhatsApp Online Anında Randevu: 05467740159 Vasıtasıyla İletişime Geçip Jinekoloji Bilim Dalına Kendini Adamış Meslek Ustası Ob&Gyn Operatör Dr Bayraktar'a Muayene Vasıtasıyla Tanışabilirsiniz.

Özel Muayenehane Otele

En Yakın Kadın Doğum Doktoru

Konumundadır. Klinisyen Hekim Burada Çok Sayıda Hastalığın Teşhisini Klinik Yetiletiyle Koyabilmektedir. Başlıklandırmak Gerekir İse; Hekimin Tedavi Yetenekleri;
 • HPV Tedavisi Muğla Ilinde Nasıl Yapılır?

 • Muğla Ayrıntılı Ultrason
 • Muğla Miyomektomi
 • Muğla Servikal Polip
 • Muğla PKOS Tedavisi
 • Yumurtalık'ta İnfeksiyon Tedavileri
 • Genital Mantar Tedavisi
 • Pelvik Enflamatuar Hastalık Tedavisi
Muğla Kolposkopi İncelemesi Muğla CIN-1 Yapıyorum. Çünkü Dişi Bireyler, Üreme Sisteminin Hastalıklarının; Semptomlarına Hızlı Adaptasyon Evrimi Sergilediğinden; Bunda
* Toplumsal Kanıt Kuramı Temelli Jinekolojik Ponzi Kitleleri +/-
* Östrojen Sarhoşluğu +/-
* Yüksek Cinsel Market Değeri +/-
* Gencim Güzelim Kusursuz Süperim Genital İnkar Durumu +/-
* Partnerde Cinsel Feromonal Baskınlığı Kaybetmemek Adına Feminine Hastalıkları İnkar Etmek Etkin Olup Dişilere Özgü Hastalıkları Hızlı İvmeyle Kronik Yapabilmektedir. Kolposkopi, Smear, HPV İncelemeleri Hekime Burada Kompleks Olmuş Durumlarda Yardımcıdır. Kolposkopi (Kolposkopi Rahim Ağzının Adeta Röntgenidir) HPV Rahim Aldırma Ameliyatı Dirençli Geçmeyen Mantar Hastalığı Infertilite Rahim İltihabı Tedavisi Gebelik Takibi Yasal Süresinde Tıbbi Muğla Kürtaj İşlemi Menopoz Gençleştirme Miyom Aldırma Ameliyatı Polipektomi Genital Kaşıntı Akıntı Batma Yanma Kanama Ötesine Kadar; Bayanın Yaşamı Boyunca Sağlıklarını Yönlendirmelerine Yardımcıyım. Hanımefendilerin Yanlarında Çalışan Güçlü Sağlık Savunucularına İhtiyacı Var. Mesut Bayraktar Kendisini İdrar Kaçırma Tedavisi Terapötik Muğla Kürtaj İşlemi Muğla Ayrıntılı Ultrason İncelemesi Servikal Smear Kolposkopi Eşliğinde Biyopsi Doğum Kontrol Danışmanlığı Çocuk İstemi Gebelik Takibi Cerrahi Muğla Kürtaj İşlemi Menopoz Gençleştirme 2. Düzey Ultrason Kolposkopi Eşliğinde Biyopsi Değerlendirmesi Ameliyatı Polipektomi Polip Aldırma Ameliyatı Rahim Sarkması Tedavisi Tanısal Muğla Kürtaj İşlemi Yanında Vajina Sıkılaştırma Rahim Aldırma Ameliyatı Geçmeyen Mantar Hastalığı Rahim İltihabı Tedavisi Vulvar Akıntı Yanma Batma Kaşıntı Kanama Konularında Hastalarımın Yanında Adeta Ortak - Yaver; İhtiyaçların Karşılanmasına, Sorunların Çözülmesinde Profesyonel Yardımcı Konumda Kendimi Görmekteyim.

Menopozda Uykusuzluk ... Gibi Yaşlanma, Doğumlar , Menopozla İlişkili Hastalıklarla İlgilenmeyim, Tedavilerini de Vermekteyim.

Dahası Vulvar Bölgeyle İlişkili Toxic Epidermal Necrolysis And Stevens-Johnson Syndrome Hastalıklarının Teşhis & Tedavilerini Planlamaktayım. Bu Planlamalarla Beraber Jinekolog Uzm.Dr. Mesut Bayraktar; Doktorluk Sanat & Zanaatının Bütüncül Olması Gerektiğinin Farkında olup; Bu Farkındalıkla Hastalarımın Fiziksel Zihinsel Duygusal Sağlıklarını Ele Almaktadır. Tecrübeli Doğum Doktoru Klinisyenliğin Sağladığı Profesyonellikle Hastanın Endişelerini Dinlerim. Eğip Bükmeden Yaymadan Sadece Gerçekleri Konuşurum. Amacım, Her Hastayla, Jinekolojik Sağlıklarıyla İlgili Bakım - İyileşme - Rehabilitasyon Hedeflerini Seçmelerine Önceliklendirmelerine İzin Verecek Şekilde Detaylı Çalışmaktır. İyileşmek İsteyen Bireyle Hayatta Oldukları Yerde Buluşmak Gayesiyle Elimden Geleni Yapıyorum. Elbette Benim Çabamdan Daha Önemlisi Bireyin İyileşmeyi İstemesi + Doğru Tabiple Temas Etmesidir.

Muğla Kürtaj Yukarılarda Sıraladıklarım Dışında 4 Hafta Gebelik Muğla Bebek Aldırma İşlemi ( Evlilik Dışı Hamilelik); Başta Gelmek Üzere Tüm Rahim Over Vajina Vulva Hastalık Durumlarınızı Çözmek Beni Mutlu Edecektir.

Sorunlarınızda Tedaviye Giden Yolu 1 (Bir) Mayene Başlatır. Kadın sağlığını koruma, hastalıkları iyileştirme misyonuna Sahibim ; Rahatlık güvenlik önceliğimdir. Hastayla bireysel ilgilenmek, hastaya uygun tedavi planları sunarım. Muğla 'da bulunan modern özel muayenehanem konforlu ortam sunar.

Muğla Kadın Doğum Doktorları


Muğla Kadın Doğum Doktoru Özel Muayenehane


Muğla Kadın Doğum Doktoru Jinekolog Mesut Bayraktar

 1. Genital Hijyensizlik Genetik Hijyeni Bozar. 2023
 2. Herkes Hasta Olur; Herkes En İyi Hekim İster. 2022
 3. Kadın Hastaysa Evde Huzur Yoktur. 2020
 4. Jinekolojik Hastalık Başka Hastalığı Tetiklemiş İse Buna Yüksek Riskli Jinekolojik Hastalık Denir. 2020
 5. Kadın Hastalığını Kabul Etmiyorsa Evde Dirlik Yoktur.
 6. Gebelikte Tasarruf(Kısıntı) Olmaz. Gebelikte Mal - Mülk Feda Edilir.
 7. Kadın Hastaysa Kök Sebep Aksi İspat Edilene Kadar Jinekolojiktir.
 8. Gebelik Fizyolojik Dönem DEĞİLDİR. Gebelik Hastalık – Ölüm Riski Barındıran Olağanüstü Dönemdir. Tecrübeli , Öngörüsü Açık Hekime Teslimiyet Gerektirir. 2018
 9. Gebelik Hastalıkları, İhmal Edilmiş Jinekolojik Hastalıkların Komplikasyonudur.
 10. Gebelik Hastalıkları; Tanısı Konulmamış Jinekolojik Hastalıklardır. MB, 2016)
 11. Gebelikte Kazanılacak 1 Puan IQ, Bebeğinizi Başarı Sarmalında Üstlere Taşır.
 12. Enfeksiyonla Gezmeyi ''Sorun Görmeyen'' Gebeyi En Mükemmel Sağlık Sistemi Bile Koruyamaz.
 13. Rahim; Dayanan - Sabreden - Kolaylık Gösteren - Halden Anlayan Organ Değildir.
 14. Sıfır Vajinal Akıntı Sağlıktır. MB, 2016
Muğla İli
Bilgi Değer
Ülke Türkiye
İl Muğla
İlk Yerleşim MÖ 2. binyıl
Koordinatlar 36.838769862880554, 28.76508732000861
En Alçak Nokta 0 m (0 ft)
Zaman Dilimi UTC+03.00 (TRS)
Posta Kodu 48XXX
Alan Kodu 252
ISO 3166 Kodu TR-48
Plaka Kodu 48
Bağlı Olan İlçeler: Bodrum, Dalaman, Datça, Fethiye, Kavaklıdere, Köyceğiz, Marmaris, Menteşe, Milas, Ortaca, Seydikemer, Ula İlçesi

Rudolf Virchow; Louis Pasteur, Robert Koch savundukları; hastalıkların mikrop teorisine inanmıyordu. Hastalıkların, dış patojenlerden değil, hücrelerin İçindeki anormal faaliyetlerden kaynaklandığını öne sürdü. Aynı zamanda Max Gerson'da Hastalık gelişmeden önce metabolik bozulmanın başladığını kitabında yazmıştır.

Mesut Bayraktar ekolleri birleştirerek modifiye ederek meslek İcrasında bulunmaktadır. Tıbbın Papa'sı Virchow'unda haklı olduğunu vurgulamaktadır.

Sıfır Vajina Akıntısı Sağlıktır. [1]Yüksek riskli jinekoloji'de;

jinekolojik hastalık başka hastalığın sebebi olmaktadır

Kadın bedeninde

anti-oksidan kapasite yani mukavemet durumunuz aşıldığında (temizleme kapasiteniz geçildiğinde)

her hastalık çıkabilir.

Standart
Sağlık Hizmeti

=

Lütuf Edildiği Kadar
Sağlık Hizmeti Almak
Demektir.

Tedaviye giden yolu 1 muayene başlatır.