Kadınlarda Fissür – Çatlak – Yırtık

Sadece bir vajinal çatlak hayatınızı alt üst edebilir. Derin ruhsal problemler, büyük maddi harcamalar yaptırabilir !, Sakın hafife almayın !, Tecrübe konuşuyor !

Fissür Nedir ?

Fissür” kelimesi Latince kökenlidir. Etimolojik olarak, “fissura” kelimesinden türetilmiştir. Latince “fissura”, “yarılmış” – “çatlamış” anlamına gelir.

Medikal olarak “fissür” – “yırtık çatlak” terimi, vücudun farklı bölgelerinde oluşabilen dokusal yaralanmaları ifade eder. Fissür – yırtık, dokunun kısmi, tam olarak ayrılması – kopması sonucunda oluşan açıklıktır.

Fissürler – yırtıklar, birçok nedenden kaynaklanabilir

 1. Travma

  :
  Kaza, düşme, darbe, kesici cisimle temas gibi fiziksel travmalar sonucu dokular yırtılabilir.
 2. Aşırı gerilme veya gerilme

  : Kasın – bağın aşırı gerilmesi sonucunda yırtıklar meydana gelebilir.
 3. Cerrahi müdahaleler

  :
  Bazı cerrahi prosedürler, dokuların kesilmesi, ayrılması gerektiği için yırtıklara neden olabilir.
 4. Doğal süreçler

  :
  Doğum sırasında vajinal yırtıklar, anal fissürler gibi doğal süreçlerin sonucunda da fissürler oluşabilir.
 5. Cinsel fanteziler

  :
  Seks oyuncağı kullanımı, radikal fanzeziler buna neden olabilir.
Cinsel ilişkiye bağlı oluşmuş çatlak
Cinsel ilişkiye bağlı oluşmuş çatlak
Vulvar dermatoza bağlı oluşmuş vulvar çatlak
Vulvar dermatoza bağlı oluşmuş vulvar çatlak

Fissürler – yırtıklar, birçok farklı bölgede meydana gelebilir, örneğin cilt, kas, bağ, tendon, eklem, mukoza gibi dokularda görülebilir.

Belirtiler, yırtığın konumuna – ciddiyetine bağlı olarak değişebilir. Yırtığın semptomları arasında ağrı, şişlik, kanama, hassasiyet, hareket kısıtlılığı işlev kaybı bulunabilir.

Tedavi, yırtığın yerine, boyutuna – ciddiyetine bağlı olarak değişebilir. Hafif yırtıklar genellikle kendiliğinden iyileşebilir, evde uygulanabilecek tedaviler, istirahat, buz uygulama, bandajlama, topikal merhemler içerebilir. Daha ciddi yırtıklar cerrahi müdahale; dikiş gerektirebilir. Tedavinin amacı, yırtığın iyileşmesini, dokuların yeniden birleşmesini sağlamaktır.

Jinekoloji alanındafissür” terimi, vajinal yırtıkları veya vajinal çatlakları ifade eder. Vajinal fissürler, vajina çevresindeki deride, vajina içindeki dokularda oluşabilen küçük – büyük yırtıklardır.

 • Vajinal fissürler, birkaç farklı nedenle ortaya çıkabilir.
  • Doğum, özellikle normal vajinal doğum, en yaygın nedenlerden biridir. Doğum sırasında vajina – perine bölgesinde yoğun gerilme, basınç meydana gelir, bu da vajinal yırtıklara neden olabilir.
  • Ayrıca, vajinal kuruluk, enfeksiyonlar, cinsel aktivite sırasında aşırı sürtünme, bazı cilt hastalıkları da vajinal fissürlere yol açabilir.
  • Menopoz döneminde kuru seks yapılması buna neden olabilmektedir.
  • Vulvar distrofik hastalığı olan kişilerin seks denemelerinde bu vajinal yırtıklar, vajina çatlamaları olabilmektedir.

Vajinal fissürler genellikle hafif ila orta şiddette ağrı, yanma, kaşıntı, kanama, hassasiyet gibi semptomlara neden olabilir. Tekrar tekrar oluşabilir. Tedavi genellikle semptomlara, yırtığın ciddiyetine bağlı olarak değişir. Genellikle, düzenli olarak oturma banyoları yapmak, yara iyileşmesini desteklemek için temizlik ürünlerinden kaçınmak, bazen ”jinekolog tarafından reçeteli” topikal kremler merhemler kullanmak gibi evde uygulanabilecek tedaviler önerilebilir. Daha ciddi durumlarda, jinekolog doktorunuz daha fazla tedavi seçeneği sunabilir, örneğin lokal anestezi altında yırtığı dikmek, cerrahi müdahale yapmak gibi. Bu nedenle, vajinal fissür semptomlarından şüpheleniyorsanız tecrübeli jinekologa danışmanız önemlidir.

Tekrar tekrar oluşuyorsa , kesinlikle kronikleştirmeden tecrübeli jinekologa danışmanız önemlidir.

Jinekolojide fissür (yırtık) görülebilen bazı alanlar şunlardır:

 1. Vajina Girişi

  :
  Vajina açıklığının yakınında ( posterior fourchette ), vajina içerisinde fissürler oluşabilir. Bu fissürler, cinsel ilişki, travma, kuruluk, diğer nedenlerden kaynaklanabilir.
 2. Perine

  :
  Perine, vajina açıklığı ile anüs arasındaki bölgedir. Bu alanda da fissürler gelişebilir. Özellikle doğum sırasında perine yırtılması (epizyotomi) veya doğal yırtıklar (doğum sırasında spontan olarak oluşan yırtıklar) bu bölgede fissürlere neden olabilir.
 3. Vulva

  :
  Vulva, kadının dış genital organlarını içeren bölgedir. Vulvar fissürler, vulva derisinde, klitoris çevresinde, labialarda (dudaklar), diğer vulvar yapıların yakınında oluşabilir. Bu fissürler genellikle vajinal kuruluk, enfeksiyon, cilt hastalıkları, travma sonucunda meydana gelebilir.
 4. Anüs

  : Anal fissürler, jinekolojik muayene sırasında da tespit edilebilen fissürlerdir. Anüs çevresindeki ciltte, anüs içerisindeki rektal mukoza tabakasında yırtıklar meydana gelebilir. Anal fissürler genellikle kabızlık, ishal, anorektal travma, irritabl bağırsak sendromu gibi durumlarla ilişkilendirilebilir.

Öykü – görünüm tipik ise, spesifik testler genellikle gereksizdir.

Cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar, herpes virüsü için bakteriyel vajinoz, Candida albicans gibi vajinal enfeksiyonları aramak, tespit etmek için sürüntü alınabilir.

Biyopsi, altta yatan deri bozukluğunun tipik özelliklerini gösterebilir. Primer çatlamanın histopatolojisi genellikle spesifik olmayan submukozal kronik inflamasyonu ortaya çıkarır; klinisyen raporun tanısal olmadığını düşünebilir. Granülom oluşumu nadirdir. Skar dokusu mevcut olabilir.

Posterior fourchette fissürlerin klinik özellikleri nelerdir?

Posterior fourchette fissürleri olan kadınların çoğu cinsel olarak aktiftir, semptomlar cinsel ilişkiyi takip eder. Semptomlar hafif, orta, şiddetli olabilir, genellikle birkaç gün içinde düzelir, semtom olarak şunları içerebilir:

 • İlişki sırasında, vajinal penetrasyon esnasında ağrı (disparoni)
 • Vajinal tamponun yerleştirilmesi sırasında ağrı
 • Vajinal muayene sırasında ağrı
 • Yırtılma, çatlama hissi
 • Kanama – lekelenme
 • Kaşıntı
 • Yanma
 • Semen, su, idrarla temas ettiğinde batma – yanma.


Etkilenen kadınlar menopoz öncesi, menopoz sonrası dönemde olabilir. Çatlama, çocuk sahibi olmuş, hiç çocuk sahibi olmamış kadınlarda ilk cinsel ilişki girişiminde olabileceği gibi yıllar sonra ortaya çıkabilir. Vulvanın herhangi yerindeki deri kıvrımlarındaki çatlaklar da dahil olmak üzere başka semptomları da olabilir.

Dikkatli klinik muayenede perineal deride vajina tabanının orta hattında genellikle küçük yarık, çizgisel erozyon vardır. Fissürü görmek için kolposkopi gerekebilir.

Bazı durumlarda, Fissür – Çatlak – Yırtık semtomları daha şiddetli olabilir ;

 • Belirgin hassasiyet
 • Derin, geniş ülserasyon
 • Çevreleyen dokunun kızarıklığı
 • Şişlik, topaklar, yumrular
 • Yara izi.
 • Muayene fissür iyileştikten sonra yapılırsa vulva tamamen normal görünebilir.
 • Sıklıkla vulva hafifçe gerilirken yeni çatlak ortaya çıkabilir.

Kadın genital bölgesinde çatlaklara , fissürlere, yırtılmalara neden olan hastalıkları – durumları kabaca inceleyelim:

 1. Vajinal Kuruluk

  :
  Vajinal kuruluk, vajinanın yeterince nemli olmaması durumudur. Menopoz, emzirme, hormonal değişiklikler, bazı ilaçlar, bazı tıbbi durumlar vajinal kuruluğa neden olabilir. Kuruluk, vajinal dokunun hassaslaşmasına, çatlamasına yol açabilir.
 2. Vajinit

  :
  Vajinit, vajinanın enfeksiyonu iltihaplanmasıdır. Bakteriyel vajinoz, mantar enfeksiyonları cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar vajinite neden olabilir. Enfeksiyonlar vajinal dokuda tahrişe, çatlaklara yol açabilir.
 3. Lichen Sclerosus

  :
  Lichen sclerosus, vajina – ciltte inflamatuvar durumdur, cilt incelir, sertleşir, beyazlaşır. Lichen sclerosus, vajinal bölgede çatlaklara – yaralara neden olabilir.
 4. Vulvar Vestibulit Sendromu

  :
  Vulvar vestibulit sendromu (VVS), vulvar bölgedeki (vajina açıklığının etrafındaki) kronik ağrıya neden olan durumdur. Vulvar vestibulit sendromu, vajinal çatlaklara tahrişe yol açabilir.
 5. Vulvar Dermatit

  :
  Vulvar dermatit, vajinal bölgedeki cildin iltihaplanmasıdır.Alerjik reaksiyonlar, irritan maddelere maruz kalma, enfeksiyonlar gibi farklı faktörlerden kaynaklanabilir. Vulvar dermatit, çatlaklara, tahrişe neden olabilir.
 6. Psoriasis – Sedef

  :
  Psoriasis, deriyi etkileyen kronik otoimmün hastalıktır. Vulvar bölgede psoriasis gelişebilir; çatlaklar, kızarıklık, pullanma görülebilir.
 7. Vulvar Kanser

  :
  Vulvar bölgede gelişen kanser, çatlaklara, yaralara neden olabilir. Vulvar kanserin belirtileri arasında kaşıntı, yanma, ağrı, kanama şeklinde ciltte lezyonlar bulunabilir.
 8. Vulvar Kondiloma (HPV)

  :
  İnsan papilloma virüsü (HPV) nedeniyle oluşan genital siğiller (kondilomlar), vajinal bölgede çatlaklara – yaralara neden olabilir. HPV, cinsel temas yoluyla bulaşabilir.
 9. Vulvodynia

  :
  Vulvodynia, vulvar bölgede kronik ağrıya neden olan durumdur. Bu ağrı, çatlaklara – yaralara yol açabilir.
 10. Vulvar Varis

  :
  Vulvar bölgede varisler oluşabilir. Varisler, damarların genişlemesi, şişmesi sonucu ortaya çıkar. Vulvar varisler, çatlaklara, ağrıya – kaşıntıya yol açabilir.
 11. Vulvar Lichen Planus

  :
  Vulvar lichen planus, vulvar bölgede inflamatuvar durumdur. Bu durumda ciltte kızarıklık, kabarcıklar çatlaklar görülebilir.
 12. Vulvar Fistül

  :
  Vulvar fistül, vajina, rahim ile çevreleyen organlar arasında anormal bağlantı oluşmasına neden olan durumdur. Fistülle; çatlaklar enfeksiyonlara yol açabilir.
 13. Vulvar Atrofi

  :
  Menopoz sonrasında, vajinal dokuda hormonal değişiklikler meydana gelir; vajinal kuruluğa, incelmeye neden olabilir. Vulvar atrofi, vajinal çatlaklara, ağrıya sebep olabilir.
 14. Vulvar Hidradenit

  :
  Vulvar bölgede apokrin ter bezlerinin iltihaplanması sonucu vulvar hidradenit gelişebilir; çatlaklar, apse oluşumu, ağrıya neden olabilir.
 15. Vulvar Eritema: Vulvar bölgede kızarıklık, tahriş olan durumdur. Vulvar eritema, ciltte çatlaklar, ağrıya yol açabilir.
 16. Skleroderma

  :
  Skleroderma, cilt – bağ dokusunu etkileyen otoimmün hastalıktır. Vulvar bölgede skleroderma gelişebilir; çatlaklara, sertleşmeye – ağrıya neden olabilir.
 17. Vulvar Alerjik Reaksiyonlar

  :
  Vajinal bölgeye temas eden bazı maddelere karşı alerjik reaksiyonlar gelişebilir; vajinal çatlaklara, kızarıklığa – kaşıntıya neden olabilir.
 18. Vulvar Paget Hastalığı

  :
  Vulvar bölgede nadir görülen kanser türü olan Paget hastalığı, vajinal çatlaklara, kızarıklığa, kaşıntıya , ciltte kabuklanmaya yol açabilir.
 19. Vajinal Fistül

  :
  Vajinal fistül, vajina ile diğer organlar arasında anormal bağlantı oluşmasıdır. Fistül, çatlaklara, enfeksiyonlara neden olabilir. İdrar yolu fistülü, rektovajinal fistül, vajinal barsak fistülü gibi farklı türleri vardır.
 20. Behçet Hastalığı

  :
  Behçet hastalığı, vasküler hastalık olup, ağız – genital bölgelerde tekrarlayan ülserler, yaralar, çatlaklarla karakterizedir. Genital ülserler vajinal çatlaklara – ağrıya neden olabilir.
 21. Vulvar İntertrigo

  :
  Vulvar bölgede cilt kıvrımlarının sürtünmesi, nem birikimi sonucu cilt tahrişi, bakteriyel iltihaplanma olan intertrigo; çatlaklara, ağrıya, kaşıntıya yol açabilir.
 22. Vulvar Psoriasis

  :
  Vulvar bölgede görülen kronik cilt hastalığı olan psoriasis, kızarıklık, pullanma, çatlaklar, ağrıya neden olabilir.
 23. Vulvar Lökoplaki

  :
  Vulvar bölgede, ciltte kalınlaşma – beyazlaşma olan durumdur. Vulvar lökoplaki, çatlaklara, yanmaya, ağrıya neden olabilir.
 24. Üriner inkontinansa bağlı vulvar deride irritasyon

  ve sekonder fissürlenme
 25. Crohn hastalığı

Sizi Hasta Eden Durumla İlgili İsnat Etmediğin Jinekolojik Hastalık Olamaz mı?

Kök Sebep , Gizlide Kalmış Kadın Hastalığı Olamaz mı?

Biliyorum Kadın Doğum Doktoruna Gittin… Herşey Normal Dediler….

Hatta Tüm Tetkiklerin Sorunsuz Çıktı…

Bunu – Bunları Şimdi Kenara Bırakalım Artık Düşünmeyelim…

İyileşmeye Giden Yol , 1 ( Bir ) Muayeneyle Başlar.

İyileşmeye Başlangıç Yapmak İsterseniz WhatsApp +90546 774 01 59 Üzerinden Online Randevu Talep Ediniz.

Muayenehanem Tamamen Hijyenik, Kesinlikle Mahremiyet Tabanlı Hususi Hekimlik Hizmeti Vermektedir. Zaman Sınırlaması Olmadan (60 – 180 Dakika) Bire Bir İlgilenme Kişiye Özel Tedavilerle Yanınızdayım. Sağlınızı Gönül Rahatlığıyla Mesut Bayraktar’a Emanet Edebilirsiniz. Jinekolojik Problemlerinizden Derinlemesine, Kalıcı Kurtulmanız Hayat Kalitenizi Artırdığını Vurguluyorum. İyileşmeniz Beni Mutlu Edecektir.

İhmalEdilen Hastalık; Önemli Hastalıkların Tetiğini Çeker. Hastalıklar Sürümcemede Bırakılarak Çözülmez. Kliniğim Tamamen Hijyenik, Kesinlikle Mahremiyet Tabanlı Özel Jinekolog Hizmeti Vermektedir. Zaman Engeli Koymadan, Detaylı Alakadar Olma, Kişiye Özel Tedavilerle Hekimlik Sanat İcrası Yapmaktayım. Canınızı Gönül Rahatlığıyla Mesut Bayraktar’a Emanet Edebilirsiniz. İyileşmeniz Beni Mutlu Ediyor. Kadınsal Sıkıntılarınızdan Derinlemesine Kalıcı Kurtulmanız Yaşam Kalitenizi Yükseltir.

Kadınların sıhhatli mutluhayat sürmeleri için, kadın sağlığını güçlendirme konusunda tutkuluyum. Hastamın endişelerini dikkatle dinlerim. Hekimlik sanatının bütüncül olması zaruriyetinin farkındayım. Üstün farkındalıkla hastalarımın  fiziksel, zihinsel, manevi sağlıklarını ele almaktayım. Hedefim, iyileşmek isteyen her kadınla, sağlıklarıyla ilgili bakım hedeflerini tercih etmelerine, önceliklendirmelerine izin verecek şekilde ayrıntılı çalışmaktır. İyileşmek arzulayan  her kadınla hayatta oldukları yerde buluşmak amacıyla elimden geleni yapıyorum. Kadın hastanın benimle olan etkileşiminde,  ilk kez ”anlaşıldıklarını hissettiklerini” açıklamaları ödüllendiricidir.

Kadın üreme sağlığı & bakımı çok yönlüdür. Üreme danışmanlığı yanında  gebelik takipleri, menopoz, hatta ötesine kadar ; kadınların yaşamları süresince sağlıklarını yönlendirmelerine profesyonel olarak yardımcı olmak istiyorum. Kadınların yanlarında çalışan güçlü sağlık savunucularına ihtiyacı var. Kendimi (Jinekolog Mesut Bayraktar ) partner, gereksinimlerin giderilmesinde asistan şeklinde görmekteyim. Birey, ailesi, iş arkadaşları için; işe yarayan sağlık & bakım planı geliştirmek hastada amacımdır. Uyum sağlayabilen, esnek olabilen (kanıta dayalı & kişiye özgü modifiye uygulamalar dahilinde) Hekimlik yeteneklerimi  sunabileceğimi biliyorum, tarzım bireyin ihtiyaçlarındaolağan üstü işe yarıyor.

 • Kişiselleştirilmiş , Sadece Bireye Göre Belirlediğim Tedaviler
 • Hastalarıma Minimum 60 Dakika Vakit Ayırmak
 • Kapsamlı İlgilenmek
 • Sevgi  Hürmet  İncelik
 • Kadirşinaslık  Cömertlik Tabanında Mutabakat
 • Hastalık Nedenlerni Dedektif Gibi Sorgulamak
 • Sebep Olucuları Öncelikli Olarak Ortadan Kaldırmak Yapıma
 • Bilim Algıma Uygun Olduğundan; Mevcut Gelişmeleri Kendi Bilimim & Algı Perspektifimde Sürdürüyorum.

Tecrübeli Jinekolog UzmanOlarak Mugla İlinde Sanatımı İcra Etmekteyim. Tedavi Yeteneklerim Arasında Ayrıntılı Ultrason Bulunmakla Beraber Miyom Polip Kist Gibi Hastalıkların Tedavisi Ameliyatı, Yumurtalıklarda Kist Tedavisini Özel Muayenehanemde Vermekteyim. Gizlilik İsteyen Hastalara Muğla Kürtaj Fethiye İstenmeyen Gebelik Yani Dalaman Evlilik Dışı Kurtaj Taleplerinizi Köyceğiz Güvenli Bebek Aldırma Şeklinde Yapılmasını İsteyebilirsiniz. Vajinal ltihap Sürekli Tekrar Eden Mantar Yanında Menopozal Renovasyon Tedavisiyle Birlikte Orgazm Aşısı Vajen Sıkılaştırma Vajinal PRP Tedavisi de Hekim Tarafından Sunulmaktadır. İdrar Kaçırma Ciddi Problem Olup Kadın Sağlığını Bozmakta ; Rahim Sarkması Durumunda Tecrübeme İtimat Edebilirsiniz. Kolposkopi – Smear ile HPV Tetkik Edilmesi  Serviks Kanserinde Erken Tanıyı Getirir. Dirençli Vajinal Akıntı, Tüm Jinekolojik Sıkıntılarınızı Çözmek Beni Ongun Edecektir.

Özel Muayenehanem Dalyan Göcek Sarıgerme’de Bulunan Otellere En Yakın Lokasyondadır.  Tabip Sadece Randevuyla Çalışmakta Olup, Randevularınızı WhatsApp: 05467740159 Üzerinden Online Talep Ediniz.

Kadın Hasta İse Evde Huzur Yoktur
Doktor Mesut Bayraktar

Doktor Mesut Bayraktar

Ortaca/Muğla

Hayatın olağan akışı gereği iyileşmek için hasta olan kişi çabalamalıdır yani aktif rol oynamalıdırlar. Görüldüğü üzere tedavi hunisinin büyük kısmında vakit kaybeden, hastalığını ret eden, iyileşemeyen, bahane, bedava - ucuz yöntemlere yönelen, körü körüne bel bağlayan hastalar pasif iyileşmeyi yani iyileşememeyi seçenler bulunmaktadır.

Tedavi süreci, hastaların sağlık sorunlarıyla başa çıkabilmeleri, iyileşme sağlayabilmelerinde önemli adımdır. Ancak, tedavi hunisi sürecinde Hekimlerin bazı zorluklarla karşılaşması mümkündür. Resimde, hastaların farklı farklı tutumlarından kaynaklanan zorlukları ele alarak, hekim-hasta ilişkisinde zorlukların üstesinden gelirken zedelenebileceğini, tedavi hunisinin önemini vurgulayacağız. Tedavi süreci, hasta sağlığını iyileştirmek amaçlı yapılan serüven düşünülebilir. Tedaviler, sağlık sorunlarına farklı yaklaşımlar gerektirebilir, bazen beklenmedik zorluklarla karşılaşılabilir. Bundan dolayı, tedavi hunisi sürecinde hekimlerin, hastaların farklı tutumlarına uygun şekilde davranması, etkili iletişim becerilerini kullanması önemlidir. Hekimlerin mesleklerini icra ederken , hasta kaynaklı zorlukları aşarken, hekim-hasta ilişkisinin zarar görmemesinde hastaların dikkatli olmaları gerekmektedir. Çünkü hekim sonsuza kadar sabredebilen, her uygunsuzluğa pozitif, sorun çözme şeklinde yaklaşan canlılar gibi düşünmeyiniz.

*** Hastalığını Kabul Etmeyenler: Hastalığını kabul etmeyen bireyler, sağlık sorunlarını inkar ederek tedaviye direnç gösterebilirler. Bunlar , tedavi sürecinin başarıyla ilerlemesini engelleyebilir. Hastalığını kabul etmeyen kişiler, genellikle hastalıklarının ciddiyetini ya da varlığını reddederler. Buda, hem kendileri hem de doktora sorun çıkmaktadır. Hastalığın kabul edilmemesi, tedavi sürecinin etkinliğini azaltabilir, tamamen durdurabilir.Hastalığını kabul etme evresi, hasta olduğunu kabul etme; tedavi sürecinin önemli parçasıdır. Hastalığın kabul edilmesi, kişinin gerçek durumuyla yüzleşmesine, gereken tedaviye tam uyum sağlamasına yardımcı olabilir. Böylece tedavi süreci daha etkili başarılı olabilir. Hastalığını kabul etmeyen bireylerin, kendi sağlık durumlarını gerçekçi şekilde değerlendirmeleri, tedaviye açık olmaları önemlidir.

Hastalığını kabul etmeyen, ret eden; Doktoru rakip , düşman bilmektedir.

*** Hastalığını Kabul Edenler: Hastalığını kabul eden kişiler, tedavi sürecine daha olumlu yaklaşabilirler. Hastaların tedaviye uyum sağlamasını kolaylaştırır, iyileşme sürecini hızlandırabilir. Fakat çoğunlukta bazı insanlar hastalığını kabul etsede hekim yerine başka yollara başvurabilerek, hastalıkların ilerlemesine, kronikleşmesine neden olmaktadır.

*** Bir Ara Hallederizciler - Google Aramacılar: Bazı hastalar, sağlık sorunlarıyla ilgili hafife alıcı, savsaklayıcı tutum sergileyebilirler. “Bir ara hallederizciler”, sağlık sorunlarını erteleme, önemsememe eğilimindedir. Google aramacıları ise kendi kendini teşhis etme, tedavi etme çabasına, akıllılığına girebilirler. Yanlış bilgilendirme, yanlış tedavi seçeneklerine yol açabilir.

*** Doğal Tedavi Yöntemlerine Körü Körüne İnananlar: Doğal tedavi yöntemlerine inanan hastalar, alternatif çözümler arayışında olabilirler. Maydanoz, soğan suyu içiciler gibi, doğal yöntemlere güvenerek, körü körüne bel bağlayarak etkisiz, tedavi sürecini yürütebilirler. Bazen bilimsel kanıtlanmamış, etkinliği sınırlı olan yöntemlere yönelmelerine neden olabilir. Maalesef tüm iletişim mecraları tedavilerin etkin olmadığını söylese de böyle yönelimler artarak devam etmektedir.

*** Sahte Doktor Bulucular - Maddi Zorluk Çıkarıcılar: Sahte doktor bulucular, maddi zorluk yaratanlar - bulanlar, yani tedaviye gereksiz yere maddi kısıntı uygulayanlar, tedavi sürecini olumsuz etkileyebilir. Ev, araba kredisi ödemesi, oğlanı evlendirme gibi maddi yükler altında olan hastalar, tedaviye uyum sağlamakta, iyileşmekte güçlük çekebilirler. İnsanlar sağlıklı kalmanın, mal mülk edinmeden değerli olduğunu maalesef kavrayamamaktadırlar.

Hasta olmuş ama evi var
Hasta olmuş ama oğlu evlenmiş.

Kendini, sağlığını feda ederek yaşamda hedefleri başarmak maalesef artan hızda devam etmektedir. Günümüzde oldukça yaygın durumdur. İnsanlar, zamanı, varlıklarını daha verimli kullanmak amacıyla sağlıklarını tehlikeye atabilmektedirler. Ancak, sağlığın önemi göz ardı edilmemelidir. Kaliteli yaşam sürerken sağlıklı olmak şarttır. Hayatta hedefleri başarmak önemli olsa da, sağlığımıza dikkat etmekten asla vazgeçmemeliyiz.

Tedavi hunisi süreci, hastaların sağlık sorunlarını çözmek, iyileşmede önemli adımdır. Ancak, bazı hastalar, kendilerine gereksiz yere maddi zorluklar yaratarak (3. evinin kredisini bahane göstermek, 4. çocuğunu davul zurna - yemekli evlendirmeye çalışması) tedavi sürecini olumsuz etkilemektedir (tedavi olmamaktadırlar!). Makaleyle maddi gücü – imkanı olduğu halde “ev aldık, araba aldık kredi ödüyoruzcular” şeklinde adlandırılan, doktoru gereksiz yere maddi zorluklar ile meslek icrasına sürükleyen hastaların yeteri kadar iyileşemediklerini vurgulamak istiyorum.

*** Profesöre Gidenler - İyi Doktor Deyiciler: Bazı hastalar, tedavide ünlü/ünsüz profesöre başvurma eğilimindedirler. Bunlar, “normal” doktorları, diğer sağlık hizmeti sağlayıcılarını göz ardı edebilir, hatta küçümseyebilir. Aynı şekilde, bazı hastalar, tedavi - meslek icrasının masrafları nedeniyle para talep eden doktorlardan da uzak durma eğiliminde olup tedavi sürecini menfi etkileyebilir. Uygun tedavi seçeneklerinin kaçırılmasına, hastalığın artmasına neden olabilir. Hastalar kaçırılan, kaybolan sağlığın %100 geri gelmediği konusunda yeteri kadar ikna edilmelidirler. Mümkün ise hastalar, tedavinin tamamen geri gelmeme, başarılı olmama riski olduğuna ilişkin yeterli bilgilendirme yapılarak ikna edilmelidirler.

Maalesef bazı insanlar maddi varlıklarının korunmasını sağlıklarından önemli görmektedir.

Servete Mala Mülke Yaşayanlar Sağlıklarını Feda Ediyorlar.

*** Ego, Kişisel Çıkar Çatışmaları: Hekim-hasta ilişkisindeki ego, kişisel çıkar çatışmaları, tedavi sürecini olumsuz etkileyebilir. Doktorun , hekim hasta bağı kurulmamış hastaya “sen” demesi gibi durumlar, iletişim sorunlarına yol açabilir. Aynı şekilde, bazı hastalar da doktorlarla kişisel, duygusal çıkar çatışması içine girebilirler , tedavi sürecinin etkinliğini azaltabilir. Hastalar , empati, anlayışla Hekimleri karşılamalı, iletişimde açıklık, saygıyı korumalı, kişisel çıkar çatışmalarından uzak durmalıdır. Hekim-hasta bağı, tedavi sürecinin başarısında önemli faktördür. Hastaların hekimle güven, destek temelinde ilişki kurması, tedaviye uyumlarını artırır, iyileşme motivasyonunu yükseltir. Hekimler de, hastaların duygusal ihtiyaçlarını anlamalı, hastalarla işbirliği yaparak tedavi sürecini yönetmelidir. Hasta, hekimin yönlendirmelerine uyum sağladıkça, hastada, hekimi destekleyici rol üstlendikçe, iyileşme süreci olumlu yönde etkilenecektir.

Tedavi sürecindeki zorluklarla başa çıkan, iyileşen hastalar, motivasyon kaynağı olabilirler. İyileşenlerin başarı hikayeleri, diğer hastalara umut ilham verebilir. Hekimlerin iyileşme sürecini desteklemek , başarı hikayelerini paylaşmaları önemlidir. Tedavi sürecinde karşılaşılan zorluklar, hastaların tutumları, hekim-hasta ilişkisi etrafında yoğunlaşır. Hastaların hastalıklarını kabul etme, doğru bilgilere ulaşma, maddi zorluklarla başa çıkma, kendince maddi zorluk varlığı yaratmama, doğru tedavi seçeneklerini değerlendirme konularında Hekim destek vermesi önemlidir. Tekrardan, hastaların 1001 zorlukla meslek icrası yapan Hekime empati, anlayış - etkin iletişim becerileriyle Hekimleri benimsemeleri, işlerini kolaylaştırmaları, hastanın, tedavi sürecinin etkinliğini artırır, hastaların moralini yükseltebilir, motivasyonlarını artırabilir, tedaviye olan uyumlarını iyileştirebilir.

Hekim-hasta bağı, güvene dayalı ortamda kurulmalı, hastaların iyileşme sürecine aktif katılımları teşvik edilmelidir. Etkili tedavi sürecinde, hem hastaların hem de hekimlerin sorunların üstesinden gelmede birlikte çalışmaları, destekleyici ortam oluşturmaları gerekmektedir.
Tedavi Hunisi
nde
pasif iyileşme
ye
çalışanlardan olmayın.
SIFIR vajinal akıntı sağlıktır
Vajina; 
Akan ,
Kokan, 
Sızdıran,
İmtiyazlı, 
Bir organ değildir.

Şunu unutmayınız vajina akan, kokan, aksıran, tıksıran ucube – başa bela organ değildir. Vajina akmaz. Sıfır vajinalakıntı sağlıktır. Vajinal sağlık, sağlıklı vajina amacıyla yapmanız gerekenler kolay değildir. Şunlar eniyi başlangıçtır; Kadın vajinası, kadının bedenindeki enözel, hassas bölgelerden biridir. Vajinanın harekete geçirici etkisi, doğal şekilde cinsel dürtüleri uyandırır. Vajina, sadece fiziksel olarak değil, aynı zamanda duygusal olarak da dikkate alınmayı hak eder. Kadının iç dünyasının yansıması olarak, vajinaya; sevgi, şefkat, anlayışla , kendisine değer verilerek yaklaşıldığında, ilişkilerin derinlik kazanmasına katkıda bulunur. Partnerinin hassaslığı karşısında açılan vajina, özgüveni yükselterek ilişkilerin sağlam temeller üzerine kurulmasını sağlar. Hijyenik vajinanın romantikliği ise başka hiçbir şeye benzemez. İki insanın bedenlerinin birleştiği o an, duygusal, fiziksel bağın yoğun yaşandığı andır. Vajina, romantizmin ateşini körükleyen kavanozdur. İçinde barındırdığı sıcaklık, nem, feromonlar romantik anları daha da özel kılar, duygusal yakınlık hissi yaratır. Ancak kadın vajinasının büyük gücü, feromonal güç uyandırma, feromonal baskı altına alma potansiyelidir. Doğurganlık simgesi olarak, yeni hayatın başlangıcına ev sahipliği yapar. Kadının bedeninde gücün sembolüdür. Kendine olan inancı, kendini keşfetme yolculuğunda, vajina kadına güç, özgürlük hissi verir. İçindeki enerjiyi uyandıran kadın, dünyayı değiştirebilecek potansiyele sahip olabilir. Sonuç olarak, kadın vajinası, harekete geçirici etkisi, dikkate alınmayı sağlayan hassasiyeti, romantikliği, güç uyandırma potansiyeliyle harikulade organdır. Bu özellikleriyle, insan ilişkilerinde derin bağlar kurmamıza, sevgi, tutkuyu paylaşmamıza yardımcı olur. Kadının bedenindeki bu mucizevi organı keşfetmek, kadının kendini tam anlamıyla ifade etmesine, gerçek potansiyelini ortaya çıkarmasına yardımcı olabilir. Bazen kadın bu güç karşısında zehirlenerek vajinal hastalıkları görmezden gelebilir. Vajina mahrem organdır, ömür boyu kadın tarafından gizleniyor, hatta gizlemediğinizde hapis cezası bile var. Yani öğretilmiş gizleme dürtüsü, vajina hastalıklarını görmemeye, ihmal etmeye yatkınlık yaratıyor; buda tedavi sürecini imkansız şekle sokmaktadır. Kendinize sabit Jinekolog Hekim edinirseniz vajinanızla başınız belaya girmez. Halen vajinayı öğrenmeye devam eden profesyonelim, vajinalakıntı muazzam derecede kompleks nedenlerin bir araya gelerek oluşturduğu karmaşık denklemin sonucu olup; kendi kendine bitki börtü kullanarak basit yöntemler ile şifa arayanları okudukça içim gerçekten tabiri caiz ise cızz etmektedir. SIFIR VajinalAkıntı sağlıktır.
Sıfır vajinal akıntı sağlıktır
Kadın bedeninde kronik enflamasyonun büyük kaynağı vajinal akıntıdır. Kronik enflamasyon, vücudun bağışıklık sisteminin sürekli olarak aktif olması durumunda ortaya çıkan durumdur. Akut enflamasyon, genellikle enfeksiyon, doku hasarı gibi belirli tetikleyici faktöre yanıt olarak gelişen kısa süreli yanıtken, kronik enflamasyon ise uzun süreli, sürekli devam eden durumdur.

Kronik enflamasyon, çeşitli faktörler tarafından tetiklenebilir. Bunlar arasında tekrarlayan enfeksiyonlar (vajinal akıntı, vajinit, servisit, rahim iltihapları), otoimmün hastalıklar, obezite, stres, sigara içmek, sağlıksız beslenme alışkanlıkları, hareketsiz yaşam tarzı gibi etkenler yer alabilir. Kronik enflamasyon, vücutta inflamatuar yanıtı sürekli hale getirerek dokuların zamanla zarar görmesine, sağlık sorunlarına yol açabilir.

Kronik enflamasyon, çeşitli hastalıkların gelişimine katkıda bulunabilir. Bunlar arasında kalp hastalıkları, diyabet, kanser, Alzheimer hastalığı, romatoid artrit, inflamatuar bağırsak hastalığı gibi durumlar yer alır. Kronik enflamasyonun hastalıklarla ilişkili olması, uzun vadede vücudun bağışıklık sistemi, dokuları üzerinde olumsuz etkileri olduğunu göstermektedir.

Kronik enflamasyonun belirtileri kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Bunlar arasında sürekli yorgunluk, halsizlik, ateş, eklem ağrıları, kas ağrıları, sindirim sorunları, cilt problemleri, kilo değişiklikleri yer alabilir. Belirtiler, vücuttaki inflamatuar sürecin uzun süreli etkilerini yansıtabilir.

Kronik enflamasyonun tedavisi, temel olarak altta yatan nedenin belirlenmesi, tedavi edilmesini gerektirir. Sağlıklı yaşam tarzı benimsemek, dengeli beslenmek, düzenli egzersiz yapmak, stresten uzak durmak, uyku düzenine dikkat etmek, kronik enflamasyonun kontrol altına alınmasına yardımcı olabilir. Ayrıca, ilaç tedavisi, diğer tıbbi müdahaleler de gerekebilir.

Kronik enflamasyonun önlenmesi, yönetimi, bireylerin genel sağlık durumuna dikkat etmelerini, sağlıklı yaşam alışkanlıklarını sürdürmelerini gerektirir. Düzenli olarak jinekolog doktor kontrollerine gitmek, uygun tıbbi tedaviyi almak, stres yönetimi gibi önlemler, kronik enflamasyonun olumsuz etkilerini azaltmaya yardımcı olabilir.
Kadın bedeninde kronik enflamasyonun en büyük kaynağı vajinal akıntıdır.
Tetkikler hekimin kanaatinden üstün değildir
Tetkikler hekimin kanaatinden üstün değildir
Hastane Stresinden Uzaklık
✓ 
Özel Etkileşim
✓ 
Süre Sınırlamasız Muayene
✓ 
Mahremiyet – Gizlilik
✓ 
Hijyenik Ortam
✓ 
Teknoloji Kullanımı
✓ 
Konfor – Ferah Ortam
✓ 

Online Randevu

✓ 
3. Şahıslarla Temassızlık
✓ 
Güven – Nezaket – Zarafet
✓ 
Etik
✓ 
Tecrübe
✓ 
Profesyonel Destek
✓ 
Hasta Memnuniyeti & Sağlığı
✓ 
Fethiye’den 45′ uzaklıkta
✓ 
Dalaman’dan 10′ Uzaklıkta
✓ 
Köyceğizden 15′ Uzaklıkta
✓ 
Marmaris’den 40′ Uzaklıkta
✓ 
Muğla’dan 45′ Uzaklıkta
✓ 
Para değil

Mal mülk değil

En iyi eğitim , öğretmen değil !

Çocuğunuza bırakılacak en büyük miras şudur:

Sağlıklı

10 numara
☆☆☆☆☆ 
olacak şekilde “gebelik öncesi hazırlık + gebelik takibi + doğumunu” sağlayarak maksimum potansiyel IQ & EQ ya FETUSUN ulaştırılmasıdır.

Yani fetusu hayata 5/0 önde başlatmaktır. 

Eğer bunu sağlarsanız; sağlamak 15 – 30 bin USD civarı para harcamaktan geçer. O zeki, ahlaklı, yetenekli çocuk başarı sarmalında zirveye hemen çıkar, müthiş gelir elde eder; emekli olduğunuzda size ev araba aldığı gibi, dünyayı gezmenizde size tatil hediyeleri ayarlar. Eğer bunu yapmak yerine, 15 – 30 bin USD’ye ev, araba alabilirsiniz ama, çocugunuz sizin ölmenizi, mirasın kendisine kalmasını bekler, sonrada onu tüketerek yer yada üzerinizdeki evi ipotek göstererek iş kurar , batırır yada sürekli sizden para ister, sizde sürekli kaçar , bahane uydurursunuz…

Çıkar çatışmalarıyla berbat olmuş hayat yaşamamak için süper kaliteli bebekler doğurun.

Rahimde mikrop kaparak bitik, pert olmuş, erken doğmuş, kansızlığa, kötü rahim şartlarına ( urlu, vajinal akıntılı, kistli, varisli ) yani haşat rahimlerden eksik – vasat doğan bebeklerinizle, büyüdüklerinde “çıkar çatışmasına” girmemesi; doğmadan önce, gebelik süreci & doğumuna maddi kaynak harcanmasından geçer.
AGAÇ YAŞ İKEN, İNSAN RAHİMDE İKEN EĞİLİR.

Bebek;

Zeki doğarsa ahlaklı olur.
Zeki + ahlaklı olursa zengin olur. 
Zeki + ahlaklı + zengin olursa sana ev araba almayı bırak toplumun tamamı müreffeh olur, zenginleşir.

İnsana yani kendi kanına – canına yatırım yapmalısın yada çıkar çatışmalarıyla bomboş hayat yaşamak durumunda kalırsın.
Sana göre yatırım nedir?
Muğla Jinekolog Doktor Muayenehane

Kadın

ın,
Sonraki Nesil
lerinin (

Fetus

,

Bebek

,
Çocuk
,
Torun
) Sağlıklarını
Mutlu Huzurlu
Devam Edebilmesinin Yegane yolu,
jinekolojik Organ
ların

Uterus

,

Yumurtalık

,

Tuba Uterina Tüpler

,

Rahim Ağzı

,

Vajina

,

Vulva

gibi
organ
ların
Topyekün Sağlık
Şekil
de
Nesilden Nesile Aktarılma
sından
Geçmek
tedir.
İhmal
Edilen Her

Kadın Hastalığı

,
Zaman
İçerisinde
Çeşit Çeşit
Hastalıkların;
Romatolojik
,
Nörolojik
,
Psikiyatrik
,
Onkolojik
Hatta
Odontojenik
Problem
lerin
Gelişim
i İçin
Tetik
(
Tetiklemek
) Olabilir.
Sebep
,
Müsebbip
Olanın;

Kadınsal Şikayet

ler Olduğu,
Gizliden Gizliye
İşlediği Yani
Kök
enin Jinekolojik Hastalık Olduğu
Akıl
ınıza Bile Gelmeyebilir.
Tahlil
lere
%100 İnanmak
Size
Ciddi
Vakit
Para
Yaşam Süresi
Kaybettirebilir.
Basit Yöntem
+
Kolaya Kaçmak
Olan Sayfalar Dolusu
Tetkik Sonuçları
na Sakın Aldanmayın,
Tetikler Normal Çıktı
; Sağlıklıyım Diye
Körü Körüne Bel Bağlama
yın. Hekim Dışında
Hiç Bir Şey
e
%100 Güven
meyin. Özellikle Jinekolojik Hastalıkları; Kan – İdrar Tetkikleri
Başarılı
, Oranda
Tespit
Edememektedir.
Kronikleşmiş
İlgi
siz Gibi Gözüken Hastalıkların
Kök Sebep
lerinin Jinekolojik Olması Size,
Çevre
nize
Alaka
sız, Saçma Bile Gelebilir.
Dikkat
Ediniz! Jinekolojik Hastalığı Bekleterek;
Kendi Kendine
,
Zaman Tanımak
la
Vakit Geçirmek
le
İyileşme
si
Mümkün
Değildir.
Dişi
Bireyler, jinekolojik Şikayetlere;
Semptom
lara Hızlı
Adaptasyon
Evrim
i Sergilediğinden, Bunda
Toplumsal Kanıt Kuramı
da Etkin Olup

Kadınlara Özgü Hastalık

Hızlı İvmeyle

Kronik

Olabilmektedir.

Adaptasyon + Kronikleşme

İnsan Psikolojisi
yle Birleşince
Kadınsal Şikayetleri Normalleştirme
Kaçınılmaz Olmaktadır. Bu
Baş Edilmesi Zor
Psikoloji
ye Giren
Kadınlar
Jinekolojik Hastalıkların Sebep Olduğu
Komplikasyon
ları , Hastalıkları Taşıyabildiği
Ömür
e Kadar Kendine , Ailesine Yük Edebilmektedir (Bu Birliktelik; Adaptasyon + Kronikleşme Hastalık İçin Bulunmaz Nimettir). Sizi,
Ailenizi
, Gelecek Nesilleri Bu
Patolojik
Birliktelik
Kıskaç
lanmasından;
Hastalıklara Hamal
Durumundan Koruyacak
Tek Güç

Tecrübeli Jinekolog

İle
Yaşam Boyu
nca Sürecek
İş Birliği
Yapmaktır.
Hayat Boyu
nca Sabit Değişmez

jinekolog

Doktorunuz Olmalıdır. Böylece Tüm Kadınsal
Sağlık Bilgileri
niz Tek Elde ,
“Tek Beyinde”
Toplanacağından Size

Erken Tanı

,

Etkin Tedavi

ler Olarak Geri Dönecektir. Sabit Değişmez Muğla Jinekolog Doktor Edinmek Başta Jinekolojik Olmak Üzere
Topyekün
Hayat Kalitesi
ni Yükseltir. Kadın
Hastane
de Hangi Jinekolog Doktor Bulunuyorsa, Rastgele
Randevu
Alma
Hatası
ndan Vakit Kaybetmeden Uzaklaşmalıdır, Bu
Ucuz
cu Yaklaşım
Canınızı Sıkan
Hastalık
,
Düşkünlük
Olarak
Bela
Olmadan; Hastahanede Hangi Doktor Varsa Ona Gitme
Öğretilmiş Dürtü
sünden
Acil
iyet İle Sıyrılıp; Kendinize Sabit
Kadın Doğum
jinekolog
Doktor
Bulmanız – Edinmeniz Gerekmektedir. Ayrıca

Sabit Değişmez

jinekolog Doktor

, Günün
Önemli
Anında
Ara
yabileceğiniz,
Korku
Olmadan
Soru
Sorabileceğiniz
Utanma
Yaşam
adan
Tartışma
,
Fikir Alış Verişi
Yapabileceğiniz Muğla

Jinekolog Hekim

Mesut Bayraktar Her Daim
Bir Telefon Kadar Uzakta
Olacaktır.
Kadın Rahatsızlığı
nıza
Şifa
Çare
Deva
Bulamıyorsanız,
Kök Sebep
; Aksi
İspat
Edilene Kadar jinekolojik Olabileceğini
Hiç Ama Hiç
Unutma
yınız.
Sağlık
Değerli
dir,
Önemse
yin
Kadınsal Sorun
larınızı
Göz Ardı Etmek
Büyük Hata
dır; Masrafsız Görünen
Normalleştirmek Tuzaklanması
na Kapılmayınız.

Doğru Teşhis

Gerçek Tedavi

Sunan

Muğla En İyi Kadın Doğum Doktor

Jinekologlar Arasında Olan

Kadın Doğum Jinekolog

Mesut Bayraktar

Özel Muayenehane De
Kadirşinas
Hastalarını Bekler;
Klinik
İçerisinde
Ultrason
Kolposkopi İncelemesi
Sıvı Bazlı Servikal Smear
Yapılmaktadır.
Muayene Olmak
İyi
Başlangıçtır.
Bugün

Tedavi Olmak

İçin
Adım At
ın. Ömür Boyu Devam Edecek
Hekim Hasta Bağı
Geliştirmek
amacıyla

WhatsApp Online Randevu: 05467740159

Vasıta
sıyla
İletişim
e Geçerek

Jinekoloji

Bilim
Dalına
Kendini Adamış
Meslek Ustası
Olan jinekolog
Operatör
Dr. Mesut Bayraktar’a Muayene Olarak
Tanış
abilirsiniz.
Özel
Muayenehane

Otele En Yakın Kadın Doğum Doktor

Konum
undadır.

Doktorun Tedavi Yetenekleri;

Genital vulvar yırtıklarının menopoz dönemindeki tedavisi nedir?

Kürtaj (7 Hafta Evlilik Dışı Gebelik Çocuk Aldırma)

Ayrıntılı Ultrason

Miyomektomi

Polip Alınması

PKOS

Enflamasyon

Mantar Tedavisi

Pelvik Enflamatuar Hastalık

Menopoz Doktoru

Vajina Gençleştirme

Pelvik Organ Prolapsus

Aşırı Aktif Mesane

Kolposkopi Eşliğinde Biyopsi

Vajinal Batma

Cinsel İlişki Sonrası Kasık Ağrısı

Dermatomiyozit

Başta Olmak Üzere Olup; Tüm

Jinekolojik Problem

Durumlarınızı Çözmek Beni Mutlu Edecektir.

Sorunlarınızda
Tedaviye Giden Yol
u 1 (Bir)
muayene
Başlat
ır.
Kadın sağlığını koruma
,
hastalıkları iyileştirme
misyon
una Sahibim ;
Rahatlık güvenlik önceliğimdir
.
Hastayla bireysel ilgilenmek
,
hastaya uygun tedavi
plan
ları sunarım. Muğla ‘da bulunan
modern özel muayenehane
m
konforlu ortam
sunar.
Ortaca
Göcek
Dalyan
Dalaman
Köyceğiz
Muğla

Muğla Kadın Doğum Özel Muayenehane

Jinekolog Doktor Mesut Bayraktar

* 
Genital Hijyen
sizlik
Genetik Hijyen
i Bozar. 2023 * Herkes Hasta Olur; Herkes
En İyi Hekim
İster. 2022 *
Kadın Hasta İse Evde Huzur Yoktur.
2020 *
Jinekolojik Hastalık Başka Hastalığı Tetiklemiş İse Buna Yüksek Riskli Jinekolojik Hastalık Denir.
2020 *
Kadın Hastalığını Kabul Etmiyorsa Evde Dirlik Yoktur.
*
Gebelikte Tasarruf(Kısıntı) Olmaz. Gebelikte Mal - Mülk Feda Edilir.
*
Kadın Hasta İse Kök Sebep Aksi İspat Edilene Kadar Jinekolojiktir.
*
Gebelik Fizyolojik Dönem DEĞİLDİR. Gebelik Hastalık – Ölüm Riski Barındıran Olağanüstü Dönemdir. Tecrübeli , Öngörüsü Açık Hekime Teslimiyet Gerektirir.
2018 *
Gebelik Hastalıkları, İhmal Edilmiş Jinekolojik Hastalıkların Komplikasyonudur.
*
Gebelik Hastalıkları; Tanısı Konulmamış Jinekolojik Hastalıklardır.
MB, 2016) *
Gebelikte Kazanılacak 1 Puan IQ, Bebeğinizi Başarı Sarmalında Üstlere Taşır.
*
Enfeksiyonla Gezmeyi ''Sorun Görmeyen'' Gebeyi En Mükemmel Sağlık Sistemi Bile Koruyamaz.
* Rahim; Dayanan - Sabreden - Kolaylık Gösteren - Halden Anlayan Organ Değildir.
* Sıfır Vajinal Akıntı Sağlıktır.
Mesut Bayraktar, 2016
 • Rudolf Virchow (ouis Pasteur, Robert Koch savundukları;hastalıkların mikrop teorisine inanmıyordu. Hastalıkların, dış patojenlerden değil, hücrelerin içindeki anormal faaliyetlerden kaynaklandığını öne sürdü). Aynı zamanda Max Gerson’da hastalık gelişmeden önce metabolik bozulmanın başladığını kitabında yazmıştır.
 • Mesut Bayraktar ekolleri birleştirerek modifiye ederek meslek icrasında bulunmaktadır. Rudolf Virchow‘unda haklı olduğunu vurgulamaktadır.
Tedaviye giden yol 1 muayene ile başlar.
Web sitemdeki makalelerin büyük kısmının içeriklerinin telif hakkı Jinekolog Op. Dr. Mesut Bayraktar’a aittir. Makalelerin büyük kısmı hak sahipliğinin tescili amacıyla elektronik imzalı zaman damgalıdır. Sitemdeki makalelerin kopyalanarak veya özetlenerek izinsiz şekilde başka web sitelerinde yayınlanması halinde hukuki ve cezai işlem yapılacaktır. Kişisel Verilerin Korunması Kanununu Sınırlı Sorumluluk Beyanı Web sitemizin içeriği, ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. Web sitemizin içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Sitede kanun içeriğine aykırı ilan ve reklam yapma kastı bulunmamaktadır. Her Ne Amaçla Olursa Olsun, Mesut Bayraktar’ın Yazılı İzni Olmadan, Kişisel & Mesleki Fotograflarının; Kopyalanması, Ekran Görüntüsünün Alınması, Download Edilmesi, Fotografının Çekilmesi ,Saklanması, Yayınlanmasına, İyi – Faydalı, Kötü & Art Niyetli Amaçlar için Kullanılmasına İzin Vermiyorum. İzinsiz Tüm Kullanım, Paylaşım, Kopyalanma, Saklama Ve Benzeri Durumda Suç Duyurusunda Bulunulacak ve de ‘ Telif Hakkı ‘ Talep Edilecektir.
Gizlilik Tercihleri