WhatsApp Search
Muğla kadın doğum doktor Mesut Bayraktar side header logo 165x165px
Kadın Hastalığını Yok Saymak, İnkar Etmek Sadece Size Zarar Vermez !
Sizi Hasta Eden Durum; Atfetmediğin, Konduramadığın Jinekolojik Hastalık Olabilir. Çözümü Bahaneler Engeller.
Bilgi & Tecrübe Olgunluğuna Erişmemiş Olanlar Kadın Hastalıklarını, Kadın Sorunlarını Hormonal Değişim, Hormonal Bozukluk Olarak Bilirler. Hormonculuk, Hormonları Suçlama Kolaycılıktır.

Kısırlık – İnfertilite – Jinekoloji ☎️ 05467740159

Jinekoloji alanında karmaşık ve duygusal bir sorun olan kısırlık, çocuk sahibi olmaya çalışan bireylerin ve çiftlerin karşılaştığı çeşitli zorlukları kapsar. Üreme tıbbı ve jinekolojik tekniklerdeki gelişmelerle birlikte kısırlığın değerlendirilmesi ve tedavisi giderek daha karmaşık hale geldi. Hormonal dengesizliklerden yapısal anormalliklere kadar kısırlığın çok yönlü nedenlerine odaklanan jinekologlar, bu durumların teşhis edilmesinde ve yönetilmesinde çok önemli bir rol oynamaktadır. Ayrıntılı bir tıbbi öykü, fizik muayene ve özel testleri içeren kapsamlı bir değerlendirme yoluyla jinekologlar, kısırlığa katkıda bulunan altta yatan faktörleri tespit edebilecek donanıma sahiptir. Tedavi planları ilaç tedavisi, cerrahi müdahaleler, tüp bebek (IVF) gibi yardımcı üreme teknolojileri gibi farklı yaklaşımlar kullanılarak kişiye özel olarak hazırlanır. Daha da önemlisi, jinekologlar sadece tıbbi uzmanlık sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda zorlu kısırlık yolculuğunda ilerleyen hastalara şefkatli destek de sağlıyor. Kısırlık alanındaki jinekologlar rehberlik, empati ve kanıta dayalı bakım sunarak bireyleri üreme hedeflerine ulaşma yolunda güçlendirmeye çalışırlar.
kısırlık infertilite muğla kadın doğum doktor

Kısırlık – İnfertilite – Jinekoloji ☎️ 05467740159

Kısırlık – İnfertilite – Jinekoloji ☎️ 05467740159 331 185 Muğla Kadın Doğum Doktoru ☎️: 05467740159

Kısırlık nedir ?

Genel olarak kısırlık, 1 yıl (veya daha uzun süre) korunmasız cinsel ilişkiden sonra hamile kalamama (gebe kalma) olarak tanımlanır.

Kadınlarda doğurganlığın yaşla birlikte istikrarlı bir şekilde azaldığı bilindiğinden, bazı jinekologlar 6 ay korunmasız cinsel ilişkiden sonra; 35 yaş ve üstü kadınları değerlendirir ve tedavi eder.

Kısırlığı olan kadınlar, kısırlığı yönetme konusunda uzmanlaşmış bir jinekolog doktordan randevu almayı düşünmelidir. Doktor iki veya daha fazla spontan düşük olması olarak tanımlanan, tekrarlayan gebelik kaybı olan kadınlara da yardımcı olabilir.

Hamile kalmak:

Hamilelik, birçok adımı olan bir sürecin sonucudur.

 • Bir kadının vücudu, yumurtalıklarından her ay bir adet yumurta bırakmalıdır.
 • Bir erkeğin spermi yol boyunca yumurta ile birleşmelidir (döllenme).
 • Döllenmiş yumurta bir fallop tüpünden rahmin içine doğru gitmelidir.
 • Embriyo rahmin içine tutunmalıdır (implantasyon).
  Kısırlık, bu adımlardan herhangi biri veya birkaçıyla ilgili bir sorundan kaynaklanabilir.


Dünyanın En Zor İşi

*** Normali Bulmak – Normali Bilmektir.

Normali Unutmuşsam → İYİLEŞEMEZSİN

Normali Bilmiyorsan → İYİLEŞEMEZSİN

Senin Normalin; İyileştirmeyen Olabilir !

Bozulmuş doğurganlık

Kısırlıkla ilgili bir durumdur ve hamile kalmakta veya hamileliği sonuna kadar taşımakta zorluk çeken kadınları ifade eder.

Kısırlık Yaygın mıdır ?

Evet.

Amerika Birleşik Devletleri’nde, 15 ila 49 yaşları arasında, daha önce doğum yapmamış heteroseksüel kadınlaın yaklaşık 5’te 1’i (%19) bir yıllık denemeden sonra hamile kalamıyor (infertil yani kısır).

Ayrıca, bu gruptaki yaklaşık her 4 kadından 1’i (%26) hamile kalmakta veya hamileliği sonuna kadar taşımakta zorluk yaşamaktadır.

Kısırlık ve bozulmuş doğurganlık, bir veya daha fazla doğum yapmış kadınlarda daha az görülür. Bu grupta 15-49 yaş arası evli kadınların yaklaşık %6’sı bir yıllık denemeden sonra hamile kalamıyor ve %14’ü hamile kalmakta veya hamileliği sonuna kadar taşımakta zorlanıyor.

Kısırlık kadınların problemi midir?

Hayır, kısırlık her zaman bir kadının sorunu değildir. Hem erkekler hem de kadınlar kısırlığa katkıda bulunabilir.


Gebelik hastalıkları

tanısı konulmamış

jinekolojik hastalıklardır.

Kadınlarda kısırlığın sebepleri nelerdir ?

Kadınların hamile kalabilmek için işleyen yumurtalıklara , fallop tüpüne ve bir rahime ihtiyacı vardır.

Bu organlardan herhangi birini etkileyen koşullar kadın kısırlığına katkıda bulunabilir. Bu koşullardan bazıları aşağıda listelenmiştir;
 • Yumurtalık fonksiyonunun bozulması (yumurtlamanın varlığı veya yokluğu ve yumurtalık “yaşının” etkileri)
 • Bir kadının adet döngüsü ortalama olarak 28 gündür. 1. Gün, “tam akışın” ilk günü olarak tanımlanır. Her 21 ila 35 günde bir meydana gelen düzenli öngörülebilir dönemler muhtemelen yumurtlamayı yansıtır. Düzensiz regl dönemleri olan bir kadın muhtemelen yumurtlamaz. Yumurtlama, bir yumurtlama tahmin kiti kullanılarak tahmin edilebilir ve kadının adet döngüsünün 21. gününde progesteron düzeyini kontrol etmek için bir kan testi ile doğrulanabilir. Bir kadının yumurtalık fonksiyonunu değerlendirmek için birkaç test olmasına rağmen, tek bir test doğurganlığın mükemmel bir göstergesi değildir.
 • Yumurtalık fonksiyonunun en sık kullanılan belirteçleri, adet döngüsünün 3 ila 5. günlerinde folikül uyarıcı hormon (FSH) değeri, Anti – Müllerian Hormon değeri (AMH) ve Transvajinal Ultrason kullanılarak Antral Folikül Sayımı (AFS) içerir.

Yumurtalık işlevindeki bozulma, çeşitli koşullardan kaynaklanabilir ve bir jinekolog doktor tarafından değerlendirilmeyi gerektirir.

Bir kadın adet döngüsü sırasında yumurtlamadığında buna anovülasyon denir.

Anovülasyonun olası nedenleri arasında şunlar bulunur:

 • Polikistik over sendromu (PCOS). PKOS, kadınların yumurtlamamasına veya düzensiz yumurtlamasına neden olan bir durumdur. PCOS’lu bazı kadınlarda, akne ve aşırı saç kaybına neden olabilecek yüksek testosteron seviyeleri vardır. PCOS, kadın kısırlığının en yaygın nedenidir.

 • Azalmış yumurtalık rezervi (DOR). Kadınlar sahip olacakları tüm yumurtalarla doğarlar ve yumurta sayısı zamanla doğal olarak azalır. DOR, belirli bir yaş için yumurtalıklarda beklenenden daha az yumurta kalması durumudur. Konjenital , tıbbi, cerrahi veya açıklanamayan nedenlere bağlı olarak ortaya çıkabilir. DOR’lu kadınlar doğal olarak gebe kalabilirler, ancak doğurganlık tedavilerine yanıt olarak daha az yumurta üreteceklerdir.

Fonksiyonel hipotalamik amenore (FHA).

FHA, aşırı egzersiz, kilo kaybı, stres veya genellikle bu faktörlerin bir kombinasyonunun neden olduğu bir durumdur. Bazen anoreksiya gibi yeme bozuklukları ile ilişkilidir.

Hipotalamus ve hipofiz bezlerinin yanlış işlevi.

Beyindeki hipotalamus ve hipofiz bezleri, normal yumurtalık fonksiyonunu koruyan hormonlar üretir. Hipofiz bezi tarafından çok fazla prolaktin hormonu üretimi (genellikle iyi huylu bir hipofiz bezi tümörünün sonucu olarak) veya hipotalamus veya hipofiz bezinin uygun olmayan işlevi, bir kadının yumurtlamamasına neden olabilir.

Erken yumurtalık yetmezliği (POF).

Bazen erken menopoz olarak adlandırılan POF, bir kadının yumurtalıkları 40 yaşından önce başarısız olduğunda ortaya çıkar. Kemoterapi veya pelvik radyasyon tedavisi gibi belirli maruziyetler ve belirli tıbbi durumlar POF neden olabilse de, neden genellikle açıklanamaz. POF kadınların yaklaşık %5 ila %10’u doğal olarak gebe kalır ve normal bir hamilelik geçirir.

Menopoz .

Menopoz, genellikle 50 yaş civarında meydana gelen yumurtalık fonksiyonunda doğal bir düşüştür. Tanım olarak, menopozdaki bir kadın en az bir yıldır adet görmemiştir. Birçok kadın sıcak basması, ruh hali değişiklikleri, uyku güçlüğü ve diğer semptomlar yaşar.

Fallop tüpü tıkanıklığı (fallop tüplerinin açık, tıkalı veya şişmiş olup olmadığı)

Tıkanmış fallop tüpleri (tüp tıkanıklığı) için risk faktörleri arasında pelvik enfeksiyon öyküsü, rüptüre apendiks, gonore, klamidya, endometriozis dış simgesi veya önceki abdominal cerrahi yer alabilir.

Fallop tüpleri histerosalpingogram veya kromopertübasyon ile değerlendirilebilir.

Histerosalpingogram, rahim ve fallop tüplerinin bir röntgenidir. Bir radyolog veya jinekolog serviks yoluyla uterusa boya enjekte eder ve aynı anda boyanın fallop tüplerinden serbestçe hareket edip etmediğini görmek için röntgen resimleri çeker ve bunların açık olduğunu gösterir.

Kromopertübasyon, histerosalpingograma benzer, ancak laparoskopi sırasında ameliyathanede yapılır. Mavi renkli boya rahim ağzından rahime ve fallop tüplerinden geçirilir. Bu test, fallop tüplerinin açık olup olmadığını ve dilate olup olmadığını değerlendirmek için kullanılır.

Rahim fiziksel özellikleri

Bir kadının semptomlarına bağlı olarak, uterus , fibroidler veya intrauterin yapışıklıklar, endometriyal polipler, adenomyozis ve uterusun konjenital anomalileri dahil olmak üzere diğer sorunları aramak için transvajinal ultrason ile değerlendirilebilir. Rahim ortamını daha fazla değerlendirmek için bir sonohistogram veya histeroskopi de yapılabilir.

Bir kadının kısırlık riskini ne artırır?

Kadın doğurganlığının azaldığı bilinmektedir.

Kadının 30-39 yaşlarında olduğu her 5 çiftten 1’i (%22) ilk çocuğuna hamile kalmakta sorun yaşarken, kadının 30 yaşından küçük olduğu her 8 çiftten 1’i (%13) bu soruna sahiptir.

Doğurganlık öncelikle yaşla birlikte azalmaktadır. Yumurta kalitesi zamanla düşer.

Ek olarak, yaşlı kadınların daha az yumurtası kalır ve doğurganlık sorunlarına neden olabilecek sağlık koşullarına sahip olma olasılıkları daha yüksektir.

Yaşlanma aynı zamanda bir kadının düşük yapma ve genetik anormalliği olan bir çocuğa sahip olma şansını da artırır.

OKSİTLENME
** Demir’ de pas
** Kadın’ da İltihap

Oksijen Vajen İçin Toksiktir.

Kronik İltihaplı Şekilde Gezen;
** Kadının Erken Yaşlanmasını,
** Hastalıklar İle Mücadele Cenderesine
Düşmesini;

Genitalden Kabul Etmemesi, Genital İnkar – Jinekolojik Narsisizmdir.

Aşırı Toksik iki Kat Önlem Korunan: Vajina ! Saldıran : Oksijen ! 1. Katman :Labium Minus 2. Katman : Labium Majus Oksijen Vajinaya Toksiktir !
Oksijen Vajinaya Toksiktir.

Çok Ağrım Var
çok Sancım Var
Çok Bulantım Var
Çok Kanamam Var
… İlaç Aldım İşe Yaramadı

Ne Yapmalıyim Şeklinde Mesaj Atma İle
İyileşmek İmkansızdır.

Şahsım Bizatihi Muayene Etmeden Tedavinize Başlayamam.

kısırlık infertilite muğla kadın doğum doktoru

Doğurganlığı azaltan diğer durumlar

 • Sigara içmek.
 • Aşırı alkol kullanımı.
 • uyuşturucu kullanımı
 • Fazla kilolu veya obezite veya zayıf olan kişiler.
 • Aşırı kilo alımı veya kaybı.
 • Amenore (olmayan dönemler) ile sonuçlanan aşırı fiziksel veya
 • Duygusal stres.
 • Amenore (olmayan dönemler) ile sonuçlanan aşırı fiziksel veya duygusal stres.
 • Kronik enfeksiyonlu jinekolojik yapı
 • Az sayıda cinsel ilişki

Çiftler doktora gitmeden önce ne kadar süre hamile kalmaya çalışmalıdır?

Bir kadının 30 yaşından sonra bebek sahibi olma şansı her yıl hızla azalır. Çoğu uzman, belirgin sağlık veya doğurganlık sorunları olmayan ve düzenli adet döngüleri olan 35 yaşından küçük kadınların doktora görünmeden önce en az bir yıl hamile kalmaya çalışması gerektiğini önermektedir.

 • Bununla birlikte, 35 yaş ve üstü kadınlar için, çiftler 6 ay başarısız denemenin ardından bir sağlık kuruluşuna başvurmalıdır.
 • 40 yaşın üzerindeki kadınlar daha acil değerlendirme ve tedavi aramayı düşünebilir.
PREMATÜR MENAPOZ
Geçmişte Geçirilen Vira] Bir Enfeksiyona & Viral Parçalara Bağlı Olabilir.
KUŞ Gribi
MERS Gribi
SARS Gribi
DOMUZ Gribi
COVlD-19 Gribi
Yumurtalık İltihabı
OOFORİTİS
PREMATÜR MENAPOZ
sos

Bazı sağlık sorunları da kısırlık riskini artırır.

Bu nedenle, aşağıdaki belirti veya semptomlara sahip çiftler, hamile kalmaya çalışırken sağlık kuruluşlarına başvurmayı geciktirmemelidir:

Kadınlar için:
 • Düzensiz dönemler veya adet dönemlerinin olmaması
 • Endometriozis
 • Pelvik inflamatuar hastalık öyküsü
 • Bilinen veya şüphelenilen rahim veya tüp hastalığı
 • Birden fazla düşük öyküsü
 • Yumurtalık rezervinin azalmasına zemin hazırlayan genetik veya kazanılmış durumlar (kemoterapi, radyasyon)

Doktorlar, bir kadının ve eşinin doğurganlık sorunları olup olmadığını nasıl anlayacak?

Doktorlar, her iki partnerden de tıbbi ve cinsel öykü toplayarak başlayacak. İlk değerlendirme genellikle bir semen analizini, bir tüp değerlendirmesini ve yumurtalık rezervi testini içerir.

kadın üreme sistemi kısırlık kürtaj sonrası gebe kalamaj infertilite kadın üreme sistemi kısırlık kürtaj sonrası gebe kalamamak infertilite Muğla kadın doğum doktor

Doktorlar kısırlığı nasıl tedavi eder?

Kısırlık, ilaç, cerrahi, intrauterin tohumlama veya yardımcı üreme teknolojisi ile tedavi edilebilir.

Çoğu zaman, ilaç ve intrauterin tohumlama aynı anda kullanılır. Doktorlar, aşağıdakilere dayanarak kısırlık için özel tedaviler önermektedir:

 • Kısırlığa neden olan faktörler.
 • Kısırlık süresi.
 • Kadının yaşı.
 • Her bir tedavi seçeneğinin başarı oranları, riskleri ve faydaları hakkında danışmanlık verildikten sonra çiftin tedavi tercihi.
James Marion Sims Amerikalı Jinekolog
Jinekolojinin Babası
Vajenin içine Bakılması İçin ilk Ekartörü Bulmuştur. Bu Bir Devrim İdi! Ameliyatlarda Kullandığımız Modern İplikler Sayesinde Geliştirilmiştir.
Sims Olmasaydı; Kadın Sağlığı Olmazdı
Not: Ben Erkek Doktora Muayene Olmak İstemiyorum Diyenlere ithaf Edilir


Vajinal Akıntı

Tüplerini Tıkayıp,

Kısırlık

Yapabilir

Kadınlarda kısırlığı tedavi etmek için kullanılan bazı yaygın ilaçlar şunlardır:

Klomifen sitrat

Hipofiz bezine etki ederek yumurtlamaya neden olan bir ilaçtır. Genellikle polikistik over sendromu (PCOS) dış simgesi veya yumurtlama ile ilgili diğer sorunları olan kadınlarda kullanılır. Ayrıca, üretilen olgun yumurta sayısını artırmak için normal yumurtlama olan kadınlarda kullanılır. Bu ilaç ağızdan alınır.

Letrozol

Yumurtlamayı sağlamak için sıklıkla endikasyon dışı kullanılan bir ilaçtır. Bir kadının progesteron seviyesini geçici olarak düşürerek çalışır, bu da beynin doğal olarak daha fazla folikül uyarıcı hormon (FSH) üretmesine neden olur. Genellikle PCOS’lu kadınlarda yumurtlamayı indüklemek için ve yumurtalıklarda üretilen olgun yumurta sayısını artırmak için normal yumurtlama olan kadınlarda kullanılır. Ağızdan alınır.

İnsan menopozal gonadotropini veya hMG

Hipofiz bezlerindeki sorunlar nedeniyle yumurtlamayan kadınlar için sıklıkla kullanılan enjekte edilebilir bir ilaçtır; hMG, olgun yumurtalık gelişimini uyarmak için doğrudan yumurtalıklara etki eder..

Folikül uyarıcı hormon veya FSH

hMG’ye çok benzeyen enjekte edilebilir bir ilaçtır. Yumurtalıklarda olgun yumurtaların gelişimini uyarır.

Gonadotropin salgılatıcı hormon (GnRH) analogları ve GnRH antagonistleri,

Bir kadının yumurtlamasını önlemek için hipofiz bezi üzerinde etkili olan ilaçlardır. Tüp bebek döngüleri sırasında veya bir kadının rahmini embriyo transferi için hazırlamaya yardımcı olmak için kullanılırlar. Bu ilaçlar genellikle enjekte edilir veya burun spreyi ile verilir.

Metformin

İnsülin direnci veya diyabeti olan ve PCOS olan kadınlar için doktorların kullandığı bir ilaçtır. Bu ilaç, bu koşullara sahip kadınlarda yüksek erkek hormon düzeylerini düşürmeye yardımcı olur. Bu vücudun yumurtlamasına yardımcı olur. Bazen klomifen sitrat veya FSH, metformin ile birleştirilir. Bu ilaç ağızdan alınır.

Bromokriptin (Parlodel®) ve Kabergolin (Dostinex®)

Yüksek prolaktin seviyeleri nedeniyle yumurtlama sorunu yaşayan kadınlar için kullanılan ilaçlardır. Bu ilaçlar ağızdan alınır.

Birçok doğurganlık ilacı, bir kadının ikiz, üçüz veya diğer katları olma şansını artırır. Birden fazla fetüsle hamile olan kadınlar hamilelik sırasında daha fazla sorun yaşayabilir. Çoklu fetüslerin erken (çok erken) doğma riski daha yüksektir. Prematüre bebekler, sağlık ve gelişim sorunları açısından daha yüksek risk altındadır.

Rahim içi tohumlama (IUI) nedir?

Rahim içi tohumlama (IUI), genellikle suni tohumlama olarak adlandırılan bir kısırlık tedavisidir. Bu işlemde kadının rahmine özel hazırlanmış spermler yerleştirilir. Bazen kadın, IUI’den önce yumurtlamayı uyaran ilaçlarla da tedavi edilir.

IUI genellikle aşağıdakileri tedavi etmek için kullanılır:

 • Hafif erkek faktörü kısırlığı.
 • Açıklanamayan kısırlığa sahip çiftler.

Yardımcı üreme teknolojisi (ART) nedir?

Yardımcı Üreme Teknolojisi (ART), yumurtaların veya embriyoların vücut dışında işlendiği tüm doğurganlık tedavilerini içerir. Genel olarak ART prosedürleri, bir iğne kullanılarak bir kadının yumurtalıklarından olgun yumurtaların alınmasını, yumurtaların laboratuvarda spermle birleştirilmesini ve embriyoların kadının vücuduna geri döndürülmesini veya başka bir kadına bağışlanmasını içerir. ART’nin ana türü in vitro fertilizasyondur (IVF).

Yardımcı üreme teknolojisi (ART) ne sıklıkla başarılıdır?

Başarı oranları, işlemi uygulayan klinik, kısırlık teşhisi ve işlemin uygulandığı kadının yaşı dahil olmak üzere birçok faktöre bağlıdır ve değişir. Bu son faktör – kadının yaşı – özellikle önemlidir.

ART’nin en sık görülen komplikasyonu çoğul gebeliktir. Bu, rahme geri transfer edilen embriyo sayısı sınırlandırılarak önlenebilecek veya en aza indirilebilecek bir problemdir. Örneğin, birden fazla embriyo yerine tek bir embriyonun transferi, çoğul gebelik şansını ve erken doğum gibi risklerini büyük ölçüde azaltır.

Yardımcı üreme teknolojisinin (ART) farklı türleri nelerdir?

Vücut dışında döllenme anlamına gelen in vitro fertilizasyon (IVF), ART’nin en yaygın şeklidir. Yumurtalar ve spermler bir laboratuvarda embriyo oluşturmak için birleştirilir. Yaklaşık üç ila beş gün sonra embriyo (veya embriyolar) kadının rahmine transfer edilir. Embriyolar ayrıca gelecekteki bir transfer için dondurulabilir.

FET

Dondurulmuş bir embriyo çözülüp bir kadının rahmine transfer edildiğinde buna donmuş embriyo transferi (FET) denir.

ICSI

İntrasitoplazmik sperm enjeksiyonu (ICSI), genellikle erkek faktörlü kısırlığa sahip çiftler için kullanılan bir tüp bebek türüdür. ICSI ile olgun bir yumurtaya tek bir sperm enjekte edilir. ICSI’nin alternatifi, yumurta ve birçok spermin birlikte bir petri kabına yerleştirildiği ve spermin bir yumurtayı kendi başına döllediği “geleneksel” döllenmedir.

ZIFT

Zigot intrafallopian transfer (ZIFT) veya tubal embriyo transferi. ZIFT ile tüp bebek gibi laboratuvar ortamında döllenme gerçekleşir. Daha sonra çok genç embriyo rahim yerine fallop tüpüne transfer edilir, yumurta ve spermin kadının fallop tüpüne aktarılmasını içerir ve kadının vücudunda döllenme gerçekleşir.

GIFT

Gamet intrafallopian transfer (GIFT), günümüzde Amerika Birleşik Devletleri’nde nadiren kullanılan diğer ART yöntemleridir.

ART prosedürleri bazen donör yumurtalarının (başka bir kadının yumurtaları), donör spermlerinin veya bağışlanmış embriyoların kullanımını içerir. Donör yumurtalar bazen yumurta üretemeyen kadınlar için kullanılır. Ayrıca, bazen kadın veya erkeğin bebeğe geçebilecek genetik bir hastalığı olduğunda donör yumurtaları veya donör spermleri kullanılır. Kısır bir kadın veya çift de donör embriyo kullanabilir. İnfertilite tedavisinde çiftler tarafından oluşturulan veya donör sperm ve donör yumurtalarından oluşturulan embriyolardır. Bağışlanan embriyo rahime transfer edilir. Çocuk, her iki ebeveynle de genetik olarak ilişkili olmayacaktır. Donör yumurtaları, spermleri veya embriyoları aynı cinsiyetten çiftler tarafından da kullanılabilir.

Yumurtalıkları olan ancak rahmi olmayan kadınlar

Gebelik taşıyıcısı kullanabilirler. Bu, ciddi bir sağlık sorunu nedeniyle hamile kalmaması gereken kadınlar için de bir seçenek olabilir. Bu durumda, bir kadın kendi yumurtasını kullanır ve eşinin spermi tarafından döllenir. Daha sonra embriyo taşıyıcının rahmine yerleştirilir.

Preimplantasyon genetik testi (PGT) nedir?

Preimplantasyon genetik testi, bir IVF döngüsü sırasında oluşturulan embriyolarda genetik bozuklukları veya kromozomal anormallikleri belirlemek için kullanılan bir prosedürdür. Her embriyodan bir veya daha fazla hücre biyopsisi alınır ve test için gönderilir. Bu prosedürler, preimplantasyon genetik tarama ve preimplantasyon genetik tanı olarak anılırdı.


Muğla Kadın Doğum Doktoru Mesut Bayraktar Jinekolog 331x273

Doktor Mesut Bayraktar

Ortaca/Muğla

Hayatın olağan akışı gereği iyileşmek için hasta olan kişi çabalamalıdır yani aktif rol oynamalıdırlar. Görüldüğü üzere tedavi hunisinin büyük kısmında vakit kaybeden, hastalığını ret eden, iyileşemeyen, bahane, bedava - ucuz yöntemlere yönelen, körü körüne bel bağlayan hastalar pasif iyileşmeyi yani iyileşememeyi seçenler bulunmaktadır.

Tedavi süreci, hastaların sağlık sorunlarıyla başa çıkabilmeleri, iyileşme sağlayabilmelerinde önemli adımdır. Ancak, tedavi hunisi sürecinde Hekimlerin bazı zorluklarla karşılaşması mümkündür. Resimde, hastaların farklı farklı tutumlarından kaynaklanan zorlukları ele alarak, hekim-hasta ilişkisinde zorlukların üstesinden gelirken zedelenebileceğini, tedavi hunisinin önemini vurgulayacağız. Tedavi süreci, hasta sağlığını iyileştirmek amaçlı yapılan serüven düşünülebilir. Tedaviler, sağlık sorunlarına farklı yaklaşımlar gerektirebilir, bazen beklenmedik zorluklarla karşılaşılabilir. Bundan dolayı, tedavi hunisi sürecinde hekimlerin, hastaların farklı tutumlarına uygun şekilde davranması, etkili iletişim becerilerini kullanması önemlidir. Hekimlerin mesleklerini icra ederken , hasta kaynaklı zorlukları aşarken, hekim-hasta ilişkisinin zarar görmemesinde hastaların dikkatli olmaları gerekmektedir. Çünkü hekim sonsuza kadar sabredebilen, her uygunsuzluğa pozitif, sorun çözme şeklinde yaklaşan canlılar gibi düşünmeyiniz.

*** Hastalığını Kabul Etmeyenler: Hastalığını kabul etmeyen bireyler, sağlık sorunlarını inkar ederek tedaviye direnç gösterebilirler. Bunlar , tedavi sürecinin başarıyla ilerlemesini engelleyebilir. Hastalığını kabul etmeyen kişiler, genellikle hastalıklarının ciddiyetini ya da varlığını reddederler. Buda, hem kendileri hem de doktora sorun çıkmaktadır. Hastalığın kabul edilmemesi, tedavi sürecinin etkinliğini azaltabilir, tamamen durdurabilir.Hastalığını kabul etme evresi, hasta olduğunu kabul etme; tedavi sürecinin önemli parçasıdır. Hastalığın kabul edilmesi, kişinin gerçek durumuyla yüzleşmesine, gereken tedaviye tam uyum sağlamasına yardımcı olabilir. Böylece tedavi süreci daha etkili başarılı olabilir. Hastalığını kabul etmeyen bireylerin, kendi sağlık durumlarını gerçekçi şekilde değerlendirmeleri, tedaviye açık olmaları önemlidir.

Hastalığını kabul etmeyen, ret eden; Doktoru rakip , düşman bilmektedir.

*** Hastalığını Kabul Edenler: Hastalığını kabul eden kişiler, tedavi sürecine daha olumlu yaklaşabilirler. Hastaların tedaviye uyum sağlamasını kolaylaştırır, iyileşme sürecini hızlandırabilir. Fakat çoğunlukta bazı insanlar hastalığını kabul etsede hekim yerine başka yollara başvurabilerek, hastalıkların ilerlemesine, kronikleşmesine neden olmaktadır.

*** Bir Ara Hallederizciler - Google Aramacılar: Bazı hastalar, sağlık sorunlarıyla ilgili hafife alıcı, savsaklayıcı tutum sergileyebilirler. “Bir ara hallederizciler”, sağlık sorunlarını erteleme, önemsememe eğilimindedir. Google aramacıları ise kendi kendini teşhis etme, tedavi etme çabasına, akıllılığına girebilirler. Yanlış bilgilendirme, yanlış tedavi seçeneklerine yol açabilir.

*** Doğal Tedavi Yöntemlerine Körü Körüne İnananlar: Doğal tedavi yöntemlerine inanan hastalar, alternatif çözümler arayışında olabilirler. Maydanoz, soğan suyu içiciler gibi, doğal yöntemlere güvenerek, körü körüne bel bağlayarak etkisiz, tedavi sürecini yürütebilirler. Bazen bilimsel kanıtlanmamış, etkinliği sınırlı olan yöntemlere yönelmelerine neden olabilir. Maalesef tüm iletişim mecraları tedavilerin etkin olmadığını söylese de böyle yönelimler artarak devam etmektedir.

*** Sahte Doktor Bulucular - Maddi Zorluk Çıkarıcılar: Sahte doktor bulucular, maddi zorluk yaratanlar - bulanlar, yani tedaviye gereksiz yere maddi kısıntı uygulayanlar, tedavi sürecini olumsuz etkileyebilir. Ev, araba kredisi ödemesi, oğlanı evlendirme gibi maddi yükler altında olan hastalar, tedaviye uyum sağlamakta, iyileşmekte güçlük çekebilirler. İnsanlar sağlıklı kalmanın, mal mülk edinmeden değerli olduğunu maalesef kavrayamamaktadırlar.

Hasta olmuş ama evi var
Hasta olmuş ama oğlu evlenmiş.

Kendini, sağlığını feda ederek yaşamda hedefleri başarmak maalesef artan hızda devam etmektedir. Günümüzde oldukça yaygın durumdur. İnsanlar, zamanı, varlıklarını daha verimli kullanmak amacıyla sağlıklarını tehlikeye atabilmektedirler. Ancak, sağlığın önemi göz ardı edilmemelidir. Kaliteli yaşam sürerken sağlıklı olmak şarttır. Hayatta hedefleri başarmak önemli olsa da, sağlığımıza dikkat etmekten asla vazgeçmemeliyiz.

Tedavi hunisi süreci, hastaların sağlık sorunlarını çözmek, iyileşmede önemli adımdır. Ancak, bazı hastalar, kendilerine gereksiz yere maddi zorluklar yaratarak (3. evinin kredisini bahane göstermek, 4. çocuğunu davul zurna - yemekli evlendirmeye çalışması) tedavi sürecini olumsuz etkilemektedir (tedavi olmamaktadırlar!). Makaleyle maddi gücü – imkanı olduğu halde “ev aldık, araba aldık kredi ödüyoruzcular” şeklinde adlandırılan, doktoru gereksiz yere maddi zorluklar ile meslek icrasına sürükleyen hastaların yeteri kadar iyileşemediklerini vurgulamak istiyorum.

*** Profesöre Gidenler - İyi Doktor Deyiciler: Bazı hastalar, tedavide ünlü/ünsüz profesöre başvurma eğilimindedirler. Bunlar, “normal” doktorları, diğer sağlık hizmeti sağlayıcılarını göz ardı edebilir, hatta küçümseyebilir. Aynı şekilde, bazı hastalar, tedavi - meslek icrasının masrafları nedeniyle para talep eden doktorlardan da uzak durma eğiliminde olup tedavi sürecini menfi etkileyebilir. Uygun tedavi seçeneklerinin kaçırılmasına, hastalığın artmasına neden olabilir. Hastalar kaçırılan, kaybolan sağlığın %100 geri gelmediği konusunda yeteri kadar ikna edilmelidirler. Mümkün ise hastalar, tedavinin tamamen geri gelmeme, başarılı olmama riski olduğuna ilişkin yeterli bilgilendirme yapılarak ikna edilmelidirler.

Maalesef bazı insanlar maddi varlıklarının korunmasını sağlıklarından önemli görmektedir.

Servete Mala Mülke Yaşayanlar Sağlıklarını Feda Ediyorlar.

*** Ego, Kişisel Çıkar Çatışmaları: Hekim-hasta ilişkisindeki ego, kişisel çıkar çatışmaları, tedavi sürecini olumsuz etkileyebilir. Doktorun , hekim hasta bağı kurulmamış hastaya “sen” demesi gibi durumlar, iletişim sorunlarına yol açabilir. Aynı şekilde, bazı hastalar da doktorlarla kişisel, duygusal çıkar çatışması içine girebilirler , tedavi sürecinin etkinliğini azaltabilir. Hastalar , empati, anlayışla Hekimleri karşılamalı, iletişimde açıklık, saygıyı korumalı, kişisel çıkar çatışmalarından uzak durmalıdır. Hekim-hasta bağı, tedavi sürecinin başarısında önemli faktördür. Hastaların hekimle güven, destek temelinde ilişki kurması, tedaviye uyumlarını artırır, iyileşme motivasyonunu yükseltir. Hekimler de, hastaların duygusal ihtiyaçlarını anlamalı, hastalarla işbirliği yaparak tedavi sürecini yönetmelidir. Hasta, hekimin yönlendirmelerine uyum sağladıkça, hastada, hekimi destekleyici rol üstlendikçe, iyileşme süreci olumlu yönde etkilenecektir.

Tedavi sürecindeki zorluklarla başa çıkan, iyileşen hastalar, motivasyon kaynağı olabilirler. İyileşenlerin başarı hikayeleri, diğer hastalara umut ilham verebilir. Hekimlerin iyileşme sürecini desteklemek , başarı hikayelerini paylaşmaları önemlidir. Tedavi sürecinde karşılaşılan zorluklar, hastaların tutumları, hekim-hasta ilişkisi etrafında yoğunlaşır. Hastaların hastalıklarını kabul etme, doğru bilgilere ulaşma, maddi zorluklarla başa çıkma, kendince maddi zorluk varlığı yaratmama, doğru tedavi seçeneklerini değerlendirme konularında Hekim destek vermesi önemlidir. Tekrardan, hastaların 1001 zorlukla meslek icrası yapan Hekime empati, anlayış - etkin iletişim becerileriyle Hekimleri benimsemeleri, işlerini kolaylaştırmaları, hastanın, tedavi sürecinin etkinliğini artırır, hastaların moralini yükseltebilir, motivasyonlarını artırabilir, tedaviye olan uyumlarını iyileştirebilir.

Hekim-hasta bağı, güvene dayalı ortamda kurulmalı, hastaların iyileşme sürecine aktif katılımları teşvik edilmelidir. Etkili tedavi sürecinde, hem hastaların hem de hekimlerin sorunların üstesinden gelmede birlikte çalışmaları, destekleyici ortam oluşturmaları gerekmektedir.
Tedavi Hunisinde pasif iyileşmeye çalışanlardan olmayın.


Tetkikler

hekimin kanaatinden

üstün değildir.


Kadın bedeninde

kronik enflamasyonun

en büyük kaynağı

vajinal akıntıdır.


Dinamik Tablo
Hastane Stresinden Uzaklık ✓ 
Özel Etkileşim ✓ 
Süre Sınırlamasız Muayene ✓ 
Mahremiyet – Gizlilik ✓ 
Hijyenik Ortam ✓ 
Teknoloji Kullanımı ✓ 
Konfor – Ferah Ortam ✓ 
Online Randevu ✓ 
3. Şahıslarla Temassızlık ✓ 
Güven – Nezaket – Zarafet ✓ 
Etik ✓ 
Tecrübe ✓ 
Profesyonel Destek ✓ 
Hasta Memnuniyeti & Sağlığı ✓ 
Fethiye’den 45′ uzaklıkta ✓ 
Dalaman’dan 10′ Uzaklıkta ✓ 
Köyceğizden 15′ Uzaklıkta ✓ 
Marmaris’den 40′ Uzaklıkta ✓ 
Muğla’dan 45′ Uzaklıkta ✓ 
Para değil

Mal mülk değil

En iyi eğitim , öğretmen değil !

Çocuğunuza bırakılacak en büyük miras şudur:

Sağlıklı

10 numara
☆☆☆☆☆ 
olacak şekilde “gebelik öncesi hazırlık + gebelik takibi + doğumunu” sağlayarak maksimum potansiyel IQ & EQ ya FETUSUN ulaştırılmasıdır.

Yani fetusu hayata 5/0 önde başlatmaktır. 

Eğer bunu sağlarsanız; sağlamak 15 – 30 bin USD civarı para harcamaktan geçer. O zeki, ahlaklı, yetenekli çocuk başarı sarmalında zirveye hemen çıkar, müthiş gelir elde eder; emekli olduğunuzda size ev araba aldığı gibi, dünyayı gezmenizde size tatil hediyeleri ayarlar. Eğer bunu yapmak yerine, 15 – 30 bin USD’ye ev, araba alabilirsiniz ama, çocugunuz sizin ölmenizi, mirasın kendisine kalmasını bekler, sonrada onu tüketerek yer yada üzerinizdeki evi ipotek göstererek iş kurar , batırır yada sürekli sizden para ister, sizde sürekli kaçar , bahane uydurursunuz…

Çıkar çatışmalarıyla berbat olmuş hayat yaşamamak için süper kaliteli bebekler doğurun.

Rahimde mikrop kaparak bitik, pert olmuş, erken doğmuş, kansızlığa, kötü rahim şartlarına ( urlu, vajinal akıntılı, kistli, varisli ) yani haşat rahimlerden eksik – vasat doğan bebeklerinizle, büyüdüklerinde “çıkar çatışmasına” girmemesi; doğmadan önce, gebelik süreci & doğumuna maddi kaynak harcanmasından geçer.
AGAÇ YAŞ İKEN, İNSAN RAHİMDE İKEN EĞİLİR.

Bebek;

Zeki doğarsa ahlaklı olur.
Zeki + ahlaklı olursa zengin olur. 
Zeki + ahlaklı + zengin olursa sana ev araba almayı bırak toplumun tamamı müreffeh olur, zenginleşir.

İnsana yani kendi kanına – canına yatırım yapmalısın yada çıkar çatışmalarıyla bomboş hayat yaşamak durumunda kalırsın.
Sana göre yatırım nedir?


Kadın Sağlığının, Sonraki Nesillerin ( Fetus, Bebek, Çocuk, Torun) Mutlu Huzurlu Sağlıklı Devam Edebilmesinin Yegane yolu, Dişi Üreme Organlarının;
* Uterus - Rahim
* Yumurtalık - Overler
* Tuba Uterina - Tüpler
* Rahim Ağzı - Serviks Uteri
* Vajina - Hazne
* Vulva - Perine gibi organların Topyekün Sağlık İçerisinde;Genetik Mirasın Nesilden ➞ Nesile Sağlıklı Aktarılmasından Geçmektedir. İşte bu geçiş bozulduğunda; nesilden nesile hastalıklar başlamaktadır. (Devamı İçin Ayrıntılara↓ Tıklayınız)
İhmal Edilen, Çözülmeyen En Basit Kadın Hastalığı, Zaman İçerisinde Birikim Yaparak Çeşitli Hastalıkların;
* Romatolojik
* Nörolojik
* Psikiyatrik
* Onkolojik
* Hatta Odontojenik... Hastalıkların Gelişiminde Tetik Çeken Etken (Tetiklenmiş Hastalık) Olabilir. Aniden Birdenbire Ortaya Çıkan Hastalıklara Sebep - Müsebbip Olanın; İhmal Ederek Alıştığın, Zamanla da Unuttuğun (Hastalıklara Geliştirilen Adaptasyon; İlk Stres Anında Kırılır)) Feminin Şikayetler Ana Sebebiyle Olduğu, Gizliden Gizliye Hastalığın İşlemesini Yani Kök Hastalık'ın Feminin Hastalık Olduğu Aklınıza Gelmeyebilir. Tahlillere %100 İnanmak Size Ciddi Vakit, Para, Yaşam Süresi Kaybettirebilir. Basit Yöntem + Kolaya Kaçmak Olan Sayfalar Dolusu Tetkik Sonuçlarına Sakın Aldanmayın, Tetkikler Normal Çıktı; Sağlıklıyım Diye Boş Tetkiklere Körü Körüne Bel Bağlamayın. Hekim Dışında Hiçbir Şeye %100 Güvenmeyin. Özellikle Nisaiye Hastalıkları; Kan - İdrar Tetkikleri Başarılı Oranda Tespit Edememektedir. Kronikleşmiş İlgi siz Gibi Gözüken Hastalık Hastalık Kök Sebeplerinin Kadınsal Maraz Olması Size, Çevrenize Alakasız,- Saçma Bile Gelebilir. Hatta Sıklıkla Ciddi Hastalığınızla Bağlantı Açısından Genital Bölgeyle Ne Alakası Var Şeklinde Sizi Hataya, Durumu Algılamada Körlük - Konduramamaya Düşürebilir; Dikkat Ediniz! Nisaiye Hastalığı Bekleterek; Kendi Kendine, Zaman Tanımakla, Vakit Geçirmekle İyileşmesi Mümkün Değildir.

Muğla Ayrıntılı Ultrason

Gebelik Takiplerinin & Doğum Öncesi Teşhis İşlemlerinin Önemli Basamağıdır. Minimum 60 dakika Sürmektedir. Kaliteli Gebelik Asla Ucuz, Standart Yaklaşımlarla İdame Ettirilemeyecek, Riske Atılamayacak, Stres Karşısında Frajil Olabilecek Kritik Dönemdir. Mesut Bayraktar Şehrin İçerisinde En Önde Gelen, Vajina Serviks Rahim  Sağlığına Yönelik En İyi Jinekolog Doğum Uzman Doktorlar Arasında Olmasının Yanı Sıra, Özel Muayenehanesinde 18 - 24 Hafta Arası Muğla Ayrıntılı Ultrason Verirken Bütünsel yaklaşımla Geçmeyen Mantar Hastalığı Servikal Smear Polip Ameliyatı Video Kolposkopi HPV Gebelikte Spiral Çıkarma Tıbbi Muğla Kürtaj işlemi Riskli Hamilelik Takipleri Transvajinal Ultrason Rahim İltihabı Tedavisi İdrar Kaçırma Tedavisi Şeffaf Beyaz Kahverengi Sarı Yeşil Kötü Renkte Olabilen Kokulu Kokusuz Vajina Akıntı Yanma Kaşıntı Batma Kanama Tedavilerinin Planını Yapmaktadır. Gereğinde Rahim Alınma Ameliyatı Hakkında Bilgiler Vermektedir. Hatunların Huzur İçerisinde Sağlıklı Mutlu Yaşam Sürmeleri Gerekliliğine İnanmaktayım. Tabip Mesut Bayraktar; Female Üreme Sağlığını Güçlendirme Konusunda Tutkulu Hekimdir. Çünkü Feminin Genital Organların Zindelik İçerisinde Başarıya Ulaşması Küresel Refaha; İnsanlık Barışına Hizmet Ederek, Dünyayı Yaşanılacak Daha Güzel Yer Yapacak Ehemmiyettedir.

Mesut Bayraktar, Hekiminin Muayenehanesi Coğrafik Konumu İtibarıyla Bölgenin Ortasında Kalmaktadır.
 1. Ortaca Kadın Doğum Doktoru

 2. Köyceğiz Kadın Doğum Doktoru

 3. Dalaman Kadın Doğum Doktoru

Yönelik Hekim Aktif Biçimde Ortaca, Dalaman, Köyceğiz Yörelerine Çalışmaktadır.

Kadınlarda Hastalıkların Kronikleşmesi

; Hastalıklara Adaptasyon & Woman Psikolojisiyle Birleşince Şikayetleri Normalleştirmek Kaçınılmaz Olmaktadır. Baş Edilmesi Zor Genital Hastalık İnkar Psikolojisine Giren Hanımefendiler; Yumurtalık Rahim Serviks Vajina Vulva Perine Hastalıklarının → Sebep Olduğu Hastalıkları (Buna

Yüksek Riskli Jinekolojik Hastalık

Diyorum) Taşıyabildiği Ömüre Kadar Kendine + Ailesine Yük Edebilmektedir (Bu Birliktelik; Adaptasyon + Kronikleşme Hastalıklara Bulunmaz Nimettir). Sizi, Ailenizi, Gelecek Nesilleri Patolojik Birliktelik Kıskaçlanmasından; Hastalıklara Hamal Olmak Durumundan Koruyacak Tek Güç
Muğla Tecrübeli Jinekolog Doktor
la Yaşam Boyu Sürecek İş Birliği (Hekim Hasta Bağı) Yapmaktır.

Hayat Boyunca Sabit Değişmez Doktor Jinekolog Yani Muğla Jinekolog Hekim Uzman Doktorunuz Olmalıdır. Böylece Tüm Dişilikle İlgili Sağlık Bilgileriniz, Tek Elde + Tek Beyinde Toplanacağından Size Erken Tanı, Etkin Tedaviler Halinde Geri Dönecektir. Muğla Sabit Jinekolog Doktoru Edinmek Başta Woman Sağlığını İyileştirecek; Topyekün Hayat Kalitesini Yaşam Sürenizi (Ömrünüzü) Yükseltecektir.

Kadın Hastanede Hangi Jinekolog Doktor Varsa; Rastgele Randevu Alma Hatasından Vakit Kaybetmeden Derhal Uzaklaşmalıdır. Kıymeti Ölçülemez Değerde Olan Rahim Vajina Sağlığına Sunulan; Ucuzcu Yaklaşımlar, Basit Öneriler, Hurafe Teşvikler Canınızı Sıkan Hastalıklar Fırtınası, Düşkünlük, ... Nedeni Bilinmez Sağlık Sorunları Başa Bela Olmadan Değişmeniz Gereklidir. Hastanede Hangi Doktor Varsa Ona Gitme Öğretilmiş Dürtüsünden Aciliyetle Sıyrılmak Zaruridir. Kendinize Her Daim Ulaşabileceğiniz, Konuşabileceğiniz
Muğla Kadın Doğum Uzman Doktor
Bulmanız - Edinmeniz Gerekmektedir. Ayrıca Sabit jinekolog Doktor; Günün Önemli Anında Arayabileceğiniz, Korku Olmadan Soru Sorabileceğiniz, Utanma Yaşamadan Tartışma - Fikir Alış Verişi Yapabileceğiniz Muğla Jinekolog Hekim Mesut Bayraktar Her Daim Bir Telefon Kadar Uzakta Olacaktır. Dişi Genital Problemlerinize Deva Bulamıyorsanız, Kök Sebep; Aksi İspat Edilene Kadar "Jinekolojik Hastalık" Olabileceğini Hiç Ama Hiç Unutmayınız.

Kadınlarda Jinekolojik Sağlık; Genel Sağlıktan Daha Değerlidir

. Üreme Organlarının Sağlığı; Sırasıyla Anneyi , Fetusu***, Ailesini, Toplumu, Fetus***'dan Olacak Gelecek Nesilleri Yani Küresel Refaha Etkisi Uzanan Kıymettedir. Hanımların, Kızların Sağlığını Önemsemeyip, Rahim Over Vajina Sorunlarınızı Göz Ardı Etmek Büyük Hatadır. Masrafsız Görünen Alışmak - Duyarsızlaşmak Tuzaklanmasına Kapılmayınız. Doğru Teşhis Gerçek Tedavi Sunan

Muğla En İyi Kadın Doğum Doktoru

Jinekologlar Arasında Olan Doğum Uzmanı Dr. Mesut Bayraktar Özel Muayenehanesinde Kadirşinas Hastalarını Bekler; Doğum Hastalıkları Kliniği İçerisinde Ultrason Kolposkopi İncelemesi Sıvı Bazlı Servikal Smear Yapılmaktadır. Muayene Randevusu Almak İyi Başlangıçtır. Bugün Tedavi - İyileşmek İstiyorsanız Şimdi Adım Atın. Ömür Boyu Devam Edecek Hekim Hasta Bağını Geliştirmek Amacıyla Mesut Bayraktar WhatsApp Online Anında Randevu: 05467740159 Vasıtasıyla İletişime Geçip Jinekoloji Bilim Dalına Kendini Adamış Meslek Ustası Ob&Gyn Operatör Dr Bayraktar'a Muayene Vasıtasıyla Tanışabilirsiniz.

Özel Muayenehane Otele

En Yakın Kadın Doğum Doktoru

Konumundadır. Klinisyen Hekim Burada Çok Sayıda Hastalığın Teşhisini Klinik Yetiletiyle Koyabilmektedir. Başlıklandırmak Gerekir İse; Doktorun Tedavi Yetenekleri;
 • İnfertilite ve yaş arasındaki ilişki nedir?

 • Muğla II. Düzey Ultrason
 • Muğla Miyom Ameliyatı
 • Muğla Polip Alınması
 • Muğla Kist Alınması Tedavisi
 • Yumurtalık'ta Enfeksiyon Tedavileri
 • Geçmeyen Mantar Tedavisi
 • Ooforit Tedavisi
Muğla Kolposkopi İncelemesi Muğla Servikal Erozyon Yapıyorum. Çünkü Dişi Bireyler, Üreme Sisteminin Hastalıklarının; Semptomlarına Hızlı Adaptasyon Evrimi Sergilediğinden; Bunda
* Toplumsal Kanıt Kuramı Temelli Jinekolojik Ponzi Kitleleri +/-
* Östrojen Sarhoşluğu +/-
* Yüksek Cinsel Market Değeri +/-
* Gencim Güzelim Kusursuz Süperim Genital İnkar Durumu +/-
* Partnerde Cinsel Feromonal Baskınlığı Kaybetmemek Adına Feminine Hastalıkları İnkar Etmek Etkin Olup Dişilere Özgü Hastalıkları Hızlı İvmeyle Kronik Yapabilmektedir. Kolposkopi, Smear, HPV İncelemeleri Hekime Burada Kompleks Olmuş Durumlarda Yardımcıdır. Kolposkopi (Kolposkopi Rahim Ağzının Adeta Röntgenidir) HPV Rahim Aldırma Ameliyatı Dirençli Geçmeyen Mantar Hastalığı Infertilite Rahim İltihabı Tedavisi Gebelik Takibi Yasal Süresinde Tıbbi Muğla Kürtaj İşlemi Menopoz Gençleştirme Miyom Aldırma Ameliyatı Polipektomi Genital Kaşıntı Akıntı Batma Yanma Kanama Ötesine Kadar; Bayanın Yaşamı Boyunca Sağlıklarını Yönlendirmelerine Yardımcıyım. Hanımefendilerin Yanlarında Çalışan Güçlü Sağlık Savunucularına İhtiyacı Var. Mesut Bayraktar Kendisini İdrar Kaçırma Tedavisi Terapötik Muğla Kürtaj İşlemi Muğla Ayrıntılı Ultrason İncelemesi Servikal Smear Kolposkopi Eşliğinde Biyopsi Doğum Kontrol Danışmanlığı Çocuk İstemi Gebelik Takibi Cerrahi Muğla Kürtaj İşlemi Menopoz Gençleştirme 2. Düzey Ultrason Kolposkopi Eşliğinde Biyopsi Değerlendirmesi Ameliyatı Polipektomi Polip Aldırma Ameliyatı Rahim Sarkması Tedavisi Tanısal Muğla Kürtaj İşlemi Yanında Vajina Sıkılaştırma Rahim Aldırma Ameliyatı Geçmeyen Mantar Hastalığı Rahim İltihabı Tedavisi Vulvar Akıntı Yanma Batma Kaşıntı Kanama Konularında Hastalarımın Yanında Adeta Ortak - Yaver; İhtiyaçların Karşılanmasına, Sorunların Çözülmesinde Profesyonel Yardımcı Konumda Kendimi Görmekteyim.

Muğla Vajina Gençleştirme ... Gibi Yaşlanma, Doğumlar , Menopozla İlişkili Hastalıklarla İlgilenmeyim, Tedavilerini de Vermekteyim.

Dahası Vulvar Bölgeyle İlişkili Anjiofibroma Hastalıklarının Teşhis & Tedavilerini Planlamaktayım. Bu Planlamalarla Beraber Jinekolog Uzm.Dr. Mesut Bayraktar; Doktorluk Sanat & Zanaatının Bütüncül Olması Gerektiğinin Farkında olup; Bu Farkındalıkla Hastalarımın Fiziksel Zihinsel Duygusal Sağlıklarını Ele Almaktadır. Tecrübeli Doğum Doktoru Klinisyenliğin Sağladığı Profesyonellikle Hastanın Endişelerini Dinlerim. Eğip Bükmeden Yaymadan Sadece Gerçekleri Konuşurum. Amacım, Her Hastayla, Jinekolojik Sağlıklarıyla İlgili Bakım - İyileşme - Rehabilitasyon Hedeflerini Seçmelerine Önceliklendirmelerine İzin Verecek Şekilde Detaylı Çalışmaktır. İyileşmek İsteyen Bireyle Hayatta Oldukları Yerde Buluşmak Gayesiyle Elimden Geleni Yapıyorum. Elbette Benim Çabamdan Daha Önemlisi Bireyin İyileşmeyi İstemesi + Doğru Tabiple Temas Etmesidir.

Muğla Kürtaj Yukarılarda Sıraladıklarım Dışında 10 Hafta Gebelik Muğla Kürtaj İşlemi ( İstenmeyen Hamilelik); Başta Gelmek Üzere Tüm Genital Sistem Hastalık Durumlarınızı Çözmek Beni Mutlu Edecektir.

Sorunlarınızda Tedaviye Giden Yolu 1 (Bir) Mayene Başlatır. Kadın sağlığını koruma, hastalıkları iyileştirme misyonuna Sahibim ; Rahatlık güvenlik önceliğimdir. Hastayla bireysel ilgilenmek, hastaya uygun tedavi planları sunarım. Muğla 'da bulunan modern özel muayenehanem konforlu ortam sunar.

Muğla Kadın Doğum Doktorları


Muğla Kadın Doğum Doktoru Özel Muayenehane


Muğla Kadın Doğum Doktoru Jinekolog Mesut Bayraktar


 1. Genital Hijyensizlik Genetik Hijyeni Bozar. 2023
 2. Herkes Hasta Olur; Herkes En İyi Hekim İster. 2022
 3. Kadın Hastaysa Evde Huzur Yoktur. 2020
 4. Jinekolojik Hastalık Başka Hastalığı Tetiklemiş İse Buna Yüksek Riskli Jinekolojik Hastalık Denir. 2020
 5. Kadın Hastalığını Kabul Etmiyorsa Evde Dirlik Yoktur.
 6. Gebelikte Tasarruf(Kısıntı) Olmaz. Gebelikte Mal - Mülk Feda Edilir.
 7. Kadın Hastaysa Kök Sebep Aksi İspat Edilene Kadar Jinekolojiktir.
 8. Gebelik Fizyolojik Dönem DEĞİLDİR. Gebelik Hastalık – Ölüm Riski Barındıran Olağanüstü Dönemdir. Tecrübeli , Öngörüsü Açık Hekime Teslimiyet Gerektirir. 2018
 9. Gebelik Hastalıkları, İhmal Edilmiş Jinekolojik Hastalıkların Komplikasyonudur.
 10. Gebelik Hastalıkları; Tanısı Konulmamış Jinekolojik Hastalıklardır. MB, 2016)
 11. Gebelikte Kazanılacak 1 Puan IQ, Bebeğinizi Başarı Sarmalında Üstlere Taşır.
 12. Enfeksiyonla Gezmeyi ''Sorun Görmeyen'' Gebeyi En Mükemmel Sağlık Sistemi Bile Koruyamaz.
 13. Rahim; Dayanan - Sabreden - Kolaylık Gösteren - Halden Anlayan Organ Değildir.
 14. Sıfır Vajinal Akıntı Sağlıktır. MB, 2016
Muğla İli
Bilgi Değer
Ülke Türkiye
İl Muğla
İlk Yerleşim MÖ 2. binyıl
Koordinatlar 36.838769862880554, 28.76508732000861
En Alçak Nokta 0 m (0 ft)
Zaman Dilimi UTC+03.00 (TRS)
Posta Kodu 48XXX
Alan Kodu 252
ISO 3166 Kodu TR-48
Plaka Kodu 48
Bağlı Olan İlçeler: Bodrum, Dalaman, Datça, Fethiye, Kavaklıdere, Köyceğiz, Marmaris, Menteşe, Milas, Ortaca, Seydikemer, Ula İlçesi

Rudolf Virchow; Louis Pasteur, Robert Koch savundukları; hastalıkların mikrop teorisine inanmıyordu. Hastalıkların, dış patojenlerden değil, hücrelerin İçindeki anormal faaliyetlerden kaynaklandığını öne sürdü. Aynı zamanda Max Gerson'da Hastalık gelişmeden önce metabolik bozulmanın başladığını kitabında yazmıştır.

Mesut Bayraktar ekolleri birleştirerek modifiye ederek meslek İcrasında bulunmaktadır. Tıbbın Papa'sı Virchow'unda haklı olduğunu vurgulamaktadır. Her bir Ekol Platon'un Mağara Alegorisinde Bulunan, Zincirlerinden Kurtularak Mağaradaki Ateşin Işığına Alışmış Ama Güneşe Ulaşamamış Mahkumlardır. Güneşe Çıktığınızda Gördüğünüz; Sıfır Vajinal Akıntı sağlıktır.


Sıfır Vajina Akıntısı Sağlıktır. [1]