KRONİK VAJİNAL AKINTI DURUMUNDA TRAJEDİ YANLILIĞI

KRONİK VAJİNAL AKINTI DURUMUNDA TRAJEDİ YANLILIĞI

KRONİK VAJİNAL AKINTI DURUMUNDA TRAJEDİ YANLILIĞI 638 640 Muğla Kadın Doğum

Vajina, kadının en mahrem ve değerli organlarından biridir. Bir ömür boyu gizlenmesi gereken bu organdan bahsetmek, toplumda hassas bir konu olarak kabul edilir. Hatta bazı toplumlarda vajinanın açıkça gösterilmesi yasaklanmış ve bu tür bir davranış cezai yaptırımlara tabi tutulmuştur. Bu nedenle, öğretilmiş bir gizleme dürtüsü oluşmuş ve vajinanın ihmal edilmesine yönelik bir eğilim ortaya çıkmıştır. Ancak, bu durum vajinal tedavi sürecini zorlaştırmaktadır.

Sağlığınızı önemseyen biri olarak, kendinize bir jinekolog hekim edinmek büyük önem taşır. Bu uzmanlar, vajina ile ilgili sağlık sorunlarınızı çözmenizde size yardımcı olacak, başınızı belaya sokmamanızı sağlayacak bilgi ve tecrübeye sahiptir. Ayrıca, hala vajina hakkında yeni şeyler öğrenmeye devam eden bir profesyonel olarak, vajinal akıntının karmaşık bir denklemin sonucu olduğunu bilmenizi isterim. Bu akıntı, birçok muhteşem ve kompleks faktörün bir araya gelmesiyle oluşur.

Ancak, kendi kendine çözüm arayışında olanların basit bitkisel yöntemlere başvurduğunu okuduğumda içim gerçekten de cız etmektedir. Vajina sağlığınızı önemseyin ve bu değerli organınıza gereken özeni gösterin. Kendinizi güvendiğiniz bir jinekolog hekimle buluşturarak en iyi teşhis ve tedavi yöntemlerini alın. Bu şekilde, sağlıklı bir yaşam için vajinal sağlığınızı korumak ve önemsemek adına önemli bir adım atmış olursunuz. Unutmayın, vajinanız sizin için çok değerlidir ve ona gereken önemi vermek, sağlığınızın en büyük önceliğidir.

Toplumsal kanıt kuramına göre ; bireyler bir olayı – durumu başkaları tarafından da deneyim edilerek yaşandığını görüp; aynı durumun kendilerinde de vuku bulması halinde, başkalarının öneri ve davranışlarını yanlış dahi olsa kabul edip, kendine rol model şeklinde alıp uygulayabilmektedir. Buna kısaca yanlılık diyebiliriz.

İşte bu yanlılık kadınlar arasında çok yaygın olan bir hastalığın salgın şeklinde normalleştirilerek salgın düzeyine dönmesine neden olmaktadır.Vajinal akıntı ! , hatta vajinal akıntı pandemisi;

Sıfır Hiç

Zero Akmayan

FinitoSızmayan

None Kaçmayan

” Vajinal Akıntı Sağlıktır
Ömrünüzü Uzatır
Sağlam Nesillerin Temelidir “

* Çocukluğu
* Gençliği
* Ergenliği
* Erişkinliği
* Gebelikleri

Yani Ömrü Boyunca Vajinal Akıntısı Olmuş Birisi Gerçek Jinekolojik Konforu Bilemez, Herkesi Akıntılı Bilir.

 • Bende de var şunu yap geçer.
 • Bende de var günlük hijyenik ped kullan, rahat edersin.
 • Annemde de var, her kadın da oluyor, normal.
 • Kadınsal durum bu, hem dışarıya doğru akıntı olması sağlıklı, … bitmeyen sonsuz trajedi yanlılığı.

Çok basit bir insan vucudunun sıradışı özelliğinden bahsedeğim; SIZDIRMA(MA) – KAÇIRMA(MA) özelliği;

 1. Ağzımız; ister yemek yiyelim yada yemeyelim asla tükürüğümüzü dışarı sızdırmaz – kaçırmaz, zaten bu olursa hastalık gelişiyor (parkinson, pityalizim).
 2. Gözümüz; gün içerisinde yaklaşık 40 bin defa açılıp kapanıyor ve mükemmel bir şekilde nemli tutuluyor ve hiç yanaklarımıza doğru sebepsiz ve sürekli bir şekilde göz yaşı akmaz – sızmaz, zaten bu olursa göz pınarlarından birisi kapalı veya başka bir hastalık vardır.
 3. Yine göz; fazla ışık geldiğinde, fazla ışığın içeri girmemesi için hemen göz bebeği kasılarak küçülür ve içeri fazla ışık sızmaz – kaçmaz, zaten bu mekanizma güzelce olmaz ise gözlerimizde hassasiyet olmaktadır.
 4. İdrar kesmiz; hopla -zıpla, öksür ve hapşır ne yaparsan yap istem dışı dışarıya idrar sızdırmıyor – kaçırmıyor, zaten dışarı idrar kaçması – sızması olduğunda bu hastalık oluyor.
 5. Kulak; kulağın üretmiş olduğu kulak kiri, hiç yaşantımızı kabusa çevirecek şekilde sürekli dışarı akmaz, zaten bu akarsa hastalık oluyor (kolesteatom , …).
 6. Anüs; hopla -zıpla, öksür ve hapşır ne yaparsan yap istem dışı dışarıya dışkı veya gaz sızdırmıyor – kaçırmıyor, zaten dışarı dışkı veya gaz kaçması – sızması olduğunda bu ciddi bir sosyal problem hemde hastalık oluyor.
 7. Akıl; patavatsızlık ve cehalet dışarı bırakıldığında, istemsiz bir şekilde düşüncelerimizde sebepsiz vede gereksiz şekilde dışarıya lanse etmiyoruz. Zatem kontrolsüz bir düşünce akışınının sızması – kaçması da hastalık oluyor (şizofreni, psikoz, sanrılar).
 8. Damar; bir travma veya hastalık ,ameliyat olmadan kanımız asla damr dışına kaçmaz – sızman, zaten böyle bir durum olması hastalık şeklinde ele alınmaktadır.
 9. Cilt: bir travma ve hastalık olmadan cilt yüzetinde bulunan mikroorgnizmlar bedenimizin içlerine sızmıyorlar – kaçmıyorlar.

9 çarpıcı vede basit örnek ile ”Sızdırmaz(lık) Kuralımı özetledim ve 10 numara ile bunu taçlandırmam gereklidir. Görüldüğü üzere bedenimiz müthiş bir istikrar – kararlılık içerisindedir. Sızdır(mıyor)! işte bu mekanizmalar işler iken bedenimiz;

 • Vajinaya akma imtiyazı tanımaz.
 • Vajinaya sızma imtiyazı tanımaz.
 • Vajinaya kaçırma imtiyazı tanımaz.
 • Vajinaya iltimas tanımaz – geçmez
 • Çünkü bir yerdeki kusur tedrici olarak diğer yerleride bozar, hasta eder.

10 numara ile sızdırmazlık kuralımızı tamamlayalım;

 • Vajina; Sıfır Vajinal Akıntı Sağlıktır.
 • Vajinada 1010 -1011 (10 miyar ile 100 milyar) civarında mikroorganizma yaşamaktadır. Devasa bir mikroorganizma çeşitliği vajina içerisinde olup, bunların %96 sını laktobasiller domine etmektedir, başka türlerde vardır. Elbette çeşitli yaş dönemlerinde bu çeşitlilik yani vajinal flora değişmektedir. Vajina uyumlu laktobasiller gaz – koku üretmemektedir.
 • Patojen yani hastalık üreten vajinal mikroorganizmalar vajinada artar ise vajina mikro ekosisteminde, uygunsuz mikroorganizmalar çoğalacağından vajinal akıntı gelişecektir. Bu mikroorganizmaların vajinayı domine edebilmesi için kolaylaştırıcı çeşitli nedenler (doğum hasarı, servikal ektropiyon, kötü vajinal hijyeni sorun olarak görmemek, çoklu cinsel partnere sahip olmak, vajinaya yabancı cisim yerleştirmek, latex meyva allerjisi, semen allerjisi, rahim iltihaplarını önemsememek, temiz olmayan deniz ve havuza girmek, vajina içini yıkamak, … sonsuz sebep) olmalıdır.
 • Vajina rektumdan yani bir barsak kısmından daha fazla kan damarı içermektedir yani daha önemlidir. O yüzden beden(otonm sinir sistemi, otopilot) burada olacak; istenmeyen durumları sönümlendirmek için hızlı ve etkin bir müdahaleyi bu yoğun kanlanma desteği nedeniyle yapabilir.
 • Vajina mikroskop ile histolojik olarak değerlendirildiğinde mukus (akıntı) üretecek bir yapılanmaya, bu şekilde bir hücre rezervine sahip değildir. Vajina kan damarları tarafından 3D olarak yoğun bir şekilde sarıldığından, vajina güçlü bir şekilde nemlendirilir ve nemliliğin devamı için hem hormonal destek hemde üretilen çeşitli lokal kimyasallar ile bunun idamesi sağlanır. Vajina hücreleri kendi onarımını güçlendirmek ve kendi onarımı sağlamak amacıyla L-laktik Asit salgılamaktadırlar ama bu vajinal asiditeyi sağlayacak düzeyde değildir. Vajina vajinayı asit yapamamaktadır.
 • Vajinanın asiditesini esas sağlayan yapı laktobasillerdir. Laktobasiller hem L-laktik Asit hem de D-Laktik Asit Üretebilmektedir. L- laktik Asit üreten bir vajinal mikrobiyotanız varsa evet vajinanız asidik olacak ama vajinal akıntı ve alt genital sistem enfeksiyonlarına yatkın birisi olacaksınız.
 • Vajinanınzda bulunan laktobasiller D-laktik Asit üreten şekilde olmalıdır. Çünkü D-laktik Asit servikal mukusu dejenere etmemekte vede vajinada oluşan nemlenme katmanını (mukus değil, akıntı değil) parçalamamaktadır.
 • D-laktik Asit üreten laktobasiller genellikle vajinofilik bakterilerdir.
 • L-laktik Asit üreten laktobasiller genellikle orofekal bakterilerdir.
L-Laktik Asit
D-Laktik Asit

D-laktik Asit üreten yani vajinofilik laktobasiller çok nazlı ve seçici bakterilerdir. Sürekli bir şekilde bir kadın alt genital sistem enfeksiyonlarını önemsemeyip, hatta günlük hijyenik ped kullanarak , vajinal akıntıyla birlikte konforlu şekilde yaşamayı öğrenerek, kronikleştiriyor ise vajinofilik D-laktik Asit üreten laktobasillerin yerini L-Laktik Asit üreten orofekal (dışkı kaynakı, rektal) laktobasiller almaya başlamaktadır. Buda kadını içten içe hasta eden silsileleri güncel tutmaktadır. Özellikle bu az faydalı (orofeka laktobasil) olana doğru laktobasil değişimi menopozdan sonra baskınlık kazanılmakta ve kadınlarda da menopozdan sonra hastalıklar dramatik bir şekilde artmaya ( diz eklemi bozulması, depresyon, alzheimer, hızlanmış yaşlanma, demans, bel fıtığı, omurga kayması, … binlerce hastalık) başlamaktadır. Fakat kadınlar vajinaların olduğu yerde, sessizce, uslu bir çocuk gibi sakin sakin , huzur içinde durduğunu düşünmektedirler; gerçek ise bunun tam tersi şeklindedir. Vajina basit ama gizemini halen koruyan bir organdır. Mesleki tecrübelerim kadın genital sisteminde en önemli organın ”vajina” olduğuna artık beni ikna etmiştir. Vajinasını kontrol edemeyen kadınların çeşit çeşit hastalıklar ile mücadele etmelerini ama bunu asla vajinaya atfetmemeleri – konduramamaları nedeniyle (buna genital inkar diyorum) hasta gezdiklerini yaşamın her alanında gözlem etmekteyim.

Ek olarak vajina anatomik olarak kapalı , hava almaz bir organdır yani oturduğunuzda, yürüdüğünüzde açılan bir organ değildir. Vajinanın ön ve arka tabakaları birbiri üzerine anahtar kilit şeklinde uyum sağlayan (koaptasyon) gösteren formattadır. Vajina açılıyorsa içerisine hava yani fazla miktarda oksijen girecek demektir. Buda vajinofilik laktobasil (literatürde böyle bir tanımlama yoktur, konunun anlaşılması için türettim) dominansın zaman içerisinde kaybolmasına neden olur ve buda kronik kadın hastalıklarına , diğer hastalıklara zemin hazırlayabilmektedir.Vajinal Akıntı
Biyolojik Sel BaskınıdırVajinal Kaşıntı
Biyolojik Sel Baskının YayılmasıdırSon olarak vajina doğası gereği asidik bir organdır. İdrar bazik bir atıktır. İdrar tehlikeli bir biyolojik atık olduğundan mesane denilen bir organda ve pelvis (leğen kemiği) denilen, güvenli – korunaklı bir alan içinde depolanır.

Üretra denilen bir borucukla tazyikli – yüksek basınçlı ( yani uzağa gitsin, yakına temas etmesin amaçlı) şekilde işenerek vucuttan ıtrah edilir.Eğer bu şekilde olmayıpta idrar vajina ile temas ederse vajinal flora yani vajinal mikrobiota bozulmaya başlayacaktır. Işeme bozuklukları veya idrar kaçırma vajinal akıntıya sebep olur; buda işeme bozukluğu veya idrar kaçırmayı potansiyelize eder. Kısır bir döngü oluşur. Olaya başka sebeplerde eklemlenince kaotik ve çıldırtan rahatsızlıklar başlamaktadır.

Bu bilgileri vermeye başlayınca insanları hemen şuna ” Doktor bey D-laktik asit üreten bakterileri artırmak için ne yiyelim veya alalım” şeklinde düşünceye yönleniyorlar, çünkü bu düşünce silsilesinde;

 • Acelecilik var,
 • Doktora muayene olmaktan kaçınma var,
 • Kolay yolu tercih etme yanlılığı var
 • Sağlık sıkıntısından ekonomik bir şekilde tasarruf etme dürtüsü vardır.

Vajinal Akıntı & Vajinal Kaşıntı Probleminin,

Genital Bölgeye Krem Sürmek

Şeklinde Algılanması – Görülmesi – Popüler Olmasının Sebepleri;

 • Dini baskılar

  nedeniyle jinekolojik muayeneden kaçınma
 • Kültürel taassup

  kaynaklı jinekolojik muayeneden kaçınma
 • Gimnofobi (çıplaklık korkusu)

 • Vajinofobi

 • Vajinusmus

 • Jinekolojik Muayeneyi Cinsiyetleştirme

   &

  Jinekolog’a Cinsel Kimlik – Erotizm Yükleme Saplantısı

 • Tek kutu ilaç ; onunda ilk tabletiyle iyi olma isteğinden asla vaz geçmemek (

  Hasta & Tedavi Uyumsuzluğu

  )
 • Kendisinde sadece vajinal kaşıntı, vajinal akıntının olduğu, başka problemin olmadığı şeklinde

  genital şikayetleri basitleştirme

  , buna sebep olanları yok sayma, kendini inandırma saplantısı
 • Genital inkar

  ( jinekolojik uzuv sisteminin hasta olamayacağına inanmak,

  gencim güzelim inkar hastalığı

  )
 • Vajinal inkar

  (

  genital sisteminin hasta olmayacağına inanmak

  , gencim güzelim inkar hastalığı )
 • Hastalığın, biz hekimler tarafından basitleştirilmesi ( kremi yaz gönder , talep olmazsa yapılmaz ! )
 • Ben jinekolojik muayene olmak istemiyorum

  , ilaç yaz gideyim geleneğinin başarıya ulaşmış olması
 • Hijyen eksikliği

  ni sonuna , dibine kadar inkar; Hijyenik olduğunu sanmak, bundan vaz geçmemek!
 • Besin eksikliği
  ,
  sigara
  ,
  uyuşturucu
  ,
  alkol bağımlılığı
 • Vajinal akıntıyı, vajinal kaşıntıyı gibi jinekolojik problemleri normalleştirip, kronikleştirmek, son noktada mecburiyet hali olması nedeniyle Hekime gitmek, orada da krem talep etmek!
 • Günlük ped koyup gezmek, normalleştirmek !, basitleştirmek, bunu akıllılık, özgürlük, konfor zannetmek!
 • Vajinal Akıntının Temelinde Olan Sorunu , Maliyetsiz Halletme ( Bedavacılık Hastalığı ) Dürtünüzün Olduğunu da Biliyorum… Limbik Sistem Dürtülerinin Etkisiyle; Vajinayı masrafsız, masrafı olmayan uzuv olarak görmek; vajinal sağlığa harcama yapmayı aptallık, lüzumsuz görmek, …
  • Vajenin Hastalıklarını Adi – Basit Görme
  • Vajenin Hastalıklarını Aşağılık Görme durumları maalesef çok yaygındır.
 • İnsanlar ( Kadınlar ) Hastalıklarını ( Özellikle Vajinal Akıntıyı ), Ayyuka Çıkmadan , Aşikar Olmadan, Çok Fazla Rahatsızlık Vermemiş İse; Tedavi Sürecine Girmek İstemiyor.
  • Tedavi Sürecine Giren İse, Minimal İyileşmeyi Elde Edince,
   Yalancı İyilik Halini
   Görünce,
    Tedaviyi Bırakarak ( Paradan Tasarruf Etme Dürtüsü ), ”İyileştim Ben” Diyerek, Kısır Döngüsüne Geri Dönmektedir ( 

   Toplumsal Rezerv Vajinal Akıntı Havuzu

    )…
  • Toplumsal Rezerv Vajinal Akıntı Havuzundan Tecrübeli Jinekoloji Hekiminin Muayenesi & Tedavileriyle Şanslı Azınlık Kurtularak Hayatına Devam Edebilmektedir.
 • … binlerce sebep, neden yazılabilir….

Vajinal Akıntıyı ”Günü Kurtarma” Şeklinde Yaklaşan Bayanlar;

 • Diş Çürümeleri
 • Diş Kayıpları
 • Eklem Kıkırdak Hasarlanmaları ( Özellikle Diz,Yürümede Zorluk, Bel Fıtığı )
 • Vertebral Problemler & Fıtık , Disk Problemleri, Ligaman Gevşemeleri
 • İlerleyen Yaşlarda Alzheimer, Parkinson, Demans
 • Vulvar Cilt Hastalıkları (Liken Skleroz, Liken Planus, …)
 • Genel Cilt Hastalıklarını (Egzema , Dermatit )
 • Felç Geçirme , Kalp Krizi
 • Erken Yaşlanma, Hızlanmış Yaşlanma
 • Dış Gebelik , Tülerin Tıkanması
 • Her Türlü Jinekolojik Hastalık (Miyom, Polip, Kist, …)
 • Psikiyatrik Hastalıklar ( En Basit Depresyondan Şizofreniye Kadar Spektrum )
 • Guatr, Diyabet, Hipertansiyon, İrritabıl Barsak Hastalığı
 • Romatolojik Hastalıklar
 • Gebelik Komplikasyonları
 • Karın İçi Yapışıklık
 • Endometriyal & Servikal Polip
 • Mitokondriyal Disfonksiyon – Heteroplazmik mtDNA
 • Orgazm Bozukluğu Başta Olmak Üzere Seksüel Disfonksiyon
 • Kardiyak, Karaciğer, Böbrek Problemleri Gibi Durumların TETİĞİNİ Çekebilmektedir.

Yanlış Okumuyorsunuz Basit Görülen Vajinal Akıntı Bunları Yapabilmektedir.


Şunu unutmayınız vajina akan, kokan, aksıran, tıksıran ucube – başa bela bir organ değildir. Vajina akmaz. Sıfır vajinal akıntı sağlıktır. Vajinal sağlık için, sağlıklı bir vajina için yapmanız gerekenler kolay değildir ve şunlar iyi bir başlangıçtır;

Adımlar;

 1. Vajina steril bir organ değildir, kendi haline bırakmayınız.
 2. Vajinal laktobasillerin; orofekal dönüşümü sinsi bir şekilde gerçekleşebilir, o yüzden vajinal şikayetleri ”kadınsal durum bu, her kadında olur bu ” şeklinde normalleştirmeyiniz.
 3. Vajinayı sirkeli suyla, sarmısak koymakla, yogurt sürmekle restore edemezsiniz. Bu kolaycı ve ucuz yöntemler hem vakit kaybıdır hemde alacağınız orjinal – gerçek tedavileri güçleştirir, lütfen bu tür uygulamalar yapmayınız.
 4. Vajina gözünüzden daha değerlidir (göz 2 tane, vajina 1 tane !) ve ona özen – ilgi göstermelisiniz.
 5. Vajinal problemler ile yaşamayı çaresizce öğrenmiş birisinden akıl – fikir almak (yanlılık bulaşması) size sadece vakit kaybettirir, yaşadığınız acılar yanınıza kar olarak kalır.
 6. Hasta olmuş bir vajinal flora ile gebe kalmak sizi gebelik komplikasyonlarına taşıyacaktır.
 7. Bazen hasta olmuş vajinal flora akıntı üretmez, fakat bu size sinyal vermediği için kendinizi sağlıklı zannedersiniz, oluşan bel ağrılarını ağır kaldırmaya veya bel fıtığı başlıyor şekilde yorumlayabilirsiniz. Uyanık olmalısınız.
 8. İyileşemiyorsanız vajinanızı hatırlayın!, hiç aklınıza gelmeyen ve düşünmediğiniz yer!
 9. Kesinlikle aynı terziniz veya berberiniz gibi bir ömür boyu temasınızın olacağı bir Jinekolog hekimi kendinize bulun. Hastanede hangi doktor varsa ona giderim mantığı kesinlikle hatalı bir yaklaşımdır. Unutmayın Her yiğidin yoğurt yemesi farklı; yoğurtlarda farklıdır!
 10. Örnek vermek gerekir ise; ”Ben zaten ortopedi – dahiliye,… doktoruna gittim ve şikayetlerimi onlara söyledim, sıkıntı olsaydı beni Jinekologa yönlendirirlerdi” zehirli – kolaycı mantığa asla kapılmayın. 15 yılı aşkın tecrübeme dayanarak söylüyorum kimse sizi bana veya başka bir Jinekologa yönlendirmeyecek. Çünkü vajina gerçekten doktorların ve hastaların beyninde hastalıkların müsebbibi bir organ olarak yorumlanmamaktadır.
 11. Beyaz, sarı, yeşil, kahverengi, şeffaf ne şekilde olursa olsun akan – sızan tüm vajinal akıntılar araştırılmalıdır. Çünkü vajina imtiyazlı bir organ değildir ve sızdırma – akmaz.
 12. İnanırsanız vajina hasta eden, hastalıklara sebep olan, gebelik hastalıklarına neden olan hatta ölüme sebep olan bir organ olarak görülmüyor. Ben buna inanmıyorum ! , çünkü çevremde vajinası ile başı belada çok sayıda kadın vardır.
 13. ……………………………………………………………………………………………….

Bu sayı uğursuz olduğundan boş bırakılmıştır (yanlılık sergiliyorum).

 1. Vajina mahrem bir organdır, bir ömür boyu kadın tarafından gizleniyor, hatta gizlemediğinizde hapis cezası bile var. Yani öğretilmiş gizleme dürtüsü, vajinayı görmemeye ve ihmal etmeye yatkınlık yaratıyor; buda tedavi sürecini imkanız şekle sokmaktadır. Kendinize sabit bir Jinekolog Hekim edinirseniz vajinanızla başınız belaya girmez. Halen vajinayı öğrenmeye devam eden bir profesyonelim, vajinal akıntının muazzam derecede kompleks nedenlerin bir araya gelerek oluşturduğu karmaşık bir denklemin sonucu olup; kendi kendine bitki börtü kullanarak basit yöntemler ile şifa arayanları okudukça içim gerçekten tabiri caiz ise cızz etmektedir.

VAJİNA; Akan, kokan, kanayan , acıyan, çatlayan, aksıran, tıksıran, kuruyan BİR ORGAN DEĞİLDİR.

Vajinal Akıntının Tedavisi; Hasta Disiplini & Hekime Uyum Gerektirir !

*** Hekime Gidip
*** 1 Muayene Olup
*** 1 Reçete Alıp
*** 1 Kutu Kullanıp
*** 1 Kür Tedavi İle İYİLEŞMEYE ÇALIŞMAK İM-KAN-SIZ !

Fitil Bağımlılığı, Krem Kullanmak, Günlük Ped Alışkanlığı Sizi İyileştirmez.
Hastalığını Kronikleştirir

Herkese ”yansız mutlu trajediye” sahip; sıfır vajinal akıntılı hayat + bol vajinofilik laktobasiller diliyorum. Vajinanıza iyi bakın, hatanızı affetmez, hasta olursunuz.

Doktor Mesut Bayraktar

Doktor Mesut Bayraktar

Ortaca/Muğla

Hayatın olağan akışı gereği iyileşmek için hasta olan kişi çabalamalıdır yani aktif rol oynamalıdırlar. Görüldüğü üzere tedavi hunisinin büyük kısmında vakit kaybeden, hastalığını ret eden, iyileşemeyen, bahane, bedava - ucuz yöntemlere yönelen, körü körüne bel bağlayan hastalar pasif iyileşmeyi yani iyileşememeyi seçenler bulunmaktadır.

Tedavi süreci, hastaların sağlık sorunlarıyla başa çıkabilmeleri, iyileşme sağlayabilmelerinde önemli adımdır. Ancak, tedavi hunisi sürecinde Hekimlerin bazı zorluklarla karşılaşması mümkündür. Resimde, hastaların farklı farklı tutumlarından kaynaklanan zorlukları ele alarak, hekim-hasta ilişkisinde zorlukların üstesinden gelirken zedelenebileceğini, tedavi hunisinin önemini vurgulayacağız. Tedavi süreci, hasta sağlığını iyileştirmek amaçlı yapılan serüven düşünülebilir. Tedaviler, sağlık sorunlarına farklı yaklaşımlar gerektirebilir, bazen beklenmedik zorluklarla karşılaşılabilir. Bundan dolayı, tedavi hunisi sürecinde hekimlerin, hastaların farklı tutumlarına uygun şekilde davranması, etkili iletişim becerilerini kullanması önemlidir. Hekimlerin mesleklerini icra ederken , hasta kaynaklı zorlukları aşarken, hekim-hasta ilişkisinin zarar görmemesinde hastaların dikkatli olmaları gerekmektedir. Çünkü hekim sonsuza kadar sabredebilen, her uygunsuzluğa pozitif, sorun çözme şeklinde yaklaşan canlılar gibi düşünmeyiniz.

*** Hastalığını Kabul Etmeyenler: Hastalığını kabul etmeyen bireyler, sağlık sorunlarını inkar ederek tedaviye direnç gösterebilirler. Bunlar , tedavi sürecinin başarıyla ilerlemesini engelleyebilir. Hastalığını kabul etmeyen kişiler, genellikle hastalıklarının ciddiyetini ya da varlığını reddederler. Buda, hem kendileri hem de doktora sorun çıkmaktadır. Hastalığın kabul edilmemesi, tedavi sürecinin etkinliğini azaltabilir, tamamen durdurabilir.Hastalığını kabul etme evresi, hasta olduğunu kabul etme; tedavi sürecinin önemli parçasıdır. Hastalığın kabul edilmesi, kişinin gerçek durumuyla yüzleşmesine, gereken tedaviye tam uyum sağlamasına yardımcı olabilir. Böylece tedavi süreci daha etkili başarılı olabilir. Hastalığını kabul etmeyen bireylerin, kendi sağlık durumlarını gerçekçi şekilde değerlendirmeleri, tedaviye açık olmaları önemlidir.

Hastalığını kabul etmeyen, ret eden; Doktoru rakip , düşman bilmektedir.

*** Hastalığını Kabul Edenler: Hastalığını kabul eden kişiler, tedavi sürecine daha olumlu yaklaşabilirler. Hastaların tedaviye uyum sağlamasını kolaylaştırır, iyileşme sürecini hızlandırabilir. Fakat çoğunlukta bazı insanlar hastalığını kabul etsede hekim yerine başka yollara başvurabilerek, hastalıkların ilerlemesine, kronikleşmesine neden olmaktadır.

*** Bir Ara Hallederizciler - Google Aramacılar: Bazı hastalar, sağlık sorunlarıyla ilgili hafife alıcı, savsaklayıcı tutum sergileyebilirler. “Bir ara hallederizciler”, sağlık sorunlarını erteleme, önemsememe eğilimindedir. Google aramacıları ise kendi kendini teşhis etme, tedavi etme çabasına, akıllılığına girebilirler. Yanlış bilgilendirme, yanlış tedavi seçeneklerine yol açabilir.

*** Doğal Tedavi Yöntemlerine Körü Körüne İnananlar: Doğal tedavi yöntemlerine inanan hastalar, alternatif çözümler arayışında olabilirler. Maydanoz, soğan suyu içiciler gibi, doğal yöntemlere güvenerek, körü körüne bel bağlayarak etkisiz, tedavi sürecini yürütebilirler. Bazen bilimsel kanıtlanmamış, etkinliği sınırlı olan yöntemlere yönelmelerine neden olabilir. Maalesef tüm iletişim mecraları tedavilerin etkin olmadığını söylese de böyle yönelimler artarak devam etmektedir.

*** Sahte Doktor Bulucular - Maddi Zorluk Çıkarıcılar: Sahte doktor bulucular, maddi zorluk yaratanlar - bulanlar, yani tedaviye gereksiz yere maddi kısıntı uygulayanlar, tedavi sürecini olumsuz etkileyebilir. Ev, araba kredisi ödemesi, oğlanı evlendirme gibi maddi yükler altında olan hastalar, tedaviye uyum sağlamakta, iyileşmekte güçlük çekebilirler. İnsanlar sağlıklı kalmanın, mal mülk edinmeden değerli olduğunu maalesef kavrayamamaktadırlar.

Hasta olmuş ama evi var
Hasta olmuş ama oğlu evlenmiş.

Kendini, sağlığını feda ederek yaşamda hedefleri başarmak maalesef artan hızda devam etmektedir. Günümüzde oldukça yaygın durumdur. İnsanlar, zamanı, varlıklarını daha verimli kullanmak amacıyla sağlıklarını tehlikeye atabilmektedirler. Ancak, sağlığın önemi göz ardı edilmemelidir. Kaliteli yaşam sürerken sağlıklı olmak şarttır. Hayatta hedefleri başarmak önemli olsa da, sağlığımıza dikkat etmekten asla vazgeçmemeliyiz.

Tedavi hunisi süreci, hastaların sağlık sorunlarını çözmek, iyileşmede önemli adımdır. Ancak, bazı hastalar, kendilerine gereksiz yere maddi zorluklar yaratarak (3. evinin kredisini bahane göstermek, 4. çocuğunu davul zurna - yemekli evlendirmeye çalışması) tedavi sürecini olumsuz etkilemektedir (tedavi olmamaktadırlar!). Makaleyle maddi gücü – imkanı olduğu halde “ev aldık, araba aldık kredi ödüyoruzcular” şeklinde adlandırılan, doktoru gereksiz yere maddi zorluklar ile meslek icrasına sürükleyen hastaların yeteri kadar iyileşemediklerini vurgulamak istiyorum.

*** Profesöre Gidenler - İyi Doktor Deyiciler: Bazı hastalar, tedavide ünlü/ünsüz profesöre başvurma eğilimindedirler. Bunlar, “normal” doktorları, diğer sağlık hizmeti sağlayıcılarını göz ardı edebilir, hatta küçümseyebilir. Aynı şekilde, bazı hastalar, tedavi - meslek icrasının masrafları nedeniyle para talep eden doktorlardan da uzak durma eğiliminde olup tedavi sürecini menfi etkileyebilir. Uygun tedavi seçeneklerinin kaçırılmasına, hastalığın artmasına neden olabilir. Hastalar kaçırılan, kaybolan sağlığın %100 geri gelmediği konusunda yeteri kadar ikna edilmelidirler. Mümkün ise hastalar, tedavinin tamamen geri gelmeme, başarılı olmama riski olduğuna ilişkin yeterli bilgilendirme yapılarak ikna edilmelidirler.

Maalesef bazı insanlar maddi varlıklarının korunmasını sağlıklarından önemli görmektedir.

Servete Mala Mülke Yaşayanlar Sağlıklarını Feda Ediyorlar.

*** Ego, Kişisel Çıkar Çatışmaları: Hekim-hasta ilişkisindeki ego, kişisel çıkar çatışmaları, tedavi sürecini olumsuz etkileyebilir. Doktorun , hekim hasta bağı kurulmamış hastaya “sen” demesi gibi durumlar, iletişim sorunlarına yol açabilir. Aynı şekilde, bazı hastalar da doktorlarla kişisel, duygusal çıkar çatışması içine girebilirler , tedavi sürecinin etkinliğini azaltabilir. Hastalar , empati, anlayışla Hekimleri karşılamalı, iletişimde açıklık, saygıyı korumalı, kişisel çıkar çatışmalarından uzak durmalıdır. Hekim-hasta bağı, tedavi sürecinin başarısında önemli faktördür. Hastaların hekimle güven, destek temelinde ilişki kurması, tedaviye uyumlarını artırır, iyileşme motivasyonunu yükseltir. Hekimler de, hastaların duygusal ihtiyaçlarını anlamalı, hastalarla işbirliği yaparak tedavi sürecini yönetmelidir. Hasta, hekimin yönlendirmelerine uyum sağladıkça, hastada, hekimi destekleyici rol üstlendikçe, iyileşme süreci olumlu yönde etkilenecektir.

Tedavi sürecindeki zorluklarla başa çıkan, iyileşen hastalar, motivasyon kaynağı olabilirler. İyileşenlerin başarı hikayeleri, diğer hastalara umut ilham verebilir. Hekimlerin iyileşme sürecini desteklemek , başarı hikayelerini paylaşmaları önemlidir. Tedavi sürecinde karşılaşılan zorluklar, hastaların tutumları, hekim-hasta ilişkisi etrafında yoğunlaşır. Hastaların hastalıklarını kabul etme, doğru bilgilere ulaşma, maddi zorluklarla başa çıkma, kendince maddi zorluk varlığı yaratmama, doğru tedavi seçeneklerini değerlendirme konularında Hekim destek vermesi önemlidir. Tekrardan, hastaların 1001 zorlukla meslek icrası yapan Hekime empati, anlayış - etkin iletişim becerileriyle Hekimleri benimsemeleri, işlerini kolaylaştırmaları, hastanın, tedavi sürecinin etkinliğini artırır, hastaların moralini yükseltebilir, motivasyonlarını artırabilir, tedaviye olan uyumlarını iyileştirebilir.

Hekim-hasta bağı, güvene dayalı ortamda kurulmalı, hastaların iyileşme sürecine aktif katılımları teşvik edilmelidir. Etkili tedavi sürecinde, hem hastaların hem de hekimlerin sorunların üstesinden gelmede birlikte çalışmaları, destekleyici ortam oluşturmaları gerekmektedir.
Tedavi Hunisi
nde
pasif iyileşme
ye
çalışanlardan olmayın.
SIFIR vajinal akıntı sağlıktır
Vajina; 
Akan ,
Kokan, 
Sızdıran,
İmtiyazlı, 
Bir organ değildir.

Şunu unutmayınız vajina akan, kokan, aksıran, tıksıran ucube – başa bela organ değildir. Vajina akmaz. Sıfır vajinalakıntı sağlıktır. Vajinal sağlık, sağlıklı vajina amacıyla yapmanız gerekenler kolay değildir. Şunlar eniyi başlangıçtır; Kadın vajinası, kadının bedenindeki enözel, hassas bölgelerden biridir. Vajinanın harekete geçirici etkisi, doğal şekilde cinsel dürtüleri uyandırır. Vajina, sadece fiziksel olarak değil, aynı zamanda duygusal olarak da dikkate alınmayı hak eder. Kadının iç dünyasının yansıması olarak, vajinaya; sevgi, şefkat, anlayışla , kendisine değer verilerek yaklaşıldığında, ilişkilerin derinlik kazanmasına katkıda bulunur. Partnerinin hassaslığı karşısında açılan vajina, özgüveni yükselterek ilişkilerin sağlam temeller üzerine kurulmasını sağlar. Hijyenik vajinanın romantikliği ise başka hiçbir şeye benzemez. İki insanın bedenlerinin birleştiği o an, duygusal, fiziksel bağın yoğun yaşandığı andır. Vajina, romantizmin ateşini körükleyen kavanozdur. İçinde barındırdığı sıcaklık, nem, feromonlar romantik anları daha da özel kılar, duygusal yakınlık hissi yaratır. Ancak kadın vajinasının büyük gücü, feromonal güç uyandırma, feromonal baskı altına alma potansiyelidir. Doğurganlık simgesi olarak, yeni hayatın başlangıcına ev sahipliği yapar. Kadının bedeninde gücün sembolüdür. Kendine olan inancı, kendini keşfetme yolculuğunda, vajina kadına güç, özgürlük hissi verir. İçindeki enerjiyi uyandıran kadın, dünyayı değiştirebilecek potansiyele sahip olabilir. Sonuç olarak, kadın vajinası, harekete geçirici etkisi, dikkate alınmayı sağlayan hassasiyeti, romantikliği, güç uyandırma potansiyeliyle harikulade organdır. Bu özellikleriyle, insan ilişkilerinde derin bağlar kurmamıza, sevgi, tutkuyu paylaşmamıza yardımcı olur. Kadının bedenindeki bu mucizevi organı keşfetmek, kadının kendini tam anlamıyla ifade etmesine, gerçek potansiyelini ortaya çıkarmasına yardımcı olabilir. Bazen kadın bu güç karşısında zehirlenerek vajinal hastalıkları görmezden gelebilir. Vajina mahrem organdır, ömür boyu kadın tarafından gizleniyor, hatta gizlemediğinizde hapis cezası bile var. Yani öğretilmiş gizleme dürtüsü, vajina hastalıklarını görmemeye, ihmal etmeye yatkınlık yaratıyor; buda tedavi sürecini imkansız şekle sokmaktadır. Kendinize sabit Jinekolog Hekim edinirseniz vajinanızla başınız belaya girmez. Halen vajinayı öğrenmeye devam eden profesyonelim, vajinalakıntı muazzam derecede kompleks nedenlerin bir araya gelerek oluşturduğu karmaşık denklemin sonucu olup; kendi kendine bitki börtü kullanarak basit yöntemler ile şifa arayanları okudukça içim gerçekten tabiri caiz ise cızz etmektedir. SIFIR VajinalAkıntı sağlıktır.
Sıfır vajinal akıntı sağlıktır
Kadın bedeninde kronik enflamasyonun büyük kaynağı vajinal akıntıdır. Kronik enflamasyon, vücudun bağışıklık sisteminin sürekli olarak aktif olması durumunda ortaya çıkan durumdur. Akut enflamasyon, genellikle enfeksiyon, doku hasarı gibi belirli tetikleyici faktöre yanıt olarak gelişen kısa süreli yanıtken, kronik enflamasyon ise uzun süreli, sürekli devam eden durumdur.

Kronik enflamasyon, çeşitli faktörler tarafından tetiklenebilir. Bunlar arasında tekrarlayan enfeksiyonlar (vajinal akıntı, vajinit, servisit, rahim iltihapları), otoimmün hastalıklar, obezite, stres, sigara içmek, sağlıksız beslenme alışkanlıkları, hareketsiz yaşam tarzı gibi etkenler yer alabilir. Kronik enflamasyon, vücutta inflamatuar yanıtı sürekli hale getirerek dokuların zamanla zarar görmesine, sağlık sorunlarına yol açabilir.

Kronik enflamasyon, çeşitli hastalıkların gelişimine katkıda bulunabilir. Bunlar arasında kalp hastalıkları, diyabet, kanser, Alzheimer hastalığı, romatoid artrit, inflamatuar bağırsak hastalığı gibi durumlar yer alır. Kronik enflamasyonun hastalıklarla ilişkili olması, uzun vadede vücudun bağışıklık sistemi, dokuları üzerinde olumsuz etkileri olduğunu göstermektedir.

Kronik enflamasyonun belirtileri kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Bunlar arasında sürekli yorgunluk, halsizlik, ateş, eklem ağrıları, kas ağrıları, sindirim sorunları, cilt problemleri, kilo değişiklikleri yer alabilir. Belirtiler, vücuttaki inflamatuar sürecin uzun süreli etkilerini yansıtabilir.

Kronik enflamasyonun tedavisi, temel olarak altta yatan nedenin belirlenmesi, tedavi edilmesini gerektirir. Sağlıklı yaşam tarzı benimsemek, dengeli beslenmek, düzenli egzersiz yapmak, stresten uzak durmak, uyku düzenine dikkat etmek, kronik enflamasyonun kontrol altına alınmasına yardımcı olabilir. Ayrıca, ilaç tedavisi, diğer tıbbi müdahaleler de gerekebilir.

Kronik enflamasyonun önlenmesi, yönetimi, bireylerin genel sağlık durumuna dikkat etmelerini, sağlıklı yaşam alışkanlıklarını sürdürmelerini gerektirir. Düzenli olarak jinekolog doktor kontrollerine gitmek, uygun tıbbi tedaviyi almak, stres yönetimi gibi önlemler, kronik enflamasyonun olumsuz etkilerini azaltmaya yardımcı olabilir.
Kadın bedeninde kronik enflamasyonun en büyük kaynağı vajinal akıntıdır.
Tetkikler hekimin kanaatinden üstün değildir
Tetkikler hekimin kanaatinden üstün değildir
Hastane Stresinden Uzaklık
✓ 
Özel Etkileşim
✓ 
Süre Sınırlamasız Muayene
✓ 
Mahremiyet – Gizlilik
✓ 
Hijyenik Ortam
✓ 
Teknoloji Kullanımı
✓ 
Konfor – Ferah Ortam
✓ 

Online Randevu

✓ 
3. Şahıslarla Temassızlık
✓ 
Güven – Nezaket – Zarafet
✓ 
Etik
✓ 
Tecrübe
✓ 
Profesyonel Destek
✓ 
Hasta Memnuniyeti & Sağlığı
✓ 
Fethiye’den 45′ uzaklıkta
✓ 
Dalaman’dan 10′ Uzaklıkta
✓ 
Köyceğizden 15′ Uzaklıkta
✓ 
Marmaris’den 40′ Uzaklıkta
✓ 
Muğla’dan 45′ Uzaklıkta
✓ 
Para değil

Mal mülk değil

En iyi eğitim , öğretmen değil !

Çocuğunuza bırakılacak en büyük miras şudur:

Sağlıklı

10 numara
☆☆☆☆☆ 
olacak şekilde “gebelik öncesi hazırlık + gebelik takibi + doğumunu” sağlayarak maksimum potansiyel IQ & EQ ya FETUSUN ulaştırılmasıdır.

Yani fetusu hayata 5/0 önde başlatmaktır. 

Eğer bunu sağlarsanız; sağlamak 15 – 30 bin USD civarı para harcamaktan geçer. O zeki, ahlaklı, yetenekli çocuk başarı sarmalında zirveye hemen çıkar, müthiş gelir elde eder; emekli olduğunuzda size ev araba aldığı gibi, dünyayı gezmenizde size tatil hediyeleri ayarlar. Eğer bunu yapmak yerine, 15 – 30 bin USD’ye ev, araba alabilirsiniz ama, çocugunuz sizin ölmenizi, mirasın kendisine kalmasını bekler, sonrada onu tüketerek yer yada üzerinizdeki evi ipotek göstererek iş kurar , batırır yada sürekli sizden para ister, sizde sürekli kaçar , bahane uydurursunuz…

Çıkar çatışmalarıyla berbat olmuş hayat yaşamamak için süper kaliteli bebekler doğurun.

Rahimde mikrop kaparak bitik, pert olmuş, erken doğmuş, kansızlığa, kötü rahim şartlarına ( urlu, vajinal akıntılı, kistli, varisli ) yani haşat rahimlerden eksik – vasat doğan bebeklerinizle, büyüdüklerinde “çıkar çatışmasına” girmemesi; doğmadan önce, gebelik süreci & doğumuna maddi kaynak harcanmasından geçer.
AGAÇ YAŞ İKEN, İNSAN RAHİMDE İKEN EĞİLİR.

Bebek;

Zeki doğarsa ahlaklı olur.
Zeki + ahlaklı olursa zengin olur. 
Zeki + ahlaklı + zengin olursa sana ev araba almayı bırak toplumun tamamı müreffeh olur, zenginleşir.

İnsana yani kendi kanına – canına yatırım yapmalısın yada çıkar çatışmalarıyla bomboş hayat yaşamak durumunda kalırsın.
Sana göre yatırım nedir?
Muğla Jinekolog Doktor Muayenehane
Kadın
ın,
Sonraki Nesil
lerinin (
Fetus
,
Bebek
,
Çocuk
,
Torun
) Sağlıklarını
Mutlu Huzurlu
Devam Edebilmesinin Yegane yolu,
jinekolojik Organ
ların
Rahim
,
Yumurtalık
,
Tuba Uterina Tüpler
,
Rahim Ağzı
,
Vajina
,
Vulva
gibi
organ
ların
Topyekün Sağlık
Şekil
de
Nesilden Nesile Aktarılma
sından
Geçmek
tedir.
İhmal
Edilen Her
Kadın Hastalığı
,
Zaman
İçerisinde
Çeşit Çeşit
Hastalıkların;
Romatolojik
,
Nörolojik
,
Psikiyatrik
,
Onkolojik
Hatta
Odontojenik
Problem
lerin
Gelişim
i İçin
Tetik
(
Tetiklemek
) Olabilir.
Sebep
,
Müsebbip
Olanın;
Kadınsal Şikayet
ler Olduğu,
Gizliden Gizliye
İşlediği Yani
Kök
enin Jinekolojik Hastalık Olduğu
Akıl
ınıza Bile Gelmeyebilir.
Tahlil
lere
%100 İnanmak
Size
Ciddi
Vakit
Para
Yaşam Süresi
Kaybettirebilir.
Basit Yöntem
+
Kolaya Kaçmak
Olan Sayfalar Dolusu
Tetkik Sonuçları
na Sakın Aldanmayın,
Tetikler Normal Çıktı
; Sağlıklıyım Diye
Körü Körüne Bel Bağlama
yın. Hekim Dışında
Hiç Bir Şey
e
%100 Güven
meyin. Özellikle Jinekolojik Hastalıkları; Kan – İdrar Tetkikleri
Başarılı
, Oranda
Tespit
Edememektedir.
Kronikleşmiş
İlgi
siz Gibi Gözüken Hastalıkların
Kök Sebep
lerinin Jinekolojik Olması Size,
Çevre
nize
Alaka
sız, Saçma Bile Gelebilir.
Dikkat
Ediniz! Jinekolojik Hastalığı Bekleterek;
Kendi Kendine
,
Zaman Tanımak
la
Vakit Geçirmek
le
İyileşme
si
Mümkün
Değildir.
Dişi
Bireyler, jinekolojik Şikayetlere;
Semptom
lara Hızlı
Adaptasyon
Evrim
i Sergilediğinden, Bunda
Toplumsal Kanıt Kuramı
da Etkin Olup
Kadınlara Özgü Hastalık
Hızlı İvmeyle
Kronik
Olabilmektedir. Adaptasyon + Kronikleşme İnsan
Psikoloji
siyle Birleşince
Kadınsal Şikayetleri Normalleştirme
Kaçınılmaz Olmaktadır. Bu
Baş Edilmesi Zor
Psikoloji
ye Giren
Kadınlar
Jinekolojik Hastalıkların Sebep Olduğu
Komplikasyon
ları , Hastalıkları Taşıyabildiği
Ömür
e Kadar Kendine , Ailesine Yük Edebilmektedir (Bu Birliktelik; Adaptasyon + Kronikleşme Hastalık İçin Bulunmaz Nimettir). Sizi,
Ailenizi
, Gelecek Nesilleri Bu
Patolojik
Birliktelik
Kıskaç
lanmasından;
Hastalıklara Hamal
Durumundan Koruyacak
Tek Güç

Tecrübeli Jinekolog

İle
Yaşam Boyu
nca Sürecek
İş Birliği
Yapmaktır.
Hayat Boyu
nca Sabit Değişmez

jinekolog

Doktorunuz Olmalıdır. Böylece Tüm Kadınsal
Sağlık Bilgileri
niz Tek Elde ,
“Tek Beyinde”
Toplanacağından Size
Erken Tanı
,
Etkin Tedavi
ler Olarak Geri Dönecektir. Sabit Değişmez Muğla Jinekolog Doktor Edinmek Başta Jinekolojik Olmak Üzere
Topyekün
Hayat Kalitesi
ni Yükseltir. Kadın
Hastane
de Hangi Jinekolog Doktor Bulunuyorsa, Rastgele
Randevu
Alma
Hatası
ndan Vakit Kaybetmeden Uzaklaşmalıdır, Bu
Ucuz
cu Yaklaşım
Canınızı Sıkan
Hastalık
,
Düşkünlük
Olarak
Bela
Olmadan; Hastahanede Hangi Doktor Varsa Ona Gitme
Öğretilmiş Dürtü
sünden
Acil
iyet İle Sıyrılıp; Kendinize Sabit
Kadın Doğum
jinekolog
Doktor
Bulmanız – Edinmeniz Gerekmektedir. Ayrıca
Sabit Değişmez

jinekolog Doktor

, Günün
Önemli
Anında
Ara
yabileceğiniz,
Korku
Olmadan
Soru
Sorabileceğiniz
Utanma
Yaşam
adan
Tartışma
,
Fikir Alış Verişi
Yapabileceğiniz Muğla

Jinekolog Hekim

Mesut Bayraktar Her Daim
Bir Telefon Kadar Uzakta
Olacaktır.
Kadın Rahatsızlığı
nıza
Şifa
Çare
Deva
Bulamıyorsanız, “
Esas Temel Kök Sebep
“; Aksi
İspat
Edilene Kadar jinekolojik Olabileceğini
Hiç Ama Hiç
Unutma
yınız.
Sağlık
Değerli
dir,
Önemse
yin
Kadınsal Sorun
larınızı
Göz Ardı Etmek
Büyük Hata
dır; Masrafsız Görünen
Alışmak
,
Normalleştirmek
Basitleştirmek
Tuzak
lanmasına Kapılmayınız.
Doğru Teşhis
Gerçek Tedavi
Arayanlara
Muğla En İyi Jinekolog
lar Arasında Olan
Muğla Kadın Doğum Doktoru

Mesut Bayraktar

Özel Muayenehanesinde
Kadirşinas
Hastalarını Bekler;
Klinik
İçerisinde
Ultrason
Kolposkopi İncelemesi
Sıvı Bazlı Servikal Smear
Yapılmaktadır.
Muayene Olmak
İyi
Başlangıçtır.
Bugün
Tedavi Olmak
İçin
Adım At
ın. Ömür Boyu Devam Edecek
Hekim Hasta Bağı
Geliştirmek
amacıyla

WhatsApp Online Randevu: 05467740159

Vasıta
sıyla
İletişim
e Geçerek

Jinekoloji

Bilim
Dalına
Kendini Adamış
Meslek Ustası
Olan jinekolog
Operatör
Dr. Mesut Bayraktar’a Muayene Olarak
Tanış
abilirsiniz.
Özel
Muayenehane
m
Otele En Yakın Kadın Doğum Doktor
Konum
undadır.

Vajinal Ultrason

Miyom

Polip

Kist

Muğla Kürtaj Doktoru

Rahim Kanaması

Vulvar Distrofi

Mantar

Vajinal Akıntı

Kolposkop

HPV Siğil

Gebelik Bulantı Kusması

Muğla Kadın Doğum

Düşük Riski

Kısırlık İnfertilite

Orgazm Bozukluğu

En İyi Jinekolog

En Yakın Kadın Doğum Doktor

Jinekolog Mesut Bayraktar

Riskli Gebelik Takibi

Ayrıntılı Ultrason

Detaylı ultrason

Yumurtalık Kisti

liken planus skleroz Vulva distrofi

Gizli Evlilik Dışı

İstenmeyen Gebelik kürtaj

Rahim İltihabı

PID

Sürekli

Tekrar Eden

vajinal kaşıntı mantar

vajinal kötü koku

Menopoz Renovasyon Gençleşme

orgazm Aşısı

Vajina Sıkılaştırma

Vajina Genişlemesi

Vajinadan Ses Gelmesi

Rahim Sarkması

idrar kaçırma

Rahim

Vajinal

Akıntı

Yanma

Kaşıntı

Acıma

Sancı

Batma

Kanama

Lekelenme

Gebelik Şüphesi

PCOS

Kolposkop

HSV

LSIL

HSIL

Konizasyon

HPV

Rahim Ağzı Yırtığı

Vajinal Kanama

Servikal Ektropiyon

Bel Ağrısı

Kronik Mantar

Sorunlarınızda
Tedaviye Giden Yol
u 1 (Bir)
muayene
Başlat
ır.
Kadın sağlığını koruma
,
hastalıkları iyileştirme
misyon
una Sahibim ;
Rahatlık güvenlik önceliğimdir
.
Hastayla bireysel ilgilenmek
,
hastaya uygun tedavi
plan
ları sunarım. Muğla ‘da bulunan
modern özel muayenehane
m
konforlu ortam
sunar.
Ortaca
Göcek
Dalyan
Dalaman
Köyceğiz
Marmaris
Fethiye
Muğla

Muğla Kadın Doğum Özel Muayenehane

Beşköprü Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No:62 Kat: 3 Daire:5, Muğla, 48600, Türkiye

Jinekolog Doktor Mesut Bayraktar

Beşköprü Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No:62 Kat: 3 Daire:5 Ortaca, Muğla, 48600, Türkiye
+905467740159
* 
Genital Hijyen
sizlik
Genetik Hijyen
i Bozar. 2023 * Herkes Hasta Olur; Herkes
En İyi Hekim
İster. 2022 *
Kadın Hasta İse Evde Huzur Yoktur.
2020 *
Jinekolojik Hastalık Başka Hastalığı Tetiklemiş İse Buna Yüksek Riskli Jinekolojik Hastalık Denir.
2020 *
Kadın Hastalığını Kabul Etmiyorsa Evde Dirlik Yoktur.
*
Gebelikte Tasarruf(Kısıntı) Olmaz. Gebelikte Mal - Mülk Feda Edilir.
*
Kadın Hasta İse Kök Sebep Aksi İspat Edilene Kadar Jinekolojiktir.
*
Gebelik Fizyolojik Dönem DEĞİLDİR. Gebelik Hastalık – Ölüm Riski Barındıran Olağanüstü Dönemdir. Tecrübeli , Öngörüsü Açık Hekime Teslimiyet Gerektirir.
2018 *
Gebelik Hastalıkları, İhmal Edilmiş Jinekolojik Hastalıkların Komplikasyonudur.
*
Gebelik Hastalıkları; Tanısı Konulmamış Jinekolojik Hastalıklardır.
MB, 2016) *
Gebelikte Kazanılacak 1 Puan IQ, Bebeğinizi Başarı Sarmalında Üstlere Taşır.
*
Enfeksiyonla Gezmeyi ''Sorun Görmeyen'' Gebeyi En Mükemmel Sağlık Sistemi Bile Koruyamaz.
* Rahim; Dayanan - Sabreden - Kolaylık Gösteren - Halden Anlayan Organ Değildir.
* Sıfır Vajinal Akıntı Sağlıktır.
Mesut Bayraktar, 2016
Mesut Bayraktar
Rudolf Virchow (Louis Pasteur, Robert Koch savundukları;hastalıkların mikrop teorisine inanmıyordu. Hastalıkların, dış patojenlerden değil, hücrelerin içindeki anormal faaliyetlerden kaynaklandığını öne sürdü). Aynı zamanda Max Gerson’da hastalık gelişmeden önce metabolik bozulmanın başladığını kitabında yazmıştır.

Mesut Bayraktar ekolleri birleştirerek modifiye ederek meslek icrasında bulunmaktadır. Rudolf Virchow‘unda haklı olduğunu vurgulamaktadır.
Bu dünyada vajina nedeniyle hiç hasta olan kadın yok ama hastaneler kadınlar tarafından doldurulmuş durumdadır.

Vajinanın mahremiyeti, toplumda cinsel organların gizlenmesine yönelik tabuların olduğu bir gerçektir. Bu durum, kadınların vajinal sağlık konularında çekingenlik yaşamasına, ihmal etmelerine neden olabilir. Ancak, sağlık konularında bilinçlenmek ve kendini bilgilendirmek önemlidir.

Jinekolog hekimin desteğini, yönlendirmesini sağlamak, vajinal sağlığı koruma, tedavi süreçlerini kolaylaştırabilir. Jinekolog hekim, uzmanlığı, deneyimiyle vajinal sağlık konularında doğru teşhis & tedavi yöntemlerini sunabilir. Düzenli olarak jinekolojik kontroller yapmak, potansiyel sorunları erken dönemde tespit etmek sağlığı korumak açısından önemlidir.

Vajinal akıntının kompleks nedenlerden kaynaklandığı doğrudur. Birçok faktör, hormonal değişiklikler, enfeksiyonlar, stres, hijyen alışkanlıkları vb. vajinal akıntıyı etkileyebilir. Her bireyin vajinal sağlık deneyimi farklı olabilir, bazıları basit çözümler arayabilir. Ancak, önemli olan, herhangi şüphe veya rahatsızlık durumunda jinekolog uzman doktora başvurmak; doğru teşhis - tedaviyi almak.

Unutmayalım ki, vajinal sağlık her kadının hakkıdır, sağlıklı yaşam için önemlidir. Kendini bilgilendirmek, doğru kaynaklardan bilgi edinmek, jinekolojik sağlık konularında profesyonel yardım almak sağlığımızı korumak için önemli adımlardır.
Bu dünyada vajina nedeniyle hiç hasta olan kadın yok ama hastaneler kadınlar tarafından doldurulmuş durumdadır.
Vajina En Hızlı Kontrol Dışına Çıkarak Hastalık Üreten Organdır.Vajina Hastalıkların Anasıdır.
Vajina En Hızlı Kontrol Dışına Çıkarak Hastalık Üreten Organdır.Vajina Hastalıkların Anasıdır.
Web sitemdeki makalelerin büyük kısmının içeriklerinin telif hakkı Jinekolog Op. Dr. Mesut Bayraktar’a aittir. Makalelerin büyük kısmı hak sahipliğinin tescili amacıyla elektronik imzalı zaman damgalıdır. Sitemdeki makalelerin kopyalanarak veya özetlenerek izinsiz şekilde başka web sitelerinde yayınlanması halinde hukuki ve cezai işlem yapılacaktır. Kişisel Verilerin Korunması Kanununu Sınırlı Sorumluluk Beyanı Web sitemizin içeriği, ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. Web sitemizin içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Sitede kanun içeriğine aykırı ilan ve reklam yapma kastı bulunmamaktadır.
Gizlilik Tercihleri