Menopozu Geciktirmek Mümkün mü? GEREKLİ Mİ?

Tıbbi olarak menopoz, arka arkaya en az 12 ay boyunca adet görmediğiniz anlamına gelir. Yine de, düzenli veya düzensiz adet görmekten hiç adet görmemeye geçiş bir yıldan çok daha uzun sürebilir. Bazı kadınlar için 8 yıl veya daha fazladır. Peki, bu geçişe ne zaman başlayacağınızı hangi faktörler etkiler? Menopoza başladığında, bunu geçiktirmek için herhangi bir şey yapabilir misiniz?

Menopoz

Tıbbi olarak menopoz, arka arkaya en az 12 ay boyunca adet görmediğiniz anlamına gelir. Yine de, düzenli veya düzensiz adet görmekten hiç adet görmemeye geçiş bir yıldan çok daha uzun sürebilir. Bazı kadınlar için 8 yıl veya daha fazladır. Peki, bu geçişe ne zaman başlayacağınızı hangi faktörler etkiler? Menopoza başladığında, bunu geçiktirmek için herhangi bir şey yapabilir misiniz?

Genetik, menopozun başlama yaşını belirlemede büyük rol oynasa da, bilim adamları diyetinizin, egzersiz alışkanlıklarınızın, sosyoekonomik durumunuzun, jinekolojik sağlık durumunuzun ve diğer yaşam tarzı faktörlerinin de etkili olabileceğini düşünüyor.

Çoğu kadın İçin menopoz ne zaman başlar?


Doğal menopoz ve perimenopoz söz konusu olduğunda muazzam bir ‘normal‘ aralığı vardır. Doktorlar bunun 40’lı yaşlarınızda başlayabileceğini söylüyor, ancak ABD’de ortalama yaş 51’dir. Türkiye’de ise 48 dir.

Aile geçmişiniz ve etnik kökeniniz genel menopoza girme yaşınızı etkileyebilir. Örneğin araştırmalar, Siyahi ve Latin kadınların genellikle Beyaz ve Asyalı kadınlardan yaklaşık iki yaş daha genç menopoza girdiğini gösteriyor.

Menopozu Geciktirmek İçin yapabileceğiniz bir şey var mı?


Araştırmacılar, regl dönemlerinizin bitmesini beklediğiniz yaşa yaklaşıyorsanız, muhtemelen zamanlamayı değiştirmek için yapabileceğiniz pek bir şey olmadığını düşünüyor. Ancak bir ömür boyunca, çeşitli faktörler doğal menopozun daha geç başlamasına katkıda bulunabilir. Üreme yaşamını uzatan alışkanlıklar ve özellikler hakkında daha fazla araştırma yapılması gerekse de, şimdi bildiklerimiz bunlar.

Hamilelik ve emzirme öyküsü


Çocuklarınızı; bebeklik döneminde yedi ila on iki ay emzirdiyseniz, 45 yaşından önce menopoza girme şansınızı azaltmış olursunuz. Anne sütü ile alınan , mikroplara karşı koruyucu antikorlar ve çeşitli bağışıklık hücrelerin, bebeğin yumurtalıklarını bu etkenlerden koruduğunu düşünmekteyim.

Ek olarak bir kadın emzirme yoluyla bedenindeki toksinleri (örneğin dioksin) atabilmektedir (malesef bu bebeğe geçme ile atılmadır) ve azalmış toksin yükü de menopoza geç girmeye sebep olabilmektedir. 6 aylık emzirme ile bebeğe atılan dioksin miktarı, bir kişinin ömrü boyunca alacağı dioksin miktarının yarısına yakındır.

Oral kontraseptifler

Çalışmalar, üreme yıllarınızda doğum kontrol hapı kullanmanın, özellikle Siyah kadınlar için menopozun daha geç başlamasıyla ilişkili olduğunu gösteriyor. Doğum kontrol haplarının neden menopozu geciktirdiğini anlamak için daha fazla araştırma yapılması gerekiyor.

Bazı araştırmacılar, doğum kontrol haplarının yumurtaların salınmasını önleyerek üreme ömrünü uzattığını, çünkü menopozun yumurta arzı tükendiğinde başladığını teorize etmektedir. Diğer araştırmacılar, menopozu tetikleyen şeyin yumurta sayısı değil, yumurtalık foliküllerinin işleyişi olduğunu söylüyor.

Eğitim


Eğitimli kadınlar eğitimsiz kadınlara göre menopoza daha geç giriyor. Bu bağlantının nedenleri tam olarak açık olmamakla beraber kişinin başta jinekolojik hastalıklardan korunma, mikrobiyal hastalıkların tedavisini erkenden alma gibi bilinç düzeyine sahip olması büyük bir etkendir.


Orta derecede alkol kullanımı


Alkol tüketimi ve menopozun etkileri göz önüne alındığında, araştırma, hiçbir etki bulamayan bazı çalışmalar, erken menopoz bulanlar ve yine de alkol tüketiminin menopoz başlangıcını geciktirebileceğini bulan diğerleri ile karşılaşılmaktadır.

Toplam 100.000’den fazla kadını içeren 20 çalışmanın 2016 meta-analizi, düşük ila orta düzeyde alkol alımını (günde 16 g kadar) karşılaştırırken, haftada 1-3 defa içki tükettiğini bildiren kadınlar((günde 10 g kadar)) ile içmeyenler arasında bir ilişki (orta derecede alkol alımı ve geç menopoz başlangıcı) olduğunu buldu. Bununla birlikte, alkol alımı, dikkate alınması gereken artmış kanser riski ile de ilişkilidir. Alkol alımının menopoz yaşını geciktirmede yararlı olup olmayacağını belirlemek ve potansiyel doz ile etkileşimi ve altta yatan mekanizmaları anlamak için gelecekteki çalışmalara ihtiyaç vardır.

Burada faydalı olan alkol türünün Resveratrol (enerji kullanımını kolaylaştıran, mitokondriyal sağlığa iyi gelen) adlı bir madde içeren ve bunun miktarının fazla olduğu üzümlerden yapılmış kırmızı şarap olduğunu vurgulamak iyi olur.

Kalori, meyve ve protein açısından yüksek diyetler


Diyetinize bol miktarda meyve ve protein dahil etmek, yani antioksidan dahil etmek doğal menopozun daha geç başlamasıyla ilişkilidir; genel olarak daha fazla kalori tüketmek de öyle. Aslında, araştırmacılar daha yüksek bir vücut kitle indeksine (VKİ) sahip olmanın daha geç bir menopozu öngördüğünü bulmuşlardır. Büyük bir İngiliz araştırması, yağlı balık (omega-3 yağ asitlerinin insan vücudunda antioksidan aktiviteyi tetiklediği düşünülmektedir) ve taze baklagil yemenin menopozu birkaç yıl geciktirdiğini buldu.

Başka bir araştırma, süt ürünleri ve D Vitamini tüketmenin, daha az tüketen kadınlara göre erken menopoz riskinizi yüzde 17’ye kadar azalttığını buldu.

Gecikmiş menopoz genel sağlığınız İçin ne anlama gelir?


Olumlu tarafı, daha geç bir menopoz, daha düşük osteoporoz ve kırık riski ile ilişkilidir. İnsanlar daha geç bir yaşta menopoza girdiklerinde, kardiyovasküler hastalık ve ateroskleroz nedeniyle ölme riskleri de azalır.

Yine de haberler tamamen pembe değildir. Gecikmiş menopoz meme, endometrial (rahim) ve yumurtalık kanseri riskini artırır.

Kötü Jinekolojik Konfor – Kötü Jinekolojik Miras Alınması

Sürekli vajinal akıntıya sahip bir kadının yumurtalığı , uzun süreli bir mikrobiyal yük riski altında kalacağından ve de enflamatuar yük altında olacağından yani kronik pelvik enflamasyon ve pelvik enfeksiyonlar overlerdeki yumurta rezervininin fonksiyonunu bozacağından hem menopozu erkene çekebilir hem de kadını cerrahi menopoza taşıyacak silsileleri de başlatabilir.

Doğum hasarlarına bağlı yani perineal hasar, vajinal hasar, servikal hasar( emmet yırtığı) yaşamış, hatta rahimi varislenmiş, miyom – polip üretmeye başlamış bir kadında jinekolojik konfor ve jinekolojik hijyen defekti oluşabileceğinden, doğal olarak overlerdeki yumurta rezervininin fonksiyonu bozulacağından , bu durumlar hem doğal menopozu erkene çekebilir hem de kadınının cerrahi menopoza taşıyacak silsileleri de başlatabilir.

Ardışık şekilde kötü jinekolojik miras alınması;

 • Sizin; erken doğum, zor doğum (hipoksi) , oligohidramnios , İUGR, … gelişerek doğmuş olmanız
 • Anneniz size hamile iken korioamnionit gelişerek (fetal(sizin) overlerin mikrobiyal temasa maruz kalması) doğmuş olmanız
 • Plasenta dekolmanı, plasenta previa veya plasenta anomalileri, Plasental infark , Amniotik sıvı embolisi gibi ciddi gebelik olaylarına maruz kalınmış olması gibi intrauterin kanlanmayı – doku oksijenizasyonunu etkileyecek durumların oluşmuş olması ve bunlara maruz kalarak sizin doğmuş olmanız
 • Preeklampsi – eklampsi , AFAS gibi obstetrik acil durumların gebelikteki fetal periyodunuzda gelişmiş olması ve bunlara maruz kalarak sizin doğmuş olmanız
 • Miyomlu (yani kanlanma eksikliği olan) bir rahimde büyümeye çalışan bir fetus olmuş olmanız, sizin doğmuş olmanız
 • Şu yukarıda bahsettiklerimi ”sizin” annenizin yaşamış olması, yani annenizin; kendi annesinden(sizin anneannenizden) kötü bir jinekolojik miras alması ve aynı kötü jinekolojik mirası sizin de yaşayarak doğmuş olmanız (ardışık kötü jinekolojik miras silsilesi).
 • Annenizin kronik vajinal akıntı ile yaşamayı öğrenmiş olarak size gebe kalması, bunun sizi rahim içerisindeyken etkilemesi, sizin de yaşamınızın ilerleyen yıllarında kronik vajinal akıntıyla yaşamayı; miraslı öğrenme ile (biz akıntılı aileyiz) öğrenmiş olmanız ve bunun uzun vadeli pelvik enflamasyon ve pelvik enfeksiyonlara (akut, subakut, kronik) neden olması.
 • Kötü jinekolojik kondisyona ek olarak ilerleyen yıllarda eklemlenen çoklu diş çürükleri ve kötü oral hijyenin kombo yapması ve jinekolojik iyilik halinizi milim milim tüketmesi

Menopoz başlangıcını ne hızlandırır?


Aile geçmişinize ve etnik kökeninize ek olarak, birkaç faktör menopoza 1-3 yaş daha erken girmenizi sağlayabilir:

 • Sigara içmek, minimum 3 yıl menopozu erkene alabilir. Sigara yumurtalarınızda bir hipoksik ortam ve kimyasal maruziyete yani erken yıpranmaya neden olmaktadır. Bununla birlikte sigara içen kadınlarda vajinal akıntı gibi jinekolojik problemler daha fazla olmakta ve buda menopozu öne çekebilir.
 • Düzenli bir cinsel hayatın olmaması menopozun gecikmesini önlemektedir (kullanılmayan uzuvlar körelir, darwin evrim teorisi). Erkek tarafından üretilen feromonların da menopozu geciktirdiğinden de bahsedilmektedir.
Cinsel sıklığa göre doğal menopoz yaşı için sağkalım eğrileri; Kaplan – Meier tahminleri.
 • Alkolden uzak durmak
 • Vejetaryen diyeti (hem zayıf oluyorlar hem de hayvansal besin eksikliği oluşuyor)
 • Çoklu doymamış yağ, rafine makarna ve pirinç açısından yüksek diyetler (diyabeti, insülin direncini tetikleyen besinler östrojen üretimini artırarak menopozu erkene çekebilirler)
  • Çoklu doymamış yağ içerenler;
   • Ayçiçeği, mısır, soya fasulyesi ve keten tohumu yağları
   • Ceviz
   • Kanola yağı 
   • Tekli doymamış yağ içerenler;
    • Zeytin, yer fıstığı ve kanola yağları
    • Avokado
    • Badem, fındık ve ceviz gibi yemişler
    • Kabak çekirdeği ve susam gibi tohumların yağlarıdır
 • Düşük miktarda ( ömür boyu) güneşe maruz kalma (D vitamini eksikliği)
 • Düşük gelir ve eğitim seviyeleri
 • Oksidanlara artmış maruziyet ve azalmış anti-oksidan kapasite
  • Antioksidanlar, oksidatif stres olarak bilinen serbest radikallerin neden olduğu hücre hasarına karşı koruma sağlayabilir.
  • Oksidatif strese yol açabilecek faaliyetler ve süreçler şunları içerir:
   • Mitokondriyal aktivitede bozulma (mitokondriyal heteroplazmi artışı)
   • Aşırı egzersiz
   • İltihaplanma ve yaralanma nedeniyle doku travması
   • İskemi ve reperfüzyon hasarı
   • Belirli gıdaların, özellikle rafine ve işlenmiş gıdaların, trans yağların, yapay tatlandırıcıların ve bazı boya ve katkı maddelerinin tüketimi
   • Sigara içmek
   • Çevre kirliliği
   • Radyasyon (yüksek irtifada bile maruziyet oluşabilir, çok sayıda ve yüksek irtifada uçak seyahatleri)
   • Kemoterapi dahil olmak üzere pestisitler ve ilaçlar gibi kimyasallara maruz kalma
   • Endüstriyel solventler
   • Ozon
 • Bu tür faaliyetler ve maruz kalmalar hücre hasarına neden olabilir ve şunlara yol açabilir:
  • Serbest demir veya bakır iyonlarının aşırı salınımına
  • Enfeksiyonla mücadelede rolü olan bir tür beyaz kan hücresi olan fagositlerin aktivasyonuna ve kronik enflamasyona
  • Serbest radikal üreten enzimlerde artış
  • Elektron taşıma zincirlerinin bozulması (enerji üretiminin ve kullanımının bozulmasına)
 • Bütün bunlar oksidatif strese neden olabilir. Oksidatif stresin neden olduğu hasar kanser, ateroskleroz ve görme kaybı, erken menopoz, kronik enfeksiyonlar ile ilişkilendirilmiştir. Serbest radikallerin hücrelerde bunlara ve muhtemelen başka durumlara yol açan değişikliklere neden olduğu düşünülmektedir. Antioksidan alımının bu riskleri azalttığına inanılmaktadır. ‘Antioksidanlar radikal toplayıcı, hidrojen donörü, elektron donörü, peroksit ayrıştırıcı, singlet oksijen söndürücü, enzim inhibitörü, sinerjist ve metal şelatlayıcı ajanlar gibi davranır.’

Kadın Üreme Sisteminin Yaşlanma Aşamaları Nelerdir ?

Menopoz geldiğinde ne beklemeliyim?


Bu önemli geçiş, onu yani menopozu yaşayan herkes için farklıdır, ancak bazı belirtiler oldukça yaygındır. Perimenopoza girerken ve menopoza girerken, muhtemelen bu fiziksel ve duygusal semptomlardan birkaçını yaşayacaksınız:

 • Vazomotor semptomlar ( sıcak basması ve gece terlemesi, çarpıntı olarak da bilinir)
 • Vajinal kuruluk, cinsel ilişkide ağrı
 • Uykusuzluk
 • Konsantrasyon zorluğu
 • Kaygı veya depresyon
 • Kilo almak
 • Azalmış cinsel dürtü
 • Azalmış kas ve kemik kütlesi
 • Seyrekleşen saç

Yumurtalıkları dondurma İle menopozu ötelemek

Genellikle anahtar deliği cerrahisi olarak bilinen laparoskopi ile hastanın yumurtalığının küçük bir parçasını çıkarmak için kullanılır ve daha sonra yaklaşık -150 santigrat derecede bu yumurtalık dokusu dondurulur. Doku daha sonra hasta menopoza girene kadar bir buz bankasında tutulur.

Menopoza girildiğinde doku çözülür ve hastaya geri aşılanır. Bu daha sonra adet gören kadınlarda tipik olarak aktif olan seks hormonlarını tetikler ve dolayısıyla menopoz başlangıcını geciktirir. Fakat yumurtalık güçlü bir şekilde kanlanan bir dokudur ve bir kısmının alınması durumundan;geri kalan yumurtalık dokusuna hasar vermeden çıkarılması çok zordur. Bir kısmını ilerisi için korunmasını düşünürken , ciddi bir organ kaybına maruz kalmak uzak bir ihtimal değildir.

Menopozu ne kadar geciktireceği, dokunun alındığı ve geri konulduğu yaşa bağlıdır. 25 yaşındaki birinden alınan doku menopozu 20 yıl erteleyebilirken, 40 yaşındaki birinden alınan doku menopozu ancak 5 yıl erteleyebilir.

Menopoz Gerekli midir ?

Kesinlikle Evet !

Eğer menopoz olmasaydı 70 – 80 yaşında hamile kalarak (her şeye rağmen ölümcül dahi olsa doğurma dürtüsü); hem kendisi hem de bebeğiyle birlikte ölen kadınları görüyor olurduk. Ağır gelse bilse insan bir malzemedir. Malzemenin doğasında kullanıma bağlı yorulma vardır. Yaşlanan yani menopoza yaklaşan malzeme yorulur, malzeme yoruldukça daha hızlı yaşlanır. Bunlar da hastalıkları yani malzeme yetersizliği peşinde getirir.

Menopozun bir miktar geciktirilmesi iyidir fakat kadın sağlığı için menopoz gereklidir.

Östrojen sarhoşluğu konumu okumanızı ve menopoz ile birleştirmenizi tavsiye ederim.

Sonuç – öneriler

Sonuç olarak toparlamak gerekir ise menopozu geciktirmek mümkündür ve bu siz doğmadan, rahimdeyken, hatta sizin annenizden başlamalıdır.

 • Anneniz aynı sizin gibi sağlıklı olacak !
 • Annenizin en kaliteli yumurtalar ürettiği bir dönemde yani 20 – 30 lu yaşlarda çatlayan foliküllerden biri olmalısınız.
 • Kaliteli, yıpranmamış, enerjik – diri bir rahimde fetus olmalısınız !
 • Kaliteli ve süper bir rahim hayatınız (fetal süreç) olacak ! Annenizin rahiminden hasarsız ve etkilenmemiş olarak doğmanız lazım.
 • Abartı olmadan 6 -12 ay anne sütü almanız iyi olur.
 • İyi ve temiz bir ortamda gelişmeli ve beslenmelisiniz.
 • Gelişiminiz süresince jinekoloik konfor ve hijyeni optimal tutmalısınız, basit vajinal enfeksiyonlara (vajinal akıntıya) en yakın organın over olduğunu artık anlamış olmanız lazım.
 • Tek eşlilik azalmış jinekolojik enfeksiyon demek olduğundan iyi bir eş seçmelisiniz.
 • Hücrelerimizde oksidasyonu tetikleyen bireysel ve çevresel etkilerden, besinlerden uzak duracaksınız.
 • Antioksidan üretiminizi artıracak besinler tüketmek ve de vücutta üretilmeyen antioksidanlardan almak iyidir.
 • Eğitimli olmak menopozu geciktiriyor.
 • OKS kullanmak yardımcı olabilir.
 • Düzenli seks hayatı (haftada en az 1 defa ); tabii ki bunları yapabilmek için düzenli – sabit bir jinekologunuz olacak, hastanede hangi doktor varsa ona giderim mantığı ile aşılabilecek bir sorun olmadığını umarım anlatabilmişimdir.
 • Zengin bir toplumda yaşamak büyük bir avantajdır. Esasında erken menopoz bir fakirlik hastalığıdır.
Yaş 35 ve ömrün yarısı !

Sizi Hasta Eden Durum İle İlgili Atfetmediğin, Konduramadığın Jinekolojik Hastalık Olamaz mı?

Kök Sebep , Gizlide Kalmış Jinekolojik Hastalık Olamaz mı?

Biliyorum Jinekologa Gittin… Normal Dediler….

Hatta Tüm Tetkiklerinde Normal Çıktı…

Bunu-Bunları Bir Kenara Bırakalım…

Tedaviye Giden Yol , 1 ( Bir ) Muayene İle Başlar.

Bu Başlangıcı Yapmak İsterseniz WhatsApp +90546 774 01 59 Üzerinden Online Randevu Talep Ediniz.

Kliniğim Tamamen Hijyenik, Kesinlikle Mahremiyet Tabanlı Özel Hekimlik Hizmeti Vermektedir. Zaman Sınırlaması Olmadan (60 – 180 Dakika) Bire Bir İlgilenme Kişiye Özel Tedaviler İle Yanınızdayız. Sağlınızı Gönül Rahatlığıyla Mesut Bayraktar’a Emanet Edebilirsiniz. Jinekolojik Problemlerinizden Derinlemesine Ve Kalıcı Kurtulmanız Hayat Kalitenizi Artırdığını Vurguluyorum. İyileşmeniz Beni Mutlu Edecektir.

İhmal Edilen Hastalık; Başka Hastalıkların Tetiğini Çeker. Hastalıklar Bekletilerek Çözülmez. Kliniğimiz Tamamen Hijyenik, Kesinlikle Mahremiyet Tabanlı Özel Sağlık Hizmeti Vermektedir. Zaman Sınırlaması Olmadan, Bire Bir İlgilenme, Kişiye Özel Tedaviler İle Hizmetinizdeyiz. Sağlınızı Gönül Rahatlığıyla Bize Emanet Edebilirsiniz. İyileşmeniz Bizi Mutlu Ediyor. Jinekolojik Problemlerinizden Derinlemesine Ve Kalıcı Kurtulmanız Hayat Kalitenizi Artırır

Kadınların sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmeleri için, kadın sağlığını güçlendirme konusunda tutkuluyum. Hastamın endişelerini dikkatle dinlerim. Hekimlik sanatının bütüncül olması gerektiğinin farkındayım. Bu farkındalık ile hastalarımın  fiziksel, zihinsel ve duygusal sağlıklarını ele almaktayım. Amacım, iyileşmek isteyen her hastayla, sağlıklarıyla ilgili bakım hedeflerini seçmelerine ve önceliklendirmelerine izin verecek şekilde detaylı çalışmaktır. İyileşmek isteyen  her kadın ile hayatta oldukları yerde buluşmak için elimden geleni yapıyorum. Bir kadın hastanın benimle olan etkileşiminde,  ilk kez ”dinlenildiklerini hissettiklerini” açıklamaları ödüllendiricidir.

Kadın üreme sağlığı & bakımı çok yönlüdür. Doğum kontrol danışmanlığı yanında  gebelik takipleri, menopoz ve ötesine kadar ; Bayanların yaşamları boyunca sağlıklarını yönlendirmelerine profesyonel olarak yardımcı olmak istiyorum. Kadınların yanlarında çalışan güçlü sağlık savunucularına ihtiyacı var ve kendimi (Jinekolog Mesut Bayraktar ) bir ortak olarak ve bu ihtiyaçların karşılanmasında yardımcı olarak görmekteyim. Birey ve ailesi için; işe yarayan bir sağlık & bakım planı geliştirmek her hastada hedefimdir. Uyum sağlayabilen ve esnek olabilen (kanıta dayalı & bireye özgü modifiye uygulamalar dahilinde) Hekimlik melaikelerimi  sunabileceğimi hissediyorum, bu yaklaşım bireyin ihtiyaçları için sıradışı şekilde işe yarıyor.

 • Kişiselleştirilmiş , Sadece Bireye Göre Belirlediğim Tedaviler
 • Hastalarıma Minimum 60 Dakika Vakit Ayırmak
 • Detaylı İlgilenmek
 • Sevgi  Saygı  Zerafet
 • Kadirşinaslık  Cömertlik Tabanında Uzlaşma
 • Hastalık Sebeplerini Bir Dedektif Gibi Aramak
 • Tetikleyicileri Öncelikli Olarak Ortadan Kaldırmak Karakterime
 • Bilim Algıma Uygun Olduğundan; Mevcut İlerlemeleri Kendi Bilimim & Algı Perspektifimde Sürdürüyorum.

Tecrübeli Jinekolog Doktor Olarak Mugla İlinde Çalışmaktayım. Tedavi Yeteneklerim Arasında Ayrıntılı Ultrason Bulunmakla Beraber Miyom Polip Hastalığının Tedavisi ve Ameliyatı, Yumurtalıklarda Kist Tedavisini Özel Muayenehanemde Sunmaktayım. Mahremiyet Gizlilik İsteyen Hastalar İçin Muğla Kürtaj Ve Fethiye İstenmeyen Gebelik Yani Dalaman Evlilik Dışı Kurtaj Taleplerinizi Köyceğiz Güvenli Bebek Aldırma Şeklinde Yapılmasını İsteyebilirsiniz. Vajinal ltihap Yani Sürekli Tekrar Eden Mantar Yanında Menopozal Renovasyon Tedavisi İle Birlikte Orgazm Aşısı Vajen Sıkılaştırma Vajinal PRP Tedaviside Hekim Tarafından Verilmektedir. İdrar Kaçırma Ciddi Bir Problem Olup Kadın Sağlığını Bozmakta ; Rahim Sarkması Durumunda Tecrübeme Güvenebilirsiniz. Kolposkopi – Smear ile HPV İncelemesi  Rahim Ağzı Kanserinde Erken Tanıyı Getirir. Geçmeyen Vajinal Akıntı ve  Tüm Jinekolojik Problemlerinizi Çözmek Beni Mutlu Edecektir.

Özel Muayenehanem Dalyan Otelleri Göcek Otelleri vede Sarıgerme’de Bulunan Otellere En Yakın Konumdadır.  Doktor Sadece Randevuyla Çalışmakta Olup, Randevularınızı WhatsApp: 05467740159 Üzerinden Online Talep Ediniz.

Doktor Mesut Bayraktar

Doktor Mesut Bayraktar

Ortaca/Muğla

Hayatın olağan akışı gereği iyileşmek için hasta olan kişi çabalamalıdır yani aktif rol oynamalıdırlar. Görüldüğü üzere tedavi hunisinin büyük kısmında vakit kaybeden, hastalığını ret eden, iyileşemeyen, bahane, bedava - ucuz yöntemlere yönelen, körü körüne bel bağlayan hastalar pasif iyileşmeyi yani iyileşememeyi seçenler bulunmaktadır.

Tedavi süreci, hastaların sağlık sorunlarıyla başa çıkabilmeleri, iyileşme sağlayabilmelerinde önemli adımdır. Ancak, tedavi hunisi sürecinde Hekimlerin bazı zorluklarla karşılaşması mümkündür. Resimde, hastaların farklı farklı tutumlarından kaynaklanan zorlukları ele alarak, hekim-hasta ilişkisinde zorlukların üstesinden gelirken zedelenebileceğini, tedavi hunisinin önemini vurgulayacağız. Tedavi süreci, hasta sağlığını iyileştirmek amaçlı yapılan serüven düşünülebilir. Tedaviler, sağlık sorunlarına farklı yaklaşımlar gerektirebilir, bazen beklenmedik zorluklarla karşılaşılabilir. Bundan dolayı, tedavi hunisi sürecinde hekimlerin, hastaların farklı tutumlarına uygun şekilde davranması, etkili iletişim becerilerini kullanması önemlidir. Hekimlerin mesleklerini icra ederken , hasta kaynaklı zorlukları aşarken, hekim-hasta ilişkisinin zarar görmemesinde hastaların dikkatli olmaları gerekmektedir. Çünkü hekim sonsuza kadar sabredebilen, her uygunsuzluğa pozitif, sorun çözme şeklinde yaklaşan canlılar gibi düşünmeyiniz.

*** Hastalığını Kabul Etmeyenler: Hastalığını kabul etmeyen bireyler, sağlık sorunlarını inkar ederek tedaviye direnç gösterebilirler. Bunlar , tedavi sürecinin başarıyla ilerlemesini engelleyebilir. Hastalığını kabul etmeyen kişiler, genellikle hastalıklarının ciddiyetini ya da varlığını reddederler. Buda, hem kendileri hem de doktora sorun çıkmaktadır. Hastalığın kabul edilmemesi, tedavi sürecinin etkinliğini azaltabilir, tamamen durdurabilir.Hastalığını kabul etme evresi, hasta olduğunu kabul etme; tedavi sürecinin önemli parçasıdır. Hastalığın kabul edilmesi, kişinin gerçek durumuyla yüzleşmesine, gereken tedaviye tam uyum sağlamasına yardımcı olabilir. Böylece tedavi süreci daha etkili başarılı olabilir. Hastalığını kabul etmeyen bireylerin, kendi sağlık durumlarını gerçekçi şekilde değerlendirmeleri, tedaviye açık olmaları önemlidir.

Hastalığını kabul etmeyen, ret eden; Doktoru rakip , düşman bilmektedir.

*** Hastalığını Kabul Edenler: Hastalığını kabul eden kişiler, tedavi sürecine daha olumlu yaklaşabilirler. Hastaların tedaviye uyum sağlamasını kolaylaştırır, iyileşme sürecini hızlandırabilir. Fakat çoğunlukta bazı insanlar hastalığını kabul etsede hekim yerine başka yollara başvurabilerek, hastalıkların ilerlemesine, kronikleşmesine neden olmaktadır.

*** Bir Ara Hallederizciler - Google Aramacılar: Bazı hastalar, sağlık sorunlarıyla ilgili hafife alıcı, savsaklayıcı tutum sergileyebilirler. “Bir ara hallederizciler”, sağlık sorunlarını erteleme, önemsememe eğilimindedir. Google aramacıları ise kendi kendini teşhis etme, tedavi etme çabasına, akıllılığına girebilirler. Yanlış bilgilendirme, yanlış tedavi seçeneklerine yol açabilir.

*** Doğal Tedavi Yöntemlerine Körü Körüne İnananlar: Doğal tedavi yöntemlerine inanan hastalar, alternatif çözümler arayışında olabilirler. Maydanoz, soğan suyu içiciler gibi, doğal yöntemlere güvenerek, körü körüne bel bağlayarak etkisiz, tedavi sürecini yürütebilirler. Bazen bilimsel kanıtlanmamış, etkinliği sınırlı olan yöntemlere yönelmelerine neden olabilir. Maalesef tüm iletişim mecraları tedavilerin etkin olmadığını söylese de böyle yönelimler artarak devam etmektedir.

*** Sahte Doktor Bulucular - Maddi Zorluk Çıkarıcılar: Sahte doktor bulucular, maddi zorluk yaratanlar - bulanlar, yani tedaviye gereksiz yere maddi kısıntı uygulayanlar, tedavi sürecini olumsuz etkileyebilir. Ev, araba kredisi ödemesi, oğlanı evlendirme gibi maddi yükler altında olan hastalar, tedaviye uyum sağlamakta, iyileşmekte güçlük çekebilirler. İnsanlar sağlıklı kalmanın, mal mülk edinmeden değerli olduğunu maalesef kavrayamamaktadırlar.

Hasta olmuş ama evi var
Hasta olmuş ama oğlu evlenmiş.

Kendini, sağlığını feda ederek yaşamda hedefleri başarmak maalesef artan hızda devam etmektedir. Günümüzde oldukça yaygın durumdur. İnsanlar, zamanı, varlıklarını daha verimli kullanmak amacıyla sağlıklarını tehlikeye atabilmektedirler. Ancak, sağlığın önemi göz ardı edilmemelidir. Kaliteli yaşam sürerken sağlıklı olmak şarttır. Hayatta hedefleri başarmak önemli olsa da, sağlığımıza dikkat etmekten asla vazgeçmemeliyiz.

Tedavi hunisi süreci, hastaların sağlık sorunlarını çözmek, iyileşmede önemli adımdır. Ancak, bazı hastalar, kendilerine gereksiz yere maddi zorluklar yaratarak (3. evinin kredisini bahane göstermek, 4. çocuğunu davul zurna - yemekli evlendirmeye çalışması) tedavi sürecini olumsuz etkilemektedir (tedavi olmamaktadırlar!). Makaleyle maddi gücü – imkanı olduğu halde “ev aldık, araba aldık kredi ödüyoruzcular” şeklinde adlandırılan, doktoru gereksiz yere maddi zorluklar ile meslek icrasına sürükleyen hastaların yeteri kadar iyileşemediklerini vurgulamak istiyorum.

*** Profesöre Gidenler - İyi Doktor Deyiciler: Bazı hastalar, tedavide ünlü/ünsüz profesöre başvurma eğilimindedirler. Bunlar, “normal” doktorları, diğer sağlık hizmeti sağlayıcılarını göz ardı edebilir, hatta küçümseyebilir. Aynı şekilde, bazı hastalar, tedavi - meslek icrasının masrafları nedeniyle para talep eden doktorlardan da uzak durma eğiliminde olup tedavi sürecini menfi etkileyebilir. Uygun tedavi seçeneklerinin kaçırılmasına, hastalığın artmasına neden olabilir. Hastalar kaçırılan, kaybolan sağlığın %100 geri gelmediği konusunda yeteri kadar ikna edilmelidirler. Mümkün ise hastalar, tedavinin tamamen geri gelmeme, başarılı olmama riski olduğuna ilişkin yeterli bilgilendirme yapılarak ikna edilmelidirler.

Maalesef bazı insanlar maddi varlıklarının korunmasını sağlıklarından önemli görmektedir.

Servete Mala Mülke Yaşayanlar Sağlıklarını Feda Ediyorlar.

*** Ego, Kişisel Çıkar Çatışmaları: Hekim-hasta ilişkisindeki ego, kişisel çıkar çatışmaları, tedavi sürecini olumsuz etkileyebilir. Doktorun , hekim hasta bağı kurulmamış hastaya “sen” demesi gibi durumlar, iletişim sorunlarına yol açabilir. Aynı şekilde, bazı hastalar da doktorlarla kişisel, duygusal çıkar çatışması içine girebilirler , tedavi sürecinin etkinliğini azaltabilir. Hastalar , empati, anlayışla Hekimleri karşılamalı, iletişimde açıklık, saygıyı korumalı, kişisel çıkar çatışmalarından uzak durmalıdır. Hekim-hasta bağı, tedavi sürecinin başarısında önemli faktördür. Hastaların hekimle güven, destek temelinde ilişki kurması, tedaviye uyumlarını artırır, iyileşme motivasyonunu yükseltir. Hekimler de, hastaların duygusal ihtiyaçlarını anlamalı, hastalarla işbirliği yaparak tedavi sürecini yönetmelidir. Hasta, hekimin yönlendirmelerine uyum sağladıkça, hastada, hekimi destekleyici rol üstlendikçe, iyileşme süreci olumlu yönde etkilenecektir.

Tedavi sürecindeki zorluklarla başa çıkan, iyileşen hastalar, motivasyon kaynağı olabilirler. İyileşenlerin başarı hikayeleri, diğer hastalara umut ilham verebilir. Hekimlerin iyileşme sürecini desteklemek , başarı hikayelerini paylaşmaları önemlidir. Tedavi sürecinde karşılaşılan zorluklar, hastaların tutumları, hekim-hasta ilişkisi etrafında yoğunlaşır. Hastaların hastalıklarını kabul etme, doğru bilgilere ulaşma, maddi zorluklarla başa çıkma, kendince maddi zorluk varlığı yaratmama, doğru tedavi seçeneklerini değerlendirme konularında Hekim destek vermesi önemlidir. Tekrardan, hastaların 1001 zorlukla meslek icrası yapan Hekime empati, anlayış - etkin iletişim becerileriyle Hekimleri benimsemeleri, işlerini kolaylaştırmaları, hastanın, tedavi sürecinin etkinliğini artırır, hastaların moralini yükseltebilir, motivasyonlarını artırabilir, tedaviye olan uyumlarını iyileştirebilir.

Hekim-hasta bağı, güvene dayalı ortamda kurulmalı, hastaların iyileşme sürecine aktif katılımları teşvik edilmelidir. Etkili tedavi sürecinde, hem hastaların hem de hekimlerin sorunların üstesinden gelmede birlikte çalışmaları, destekleyici ortam oluşturmaları gerekmektedir.
Tedavi Hunisi
nde
pasif iyileşme
ye
çalışanlardan olmayın.
SIFIR vajinal akıntı sağlıktır
Vajina; 
Akan ,
Kokan, 
Sızdıran,
İmtiyazlı, 
Bir organ değildir.

Şunu unutmayınız vajina akan, kokan, aksıran, tıksıran ucube – başa bela organ değildir. Vajina akmaz. Sıfır vajinalakıntı sağlıktır. Vajinal sağlık, sağlıklı vajina amacıyla yapmanız gerekenler kolay değildir. Şunlar eniyi başlangıçtır; Kadın vajinası, kadının bedenindeki enözel, hassas bölgelerden biridir. Vajinanın harekete geçirici etkisi, doğal şekilde cinsel dürtüleri uyandırır. Vajina, sadece fiziksel olarak değil, aynı zamanda duygusal olarak da dikkate alınmayı hak eder. Kadının iç dünyasının yansıması olarak, vajinaya; sevgi, şefkat, anlayışla , kendisine değer verilerek yaklaşıldığında, ilişkilerin derinlik kazanmasına katkıda bulunur. Partnerinin hassaslığı karşısında açılan vajina, özgüveni yükselterek ilişkilerin sağlam temeller üzerine kurulmasını sağlar. Hijyenik vajinanın romantikliği ise başka hiçbir şeye benzemez. İki insanın bedenlerinin birleştiği o an, duygusal, fiziksel bağın yoğun yaşandığı andır. Vajina, romantizmin ateşini körükleyen kavanozdur. İçinde barındırdığı sıcaklık, nem, feromonlar romantik anları daha da özel kılar, duygusal yakınlık hissi yaratır. Ancak kadın vajinasının büyük gücü, feromonal güç uyandırma, feromonal baskı altına alma potansiyelidir. Doğurganlık simgesi olarak, yeni hayatın başlangıcına ev sahipliği yapar. Kadının bedeninde gücün sembolüdür. Kendine olan inancı, kendini keşfetme yolculuğunda, vajina kadına güç, özgürlük hissi verir. İçindeki enerjiyi uyandıran kadın, dünyayı değiştirebilecek potansiyele sahip olabilir. Sonuç olarak, kadın vajinası, harekete geçirici etkisi, dikkate alınmayı sağlayan hassasiyeti, romantikliği, güç uyandırma potansiyeliyle harikulade organdır. Bu özellikleriyle, insan ilişkilerinde derin bağlar kurmamıza, sevgi, tutkuyu paylaşmamıza yardımcı olur. Kadının bedenindeki bu mucizevi organı keşfetmek, kadının kendini tam anlamıyla ifade etmesine, gerçek potansiyelini ortaya çıkarmasına yardımcı olabilir. Bazen kadın bu güç karşısında zehirlenerek vajinal hastalıkları görmezden gelebilir. Vajina mahrem organdır, ömür boyu kadın tarafından gizleniyor, hatta gizlemediğinizde hapis cezası bile var. Yani öğretilmiş gizleme dürtüsü, vajina hastalıklarını görmemeye, ihmal etmeye yatkınlık yaratıyor; buda tedavi sürecini imkansız şekle sokmaktadır. Kendinize sabit Jinekolog Hekim edinirseniz vajinanızla başınız belaya girmez. Halen vajinayı öğrenmeye devam eden profesyonelim, vajinalakıntı muazzam derecede kompleks nedenlerin bir araya gelerek oluşturduğu karmaşık denklemin sonucu olup; kendi kendine bitki börtü kullanarak basit yöntemler ile şifa arayanları okudukça içim gerçekten tabiri caiz ise cızz etmektedir. SIFIR VajinalAkıntı sağlıktır.
Sıfır vajinal akıntı sağlıktır
Kadın bedeninde kronik enflamasyonun büyük kaynağı vajinal akıntıdır. Kronik enflamasyon, vücudun bağışıklık sisteminin sürekli olarak aktif olması durumunda ortaya çıkan durumdur. Akut enflamasyon, genellikle enfeksiyon, doku hasarı gibi belirli tetikleyici faktöre yanıt olarak gelişen kısa süreli yanıtken, kronik enflamasyon ise uzun süreli, sürekli devam eden durumdur.

Kronik enflamasyon, çeşitli faktörler tarafından tetiklenebilir. Bunlar arasında tekrarlayan enfeksiyonlar (vajinal akıntı, vajinit, servisit, rahim iltihapları), otoimmün hastalıklar, obezite, stres, sigara içmek, sağlıksız beslenme alışkanlıkları, hareketsiz yaşam tarzı gibi etkenler yer alabilir. Kronik enflamasyon, vücutta inflamatuar yanıtı sürekli hale getirerek dokuların zamanla zarar görmesine, sağlık sorunlarına yol açabilir.

Kronik enflamasyon, çeşitli hastalıkların gelişimine katkıda bulunabilir. Bunlar arasında kalp hastalıkları, diyabet, kanser, Alzheimer hastalığı, romatoid artrit, inflamatuar bağırsak hastalığı gibi durumlar yer alır. Kronik enflamasyonun hastalıklarla ilişkili olması, uzun vadede vücudun bağışıklık sistemi, dokuları üzerinde olumsuz etkileri olduğunu göstermektedir.

Kronik enflamasyonun belirtileri kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Bunlar arasında sürekli yorgunluk, halsizlik, ateş, eklem ağrıları, kas ağrıları, sindirim sorunları, cilt problemleri, kilo değişiklikleri yer alabilir. Belirtiler, vücuttaki inflamatuar sürecin uzun süreli etkilerini yansıtabilir.

Kronik enflamasyonun tedavisi, temel olarak altta yatan nedenin belirlenmesi, tedavi edilmesini gerektirir. Sağlıklı yaşam tarzı benimsemek, dengeli beslenmek, düzenli egzersiz yapmak, stresten uzak durmak, uyku düzenine dikkat etmek, kronik enflamasyonun kontrol altına alınmasına yardımcı olabilir. Ayrıca, ilaç tedavisi, diğer tıbbi müdahaleler de gerekebilir.

Kronik enflamasyonun önlenmesi, yönetimi, bireylerin genel sağlık durumuna dikkat etmelerini, sağlıklı yaşam alışkanlıklarını sürdürmelerini gerektirir. Düzenli olarak jinekolog doktor kontrollerine gitmek, uygun tıbbi tedaviyi almak, stres yönetimi gibi önlemler, kronik enflamasyonun olumsuz etkilerini azaltmaya yardımcı olabilir.
Kadın bedeninde kronik enflamasyonun en büyük kaynağı vajinal akıntıdır.
Tetkikler hekimin kanaatinden üstün değildir
Tetkikler hekimin kanaatinden üstün değildir
Hastane Stresinden Uzaklık
✓ 
Özel Etkileşim
✓ 
Süre Sınırlamasız Muayene
✓ 
Mahremiyet – Gizlilik
✓ 
Hijyenik Ortam
✓ 
Teknoloji Kullanımı
✓ 
Konfor – Ferah Ortam
✓ 

Online Randevu

✓ 
3. Şahıslarla Temassızlık
✓ 
Güven – Nezaket – Zarafet
✓ 
Etik
✓ 
Tecrübe
✓ 
Profesyonel Destek
✓ 
Hasta Memnuniyeti & Sağlığı
✓ 
Fethiye’den 45′ uzaklıkta
✓ 
Dalaman’dan 10′ Uzaklıkta
✓ 
Köyceğizden 15′ Uzaklıkta
✓ 
Marmaris’den 40′ Uzaklıkta
✓ 
Muğla’dan 45′ Uzaklıkta
✓ 
Para değil

Mal mülk değil

En iyi eğitim , öğretmen değil !

Çocuğunuza bırakılacak en büyük miras şudur:

Sağlıklı

10 numara
☆☆☆☆☆ 
olacak şekilde “gebelik öncesi hazırlık + gebelik takibi + doğumunu” sağlayarak maksimum potansiyel IQ & EQ ya FETUSUN ulaştırılmasıdır.

Yani fetusu hayata 5/0 önde başlatmaktır. 

Eğer bunu sağlarsanız; sağlamak 15 – 30 bin USD civarı para harcamaktan geçer. O zeki, ahlaklı, yetenekli çocuk başarı sarmalında zirveye hemen çıkar, müthiş gelir elde eder; emekli olduğunuzda size ev araba aldığı gibi, dünyayı gezmenizde size tatil hediyeleri ayarlar. Eğer bunu yapmak yerine, 15 – 30 bin USD’ye ev, araba alabilirsiniz ama, çocugunuz sizin ölmenizi, mirasın kendisine kalmasını bekler, sonrada onu tüketerek yer yada üzerinizdeki evi ipotek göstererek iş kurar , batırır yada sürekli sizden para ister, sizde sürekli kaçar , bahane uydurursunuz…

Çıkar çatışmalarıyla berbat olmuş hayat yaşamamak için süper kaliteli bebekler doğurun.

Rahimde mikrop kaparak bitik, pert olmuş, erken doğmuş, kansızlığa, kötü rahim şartlarına ( urlu, vajinal akıntılı, kistli, varisli ) yani haşat rahimlerden eksik – vasat doğan bebeklerinizle, büyüdüklerinde “çıkar çatışmasına” girmemesi; doğmadan önce, gebelik süreci & doğumuna maddi kaynak harcanmasından geçer.
AGAÇ YAŞ İKEN, İNSAN RAHİMDE İKEN EĞİLİR.

Bebek;

Zeki doğarsa ahlaklı olur.
Zeki + ahlaklı olursa zengin olur. 
Zeki + ahlaklı + zengin olursa sana ev araba almayı bırak toplumun tamamı müreffeh olur, zenginleşir.

İnsana yani kendi kanına – canına yatırım yapmalısın yada çıkar çatışmalarıyla bomboş hayat yaşamak durumunda kalırsın.
Sana göre yatırım nedir?
Muğla Kadın Doğum Doktor Dalaman Köyceğiz Ortaca Kürtaj

Kadın

ın,
Sonraki Nesil
lerinin (

Fetus

,

Bebek

,
Çocuk
,
Torun
) Sağlıklarını
Mutlu Huzurlu
Devam Edebilmesinin Yegane yolu,
jinekolojik Organ
ların

Uterus

,

Yumurtalık

,

Tuba Uterina Tüpler

,

Rahim Ağzı

,

Vajina

,

Vulva

gibi
organ
ların
Topyekün Sağlık
Şekil
de
Nesilden Nesile Aktarılma
sından
Geçmek
tedir.
İhmal
Edilen Her

Kadın Hastalığı

,
Zaman
İçerisinde
Çeşit Çeşit
Hastalıkların;
Romatolojik
,
Nörolojik
,
Psikiyatrik
,
Onkolojik
Hatta
Odontojenik
Problem
lerin
Gelişim
i İçin
Tetik
(
Tetiklemek
) Olabilir.
Sebep
,
Müsebbip
Olanın;

Kadınsal Şikayet

ler Olduğu,
Gizliden Gizliye
İşlediği Yani
Kök
enin Jinekolojik Hastalık Olduğu
Akıl
ınıza Bile Gelmeyebilir.
Tahlil
lere
%100 İnanmak
Size
Ciddi
Vakit
Para
Yaşam Süresi
Kaybettirebilir.
Basit Yöntem
+
Kolaya Kaçmak
Olan Sayfalar Dolusu
Tetkik Sonuçları
na Sakın Aldanmayın,
Tetikler Normal Çıktı
; Sağlıklıyım Diye
Körü Körüne Bel Bağlama
yın. Hekim Dışında
Hiç Bir Şey
e
%100 Güven
meyin. Özellikle Jinekolojik Hastalıkları; Kan – İdrar Tetkikleri
Başarılı
, Oranda
Tespit
Edememektedir.
Kronikleşmiş
İlgi
siz Gibi Gözüken Hastalıkların
Kök Sebep
lerinin Jinekolojik Olması Size,
Çevre
nize
Alaka
sız, Saçma Bile Gelebilir.
Dikkat
Ediniz! Jinekolojik Hastalığı Bekleterek;
Kendi Kendine
,
Zaman Tanımak
la
Vakit Geçirmek
le
İyileşme
si
Mümkün
Değildir.
Dişi
Bireyler, jinekolojik Şikayetlere;
Semptom
lara Hızlı
Adaptasyon
Evrim
i Sergilediğinden, Bunda
Toplumsal Kanıt Kuramı
da Etkin Olup

Kadınlara Özgü Hastalık

Hızlı İvmeyle

Kronik

Olabilmektedir.

Adaptasyon + Kronikleşme

İnsan Psikolojisi
yle Birleşince
Kadınsal Şikayetleri Normalleştirme
Kaçınılmaz Olmaktadır. Bu
Baş Edilmesi Zor
Psikoloji
ye Giren
Kadınlar
Jinekolojik Hastalıkların Sebep Olduğu
Komplikasyon
ları , Hastalıkları Taşıyabildiği
Ömür
e Kadar Kendine , Ailesine Yük Edebilmektedir (Bu Birliktelik; Adaptasyon + Kronikleşme Hastalık İçin Bulunmaz Nimettir). Sizi,
Ailenizi
, Gelecek Nesilleri Bu
Patolojik
Birliktelik
Kıskaç
lanmasından;
Hastalıklara Hamal
Durumundan Koruyacak
Tek Güç

Tecrübeli Jinekolog

İle
Yaşam Boyu
nca Sürecek
İş Birliği
Yapmaktır.
Hayat Boyu
nca Sabit Değişmez

jinekolog

Doktorunuz Olmalıdır. Böylece Tüm Kadınsal
Sağlık Bilgileri
niz Tek Elde ,
“Tek Beyinde”
Toplanacağından Size

Erken Tanı

,

Etkin Tedavi

ler Olarak Geri Dönecektir. Sabit Değişmez Muğla Jinekolog Doktor Edinmek Başta Jinekolojik Olmak Üzere
Topyekün
Hayat Kalitesi
ni Yükseltir. Kadın
Hastane
de Hangi Jinekolog Doktor Bulunuyorsa, Rastgele
Randevu
Alma
Hatası
ndan Vakit Kaybetmeden Uzaklaşmalıdır, Bu
Ucuz
cu Yaklaşım
Canınızı Sıkan
Hastalık
,
Düşkünlük
Olarak
Bela
Olmadan; Hastahanede Hangi Doktor Varsa Ona Gitme
Öğretilmiş Dürtü
sünden
Acil
iyet İle Sıyrılıp; Kendinize Sabit
Kadın Doğum
jinekolog
Doktor
Bulmanız – Edinmeniz Gerekmektedir. Ayrıca

Sabit Değişmez

jinekolog Doktor

, Günün
Önemli
Anında
Ara
yabileceğiniz,
Korku
Olmadan
Soru
Sorabileceğiniz
Utanma
Yaşam
adan
Tartışma
,
Fikir Alış Verişi
Yapabileceğiniz Muğla

Jinekolog Hekim

Mesut Bayraktar Her Daim
Bir Telefon Kadar Uzakta
Olacaktır.
Kadın Rahatsızlığı
nıza
Şifa
Çare
Deva
Bulamıyorsanız, “
Esas Temel Kök Sebep
“; Aksi
İspat
Edilene Kadar jinekolojik Olabileceğini
Hiç Ama Hiç
Unutma
yınız.
Sağlık
Değerli
dir,
Önemse
yin
Kadınsal Sorun
larınızı
Göz Ardı Etmek
Büyük Hata
dır; Masrafsız Görünen
Alışmak
,
Normalleştirmek
Basitleştirmek
Tuzak
lanmasına Kapılmayınız.

Doğru Teşhis

Gerçek Tedavi

Sunan

Muğla En İyi Kadın Doğum Doktor

Jinekologlar Arasında Olan

Kadın Doğum Jinekolog

Mesut Bayraktar

Özel Muayenehane De
Kadirşinas
Hastalarını Bekler;
Klinik
İçerisinde
Ultrason
Kolposkopi İncelemesi
Sıvı Bazlı Servikal Smear
Yapılmaktadır.
Muayene Olmak
İyi
Başlangıçtır.
Bugün

Tedavi Olmak

İçin
Adım At
ın. Ömür Boyu Devam Edecek
Hekim Hasta Bağı
Geliştirmek
amacıyla

WhatsApp Online Randevu: 05467740159

Vasıta
sıyla
İletişim
e Geçerek

Jinekoloji

Bilim
Dalına
Kendini Adamış
Meslek Ustası
Olan jinekolog
Operatör
Dr. Mesut Bayraktar’a Muayene Olarak
Tanış
abilirsiniz.
Özel
Muayenehane

Otele En Yakın Kadın Doğum Doktor

Konum
undadır.

Vajinal Ultrason

Miyom

Polip

Kist

Muğla Kürtaj

Rahim Kanaması

Vulvar Distrofi

Mantar

Vajinal Akıntı

HPV Siğil

Gebelik Bulantı Kusması

Muğla Kadın Doğum

Düşük Riski

Kısırlık İnfertilite

Orgazm Bozukluğu

Enİyi Jinekolog

EnYakın Kadın Doğum Doktor

Jinekolog Mesut Bayraktar

Riskli Gebelik Takibi

Muğla Ayrıntılı Ultrason

Detaylı ultrason

Yumurtalık Kisti

liken planus skleroz Vulva distrofi

Gizli Evlilik Dışı

İstenmeyen Gebelik kürtaj

Rahim İltihabı

PID

Sürekli
Tekrar Eden

vajinal kaşıntı mantar

vajinal kötü koku

Menopoz Renovasyon Gençleşme

orgazm Aşısı

Vajina Sıkılaştırma

Vajina Genişlemesi

Vajinadan Ses Gelmesi

Rahim Sarkması

idrar kaçırma

Kolposkop

HSV

LSIL

HSIL

Konizasyon

HPV

Rahim Ağzı Yırtığı

Vajinal Kanama

Servikal Ektropiyon

Bel Ağrısı

Kronik Mantar

Sorunlarınızda
Tedaviye Giden Yol
u 1 (Bir)
muayene
Başlat
ır.
Kadın sağlığını koruma
,
hastalıkları iyileştirme
misyon
una Sahibim ;
Rahatlık güvenlik önceliğimdir
.
Hastayla bireysel ilgilenmek
,
hastaya uygun tedavi
plan
ları sunarım. Muğla ‘da bulunan
modern özel muayenehane
m
konforlu ortam
sunar.
Ortaca
Göcek
Dalyan
Dalaman
Köyceğiz
Muğla

Muğla Kadın Doğum Özel Muayenehane

Jinekolog Doktor Mesut Bayraktar

* 
Genital Hijyen
sizlik
Genetik Hijyen
i Bozar. 2023 * Herkes Hasta Olur; Herkes
En İyi Hekim
İster. 2022 *
Kadın Hasta İse Evde Huzur Yoktur.
2020 *
Jinekolojik Hastalık Başka Hastalığı Tetiklemiş İse Buna Yüksek Riskli Jinekolojik Hastalık Denir.
2020 *
Kadın Hastalığını Kabul Etmiyorsa Evde Dirlik Yoktur.
*
Gebelikte Tasarruf(Kısıntı) Olmaz. Gebelikte Mal - Mülk Feda Edilir.
*
Kadın Hasta İse Kök Sebep Aksi İspat Edilene Kadar Jinekolojiktir.
*
Gebelik Fizyolojik Dönem DEĞİLDİR. Gebelik Hastalık – Ölüm Riski Barındıran Olağanüstü Dönemdir. Tecrübeli , Öngörüsü Açık Hekime Teslimiyet Gerektirir.
2018 *
Gebelik Hastalıkları, İhmal Edilmiş Jinekolojik Hastalıkların Komplikasyonudur.
*
Gebelik Hastalıkları; Tanısı Konulmamış Jinekolojik Hastalıklardır.
MB, 2016) *
Gebelikte Kazanılacak 1 Puan IQ, Bebeğinizi Başarı Sarmalında Üstlere Taşır.
*
Enfeksiyonla Gezmeyi ''Sorun Görmeyen'' Gebeyi En Mükemmel Sağlık Sistemi Bile Koruyamaz.
* Rahim; Dayanan - Sabreden - Kolaylık Gösteren - Halden Anlayan Organ Değildir.
* Sıfır Vajinal Akıntı Sağlıktır.
Mesut Bayraktar, 2016
Mesut Bayraktar
Rudolf Virchow (Louis Pasteur, Robert Koch savundukları;hastalıkların mikrop teorisine inanmıyordu. Hastalıkların, dış patojenlerden değil, hücrelerin içindeki anormal faaliyetlerden kaynaklandığını öne sürdü). Aynı zamanda Max Gerson’da hastalık gelişmeden önce metabolik bozulmanın başladığını kitabında yazmıştır.

Mesut Bayraktar ekolleri birleştirerek modifiye ederek meslek icrasında bulunmaktadır. Rudolf Virchow‘unda haklı olduğunu vurgulamaktadır.

Kadın Hasta İse Evde Huzur Yoktur

Web sitemdeki makalelerin büyük kısmının içeriklerinin telif hakkı Jinekolog Op. Dr. Mesut Bayraktar’a aittir. Makalelerin büyük kısmı hak sahipliğinin tescili amacıyla elektronik imzalı zaman damgalıdır. Sitemdeki makalelerin kopyalanarak veya özetlenerek izinsiz şekilde başka web sitelerinde yayınlanması halinde hukuki ve cezai işlem yapılacaktır. Kişisel Verilerin Korunması Kanununu Sınırlı Sorumluluk Beyanı Web sitemizin içeriği, ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. Web sitemizin içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Sitede kanun içeriğine aykırı ilan ve reklam yapma kastı bulunmamaktadır.
Gizlilik Tercihleri