WhatsApp Search

Tedavi Olmayacak Kadınların Miyom Bahaneleri

Her kadının durumu farklı olabilir ve bu nedenle miyomlarıyla ilgili bahaneler veya engeller de farklılık gösterebilir. Önemli olan, miyomların potansiyel etkilerini ve tedavi seçeneklerini anlamak ve uzman bir jinekologdan uygun bir değerlendirme ve tedavi planı almak için düzenli olarak sağlık kontrollerine gitmektir.
hastalıklara bahaneler üretmek çabuk yıkılan kumdan kalelerdir.

Tedavi Olmayacak Kadınların Miyom Bahaneleri

Tedavi Olmayacak Kadınların Miyom Bahaneleri 940 625 Muğla Kadın Doğum Doktoru ☎️: 05467740159

Miyomların boyutları – çokluğu, her kadının deneyimlediği semptomlara ve sağlık durumuna bağlı olarak değişebilir. Miyomların belirtileri, kadınların yaşamlarını etkileyebilecek rahatsızlıklar içerebilir. Bununla birlikte, kadınlar miyomlarıyla ilgili semptomları hafife alabilmekte, fark konduramadıkları semptomları öteki faktörlere bağlayabilecekleri yani Kadınların Miyom Bahaneleri sergileyebilecekleri unutulmamalıdır.

Semptomları diğer faktörlere bağlama:

Önemli sayıda kadın, miyomlarının neden olduğu semptomları, sıradan regl ağrıları, stres, yaşlanma süreci … diğer faktörlere bağlayabilirler. Bu nedenle semptomları miyoma bağlamak yerine, farklı açıklamalar bulmaya çalışabilirler. Buda büyük veya rahimi tamamen sarmış (patates çuvalı) miyomatozis uteri (miyomların uterusu sarması – doldurması) durumuna evrilebilir.

Semptomları önemsememe:

Kadınsal hastalıklarını basitleştiren kadınlar, semptomları hafife alabilir, onları önemsemeyebilir. Örneğin, düzensiz regl kanamaları, hafif ağrılar yaşadıklarında, bu durumları normal kabul edebilir, ilgisiz faktörlere bağlayabilirler.

Endişe – korku:

Genital semptomları kadınlarda olabilen durumlar bilenler; miyomların ciddi sağlık sorunu olduğunu bilmelerine rağmen, cerrahi müdahale, tedavi sürecinden duydukları endişe – korku nedeniyle durumu erteleyebilirler. Bu durum, tedavi için gerekli adımları atmaktan kaçınmalarına nedendir. Dolayısı ile boyut ve sayı olarak artan miyomlar zaman içerisinde rahimde daha fazla tahribat yapabilmektedir.

Tedaviye ulaşma zorlukları:

Miyom bulunan kadınlar, miyomlarıyla ilgili tedaviye ulaşma zorluklarıyla karşılaşabilirler. Finansal kısıtlamalar, sağlık sigortası eksikliği, sağlık hizmetlerine erişimdeki zorluklar, sağlıkla ilgili kültürel inançlar … faktörler, tedaviye erişimi sınırlayabilir, geciktirebilir.

İş – aile sorumlulukları:

Kadınlar, iş – aile sorumluluklarından (kız – oğlan evlenecek, evin kredi taksiti ödeniyor, …) dolayı miyomlarını tedavi etmeyi erteleyebilirler. Tedavi sürecinin zaman alıcı ve günlük yaşamı etkileyebileceği farkındalığı nedeniyle tedaviyi ertelemeyi tercih edebilirler.

İnançsal – kültürel faktörler:

Azımsanmayacak sayıda miyoma sahip kadın, inançsal – kültürel nedenlerle miyom tedavisi konusunda çekinceler yaşayabilirler. Tedaviye karşı önyargılar, alternatif tıp yöntemlerine yönelik tercihler bunu etkileyebilir.

Bilgi eksikliği:

Miyomlar hakkında yeterli bilgiye sahip olmamak, kadınların tedavi seçeneklerini araştırmak ve tedavi sürecine başlamak konusunda tereddüt etmelerine neden olabilir.

Önceliklerin belirlenmesi:

Genital sistem şikayetlerini küçümseyen, bekleyebilir gören kadınlar, miyomlarının tedavisini diğer kendilerine göre acil – öncelikli sağlık sorunlarına bakarak erteleyebilirler. Örneğin, finansal sorunlar, aile üyelerinin sağlık ihtiyaçları, diğer ciddi hastalıklar … faktörler miyom tedavisini erteleme nedeni şeklinde çıkabilmektedir.

Her kadının durumu farklıdır ve bu nedenle miyom bahaneleri farklılık gösterebilir. Önemli olan, miyomların potansiyel etkilerini ve tedavi seçeneklerini anlamak, uzman -jinekologdan uygun -değerlendirme – tedavi planı almak, düzenli olarak sağlık kontrollerine gitmektir. Miyom bahanelerine satılmamak gereklidir.


Miyomlar genellikle iyi huylu tümörler olsa da, bazı durumlarda komplikasyonların sebebidir.

Ağrı:

Miyomlar, pelvik bölgede, alt karın bölgesinde ağrı; regl sırasında – cinsel ilişki sırasında ağrıyı artabilir.

Regl Düzensizlikleri

Miyomlar, regl döngüsünde düzensizliklere, kanama miktarında artışa, regl süresi uzamaları, ara kanamalar oluşturabilir.

Anemi:

Miyomlar nedeniyle aşırı kanamalar oluşursa, zamanla anemi (kansızlık) gelişebilir. Anemi belirtileri yorgunluk, halsizlik, soluk cilt, baş dönmesi ve nefes darlığıdır.

Büyüme ve Basınç Semptomları:

Devasa miyomlar, pelvik bölgede baskıya ve az miktarda idrar yapma, artmış – azalmış bağırsak hareketlerine, cinsel ilişki sırasında rahatsızlık hissi, sık idrara çıkma – kabızlık semptomlarına yol açabilir.

İnfertilite:

Miyomlar, doğurganlık üzerinde etkisi olabilecek faktördür. Büyümüş miyomlar uterus içindeki embriyonun implantasyonunu (yerleşmesini – yuvalanmasını) engelleyebilir, sperm ve yumurtanın buluşmasını zorlaştırabilir.

Miyom Ölümleri:

Nadir durumlarda, miyomlar hızla büyüyebilir, kendi içerisinde kan dolaşımını kaybedebilir. Bu durum, akut ağrı, şişlik, ateş semptomlarına neden verip, acil cerrahi müdahale gerektirebilir. Bundan miyom bahaneleriyle vakit kaybetmemek gereklidir.

Gebelik Komplikasyonları:

Büyük miyom veya yerleşim yeri nedeniyle miyomlar; düşük, erken doğum, plasenta previa (plasentanın düşük rahimde yerleşmesi) ve zor doğum şeklinde gebelik komplikasyonlarının kaynağı bulunabilir.

Miyom Dejenerasyonu:

Nadir durumlarda, miyomlar hızlı şekilde büyüyebilir ve kan dolaşımını kaybederek dejenerasyona (dokunun bozulması) uğrayabilir. Bu durum, akut ağrı, ateş, karında hassasiyet … semptomların nedeni çıkabilir.

Miyom nekrozu:

Nadir durumlarda, miyomlar kan akışının kesilmesiyle birlikte nekroz adı verilen doku ölümü yaşayabilir. Bu durum şiddetli ağrı, ateş ve enfeksiyon belirtileriyle kendini gösterebilir ve acil tıbbi müdahale gerektirebilir.

İdrar Yolları Komplikasyonları:

Büyük miyomlar, idrar yoluna baskı yaparak idrar yapma güçlüğüne, idrar yolu enfeksiyonlarına sebep verebilir.

Kabızlık – bağırsak semptomları:

Miyomlar, bağırsak üzerinde baskı yapabilir ve kabızlık, şişkinlik, bağırsak hareketlerinde zorluk, bağırsak semptomlarına nedeni olabilirler.

İnflamasyon – enfeksiyon:

Nadir durumlarda, miyomlar iltihaplanabilir,innfekte olabilir. Bu durumda, ağrı, ateş, vajinal akıntı, idrar yaparken zorluk … enfeksiyon belirtileri görülebilir.

Submukozal miyomlar ve fertilite:

Submukozal miyomlar, döl yatağına yerleştiğinden doğurganlık üzerinde daha fazla etkiye sahip görülebilir. Bu tür miyomlar, implantasyonu engelleyebilir, gebelik sırasında komplikasyonlara olasıdır.

İleri yaşta menopoz:

Miyomlar, menopoz sonrası rahatsızlıklara yol açabilir. Menopoz dönemi, miyomlar üzerinde olumsuz etkileri olan östrojen seviyelerinde azalmayla ilişkilidir.

Kanser riski:

Nadir durumlarda, miyomlar kansere dönüşebilir. Ancak, miyomların kansere dönüşme riski çok düşüktür.

İntravenöz leiomyomatozise ( Damar İçine yayılmış Miyom )

yol açan venöz kanallar ile yayılım

İyi huylu metastaz yapan leiomyom

 – son derece nadir

Subserozal leiomyomun burulması ( torsiyonu )

Miyomlar dışında torsiyon yapan durumları öğrenmek isterseniz bağlantıya tıklayınız.

Piyomiyom

( miyomun iltihap tutması)

Miyomun iltihap tutmasında gerekli olan

uterus iltihabının

varlığıdır.

Hamilelikte değişiklikler

 • Yaklaşık 1/3 miyom gebelikte büyüyebilir (özellikle 1. trimesterde )
 • Hamilelik %30 oranında miyom büyümesine görülebilmektedir.
 • Hamilelikte miyom varlığıyla yüzleşmemek istiyorsanız, miyom bahanelerine sarılmadan; gebelikten önce muayene olmalı, miyomun tedavisini almanızı şiddetle tavsiye ederim.
Miyom bahaneleri sadece vakit kaybettirir. İyileşmek İstiyorsan Jinekolojik Hastalıklarına Odaklanman Gereklidir.
Kadınların Miyom Bahaneleri; kadına sadece vakit kaybettirir. İyileşmek İstiyorsan Jinekolojik Hastalıklarına Odaklanman Gereklidir.
Parametreler

Rahimde Miyom

Rahimde Polip

Tanım Rahimdeki düz kas dokusundan köken alan tümörler Rahim iç yüzeyinde oluşan küçük tümörler
Köken Düz kas dokusundan Rahim iç yüzeyinden
Yapısal özellik Genellikle bir veya birden fazla nodül Tek veya çok sayıda küçük nodül
Boyut Küçükten büyüğe değişen boyutlarda Genellikle küçük boyutlarda
Büyüme hızı Yavaş büyüme eğilimi gösterir Genellikle yavaş büyür, bazen hızlı büyüyebilir
Hormon bağımlılığı Östrojen ve progesteron hormonlarına bağımlı Hormonal bağımlılık gösterebilir
Kanser riski Genellikle kanserle ilişkili değiller Nadir durumlarda kanserle ilişkilendirilebilir
Semptomlar Ağrı, pelvik baskı, düzensiz regl kanamaları Düzensiz regl kanamaları, vajinal kanama
regl düzeni etkisi Düzensiz regl kanamaları Düzensiz regl kanamaları
Doğurganlık etkisi Kısırlık Kısırlık
Tedavi seçenekleri Gözlem, ilaç tedavisi, cerrahi müdahale Gözlem, polipektomi (cerrahi çıkarma)
Tekrarlama olasılığı Yeniden oluşma riski vardır Yeniden oluşma riski vardır
Menopozdaki durum Genellikle menopozdan sonra küçülür, kaybolur Genellikle menopozdan sonra küçülür, kaybolur
İlişkilendirilen faktörler Hormonal dengesizlikler, genetik yatkınlık, rahim iltihabı, rahim travması Hormonal dengesizlikler, genetik yatkınlık, rahim iltihabı, rahim travması
Tanı yöntemleri Ultrason, MRG, rahim içi biyopsi Ultrason, histeroskopi, rahim içi biyopsi

Miyom – poliplerin oluşma süresi kullanılan bahanelerine bel bağlamanın şiddetine göre kadından kadına büyük ölçüde değişebilir. Bazı kadınlarda oluşumlar yavaşca yıllar içinde gelişirken (burada miyom bahaneleri sürenin uzamasını destekler), bazılarında hızlı ortaya çıkabilir. İyi huylu oluşumlar olduklarından genellikle anice ortaya çıkmazlar.

Ancak, genel – ortalama süre belirtmek gerekirse, miyom – poliplerin yavaşça büyüyebildiği, belirgin semptomlara yol açabilmesi birkaç yıl, daha fazla sürebileceği söylenebilir. Bununla birlikte, her bireyin durumu farklı olduğundan, bu sürelerde önemli farklılıklar olabilir.

Börtü böcekle miyom geçmiyor, kök sebep bulunmalıdır. Miyom bahanelerine sarılan kişiler etkisiz tedavilere bel bağlamaktadır.
Börtü böcekle miyom geçmiyor, kök sebep bulunmalıdır.
Miyom tekrarlamış ise kök sebebi bulunmalıdır Miyom bahanelerine hastanın sevk olmasına izin verilmemelidir. Kadınların Miyom Bahaneleri
Miyom tekrarlamış ise kök sebebi bulunmalıdır
Miyom gebelikte büyür ve sayısı artabilir. Miyom bahaneleri olduğunda miyomlu rahime gebe kalmak çok kolaydır.
Miyom gebelikte büyür ve sayısı artabilir
Miyom polip 3 günde oluşmuyor. İşin temelinde yılların jinekolojik ihmali vardır. Miyom bahanelerine sarılmış kadınlarda miyomum birden oluştuğu, öncesin olmadığı vardır. Miyom bahanelerine sarılmayınız ve miyom polip oluşumuna kendinizi sevk etmeyiniz.
Miyom polip 3 günde oluşmuyor. İşin temelinde yılların jinekolojik ihmali vardır. Miyom bahanelerine sarılmak; tedavi olmanızda yıllar kaybetmenize vesile olabilir.
Miyomlar ve polipler, rahimde sıkça görülen benign (iyi huylu) tümörlerdir. Her ikisi de rahimde büyüme ve anormal hücrelerin bir araya gelmesi sonucu oluşur. Miyomlar, uterin kas dokusundan köken alırken, polipler ise genellikle döl yatağı iç yüzeyinden kaynaklanır.

Miyomlar ve polipler genellikle yaşla birlikte artma eğilimi gösterir, ancak her zaman yaşlanma sinyali olarak yorumlanmamalıdır fakat bu durum bazı rahimler için geçerlidir. Bununla birlikte, hormonal değişiklikler, genetik faktörler , doğum hasarları ve bazı diğer etkenler miyom ve polip oluşumuna katkıda bulunabilir.

Miyomlar - poliplerden biri teşhis edildiğinde, tedavi yöntemi genellikle semptomlara, tümörün boyutuna ve hastanın genel sağlık durumuna bağlı olarak belirlenir. Tedavi seçenekleri arasında ilaç tedavisi, cerrahi çıkarma, rahimdeki tümörleri hedefleyen başka prosedürler yer alabilir.

Miyomlar - polipler kadının rahiminde bulunabilir, ancak bu durum yaşlanma sinyali olarak tek başına yorumlanmamalıdır, eğer miyom polip gelişimini tetikleyen bir sebep yoksa bu erken yaşlanan uterus akıldan çıkarılmamalıdır. Rahimde bulunan bu tümörlerin kökeni ve oluşum nedenleri çeşitli faktörlere bağlıdır. Eğer miyom - polip gibi sorunlarla karşılaşıyorsanız, jinekologunuz size en uygun tedavi seçeneklerini sunacak ve durumu yönetmenize yardımcı olacaktır.

Miyom bahanelerine sarılmak rahimin deforme olmasına sebep verebilir. Kadınların Miyom Bahaneleri
Miyom polip üreten rahim yaşlanma sinyali veriyor demektir.
Miyom - polip kendi kendine iyileşmez ve genellikle büyüme eğilimi gösterir. Miyomlar, uterus kas dokusundan kaynaklanan tümörlerdir ve hormonal etkilerle büyüyebilir. Polipler ise döl yatağı iç yüzeyinde oluşan anormal hücre kümeleridir.

Miyom poliplerin büyümesi çeşitli faktörlere bağlı olabilir. Hormonal değişiklikler, özellikle östrojen hormonunun etkisi, miyom ve poliplerin büyümesini teşvik edebilir. Bunun yanı sıra, genetik faktörler, kronik enfeksiyonlar, doğum hasarları, genetik mutasyonlar, obezite, bazı ilaçlar ve yaşam tarzı faktörleri de büyümeyi etkileyebilir.

Miyom - polip büyümesi kök sebebin daha baskın hale geldiğini, hormonal dengenin bozulduğunu gösterebilir. Kök sebep, miyom - poliplerin oluşumuna neden olan faktörlerin tam olarak anlaşılması ve yönetilmesi gereken durumu ifade eder.

Tedavi genellikle miyom - polipin büyüklüğüne, semptomlara ve hastanın genel sağlık durumuna bağlı olarak belirlenir. Tedavi seçenekleri arasında ilaç tedavisi, cerrahi çıkarma, rahimde tümörleri hedefleyen başka prosedürler yer alabilir. Tedavi aynı zamanda kök sebep üzerinde de odaklanabilir, örneğin hormonal dengenin düzeltilmesi, diğer sağlık sorunlarının yönetilmesi gibi.

Miyom - poliplerle ilgili olarak, jinekologunuz size en uygun tedavi seçeneklerini sunacak ve durumu yönetmenize yardımcı olacaktır. Aynı zamanda kök sebebin belirlenmesi ve yönetilmesi için gerekli adımları atmanızı önerebilir.

Miyom bahanelerine sarılmış kişiler miyomun kendi kendine iyileşeceğini düşünürler, buna güçlü bağlanırlar. Kadınların Miyom Bahaneleri
Miyom polip kendi kendine iyileşmiyor. Artması, büyümesi kök sebebin daha baskın hale geldiğini göstermektedir.
Miyom küçük bile olsa kök sebebi bulunmalıdır. Miyom bahanelerinden olan benim miyomun büyümüyor hep aynı duruyor, sıklıkla kullanılır.
Miyom küçük bile olsa kök sebebi bulunmalıdır
Gebe kalmadan önce muayene olarak; miyomlu bir rahime fetusunuzu mahkum etmezsiniz. Kadınların Miyom Bahaneleri
Gebe kalmadan önce muayene olmakla; miyomlu rahime fetüsünüzü mahkum etmezsiniz.
Miyom polip 3 günde oluşmuyor. İşin temelinde yılların jinekolojik ihmali vardır.
Miyom polip 3 günde oluşmuyor. İşin temelinde yılların jinekolojik ihmali vardır.
Sebepsiz yere miyom polip oluşmaz, temelinde yılların birikmiş ihmali vardır. Miyom bahanelerine sarılmış kadınlar tüm belirgin jinekolojik semptomları görmezden gelmektedirler. Kadınların Miyom Bahaneleri
Durduk yere miyom polip oluşmaz, temelinde yılların birikmiş ihmali vardır.

Muğla kadın doğum Doktor Mesut Bayraktar Muğla içerisinde en önde gelen, vajina serviks uterus sağlığına yönelik en iyi jinekolog doğum uzmanı tedavisi veren doktorlar arasında olmasının yanı sıra, Muğla özel muayenehanesinde ayrıntılı ultrason servikal smear Kolposkopi spiral takma çıkarma, kısırlık infertilite Probe Boom terapötik tıbbi medikal Muğla Kürtaj hamilelik, menopoz, ultrason, Kolposkopi, rahim alınması Histerektomi miyom çıkarılması Miyom Miyomektomi Polip Polipektomi Kist Kistektomi idrar kaçırma vajina akıntı yanma batma kaşıntı kanama tedavilerinin planını yapmaktayım. Kadınların sağlıklı mutlu yaşam sürmeleri gerekliliğine inanmaktayım.  üreme sağlığını güçlendirme konusunda tutkulu Hekimim. Çünkü Female genital sağlığının başarıya ulaşması küresel refaha hizmet ederek, dünyayı daha güzel yapacak önemde güçtedir. Bununla beraber Hekimlik sanat & zanaatının bütüncül olması gerektiğinin farkındayım. Bu farkındalık ile hastalarımın  fiziksel zihinsel duygusal sağlıklarını ele alıyorum. Muğla kadın doğum doktor Mesut Bayraktar olarak hastanın endişelerini dinlerim. Eğip bükmeden yaymadan sadece gerçekleri konuşurum.  Amacım, her hastayla, sağlıklarıyla ilgili bakım hedeflerini seçmelerine önceliklendirmelerine izin verecek şekilde detaylı çalışmaktır. İyileşmek isteyen bireyle hayatta oldukları yerde buluşmak gayesiyle elimden geleni yapıyorum. Hastanın Dr. Mesut Bayraktar’la olan etkileşiminde ilk kez ”dinlendiklerini hissettiklerini” açıklamaları mesleki başarıdır.  Bununla beraber Muğla kadın sağlığı & jinekolojik bakımı çok yönlüdür; bayanın yaşamı boyunca sağlıklarını yönlendirmelerine yardımcı olmak istiyorum. Muğla’da hanımefendilerin yanlarında çalışan güçlü sağlık savunucularına ihtiyacı var. Mesut Bayraktar kendisini ortak – yaver; ihtiyaçların karşılanmasına profesyonel yardımcı  konumda görmektedir . Bireyin ve ailesinin işine yarayan kadın sağlık & jinekolojik bakım planı geliştirmek kadirşinas her hastamda hedefimdir. Mesut Bayraktar Hekimlik sanat & zanaatına uyum sağlayabilen esnek olabilenlere (kanıta dayalı & bireye özgü modifiye uygulamalar dahilinde) jinekolojik sağlık bakım sunabileceğimi hissediyorum. Yaklaşımım iyileşmek isteyen hanımefendilerin ihtiyaçlarında işe yarıyor. Jinekoloji yani kadınsal şikayetler konusunda Muğla kadın doğum doktor Mesut Bayraktar 15 yılı aşkın tecrübeye sahip olup; 05467740159 numarasından WhatsApp ile online randevu alabilirsiniz. Kadın Hasta İse Evde Huzur Olmaz. Tedaviye Giden Yol 1 (Bir) Muayene İle Başlar Mesut Bayraktar Kadın Sağlığı & Hastalıkları Uzmanı

Doktor Mesut Bayraktar

Ortaca/Muğla

Hayatın olağan akışı gereği iyileşmek için hasta olan kişi çabalamalıdır yani aktif rol oynamalıdırlar. Görüldüğü üzere tedavi hunisinin büyük kısmında vakit kaybeden, hastalığını ret eden, iyileşemeyen, bahane, bedava - ucuz yöntemlere yönelen, körü körüne bel bağlayan hastalar pasif iyileşmeyi yani iyileşememeyi seçenler bulunmaktadır.

Tedavi süreci, hastaların sağlık sorunlarıyla başa çıkabilmeleri, iyileşme sağlayabilmelerinde önemli adımdır. Ancak, tedavi hunisi sürecinde Hekimlerin bazı zorluklarla karşılaşması mümkündür. Resimde, hastaların farklı farklı tutumlarından kaynaklanan zorlukları ele alarak, hekim-hasta ilişkisinde zorlukların üstesinden gelirken zedelenebileceğini, tedavi hunisinin önemini vurgulayacağız. Tedavi süreci, hasta sağlığını iyileştirmek amaçlı yapılan serüven düşünülebilir. Tedaviler, sağlık sorunlarına farklı yaklaşımlar gerektirebilir, bazen beklenmedik zorluklarla karşılaşılabilir. Bundan dolayı, tedavi hunisi sürecinde hekimlerin, hastaların farklı tutumlarına uygun şekilde davranması, etkili iletişim becerilerini kullanması önemlidir. Hekimlerin mesleklerini icra ederken , hasta kaynaklı zorlukları aşarken, hekim-hasta ilişkisinin zarar görmemesinde hastaların dikkatli olmaları gerekmektedir. Çünkü hekim sonsuza kadar sabredebilen, her uygunsuzluğa pozitif, sorun çözme şeklinde yaklaşan canlılar gibi düşünmeyiniz.

*** Hastalığını Kabul Etmeyenler: Hastalığını kabul etmeyen bireyler, sağlık sorunlarını inkar ederek tedaviye direnç gösterebilirler. Bunlar , tedavi sürecinin başarıyla ilerlemesini engelleyebilir. Hastalığını kabul etmeyen kişiler, genellikle hastalıklarının ciddiyetini ya da varlığını reddederler. Buda, hem kendileri hem de doktora sorun çıkmaktadır. Hastalığın kabul edilmemesi, tedavi sürecinin etkinliğini azaltabilir, tamamen durdurabilir.Hastalığını kabul etme evresi, hasta olduğunu kabul etme; tedavi sürecinin önemli parçasıdır. Hastalığın kabul edilmesi, kişinin gerçek durumuyla yüzleşmesine, gereken tedaviye tam uyum sağlamasına yardımcı olabilir. Böylece tedavi süreci daha etkili başarılı olabilir. Hastalığını kabul etmeyen bireylerin, kendi sağlık durumlarını gerçekçi şekilde değerlendirmeleri, tedaviye açık olmaları önemlidir.

Hastalığını kabul etmeyen, ret eden; Doktoru rakip , düşman bilmektedir.

*** Hastalığını Kabul Edenler: Hastalığını kabul eden kişiler, tedavi sürecine daha olumlu yaklaşabilirler. Hastaların tedaviye uyum sağlamasını kolaylaştırır, iyileşme sürecini hızlandırabilir. Fakat çoğunlukta bazı insanlar hastalığını kabul etsede hekim yerine başka yollara başvurabilerek, hastalıkların ilerlemesine, kronikleşmesine neden olmaktadır.

*** Bir Ara Hallederizciler - Google Aramacılar: Bazı hastalar, sağlık sorunlarıyla ilgili hafife alıcı, savsaklayıcı tutum sergileyebilirler. “Bir ara hallederizciler”, sağlık sorunlarını erteleme, önemsememe eğilimindedir. Google aramacıları ise kendi kendini teşhis etme, tedavi etme çabasına, akıllılığına girebilirler. Yanlış bilgilendirme, yanlış tedavi seçeneklerine yol açabilir.

*** Doğal Tedavi Yöntemlerine Körü Körüne İnananlar: Doğal tedavi yöntemlerine inanan hastalar, alternatif çözümler arayışında olabilirler. Maydanoz, soğan suyu içiciler gibi, doğal yöntemlere güvenerek, körü körüne bel bağlayarak etkisiz, tedavi sürecini yürütebilirler. Bazen bilimsel kanıtlanmamış, etkinliği sınırlı olan yöntemlere yönelmelerine neden olabilir. Maalesef tüm iletişim mecraları tedavilerin etkin olmadığını söylese de böyle yönelimler artarak devam etmektedir.

*** Sahte Doktor Bulucular - Maddi Zorluk Çıkarıcılar: Sahte doktor bulucular, maddi zorluk yaratanlar - bulanlar, yani tedaviye gereksiz yere maddi kısıntı uygulayanlar, tedavi sürecini olumsuz etkileyebilir. Ev, araba kredisi ödemesi, oğlanı evlendirme gibi maddi yükler altında olan hastalar, tedaviye uyum sağlamakta, iyileşmekte güçlük çekebilirler. İnsanlar sağlıklı kalmanın, mal mülk edinmeden değerli olduğunu maalesef kavrayamamaktadırlar.

Hasta olmuş ama evi var
Hasta olmuş ama oğlu evlenmiş.

Kendini, sağlığını feda ederek yaşamda hedefleri başarmak maalesef artan hızda devam etmektedir. Günümüzde oldukça yaygın durumdur. İnsanlar, zamanı, varlıklarını daha verimli kullanmak amacıyla sağlıklarını tehlikeye atabilmektedirler. Ancak, sağlığın önemi göz ardı edilmemelidir. Kaliteli yaşam sürerken sağlıklı olmak şarttır. Hayatta hedefleri başarmak önemli olsa da, sağlığımıza dikkat etmekten asla vazgeçmemeliyiz.

Tedavi hunisi süreci, hastaların sağlık sorunlarını çözmek, iyileşmede önemli adımdır. Ancak, bazı hastalar, kendilerine gereksiz yere maddi zorluklar yaratarak (3. evinin kredisini bahane göstermek, 4. çocuğunu davul zurna - yemekli evlendirmeye çalışması) tedavi sürecini olumsuz etkilemektedir (tedavi olmamaktadırlar!). Makaleyle maddi gücü – imkanı olduğu halde “ev aldık, araba aldık kredi ödüyoruzcular” şeklinde adlandırılan, doktoru gereksiz yere maddi zorluklar ile meslek icrasına sürükleyen hastaların yeteri kadar iyileşemediklerini vurgulamak istiyorum.

*** Profesöre Gidenler - İyi Doktor Deyiciler: Bazı hastalar, tedavide ünlü/ünsüz profesöre başvurma eğilimindedirler. Bunlar, “normal” doktorları, diğer sağlık hizmeti sağlayıcılarını göz ardı edebilir, hatta küçümseyebilir. Aynı şekilde, bazı hastalar, tedavi - meslek icrasının masrafları nedeniyle para talep eden doktorlardan da uzak durma eğiliminde olup tedavi sürecini menfi etkileyebilir. Uygun tedavi seçeneklerinin kaçırılmasına, hastalığın artmasına neden olabilir. Hastalar kaçırılan, kaybolan sağlığın %100 geri gelmediği konusunda yeteri kadar ikna edilmelidirler. Mümkün ise hastalar, tedavinin tamamen geri gelmeme, başarılı olmama riski olduğuna ilişkin yeterli bilgilendirme yapılarak ikna edilmelidirler.

Maalesef bazı insanlar maddi varlıklarının korunmasını sağlıklarından önemli görmektedir.

Servete Mala Mülke Yaşayanlar Sağlıklarını Feda Ediyorlar.

*** Ego, Kişisel Çıkar Çatışmaları: Hekim-hasta ilişkisindeki ego, kişisel çıkar çatışmaları, tedavi sürecini olumsuz etkileyebilir. Doktorun , hekim hasta bağı kurulmamış hastaya “sen” demesi gibi durumlar, iletişim sorunlarına yol açabilir. Aynı şekilde, bazı hastalar da doktorlarla kişisel, duygusal çıkar çatışması içine girebilirler , tedavi sürecinin etkinliğini azaltabilir. Hastalar , empati, anlayışla Hekimleri karşılamalı, iletişimde açıklık, saygıyı korumalı, kişisel çıkar çatışmalarından uzak durmalıdır. Hekim-hasta bağı, tedavi sürecinin başarısında önemli faktördür. Hastaların hekimle güven, destek temelinde ilişki kurması, tedaviye uyumlarını artırır, iyileşme motivasyonunu yükseltir. Hekimler de, hastaların duygusal ihtiyaçlarını anlamalı, hastalarla işbirliği yaparak tedavi sürecini yönetmelidir. Hasta, hekimin yönlendirmelerine uyum sağladıkça, hastada, hekimi destekleyici rol üstlendikçe, iyileşme süreci olumlu yönde etkilenecektir.

Tedavi sürecindeki zorluklarla başa çıkan, iyileşen hastalar, motivasyon kaynağı olabilirler. İyileşenlerin başarı hikayeleri, diğer hastalara umut ilham verebilir. Hekimlerin iyileşme sürecini desteklemek , başarı hikayelerini paylaşmaları önemlidir. Tedavi sürecinde karşılaşılan zorluklar, hastaların tutumları, hekim-hasta ilişkisi etrafında yoğunlaşır. Hastaların hastalıklarını kabul etme, doğru bilgilere ulaşma, maddi zorluklarla başa çıkma, kendince maddi zorluk varlığı yaratmama, doğru tedavi seçeneklerini değerlendirme konularında Hekim destek vermesi önemlidir. Tekrardan, hastaların 1001 zorlukla meslek icrası yapan Hekime empati, anlayış - etkin iletişim becerileriyle Hekimleri benimsemeleri, işlerini kolaylaştırmaları, hastanın, tedavi sürecinin etkinliğini artırır, hastaların moralini yükseltebilir, motivasyonlarını artırabilir, tedaviye olan uyumlarını iyileştirebilir.

Hekim-hasta bağı, güvene dayalı ortamda kurulmalı, hastaların iyileşme sürecine aktif katılımları teşvik edilmelidir. Etkili tedavi sürecinde, hem hastaların hem de hekimlerin sorunların üstesinden gelmede birlikte çalışmaları, destekleyici ortam oluşturmaları gerekmektedir.
Tedavi Hunisinde pasif iyileşmeye çalışanlardan olmayın.
SIFIR vajinal akıntı sağlıktır
Vajina; 
Akan ,
Kokan, 
Sızdıran,
İmtiyazlı, 
Bir organ değildir.

Şunu unutmayınız vajina akan, kokan, aksıran, tıksıran ucube – başa bela organ değildir. Vajina akmaz. Sıfır vajinalakıntı sağlıktır. Vajinal sağlık, sağlıklı vajina amacıyla yapmanız gerekenler kolay değildir. Şunlar eniyi başlangıçtır; Kadın vajinası, kadının bedenindeki enözel, hassas bölgelerden biridir. Vajinanın harekete geçirici etkisi, doğal şekilde cinsel dürtüleri uyandırır. Vajina, sadece fiziksel olarak değil, aynı zamanda duygusal olarak da dikkate alınmayı hak eder. Kadının iç dünyasının yansıması olarak, vajinaya; sevgi, şefkat, anlayışla , kendisine değer verilerek yaklaşıldığında, ilişkilerin derinlik kazanmasına katkıda bulunur. Partnerinin hassaslığı karşısında açılan vajina, özgüveni yükselterek ilişkilerin sağlam temeller üzerine kurulmasını sağlar. Hijyenik vajinanın romantikliği ise başka hiçbir şeye benzemez. İki insanın bedenlerinin birleştiği o an, duygusal, fiziksel bağın yoğun yaşandığı andır. Vajina, romantizmin ateşini körükleyen kavanozdur. İçinde barındırdığı sıcaklık, nem, feromonlar romantik anları daha da özel kılar, duygusal yakınlık hissi yaratır. Ancak kadın vajinasının büyük gücü, feromonal güç uyandırma, feromonal baskı altına alma potansiyelidir. Doğurganlık simgesi olarak, yeni hayatın başlangıcına ev sahipliği yapar. Kadının bedeninde gücün sembolüdür. Kendine olan inancı, kendini keşfetme yolculuğunda, vajina kadına güç, özgürlük hissi verir. İçindeki enerjiyi uyandıran kadın, dünyayı değiştirebilecek potansiyele sahip olabilir. Sonuç olarak, kadın vajinası, harekete geçirici etkisi, dikkate alınmayı sağlayan hassasiyeti, romantikliği, güç uyandırma potansiyeliyle harikulade organdır. Bu özellikleriyle, insan ilişkilerinde derin bağlar kurmamıza, sevgi, tutkuyu paylaşmamıza yardımcı olur. Kadının bedenindeki bu mucizevi organı keşfetmek, kadının kendini tam anlamıyla ifade etmesine, gerçek potansiyelini ortaya çıkarmasına yardımcı olabilir. Bazen kadın bu güç karşısında zehirlenerek vajinal hastalıkları görmezden gelebilir. Vajina mahrem organdır, ömür boyu kadın tarafından gizleniyor, hatta gizlemediğinizde hapis cezası bile var. Yani öğretilmiş gizleme dürtüsü, vajina hastalıklarını görmemeye, ihmal etmeye yatkınlık yaratıyor; buda tedavi sürecini imkansız şekle sokmaktadır. Kendinize sabit Jinekolog Hekim edinirseniz vajinanızla başınız belaya girmez. Halen vajinayı öğrenmeye devam eden profesyonelim, vajinalakıntı muazzam derecede kompleks nedenlerin bir araya gelerek oluşturduğu karmaşık denklemin sonucu olup; kendi kendine bitki börtü kullanarak basit yöntemler ile şifa arayanları okudukça içim gerçekten tabiri caiz ise cızz etmektedir. SIFIR VajinalAkıntı sağlıktır.
Sıfır Zero Finito vajinal akıntı sıhhattir

Kadın bedeninde kronik enflamasyonun büyük kaynağı vajinal akıntıdır. Kronik enflamasyon, vücudun bağışıklık sisteminin sürekli olarak aktif olması durumunda ortaya çıkan durumdur. Akut enflamasyon, genellikle enfeksiyon, doku hasarı gibi belirli tetikleyici faktöre yanıt olarak gelişen kısa süreli yanıtken, kronik enflamasyon ise uzun süreli, sürekli devam eden durumdur.

Kronik enflamasyon, çeşitli faktörler tarafından tetiklenebilir. Bunlar arasında tekrarlayan enfeksiyonlar (vajinal akıntı, vajinit, servisit, rahim iltihapları), otoimmün hastalıklar, obezite, stres, sigara içmek, sağlıksız beslenme alışkanlıkları, hareketsiz yaşam tarzı gibi etkenler yer alabilir. Kronik enflamasyon, vücutta inflamatuar yanıtı sürekli hale getirerek dokuların zamanla zarar görmesine, sağlık sorunlarına yol açabilir.

Kronik enflamasyon, çeşitli hastalıkların gelişimine katkıda bulunabilir. Bunlar arasında kalp hastalıkları, diyabet, kanser, Alzheimer hastalığı, romatoid artrit, inflamatuar bağırsak hastalığı gibi durumlar yer alır. Kronik enflamasyonun hastalıklarla ilişkili olması, uzun vadede vücudun bağışıklık sistemi, dokuları üzerinde olumsuz etkileri olduğunu göstermektedir.

Kronik enflamasyonun belirtileri kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Bunlar arasında sürekli yorgunluk, halsizlik, ateş, eklem ağrıları, kas ağrıları, sindirim sorunları, cilt problemleri, kilo değişiklikleri yer alabilir. Belirtiler, vücuttaki inflamatuar sürecin uzun süreli etkilerini yansıtabilir.

Kronik enflamasyonun tedavisi, temel olarak altta yatan nedenin belirlenmesi, tedavi edilmesini gerektirir. Sağlıklı yaşam tarzı benimsemek, dengeli beslenmek, düzenli egzersiz yapmak, stresten uzak durmak, uyku düzenine dikkat etmek, kronik enflamasyonun kontrol altına alınmasına yardımcı olabilir. Ayrıca, ilaç tedavisi, diğer tıbbi müdahaleler de gerekebilir.

Kronik enflamasyonun önlenmesi, yönetimi, bireylerin genel sağlık durumuna dikkat etmelerini, sağlıklı yaşam alışkanlıklarını sürdürmelerini gerektirir. Düzenli olarak jinekolog doktor kontrollerine gitmek, uygun tıbbi tedaviyi almak, stres yönetimi gibi önlemler, kronik enflamasyonun olumsuz etkilerini azaltmaya yardımcı olabilir.
Kadın bedeninde kronik enflamasyonun en büyük kaynağı vajinal akıntıdır.

Tetkikler hekimin kanaatinden üstün değildir
Tetkikler hekimin kanaatinden üstün değildir

Dinamik Tablo
Hastane Stresinden Uzaklık ✓ 
Özel Etkileşim ✓ 
Süre Sınırlamasız Muayene ✓ 
Mahremiyet – Gizlilik ✓ 
Hijyenik Ortam ✓ 
Teknoloji Kullanımı ✓ 
Konfor – Ferah Ortam ✓ 
Online Randevu ✓ 
3. Şahıslarla Temassızlık ✓ 
Güven – Nezaket – Zarafet ✓ 
Etik ✓ 
Tecrübe ✓ 
Profesyonel Destek ✓ 
Hasta Memnuniyeti & Sağlığı ✓ 
Fethiye’den 45′ uzaklıkta ✓ 
Dalaman’dan 10′ Uzaklıkta ✓ 
Köyceğizden 15′ Uzaklıkta ✓ 
Marmaris’den 40′ Uzaklıkta ✓ 
Muğla’dan 45′ Uzaklıkta ✓ 

Para değil

Mal mülk değil

En iyi eğitim , öğretmen değil !

Çocuğunuza bırakılacak en büyük miras şudur:

Sağlıklı

10 numara
☆☆☆☆☆ 
olacak şekilde “gebelik öncesi hazırlık + gebelik takibi + doğumunu” sağlayarak maksimum potansiyel IQ & EQ ya FETUSUN ulaştırılmasıdır.

Yani fetusu hayata 5/0 önde başlatmaktır. 

Eğer bunu sağlarsanız; sağlamak 15 – 30 bin USD civarı para harcamaktan geçer. O zeki, ahlaklı, yetenekli çocuk başarı sarmalında zirveye hemen çıkar, müthiş gelir elde eder; emekli olduğunuzda size ev araba aldığı gibi, dünyayı gezmenizde size tatil hediyeleri ayarlar. Eğer bunu yapmak yerine, 15 – 30 bin USD’ye ev, araba alabilirsiniz ama, çocugunuz sizin ölmenizi, mirasın kendisine kalmasını bekler, sonrada onu tüketerek yer yada üzerinizdeki evi ipotek göstererek iş kurar , batırır yada sürekli sizden para ister, sizde sürekli kaçar , bahane uydurursunuz…

Çıkar çatışmalarıyla berbat olmuş hayat yaşamamak için süper kaliteli bebekler doğurun.

Rahimde mikrop kaparak bitik, pert olmuş, erken doğmuş, kansızlığa, kötü rahim şartlarına ( urlu, vajinal akıntılı, kistli, varisli ) yani haşat rahimlerden eksik – vasat doğan bebeklerinizle, büyüdüklerinde “çıkar çatışmasına” girmemesi; doğmadan önce, gebelik süreci & doğumuna maddi kaynak harcanmasından geçer.
AGAÇ YAŞ İKEN, İNSAN RAHİMDE İKEN EĞİLİR.

Bebek;

Zeki doğarsa ahlaklı olur.
Zeki + ahlaklı olursa zengin olur. 
Zeki + ahlaklı + zengin olursa sana ev araba almayı bırak toplumun tamamı müreffeh olur, zenginleşir.

İnsana yani kendi kanına – canına yatırım yapmalısın yada çıkar çatışmalarıyla bomboş hayat yaşamak durumunda kalırsın.
Sana göre yatırım nedir?


 • Genital Hijyensizlik Genetik Hijyeni Bozar. 2023
 • Herkes Hasta Olur; Herkes En İyi Hekim İster. 2022
 • Kadın Hastaysa Evde Huzur Yoktur. 2020
 • Jinekolojik Hastalık Başka Hastalığı Tetiklemiş İse Buna Yüksek Riskli Jinekolojik Hastalık Denir. 2020
 • Kadın Hastalığını Kabul Etmiyorsa Evde Dirlik Yoktur.
 • Gebelikte Tasarruf(Kısıntı) Olmaz. Gebelikte Mal - Mülk Feda Edilir.
 • Kadın Hastaysa Kök Sebep Aksi İspat Edilene Kadar Jinekolojiktir.
 • Gebelik Fizyolojik Dönem DEĞİLDİR. Gebelik Hastalık – Ölüm Riski Barındıran Olağanüstü Dönemdir. Tecrübeli , Öngörüsü Açık Hekime Teslimiyet Gerektirir. 2018
 • Gebelik Hastalıkları, İhmal Edilmiş Jinekolojik Hastalıkların Komplikasyonudur.
 • Gebelik Hastalıkları; Tanısı Konulmamış Jinekolojik Hastalıklardır. MB, 2016)
 • Gebelikte Kazanılacak 1 Puan IQ, Bebeğinizi Başarı Sarmalında Üstlere Taşır.
 • Enfeksiyonla Gezmeyi ''Sorun Görmeyen'' Gebeyi En Mükemmel Sağlık Sistemi Bile Koruyamaz.
 • Rahim; Dayanan - Sabreden - Kolaylık Gösteren - Halden Anlayan Organ Değildir.
 • Sıfır Vajinal Akıntı Sağlıktır. MB, 2016

 • Rudolf Virchow; Louis Pasteur, Robert Koch savundukları; hastalıkların mikrop teorisine inanmıyordu. Hastalıkların, dış patojenlerden değil, hücrelerin İçindeki anormal faaliyetlerden kaynaklandığını öne sürdü. Aynı zamanda Max Gerson'da Hastalık gelişmeden önce metabolik bozulmanın başladığını kitabında yazmıştır.

  Mesut Bayraktar ekolleri birleştirerek modifiye ederek meslek İcrasında bulunmaktadır. Tıbbın Papa'sı Virchow'unda haklı olduğunu vurgulamaktadır.
  Sıfır Vajina Akıntısı Sağlıktır. [1]

  #HamilelikteMiyomAğrısı #MiyomAğrısı #MiyomKanaması #MiyomGebelik #GebelikteYeniMiyomlarÇıkması #GebelikteMiyomunZararları #GebelikteMiyomunBüyümesi #GebelikteMiyomÇıkması #GebelikteMiyom #MiyomGebelik #EnİyiMiyomAmeliyatıYapanDoktor #Miyomektomi #MiyomHisterektomi #MiyomMesaneyeBaskı #MiyomAmeliyatı #MiyomAlınmasıAmeliyatı #AçıkMiyomAmeliyatı #EnİyiMiyomAmeliyatıYapanDoktor #KapalıMiyomAmeliyatı #RahiminMiyomÜretmesi #RahimdeMiyomÇıkması #PlasentanınArkasındaMiyom #BüyükMiyom #GebelikteMiyom #GebelikteMiyomÇıkması #GebelikteMiyomunBüyümesi #GebelikteMiyomunZararları #GebelikteYeniMiyomlarÇıkması #HamilelikteMiyom #KadınlardaMiyom #MenopozdaMiyom #MiyomAğrısı #MiyomBelirtileri #MiyomDüşük #MiyomErkenDoğum #MiyomGebeliğiEngellerMi #MiyomGebelik #MiyomHastalığı #Miyomİnfertilite #MiyomKanaması #MiyomKarındaŞişlikYaparMı #MiyomMesaneyeBaskı #MiyomPolipArasındakiFark #MiyomSezeryan #MiyomTedavisi #MiyomTedavisindeHormonluSpiral #MiyomTekrarlarMı #MiyomunBebeğinBüyümesiniEngellemesi #MiyomBahaneleri