Muğla kürtaj fiyatları 2023 ✔️

Muğla’da Sağlığını Emanet Edebileceğin, Tecrübeli, Güvenilir, Titiz Jinekolog Op.Dr. Mesut Bayraktar İle Gebeliğinizdeki Hastalıklar Başta Olmak Üzere Jinekolojik Kadınsal Problemlerinizi Çözün. Steril, Güvenilir Ortamda İstenmeyen Gebeliklere (Kürtaj) İçin de Çözüm Bulabilirsiniz. Steril, Güvenilir Ortamda İstenmeyen Gebeliklere , Nikahsız yani Evlilik Dışı Gebeliklere (Kürtaj) Çözüm Bulabilirsiniz. Hasta Bilgilerinin Korunması İlkemdir. Hasta Gizliliği(Mahremiyet) Kutsaldır. Muğla Kadın Doğum Doktoru Jinekolog Mesut Bayraktar Online Randevu Vermektedir. Tedavi Bir Muayene Uzağınızda. Mahremiyet ve Memnuniyet. Güveneceğiniz Tecrübe 05467740159

Gebelik, döllenme sonucunda meydana gelen uzun bir süreçtir. Hamile kalan kadınlar bazı nedenler çerçevesinde bebek sahibi olmak istemezler. Bu nedenlerden bazıları anne olmaya hazır olmamak, annenin sağlığında problem görülmesi, bebeğin sağlığında problem görülmesi, çocuk büyütebilecek ekonomiye sahip olamamak veya birlikte olunan kişi ile uzun bir birliktelik, gelecek düşünülmemesidir. Bu gibi sebepler sonucunda gebelik sonlandırma ( kürtaj ) işlemi yapılır. 10 haftaya kadar gebelik sonlandırma işlemine kürtaj denir.

hamileliğin KAÇ HAFTALIK OLDUĞU NASIL bilinir?

Türk dil kurumuna göre kürtaj: Döl yatağının içini kazıyıp cenini alma işi.

K
Ü
R
T
A
J

İstenmeyen ( kadının yo günkü duygu durumu, maddiyatı veya medeni durumu nedeniyle) gebelik durumunda, nikah olmadan gelişmiş yani evlilik dışı gebelik durumunda, gebelik haftasının (Döllenme ile doğum arasında geçen sürenin) hesaplanması ve hamilelik büyümeden Kürtaj için verilecek kararı belirlemede çok önemlidir.

Gebeliği istemeyen kişi (anne, kadın, bayan) genelde gebelik süresini tahmin etmek için seks yapılan tarihten itibaren haftaları saymakta ki bu durum fevkalade hatalıdır.

Medikal olarak hamilelik haftası şu şekilde hesaplanır. Gebeliği istemeyen kişinin (anne, kadın, bayan) son regl tarihinin başladığı günden başlayarak haftaları sayması zorunludur. Farzı misal edersek, eğer son regl tarihinin birinci günüden bir gün geçtiyse tıbbi olarak bu kişi 4 haftalık hamiledir. Söz gelişi kadının son adet tarihi 1 ağustos ise,2 eylül’de 4 haftalık hamiledir.

Kanda (Atardamar ve toplardamarların içinde dolaşarak hücrelerde özümleme, yadımlama görevlerini sağlayan plazma ve yuvarlardan oluşmuş kırmızı renkli sıvı) hamilelik hormonu yani Beta -hCG ( Beta HCG, insan koryonik gonadotropin olarak adlandırılır ve gebeliğin erken teşhisi için test edilir. Halk arasında hamilelik hormonu olarak bilinir) değerine bakarak net bir şekilde gebelik haftası bilinemez.

Şu sebeple, hormon düzeyi ve gebelik haftası arasındaki korelasyon aralığı çok geniştir.

Söz gelişi 7000 ile 90000 arasındaki değer 6 ile 9 hafta arası diye belirtilir. Unutulmamalı ki en kesin hamilelik gününü ultrason muayenesi ile hesap edilerek saptanır.

MEDİKAL KÜRTAJ HANGİ şartlarda UYGULANIR?

1- Regl Kanama düzeni olmayan veya bozuk olan kadınlarda tanı (bilme , anlama, öğrenme) amaçlı yapılan Kürtaj işlemidir. Bu şekilde kanamaya neden olan sebebe ortaya çıkarılarak tanısı – teşhisi konulmaktadır. Bu amaçla uygulanmış Kürtaj işlemi aynı zamanda tedavi edici (iyileştirici) etkisi olup, hastanın kanamasını durdurmak ve düzene koymak için tatbik edilmektedir.

2-Serviks olarak bilinen rahim ağzında veya rahimde polip olarak bilinen et çıkıntılarının varlığında

3-Rahimde ur olarak bilinen miyom varlığı özellikle sıra dışı kanama ile birlikte ise

4- Adet yani regl kanamasının kesilmesi ile karakterize menopoz sonrası kanamalar

5-Rahim duvarı kalınlaşması(Endometrial Hiperplazi)

6-Endometrium kanser riski

7- Ektopik gebelik yani dış gebeliğin ayırıcı tanısının yapılabilmesi için

hem anı hemde tedavi amaçlı yapılan Kürtaj işleminde alınan dokular yani parçalar Patolog tarafından tahlil edilir. Patoloji rapor kağıdındaki bilgiler ışığında hastaya uygun tedavi tekrardan planlanır. Bu amaçla yapılan Kürtaj işlemi ve patolojik netice 12 ay boyunca yeterli olur. Eğer hasta 12 ay boyunca tekrar düzenli olmayan vajinal veya rahimsel kanamaları tekrar eder ise yeniden Kürtaj işlemi yapılmasına genelde gerek yoktur.

ileriki hamileliklerde KÜRTAJ abortus RİSKİNe neden olur mu?

Hamileliğin bitmesi açısından en çok aranılan konulardan biri de ileri ki gebeliklere risk oluşturma vaziyetidir. Tedirgin eden bu Kürtaj riski ; bu konuda tamamen doktorun deneyimine bağlı olarak değişebiliyor.

Bebek aldırma işlemi esnasında rahim ağzı yani serviks fazla genişletilirse bölgede bir tahribat (servikal yetmezlik olarak bilinir) meydana gelebilir. Bu da düşük riskini tetikleyebilir. fakat servikal yetmezlik büyük hafta gebeliklerin tahliyesinde gelişebilecek bir durumdur. 10 hafta altı gebelikler oluşması beklenilmez.

Hamileliğin erken safhalarındaki gebelik haftasında yapılan çocuk alınmasında ise risk faktörü neredeyse ihmal edilecek düzeydedir. Gebeliğin erken zamanlarında nikahsız yani evlilik dışı kürtaj yapılırken rahim ağzının fazla genişletilmesine gerek bulunmuyor, çünkü hamilelik ile ilgili ürünler büyük boyutlarda değiller. Bu da ileride yaşanacak gebeliklerde ki düşük riskini sevindirici şekilde minimize ediyor. Kürtaj cerrahi girişiminde yapılan yanlış müdahale ile rahimde yapışıklık ortaya çıkabilir. fakat bu yapışıklığın oluşması için rahimde bir kolaylaştırıcı faktör olan iltihap – enfeksiyon olması gereklidir. Bu rahim içi yapışıklık yani sineşi = bant = britler bebeğin tutunacağı rahim içi alanı daraltır. Alan azalınca abortus dediğimiz düşük tehlikesi ortaya çıkar. gerbeliklerde kanama miktarı fazlalaştıkça ve/veya kanama süresi uzadıkça düşük olma olasılığı artmaktadır.

KÜRTAJın RİSKLERİ NELERDİR?

Kendini yetiştirmiş ve branşında uzman jinekoloji hekimleri eliyle yapıldığında bu ufak operasyon olabildiğince zararsız yapılabilinir.

Gebelik sonlandırma cerrahi işleminden sonra müdahaleye bağlı bir sorun gelişmemiş ise, anestezinin (Canlı vücudunun tümünde veya bir bölgesinde ağrı, ısı, ışık ve dokunma gibi tüm duyuların ortadan kaldırılması, duyu yitimi) etkisi bitince hasta evine istirahat etmeye gitmesi önerilir. Devamında kürtaj olan kadınlar rutin yani olağan günlük işlerini yapabilirler. Ama kürtaj ertesi acıma – ağrıma hissedilebilir. Acı ve ağrımalar cerrah olan doktorun verdiği ağrı dindirici ilaçlar ile tahammül edilebilir.

Ek olarak Kürtaj sonrası kanama da müdahale ertesinde yaşanabilecek durumlar arasında yer alır. Kanama takriben olarak 7 ile 10 gün boyunca devam edebilir. Hasta kürtajdan sonra hızlı şekilde olağan günlük rutinine başlasa da kanamaların bittiği yani kanamanın kesildiği güne kadar iyileşmiş olmaz. Bu önemli 10 günlük süre zarfında kürtaj olan kadın kendine dikkat etmelidir. Bu sayede iyi olma süreci gerçekten hızlı ve güzel – kolay olmaktadır.

KÜRTAJ NEDİR?

Bebek aldırma , gebelik dokusunun, hamilelik ürünlerinin veya fetüs ve plasentanın rahimden hem kendiliğinden hem de cerrahi yöntemler ile çıkarılmasıdır. Halk arasında halk dilinde ise kürtaj ifadesi, çocuk aldırma , bebek aldırma olarak da sıklıkla kullanılır. Geleneksel cerrahi yöntemle yapılan kürtajda tıbbi metal aletler kullanılarak embriyo ya da fetüs rahimden kazıma yöntemi ile temizlenir. Kürtajın kelime anlamı zaten kazımaktır.

Müdahale yapılırken kullanılan aletlere küret ( hayatta kullandığımız küreklerin daha profesyonel ve daha şekillendirilmiş olanlarıdır) dendiği için literatürde kürtaj terimi yerleşmiştir. Günümüzde modern uygulama yöntemi olan vakum oluşturarak yapılan Kürtaj kadın hastalıkları ve doğum hekimleri tarafından daha çok tercih ediliyor. İlaçlı kürtaj işlemi ise cerrahi yönteme bir alternatif olarak uygulamada hekimler tarafından kabul görmektedir, fakat ilaç ile yapılan işlem çok uzun sürdüğü (2-10 gün sürebilir) için hastalar tarafından çok rağbet edilmemektedir. Bu ilaçlar ile yapılan kürtaj işlemi düşünüldüğü gibi hemen gebelik ürününün sonlanmasına sebep vermemektedir. . kürtaj müdahalesi komplike bir durum olup; hamileliği bitirme işlemi için bizimle ile iletişime geçebilirsiniz. Böylece işlemin detayları hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

KÜRTAJ İŞLEMİ NİÇİN UYGULANIR ?

1-Gebelik sonlandırması için yapılan Muğla Gizli Kürtaj işlemi ( D&C Dilatasyon Ve Kürtaj, Bebek aldırma, istenmeyen gebelik, evlilik dışı kürtaj)


2-Tıbbı Kürtaj. (Terim:Probe-kürtaj)

3- Tanısal kürtaj

KÜRTAJ İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Kürtaj ( Gebelik Sonlandırılması, Bebek Aldırma) İşlemi Nasıl Yapılır?

Anestezi yapıldıktan sonra metal veya plastik spekulum yani tıbbi aletlerle vajen açılır. Serviks dediğimiz rahim ağzı görülür duruma getirilir ve bölge antiseptik (genellikle povidon iyot ) kullanılarak mikroplardan temizlenir. En son ise artık fetüsün ya da embriyonun rahimden çıkarılması sağlanır. Hastanın durumuna göre farklı Muğla Kürtaj tekniği de kullanılabilir.

1-İşlem yapılmadan önce hasta ultrasonla muayene edilir, gebelik kesesi ve ürünleri tekrardan değerlendirilir. Ultrasonda gebelik kesesi kesinlikle tespit edilmelidir. Gebelik kesesi görülmeden yapılan müdahale hastaya zarar verebilir.(Hasta hamile olmayabilir, dış gebelik olabilir veya hamileliğin çok erken safhası olabilir). Gebelik kesesinin çok küçük olarak gözüktüğü durumlarda 5-10 gün beklemek iyidir. Çünkü ”küçük gebelik” keselerinin alınması zor olabilir veya alınmış bilinir ama gebelik devam ediyor olabilir. Bu nedenle gebelik kesesi ufak ise tekrardan kürtaj olmamak için 5-10 gün hekim size bekleyelim demiş ise sabırlı bir şekilde bu öneriyi uygulamak mantıklıdır.

2-Müdahaleye başlamadan önce gerekli evrakları imzalayarak cerrah olan jinekoloji doktoruna yetki vermiş olmalısınız. Bu imzaladığınız formda yapılacak işlem ile ilgili riskler ve işlemin tanımı yazmaktadır. Bu form imzalanmadan hekim sizin kürtaj işlemini tatbik edemez. Müdahale anestezi (uyuşturma – hissizleştirme) ile yapılır. Muayenehanede yapılan anestezi, ofis – muayenehane şartlarında güvenle uygulanabilecek anestezidir.

3-Hasta müdahale yapılmadan önce 6 saat süreyle aç olmalı yani hiçbir şey yiyip içmemelidir. Tok bir mide hem bulantı – kusmaya neden olur hem de mide içeriğinin akciğerlere yutulmasına neden olabilir.

4-Hasta halk arasında çatal olarak bilinen jinekoloji masasında hazırlandıktan sonra anestezi işlemine bizzat hekim tarafından başlanır.

5-Vajen’e metal veya tek kullanımlık plastik spekulum (vajinayı açan alet) yerleştirilir.Vajen ve rahim ağzı povidon iyot ( tentürdiyot olarak bilinir) adlı ilaçla temizlendikten sonra, rahim ağzı hegar bujileri (metal genişleticiler) dediğimiz özel aletlerle genişletilir. Rahim içi (intrauterin) plastik kanül(uç’u özel yapılmış borucuk) ve ona bağlı olan vakum aleti(yaklaşık 0,5 – 1 atm basınç üreten enjektör) ile boşaltılır. Kanama kontrolü takiben işleme son verilir. Kürtaj başladığı andan sona erdiği ana kadar, Kürtaj süresi kadar işlemi ultrason eşliğinde yapılması tavsiye edilir. Kürtaj işlemi bittikten sonra hasta uyandırmadan tekrar ultrasonla kontrolü yapıp her hangi bir problem olmadığından emin olunduktan sonra hasta dinlenmeye alınır.

Hegar Bujileri
Povidon İyot

Hastalar tarafından sıklıkla merak duyulan konu Kürtaj işleminden sonra vajende (haznede) sürekli genişleme olup olmadığıdır. Muğla Kürtaj işleminde kullanılan spekulum, jinekolojik muayene sırasında kullandığımız spekulum ile aynıdır. Nasıl ki jinekolojik muayeneden sonra vajen de kalıcı genişleme gelişmiyor ise Kürtaj işleminden sonra da vajinada her hangi kalıcı bir genişleme – gevşeme olmaz.

6-Kürtaj olan kadın işlemden sonra yarım saat istirahat ettirilir.

7-İşlemden sonra (istirahat süresi bitince), hasta istediği gıdayı yiyip içebilir.

8-Müdahale sırasında her hangi bir iltihap veya enfeksiyon tespit edilmezse antibiyotik tedavisine gerek yoktur. Fakat kürtaj cerrahi bir müdahale olduğundan yerleşmiş ve genel kabul görmüş uygulama nedeniyle antibiyotik reçete edilmektedir. Ek olarak Ağrı kesici reçeteside verilir.Eğer muğla kürtaj işlemini yapan doktor size işlem sonrası antibiyotikleri hemen almanızı ve kullanmaya başlamanızı söylemiş ise bunu ötelememelisiniz. Kendinizi iyi hissetmenize güvenerek ilaçlarınıza geç başlamak – almamaya yeltenmek; olmayacak bir iltihap ve enfeksiyona yol açabilir.

Az olsa da hamilelik kesesi çok ufak (minik) olup (5 haftadan küçük gebelikler) Kürtaj yapılmasına rağmen gebelik devam edebilir. Bu sakıncalı durumla yüzleşmemek için en doğrusu gebelik kesesi ultrasonla net şekilde görüldüğü, hekimin önerdiği zamanda Kürtaj işleminin yapılmasıdır.

Halk arasında; hiç doğum yapmamış kadının ilk defa Kürtaj olması sakıncalıdır ve bir daha hamilelik oluşmaz inanışı mevcut. Kürtaj müdahalesi Elverişli – müsait koşullarda ve uzman doktor eli ile yapıldığı sürece yan etkileri – riskleri minimal – yok denecek kadar azdır. Kural dışı bazı koşullarda kişinin anatomik anomaliler nedeniyle Muğla kürtaj fiyatları işlemi gerçekleşmeyebilir. Çok az rastlanan bu durumlarda da deneyimli bir jinekolog doğru tanıyı koyarak , kişinin sağlığına zarar gelmeden farklı yöntemler ile kütaj fiyatı işlemini tamamlayabilir. Eğer Kürtaj konusunda merak ettiklerinizi öğrenmek, ayrıntılı bilgi almak isterseniz Muğla kürtaj yapan doktor hizmeti için WhatsApp 05467740159 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

/

Kürtaj İşlemi Ne Kadar Sürer ?

Hamileliğin sonlandırılmasında ilaçlı yöntemin yanı sıra cerrahi yöntem de uygulanabilir.

Hamileliğin sonlandırılması uygulaması yapılırken öncelikle hastalar jinekolojik muayeneden geçer.

Müdahale sırasında anestezi yapılacaksa anestezi uzmanı ya da teknikerler tarafından hastaya bilgi verilir.

Sonra ise hastaya damar yolu ile serum uygulanır.

Böylece hasta sakinleşir ve hasta artık işlem için hazırdır.

Kürtaj İş Akış planı

Kürtaj İş Akış Planı

KÜRTAJ İŞLEMİ DOKTOR MUAYENESİ İLE ANLAŞILIR MI?

Fethiye Kürtaj işleminin muayene ile anlaşılır olması için uygulamada ciddi büyük hata yapılması gerekir.

Fakat gebeliğin sonlandırılması sorunsuz bir biçimde olduysa hastanın Dalaman kürtaj olduğu doktor muayenesinde anlaşılmaz.

Esasen istenmeyen gebeliğin sonlandırılmasında bir bıçak kesi si olmadığı gibi dikiş, dikilen yer izi de yoktur. Bundan dolayı hekim kontrollerinde Köyceğiz kürtaj sayısı da dahil kürtaj uygulaması belli (belirli, bilinir) olmaz. Böyle bir bilgiyi doktor ancak hastasından; hasta söyler ise öğrenebilir. Fakat Marmaris kürtaj uygulamasında problem olduysa uzman hekim yaptığı muayene sırasında hastanın Ortaca kürtaj yaptırdığından şüphe duyabilir. Bu durum her şeyden önce ultrason çekilirken ya da döl yatağı (rahim) filmi esnasında ortaya çıkabilir.

KÜRTAJ RİSKLERİ VE KOMPLİKASYONLARI (İSTENMEYEN DURUMLARI)

1-Rahim iltihabı – enfeksiyon ( Endometritis ),sistemik enfeksiyon, sepsis, SIRS

2-Serviks dediğimiz rahim ağzı yaralanmaları, Emmet yırtığı, kanama, enfeksiyon

3-Rahim duvarında yapışıklık oluşması (Asherman sendromu),buna bağlı olarak hastada regl görememe, az regl olması ve bir daha hamile kalamaması

Bütün bu sayılan risk ve gerçekten hiç bir hekimin gelişmesini istemeyeceği komplikasyonlar deneyimli bir jinekolog tarafından önceden ön görülüp azaltılabilmekte veya önlenebilmektedir. En uygun, en elverişli şartlarda ehil (Bir işte yetkili olan, bir işi iyi yapan, erbap) ellerde yapılan Kürtaj işleminde bu riskler yaşanma olasılığı minimaldir.

Yine de unutmamalı ki steril kürtaj bir doğum kontrol yöntemi değildir. Mümkün olduğu sürece eşler korunmaya dikkat etmeli ve istedikleri zaman çocuk sahibi olmalılar.

İLAÇLI KÜRTAJ AVANTAJLARI NELERDİR?

Gebeliğin başlamasından itibaren ilk 9 haftalık süreçte uygulanan cerrahi yöntem gerçekten büyük oranda başarı sağlar hem de hızlı bir yöntemdir. Bu yöntem kürtajda fevkalede güvenilir bir yöntemdir. Cerrahi yöntemlerin istenilmeyen komplikasyonu işlemi yapan hekimin deneyimine bağlı minimalize edilebilir. Deneyimli bir ekip ile yapılan kürtajlarda komplikasyon riski de minimumdur. Fakat ilaçlı kürtajda risk çok daha azdır. Fakat ilaç düşük gerçekleştikten sonra rahim yani döl yatağı içinde parça dediğimiz gebelik ürünleri kalabileceğinden yine kürtaj olmak gerekebilecektir. Ayrıca ilaçla yapılan kürtaj işlemi cerrahi kürtaj kadar hızlı ve kısa sürede gerçekleşmez. 1 -10 gün sürebilir. Sürenin bu kadar uzun olması hem mahremiyet hem de enfeksiyon sıkıntılarını beraberinde getirmektedir. Bu süre boyunca hekime yakın olmak için ya hastanede yada otel , pansiyon da kalmak zorundasınız. Ve bunların hepsi de size ekstra bir maliyettir.

gebeliği istemeyen Hastanın mahremiyeti de aynı şekilde ilaçlı kürtajda da ön planda tutulur. Hastanın tercihine göre tek başına tıbbi düşük yapma imkanı hastaya sunulur fakat bunu biz önermiyoruz, kürtaj uzamaması gereken ve en iyi kondisyonlarda çabucak yapılması gereken cerrahi bir işlemdir. Genel kürtaj yöntemleri düşünüldüğünde avantajların yanı sıra ciddi olabilecek riskler de ortaya çıkmaktadır. Her uygulamada risk faktörü olduğunu düşünürsek bebek aldırma da risk içermesi – barındırması doğal olarak kabul görebilir.

HANGİ ŞARTYLARDA KÜRTAJ YAPILMAMALIDIR?

Çok az görülmekle birlikte hastada doğuştan veya akkiz (sonradan kazanılan) oluşan döl yatağı (rahim, endometriyum) veya serviks (rahim ağızındaki) normal dışı durumlardan dolayı Kürtaj işlemi gerçekleşemez. Bu durumda kadın hastalıkları uzmanının yani jinekologun tecrübesi büyük rol oynamaktadır. Aksi halde hastada uzun süreli bir sağlık sıkıntısı oluşabilir. Bu nedenlere bir kaç örnek vermek gerekirse:

1-Rahim ağzında doğuştan veya sık tekrarlayan enfeksiyon olması ve rahim içinde önceki kürtaj girişimlerden dolayı yapışıklık (bant, sineşi) olması

2-Rahim içerisindeki önceden gelişmiş yapışıklıklar olması ( rahim içi sadece kürtaj nedeniyle yapışmaz, iltihaplarda buna sebep olabilir )

3-Rahimde bölme yani septa olması (Uterin septa)

4-Çift rahim(2 tane yarım rahim ) ve diğer rahim anomalileri (Uterus Bicornus,Didelphi,Unicornus)

5-Hastada yaygın genital ve pelvik enfeksiyonu – iltihap varlığı (PID)

6-Kan pıhtılaşma bozuklukları ve kalp akciğer ve diğer sistemik hastalıklar, ritim bozuklukları

7- ...

GEBELİĞİ SONLANDIRMA İŞLEMİNDE HUKUKSAL DURUM NEDİR?

Türkiye’de gebeliğin sonlandırılması için belli bir kanuni süre vardır. Bu sürenin geçirilmesinde kürtaj , çocuk aldırma riskleri de dikkate alındığı için hamilelik sonlandırılmaz. Fakat gebeliğin devamı annenin veya bebeğin ve sonraki nesillerin sağlığını tehdit ederse yasal sınırlar kürtaj yapan doktorlar tarafından esnetilir.

Gebelik sona erdirilmesi amacı ile gerçekleştirilen kürtaj ; ülkemizde belirlenen Kürtaj yasal sınırı 10 haftadır. Yani 10 haftaya kadar olan gebelikler sonlandırılabilir. Son adet tarihinden itibaren 10 haftanın dolması ile yasal sınır da doldurulmuş olur. Son adet tarihini ise adetin başlandığı birinci gün olarak kabul etmek gerekir. Yasal sınır dolduktan sonra anne baba izni ve isteği olsa dahi kürtaj işlemi yapılamamaktadır.

Fakat gebeliği sonlandırma yani kürtaj müdahalesi , anne için hayati bir risk taşıyorsa sağlık kurulu raporu ile Muğla kürtaj yapan doktorlar tarafından işlem yapılabilir. Bebeğin hayatını olumsuz etkileyecek ve sonraki nesilleride etkileyecek durumlar içinde geçerlidir. Bu durumlar şunlardır;

A – Doğum ve Kadın Hastalıklarına bağlı nedenler

1) Daha önceki major uterin harabiyet ve hasarları () Rahim delinmesi, rahim yırtılması, uteroreksis
a) Sezeryan Ameliyatı
b) Miyomektomi (miyom ameliyatı)
c) Uterus rüptürü
d) Geniş perforasyon
e) Geçirilmiş vajinal plastik operasyonlar ( sistosel, perinoplasti, rahim sarkması ameliyatı, idrar kaçırma, rektosel ameliyatı, enterosel ameliyatı )
2) Rekürren preeklampsi-eklampsi ( tekrar eden gebelik zehirlenmeleri, AFAS)
3) İzoimmünizasyon
4) Mole hidatidiform

B – Ortopedik nedenler

1) Osteogenezis imperfekta
2) Ağır kifoskolyoz
3) Doğumu güçleştiren osteomiyelit
4) Faaliyet halinde bütün mafsalları ilgilendiren osteoartiküller hastalıklar

C – Kan hastalıklarına bağlı nedenler
1) Lösemi
2) Kronik anemiye neden olan hastalıklar
3) Lenfomalar
4) Pıhtılaşma defektleri ( kanamanın durmaması)
5) Hemolitik sarılıklar
6) Agranülositozis ( enfeksiyona yatkınlıkla giden hastalık)
7) Tromboembolik hastalıklar (felç geçirme, kalp krizi geçirme, böbreğe pıhtı atması ATN, )
8) Hemoglobinopatiler ve thalasemi sendromları (ağır klinik ve hematolojik bozukluğa neden olan)
9) Gamaglobulinopatiler

D – Kalp ve dolaşım sistemi hastalıkları
1) Doğumu engelleyen konjenital(doğumsal) ve akkiz kalp hastalıkları
2) Kalp yetmezliği, perikardit, miyokardit, miyokard enfarktüsü aşikar koroner yetmezliği, arteriyel sistem
anevrizmaları (beyinde AVM), kalp iltihapları
3) Ağır tromboflebitler (derin ven trombozlarının olması , ...) ve lenfatik sistem hastalıkları
4) Ağır bronşektaziler
5) Solunum fonksiyonunu bozan kronik akciğer hastalıkları

E – Böbrek hastalıkları
1) Akut ve kronik böbrek hastalıkları

F – Göz hastalıkları
1) Dekolman
2) Renal hipertansif ve diyabetik retinopatiler

G – Endokrin ve metabolik hastalıklar
1) Feokromositoma (böbrek üstü bezi hastalığı)
2) Adrenal hiperfonksiyon ya da yetmezliği
3) Kontrol altına alınamayan hipotiroidi veya hipertiroidi
4) Pratiroid hiperfonksiyon ya da yetmezliği
5) Ağır hipofiz hastalıkları (görme bozukluğu – hormonal bozukuk yapabilen büyük adenomlar, tümörler, ... )

H – Sindirim sistemine bağlı nedenler
1) Gebeliğin devamını engelleyen sindirim organları hastalıkları (kanserler, geçirilmiş mide ameliyatları, otoimmün hastalıklar, ülseratif kolit, crohn hastalığı, ... )

İ) İmmünolojik nedenler
1) İmmün yetmezliği hastalıkları
2) Kollajen doku hastalıkları

J – Bütün malign neoplastik hastalıkları

K – Nörolojik nedenler
1) Grand mal epilepsi
2) Multipl skleroz
3) Muskuler distrofi
4) Hemipleji ve parapleji
5) Gebeliğin devamını engelleyen ağır nörolojik hastalıklar

L – Ruh hastalıklarına bağlı nedenler
1) Oligofreni(Zeka geriliği)
2) Kronik şizofreni
3) Psikoz manyak depresif (PMD)
4) Paranoya
5) Uyuşturucu bağımlılıkları ve kronik alkolizm

M – Enfeksiyon hastalıkları
1) Teratojen intra üterin enfeksiyonlar
a) Kızamıkçık
b) Toksoplazmozis
c) Sitomegalovirus
d) Herpes virus grubu hastalıklar
2) Cüzzam
3) Sıtma
4) Frengi
5) Brusella ve diğer ağır kronik enfeksiyonlar

N – Konjenital nedenler

1) Marphan sendromu
2) Mesane ekstrofisi
3) Down sendromu
4) Sakat çocuk doğurma ihtimali yüksek diğer herediter hastalıklar
5) Gonadlara zararlı röntgen ışını ve ilaç
6) Teratogenik ilaçlar
7) Nörofibromatozis

EN ÇOK MERAK EDİLEN durum İSE KÜRTAJ infertilite yani kısrılık sebebi OLABİLİR Mİ?

Kürtaj işlemi en uygun şartlarda ve tecrübeli jinekolog kadın hastalıkları uzmanı tarafından yapıldığı takdirde asla Kürtaj kısırlık nedeni olmaz. Halk içinde ilk gebeliğin Kürtaj olması kısırlık nedenidir diye yanlış bir kanaat vardır ki kesinlikle doğru değildir. Ama hatıra getirilmeli ki hamile kalmak çok faktörlü bir olaydır. Örneğin hasta Kürtaj işleminden 5 yıl sonra, 24 ay sonra hamile olmaya karar verip, gebe olamıyor ise bunu Kürtaj kısırlık yaptı diye yorumlamamalıdır. Geçen 5 yıl içerisinde kadında azalan yumurtalık rezervi, yaşlanan yumurtalar, rahim de miyom , polip , iltihap oluşması gibi farklı nedenlerden dolayı hamilelik gelişmiyordur. Rahim yani döl yatağı gençlik çağı gebeliklerini sevmektedir. Buradan yola çıkarak güvenli kürtaj yaptıracak kişinin bu konuyu etraflı, inceden inceye düşünüp karar vermesi tavsiye edilir.

BİRden FAZLA KÜRTAJ OLMAK KISIRLIĞA NEDEN OLUR MU?

Merak edilen konulardan kesinlikle birisidir. Öncelikle Kürtaj gebelikten korunma yolu olmadığı asla unutulmamalı ,medikal ve etkin yöntemlerle gebelikten korunup; kişinin istediği zaman, uyguın olduğunda bebek sahibi olması önerilir. Fakat son çare olarak daha önce Küretaj olan kişi tekrar hamile kalıp doğurmak istemiyorsa bebek aldırma işlemi yapılabilinir. Çocuk aldırma sayısından ziyade rahim duvarının hamilelik için elverişli olmasını engelleyen olay iki Kürtaj arası geçen süredir. Üst üstte, ardışık olarak kısa sürede 10 hafta altı kürtaj olmak rahim duvarının incelmesine ,yapışıklık oluşmasını zemin hazırlamaktadır. Elbette bu durum dikkat dahilinde tutan jinekolog doktor Kürtaj işleminden sonra rahim duvarını destekleyen, güçlendiren tedavileri hasta uygun ise reçete etmelidir.

Eğer Kürtaj konusunda merak ettiklerinizi öğrenmek, ayrıntılı bilgi almak isterseniz Muğla Kürtaj hizmeti için WhatsApp 05467740159 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

muğla KÜRTAJ İÇİN YAPMANIZ GEREKEN ÇOK BASİTTİR.

 1. Birinci, İlk Önce Yakın Ulaşılabilir Bir Jinekolog Doktor Tespit Ediniz.
 2. Doktordan Whatsapp ile Muayene Randevusu Talep Ediniz. İyi Bir Tanışma En İyi Başlangıçtır.
 3. Kürtaj İşlemini yapacak Jinekologa Muayene Olunuz ( Başkasının Muayenesi Olmaz !).
 4. Konuştuğunuz Hekimin Ortamını , Hijyen Açısından Sessizce Değerlendiriniz. Hekimin; Gerçek Hekim Olduğundan Emin Olunuz.
 5. Kaçak – Sahte Hekimlik Ülkemizde Yaygındır ! (Link1, Link 2 , ... )
 6. Bunlar Olumlu İse, Hekim İle Aranızda Bir Bağ ( Hekim – Hasta Bağı ) Oluştu İse Hekim İle Ücret Konusunda Anlaşma Yapınız.
 7. Telefonda Kişilerin Seslerinin Güzel – Güvenilir Gelmesine , İnternet Sayfasının Önlerde Çıkmasına Aldanmayınız.
İyi Bir Tanışma En İyi Başlangıçtır.

kürtajdan sonra hemen gebe kalmak

Çok değişik bir kadın üreme sistemi ve kadın gizemidir. Normal de kürtajdan sonra; hemen !, gebelik oluşmaması gerekir. Fakat bazı kadınlar kürtaj işleminin olduğu – yapıldığı gün dahil olmak üzere, yani çok yakın tarihlerde cinsel ilişkiye (kendilerine bu eylemi yapmayın denildiği halde) girmektedir ve çok enteresan bir şekilde bu kişiler tekrar gebelik ile gelebilmektedir. Mekanizması bilinmeyen ve de klasik tıp kitaplarında yazmayan bir durumdur. Kürtaj işleminden sonra hekimler rahimi ultrason ile kontrol etmektedir ve rahim içini temiz yani boş gördüğünde hastayı evine göndermektedir. Tabi ki böyle sıra dışı bir durum ile yüzleşmemek için; açıklanamayan bu gizeme yakalanmamak için kürtaj işleminden itibaren minimum 15 gün cinsel ilişkiye girmemenizi tavsiye edebilirim ama garanti değil ! Süperfertilize bir kadına hekim ne yapsın ?, en sağlamı kritik anlarda cinsel ilişkiden kaçınmaktır. Hiç doğum yapmamış ve de genç bayanların (18-25 yaş aralığı) genellikle süperfertilize (gebe kalmaya aşırı meyilli) oldukları dönemlerdir.

Hekim Hasta Bağı Ucuza Kurulmaz Ama Oluşunca; Hep Hasta Karlı Çıkar.

ehil – Profesyonel Doktor Telefonda Pazarlık Yapmaz

Gel Vatandaş Demez !

Mesleğinde Profesyonel Bir Hekim Muayene Etmediği Hiç Kimseye

Cerrahi ( Kürtaj Gibi ) Bir Konuda Telefon Veya İnternet Sitesinde

Fiyat Bilgisi Vermez , Ki Bu Yasal Olarak da Yasaktır ( Tıbbi Deontoloji

Tüzüğü’nün 8. Maddesi: “Tabiplik ve diş tabipliği mesleklerine ve tedavi

müesseselerine, ticari bir veçhe (yön) verilemez ). Doktor sizi kürtaj

olmanız için telefonda ikna etmeye çalışmaz, çalışmamalıdır.

HER KADIN DİĞERİNDEN FARKLIDIR.

 • Kadınlar Standart Değildir.
 • Kendinizi Başka İnsanlar İle Eş=Aynı=Bir=Standart Bilmeyiniz, Kabul Etmeyiniz.
 • 1 (Bir) Kadının (Yani Senin) Her Gebeliği, Birbirinden Farklıdır.
 • Gebelikler Standart Değildir.
 • Geçmişte Basit Olan; Şimdi Ağır Gelebilir.
 • Komşunun, Arkadaşının Dayandığına; Sen Dayanamayabilirsin.
 • İlk Önce, Birinci Olarak Jinekolojik Muayene Olmalısın.
 • Telefonda Kürtaj Pazarlığı İçin Konuştuğun Kişinin;
  • Sesinin Güzel Gelmesine Güvenmen,
   • Anlam Verilemeyecek Büyük Bir Hatadır.
  • Konuştuğun Kişi Doktor Bile Olmayabilir !
 • Başka Bir Hekimin Sizi Muayene Etmiş Olması, Onun Muayene Bulguları İle Başka Bir Hekim Sizi Kürtaj Etmez.
 • Kürtaj Olmak İstediğiniz Hekimin; Sizi Jinekolojik Muayene Etmesi Gereklidir.

Kanama olasılığını Yok Sayamazsın !

 • 7- 8 – 9 Haftalık Veya 10 Haftalık Bir Gebeliğin Kürtajı , İşlemi Esnasında Rahim – Döl Yatağı Yoğun Kanayabilir. 6 Haftalık Gebeliğin Kürtajı Esnasında Ölenler, Haberlere Çıkanlar Bile Var.
 • Gebelik Haftası Büyüdükçe ; Damarlarınızda Kan Dahi Bırakmayacak Şekilde Ani – Beklenmedik Kanayabilir, Kendinizi Bir Anda Yoğun Bakımda Bulabilirsiniz.
 • Anlamsız Bir Tedirginliğin Heyecanı Nedeniyle Kalp Krizi Dahi Geçirebilirsiniz.
 • Matematiksel Sayı, Rakam Olarak 4-5-6 Miniciktir – Küçüktür, Miniciktir. Bir Şey Olmaz Gelebilir.
 • Gebelik Sayılara -Rakamlara Göre Risklendirilmez. Ciddi Anlamda Hayati Risk İçeren Bir Kanamaya Sebep Verebileceğinden; 1400 TL, 1500TL , 1600 TL, 2000 TL ye 9 Haftalık Veya 10 Haftalık Kürtaj Yapılabilecek Bir İşlem Değildir ( Sen Yapar mısın !).

Kiralık Kürtaj Sayfaları Ciddi Bir Risktir

Yazılımcılar – Programcılar Kürtaj Cerrahi İşlemine Yönelik Malesef İnternet Siteleri Düzenleyerek( Kiraya Vererek ), Bu İnternet Sitelerini de Google , Yandex Gibi Arama Motorlarının Bulmasını Sağlattıracak Siteler Yapmaktadırlar.

Aramalarda Hep Bu Siteler Ön Planda, İlk Sayfalarda Çıkmaktadır.
Yazılımcılar – Programcılar Kürtaj İle İlgili Yaptıkları Siteleri Aylık 15000 -30000 TL Civarı Fiyatlar İle Hekimlere Kiralamaya Çabalamaktadırlar, Başarılı Olanlar da Vardır.

Sadece , Aylık Yazılımcı Gideri Bu Kadar Olan, Hemşire – Sekreter Çalıştıran Bir İşletmenin( Kliniğin) 9 Haftalık Veya 10 Haftalık Kürtajı Sizi Feromonlamak İçin ( Cazibelendirmek – Gel Gel Yapma Amaçlı ) Verilen 1400 TL, 1500TL , 1600 TL, 2000 TL Gibi Fiyatlara İtibar Etmeyiniz. Cerrahi İşlemler Maliyetli İşlemlerdir. Olması Gereken Şekilde Steril Edilmemiş, Tekrar Tekrar Kullanılan Tek Kullanımlık Malzemelere Maruz Kalmak, Sağlık Personeli Olmayan Kişileri Doktor Zannetmek Yaşanılan, Haberlere Konu Olmaya Devam Etmektedir.

Kötü Olayları Yok Sayma Algısı; Stres Anında Baskındır

 • Kürtaj Öncesi Almanız Gereken Tedaviler Olabilir Ve O Tedaviler Tamamladıktan Sonra İşleminizi Talep Ediniz.
 • Sonucu Düşünmeden, Sadece Kürtaj Olup, Gebelikten Kurtulup, Rahatlamaya Kendinizi Şartlandırmayınız.
 • Bu Şartlanmanız Yanlış Kararlar Almanıza Sebep Olacaktır.
 • En Basitinden Enfeksiyonlu, İltihaplı, Vajinal Akıntılı Şekilde; Sırf Ucuz Diye, Hem de Evinize Uzak Bir Şehirde Kürtaj Olduğunuzda; Çok Uzun Süre Devam Edecek, Kesilmeyen Bir Kanama Yaşayabilirsiniz. Rahminiz Bir Anda Kanla Dolabilir, Dayanılmaz Sancılar Verebilir.
 • Miyomunuz Olabilir ( Bilmediğiniz !) , Rahminiz Terse Dönmüş Olabilir, Rahminize Barsaklarınız Yapışmış Olabilir….
 • Ben Dahil Hiç Kimsenin Göremediği Bir Döl Yatağı – Rahim Anomalisi Olabilir.
 • Kendinizi Kesin – Mutlak Sağlıklı Atfetmeyiniz. Aşırı Özgüven İçerisinde Olmayınız.
 • Emin Olun Vermediğiniz – Kaçındığınız Miktarın-Maliyetin Daha Fazlasını, Eski Durumunuzu – Sağlığınızı Elde Etmek İçin Harcayacaksınız. ( Yap Geç, Paranı Al Mantığına Malzeme Olmayınız.)

Bir Gece Yarısı Veya Sabaha Doğru Size En Yakın Jinekolog İçin; Aciliyet Nedeniyle Başvurmak Zorunda Kalabilirsiniz. Bu Tür Olayları Çevrenizdeki İnsanlar Size Aksettirmez ve de Söylemezler. Siz Duymadığınız İçin Bunları Yok Saymayınız ( Kötü Olayları Yok Sayma Algısı)

BAKIN BU ÇOK TEHLİKELİDİR.

Ucuz Kürtaj Şeklinde Bir Şehirden Başka Bir Şehre Giden – Gelen Kişiler Olmaktadır.
Kürtaj İşlemi Esnasında; Jinekolog Doktor Çok Dikkatli – Nazik İşlem Uygulasa Dahi;

 • Rahim Delinebilir,
 • Barsaklarınız Yırtılabilir,
 • İdrar Keseniz Delinebilir,
 • Ani Bir Kanama Başlayabilir.
 • İlaç Alerjisi Gelişebilir.
  Böyle İstenilmeyen Bir Komplikasyon Olduğunda; Yardım İsteyebileceğiniz , Yardım Edecek, Size Mukayet Olacak, Sahip Çıkacak Yakınlarınızın Olmaması Sizi Çok Ciddi Bir Durum İle Baş Başa Bırakır.
  Lütfen Böyle Bir Duruma Düşmeyiniz

ANİDEN – ANSIZIN! ”TEKRAR” DOKTORA GİTMEN GEREKEBİLİR

 • Kürtaj Müdahalesini Yapan Hekime; İleri Günlerde , Bir Komplikasyon Geliştiğinde, Aniden Tekrar Gitmeniz Gerekebilir. Yada Sizi Hekim Çağırabilir.
 • Bundan Dolayı, Yaşam Alanınızdan ( Evinizden ) Uzakta Olan Bir Hekime – Hastaneye Kürtaj Cerrahi İşlemi İçin Gitmemeniz (Tercih Etmemeniz ) Sizin Menfaatinizedir. Yakın Olan İyidir.
 • Çünkü Gece Yarısı , Acil Gideceğiniz Başka Bir Hekim, Cerrahi İşlemi Yapan; Uzakta – Başka Şehirde Bulunan Hekime Yada Hastaneye Gitmenizi ( Ameliyatını Yapan Doktora Git Yaklaşımını) Tavsiye Edebilir.
 • Zorda Kalabilirsiniz !
 • Dönüş Yolunda ( Otobüste, Trende, Uçakta ) Kanamanız Başlayabilir, Fenalık, Baygınlık Geçirebilirsiniz.
 • Çevrenizdeki İnsanlar Sizdeki Fenalaşma, Bayılma Sebebini Anlayana Kadar Hasar Almış Olabilirsiniz.
 • Trajik Ve de Çok Zor Anlar Yaşayabilirsiniz !

En Ucuza Göre Sırala Google !

Google ” Kürtajda Öldü” Şeklinde Arama Yaptırdığınızda 1 Milyon Sonuç Çıkıyor.

Kürtaj Ölüm Riski Barındıran Cerrahi Bir İşlemdir. Evet Ehil Ellerde Güvenli Ama Sıfır Riskli de Değil.

Sahip Olduğunuz Cep Telefonu İle Çevrenizdeki Tüm Jinekolog Hekimleri Arayıp, Hiç Muayene Olmadan ( Kendinizi Turp Gibi Sağlıklı, Hastalıksız , Beton Gibi Sağlam Kabul Ederek! ) Kürtaj Fiyatını Öğrenme; Sonra Bu Fiyatları Listeleyerek, En Ucuzuna Yönlenmek Hatalı Bir Davranıştır.

Bazı İnternet Sitelerinde Şu Yorumları Gözlemliyorum;

 • Eşime Kürtaj Yaptırdım Çok Memnun Kaldım, Herkese Öneririm.
  • ( Sağlıklı – Normal Bir Kişi Bunu Yazmaz, Kendini Reklam Etmez !)
 • Doktor O kadar Güzel Kürtaj Yaptı ki Benimde Kürtaj Olasım Geldi.
  • ( Bu Beyan Hayatın Olağan Akışına Aykırıdır, Akıllı Kimse Yazmaz ! )
 • Şu … Özel Hastane Gittim, Benden 7000 TL İstedi Ama Özel Muayenehanesi Olan Doktor 8-9-10 Haftalık Gebelik Kürtajını 1000 TL ye Genel Anestezi İle Yaptı. … Özel Hastane Beni Dolandırmaya Çalıştı, Özel Muayenehane Doktorunu Herkese Kürtaj İçin Tavsiye Ederim.( Yalan Yorumlara İtibar Etmeyiniz , Bu Şekilde Feromonlanmayınız (Cazibelendirilmek) – Kandırılmayınız , Aklı Başında Hiç Bir Hasta Böyle Detay Vererek Kürtajı Övmez.
 • Kürtaj Mahremiyeti Olan Bir İşlemdir )
 • Kürtaj İçin Sizi Evinizden VIP Araçlar İle Alıp, Kürtajınızı Yaptıktan Sonra Yine VIP Araçlar İle Evinize Bırakıyoruz Ve Bu İşlemler Sadece 900TL – 1000 TL.( Lütfen Buna Kanmayınız, Sağlığınızdan Olursunuz! )

MUĞLA GİZLİ KÜRTAJ KÜRTAJ FİYATLARI 2023 ( Muğla Kürtaj Fiyatları 2023 , 2024 )

Gebeliği sonlandırmak isteyenlerin araştırdığı konular arasında çocuk aldırma ücreti yer alıyor. Fakat kürtaj fiyatları 2021 ve kürtaj fiyatları 2022 değerlendirildiğinde farklı seçenekler ile karşı karşıya gelmek mümkün. Siz de Muğla tecrübeli güvenilir kürtaj fiyatları bazlı araştırma yapıyorsanız bu farklılıkları görebilirsiniz. Kürtaj fiyatlarının belirlenmesinde öncelikle kliniğin ve işlemi uygulayacak olan hekimin deneyimi geliyor. Doktorun deneyimi Muğla kürtaj fiyatları bakımından oldukça belirleyici oluyor.

Hastanın kişisel durumu da fiyatlarda değişikliğe sebep olabilir. Hastanın gebeliğinin problemli olması ya da gebeliğe bağlı rahatsızlıklar yaşaması fiyatları etkiler. Ayrıca klinik deneyimi hatta kliniğin bulunduğu semt dahi kürtaj fiyatları açısından fark yaratabilir.

Sağlığına – canına Ticari Veche – Online Alışveriş Mantığı ”Verme” !

Sağlığınıza Ticari Bir Veçhe ( Yön ) Vermeniz ( Canınızı Ucuzlaştırmanız, Ucuzu Aramanız ) Standart’ın Altında Hizmet Almanıza, Komplikasyon Yaşamanıza Sebep Olabilir;

 • Kanama
 • Enfeksiyon
 • Kalp Krizi
 • Böbrek Yetmezliği
 • Kalıcı Hormon Bozukluğu
 • Tekrar Çocuk Sahibi Olamamak
 • Sonraki Gebelikleri Etkileyecek Komplikasyonlar ( Erken Doğum )
 • Uzuv Kaybı ( Rahim, Yumurtalık )
 • Organ hasarı ( Barsak, Mesane )
 • Felç,… Hatta Ölüm !

Sağlığınızı ; Beyninizde ki Online Alışveriş Mantığı İle Eşleştirmeyiniz. Kürtaj cerrahi işlemini Ucuzdan Pahalıya, Popülariteye, En Çok Satılana Göre Sırala Yapmamalısınız.

Güvenlik Önceliklidir. !

Kürtaj Ciddiyet Gerektirir. Lütfen Olması Gerekenden Sapmayınız.

Sen Kendine; Sahip Çıkmalısın.

Feromonlarınıza (Sizi Yönlendiren Kimyasal Dürtülerinize) Yenilmeyiniz.

Sanal Dünyaya Aldanmayınız.

MUĞLA GİZLİ KÜRTAJ SONRASI CİNSEL HAYAT

Hastanın kürtaj sonrası cinsel ilişki durumu tam iyileşme ile olabilir. Bu durumda hastanın doktorunun tavsiyelerine uymasında yarar bulunur. Çünkü iyileşme süreci genellikle kişisel duruma göre değişiklikler gösterebilir.

Fakat genel bir prosedürden bahsetmek mümkündür. Kürtaj sonrasındaki 10 günlük süre boyunca cinsel ilişkiye girilmesi kesinlikle önerilmez. Çünkü bu süre esnasında hastanın kanaması devam eder. Ayrıca rahimde de açıklık söz konusu olabilir. 10 günlük süre sırasında bazı hastalarda kanama görülmeyebilir. Fakat bu sürede hastanın ağrıları olabilir. İlişki sırasında ise bu ağrılar artabilir.

İşlem sonrasında vajinanın enfeksiyona açık olma durumu da göz önünde bulundurulmalıdır. Cinsel ilişki esnasında enfeksiyon riski oldukça yüksektir.


Muğla’da Merdiven Altı Kürtaj Yapan Yerler

Kürtaj, Türkiye’de Kadın Hastalıkları & Doğum Uzmanlarınca yapılabilir. Ancak bazı durumlarda kadınlar merdiven altı, yasa dışı ilaçlar gibi yollarla da gebeliklerini sonlandırabilmektedirler.

Merdiven Altı Kürtaj Hayati Risk Yaratır!

Merdiven Altı Kürtaj Muğla

Merdiven altı kürtaj, çok tehlikelidir ve asla ülkemiz sınırları içerisinde yasal değildir. Bazı kadınlar , merdiven altı, kaçak, hekim olmayan kişiler yoluyla gebeliklerini sonlandırırlar. Gebe kalınması durumunda ailenin vereceği tepkinin kötü olması, gebeliğin 10. haftadan fazla olması, evlilik dışı hamile kalmaktan utanç duymak, yasal eşi dışında, nikahlı eşi dışında başka birisiyle oluşan gebelikler gibi sebepler nedeniyle , kadınlar merdiven altı kürtaja başvuru yapmaktadırlar.

Merdiven altı kürtaj sanıldığından çok daha fazla tehlikelidir ve ÖLÜMLE, ORGAN KAYBIYLA, GEBE KALABİLME YETENEĞİNİN KAYBIYLA neticelenebilecek durumlar yaratabilir. Merdiven altı denilen yerler hijyenik bakımdan olumsuz, kürtaj operasyonun gerçekleştirileceği kadar temiz olmayan yerlerdir.

Merdiven altı kürtaj yapan yerlere , işlemi yapan kişilere güven duymamanız gereklidir.

Merdiven Altı Kürtaj Muğla Fiyatları

Merdiven altı kürtaj, ekonomik olarak devlet hastanelerinden ve özel hastanelerden daha pahalıdır , çünkü yasal olmayan, utanılan bir durum, sıkıntılı bir durum temelde vardır. Kadınlar gizliliğin korunması adına bu parayı vermeye razı olurlar. sadece gebelikten , sonucuna bakmaksızın kurtulmaya çalışırlar.

Merdiven altı kürtaj muğla ülkemiz sınırları içerisinde yasal değildir, bu nedenden dolayı merdiven altı kürtaj fiyatları ile ilgili internet üzerinde net ve güncel bir bilgi bulunmaz. Merdiven altı kürtaj işlemini yapacak kişiyle bir anlaşma yapılarak fiyat belirlenir. Kadınla anlaşmaları durumunda hijyen açısından kötü olan yerlerde kürtaj işlemi gerçekleştirilir.

Merdiven altı kürtajda enfeksiyon kapma riskiniz çok fazladır. Kadınların merdiven altı kürtaj sonrasında kadının yaşayacağı kanamalar , rahimin yırtılması-delinmesi ve çekeceği enfeksiyonlar, acılardan sadece fiziksel olarak etkilenmeleri mümkün değildir. duygusal olarak da etkileneceklerdir.

Bu nedenle merdiven altı kürtaj kesinlikle sağlıklı değildir ve uzman doktorların asla yaptırmanızı önermediği bir gebelik sonlandırma çeşididir.

KENDİNİZİ GENELLEMEYİNİZ.

Bir Hekimin Sizin İle İlgili Her Şeyin Normal Olduğunu Söylemesi, Sadece O Hekimi Bağlar.
Hastalığınız O Gün Bilinememiş Veya O Gün Aşikar Hale Gelmemiş Olabilir.
Sağlığınızın ”İyilik Hali” Mutlak Değişmez Bir Durum Değildir.

KENDİNİZİ GENELLEMEYİNİZ.

SİZ HERKESTEN FARKLISINIZ.

KÜRTAJ CİDDİ CERRAHİ GİRİŞİMDİR

Doktor Mesut Bayraktar

Doktor Mesut Bayraktar

Ortaca/Muğla

Hayatın olağan akışı gereği iyileşmek için hasta olan kişi çabalamalıdır yani aktif rol oynamalıdırlar. Görüldüğü üzere tedavi hunisinin büyük kısmında vakit kaybeden, hastalığını ret eden, iyileşemeyen, bahane, bedava - ucuz yöntemlere yönelen, körü körüne bel bağlayan hastalar pasif iyileşmeyi yani iyileşememeyi seçenler bulunmaktadır.

Tedavi süreci, hastaların sağlık sorunlarıyla başa çıkabilmeleri, iyileşme sağlayabilmelerinde önemli adımdır. Ancak, tedavi hunisi sürecinde Hekimlerin bazı zorluklarla karşılaşması mümkündür. Resimde, hastaların farklı farklı tutumlarından kaynaklanan zorlukları ele alarak, hekim-hasta ilişkisinde zorlukların üstesinden gelirken zedelenebileceğini, tedavi hunisinin önemini vurgulayacağız. Tedavi süreci, hasta sağlığını iyileştirmek amaçlı yapılan serüven düşünülebilir. Tedaviler, sağlık sorunlarına farklı yaklaşımlar gerektirebilir, bazen beklenmedik zorluklarla karşılaşılabilir. Bundan dolayı, tedavi hunisi sürecinde hekimlerin, hastaların farklı tutumlarına uygun şekilde davranması, etkili iletişim becerilerini kullanması önemlidir. Hekimlerin mesleklerini icra ederken , hasta kaynaklı zorlukları aşarken, hekim-hasta ilişkisinin zarar görmemesinde hastaların dikkatli olmaları gerekmektedir. Çünkü hekim sonsuza kadar sabredebilen, her uygunsuzluğa pozitif, sorun çözme şeklinde yaklaşan canlılar gibi düşünmeyiniz.

*** Hastalığını Kabul Etmeyenler: Hastalığını kabul etmeyen bireyler, sağlık sorunlarını inkar ederek tedaviye direnç gösterebilirler. Bunlar , tedavi sürecinin başarıyla ilerlemesini engelleyebilir. Hastalığını kabul etmeyen kişiler, genellikle hastalıklarının ciddiyetini ya da varlığını reddederler. Buda, hem kendileri hem de doktora sorun çıkmaktadır. Hastalığın kabul edilmemesi, tedavi sürecinin etkinliğini azaltabilir, tamamen durdurabilir.Hastalığını kabul etme evresi, hasta olduğunu kabul etme; tedavi sürecinin önemli parçasıdır. Hastalığın kabul edilmesi, kişinin gerçek durumuyla yüzleşmesine, gereken tedaviye tam uyum sağlamasına yardımcı olabilir. Böylece tedavi süreci daha etkili başarılı olabilir. Hastalığını kabul etmeyen bireylerin, kendi sağlık durumlarını gerçekçi şekilde değerlendirmeleri, tedaviye açık olmaları önemlidir.

Hastalığını kabul etmeyen, ret eden; Doktoru rakip , düşman bilmektedir.

*** Hastalığını Kabul Edenler: Hastalığını kabul eden kişiler, tedavi sürecine daha olumlu yaklaşabilirler. Hastaların tedaviye uyum sağlamasını kolaylaştırır, iyileşme sürecini hızlandırabilir. Fakat çoğunlukta bazı insanlar hastalığını kabul etsede hekim yerine başka yollara başvurabilerek, hastalıkların ilerlemesine, kronikleşmesine neden olmaktadır.

*** Bir Ara Hallederizciler - Google Aramacılar: Bazı hastalar, sağlık sorunlarıyla ilgili hafife alıcı, savsaklayıcı tutum sergileyebilirler. “Bir ara hallederizciler”, sağlık sorunlarını erteleme, önemsememe eğilimindedir. Google aramacıları ise kendi kendini teşhis etme, tedavi etme çabasına, akıllılığına girebilirler. Yanlış bilgilendirme, yanlış tedavi seçeneklerine yol açabilir.

*** Doğal Tedavi Yöntemlerine Körü Körüne İnananlar: Doğal tedavi yöntemlerine inanan hastalar, alternatif çözümler arayışında olabilirler. Maydanoz, soğan suyu içiciler gibi, doğal yöntemlere güvenerek, körü körüne bel bağlayarak etkisiz, tedavi sürecini yürütebilirler. Bazen bilimsel kanıtlanmamış, etkinliği sınırlı olan yöntemlere yönelmelerine neden olabilir. Maalesef tüm iletişim mecraları tedavilerin etkin olmadığını söylese de böyle yönelimler artarak devam etmektedir.

*** Sahte Doktor Bulucular - Maddi Zorluk Çıkarıcılar: Sahte doktor bulucular, maddi zorluk yaratanlar - bulanlar, yani tedaviye gereksiz yere maddi kısıntı uygulayanlar, tedavi sürecini olumsuz etkileyebilir. Ev, araba kredisi ödemesi, oğlanı evlendirme gibi maddi yükler altında olan hastalar, tedaviye uyum sağlamakta, iyileşmekte güçlük çekebilirler. İnsanlar sağlıklı kalmanın, mal mülk edinmeden değerli olduğunu maalesef kavrayamamaktadırlar.

Hasta olmuş ama evi var
Hasta olmuş ama oğlu evlenmiş.

Kendini, sağlığını feda ederek yaşamda hedefleri başarmak maalesef artan hızda devam etmektedir. Günümüzde oldukça yaygın durumdur. İnsanlar, zamanı, varlıklarını daha verimli kullanmak amacıyla sağlıklarını tehlikeye atabilmektedirler. Ancak, sağlığın önemi göz ardı edilmemelidir. Kaliteli yaşam sürerken sağlıklı olmak şarttır. Hayatta hedefleri başarmak önemli olsa da, sağlığımıza dikkat etmekten asla vazgeçmemeliyiz.

Tedavi hunisi süreci, hastaların sağlık sorunlarını çözmek, iyileşmede önemli adımdır. Ancak, bazı hastalar, kendilerine gereksiz yere maddi zorluklar yaratarak (3. evinin kredisini bahane göstermek, 4. çocuğunu davul zurna - yemekli evlendirmeye çalışması) tedavi sürecini olumsuz etkilemektedir (tedavi olmamaktadırlar!). Makaleyle maddi gücü – imkanı olduğu halde “ev aldık, araba aldık kredi ödüyoruzcular” şeklinde adlandırılan, doktoru gereksiz yere maddi zorluklar ile meslek icrasına sürükleyen hastaların yeteri kadar iyileşemediklerini vurgulamak istiyorum.

*** Profesöre Gidenler - İyi Doktor Deyiciler: Bazı hastalar, tedavide ünlü/ünsüz profesöre başvurma eğilimindedirler. Bunlar, “normal” doktorları, diğer sağlık hizmeti sağlayıcılarını göz ardı edebilir, hatta küçümseyebilir. Aynı şekilde, bazı hastalar, tedavi - meslek icrasının masrafları nedeniyle para talep eden doktorlardan da uzak durma eğiliminde olup tedavi sürecini menfi etkileyebilir. Uygun tedavi seçeneklerinin kaçırılmasına, hastalığın artmasına neden olabilir. Hastalar kaçırılan, kaybolan sağlığın %100 geri gelmediği konusunda yeteri kadar ikna edilmelidirler. Mümkün ise hastalar, tedavinin tamamen geri gelmeme, başarılı olmama riski olduğuna ilişkin yeterli bilgilendirme yapılarak ikna edilmelidirler.

Maalesef bazı insanlar maddi varlıklarının korunmasını sağlıklarından önemli görmektedir.

Servete Mala Mülke Yaşayanlar Sağlıklarını Feda Ediyorlar.

*** Ego, Kişisel Çıkar Çatışmaları: Hekim-hasta ilişkisindeki ego, kişisel çıkar çatışmaları, tedavi sürecini olumsuz etkileyebilir. Doktorun , hekim hasta bağı kurulmamış hastaya “sen” demesi gibi durumlar, iletişim sorunlarına yol açabilir. Aynı şekilde, bazı hastalar da doktorlarla kişisel, duygusal çıkar çatışması içine girebilirler , tedavi sürecinin etkinliğini azaltabilir. Hastalar , empati, anlayışla Hekimleri karşılamalı, iletişimde açıklık, saygıyı korumalı, kişisel çıkar çatışmalarından uzak durmalıdır. Hekim-hasta bağı, tedavi sürecinin başarısında önemli faktördür. Hastaların hekimle güven, destek temelinde ilişki kurması, tedaviye uyumlarını artırır, iyileşme motivasyonunu yükseltir. Hekimler de, hastaların duygusal ihtiyaçlarını anlamalı, hastalarla işbirliği yaparak tedavi sürecini yönetmelidir. Hasta, hekimin yönlendirmelerine uyum sağladıkça, hastada, hekimi destekleyici rol üstlendikçe, iyileşme süreci olumlu yönde etkilenecektir.

Tedavi sürecindeki zorluklarla başa çıkan, iyileşen hastalar, motivasyon kaynağı olabilirler. İyileşenlerin başarı hikayeleri, diğer hastalara umut ilham verebilir. Hekimlerin iyileşme sürecini desteklemek , başarı hikayelerini paylaşmaları önemlidir. Tedavi sürecinde karşılaşılan zorluklar, hastaların tutumları, hekim-hasta ilişkisi etrafında yoğunlaşır. Hastaların hastalıklarını kabul etme, doğru bilgilere ulaşma, maddi zorluklarla başa çıkma, kendince maddi zorluk varlığı yaratmama, doğru tedavi seçeneklerini değerlendirme konularında Hekim destek vermesi önemlidir. Tekrardan, hastaların 1001 zorlukla meslek icrası yapan Hekime empati, anlayış - etkin iletişim becerileriyle Hekimleri benimsemeleri, işlerini kolaylaştırmaları, hastanın, tedavi sürecinin etkinliğini artırır, hastaların moralini yükseltebilir, motivasyonlarını artırabilir, tedaviye olan uyumlarını iyileştirebilir.

Hekim-hasta bağı, güvene dayalı ortamda kurulmalı, hastaların iyileşme sürecine aktif katılımları teşvik edilmelidir. Etkili tedavi sürecinde, hem hastaların hem de hekimlerin sorunların üstesinden gelmede birlikte çalışmaları, destekleyici ortam oluşturmaları gerekmektedir.
Tedavi Hunisi
nde
pasif iyileşme
ye
çalışanlardan olmayın.
SIFIR vajinal akıntı sağlıktır
Vajina; 
Akan ,
Kokan, 
Sızdıran,
İmtiyazlı, 
Bir organ değildir.

Şunu unutmayınız vajina akan, kokan, aksıran, tıksıran ucube – başa bela organ değildir. Vajina akmaz. Sıfır vajinalakıntı sağlıktır. Vajinal sağlık, sağlıklı vajina amacıyla yapmanız gerekenler kolay değildir. Şunlar eniyi başlangıçtır; Kadın vajinası, kadının bedenindeki enözel, hassas bölgelerden biridir. Vajinanın harekete geçirici etkisi, doğal şekilde cinsel dürtüleri uyandırır. Vajina, sadece fiziksel olarak değil, aynı zamanda duygusal olarak da dikkate alınmayı hak eder. Kadının iç dünyasının yansıması olarak, vajinaya; sevgi, şefkat, anlayışla , kendisine değer verilerek yaklaşıldığında, ilişkilerin derinlik kazanmasına katkıda bulunur. Partnerinin hassaslığı karşısında açılan vajina, özgüveni yükselterek ilişkilerin sağlam temeller üzerine kurulmasını sağlar. Hijyenik vajinanın romantikliği ise başka hiçbir şeye benzemez. İki insanın bedenlerinin birleştiği o an, duygusal, fiziksel bağın yoğun yaşandığı andır. Vajina, romantizmin ateşini körükleyen kavanozdur. İçinde barındırdığı sıcaklık, nem, feromonlar romantik anları daha da özel kılar, duygusal yakınlık hissi yaratır. Ancak kadın vajinasının büyük gücü, feromonal güç uyandırma, feromonal baskı altına alma potansiyelidir. Doğurganlık simgesi olarak, yeni hayatın başlangıcına ev sahipliği yapar. Kadının bedeninde gücün sembolüdür. Kendine olan inancı, kendini keşfetme yolculuğunda, vajina kadına güç, özgürlük hissi verir. İçindeki enerjiyi uyandıran kadın, dünyayı değiştirebilecek potansiyele sahip olabilir. Sonuç olarak, kadın vajinası, harekete geçirici etkisi, dikkate alınmayı sağlayan hassasiyeti, romantikliği, güç uyandırma potansiyeliyle harikulade organdır. Bu özellikleriyle, insan ilişkilerinde derin bağlar kurmamıza, sevgi, tutkuyu paylaşmamıza yardımcı olur. Kadının bedenindeki bu mucizevi organı keşfetmek, kadının kendini tam anlamıyla ifade etmesine, gerçek potansiyelini ortaya çıkarmasına yardımcı olabilir. Bazen kadın bu güç karşısında zehirlenerek vajinal hastalıkları görmezden gelebilir. Vajina mahrem organdır, ömür boyu kadın tarafından gizleniyor, hatta gizlemediğinizde hapis cezası bile var. Yani öğretilmiş gizleme dürtüsü, vajina hastalıklarını görmemeye, ihmal etmeye yatkınlık yaratıyor; buda tedavi sürecini imkansız şekle sokmaktadır. Kendinize sabit Jinekolog Hekim edinirseniz vajinanızla başınız belaya girmez. Halen vajinayı öğrenmeye devam eden profesyonelim, vajinalakıntı muazzam derecede kompleks nedenlerin bir araya gelerek oluşturduğu karmaşık denklemin sonucu olup; kendi kendine bitki börtü kullanarak basit yöntemler ile şifa arayanları okudukça içim gerçekten tabiri caiz ise cızz etmektedir. SIFIR VajinalAkıntı sağlıktır.
Sıfır vajinal akıntı sağlıktır
Kadın bedeninde kronik enflamasyonun büyük kaynağı vajinal akıntıdır. Kronik enflamasyon, vücudun bağışıklık sisteminin sürekli olarak aktif olması durumunda ortaya çıkan durumdur. Akut enflamasyon, genellikle enfeksiyon, doku hasarı gibi belirli tetikleyici faktöre yanıt olarak gelişen kısa süreli yanıtken, kronik enflamasyon ise uzun süreli, sürekli devam eden durumdur.

Kronik enflamasyon, çeşitli faktörler tarafından tetiklenebilir. Bunlar arasında tekrarlayan enfeksiyonlar (vajinal akıntı, vajinit, servisit, rahim iltihapları), otoimmün hastalıklar, obezite, stres, sigara içmek, sağlıksız beslenme alışkanlıkları, hareketsiz yaşam tarzı gibi etkenler yer alabilir. Kronik enflamasyon, vücutta inflamatuar yanıtı sürekli hale getirerek dokuların zamanla zarar görmesine, sağlık sorunlarına yol açabilir.

Kronik enflamasyon, çeşitli hastalıkların gelişimine katkıda bulunabilir. Bunlar arasında kalp hastalıkları, diyabet, kanser, Alzheimer hastalığı, romatoid artrit, inflamatuar bağırsak hastalığı gibi durumlar yer alır. Kronik enflamasyonun hastalıklarla ilişkili olması, uzun vadede vücudun bağışıklık sistemi, dokuları üzerinde olumsuz etkileri olduğunu göstermektedir.

Kronik enflamasyonun belirtileri kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Bunlar arasında sürekli yorgunluk, halsizlik, ateş, eklem ağrıları, kas ağrıları, sindirim sorunları, cilt problemleri, kilo değişiklikleri yer alabilir. Belirtiler, vücuttaki inflamatuar sürecin uzun süreli etkilerini yansıtabilir.

Kronik enflamasyonun tedavisi, temel olarak altta yatan nedenin belirlenmesi, tedavi edilmesini gerektirir. Sağlıklı yaşam tarzı benimsemek, dengeli beslenmek, düzenli egzersiz yapmak, stresten uzak durmak, uyku düzenine dikkat etmek, kronik enflamasyonun kontrol altına alınmasına yardımcı olabilir. Ayrıca, ilaç tedavisi, diğer tıbbi müdahaleler de gerekebilir.

Kronik enflamasyonun önlenmesi, yönetimi, bireylerin genel sağlık durumuna dikkat etmelerini, sağlıklı yaşam alışkanlıklarını sürdürmelerini gerektirir. Düzenli olarak jinekolog doktor kontrollerine gitmek, uygun tıbbi tedaviyi almak, stres yönetimi gibi önlemler, kronik enflamasyonun olumsuz etkilerini azaltmaya yardımcı olabilir.
Kadın bedeninde kronik enflamasyonun en büyük kaynağı vajinal akıntıdır.
Tetkikler hekimin kanaatinden üstün değildir
Tetkikler hekimin kanaatinden üstün değildir
Hastane Stresinden Uzaklık
✓ 
Özel Etkileşim
✓ 
Süre Sınırlamasız Muayene
✓ 
Mahremiyet – Gizlilik
✓ 
Hijyenik Ortam
✓ 
Teknoloji Kullanımı
✓ 
Konfor – Ferah Ortam
✓ 

Online Randevu

✓ 
3. Şahıslarla Temassızlık
✓ 
Güven – Nezaket – Zarafet
✓ 
Etik
✓ 
Tecrübe
✓ 
Profesyonel Destek
✓ 
Hasta Memnuniyeti & Sağlığı
✓ 
Fethiye’den 45′ uzaklıkta
✓ 
Dalaman’dan 10′ Uzaklıkta
✓ 
Köyceğizden 15′ Uzaklıkta
✓ 
Marmaris’den 40′ Uzaklıkta
✓ 
Muğla’dan 45′ Uzaklıkta
✓ 
Para değil

Mal mülk değil

En iyi eğitim , öğretmen değil !

Çocuğunuza bırakılacak en büyük miras şudur:

Sağlıklı

10 numara
☆☆☆☆☆ 
olacak şekilde “gebelik öncesi hazırlık + gebelik takibi + doğumunu” sağlayarak maksimum potansiyel IQ & EQ ya FETUSUN ulaştırılmasıdır.

Yani fetusu hayata 5/0 önde başlatmaktır. 

Eğer bunu sağlarsanız; sağlamak 15 – 30 bin USD civarı para harcamaktan geçer. O zeki, ahlaklı, yetenekli çocuk başarı sarmalında zirveye hemen çıkar, müthiş gelir elde eder; emekli olduğunuzda size ev araba aldığı gibi, dünyayı gezmenizde size tatil hediyeleri ayarlar. Eğer bunu yapmak yerine, 15 – 30 bin USD’ye ev, araba alabilirsiniz ama, çocugunuz sizin ölmenizi, mirasın kendisine kalmasını bekler, sonrada onu tüketerek yer yada üzerinizdeki evi ipotek göstererek iş kurar , batırır yada sürekli sizden para ister, sizde sürekli kaçar , bahane uydurursunuz…

Çıkar çatışmalarıyla berbat olmuş hayat yaşamamak için süper kaliteli bebekler doğurun.

Rahimde mikrop kaparak bitik, pert olmuş, erken doğmuş, kansızlığa, kötü rahim şartlarına ( urlu, vajinal akıntılı, kistli, varisli ) yani haşat rahimlerden eksik – vasat doğan bebeklerinizle, büyüdüklerinde “çıkar çatışmasına” girmemesi; doğmadan önce, gebelik süreci & doğumuna maddi kaynak harcanmasından geçer.
AGAÇ YAŞ İKEN, İNSAN RAHİMDE İKEN EĞİLİR.

Bebek;

Zeki doğarsa ahlaklı olur.
Zeki + ahlaklı olursa zengin olur. 
Zeki + ahlaklı + zengin olursa sana ev araba almayı bırak toplumun tamamı müreffeh olur, zenginleşir.

İnsana yani kendi kanına – canına yatırım yapmalısın yada çıkar çatışmalarıyla bomboş hayat yaşamak durumunda kalırsın.
Sana göre yatırım nedir?
Muğla Kadın Doğum Doktor Dalaman Köyceğiz Ortaca Kürtaj
Kadın
ın,
Sonraki Nesil
lerinin (
Fetus
,
Bebek
,
Çocuk
,
Torun
) Sağlıklarını|Sıhhatlerini
Mutlu
Devam Edebilmesinin Yegane[wpts_spin] yolu,
jinekolojik Organ
ların
[wpts_spin]Döl Yatağı
,
Over
,
Salpenks Uterina
,
Serviks Uteri
,
Vajina
,
Vulva
gibi
Organ
ların
Topyekün Sağlık
Şekil
de
Nesilden Nesile Aktarılma
sından
Geçmek
tedir.
İhmal
Edilen Her
Kadın Hastalığı
,
Zaman
İçerisinde
Çeşit Çeşit
Hastalıkların;
Romatolojik
,
Nörolojik
,
Psikiyatrik
,
Onkolojik
Hatta
Odontojenik
Problem
lerin
Gelişim
i İçin
Tetik
(
Tetiklemek
) Olabilir.
Sebep
,
Müsebbip
Olanın;
Kadınsal Şikayet
ler Olduğu,
Gizliden Gizliye
İşlediği Yani
Kök
enin Jinekolojik Hastalık Olduğu
Akıl
ınıza Bile Gelmeyebilir.
Tahlil
lere
%100 İnanmak
Size
Ciddi
Vakit
Para
Yaşam Süresi
Kaybettirebilir.
Basit Yöntem
+
Kolaya Kaçmak
Olan Sayfalar Dolusu
Tetkik Sonuçları
na Sakın Aldanmayın,
Tetikler Normal Çıktı
; Sağlıklıyım Diye
Körü Körüne Bel Bağlama
yın. Hekim Dışında
Hiç Bir Şey
e
%100 Güven
meyin. Özellikle Jinekolojik Hastalıkları; Kan – İdrar Tetkikleri
Başarılı
, Oranda
Tespit
Edememektedir.
Kronikleşmiş
İlgi
siz Gibi Gözüken Hastalıkların
Kök Sebep
lerinin Jinekolojik Olması Size,
Çevre
nize
Alaka
sız, Saçma Bile Gelebilir.
Dikkat
Ediniz! Jinekolojik Hastalığı Bekleterek;
Kendi Kendine
,
Zaman Tanımak
la
Vakit Geçirmek
le
İyileşme
si
Mümkün
Değildir.
Dişi
Bireyler, jinekolojik Şikayetlere;
Semptom
lara Hızlı
Adaptasyon
Evrim
i Sergilediğinden, Bunda
Toplumsal Kanıt Kuramı
da Etkin Olup
Kadınlara Özgü Hastalık
Hızlı İvmeyle
Kronik
Olabilmektedir. Adaptasyon + Kronikleşme
İnsan Psikolojisi
yle Birleşince
Kadınsal Şikayetleri Normalleştirme
Kaçınılmaz Olmaktadır. Bu
Baş Edilmesi Zor
Psikoloji
ye Giren
Kadınlar
Jinekolojik Hastalıkların Sebep Olduğu
Komplikasyon
ları , Hastalıkları Taşıyabildiği
Ömür
e Kadar Kendine , Ailesine Yük Edebilmektedir (Bu Birliktelik; Adaptasyon + Kronikleşme Hastalık İçin Bulunmaz Nimettir). Sizi,
Ailenizi
, Gelecek Nesilleri Bu
Patolojik
Birliktelik
Kıskaç
lanmasından;
Hastalıklara Hamal
Durumundan Koruyacak
Tek Güç

Tecrübeli Jinekolog

İle
Yaşam Boyu
nca Sürecek
İş Birliği
Yapmaktır.
Hayat Boyu
nca Sabit Değişmez

jinekolog

Doktorunuz Olmalıdır. Böylece Tüm Kadınsal
Sağlık Bilgileri
niz Tek Elde ,
“Tek Beyinde”
Toplanacağından Size
Erken Tanı
,
Etkin Tedavi
ler Olarak Geri Dönecektir. Sabit Değişmez Muğla Jinekolog Doktor Edinmek Başta Jinekolojik Olmak Üzere
Topyekün
Hayat Kalitesi
ni Yükseltir. Kadın
Hastane
de Hangi Jinekolog Doktor Bulunuyorsa, Rastgele
Randevu
Alma
Hatası
ndan Vakit Kaybetmeden Uzaklaşmalıdır, Bu
Ucuz
cu Yaklaşım
Canınızı Sıkan
Hastalık
,
Düşkünlük
Olarak
Bela
Olmadan; Hastahanede Hangi Doktor Varsa Ona Gitme
Öğretilmiş Dürtü
sünden
Acil
iyet İle Sıyrılıp; Kendinize Sabit
Kadın Doğum
jinekolog
Doktor
Bulmanız – Edinmeniz Gerekmektedir. Ayrıca
Sabit Değişmez

jinekolog Doktor

, Günün
Önemli
Anında
Ara
yabileceğiniz,
Korku
Olmadan
Soru
Sorabileceğiniz
Utanma
Yaşam
adan
Tartışma
,
Fikir Alış Verişi
Yapabileceğiniz Muğla

Jinekolog Hekim

Mesut Bayraktar Her Daim
Bir Telefon Kadar Uzakta
Olacaktır.
Kadın Rahatsızlığı
nıza
Şifa
Çare
Deva
Bulamıyorsanız, “
Esas Temel Kök Sebep
“; Aksi
İspat
Edilene Kadar jinekolojik Olabileceğini
Hiç Ama Hiç
Unutma
yınız.
Sağlık
Değerli
dir,
Önemse
yin
Kadınsal Sorun
larınızı
Göz Ardı Etmek
Büyük Hata
dır; Masrafsız Görünen
Alışmak
,
Normalleştirmek
Basitleştirmek
Tuzak
lanmasına Kapılmayınız.
Doğru Teşhis
Gerçek Tedavi
Arayanlara
Muğla En İyi Jinekolog
lar Arasında Olan
Muğla Kadın Doğum Doktoru

Mesut Bayraktar

Özel Muayenehanesinde
Kadirşinas
Hastalarını Bekler;
Klinik
İçerisinde
Ultrason
Kolposkopi İncelemesi
Sıvı Bazlı Servikal Smear
Yapılmaktadır.
Muayene Olmak
İyi
Başlangıçtır.
Bugün
Tedavi Olmak
İçin
Adım At
ın. Ömür Boyu Devam Edecek
Hekim Hasta Bağı
Geliştirmek
amacıyla

WhatsApp Online Randevu: 05467740159

Vasıta
sıyla
İletişim
e Geçerek

Jinekoloji

Bilim
Dalına
Kendini Adamış
Meslek Ustası
Olan jinekolog
Operatör
Dr. Mesut Bayraktar’a Muayene Olarak
Tanış
abilirsiniz.
Özel
Muayenehane
m
Otele En Yakın Kadın Doğum Doktor
Konum
undadır.

Vajinal Ultrason

Kürtaj (5 Hafta Gizli Gebelik Bebek Aldırma)

Detaylı Ultrason

Miyom

Polip Alınması

PKOS

Enfeksiyon

Mantar Tedavisi

Salfingo – Ooforit

Menopoz Dönemi

Vajina Sıkılaştırma

Enterosel

Üriner İnkontinans

Serviks CA

Vajinal Kötü KokuBeyaz Akıntı

Cinsel İlişki Sonrası Kasık Ağrısı

Aksesuar Meme – Vulva

Gebelik Bulantı Kusması

Muğla Kadın Doğum

Düşük Riski

Kısırlık İnfertilite

Orgazm Bozukluğu

En İyi Jinekolog

En Yakın Kadın Doğum Doktor

Jinekolog Mesut Bayraktar

Riskli Gebelik Takibi

Vajinadan Ses Gelmesi

Rahim

Gebelik Şüphesi

HSV

. Sorunlarınızda
Tedaviye Giden Yol
u 1 (Bir)
muayene
Başlat
ır.
Kadın sağlığını koruma
,
hastalıkları iyileştirme
misyon
una Sahibim ;
Rahatlık güvenlik önceliğimdir
.
Hastayla bireysel ilgilenmek
,
hastaya uygun tedavi
plan
ları sunarım. Muğla ‘da bulunan
modern özel muayenehane
m
konforlu ortam
sunar.
Ortaca
Göcek
Dalyan
Dalaman
Köyceğiz
Marmaris
Fethiye
Muğla

Muğla Kadın Doğum Özel Muayenehane

Beşköprü Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No:62 Kat: 3 Daire:5, Muğla, 48600, Türkiye

Jinekolog Doktor Mesut Bayraktar

Beşköprü Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No:62 Kat: 3 Daire:5 Ortaca, Muğla, 48600, Türkiye
+905467740159
* 
Genital Hijyen
sizlik
Genetik Hijyen
i Bozar. 2023 * Herkes Hasta Olur; Herkes
En İyi Hekim
İster. 2022 *
Kadın Hasta İse Evde Huzur Yoktur.
2020 *
Jinekolojik Hastalık Başka Hastalığı Tetiklemiş İse Buna Yüksek Riskli Jinekolojik Hastalık Denir.
2020 *
Kadın Hastalığını Kabul Etmiyorsa Evde Dirlik Yoktur.
*
Gebelikte Tasarruf(Kısıntı) Olmaz. Gebelikte Mal - Mülk Feda Edilir.
*
Kadın Hasta İse Kök Sebep Aksi İspat Edilene Kadar Jinekolojiktir.
*
Gebelik Fizyolojik Dönem DEĞİLDİR. Gebelik Hastalık – Ölüm Riski Barındıran Olağanüstü Dönemdir. Tecrübeli , Öngörüsü Açık Hekime Teslimiyet Gerektirir.
2018 *
Gebelik Hastalıkları, İhmal Edilmiş Jinekolojik Hastalıkların Komplikasyonudur.
*
Gebelik Hastalıkları; Tanısı Konulmamış Jinekolojik Hastalıklardır.
MB, 2016) *
Gebelikte Kazanılacak 1 Puan IQ, Bebeğinizi Başarı Sarmalında Üstlere Taşır.
*
Enfeksiyonla Gezmeyi ''Sorun Görmeyen'' Gebeyi En Mükemmel Sağlık Sistemi Bile Koruyamaz.
* Rahim; Dayanan - Sabreden - Kolaylık Gösteren - Halden Anlayan Organ Değildir.
* Sıfır Vajinal Akıntı Sağlıktır.
Mesut Bayraktar, 2016
Mesut Bayraktar
Rudolf Virchow (Louis Pasteur, Robert Koch savundukları;hastalıkların mikrop teorisine inanmıyordu. Hastalıkların, dış patojenlerden değil, hücrelerin içindeki anormal faaliyetlerden kaynaklandığını öne sürdü). Aynı zamanda Max Gerson’da hastalık gelişmeden önce metabolik bozulmanın başladığını kitabında yazmıştır.

Mesut Bayraktar ekolleri birleştirerek modifiye ederek meslek icrasında bulunmaktadır. Rudolf Virchow‘unda haklı olduğunu vurgulamaktadır.
Kadın Doğum (Jinekoloji) Hastaları Randevuyu Wh a t s A p p : + 9 0 5 4 6 7 7 4 0 1 5 9Almalıdır. Ortaca, Göcek, Dalyan, Dalaman, Köyceğiz, Marmaris, Fethiye, Muğla, En İyi Doktor Muğla Kürtaj Hakkında Bilmeniz gerekenler – Evlilik Dışı Kürtaj

<meta name=”keywords” content=”Muğla Klinik 10 hafta İstemli Kürtaj Mahremiyeti“>

Web sitemdeki makalelerin büyük kısmının içeriklerinin telif hakkı Jinekolog Op. Dr. Mesut Bayraktar’a aittir. Makalelerin büyük kısmı hak sahipliğinin tescili amacıyla elektronik imzalı zaman damgalıdır. Sitemdeki makalelerin kopyalanarak veya özetlenerek izinsiz şekilde başka web sitelerinde yayınlanması halinde hukuki ve cezai işlem yapılacaktır. Kişisel Verilerin Korunması Kanununu Sınırlı Sorumluluk Beyanı Web sitemizin içeriği, ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. Web sitemizin içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Sitede kanun içeriğine aykırı ilan ve reklam yapma kastı bulunmamaktadır.
Gizlilik Tercihleri