WhatsApp Search
Muğla kadın doğum doktor Mesut Bayraktar side header logo 165x165px
Kadın Hastalığını Yok Saymak, İnkar Etmek Sadece Size Zarar Vermez !
Sizi Hasta Eden Durum; Atfetmediğin, Konduramadığın Jinekolojik Hastalık Olabilir. Çözümü Bahaneler Engeller.
Ömür Hayatı Boyunca Vajinal Akıntı Ile Yaşamış Birisi, Aynı Vajinal Akıntı Ile Yaşayan Bir Jinekolog Doktora Denk Gelince; Vajinal Akıntının Normal Olduğu Artık Kişinin Mutlak Değişmez, Inkar Edilemez Gerçekliği Oluyor.Kadın Hastalıkları Çok Hızlı Kronikleşebilmektedir.

Rahim Ağzı Yarası – ☎️ 05467740159

Muğla’da Sağlığını Emanet Edebileceğin, Tecrübeli, Güvenilir, Titiz Jinekolog Doktor Obstetrisyen Mesut Bayraktar İle Gebeliğinizdeki Hastalıklar Başta Olmak Üzere Jinekolojik Kadınsal Problemlerinizi Çözün. Steril, Güvenilir Ortamda İstenmeyen Gebeliklere (Kürtaj) İçin de Çözüm Bulabilirsiniz. Hasta Bilgilerinin Korunması İlkemdir. Hasta Gizliliği (Mahremiyet) Kutsaldır. Tedavi Bir Muayene Uzağınızda. Mahremiyet ve Memnuniyet. Güveneceğiniz Tecrübe 05467740159
servikal ektropiyon 2 Muğla kadın doğum doktoru

Rahim Ağzı Yarası – ☎️ 05467740159

Rahim Ağzı Yarası – ☎️ 05467740159 331 353 Muğla Kadın Doğum Doktoru ☎️: 05467740159

Rahim Ağzı Yarası nedir?

Tıbbi terminolojide rahim ağzı yarası belki erozyonu olarak bilinen ‘Rahim Ağzı Yarası’, dünya çapında pek çok kadını etkileyen yaygın bir jinekolojik sorundur. Bu durum, rahatsızlık, anormal akıntı ve kanama ile sonuçlanabilecek servikal kanal astarının erozyonunu içerir. Kişilerin kalıcı vajinal akıntı veya adet dönemleri arasında kanama gibi belirtilerle karşılaşmaları durumunda tıbbi yardım almaları çok önemlidir. Teşhis tipik olarak pelvik muayene yoluyla konur ve tedavi seçenekleri, topikal çözümler gibi konservatif önlemlerden koterizasyon gibi daha invazif müdahalelere kadar değişir. Sağlık çalışanlarının hastaları önleyici tedbirler, düzenli taramalar ve iyi jinekolojik sağlığın sürdürülmesi konusunda eğitmesi önemlidir. Farkındalığı teşvik ederek ve uygun bakımı sağlayarak Rahim Ağzı Yarası’nın etkisi en aza indirilebilir ve sonuçta bu durumdan etkilenenlerin yaşam kalitesi iyileştirilebilir.

Kadın genital sisteminde, kadının sağlığı ve üreme yeteneği açısından en büyük öneme sahip olan organ hangisidir?

 • Kadın Genital Sistemin En Önemli Organı Vulva

   Değildir.
 • Kadın Genital Sistemin En Önemli Organı 

  Klitoris

   Değildir.

 • Kadın Genital Sistemin En Önemli Organı 

  Labiumlar

   Değildir.

 • Kadın Genital Sistemin En Önemli Organı 

  Rahim – Uterus

   Değildir.

 • Kadın Genital Sistemin En Önemli Organı 

  Tuba Uterinalar

   Değildir.

 • Kadın Genital Sistemin En Önemli Organı 

  Yumurtalıklar ( Over )

   Değildir.

 • Kadın Genital Sistemin En Önemli Organı 

  Rahim Ağzıdır – Serviks Uteri

  Değildir (2. en önemli)
 • Kadın Genital Sistemin En Önemli Organı 

  Vajina

  dır
  .
 • En Fazla İhmal & Hasta Edilen İse Malesef

  Vajina

  dır
vajinal akıntı muğla kadın doğum doktor
Rahim Ağzı Yarası
Yara; Bol Akıntı Enfeksiyon Demektir

Her Hangi Bir Yara, Vücudumuzun Her Hangi Yerinde, Çok Önemli Sağlık Problemlerine Yol Açabilir. Herhangi yara, vücudumuzun herhangi bir yerinde ortaya çıkabilir ve ciddi sağlık problemlerine neden olabilir. Bu Nedenle, Genital Bölgelerdeki Yara, Zamanında, Uygun Şekilde Tedavi Edilmelidir. Aksi Takdirde, Enfeksiyon Riski Artabilir, Yaranın İyileşme Süreci Uzayabilir. Bu yüzden, herhangi bir yara görüldüğünde, jinekoloji uzmanına danışmak, gerekli önlemleri almak önemlidir. Unutmayın, küçük bir yara bile yanlış şekilde tedavi edilirse, daha büyük sağlık sorunlarına yol açabilir.

Yani Yara Çok Önemlidir.

Yara İçinde Olmak, Ciddi Bir Sağlık Sorunudur.

Özellikle Rahim Ağzında Yara Olması Çok Daha Önemlidir. Gizlide Kalmış, Haberinizin Olmadığı Bir Yara, Başka Sağlık Sorunlarını Zaman İçerisinde Tetikler. Vücudumuzdaki herhangi bir yara ciddiye alınmalı ve ilgilenilmelidir. Yaraların zamanında teşhis edilip tedavi edilmesi önemlidir, çünkü ihmal edildiğinde çok daha büyük sorunlara yol açabilirler. Rahim ağzında oluşan yaraların özellikle dikkat edilmesi gereken bir durum olduğunu belirtmek önemlidir. Tedavi edilmediğinde, bu yaralar zamanla başka sağlık sorunlarını tetikleyebilir. Herhangi bir sağlık sorunuyla karşılaştığınızda, jinekoloji uzmanına başvurarak uygun tedaviyi almanız önemlidir.

İnsanlar Rahim Ağızlarını, Direkt, Göz İle Göremediklerinden, Rahim Ağızlarını Yani Serviks Uterilerini
Sadece Hastalanmaz Bilmektedirler. Rahim Ağzı Fiziksel Yapı Olarak Değil, Aynı Zamanda Mucize Olarak Kabul Etmek Gereklidir. Kusursuz, Hatasız, Muhteşem, Sorun Çıkarmayan Şekilde Düzenlenmiş Olan Bu Yapı, Hayatın Devamını Sağlama Görevini Üstlenirler. Kadın Bedeninin Derinliklerinde Bulunan, Hayatın Başlangıcına Ev Sahipliği Yapan Bu Kadın Organı, Büyük Hassasiyet + İşlevsellikle Çalışır. Minicik Deformiteler Üreme Çağında Problemlere Neden Olabilmektedir.

Kadınlar Rahim Ağızlarında En Ufak Problem Olacağını Yok Saymış Durumdadır.

 • Elimiz,
 • Bacağımız,
 • Yüzümüz Gibi Benzer Yerlerde Çıkan – Oluşan Yaralar , Temiz Ve Hijyenik Bakım İle Az Çok Kendiliğinden İyileşir.

Fakat Rahim Ağzı Yaralarında Böyle Bir Durum Yoktur. 

Beklemek,

Ötelemek,

Zamana Bırakmak Rahim Ağzı Yarasını İyileştirmediği Gibi ,

Durumu Kronikleştirip, Başka Başka Hastalıklara Neden Olmaktadır.

Ortaya Çıkan Değişik Hastalıkların Tedavisi İçin Uğraşırken, Buna Sebep Olan ( Rahim Ağzı Yarasını ) Görmezden Gelmek Çok Yaygın Bir Kadın Davranışıdır.

Şimdi Gelelim Can Alıcı Noktaya…

Meslek Hayatımda Görmüş Olduğum Rahim Ağzı Yarası Sayısı 3 -5 Adettir.

Yani Kadınlarda Rahim Ağzı Yarası , ” Gerçek Anlamda Yara” Çok Nadir Bir Durumdur…

Peki ‘‘Yara Var” Diye Ortada Dolanan Çok Sayıda Kadın Nedir…

Esasında Erozyon, Östrojen Yetmezliği, Enfeksiyon , Travma, Cinsel İlişki, Kimyasal Maddeler, İlaçlar , Anomaliler , Kanserler , Siğil … Vb Nedenler Rahim Ağzında Bir Değişim Yapıyor Ve Bunların Tamamına İnsanımız Yara Demektedir.

Bu Nedenden Dolayı En Önemli Şey, Hekime Muayene Olmak Ve Ondan Doğru Bilgi Almaktır.

Yazılan Ve Yazılmayan Tüm Nedenlerin Tedavisi Ve Yaklaşımı Birbirinden Farklıdır.

GOOGLE MAP İÇİN LİNK

Bu Durum ( Muğla Rahim Ağzında Yara ) İle İlgili Atfetmediğin, Konduramadığın Jinekolojik Hastalık Olamaz Mı?

Kök Sebep , Gizlide Kalmış Jinekolojik Hastalık Olamaz Mı?

Biliyorum Jinekologa Gittin… Normal Dediler….

Hatta Tüm Tetkiklerin de Normal Çıktı… Bunu-Bunları Bir Kenara Bırakalım…

Tedaviye Giden Yol , 1 ( Bir ) Muayene İle Başlar.

Bu Başlangıcı Yapmak İsterseniz WhatsApp 0546 774 01 59 Üzerinden Randevu Talep Ediniz.

Muğla Kadın Doğum Doktoru Mesut Bayraktar Jinekolog 331x273

Doktor Mesut Bayraktar

Ortaca/Muğla

Hayatın olağan akışı gereği iyileşmek için hasta olan kişi çabalamalıdır yani aktif rol oynamalıdırlar. Görüldüğü üzere tedavi hunisinin büyük kısmında vakit kaybeden, hastalığını ret eden, iyileşemeyen, bahane, bedava - ucuz yöntemlere yönelen, körü körüne bel bağlayan hastalar pasif iyileşmeyi yani iyileşememeyi seçenler bulunmaktadır.

Tedavi süreci, hastaların sağlık sorunlarıyla başa çıkabilmeleri, iyileşme sağlayabilmelerinde önemli adımdır. Ancak, tedavi hunisi sürecinde Hekimlerin bazı zorluklarla karşılaşması mümkündür. Resimde, hastaların farklı farklı tutumlarından kaynaklanan zorlukları ele alarak, hekim-hasta ilişkisinde zorlukların üstesinden gelirken zedelenebileceğini, tedavi hunisinin önemini vurgulayacağız. Tedavi süreci, hasta sağlığını iyileştirmek amaçlı yapılan serüven düşünülebilir. Tedaviler, sağlık sorunlarına farklı yaklaşımlar gerektirebilir, bazen beklenmedik zorluklarla karşılaşılabilir. Bundan dolayı, tedavi hunisi sürecinde hekimlerin, hastaların farklı tutumlarına uygun şekilde davranması, etkili iletişim becerilerini kullanması önemlidir. Hekimlerin mesleklerini icra ederken , hasta kaynaklı zorlukları aşarken, hekim-hasta ilişkisinin zarar görmemesinde hastaların dikkatli olmaları gerekmektedir. Çünkü hekim sonsuza kadar sabredebilen, her uygunsuzluğa pozitif, sorun çözme şeklinde yaklaşan canlılar gibi düşünmeyiniz.

*** Hastalığını Kabul Etmeyenler: Hastalığını kabul etmeyen bireyler, sağlık sorunlarını inkar ederek tedaviye direnç gösterebilirler. Bunlar , tedavi sürecinin başarıyla ilerlemesini engelleyebilir. Hastalığını kabul etmeyen kişiler, genellikle hastalıklarının ciddiyetini ya da varlığını reddederler. Buda, hem kendileri hem de doktora sorun çıkmaktadır. Hastalığın kabul edilmemesi, tedavi sürecinin etkinliğini azaltabilir, tamamen durdurabilir.Hastalığını kabul etme evresi, hasta olduğunu kabul etme; tedavi sürecinin önemli parçasıdır. Hastalığın kabul edilmesi, kişinin gerçek durumuyla yüzleşmesine, gereken tedaviye tam uyum sağlamasına yardımcı olabilir. Böylece tedavi süreci daha etkili başarılı olabilir. Hastalığını kabul etmeyen bireylerin, kendi sağlık durumlarını gerçekçi şekilde değerlendirmeleri, tedaviye açık olmaları önemlidir.

Hastalığını kabul etmeyen, ret eden; Doktoru rakip , düşman bilmektedir.

*** Hastalığını Kabul Edenler: Hastalığını kabul eden kişiler, tedavi sürecine daha olumlu yaklaşabilirler. Hastaların tedaviye uyum sağlamasını kolaylaştırır, iyileşme sürecini hızlandırabilir. Fakat çoğunlukta bazı insanlar hastalığını kabul etsede hekim yerine başka yollara başvurabilerek, hastalıkların ilerlemesine, kronikleşmesine neden olmaktadır.

*** Bir Ara Hallederizciler - Google Aramacılar: Bazı hastalar, sağlık sorunlarıyla ilgili hafife alıcı, savsaklayıcı tutum sergileyebilirler. “Bir ara hallederizciler”, sağlık sorunlarını erteleme, önemsememe eğilimindedir. Google aramacıları ise kendi kendini teşhis etme, tedavi etme çabasına, akıllılığına girebilirler. Yanlış bilgilendirme, yanlış tedavi seçeneklerine yol açabilir.

*** Doğal Tedavi Yöntemlerine Körü Körüne İnananlar: Doğal tedavi yöntemlerine inanan hastalar, alternatif çözümler arayışında olabilirler. Maydanoz, soğan suyu içiciler gibi, doğal yöntemlere güvenerek, körü körüne bel bağlayarak etkisiz, tedavi sürecini yürütebilirler. Bazen bilimsel kanıtlanmamış, etkinliği sınırlı olan yöntemlere yönelmelerine neden olabilir. Maalesef tüm iletişim mecraları tedavilerin etkin olmadığını söylese de böyle yönelimler artarak devam etmektedir.

*** Sahte Doktor Bulucular - Maddi Zorluk Çıkarıcılar: Sahte doktor bulucular, maddi zorluk yaratanlar - bulanlar, yani tedaviye gereksiz yere maddi kısıntı uygulayanlar, tedavi sürecini olumsuz etkileyebilir. Ev, araba kredisi ödemesi, oğlanı evlendirme gibi maddi yükler altında olan hastalar, tedaviye uyum sağlamakta, iyileşmekte güçlük çekebilirler. İnsanlar sağlıklı kalmanın, mal mülk edinmeden değerli olduğunu maalesef kavrayamamaktadırlar.

Hasta olmuş ama evi var
Hasta olmuş ama oğlu evlenmiş.

Kendini, sağlığını feda ederek yaşamda hedefleri başarmak maalesef artan hızda devam etmektedir. Günümüzde oldukça yaygın durumdur. İnsanlar, zamanı, varlıklarını daha verimli kullanmak amacıyla sağlıklarını tehlikeye atabilmektedirler. Ancak, sağlığın önemi göz ardı edilmemelidir. Kaliteli yaşam sürerken sağlıklı olmak şarttır. Hayatta hedefleri başarmak önemli olsa da, sağlığımıza dikkat etmekten asla vazgeçmemeliyiz.

Tedavi hunisi süreci, hastaların sağlık sorunlarını çözmek, iyileşmede önemli adımdır. Ancak, bazı hastalar, kendilerine gereksiz yere maddi zorluklar yaratarak (3. evinin kredisini bahane göstermek, 4. çocuğunu davul zurna - yemekli evlendirmeye çalışması) tedavi sürecini olumsuz etkilemektedir (tedavi olmamaktadırlar!). Makaleyle maddi gücü – imkanı olduğu halde “ev aldık, araba aldık kredi ödüyoruzcular” şeklinde adlandırılan, doktoru gereksiz yere maddi zorluklar ile meslek icrasına sürükleyen hastaların yeteri kadar iyileşemediklerini vurgulamak istiyorum.

*** Profesöre Gidenler - İyi Doktor Deyiciler: Bazı hastalar, tedavide ünlü/ünsüz profesöre başvurma eğilimindedirler. Bunlar, “normal” doktorları, diğer sağlık hizmeti sağlayıcılarını göz ardı edebilir, hatta küçümseyebilir. Aynı şekilde, bazı hastalar, tedavi - meslek icrasının masrafları nedeniyle para talep eden doktorlardan da uzak durma eğiliminde olup tedavi sürecini menfi etkileyebilir. Uygun tedavi seçeneklerinin kaçırılmasına, hastalığın artmasına neden olabilir. Hastalar kaçırılan, kaybolan sağlığın %100 geri gelmediği konusunda yeteri kadar ikna edilmelidirler. Mümkün ise hastalar, tedavinin tamamen geri gelmeme, başarılı olmama riski olduğuna ilişkin yeterli bilgilendirme yapılarak ikna edilmelidirler.

Maalesef bazı insanlar maddi varlıklarının korunmasını sağlıklarından önemli görmektedir.

Servete Mala Mülke Yaşayanlar Sağlıklarını Feda Ediyorlar.

*** Ego, Kişisel Çıkar Çatışmaları: Hekim-hasta ilişkisindeki ego, kişisel çıkar çatışmaları, tedavi sürecini olumsuz etkileyebilir. Doktorun , hekim hasta bağı kurulmamış hastaya “sen” demesi gibi durumlar, iletişim sorunlarına yol açabilir. Aynı şekilde, bazı hastalar da doktorlarla kişisel, duygusal çıkar çatışması içine girebilirler , tedavi sürecinin etkinliğini azaltabilir. Hastalar , empati, anlayışla Hekimleri karşılamalı, iletişimde açıklık, saygıyı korumalı, kişisel çıkar çatışmalarından uzak durmalıdır. Hekim-hasta bağı, tedavi sürecinin başarısında önemli faktördür. Hastaların hekimle güven, destek temelinde ilişki kurması, tedaviye uyumlarını artırır, iyileşme motivasyonunu yükseltir. Hekimler de, hastaların duygusal ihtiyaçlarını anlamalı, hastalarla işbirliği yaparak tedavi sürecini yönetmelidir. Hasta, hekimin yönlendirmelerine uyum sağladıkça, hastada, hekimi destekleyici rol üstlendikçe, iyileşme süreci olumlu yönde etkilenecektir.

Tedavi sürecindeki zorluklarla başa çıkan, iyileşen hastalar, motivasyon kaynağı olabilirler. İyileşenlerin başarı hikayeleri, diğer hastalara umut ilham verebilir. Hekimlerin iyileşme sürecini desteklemek , başarı hikayelerini paylaşmaları önemlidir. Tedavi sürecinde karşılaşılan zorluklar, hastaların tutumları, hekim-hasta ilişkisi etrafında yoğunlaşır. Hastaların hastalıklarını kabul etme, doğru bilgilere ulaşma, maddi zorluklarla başa çıkma, kendince maddi zorluk varlığı yaratmama, doğru tedavi seçeneklerini değerlendirme konularında Hekim destek vermesi önemlidir. Tekrardan, hastaların 1001 zorlukla meslek icrası yapan Hekime empati, anlayış - etkin iletişim becerileriyle Hekimleri benimsemeleri, işlerini kolaylaştırmaları, hastanın, tedavi sürecinin etkinliğini artırır, hastaların moralini yükseltebilir, motivasyonlarını artırabilir, tedaviye olan uyumlarını iyileştirebilir.

Hekim-hasta bağı, güvene dayalı ortamda kurulmalı, hastaların iyileşme sürecine aktif katılımları teşvik edilmelidir. Etkili tedavi sürecinde, hem hastaların hem de hekimlerin sorunların üstesinden gelmede birlikte çalışmaları, destekleyici ortam oluşturmaları gerekmektedir.

Tedavi Hunisi

nde

pasif iyileşme

ye
çalışanlardan olmayın.


Tetkikler

hekimin kanaatinden

üstün değildir.


Kadın bedeninde

kronik enflamasyonun

en büyük kaynağı

vajinal akıntıdır.

Dinamik Tablo
Hastane Stresinden Uzaklık ✓ 
Özel Etkileşim ✓ 
Süre Sınırlamasız Muayene ✓ 
Mahremiyet – Gizlilik ✓ 
Hijyenik Ortam ✓ 
Teknoloji Kullanımı ✓ 
Konfor – Ferah Ortam ✓ 
Online Randevu ✓ 
3. Şahıslarla Temassızlık ✓ 
Güven – Nezaket – Zarafet ✓ 
Etik ✓ 
Tecrübe ✓ 
Profesyonel Destek ✓ 
Hasta Memnuniyeti & Sağlığı ✓ 
Fethiye’den 45′ uzaklıkta ✓ 
Dalaman’dan 10′ Uzaklıkta ✓ 
Köyceğizden 15′ Uzaklıkta ✓ 
Marmaris’den 40′ Uzaklıkta ✓ 
Muğla’dan 45′ Uzaklıkta ✓ 
Para değil

Mal mülk değil

En iyi eğitim , öğretmen değil !

Çocuğunuza bırakılacak en büyük miras şudur:

Sağlıklı

10 numara
☆☆☆☆☆ 
olacak şekilde “gebelik öncesi hazırlık + gebelik takibi + doğumunu” sağlayarak maksimum potansiyel IQ & EQ ya FETUSUN ulaştırılmasıdır.

Yani fetusu hayata 5/0 önde başlatmaktır. 

Eğer bunu sağlarsanız; sağlamak 15 – 30 bin USD civarı para harcamaktan geçer. O zeki, ahlaklı, yetenekli çocuk başarı sarmalında zirveye hemen çıkar, müthiş gelir elde eder; emekli olduğunuzda size ev araba aldığı gibi, dünyayı gezmenizde size tatil hediyeleri ayarlar. Eğer bunu yapmak yerine, 15 – 30 bin USD’ye ev, araba alabilirsiniz ama, çocugunuz sizin ölmenizi, mirasın kendisine kalmasını bekler, sonrada onu tüketerek yer yada üzerinizdeki evi ipotek göstererek iş kurar , batırır yada sürekli sizden para ister, sizde sürekli kaçar , bahane uydurursunuz…

Çıkar çatışmalarıyla berbat olmuş hayat yaşamamak için süper kaliteli bebekler doğurun.

Rahimde mikrop kaparak bitik, pert olmuş, erken doğmuş, kansızlığa, kötü rahim şartlarına ( urlu, vajinal akıntılı, kistli, varisli ) yani haşat rahimlerden eksik – vasat doğan bebeklerinizle, büyüdüklerinde “çıkar çatışmasına” girmemesi; doğmadan önce, gebelik süreci & doğumuna maddi kaynak harcanmasından geçer.
AGAÇ YAŞ İKEN, İNSAN RAHİMDE İKEN EĞİLİR.

Bebek;

Zeki doğarsa ahlaklı olur.
Zeki + ahlaklı olursa zengin olur. 
Zeki + ahlaklı + zengin olursa sana ev araba almayı bırak toplumun tamamı müreffeh olur, zenginleşir.

İnsana yani kendi kanına – canına yatırım yapmalısın yada çıkar çatışmalarıyla bomboş hayat yaşamak durumunda kalırsın.
Sana göre yatırım nedir?

Mesut Bayraktar

"Hayatımı yeniden yaşayabilseydim, mikropların hastalıklı dokunun nedeni olmak yerine; Mikropların doğal yaşam alanları olan 'hastalıklı dokuyu' aradıklarını kanıtlamaya adardım

Rudolf Virchow (Louis Pasteur, Robert Koch savundukları gibi hastalıkların mikrop teorisine inanmıyordu. Hastalıkların, dış patojenlerden değil, hücrelerin içindeki anormal faaliyetlerden kaynaklandığını öne sürdü)

Mesut Bayraktar bu iki ekolü birleştirerek meslek icrasında bulunmaktadır. Rudolf Virchow'unda haklı olduğunu vurgulamaktadır.

Kadın Hasta İse Evde Huzur Yoktur