Rahim İltihabı – Pelvik inflamatuar hastalık – PID –  Pelvik İnfeksiyon

Konu toplamda 2 sayfadır , sayfa geçişleri en altta bulunan link tıklaması ile yapılabilir.
Geleceğiniz Sizin Elinizde Muğla Kadın Doğum Jinekolog Operatör Doktor Mesut Bayraktar Özel Muayenehanesi Logo Çalışması- işlemci - CPU Bir Kadının Ömrü Boyunca Jinekolog Doktoru Sabit – Değişmez Olmalıdır. Sabit - Değişmez Bir Jinekoloğunuz Olduğunda; Tüm Kadınsal Sağlık Bilgileriniz Tek Elde Toplanır, Hem De Erken Tanı, Etkin Tedaviler Alarak Yaşam Kaliteniz Artar. Kadının & Sonraki Nesillerin Sağlıklarını Mutlu - Huzurlu Bir Şekilde Devam Edebilmesinin Yegane Yolu Jinekolojik Yapıların Sağlığından Geçmektedir. Kadınlar Hastanede Hangi Doktor Varsa Ona Gitme Hatasından Sıyrılıp, Kendilerine Sabit Bir Jinekolog Doktor Edinmeleri Gerekmektedir. Çünkü sabit - değişmez bir jinekolog doktor; Günün her anı aradığınızda konuşabileceğiniz Korkmadan soru sorabileceğiniz Utanmadan tartışabileceğiniz bir jinekolog doktordur. Sağlık Bakanlığı Tarafından Diploması & Muayenehanesi Onaylı Kadın Hastalıkları & Doğum Uzmanı Jinekolog Operatör Doktor Mesut Bayraktar Muğla ilinde Çalışmaktadır. Uzman Hekimin Tedavi Yetenekleri; Ayrıntılı Ultrason Miyom Polip Kist Ameliyatları  Kürtaj İstenmeyen Gebelik İltihap Enfeksiyon Sürekli Tekrar Eden Mantar Menopoz Renovasyonu Orgazm Aşısı Vajen Sıkılaştırma İdrar Kaçırma Kadınlar İçin Kabus Olmuş Rahim Sarkması Kolposkopi, Hpv Başta Olmak Üzere Olup; Tüm Jinekolojik Problemlerinizi Çözmek Hekimi Mutlu Edecektir. Özel Muayenehanemde; Kişiselleştirilmiş , Sadece Bireye Göre Belirlediğim Tedaviler Hastalarıma minimum 60 Dakika Vakit Ayırmak Detaylı İlgilenmek Sevgi  Saygı  Zerafet Kadirşinaslık  Cömertlik Tabanında Uzlaşma Hastalık Sebeplerini Bir dedektif gibi Aramak Tetikleyicileri Öncelikli Olarak ortadan Kaldırmak Karakterime Bilim Algıma Uygun Olduğundan; Mevcut İlerlemeleri Kendi Bilimim & Algı Perspektifimde Hekimlik Meslek İcramı Sürdürüyorum. Bir Ömür Sürecek Olan Hekim - Hasta Bağını Geliştirmek İçin whatsapp: 05467740159 ile İletişime Geçerek Jinekolog Op. Dr. Mesut Bayraktar İle Tanışabilirsiniz. Tedaviye Giden Yol 1 Muayene İle Başlar.   Muğlaİçin 7/24 Whatsapp:05467740159 Dan Ulaşabileceğiniz, Kaliteli Jinekolojik - Kadın Doğum Hizmeti Sunulan Özel jinekoloji Hekimlik Sanat & Zanaat İcra Noktası. Jinekolog Op.Dr. Mesut Bayraktar Kadın Hastalıkları Ve Doğum Uzmanı Mesleğini Serbest İcra Eden Özel Hekim https://muglakadindogum.net Beşköprü Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No:62 Kat:3 Daire:5 48600 Ortaca/Muğla Ortaca merkez Kültür park Karşısı AYDEM Üstü Mesut Bayraktar Özel Muayenehane Google Maps WhatsApp: 05467740159

Rahim İltihabı – Pelvik inflamatuar hastalık – PID –  Pelvik İnfeksiyon

Rahim İltihabı – Pelvik inflamatuar hastalık – PID –  Pelvik İnfeksiyon 1920 1440 Muğla Kadın Doğum Doktoru ☎️: 05467740159


Rahim İltihabı – PID

Akut Rahim İltihabı; Pelvik inflamatuar hastalık (PID), nasıl teşhis- tedavi edildiği hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız bu bilgi tam size göre. Bu duruma sahip birinin akrabası, arkadaşıysanız da yardımcı olabilir.

Rahim İltihabında Anahtar noktalar

 • Pelvik inflamatuar hastalık (PID), pelvik organların ;
  • Vulva
  • Vajen
  • Serviks
  • Uterus
  • Tüpler
  • Yumurtalıklar
  • Rektum
  • Zarlar – Kaslar – Damarlar – Sinirlerin – Bağların
  • Kemik yapının; iltihaplanmasıdır – enflamasyonudur. Bakın dikkat ediniz, bunlarda başlıyor ama geleceği de kapsayacak şekilde tüm bedeninizi etkileyen olaylar başlamaktadır.
 • Tanı genellikle semptomlara, ”muayeneye” +/- test sonuçlarına dayanır.
  • Kesin tanı klinik muayene ile (idrakı önemli olduğundan iyice açıyorum)
   • Vajinal muayene ile,
   • Alttan muayene ile
   • El ile genital bölgeye yapılan muayene ile konur.
 • Akut PID genellikle antibiyotiklerle başarılı olduğu kadar tedavi edilir. Tedavi başarısız olursa cerrahi yaklaşıma geçilebilinir.
 • Nadiren tedavilere dirençli, karın içi apse veya pelvik organlara apse formatına dönüşmüş ise cerrahi tedavi gerekebilir.
 • Siz, eşiniz tedavi – takip sürecini tamamlayana kadar; doktor iyileştiniz diyene kadar herhangi cinsel temastan kaçınmanız tavsiye edilir.
Vajina - Rahim İltihabının İhmali; Sizi Pert Eder !
Vajina – Rahim İltihabının İhmali; Sizi Pert Eder !

Pelvik İnflamatuar hastalık PID nedir?

PID, pelvik organların iltihaplanmasıdır + inflamasyonudur. Genellikle vajina, serviksten uterusa (rahim), fallop tüplerine, yumurtalıklara – pelvik bölgeye yayılan enfeksiyondan (genellikle vajinal akıntı) kaynaklanır. Şiddetli ise, pelvis içinde (leğen kemiği içinde) apseye (irin toplanması) neden olabilir.

PID = Leğenin içerisinde olan her şeyin kirlenmesi, pis olmasıdır.

PID yani onun parçası olan rahim iltihabının tedavisi leğendeki suyu döküp, leğeni temizlemek kadar kolay değildir.

PID = Leğenin içerisinde olan her şeyin kirlenmesi, pis olmasıdır.

PID yani onun parçası olan rahim iltihabının tedavisi leğendeki suyu döküp, leğeni temizlemek kadar kolay değildir.

PID , şu resimde gördüğün tüm alanları (eti, kemiği, kası, bağı, damarı, siniri, bak her şeyi) tutuyor - etkiliyor - bozuyor - yıpratıyor. Buda tüm bedenini bozmaya başlıyor !
PID , şu resimde gördüğün tüm alanları (eti, kemiği, kası, bağı, damarı, siniri, bak her şeyi) tutuyor – etkiliyor – bozuyor – yıpratıyor. Buda tüm bedenini bozmaya başlıyor !

Akut‘ pelvik İnflamatuar hastalık nedir?

Akut PID, enfeksiyonun neden olduğu uterus , fallop tüpleri, yumurtalıklar, pelvik bölgenin (kasların, sinirlerin, damarların, kemiğin, bağların) beklenmedik, aniden iltihaplanmasıdır. Tedavi edilmezse ileride karın ağrısı, doğurganlık sorunlarına (kısırlık, doğum komplikasyonlarına) , organ fonksiyon bozukluklarına

 • Tüpler bozulursa dış gebeliğe
 • Yumurtalıklar bozulursa kist, abse, erken menopoz
 • Uterus bozulursa polip, miyom, yapışıklıklara
  • .. neden olabilir.

Uzun vadeli etkiler ise daha fazla; kimse hem konuşmuyor hem de bilmiyor!

Östrojen sarhoşluğunun verdiği güç ile önemsenmemiş kronik rahim iltihabının sekeli; keman yayı şeklinde karaciğer ile batın duvarı arasındaki bantlar; Kronik Fitz-Hugh-Curtis Sendromu
Östrojen sarhoşluğunun verdiği güç ile önemsenmemiş kronik rahim iltihabının sekeli; keman yayı şeklinde karaciğer ile batın duvarı arasındaki bantlar; Kronik Fitz-Hugh-Curtis Sendromu 1
Konglomerat formatına, yapışıklıklar nedeniyle gitmekte olan rahim, adneksler. Tüpler şiş - tıkalı, rahimin arkasında kalın yapışıklıklar. Overler gözükmüyor
Konglomerat formatına, yapışıklıklar nedeniyle gitmekte olan rahim, adneksler. Tüpler şiş – tıkalı, rahimin arkasında kalın yapışıklıklar. Overler gözükmüyor
Konglomera; kum, çakılların basınçla birleşmesi, zamanla sertleşmesi sonucu oluşan kütlelerdir (betonlaşma).
Konglomera; kum, çakılların basınçla birleşmesi, zamanla sertleşmesi sonucu oluşan kütlelerdir (betonlaşma).

Bazen iltihaplanma uzun süre devam edebilir, Kronik PID olarak bilinir

Akut PID’ ye ne sebep olur?

Klamidya veya bel soğukluğu gibi tedavi edilmemiş cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar (CYBE), PID’nin en olası nedenleridir . Akut PID (~ rahim iltihabı ), genç cinsel olarak aktif kadınlarda daha yaygındır. PID, cinsel yolla bulaşan – bulaşmayan daha az yaygın enfeksiyonlardan da kaynaklanabilir. Cerrahi girişimlerden sonra miyomektomi, polipektomi, kürtaj , doğum hasarlarından … işlemlerden sonra da PID gelişebilir.

Nadiren PID (~ rahim iltihabı ), düşük (abortus), hamileliğin sonlandırılması gibi olaylardan sonra, bebek sahibi olduktan sonra rahim içi araç (RİA) – spiral yerleştirilmesi gibi prosedürden sonra gelişebilir.

Akut PID’nin belirtileri nelerdir?

Bazen belirgin semptomlarınız olmayabilir. Hafif ila şiddetli arasında değişebilen aşağıdakilerden daha fazlasına sahip olabilirsiniz:

 • Kokulu – kokusuz , renkli – renksiz olağandışı vajinal akıntı
 • Alt karında genellikle her iki tarafta olan, adet sancıları gibi hissedilebilen ağrı
 • Seks sırasında, sonrasında derinlerde ağrı (cinsel ilişkide ağrı , disparoni)
  • Şimdi böyle ağrı olduğunda ;
   • Kadın; ”partnerimin penisi büyük ondan ağrı olabilir” dediğinde
   • Erkek; ”Penisim büyük , biraz ağrın olabilir”, hurafesi nedeniyle PID (~ rahim iltihabı ) malesef kronikleşmektedir (Türkiye’de ki temel sebep bu !).
 • Dönemler (regl) arasında vajinal kanama, cinsel ilişkiden sonra kanama veya aşırı regl kanaması olan dönemler
 • Mide bulantısı kusma, midede yanma, şişkinlik, hazımsızlık, geğirme , reflü
 • Ateş
 • Alt sırt ağrısı, bel ağrısı, kalça ağrısı, diz ağrısı, kuyruk sokumu ağrısı
 • Cinsel ilişki sonrası kanama olması
 • Ağrılı dışkılama, kabızlık
 • Oturamama, eğilince ağrı
 • Erken doğum, gebelikte kanama, yuvalanma kanaması, düşük riski, ölü doğum,
 • … çok daha fazlası

Bu, PID’nin teşhis edilmesinin zor olabileceği anlamına gelir, bu nedenle, bu semptomlardan herhangi birine ( 1 tanesine ) sahipseniz, mümkün olan en kısa sürede jinekolojik tıbbi yardım almanız önemlidir.

Kadınlarda jinekolojik hastalıkların ağrı olarak kendini gösterdikleri yerler. Özellikle bel ağrısı ! fakat Anadolu kadını bunun bel fıtığından olduğuna inanmış ve asla kadın hastalığı olacağını düşünmüyor. Bazısı ise eşinin penisinin büyük olması nedeniyle seks esnasında bu bölgelerin ağrı olmasını normal olarak kanıksamış durumdadır.
Kadınlarda jinekolojik hastalıkların ağrı olarak kendini gösterdikleri yerler. Özellikle bel ağrısı ! fakat Anadolu kadını bunun bel fıtığından olduğuna inanmış, asla kadın hastalığı olacağını düşünmüyor. Bazısı ise eşinin penisinin büyük olması nedeniyle seks esnasında resimdeki bölgelerin ağrı olmasını normal olarak kanıksamış durumdadır.
Cilt üzerindeki jinekolojik ağrı noktaları genellikle dış genital organlarda veya çevresinde yer alır. İşte bazı cilt üzerindeki jinekolojik ağrı noktaları:

Vulva: Vulva, kadın cinsel organının dış kısmını oluşturan dudaklar, klitoris, vajina açıklığı gibi bölgelerdir. Vulvada yaşanan ağrılar, vulvodynia, vulvar dermatit veya enfeksiyonlar gibi çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir.

Perineum: Perineum, vajina açıklığı ile anüs arasındaki bölgedir. Epizyotomi veya doğum travmaları gibi durumlar perineal ağrıya neden olabilir.

İnguinal bölge: İnguinal bölge, kasık bölgesindeki kaslar, lenf düğümleri, damarları içerir. İnguinal fıtık veya lenfadenit gibi durumlar inguinal bölgede ağrıya sebep olabilir.

Pubis: Pubis, pelvik kemiklerin ön kısmında bulunan kemiksel bir yapıdır. Pubik ağrı, pubik kemikteki enfeksiyon, travma veya inflamasyon nedeniyle ortaya çıkabilir.

Bel, uyluk, ayak tabanı, baldırlar ve kalça gibi bölgelerde de jinekolojik ağrılar hissedilebilir. Ancak resimdeki bölgelerdeki ağrılar genellikle jinekolojik problemlerden kaynaklanmazlar, çünkü jinekolojik ağrılar daha çok pelvik bölgede yoğunlaşır. Bununla birlikte, bazı durumlarda jinekolojik problemler diğer bölgelere yayılabilir, buna bağlı olarak bel, uyluk, ayak tabanı, baldırlar, kalçada ağrı hissedilebilir.

Örneğin, pelvik inflamatuvar hastalık (PID) gibi jinekolojik enfeksiyonlar, bel - kasıklarda ağrıya neden olabilir. Rahimde veya yumurtalıklarda oluşan kistler veya tümörler, baskıya bağlı olarak bel - uylukta ağrıya yol açabilir. Endometriozis, rahim iç tabakasının (endometrium) rahim dışında büyümesi durumunda bel, uyluk, karında şiddetli ağrıya sebep olabilir.

Ancak bel, uyluk, ayak tabanı, baldırlar, kalçada hissedilen ağrıların birçok farklı nedeni olabilir. Resimdeki bölgelerdeki ağrılar her zaman jinekolojik problemlerden kaynaklanmaz, tam değerlendirme yapılması önemlidir. Ağrılarınızın nedenini belirlemek, uygun tedaviyi almak için jinekolog sağlık uzmanına danışmanız önemlidir.
Sol taraf kronik pelvik ağrı, sağ taraf kronik olmayan durumlar için;
Kadınlarda yansıyan ağrı noktaları 2

Akut PID nasıl teşhis edilir?

Doktorunuz size belirtileriniz, tıbbi cinsel geçmişiniz hakkında sorular soracaktır. Sizin rızanız ile doktorunuz vajinal (iç) muayene de yapabilir. Muayenede, özellikle PID’niz varsa, bazı rahatsızlıklara neden olabilir.

Enfeksiyonu test etmek için vajinanızdan, serviks’inizden sürüntüler alınabilir. Sonuçların geri gelmesi genellikle birkaç gün sürer.

 • Pozitif sürüntü sonucu enfeksiyonunuz olduğunu doğrular
 • Negatif sürüntü sonucu, enfeksiyon kapma olasılığınız olmadığı anlamına gelir, ancak enfeksiyondan kesinlikle kurtulduğunuz anlamına gelmez.

Rahim İltihabında Diğer testler

Enfeksiyonu kontrol etmek için size kan testleri önerilebilir. Sizden idrar örneği istenebilir. HIV testi de önerilebilir.

Hamile kalma şansınız varsa, size hamilelik testi teklif edilecektir. Bunun nedeni, ektopik gebelik (hamilelik rahim dışında geliştiğinde) gibi diğer durumların PID’ye benzer semptomlara neden olabilmesidir.

Doktorunuz ciddi enfeksiyonunuz olduğundan şüphelenirse, daha ileri testler, tedavi için yerel hastanenize yönlendirileceksiniz. Size ultrason taraması önerilebilir. Bu genellikle uterusa (rahim), fallop tüplerine, yumurtalıklara daha yakından bakmak için transvajinal taramadır (vajinanıza nazikçe prob yerleştirilir). Bu, iltihaplı fallop tüplerini, apseyi tespit etmeye yardımcı olabilir.

Akut PID nasıl tedavi edilir?

Doktorunuz size sunulan özel tedavi hakkında size bilgi verebilir; bu, olası yan etkiler hakkında bilgi içermelidir.

Genellikle size antibiyotik enjeksiyonu, ardından anti-mikrobiyal tabletler verilir. Tedavi genellikle doğum kontrolü, hamileliği engellemez. Kendinizi daha iyi hissetseniz bile antibiyotik kürünüzü tamamlamanız çok önemlidir. PID tedavisi aylarca sürebilir. Maalesef kadınlarımız;

 • 1(bir) muayene
 • 1(bir) reçete
 • 1(bir) kutu ilaç
 • 1(bir) tablet
 • 1(bir) günde iyileşmek istiyor (İmkansızın nirvanasının megasını talep ediyor. 3- 5 kişi değil, bunu milyonlarca kadın talep ediyor. Enfekte gezen kadın popülasyonunun büyüklüğü ülke boyutundadır).


Östrojenin Bağımlılık Etkileri – Östrojen Sarhoşluğu

Detaylar için link tık!

İnsan evrimi, binlerce yıllık bir süreçte gerçekleşmiş ve bu süreçte kadın bedeninde önemli değişiklikler ortaya çıkmıştır. Yaklaşık 2000 yıl önce, kadınların ortalama yaşam süresi sadece 28 yıl idi ve menopozu gören kadınlar çok azdı. Bu dönemde, doğum kanamaları, gebelikle ilgili sorunlar, enfeksiyonlar ve kansızlık gibi çeşitli faktörler nedeniyle kadınlar biyolojik olarak zorluklarla karşı karşıya kalmışlardır. Ancak, bu biyolojik açığı kapatmak ve kadınların avantajlı olmalarını sağlamak için bir doping etkisi olan östrojen hormonu ortaya çıkmıştır.

Östrojen hormonunun etkisi altındaki kadınlar, genital enfeksiyonlara karşı daha dirençli hale gelirken, hastalık sırasında bile duygusal olarak daha denge ve öforik olabilirler. Aynı zamanda hastalık döneminde fiziksel olarak daha güçlü hissedebilirler. Östrojen hormonu, kadınlara direnç, sabır ve dayanma gücü vermiştir. Ancak, günümüzde ortalama ömür süresinin 80'lere kadar çıktığı bir dönemde, östrojenin kadınların hastalıkları umursamama etkisi (östrojen sarhoşluğu) artık bir zarar olarak ortaya çıkmaktadır.

Östrojen sarhoşluğu yaşayan ve östrojen hormonunun etkisi altında olan bir kadın, vajinal akıntı, polip, miyom gibi jinekolojik hastalıklara aldırış etmez. Bu dönemde, kadının cinsel market değeri yüksek olduğundan, jinekolojik hastalıkları reddetme eğilimi baskındır. Ancak, kadının ömrü boyunca sabit ve değişmez bir jinekolog doktora sahip olması çok önemlidir. Sabit ve değişmez bir jinekolog doktor, tüm kadınsal sağlık bilgilerini tek bir elde toplar ve erken teşhis ve etkin tedavilerle yaşam kalitesini artırır. Kadınların ve sonraki nesillerin sağlığını sürdürebilmelerinin tek yolu, jinekolojik yapıların sağlıklı olmasından geçer.

Kadınlar genellikle hastaneye gittiklerinde hangi doktorun olduğuna bakarak ona gitme hatasına düşebilirler. Ancak, sabit ve değişmez bir jinekolog doktor edinmek, kadının sağlık durumunu güvence altına almanın en iyi yoludur. Sabit ve değişmez bir jinekolog doktor, günün her anında arayabileceğiniz, korkmadan soru sorabileceğiniz, utanmadan tartışabileceğiniz bir doktordur.

Kadınların jinekolojik sağlığını korumak ve desteklemek için, sabit ve değişmez bir jinekolog doktorla çalışmak çok önemlidir. Bu şekilde, kadınlar sağlık konularında güven ve güvence hissedebilirler. Sabit bir jinekolog doktor, kadının sağlığını takip eder, erken tanı ve etkili tedavi imkanları sunar ve jinekolojik sorunların önlenmesine yardımcı olur.

Unutmayın, sabit ve değişmez bir jinekolog doktor size güven verir ve sağlığınızı korumanız konusunda size yol gösterir. Jinekolojik sağlık, her kadının hak ettiği bir hizmettir ve uzman bir doktor eşliğinde kadınlar sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürdürebilirler.
Östrojen sarhoşu olmuş, östrojen etkisi altındaki kadına vajinal akıntı, polip, miyom vız gelir, tırıs gider. Kadının bu dönemde Cinsel Market Değeri De Yüksek Olduğundan, Jinekolojik Hastalıkları Ret Etme Eğilimi baskındır.

İnsan evriminin on binlerce yıl alan süreçte kadın bedeninde östrojen, östrojen reseptörleri gelişti. Bu günden yaklaşık 2000 yıl önce kadınların ortalama yaşam ömrü , ortalama 28 yıl idi. Menopozu gören kadın çok azdı. Doğum kanamaları, doğuma – gebeliğe bağlı sorunlar, enfeksiyonlar, kansızlık, … daha çok sayıda etken nedeniyle kadınlar biyolojik yetersizlik içerisindeydiler. Bu biyolojik açığı kapatıp, üstüne avantajlı çıkmalarını sağlayan doping yani östrojen dediğimiz hormonun korumasına – zırhına sahip oldular. Östrojen etkisi altındaki kadın genital enfeksiyonlara daha dirençli, hastalıkta bile duygusal durumu öforik, hastalık esnasında fizik beden olarak güçlüydü. Östrojen tarih boyunca kadına direnme – sabretme , dayanma gücü vermiştir. 2000 yıl önce bu avantajdı, zaten ortalama ömür 28 yıl idi. Fakat şuan ömür 80 lere dayanmış durumdadır. Östrojenin , kadına hastalıklarına aldırmama – umursamama etkisi ( östrojen sarhoşluğu ) artık kar değil, zarar şeklinde dönmektedir. Östrojen sarhoşluğunun detayları için yukarıdaki linke tıklayabilirsiniz.

 • Bu olmayınca hemen, tedaviyi bırakıp şu aramaları, eylemleri yapmaya başlıyor !
  • Rahim iltihabı söktürücü bitkiler nelerdir? ,
  • Rahim iltihabına maydanoz suyu ,
  • Rahim iltihabı bitkisel tedavi nedir? ,
  • Rahim iltihabı bitkisel kür nedir?,
  • Rahim iltihabi bitkisel çözüm nedir? ,
  • Rahim ağzı iltihabi bitkisel çözüm nedir? ,
  • Rahim iltihabı bitkisel çözüm nedir? ,
  • Rahim iltihabına bitkisel çözümler nelerdir? ,
  • Rahim iltihabı için bitkisel çaylar nelerdir? ,
  • Rahim iltihabı doğal tedavi nedir?,
  • Rahim iltihabı evde tedavisi nedir? ,
  • Rahim iltihabı elma sirkesi,
  • Rahim iltihap giderici bitkiler nelerdir? ,
  • Rahim iltihabı nasıl geçer bitkisel?,
  • Rahim iltihabı hangi bitki iyi gelir? ,
  • Rahim iltihabı maydanoz kürü ,
  • Rahim iltihabı maydanoz suyu ,
  • Rahim iltihabı soğan kürü ,
  • Rahim iltihabı sıcak su ,
  • Rahim iltihabı şifalı bitkilerle tedavi ,
  • Rahim ağzı iltihabı için şifalı bitkiler

Tedavi kürlerini eksiksiz tamamlayan kadınların çoğunda uzun süreli sağlık veya doğurganlık sorunları minimaldir (sıfır değil, çünkü tedaviye başlanana kadar bazı hasarları almış olabilirsiniz, bunlar geri dönmeyebilir).

Ayrıca ağrı kesici ilaçlar da önerilebilir. Belirtileriniz düzelene kadar dinlenmelisiniz. Tedaviden sonraki 48 ila 72 saat içinde kötüleşirlerse – iyileşmezlerse doktorunuzu tekrar görmelisiniz.

Şiddetli enfeksiyonunuz varsa, açık ameliyat veya anahtar deliği ameliyatı olarak da adlandırılan laporoskopi adı verilen genel anestezi altında ameliyata ihtiyacınız olabilir.

Rahim İltihabında Tedaviye ne zaman başlamalıyım?

Test sonuçlarınızı almamış olsanız bile, antibiyotikleri reçete edilir edilmez almaya başlamalısınız. Bunun nedeni, herhangi gecikmenin uzun vadeli sağlık sorunları riskini artırabilmesidir

Rahim İltihabında Neden hastane tedavisine İhtiyacım olabilir?

Aşağıdaki durumlarda doktorunuz hastanede tedavi önerebilir:

 • Teşhisiniz net değilse
 • Çok iyi değilseniz
 • Sık tekrarlamalar oluyorsa
 • Fallop tüpünüzde +/- yumurtalığınızda apse olduğundan şüpheleniyorsa
 • Hamileyseniz
 • Oral antibiyotik kullanmaya başladıktan sonraki birkaç gün içinde iyileşemiyorsanız
 • Antibiyotik tabletleri alamıyorsanız.
 • Hastanedeyken antibiyotikler damardan verilebilir (damar yoluyla doğrudan kan dolaşımına). Bu tedaviye genellikle semptomlarınız düzeldikten sonra 24 saate kadar devam edilir.

Rahim İltihabında Ameliyata İhtiyacım olacak mı?

Fallop tüpünde +/- yumurtalıkta ciddi enfeksiyon, apse varsa genellikle ameliyat olmanız gerekir. Bir laporoskopi sırasında veya ultrason prosedürü sırasında apse boşaltılabilir, hatta yumurtalık, tüp, rahim veya hepsi alınmak zorunda kalınabilir.

Sağ over hiç gözükmüyor, sağ tüp ileri derecede bozulmuş Konglomera tüpler, aynı şekilde sol over gözükmüyor, pert halde Konglomera sol tüpler, rahim yüzeyinde gözüken yapışıklıklar (bantlar), uterus yani rahim ödemli - şişmiş durumda, serviks ödemli. Kronik PID(rahim iltihabı) ye güzel örnek . Günlük hijyenik ped kullanmak, vajinal akıntıyı önemsememek, idrar kaçırarak yaşamayı öğrenmek, umursamamak sizi ameliyat masasına yatırır. Östrojen sarhoşlu bittiğinde (menopoz!) tüm hastalıkların faturası önünüze konulur. Hasta; genital - üreme sisteminin kısmı kesilip alınması ile ciddi rahatladı fakat bu sürede bozduğu - kalıcı olmuş diğer hasarlar ne olacak?
Sağ over hiç gözükmüyor, sağ tüp ileri derecede bozulmuş Konglomera tüpler, aynı şekilde sol over gözükmüyor, pert halde Konglomera sol tüpler, rahim yüzeyinde gözüken yapışıklıklar (bantlar), uterus yani rahim ödemli – şişmiş durumda, serviks ödemli. Kronik PID(rahim iltihabı) ye güzel örnek . Günlük hijyenik ped kullanmak, vajinal akıntıyı önemsememek, idrar kaçırarak yaşamayı öğrenmek, umursamamak sizi ameliyat masasına yatırır. Östrojen sarhoşlu bittiğinde (menopoz!) tüm hastalıkların faturası önünüze konulur. Hasta; genital – üreme sisteminin kısmı kesilip alınması ile ciddi rahatladı fakat bu sürede bozduğu – kalıcı olmuş diğer hasarlar ne olacak?3

Rahim İltihabı Varken Ya hamileysem?

Hamileyken PID geliştirmek nadir değildir! İnsanlar gebeliğin sağlıklı rahimlerde geliştiğini, hasta rahimde gebelik oluşmayacağına müthiş derecede inanmış durumdadırlar.

İyileşme umudunu yitirmiş, normal yoldan çıkmak üzere olan rahim yani kronik enfeksiyon – enflamasyona uzamış maruziyet nedeniyle bazı rahimler kendini son bir gebeliğe odaklayabilmektedir – meyil edebilmektedir ( jinekolojik şıvgın gebelikler ).

Hamile kalma ihtimaliniz varsa, hamilelikte bazı antibiyotiklerden kaçınılması gerektiği için doktorunuza söylemelisiniz. PID için reçete edilen antibiyotik tipiyle ilişkili riskler hem anne hem de bebek için fazla değildir.

İyileşme umudunu yitirmiş, normal yoldan çıkmak üzere olan rahim yani kronik enfeksiyon - enflamasyona uzamış maruziyet nedeniyle bazı rahimler kendini son bir gebeliğe odaklayabilmektedir - meyil edebilmektedir ( jinekolojik şıvgın gebelikler ).
Jinekolojik şıvgın gebelik; iyileşme umudunu yitirmiş rahimin kendini gebeliğe meyillendirmesidir.

Rahim İçi doğum kontrol cihazım (RİA/spiral) varsa ne olur?


Tedaviye başladıktan sonraki birkaç gün içinde PID semptomlarınız düzelmiyorsa, RİA’nız varsa, doktorunuz onu çıkarmanızı önerebilir. Çıkarılmadan önceki 7 gün içinde seks yaptıysanız, hamilelik riski altında olursunuz, acil hormonal kontrasepsiyon (ertesi gün hapı) önerilebilir.

Enfeksiyonlu rahimde miyomu tutmaya devam etmek, spiral translokasyon’una (başka organ – dokulara göç etmesine) neden olabilir.

Rahim İltihabında Eşim tedavi edilmeli mi?

CYBE sonucu PID geliştirdiyseniz, son 6 ay içinde seks yaptığınız herkes iyi olsalar bile, enfeksiyon açısından test edilmelidir. Kendileriyle iletişime geçmeniz iyi olur.

Rahim İltihabında Tekrar ne zaman seks yapabilirim?

Yeniden enfeksiyondan kaçınmak için hem siz hem de eşiniz, tedavi sürecini tamamlayana kadar herhangi bir cinsel temastan kaçınmalısınız.

Rahim İltihabı Oldum Peki takip?

Orta ila şiddetli enfeksiyonunuz varsa, doktorunuzun belirtilerin antibiyotiklere yanıt verdiğini görebilmesi için bu muayeneye gelmeniz önemlidir.

 • Belirtileriniz düzelmiyorsa, daha fazla araştırma, tedavi için hastaneye gitmeniz önerilebilir.
 • Belirtileriniz düzeliyorsa, genellikle 2-4 hafta sonra aşağıdakileri kontrol etmek için takip randevusu verilir:
  • Tedavinizin etkili olduğunu enfeksiyonun başarılı şekilde tedavi edildiğini doğrulamak için tekrar sürüntü testinin gerekli olup olmadığı; devam eden semptomlarınız varsa bu özellikle önemlidir
  • PID’nin uzun vadeli etkileri hakkında ihtiyacınız olan tüm bilgilere sahip olduğunuzu başka hamilelik testinin gerekli olup olmadığı
  • Gelecekteki doğum kontrol seçenekleri hakkında ihtiyacınız olan tüm bilgilere sahip olduğunuzu
  • Cinsel partnerinizin/partnerlerinizin tedavi görmüş olması.

Akut PID’nin uzun vadeli etkileri var mı?

Akut PID için antibiyotiklerle tedavi genellikle başarılıdır. Tedavi edilmezse, tedavi ertelenirse veya ciddi enfeksiyon varsa uzun süreli sorunlar ortaya çıkabilir.

Rahim İltihabında Uzun vadeli etkiler şunları İçerebilir:

 • Gelecekte ektopik gebelik riskinin artması
 • Hamile kalmanın zorlukları
 • Fallop tüpünde +/- yumurtalıkta apse
 • Alt karnınızda kalıcı ağrı, bel ağrısı, bel fıtığı gelişimi,…
 • … çok daha fazlası !
Gerçekler her zaman çıplak - basittir. SIFIR vajinal akıntı sağlıktır.
Gerçekler her zaman çıplak – basittir. SIFIR vajinal akıntı sağlıktır.

Tekrarlanan PID atakları, gelecekteki doğurganlık sorunları riskini artırır. Daha fazla enfeksiyon riski, prezervatif kullanarak, sizin – cinsel partnerinizin/partnerlerinizin tedavi edildiğinden emin olarak azaltılabilir.

Rahim iltihabı, rahim enfeksiyonu, rahim defluksiyonu yani rahimin mikrop kapması krem çalarak - sürerek geçmez.
Rahim iltihabı, rahim enfeksiyonu, rahim defluksiyonu yani rahimin mikrop kapması krem çalarak – sürerek geçmez.
Hasta olmuş , iyileşmeye çalışan veya iyileşemeyen erkeklerin çevresinde hastalığını bilmeyen, inkar etmiş kadınlar vardır. Kadın hastalığını önemsenmemesi sadece kadında hastalık yapmamaktadır.
Hasta olmuş , iyileşmeye çalışan veya iyileşemeyen erkeklerin çevresinde hastalığını bilmeyen, inkar etmiş kadınlar vardır. Kadın hastalığını önemsenmemesi sadece kadında hastalık yapmamaktadır.
Rahim İltihabında; Tedavi candır krem heyecandır. İnsiyatif alarak, geçer umuduyla çaldığın - sürdüğün krem hasta olmanı kolaylaştırabilir.
Rahim İltihabında; Tedavi candır krem heyecandır. İnsiyatif alarak, geçer umuduyla çaldığın – sürdüğün krem hasta olmanı kolaylaştırabilir.
Sağ over hiç gözükmüyor, sağ tüp ileri derecede bozulmuş Konglomera tüpler, aynı şekilde sol overin az kısmı gözüküyor, yine pert halde Konglomera sol tüpler, rahim yüzeyinde gözüken yapışıklıklar (bantlar), uterus yani rahim ödemli - şişmiş durumda, serviks ödemli. Kronik PID - Rahim İltihabına güzel örnek
Sağ over hiç gözükmüyor, sağ tüp ileri derecede bozulmuş Konglomera tüpler, aynı şekilde sol overin az kısmı gözüküyor, yine pert halde Konglomera sol tüpler, rahim yüzeyinde gözüken yapışıklıklar (bantlar), uterus yani rahim ödemli – şişmiş durumda, serviks ödemli. Kronik PID – Rahim İltihabına güzel örnek 4
Genital bölgelerdeki enfeksiyon bir etkiyle yüzde çıksaydı; kimse! yüzüne hijyenik ped koyup gezmezdi. Jinekolojik enfeksiyonların görmezden gelinmesinde, göz ardı edilmesinde; östrojen sarhoşluğu, toplumsal kanıt kuramı, jinekolojik ponzi, yüksek cinsel market değeri vardır.
Genital bölgelerdeki enfeksiyon bir etkiyle yüzde çıksaydı; kimse! yüzüne hijyenik ped koyup gezmezdi. Jinekolojik enfeksiyonların görmezden gelinmesinde, göz ardı edilmesinde; östrojen sarhoşluğu, toplumsal kanıt kuramı, jinekolojik ponzi, yüksek cinsel market değeri vardır.
Tertemiz prıl pırıl akvaryum gibi kimse yok. Deniz hemen enfeksiyon yapıyor mu?

Denizin pırıl pırıl olması steril - mikropsuz olduğunu göstermez.
Tertemiz prıl pırıl akvaryum gibi kimse yok. Deniz hemen enfeksiyon yapıyor mu?
Denizin pırıl pırıl olması steril – mikropsuz olduğunu göstermez.
PID yani rahim iltihabı nedeniyle yumurtalıkta ki kistin apseye dönüşmesi
PID yani rahim iltihabı nedeniyle yumurtalıkta ki kistin apseye dönüşmesi 5
Hocam her regl mantar oluyorum, geçmiyor, geçmiyor, fitil yazıp gönderiyorlar, perişan oldum !
Hocam her regl mantar oluyorum, geçmiyor, geçmiyor, fitil yazıp gönderiyorlar, perişan oldum !
Sen bedenine iyi baksan bile o sana iyi bakmayabilir. Çünkü anne rahminde mikroba, iltihaba, kansızlığa maruz kalmış isen yani rahimde örselenmiş isen BAKMAZ! 

İŞTE BU YÜZDEN 

GEBELİKTE TASARRUF (KISINTI) YAPILMAZ.
Sen bedenine iyi baksan bile o sana iyi bakmayabilir. Çünkü anne rahminde mikroba, iltihaba, kansızlığa maruz kalmış isen yani rahimde örselenmiş isen BAKMAZ!

İŞTE BU YÜZDEN

GEBELİKTE TASARRUF (KISINTI) YAPILMAZ.
Tüplerin kronik enfeksiyonla kapanmış olması, şişmesi, tubaovarian abse, uterus yüzeyinde yapışıklıklar , pert olmuş üreme sistemi , pelvik enfeksiyon .
Tüplerin kronik enfeksiyonla kapanmış olması, şişmesi, tubaovarian abse, uterus yüzeyinde yapışıklıklar , pert olmuş üreme sistemi , pelvik enfeksiyon .6
PID nedeniyle tuboovarian apse oluşmuş genital sistem , rahim yumurtalıklar pert halde, östrojen sarhoşluğuna bağlı aşırı ihmal edilmiş jinekolojik sistem
PID nedeniyle tuboovarian apse oluşmuş genital sistem , rahim yumurtalıklar pert halde, östrojen sarhoşluğuna bağlı aşırı ihmal edilmiş jinekolojik sistem 7
Doktor bey çok fitil kullandım, hep fitil yazıp gönderiyorlar.
Doktor bey çok fitil kullandım, hep fitil yazıp gönderiyorlar.
Doktor bey çıldırtan vajinal kaşıntı, vajinal sızlamalar, vajinal yırtılmalar var... geçmiyor geçmiyor
Doktor bey çıldırtan vajinal kaşıntı, vajinal sızlamalar, vajinal yırtılmalar var… geçmiyor geçmiyor
Rahim İltihabı,PID,Rahim enfeksiyonu
Karın içinde yapışıklık (brit);jinekolojik kök sebep çözülene kadar engellenemez.
Rahim iltihabı adet sancılarına, cinsel ilişkide ağrıya, adet düzensizliğine, gebelik komplikasyonlarına yani yaşam kalitenizde bozulmaya neden olmaktadır.
Rahim iltihabı adet sancılarına, cinsel ilişkide ağrıya, adet düzensizliğine, gebelik komplikasyonlarına yani yaşam kalitenizde bozulmaya neden olmaktadır.
Nirvana seviyesinde Kronik Rahim İltihabına yani ileri düzeyde jinekolojik ihmal nedeniyle pert olmuş rahim, tüp - yumurlıklar . Bu kadar ağır şekilde hasar almış genital sistem uzun vade de mutlaka başka sistemleri bozmuştur !
Nirvana seviyesinde Kronik Rahim İltihabına yani ileri düzeyde jinekolojik ihmal nedeniyle pert olmuş rahim, tüp – yumurlıklar . Bu kadar ağır şekilde hasar almış genital sistem uzun vade de mutlaka başka sistemleri bozmuştur ! 8
rahim iltihabını kronikleştirerek, rahimin iyileşme umudunu tüketmeyiniz.
rahim iltihabını kronikleştirerek, rahimin iyileşme umudunu tüketmeyiniz.
Çok ağrım, sancım, bulantım, kanamam var, ilaç aldım yaramadı, ne yapayım şeklinde mesaj atma ile iyileşmek imkansızdır. Bizatihi şahsım muayene etmeden tedavinize başlayamam.
Çok ağrım, sancım, bulantım, kanamam var, ilaç aldım yaramadı, ne yapayım şeklinde mesaj atma ile iyileşmek imkansızdır. Bizatihi şahsım muayene etmeden tedavinize başlayamam.


Rahim enfeksiyonu- pelvik enfeksiyon

Rahim İltihabı , Pelvik Enfeksiyon Ülkemizde O Kadar Yaygındır Ki, Bunu Anlatmaya Rakamlar Yetmez...
Rahim İltihabı , Pelvik Enfeksiyon Ülkemizde O Kadar Yaygındır Ki, Bunu Anlatmaya Dünyadaki Rakamlar Yetmez…

Ülke Enfeksiyondan Yıkılıyor – Kırılıyor !

Çünkü İnsanımız, Malasef, Enfeksiyonlu Gezmeyi Problem Olarak Görmemektedir.

Aynı Zamanda Sağlık Sistemi & Hekimlerde Kadın Enfeksiyonlarını Basitleştirmektedir.

Ülkemizde Rahim İltihapları Artık Kronik Şekle Dönmüştür!

Kronik Rahim İltihabıyla İlgili Şikayetlerinizi;

 • Ablanıza,
 • Annenize,
 • Teyzenize,
 • Arkadaşınıza

Bahsettiğinizde” Bende de Var, Normal Durum‘ Cevabını Alacaksınız.

Bu Siteyi ; Bedeninde Yeni Yeni Hastalıklar, Rahim Bozulmaları, Bedeninde Anlamlandıramadığı Hastalığı Hisseden, Çözüm Bulamayan Kadınlar İçin Hazırladım.

Rahim İltihabı Bulunan Kadının ; Enfeksiyonlu Rahime Gebe Kalması Üzücü, Komplikatif Sonuçlar Ortaya Çıkarmaktadır. Lütfen Gebe Kalmadan Önce Jinekolojik Muayene Olunuz.

Kronik Rahim İltihabı Bulunan Kadının Ailevi İlişkileri, Cinsel Hayatı, Duygu Durumu Gibi Sorunlar İçinde Kalmakta, Boğuşmaktadır.

Rahim İltihabı Bulunan Kadın; Kendisinde Rahim İltihabı Olduğunu, Şahsımdan Duyduğunda Şaşırmaktadır.

 • Çünkü Bunu İlk Defa Duyuyor, Anlamlandıramıyor.
 • Çünkü Çok Sayıda ”Hekime Gittim Normal Dediler, Ebelerde Normal Dedi ” Şeklinde Cümleleri Fazlasıyla Duymaktayım.

Görüyorum!;

Farklı Tıp Branşlarında İyileşmek Amacıyla Bekleyen İnsanları…

Hem de Çok Sayıda…

Kimse Kök Sebebin Rahim – Vajina Olabileceğini Düşünmüyor

Hastalar İse Özellikle Bu Durumu Ret Etmekte…

GENİTAL İNKAR

VAJİNAL PANİK

Böyle arayış içerisinde iseniz, iyileşmek yerine; daha kötü olacağınızı söylemek insanlık borcudur !

Atfetmediğin, Konduramadığın Jinekolojik Hastalık Olamaz mı?

Kök Sebep Jinekolojik Hastalık Olamaz mı?

Biliyorum Jinekologa Gittin… Normal Dediler…. Bunu Kenara Bırakalım…

Tedaviye Giden Yol , 1 ( Bir ) Muayene İle Başlar.

Bu Başlangıcı Yapmak İsterseniz WhatsApp 0546 774 01 59 Üzerinden Randevu Talep Ediniz.

Hocam madem bizim enfeksiyonumuz var, iltihaplıyız; peki gebelik o zaman nasıl oluştu ?
Hocam madem bizim enfeksiyonumuz var, iltihaplıyız; peki gebelik o zaman nasıl oluştu ?


Rahim İltihabı,PID,Rahim enfeksiyonu

Doktor Mesut Bayraktar

Ortaca/Muğla

Hayatın olağan akışı gereği iyileşmek için hasta olan kişi çabalamalıdır yani aktif rol oynamalıdırlar. Görüldüğü üzere tedavi hunisinin büyük kısmında vakit kaybeden, hastalığını ret eden, iyileşemeyen, bahane, bedava - ucuz yöntemlere yönelen, körü körüne bel bağlayan hastalar pasif iyileşmeyi yani iyileşememeyi seçenler bulunmaktadır.

Tedavi süreci, hastaların sağlık sorunlarıyla başa çıkabilmeleri, iyileşme sağlayabilmelerinde önemli adımdır. Ancak, tedavi hunisi sürecinde Hekimlerin bazı zorluklarla karşılaşması mümkündür. Resimde, hastaların farklı farklı tutumlarından kaynaklanan zorlukları ele alarak, hekim-hasta ilişkisinde zorlukların üstesinden gelirken zedelenebileceğini, tedavi hunisinin önemini vurgulayacağız. Tedavi süreci, hasta sağlığını iyileştirmek amaçlı yapılan serüven düşünülebilir. Tedaviler, sağlık sorunlarına farklı yaklaşımlar gerektirebilir, bazen beklenmedik zorluklarla karşılaşılabilir. Bundan dolayı, tedavi hunisi sürecinde hekimlerin, hastaların farklı tutumlarına uygun şekilde davranması, etkili iletişim becerilerini kullanması önemlidir. Hekimlerin mesleklerini icra ederken , hasta kaynaklı zorlukları aşarken, hekim-hasta ilişkisinin zarar görmemesinde hastaların dikkatli olmaları gerekmektedir. Çünkü hekim sonsuza kadar sabredebilen, her uygunsuzluğa pozitif, sorun çözme şeklinde yaklaşan canlılar gibi düşünmeyiniz.

*** Hastalığını Kabul Etmeyenler: Hastalığını kabul etmeyen bireyler, sağlık sorunlarını inkar ederek tedaviye direnç gösterebilirler. Bunlar , tedavi sürecinin başarıyla ilerlemesini engelleyebilir. Hastalığını kabul etmeyen kişiler, genellikle hastalıklarının ciddiyetini ya da varlığını reddederler. Buda, hem kendileri hem de doktora sorun çıkmaktadır. Hastalığın kabul edilmemesi, tedavi sürecinin etkinliğini azaltabilir, tamamen durdurabilir.Hastalığını kabul etme evresi, hasta olduğunu kabul etme; tedavi sürecinin önemli parçasıdır. Hastalığın kabul edilmesi, kişinin gerçek durumuyla yüzleşmesine, gereken tedaviye tam uyum sağlamasına yardımcı olabilir. Böylece tedavi süreci daha etkili başarılı olabilir. Hastalığını kabul etmeyen bireylerin, kendi sağlık durumlarını gerçekçi şekilde değerlendirmeleri, tedaviye açık olmaları önemlidir.

Hastalığını kabul etmeyen, ret eden; Doktoru rakip , düşman bilmektedir.

*** Hastalığını Kabul Edenler: Hastalığını kabul eden kişiler, tedavi sürecine daha olumlu yaklaşabilirler. Hastaların tedaviye uyum sağlamasını kolaylaştırır, iyileşme sürecini hızlandırabilir. Fakat çoğunlukta bazı insanlar hastalığını kabul etsede hekim yerine başka yollara başvurabilerek, hastalıkların ilerlemesine, kronikleşmesine neden olmaktadır.

*** Bir Ara Hallederizciler - Google Aramacılar: Bazı hastalar, sağlık sorunlarıyla ilgili hafife alıcı, savsaklayıcı tutum sergileyebilirler. “Bir ara hallederizciler”, sağlık sorunlarını erteleme, önemsememe eğilimindedir. Google aramacıları ise kendi kendini teşhis etme, tedavi etme çabasına, akıllılığına girebilirler. Yanlış bilgilendirme, yanlış tedavi seçeneklerine yol açabilir.

*** Doğal Tedavi Yöntemlerine Körü Körüne İnananlar: Doğal tedavi yöntemlerine inanan hastalar, alternatif çözümler arayışında olabilirler. Maydanoz, soğan suyu içiciler gibi, doğal yöntemlere güvenerek, körü körüne bel bağlayarak etkisiz, tedavi sürecini yürütebilirler. Bazen bilimsel kanıtlanmamış, etkinliği sınırlı olan yöntemlere yönelmelerine neden olabilir. Maalesef tüm iletişim mecraları tedavilerin etkin olmadığını söylese de böyle yönelimler artarak devam etmektedir.

*** Sahte Doktor Bulucular - Maddi Zorluk Çıkarıcılar: Sahte doktor bulucular, maddi zorluk yaratanlar - bulanlar, yani tedaviye gereksiz yere maddi kısıntı uygulayanlar, tedavi sürecini olumsuz etkileyebilir. Ev, araba kredisi ödemesi, oğlanı evlendirme gibi maddi yükler altında olan hastalar, tedaviye uyum sağlamakta, iyileşmekte güçlük çekebilirler. İnsanlar sağlıklı kalmanın, mal mülk edinmeden değerli olduğunu maalesef kavrayamamaktadırlar.

Hasta olmuş ama evi var
Hasta olmuş ama oğlu evlenmiş.

Kendini, sağlığını feda ederek yaşamda hedefleri başarmak maalesef artan hızda devam etmektedir. Günümüzde oldukça yaygın durumdur. İnsanlar, zamanı, varlıklarını daha verimli kullanmak amacıyla sağlıklarını tehlikeye atabilmektedirler. Ancak, sağlığın önemi göz ardı edilmemelidir. Kaliteli yaşam sürerken sağlıklı olmak şarttır. Hayatta hedefleri başarmak önemli olsa da, sağlığımıza dikkat etmekten asla vazgeçmemeliyiz.

Tedavi hunisi süreci, hastaların sağlık sorunlarını çözmek, iyileşmede önemli adımdır. Ancak, bazı hastalar, kendilerine gereksiz yere maddi zorluklar yaratarak (3. evinin kredisini bahane göstermek, 4. çocuğunu davul zurna - yemekli evlendirmeye çalışması) tedavi sürecini olumsuz etkilemektedir (tedavi olmamaktadırlar!). Makaleyle maddi gücü – imkanı olduğu halde “ev aldık, araba aldık kredi ödüyoruzcular” şeklinde adlandırılan, doktoru gereksiz yere maddi zorluklar ile meslek icrasına sürükleyen hastaların yeteri kadar iyileşemediklerini vurgulamak istiyorum.

*** Profesöre Gidenler - İyi Doktor Deyiciler: Bazı hastalar, tedavide ünlü/ünsüz profesöre başvurma eğilimindedirler. Bunlar, “normal” doktorları, diğer sağlık hizmeti sağlayıcılarını göz ardı edebilir, hatta küçümseyebilir. Aynı şekilde, bazı hastalar, tedavi - meslek icrasının masrafları nedeniyle para talep eden doktorlardan da uzak durma eğiliminde olup tedavi sürecini menfi etkileyebilir. Uygun tedavi seçeneklerinin kaçırılmasına, hastalığın artmasına neden olabilir. Hastalar kaçırılan, kaybolan sağlığın %100 geri gelmediği konusunda yeteri kadar ikna edilmelidirler. Mümkün ise hastalar, tedavinin tamamen geri gelmeme, başarılı olmama riski olduğuna ilişkin yeterli bilgilendirme yapılarak ikna edilmelidirler.

Maalesef bazı insanlar maddi varlıklarının korunmasını sağlıklarından önemli görmektedir.

Servete Mala Mülke Yaşayanlar Sağlıklarını Feda Ediyorlar.

*** Ego, Kişisel Çıkar Çatışmaları: Hekim-hasta ilişkisindeki ego, kişisel çıkar çatışmaları, tedavi sürecini olumsuz etkileyebilir. Doktorun , hekim hasta bağı kurulmamış hastaya “sen” demesi gibi durumlar, iletişim sorunlarına yol açabilir. Aynı şekilde, bazı hastalar da doktorlarla kişisel, duygusal çıkar çatışması içine girebilirler , tedavi sürecinin etkinliğini azaltabilir. Hastalar , empati, anlayışla Hekimleri karşılamalı, iletişimde açıklık, saygıyı korumalı, kişisel çıkar çatışmalarından uzak durmalıdır. Hekim-hasta bağı, tedavi sürecinin başarısında önemli faktördür. Hastaların hekimle güven, destek temelinde ilişki kurması, tedaviye uyumlarını artırır, iyileşme motivasyonunu yükseltir. Hekimler de, hastaların duygusal ihtiyaçlarını anlamalı, hastalarla işbirliği yaparak tedavi sürecini yönetmelidir. Hasta, hekimin yönlendirmelerine uyum sağladıkça, hastada, hekimi destekleyici rol üstlendikçe, iyileşme süreci olumlu yönde etkilenecektir.

Tedavi sürecindeki zorluklarla başa çıkan, iyileşen hastalar, motivasyon kaynağı olabilirler. İyileşenlerin başarı hikayeleri, diğer hastalara umut ilham verebilir. Hekimlerin iyileşme sürecini desteklemek , başarı hikayelerini paylaşmaları önemlidir. Tedavi sürecinde karşılaşılan zorluklar, hastaların tutumları, hekim-hasta ilişkisi etrafında yoğunlaşır. Hastaların hastalıklarını kabul etme, doğru bilgilere ulaşma, maddi zorluklarla başa çıkma, kendince maddi zorluk varlığı yaratmama, doğru tedavi seçeneklerini değerlendirme konularında Hekim destek vermesi önemlidir. Tekrardan, hastaların 1001 zorlukla meslek icrası yapan Hekime empati, anlayış - etkin iletişim becerileriyle Hekimleri benimsemeleri, işlerini kolaylaştırmaları, hastanın, tedavi sürecinin etkinliğini artırır, hastaların moralini yükseltebilir, motivasyonlarını artırabilir, tedaviye olan uyumlarını iyileştirebilir.

Hekim-hasta bağı, güvene dayalı ortamda kurulmalı, hastaların iyileşme sürecine aktif katılımları teşvik edilmelidir. Etkili tedavi sürecinde, hem hastaların hem de hekimlerin sorunların üstesinden gelmede birlikte çalışmaları, destekleyici ortam oluşturmaları gerekmektedir.
Tedavi Hunisi
nde
pasif iyileşme
ye
çalışanlardan olmayın.
SIFIR vajinal akıntı sağlıktır
Vajina; 
Akan ,
Kokan, 
Sızdıran,
İmtiyazlı, 
Bir organ değildir.

Şunu unutmayınız vajina akan, kokan, aksıran, tıksıran ucube – başa bela organ değildir. Vajina akmaz. Sıfır vajinalakıntı sağlıktır. Vajinal sağlık, sağlıklı vajina amacıyla yapmanız gerekenler kolay değildir. Şunlar eniyi başlangıçtır; Kadın vajinası, kadının bedenindeki enözel, hassas bölgelerden biridir. Vajinanın harekete geçirici etkisi, doğal şekilde cinsel dürtüleri uyandırır. Vajina, sadece fiziksel olarak değil, aynı zamanda duygusal olarak da dikkate alınmayı hak eder. Kadının iç dünyasının yansıması olarak, vajinaya; sevgi, şefkat, anlayışla , kendisine değer verilerek yaklaşıldığında, ilişkilerin derinlik kazanmasına katkıda bulunur. Partnerinin hassaslığı karşısında açılan vajina, özgüveni yükselterek ilişkilerin sağlam temeller üzerine kurulmasını sağlar. Hijyenik vajinanın romantikliği ise başka hiçbir şeye benzemez. İki insanın bedenlerinin birleştiği o an, duygusal, fiziksel bağın yoğun yaşandığı andır. Vajina, romantizmin ateşini körükleyen kavanozdur. İçinde barındırdığı sıcaklık, nem, feromonlar romantik anları daha da özel kılar, duygusal yakınlık hissi yaratır. Ancak kadın vajinasının büyük gücü, feromonal güç uyandırma, feromonal baskı altına alma potansiyelidir. Doğurganlık simgesi olarak, yeni hayatın başlangıcına ev sahipliği yapar. Kadının bedeninde gücün sembolüdür. Kendine olan inancı, kendini keşfetme yolculuğunda, vajina kadına güç, özgürlük hissi verir. İçindeki enerjiyi uyandıran kadın, dünyayı değiştirebilecek potansiyele sahip olabilir. Sonuç olarak, kadın vajinası, harekete geçirici etkisi, dikkate alınmayı sağlayan hassasiyeti, romantikliği, güç uyandırma potansiyeliyle harikulade organdır. Bu özellikleriyle, insan ilişkilerinde derin bağlar kurmamıza, sevgi, tutkuyu paylaşmamıza yardımcı olur. Kadının bedenindeki bu mucizevi organı keşfetmek, kadının kendini tam anlamıyla ifade etmesine, gerçek potansiyelini ortaya çıkarmasına yardımcı olabilir. Bazen kadın bu güç karşısında zehirlenerek vajinal hastalıkları görmezden gelebilir. Vajina mahrem organdır, ömür boyu kadın tarafından gizleniyor, hatta gizlemediğinizde hapis cezası bile var. Yani öğretilmiş gizleme dürtüsü, vajina hastalıklarını görmemeye, ihmal etmeye yatkınlık yaratıyor; buda tedavi sürecini imkansız şekle sokmaktadır. Kendinize sabit Jinekolog Hekim edinirseniz vajinanızla başınız belaya girmez. Halen vajinayı öğrenmeye devam eden profesyonelim, vajinalakıntı muazzam derecede kompleks nedenlerin bir araya gelerek oluşturduğu karmaşık denklemin sonucu olup; kendi kendine bitki börtü kullanarak basit yöntemler ile şifa arayanları okudukça içim gerçekten tabiri caiz ise cızz etmektedir. SIFIR VajinalAkıntı sağlıktır.
Sıfır Zero Finito vajinal akıntı sıhhattir
Kadın bedeninde kronik enflamasyonun büyük kaynağı vajinal akıntıdır. Kronik enflamasyon, vücudun bağışıklık sisteminin sürekli olarak aktif olması durumunda ortaya çıkan durumdur. Akut enflamasyon, genellikle enfeksiyon, doku hasarı gibi belirli tetikleyici faktöre yanıt olarak gelişen kısa süreli yanıtken, kronik enflamasyon ise uzun süreli, sürekli devam eden durumdur.

Kronik enflamasyon, çeşitli faktörler tarafından tetiklenebilir. Bunlar arasında tekrarlayan enfeksiyonlar (vajinal akıntı, vajinit, servisit, rahim iltihapları), otoimmün hastalıklar, obezite, stres, sigara içmek, sağlıksız beslenme alışkanlıkları, hareketsiz yaşam tarzı gibi etkenler yer alabilir. Kronik enflamasyon, vücutta inflamatuar yanıtı sürekli hale getirerek dokuların zamanla zarar görmesine, sağlık sorunlarına yol açabilir.

Kronik enflamasyon, çeşitli hastalıkların gelişimine katkıda bulunabilir. Bunlar arasında kalp hastalıkları, diyabet, kanser, Alzheimer hastalığı, romatoid artrit, inflamatuar bağırsak hastalığı gibi durumlar yer alır. Kronik enflamasyonun hastalıklarla ilişkili olması, uzun vadede vücudun bağışıklık sistemi, dokuları üzerinde olumsuz etkileri olduğunu göstermektedir.

Kronik enflamasyonun belirtileri kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Bunlar arasında sürekli yorgunluk, halsizlik, ateş, eklem ağrıları, kas ağrıları, sindirim sorunları, cilt problemleri, kilo değişiklikleri yer alabilir. Belirtiler, vücuttaki inflamatuar sürecin uzun süreli etkilerini yansıtabilir.

Kronik enflamasyonun tedavisi, temel olarak altta yatan nedenin belirlenmesi, tedavi edilmesini gerektirir. Sağlıklı yaşam tarzı benimsemek, dengeli beslenmek, düzenli egzersiz yapmak, stresten uzak durmak, uyku düzenine dikkat etmek, kronik enflamasyonun kontrol altına alınmasına yardımcı olabilir. Ayrıca, ilaç tedavisi, diğer tıbbi müdahaleler de gerekebilir.

Kronik enflamasyonun önlenmesi, yönetimi, bireylerin genel sağlık durumuna dikkat etmelerini, sağlıklı yaşam alışkanlıklarını sürdürmelerini gerektirir. Düzenli olarak jinekolog doktor kontrollerine gitmek, uygun tıbbi tedaviyi almak, stres yönetimi gibi önlemler, kronik enflamasyonun olumsuz etkilerini azaltmaya yardımcı olabilir.
Kadın bedeninde kronik enflamasyonun en büyük kaynağı vajinal akıntıdır.
Tetkikler hekimin kanaatinden üstün değildir
Tetkikler hekimin kanaatinden üstün değildir
Hastane Stresinden Uzaklık ✓ 
Özel Etkileşim ✓ 
Süre Sınırlamasız Muayene ✓ 
Mahremiyet – Gizlilik ✓ 
Hijyenik Ortam ✓ 
Teknoloji Kullanımı ✓ 
Konfor – Ferah Ortam ✓ 
Online Randevu ✓ 
3. Şahıslarla Temassızlık ✓ 
Güven – Nezaket – Zarafet ✓ 
Etik ✓ 
Tecrübe ✓ 
Profesyonel Destek ✓ 
Hasta Memnuniyeti & Sağlığı ✓ 
Fethiye’den 45′ uzaklıkta ✓ 
Dalaman’dan 10′ Uzaklıkta ✓ 
Köyceğizden 15′ Uzaklıkta ✓ 
Marmaris’den 40′ Uzaklıkta ✓ 
Muğla’dan 45′ Uzaklıkta ✓ 
Para değil

Mal mülk değil

En iyi eğitim , öğretmen değil !

Çocuğunuza bırakılacak en büyük miras şudur:

Sağlıklı

10 numara
☆☆☆☆☆ 
olacak şekilde “gebelik öncesi hazırlık + gebelik takibi + doğumunu” sağlayarak maksimum potansiyel IQ & EQ ya FETUSUN ulaştırılmasıdır.

Yani fetusu hayata 5/0 önde başlatmaktır. 

Eğer bunu sağlarsanız; sağlamak 15 – 30 bin USD civarı para harcamaktan geçer. O zeki, ahlaklı, yetenekli çocuk başarı sarmalında zirveye hemen çıkar, müthiş gelir elde eder; emekli olduğunuzda size ev araba aldığı gibi, dünyayı gezmenizde size tatil hediyeleri ayarlar. Eğer bunu yapmak yerine, 15 – 30 bin USD’ye ev, araba alabilirsiniz ama, çocugunuz sizin ölmenizi, mirasın kendisine kalmasını bekler, sonrada onu tüketerek yer yada üzerinizdeki evi ipotek göstererek iş kurar , batırır yada sürekli sizden para ister, sizde sürekli kaçar , bahane uydurursunuz…

Çıkar çatışmalarıyla berbat olmuş hayat yaşamamak için süper kaliteli bebekler doğurun.

Rahimde mikrop kaparak bitik, pert olmuş, erken doğmuş, kansızlığa, kötü rahim şartlarına ( urlu, vajinal akıntılı, kistli, varisli ) yani haşat rahimlerden eksik – vasat doğan bebeklerinizle, büyüdüklerinde “çıkar çatışmasına” girmemesi; doğmadan önce, gebelik süreci & doğumuna maddi kaynak harcanmasından geçer.
AGAÇ YAŞ İKEN, İNSAN RAHİMDE İKEN EĞİLİR.

Bebek;

Zeki doğarsa ahlaklı olur.
Zeki + ahlaklı olursa zengin olur. 
Zeki + ahlaklı + zengin olursa sana ev araba almayı bırak toplumun tamamı müreffeh olur, zenginleşir.

İnsana yani kendi kanına – canına yatırım yapmalısın yada çıkar çatışmalarıyla bomboş hayat yaşamak durumunda kalırsın.
Sana göre yatırım nedir?

Rahim İltihabı – rahim Enfeksiyonu – Pelvik Enfeksiyon – PID

Kadın

ın,
Sonraki Nesil
lerinin (

Fetus

, Bebek, Çocuk, Torun ) Sağlıklarını
Mutlu Huzurlu
Devam Edebilmesinin Yegane yolu,
jinekolojik Organ
ların

Uterus – Rahim

,

Yumurtalık – Overler

,

Tuba Uterina – Tüpler

,

Rahim Ağzı – Serviks Uteri

,

Vajina – Hazne

,
Vulva – Perine
gibi
organ
ların
Topyekün Sağlık
İçerisinde;
Genetik Mirasın Nesilden Nesile Sağlıklı Şekilde Aktarılması
ndan Geçmektedir. İhmal Edilen, Çözülmeyen

En Basit Kadın Kadın Hastalığı

, Zaman İçerisinde Birikim Yaparak Çeşit Çeşit Hastalıkların;
Romatolojik
Nörolojik
Psikiyatrik
Onkolojik
Hatta
Odontojenik
Hastalıkların Gelişimi İçin Tetik Çeken Etken
(
Tetiklenmiş Hastalık
) Olabilir.
Aniden Birdenbire Ortaya Çıkan Hastalıklar
a
Sebep – Müsebbip
Olanın; İhmal Ederek Alıştığın, Zamanla da Unuttuğun (
Hastalıklara Geliştirilen Adaptasyon; İlk Stres Anında Kırılır
))

Kadınsal Şikayet

ler Ana Sebebi İle Olduğu,
Gizliden Gizliye Hastalığın İşlemesi
ni Yani
Kök Hastalık
‘ın Jinekolojik Hastalık Olduğu Aklınıza Bile Gelmeyebilir.
Tahlillere %100 İnanmak Size Ciddi Vakit, Para, Yaşam Süresi Kaybettirebilir
.
Basit Yöntem
+ Kolaya Kaçmak Olan Sayfalar Dolusu
Tetkik Sonuçları
na Sakın Aldanmayın,
Tetkikler Normal Çıktı; Sağlıklıyım
Diye
Boş Tetkiklere Körü Körüne Bel Bağlama
yın. Hekim Dışında Hiçbir Şeye
%100 Güven
meyin. Özellikle Jinekolojik Hastalıkları; Kan – İdrar Tetkikleri Başarılı Oranda Tespit Edememektedir.
Kronikleşmiş
İlgisiz Gibi Gözüken Hastalık
Hastalık Kök Sebepleri
nin Jinekolojik Olması Size, Çevrenize Alakasız,- Saçma Bile Gelebilir. Hatta Sıklıkla Ciddi Hastalığınızla Bağlantı Açısından

Kadın Doğumla Ne Alakası Var

Şeklinde Sizi Hataya,
Durumu Algılamada Körlük – Konduramama
ya Düşürebilir; Dikkat Ediniz! Jinekolojik Hastalığı Bekleterek; Kendi Kendine, Zaman Tanımakla, Vakit Geçirmekle İyileşmesi Mümkün Değildir. Dişi Bireyler,
jinekolojik Şikayetler
e; Semptomlara
Hızlı Adaptasyon Evrimi
Sergilediğinden, Bunda
Toplumsal Kanıt Kuramı
Temelli
Jinekolojik Ponzi Kitleleri
+/-

Östrojen Sarhoşluğu

+/-

Yüksek Cinsel Market Değeri

+/-

Gencim Güzelim Kusursuz Süperim Genital İnkar Durumu

+/-

Partnerde Cinsel Feromonal Baskınlığı Kaybetmemek İçin Jinekolojik Hastalığı İnkar Etmek

Etkin Olup

Kadınlara Özgü Hastalıklar

ı Hızlı İvmeyle
Kronik
Yapabilmektedir.

Kadınlarda Hastalıkların Kronikleşmesi

;

Hastalıklara Adaptasyon & Kadın Psikolojisi

yle Birleşince

Şikayetleri Normalleştirmek

Kaçınılmaz Olmaktadır.

Baş Edilmesi Zor
Genital Hastalık İnkar Psikolojisi
ne Giren
Kadınlar
Jinekolojik Hastalıkların Sebep Olduğu Hastalıkları (Buna

Yüksek Riskli Jinekolojik Hastalık

Diyorum) ) , Hastalıkları Taşıyabildiği Ömüre Kadar Kendine , Ailesine Yük Edebilmektedir (Bu Birliktelik; Adaptasyon + Kronikleşme Hastalıklar İçin Bulunmaz Nimettir). Sizi, Ailenizi, Gelecek Nesilleri
Patolojik Birliktelik
Kıskaçlanmasından;
Hastalıklara Hamal Olmak
Durumundan Koruyacak Tek Güç

Muğla Tecrübeli Jinekolog Doktor

İle
Yaşam Boyu Sürecek İş Birliği (Hekim Hasta Bağı)
Yapmaktır.

Hayat Boyunca

Sabit Değişmez Jinekolog Doktor

Yani

Muğla Jinekolog Hekim

Uzman Doktorunuz Olmalıdır. Böylece Tüm
Kadınsal Sağlık Bilgileri
niz,
Tek Elde + Tek Beyinde
Toplanacağından Size

Erken Tanı

,

Etkin Tedavi

ler Olarak Geri Dönecektir.

Muğla Sabit Değişmez Jinekolog Doktor

Edinmek Başta Jinekolojik Olmak Üzere Topyekün
Hayat Kalitesi
ni Yaşam Sürenizi (Ömrünüzü) Yükseltir. Kadın

Hastanede Hangi Jinekolog Doktor Varsa; Rastgele Randevu Alma Hatası

ndan Vakit Kaybetmeden Derhal Uzaklaşmalıdır.

Kıymeti Ölçülemez Değerde Olan Jinekolojik Sağlık

İçin Sunulan; Ucuzcu Yaklaşımlar, Basit Öneriler, Hurafe Teşvikler Canınızı Sıkan
Hastalıklar Fırtınası
,
Düşkünlük
, … Nedeni Bilinmez Sağlık Sorunları Başa Bela Olmadan Değişmeniz Gereklidir.

Hastanede Hangi Doktor Varsa Ona Gitme Öğretilmiş Dürtüsü

nden Aciliyet İle Sıyrılmak Zaruridir. Kendinize Sabit Değişmez
Muğla Kadın Doğum Uzman Doktor
Bulmanız – Edinmeniz Gerekmektedir. Ayrıca

Sabit Değişmez

jinekolog Doktor

; Günün Önemli Anında Arayabileceğiniz, Korku Olmadan Soru Sorabileceğiniz, Utanma Yaşamadan TartışmaFikir Alış Verişi Yapabileceğiniz Muğla

Jinekolog Hekim

Mesut Bayraktar Her Daim Bir Telefon Kadar Uzakta
Olacaktır.
Kadınsal Rahatsızlık
larınıza
Deva
Bulamıyorsanız, Kök Sebep; Aksi İspat Edilene Kadar jinekolojik Olabileceğini Hiç Ama Hiç Unutmayınız.

Kadınlarda Jinekolojik Sağlık; Genel Sağlıktan Daha Değerlidir

. Jinekolojik Sağlık; Sırasıyla Kadını, Fetusu***, Ailesini, Toplumu, Fetus***’dan Olacak Gelecek Nesilleri Yani
Küresel Refah
a Etkisi Uzanan Kıymettedir.
Jinekolojik Sağlığı Önemse
meyip,
Kadınsal Sorun
larınızı Göz Ardı Etmek Büyük Hatadır. Masrafsız Görünen
Alışmak – Duyarsızlaşmak Tuzaklanması
na Kapılmayınız.

Doğru Teşhis

Gerçek Tedavi

Sunan

Muğla En İyi Kadın Doğum Doktoru

Jinekologlar Arasında Olan

Kadın Doğum Jinekolog

Dr. Mesut Bayraktar

Özel Muayenehanesinde Kadirşinas Hastalarını Bekler;
Klinik
İçerisinde
Ultrason
Kolposkopi İncelemesi
Sıvı Bazlı Servikal Smear
Yapılmaktadır.
Muayene Olmak
İyi Başlangıçtır. Bugün

Tedavi Olmak

İçin Adım Atın. Ömür Boyu Devam Edecek
Hekim Hasta Bağı
Geliştirmek amacıyla

Muğla Kadın Doğum Doktoru WhatsApp Online Randevu: 05467740159

Vasıtasıyla
İletişim
e Geçerek

Jinekoloji

Bilim
Dalına Kendini Adamış
Meslek Ustası
Olan jinekolog
Operatör
Dr. Mesut Bayraktar’a Muayene Olarak Tanışabilirsiniz.

Özel
Muayenehane

Otele En Yakın Muğla Kadın Doğum Doktoru

Konum
undadır.

Doktorun Tedavi Yetenekleri;

Rahim enfeksiyonu hamile kalmaya engel mi

Kürtaj (6 Hafta Gizli Gebelik Bebek Aldırma)

Ayrıntılı Ultrason

Polipektomi

Over Kisti

Enfeksiyon

Sürekli Tekrar Eden Mantar

Ooforit

Menopoz Döneminde Renovasyon

Orgazm Aşısı

Vajina Sıkılaştırma

Üriner İnkontinans

Servikal Smear Serviks Mikroskopisi

Vajinal Acı

Kalça Ağrısı

Dermatofitozlar

Başta Olmak Üzere Olup; Tüm

Kadınsal Sıkıntı

Başta Olmak Üzere Olup; Tüm

Kadınsal Sıkıntı

Durumlarınızı Çözmek Beni Mutlu Edecektir.

Sorunlarınızda
Tedaviye Giden Yol
u 1 (Bir)
muayene
Başlatır.
Kadın sağlığını koruma
,
hastalıkları iyileştirme
misyonuna Sahibim ; Rahatlık güvenlik önceliğimdir.
Hastayla bireysel ilgilenmek
,
hastaya uygun tedavi
planları sunarım. Muğla ‘da bulunan
modern özel muayenehane
m konforlu ortam sunar.
Ortaca
Göcek
Dalyan
Dalaman
Köyceğiz
Muğla

Muğla Kadın Doğum Doktoru Özel Muayenehane

Jinekolog Doktor Mesut Bayraktar

* 
Genital Hijyen
sizlik
Genetik Hijyen
i Bozar. 2023 * Herkes Hasta Olur; Herkes
En İyi Hekim
İster. 2022 *
Kadın Hasta İse Evde Huzur Yoktur.
2020 *
Jinekolojik Hastalık Başka Hastalığı Tetiklemiş İse Buna Yüksek Riskli Jinekolojik Hastalık Denir.
2020 *
Kadın Hastalığını Kabul Etmiyorsa Evde Dirlik Yoktur.
*
Gebelikte Tasarruf(Kısıntı) Olmaz. Gebelikte Mal - Mülk Feda Edilir.
*
Kadın Hasta İse Kök Sebep Aksi İspat Edilene Kadar Jinekolojiktir.
*
Gebelik Fizyolojik Dönem DEĞİLDİR. Gebelik Hastalık – Ölüm Riski Barındıran Olağanüstü Dönemdir. Tecrübeli , Öngörüsü Açık Hekime Teslimiyet Gerektirir.
2018 *
Gebelik Hastalıkları, İhmal Edilmiş Jinekolojik Hastalıkların Komplikasyonudur.
*
Gebelik Hastalıkları; Tanısı Konulmamış Jinekolojik Hastalıklardır.
MB, 2016) *
Gebelikte Kazanılacak 1 Puan IQ, Bebeğinizi Başarı Sarmalında Üstlere Taşır.
*
Enfeksiyonla Gezmeyi ''Sorun Görmeyen'' Gebeyi En Mükemmel Sağlık Sistemi Bile Koruyamaz.
Rahim; Dayanan - Sabreden - Kolaylık Gösteren - Halden Anlayan Organ Değildir.
Sıfır Vajinal Akıntı Sağlıktır.
Mesut Bayraktar, 2016

Rudolf Virchow; Louis Pasteur, Robert Koch savundukları; hastalıkların mikrop teorisine inanmıyordu. Hastalıkların, dış patojenlerden değil, hücrelerin İçindeki anormal faaliyetlerden kaynaklandığını öne sürdü. Aynı zamanda Max Gerson‘da Hastalık gelişmeden önce metabolik bozulmanın başladığını kitabında yazmıştır.

Mesut Bayraktar ekolleri birleştirerek modifiye ederek meslek İcrasında bulunmaktadır. Tıbbın Papa’sı Virchow’unda haklı olduğunu vurgulamaktadır.
Sıfır Vajina Akıntısı Sağlıktır. [1]
Yüksek riskli jinekolojide; jinekolojik hastalık başka hastalığın sebebi olmaktadır
Yüksek riskli jinekolojide; jinekolojik hastalık başka hastalığın sebebi olmaktadır
Antioksidan kapasite, vücudun oksidatif stresle mücadele etme yeteneğini ifade eder. Oksidatif stres, vücutta serbest radikallerin birikmesi ve hücrelere zarar vermesi durumudur. Antioksidanlar, serbest radikalleri etkisiz hale getirerek ve hücreleri koruyarak oksidatif stresi azaltırlar.

Antioksidan kapasite, sağlıklı bir vücutta hastalıklara karşı koruma sağlar. Ancak, antioksidan kapasitenin aşıldığı durumlar da olabilir. Bunun nedeni, serbest radikal üretiminin artması veya antioksidan sistemlerin yetersiz kalması olabilir. Bu durumda, hücreler oksidatif strese daha duyarlı hale gelir ve hastalıkların ortaya çıkma riski artar.

Antioksidan kapasitenin aşıldığı durumlar, genellikle yaşam tarzı faktörleri, beslenme alışkanlıkları, çevresel faktörler ve genetik etmenlerle ilişkilendirilebilir. Sigara içmek, yetersiz beslenme, aşırı alkol tüketimi, stres, çevresel toksinlere maruz kalma gibi faktörler antioksidan kapasiteyi azaltabilir.

Bununla birlikte, kadın bedenindeki antioksidan kapasitenin kronik şekilde aşıldığı durumlarda her hastalığın ortaya çıkacağını söylemek yanlış değildir. Antioksidan kapasitenin aşılması sadece bir risk faktörü olabilir ve diğer faktörlerle birlikte hastalık gelişimini etkileyebilir.

Sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemek, beslenme alışkanlıklarına dikkat etmek, düzenli egzersiz yapmak, stresi yönetmek ve çevresel toksinlerden uzak durmak gibi önlemler, antioksidan kapasitenin korunmasına ve oksidatif stresin azaltılmasına yardımcı olabilir. Bununla birlikte, herhangi bir sağlık sorunu veya hastalık belirtisi varsa, uygun bir tıbbi değerlendirme için bir jinekoloji uzmanına danışmak önemlidir.
Kadın bedeninde anti-oksidan kapasite yani mukavemet durumunuz aşıldığında (temizleme kapasiteniz geçildiğinde) her hastalık çıkabilir.
Standart sağlık hizmeti eşitlik temelinde sunulan temel (standart) sağlık hizmetidir.
Standart sağlık hizmeti eşitlik temelinde sunulan temel (standart) sağlık hizmetidir.

Referanslar

 1. https://emedicine.medscape.com/article/256448-overview
 2. https://doi.org/10.1371/journal.pone.0119542
 3. https://brooksidepress.org/Products/OBGYN_101/MyDocuments4/Text/10Problems/PID.htm
 4. https://brooksidepress.org/Products/OBGYN_101/MyDocuments4/Text/10Problems/PID.htm
 5. https://doctorlib.info/gynecology/hacker-moore-essentials-obstetrics-gynecology/hacker-moore-essentials-obstetrics-gynecology.files/image170.jpg
 6. https://www.flickr.com/photos/93711768@N08/8529051870/
 7. https://www.pathologyoutlines.com/topic/ovarynontumorabscess.html
 8. https://doctorlib.info/gynecology/hacker-moore-essentials-obstetrics-gynecology/hacker-moore-essentials-obstetrics-gynecology.files/image169.jpg

Çerez Politikası

Son güncellenme: 05/11/2022

Biz, Mesut Bayraktar Özel Muayenehanesi, olarak güvenliğinize önem veriyor ve bu Çerez Politikası ile siz sevgili ziyaretçilerimizi, web sitemizde hangi çerezleri, hangi amaçla kullandığımız ve çerez ayarlarınızı nasıl değiştireceğiniz konularında kısaca bilgilendirmeyi hedefliyoruz.

Sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına, çerezler vasıtasıyla, ne tür kişisel verilerinizin hangi amaçla toplandığı ve nasıl işlendiği konularında, kısaca bilgi sahibi olmak için lütfen bu Çerez Politikasını okuyunuz. Daha fazla bilgi için Gizlilik Politikamıza göz atabilir ya da bizlerle çekinmeden iletişime geçebilirsiniz.

Çerez Nedir?

Çerezler, kullanıcıların web sitelerini daha verimli bir şekilde kullanabilmeleri adına, cihazlarına kaydedilen küçük dosyacıklardır. Çerezler vasıtasıyla kullanıcıların bilgilerinin işleniyor olması sebebiyle, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, kullanıcıların bilgilendirilmeleri ve onaylarının alınması gerekmektedir.

Bizler de siz sevgili ziyaretçilerimizin, web sitemizden en verimli şekilde yararlanabilmelerini ve siz sevgili ziyaretçilerimizin kullanıcı deneyimlerinin geliştirilebilmesini sağlamak adına, çeşitli çerezler kullanmaktayız.

 1. Zorunlu Çerezler

Zorunlu çerezler, web sitesine ilişkin temel işlevleri etkinleştirerek web sitesinin kullanılabilir hale gelmesini sağlayan çerezlerdir. Web sitesi bu çerezler olmadan düzgün çalışmaz.

 1. Performans Çerezleri

Performans çerezleri, ziyaretçilerin web sitesine ilişkin kullanım bilgilerini ve tercihlerini anonim olarak toplayan ve bu sayede web sitesinin performansının geliştirilmesine olanak sağlayan çerezlerdir.

 1. Fonksiyonel Çerezler

Fonksiyonel çerezler, kullanıcıların web sitesine ilişkin geçmiş kullanımlarından yola çıkılarak gelecekteki ziyaretlerinde tanınmalarını ve hatırlanmalarını sağlayan ve bu sayede web sitelerinin kullanıcılara dil, bölge vb. gibi kişiselleştirilmiş bir hizmet sunmasına olanak tanıyan çerezlerdir.

 1. Reklam Çerezleri

Reklam çerezleri, üçüncü taraflara ait çerezlerdir ve web sitelerinde ziyaretçilerin davranışlarını izlemek için kullanılırlar. Bu çerezlerin amaçları, ziyaretçilerin ihtiyaçlarına yönelik ilgilerini çekecek reklamların gösterilmesine yardımcı olmaktır ve sorumluluğu çerez sahibi üçüncü taraflara aittir.

Çerezler İle İşlenen Kişisel Veriler Nelerdir?

Kimlik (isim, soy isim, doğum tarihi vb.) ve iletişim (adres, e-posta adresi, telefon, IP, konum vb.) bilgileriniz tarafımızca, çerezler (cookies) vasıtasıyla, otomatik veya otomatik olmayan yöntemlerle ve bazen de analitik sağlayıcılar, reklam ağları, arama bilgi sağlayıcıları, teknoloji sağlayıcıları gibi üçüncü taraflardan elde edilerek, kaydedilerek, depolanarak ve güncellenerek, aramızdaki hizmet ve sözleşme ilişkisi çerçevesinde ve süresince, meşru menfaat işleme şartına dayanılarak işlenecektir.

Çerezler Hangi Amaçla Kullanılmaktadır?</b >

Web sitemizde, şüpheli eylemlerin tespiti yoluyla güvenliğin sağlanması, kullanıcıların tercihleri doğrultusunda işlevsellik ve performansın artırılması, ürünlerin ve hizmetlerin geliştirilmesi ve kişiselleştirilmesi ile bu hizmetlere ulaşımın kolaylaştırılması, sözleşmesel ve hukuki sorumlulukların yerine getirilmesi amaçlı çerezler kullanmaktadır. Ayrıca kullanıcıların daha geniş kapsamlı hizmet sağlayıcılar ile buluşturulabilmesi amacıyla reklam çerezleri ve üçüncü taraflarla bilgi paylaşımı da söz konusudur.

Çerezler Nasıl Yönetilmektedir?</b >

Tüm bu açıklamalardan sonra, hangi çerezlerin kullanılacağı konusu, tamamen kullanıcılarımızın özgür iradelerine bırakılmıştır. Çerez tercihlerinizi, tarayıcınızın ayarlarından silerek ya da engelleyerek, web sitemize adım attığınız anda yönetebilir ya da gelecekte, istediğiniz zaman bu ayarları değiştirebilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamıza göz atabilir ya da bizlerle mesut-bayraktar@hotmail.com e-mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Kullanım Koşulları

Sevgili ziyaretçimiz, lütfen https://muglakadindogum.net web sitemizi ziyaret etmeden önce işbu kullanım koşulları sözleşmesini dikkatlice okuyunuz. Siteye erişiminiz tamamen bu sözleşmeyi kabulünüze ve bu sözleşme ile belirlenen şartlara uymanıza bağlıdır. Şayet bu sözleşmede yazan herhangi bir koşulu kabul etmiyorsanız, lütfen siteye erişiminizi sonlandırınız. Siteye erişiminizi sürdürdüğünüz takdirde, koşulsuz ve kısıtlamasız olarak, işbu sözleşme metninin tamamını kabul ettiğinizin, tarafımızca varsayılacağını lütfen unutmayınız.

https://muglakadindogum.net web sitesi Mesut Bayraktar Özel Muayenehanesi tarafından yönetilmekte olup, bundan sonra SİTE olarak anılacaktır. İşbu siteye ilişkin Kullanım Koşulları, yayınlanmakla yürürlüğe girer. Değişiklik yapma hakkı, tek taraflı olarak SİTE’ye aittir ve SİTE üzerinden güncel olarak paylaşılacak olan bu değişiklikleri, tüm kullanıcılarımız baştan kabul etmiş sayılır.

Gizlilik

Gizlilik, ayrı bir sayfada, kişisel verilerinizin tarafımızca işlenmesinin esaslarını düzenlemek üzere mevcuttur. SİTE’yi kullandığınız takdirde, bu verilerin işlenmesinin gizlilik politikasına uygun olarak gerçekleştiğini kabul edersiniz.

Hizmet Kapsamı

Mesut Bayraktar Özel Muayenehanesi olarak, sunacağımız hizmetlerin kapsamını ve niteliğini, yasalar çerçevesinde belirlemekte tamamen serbest olup; hizmetlere ilişkin yapacağımız değişiklikler, SİTE’de yayınlanmakla yürürlüğe girmiş sayılacaktır.

Telif Hakları

SİTE’de yayınlanan tüm metin, kod, grafikler, logolar, resimler, ses dosyaları ve kullanılan yazılımın sahibi (bundan böyle ve daha sonra “içerik” olarak anılacaktır) Mesut Bayraktar Özel Muayenehanesi olup, tüm hakları saklıdır. Yazılı izin olmaksızın site içeriğinin çoğaltılması veya kopyalanması kesinlikle yasaktır.

Genel Hükümler

Kullanıcıların tamamı, SİTE’yi yalnızca hukuka uygun ve şahsi amaçlarla kullanacaklarını ve üçüncü kişinin haklarına tecavüz teşkil edecek nitelikteki herhangi bir faaliyette bulunmayacağını taahhüt eder. SİTE dâhilinde yaptıkları işlem ve eylemlerindeki, hukuki ve cezai sorumlulukları kendilerine aittir. İşbu iş ve eylemler sebebiyle, üçüncü kişilerin uğradıkları veya uğrayabilecekleri zararlardan dolayı SİTE’nin doğrudan ve/veya dolaylı hiçbir sorumluluğu yoktur.
SİTE’de mevcut bilgilerin doğruluk ve güncelliğini sağlamak için elimizden geleni yapmaktayız. Lakin gösterdiğimiz çabaya rağmen, bu bilgiler, fiili değişikliklerin gerisinde kalabilir, birtakım farklılıklar olabilir. Bu sebeple, site içerisinde yer alan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği ile ilgili tarafımızca, açık veya zımni, herhangi bir garanti verilmemekte, hiçbir taahhütte bulunulmamaktadır.
SİTE’de üçüncü şahıslar tarafından işletilen ve içerikleri tarafımızca bilinmeyen diğer web sitelerine, uygulamalara ve platformlara köprüler (hyperlink) bulunabilir. SİTE, işlevsellik yalnızca bu sitelere ulaşımı sağlamakta olup, içerikleri ile ilgili hiçbir sorumluluk kabul etmemekteyiz.
SİTE’yi virüslerden temizlenmiş tutmak konusunda elimizden geleni yapsak da, virüslerin tamamen bulunmadığı garantisini vermemekteyiz. Bu nedenle veri indirirken, virüslere karşı gerekli önlemi almak, kullanıcıların sorumluluğundadır. Virüs vb. kötü amaçlı programlar, kodlar veya materyallerin sebep olabileceği zararlardan dolayı sorumluluk kabul etmemekteyiz.
SİTE’de sunulan hizmetlerde, kusur veya hata olmayacağına ya da kesintisiz hizmet verileceğine dair garanti vermemekteyiz. SİTE’ye ve sitenin hizmetlerine veya herhangi bir bölümüne olan erişiminizi önceden bildirmeksizin herhangi bir zamanda sonlandırabiliriz.


Sorumluluğun Sınırlandırılması

SİTE’nin kullanımından doğan zararlara ilişkin sorumluluğumuz, kast ve ağır ihmal ile sınırlıdır. Sözleşmenin ihlalinden doğan zararlarda, talep edilebilecek toplam tazminat, öngörülebilir hasarlar ile sınırlıdır. Yukarıda bahsedilen sorumluluk sınırlamaları aynı zamanda insan hayatına, bedeni yaralanmaya veya bir kişinin sağlığına gelebilecek zararlar durumunda geçerli değildir. Hukuken mücbir sebep sayılan tüm durumlarda, gecikme, ifa etmeme veya temerrütten dolayı, herhangi bir tazminat yükümlülüğümüz doğmayacaktır.

Uyuşmazlık Çözümü: İşbu Sözleşme’nin uygulanmasından veya yorumlanmasından doğacak her türlü uyuşmazlığın çözümünde, Türkiye Cumhuriyeti yasaları uygulanır; Muğla Adliyesi Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

Gizlilik Politikası

Güvenliğiniz bizim için önemli. Bu sebeple bizimle paylaşacağınız kişisel verileriz hassasiyetle korunmaktadır.

Biz, Mesut Bayraktar Özel Muayenehanesi, veri sorumlusu olarak, bu gizlilik ve kişisel verilerin korunması politikası ile, hangi kişisel verilerinizin hangi amaçla işleneceği, işlenen verilerin kimlerle ve neden paylaşılabileceği, veri işleme yöntemimiz ve hukuki sebeplerimiz ile; işlenen verilerinize ilişkin haklarınızın neler olduğu hususunda sizleri aydınlatmayı amaçlıyoruz.

Toplanan Kişisel Verileriniz, Toplanma Yöntemi Ve Hukuki Sebebi

IP adresiniz ve kullanıcı aracısı bilgileriniz, sadece analiz yapmak amacıyla ve çerezler (cookies) vb. teknolojiler vasıtasıyla, otomatik veya otomatik olmayan yöntemlerle ve bazen de analitik sağlayıcılar, reklam ağları, arama bilgi sağlayıcıları, teknoloji sağlayıcıları gibi üçüncü taraflardan elde edilerek, kaydedilerek, depolanarak ve güncellenerek, aramızdaki hizmet ve sözleşme ilişkisi çerçevesinde ve süresince, meşru menfaat işleme şartına dayanılarak işlenecektir.

Kişisel Verilerinizin İşlenme Amacı

Bizimle paylaştığınız kişisel verileriniz sadece analiz yapmak suretiyle; sunduğumuz hizmetlerin gerekliliklerini en iyi şekilde yerine getirebilmek, bu hizmetlere sizin tarafınızdan ulaşılabilmesini ve maksimum düzeyde faydalanılabilmesini sağlamak, hizmetlerimizi, ihtiyaçlarınız doğrultusunda geliştirebilmek ve sizleri daha geniş kapsamlı hizmet sağlayıcıları ile yasal çerçeveler içerisinde buluşturabilmek ve kanundan doğan zorunlulukların (kişisel verilerin talep halinde adli ve idari makamlarla paylaşılması) yerine getirilebilmesi amacıyla, sözleşme ve hizmet süresince, amacına uygun ve ölçülü bir şekilde işlenecek ve güncellenecektir.

Toplanan Kişisel Verilerin Kimlere Ve Hangi Amaçlarla Aktarılabileceği

Bizimle paylaştığınız kişisel verileriniz; faaliyetlerimizi yürütmek üzere hizmet aldığımız ve/veya verdiğimiz, sözleşmesel ilişki içerisinde bulunduğumuz, iş birliği yaptığımız, yurt içi ve yurt dışındaki 3. şahıslar ile kurum ve kuruluşlara ve talep halinde adli ve idari makamlara, gerekli teknik ve idari önlemler alınması koşulu ile aktarılabilecektir.

Kişisel Verileri İşlenen Kişi Olarak Haklarınız

KVKK madde 11 uyarınca herkes, veri sorumlusuna başvurarak aşağıdaki haklarını kullanabilir:

Kişisel veri işlenip işlenmediğini öğrenme,
Kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,
Kişisel verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,
Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,
Kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme,
Kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme,
(e) ve (f) bentleri uyarınca yapılan işlemlerin, kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,
Kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması hâlinde zararın giderilmesini talep etme, haklarına sahiptir.

Yukarıda sayılan haklarınızı kullanmak üzere mesut-bayraktar@hotmail.com üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İletişim

Sizlere hizmet sunabilmek amaçlı analizler yapabilmek için, sadece gerekli olan kişisel verilerinizin, işbu gizlilik ve kişisel verilerin işlenmesi politikası uyarınca işlenmesini, kabul edip etmemek hususunda tamamen özgürsünüz. Siteyi kullanmaya devam ettiğiniz takdirde kabul etmiş olduğunuz tarafımızca varsayılacak olup, daha ayrıntılı bilgi için bizimle mesut-bayraktar@hotmail.com e-mail adresi üzerinden iletişime geçmekten lütfen çekinmeyiniz.

Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Sitede bulunan metin ve/veya görsel içerikler reklam amacı gütmemekte olup, ön bilgilendirme amacı taşımaktadır. Bu görsel ve/veya metin içerikler hiç bir tıbbi ya da evde uygulamaya dayanak oluşturmaz. Bu siteyi ziyaret eden kişiler yasal uyarı metninde yer alan hususları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Site içeriğinin tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir.

Gizlilik tercihleri sayfası

Web sitemdeki makalelerin büyük kısmının içeriklerinin telif hakkı Jinekolog Op. Dr. Mesut Bayraktar’a aittir. Makalelerin büyük kısmı hak sahipliğinin tescili amacıyla elektronik imzalı zaman damgalıdır. Sitemdeki makalelerin kopyalanarak veya özetlenerek izinsiz şekilde başka web sitelerinde yayınlanması halinde hukuki ve cezai işlem yapılacaktır. Kişisel Verilerin Korunması Kanununu Sınırlı Sorumluluk Beyanı Web sitemizin içeriği, ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. Web sitemizin içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Sitede kanun içeriğine aykırı ilan ve reklam yapma kastı bulunmamaktadır. Her Ne Amaçla Olursa Olsun, Mesut Bayraktar’ın Yazılı İzni Olmadan, Kişisel & Mesleki Fotograflarının; Kopyalanması, Ekran Görüntüsünün Alınması, Download Edilmesi, Fotografının Çekilmesi ,Saklanması, Yayınlanmasına, İyi – Faydalı, Kötü & Art Niyetli Amaçlar için Kullanılmasına İzin Vermiyorum. İzinsiz Tüm Kullanım, Paylaşım, Kopyalanma, Saklama Ve Benzeri Durumda Suç Duyurusunda Bulunulacak ve de ‘ Telif Hakkı ‘ Talep Edilecektir.