Tüm Arkadaşlarınıza Söyleyebileceğiniz Vajina Gerçekleri

Sıfır Vajinal Akıntı Sağlıktır

Tüm Arkadaşlarınıza Söyleyebileceğiniz Vajina Gerçekleri

Tüm Arkadaşlarınıza Söyleyebileceğiniz Vajina Gerçekleri 640 427 Muğla Kadın Doğum

Tüm Arkadaşlarınıza Söyleyeceğiniz Vajina Gerçekleri

Bilgi güçtür, özellikle de vajina söz konusu olduğunda. Ama çok fazla yanlış bilgi var.

Vajinaların büyümesi , genişlemesi hakkında duyduklarımızın çoğu – akabilir, kokabilir, uzamamalıdır,… – sadece yanlış olmakla kalmıyor, aynı zamanda her türlü gereksiz utanç ve stres hissetmemize de neden olabiliyor.

Bu yüzden yalanlar labirentinde gezinmenize ve vücudunuzu tüm ihtişamıyla takdir etmenize yardımcı olmak için vajinalar ve vulvalar hakkında bir sürü gerçeği yazmak gerekti.

Vulva vajinanız değil ama ne demek istediğinizi biliyoruz

Vajina, rahmin alt kısmı olan serviks’den vücudun dışına uzanan 5 ila 9 cm uzunluğunda bağ dokusundan zengin , tam olarak kapalı bir kanaldır. Vulva, labia, üretra, klitoris ve vajinal açıklık dahil olmak üzere tüm dış kısımdır.

Farkı bilmelisiniz çünkü vücudunuzun anatomisini anlamanızı sağlar ve ikisi arasında ayrım yapmak yardımcı olabilir, hatta gerekli olabilir – örneğin, bir partnerle oyalanırken.

Çoğu insan tek başına vajinal penetrasyonla orgazm olamaz

Üzgünüm, Freud. Vajina sahiplerinin yüzde 18’inden biraz fazlası, yalnızca penetrasyonla orgazma ulaşabileceklerini söylüyor. Diğer %80 için orgazm için en önemli bileşen klitorisdir.

Bazı insanlar aynı anda hem vajinal hem de klitoral orgazmı deneyimleyebilir, buna ‘karışık orgazm’ da denir, bu kulağa çok nadir gelebilir ama tamamen başarılabilir. Nadiren orgazma ulaşamayan ya da asla orgazma ulaşamayan çok sayıda sağlıklı kadında da vardır.

Vajinası olan her insan kadın değildir.

Genital bir cinsiyet göstergesi değildir ve bunu varsaymak zararlı olabilir.

Kadın olmayan ve vajinası olan birçok insan vardır.

Vajinalar doğum sırasında yırtılır ama bu normaldir.

Vajinal doğumların yüzde 79’undan fazlası yırtılmayı içerir veya bir kesi gerektirir.

Bu ‘yaralanmalar’, örneğin bebek ayakları öndeyken veya doğumun daha hızlı gerçekleşmesi gerektiğinde, bir sağlık hizmeti sağlayıcısı tarafından kasıtlı olarak yapılan küçük yırtıklar veya daha uzun bir kesik (epizyotomi olarak adlandırılır) olabilir.

Vajinanız esnektir ve bol kan akışı nedeniyle aslında vücudun diğer bölümlerinden daha hızlı iyileşir. Zor ve travmatik doğumlardan sonra vajinanın kendini toparlaması aylar ile yıllar alan bir süreç gerektirebilir. Vajinal laksite önemli bir problem olup kegel egzersizleri ile geçmiyor ise tecrübeli bir jinekologdan destek almanız önemlidir.

Vajinanın genişlemiş ve de gevşemiş olması, bunu uzun süre kendi haline bırakılmış olması çeşitli sağlık sorunlarına veya kronik enfeksiyonlara neden olabilir. Unutulmamalıdır ki vajinanın ön ve arka duvarı bir koaptasyon ( kavuşma, üst üste gelerek birleşme) gösterecek şekilde kapalıdır ve bu bozulmamalıdır, vajina atmosferik hava almaya dayanamayan bir organdır.

Bir ‘G noktanız’ varsa, bunun nedeni muhtemelen klitorisinizdir.

Pop kültürü onlarca yıldır G noktasına takıntılı durumda ve birçok kişinin sözde erojen sıcak noktayı bulma konusunda baskı hissetmesine neden olmaktadır.

G noktasının anatomik varlığına dair güçlü bir kanıt yok. Bazı çalışmalar bu noktanın damar yoğunlaşması , bazılarıda klitorisin ön vajinaya bir uzantısı olarak bildirmektedir.

Vajinanızın ön duvarına dokunulmasını veya uyarılmasını seviyorsanız, klitorisinizin iç ağ uzantınız gelişmiştir ve bu sizin G noktanız olduğunu söyleyebilirim.

Klitoris buzdağının görünen kısmı gibidir

Tarihsel olarak, klitoris, birçok kötü şakada olduğu gibi, erkeklerin çok zor bir zaman geçirdiği, klitoral başlık adı verilen bir deri kıvrımının altına sıkışmış bezelye büyüklüğünde bir sinir uçları topluluğu olarak anlaşıldı.

Artık klitorisin, büyük çoğunluğu vulva cildinin altında bulunan geniş bir sinir uçları ağı olduğunu biliyoruz. Uçtan uca 10 santimetreye ulaşan dört çatallı salıncak şeklindedir.

‘A-noktası’: Olası zevk merkezi?

Anterior forniks veya “A-noktası”, serviks tarafında geriye doğru oturan küçük bir oyuktur, vajinada G noktasından daha derin bir mesafedir.

1997 tarihli bir araştırmaya göre, A noktanızı uyarmak vajinada daha fazla kayganlık yaratmanın kolay bir yoludur. Sadece bu değil, çalışmaya katılanların yüzde 15’i 10 ila 15 dakikalık A-spot uyarımı ile orgazma ulaştı.

Klitoris, penisin iki katı sinir ucuna sahiptir.

Penisin yaklaşık 4.000 sinir ucu vardır. ‘Bulunması zor’ klitoris 8000′ sinir ucuna sahiptir.

Araştırmalar, cinsel uyarılma sırasında klitorisin boyutunun % 300’e kadar artabileceğini göstermiştir.

Vajinaların bir kokusu olması gerekiyor

Bu şimdiye kadar yaygın bir bilgi ama doğru değildir. Vajina, vajinal pH’ınızı sağlıklı ve dengeli tutmak için gece gündüz çalışan son derece uzmanlaşmış bir bakteri ordusu içerir.

Eğer bu bakteri ordusu patojene kaymış ise kötü koku ortaya çıkmaktadır.

Normalde vajina kokusuzdur.

Koku varsa doktora gitmelisiniz, cinsel ilişkide bu koku belirginleşiyor ise jinekolojik probleminizi uzun süre ihmal ettiğinizi söyleyebilirim.

Vajina kendi kendini temizler. Bırak işini yapsın

Yukarıda sözü edilen özel bakteri ordusu, yalnızca diğer düşman bakterileri savuşturmak için vajinal pH’ınızı en uygun seviyede tutmak amacıyla mevcuttur.

Günün sonunda iç çamaşırlarınızda ince veya kalın, berrak veya beyazımsı olabilen akıntı görmeniz durumunda bu bakteri ordunuzun dengesinin bozulduğunu, vajen floranızın patojene kaydığını gösterir.

Vajina akan, sızan, kaçıran , kokan bir organ değildir. Nasıl gözümüz rutin çalışma durumunda akıp kokmuyorsa vajinada böyledir.

Duş gibi temizleme teknikleri kötü bir fikirdir çünkü bu doğal dengeyi bozarak bakteriyel vajinoz ve enfeksiyon gibi sorunlara yol açabilir. Tecrübeli bir hekimden destek almanız iyidir, bu durumu kronikleştirmeyiniz.

Cinsel olarak uyarılmadan ‘ıslanabilirsiniz’

Vajina ıslandığında, kişi seks yapmak istemelidir değil mi? Yanlış. Vajinalar birçok nedenden dolayı nemlenebilir – ıslanabilir( nemliliğin fazla hali ıslanmadır ).

Hormonlar vajinal kanlanmayı artırarak, eksüdasyonu(nemlenmeyi) artırabilir.

Vulva yüksek konsantrasyonda ter bezlerine sahiptir.

Ayrıca vajinalar, cinsel uyarılmadan bağımsız olarak dokunulduklarında otomatik olarak yağlama – nemlenme üretebilir. (Kadınlarda daha yaygın olan, uyarılma uyumsuzluğu adı verilen bir fenomen.)

Unutmayın: Vajinal ıslaklık asla bir onay işareti olarak görülmemelidir. Muvafakat sözlü olmalıdır.

Çiş – idrar genellikle vulvaya doğru yolunu bulur. Fakat idrar vajina içine sızıyorsa bu sizde kronik enfeksiyonları tetikleyecektir, bu sorunu derhal çözecek bir jinekolog ile görüşme yapmalısınız. İdrar ve içeriği vajina için uygun değildir.

Düşündüğümüzde, istediğimizde vajina derinleşiyor

Akılda seks varsa vajina kapılarını açar.

Normalde vajina 5ila 9 cm uzunluğunda ve3 – 5 cm genişliğindedir. Uyarıldıktan sonra vajinanın alt kısmı üst kısımdan daha fazla uzar. Serviks ve rahmi vücudunuza biraz daha derine iterek penetrasyona yer açar.

Unutmayın cinsel ilişki ağrısızdır, penisin büyük veya kalın olması seks esnasında ağrıya neden olmaz.

Cinsel ilişkide ağrınız oluyorsa tecrübeli bir jinekolog ile görüşme yapmalısınız.

Kadınlar penisin büyük olması ile ağrılarının olacağını, bunun normal olduğunu düşünerek, jinekolojik hastalıklarını öteleyerek kronikleştirmektedirler.

Ve ayrıca renk değiştirirler

Azgın olduğunuzda, kan vulva ve vajinanıza hücum eder. Bu, o bölgedeki cildinizin renginin daha koyu görünmesine neden olabilir.

Endişelenmeyin, seksi süre geçtikten sonra normal gölgesine geri dönecek.

Çoğu orgazm dünyayı sarsmaz ve sorun değil

Medyanın orgazm olmanın neye benzediğine dair aşırı tiyatral tasviri, orgazmın ne olması gerektiğine dair gerçekçi olmayan bir standart yarattı.

Gerçek şu ki, orgazm tüm şekil ve boyutlarda gelir – ve bu, yoğun dudak ısırma veya arkaya yaslanma dahil olmak zorunda olmadığı anlamına gelir.

Çoğu orgazm kısa ve tatlıyken, diğerleri daha güçlü ve derindir.

Orgazmınızın boyutuna fazla takılmamaya çalışın.

Unutmayın, seks bir yolculuktur, bir varış noktası değil.

Vajinanızla ağırlık kaldırabilirsiniz

Vajinal halter – bir ip üzerindeki ağırlığa bağlı vajinaya bir ‘çapa – top’ sokma eylemidir ve aslında pelvik tabanınızı güçlendirmenin bir yoludur.

Daha güçlü vajinal kasların seksin daha uzun süre dayanmasını ve daha iyi hissetmesini sağlayabilir. Kegel ve twerk tarzı egzersizlerde buna yardımcı olur.

Bazı insanların iki vajinası vardır.

Uterus didelfis adı verilen nadir bir anormallik nedeniyle, çok az sayıda insan aslında iki vajinal kanala sahiptir.

İki vajinası olan kişiler hala hamile kalabilir ve bebek doğurabilir, ancak düşük ve erken doğum riski çok daha yüksektir.

Klitoris ve penis bir memleketi paylaşıyor

Başlangıçta, tüm fetüsler genital çıkıntı denilen şeye sahiptir. Hem erkek hem de dişi fetüsler için çıkıntı ayırt edilemez.

Daha sonra, gebe kaldıktan yaklaşık 9. hafta sonra, bu embriyonik doku ya bir penisin başına ya da bir klitoris ve labia majoraya dönüşmeye başlar. Ama mesele şu ki, hepimiz aynı yerden başlıyoruz.

Doğum vajinayı kalıcı olarak uzatmaz, ancak bazı değişiklikler olur.

Vajinal yolla doğum yaptıktan sonraki günlerde vajinanız ve vulvanız büyük ihtimalle morarmış ve şişmiş olabiilir. Yakın zamanda içinden geçen bir insan nedeniyle vajinanızın normalden daha açık hissetmesi de yaygındır.

Ama merak etmeyin, şişkinlik ve açıklık birkaç gün içinde geçer.

Sonra kuruluk olabilir. Doğum sonrası vücut, kısmen vajinal yağlamadan – nemlenmeden sorumlu olan östrojeni daha az yapar. Bu nedenle, doğumdan sonra ve özellikle emzirirken genel olarak daha kuru hissedeceksiniz çünkü bu östrojen üretimini daha da azaltacaktır.

Vajinanız doğumdan önce olduğundan biraz daha geniş kalacak olsa da, düzenli pelvik taban egzersizleri yaparak vajinal kaslarınızı formda ve sağlıklı tutabilirsiniz.

Bu olmuyorsa, vajina eski haline gelememiş ise, partnerinizde memnuniyetsizlik başlamış ise; vajinanız genişlemiş veya gevşemiş demektir. Hasar almış bir vajinaya yapılacak erken müdahaleler bu sorununuzu çözeceği gibi, orgazm problemlerinin gelişmesini de önleyecektir.

Vajinal doğum sonrası orjinal çıkabilen, hasar almayan çok fazla vajina yoktur.

Unutmayın vajinada bir problem oluşmuş ise rahim ağzında da problem var demektir. Yapmanız gereken en önemli şey tecrübeli bir jinekolog ile görüşme yapmaktır.

Vajinanızdaki bir tamponu veya herhangi bir şeyi kaybedemezsiniz

Seks sırasında o sabah kesinlikle tampon koyduğunuzu fark ettiğiniz o panik anı? Endişelenmeyin, tamponunuz sadece bir yere kadar gidecek. Ve unu hemen çıkartmanız gereklidir.

Yaygın olan, günlerce hatta haftalarca bir tamponu unutmak. Bu durumda çürümüş, ölü organizma benzeri bir koku yayılmaya başlar.

Unutulmuş bir tamponu kendiniz çıkarmaya çalışmak tamamen güvenli olsa da, tüm parçaları aldığınızdan emin olmak için bir doktora görünmeniz en doğru olanıdır.

Orgazm için klitorisin büyüklüğü ve yeri önemlidir.

2014 yılında yapılan bir araştırmaya göre, vajinası olan bazı kişilerin cinsel ilişki sırasında orgazm sorunu(orgazm olamama) yaşamasının nedeni, vajina açıklığından biraz fazla uzakta bulunan nispeten küçük bir klitoris olmasıdır.

Hamileyken iç çamaşırlarınız mini bir akıntı olabilir.

Hamileliğiniz ilerledikçe, akıntı miktarında artış olabilir.

Bu akıntı rahimde ağrı, bebeğin aşağı doğru düşmesi, bebeğin bir tarafa toplanması şeklinde sizi rahatsız edebilir. Böyle bir durumda doktora görünmelisiniz.

Asla keskin veya balık gibi kokmamalı veya tıknaz bir dokuya sahip olmamalıdır, bu yüzden bir doktora görünmek en iyisidir.

Krampların mı var? Vajinanız bu konuda yardımcı olabilir

Dopamin ve serotonin gibi iyi hissettiren kimyasalların salınımını teşvik etmek için kendinize bir orgazm vermeyi deneyin.

Bu kimyasalların doğal ağrı giderici etkileri menstrüel kramplardan kaynaklanan ağrıyı hafifletebilir ve orgazm sonrası rahatlama kaslarınızı gevşetir.

Mastürbasyon yaparken, bazı insanlar havaya girmek için vibratör kullanmaktan veya seksi bir şey izlemekten hoşlanır. Kendinize yeni ve zevkli şekillerde dokunmayı merak ediyorsanız, kadın orgazmları hakkındaki bilgiler edininiz.

Vajina şarap gibidir

Doğru. Vajinanın normal pH’ı, şarabın pH’ına benzer şekilde 4.5’ten azdır.

Laktobasiller vajinaya hakim olan “iyi” bakterilerdir; kadın bölgelerimizde pH seviyelerini normal tutmaya yardımcı olurlar ve enfeksiyona neden olan bakterilerin büyümesini engellerler.

Laktobasil seviyeleri düştüğünde, vajinal pH seviyeleri, maya enfeksiyonları ve bakteriyel vajinoz gibi vajinal enfeksiyonlar için ideal üreme alanı olan 4,5’in üzerine çıkabilir.

Vajinanız ‘osurmaz’

Tüm kadınlar bunu bir noktada deneyimlemiştir: Vajinadan yaygın olarak “Vajinaya hava kaçması, queefing ” olarak bilinen, utanç verici ama kontrol edilemeyen hava emisyonu oalbilir.

Evet, queefing kulağa osurma gibi gelebilir ama sesler aldatıcı olabilir. Kadın kısımlarımızdan çıkan o küçük hava ponponları basitçe şudur – vajinal kanaldan salınan hapsolmuş havadır.

Atık gaz olmadıkları ve hoş olmayan bir koku yaymadıkları için geleneksel anlamda “osuruk” değildirler. Fakat genellikle vajinal doğum nedeniyle gevşemiş – genişlemiş yani hasar almış vajinalar hava alarak bu duruma neden olabilir. Gevşemiş bir vajina için bu önemli bir bulgudur. Ses çıkaran bir vajinada kronik vajinal akıntı, kronik mantar enfeksiyonları da sıkça görülmektedir. Tedavi edilmelidir.

Bununla birlikte, bazı nadir durumlarda, vajinadan mesaneye, kolona veya rektuma anormal bir açıklık olan vajinal fistül vajinal gaza neden olabilir. Bunlar tehlikeli durumlardır ve drhal tedavi edilmelidir.

Vajina ve köpekbalıkları arasındaki bağlantı

Normalde vajinanızı Jaws ile karşılaştırmazsanız da bayan bölgelerinizin köpekbalıklarıyla sandığınızdan daha fazla ortak noktası vardır.

Vajina tarafından üretilen kayganlaştırıcı, köpekbalıklarının karaciğerlerinde bulunanla aynı bileşik olan skualen adı verilen bir bileşik içerir.

Bir kadın uyandırıldığında, skualen salgılanır ve klitoris ve labianın şişmesine ve vücudu seks için hazırlanmasına izin verir.

Tartışmalı olarak, skualen nemlendirici losyonlar, güneş kremleri ve saç ürünleri gibi birçok kozmetik üründe de kullanılmaktadır.

Vajinada ne kadar mikroorganizma bulunur ?

Vajinadaki (vajinal flora) bakterilerin normal bileşimi değişebilir, ancak en yaygın olarak laktobasiller baskındır. Ortalama olarak, vajinal floranın mililitresinde yaklaşık 10^8 ila 10^9 bakteri bulunur.

İnsan vajinal salgılarının uçucu bileşenleri

Bunlar kadınlara verilen tamponların analiz edilmesi ile bulunan maddeler olup direkt vajina tarafından üretiliyor diyemeyiz, çünkü floranın çok fazla bakteriyel üyesi vardır ama bunlar tespit edilmiş.

Sağlıklı vajinanın kabaca içeriği

29. Rahim ağzınız ve vajinanız yırtılabilir.

Vajinal doğum sırasında yırtıklar olur. Aslında, bu şekilde doğum yapan çoğu kadın servikal yırtıklar yaşar (önemliyse doktorunuz tarafından dikilir). İyi haber şu ki, vajina kendini onarmakta iyidir – yırtıklar genellikle doğumdan altı hafta sonra iyileşir. ( kadınların %5’inden azında, kadınlar bağırsak veya mesane inkontinansına neden olabilecek ve pelvik taban fizik tedavisi gerektirebilecek daha ciddi yırtıklar yaşarlar.)

30. Vajinanız 130 derecelik bir açıyla ayarlanmıştır.

Hiç tampon takmayı denediniz ve duvara çarpıyormuş gibi hissettiniz mi? Çünkü vajina düz bir boru değildir, kubbemsi(roma köprü kemeri gibi) bir açılanması vardır. Vajinal kanal vücudunuzda bir açıda durur, bu nedenle tamponun yönünü daha kolay yerleştirmek için sırtınıza doğru çevirin. Vajina hasar alıp düzleştiğinde kronik enfeksiyonlar, kabızlık, hatta kısırlık belirebilir.

Vaginal Rugae

Vajinanın içinde vajinanın kıvrımları tarafından üretilen bir dizi sırt, tümsekler bulunur. Vajinanın uzamasına ve gerilmesine izin verirler.

 

Kabaca Vajinal Flora

Kabaca Vajinal Flora

Doktor Mesut Bayraktar

Doktor Mesut Bayraktar

Ortaca/Muğla

Hayatın olağan akışı gereği iyileşmek için hasta olan kişi çabalamalıdır yani aktif rol oynamalıdırlar. Görüldüğü üzere tedavi hunisinin büyük kısmında vakit kaybeden, hastalığını ret eden, iyileşemeyen, bahane, bedava - ucuz yöntemlere yönelen, körü körüne bel bağlayan hastalar pasif iyileşmeyi yani iyileşememeyi seçenler bulunmaktadır.

Tedavi süreci, hastaların sağlık sorunlarıyla başa çıkabilmeleri, iyileşme sağlayabilmelerinde önemli adımdır. Ancak, tedavi hunisi sürecinde Hekimlerin bazı zorluklarla karşılaşması mümkündür. Resimde, hastaların farklı farklı tutumlarından kaynaklanan zorlukları ele alarak, hekim-hasta ilişkisinde zorlukların üstesinden gelirken zedelenebileceğini, tedavi hunisinin önemini vurgulayacağız. Tedavi süreci, hasta sağlığını iyileştirmek amaçlı yapılan serüven düşünülebilir. Tedaviler, sağlık sorunlarına farklı yaklaşımlar gerektirebilir, bazen beklenmedik zorluklarla karşılaşılabilir. Bundan dolayı, tedavi hunisi sürecinde hekimlerin, hastaların farklı tutumlarına uygun şekilde davranması, etkili iletişim becerilerini kullanması önemlidir. Hekimlerin mesleklerini icra ederken , hasta kaynaklı zorlukları aşarken, hekim-hasta ilişkisinin zarar görmemesinde hastaların dikkatli olmaları gerekmektedir. Çünkü hekim sonsuza kadar sabredebilen, her uygunsuzluğa pozitif, sorun çözme şeklinde yaklaşan canlılar gibi düşünmeyiniz.

*** Hastalığını Kabul Etmeyenler: Hastalığını kabul etmeyen bireyler, sağlık sorunlarını inkar ederek tedaviye direnç gösterebilirler. Bunlar , tedavi sürecinin başarıyla ilerlemesini engelleyebilir. Hastalığını kabul etmeyen kişiler, genellikle hastalıklarının ciddiyetini ya da varlığını reddederler. Buda, hem kendileri hem de doktora sorun çıkmaktadır. Hastalığın kabul edilmemesi, tedavi sürecinin etkinliğini azaltabilir, tamamen durdurabilir.Hastalığını kabul etme evresi, hasta olduğunu kabul etme; tedavi sürecinin önemli parçasıdır. Hastalığın kabul edilmesi, kişinin gerçek durumuyla yüzleşmesine, gereken tedaviye tam uyum sağlamasına yardımcı olabilir. Böylece tedavi süreci daha etkili başarılı olabilir. Hastalığını kabul etmeyen bireylerin, kendi sağlık durumlarını gerçekçi şekilde değerlendirmeleri, tedaviye açık olmaları önemlidir.

Hastalığını kabul etmeyen, ret eden; Doktoru rakip , düşman bilmektedir.

*** Hastalığını Kabul Edenler: Hastalığını kabul eden kişiler, tedavi sürecine daha olumlu yaklaşabilirler. Hastaların tedaviye uyum sağlamasını kolaylaştırır, iyileşme sürecini hızlandırabilir. Fakat çoğunlukta bazı insanlar hastalığını kabul etsede hekim yerine başka yollara başvurabilerek, hastalıkların ilerlemesine, kronikleşmesine neden olmaktadır.

*** Bir Ara Hallederizciler - Google Aramacılar: Bazı hastalar, sağlık sorunlarıyla ilgili hafife alıcı, savsaklayıcı tutum sergileyebilirler. “Bir ara hallederizciler”, sağlık sorunlarını erteleme, önemsememe eğilimindedir. Google aramacıları ise kendi kendini teşhis etme, tedavi etme çabasına, akıllılığına girebilirler. Yanlış bilgilendirme, yanlış tedavi seçeneklerine yol açabilir.

*** Doğal Tedavi Yöntemlerine Körü Körüne İnananlar: Doğal tedavi yöntemlerine inanan hastalar, alternatif çözümler arayışında olabilirler. Maydanoz, soğan suyu içiciler gibi, doğal yöntemlere güvenerek, körü körüne bel bağlayarak etkisiz, tedavi sürecini yürütebilirler. Bazen bilimsel kanıtlanmamış, etkinliği sınırlı olan yöntemlere yönelmelerine neden olabilir. Maalesef tüm iletişim mecraları tedavilerin etkin olmadığını söylese de böyle yönelimler artarak devam etmektedir.

*** Sahte Doktor Bulucular - Maddi Zorluk Çıkarıcılar: Sahte doktor bulucular, maddi zorluk yaratanlar - bulanlar, yani tedaviye gereksiz yere maddi kısıntı uygulayanlar, tedavi sürecini olumsuz etkileyebilir. Ev, araba kredisi ödemesi, oğlanı evlendirme gibi maddi yükler altında olan hastalar, tedaviye uyum sağlamakta, iyileşmekte güçlük çekebilirler. İnsanlar sağlıklı kalmanın, mal mülk edinmeden değerli olduğunu maalesef kavrayamamaktadırlar.

Hasta olmuş ama evi var
Hasta olmuş ama oğlu evlenmiş.

Kendini, sağlığını feda ederek yaşamda hedefleri başarmak maalesef artan hızda devam etmektedir. Günümüzde oldukça yaygın durumdur. İnsanlar, zamanı, varlıklarını daha verimli kullanmak amacıyla sağlıklarını tehlikeye atabilmektedirler. Ancak, sağlığın önemi göz ardı edilmemelidir. Kaliteli yaşam sürerken sağlıklı olmak şarttır. Hayatta hedefleri başarmak önemli olsa da, sağlığımıza dikkat etmekten asla vazgeçmemeliyiz.

Tedavi hunisi süreci, hastaların sağlık sorunlarını çözmek, iyileşmede önemli adımdır. Ancak, bazı hastalar, kendilerine gereksiz yere maddi zorluklar yaratarak (3. evinin kredisini bahane göstermek, 4. çocuğunu davul zurna - yemekli evlendirmeye çalışması) tedavi sürecini olumsuz etkilemektedir (tedavi olmamaktadırlar!). Makaleyle maddi gücü – imkanı olduğu halde “ev aldık, araba aldık kredi ödüyoruzcular” şeklinde adlandırılan, doktoru gereksiz yere maddi zorluklar ile meslek icrasına sürükleyen hastaların yeteri kadar iyileşemediklerini vurgulamak istiyorum.

*** Profesöre Gidenler - İyi Doktor Deyiciler: Bazı hastalar, tedavide ünlü/ünsüz profesöre başvurma eğilimindedirler. Bunlar, “normal” doktorları, diğer sağlık hizmeti sağlayıcılarını göz ardı edebilir, hatta küçümseyebilir. Aynı şekilde, bazı hastalar, tedavi - meslek icrasının masrafları nedeniyle para talep eden doktorlardan da uzak durma eğiliminde olup tedavi sürecini menfi etkileyebilir. Uygun tedavi seçeneklerinin kaçırılmasına, hastalığın artmasına neden olabilir. Hastalar kaçırılan, kaybolan sağlığın %100 geri gelmediği konusunda yeteri kadar ikna edilmelidirler. Mümkün ise hastalar, tedavinin tamamen geri gelmeme, başarılı olmama riski olduğuna ilişkin yeterli bilgilendirme yapılarak ikna edilmelidirler.

Maalesef bazı insanlar maddi varlıklarının korunmasını sağlıklarından önemli görmektedir.

Servete Mala Mülke Yaşayanlar Sağlıklarını Feda Ediyorlar.

*** Ego, Kişisel Çıkar Çatışmaları: Hekim-hasta ilişkisindeki ego, kişisel çıkar çatışmaları, tedavi sürecini olumsuz etkileyebilir. Doktorun , hekim hasta bağı kurulmamış hastaya “sen” demesi gibi durumlar, iletişim sorunlarına yol açabilir. Aynı şekilde, bazı hastalar da doktorlarla kişisel, duygusal çıkar çatışması içine girebilirler , tedavi sürecinin etkinliğini azaltabilir. Hastalar , empati, anlayışla Hekimleri karşılamalı, iletişimde açıklık, saygıyı korumalı, kişisel çıkar çatışmalarından uzak durmalıdır. Hekim-hasta bağı, tedavi sürecinin başarısında önemli faktördür. Hastaların hekimle güven, destek temelinde ilişki kurması, tedaviye uyumlarını artırır, iyileşme motivasyonunu yükseltir. Hekimler de, hastaların duygusal ihtiyaçlarını anlamalı, hastalarla işbirliği yaparak tedavi sürecini yönetmelidir. Hasta, hekimin yönlendirmelerine uyum sağladıkça, hastada, hekimi destekleyici rol üstlendikçe, iyileşme süreci olumlu yönde etkilenecektir.

Tedavi sürecindeki zorluklarla başa çıkan, iyileşen hastalar, motivasyon kaynağı olabilirler. İyileşenlerin başarı hikayeleri, diğer hastalara umut ilham verebilir. Hekimlerin iyileşme sürecini desteklemek , başarı hikayelerini paylaşmaları önemlidir. Tedavi sürecinde karşılaşılan zorluklar, hastaların tutumları, hekim-hasta ilişkisi etrafında yoğunlaşır. Hastaların hastalıklarını kabul etme, doğru bilgilere ulaşma, maddi zorluklarla başa çıkma, kendince maddi zorluk varlığı yaratmama, doğru tedavi seçeneklerini değerlendirme konularında Hekim destek vermesi önemlidir. Tekrardan, hastaların 1001 zorlukla meslek icrası yapan Hekime empati, anlayış - etkin iletişim becerileriyle Hekimleri benimsemeleri, işlerini kolaylaştırmaları, hastanın, tedavi sürecinin etkinliğini artırır, hastaların moralini yükseltebilir, motivasyonlarını artırabilir, tedaviye olan uyumlarını iyileştirebilir.

Hekim-hasta bağı, güvene dayalı ortamda kurulmalı, hastaların iyileşme sürecine aktif katılımları teşvik edilmelidir. Etkili tedavi sürecinde, hem hastaların hem de hekimlerin sorunların üstesinden gelmede birlikte çalışmaları, destekleyici ortam oluşturmaları gerekmektedir.
Tedavi Hunisi
nde
pasif iyileşme
ye
çalışanlardan olmayın.
SIFIR vajinal akıntı sağlıktır
Vajina; 
Akan ,
Kokan, 
Sızdıran,
İmtiyazlı, 
Bir organ değildir.

Şunu unutmayınız vajina akan, kokan, aksıran, tıksıran ucube – başa bela organ değildir. Vajina akmaz. Sıfır vajinalakıntı sağlıktır. Vajinal sağlık, sağlıklı vajina amacıyla yapmanız gerekenler kolay değildir. Şunlar eniyi başlangıçtır; Kadın vajinası, kadının bedenindeki enözel, hassas bölgelerden biridir. Vajinanın harekete geçirici etkisi, doğal şekilde cinsel dürtüleri uyandırır. Vajina, sadece fiziksel olarak değil, aynı zamanda duygusal olarak da dikkate alınmayı hak eder. Kadının iç dünyasının yansıması olarak, vajinaya; sevgi, şefkat, anlayışla , kendisine değer verilerek yaklaşıldığında, ilişkilerin derinlik kazanmasına katkıda bulunur. Partnerinin hassaslığı karşısında açılan vajina, özgüveni yükselterek ilişkilerin sağlam temeller üzerine kurulmasını sağlar. Hijyenik vajinanın romantikliği ise başka hiçbir şeye benzemez. İki insanın bedenlerinin birleştiği o an, duygusal, fiziksel bağın yoğun yaşandığı andır. Vajina, romantizmin ateşini körükleyen kavanozdur. İçinde barındırdığı sıcaklık, nem, feromonlar romantik anları daha da özel kılar, duygusal yakınlık hissi yaratır. Ancak kadın vajinasının büyük gücü, feromonal güç uyandırma, feromonal baskı altına alma potansiyelidir. Doğurganlık simgesi olarak, yeni hayatın başlangıcına ev sahipliği yapar. Kadının bedeninde gücün sembolüdür. Kendine olan inancı, kendini keşfetme yolculuğunda, vajina kadına güç, özgürlük hissi verir. İçindeki enerjiyi uyandıran kadın, dünyayı değiştirebilecek potansiyele sahip olabilir. Sonuç olarak, kadın vajinası, harekete geçirici etkisi, dikkate alınmayı sağlayan hassasiyeti, romantikliği, güç uyandırma potansiyeliyle harikulade organdır. Bu özellikleriyle, insan ilişkilerinde derin bağlar kurmamıza, sevgi, tutkuyu paylaşmamıza yardımcı olur. Kadının bedenindeki bu mucizevi organı keşfetmek, kadının kendini tam anlamıyla ifade etmesine, gerçek potansiyelini ortaya çıkarmasına yardımcı olabilir. Bazen kadın bu güç karşısında zehirlenerek vajinal hastalıkları görmezden gelebilir. Vajina mahrem organdır, ömür boyu kadın tarafından gizleniyor, hatta gizlemediğinizde hapis cezası bile var. Yani öğretilmiş gizleme dürtüsü, vajina hastalıklarını görmemeye, ihmal etmeye yatkınlık yaratıyor; buda tedavi sürecini imkansız şekle sokmaktadır. Kendinize sabit Jinekolog Hekim edinirseniz vajinanızla başınız belaya girmez. Halen vajinayı öğrenmeye devam eden profesyonelim, vajinalakıntı muazzam derecede kompleks nedenlerin bir araya gelerek oluşturduğu karmaşık denklemin sonucu olup; kendi kendine bitki börtü kullanarak basit yöntemler ile şifa arayanları okudukça içim gerçekten tabiri caiz ise cızz etmektedir. SIFIR VajinalAkıntı sağlıktır.
Sıfır vajinal akıntı sağlıktır
Kadın bedeninde kronik enflamasyonun büyük kaynağı vajinal akıntıdır. Kronik enflamasyon, vücudun bağışıklık sisteminin sürekli olarak aktif olması durumunda ortaya çıkan durumdur. Akut enflamasyon, genellikle enfeksiyon, doku hasarı gibi belirli tetikleyici faktöre yanıt olarak gelişen kısa süreli yanıtken, kronik enflamasyon ise uzun süreli, sürekli devam eden durumdur.

Kronik enflamasyon, çeşitli faktörler tarafından tetiklenebilir. Bunlar arasında tekrarlayan enfeksiyonlar (vajinal akıntı, vajinit, servisit, rahim iltihapları), otoimmün hastalıklar, obezite, stres, sigara içmek, sağlıksız beslenme alışkanlıkları, hareketsiz yaşam tarzı gibi etkenler yer alabilir. Kronik enflamasyon, vücutta inflamatuar yanıtı sürekli hale getirerek dokuların zamanla zarar görmesine, sağlık sorunlarına yol açabilir.

Kronik enflamasyon, çeşitli hastalıkların gelişimine katkıda bulunabilir. Bunlar arasında kalp hastalıkları, diyabet, kanser, Alzheimer hastalığı, romatoid artrit, inflamatuar bağırsak hastalığı gibi durumlar yer alır. Kronik enflamasyonun hastalıklarla ilişkili olması, uzun vadede vücudun bağışıklık sistemi, dokuları üzerinde olumsuz etkileri olduğunu göstermektedir.

Kronik enflamasyonun belirtileri kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Bunlar arasında sürekli yorgunluk, halsizlik, ateş, eklem ağrıları, kas ağrıları, sindirim sorunları, cilt problemleri, kilo değişiklikleri yer alabilir. Belirtiler, vücuttaki inflamatuar sürecin uzun süreli etkilerini yansıtabilir.

Kronik enflamasyonun tedavisi, temel olarak altta yatan nedenin belirlenmesi, tedavi edilmesini gerektirir. Sağlıklı yaşam tarzı benimsemek, dengeli beslenmek, düzenli egzersiz yapmak, stresten uzak durmak, uyku düzenine dikkat etmek, kronik enflamasyonun kontrol altına alınmasına yardımcı olabilir. Ayrıca, ilaç tedavisi, diğer tıbbi müdahaleler de gerekebilir.

Kronik enflamasyonun önlenmesi, yönetimi, bireylerin genel sağlık durumuna dikkat etmelerini, sağlıklı yaşam alışkanlıklarını sürdürmelerini gerektirir. Düzenli olarak jinekolog doktor kontrollerine gitmek, uygun tıbbi tedaviyi almak, stres yönetimi gibi önlemler, kronik enflamasyonun olumsuz etkilerini azaltmaya yardımcı olabilir.
Kadın bedeninde kronik enflamasyonun en büyük kaynağı vajinal akıntıdır.
Tetkikler hekimin kanaatinden üstün değildir
Tetkikler hekimin kanaatinden üstün değildir
Hastane Stresinden Uzaklık
✓ 
Özel Etkileşim
✓ 
Süre Sınırlamasız Muayene
✓ 
Mahremiyet – Gizlilik
✓ 
Hijyenik Ortam
✓ 
Teknoloji Kullanımı
✓ 
Konfor – Ferah Ortam
✓ 

Online Randevu

✓ 
3. Şahıslarla Temassızlık
✓ 
Güven – Nezaket – Zarafet
✓ 
Etik
✓ 
Tecrübe
✓ 
Profesyonel Destek
✓ 
Hasta Memnuniyeti & Sağlığı
✓ 
Fethiye’den 45′ uzaklıkta
✓ 
Dalaman’dan 10′ Uzaklıkta
✓ 
Köyceğizden 15′ Uzaklıkta
✓ 
Marmaris’den 40′ Uzaklıkta
✓ 
Muğla’dan 45′ Uzaklıkta
✓ 
Para değil

Mal mülk değil

En iyi eğitim , öğretmen değil !

Çocuğunuza bırakılacak en büyük miras şudur:

Sağlıklı

10 numara
☆☆☆☆☆ 
olacak şekilde “gebelik öncesi hazırlık + gebelik takibi + doğumunu” sağlayarak maksimum potansiyel IQ & EQ ya FETUSUN ulaştırılmasıdır.

Yani fetusu hayata 5/0 önde başlatmaktır. 

Eğer bunu sağlarsanız; sağlamak 15 – 30 bin USD civarı para harcamaktan geçer. O zeki, ahlaklı, yetenekli çocuk başarı sarmalında zirveye hemen çıkar, müthiş gelir elde eder; emekli olduğunuzda size ev araba aldığı gibi, dünyayı gezmenizde size tatil hediyeleri ayarlar. Eğer bunu yapmak yerine, 15 – 30 bin USD’ye ev, araba alabilirsiniz ama, çocugunuz sizin ölmenizi, mirasın kendisine kalmasını bekler, sonrada onu tüketerek yer yada üzerinizdeki evi ipotek göstererek iş kurar , batırır yada sürekli sizden para ister, sizde sürekli kaçar , bahane uydurursunuz…

Çıkar çatışmalarıyla berbat olmuş hayat yaşamamak için süper kaliteli bebekler doğurun.

Rahimde mikrop kaparak bitik, pert olmuş, erken doğmuş, kansızlığa, kötü rahim şartlarına ( urlu, vajinal akıntılı, kistli, varisli ) yani haşat rahimlerden eksik – vasat doğan bebeklerinizle, büyüdüklerinde “çıkar çatışmasına” girmemesi; doğmadan önce, gebelik süreci & doğumuna maddi kaynak harcanmasından geçer.
AGAÇ YAŞ İKEN, İNSAN RAHİMDE İKEN EĞİLİR.

Bebek;

Zeki doğarsa ahlaklı olur.
Zeki + ahlaklı olursa zengin olur. 
Zeki + ahlaklı + zengin olursa sana ev araba almayı bırak toplumun tamamı müreffeh olur, zenginleşir.

İnsana yani kendi kanına – canına yatırım yapmalısın yada çıkar çatışmalarıyla bomboş hayat yaşamak durumunda kalırsın.
Sana göre yatırım nedir?
Muğla Jinekolog Doktor Muayenehane
Kadın
ın,
Sonraki Nesil
lerinin (
Fetus
,
Bebek
,
Çocuk
,
Torun
) Sağlıklarını
Mutlu Huzurlu
Devam Edebilmesinin Yegane yolu,
jinekolojik Organ
ların
Rahim
,
Yumurtalık
,
Tuba Uterina Tüpler
,
Rahim Ağzı
,
Vajina
,
Vulva
gibi
organ
ların
Topyekün Sağlık
Şekil
de
Nesilden Nesile Aktarılma
sından
Geçmek
tedir.
İhmal
Edilen Her
Kadın Hastalığı
,
Zaman
İçerisinde
Çeşit Çeşit
Hastalıkların;
Romatolojik
,
Nörolojik
,
Psikiyatrik
,
Onkolojik
Hatta
Odontojenik
Problem
lerin
Gelişim
i İçin
Tetik
(
Tetiklemek
) Olabilir.
Sebep
,
Müsebbip
Olanın;
Kadınsal Şikayet
ler Olduğu,
Gizliden Gizliye
İşlediği Yani
Kök
enin Jinekolojik Hastalık Olduğu
Akıl
ınıza Bile Gelmeyebilir.
Tahlil
lere
%100 İnanmak
Size
Ciddi
Vakit
Para
Yaşam Süresi
Kaybettirebilir.
Basit Yöntem
+
Kolaya Kaçmak
Olan Sayfalar Dolusu
Tetkik Sonuçları
na Sakın Aldanmayın,
Tetikler Normal Çıktı
; Sağlıklıyım Diye
Körü Körüne Bel Bağlama
yın. Hekim Dışında
Hiç Bir Şey
e
%100 Güven
meyin. Özellikle Jinekolojik Hastalıkları; Kan – İdrar Tetkikleri
Başarılı
, Oranda
Tespit
Edememektedir.
Kronikleşmiş
İlgi
siz Gibi Gözüken Hastalıkların
Kök Sebep
lerinin Jinekolojik Olması Size,
Çevre
nize
Alaka
sız, Saçma Bile Gelebilir.
Dikkat
Ediniz! Jinekolojik Hastalığı Bekleterek;
Kendi Kendine
,
Zaman Tanımak
la
Vakit Geçirmek
le
İyileşme
si
Mümkün
Değildir.
Dişi
Bireyler, jinekolojik Şikayetlere;
Semptom
lara Hızlı
Adaptasyon
Evrim
i Sergilediğinden, Bunda
Toplumsal Kanıt Kuramı
da Etkin Olup
Kadınlara Özgü Hastalık
Hızlı İvmeyle
Kronik
Olabilmektedir. Adaptasyon + Kronikleşme İnsan
Psikoloji
siyle Birleşince
Kadınsal Şikayetleri Normalleştirme
Kaçınılmaz Olmaktadır. Bu
Baş Edilmesi Zor
Psikoloji
ye Giren
Kadınlar
Jinekolojik Hastalıkların Sebep Olduğu
Komplikasyon
ları , Hastalıkları Taşıyabildiği
Ömür
e Kadar Kendine , Ailesine Yük Edebilmektedir (Bu Birliktelik; Adaptasyon + Kronikleşme Hastalık İçin Bulunmaz Nimettir). Sizi,
Ailenizi
, Gelecek Nesilleri Bu
Patolojik
Birliktelik
Kıskaç
lanmasından;
Hastalıklara Hamal
Durumundan Koruyacak
Tek Güç

Tecrübeli Jinekolog

İle
Yaşam Boyu
nca Sürecek
İş Birliği
Yapmaktır.
Hayat Boyu
nca Sabit Değişmez

jinekolog

Doktorunuz Olmalıdır. Böylece Tüm Kadınsal
Sağlık Bilgileri
niz Tek Elde ,
“Tek Beyinde”
Toplanacağından Size
Erken Tanı
,
Etkin Tedavi
ler Olarak Geri Dönecektir. Sabit Değişmez Muğla Jinekolog Doktor Edinmek Başta Jinekolojik Olmak Üzere
Topyekün
Hayat Kalitesi
ni Yükseltir. Kadın
Hastane
de Hangi Jinekolog Doktor Bulunuyorsa, Rastgele
Randevu
Alma
Hatası
ndan Vakit Kaybetmeden Uzaklaşmalıdır, Bu
Ucuz
cu Yaklaşım
Canınızı Sıkan
Hastalık
,
Düşkünlük
Olarak
Bela
Olmadan; Hastahanede Hangi Doktor Varsa Ona Gitme
Öğretilmiş Dürtü
sünden
Acil
iyet İle Sıyrılıp; Kendinize Sabit
Kadın Doğum
jinekolog
Doktor
Bulmanız – Edinmeniz Gerekmektedir. Ayrıca
Sabit Değişmez

jinekolog Doktor

, Günün
Önemli
Anında
Ara
yabileceğiniz,
Korku
Olmadan
Soru
Sorabileceğiniz
Utanma
Yaşam
adan
Tartışma
,
Fikir Alış Verişi
Yapabileceğiniz Muğla

Jinekolog Hekim

Mesut Bayraktar Her Daim
Bir Telefon Kadar Uzakta
Olacaktır.
Kadın Rahatsızlığı
nıza
Şifa
Çare
Deva
Bulamıyorsanız, “
Esas Temel Kök Sebep
“; Aksi
İspat
Edilene Kadar jinekolojik Olabileceğini
Hiç Ama Hiç
Unutma
yınız.
Sağlık
Değerli
dir,
Önemse
yin
Kadınsal Sorun
larınızı
Göz Ardı Etmek
Büyük Hata
dır; Masrafsız Görünen
Alışmak
,
Normalleştirmek
Basitleştirmek
Tuzak
lanmasına Kapılmayınız.
Doğru Teşhis
Gerçek Tedavi
Arayanlara
Muğla En İyi Jinekolog
lar Arasında Olan
Muğla Kadın Doğum Doktoru

Mesut Bayraktar

Özel Muayenehanesinde
Kadirşinas
Hastalarını Bekler;
Klinik
İçerisinde
Ultrason
Kolposkopi İncelemesi
Sıvı Bazlı Servikal Smear
Yapılmaktadır.
Muayene Olmak
İyi
Başlangıçtır.
Bugün
Tedavi Olmak
İçin
Adım At
ın. Ömür Boyu Devam Edecek
Hekim Hasta Bağı
Geliştirmek
amacıyla

WhatsApp Online Randevu: 05467740159

Vasıta
sıyla
İletişim
e Geçerek

Jinekoloji

Bilim
Dalına
Kendini Adamış
Meslek Ustası
Olan jinekolog
Operatör
Dr. Mesut Bayraktar’a Muayene Olarak
Tanış
abilirsiniz.
Özel
Muayenehane
m
Otele En Yakın Kadın Doğum Doktor
Konum
undadır.

Vajinal Ultrason

Miyom

Polip

Kist

Muğla Kürtaj Doktoru

Rahim Kanaması

Vulvar Distrofi

Mantar

Vajinal Akıntı

Kolposkop

HPV Siğil

Gebelik Bulantı Kusması

Muğla Kadın Doğum

Düşük Riski

Kısırlık İnfertilite

Orgazm Bozukluğu

En İyi Jinekolog

En Yakın Kadın Doğum Doktor

Jinekolog Mesut Bayraktar

Riskli Gebelik Takibi

Ayrıntılı Ultrason

Detaylı ultrason

Yumurtalık Kisti

liken planus skleroz Vulva distrofi

Gizli Evlilik Dışı

İstenmeyen Gebelik kürtaj

Rahim İltihabı

PID

Sürekli

Tekrar Eden

vajinal kaşıntı mantar

vajinal kötü koku

Menopoz Renovasyon Gençleşme

orgazm Aşısı

Vajina Sıkılaştırma

Vajina Genişlemesi

Vajinadan Ses Gelmesi

Rahim Sarkması

idrar kaçırma

Rahim

Vajinal

Akıntı

Yanma

Kaşıntı

Acıma

Sancı

Batma

Kanama

Lekelenme

Gebelik Şüphesi

PCOS

Kolposkop

HSV

LSIL

HSIL

Konizasyon

HPV

Rahim Ağzı Yırtığı

Vajinal Kanama

Servikal Ektropiyon

Bel Ağrısı

Kronik Mantar

Sorunlarınızda
Tedaviye Giden Yol
u 1 (Bir)
muayene
Başlat
ır.
Kadın sağlığını koruma
,
hastalıkları iyileştirme
misyon
una Sahibim ;
Rahatlık güvenlik önceliğimdir
.
Hastayla bireysel ilgilenmek
,
hastaya uygun tedavi
plan
ları sunarım. Muğla ‘da bulunan
modern özel muayenehane
m
konforlu ortam
sunar.
Ortaca
Göcek
Dalyan
Dalaman
Köyceğiz
Marmaris
Fethiye
Muğla

Muğla Kadın Doğum Özel Muayenehane

Beşköprü Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No:62 Kat: 3 Daire:5, Muğla, 48600, Türkiye

Jinekolog Doktor Mesut Bayraktar

Beşköprü Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No:62 Kat: 3 Daire:5 Ortaca, Muğla, 48600, Türkiye
+905467740159
* 
Genital Hijyen
sizlik
Genetik Hijyen
i Bozar. 2023 * Herkes Hasta Olur; Herkes
En İyi Hekim
İster. 2022 *
Kadın Hasta İse Evde Huzur Yoktur.
2020 *
Jinekolojik Hastalık Başka Hastalığı Tetiklemiş İse Buna Yüksek Riskli Jinekolojik Hastalık Denir.
2020 *
Kadın Hastalığını Kabul Etmiyorsa Evde Dirlik Yoktur.
*
Gebelikte Tasarruf(Kısıntı) Olmaz. Gebelikte Mal - Mülk Feda Edilir.
*
Kadın Hasta İse Kök Sebep Aksi İspat Edilene Kadar Jinekolojiktir.
*
Gebelik Fizyolojik Dönem DEĞİLDİR. Gebelik Hastalık – Ölüm Riski Barındıran Olağanüstü Dönemdir. Tecrübeli , Öngörüsü Açık Hekime Teslimiyet Gerektirir.
2018 *
Gebelik Hastalıkları, İhmal Edilmiş Jinekolojik Hastalıkların Komplikasyonudur.
*
Gebelik Hastalıkları; Tanısı Konulmamış Jinekolojik Hastalıklardır.
MB, 2016) *
Gebelikte Kazanılacak 1 Puan IQ, Bebeğinizi Başarı Sarmalında Üstlere Taşır.
*
Enfeksiyonla Gezmeyi ''Sorun Görmeyen'' Gebeyi En Mükemmel Sağlık Sistemi Bile Koruyamaz.
* Rahim; Dayanan - Sabreden - Kolaylık Gösteren - Halden Anlayan Organ Değildir.
* Sıfır Vajinal Akıntı Sağlıktır.
Mesut Bayraktar, 2016
Mesut Bayraktar
Rudolf Virchow (Louis Pasteur, Robert Koch savundukları;hastalıkların mikrop teorisine inanmıyordu. Hastalıkların, dış patojenlerden değil, hücrelerin içindeki anormal faaliyetlerden kaynaklandığını öne sürdü). Aynı zamanda Max Gerson’da hastalık gelişmeden önce metabolik bozulmanın başladığını kitabında yazmıştır.

Mesut Bayraktar ekolleri birleştirerek modifiye ederek meslek icrasında bulunmaktadır. Rudolf Virchow‘unda haklı olduğunu vurgulamaktadır.
Bu dünyada vajina nedeniyle hiç hasta olan kadın yok ama hastaneler kadınlar tarafından doldurulmuş durumdadır.

Vajinanın mahremiyeti, toplumda cinsel organların gizlenmesine yönelik tabuların olduğu bir gerçektir. Bu durum, kadınların vajinal sağlık konularında çekingenlik yaşamasına, ihmal etmelerine neden olabilir. Ancak, sağlık konularında bilinçlenmek ve kendini bilgilendirmek önemlidir.

Jinekolog hekimin desteğini, yönlendirmesini sağlamak, vajinal sağlığı koruma, tedavi süreçlerini kolaylaştırabilir. Jinekolog hekim, uzmanlığı, deneyimiyle vajinal sağlık konularında doğru teşhis & tedavi yöntemlerini sunabilir. Düzenli olarak jinekolojik kontroller yapmak, potansiyel sorunları erken dönemde tespit etmek sağlığı korumak açısından önemlidir.

Vajinal akıntının kompleks nedenlerden kaynaklandığı doğrudur. Birçok faktör, hormonal değişiklikler, enfeksiyonlar, stres, hijyen alışkanlıkları vb. vajinal akıntıyı etkileyebilir. Her bireyin vajinal sağlık deneyimi farklı olabilir, bazıları basit çözümler arayabilir. Ancak, önemli olan, herhangi şüphe veya rahatsızlık durumunda jinekolog uzman doktora başvurmak; doğru teşhis - tedaviyi almak.

Unutmayalım ki, vajinal sağlık her kadının hakkıdır, sağlıklı yaşam için önemlidir. Kendini bilgilendirmek, doğru kaynaklardan bilgi edinmek, jinekolojik sağlık konularında profesyonel yardım almak sağlığımızı korumak için önemli adımlardır.
Bu dünyada vajina nedeniyle hiç hasta olan kadın yok ama hastaneler kadınlar tarafından doldurulmuş durumdadır.
Vajina En Hızlı Kontrol Dışına Çıkarak Hastalık Üreten Organdır.Vajina Hastalıkların Anasıdır.
Vajina En Hızlı Kontrol Dışına Çıkarak Hastalık Üreten Organdır.Vajina Hastalıkların Anasıdır.
Vajinal kötü koku; afrodizyak feromonların partnerdeki etkisini yok eder. Vajina En Hızlı Kontrol Dışına Çıkarak Hastalık Üreten Organdır. Vajina Hastalıkların Anasıdır.
Sağlıklı vajina kokusuzdur.
Vajina kemik - kıkırdak içermeyen, korunmasız uzuvdur. hasar - yırtılma, bollaşma durunda sinir hasarı, bunun uzun vadeli etkileri kaçınılmazdır, kadın konforunu yok etmektedir. Vajina ihmale gelmez, hastalıkların tetiğini çekmektedir.
Vajina kemik – kıkırdak içermeyen, korunmasız uzuvdur. hasar – yırtılma, bollaşma durunda sinir hasarı, bunun uzun vadeli etkileri kaçınılmazdır, kadın konforunu yok etmektedir. Vajina ihmale gelmez, hastalıkların tetiğini çekmektedir.
Vajinal kötü koku, kişinin cinsel çekiciliğini, partner üzerindeki etkisini olumsuz yönde etkileyebilir. Vajinal kötü koku genellikle bakteriyel enfeksiyonlar, hormonal değişiklikler veya hijyen eksikliği gibi faktörlerden kaynaklanır. Bu durum, sağlıklı vajinal floranın dengesinin bozulduğunu gösterebilir. Kötü koku, cinsel ilişki sırasında veya günlük aktivitelerde rahatsızlık verici olabilir, partnerler arasında iletişim sorunlarına yol açabilir.
Vajinal kötü koku; afrodizyak feromonların partnerdeki etkisini yok eder
Genital bölgelerdeki enfeksiyonların yüzde çıkması durumu gerçek olsaydı, toplumda büyük etki yaratacaktır. İnsanlar, yüzlerine ped takarak dolaşmazlar, çünkü yüzdeki enfeksiyonlar daha kolay fark edilebilir, sosyal açıdan daha belirgin olabilir. Ancak, genital bölgelerdeki enfeksiyonlar genellikle gizli kalmakta, dışarıdan görünmez. 

Genital enfeksiyonlar, birçok kadının yaşadığı sorundur, ancak genellikle utanç veya tabular nedeniyle sessizce çekilir. Bilinçsizlik, eksik bilgiye bağlı enfeksiyonların yayılmasına, tedavi edilmemesine yol açabilir.

Resim, toplumda genital enfeksiyonların ciddiyetini, etkisini vurgulamayı amaçlamaktadır. Genital enfeksiyonlar, cinsel sağlık, genel sağlık üzerinde olumsuz etkilere sahip olabilir. Enfeksiyonlar hakkında bilinçlendirme yapmak, erken teşhis, tedavide önemlidir. Ayrıca, toplumda utanma veya tabularla ilgili konuların giderilmesi, açık iletişim ortamının oluşturulması da önemlidir.

Genital enfeksiyonlarla ilgili olarak, bireylerin kendilerini bilinçli şekilde izlemeleri, risk faktörlerini, enfeksiyon belirtilerini tanımaları önemlidir. Erken teşhis & tedavi sağlanabilir, enfeksiyonların yayılması önlenir, sağlıklı bir yaşam sürdürme şansı artar.

Bu düşünceyle, genital enfeksiyonların ciddiyetini, etkisini geniş perspektiften ele almış olmayı umuyorum. Herkesin cinsel sağlık konularında bilinçli olması, kendine özen göstermesi, bireysel, toplumsal sağlığımızı korumak için önemlidir.
Genital bölgelerdeki enfeksiyon bir etki ile yüzde çıksaydı, hiç kimse yüzüne hijyenik ped koyup gezmedi
Jinekolojik hastalığınız (rahim iltihabı, vajinal akıntı, servisit, ... ) çevrenizi rahatsız edebilir, size karşı olumsuz tutuma neden olabilir.
Jinekolojik hastalığınız (rahim iltihabı, vajinal akıntı, servisit, … ) çevrenizi rahatsız edebilir, size karşı olumsuz tutuma neden olabilir.
Cinsel ilişki kokusuzdur. Vajinal kötü koku; afrodizyak feromonların partnerdeki etkisini yok eder. Erkeklerde, alt beyin, limbik sistem kötü vajinal kokuyu unutmuyor.
Cinsel ilişki kokusuzdur. Vajinal kötü koku; afrodizyak feromonların partnerdeki etkisini yok eder. Erkeklerde, alt beyin kötü vajinal kokuyu unutmuyor.

Kadın Hasta İse Evde Huzur Yoktur

Web sitemdeki makalelerin büyük kısmının içeriklerinin telif hakkı Jinekolog Op. Dr. Mesut Bayraktar’a aittir. Makalelerin büyük kısmı hak sahipliğinin tescili amacıyla elektronik imzalı zaman damgalıdır. Sitemdeki makalelerin kopyalanarak veya özetlenerek izinsiz şekilde başka web sitelerinde yayınlanması halinde hukuki ve cezai işlem yapılacaktır. Kişisel Verilerin Korunması Kanununu Sınırlı Sorumluluk Beyanı Web sitemizin içeriği, ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. Web sitemizin içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Sitede kanun içeriğine aykırı ilan ve reklam yapma kastı bulunmamaktadır.
Gizlilik Tercihleri