WhatsApp Search

Vajinayı Pamuklara Bile Sarsanız Vajinal Akıntıyı Geçiremezsiniz

Vajinal akıntı basit görünen kompleks hastalıktır. Kadınlar börtü böcek ot bitkilerle hastalıklarını sadece kronikleştiriyorlar. Vajinit genetik hijyeni bozar.
vajinal akıntıyı geçirmek için vajinayı pamuklara bile sarsanız geçiremezsiniz

Vajinayı Pamuklara Bile Sarsanız Vajinal Akıntıyı Geçiremezsiniz

Vajinayı Pamuklara Bile Sarsanız Vajinal Akıntıyı Geçiremezsiniz 331 248 Muğla Kadın Doğum Doktoru ☎️: 05467740159

Vajinayı Pamuklara Bile Sarsanız, Vajinal Akıntıyı Geçiremezsiniz.

vajinal sağlık İçin %100 pamuklu İç çamaşırı giymek önemli mi?

Tıbbi mitoloji – toplumsal bilgiler, vulva vajinanızın narin, saf olduğunu, yalnızca beyaz pamukla sarılabileceğini düşünmenizi ister. Jinekologlar, ‘Sevdiğinizi giyin, rahat hissedin‘ der.

Genital bölgenize İyi oturan, fit iç çamaşırı cilt mikro çevresinin; nem – pH dengesi üzerinde fazla etkisi yoktur. Çok terlerseniz, nem cildinize doğru tutulursa, cildiniz teorik olarak tahriş (kızarıklık, pişik) olabilir, bu da maya , mantar enfeksiyonu ile karıştırılabilir.

Çoğu insan terli – ıslak iç çamaşırlarıyla oturmamaya çalışır, ki doğru davranıştır.

Konuyu, soruyu irdelemek önemlidir.

İç çamaşırları hijyeni nasıl sağlar ?

İç çamaşırı vajinayı korur mu ?

Bazı kadınlar külotları solana veya içlerinde delikler olana kadar kullansa da, çoğu kaliteli iç çamaşırları yerine estetik açıdan çekici iç çamaşırları seçmektedir. Tam da bu süreçte, iç çamaşırının ana rolünün ”genital hijyeni sağlamak” olduğu maalesef unutuluyor.

İç çamaşırların teri emerek, genital bölgeyi serin tutmasının yanında; bakteri – bakteri birikintilerini , ölü derileri toplayarak hijyene de katkısı olur.

İç çamaşırı öncelikle vulvamızı ( vajinayı değil!) kuru – temiz tutar, aynı zamanda rahatlık sunar. İç çamaşırı giymenin pek çok faydası olsa da, iç çamaşırı genital hijyeni korumak için önemlidir, çünkü vulva çevresinde herhangi mikrop veya bakteri birikmesini – iltihaplanmasını, bunun vajina içine geçişini önler. Bu aynı zamanda herhangi kötü koku – kaşıntıyı önlemeye yardımcı olur.

 • İç çamaşırlarınız vücudunuzun içindeki vajinanızı etkileyemez diyebiliriz ama tamda doğru değildir.
 • Şayet kadının kronik vajinal akıntısı varsa, bu akıntı %100 pamuklu iç çamaşırına akacak ve orada + %21 lik atmosferik O2 etkisi ile daha patojen formata evrilip ( olmaya bilirde) tekrardan vajina florasını bozabilir.
 • Çünkü pamuk gözenekli ve mikroorganizmaların barınması için iyi ortam sağlayabilir.
 • %100 pamuklu iç çamaşırı mükemmel nem tutucudur ve de serinleticidir.
 • Fakat mikrop kırıcı değildir. Hatta vajen içerisinde pamuk – tampon kalması – unutulması ölümcül enfeksiyonlara dahi neden olabilmektedir.

Doğru malzemeyi seçmek


Güzel baskıları, seksi dantelleri, benzersiz kesimli iç çamaşırları ne kadar severseniz sevin, %100 pamuktan yapılmamışsa vulvanız için iyi değildir. O özel akşam için seksi iç çamaşırlarını giymek güzel olsa da, günlük külotlar için naylon, polyester gibi sentetik malzemeleri asla tercih etmeyin, çünkü tahriş ve kızarıklığı tetikleyebilir. “Cildin nefes almasını sağladığı için günlük olarak sadece pamuklu iç çamaşırı giyilmesi tavsiye edilir. Ayrıca nemi, teri veya akıntıyı herhangi kumaştan daha iyi emmeye yardımcı olur
 şeklinde cümleler her yerde yazılıdır. Bunun tam doğru olmadığını açıklamak gereklidir;

 • Eğer sizde akut/kronik/yapısal bir vajinal iltihap, vajinal iltihaplanmayı kolaylaştıran, vajinal akıntı oluşmasını hızlandıran – bollaştıran durum varsa %100 (yüz) pamuk değil; %1000 (bin) pamuktan yapılmış iç çamaşırları bile enfeksiyonunuzun geçmesini sağlamaz.
 • % 100 pamuklu iç çamaşırları mikrop kırıcı değildir. Hatta pamuklu iç çamaşırınız sizin için rezervuar dahi olabilir.
 • Vajinanız akıntı ürettiği müddetçe %100 pamuklu iç çamaşırınızı sık şekilde değiştirmeniz; temizlemeye aldığınız iç çamaşırlarını en güçlü deterjanlarla temizlemeniz, ütülemeniz sizi yorar ve para kaybettirir. Sıkıntınızı geçirmez.
 • Yapacağınız tek şey vajinal akıntıya sebep olan nedeni bulmak ve onun tedavisini almaktır.
 • Elbette böyle durumda %100 pamuklu iç çamaşırı sentetik olanlara göre kısa süreliğine daha iyi gelir ama uzun vadede hepsi aynıdır. Hatta %100 pamuklu iç çamaşırlarına takıntılı kalmak, tedavi almanızı aylar – yıllar arasında uzatabilmektedir.

Kendinizi kurallar İle sınırlamayın

Kadınların çoğu günde bir kez iç çamaşırını değiştirir. Bir kereden fazla değiştirme ihtiyacı hissediyorsanız, bunu yapın. Vajinal akıntı varsa, nemi uzak tutmak için değiştirmek her zaman daha iyidir. ‘Spor salonuna gidiyorsanız ve orada çok terliyorsanız, o iç çamaşırını değiştirmelisiniz’ , ayrıca iç çamaşırları kolayca kirlendiği için regl dönemlerinde daha sık değiştirilmesini önerilmektedir ; şeklinde cümleler her yerde yazılıdır. Bunun da tam doğru olmadığını açıklamak gereklidir;

 • İç çamaşırını günlük değiştirmek kişiyi daha fresh ve hijyenik hissettirir. Tavsiye ediyorum.
 • 3-4 günde veya haftada 1 değiştirip hiç problemi olmayanları da göz ardı etmemek lazım, ki bunların hiç jinekolojik problemleri de yoktur !
 • Fakat vajinal akıntısı olan kadının tedavi olmak yerine iç çamaşırını günde 3-5 defa değiştirmesi, altta yatan jinekolojik hastalığını kronikleştirecek, sağlık problemlerini artıracaktır.
 • Vajinal akıntı varsa iç çamaşırı sürekli – ardışık değiştirerek; su – deterjan – elektrik – ütü maliyeti ortaya çıkarılmaz, tedavi olmak için tecrübeli jinekolog ile görüşmeye gidilir.
 • Regl, spor ve aşırı terlemede elbette iç çamaşırını değiştir ama günde 3 den fazla bu oluyorsa dikkatli olmak, sinsi hastalık için kuşkulanmak, tecrübeli jinekologla görüşmeye gitmek iyidir.

Gece Yatarken Külot Giymemek !

Külotsuz yatağa gitmek, düzenli maya (mantar) enfeksiyonlarıyla uğraşan kadınlar için çok şey fark edebilir. Bölgenin gece boyunca nefes almasını ve nem birikmesini önlemesini sağlar. Dezavantajı olmasa da tamamen özneldir. Biri külotsuz daha rahat hissedebilirken, başka kadın kendini rahatsız hissedebilir ; şeklinde cümleler her yerde yazılıdır. Bunun da doğru olmadığını açıklamak gereklidir;

 • Bir kadın gece ; jinekolojik problemin konforsuzluğu nedeniyle külotsuz yatmayı tercih ediyorsa, çözülmemiş – tespit edilmemiş jinekolojik hastalık var demektir. Derhal bu durumun çözümü için kişi tecrübeli jinekolog ile görüşme ayarlamalıdır.
 • Külotsuz , çıplak yatmakla yani çıplaklık ile mantar=maya enfeksiyonlarından kurtulamazsınız. Çıplaklık mikrop kırıcı değildir.
 • Genital bölgenin gece boyunca nefes almasını sağlamak, nem birikmesini önlemek için çıplak olmak, külotsuz olmak mantıklı değildir. Çünkü %100 pamuklu külotun yapamadığını; atmosferik havanın yapmasını beklemek saçmalamaktır.
 • Tecrübeli jinekolog hekime muayene olmak iyi başlangıçtır!

Hassas çamaşırlarınıza dikkat edin

İç çamaşırı hassastır ve gardırobunuzun geri kalanından daha dikkatli kullanılmalıdır. Mümkünse, gerekli olmasa da ayrı olarak yıkamayı deneyin. Ancak iç çamaşırları hassas cilt bölgenize uzun süre yapıştığından, diğer giysilerden onlara bakteri bulaşmasını önlemek için ayrı olarak yıkamanız önerilir. Daima hem yumuşak hem de güçlü deterjan kullanın. Yıkadıktan sonra, güneş doğal dezenfektan görevi gördüğü için kuruması için doğrudan güneş altında dışarıda asın. Güneşin ultraviyole ışınları bakterileri öldürmeye yardımcı olacaktır ; şeklinde cümleler her yerde yazılıdır. Bunun da doğru olmadığını açıklamak gereklidir;

 • İç çamaşırları kutsal ve önemli değildir !
 • Senin !, çözülmemiş jinekolojik sıkıntıların varsa, vajinal akıntıyı normal kadınsal durum olarak görüyorsan, her kadında olur zannediyorsan, vajinal akıntıyı – kadınsal hastalıklarını normalleştirmiş isen; ayrı yıkamak, deterjanla yıkamak, UV güneş ışınlarına maruz bırakarak mikrop – bakterilerden arındırmak hiç bir işe yaramaz, çünkü sorunların kök sebebini çözmedin !
 • lütfen kendinize iş yükü ve maliyet( elektrik, ütü, su, deterjan,…) çıkarmayın !
 • Tecrübeli jinekolog hekime muayene olmak iyi başlangıçtır!

İdrar kaçırma ve İç çamaşırı !

İnkontinansı olan kadınlar için bu ıslaklık gerçek sorun olabilir. Bazen çok fazla sıvı olabilir ve özellikle hareketlilik sorunları varsa hızlı değişim zor olabilir. İnkontinanslı kadında idrar hacmi ve idrarın varlığı cilt tahrişine ve hatta cildin bozulmasına neden olabilir. Bu nedenle üriner inkontinans için özel korumalı giyinme önemlidir, çünkü bu idrarı deriden uzaklaştırılması zaruridir.. İnkontinans pedleri ve özel emici iç çamaşırları vardır. Yeterince emici olmadıkları için adet pedleri kullanmak uzun sürede ciddi problemlere neden olur. Unutmayın idrar vajina için toksiktir !, idrarın vajene temas etmesi, vajende enfeksiyona er yada geç neden olmaktadır.

 • Tecrübeli jinekolog hekime muayene olmak iyi başlangıçtır!
 • Böyle idrar kaçırmak şeklinde ciddi problemi olan bayanların külotla, pedle, süper emiciler ile vakit kaybetmesi mantıklı değildir ve hekiminden kalıcı ve küratif tedaviler alması önemlidir.

Sentetik İç çamaşırları mantar yapar mı?

Bazı eski, düşük kaliteli araştırmalar maya enfeksiyonları ile sentetik iç çamaşırı arasında ilişki olduğunu öne sürdü, ancak daha yüksek kaliteli veriler bize sentetik iç çamaşırı giyen kadınların maya ile kolonize olma olasılığının diğer iç çamaşırı seçimlerini yapan kadınlara göre daha fazla olmadığını söylüyor.

 • İç çamaşırı mantar yapmaz !
 • Sende mantar varsa ve hazırda bekliyorsa, eğiliminde varsa, sentetik iç çamaşırları bunu hızlandırabilir.
 • Unutma ki %100 pamuklu iç çamaşırları da er yada geç sinsi sinsi bekleyen mantarı sende tetikleyecektir !

Bununla birlikte sentetik iç çamaşırları serinletici değildir ve terletebilir yani termobariyer görevi görürler ama mikroorganizma için mükemmel gözenekli yapısı yoktur. İnsanlar sentetik iç çamaşırlarının hava almadığını düşünür ama bu yanlıştır, çok iyi düzeyde hava alırlar ama ısıyı hapsederek terlemeyi artırırlar. Yaratmış olduğu terleme + ısı artışı vajinal akıntı şikayeti olan kadın için katlanılması kolay olmayan komforsuzluktur.

SONUÇ:

Hastalığı olan genital sisteme iç çamaşırı etki etmez !, İç Çamaşırı mikrop kırıcı değildir. İç çamaşırına takıntılı davranışlar sergilemek, ondan medet ummak hastalığınızı kronikleştirebilir. Vajinayı Pamuklara Bile Sarsanız Vajinal Akıntıyı Geçiremezsiniz ! Vajina pamuklu materyalleri sevmez; vulva pamuk materyalleri sever.

_____________________
_____________________

Vajina;

Akan ,

Kokan,

Sızdıran +

Menfi Olaylara İmtiyazlı;
Etkileyenmeyen, Dirençli, Hastalanmaz

Bir Organ Değildir.

Muğla Kadın Doğum Doktoru Mesut Bayraktar Jinekolog 331x273

Doktor Mesut Bayraktar

Ortaca/Muğla

Hayatın olağan akışı gereği iyileşmek için hasta olan kişi çabalamalıdır yani aktif rol oynamalıdırlar. Görüldüğü üzere tedavi hunisinin büyük kısmında vakit kaybeden, hastalığını ret eden, iyileşemeyen, bahane, bedava - ucuz yöntemlere yönelen, körü körüne bel bağlayan hastalar pasif iyileşmeyi yani iyileşememeyi seçenler bulunmaktadır.

Tedavi süreci, hastaların sağlık sorunlarıyla başa çıkabilmeleri, iyileşme sağlayabilmelerinde önemli adımdır. Ancak, tedavi hunisi sürecinde Hekimlerin bazı zorluklarla karşılaşması mümkündür. Resimde, hastaların farklı farklı tutumlarından kaynaklanan zorlukları ele alarak, hekim-hasta ilişkisinde zorlukların üstesinden gelirken zedelenebileceğini, tedavi hunisinin önemini vurgulayacağız. Tedavi süreci, hasta sağlığını iyileştirmek amaçlı yapılan serüven düşünülebilir. Tedaviler, sağlık sorunlarına farklı yaklaşımlar gerektirebilir, bazen beklenmedik zorluklarla karşılaşılabilir. Bundan dolayı, tedavi hunisi sürecinde hekimlerin, hastaların farklı tutumlarına uygun şekilde davranması, etkili iletişim becerilerini kullanması önemlidir. Hekimlerin mesleklerini icra ederken , hasta kaynaklı zorlukları aşarken, hekim-hasta ilişkisinin zarar görmemesinde hastaların dikkatli olmaları gerekmektedir. Çünkü hekim sonsuza kadar sabredebilen, her uygunsuzluğa pozitif, sorun çözme şeklinde yaklaşan canlılar gibi düşünmeyiniz.

*** Hastalığını Kabul Etmeyenler: Hastalığını kabul etmeyen bireyler, sağlık sorunlarını inkar ederek tedaviye direnç gösterebilirler. Bunlar , tedavi sürecinin başarıyla ilerlemesini engelleyebilir. Hastalığını kabul etmeyen kişiler, genellikle hastalıklarının ciddiyetini ya da varlığını reddederler. Buda, hem kendileri hem de doktora sorun çıkmaktadır. Hastalığın kabul edilmemesi, tedavi sürecinin etkinliğini azaltabilir, tamamen durdurabilir.Hastalığını kabul etme evresi, hasta olduğunu kabul etme; tedavi sürecinin önemli parçasıdır. Hastalığın kabul edilmesi, kişinin gerçek durumuyla yüzleşmesine, gereken tedaviye tam uyum sağlamasına yardımcı olabilir. Böylece tedavi süreci daha etkili başarılı olabilir. Hastalığını kabul etmeyen bireylerin, kendi sağlık durumlarını gerçekçi şekilde değerlendirmeleri, tedaviye açık olmaları önemlidir.

Hastalığını kabul etmeyen, ret eden; Doktoru rakip , düşman bilmektedir.

*** Hastalığını Kabul Edenler: Hastalığını kabul eden kişiler, tedavi sürecine daha olumlu yaklaşabilirler. Hastaların tedaviye uyum sağlamasını kolaylaştırır, iyileşme sürecini hızlandırabilir. Fakat çoğunlukta bazı insanlar hastalığını kabul etsede hekim yerine başka yollara başvurabilerek, hastalıkların ilerlemesine, kronikleşmesine neden olmaktadır.

*** Bir Ara Hallederizciler - Google Aramacılar: Bazı hastalar, sağlık sorunlarıyla ilgili hafife alıcı, savsaklayıcı tutum sergileyebilirler. “Bir ara hallederizciler”, sağlık sorunlarını erteleme, önemsememe eğilimindedir. Google aramacıları ise kendi kendini teşhis etme, tedavi etme çabasına, akıllılığına girebilirler. Yanlış bilgilendirme, yanlış tedavi seçeneklerine yol açabilir.

*** Doğal Tedavi Yöntemlerine Körü Körüne İnananlar: Doğal tedavi yöntemlerine inanan hastalar, alternatif çözümler arayışında olabilirler. Maydanoz, soğan suyu içiciler gibi, doğal yöntemlere güvenerek, körü körüne bel bağlayarak etkisiz, tedavi sürecini yürütebilirler. Bazen bilimsel kanıtlanmamış, etkinliği sınırlı olan yöntemlere yönelmelerine neden olabilir. Maalesef tüm iletişim mecraları tedavilerin etkin olmadığını söylese de böyle yönelimler artarak devam etmektedir.

*** Sahte Doktor Bulucular - Maddi Zorluk Çıkarıcılar: Sahte doktor bulucular, maddi zorluk yaratanlar - bulanlar, yani tedaviye gereksiz yere maddi kısıntı uygulayanlar, tedavi sürecini olumsuz etkileyebilir. Ev, araba kredisi ödemesi, oğlanı evlendirme gibi maddi yükler altında olan hastalar, tedaviye uyum sağlamakta, iyileşmekte güçlük çekebilirler. İnsanlar sağlıklı kalmanın, mal mülk edinmeden değerli olduğunu maalesef kavrayamamaktadırlar.

Hasta olmuş ama evi var
Hasta olmuş ama oğlu evlenmiş.

Kendini, sağlığını feda ederek yaşamda hedefleri başarmak maalesef artan hızda devam etmektedir. Günümüzde oldukça yaygın durumdur. İnsanlar, zamanı, varlıklarını daha verimli kullanmak amacıyla sağlıklarını tehlikeye atabilmektedirler. Ancak, sağlığın önemi göz ardı edilmemelidir. Kaliteli yaşam sürerken sağlıklı olmak şarttır. Hayatta hedefleri başarmak önemli olsa da, sağlığımıza dikkat etmekten asla vazgeçmemeliyiz.

Tedavi hunisi süreci, hastaların sağlık sorunlarını çözmek, iyileşmede önemli adımdır. Ancak, bazı hastalar, kendilerine gereksiz yere maddi zorluklar yaratarak (3. evinin kredisini bahane göstermek, 4. çocuğunu davul zurna - yemekli evlendirmeye çalışması) tedavi sürecini olumsuz etkilemektedir (tedavi olmamaktadırlar!). Makaleyle maddi gücü – imkanı olduğu halde “ev aldık, araba aldık kredi ödüyoruzcular” şeklinde adlandırılan, doktoru gereksiz yere maddi zorluklar ile meslek icrasına sürükleyen hastaların yeteri kadar iyileşemediklerini vurgulamak istiyorum.

*** Profesöre Gidenler - İyi Doktor Deyiciler: Bazı hastalar, tedavide ünlü/ünsüz profesöre başvurma eğilimindedirler. Bunlar, “normal” doktorları, diğer sağlık hizmeti sağlayıcılarını göz ardı edebilir, hatta küçümseyebilir. Aynı şekilde, bazı hastalar, tedavi - meslek icrasının masrafları nedeniyle para talep eden doktorlardan da uzak durma eğiliminde olup tedavi sürecini menfi etkileyebilir. Uygun tedavi seçeneklerinin kaçırılmasına, hastalığın artmasına neden olabilir. Hastalar kaçırılan, kaybolan sağlığın %100 geri gelmediği konusunda yeteri kadar ikna edilmelidirler. Mümkün ise hastalar, tedavinin tamamen geri gelmeme, başarılı olmama riski olduğuna ilişkin yeterli bilgilendirme yapılarak ikna edilmelidirler.

Maalesef bazı insanlar maddi varlıklarının korunmasını sağlıklarından önemli görmektedir.

Servete Mala Mülke Yaşayanlar Sağlıklarını Feda Ediyorlar.

*** Ego, Kişisel Çıkar Çatışmaları: Hekim-hasta ilişkisindeki ego, kişisel çıkar çatışmaları, tedavi sürecini olumsuz etkileyebilir. Doktorun , hekim hasta bağı kurulmamış hastaya “sen” demesi gibi durumlar, iletişim sorunlarına yol açabilir. Aynı şekilde, bazı hastalar da doktorlarla kişisel, duygusal çıkar çatışması içine girebilirler , tedavi sürecinin etkinliğini azaltabilir. Hastalar , empati, anlayışla Hekimleri karşılamalı, iletişimde açıklık, saygıyı korumalı, kişisel çıkar çatışmalarından uzak durmalıdır. Hekim-hasta bağı, tedavi sürecinin başarısında önemli faktördür. Hastaların hekimle güven, destek temelinde ilişki kurması, tedaviye uyumlarını artırır, iyileşme motivasyonunu yükseltir. Hekimler de, hastaların duygusal ihtiyaçlarını anlamalı, hastalarla işbirliği yaparak tedavi sürecini yönetmelidir. Hasta, hekimin yönlendirmelerine uyum sağladıkça, hastada, hekimi destekleyici rol üstlendikçe, iyileşme süreci olumlu yönde etkilenecektir.

Tedavi sürecindeki zorluklarla başa çıkan, iyileşen hastalar, motivasyon kaynağı olabilirler. İyileşenlerin başarı hikayeleri, diğer hastalara umut ilham verebilir. Hekimlerin iyileşme sürecini desteklemek , başarı hikayelerini paylaşmaları önemlidir. Tedavi sürecinde karşılaşılan zorluklar, hastaların tutumları, hekim-hasta ilişkisi etrafında yoğunlaşır. Hastaların hastalıklarını kabul etme, doğru bilgilere ulaşma, maddi zorluklarla başa çıkma, kendince maddi zorluk varlığı yaratmama, doğru tedavi seçeneklerini değerlendirme konularında Hekim destek vermesi önemlidir. Tekrardan, hastaların 1001 zorlukla meslek icrası yapan Hekime empati, anlayış - etkin iletişim becerileriyle Hekimleri benimsemeleri, işlerini kolaylaştırmaları, hastanın, tedavi sürecinin etkinliğini artırır, hastaların moralini yükseltebilir, motivasyonlarını artırabilir, tedaviye olan uyumlarını iyileştirebilir.

Hekim-hasta bağı, güvene dayalı ortamda kurulmalı, hastaların iyileşme sürecine aktif katılımları teşvik edilmelidir. Etkili tedavi sürecinde, hem hastaların hem de hekimlerin sorunların üstesinden gelmede birlikte çalışmaları, destekleyici ortam oluşturmaları gerekmektedir.

Tedavi Hunisi

nde

pasif iyileşme

ye
çalışanlardan olmayın.


Tetkikler

hekimin kanaatinden

üstün değildir.


Kadın bedeninde

kronik enflamasyonun

en büyük kaynağı

vajinal akıntıdır.

Dinamik Tablo
Hastane Stresinden Uzaklık ✓ 
Özel Etkileşim ✓ 
Süre Sınırlamasız Muayene ✓ 
Mahremiyet – Gizlilik ✓ 
Hijyenik Ortam ✓ 
Teknoloji Kullanımı ✓ 
Konfor – Ferah Ortam ✓ 
Online Randevu ✓ 
3. Şahıslarla Temassızlık ✓ 
Güven – Nezaket – Zarafet ✓ 
Etik ✓ 
Tecrübe ✓ 
Profesyonel Destek ✓ 
Hasta Memnuniyeti & Sağlığı ✓ 
Fethiye’den 45′ uzaklıkta ✓ 
Dalaman’dan 10′ Uzaklıkta ✓ 
Köyceğizden 15′ Uzaklıkta ✓ 
Marmaris’den 40′ Uzaklıkta ✓ 
Muğla’dan 45′ Uzaklıkta ✓ 
Para değil

Mal mülk değil

En iyi eğitim , öğretmen değil !

Çocuğunuza bırakılacak en büyük miras şudur:

Sağlıklı

10 numara
☆☆☆☆☆ 
olacak şekilde “gebelik öncesi hazırlık + gebelik takibi + doğumunu” sağlayarak maksimum potansiyel IQ & EQ ya FETUSUN ulaştırılmasıdır.

Yani fetusu hayata 5/0 önde başlatmaktır. 

Eğer bunu sağlarsanız; sağlamak 15 – 30 bin USD civarı para harcamaktan geçer. O zeki, ahlaklı, yetenekli çocuk başarı sarmalında zirveye hemen çıkar, müthiş gelir elde eder; emekli olduğunuzda size ev araba aldığı gibi, dünyayı gezmenizde size tatil hediyeleri ayarlar. Eğer bunu yapmak yerine, 15 – 30 bin USD’ye ev, araba alabilirsiniz ama, çocugunuz sizin ölmenizi, mirasın kendisine kalmasını bekler, sonrada onu tüketerek yer yada üzerinizdeki evi ipotek göstererek iş kurar , batırır yada sürekli sizden para ister, sizde sürekli kaçar , bahane uydurursunuz…

Çıkar çatışmalarıyla berbat olmuş hayat yaşamamak için süper kaliteli bebekler doğurun.

Rahimde mikrop kaparak bitik, pert olmuş, erken doğmuş, kansızlığa, kötü rahim şartlarına ( urlu, vajinal akıntılı, kistli, varisli ) yani haşat rahimlerden eksik – vasat doğan bebeklerinizle, büyüdüklerinde “çıkar çatışmasına” girmemesi; doğmadan önce, gebelik süreci & doğumuna maddi kaynak harcanmasından geçer.
AGAÇ YAŞ İKEN, İNSAN RAHİMDE İKEN EĞİLİR.

Bebek;

Zeki doğarsa ahlaklı olur.
Zeki + ahlaklı olursa zengin olur. 
Zeki + ahlaklı + zengin olursa sana ev araba almayı bırak toplumun tamamı müreffeh olur, zenginleşir.

İnsana yani kendi kanına – canına yatırım yapmalısın yada çıkar çatışmalarıyla bomboş hayat yaşamak durumunda kalırsın.
Sana göre yatırım nedir?
Muğla Jinekolog Doktor Muayenehane

Kadın

ın,
Sonraki Nesil
lerinin (

Fetus

,

Bebek

,

Çocuk

,

Torun

) Sağlıklarını
Mutlu Huzurlu
Devam Edebilmesinin Yegane yolu,
jinekolojik Organ
ların

Rahim

,

Yumurtalık

,

Tuba Uterina Tüpler

,

Rahim Ağzı

,

Vajina

,

Vulva

gibi
organ
ların

Topyekün Sağlık

Şekil
de

Nesilden Nesile Aktarılma

sından
Geçmek
tedir.

İhmal

Edilen Her

Kadın Hastalığı

,
Zaman
İçerisinde
Çeşit Çeşit
Hastalıkların;

Romatolojik

,

Nörolojik

,

Psikiyatrik

,

Onkolojik

Hatta

Odontojenik

...

Problem
lerin
Gelişim
i İçin
Tetik
(

Tetiklemek

) Olabilir.

Sebep

,

Müsebbip

Olanın;
Kadınsal Şikayet
ler Olduğu,
Gizliden Gizliye
İşlediği Yani
Kök
enin Jinekolojik Hastalık Olduğu

Akıl

ınıza Bile Gelmeyebilir.

Tahlil

lere
%100 İnanmak
Size
Ciddi
Vakit
Para
Yaşam Süresi
Kaybettirebilir.
Basit Yöntem
+
Kolaya Kaçmak
Olan Sayfalar Dolusu
Tetkik Sonuçları
na Sakın Aldanmayın,
Tetikler Normal Çıktı
; Sağlıklıyım Diye
Körü Körüne Bel Bağlama
yın. Hekim Dışında
Hiç Bir Şey
e

%100 Güven

meyin. Özellikle Jinekolojik Hastalıkları; Kan - İdrar Tetkikleri

Başarılı

, Oranda

Tespit

Edememektedir.
Kronikleşmiş
İlgi
siz Gibi Gözüken Hastalıkların

Kök Sebep

lerinin Jinekolojik Olması Size,
Çevre
nize
Alaka
sız, Saçma Bile Gelebilir.

Dikkat

Ediniz! Jinekolojik Hastalığı Bekleterek;

Kendi Kendine

,
Zaman Tanımak
la
Vakit Geçirmek
le
İyileşme
si

Mümkün

Değildir.
Dişi
Bireyler, jinekolojik Şikayetlere;

Semptom

lara Hızlı

Adaptasyon

Evrim
i Sergilediğinden, Bunda

Toplumsal Kanıt Kuramı

da Etkin Olup

Kadınlara Özgü Hastalık

Hızlı İvmeyle

Kronik>

Olabilmektedir. Adaptasyon + Kronikleşme İnsan

Psikoloji

siyle Birleşince
Kadınsal Şikayetleri Normalleştirme
Kaçınılmaz Olmaktadır.
Baş Edilmesi Zor
Psikoloji
ye Giren
Kadınlar
Jinekolojik Hastalıkların Sebep Olduğu

Komplikasyon

ları , Hastalıkları Taşıyabildiği

Ömür

e Kadar Kendine , Ailesine Yük Edebilmektedir (Birliktelik; Adaptasyon + Kronikleşme Hastalık İçin Bulunmaz Nimettir). Sizi,

Ailenizi

, Gelecek Nesilleri Tnımladığım

Patolojik

Birliktelik

Kıskaç
lanmasından;

Hastalıklara Hamal

Durumundan Koruyacak

Tek Güç

Tecrübeli Jinekolog

İle

Yaşam Boyu

nca Sürecek

İş Birliği

Yapmaktır.

Hayat Boyu

nca Sabit Değişmez

jinekolog

Doktorunuz Olmalıdır. Böylece Tüm Kadınsal

Sağlık Bilgileri

niz Tek Elde ,

"Tek Beyinde"

Toplanacağından Size

Erken Tanı

,

Etkin Tedavi

ler Tarzında Geri Dönecektir. Sabit Değişmez Muğla Jinekolog Doktor Edinmek Başta Jinekolojik Olmak Üzere

Topyekün

Hayat Kalitesi

ni Yükseltir. Kadın

Hastane

de Hangi Jinekolog Doktor Bulunuyorsa, Rastgele

Randevu

Alma

Hatası

ndan Vakit Kaybetmeden Uzaklaşmalıdır,

Ucuz

cu Yaklaşımlar
Canınızı Sıkan
Hastalık
,
Düşkünlük
Tarzında

Bela

Olmadan; Hastanede Hangi Doktor Varsa Ona Gitme

Öğretilmiş Dürtü

sünden

Acil

iyet İle Sıyrılıp; Kendinize Sabit

Kadın Doğum

jinekolog

Doktor

Bulmanız - Edinmeniz Gerekmektedir. Ayrıca

Sabit Değişmez

jinekolog Doktor

, Günün

Önemli

Anında
Ara
yabileceğiniz,

Korku

Olmadan

Soru

Sorabileceğiniz

Utanma

Yaşam
adan

Tartışma

,

Fikir Alış Verişi

Yapabileceğiniz Muğla

Jinekolog Hekim

Mesut Bayraktar Her Daim

Telefon Arması Kadar Uzakta

Olacaktır.

Kadın Rahatsızlığı

nıza

Şifa

Çare

Deva

Bulamıyorsanız,

"Esas Temel Kök Sebep"

; Aksi
İspat
Edilene Kadar jinekolojik Olabileceğini

Hiç Ama Hiç

Unutma
yınız.

Sağlık

Değerli
dir,
Önemse
yin

Kadınsal Sorun

larınızı

Göz Ardı Etmek

Büyük Hata
dır; Masrafsız Görünen

Alışmak

,

Normalleştirmek

Basitleştirmek

Tuzak
lanmasına Kapılmayınız.

Doğru

Teşhis

Gerçek

Tedavi

için Muğla

Enİyi

Jinekologlar Arasında Olan

Kadın Doğum Uzmanı

Mesut Bayraktar

Özel Muayenehane De
Kadirşinas
Hastalarını Bekler;

Klinik

İçerisinde
Ultrason
Kolposkopi İncelemesi
Sıvı Bazlı Servikal Smear
Yapılmaktadır.

Muayene Olmak

İyi
Başlangıçtır.
Bugün

Tedavi Olmak

İçin
Adım At
ın. Ömür Boyu Devam Edecek

Hekim Hasta Bağı

Geliştirmek
amacıyla

WhatsApp: 05467740159

Vasıta
sıyla
İletişim
e Geçerek

Jinekoloji

Bilim

Dalına

Kendini Adamış

Meslek Ustası

Olan jinekolog
Operatör
Dr. Mesut Bayraktar'a Muayene Olarak
Tanış
abilirsiniz.

Özel

Muayenehane

m

Otele En Yakın

Kadın Doğum Doktor
Konum
undadır.

Vajinal Ultrason

Miyom

Polip

Kist

Kürtaj

Rahim Kanaması

Vulvar Distrofi

Mantar

Vajinal Akıntı

Kolposkop

HPV Siğil

Gebelik Bulantı Kusması

Muğla Kadın Doğum

Düşük Riski

Kısırlık İnfertilite

Orgazm Bozukluğu

Jinekolog Mesut Bayraktar

Riskli Gebelik Takibi

ayrıntılı ultrason

detaylı ultrason

Yumurtalık Kisti

liken planus skleroz Vulva distrofi

Gizli Evlilik Dışı

İstenmeyen Gebelik kürtaj

Rahim İltihabı

PID

Sürekli

Tekrar Eden

vajinal kaşıntı mantar

vajinal kötü koku

Menopoz Renovasyon Gençleşme

orgazm Aşısı

Vajina Genişlemesi

Vajinadan Ses Gelmesi

Rahim Sarkması

idrar kaçırma

Kolposkop

HSV

LSIL

HSIL

Konizasyon

HPV

Rahim Ağzı Yırtığı

Vajinal Kanama

Servikal Ektropiyon

Bel Ağrısı

Kronik Mantar

Sorunlarınızda
Tedaviye Giden Yol
u 1 (Bir)

muayene

Başlat
ır.

Kadın sağlığını koruma

,

hastalıkları iyileştirme

misyon

una Sahibim ;

Rahatlık güvenlik önceliğimdir

.
Hastayla bireysel ilgilenmek
,
hastaya uygun tedavi
plan
ları sunarım. Muğla 'da bulunan
modern özel muayenehane
m
konforlu ortam
sunar.

Ortaca

Göcek

Dalyan

Dalaman

Köyceğiz

Marmaris

Fethiye

Muğla Kadın Doğum Özel Muayenehane

Beşköprü Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No:62 Kat: 3 Daire:5, Muğla, 48600, Türkiye

Jinekolog Doktor Mesut Bayraktar

Beşköprü Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No:62 Kat: 3 Daire:5 Ortaca, Muğla, 48600, Türkiye
+905467740159
 1. Genital Hijyensizlik Genetik Hijyeni Bozar. 2023
 2. Herkes Hasta Olur; Herkes En İyi Hekim İster. 2022
 3. Kadın Hastaysa Evde Huzur Yoktur. 2020
 4. Jinekolojik Hastalık Başka Hastalığı Tetiklemiş İse Buna Yüksek Riskli Jinekolojik Hastalık Denir. 2020
 5. Kadın Hastalığını Kabul Etmiyorsa Evde Dirlik Yoktur.
 6. Gebelikte Tasarruf(Kısıntı) Olmaz. Gebelikte Mal - Mülk Feda Edilir.
 7. Kadın Hastaysa Kök Sebep Aksi İspat Edilene Kadar Jinekolojiktir.
 8. Gebelik Fizyolojik Dönem DEĞİLDİR. Gebelik Hastalık – Ölüm Riski Barındıran Olağanüstü Dönemdir. Tecrübeli , Öngörüsü Açık Hekime Teslimiyet Gerektirir. 2018
 9. Gebelik Hastalıkları, İhmal Edilmiş Jinekolojik Hastalıkların Komplikasyonudur.
 10. Gebelik Hastalıkları; Tanısı Konulmamış Jinekolojik Hastalıklardır. MB, 2016)
 11. Gebelikte Kazanılacak 1 Puan IQ, Bebeğinizi Başarı Sarmalında Üstlere Taşır.
 12. Enfeksiyonla Gezmeyi ''Sorun Görmeyen'' Gebeyi En Mükemmel Sağlık Sistemi Bile Koruyamaz.
 13. Rahim; Dayanan - Sabreden - Kolaylık Gösteren - Halden Anlayan Organ Değildir.
 14. Sıfır Vajinal Akıntı Sağlıktır. MB, 2016
Muğla İli
Bilgi Değer
Ülke Türkiye
İl Muğla
İlk Yerleşim MÖ 2. binyıl
Koordinatlar 36.838769862880554, 28.76508732000861
En Alçak Nokta 0 m (0 ft)
Zaman Dilimi UTC+03.00 (TRS)
Posta Kodu 48XXX
Alan Kodu 252
ISO 3166 Kodu TR-48
Plaka Kodu 48
Bağlı Olan İlçeler: Bodrum, Dalaman, Datça, Fethiye, Kavaklıdere, Köyceğiz, Marmaris, Menteşe, Milas, Ortaca, Seydikemer, Ula İlçesi

Rudolf Virchow; Louis Pasteur, Robert Koch savundukları; hastalıkların mikrop teorisine inanmıyordu. Hastalıkların, dış patojenlerden değil, hücrelerin İçindeki anormal faaliyetlerden kaynaklandığını öne sürdü. Aynı zamanda Max Gerson'da Hastalık gelişmeden önce metabolik bozulmanın başladığını kitabında yazmıştır.

Mesut Bayraktar ekolleri birleştirerek modifiye ederek meslek İcrasında bulunmaktadır. Tıbbın Papa'sı Virchow'unda haklı olduğunu vurgulamaktadır.

Sıfır Vajina Akıntısı Sağlıktır. [1]

Kadın Hasta İse Evde Huzur Yoktur

Kadın Hasta İse Kök Sebep Aksi İspat Edilene Kadar Jinekolojiktir.