WhatsApp Search
Mesut Bayraktar - Muğla Kadın Doğum Beyaz Elli Logo
Kadın Hastalığını Yok Saymak, İnkar Etmek Sadece Size Zarar Vermez !
Sıfır Vajinal Akıntı Sağlıktır
Ömür Hayatı Boyunca Vajinal Akıntı Ile Yaşamış Birisi, Aynı Vajinal Akıntı Ile Yaşayan Bir Jinekolog Doktora Denk Gelince; Vajinal Akıntının Normal Olduğu Artık Kişinin Mutlak Değişmez, Inkar Edilemez Gerçekliği Oluyor.Kadın Hastalıkları Çok Hızlı Kronikleşebilmektedir.

Asemptomatik Vajinal Akıntı – Ilık Ilık Enflamasyon

Asemptomatik vajinal akıntı, bazen fark edilmeden, herhangi belirti olmaksızın ortaya çıkabilen bir durumdur. Bu yazıda, asemptomatik vajinal akıntının nedenlerini ve yönetimini ele alıyoruz.
embryo histopathological section anne rahiminde etkilenmek bebeğin sağlığı Muğla kadın doğum -2
Bu Aşamada Bozulmayı Sadece Anne Engeller, Engellettirir. Malesef Bu Konuda %95 Başarısızlık Vardır.

Küçük Görülen Devasa Problem: Asemptomatik Vajinal Akıntı

Subakut, belli belirsiz, ılık ılık devam eden asemptomatik vajinal akıntının sebep olduğu bir enfeksiyondur, rahatsız etmez, normal gibi hissedilir. Böyle bir durum olduğundan, artık bu süreç normalleştirilir. Tam anlamıyla Platon’un mağara alegorisindeki zincirlenmiş mahkum durumu oluşur. Vajinayı biraz tanıyalım.

Vajina, kadının en mahrem, en değerli organlarından biridir.


Vajina, ömür boyu gizlenerek korunur, bazı toplumlarda açıkça göstermek bile suç sayılabilir, hatta hapis cezasıyla sonuçlanabilir. Sosyal baskılar, vajinanın göz ardı edilmesine – ihmal edilmesine yol açan “gizleme dürtüsü” oluşturur. Ancak, gizleme dürtüsü tedavi sürecini zorlaştırabilir, sağlığımızı riske atabilir. Gizleme dürtüsünün etkisiyle; vajinanın hastalıkları da gizlenir.

 • Gizlenen normalleştirilir ve kronikleşir.
 • Asemptomatik Vajinal Akıntı = Vajinanın Hamal Olduğu Hastalıktır
Neyse ki, sabit jinekolog hekimle çalışarak vajinal sağlıksızlık sorunlarından kaçınmak mümkündür.
 • Ben, sürekli olarak vajina konusunda bilgi edinmeye, uzmanlaşmaya devam eden profesyonelim. Vajinal akıntı, muazzam derecede karmaşık nedenlerin toplanarak oluştuğu; karmaşık denklemin sonucudur. Basit bitkisel çözümlerle vajinal akıntıyı aşmak, kendine şifa arayanların çabalarını gördükçe içimde huzursuzluk oluşuyor.
 • Unutmayın, sizin için buradayım, vajinal sağlığınızı önemseyen jinekolog olarak, size en iyi teşhis – tedavi yöntemlerini sunmak için elimden gelenin en iyisini yapacağım. Size sağlıklı jinekolojik yaşam sunmak için sürekli olarak güncel gelişmeleri takip ediyor, en son teknikleri kullanıyorum.
Genital sağlık, genel sağlıktan değerlidir.


Vajinal sağlık”; hayati öneme sahip konudur, sizin içinVajinal sağlık” muazzam derecede değerli hazine olarak kabul edilmelidir. Kendinizle sevdiklerinizle mutlu huzurlu yaşayabilmek için sabit değişmez jinekolog hekimle düzenli iletişimde olmanız”Vajinal sağlık” nedeniyle önemlidir. Unutmayın, vajina sağlığı; mutluluğunuzun, huzurunuzun, konforunuzun temel parçasıdır. Vajina sadece cinsel ilişkide fonksiyonu olan + regl sırasında, doğum esnasında transport görevi olan basit organ değildir.

Vajina

 • 65 ile maksimum 100cm2 yüzey alanına sahip organ olup;
 • 70kg, 170cm boyunda ki kadının; 1,81m2 vücut yüzey alanının 1/181 idir.
1/181 olmasına karşın ihmal edilen vajinal sağlık; canınızı 181 defa sıkacak kuvvettedir. Vajinal flora hızlı şekilde patojenik floraya evrilip kronikleşebilmektedir. Unutmayınız patojene kaymış vajinalar; şeffaf, beyaz, yumurta akı gibi de akabilir, hatta kokmayabilir de!


Kısacası, vajinal sağlığınızı önemseyin, sabit değişmez jinekolog hekimle çalışın, hayatınızı, genital sağlığınızı güvence altına alın. Kendi sağlığınıza verdiğiniz değer, sizin için en değerli olanın korunmasına yol açacaktır.

Logo tasarımında kadın genital sistemi sembolü olan uterus ortada yer almaktadır. Uterus sembolünün kırmızı renkte olması, önemli olduğuna yönelik vurgu yapmak için tercih edilmiştir.

Rahim içinin, rahim kanalının dış ortamla bağlantısı, beyaz zeminle entegre olması, çevremizin, kendimizin, ailemizin temizlik + hijyenik durumunun rahimimize de etki ettiğini vurgulamak içindir.

İki adet elin avuç içinde olması, avuçlarda kadın genital sisteminin yer alması, jinekolojiye olan ilgi - alakayı, geleceğimizi etkileyen faktörleri temsil eder. Aynı zamanda tasarım, sonraki nesillerin kaderini, sağlığını - kendi sağlığımızı belirleme gücünün bizde olduğunu vurgular.

Tasarım, jinekolojik sistemin önemli rol oynadığına dikkat çekmektedir.
Geleceğiniz Sizin Elinizde; Muğla Kadın Doğum Jinekolog Operatör Doktor Mesut Bayraktar Özel Muayenehanesi

Adet döngüsü sırasındaki vajinal akıntı türleri

Adet döneminiz boyunca

:
Adet sırasında kırmızı veya kahverengi kanlı deşarj (akış) normaldir – rahminizin iç astarı olması gerektiği gibi dökülüyor. Bazı kadınlar ayrıca düzensiz adet dönemleri veya dönemleri arasında lekelenme yaşayabilir. Yedi günden fazla aralıksız kanamanız varsa veya her saat başı ped – tampon değiştirmeniz gerekiyorsa tecrübeli jinekolog tarafından kontrol edilmesi gereken anormal derecede aşırı kanamadır.

Adet sonrası

:
Adetinizden hemen sonra bir miktar lekelenme olabilir fakat bu her zaman doğru değildir. Uzamış lekelenmeniz varken, yavaş yavaş akıntı miktarı artıyorsa; sarı, bulutlu veya yapışkan kıvamda beyaz şekle geliyor ise , eşlik eden koku belirmeye başlamış ise (koku olmayabilir de) vajinal flora bozulmaya başlamış ve tecrübeli jinekolog tarafından kontrol edilmesi gereken durum oluşmuş demektir. Asemtomatik vajinal akıntı konusunu okumanızı tavsiye ederim.

Yumurtlama öncesi

:
Vücudunuz daha fazla östrojen ürettiği için servikal mukusun kimyasal yapısı değişir, hafif sulu olmaya , servikal mukusun tiksotropizmi artmaya başlar. Çünkü östojen hormonu damarlanmayı artırmaktadır. Yumurtlama döneminde servikal mukus genellikle ince – elastiktir, genellikle -gebe kalmaya müsait anda olduğunuzu gösterir. Eğer olması gereken servikal mukus yumuşaması olması gerekenden fazla ise, vajina içerisine fazla miktarda mukus deşarj oluyor ise sizde servikal kanal yetmezliği yani servikal mukus kaçağı olduğunu da gösterir. Fazla servikal mukusun vajina içerisinde olması vajinal florayı bozacak; vajinal nemliliği çeşitli renk renk vajinal akıntıya evriltecektir. Yine tecrübeli jinekolog tarafından kontrol edilmesi gereken durum oluşmuş demektir.

Yumurtlama

:
Yumurtlama, adet döngünüzün tam ortasındaki aşamadır. Yumurtalığınızdan genellikle bir yumurtalıktan bir tane yumurta salınır, salınan folikül fallop tüplerinizden aşağı doğru ilerlemeye başlar. Yumurtlama sırasında artan östrojen düzeylerinin neden olduğu etkiyle vajina içerisine transüdasyon ile damarlardan sıvı sızmasıyla (transüdasyon) nedeniyle vajinal nemlilik daha fazla olur; berrak + sulu + bol miktarda bulunur, ama vajina dışarısına akacak şekilde asla değildir. Vajina sızdıran, akan bir organ değildir. Bazı kişilerde yumurtlama döneminde pembe veya kahverengi gibi görünen lekelenmeler görülür. Bu subklinik (asemptomatik) enfeksiyonun yani vajinal flora bozulmasının işareti olabilir. Yine tecrübeli jinekolog tarafından kontrol edilmesi gereken durum oluşmuş demektir. Vajina ne kadar hassas değil mi!, Unutmayın! vajinadan bir şeyler dışarı akıyorsa vajinal floranız bozulmuş, hasta olmuşsunuz demektir. Asemtomatik vajinal akıntı konusunu okumanızı tavsiye ederim.

Yumurtlama sonrası

:
Yumurtlamadan sonra vajina epitelinin üzerindeki nemliliğin rengi değişebilir, kıvamı daha yoğun olabilir. Hafif yapışkan hale gelir, bunda daha fazla yapışkan sürüntü varsa yani vajina epiteli üzerinde biyofilm oluşmuş ise vajinal floranız yine bozulmuş, hasta olmuşsunuz demektir. Asemtomatik vajinal akıntı konusunu okumanızı tavsiye ederim.

Menstrüasyondan bir veya iki gün öncesinde

, azalmış östrojen düzeylerine bağlı olarak, damarlardan geçen transüdasyon azaldığı için + kısmi hipoksi oluştuğu için vajinal otofaji artar, eğer bu otofajinin baş edebileceğinden fazla mikroorganizma yükü var ise vajinal flora içerisinde genellikle çok az bir flora bozukluğu şeklinde akıntı olabilir. Eğer vajinal biyofilm taşması iç çamaşırınızı kirletmeye başlamış ise, koku oluşmaya başlamış ise, beliniz ağrıyor ise yine tecrübeli jinekolog tarafından kontrol edilmesi gereken durum yani aşikar vajinal flora bozukluğu oluşmuş demektir. Yapacak bir şey yok, vajinal flora çok hassas !

Kahverengi Vajinal Akıntının Renkleri ve Tutarlılığı

Açık kahverengi vajinal akıntı

Bu, regl kanına karışan vajinal akıntıdan (yani vajinal flora bozukluğundan) kaynaklanır. Unutmayın regl kanamasının az az gelip, geç başlaması vajinal florayı bozmakta, vajinal nemliliği; vajinal biyofilme, devamında vajinal akıntıya evriltmektedir. Bundan dolayı tecrübeli jinekolog tarafından kontrol edilmeniz gereklidir.

Koyu kahverengi vajinal akıntı

Bu, büyük ihtimalle regl döneminde meydana gelir. Tam – yoğun şekliyle gelen regl kanı ile vajinal akıntı (bozulmuş – hasta olmuş vajinal flora) birleştiğinde; bu iki karışım vajinanızdan çıkıp açık hava ile temas ettiğinde oksitlenen kan nedeniyle koyu kahverengi akıntı görülür.

Siyah vajinal akıntı

Vajinadan akan – sızan kanın rengi siyahsa, özellikle aşırı adet kanamasının işareti olabilir. Ancak keskin koku varsa veya aşırı ağrı veya rahatsızlık hissediyorsanız (normal adet sancılarınızın dışında), bu cinsel yolla bulaşan enfeksiyonun (STI), kronik rahim iltihabı, doğum hasarı, emmet yırtığı, servikal ektropiyon, veya kanser gibi nadir fakat ciddi sağlık sorununun işareti olabilir.

İnce, Kalın ve Topaklı Kahverengi Vajinal Akıntı

Menstrüasyon sırasında vücudunuz, uterus iç zarını atar – döker ve sonuçta, kan, mukus, endometriyal servikal hücrelerin karışımı oluşur. Bunun anlamı, adetinizin her günü regl olma kıvamınızın biraz değişebileceğidir. Bazı günlerde ince ve sulu, bazılarında ise kalın – topaklı olabilir. Parça parça regl olma, ciğer gibi parçaların gelmesi, löp löp büyük parçaların düşmesi hem vajinal floranızın bozulduğunu (hasta olduğunuzu) hem de üst kısımların yani rahiminde hasta olduğunu düşündürür. Bundan dolayı tecrübeli Muğla jinekolog tarafından kontrol edilmeniz gereklidir.

Vajinal florada bulunan mikroorganizmalar şunlardır:
* Laktobasil
* Staphylococcus
* Streptococcus
 • Gardnerella
 • Bacteroides
 • Escherichia coli
 • Candida
 • Mobiluncus
 • Peptostreptococcus
 • Prevotella
 • Mycoplasma
 • Ureaplasma
 • Fusobacterium
 • Porphyromonas
 • Atopobium
 • Dialister
 • Eubacterium
 • Finegoldia
 • Leptotrichia
 • Megasphaera
 • Shuttleworthia
 • Anaerococcus
 • Aerococcus
 • Gemella
 • Corynebacterium
 • Actinomyces
 • Mobiluncus
 • Varibaculum
 • Parvimonas
 • Sneathia
 • Myroides
 • Rothia
 • Capnocytophaga
 • Veillonella
 • Lachnospiraceae
 • Ruminococcaceae
 • Christensenella
 • Streptomyces
 • Microbacterium
 • Rothia
 • Actinomycetospora
 • Propionibacterium
 • Clostridium
 • Megasphaera
 • Selenomonas
 • Pseudomonas
 • Comamonas
 • Chryseobacterium
 • Sphingomonas
 • Acinetobacter.

Bu liste, vajinal florada bulunan mikroorganizmaların sadece az kısmını içermektedir, kadından kadına farklı olabilir. Vajinal mikrobiyomda, 1 gram vajina örneğinde yaklaşık 107 – 109 mikroorganizma hücresi bulunabilir.

Kontrol dışına çıkmış kadın genital sistemi hastalık üretir, hastalıkları tetikler - Muğla kadın doğum
Laktik asit ve laktobasiller ile daha fazla bilgi için burayı da okumalısınız.

Asemptomatik (Sinsi – Gizli) Vajinal Akıntı


Asemptomatik terimi, hastalığın belirgin semptomlar – işaretler göstermeksizin var olduğunu ifade eder.

 • Asemptomatik vajinal akıntı, kadınlarda ortaya çıkan vajinal akıntının belirgin şekilde belirti, semptom göstermeksizin meydana gelmesidir.
 • Genellikle vajinadan gelen akıntı miktarı, görünümü kadınlara; şikayet , rahatsızlık, huzursuzluk yapmadığı için normal gelebilmektedir .

Asemptomatik vajinal akıntı, çoğu klasik kaynakta, klasik tıp kitabında normal fizyolojik süreç olarak kabul edilebilir. Vajinanın doğal florası, hormonal değişiklikler, ovulasyon dönemleri gibi faktörler nedeniyle vajinadan akıntı gelebileceği yazılmaktadır. Bunlara bağlı olarak hafif , berrak, şeffaf, yumurta akı gibi, kokmayan, kaşıntı yapmayan akıntı ortaya çıkabilir şeklinde cümleler liberal şekilde kullanılmaktadır. Böyle durumlarda, vajinal akıntı; berrak, beyaz, yumurta akı kıvamı renginde olabilir, hoş olmayan koku veya kaşıntı gibi belirtiler eşlik etmez. Fakat asemptomatik vajinal akıntının normal kabul edilmesi, önemli bilgilere sahip olmadan sağlığınızı riske atabilir.

Biraz fizyolojiyi olması gereken şekilde açalım, açıklayalım.

Ovulasyon sırasında servikal mukusun viskositesi, pik yapan östrojen nedeniyle azalmaktadır. Buda mukusun yumuşamasına, sağlıklı spermler için kanallar oluşmasına neden olur. Fakat kanalların sayısı fazla değildir, amaç sperm rekabetini öne çıkarmak; anomalili, verimsiz spermleri kör kanallara (çıkmaz sokaklara) yönlendirmektir. Yani ovulasyonda eğer servikal mukusun vajina içerisine, vajinal akıntı yapacak (vajina flora dengesizliğine neden olacak) kaçış (servikal kanal yetmezliği, servikal kanal reflüsü ) varsa, işte bu fizyolojik olaya dayanarak, patolojik silsileleri önemsememek, kronikleştirmek tıbbın içine düştüğü derin kuyudur.

Ek olarak servikal mukus östrojen tarafından direkt akan, akıcı formata gelmemektedir. Pik düzeydeki östrojen tarafından mukusun yumuşaması, gerçekten akışkan olması için yeterli değildir. Cinsel ilişkiye de ihtiyaç vardır. Penisin koit esnasında belirli frekanslar ile serviksi uyarması, titreştirmesi servikal mukusun tiksotropik özelliğini aktive etmektedir.

Yani pik östrojen + Ovulasyon + koite sek önder servikal tiksotropizm nedeniyle çok kısa süreliğine, vajinal flora PH değeriyle uyumsuz olacak olan servikal mukus üst vajinaya taşar (akar demiyorum taşar ama akma yok!). Serviks uteri vajinayı besleyen, nemlendiren, yağlandıran amaçta – görevde değildir. Bazı hastalarda, ki bunların azımsanmayacak kısmında servikal anatomide deformasyonlar – bozulmalar vardır, belirttiğim taşma olayı “akma – akış” şeklinde olursa, işte kadınların başına bela olmaktadır.

Çünkü vajina; servikal mukusu sevmiyor. Hatta vajina regl kanamasını da sevmiyor, vajinanın en güçsüz, hastalıklara meyilli olduğu dönem regl esnasındaki kan pasajıdır. Buradan aleni şekilde belirtiyorum; vajina içerisinde fazladan bulunacak 1 damla (ki bunun içinde 10 milyona varacak kadar mikroorganizma olabilir) fazla kan , 1 damla fazla servikal orjinli mukus, beyin parankimine olacak kanamadan daha tehlikelidir.

Vajinanın en asidik bölgesi, serviks veya rahim ağzı etrafındaki bezler tarafından üretilen bazik nitelikteki servikal mukusun biriktiği sülük kutusu (servikal kanala verilen isim, leech box) olarak adlandırılan bölgedir. Buradaki pH değeri, vajinanın geri kalan kısmına göre daha düşüktür, yaklaşık 3.8 ila 4.5 arasındadır. Bu asidik ortam, zararlı bakterilerin çoğalmasını önlemeye ve doğal bakteriyel floranın korunmasına ve de serviksden gelen bazik sekresyonu tamponlamaya yardımcı olur. Böylelikle “vajinal flora hemostazı” dengede kalır. Fakat vajinal floranın, vajinofilik laktobasil dominansının (D-laktik asit üreten floradır) bozulmaya, instabiliteye aşırı meyilli, hassas , nazlı olduğunu da vurgularım.

Dünya üzerinde birçok farklı Lactobacillus türü vardır. İsimleri lactobasil ama birbirlerinden farklıdır. Tam sayıları kesin olarak belirlemek zordur, ancak araştırmacılar tarafından şimdiye kadar tanımlanmış yaklaşık 400’den fazla Lactobacillus türü olduğu tahmin edilmektedir. Bunların çoğu, insan ve hayvan bağırsakları, süt ürünleri ve fermente gıdalar gibi birçok farklı ortamda bulunabilir. İnsanlarda yaklaşık 10-12 farklı Lactobacillus türü bulunmaktadır. Bunların arasında en sık rastlananlar L. crispatus, L. jensenii, L. gasseri, ve L. iners‘tir. Ancak sayı değişkenlik gösterebilir, kadınlar arasında da farklılık gösterebilir. Kadın vajinasında bunlardan 1 -2 tanesi baskındır. Yoğurt, sirke yapımında kullanılan laktobasil farklıdır; bunları vajinaya sürerseniz maalesef vajinal akıntı yaşayacaksınız. Çünkü bunlar D değil, L laktik asit üreten laktobasillerdir. Aynı şekilde rektumda bulunan laktobasillerde farklıdır, eğer vajinal floranızdaki laktobasil kalitesini yitirir iseniz, rektal laktobasiller vajinanızı domine etmeye başlayacaktır (rektovajinal shift). Jinekolojik problemler dışında diğer problemleriniz artacaktır.

Laktik asit, birçok canlıda mevcut olan organik asittir. Laktik asit birçok metabolik süreçte ortaya çıkar, özellikle vücutta glikozun enerjiye dönüştürülmesi sırasında üretilir. Laktik asit, en yaygın olarak L(+) laktik asit olarak adlandırılan izomerdir.

D-laktik asit, D(+) sterioisomerik yapıdaki laktik asittir. Bu izomer, bazı bakteri türleri tarafından üretilir ve vajina, bağırsak florasında bulunur. İnsan vücudu D-laktik asit üretmez.

L-laktik asit ise, L-laktik asit olarak da bilinir, en yaygın olarak insan vücudunda üretilen izomerdir. Spor yaparken kaslar tarafından üretilir, kan dolaşımına karışır. Ayrıca bazı gıdalarda, özellikle yoğurt, turşuda, L-laktik asit fermantasyonu yoluyla da üretilebilir.

Vajina yapısal yüksek yoğunluğu nedeniyle nemliliğini sürekli şekilde kandan transüdasyon ile sağlar.(kan az yoğun, vajina lümeni çok yoğun)

Osmolarite, 1 litre solüsyon içerisindeki çözünmüş partiküllerin miktarı olarak tanımlanır.

Vajinanın osmolarite değeri 370±40mOsm/kg olarak bildirilmiştir. 1 kadın siklusunda vajinanın osmolarite değeri 300–480 mOsm/kg arasında dalgalanabilir. Progesteronun arttığı dönemlerde yükselmekte ve mensin başlaması ile düşmektedir. Normal serum osmolaritesi 275-295 arasıdır. Görüldüğü üzere vajina kandan daha yoğun formdadır. Bu yüksekliğe ortamda bulunan laktik asitin (110 mOsm/kg) neden olduğu ifade edilmektedir. Yani vajinadan laktobasiller çekilirse vajinanın osmalaritesi düşeceğinden hem kuruması artar hem de patojenik flora dominant olur.

Vajina çeşitli hipoosmolar (300 ün altı) veya hiperosmolar(1200 ün üstü) nemlendiriciler veya kayganlaştırıcılara maruz kaldığında mukoza bütünlüğünü 24 saat içerisinde kaybetmeye başlayabilmektedir. Hiperozmolal kayganlaştırıcılar – nemlendiriciler daha fazla epitel hasarına neden olmaktadır. Özellikle gliserol ve propilen glikol içerikli olanlar vajinal epiteli daha fazla hasarlamaktadırlar.

Sağlıklı vajinal floradaki Lactobacil türlerinin %96’sı H2O2 üretir (L. jensenii , L. vaginalis’in en yüksek H2O2 seviyelerini üretir). Laktobasiller katalaz (-) dir.(Katalaz H2O2 yi parçalar )

Ayrıca Katalaz enzimi asidik çevrede çalışmaz, katalaz enziminin çalışabilmesi için pH nın 6,8 – 7,0 ler de olması lazımdır.


Asidik ortam katalaz üreten bakteriler için otomatikman uygunsuzdur. Yani vajinal flora bozulduğunda; Laktobasiller dışında, Katalaz üreten bakteriler baskın olduğunda, H2O2 üretimi olmayacağından, üretilenlerde yıkılacağından , ortamda oksijen , CO2, … fazlaca birikeceğinden enfeksiyonlar baskınlık kazanacaktır.

Katalaz enzimini üreten enfeksiyon etkenleri;
 • Kandida albikans
 • E.coli
 • H.pylori başta olup bunlar kadınlarda sıklıkla hastalıklara neden olan , vajinal flora bozukluğunda florada baskınlığı artan mikroorganizmalardır
Diğer vajinal Lactobacillus türlerinden farklı L. iners‘in bakteriyel vajinoza duyarlı disbiyotik vajinal topluluklarda baskın olduğu gözlemlenmiştir.
 • BV’li kadınlardan ( vajinal florası bozulmuş kadınlarda) elde edilen laktobasillerin %’6 si H2O2 üretiyor.
 • Bununla uyumlu , en sık bozulmuş vajinal mikroflora ile ilişkilendirilen Lactobacillus iners zayıf H2O2 üreticisidir. dolayısı ile patojenler vajinal florada baskınlık kazanır.
vajinal akıntı kaşıntı yanma batma zonklama tedavisi Muğla kadın doğum doktoru

Asemptomatik vajinal akıntı başka sağlık sorunlarınca tetiklenirse kronikleşerek PID, nabouth kistine, dış gebeliğe, miyomlara, polip miyoma neden olabilir
Tedavi candır, krem heyecandır. Vulva cildine kaşıntı önleyici kremler sürerek hasta edip, başınıza bela almayın.
Vajina Bu şekilde Akmaz. Bu Vajinanın Kendi Kendini Akarak Temizlemesi Şeklinde Bir Mekanizması Olmayıp; Yukarıda Görülen Durum Temizleme Mekanizmasının Aşılması Durumudur. Vajinal Epitel Mukus Üretemez !, Öyle Bir Yeteneği - Organeli Yok !

Vajina Bu Şekilde Akmaz. Bu Vajinanın Kendi Kendini Akarak Temizlemesi Şeklinde Bir Mekanizması Olmayıp; Yukarıda Görülen Durum Temizleme Mekanizmasının Aşılması Durumudur. Vajinal Epitel Mukus Üretemez !, Öyle Bir Yeteneği – Organeli Yok !

vajina mukus üretmez

Eğer vajinada goblet hücresi olsaydı aynı sindirim sistemindeki gibi metaplazik olayları görürdük. Vajinal mukus (aslında nemlenme, vajinanın yoğunluğunun fazla olduğunu hatırlayın), vajina duvarında yer alan epitel tarafından, kan damarlarından geçerek sızan film şeklinde sıvıdır. Östrojen hormonunun etkisiyle vajina duvarının üst tabakasında bulunur. Bu sızıntı, vajinayı nemlendirir, bakteri ve diğer mikroorganizmaların vajinaya invazyonunu önleyen mekanik bariyer görevi görür. Vajinal nemlenme ayrıca cinsel uyarılma sırasında vajina içindeki kayganlığı arttırarak cinsel ilişkiyi daha rahat hale getirir.

Vajinal epitel üzerindeki ince nemlenme veya film (biyofilm değil!) tabakanın parçalanması ve epitelin restorasyonu, L-laktik asit tarafından sağlanır.

L-laktik asit, vajinadaki doğal floranın ürünüdür. Asiditenin korunmasına yardımcı olur. Ayrıca zararlı bakteri ve mantarların büyümesini engelleyerek vajinal enfeksiyonlara karşı koruyucu rol oynar. Bu vajinal epitel üzerindeki film tabaka ( biyofilm değil !) , D-laktik asit üreten bakteriler için bir besin kaynağıdır. Laktobasillerin bir kısmı bunu fermente ederek L-laktik asit üretirler.

Dolayısıyla, vajinal nemlilik – transüdasyon filminin, servikal mukusun parçalanması L-laktik asit ile ilişkilidir. Epitelin ürettiği L-laktik asit vajinal mukozasın reperasyonunu sağlarken; bakterilerin ürettiği L-laktik asit asiditeyi sağlar. D-laktik asit ise dengeyi sağlıyor gibi görünmektedir.

Vajina epiteli, L-laktik asit üretir. L-laktik asit, D-laktik asitten farklı olarak, insan vücudunda daha yaygın olarak bulunur ve biyolojik olarak daha aktiftir. Vajinal pH seviyesinin düşük kalmasını , epitelin restoratif sürecinin stimulasyonunu sağlayarak, zararlı bakterilerin üremesini engelleyerek, vajinal sağlığı koruyarak önemli role sahiptir.

Laktik asit, D ve L izomerlerinden oluşan karışımdır. Vajina epiteli, L izomeri üretir.

Vajinada bulunan bakteriler arasında en fazla D-laktik asit üreten bakteriler, üreme koşullarına bağlı olarak değişebilir. Ancak genellikle Lactobacillus crispatus türü bakterilerin D-laktik asit üretiminde diğer türlere göre daha etkin oldukları bilinmektedir.

L -laktik asit üretimi fazla olan laktobasil dominant vajina florasına sahip kadınlarda MMP’lardan MMP (Matrix Metalloproteinases) – 6 nın daha fazla aktive olduğunu, bunun hem servikal mukusun instabil olmasını (parçalanmasını artırdığını) hem de vajina lümenindeki nemlilik katmanının dejenere olduğu literatürde yazılmıştır. Özellikle gebelik komplikasyonları ile ilişkilendirilmiştir. Vajina için en iyi laktobasil florası D-laktik asit dominant (vajinofilik) üretendir. Vajinaya yoğurt – sirke tatbik edilmesinde L-laktik asit dominansı yüksek olan fekofilik laktobasil bakterilerin artırıldığını vurgulamak isterim

Vajina, östrojen ve progestojen hormonlarının etkisiyle ürettiği maddelerle kendini koruyan ve nemli tutan yapıya sahiptir.

Vajinanın ürettiği bazı maddeler kabaca şunlardır:

Glikojen:

Vajina içindeki epitel hücreleri tarafından salgılanan glikojen, laktobasiller tarafından asit üretimi için kullanılır ve vajinanın doğal pH seviyesini korumaya yardımcı olur.

Laktik asit:

Vajinadaki laktobasiller tarafından üretilen laktik asit, vajinanın asidik pH seviyesini koruyarak zararlı bakteri ve mantarların üremesini engeller.

Amino asitler:

Vajinadaki bazı amino asitler, zararlı bakteri ve mantarların büyümesini engelleyici özelliklere sahiptir.

Spermidin:

Spermidin, insan spermi tarafından da üretilen bir poliamindir ve vajinada doğal antibiyotik görevi görebilir.

Skualen:

Skualen, vajinadaki nemliliği korumaya yardımcı olan bir yağ asididir.

Hiyaluronik asit:

Hiyaluronik asit, vajinanın doğal nemliliğini koruyan bir polisakkarittir. Vajina içindeki hyaluronik asitin molekül ağırlığı farklı çalışmalarda farklı sonuçlar vermekle birlikte, genellikle ortalama 2,5 – 4 milyon dalton olarak bildirilmektedir. Vajinada bulunan hyaluronik asitin toplam miktarı kadınlardan kadınlara değişebilir ve tam olarak belirlenmemiştir. Ancak, bazı çalışmalar vajinada yaklaşık 10-20 mg/g kuru ağırlık hyaluronik asit bulunabileceğini göstermektedir. Yine de, bu değerler farklı kadınlarda farklılık gösterebilir.

Fosfatidilglicerol:

Fosfatidilglicerol, vajinal epitel hücrelerinin hücre zarı bileşeni olan bir fosfolipittir ve vajinadaki nemliliği korumaya yardımcı olur.

Vajina çok çeşitli maddeler üretebilir, sadece yukarıdakileri üretmez. Sadece yukarıdakileri üretir diyemeyiz.

Vajina çok çeşitli maddeler üretebilir
Vajina çok çeşitli maddeler üretebilir
Genital hijyensizlik, genetik hijyeni bozar.

VAJİNA; Akan, kokan, kanayan , acıyan, çatlayan, aksıran, tıksıran, kuruyan, zonklayan, kaşınan BİR ORGAN DEĞİLDİR.

Vajinal Akıntının Tedavisi; Hasta Disiplini & Hekime Uyum Gerektirir !

*** Hekime Gidip
*** 1 Muayene Olup
*** 1 Reçete Alıp
*** 1 Kutu Kullanıp
*** 1 Kür Tedavi İle İYİLEŞMEYE ÇALIŞMAK İM-KAN-SIZ !

Fitil Bağımlılığı, Krem Kullanmak, Günlük Ped Alışkanlığı Sizi İyileştirmez.

Hastalığını Kronikleştirir

Kılı 40 yarmaya gerek yok, sıfır vajinal akıntı sağlıktır - Muğla kadın doğum doktor

Vajinal ıslaklığı – Nemliliği belirleyen faktörler nelerdir ?

Vajinal ıslaklığı – Nemliliği Artıran faktörler:

Vajinal ıslaklığı – Nemliliği Azaltan faktörler:

Vagal uyarının artması
 • Vagal sinir sistemi, vücudu rahatlatma ve stresi azaltma konularında etkilidir. Bu rahatlama, cinsel uyarılma sırasında vajinal nemlenmeyi artırabilir.
 • Vagal tonusun artması, damarları genişletme etkisiyle vajinal nemlenmeyi artırabilir.
Genital bölge hijyeni:

Düzenli genital bölge temizliği, vajinal pH dengesini koruyarak vajina sağlığını korur ve vajinal nemliliği artırabilir.

Fiziksel egzersiz:

Düzenli fiziksel egzersiz vücuttaki kan dolaşımını artırır ve genital bölgedeki kan akışını da artırabilir, bu da vajina duvarlarının daha nemli kalmasına neden olabilir.

Östrojen hormonu:

Vajinal mukozanın sağlıklı kalması ve nemli kalması için önemlidir. Östrojen seviyesi düşük olduğunda, vajina daha kuru hale gelir ve ıslaklığı azalır.

Cinsel uyarılmalar:

Cinsel uyarılmalar vajinal kan akışını artırır ve doğal bir kayganlaştırıcı olan vajinal sekresyonların salgılanmasını tetikler.

Vagal uyarının azalması

Vagal tonusun korku gibi bir nedenle azalmasında vajinal nemlilik – ıslaklık azalır.

Menopoz:

Menopoz sonrasında östrojen seviyeleri düşer ve vajina daha kuru hale gelir.

Bazı ilaçlar:

Antihistaminikler, antidepresanlar ve doğum kontrol hapları gibi bazı ilaçlar vajinal kuruluğa neden olabilir.

Sigara içmek:

Sigara içmek, vajinal kuruluğa ve enfeksiyonlara neden olabilecek kan dolaşımını azaltabilir.

Stres:

Stres, vücuttaki hormon seviyelerini etkiler ve bazı durumlarda vajinal nemliliği azaltabilir.

pH degerleri-mugla-kadin-dogum-vajinal-akinti-vajinal-kasinti-mantar-

Asemptomatik vajinal akıntı başka sağlık sorunlarınca tetiklenirse kronikleşerek PID, nabouth kistine, dış gebeliğe, miyomlara, polip miyoma neden olabilir
Kadın bedeninde asidik alanlar sınırlıdır; Vajina, Cilt, Safra kesesi, Mide. En önemlisi Vajinadır.

Vajinal ıslaklık – Nemlilik İle Vagal sinirİn İlgisi nedir?

Vagus siniri, genital bölgedeki bezlerin, dokuların işlevini düzenler. Vajinal ıslaklıkla da ilgilidir. Vajina içindeki duvarlar, nemli, kaygan yüzey oluşturmak için üretim yapan vajinal epitelle örtülüdür. Vajinal epitel, cinsel uyarılma sırasında aktive olarak , vajinal ıslaklığı (nemliliği) arttırır. Vagus siniri, vajinal transüdasyonu aktivitesini düzenleyerek vajinal ıslaklığı kontrol eder. Ayrıca vajinal duvarların kan akışını ve düz kas tonusunu da düzenleyebilir, bu da vajinal ıslaklığı etkileyebilir. Esasında Vagus siniri, vajinal ıslaklığı artırarak etkileyebilir. Vagus siniri, parasempatik sinir sisteminin parçasıdır, uyarıldığında, vajinada transüde olan sıvı miktarını artırabilir. Bu nedenle, vagus sinirinin vajina üzerindeki etkisi, vajinal ıslaklığı artırma yönünde olabilir. Ancak, vajinal ıslaklığı etkileyen pek çok faktör olduğu için, vagus sinirinin etkisinin tam olarak ne yönde olduğu kesin olarak söylenemez.

Erkekler tarafından bildirilmiş, yazılmış ve de meslek hayatımda tespit ettiğim vajinal koku çeşitleri genellikle şu şekildedir (vajina ne kadar kötü kokarsa koksun, malasef cinsel market değeri, östrojen sarhoşluğu, toplumsal kanıt kuramı, gencim güzelim hastalıksız süperim genital inkar durumu nedeniyle kadınlar bunu, aşağıdaki listeyi kabul etmemektedirler );
* Paslı balkon demiri kokusu
* Çürük soğan kokusu ↓(devamı)
 • Ölü fare kokusu
 • Çürük peynir kokusu
 • Peynirli cips kokusu
 • Çürümüş balık kokusu
 • Çürük yumurta kokusu
 • Kesif yanık kablo kokusu
 • Yanık balata kokusu
 • Ekşimiş turşu kokusu
 • Mayalı ekşimsi koku
 • Rutubetli hamam kokusu
 • Beyazlatıcı – klor kokusu
 • İdrar kokusu
 • Dışkı kokusu

Minimum 15 adet vajina koku şekli yazdım. Peki bunlardan hangisi vajinanın gerçek kokusudur?

Bunlardan hiç biri vajinanın olması gereken , gerçekteki doğal kokusu değildir.

vajinal kötü koku - muğla kadın doğum doktoru

Asemptomatik vajinal akıntı başka sağlık sorunlarınca tetiklenirse kronikleşerek PID, nabouth kistine, dış gebeliğe, miyomlara, polip miyoma neden olabilir
Konu sağlıksa; gerisi teferruattır, tüm gerçekleri tarafsız – yansız yazarız. Vajinal kötü koku; afrodizyak feromonların partnerdeki etkisini yok eder.

Bu kadar yoğun fizyoloji, anatomiye dokunduktan sonra asemptomatik vajinal akıntıya tekrar dönelim.

Asemptomatik (semptomsuz, şikayet oluşturmayan) vajinal akıntının altında patolojik nedenler de olabilir.

Örneğin;

 • Enfeksiyonlar (mantar enfeksiyonu, bakteriyel vajinozis veya cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar, ektropiyon, emmet yırtıkları, erken doğum, perineal hasar gibi),
 • Alerjik reaksiyonlar veya vajinal pH dengesizlikleri,
 • Doğum hasarları,
 • İmmünolojik problemler gibi faktörler asimptotik vajinal akıntıya neden olabilir.


Böyle durumlarda, profesyonel jinekolog tarafından değerlendirme yapılması önemlidir.

Asemptomatik vajinal akıntı, bazen kişisel hijyen alışkanlıklarının, vajinal ürünlerin yan etkisi olarak da ortaya çıkabilir. Bu nedenle, uygun hijyen – bakım uygulamalarına dikkat etmek önemlidir.

Her durumda, asemptomatik vajinal akıntıyla YAŞAYAN kadınların TECRÜBELİ jinekoloji uzmanına danışmaları önemlidir. Jinekolog , durumu değerlendirir, gerekirse testler yapabilir, uygun tedavi veya yönetim planı belirleyebilir.

Asemptomatik Vajinal Akıntı Semptomları

Vajinal Akıntı: Asemptomatik vajinal akıntının en önemli semptomu vajinal akıntıdır ama semptom yoktur, genellikle masum, önemsiz – basit görülen özelliklere sahip olabilir:
 • Berrak, beyaz renkte, süt gibi olabilir.
 • Yoğunluk kıvam açısından değişkenlik gösterebilir.
 • Yumurta akı kıvamında olabilir.
 • Kokusuz, hafif kokuya sahip olabilir.
 • Kaşıntı, yanma, tahriş gibi rahatsızlık verici belirtiler göstermez.
 • İdrar yaparken, cinsel ilişki sırasında herhangi rahatsızlık hissi uyandırmaz.

Bel ağrısı, diş çürükleri, gebelik bulantı kusmaları, gebelik komplikasyonları, cinsel ilişkide sorun yaratan vajinal kuruluk… asemptomatik vajinal akıntıyla doğrudan ilişkili semptomlar olarak, kadınlar – çok sayıda Hekim tarafından sorun görülmez. Semptomlar farklı sağlık sorunları veya durumlarla ilişkilendirildiği için asemptomatik vajinal akıntı kronikleşerek devam eder.

Asemptomatik vajinal akıntının, en belirgin semptomu vajinal akıntı olmasına rağmen, şikayet edilmeyen bir durum olduğundan, genellikle kadın tarafından normalleştirilerek kronikleştirilir. Bir sürü sonra vajinal akıntıın kendisi normal hale gelir.
 • Asemptomatik vajinal akıntı genellikle kadının normal vajinal florasının parçası veya normal hormonal değişikliklerden kaynaklandığı olarak görülmesi, vajinal akıntıyla yaşayan insan kitlelerinin oluşmasına neden olmuştur.
 • Hatta böyle durumlarda, vajinal akıntının düzenli olarak ortaya çıkabildiği, ancak kadında rahatsızlık – semptomlar meydana getirmiyorsa sağlık göstergesi olarak bile belirtilmektedir.
 • Bu kişilerin cinsel hayatlarında vajinal kuruluk nedeniyle problem olabilir. Unutmayın vajinal akıntılı kadınlar esasında kuru kadınlardır.


Oysaki çok basit gerçek vardır: SIFIR vajinal akıntı sağlıktır.

Ancak, asemptomatik vajinal akıntı, altta yatan enfeksiyon, başka sağlık sorunu tarafından tetiklenirse, kronikleşebilir. Rahim iltihabına, nabouth kistlerine, dış gebeliklere, miyomlara, poliplere, diş çürüklerine, anatomik şekil bozukluklarına … neden olabilmektedir. Ek olarak mantar enfeksiyonu, bakteriyel vajinozis gibi enfeksiyonlar asemptomatik vajinal akıntıya neden olabilir. Eğer asemptomatik vajinal akıntı enfeksiyonları tekrarlayıcı hale gelirse, tedavi edilmezse, asemptomatik vajinal akıntı çok hızlı kronikleşebilir.

Kronikleşmiş Asemptomatik vajinal akıntı durumunda semptomlar

 1. Yoğun, kötü kokulu, anormal renkte akıntı.
 2. Kaşıntı, yanma, tahriş.
 3. Vajinal tahriş, kızarıklık.
 4. İdrar yaparken – cinsel ilişki sırasında rahatsızlık, ağrı.

Bu durumda, kronikleşmiş vajinal akıntıya neden olan altta yatan durumu belirlemek, uygun tedaviyi sağlamak için jinekoloji uzmanına başvurmak önemlidir. Jinekolog , doğru teşhis tedavi planını belirleyebilmek için gereken testleri yapacak, uygun ilaçlar, tedavi yöntemlerini önerecektir.

Asemptomatik & Semtomatik” vajinal akıntıyla başa çıkmak İçin kadınlar Çeşitli çabasal davranışlara girmektedirler

Tıbbi mitoloji toplumsal bilgiler, vulva & vajinanızın narin, saf olduğunu, yalnızca beyaz pamukla sarılabileceğini düşünmenizi ister. Jinekologlar ise, ‘Sevdiğinizi giyin, rahat hissedin‘ der.

Genital bölgenize İyi oturan, fit iç çamaşırı cilt mikro çevresinin; nem – pH dengesi üzerinde fazla etkisi yoktur. Çok terlerseniz, nem cildiniz üzerinde tutulursa, cildiniz teorik olarak tahriş (kızarıklık, pişik) olabilir, bu da maya , mantar enfeksiyonu ile karıştırılabilir.

Çoğu insan terli – ıslak iç çamaşırlarıyla oturmamaya çalışır, ki doğru davranıştır.

Pamuk takıntısı hastalığınızı kronikleştirmenize neden oluyor!

Gizemli Sır: Asemptomatik Vajinal Akıntı
Pamuk takıntısı hastalığınızı kronikleştirmenize neden oluyor!

Konuyu, soruyu; alt başlıklar ile irdelemek önemlidir. Sık kullanılan kalıplaşmış hatalı tanımlamalar üzerinden, gerçeğe doğru sizi ulaştıracak şekilde derdimi anlatmaya çalışacağım.

1-) Hijyen alışkanlıklarına yoğunlaşmak:

 • Vajinal bölgenin ekstradan temiz kuru kalmasını sağlamak için günlük hijyenik ped kullanımı.
 • Sık duş almak veya agresif temizlik ürünleri kullanmak ,
 • Ilık suyla nazikçe genital bölgeyi yıkamak şeklinde davranışlar artmaktadır.

İşte bu davranışlar ve aşağıda sıralayacağım yoğunlaşmalar insanların hastalık ile konforlu şekilde yaşamasını kolaylaştırmaktadır. Sonra malzeme yani bedenimiz, organlarımız, DNA, mitokondrilerimiz bozuluyor.

2-) Pamuk & İç çamaşırlarına Saplantılanmak, Emtialardan Medet Ummak

İç Çamaşırları Hijyeni Nasıl Sağlar ?
İç Çamaşırı Vajinayı Korur Mu ?
Bazı kadınlar külotları solana veya içlerinde delikler olana kadar kullansa da, çoğu kaliteli iç çamaşırları yerine estetik açıdan çekici iç çamaşırları seçmektedir. Tam da bu süreçte, iç çamaşırının ana rolünün ”genital hijyeni sağlamak” olduğu maalesef unutuluyor.

İç çamaşırların teri emerek (vulva bedenin en fazla terleyen ve teri emen bölgesidir), genital bölgeyi serin tutmasının yanında; bakteri – bakteri birikintilerini , ölü derileri toplayarak hijyene de katkısı olur. Hava alabilen, nemi uzaklaştıran pamuklu iç çamaşırlarını tercih ederek vajinal akıntının semptom vermesini (azmasını) engellemek yaygın kadın inanışı ve davranışıdır.

İç çamaşırı öncelikle vulvamızı ( vajinayı değil!) kuru – temiz tutar, aynı zamanda rahatlık sunar. İç çamaşırı giymenin pek çok faydası olsa da, iç çamaşırı genital hijyeni korumak için önemlidir, çünkü vulva çevresinde herhangi mikrop veya bakteri birikmesini ( depozisyonu ) – iltihaplanmasını, bunun vajina içine geçişini önler. Bu aynı zamanda herhangi kötü koku – kaşıntıyı önlemeye yardımcı olur.
 • İç çamaşırlarınız vücudunuzun içindeki vajinanızı etkileyemez diyebiliriz ama tam da doğru değildir.
 • Şayet kadının kronik vajinal akıntısı varsa, vajinal akıntı %100 pamuklu iç çamaşırına akacak ve orada + %21 lik atmosferik O2 etkisi ile daha patojen formata evrilip tekrardan vajina florasını bozabilir (otoinokülasyon).
 • Çünkü pamuk gözenekli olup mikroorganizmaların barınması için iyi ortam sağlayabilir.
 • %100 pamuklu iç çamaşırı mükemmel nem tutucudur, serinleticidir.
 • Fakat mikrop kırıcı değildir. Hatta vajen içerisinde pamuk – tampon kalması – unutulması ölümcül enfeksiyonlara dahi neden olabilmektedir.
Doğru Malzemeyi Seçmek
“Güzel baskıları, seksi dantelleri, benzersiz kesimli iç çamaşırları ne kadar severseniz sevin, %100 pamuktan yapılmamışsa vulvanız için iyi değildir. O özel akşam için seksi iç çamaşırlarını giymek güzel olsa da, günlük külotlar için naylon, polyester gibi sentetik malzemeleri asla tercih etmeyin, çünkü tahriş, kızarıklığı tetikleyebilir. Cildin nefes almasını sağladığı için günlük olarak sadece pamuklu iç çamaşırı giyilmesi tavsiye edilir. Ayrıca nemi, teri veya akıntıyı herhangi kumaştan daha iyi emmeye yardımcı olur” ; şeklinde cümleler her yerde yazılıdır. Bunun tam doğru olmadığını açıklamak gereklidir;

 • Eğer sizde akut/kronik/yapısal vajinal iltihap, vajinal iltihaplanmayı kolaylaştıran, vajinal akıntı oluşmasını hızlandıran – vajinayı bollaştıran, servikal kanal reflüsü yapan, … durum varsa %100 pamuk değil; %1000 pamuktan yapılmış iç çamaşırları dahi enfeksiyonunuzun geçmesini sağlamaz.

 • % 100 pamuklu iç çamaşırları yani pamuk mikrop kırıcı değildir. Hatta pamuklu iç çamaşırınız sizin için rezervuar dahi olabilir.

 • Vajinanız akıntı ürettiği müddetçe %100 pamuklu iç çamaşırınızı çok sık şekilde değiştirmeniz; temizlemeye aldığınız iç çamaşırlarını en güçlü deterjanlarla temizlemeniz, yüksek basınçlı cihazlarla ütülemeniz sizi yorar ve para kaybettirir. Sıkıntınızı geçirmez. İç çamaşırlarını ütüleyerek enfeksiyon olmaktan korunma çabasına girmek; inanın “sıfır vajinal akıntısı” olan birisinin gündeminde yoktur.

 • Sentetik malzemelerden yapılan iç çamaşırlarının hava almadığı şeklinde yaygın yanlış bilgi vardır. Sentetik iç çamaşırlar mükemmel hava alırlar fakat termojenik olmaları nedeniyle, terlemeyi artırırlar buda vulvar – vajinal nem dengesini bozmaktadır.

 • Yapacağınız tek şey vajinal akıntıya sebep olan nedeni bulmak, onun tedavisini almaktır.

 • Elbette böyle durumda %100 pamuklu iç çamaşırı sentetik olanlara göre kısa süreliğine daha iyi gelir ama uzun vadede hepsi aynıdır.

 • Hatta %100 pamuklu iç çamaşırlarına takıntılı kalmak, tedavi almanızı aylar – yıllar – on yıllar arasında uzatabilmektedir.

İç Çamaşırı,

Pamuk;

Kutsal Değildir.

Mucize Değildir
.

Kendinizi Kurallar İle Sınırlamayın
Kadınların çoğu günde bir kez iç çamaşırını değiştirir. Bir kereden fazla değiştirme ihtiyacı hissediyorsanız, bunu yapın. Vajinal akıntı varsa, nemi uzak tutmak için değiştirmek her zaman daha iyidir. ‘Spor salonuna gidiyorsanız ve orada çok terliyorsanız, o iç çamaşırını değiştirmelisiniz’ , ayrıca iç çamaşırları kolayca kirlendiği için regl dönemlerinde daha sık değiştirilmesini önerilmektedir ; şeklinde cümleler her yerde yazılıdır. Bunun da tam doğru olmadığını açıklamak gereklidir;
 • Gün içerisinden birden fazla iç çamaşırı değiştirerek enfeksiyonun azmasını geciktirme şeklinde hijyenik yoğunlaşmalar yaygındır. Çünkü kadın çözüm arıyor !
 • İç çamaşırını günlük değiştirmek kişiyi daha fresh + hijyenik hissettirir. Bende tavsiye ediyorum.
 • 3-4 günde veya haftada 1 değiştirip hiç problemi olmayanları da göz ardı etmemek lazım, ki bunların hiç jinekolojik problemleri de yoktur ! Çünkü bunların jinekolojik sistemlerinde görmezden gelinen, önemsenmeyen, atlanmış hasar yoktur.
 • Vajinal akıntısı olan kadının tedavi olmak yerine iç çamaşırını günde 3-5 defa değiştirmesi, altta yatan jinekolojik hastalığını kronikleştirecek, sağlık problemlerini artıracaktır.
 • Vajinal akıntı varsa iç çamaşırı sürekli – ardışık değiştirerek; su – deterjan – elektrik – ütü maliyeti devasa yapılmadan, tedavi olmak için tecrübeli jinekolog ile görüşmeye gidilir.
 • Regl, spor, aşırı terlemede elbette iç çamaşırını değiştir ama günde 3 den fazla oluyorsa dikkatli olmak, sinsi / gizlide kalmış hastalık için kuşkulanmak, tecrübeli jinekologla görüşmeye gitmek iyidir.
Gece Yatarken Külot Giymemek !
Külotsuz yatağa gitmek, düzenli maya (mantar) enfeksiyonlarıyla uğraşan kadınlar için çok şey fark edebilir. Bölgenin gece boyunca nefes almasını ve nem birikmesini önlemesini sağlar. Dezavantajı olmasa da tamamen özneldir. Biri külotsuz daha rahat hissedebilirken, başka kadın kendini rahatsız hissedebilir ; şeklinde cümleler her yerde yazılıdır. Bunun da doğru olmadığını açıklamak gereklidir;
 • Kadın gece ; jinekolojik problemin konforsuzluğu nedeniyle külotsuz yatmayı tercih ediyorsa, çözülmemiş – tespit edilmemiş jinekolojik hastalık var demektir. Derhal durumun çözümü için kişi tecrübeli jinekolog ile görüşme ayarlamalıdır.
 • Külotsuz , çıplak yatmakla yani çıplaklık ile mantar = maya enfeksiyonlarından kurtulamazsınızÇıplaklık mikrop kırıcı değildir.
 • Genital bölgenin gece boyunca nefes almasını sağlamak, nem birikmesini önlemek için çıplak olmak, külotsuz olmak mantıklı değildir. Çünkü %100 pamuklu absorban külotun yapamadığını, edemediğini; atmosferik havanın yapmasını beklemek saçmalamaktır, taassuptur..
 • Tecrübeli jinekolog hekime muayene olmak iyi başlangıçtır!


Vajinal Akıntı
Biyolojik Sel Baskınıdır

Vajinal Kaşıntı
Biyolojik Sel Baskının Yayılmasıdır

Hassas Çamaşırlarınıza Dikkat Edin
İç çamaşırı hassastır ve gardırobunuzun geri kalanından daha dikkatli kullanılmalıdır. Mümkünse, gerekli olmasa da ayrı olarak yıkamayı deneyin. Ancak iç çamaşırları hassas cilt bölgenize uzun süre yapıştığından, diğer giysilerden onlara bakteri bulaşmasını önlemek için ayrı olarak yıkamanız önerilir. Daima hem yumuşak hem de güçlü deterjan kullanın. Yıkadıktan sonra, güneş doğal dezenfektan görevi gördüğü için kuruması için doğrudan güneş altında dışarıda asın. Güneşin ultraviyole ışınları bakterileri öldürmeye yardımcı olacaktır ; şeklinde cümleler her yerde yazılıdır. Bunun da doğru olmadığını açıklamak gereklidir;
 • İç çamaşırları kutsal ve önemli değildir !
 • Asla hassas değildir. Hassas olan vajinadır !
 • Senin ! çözülmemiş jinekolojik sıkıntıların varsa, vajinal akıntıyı normal kadınsal durum olarak görüyorsan, her kadında olur zannediyorsan, vajinal akıntıyı +/- kadınsal hastalıklarını normalleştirmiş isen; ayrı yıkamak, deterjanla yıkamak, UV güneş ışınlarına maruz bırakarak mikrop – bakterilerden arındırmak hiç bir işe yaramaz, çünkü sorunların kök sebebini çözmedin !
 • Lütfen kendinize iş yükü, maliyet( elektrik, ütü, su, deterjan,…) çıkarmayın !
 • Tecrübeli jinekolog hekime muayene olmak iyi başlangıçtır!


S I F I R

VAJİNAL AKINTI SAĞLIKTIR !

Sentetik İç Çamaşırları Mantar Yapar Mı?
Bazı eski, düşük kaliteli araştırmalar maya enfeksiyonları ile sentetik iç çamaşırı arasında ilişki olduğunu öne sürdü, ancak daha yüksek kaliteli veriler bize sentetik iç çamaşırı giyen kadınların maya ile kolonize olma olasılığının diğer iç çamaşırı seçimlerini yapan kadınlara göre daha fazla olmadığını söylüyor.
 • İç çamaşırı mantar yapmaz !
 • Sende mantar varsa, vajina içerisinde hazırda bekliyorsa, vajinal akıntıya eğiliminde varsa, mantar, bakteri mikrobu kendisine senin dokularını yurt – barınak olarak seçiyorsa, daha farklı düşünmek zorundasın, sentetik iç çamaşırları bunu hızlandırabilir ama çamaşıra saplantı geliştirmeyin.
 • Unutma ki %100 pamuklu iç çamaşırları da; er yada geç sinsi sinsi bekleyen mantarı sende tetikleyecektir !

Bununla birlikte sentetik iç çamaşırları serinletici değildir, terletebilir yani termobariyer görevi görürler ama mikroorganizma için mükemmel gözenekli yapısı yoktur. İnsanlar sentetik iç çamaşırlarının hava almadığını düşünür ama yanlıştır, çok iyi düzeyde hava alırlar ama ısıyı hapsederek terlemeyi artırırlar. Yaratmış olduğu terleme + ısı artışı vajinal akıntı şikayeti olan kadın için katlanılması kolay olmayan komforsuzluktur.

Güzelliğine & gençliğine

hastalık yapışmasını kabullenememek

(Östrojen sarhoşluğu + Yüksek cinsel market değeri nedeniyle)

hastalığını kronikleştiriyor.

Buna ;
** gencim
** güzelim
** kusursuz
** Hastalıksız
** süperim
** genital İnkar hastalığı diyorum.

3-) İdrar Kaçırma Ve İç Çamaşırı !

İnkontinansı olan kadınlar için ıslaklık gerçek sorun olabilir. Bazen çok fazla idrar kaçması olabilir. Özellikle hareketlilik sorunları varsa hızlı değişim zor olabilir. İnkontinansı olan kadında idrar hacmi ve idrarın varlığı cilt tahrişine, hatta cildin bozulmasına neden olabilir. Bu nedenle üriner inkontinans için özel korumalı giyinme önemlidir, çünkü idrarın deriden, vajinadan uzaklaştırılması zaruridir.. İnkontinans pedleri, özel emici iç çamaşırları vardır. Yeterince emici olmadıkları için adet pedleri kullanmak uzun sürede ciddi problemlere neden olur. Unutmayın idrar vajina için toksiktir !, İdrarın vajene temas etmesi, vajende, pelvis bölgesinde enfeksiyona; er yada geç neden olmaktadır.
 • Tecrübeli jinekolog hekime muayene olmak iyi başlangıçtır!
 • Böyle idrar kaçırma şeklinde ciddi problemi olan bayanların külotla, pedle, süper emiciler ile vakit kaybetmesi mantıklı değildir. Jinekolog Hekimden kalıcı, küratif tedaviler alması önemlidir.
Vajinal Akıntıyı Günlük Ped ile Yenemezsin
Yıllarca Vaginal Akıntı Durumunu Tedavi Ettirmeyen Hastanın, Kronik Enfeksiyon Nedeniyle Karaciğer Zarında Oluş an Yapışıklık Hasarı 

Fİtz-Hugh-Curtİs Sendromu

HEDEF: Sıfır Akıntılı Kadın

4-) Parfüm veya kimyasal İçeren ürünlerden kaçınmak:

Vajinal bölgeyi parfümlü sabunlar, duş jelleri veya kokulu losyonlarla yıkamaktan kaçınma ile asemptomatik vajinal akıntının böyle devam etmesi, semptom üretmesi kadın tarafından geciktirilmektedir. Yani kadın semptomatik vajinal akıntıdan kaçıp, asemptomatik vajinal akıntıya razı olmaktadır.

Asemptomatik vajinal akıntısı olanlara bu ürünler hiç iyi gelmemektedir.


Vajinal Akıntı

Tüplerini Tıkayıp,

Kısırlık

Yapabilir

5-) Antibiyotik kullanımına dikkat etmek:

Antibiyotikler, vajinal flora dengesini etkileyebilir asemptomatik akıntıya neden olabilir. Antibiyotik kullanımı gerektiğinde, doktorunuzun talimatlarını takip etmek, probiyotik takviyeleri almak, flora dengesini korumaya yardımcı olabilir. Asemtomatik vajinal akıntı oluştuğunda tecrübeli jinekolog tarafından tedavi almanız gerekmektedir. Çünkü vajina; akan kokan, sızdıran aksıran, kaçıran organ değildir.

** Sürekli devam eden,
** Sürekli tekrarlayan

vajinal mantar enfeksiyonu İle

sözde yaşamayı öğrenmiş

milyonlarca kadın vardır.

Seksüel İlişkide kondom kullanmak:

Cinsel aktivite sırasında kondom kullanarak, asemptomatik vajinal akıntının , belirgin (semptomatik) enfeksiyon oluşturan forma dönüşünü azaltmak amacıyla bazı kadınlar tarafından kondom kullanımı denenmektedir. Böyle yöntemler bozulmuş ama semptom vermeyen vajinal floranın , aynı şekilde (iyi durum zannedilerek) idamesi, mevcut semptomsuz vajinal akıntılı durumun korunması, kronikleşmesi için çaba sarf etmek demektir.

Asemptomatik vajinal akıntıya sahipseniz, herhangi rahatsızlık hissetmiyorsanız ama akıyorsanız genellikle endişe edilecek durum olmayabilir denilmesine aldanmayınız. Vajinal flora patojene kaydığında 1001 çeşit ucube hastalık tetiklenebilmektedir. Vajinal sağlığınızı önemseyen jinekoloji uzmanıyla düzenli olarak iletişimde olmanız herhangi değişiklik rahatsızlık hissettiğinizde onlara başvurmanız önemlidir.

İnanırsan Vajina
** Hiç Hasta Etmiyor

VAJİNA Hiç Ama Hiç;
** Beyin Kanaması Yapmıyor
** Kalp Krizi Yapmıyor
** Eklem Hasarı Yapmıyor
** Nörolojik Hastalık Yapmıyor
** Psikiyatrik Hastalık Yapmıyor
** Şeker Hastalığı Yapmıyor
** Hızlanmış Yaşlanma Yapmıyor
** Kısırlık Yapmıyor
** …………. Yapmıyor

Vajinaya Bağlı Hiç Ölende Yok !

Kadın Ölüm Sebeplerinde
… Var
… Var
… Varda Var

İnanırsan Kadın ölüm Nedenleri Arasında, Hiç Ama Hiç
Vajinal Hastalıklar Yok.

S I F I R !

Neredeyse Çoğu Kadın Ölüm Sebepleri Arkasında
Vajina Varken;

İnanırsan, Vajina Hiç Hasta Etmiyor, “Öldürmüyor”.

Kadın hastalığına yakalanmış kişilerin buradaki mahkumlardan hiç bir farkı yoktur.
Uzun vadede ortaya çıkan korioamnionit sekelidir.
Uzun vadede ortaya çıkan korioamnionit sekelidir. Hiç önemsenmez ama sağlık zincirinin kuvvetini düşürür.
Uzun vadede ortaya çıkan korioamnionit sekelidir. Bu durum toplumun minimum % 50 sinde var. tüm toplum enfekte mi? doğum yapıyor?
Sizi Hasta Eden Durumla İlgili İsnat Etmediğin Jinekolojik Hastalık Olamaz mı? Kök Sebep , Gizlide Kalmış Jinekolojik Hastalık Olamaz mı?

Biliyorum Kadın Doğum Doktoruna Gittin… Herşey Normal Dediler….

Hatta Tüm Tahlillerin Normal Çıktı…

Bunu – Bunları Şimdi Kenara Bırakalım…

Sıhhat Bulmaya Giden Yol , 1 ( Bir ) Muayeneyle Başlar.

İyileşmeye Başlangıç Yapmak İsterseniz WhatsApp +90546 774 01 59 Üzerinden Online Randevu Talep Ediniz.

Muayenehanem Tamamen Temiz, Kesinlikle Mahremiyet Tabanlı Özel Hekimlik Hizmeti Vermektedir. Zaman Sınırlaması Olmadan (60 – 180 Dakika) Bire Bir İlgilenme Kişiye Özel Tedavilerle Yanınızdayım. Sağlınızı Gönül Rahatlığıyla Mesut Bayraktar’a Emanet Edebilirsiniz. Jinekolojik Problemlerinizden Derinlemesine, Kalıcı Kurtulmanız Hayat Kalitenizi Artırdığını Vurguluyorum. İyileşmeniz Beni Mutlu Edecektir.
Basite Aldığın Hastalık; DiğerCiddi Hastalıkların Tetiğini Çeker. Hastalıklar Sürümcemede Bırakılarak Çözülmez. Muayenehanem Tamamen Hijyenik, Kesinlikle Mahremiyet Tabanlı Özel Hekimlik Hizmeti Vermektedir. Zaman Engeli Koymadan, Detaylı İlgilenme, Kişiye Hususi Tedavilerle Hekimlik Sanat İcrası Yapmaktayım. Sağlınızı Gönül Rahatlığıyla Mesut Bayraktar’a Emanet Edebilirsiniz. İyileşmeniz Beni Mutlu Ediyor. Kadınsal Sıkıntılarınızdan Derinlemesine Kalıcı Kurtulmanız Hayat Kalitenizi Yükseltir.
Kadınların sıhhatli güçlüyaşam geçirmeleri için, kadın sağlığını güçlendirme konusunda tutkuluyum. Hastamın korkularını özenle dinlerim. Hekimlik sanatının bütüncül olması zaruriyetinin farkındayım. Üstün farkındalıkla hastalarımın  fiziksel, zihinsel, duygusal sağlıklarını ele almaktayım. Hedefim, iyileşmek isteyen her kadınla, sağlıklarıyla ilgili bakım hedeflerini tercih etmelerine, önceliklendirmelerine izin verecek şekilde ayrıntılı çalışmaktır. İyileşmek isteyen  her kadınla hayatta oldukları yerde buluşmak amacıyla elimden geleni yapıyorum. Kadın hastanın benimle olan etkileşiminde,  ilk kez ”dinlenildiklerini hissettiklerini” açıklamaları keyif vericidir.
Kadın üreme sağlığı & bakımı çok yönlüdür. Doğum kontrol danışmanlığı yanında  gebelik takipleri, menopoz, hatta ötesine kadar ; kadınların yaşamları boyunca sağlıklarını yönlendirmelerine profesyonel olarak yardımcı olmak istiyorum. Kadınların yanlarında çalışan güçlü sağlık savunucularına ihtiyacı var. Kendimi (Jinekolog Mesut Bayraktar ) ortak, gereksinimlerin karşılanmasında asistan şeklinde görmekteyim. Birey, ailesi, iş arkadaşları için; işe yarayan sağlık & bakım planı geliştirmek hastada amacımdır. Uyum sağlayabilen, esnek olabilen (kanıta dayalı & kişiye özgü modifiye uygulamalar dahilinde) Tabiplik melaikelerimi  sunabileceğimi hissediyorum, yaklaşım kadının ihtiyaçlarındaolağan üstü işe yarıyor.
 • Bireyselleştirilmiş , Sadece Kişiye Göre Tasarladığım Tedaviler
 • Hastalarıma Elimden Geldiğince 60 Dakika Vakit Sunmak
 • Detaylı Özen Göstermek
 • Sevgi  Hürmet  Zarafet
 • Kadirşinaslık  Cömertlik Tabanında Uzlaşma
 • Hastalık Sebeplerini Dedektif Gibi Aramak
 • kök Sebepleri Öncelikli Yaklaşımla Ortadan Kaldırmak Yapıma
 • Sanat İcra Algıma Uygun Olduğundan; Mevcut Gelişmeleri Kendi Bilimim & Algı Perspektifimde Devam Ettiriyorum.
Tecrübeli Jinekolog HekimOlarak Mugla İlinde Sanatımı İcra Etmekteyim. Tedavi Yeteneklerim Arasında Ayrıntılı Ultrason Var Olmakla Beraber Miyom Polip Kist Gibi Hastalıkların Tedavisi Ameliyatı, Yumurtalıklarda Kist Tedavisini Özel Muayenehanemde Sunmaktayım. Mahremiyet İsteyen Hastalara Muğla Kürtaj Fethiye İstenmeyen Gebelik Yani Dalaman Evlilik Dışı Kurtaj Taleplerinizi Köyceğiz Güvenli Bebek Aldırma Şeklinde Yapılmasını İsteyebilirsiniz. Vajinal ltihap Sürekli Tekrar Eden Mantar Yanında Menopozal Renovasyon Tedavisiyle Birlikte Orgazm Aşısı Vajen Sıkılaştırma Vajinal PRP Tedavisi de Uzman Tarafından Verilmektedir. Üriner İnkontinans Ciddi Sıkıntı Olup Kadın Sıhhatini Bozmakta ; Uterin Sarkması Durumunda Deneyimime İtimat Edebilirsiniz. Kolposkopi – Smear ile HPV Tetkik Edilmesi  rahim Boynu Kanserinde Erken Tanıyı Getirir. Dirençli Vajinal Akıntı, Tüm Jinekolojik Problemlerinizi Çözmek Beni Mutlu Edecektir.
Özel Kliniğim Dalyan Göcek Sarıgerme’de Bulunan Otellere En Yakın Konumdadır.  Doktor Sadece Randevuyla Çalışmakta Olup, Randevularınızı WhatsApp: 05467740159 Üzerinden Online Talep Ediniz.

Kadın Hasta İse Evde Huzur Yoktur


tedaviye giden yol 1 muayene ile başlar Muğla kadın doğum
Online Randevu: 05467740159

Sizi Hasta Eden Durumla İlgili Konduramadığın Jinekolojik Hastalık Olamaz mı? Kök Sebep , Gizlide Kalmış Kadın Hastalığı Olamaz mı?

Biliyorum Jinekologa Gittin… Normal Dediler….

Hatta Tüm Tetkiklerin Normal Çıktı…

Bunu – Bunları Şimdi Kenara Bırakalım…

İyileşmeye Giden Yol , 1 ( Bir ) Muayeneyle Başlar.

İyileşmeye Başlangıç Yapmak İsterseniz WhatsApp +90546 774 01 59 Üzerinden Online Randevu Talep Ediniz.

Muayenehanem Tamamen Temiz, Kesinlikle Gizliliğe Önem Veren Özel Doktorluk Hizmeti Vermektedir. Zaman Sınırlaması Olmadan (60 – 180 Dakika) Bire Bir İlgilenme Kişiye Özel Tedavilerle Yanınızdayım. Sağlınızı Gönül Rahatlığıyla Mesut Bayraktar’a Emanet Edebilirsiniz. Jinekolojik Problemlerinizden Derinlemesine, Kalıcı Kurtulmanız Hayat Kalitenizi Artırdığını Vurguluyorum. İyileşmeniz Beni Mutlu Edecektir.
Basite Aldığın Hastalık; Başka Hastalıkların Tetiğini Çeker. Hastalıklar Yıllara Bırakılarak Çözülmez. Kliniğim Tamamen Hijyenik, Kesinlikle Mahremiyet Tabanlı Özel Jinekolog Hizmeti Sunmaktadır. Zaman Engeli Koymadan, Detaylı İlgilenme, Bireye Hususi Tedavilerle Hekimlik Sanat İcrası Yapmaktayım. Sağlınızı Gönül Rahatlığıyla Mesut Bayraktar’a Emanet Edebilirsiniz. İyileşmeniz Beni Mutlu Ediyor. Kadınsal Hastalıklarınızdan Derinlemesine Kalıcı Kurtulmanız Hayat Kalitenizi Artırır.
Kadınların sıhhatli uzunyaşam sürmeleri için, kadın sağlığını güçlendirme konusunda tutkuluyum. Hastamın korkularını özenle dinlerim. Hekimlik sanat icrasının bütüncül olması zaruriyetinin farkındayım. Üstün farkındalıkla hastalarımın  fiziksel, bilişsel, duygusal sağlıklarını ele almaktayım. Amacım, iyileşmek isteyen her kadınla, sağlıklarıyla ilgili bakım hedeflerini tercih etmelerine, önceliklendirmelerine izin verecek şekilde ayrıntılı çalışmaktır. İyileşmek isteyen  her kadınla hayatta oldukları yerde buluşmak amacıyla elimden geleni yapıyorum. Kadın hastanın benimle olan etkileşiminde,  ilk kez ”anlaşıldıklarını hissettiklerini” açıklamaları ödüllendiricidir.
Kadın üreme sağlığı & bakımı çok yönlüdür. Doğum kontrol danışmanlığı yanında  hamilelik takipleri, menopoz, hatta ötesine kadar ; kadınların yaşamları süresince sağlıklarını yönlendirmelerine profesyonel olarak yardımcı olmak istiyorum. Kadınların yanlarında çalışan güçlü sağlık savunucularına ihtiyacı var. Kendimi (Jinekolog Mesut Bayraktar ) partner, gereksinimlerin giderilmesinde asistan şeklinde görmekteyim. Birey, ailesi, iş arkadaşları için; işe yarayan sağlık & rehabilitasyon planı geliştirmek hastada hedefimdir. Uyum sağlayabilen, esnek olabilen (kanıta dayalı & bireye özgü modifiye uygulamalar dahilinde) Tabiplik melaikelerimi  sunabileceğimi biliyorum, yaklaşım bireyin ihtiyaçlarındamuhteşem işe yarıyor.
 • Kişiselleştirilmiş , Sadece Bireye Göre Belirlediğim Tedaviler
 • Hastalarıma Minimum 60 Dakika Vakit Sunmak
 • Kapsamlı Özen Göstermek
 • Sevgi  Saygı  Zarafet
 • Değerbilirlik  Mürüvvetlik Tabanında Uzlaşma
 • Hastalık Sebeplerini Dedektif Gibi Düşünmek
 • Sebep Olucuları Öncelikli Yaklaşımla Ortadan Kaldırmak Yapıma
 • Entelektüel Algıma Uygun Olduğundan; Mevcut İlerlemeleri Şahsi Bilimim & Algı Perspektifimde Devam Ettiriyorum.
Deneyimli Jinekolog HekimOlarak Mugla İlinde Sanatımı İcra Etmekteyim. Tedavi Yeteneklerim Arasında Ayrıntılı Ultrason Var Olmakla Beraber Miyom Polip Kist Gibi Hastalıkların Tedavisi Ameliyatı, Yumurtalıklarda Kist Tedavisini Özel Muayenehanemde Vermekteyim. Gizlilik Önceliği Olan Hastalara Muğla Kürtaj Fethiye İstenmeyen Gebelik Yani Dalaman Evlilik Dışı Kurtaj Taleplerinizi Köyceğiz Güvenli Bebek Aldırma Şeklinde Yapılmasını İsteyebilirsiniz. Vajinal ltihap Sürekli Tekrar Eden Mantar Yanında Menopozal Renovasyon Tedavisiyle Birlikte Orgazm Aşısı Vajen Sıkılaştırma Vajinal PRP Tedavisi de Tabip Tarafından Sunulmaktadır. Üriner İnkontinans Önemli Problem Olup Kadın Esenliğini Bozmakta ; Uterin Sarkması Durumunda Tecrübeme Güvenebilirsiniz. Kolposkopi – Smear ile HPV Tetkik Edilmesi  rahim Boynu Kanserinde Erken Tanıyı Getirir. Dirençli Vajinal Akıntı, Tüm Jinekolojik Problemlerinizi Gidermek Beni Mutlu Edecektir.
Özel Muayenehanem Dalyan Göcek Sarıgerme’de Bulunan Otellere En Yakın Konumdadır.  Tabip Sadece Randevuyla Çalışmakta Olup, Randevularınızı WhatsApp: 05467740159 Üzerinden Online Talep Ediniz.

Kadın Hasta İse Evde Huzur Yoktur


tedaviye giden yol 1 muayene ile başlar Muğla kadın doğum
Online Randevu: 05467740159


Muğla Kadın Doğum Doktoru Mesut Bayraktar Jinekolog 331x273

Doktor Mesut Bayraktar

Ortaca/Muğla

Hayatın olağan akışı gereği iyileşmek için hasta olan kişi çabalamalıdır yani aktif rol oynamalıdırlar. Görüldüğü üzere tedavi hunisinin büyük kısmında vakit kaybeden, hastalığını ret eden, iyileşemeyen, bahane, bedava - ucuz yöntemlere yönelen, körü körüne bel bağlayan hastalar pasif iyileşmeyi yani iyileşememeyi seçenler bulunmaktadır.

Tedavi süreci, hastaların sağlık sorunlarıyla başa çıkabilmeleri, iyileşme sağlayabilmelerinde önemli adımdır. Ancak, tedavi hunisi sürecinde Hekimlerin bazı zorluklarla karşılaşması mümkündür. Resimde, hastaların farklı farklı tutumlarından kaynaklanan zorlukları ele alarak, hekim-hasta ilişkisinde zorlukların üstesinden gelirken zedelenebileceğini, tedavi hunisinin önemini vurgulayacağız. Tedavi süreci, hasta sağlığını iyileştirmek amaçlı yapılan serüven düşünülebilir. Tedaviler, sağlık sorunlarına farklı yaklaşımlar gerektirebilir, bazen beklenmedik zorluklarla karşılaşılabilir. Bundan dolayı, tedavi hunisi sürecinde hekimlerin, hastaların farklı tutumlarına uygun şekilde davranması, etkili iletişim becerilerini kullanması önemlidir. Hekimlerin mesleklerini icra ederken , hasta kaynaklı zorlukları aşarken, hekim-hasta ilişkisinin zarar görmemesinde hastaların dikkatli olmaları gerekmektedir. Çünkü hekim sonsuza kadar sabredebilen, her uygunsuzluğa pozitif, sorun çözme şeklinde yaklaşan canlılar gibi düşünmeyiniz.

*** Hastalığını Kabul Etmeyenler: Hastalığını kabul etmeyen bireyler, sağlık sorunlarını inkar ederek tedaviye direnç gösterebilirler. Bunlar , tedavi sürecinin başarıyla ilerlemesini engelleyebilir. Hastalığını kabul etmeyen kişiler, genellikle hastalıklarının ciddiyetini ya da varlığını reddederler. Buda, hem kendileri hem de doktora sorun çıkmaktadır. Hastalığın kabul edilmemesi, tedavi sürecinin etkinliğini azaltabilir, tamamen durdurabilir.Hastalığını kabul etme evresi, hasta olduğunu kabul etme; tedavi sürecinin önemli parçasıdır. Hastalığın kabul edilmesi, kişinin gerçek durumuyla yüzleşmesine, gereken tedaviye tam uyum sağlamasına yardımcı olabilir. Böylece tedavi süreci daha etkili başarılı olabilir. Hastalığını kabul etmeyen bireylerin, kendi sağlık durumlarını gerçekçi şekilde değerlendirmeleri, tedaviye açık olmaları önemlidir.

Hastalığını kabul etmeyen, ret eden; Doktoru rakip , düşman bilmektedir.

*** Hastalığını Kabul Edenler: Hastalığını kabul eden kişiler, tedavi sürecine daha olumlu yaklaşabilirler. Hastaların tedaviye uyum sağlamasını kolaylaştırır, iyileşme sürecini hızlandırabilir. Fakat çoğunlukta bazı insanlar hastalığını kabul etsede hekim yerine başka yollara başvurabilerek, hastalıkların ilerlemesine, kronikleşmesine neden olmaktadır.

*** Bir Ara Hallederizciler - Google Aramacılar: Bazı hastalar, sağlık sorunlarıyla ilgili hafife alıcı, savsaklayıcı tutum sergileyebilirler. “Bir ara hallederizciler”, sağlık sorunlarını erteleme, önemsememe eğilimindedir. Google aramacıları ise kendi kendini teşhis etme, tedavi etme çabasına, akıllılığına girebilirler. Yanlış bilgilendirme, yanlış tedavi seçeneklerine yol açabilir.

*** Doğal Tedavi Yöntemlerine Körü Körüne İnananlar: Doğal tedavi yöntemlerine inanan hastalar, alternatif çözümler arayışında olabilirler. Maydanoz, soğan suyu içiciler gibi, doğal yöntemlere güvenerek, körü körüne bel bağlayarak etkisiz, tedavi sürecini yürütebilirler. Bazen bilimsel kanıtlanmamış, etkinliği sınırlı olan yöntemlere yönelmelerine neden olabilir. Maalesef tüm iletişim mecraları tedavilerin etkin olmadığını söylese de böyle yönelimler artarak devam etmektedir.

*** Sahte Doktor Bulucular - Maddi Zorluk Çıkarıcılar: Sahte doktor bulucular, maddi zorluk yaratanlar - bulanlar, yani tedaviye gereksiz yere maddi kısıntı uygulayanlar, tedavi sürecini olumsuz etkileyebilir. Ev, araba kredisi ödemesi, oğlanı evlendirme gibi maddi yükler altında olan hastalar, tedaviye uyum sağlamakta, iyileşmekte güçlük çekebilirler. İnsanlar sağlıklı kalmanın, mal mülk edinmeden değerli olduğunu maalesef kavrayamamaktadırlar.

Hasta olmuş ama evi var
Hasta olmuş ama oğlu evlenmiş.

Kendini, sağlığını feda ederek yaşamda hedefleri başarmak maalesef artan hızda devam etmektedir. Günümüzde oldukça yaygın durumdur. İnsanlar, zamanı, varlıklarını daha verimli kullanmak amacıyla sağlıklarını tehlikeye atabilmektedirler. Ancak, sağlığın önemi göz ardı edilmemelidir. Kaliteli yaşam sürerken sağlıklı olmak şarttır. Hayatta hedefleri başarmak önemli olsa da, sağlığımıza dikkat etmekten asla vazgeçmemeliyiz.

Tedavi hunisi süreci, hastaların sağlık sorunlarını çözmek, iyileşmede önemli adımdır. Ancak, bazı hastalar, kendilerine gereksiz yere maddi zorluklar yaratarak (3. evinin kredisini bahane göstermek, 4. çocuğunu davul zurna - yemekli evlendirmeye çalışması) tedavi sürecini olumsuz etkilemektedir (tedavi olmamaktadırlar!). Makaleyle maddi gücü – imkanı olduğu halde “ev aldık, araba aldık kredi ödüyoruzcular” şeklinde adlandırılan, doktoru gereksiz yere maddi zorluklar ile meslek icrasına sürükleyen hastaların yeteri kadar iyileşemediklerini vurgulamak istiyorum.

*** Profesöre Gidenler - İyi Doktor Deyiciler: Bazı hastalar, tedavide ünlü/ünsüz profesöre başvurma eğilimindedirler. Bunlar, “normal” doktorları, diğer sağlık hizmeti sağlayıcılarını göz ardı edebilir, hatta küçümseyebilir. Aynı şekilde, bazı hastalar, tedavi - meslek icrasının masrafları nedeniyle para talep eden doktorlardan da uzak durma eğiliminde olup tedavi sürecini menfi etkileyebilir. Uygun tedavi seçeneklerinin kaçırılmasına, hastalığın artmasına neden olabilir. Hastalar kaçırılan, kaybolan sağlığın %100 geri gelmediği konusunda yeteri kadar ikna edilmelidirler. Mümkün ise hastalar, tedavinin tamamen geri gelmeme, başarılı olmama riski olduğuna ilişkin yeterli bilgilendirme yapılarak ikna edilmelidirler.

Maalesef bazı insanlar maddi varlıklarının korunmasını sağlıklarından önemli görmektedir.

Servete Mala Mülke Yaşayanlar Sağlıklarını Feda Ediyorlar.

*** Ego, Kişisel Çıkar Çatışmaları: Hekim-hasta ilişkisindeki ego, kişisel çıkar çatışmaları, tedavi sürecini olumsuz etkileyebilir. Doktorun , hekim hasta bağı kurulmamış hastaya “sen” demesi gibi durumlar, iletişim sorunlarına yol açabilir. Aynı şekilde, bazı hastalar da doktorlarla kişisel, duygusal çıkar çatışması içine girebilirler , tedavi sürecinin etkinliğini azaltabilir. Hastalar , empati, anlayışla Hekimleri karşılamalı, iletişimde açıklık, saygıyı korumalı, kişisel çıkar çatışmalarından uzak durmalıdır. Hekim-hasta bağı, tedavi sürecinin başarısında önemli faktördür. Hastaların hekimle güven, destek temelinde ilişki kurması, tedaviye uyumlarını artırır, iyileşme motivasyonunu yükseltir. Hekimler de, hastaların duygusal ihtiyaçlarını anlamalı, hastalarla işbirliği yaparak tedavi sürecini yönetmelidir. Hasta, hekimin yönlendirmelerine uyum sağladıkça, hastada, hekimi destekleyici rol üstlendikçe, iyileşme süreci olumlu yönde etkilenecektir.

Tedavi sürecindeki zorluklarla başa çıkan, iyileşen hastalar, motivasyon kaynağı olabilirler. İyileşenlerin başarı hikayeleri, diğer hastalara umut ilham verebilir. Hekimlerin iyileşme sürecini desteklemek , başarı hikayelerini paylaşmaları önemlidir. Tedavi sürecinde karşılaşılan zorluklar, hastaların tutumları, hekim-hasta ilişkisi etrafında yoğunlaşır. Hastaların hastalıklarını kabul etme, doğru bilgilere ulaşma, maddi zorluklarla başa çıkma, kendince maddi zorluk varlığı yaratmama, doğru tedavi seçeneklerini değerlendirme konularında Hekim destek vermesi önemlidir. Tekrardan, hastaların 1001 zorlukla meslek icrası yapan Hekime empati, anlayış - etkin iletişim becerileriyle Hekimleri benimsemeleri, işlerini kolaylaştırmaları, hastanın, tedavi sürecinin etkinliğini artırır, hastaların moralini yükseltebilir, motivasyonlarını artırabilir, tedaviye olan uyumlarını iyileştirebilir.

Hekim-hasta bağı, güvene dayalı ortamda kurulmalı, hastaların iyileşme sürecine aktif katılımları teşvik edilmelidir. Etkili tedavi sürecinde, hem hastaların hem de hekimlerin sorunların üstesinden gelmede birlikte çalışmaları, destekleyici ortam oluşturmaları gerekmektedir.
Tedavi Hunisinde pasif iyileşmeye çalışanlardan olmayın.


Tetkikler

hekimin kanaatinden

üstün değildir.


Kadın bedeninde

kronik enflamasyonun

en büyük kaynağı

vajinal akıntıdır.


Dinamik Tablo
Hastane Stresinden Uzaklık ✓ 
Özel Etkileşim ✓ 
Süre Sınırlamasız Muayene ✓ 
Mahremiyet – Gizlilik ✓ 
Hijyenik Ortam ✓ 
Teknoloji Kullanımı ✓ 
Konfor – Ferah Ortam ✓ 
Online Randevu ✓ 
3. Şahıslarla Temassızlık ✓ 
Güven – Nezaket – Zarafet ✓ 
Etik ✓ 
Tecrübe ✓ 
Profesyonel Destek ✓ 
Hasta Memnuniyeti & Sağlığı ✓ 
Fethiye’den 45′ uzaklıkta ✓ 
Dalaman’dan 10′ Uzaklıkta ✓ 
Köyceğizden 15′ Uzaklıkta ✓ 
Marmaris’den 40′ Uzaklıkta ✓ 
Muğla’dan 45′ Uzaklıkta ✓ 

Para değil

Mal mülk değil

En iyi eğitim , öğretmen değil !

Çocuğunuza bırakılacak en büyük miras şudur:

Sağlıklı

10 numara
☆☆☆☆☆ 
olacak şekilde “gebelik öncesi hazırlık + gebelik takibi + doğumunu” sağlayarak maksimum potansiyel IQ & EQ ya FETUSUN ulaştırılmasıdır.

Yani fetusu hayata 5/0 önde başlatmaktır. 

Eğer bunu sağlarsanız; sağlamak 15 – 30 bin USD civarı para harcamaktan geçer. O zeki, ahlaklı, yetenekli çocuk başarı sarmalında zirveye hemen çıkar, müthiş gelir elde eder; emekli olduğunuzda size ev araba aldığı gibi, dünyayı gezmenizde size tatil hediyeleri ayarlar. Eğer bunu yapmak yerine, 15 – 30 bin USD’ye ev, araba alabilirsiniz ama, çocugunuz sizin ölmenizi, mirasın kendisine kalmasını bekler, sonrada onu tüketerek yer yada üzerinizdeki evi ipotek göstererek iş kurar , batırır yada sürekli sizden para ister, sizde sürekli kaçar , bahane uydurursunuz…

Çıkar çatışmalarıyla berbat olmuş hayat yaşamamak için süper kaliteli bebekler doğurun.

Rahimde mikrop kaparak bitik, pert olmuş, erken doğmuş, kansızlığa, kötü rahim şartlarına ( urlu, vajinal akıntılı, kistli, varisli ) yani haşat rahimlerden eksik – vasat doğan bebeklerinizle, büyüdüklerinde “çıkar çatışmasına” girmemesi; doğmadan önce, gebelik süreci & doğumuna maddi kaynak harcanmasından geçer.
AGAÇ YAŞ İKEN, İNSAN RAHİMDE İKEN EĞİLİR.

Bebek;

Zeki doğarsa ahlaklı olur.
Zeki + ahlaklı olursa zengin olur. 
Zeki + ahlaklı + zengin olursa sana ev araba almayı bırak toplumun tamamı müreffeh olur, zenginleşir.

İnsana yani kendi kanına – canına yatırım yapmalısın yada çıkar çatışmalarıyla bomboş hayat yaşamak durumunda kalırsın.
Sana göre yatırım nedir?

Kokusuz her hangi şikayet yapmayan vajinal akıntı
Kadın Sağlığının, Sonraki Nesillerin ( Fetus, Bebek, Çocuk, Torun) Mutlu Huzurlu Sağlıklı Devam Edebilmesinin Yegane yolu, Dişi Üreme Organlarının;
 1. Uterus - Rahim
 2. Yumurtalık - Overler
 3. Tuba Uterina - Tüpler
 4. Rahim Ağzı - Serviks Uteri
 5. Vajina - Hazne
 6. Vulva - Perine gibi organların Topyekün Sağlık İçerisinde; Genetik Mirasın Nesilden Nesile Sağlıklı Şekilde Aktarılmasından Geçmektedir. İşte bu geçiş bozulduğunda; nesilden nesile hastalıklar başlamaktadır. (Devamı İçin Ayrıntılara↓ Tıklayınız)
İhmal Edilen, Çözülmeyen En Basit Kadın Hastalığı, Zaman İçerisinde Birikim Yaparak Çeşit Çeşit Hastalıkların; Romatolojik Nörolojik Psikiyatrik Onkolojik Hatta Odontojenik... Hastalıkların Gelişiminde Tetik Çeken Etken ( Tetiklenmiş Hastalık) Olabilir. Aniden Birdenbire Ortaya Çıkan Hastalıklara Sebep - Müsebbip Olanın; İhmal Ederek Alıştığın, Zamanla da Unuttuğun (Hastalıklara Geliştirilen Adaptasyon; İlk Stres Anında Kırılır)) Feminin Şikayetler Ana Sebebiyle Olduğu, Gizliden Gizliye Hastalığın İşlemesini Yani Kök Hastalık'ın Feminin Hastalık Olduğu Aklınıza Bile Gelmeyebilir. Tahlillere %100 İnanmak Size Ciddi Vakit, Para, Yaşam Süresi Kaybettirebilir. Basit Yöntem + Kolaya Kaçmak Olan Sayfalar Dolusu Tetkik Sonuçlarına Sakın Aldanmayın, Tetkikler Normal Çıktı; Sağlıklıyım Diye Boş Tetkiklere Körü Körüne Bel Bağlamayın. Hekim Dışında Hiçbir Şeye %100 Güvenmeyin. Özellikle Nisaiye Hastalıkları; Kan - İdrar Tetkikleri Başarılı Oranda Tespit Edememektedir. Kronikleşmiş İlgisiz Gibi Gözüken Hastalık Hastalık Kök Sebeplerinin Kadınsal Maraz Olması Size, Çevrenize Alakasız,- Saçma Bile Gelebilir. Hatta Sıklıkla Ciddi Hastalığınızla Bağlantı Açısından Genital Bölgeyle Ne Alakası Var Şeklinde Sizi Hataya, Durumu Algılamada Körlük - Konduramamaya Düşürebilir; Dikkat Ediniz! Nisaiye Hastalığı Bekleterek; Kendi Kendine, Zaman Tanımakla, Vakit Geçirmekle İyileşmesi Mümkün Değildir.

Muğla Ayrıntılı Ultrason

Gebelik Takiplerinin & Doğum Öncesi Teşhis İşlemlerinin Önemli Basamağıdır. Minimum 60 dakika Sürmektedir. Kaliteli Gebelik Asla Ucuz, Standart Yaklaşımlarla İdame Ettirilemeyecek, Riske Atılamayacak, Stres Karşısında Frajil Olabilecek Kritik Dönemdir. Mesut Bayraktar Şehrin İçerisinde En Önde Gelen, Vajina Serviks Rahim  Sağlığına Yönelik En İyi Jinekolog Doğum Uzman Doktorlar Arasında Olmasının Yanı Sıra, Özel Muayenehanesinde 18 - 24 Hafta Arası Muğla Ayrıntılı Ultrason Verirken Bütünsel yaklaşımla Geçmeyen  Mantar Hastalığı Servikal Smear Polip Ameliyatı Video Kolposkopi HPV Gebelikte Spiral Çıkarma Tıbbi Muğla Kürtaj işlemi Riskli Hamilelik Takipleri Transvajinal Ultrason Rahim İltihabı Tedavisi İdrar Kaçırma Tedavisi Şeffaf Beyaz Kahverengi Sarı Yeşil Kötü Renkte Olabilen Kokulu Kokusuz Vajina Akıntı Yanma Kaşıntı Batma Kanama Tedavilerinin Planını Yapmaktadır. Gereğinde Rahim Alınma Ameliyatı Hakkında Bilgiler Vermektedir. Hatunların Huzur İçerisinde Sağlıklı Mutlu Yaşam Sürmeleri Gerekliliğine İnanmaktayım.  Tabip Mesut Bayraktar; Female Üreme Sağlığını Güçlendirme Konusunda Tutkulu Hekimdir. Çünkü Feminin Genital Organların Zindelik İçerisinde Başarıya Ulaşması Küresel Refaha; İnsanlık Barışına Hizmet Ederek, Dünyayı Yaşanılacak Daha Güzel Yer Yapacak Ehemmiyettedir.

Mesut Bayraktar, Hekiminin Muayenehanesi Coğrafik Konumu İtibarıyla Bölgenin Ortasında Kalmaktadır.
 • Ortaca Kadın Doğum Doktoru

 • Köyceğiz Kadın Doğum Doktoru

 • Dalaman Kadın Doğum Doktoru

Şeklinde Hekim Aktif Olarak Ortaca, Dalaman, Köyceğiz Yörelerine Çalışmaktadır.

Kadınlarda Hastalıkların Kronikleşmesi

; Hastalıklara Adaptasyon & Woman Psikolojisiyle Birleşince Şikayetleri Normalleştirmek Kaçınılmaz Olmaktadır. Baş Edilmesi Zor Genital Hastalık İnkar Psikolojisine Giren Hanımefendiler; Yumurtalık Rahim Serviks Vajina Vulva Perine Hastalıklarının → Sebep Olduğu Hastalıkları (Buna

Yüksek Riskli Jinekolojik Hastalık

Diyorum) Taşıyabildiği Ömüre Kadar Kendine + Ailesine Yük Edebilmektedir (Bu Birliktelik; Adaptasyon + Kronikleşme Hastalıklara Bulunmaz Nimettir). Sizi, Ailenizi, Gelecek Nesilleri Patolojik Birliktelik Kıskaçlanmasından; Hastalıklara Hamal Olmak Durumundan Koruyacak Tek Güç
Muğla Tecrübeli Jinekolog Doktor
la Yaşam Boyu Sürecek İş Birliği (Hekim Hasta Bağı) Yapmaktır.

Hayat Boyunca Sabit Değişmez Doktor Jinekolog Yani Muğla Jinekolog Hekim Uzman Doktorunuz Olmalıdır. Böylece Tüm Dişilikle İlgili Sağlık Bilgileriniz, Tek Elde + Tek Beyinde Toplanacağından Size Erken Tanı, Etkin Tedaviler Olarak Geri Dönecektir. Muğla Sabit Jinekolog Doktoru Edinmek Başta Woman Sağlığını İyileştirecek; Topyekün Hayat Kalitesini Yaşam Sürenizi (Ömrünüzü) Yükseltecektir.

Kadın Hastanede Hangi Jinekolog Doktor Varsa; Rastgele Randevu Alma Hatasından Vakit Kaybetmeden Derhal Uzaklaşmalıdır. Kıymeti Ölçülemez Değerde Olan Rahim Vajina Sağlığına Sunulan; Ucuzcu Yaklaşımlar, Basit Öneriler, Hurafe Teşvikler Canınızı Sıkan Hastalıklar Fırtınası, Düşkünlük, ... Nedeni Bilinmez Sağlık Sorunları Başa Bela Olmadan Değişmeniz Gereklidir. Hastanede Hangi Doktor Varsa Ona Gitme Öğretilmiş Dürtüsünden Aciliyetle Sıyrılmak Zaruridir. Kendinize Her Daim Ulaşabileceğiniz, Konuşabileceğiniz
Muğla Kadın Doğum Uzman Doktor
Bulmanız - Edinmeniz Gerekmektedir. Ayrıca Sabit jinekolog Doktor; Günün Önemli Anında Arayabileceğiniz, Korku Olmadan Soru Sorabileceğiniz, Utanma Yaşamadan Tartışma - Fikir Alış Verişi Yapabileceğiniz Muğla Jinekolog Hekim Mesut Bayraktar Her Daim Bir Telefon Kadar Uzakta Olacaktır. Dişi Genital Problemlerinize Şifa Bulamıyorsanız, Esas Sebep; Aksi İspat Edilene Kadar "Jinekolojik Hastalık" Olabileceğini Hiç Ama Hiç Unutmayınız.

Kadınlarda Jinekolojik Sağlık; Genel Sağlıktan Daha Değerlidir

. Üreme Organlarının Sağlığı; Sırasıyla Anneyi , Fetusu***, Ailesini, Toplumu, Fetus***'dan Olacak Gelecek Nesilleri Yani Küresel Refaha Etkisi Uzanan Kıymettedir. Hanımların, Kızların Sağlığını Önemsemeyip, Rahim Over Vajina Sorunlarınızı Göz Ardı Etmek Büyük Hatadır. Masrafsız Görünen Normalleştirme - Sıradandaştırma Tuzaklanmasına Kapılmayınız. Doğru Teşhis Gerçek Tedavi Sunan

Muğla En İyi Kadın Doğum Doktoru

Jinekologlar Arasında Olan Doğum Uzmanı Dr. Mesut Bayraktar Özel Muayenehanesinde Kadirşinas Hastalarını Bekler; Doğum Hastalıkları Kliniği İçerisinde Ultrason Kolposkopi İncelemesi Sıvı Bazlı Servikal Smear Yapılmaktadır. Muayene Randevusu Almak İyi Başlangıçtır. Bugün Tedavi - İyileşmek İstiyorsanız Şimdi Adım Atın. Ömür Boyu Devam Edecek Hekim Hasta BağıGeliştirmek Amacıyla Mesut Bayraktar WhatsApp Online Anında Randevu: 05467740159 Vasıtasıyla İletişime Geçip Jinekoloji Bilim Dalına Kendini Adamış Meslek Ustası Ob&Gyn Operatör Dr Mesut Bayraktar'a Muayene Olarak Tanışabilirsiniz.

Özel Muayenehane Otele

En Yakın Kadın Doğum Doktoru

Konumundadır.

Hekim Burada Çok Sayıda Hastalığın Teşhisini Klinik Olarak Koyabilmektedir. Başlıklandırmak Gerekir İse; Hekimin Tedavi Yetenekleri;

 • Koku Olmayan Vajinal Akıntı, Jinekolojik Sağlık Için Neden Önemlidir?

 • Muğla II. Düzey Ultrason
 • Muğla Miyom
 • Muğla Polipektomi
 • Muğla Kistektomi Tedavisi
 • Vajina'da Enflamasyon Tedavileri
 • Geçmeyen Mantar Tedavisi
 • Vajinit Tedavisi
Muğla Kolposkopi İncelemesi Muğla Servikal Smear Serviks Mikroskopisi Yapıyorum. Çünkü Dişi Bireyler, Üreme Sisteminin Hastalıklarının; Semptomlarına Hızlı Adaptasyon Evrimi Sergilediğinden; Bunda
 • Toplumsal Kanıt Kuramı Temelli Jinekolojik Ponzi Kitleleri +/-
 • Östrojen Sarhoşluğu +/-
 • Yüksek Cinsel Market Değeri +/-
 • Gencim Güzelim Kusursuz Süperim Genital İnkar Durumu +/-
 • Partnerde Cinsel Feromonal Baskınlığı Kaybetmemek Adına Feminine Hastalıkları İnkar Etmek
Etkin Olup Dişilere Özgü Hastalıkları Hızlı İvmeyle Kronik Yapabilmektedir. Kolposkopi, Smear, HPV İncelemeleri Hekime Burada Kompleks Olmuş Durumlarda Yardımcıdır. Kolposkopi (Kolposkopi Rahim Ağzının Adeta Röntgenidir) HPV Rahim Aldırma Ameliyatı Dirençli Geçmeyen Mantar Hastalığı Infertilite Rahim İltihabı Tedavisi Gebelik Takibi Yasal Süresinde Tıbbi Muğla Kürtaj İşlemi  Menopoz Gençleştirme Miyom Aldırma Ameliyatı Polipektomi Genital Kaşıntı Akıntı Batma Yanma Kanama Ötesine Kadar; Bayanın Yaşamı Boyunca Sağlıklarını Yönlendirmelerine Yardımcıyım. Hanımefendilerin Yanlarında Çalışan Güçlü Sağlık Savunucularına İhtiyacı Var. Mesut Bayraktar Kendisini İdrar Kaçırma Tedavisi Terapötik Muğla Kürtaj İşlemi Muğla Ayrıntılı Ultrason İncelemesi Servikal Smear Kolposkopi Eşliğinde Biyopsi Doğum Kontrol Danışmanlığı Çocuk İstemi Gebelik Takibi  Cerrahi Muğla Kürtaj İşlemi Menopoz Gençleştirme 2. Düzey Ultrason Kolposkopi Eşliğinde Biyopsi Değerlendirmesi Ameliyatı Polipektomi Polip Aldırma Ameliyatı Rahim Sarkması Tedavisi Tanısal Muğla Kürtaj İşlemi Yanında Vajina Sıkılaştırma Rahim Aldırma Ameliyatı Geçmeyen Mantar Hastalığı Rahim İltihabı Tedavisi Vulvar Akıntı Yanma Batma Kaşıntı Kanama Konularında Hastalarımın Yanında Adeta Ortak - Yaver; İhtiyaçların Karşılanmasına, Sorunların Çözülmesinde Profesyonel Yardımcı  Konumda Kendimi Görmekteyim.

Muğla Vajinal Mezoterapi ... Gibi Yaşlanma, Doğumlar , Menopozla İlişkili Hastalıklarla İlgilenmeyim, Tedavilerini de Vermekteyim.

Ek Olarak Sıklıkla Vulvar Bölgeyle İlişkili Olan Vulvar Adezyon Hastalıklarının Teşhis & Tedavilerini Planlamaktayım. Bu Planlamalarla Beraber Jinekolog Uzm.Dr. Mesut Bayraktar; Doktorluk Sanat & Zanaatının Bütüncül Olması Gerektiğinin Farkında olup; Bu Farkındalıkla Hastalarımın  Fiziksel Zihinsel Duygusal Sağlıklarını Ele Almaktadır. Tecrübeli Doğum Doktoru Olarak Hastanın Endişelerini Dinlerim. Eğip Bükmeden Yaymadan Sadece Gerçekleri Konuşurum.  Amacım, Her Hastayla, Jinekolojik Sağlıklarıyla İlgili Bakım - İyileşme - Rehabilitasyon Hedeflerini Seçmelerine Önceliklendirmelerine İzin Verecek Şekilde Detaylı Çalışmaktır. İyileşmek İsteyen Bireyle Hayatta Oldukları Yerde Buluşmak Gayesiyle Elimden Geleni Yapıyorum. Elbette Benim Çabamdan Daha Önemlisi Bireyin İyileşmeyi İstemesi + Doğru Tabiple Temas Etmesidir.

Muğla Kürtaj Yukarılarda Sıraladıklarım Dışında 10 Hafta Gebelik Muğla Kürtaj İşlemi ( İstenmeyen Hamilelik); Başta Gelmek Üzere Tüm Rahim Over Vajina Vulva Hastalık Durumlarınızı Çözmek Beni Mutlu Edecektir.

Sorunlarınızda Tedaviye Giden Yolu 1 (Bir) mMayene Başlatır. Kadın sağlığını koruma, hastalıkları iyileştirme misyonuna Sahibim ; Rahatlık güvenlik önceliğimdir. Hastayla bireysel ilgilenmek, hastaya uygun tedavi planları sunarım. Muğla 'da bulunan modern özel muayenehanem konforlu ortam sunar.

Muğla Kadın Doğum Doktorları


Muğla Kadın Doğum Doktoru Özel Muayenehane


Muğla Kadın Doğum Doktoru Jinekolog Mesut Bayraktar

Sıfır Vajinal Akıntı sağlıktır. [1]
 1. Genital Hijyensizlik Genetik Hijyeni Bozar. 2023
 2. Herkes Hasta Olur; Herkes En İyi Hekim İster. 2022
 3. Kadın Hastaysa Evde Huzur Yoktur. 2020
 4. Jinekolojik Hastalık Başka Hastalığı Tetiklemiş İse Buna Yüksek Riskli Jinekolojik Hastalık Denir. 2020
 5. Kadın Hastalığını Kabul Etmiyorsa Evde Dirlik Yoktur.
 6. Gebelikte Tasarruf(Kısıntı) Olmaz. Gebelikte Mal - Mülk Feda Edilir.
 7. Kadın Hastaysa Kök Sebep Aksi İspat Edilene Kadar Jinekolojiktir.
 8. Gebelik Fizyolojik Dönem DEĞİLDİR. Gebelik Hastalık – Ölüm Riski Barındıran Olağanüstü Dönemdir. Tecrübeli , Öngörüsü Açık Hekime Teslimiyet Gerektirir. 2018
 9. Gebelik Hastalıkları, İhmal Edilmiş Jinekolojik Hastalıkların Komplikasyonudur.
 10. Gebelik Hastalıkları; Tanısı Konulmamış Jinekolojik Hastalıklardır. MB, 2016)
 11. Gebelikte Kazanılacak 1 Puan IQ, Bebeğinizi Başarı Sarmalında Üstlere Taşır.
 12. Enfeksiyonla Gezmeyi ''Sorun Görmeyen'' Gebeyi En Mükemmel Sağlık Sistemi Bile Koruyamaz.
 13. Rahim; Dayanan - Sabreden - Kolaylık Gösteren - Halden Anlayan Organ Değildir.
 14. Sıfır Vajinal Akıntı Sağlıktır. MB, 2016
Muğla İli
Bilgi Değer
Ülke Türkiye
İl Muğla
İlk Yerleşim MÖ 2. binyıl
Koordinatlar 36.838769862880554, 28.76508732000861
En Alçak Nokta 0 m (0 ft)
Zaman Dilimi UTC+03.00 (TRS)
Posta Kodu 48XXX
Alan Kodu 252
ISO 3166 Kodu TR-48
Plaka Kodu 48
Bağlı Olan İlçeler: Bodrum, Dalaman, Datça, Fethiye, Kavaklıdere, Köyceğiz, Marmaris, Menteşe, Milas, Ortaca, Seydikemer, Ula İlçesi


Rudolf Virchow; Louis Pasteur, Robert Koch savundukları; hastalıkların mikrop teorisine inanmıyordu. Hastalıkların, dış patojenlerden değil, hücrelerin İçindeki anormal faaliyetlerden kaynaklandığını öne sürdü. Aynı zamanda Max Gerson'da Hastalık gelişmeden önce metabolik bozulmanın başladığını kitabında yazmıştır.

Mesut Bayraktar ekolleri birleştirerek modifiye ederek meslek İcrasında bulunmaktadır. Tıbbın Papa'sı Virchow'unda haklı olduğunu vurgulamaktadır. Her bir Ekol Platon'un Mağara Alegorisinde Bulunan, Zincirlerinden Kurtularak Mağaradaki Ateşin Işığına Alışmış Ama Güneşe Ulaşamamış Mahkumlardır. Güneşe Çıktığınızda Gördüğünüz; Sıfır Vajinal Akıntı sağlıktır.


Sıfır Vajina Akıntısı Sağlıktır. [1]

Kadın Ölüm Sebeplerinde
… Var
… Var
… Varda Var

İnanırsan Kadın ölüm Nedenleri Arasında, Hiç Ama Hiç
Vajinal Hastalıklar Yok.

S I F I R !

Neredeyse Çoğu Kadın Ölüm Sebepleri Arkasında
Vajina Varken;

İnanırsan, Vajina Hiç Hasta Etmiyor, "Öldürmüyor".

İnanırsan Vajina
** Hiç Hasta Etmiyor

VAJİNA Hiç Ama Hiç;
** Beyin Kanaması Yapmıyor
** Kalp Krizi Yapmıyor
** Eklem Hasarı Yapmıyor
** Nörolojik Hastalık Yapmıyor
** Psikiyatrik Hastalık Yapmıyor
** Şeker Hastalığı Yapmıyor
** Hızlanmış Yaşlanma Yapmıyor
** Kısırlık Yapmıyor
** ............. Yapmıyor

Vajinaya Bağlı Hiç Ölende Yok !

Vajinal kötü koku; afrodizyak feromonların partnerdeki Cezbedici etkinizi yok eder.

** Vajina En Hızlı Kontrol Dışına Çıkarak Hastalık Üreten Organdır.

** Vajina Hastalıkların Anasıdır.

** Sağlıklı vajina kokusuzdur.

Vajinal Kötü Koku İhmal Edilmiş Jinekolojik Enfeksiyonların İleri safhasında Ortaya Çıkıyor. Yani Ciddi Bir Umursamazlık Olmadan Olmaz.

vajinal kötü koku - muğla kadın doğum doktoru Gizemli Sır: Asemptomatik Vajinal Akıntı
Vajinal kötü koku; afrodizyak feromonların partnerdeki etkisini yok eder*** Vajina ***

kemik - kıkırdak İçermeyen, korunmasız uzuvdur.

hasar - yırtılma, bollaşma durumunda sinir hasarı Oluşmuştur. bunun uzun vadeli etkileri kaçınılmazdır, kadın konforunu yok etmektedir.

Vajina İhmale gelmez, hastalıkların tetiğini çekmektedir.

rahim iltihabı cinsel ilişkide kötü koku - muğla kadın doğum doktor


Genital bölgelerdeki enfeksiyonlar; bir etki İle yüzde çıksaydı,

hiç kimse

yüzüne hijyenik ped koyup gezmedi !

vajinal kötü koku çevrenizi rahatsız eder muğla kadın doğum doktoru
Jinekolojik hastalığınız (rahim iltihabı, vajinal akıntı, servisit, ... ) çevrenizi rahatsız edebilir, size karşı olumsuz tutuma neden olabilir.

Vajina;
** hava almayan,
** hava aldığında bozulan organdır.

Korunan: Vajina
Saldıran: Oksijen

Vajinal flora oksijen sevmemektedir.

oksijen Vajinaya Toksiktir, 2 Önlemle vajina Korunur.
** 1. Katman: Labium Majus
** 2. Katman: labium Minus


Oksijen
TOKSİKTİR

Vücut Oksijeni Çok Sıkı Kontrol Mekanizmaları
Altında, Sürekli Kontrol ile Kullanır
( Oksidatif Stres )

Normal Doğum Hasarı Nedeniyle; Vajen
Epitelinin Havayla ( Oksijenle ) Teması
Sürekli Enfeksiyona Neden Olur.

oksijen vajinaya toksiktir hava alan vajina hemen küflenir Muğla kadın doğum doktor 05467740159
Oksijen vajinaya toksiktir


Vajinal Doğum & Menopoza
Bağlı Vajen Gevşekliği
Tedricidir,

Rahim Sarkmasının ilk Semptomu Olabilir.

Rahim Sarkması Erken Tedavi Edilmelidir.

OKSİTLENME
** Demir' de pas
** Kadın' da İltihap

Oksijen Vajen İçin Toksiktir.

Kronik İltihaplı Şekilde Gezen;
** Kadının Erken
Yaşlanmasını,
** Hastalıklar İle Mücadele Cenderesine
Düşmesini;

Genitalden Kabul Etmemesi, Genital İnkar - Jinekolojik Narsisizmdir.

HAVA'nın

** Vajene Dolması,
** Gaz Çıkarır

Gibi Ses Çıkarması, Vajenden FORT FORT Şeklinde İstemsiz Ses Çıkması

Normal Doğum Hasarı Aldığınızı Gösterir.

Bu Ses Vajinanın Hasar Aldığının Çığlığıdır.

Derhal Tedavi Edilmelidir. Artık Gelişmiş
** Birkaç Hastalık,
** Kaybedilmiş Jinekolojik & Seksüel Konforun Yanında ,
** Başka Başka Can Sıkıcı, Zamanla, Hastalıkların Çıkacağını Vurguluyorum.

Vajina Sıfır Ses Üretir !

Tedaviye giden yolu 1 muayene başlatır.

Köşelenme & Stress Birikimi:

Ardışık & süreğen tamir döngüsü;
** malzemede yorgunluğa,
** yorgun malzemede köşelenmeye,
** köşelenmiş alanlar İse yoğun stress noktalarına evriliyor.

Yukarıdaki ucube cümle, iyileşemeyen kadınları, teknik olarak tanımlamaktadır.

İltihap - enfeksiyon seni mahvediyor.


Portevin Le Chatelier Etkisi
(dinamik gerinim yaşlanması)

** Yaşlanma → Deformasyonu ↑
** Deformasyon → Yaşlanmayı ↑

Coffin Manson Kanunu; 
(Düşük Döngü Yorgunluğu)

Kırık, çatlak, deformasyon, boşluk gibi yapısal kusur İçermeyen malzemeler, yaşamış oldukları maksimum - minimum aralıklardaki döngüler nedeniyle yorulur,  Malzemede Yorgunluk gelişir. Buna Yaşlanma - Yıllanma denir.

Portevin Le Chatelier Etkisine bağlıda
** Yaşlanma → deformasyonu ↑.
** Deformasyon → Yaşlanmayı ↑.

Eğer kişi bunları öenemsememiş, çevreside aynısı İse duyulan cümleler şunlardır.
** Hiç hastalığı yoktu !
** Çok sağlıklıydı !


İşleyen demir pas tutmaz

Yuvarlanan taş yosun tutmaz.

Ama, Coffin Manson der ki,
**yorulur,
yoruldukça yıpranması ↑

yani hastalık kaçınılmazdır.

Sorunu devasa yapmadan gel !

Roket Kadın - Kadın doğumla ne alakası var - Muğla kadın doğum doktoru
Kadın doğumla ne alakası var.
Bir kadın hasta olmuş, İyileşemiyorsa kök sebep aksi ispat edilene kadar jinekolojiktir.
Yorulma sonucu çelik şaftın görünümü. Canlıda buna hastalık denilmektedir.
Yorulma sonucu çelik şaftın görünümü. Canlıda buna hastalık denilmektedir.

Malzemenin

** yorulması,
** yorulmuş olması

Mutasyonunun gelişmesinde bulunmaz nimettir.


Rudolf Virchow; Louis Pasteur, Robert Koch savundukları; hastalıkların mikrop teorisine inanmıyordu. Hastalıkların, dış patojenlerden değil, hücrelerin İçindeki anormal faaliyetlerden kaynaklandığını öne sürdü. Aynı zamanda Max Gerson'da Hastalık gelişmeden önce metabolik bozulmanın başladığını kitabında yazmıştır.

Mesut Bayraktar ekolleri birleştirerek modifiye ederek meslek İcrasında bulunmaktadır. Tıbbın Papa'sı Virchow'unda haklı olduğunu vurgulamaktadır. Her bir Ekol Platon'un Mağara Alegorisinde Bulunan, Zincirlerinden Kurtularak Mağaradaki Ateşin Işığına Alışmış Ama Güneşe Ulaşamamış Mahkumlardır. Güneşe Çıktığınızda Gördüğünüz; Sıfır Vajinal Akıntı sağlıktır.


Sıfır Vajina Akıntısı Sağlıktır. [1]