WhatsApp Search

Muğla Kızlık Zarı Dikimi ☎️ 05467740159

Halk arasında kızlık zarı dikimi olarak bilinen himenoplasti operasyonunun herhangi bir sakıncası yoktur. Evlilik öncesi cinsel birleşme nedeniyle kızlık zarının yırtılması ve bu durumun yarattığı psikolojik etkiler sonucu yeniden dikilmesi amacıyla sadece tek seansta işlem sağlanır. Böylelikle kızlık zarı dokusunun aynen ilk doğum halindeki kızlık zarı doğallığıyla yeniden oluşması amaçlanır. Bunun için herhangi bir şekilde yan etkisinin olmadığını kesinlikle dile getirmemiz gerekir.
kızlık zarı onarımı ve tipleri - muğla kadın doğum doktoru

Muğla Kızlık Zarı Dikimi ☎️ 05467740159

Muğla Kızlık Zarı Dikimi ☎️ 05467740159 600 331 Muğla Kadın Doğum Doktoru ☎️: 05467740159

Konu ile ilgili olarak fiyat bilgisine geçmeden önce kızlık zarı nedir ve kızlık zarı ameliyatı nasıl yapılır hakkında ufak bir bilgilendirme yapmak istedik. Sonrasında Muğla kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgiler vereceğiz…

Farklı  farklı fiyat aralıklarında  kızlık zarı dikimi yapılmaktadır. Fiyatların değişkenlik göstermesinin sebebi yapılacak kızlık zarı dikiminin kalıcı ya da geçici olmasıdır. Ayrıca bir kaç farklı teknikle dikilen kızlık zarının hangi yöntemle dikildiği de fiyatların belirlenmesinde büyük rol oynamaktadır. Web sitelerinde fiyat bilgisi yazmak kanunen yasak olduğu için buraya kızlık zarı dikimi fiyatlarını yazamıyoruz.

Vajinanın 1,5-2 cm içerisinde yer alan oval-yuvarlak şekilde yer alan dokuya halk arasında kızlık zarı adı verilir. Kızlık zarı tıp terminolojisinde HYMEN( HİMEN ) olarak adlandırılmaktadır. Kızlık zarının ONARILARAK yeniden doğal şekline kavuşmasına yönelik operasyon ise hymenoplasti (himenoplasti) olarak adlandırılır.

Türk kültüründe kızlık zarına bekaretin simgesi olarak yaklaşılır. Bu inanış köklü bir inanış olarak tarih boyunca devam eder. Bu köklü geleneksel inanışın bir sonucu olarak da evlenmeye karar veren bayanlar ileride evlilikte eşiyle dünya evine girecekleri gerdek gecesinde problem yaşamamak adına kızlık zarını diktirmek istiyor. Bu tamamen doğal bir durumdur ve kızlık zarının dikilmesiyle ilk gece kanamanın olmamasından duyulacak utancın da her yönden önüne geçilmesi mümkün olacaktır. İşte yer verilen tüm bu kriterler dikkate alınırsa kızlık zarı dikilmesinin günümüzde halen geleneksel bekaret simgesine bağlı olarak bakirelik ile eş değer tutulduğunu söylemek gerekir.

Kızlık zarı ameliyatı (hymenoplasti) genellikle mikrocerrahi yöntemiyle gerçekleştirilir. Mikrocerrahi yöntemiyle gerçekleştirilen ameliyat genellikle 30-60 dakika tek seansta tamamlanmaktadır.
 1. Hastamız genel anestezi altında ameliyat masasına alınır.
 2. Hastanın yırtılmış olan kızlık zarının bağlı bulunduğu vajina çeperi (duvarı) tespit edilir.
 3. Vajina duvarındaki yırtılmış doku birbirine tutturulur ve de dikiş işlemine geçilir.

Görüldüğü gibi oldukça doğal ve maksimal acısız bir işlem olduğundan ötürü yüksek başarı oranından söz etmemizde yarar vardır. Bu özellik dikkate alınırsa her açıdan hastamızın herhangi bir sorunla karşı karşıya kalmaksızın işlemi başarıyla atlatması mümkün.

Genellikle hastalarımız işlemin acısız mı olup olmadığını merak eder. Tamamen acısızdır ve yine cinsel birleşmeyle birlikte kesinlikle kanamanın sağlanacağı garantisi de verilir. İşte bu durum dikkate alınarak değerlendirilirse her yönüyle hastamızın endişe etmesin lüzum yoktur.

Öte yandan kızlık zarı ameliyatının her hangi bir yan etkisi olmayıp sadece ilk bir ay içerisinde cinsel ilişki yaşamamak veya evlenme düşünülüyorsa bunun ertelenmesi gerekir. Bunun haricinde sık sık vajinanın temiz tutulması gerekir.

Kliniğimiz Sağlık Bakanlığına bağlı olup %100 yasal mevzuata bağlı olarak hizmet vermektedir. Siz de kızlık zarı yırtılmasına bağlı üzerinizde bulunan hem psikolojik hem de sosyolojik baskıdan kısa sürede kurtulmak istiyorsanız anında bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Merdiven altı kaçak bir yer değildir.

Bu sayede en kısa süre içerisinde kızlık zarının tamamen doğuştan gelen görünüme ve işlevselliğine kavuşması mümkün olacaktır.

Alanına hakim jinekolog hekim gerçekleştirilen cerrahi müdahalelerimizi ayrıca sosyal medya üzerinden de takip edebilirsiniz. Buradan da ameliyat öncesi hazırlık sürecimizi ve de işlem sonrası uygulanacak yöntemleri bütün detaylarıyla birlikte incelemeniz olanaklı olacaktır.

Kızlık zarı dikimi, cinsel ilişki sonrası yırtılan kızlık zarının yeniden oluşması ve yeniden girilecek bir cinsel ilişki sonrası kanama meydana gelmesi için yapılan operasyondur. Bizler de Muğla Kızlık Zarı dikimi işlemlerini büyük bir hassasiyetle uygulamaktayız. Kızlık zarının dikilmesinin ardından girilecek bir ilişkide ilk defa cinsel ilişki yaşanmış gibi kanama meydana gelir ve vajina da daraltılmış olur. Sonradan dikilen bir kızlık zarı yalnızca kadın doğum uzmanlarınca anlaşılabilir veya anlaşılamayabilir. Kızlık zarı dikimi sonrasında ilişkiye girilen kişinin operasyonu anlaması mümkün değildir. Anestezi ile yapıldığından ameliyat ağrısız olarak yapılır. Genelde lokal anestezi ile gerçekleşen operasyon kişi tercihine göre genel anestezi ile de yapılabilir. Kızlık zarı dikimi 15 – 30 dakikalık bir operasyondur. Kızlık zarı dikimi fiyatları; operasyonun çeşidi, operasyonun yapıldığı şehir, anestezi biçimi ve vajina daraltma operasyonunun da yapılıp yapılmamasına göre de farklılık göstermektedir.

Kızlık zarı dikimi için net bir fiyat aralığı bulunmamaktadır. Muğla Kızlık Zarı dikimi işlemleri içinde bu tespit geçerlidir. Kızlık zarı dikimi, operasyonun yapıldığı şehirden şehire farklılık göstermektedir. Kızlık zarı dikimi iki yöntem ile yapılmaktadır. Bu yöntemler arasında da fiyat farkı bulunmaktadır. Kalıcı (flep) kızlık zarı dikimi tekrar cinsel ilişkiye girmeden en az iki ay önce yapılmalıdır ve vajinanın kendi dokusu ile yeni bir kızlık zarı oluşturulmaktadır.

Operasyon sonrası vajinada daralma da meydana gelir. Kalıcı (flep) kızlık zarı dikimi fiyatları şehirden şehire farklılık göstermektedir Geçici kızlık zarı dikimi kanama olması istenen ilişkiden 1 – 2 gün önce yapılmaktadır. Yırtılan zarın birbirine tutturulması ve dikilmesi ile operasyon tamamlanır. Böylece yine cinsel ilişkiden sonra kanama meydana gelir.

Muğla kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi almak için doktorunuza danışınız.

Muğla kızlık zarı dikimi fiyatları genelde farklılık göstermektedir. 

Farklılığın sebebi hastanın genel durumu, yapılacak işlemin kalitesi, operasyon sırasında kullanılacak olan malzemelerin kalitesi, operasyon yapılan kliniğin kalitesi gibi faktörler neticesinde değişmektedir. Sizler öncelikle fiyat araştırması yapmak yerine en sağlıklı ve en doğru şekilde bu operasyonu nerede yaptırırım bunu araştırmalısınız. Çünkü birçok hasta farklı farklı kliniklerde bu işlemi yaptırıp sonrasında memnun kalmayarak bize başvuru yapmaktadır. Sorunun çözümü çok basit olmasına rağmen işinin ehli olmayan kişiler operasyonu yaptığında istenmedik sonuçlar ortaya çıkmaktadır kızlık zarı dikimi fiyatı Muğla ve diğer  şehirlerde farklı farklı fiyatlandırma yapılarak hastalara uygulanmaktadır. Dediğimiz gibi burada en önemli konu fiyat değil hasta memnuniyetidir.  

Kızlık zarı dikimi yaptırmak için bazı kişiler öncesinde kızlık zarı muayenesi yaptırmak istemektedir.
Yapılan bu muayene sonucu hekim kızlık zarının dikilip dikilmeyeceğine karar vererek hastayı bilgilendirir.
İşlem yaptırmak isteyen kızlık zarı dikimini yapan en iyi doktor arayışı içine girerler ve bu aşamada başvurabileceğiniz tecrübeli hekim çok önemlidir.


Muğla Kızlık Zarı Dikimi işlemi yaptırırken merdiven altı işletmelerden uzak durmanız faydanıza olacaktır.

Muğla kızlık zarı dikimi fiyatları için hemen bizimle iletişime geçin.

Kızlık zarı, vajinanın içerisinde 1,5-2 cm mukozal dokudur. Vajinanın mukozasıyla kaplı olduğundan dolayı yumuşak yapıda olup âdet kanamasının dışarı atılmasına yardımcı olur. Kızlık zarı birçok yörede bekaretin sembolü olarak kabul edilir. Bu yüzden evlilik öncesinde kızların söz konusu kızlık zarının yırtılmamış olması önem taşır.

Kızlık zarının isteğe bağlı olarak uzman hekimce dikilmesi mikrocerrahi yöntem sayesinde tek seansta gerçekleştirilir. Bu cerrahi yöntem sonucunda hastanın bir haftalık süre sonrasında sosyal yaşantısına dönmesi amaçlanır.

Kızlık zarı İşlemi tıpta himenoplasti olarak adlandırılır. Çeşitli etkenlere bağlı olarak kızlık zarındaki deri dokusunun yırtılması sonucu ortaya çıkan psikolojik ve de fizyolojik etki amacıyla yapılır.

Sıkça uygulanan yöntem mikrocerrahi yöntemidir. Bu teknik kullanılarak kadının vajina duvarının her iki yanı birbirine tutturularak gerçekleştirilir. Tek seansta gerçekleştirilen kızlık zarı dikimiyle doğal kızlık zarı yapısına hastanın yeniden kavuşması sağlanır.

Halk arasında kızlık zarı dikimi olarak bilinen himenoplasti operasyonunun herhangi bir sakıncası yoktur. Evlilik öncesi cinsel birleşme nedeniyle kızlık zarının yırtılması ve bu durumun yarattığı psikolojik etkiler sonucu yeniden dikilmesi amacıyla sadece tek seansta işlem sağlanır. Böylelikle kızlık zarı dokusunun aynen ilk doğum halindeki kızlık zarı doğallığıyla yeniden oluşması amaçlanır. Bunun için herhangi bir şekilde yan etkisinin olmadığını kesinlikle dile getirmemiz gerekir.

Fakat âdet kanamasının olduğu dönemde kızlık zarı ameliyatı operasyonu tavsiye edilmemektedir. Bunun için söz konusu adet ( regl ) döneminin geçmesi beklenerek kızlık zarı dikimi için klinikten randevu alınması tavsiye ediliyor.

Genel olarak kızlık zarının dikilmesinde iki ana teknik uygulanır:

 1. Flep tekniği
 2. Mikrocerrahi tekniği
 3. Dikişsiz Teknik ( Özel Yöntemdir )

Bu her üç teknik de kızlık zarının doğallığına kavuşarak çeşitli nedenlere bağlı olarak yırtılan zarın doğal , doğala yakın görünümü almasıdır. Kızlık zarı operasyonunun ardından kısa süreli de olsa kanamalar görülmesi normaldir. Genital bölgenin sürekli olarak temiz tutulması kızlık zarının sorun olmaktan ortaya çıkması açısından son derece önemli bir noktayı teşkil eder.

Saat 9 Hizasında Görülen Kızlık Zarı Yırtığı - Muğla Kadın Doğum Doktor
Saat 9 Hizasında Görülen Kızlık Zarı Yırtığı – Muğla Kadın Doğum Doktor
Sağlam Kızlık Zarı
Sağlam Kızlık Zarı
1. Flep Tekniği

Vajinanın 1,5-2 cm içerisinde yer alan kızlık zarının olduğu bölgede flep adı verilen bir doku bulunur. Bu doku cinsel ilişkiyle birlikte yırtılmanın gerçekleşmesi ve ardından kanamanın ortaya çıkması durumunu meydana getirir. İşte söz konusu flep tekniği yönteminin amacı bu işlevi yeniden kazandırmaktır.

Flep dokusunun kaldırılarak burada yer alan hücre çeperlerinin birbirini sarması sayesinde damarların kanlanmayı meydana getirmesi sağlanır. Bu sayede kızlık zarının yeniden tamamen doğal şeklini elde etmesi mümkün olacaktır.

2. Mikrocerrahi Tekniği

Flep tekniğine alternatif olarak uzman hekimlerin uyguladıkları mikrocerrahi tekniğidir. Doğal bir operasyon olarak kızlık zarının yırtılan her iki ucu yeniden birbirine tutturularak bekarete yeniden kavuşmanız sağlanır. Ortada duran bu yöntemler sayesinde sizin de kızlık zarı sorunundan anında kurtulmanız mümkün kılınmaktadır.

3. Dikişsiz Teknik : Özel Teknik Olması nedeniyle sadece klinikte bilgisi verilir

Uzman hekimle görüşerek siz de kızlık zarınızın yeniden doğal işlevini sağlaması ve ilk doğallığını elde etmesini mümkün hale getirebilirsiniz.

Muğla Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları ile ilgili tüm detayları konumuzda vermeye çalıştık ancak net rakamları öğrenmek için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

kadın genital sistemi pelvik organlar muğla kadın doğum doktoru

Muğla Kızlık Zarı Dikimi

Hem geçici kızlık zarı dikimi, hem de kalıcı kızlık zarı dikimini yapmak için en ideal olan zaman, adet bitiminden hemen sonradır. Çünkü; adet kanı kirli kan olarak değerlendirilip, oranın bir sonraki adete kadar temiz kalması ve enfeksiyon yapmaması amaçlanır.

Kızlık zarı dikimi başarısını etkileyen en önemli faktör, cerrahi teknik olmakla birlikte, operasyon sonrası yara bakımının ve enfeksiyon engellenmesinin önemi çok büyüktür. Yara yeri enfeksiyonu cerrahi alanın açılmasına sebep olabilmektedir. Operasyonun amacı cinsel ilişki ile yeteri kadar kanama elde etmektir. Kadın genital bölgesi yarı kirli cerrahi alan olarak bilinmektedir. Kızlık zarı dikimi sonrası yara bakımı iyi yapılmalı ve enfeksiyon riski ortadan kaldırılmalıdır.

Kızlık zarı diktirme sonrası ağrı kesici ihtiyacı genelde olmamakta, kızlık zar dikimi sonrası aynı gün bir kaç saat içerisinde normal rutin hayatınıza dönüş mümkün olmaktadır. Kızlık zar dikimi başarısı ancak; doğru cerrahi teknik, steril koşullarda yapılan operasyon, operasyon sonrası temiz yara bakımı ile garantilidir. Kızlık zarı dikimindeki amaç; cinsel ilişki ile kanama oluşmasının sağlanmasıdır. Bu nedenle bu hassas konuda yara yeri bakımı konusunda bilgi sahibi olmanız, zar dikimi operasyonundan sonra bilgilendirilmeniz önemlidir.
 • Tercihen ilk gün banyo yapılmaması
 • Sonraki bir hafta içinde ayakta duş alınması,
 • İlk 1-2 hafta havuza, denize girilmemesi,
 • Ortak kullanım tuvaletlerine gidilmemesi,
 • İlk 1 hafta dar pantolon giyilmemesi ve pamuklu iç çamaşırı tercih edilmesidir.
 • Kızlık zarı dikimi sonrası reçete edilen doku dezenfektanı ve kremlerinin ilk 1 hafta günde 2 kez kullanılması, verilen düşük doz koruyucu antibiotiğin ihmal edilmemesi yara dokusunun iyi iyileşmesi acısından önemlidir.

Flep yöntemi yaparken, kaldırılan ince tabakadaki kılcal damar ağı belirgin kızlık zarı kanaması oluşturacak potansiyele sahip olmalıdır. Kızlık zarı dikimi kesinlikle belli olmuyor, anlaşılamıyor ve dikilmiş olduğu ortaya çıkartılamıyor.

Kalıcı kızlık zarı dikimi sayesinde evet, defalarca dahi kızlık zarı tamir edilebilinir, yeniden kızlık zarı yapılabilir. Bu durum, kalıcı kızlık zarı dikimi için geçerlidir.

Muğla Kızlık Zarı dikimi fiyatı (kızlık zarı dikimi ücreti); kızlık zarının yapısı, açıklık derecesine, yırtık şekline göre, uygulanacak geçici veya kalıcı kızlık zarı dikimi tipine göre, anestezi tipine göre değişkenlik göstermektedir. Etik kurallar nedeni ile web sitelerinde ücret bilgisi paylaşılmamaktadır. Daha önceden jinekolojik muayene olursanız kızlık zarı muayenesi sonrası size net bilgi verilmektedir.

Jinekolojik muayeneden çekinmeyiniz, sadece dış genital organlarınız gözlenir. 1-10 dakikayı geçmeyen bir muayenedir; ultrason ile kızlık zarının yırtık olup olmadığı ve zar zedelenme şekli belli olmaz. Muğla kızlık zarı dikim fiyatları, kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatı, geçici kızlık zarı dikimi fiyatı, kızlık zarı dikimi fiyatı 2021 konusunda sizlere yardımcı olmaktayız.

Detaylı bilgi almak, veya randevu talebi oluşturmak için bizi 0546 774 01 59 numaralı telefonumuzdan WhatsApp üzerinden mesaj yazabilirsiniz.


Muğla Kadın Doğum Doktoru Mesut Bayraktar Jinekolog 331x273

Doktor Mesut Bayraktar

Ortaca/Muğla

Hayatın olağan akışı gereği iyileşmek için hasta olan kişi çabalamalıdır yani aktif rol oynamalıdırlar. Görüldüğü üzere tedavi hunisinin büyük kısmında vakit kaybeden, hastalığını ret eden, iyileşemeyen, bahane, bedava - ucuz yöntemlere yönelen, körü körüne bel bağlayan hastalar pasif iyileşmeyi yani iyileşememeyi seçenler bulunmaktadır.

Tedavi süreci, hastaların sağlık sorunlarıyla başa çıkabilmeleri, iyileşme sağlayabilmelerinde önemli adımdır. Ancak, tedavi hunisi sürecinde Hekimlerin bazı zorluklarla karşılaşması mümkündür. Resimde, hastaların farklı farklı tutumlarından kaynaklanan zorlukları ele alarak, hekim-hasta ilişkisinde zorlukların üstesinden gelirken zedelenebileceğini, tedavi hunisinin önemini vurgulayacağız. Tedavi süreci, hasta sağlığını iyileştirmek amaçlı yapılan serüven düşünülebilir. Tedaviler, sağlık sorunlarına farklı yaklaşımlar gerektirebilir, bazen beklenmedik zorluklarla karşılaşılabilir. Bundan dolayı, tedavi hunisi sürecinde hekimlerin, hastaların farklı tutumlarına uygun şekilde davranması, etkili iletişim becerilerini kullanması önemlidir. Hekimlerin mesleklerini icra ederken , hasta kaynaklı zorlukları aşarken, hekim-hasta ilişkisinin zarar görmemesinde hastaların dikkatli olmaları gerekmektedir. Çünkü hekim sonsuza kadar sabredebilen, her uygunsuzluğa pozitif, sorun çözme şeklinde yaklaşan canlılar gibi düşünmeyiniz.

*** Hastalığını Kabul Etmeyenler: Hastalığını kabul etmeyen bireyler, sağlık sorunlarını inkar ederek tedaviye direnç gösterebilirler. Bunlar , tedavi sürecinin başarıyla ilerlemesini engelleyebilir. Hastalığını kabul etmeyen kişiler, genellikle hastalıklarının ciddiyetini ya da varlığını reddederler. Buda, hem kendileri hem de doktora sorun çıkmaktadır. Hastalığın kabul edilmemesi, tedavi sürecinin etkinliğini azaltabilir, tamamen durdurabilir.Hastalığını kabul etme evresi, hasta olduğunu kabul etme; tedavi sürecinin önemli parçasıdır. Hastalığın kabul edilmesi, kişinin gerçek durumuyla yüzleşmesine, gereken tedaviye tam uyum sağlamasına yardımcı olabilir. Böylece tedavi süreci daha etkili başarılı olabilir. Hastalığını kabul etmeyen bireylerin, kendi sağlık durumlarını gerçekçi şekilde değerlendirmeleri, tedaviye açık olmaları önemlidir.

Hastalığını kabul etmeyen, ret eden; Doktoru rakip , düşman bilmektedir.

*** Hastalığını Kabul Edenler: Hastalığını kabul eden kişiler, tedavi sürecine daha olumlu yaklaşabilirler. Hastaların tedaviye uyum sağlamasını kolaylaştırır, iyileşme sürecini hızlandırabilir. Fakat çoğunlukta bazı insanlar hastalığını kabul etsede hekim yerine başka yollara başvurabilerek, hastalıkların ilerlemesine, kronikleşmesine neden olmaktadır.

*** Bir Ara Hallederizciler - Google Aramacılar: Bazı hastalar, sağlık sorunlarıyla ilgili hafife alıcı, savsaklayıcı tutum sergileyebilirler. “Bir ara hallederizciler”, sağlık sorunlarını erteleme, önemsememe eğilimindedir. Google aramacıları ise kendi kendini teşhis etme, tedavi etme çabasına, akıllılığına girebilirler. Yanlış bilgilendirme, yanlış tedavi seçeneklerine yol açabilir.

*** Doğal Tedavi Yöntemlerine Körü Körüne İnananlar: Doğal tedavi yöntemlerine inanan hastalar, alternatif çözümler arayışında olabilirler. Maydanoz, soğan suyu içiciler gibi, doğal yöntemlere güvenerek, körü körüne bel bağlayarak etkisiz, tedavi sürecini yürütebilirler. Bazen bilimsel kanıtlanmamış, etkinliği sınırlı olan yöntemlere yönelmelerine neden olabilir. Maalesef tüm iletişim mecraları tedavilerin etkin olmadığını söylese de böyle yönelimler artarak devam etmektedir.

*** Sahte Doktor Bulucular - Maddi Zorluk Çıkarıcılar: Sahte doktor bulucular, maddi zorluk yaratanlar - bulanlar, yani tedaviye gereksiz yere maddi kısıntı uygulayanlar, tedavi sürecini olumsuz etkileyebilir. Ev, araba kredisi ödemesi, oğlanı evlendirme gibi maddi yükler altında olan hastalar, tedaviye uyum sağlamakta, iyileşmekte güçlük çekebilirler. İnsanlar sağlıklı kalmanın, mal mülk edinmeden değerli olduğunu maalesef kavrayamamaktadırlar.

Hasta olmuş ama evi var
Hasta olmuş ama oğlu evlenmiş.

Kendini, sağlığını feda ederek yaşamda hedefleri başarmak maalesef artan hızda devam etmektedir. Günümüzde oldukça yaygın durumdur. İnsanlar, zamanı, varlıklarını daha verimli kullanmak amacıyla sağlıklarını tehlikeye atabilmektedirler. Ancak, sağlığın önemi göz ardı edilmemelidir. Kaliteli yaşam sürerken sağlıklı olmak şarttır. Hayatta hedefleri başarmak önemli olsa da, sağlığımıza dikkat etmekten asla vazgeçmemeliyiz.

Tedavi hunisi süreci, hastaların sağlık sorunlarını çözmek, iyileşmede önemli adımdır. Ancak, bazı hastalar, kendilerine gereksiz yere maddi zorluklar yaratarak (3. evinin kredisini bahane göstermek, 4. çocuğunu davul zurna - yemekli evlendirmeye çalışması) tedavi sürecini olumsuz etkilemektedir (tedavi olmamaktadırlar!). Makaleyle maddi gücü – imkanı olduğu halde “ev aldık, araba aldık kredi ödüyoruzcular” şeklinde adlandırılan, doktoru gereksiz yere maddi zorluklar ile meslek icrasına sürükleyen hastaların yeteri kadar iyileşemediklerini vurgulamak istiyorum.

*** Profesöre Gidenler - İyi Doktor Deyiciler: Bazı hastalar, tedavide ünlü/ünsüz profesöre başvurma eğilimindedirler. Bunlar, “normal” doktorları, diğer sağlık hizmeti sağlayıcılarını göz ardı edebilir, hatta küçümseyebilir. Aynı şekilde, bazı hastalar, tedavi - meslek icrasının masrafları nedeniyle para talep eden doktorlardan da uzak durma eğiliminde olup tedavi sürecini menfi etkileyebilir. Uygun tedavi seçeneklerinin kaçırılmasına, hastalığın artmasına neden olabilir. Hastalar kaçırılan, kaybolan sağlığın %100 geri gelmediği konusunda yeteri kadar ikna edilmelidirler. Mümkün ise hastalar, tedavinin tamamen geri gelmeme, başarılı olmama riski olduğuna ilişkin yeterli bilgilendirme yapılarak ikna edilmelidirler.

Maalesef bazı insanlar maddi varlıklarının korunmasını sağlıklarından önemli görmektedir.

Servete Mala Mülke Yaşayanlar Sağlıklarını Feda Ediyorlar.

*** Ego, Kişisel Çıkar Çatışmaları: Hekim-hasta ilişkisindeki ego, kişisel çıkar çatışmaları, tedavi sürecini olumsuz etkileyebilir. Doktorun , hekim hasta bağı kurulmamış hastaya “sen” demesi gibi durumlar, iletişim sorunlarına yol açabilir. Aynı şekilde, bazı hastalar da doktorlarla kişisel, duygusal çıkar çatışması içine girebilirler , tedavi sürecinin etkinliğini azaltabilir. Hastalar , empati, anlayışla Hekimleri karşılamalı, iletişimde açıklık, saygıyı korumalı, kişisel çıkar çatışmalarından uzak durmalıdır. Hekim-hasta bağı, tedavi sürecinin başarısında önemli faktördür. Hastaların hekimle güven, destek temelinde ilişki kurması, tedaviye uyumlarını artırır, iyileşme motivasyonunu yükseltir. Hekimler de, hastaların duygusal ihtiyaçlarını anlamalı, hastalarla işbirliği yaparak tedavi sürecini yönetmelidir. Hasta, hekimin yönlendirmelerine uyum sağladıkça, hastada, hekimi destekleyici rol üstlendikçe, iyileşme süreci olumlu yönde etkilenecektir.

Tedavi sürecindeki zorluklarla başa çıkan, iyileşen hastalar, motivasyon kaynağı olabilirler. İyileşenlerin başarı hikayeleri, diğer hastalara umut ilham verebilir. Hekimlerin iyileşme sürecini desteklemek , başarı hikayelerini paylaşmaları önemlidir. Tedavi sürecinde karşılaşılan zorluklar, hastaların tutumları, hekim-hasta ilişkisi etrafında yoğunlaşır. Hastaların hastalıklarını kabul etme, doğru bilgilere ulaşma, maddi zorluklarla başa çıkma, kendince maddi zorluk varlığı yaratmama, doğru tedavi seçeneklerini değerlendirme konularında Hekim destek vermesi önemlidir. Tekrardan, hastaların 1001 zorlukla meslek icrası yapan Hekime empati, anlayış - etkin iletişim becerileriyle Hekimleri benimsemeleri, işlerini kolaylaştırmaları, hastanın, tedavi sürecinin etkinliğini artırır, hastaların moralini yükseltebilir, motivasyonlarını artırabilir, tedaviye olan uyumlarını iyileştirebilir.

Hekim-hasta bağı, güvene dayalı ortamda kurulmalı, hastaların iyileşme sürecine aktif katılımları teşvik edilmelidir. Etkili tedavi sürecinde, hem hastaların hem de hekimlerin sorunların üstesinden gelmede birlikte çalışmaları, destekleyici ortam oluşturmaları gerekmektedir.
Tedavi Hunisinde pasif iyileşmeye çalışanlardan olmayın.


Tetkikler

hekimin kanaatinden

üstün değildir.


Kadın bedeninde

kronik enflamasyonun

en büyük kaynağı

vajinal akıntıdır.


Dinamik Tablo
Hastane Stresinden Uzaklık ✓ 
Özel Etkileşim ✓ 
Süre Sınırlamasız Muayene ✓ 
Mahremiyet – Gizlilik ✓ 
Hijyenik Ortam ✓ 
Teknoloji Kullanımı ✓ 
Konfor – Ferah Ortam ✓ 
Online Randevu ✓ 
3. Şahıslarla Temassızlık ✓ 
Güven – Nezaket – Zarafet ✓ 
Etik ✓ 
Tecrübe ✓ 
Profesyonel Destek ✓ 
Hasta Memnuniyeti & Sağlığı ✓ 
Fethiye’den 45′ uzaklıkta ✓ 
Dalaman’dan 10′ Uzaklıkta ✓ 
Köyceğizden 15′ Uzaklıkta ✓ 
Marmaris’den 40′ Uzaklıkta ✓ 
Muğla’dan 45′ Uzaklıkta ✓ 

Para değil

Mal mülk değil

En iyi eğitim , öğretmen değil !

Çocuğunuza bırakılacak en büyük miras şudur:

Sağlıklı

10 numara
☆☆☆☆☆ 
olacak şekilde “gebelik öncesi hazırlık + gebelik takibi + doğumunu” sağlayarak maksimum potansiyel IQ & EQ ya FETUSUN ulaştırılmasıdır.

Yani fetusu hayata 5/0 önde başlatmaktır. 

Eğer bunu sağlarsanız; sağlamak 15 – 30 bin USD civarı para harcamaktan geçer. O zeki, ahlaklı, yetenekli çocuk başarı sarmalında zirveye hemen çıkar, müthiş gelir elde eder; emekli olduğunuzda size ev araba aldığı gibi, dünyayı gezmenizde size tatil hediyeleri ayarlar. Eğer bunu yapmak yerine, 15 – 30 bin USD’ye ev, araba alabilirsiniz ama, çocugunuz sizin ölmenizi, mirasın kendisine kalmasını bekler, sonrada onu tüketerek yer yada üzerinizdeki evi ipotek göstererek iş kurar , batırır yada sürekli sizden para ister, sizde sürekli kaçar , bahane uydurursunuz…

Çıkar çatışmalarıyla berbat olmuş hayat yaşamamak için süper kaliteli bebekler doğurun.

Rahimde mikrop kaparak bitik, pert olmuş, erken doğmuş, kansızlığa, kötü rahim şartlarına ( urlu, vajinal akıntılı, kistli, varisli ) yani haşat rahimlerden eksik – vasat doğan bebeklerinizle, büyüdüklerinde “çıkar çatışmasına” girmemesi; doğmadan önce, gebelik süreci & doğumuna maddi kaynak harcanmasından geçer.
AGAÇ YAŞ İKEN, İNSAN RAHİMDE İKEN EĞİLİR.

Bebek;

Zeki doğarsa ahlaklı olur.
Zeki + ahlaklı olursa zengin olur. 
Zeki + ahlaklı + zengin olursa sana ev araba almayı bırak toplumun tamamı müreffeh olur, zenginleşir.

İnsana yani kendi kanına – canına yatırım yapmalısın yada çıkar çatışmalarıyla bomboş hayat yaşamak durumunda kalırsın.
Sana göre yatırım nedir?

Kadın Sağlığının, Sonraki Nesillerin ( Fetus, Bebek, Çocuk, Torun) Mutlu Huzurlu Sağlıklı Devam Edebilmesinin Yegane yolu, Dişi Üreme Organlarının;
* Uterus - Rahim
* Yumurtalık - Overler
* Tuba Uterina - Tüpler
* Rahim Ağzı - Serviks Uteri
* Vajina - Hazne
* Vulva - Perine gibi organların Topyekün Sağlık İçerisinde;Genetik Mirasın Nesilden ➞ Nesile Sağlıklı Aktarılmasından Geçmektedir. İşte bu geçiş bozulduğunda; nesilden nesile hastalıklar başlamaktadır. (Devamı İçin Ayrıntılara↓ Tıklayınız)
İhmal Edilen, Çözülmeyen En Basit Kadın Hastalığı, Zaman İçerisinde Birikim Yaparak Çeşitli Hastalıkların;
* Romatolojik
* Nörolojik
* Psikiyatrik
* Onkolojik
* Hatta Odontojenik... Hastalıkların Gelişiminde Tetik Çeken Etken (Tetiklenmiş Hastalık) Olabilir. Aniden Birdenbire Ortaya Çıkan Hastalıklara Sebep - Müsebbip Olanın; İhmal Ederek Alıştığın, Zamanla da Unuttuğun (Hastalıklara Geliştirilen Adaptasyon; İlk Stres Anında Kırılır)) Feminin Şikayetler Ana Sebebiyle Olduğu, Gizliden Gizliye Hastalığın İşlemesini Yani Kök Hastalık'ın Feminin Hastalık Olduğu Aklınıza Gelmeyebilir. Tahlillere %100 İnanmak Size Ciddi Vakit, Para, Yaşam Süresi Kaybettirebilir. Basit Yöntem + Kolaya Kaçmak Olan Sayfalar Dolusu Tetkik Sonuçlarına Sakın Aldanmayın, Tetkikler Normal Çıktı; Sağlıklıyım Diye Boş Tetkiklere Körü Körüne Bel Bağlamayın. Hekim Dışında Hiçbir Şeye %100 Güvenmeyin. Özellikle Nisaiye Hastalıkları; Kan - İdrar Tetkikleri Başarılı Oranda Tespit Edememektedir. Kronikleşmiş İlgi siz Gibi Gözüken Hastalık Hastalık Kök Sebeplerinin Kadınsal Maraz Olması Size, Çevrenize Alakasız,- Saçma Bile Gelebilir. Hatta Sıklıkla Ciddi Hastalığınızla Bağlantı Açısından Genital Bölgeyle Ne Alakası Var Şeklinde Sizi Hataya, Durumu Algılamada Körlük - Konduramamaya Düşürebilir; Dikkat Ediniz! Nisaiye Hastalığı Bekleterek; Kendi Kendine, Zaman Tanımakla, Vakit Geçirmekle İyileşmesi Mümkün Değildir.

Muğla Ayrıntılı Ultrason

Gebelik Takiplerinin & Doğum Öncesi Teşhis İşlemlerinin Önemli Basamağıdır. Minimum 60 dakika Sürmektedir. Kaliteli Gebelik Asla Ucuz, Standart Yaklaşımlarla İdame Ettirilemeyecek, Riske Atılamayacak, Stres Karşısında Frajil Olabilecek Kritik Dönemdir. Mesut Bayraktar Şehrin İçerisinde En Önde Gelen, Vajina Serviks Rahim  Sağlığına Yönelik En İyi Jinekolog Doğum Uzman Doktorlar Arasında Olmasının Yanı Sıra, Özel Muayenehanesinde 18 - 24 Hafta Arası Muğla Ayrıntılı Ultrason Verirken Bütünsel yaklaşımla Geçmeyen Mantar Hastalığı Servikal Smear Polip Ameliyatı Video Kolposkopi HPV Gebelikte Spiral Çıkarma Tıbbi Muğla Kürtaj işlemi Riskli Hamilelik Takipleri Transvajinal Ultrason Rahim İltihabı Tedavisi İdrar Kaçırma Tedavisi Şeffaf Beyaz Kahverengi Sarı Yeşil Kötü Renkte Olabilen Kokulu Kokusuz Vajina Akıntı Yanma Kaşıntı Batma Kanama Tedavilerinin Planını Yapmaktadır. Gereğinde Rahim Alınma Ameliyatı Hakkında Bilgiler Vermektedir. Hatunların Huzur İçerisinde Sağlıklı Mutlu Yaşam Sürmeleri Gerekliliğine İnanmaktayım. Tabip Mesut Bayraktar; Female Üreme Sağlığını Güçlendirme Konusunda Tutkulu Hekimdir. Çünkü Feminin Genital Organların Zindelik İçerisinde Başarıya Ulaşması Küresel Refaha; İnsanlık Barışına Hizmet Ederek, Dünyayı Yaşanılacak Daha Güzel Yer Yapacak Ehemmiyettedir.

Mesut Bayraktar, Hekiminin Muayenehanesi Coğrafik Konumu İtibarıyla Bölgenin Ortasında Kalmaktadır.
 1. Ortaca Kadın Doğum Doktoru

 2. Köyceğiz Kadın Doğum Doktoru

 3. Dalaman Kadın Doğum Doktoru

Yönelik Hekim Aktif Biçimde Ortaca, Dalaman, Köyceğiz Yörelerine Çalışmaktadır.

Kadınlarda Hastalıkların Kronikleşmesi

; Hastalıklara Adaptasyon & Woman Psikolojisiyle Birleşince Şikayetleri Normalleştirmek Kaçınılmaz Olmaktadır. Baş Edilmesi Zor Genital Hastalık İnkar Psikolojisine Giren Hanımefendiler; Yumurtalık Rahim Serviks Vajina Vulva Perine Hastalıklarının → Sebep Olduğu Hastalıkları (Buna

Yüksek Riskli Jinekolojik Hastalık

Diyorum) Taşıyabildiği Ömüre Kadar Kendine + Ailesine Yük Edebilmektedir (Bu Birliktelik; Adaptasyon + Kronikleşme Hastalıklara Bulunmaz Nimettir). Sizi, Ailenizi, Gelecek Nesilleri Patolojik Birliktelik Kıskaçlanmasından; Hastalıklara Hamal Olmak Durumundan Koruyacak Tek Güç
Muğla Tecrübeli Jinekolog Doktor
la Yaşam Boyu Sürecek İş Birliği (Hekim Hasta Bağı) Yapmaktır.

Hayat Boyunca Sabit Değişmez Doktor Jinekolog Yani Muğla Jinekolog Hekim Uzman Doktorunuz Olmalıdır. Böylece Tüm Dişilikle İlgili Sağlık Bilgileriniz, Tek Elde + Tek Beyinde Toplanacağından Size Erken Tanı, Etkin Tedaviler Halinde Geri Dönecektir. Muğla Sabit Jinekolog Doktoru Edinmek Başta Woman Sağlığını İyileştirecek; Topyekün Hayat Kalitesini Yaşam Sürenizi (Ömrünüzü) Yükseltecektir.

Kadın Hastanede Hangi Jinekolog Doktor Varsa; Rastgele Randevu Alma Hatasından Vakit Kaybetmeden Derhal Uzaklaşmalıdır. Kıymeti Ölçülemez Değerde Olan Rahim Vajina Sağlığına Sunulan; Ucuzcu Yaklaşımlar, Basit Öneriler, Hurafe Teşvikler Canınızı Sıkan Hastalıklar Fırtınası, Düşkünlük, ... Nedeni Bilinmez Sağlık Sorunları Başa Bela Olmadan Değişmeniz Gereklidir. Hastanede Hangi Doktor Varsa Ona Gitme Öğretilmiş Dürtüsünden Aciliyetle Sıyrılmak Zaruridir. Kendinize Her Daim Ulaşabileceğiniz, Konuşabileceğiniz
Muğla Kadın Doğum Uzman Doktor
Bulmanız - Edinmeniz Gerekmektedir. Ayrıca Sabit jinekolog Doktor; Günün Önemli Anında Arayabileceğiniz, Korku Olmadan Soru Sorabileceğiniz, Utanma Yaşamadan Tartışma - Fikir Alış Verişi Yapabileceğiniz Muğla Jinekolog Hekim Mesut Bayraktar Her Daim Bir Telefon Kadar Uzakta Olacaktır. Dişi Genital Problemlerinize Deva Bulamıyorsanız, Kök Sebep; Aksi İspat Edilene Kadar "Jinekolojik Hastalık" Olabileceğini Hiç Ama Hiç Unutmayınız.

Kadınlarda Jinekolojik Sağlık; Genel Sağlıktan Daha Değerlidir

. Üreme Organlarının Sağlığı; Sırasıyla Anneyi , Fetusu***, Ailesini, Toplumu, Fetus***'dan Olacak Gelecek Nesilleri Yani Küresel Refaha Etkisi Uzanan Kıymettedir. Hanımların, Kızların Sağlığını Önemsemeyip, Rahim Over Vajina Sorunlarınızı Göz Ardı Etmek Büyük Hatadır. Masrafsız Görünen Basitleştirme - Öteleme Tuzaklanmasına Kapılmayınız. Doğru Teşhis Gerçek Tedavi Sunan

Muğla En İyi Kadın Doğum Doktoru

Jinekologlar Arasında Olan Doğum Uzmanı Dr. Mesut Bayraktar Özel Muayenehanesinde Kadirşinas Hastalarını Bekler; Doğum Hastalıkları Kliniği İçerisinde Ultrason Kolposkopi İncelemesi Sıvı Bazlı Servikal Smear Yapılmaktadır. Muayene Randevusu Almak İyi Başlangıçtır. Bugün Tedavi - İyileşmek İstiyorsanız Şimdi Adım Atın. Ömür Boyu Devam Edecek Hekim Hasta Bağını Geliştirmek Amacıyla Mesut Bayraktar WhatsApp Online Anında Randevu: 05467740159 Vasıtasıyla İletişime Geçip Jinekoloji Bilim Dalına Kendini Adamış Meslek Ustası Ob&Gyn Operatör Dr Bayraktar'a Muayene Vasıtasıyla Tanışabilirsiniz.

Özel Muayenehane Otele

En Yakın Kadın Doğum Doktoru

Konumundadır. Klinisyen Hekim Burada Çok Sayıda Hastalığın Teşhisini Klinik Yetiletiyle Koyabilmektedir. Başlıklandırmak Gerekir İse; Hekimin Tedavi Yetenekleri;
 • Muğla Himenoplasti uygulaması

 • Muğla II. Düzey Ultrason
 • Muğla Myoma Uteri
 • Muğla Servikal Polip
 • Muğla Kist Alınması Tedavisi
 • Rahim Ağzı'nda Enflamasyon Tedavileri
 • Geçmeyen Mantar Tedavisi
 • Rahim Enfeksiyonu Tedavisi
Muğla Kolposkopi İncelemesi Muğla Servikal Smear Serviks Mikroskopisi Yapıyorum. Çünkü Dişi Bireyler, Üreme Sisteminin Hastalıklarının; Semptomlarına Hızlı Adaptasyon Evrimi Sergilediğinden; Bunda
* Toplumsal Kanıt Kuramı Temelli Jinekolojik Ponzi Kitleleri +/-
* Östrojen Sarhoşluğu +/-
* Yüksek Cinsel Market Değeri +/-
* Gencim Güzelim Kusursuz Süperim Genital İnkar Durumu +/-
* Partnerde Cinsel Feromonal Baskınlığı Kaybetmemek Adına Feminine Hastalıkları İnkar Etmek Etkin Olup Dişilere Özgü Hastalıkları Hızlı İvmeyle Kronik Yapabilmektedir. Kolposkopi, Smear, HPV İncelemeleri Hekime Burada Kompleks Olmuş Durumlarda Yardımcıdır. Kolposkopi (Kolposkopi Rahim Ağzının Adeta Röntgenidir) HPV Rahim Aldırma Ameliyatı Dirençli Geçmeyen Mantar Hastalığı Infertilite Rahim İltihabı Tedavisi Gebelik Takibi Yasal Süresinde Tıbbi Muğla Kürtaj İşlemi Menopoz Gençleştirme Miyom Aldırma Ameliyatı Polipektomi Genital Kaşıntı Akıntı Batma Yanma Kanama Ötesine Kadar; Bayanın Yaşamı Boyunca Sağlıklarını Yönlendirmelerine Yardımcıyım. Hanımefendilerin Yanlarında Çalışan Güçlü Sağlık Savunucularına İhtiyacı Var. Mesut Bayraktar Kendisini İdrar Kaçırma Tedavisi Terapötik Muğla Kürtaj İşlemi Muğla Ayrıntılı Ultrason İncelemesi Servikal Smear Kolposkopi Eşliğinde Biyopsi Doğum Kontrol Danışmanlığı Çocuk İstemi Gebelik Takibi Cerrahi Muğla Kürtaj İşlemi Menopoz Gençleştirme 2. Düzey Ultrason Kolposkopi Eşliğinde Biyopsi Değerlendirmesi Ameliyatı Polipektomi Polip Aldırma Ameliyatı Rahim Sarkması Tedavisi Tanısal Muğla Kürtaj İşlemi Yanında Vajina Sıkılaştırma Rahim Aldırma Ameliyatı Geçmeyen Mantar Hastalığı Rahim İltihabı Tedavisi Vulvar Akıntı Yanma Batma Kaşıntı Kanama Konularında Hastalarımın Yanında Adeta Ortak - Yaver; İhtiyaçların Karşılanmasına, Sorunların Çözülmesinde Profesyonel Yardımcı Konumda Kendimi Görmekteyim.

Menopozda Terleme Nöbetleri ... Gibi Yaşlanma, Doğumlar , Menopozla İlişkili Hastalıklarla İlgilenmeyim, Tedavilerini de Vermekteyim.

Dahası Vulvar Bölgeyle İlişkili Zona Hastalıklarının Teşhis & Tedavilerini Planlamaktayım. Bu Planlamalarla Beraber Jinekolog Uzm.Dr. Mesut Bayraktar; Doktorluk Sanat & Zanaatının Bütüncül Olması Gerektiğinin Farkında olup; Bu Farkındalıkla Hastalarımın Fiziksel Zihinsel Duygusal Sağlıklarını Ele Almaktadır. Tecrübeli Doğum Doktoru Klinisyenliğin Sağladığı Profesyonellikle Hastanın Endişelerini Dinlerim. Eğip Bükmeden Yaymadan Sadece Gerçekleri Konuşurum. Amacım, Her Hastayla, Jinekolojik Sağlıklarıyla İlgili Bakım - İyileşme - Rehabilitasyon Hedeflerini Seçmelerine Önceliklendirmelerine İzin Verecek Şekilde Detaylı Çalışmaktır. İyileşmek İsteyen Bireyle Hayatta Oldukları Yerde Buluşmak Gayesiyle Elimden Geleni Yapıyorum. Elbette Benim Çabamdan Daha Önemlisi Bireyin İyileşmeyi İstemesi + Doğru Tabiple Temas Etmesidir.

Muğla Kürtaj Yukarılarda Sıraladıklarım Dışında 10 Hafta Gebelik Muğla Çocuk Aldırma İşlemi ( Evlilik Dışı Hamilelik); Başta Gelmek Üzere Tüm Rahim Over Vajina Vulva Hastalık Durumlarınızı Çözmek Beni Mutlu Edecektir.

Sorunlarınızda Tedaviye Giden Yolu 1 (Bir) Mayene Başlatır. Kadın sağlığını koruma, hastalıkları iyileştirme misyonuna Sahibim ; Rahatlık güvenlik önceliğimdir. Hastayla bireysel ilgilenmek, hastaya uygun tedavi planları sunarım. Muğla 'da bulunan modern özel muayenehanem konforlu ortam sunar.

Muğla Kadın Doğum Doktorları


Muğla Kadın Doğum Doktoru Özel Muayenehane


Muğla Kadın Doğum Doktoru Jinekolog Mesut Bayraktar

 1. Genital Hijyensizlik Genetik Hijyeni Bozar. 2023
 2. Herkes Hasta Olur; Herkes En İyi Hekim İster. 2022
 3. Kadın Hastaysa Evde Huzur Yoktur. 2020
 4. Jinekolojik Hastalık Başka Hastalığı Tetiklemiş İse Buna Yüksek Riskli Jinekolojik Hastalık Denir. 2020
 5. Kadın Hastalığını Kabul Etmiyorsa Evde Dirlik Yoktur.
 6. Gebelikte Tasarruf(Kısıntı) Olmaz. Gebelikte Mal - Mülk Feda Edilir.
 7. Kadın Hastaysa Kök Sebep Aksi İspat Edilene Kadar Jinekolojiktir.
 8. Gebelik Fizyolojik Dönem DEĞİLDİR. Gebelik Hastalık – Ölüm Riski Barındıran Olağanüstü Dönemdir. Tecrübeli , Öngörüsü Açık Hekime Teslimiyet Gerektirir. 2018
 9. Gebelik Hastalıkları, İhmal Edilmiş Jinekolojik Hastalıkların Komplikasyonudur.
 10. Gebelik Hastalıkları; Tanısı Konulmamış Jinekolojik Hastalıklardır. MB, 2016)
 11. Gebelikte Kazanılacak 1 Puan IQ, Bebeğinizi Başarı Sarmalında Üstlere Taşır.
 12. Enfeksiyonla Gezmeyi ''Sorun Görmeyen'' Gebeyi En Mükemmel Sağlık Sistemi Bile Koruyamaz.
 13. Rahim; Dayanan - Sabreden - Kolaylık Gösteren - Halden Anlayan Organ Değildir.
 14. Sıfır Vajinal Akıntı Sağlıktır. MB, 2016
Muğla İli
Bilgi Değer
Ülke Türkiye
İl Muğla
İlk Yerleşim MÖ 2. binyıl
Koordinatlar 36.838769862880554, 28.76508732000861
En Alçak Nokta 0 m (0 ft)
Zaman Dilimi UTC+03.00 (TRS)
Posta Kodu 48XXX
Alan Kodu 252
ISO 3166 Kodu TR-48
Plaka Kodu 48
Bağlı Olan İlçeler: Bodrum, Dalaman, Datça, Fethiye, Kavaklıdere, Köyceğiz, Marmaris, Menteşe, Milas, Ortaca, Seydikemer, Ula İlçesi

Rudolf Virchow; Louis Pasteur, Robert Koch savundukları; hastalıkların mikrop teorisine inanmıyordu. Hastalıkların, dış patojenlerden değil, hücrelerin İçindeki anormal faaliyetlerden kaynaklandığını öne sürdü. Aynı zamanda Max Gerson'da Hastalık gelişmeden önce metabolik bozulmanın başladığını kitabında yazmıştır.

Mesut Bayraktar ekolleri birleştirerek modifiye ederek meslek İcrasında bulunmaktadır. Tıbbın Papa'sı Virchow'unda haklı olduğunu vurgulamaktadır. Her bir Ekol Platon'un Mağara Alegorisinde Bulunan, Zincirlerinden Kurtularak Mağaradaki Ateşin Işığına Alışmış Ama Güneşe Ulaşamamış Mahkumlardır. Güneşe Çıktığınızda Gördüğünüz; Sıfır Vajinal Akıntı sağlıktır.


Sıfır Vajina Akıntısı Sağlıktır. [1]