Muğla Kızlık Zarı Dikimi

Muğla Kızlık Zarı Dikimi

Muğla Kızlık Zarı Dikimi 1024 444 Muğla Kadın Doğum Jinekolog

Muğla Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları Ne Kadardır?

Konu ile ilgili olarak fiyat bilgisine geçmeden önce kızlık zarı nedir ve kızlık zarı ameliyatı nasıl yapılır hakkında ufak bir bilgilendirme yapmak istedik. Sonrasında Muğla kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Muğla Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları Kızlık Zarı İşlemi

Muğla Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları Ne Kadardır ve Nasıl Uygulanır?

Farklı  farklı fiyat aralıklarında  kızlık zarı dikimi yapılmaktadır. Fiyatların değişkenlik göstermesinin sebebi yapılacak kızlık zarı dikiminin kalıcı ya da geçici olmasıdır. Ayrıca bir kaç farklı teknikle dikilen kızlık zarının hangi yöntemle dikildiği de fiyatların belirlenmesinde büyük rol oynamaktadır. Web sitelerinde fiyat bilgisi yazmak kanunen yasak olduğu için buraya kızlık zarı dikimi fiyatlarını yazamıyoruz.

Vajinanın 1,5-2 cm içerisinde yer alan oval-yuvarlak şekilde yer alan dokuya halk arasında kızlık zarı adı verilir. Kızlık zarı tıp terminolojisinde HYMEN( HİMEN ) olarak adlandırılmaktadır. Kızlık zarının ONARILARAK yeniden doğal şekline kavuşmasına yönelik operasyon ise hymenoplasti (himenoplasti) olarak adlandırılır.

Muğla Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları ve Muğla Kızlık Zarı Dikimi ile ilgili Kültürel Yaklaşım

Türk kültüründe kızlık zarına bekaretin simgesi olarak yaklaşılır. Bu inanış köklü bir inanış olarak tarih boyunca devam eder. Bu köklü geleneksel inanışın bir sonucu olarak da evlenmeye karar veren bayanlar ileride evlilikte eşiyle dünya evine girecekleri gerdek gecesinde problem yaşamamak adına kızlık zarını diktirmek istiyor. Bu tamamen doğal bir durumdur ve kızlık zarının dikilmesiyle ilk gece kanamanın olmamasından duyulacak utancın da her yönden önüne geçilmesi mümkün olacaktır. İşte yer verilen tüm bu kriterler dikkate alınırsa kızlık zarı dikilmesinin günümüzde halen geleneksel bekaret simgesine bağlı olarak bakirelik ile eş değer tutulduğunu söylemek gerekir.

Kızlık Zarı Dikimi Ameliyatı (İşlemi) Nasıl Yapılır?

Kızlık zarı ameliyatı (hymenoplasti) genellikle mikrocerrahi yöntemiyle gerçekleştirilir. Mikrocerrahi yöntemiyle gerçekleştirilen ameliyat genellikle 30-60 dakika tek seansta tamamlanmaktadır.

 1. Hastamız genel anestezi altında ameliyat masasına alınır.
 2. Hastanın yırtılmış olan kızlık zarının bağlı bulunduğu vajina çeperi (duvarı) tespit edilir.
 3. Vajina duvarındaki yırtılmış doku birbirine tutturulur ve de dikiş işlemine geçilir.

Görüldüğü gibi oldukça doğal ve maksimal acısız bir işlem olduğundan ötürü yüksek başarı oranından söz etmemizde yarar vardır. Bu özellik dikkate alınırsa her açıdan hastamızın herhangi bir sorunla karşı karşıya kalmaksızın işlemi başarıyla atlatması mümkün.

Kızlık Zarı Dikimi İşlemi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Genellikle hastalarımız işlemin acısız mı olup olmadığını merak eder. Tamamen acısızdır ve yine cinsel birleşmeyle birlikte kesinlikle kanamanın sağlanacağı garantisi de verilir. İşte bu durum dikkate alınarak değerlendirilirse her yönüyle hastamızın endişe etmesin lüzum yoktur.

Öte yandan kızlık zarı ameliyatının her hangi bir yan etkisi olmayıp sadece ilk bir ay içerisinde cinsel ilişki yaşamamak veya evlenme düşünülüyorsa bunun ertelenmesi gerekir. Bunun haricinde sık sık vajinanın temiz tutulması gerekir.

Muğla Kızlık Zarı Dikimi için Randevu Alın

Kliniğimiz Sağlık Bakanlığına bağlı olup %100 yasal mevzuata bağlı olarak hizmet vermektedir. Siz de kızlık zarı yırtılmasına bağlı üzerinizde bulunan hem psikolojik hem de sosyolojik baskıdan kısa sürede kurtulmak istiyorsanız anında bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Merdiven altı kaçak bir yer değildir.

Bu sayede en kısa süre içerisinde kızlık zarının tamamen doğuştan gelen görünüme ve işlevselliğine kavuşması mümkün olacaktır.

Alanına hakim jinekolog hekim gerçekleştirilen cerrahi müdahalelerimizi ayrıca sosyal medya üzerinden de takip edebilirsiniz. Buradan da ameliyat öncesi hazırlık sürecimizi ve de işlem sonrası uygulanacak yöntemleri bütün detaylarıyla birlikte incelemeniz olanaklı olacaktır.

Kızlık zarı dikimi, cinsel ilişki sonrası yırtılan kızlık zarının yeniden oluşması ve yeniden girilecek bir cinsel ilişki sonrası kanama meydana gelmesi için yapılan operasyondur. Bizler de Muğla Kızlık Zarı dikimi işlemlerini büyük bir hassasiyetle uygulamaktayız. Kızlık zarının dikilmesinin ardından girilecek bir ilişkide ilk defa cinsel ilişki yaşanmış gibi kanama meydana gelir ve vajina da daraltılmış olur. Sonradan dikilen bir kızlık zarı yalnızca kadın doğum uzmanlarınca anlaşılabilir veya anlaşılamayabilir. Kızlık zarı dikimi sonrasında ilişkiye girilen kişinin operasyonu anlaması mümkün değildir. Anestezi ile yapıldığından ameliyat ağrısız olarak yapılır. Genelde lokal anestezi ile gerçekleşen operasyon kişi tercihine göre genel anestezi ile de yapılabilir. Kızlık zarı dikimi 15 – 30 dakikalık bir operasyondur. Kızlık zarı dikimi fiyatları; operasyonun çeşidi, operasyonun yapıldığı şehir, anestezi biçimi ve vajina daraltma operasyonunun da yapılıp yapılmamasına göre de farklılık göstermektedir.

Muğla Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları ve Ücretleri

Kızlık zarı dikimi için net bir fiyat aralığı bulunmamaktadır. Muğla Kızlık Zarı dikimi işlemleri içinde bu tespit geçerlidir. Kızlık zarı dikimi, operasyonun yapıldığı şehirden şehire farklılık göstermektedir. Kızlık zarı dikimi iki yöntem ile yapılmaktadır. Bu yöntemler arasında da fiyat farkı bulunmaktadır. Kalıcı (flep) kızlık zarı dikimi tekrar cinsel ilişkiye girmeden en az iki ay önce yapılmalıdır ve vajinanın kendi dokusu ile yeni bir kızlık zarı oluşturulmaktadır.

Operasyon sonrası vajinada daralma da meydana gelir. Kalıcı (flep) kızlık zarı dikimi fiyatları şehirden şehire farklılık göstermektedir Geçici kızlık zarı dikimi kanama olması istenen ilişkiden 1 – 2 gün önce yapılmaktadır. Yırtılan zarın birbirine tutturulması ve dikilmesi ile operasyon tamamlanır. Böylece yine cinsel ilişkiden sonra kanama meydana gelir.

Muğla kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi almak için doktorunuza danışınız.

Muğla kızlık zarı dikimi fiyatları neye göre belirlenmektedir

Muğla kızlık zarı dikimi fiyatları genelde farklılık göstermektedir.  Farklılığın sebebi hastanın genel durumu, yapılacak işlemin kalitesi, operasyon sırasında kullanılacak olan malzemelerin kalitesi, operasyon yapılan kliniğin kalitesi gibi faktörler neticesinde değişmektedir. Sizler öncelikle fiyat araştırması yapmak yerine en sağlıklı ve en doğru şekilde bu operasyonu nerede yaptırırım bunu araştırmalısınız. Çünkü birçok hasta farklı farklı kliniklerde bu işlemi yaptırıp sonrasında memnun kalmayarak bize başvuru yapmaktadır. Sorunun çözümü çok basit olmasına rağmen işinin ehli olmayan kişiler operasyonu yaptığında istenmedik sonuçlar ortaya çıkmaktadır kızlık zarı dikimi fiyatı Muğla ve diğer  şehirlerde farklı farklı fiyatlandırma yapılarak hastalara uygulanmaktadır. Dediğimiz gibi burada en önemli konu fiyat değil hasta memnuniyetidir.  

Kızlık zarı dikimi yaptırmak için bazı kişiler öncesinde kızlık zarı muayenesi yaptırmak istemektedir.
Yapılan bu muayene sonucu hekim kızlık zarının dikilip dikilmeyeceğine karar vererek hastayı bilgilendirir.
İşlem yaptırmak isteyen kızlık zarı dikimini yapan en iyi doktor arayışı içine girerler ve bu aşamada başvurabileceğiniz tecrübeli hekim çok önemlidir.


Muğla Kızlık Zarı Dikimi işlemi yaptırırken merdiven altı işletmelerden uzak durmanız faydanıza olacaktır.

Muğla kızlık zarı dikimi fiyatları için hemen bizimle iletişime geçin.

Muğla Kızlık Zarı Dikimi Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Kızlık zarı, vajinanın içerisinde 1,5-2 cm mukozal dokudur. Vajinanın mukozasıyla kaplı olduğundan dolayı yumuşak yapıda olup âdet kanamasının dışarı atılmasına yardımcı olur. Kızlık zarı birçok yörede bekaretin sembolü olarak kabul edilir. Bu yüzden evlilik öncesinde kızların söz konusu kızlık zarının yırtılmamış olması önem taşır.

Kızlık zarının isteğe bağlı olarak uzman hekimce dikilmesi mikrocerrahi yöntem sayesinde tek seansta gerçekleştirilir. Bu cerrahi yöntem sonucunda hastanın bir haftalık süre sonrasında sosyal yaşantısına dönmesi amaçlanır.

Muğla Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları Ne Kadardır ve Kızlık Zarı İşlemi Nedir?

Kızlık zarı İşlemi tıpta himenoplasti olarak adlandırılır. Çeşitli etkenlere bağlı olarak kızlık zarındaki deri dokusunun yırtılması sonucu ortaya çıkan psikolojik ve de fizyolojik etki amacıyla yapılır.

Sıkça uygulanan yöntem mikrocerrahi yöntemidir. Bu teknik kullanılarak kadının vajina duvarının her iki yanı birbirine tutturularak gerçekleştirilir. Tek seansta gerçekleştirilen kızlık zarı dikimiyle doğal kızlık zarı yapısına hastanın yeniden kavuşması sağlanır.

Kızlık Zarı Dikiminin Sakıncaları Var Mıdır?

Halk arasında kızlık zarı dikimi olarak bilinen himenoplasti operasyonunun herhangi bir sakıncası yoktur. Evlilik öncesi cinsel birleşme nedeniyle kızlık zarının yırtılması ve bu durumun yarattığı psikolojik etkiler sonucu yeniden dikilmesi amacıyla sadece tek seansta işlem sağlanır. Böylelikle kızlık zarı dokusunun aynen ilk doğum halindeki kızlık zarı doğallığıyla yeniden oluşması amaçlanır. Bunun için herhangi bir şekilde yan etkisinin olmadığını kesinlikle dile getirmemiz gerekir.

Fakat âdet kanamasının olduğu dönemde kızlık zarı ameliyatı operasyonu tavsiye edilmemektedir. Bunun için söz konusu adet ( regl ) döneminin geçmesi beklenerek kızlık zarı dikimi için klinikten randevu alınması tavsiye ediliyor.

Kızlık Zarı Dikiminde Uygulanan Teknikler

Genel olarak kızlık zarının dikilmesinde iki ana teknik uygulanır:

 1. Flep tekniği
 2. Mikrocerrahi tekniği
 3. Dikişsiz Teknik ( Özel Yöntemdir )

Bu her üç teknik de kızlık zarının doğallığına kavuşarak çeşitli nedenlere bağlı olarak yırtılan zarın doğal , doğala yakın görünümü almasıdır. Kızlık zarı operasyonunun ardından kısa süreli de olsa kanamalar görülmesi normaldir. Genital bölgenin sürekli olarak temiz tutulması kızlık zarının sorun olmaktan ortaya çıkması açısından son derece önemli bir noktayı teşkil eder.

1. Flep Tekniği

Vajinanın 1,5-2 cm içerisinde yer alan kızlık zarının olduğu bölgede flep adı verilen bir doku bulunur. Bu doku cinsel ilişkiyle birlikte yırtılmanın gerçekleşmesi ve ardından kanamanın ortaya çıkması durumunu meydana getirir. İşte söz konusu flep tekniği yönteminin amacı bu işlevi yeniden kazandırmaktır.

Flep dokusunun kaldırılarak burada yer alan hücre çeperlerinin birbirini sarması sayesinde damarların kanlanmayı meydana getirmesi sağlanır. Bu sayede kızlık zarının yeniden tamamen doğal şeklini elde etmesi mümkün olacaktır.

2. Mikrocerrahi Tekniği

Flep tekniğine alternatif olarak uzman hekimlerin uyguladıkları mikrocerrahi tekniğidir. Doğal bir operasyon olarak kızlık zarının yırtılan her iki ucu yeniden birbirine tutturularak bekarete yeniden kavuşmanız sağlanır. Ortada duran bu yöntemler sayesinde sizin de kızlık zarı sorunundan anında kurtulmanız mümkün kılınmaktadır.

3. Dikişsiz Teknik : Özel Teknik Olması nedeniyle sadece klinikte bilgisi verilir

Uzman hekimle görüşerek siz de kızlık zarınızın yeniden doğal işlevini sağlaması ve ilk doğallığını elde etmesini mümkün hale getirebilirsiniz.

Muğla Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları ile ilgili tüm detayları konumuzda vermeye çalıştık ancak net rakamları öğrenmek için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Kızlık Zarı Dikimi Hangi Zamanda Yapılmalıdır?

Hem geçici kızlık zarı dikimi, hem de kalıcı kızlık zarı dikimini yapmak için en ideal olan zaman, adet bitiminden hemen sonradır. Çünkü; adet kanı kirli kan olarak değerlendirilip, oranın bir sonraki adete kadar temiz kalması ve enfeksiyon yapmaması amaçlanır.

Muğla Kızlık Zarı Dikimi Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kızlık zarı dikimi başarısını etkileyen en önemli faktör, cerrahi teknik olmakla birlikte, operasyon sonrası yara bakımının ve enfeksiyon engellenmesinin önemi çok büyüktür. Yara yeri enfeksiyonu cerrahi alanın açılmasına sebep olabilmektedir. Operasyonun amacı cinsel ilişki ile yeteri kadar kanama elde etmektir. Kadın genital bölgesi yarı kirli cerrahi alan olarak bilinmektedir. Kızlık zarı dikimi sonrası yara bakımı iyi yapılmalı ve enfeksiyon riski ortadan kaldırılmalıdır.

Kızlık zarı dikimi sonrası dikkat edilmesi gerekenler;

 • Tercihen ilk gün banyo yapılmaması
 • Sonraki bir hafta içinde ayakta duş alınması,
 • İlk 1-2 hafta havuza, denize girilmemesi,
 • Ortak kullanım tuvaletlerine gidilmemesi,
 • İlk 1 hafta dar pantolon giyilmemesi ve pamuklu iç çamaşırı tercih edilmesidir.
 • Kızlık zarı dikimi sonrası reçete edilen doku dezenfektanı ve kremlerinin ilk 1 hafta günde 2 kez kullanılması, verilen düşük doz koruyucu antibiotiğin ihmal edilmemesi yara dokusunun iyi iyileşmesi acısından önemlidir.

Kızlık zarı diktirme sonrası ağrı kesici ihtiyacı genelde olmamakta, kızlık zar dikimi sonrası aynı gün bir kaç saat içerisinde normal rutin hayatınıza dönüş mümkün olmaktadır. Kızlık zar dikimi başarısı ancak; doğru cerrahi teknik, steril koşullarda yapılan operasyon, operasyon sonrası temiz yara bakımı ile garantilidir. Kızlık zarı dikimindeki amaç; cinsel ilişki ile kanama oluşmasının sağlanmasıdır. Bu nedenle bu hassas konuda yara yeri bakımı konusunda bilgi sahibi olmanız, zar dikimi operasyonundan sonra bilgilendirilmeniz önemlidir.

Kızlık Zarı Dikimi Partner Tarafından Anlaşılır mı?

Flep yöntemi yaparken, kaldırılan ince tabakadaki kılcal damar ağı belirgin kızlık zarı kanaması oluşturacak potansiyele sahip olmalıdır. Kızlık zarı dikimi kesinlikle belli olmuyor, anlaşılamıyor ve dikilmiş olduğu ortaya çıkartılamıyor.

Kızlık Zarı Birden Fazla Kez Onarılabilir Mi?

Kalıcı kızlık zarı dikimi sayesinde evet, defalarca dahi kızlık zarı tamir edilebilinir, yeniden kızlık zarı yapılabilir. Bu durum, kalıcı kızlık zarı dikimi için geçerlidir.

Muğla Kızlık Zarı Dikim Ücretleri Neye Göre Değişir?

Muğla Kızlık Zarı dikimi fiyatı (kızlık zarı dikimi ücreti); kızlık zarının yapısı, açıklık derecesine, yırtık şekline göre, uygulanacak geçici veya kalıcı kızlık zarı dikimi tipine göre, anestezi tipine göre değişkenlik göstermektedir. Etik kurallar nedeni ile web sitelerinde ücret bilgisi paylaşılmamaktadır. Daha önceden jinekolojik muayene olursanız kızlık zarı muayenesi sonrası size net bilgi verilmektedir.

Jinekolojik muayeneden çekinmeyiniz, sadece dış genital organlarınız gözlenir. 1-10 dakikayı geçmeyen bir muayenedir; ultrason ile kızlık zarının yırtık olup olmadığı ve zar zedelenme şekli belli olmaz. Muğla kızlık zarı dikim fiyatları, kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatı, geçici kızlık zarı dikimi fiyatı, kızlık zarı dikimi fiyatı 2021 konusunda sizlere yardımcı olmaktayız.

Detaylı bilgi almak, veya randevu talebi oluşturmak için bizi 0546 774 01 59 numaralı telefonumuzdan WhatsApp üzerinden mesaj yazabilirsiniz.


Doktor Mesut Bayraktar

Doktor Mesut Bayraktar

Ortaca/Muğla

Hayatın olağan akışı gereği iyileşmek için hasta olan kişi çabalamalıdır yani aktif rol oynamalıdırlar. Görüldüğü üzere tedavi hunisinin büyük kısmında vakit kaybeden, hastalığını ret eden, iyileşemeyen, bahane, bedava - ucuz yöntemlere yönelen, körü körüne bel bağlayan hastalar pasif iyileşmeyi yani iyileşememeyi seçenler bulunmaktadır.

Tedavi süreci, hastaların sağlık sorunlarıyla başa çıkabilmeleri, iyileşme sağlayabilmelerinde önemli adımdır. Ancak, tedavi hunisi sürecinde Hekimlerin bazı zorluklarla karşılaşması mümkündür. Resimde, hastaların farklı farklı tutumlarından kaynaklanan zorlukları ele alarak, hekim-hasta ilişkisinde zorlukların üstesinden gelirken zedelenebileceğini, tedavi hunisinin önemini vurgulayacağız. Tedavi süreci, hasta sağlığını iyileştirmek amaçlı yapılan serüven düşünülebilir. Tedaviler, sağlık sorunlarına farklı yaklaşımlar gerektirebilir, bazen beklenmedik zorluklarla karşılaşılabilir. Bundan dolayı, tedavi hunisi sürecinde hekimlerin, hastaların farklı tutumlarına uygun şekilde davranması, etkili iletişim becerilerini kullanması önemlidir. Hekimlerin mesleklerini icra ederken , hasta kaynaklı zorlukları aşarken, hekim-hasta ilişkisinin zarar görmemesinde hastaların dikkatli olmaları gerekmektedir. Çünkü hekim sonsuza kadar sabredebilen, her uygunsuzluğa pozitif, sorun çözme şeklinde yaklaşan canlılar gibi düşünmeyiniz.

*** Hastalığını Kabul Etmeyenler: Hastalığını kabul etmeyen bireyler, sağlık sorunlarını inkar ederek tedaviye direnç gösterebilirler. Bunlar , tedavi sürecinin başarıyla ilerlemesini engelleyebilir. Hastalığını kabul etmeyen kişiler, genellikle hastalıklarının ciddiyetini ya da varlığını reddederler. Buda, hem kendileri hem de doktora sorun çıkmaktadır. Hastalığın kabul edilmemesi, tedavi sürecinin etkinliğini azaltabilir, tamamen durdurabilir.Hastalığını kabul etme evresi, hasta olduğunu kabul etme; tedavi sürecinin önemli parçasıdır. Hastalığın kabul edilmesi, kişinin gerçek durumuyla yüzleşmesine, gereken tedaviye tam uyum sağlamasına yardımcı olabilir. Böylece tedavi süreci daha etkili başarılı olabilir. Hastalığını kabul etmeyen bireylerin, kendi sağlık durumlarını gerçekçi şekilde değerlendirmeleri, tedaviye açık olmaları önemlidir.

Hastalığını kabul etmeyen, ret eden; Doktoru rakip , düşman bilmektedir.

*** Hastalığını Kabul Edenler: Hastalığını kabul eden kişiler, tedavi sürecine daha olumlu yaklaşabilirler. Hastaların tedaviye uyum sağlamasını kolaylaştırır, iyileşme sürecini hızlandırabilir. Fakat çoğunlukta bazı insanlar hastalığını kabul etsede hekim yerine başka yollara başvurabilerek, hastalıkların ilerlemesine, kronikleşmesine neden olmaktadır.

*** Bir Ara Hallederizciler - Google Aramacılar: Bazı hastalar, sağlık sorunlarıyla ilgili hafife alıcı, savsaklayıcı tutum sergileyebilirler. “Bir ara hallederizciler”, sağlık sorunlarını erteleme, önemsememe eğilimindedir. Google aramacıları ise kendi kendini teşhis etme, tedavi etme çabasına, akıllılığına girebilirler. Yanlış bilgilendirme, yanlış tedavi seçeneklerine yol açabilir.

*** Doğal Tedavi Yöntemlerine Körü Körüne İnananlar: Doğal tedavi yöntemlerine inanan hastalar, alternatif çözümler arayışında olabilirler. Maydanoz, soğan suyu içiciler gibi, doğal yöntemlere güvenerek, körü körüne bel bağlayarak etkisiz, tedavi sürecini yürütebilirler. Bazen bilimsel kanıtlanmamış, etkinliği sınırlı olan yöntemlere yönelmelerine neden olabilir. Maalesef tüm iletişim mecraları tedavilerin etkin olmadığını söylese de böyle yönelimler artarak devam etmektedir.

*** Sahte Doktor Bulucular - Maddi Zorluk Çıkarıcılar: Sahte doktor bulucular, maddi zorluk yaratanlar - bulanlar, yani tedaviye gereksiz yere maddi kısıntı uygulayanlar, tedavi sürecini olumsuz etkileyebilir. Ev, araba kredisi ödemesi, oğlanı evlendirme gibi maddi yükler altında olan hastalar, tedaviye uyum sağlamakta, iyileşmekte güçlük çekebilirler. İnsanlar sağlıklı kalmanın, mal mülk edinmeden değerli olduğunu maalesef kavrayamamaktadırlar.

Hasta olmuş ama evi var
Hasta olmuş ama oğlu evlenmiş.

Kendini, sağlığını feda ederek yaşamda hedefleri başarmak maalesef artan hızda devam etmektedir. Günümüzde oldukça yaygın durumdur. İnsanlar, zamanı, varlıklarını daha verimli kullanmak amacıyla sağlıklarını tehlikeye atabilmektedirler. Ancak, sağlığın önemi göz ardı edilmemelidir. Kaliteli yaşam sürerken sağlıklı olmak şarttır. Hayatta hedefleri başarmak önemli olsa da, sağlığımıza dikkat etmekten asla vazgeçmemeliyiz.

Tedavi hunisi süreci, hastaların sağlık sorunlarını çözmek, iyileşmede önemli adımdır. Ancak, bazı hastalar, kendilerine gereksiz yere maddi zorluklar yaratarak (3. evinin kredisini bahane göstermek, 4. çocuğunu davul zurna - yemekli evlendirmeye çalışması) tedavi sürecini olumsuz etkilemektedir (tedavi olmamaktadırlar!). Makaleyle maddi gücü – imkanı olduğu halde “ev aldık, araba aldık kredi ödüyoruzcular” şeklinde adlandırılan, doktoru gereksiz yere maddi zorluklar ile meslek icrasına sürükleyen hastaların yeteri kadar iyileşemediklerini vurgulamak istiyorum.

*** Profesöre Gidenler - İyi Doktor Deyiciler: Bazı hastalar, tedavide ünlü/ünsüz profesöre başvurma eğilimindedirler. Bunlar, “normal” doktorları, diğer sağlık hizmeti sağlayıcılarını göz ardı edebilir, hatta küçümseyebilir. Aynı şekilde, bazı hastalar, tedavi - meslek icrasının masrafları nedeniyle para talep eden doktorlardan da uzak durma eğiliminde olup tedavi sürecini menfi etkileyebilir. Uygun tedavi seçeneklerinin kaçırılmasına, hastalığın artmasına neden olabilir. Hastalar kaçırılan, kaybolan sağlığın %100 geri gelmediği konusunda yeteri kadar ikna edilmelidirler. Mümkün ise hastalar, tedavinin tamamen geri gelmeme, başarılı olmama riski olduğuna ilişkin yeterli bilgilendirme yapılarak ikna edilmelidirler.

Maalesef bazı insanlar maddi varlıklarının korunmasını sağlıklarından önemli görmektedir.

Servete Mala Mülke Yaşayanlar Sağlıklarını Feda Ediyorlar.

*** Ego, Kişisel Çıkar Çatışmaları: Hekim-hasta ilişkisindeki ego, kişisel çıkar çatışmaları, tedavi sürecini olumsuz etkileyebilir. Doktorun , hekim hasta bağı kurulmamış hastaya “sen” demesi gibi durumlar, iletişim sorunlarına yol açabilir. Aynı şekilde, bazı hastalar da doktorlarla kişisel, duygusal çıkar çatışması içine girebilirler , tedavi sürecinin etkinliğini azaltabilir. Hastalar , empati, anlayışla Hekimleri karşılamalı, iletişimde açıklık, saygıyı korumalı, kişisel çıkar çatışmalarından uzak durmalıdır. Hekim-hasta bağı, tedavi sürecinin başarısında önemli faktördür. Hastaların hekimle güven, destek temelinde ilişki kurması, tedaviye uyumlarını artırır, iyileşme motivasyonunu yükseltir. Hekimler de, hastaların duygusal ihtiyaçlarını anlamalı, hastalarla işbirliği yaparak tedavi sürecini yönetmelidir. Hasta, hekimin yönlendirmelerine uyum sağladıkça, hastada, hekimi destekleyici rol üstlendikçe, iyileşme süreci olumlu yönde etkilenecektir.

Tedavi sürecindeki zorluklarla başa çıkan, iyileşen hastalar, motivasyon kaynağı olabilirler. İyileşenlerin başarı hikayeleri, diğer hastalara umut ilham verebilir. Hekimlerin iyileşme sürecini desteklemek , başarı hikayelerini paylaşmaları önemlidir. Tedavi sürecinde karşılaşılan zorluklar, hastaların tutumları, hekim-hasta ilişkisi etrafında yoğunlaşır. Hastaların hastalıklarını kabul etme, doğru bilgilere ulaşma, maddi zorluklarla başa çıkma, kendince maddi zorluk varlığı yaratmama, doğru tedavi seçeneklerini değerlendirme konularında Hekim destek vermesi önemlidir. Tekrardan, hastaların 1001 zorlukla meslek icrası yapan Hekime empati, anlayış - etkin iletişim becerileriyle Hekimleri benimsemeleri, işlerini kolaylaştırmaları, hastanın, tedavi sürecinin etkinliğini artırır, hastaların moralini yükseltebilir, motivasyonlarını artırabilir, tedaviye olan uyumlarını iyileştirebilir.

Hekim-hasta bağı, güvene dayalı ortamda kurulmalı, hastaların iyileşme sürecine aktif katılımları teşvik edilmelidir. Etkili tedavi sürecinde, hem hastaların hem de hekimlerin sorunların üstesinden gelmede birlikte çalışmaları, destekleyici ortam oluşturmaları gerekmektedir.
Tedavi Hunisi
nde
pasif iyileşme
ye
çalışanlardan olmayın.
SIFIR vajinal akıntı sağlıktır
Vajina; 
Akan ,
Kokan, 
Sızdıran,
İmtiyazlı, 
Bir organ değildir.

Şunu unutmayınız vajina akan, kokan, aksıran, tıksıran ucube – başa bela organ değildir. Vajina akmaz. Sıfır vajinalakıntı sağlıktır. Vajinal sağlık, sağlıklı vajina amacıyla yapmanız gerekenler kolay değildir. Şunlar eniyi başlangıçtır; Kadın vajinası, kadının bedenindeki enözel, hassas bölgelerden biridir. Vajinanın harekete geçirici etkisi, doğal şekilde cinsel dürtüleri uyandırır. Vajina, sadece fiziksel olarak değil, aynı zamanda duygusal olarak da dikkate alınmayı hak eder. Kadının iç dünyasının yansıması olarak, vajinaya; sevgi, şefkat, anlayışla , kendisine değer verilerek yaklaşıldığında, ilişkilerin derinlik kazanmasına katkıda bulunur. Partnerinin hassaslığı karşısında açılan vajina, özgüveni yükselterek ilişkilerin sağlam temeller üzerine kurulmasını sağlar. Hijyenik vajinanın romantikliği ise başka hiçbir şeye benzemez. İki insanın bedenlerinin birleştiği o an, duygusal, fiziksel bağın yoğun yaşandığı andır. Vajina, romantizmin ateşini körükleyen kavanozdur. İçinde barındırdığı sıcaklık, nem, feromonlar romantik anları daha da özel kılar, duygusal yakınlık hissi yaratır. Ancak kadın vajinasının büyük gücü, feromonal güç uyandırma, feromonal baskı altına alma potansiyelidir. Doğurganlık simgesi olarak, yeni hayatın başlangıcına ev sahipliği yapar. Kadının bedeninde gücün sembolüdür. Kendine olan inancı, kendini keşfetme yolculuğunda, vajina kadına güç, özgürlük hissi verir. İçindeki enerjiyi uyandıran kadın, dünyayı değiştirebilecek potansiyele sahip olabilir. Sonuç olarak, kadın vajinası, harekete geçirici etkisi, dikkate alınmayı sağlayan hassasiyeti, romantikliği, güç uyandırma potansiyeliyle harikulade organdır. Bu özellikleriyle, insan ilişkilerinde derin bağlar kurmamıza, sevgi, tutkuyu paylaşmamıza yardımcı olur. Kadının bedenindeki bu mucizevi organı keşfetmek, kadının kendini tam anlamıyla ifade etmesine, gerçek potansiyelini ortaya çıkarmasına yardımcı olabilir. Bazen kadın bu güç karşısında zehirlenerek vajinal hastalıkları görmezden gelebilir. Vajina mahrem organdır, ömür boyu kadın tarafından gizleniyor, hatta gizlemediğinizde hapis cezası bile var. Yani öğretilmiş gizleme dürtüsü, vajina hastalıklarını görmemeye, ihmal etmeye yatkınlık yaratıyor; buda tedavi sürecini imkansız şekle sokmaktadır. Kendinize sabit Jinekolog Hekim edinirseniz vajinanızla başınız belaya girmez. Halen vajinayı öğrenmeye devam eden profesyonelim, vajinalakıntı muazzam derecede kompleks nedenlerin bir araya gelerek oluşturduğu karmaşık denklemin sonucu olup; kendi kendine bitki börtü kullanarak basit yöntemler ile şifa arayanları okudukça içim gerçekten tabiri caiz ise cızz etmektedir. SIFIR VajinalAkıntı sağlıktır.
Sıfır vajinal akıntı sağlıktır
Kadın bedeninde kronik enflamasyonun büyük kaynağı vajinal akıntıdır. Kronik enflamasyon, vücudun bağışıklık sisteminin sürekli olarak aktif olması durumunda ortaya çıkan durumdur. Akut enflamasyon, genellikle enfeksiyon, doku hasarı gibi belirli tetikleyici faktöre yanıt olarak gelişen kısa süreli yanıtken, kronik enflamasyon ise uzun süreli, sürekli devam eden durumdur.

Kronik enflamasyon, çeşitli faktörler tarafından tetiklenebilir. Bunlar arasında tekrarlayan enfeksiyonlar (vajinal akıntı, vajinit, servisit, rahim iltihapları), otoimmün hastalıklar, obezite, stres, sigara içmek, sağlıksız beslenme alışkanlıkları, hareketsiz yaşam tarzı gibi etkenler yer alabilir. Kronik enflamasyon, vücutta inflamatuar yanıtı sürekli hale getirerek dokuların zamanla zarar görmesine, sağlık sorunlarına yol açabilir.

Kronik enflamasyon, çeşitli hastalıkların gelişimine katkıda bulunabilir. Bunlar arasında kalp hastalıkları, diyabet, kanser, Alzheimer hastalığı, romatoid artrit, inflamatuar bağırsak hastalığı gibi durumlar yer alır. Kronik enflamasyonun hastalıklarla ilişkili olması, uzun vadede vücudun bağışıklık sistemi, dokuları üzerinde olumsuz etkileri olduğunu göstermektedir.

Kronik enflamasyonun belirtileri kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Bunlar arasında sürekli yorgunluk, halsizlik, ateş, eklem ağrıları, kas ağrıları, sindirim sorunları, cilt problemleri, kilo değişiklikleri yer alabilir. Belirtiler, vücuttaki inflamatuar sürecin uzun süreli etkilerini yansıtabilir.

Kronik enflamasyonun tedavisi, temel olarak altta yatan nedenin belirlenmesi, tedavi edilmesini gerektirir. Sağlıklı yaşam tarzı benimsemek, dengeli beslenmek, düzenli egzersiz yapmak, stresten uzak durmak, uyku düzenine dikkat etmek, kronik enflamasyonun kontrol altına alınmasına yardımcı olabilir. Ayrıca, ilaç tedavisi, diğer tıbbi müdahaleler de gerekebilir.

Kronik enflamasyonun önlenmesi, yönetimi, bireylerin genel sağlık durumuna dikkat etmelerini, sağlıklı yaşam alışkanlıklarını sürdürmelerini gerektirir. Düzenli olarak jinekolog doktor kontrollerine gitmek, uygun tıbbi tedaviyi almak, stres yönetimi gibi önlemler, kronik enflamasyonun olumsuz etkilerini azaltmaya yardımcı olabilir.
Kadın bedeninde kronik enflamasyonun en büyük kaynağı vajinal akıntıdır.
Tetkikler hekimin kanaatinden üstün değildir
Tetkikler hekimin kanaatinden üstün değildir
Hastane Stresinden Uzaklık
✓ 
Özel Etkileşim
✓ 
Süre Sınırlamasız Muayene
✓ 
Mahremiyet – Gizlilik
✓ 
Hijyenik Ortam
✓ 
Teknoloji Kullanımı
✓ 
Konfor – Ferah Ortam
✓ 

Online Randevu

✓ 
3. Şahıslarla Temassızlık
✓ 
Güven – Nezaket – Zarafet
✓ 
Etik
✓ 
Tecrübe
✓ 
Profesyonel Destek
✓ 
Hasta Memnuniyeti & Sağlığı
✓ 
Fethiye’den 45′ uzaklıkta
✓ 
Dalaman’dan 10′ Uzaklıkta
✓ 
Köyceğizden 15′ Uzaklıkta
✓ 
Marmaris’den 40′ Uzaklıkta
✓ 
Muğla’dan 45′ Uzaklıkta
✓ 
Para değil

Mal mülk değil

En iyi eğitim , öğretmen değil !

Çocuğunuza bırakılacak en büyük miras şudur:

Sağlıklı

10 numara
☆☆☆☆☆ 
olacak şekilde “gebelik öncesi hazırlık + gebelik takibi + doğumunu” sağlayarak maksimum potansiyel IQ & EQ ya FETUSUN ulaştırılmasıdır.

Yani fetusu hayata 5/0 önde başlatmaktır. 

Eğer bunu sağlarsanız; sağlamak 15 – 30 bin USD civarı para harcamaktan geçer. O zeki, ahlaklı, yetenekli çocuk başarı sarmalında zirveye hemen çıkar, müthiş gelir elde eder; emekli olduğunuzda size ev araba aldığı gibi, dünyayı gezmenizde size tatil hediyeleri ayarlar. Eğer bunu yapmak yerine, 15 – 30 bin USD’ye ev, araba alabilirsiniz ama, çocugunuz sizin ölmenizi, mirasın kendisine kalmasını bekler, sonrada onu tüketerek yer yada üzerinizdeki evi ipotek göstererek iş kurar , batırır yada sürekli sizden para ister, sizde sürekli kaçar , bahane uydurursunuz…

Çıkar çatışmalarıyla berbat olmuş hayat yaşamamak için süper kaliteli bebekler doğurun.

Rahimde mikrop kaparak bitik, pert olmuş, erken doğmuş, kansızlığa, kötü rahim şartlarına ( urlu, vajinal akıntılı, kistli, varisli ) yani haşat rahimlerden eksik – vasat doğan bebeklerinizle, büyüdüklerinde “çıkar çatışmasına” girmemesi; doğmadan önce, gebelik süreci & doğumuna maddi kaynak harcanmasından geçer.
AGAÇ YAŞ İKEN, İNSAN RAHİMDE İKEN EĞİLİR.

Bebek;

Zeki doğarsa ahlaklı olur.
Zeki + ahlaklı olursa zengin olur. 
Zeki + ahlaklı + zengin olursa sana ev araba almayı bırak toplumun tamamı müreffeh olur, zenginleşir.

İnsana yani kendi kanına – canına yatırım yapmalısın yada çıkar çatışmalarıyla bomboş hayat yaşamak durumunda kalırsın.
Sana göre yatırım nedir?
Muğla Kadın Doğum Doktor Dalaman Köyceğiz Ortaca Kürtaj
Kadın
ın,
Sonraki Nesil
lerinin (
Fetus
,
Bebek
,
Çocuk
,
Torun
) Sağlıklarını|Sıhhatlerini
Esenlik İçerisinde
Devam Edebilmesinin Yegane[wpts_spin] yolu,
jinekolojik Organ
ların
[wpts_spin]Rahim
,
Over
,
Tuba Uterina
,
Serviks
,
Vajina
,
Vulva
gibi
Organ
ların
Topyekün Sağlık
Şekil
de
Nesilden Nesile Aktarılma
sından
Geçmek
tedir.
İhmal
Edilen Her
Kadın Hastalığı
,
Zaman
İçerisinde
Çeşit Çeşit
Hastalıkların;
Romatolojik
,
Nörolojik
,
Psikiyatrik
,
Onkolojik
Hatta
Odontojenik
Problem
lerin
Gelişim
i İçin
Tetik
(
Tetiklemek
) Olabilir.
Sebep
,
Müsebbip
Olanın;
Kadınsal Şikayet
ler Olduğu,
Gizliden Gizliye
İşlediği Yani
Kök
enin Jinekolojik Hastalık Olduğu
Akıl
ınıza Bile Gelmeyebilir.
Tahlil
lere
%100 İnanmak
Size
Ciddi
Vakit
Para
Yaşam Süresi
Kaybettirebilir.
Basit Yöntem
+
Kolaya Kaçmak
Olan Sayfalar Dolusu
Tetkik Sonuçları
na Sakın Aldanmayın,
Tetikler Normal Çıktı
; Sağlıklıyım Diye
Körü Körüne Bel Bağlama
yın. Hekim Dışında
Hiç Bir Şey
e
%100 Güven
meyin. Özellikle Jinekolojik Hastalıkları; Kan – İdrar Tetkikleri
Başarılı
, Oranda
Tespit
Edememektedir.
Kronikleşmiş
İlgi
siz Gibi Gözüken Hastalıkların
Kök Sebep
lerinin Jinekolojik Olması Size,
Çevre
nize
Alaka
sız, Saçma Bile Gelebilir.
Dikkat
Ediniz! Jinekolojik Hastalığı Bekleterek;
Kendi Kendine
,
Zaman Tanımak
la
Vakit Geçirmek
le
İyileşme
si
Mümkün
Değildir.
Dişi
Bireyler, jinekolojik Şikayetlere;
Semptom
lara Hızlı
Adaptasyon
Evrim
i Sergilediğinden, Bunda
Toplumsal Kanıt Kuramı
da Etkin Olup
Kadınlara Özgü Hastalık
Hızlı İvmeyle
Kronik
Olabilmektedir. Adaptasyon + Kronikleşme
İnsan Psikolojisi
yle Birleşince
Kadınsal Şikayetleri Normalleştirme
Kaçınılmaz Olmaktadır. Bu
Baş Edilmesi Zor
Psikoloji
ye Giren
Kadınlar
Jinekolojik Hastalıkların Sebep Olduğu
Komplikasyon
ları , Hastalıkları Taşıyabildiği
Ömür
e Kadar Kendine , Ailesine Yük Edebilmektedir (Bu Birliktelik; Adaptasyon + Kronikleşme Hastalık İçin Bulunmaz Nimettir). Sizi,
Ailenizi
, Gelecek Nesilleri Bu
Patolojik
Birliktelik
Kıskaç
lanmasından;
Hastalıklara Hamal
Durumundan Koruyacak
Tek Güç

Tecrübeli Jinekolog

İle
Yaşam Boyu
nca Sürecek
İş Birliği
Yapmaktır.
Hayat Boyu
nca Sabit Değişmez

jinekolog

Doktorunuz Olmalıdır. Böylece Tüm Kadınsal
Sağlık Bilgileri
niz Tek Elde ,
“Tek Beyinde”
Toplanacağından Size
Erken Tanı
,
Etkin Tedavi
ler Olarak Geri Dönecektir. Sabit Değişmez Muğla Jinekolog Doktor Edinmek Başta Jinekolojik Olmak Üzere
Topyekün
Hayat Kalitesi
ni Yükseltir. Kadın
Hastane
de Hangi Jinekolog Doktor Bulunuyorsa, Rastgele
Randevu
Alma
Hatası
ndan Vakit Kaybetmeden Uzaklaşmalıdır, Bu
Ucuz
cu Yaklaşım
Canınızı Sıkan
Hastalık
,
Düşkünlük
Olarak
Bela
Olmadan; Hastahanede Hangi Doktor Varsa Ona Gitme
Öğretilmiş Dürtü
sünden
Acil
iyet İle Sıyrılıp; Kendinize Sabit
Kadın Doğum
jinekolog
Doktor
Bulmanız – Edinmeniz Gerekmektedir. Ayrıca
Sabit Değişmez

jinekolog Doktor

, Günün
Önemli
Anında
Ara
yabileceğiniz,
Korku
Olmadan
Soru
Sorabileceğiniz
Utanma
Yaşam
adan
Tartışma
,
Fikir Alış Verişi
Yapabileceğiniz Muğla

Jinekolog Hekim

Mesut Bayraktar Her Daim
Bir Telefon Kadar Uzakta
Olacaktır.
Kadın Rahatsızlığı
nıza
Şifa
Çare
Deva
Bulamıyorsanız, “
Esas Temel Kök Sebep
“; Aksi
İspat
Edilene Kadar jinekolojik Olabileceğini
Hiç Ama Hiç
Unutma
yınız.
Sağlık
Değerli
dir,
Önemse
yin
Kadınsal Sorun
larınızı
Göz Ardı Etmek
Büyük Hata
dır; Masrafsız Görünen
Alışmak
,
Normalleştirmek
Basitleştirmek
Tuzak
lanmasına Kapılmayınız.
Doğru Teşhis
Gerçek Tedavi
Arayanlara
Muğla En İyi Jinekolog
lar Arasında Olan
Muğla Kadın Doğum Doktoru

Mesut Bayraktar

Özel Muayenehanesinde
Kadirşinas
Hastalarını Bekler;
Klinik
İçerisinde
Ultrason
Kolposkopi İncelemesi
Sıvı Bazlı Servikal Smear
Yapılmaktadır.
Muayene Olmak
İyi
Başlangıçtır.
Bugün
Tedavi Olmak
İçin
Adım At
ın. Ömür Boyu Devam Edecek
Hekim Hasta Bağı
Geliştirmek
amacıyla

WhatsApp Online Randevu: 05467740159

Vasıta
sıyla
İletişim
e Geçerek

Jinekoloji

Bilim
Dalına
Kendini Adamış
Meslek Ustası
Olan jinekolog
Operatör
Dr. Mesut Bayraktar’a Muayene Olarak
Tanış
abilirsiniz.
Özel
Muayenehane
m
Otele En Yakın Kadın Doğum Doktor
Konum
undadır.

Vajinal Ultrason

Kürtaj (6 Hafta Gizli Gebelik Çocuk Aldırma)

II. Düzey Ultrason

Myoma Uteri

Polipektomi

Polikistik Over

Enflamasyon

Geçmeyen Mantar

Endometrit

Menopoz da İlişkide Ağrı

Vajinal PRP

Rektosel

İdrar Tutamamak

HPV

Vajinal Ödem

Diz Ağrısı

Vulvar Melanosis – Genital Melanosis (Lentiginosis)

Gebelik Bulantı Kusması

Muğla Kadın Doğum

Düşük Riski

Kısırlık İnfertilite

Orgazm Bozukluğu

En İyi Jinekolog

En Yakın Kadın Doğum Doktor

Jinekolog Mesut Bayraktar

Riskli Gebelik Takibi

Vajinadan Ses Gelmesi

Rahim

Gebelik Şüphesi

HSV

. Sorunlarınızda
Tedaviye Giden Yol
u 1 (Bir)
muayene
Başlat
ır.
Kadın sağlığını koruma
,
hastalıkları iyileştirme
misyon
una Sahibim ;
Rahatlık güvenlik önceliğimdir
.
Hastayla bireysel ilgilenmek
,
hastaya uygun tedavi
plan
ları sunarım. Muğla ‘da bulunan
modern özel muayenehane
m
konforlu ortam
sunar.
Ortaca
Göcek
Dalyan
Dalaman
Köyceğiz
Marmaris
Fethiye
Muğla

Muğla Kadın Doğum Özel Muayenehane

Beşköprü Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No:62 Kat: 3 Daire:5, Muğla, 48600, Türkiye

Jinekolog Doktor Mesut Bayraktar

Beşköprü Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No:62 Kat: 3 Daire:5 Ortaca, Muğla, 48600, Türkiye
+905467740159
* 
Genital Hijyen
sizlik
Genetik Hijyen
i Bozar. 2023 * Herkes Hasta Olur; Herkes
En İyi Hekim
İster. 2022 *
Kadın Hasta İse Evde Huzur Yoktur.
2020 *
Jinekolojik Hastalık Başka Hastalığı Tetiklemiş İse Buna Yüksek Riskli Jinekolojik Hastalık Denir.
2020 *
Kadın Hastalığını Kabul Etmiyorsa Evde Dirlik Yoktur.
*
Gebelikte Tasarruf(Kısıntı) Olmaz. Gebelikte Mal - Mülk Feda Edilir.
*
Kadın Hasta İse Kök Sebep Aksi İspat Edilene Kadar Jinekolojiktir.
*
Gebelik Fizyolojik Dönem DEĞİLDİR. Gebelik Hastalık – Ölüm Riski Barındıran Olağanüstü Dönemdir. Tecrübeli , Öngörüsü Açık Hekime Teslimiyet Gerektirir.
2018 *
Gebelik Hastalıkları, İhmal Edilmiş Jinekolojik Hastalıkların Komplikasyonudur.
*
Gebelik Hastalıkları; Tanısı Konulmamış Jinekolojik Hastalıklardır.
MB, 2016) *
Gebelikte Kazanılacak 1 Puan IQ, Bebeğinizi Başarı Sarmalında Üstlere Taşır.
*
Enfeksiyonla Gezmeyi ''Sorun Görmeyen'' Gebeyi En Mükemmel Sağlık Sistemi Bile Koruyamaz.
* Rahim; Dayanan - Sabreden - Kolaylık Gösteren - Halden Anlayan Organ Değildir.
* Sıfır Vajinal Akıntı Sağlıktır.
Mesut Bayraktar, 2016
Mesut Bayraktar
Rudolf Virchow (Louis Pasteur, Robert Koch savundukları;hastalıkların mikrop teorisine inanmıyordu. Hastalıkların, dış patojenlerden değil, hücrelerin içindeki anormal faaliyetlerden kaynaklandığını öne sürdü). Aynı zamanda Max Gerson’da hastalık gelişmeden önce metabolik bozulmanın başladığını kitabında yazmıştır.

Mesut Bayraktar ekolleri birleştirerek modifiye ederek meslek icrasında bulunmaktadır. Rudolf Virchow‘unda haklı olduğunu vurgulamaktadır.

Kadın Hasta İse Evde Huzur Yoktur

Web sitemdeki makalelerin büyük kısmının içeriklerinin telif hakkı Jinekolog Op. Dr. Mesut Bayraktar’a aittir. Makalelerin büyük kısmı hak sahipliğinin tescili amacıyla elektronik imzalı zaman damgalıdır. Sitemdeki makalelerin kopyalanarak veya özetlenerek izinsiz şekilde başka web sitelerinde yayınlanması halinde hukuki ve cezai işlem yapılacaktır. Kişisel Verilerin Korunması Kanununu Sınırlı Sorumluluk Beyanı Web sitemizin içeriği, ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. Web sitemizin içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Sitede kanun içeriğine aykırı ilan ve reklam yapma kastı bulunmamaktadır.
Gizlilik Tercihleri