WhatsApp Search

Cinsel Yolla Bulaşan Enfeksiyonlar Nasıl Önlenir ? ☎️ 05467740159

Cinsel Yolla Bulaşan Enfeksiyonlar ağırlıklı olarak cinsel temas yoluyla yayılan bir enfeksiyon grubudur. Bu enfeksiyonlara bakteri, virüs veya parazit neden olabilir ve tedavi edilmezse ciddi sonuçlar doğurabilir. CYBE'lerin yayılmasını önlemek ve halk sağlığını korumak için güvenli cinsel uygulamalar, düzenli tarama ve hızlı tedavi konusunda farkındalığın arttırılması büyük önem taşımaktadır.
KRONİK RAHİM İLTİHABI KONGLOMERAT OLUŞUMU KARIN İÇİNDE YAPIŞIKLIK OLUŞMASI MUĞLA KADIN DOĞUM DOKTOR

Cinsel Yolla Bulaşan Enfeksiyonlar Nasıl Önlenir ? ☎️ 05467740159

Cinsel Yolla Bulaşan Enfeksiyonlar Nasıl Önlenir ? ☎️ 05467740159 611 409 Muğla Kadın Doğum Doktoru ☎️: 05467740159

Cinsel Yolla Bulaşan Enfeksiyonlar Nasıl Önlenir ?

Cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar (CYBE), cinsel temas yoluyla yayılan enfeksiyonlardır. CYBE çok yaygındır ve kolayca yayılır. Bazı CYBE’ler tedavi edilebilir ve iyileştirilebilir, ancak diğerleri iyileştirilemez. Gerçekleri bilerek sağlığınızı korumak için adımlar atabilirsiniz.

CYBE nasıl yayılır?

Başka bir kişiyle cinsel ilişkiye giren herkes CYBE kapma riski altındadır. Bazı cinsel yolla bulaşan hastalıklar semptomlara neden olur ve diğerleri olmaz. CYBE olan bir kişi, deri, cinsel organlar, ağız, rektum veya vücut sıvıları ile temas yoluyla başkalarına bulaştırabilir. Buna vajinal seks, anal seks veya oral seks yoluyla temas dahildir. Herhangi bir semptom olmasa bile sağlığınız etkilenebilir.

Bir CYBE ‘nun belirtileri nelerdir?

Semptomlar vajinal akıntı ve hafif tahrişten şiddetli ağrıya kadar değişebilir. Çoğu zaman, semptomlar yalnızca enfeksiyon bir süre devam ederse ortaya çıkar. Çoğu durumda, erken tedavi ile uzun süreli sağlık sorunları önlenebilir.

CYBE’lere ne sebep olur?

CYBE’lere bakteri veya virüs enfeksiyonları neden olur. Bakterilerin neden olduğu CYBE’ler antibiyotiklerle tedavi edilir. Virüslerin neden olduğu CYBE tedavi edilemez, ancak semptomlar tedavi edilebilir. Herhangi bir semptom olmasa bile, enfeksiyonu teşhis etmek için testler yapılabilir. Test, bir CYBE’niz olup olmadığını bilmenize yardımcı olur, böylece başkalarına bulaşmasını önlemek için adımlar atabilirsiniz.

Kimler en yüksek CYBE riski altındadır?

İnsanlar, aşağıdaki durumlarda CYBE alma riski altındadır:

 • Birden fazla cinsel partneriniz olmuş veya olanlar
 • Birden fazla cinsel partneri olan veya olmuş bir partnere sahip olmak
 • CYBE olan biriyle seks yapmak
 • CYBE geçmişinizin olması
 • Damar içi ilaçlar (damar içine enjekte edilmiş) kullanın veya damardan ilaç kullanan bir partnerinizin olması

Kendimi CYBE’lerden nasıl koruyabilirim?


CYBE kapma riskinizi azaltmanın birçok yolu vardır:

 • Cinsel partnerlerinizi tanıyın—Sizin veya partnerinizin sahip olduğu partner sayısı ne kadar fazlaysa, CYBE kapma riskiniz de o kadar yüksek olur.
 • Lateks veya poliüretan prezervatif kullanın—Her vajinal, oral veya anal seks yaptığınızda lateks veya poliüretan prezervatif kullanmak enfeksiyon riskini azaltır.
 • Bazı seks uygulamalarının riski artırdığını bilin— Cildi yırtan veya kıran cinsel eylemler daha yüksek CYBE riski taşır. Anal seks yüksek risk taşır çünkü rektumdaki dokular kolayca kırılır. Vücut sıvıları da CYBE taşıyabilir. Enfekte bir kişiyle korunmasız cinsel ilişkiye girmek, CYBE kapma açısından yüksek bir risk oluşturur.
 • Aşı olmak—Hepatit B ve insan papilloma virüsüne (HPV) karşı korunmaya yardımcı olacak aşılar mevcuttur.
 • Sağlıklı vajinal flora devamlılığı

En yaygın CYBE’lerden bazıları nelerdir?

 • Klamidya
 • Bel soğukluğu
 • Frengi (Sifiliz Enfeksiyonu)
 • Genital herpes
 • Hepatit B
 • İnsan immün yetmezlik virüsü (HIV) enfeksiyonu ,. İnsan İmmün Yetmezlik Virüsü Testi)
 • HPV enfeksiyonu ( Human Papillomavirus HPV Aşısı)
 • Trichomoniasis ( Vajinit)

Bel soğukluğu ve klamidya tedavisi hakkında ne bilmeliyim?

Belsoğukluğu tipik olarak bir antibiyotik iğnesi ve ardından antibiyotik hapları ile tedavi edilir. Doktorlar genellikle enfeksiyonun geçtiğinden emin olmak için takip testi önerir. Klamidya antibiyotik haplarla tedavi edilir.

Son 60 gün içindeki tüm seks partnerleriniz tedavi edilmelidir. Eşiniz kendi sağlık uzmanını göremiyorsa, sağlık uzmanınızdan eşiniz için bir reçete alabilirsiniz.

Tedavi edilmeyen bel soğukluğu veya klamidya, pelvik inflamatuar hastalığa (PID) neden olabilir. PID, rahim, fallop tüpleri ve yumurtalıkların bir enfeksiyonudur. PID belirtileri ateş, bulantı ve kusma ve karın ağrısıdır. PID kısırlığa ve uzun süreli pelvik ağrıya neden olabilir.

HPV hakkında ne bilmeliyim?

HPV, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en yaygın CYBE’lerden biridir. Bazı HPV türleri cinsel temas yoluyla bulaşır. Bazı HPV türleri rahim ağzında kansere yol açabilecek anormal değişikliklere neden olabilir. HPV ayrıca anüs, vulva, vajina, penis, baş ve boyun kanseri ile bağlantılıdır.

HPV enfeksiyonunun genellikle hiçbir belirtisi yoktur. Ancak birkaç HPV türü genital siğillere neden olabilir. Siğiller genital bölgenin herhangi bir yerinde görünebilir.

Bazen siğiller kendi kendine geçer. Eğer yapmazlarsa, mevcut tedaviler vardır. Siğiller temizlendikten sonra bile HPV vücutta haftalarca veya yıllarca semptomsuz kalabilir.

HPV enfeksiyonu önlenebilir mi?

HPV enfeksiyonunun neden olduğu kanser, kanser öncesi ve genital siğil riskini önemli ölçüde azaltabilen bir aşı mevcuttur. Aşı güvenli ve etkilidir ancak her tür HPV’ye karşı koruma sağlamaz. Bu, kadınların aşılanmış olsalar bile rahim ağzı kanseri tarama kılavuzlarına uymaları gerektiği anlamına gelir.

HPV aşısı nasıl verilir?

HPV aşısı bir dizi atış olarak verilir. Kız ve erkek çocuklara HPV aşısı için ideal yaş 11 veya 12’dir, ancak 9 yaşından başlayarak 26 yaşına kadar aşı yapılabilir. 26 yaşından büyükseniz aşılanmadıysanız ve yeni bir HPV enfeksiyonu riski altındaysanız , siz ve sağlık uzmanınız HPV aşısına ihtiyacınız olup olmadığı hakkında konuşabilirsiniz. Aşı 45 yaşına kadar olan kişiler için onaylanmıştır.

HPV enfeksiyonu önlenebilir mi?

HPV enfeksiyonunun neden olduğu kanser, kanser öncesi ve genital siğil riskini önemli ölçüde azaltabilen bir aşı mevcuttur. Aşı güvenli ve etkilidir ancak her tür HPV’ye karşı koruma sağlamaz. Bu, kadınların aşılanmış olsalar bile rahim ağzı kanseri tarama kılavuzlarına uymaları gerektiği anlamına gelir.

HPV aşısı nasıl verilir?

HPV aşısı bir dizi atış olarak verilir. Kız ve erkek çocuklara HPV aşısı için ideal yaş 11 veya 12’dir, ancak 9 yaşından başlayarak 26 yaşına kadar aşı yapılabilir. 26 yaşından büyükseniz. aşılanmadıysanız ve yeni bir HPV enfeksiyonu riski altındaysanız , siz ve sağlık uzmanınız HPV aşısına ihtiyacınız olup olmadığı hakkında konuşabilirsiniz. Aşı 45 yaşına kadar olan kişiler için onaylanmıştır.

Frengi hakkında ne bilmeliyim?

Frengi bakterilerden kaynaklanır. Frengiye neden olan bakteriler, derideki bir kesik veya bir partnerin frengi yarası ile temas yoluyla vücuda girer. Bu yara genellikle vulva, vajina, anüs veya peniste meydana geldiğinden, frengi çoğunlukla cinsel temas yoluyla yayılır. Frengi tedavi edilmezse uzun süreli sağlık sorunlarına neden olabilir.

Frengi belirtileri evreye göre farklılık gösterir:

Birincil aşama—Frengi ilk olarak ağrısız bir yara olarak görünür. Bu yara 3 ila 6 hafta içinde tedavisiz geçer.

İkinci aşama – Frengi tedavi edilmezse, bir sonraki aşama, yara iyileşirken veya yaranın kaybolmasından birkaç hafta sonra başlar. Bu aşamadaki semptomlar, ayak tabanlarında ve ellerin avuçlarında kızarıklık, vulvada düz siğiller ve grip benzeri semptomları içerebilir.

Gizli enfeksiyon – Bazı insanlarda kızarıklık ve diğer semptomlar birkaç hafta veya ay içinde kaybolabilir, ancak enfeksiyon hala vücuttadır. Buna gizli enfeksiyon denir.

Frengi tedavisi hakkında ne bilmeliyim?

Frengi antibiyotiklerle tedavi edilir. Tedavinin uzunluğu, enfeksiyona ne kadar süredir sahip olduğunuza bağlıdır. Tedavinin işe yarayıp yaramadığını görmek için zamanla kan testleriniz olabilir. Tedavi sırasında cinsel temastan kaçının. Size frengi teşhisi konulursa, ayrıca HIV testi yaptırmalısınız. Seks partnerleriniz de frengi tedavisi görmelidir.

Tedavi olmadan frengi semptomları kaybolabilir, ancak hastalık kalacaktır. Yıllar sonra en şiddetli haliyle geri dönebilir ve kalp sorunlarına, sinir sistemi sorunlarına, felce ve körlüğe neden olabilir.

Genital herpes hakkında ne bilmeliyim?

Amerika Birleşik Devletleri’nde en az 50 milyon insan – yaklaşık 6 yetişkinden biri – genital herpese neden olan virüsle enfekte. Herpes enfeksiyonu ağrılı yaralara neden olabilir, ancak bazen hiç yara olmaz. Uçuk olup da bunu bilmemek mümkündür.

İlk enfekte olduğunda, herpesli bir kişi grip benzeri semptomlara sahip olabilir. Yaralar, cinsel organlarda, kalçalarda veya diğer alanlarda küçük, sıvı dolu kabarcıklar olarak görünebilir. Yaralar genellikle kümeler halinde gruplanır ve yaraların göründüğü alan şişmiş ve hassas olabilir. Bir kişinin semptomları olduğunda, virüs vücuda girdikten yaklaşık 2 ila 10 gün sonra ortaya çıkar.

Vücuttaki herpes virüsüne ne olur?

Bir kişi ilk kez enfekte olduktan sonra virüs, omurganın yakınındaki sinir hücrelerine gider ve orada kalır. Bir tetikleyici olduğunda virüs tekrar aktif hale gelebilir. Tetikleyiciler hastalık, stres ve hormonal değişiklikleri içerebilir.

Virüs tekrar aktif olduğunda, sinirler boyunca vücuda ilk girdiği yere geri döner ve yeni bir yara ve kabarcık salgınına neden olur. Buna tekrarlama denir. Virüs bir nüks sırasında başkalarına geçebilir.

Genital herpes tedavisi nedir?

Herpes için tedavi yoktur, ancak enfeksiyon yönetilebilir. Salgınlar sırasında alınan antiviral ilaçlar, salgınları daha kısa ve daha az şiddetli hale getirebilir. Günlük olarak alındığında antiviral ilaçlar salgınların sayısını azaltabilir. Buna baskılayıcı terapi denir. Bazı durumlarda baskılayıcı tedavi, salgınları uzun süre önleyebilir. Bu terapi aynı zamanda uçuğun bir başkasına bulaşma riskini de azaltır.

HIV hakkında ne bilmeliyim?

HIV, edinilmiş immün yetmezlik sendromuna (AIDS) neden olan virüstür. HIV, meni, vajinal sıvı veya kan gibi enfekte vücut sıvılarıyla temas yoluyla kişiden kişiye bulaşır.

HIV vücudunuza girdikten sonra bağışıklık sistemine saldırır. Bağışıklık sistemi zayıfladıkça, hastalıklara ve enfeksiyonlara karşı daha az direnebilir. AIDS tanısı, HIV’li bir kişi, zatürree, belirli kanser türleri ve enfeksiyonlar gibi bağışıklık sisteminin normalde savaşacağı hastalıklar geliştirdiğinde teşhis edilir.

HIV enfeksiyonunun belirtileri nelerdir?

Bazı insanlar virüsü aldıktan sonraki 2 ila 4 hafta içinde grip benzeri semptomlara sahip olabilir. Ancak diğer insanlar enfeksiyon daha ciddi olana kadar kendilerini hasta hissetmeyebilirler. HIV’iniz olup olmadığını öğrenmenin tek yolu test yaptırmaktır.

HIV tedavisi hakkında ne bilmeliyim?

HIV enfeksiyonunun tedavisi yoktur, ancak tedavi edilebilir. HIV’li kişilerin uzun süre sağlıklı kalmasına yardımcı olabilecek ilaçlar mevcuttur. Tedaviye ne kadar erken başlanırsa, uzun vadeli sağlığınız için o kadar iyi olur. Erken tedavi, virüsü seks partnerinize bulaştırma riskinizi de azaltır.

Trichomoniasis hakkında ne bilmeliyim?

Trichomoniasis, seks yoluyla yayılan mikroskobik bir parazitin neden olduğu bir enfeksiyondur. Tedavi ile tedavi edilebilir. Birçok insanda trikomoniyaz belirtisi yoktur. Semptomlar ortaya çıktığında vajinadan akıntı ve vajinal kaşıntı ve kızarıklığı içerir.

Hepatit hakkında ne bilmeliyim?

Hepatit, bir virüsün neden olduğu karaciğerin ciddi bir enfeksiyonudur. İki tip hepatit, B ve C cinsel yolla bulaşabilir. Enfekte bir kişinin kanı, meni, vajinal sıvıları ve tükürüğü ile doğrudan temas yoluyla yayılabilirler. Hepatit B enfeksiyonunu önleyecek bir aşı vardır. Hepatit C enfeksiyonunu önleyecek bir aşı yoktur.

Hepatit B veya hepatit C ile enfekte olmuş birçok kişi tamamen iyileşir. Bununla birlikte, bazı insanlar uzun vadeli sağlık sorunlarına yol açabilecek kronik karaciğer enfeksiyonları geliştirir.

Vajinal Lavaj

** Jinekolog Hekim Önerisi Olmadan
** Jinekolog Hekim Uygulamadan
** Kendi Kendinize, Satın Alarak
Vajinal Enfeksiyonu Geçirmek İçin,

Vajina İçinin Yıkanması Sizi;

** Kronik Enfeksiyona Dönüştürebileceği Gibi
** Mikroplarm Kana Hızlıca Geçip ** Başka Hastalıklarında Tetiklenmesine

Neden Olur.

Anlamazsın Bile !!


Rahim – Yumurtalık Tüp

Yapışıklık


2 veya 3 Tane Kadın Hastalığının Uzun Süreli İhmali Olmadan Gelişmiyor.

Zaman Geçtikçe – İhmal Ettiğin Menopoz da Oturunca Şiddetleniyor.

Vajinal Akıntıyı Günlük Ped ile Yenemezsin
Yıllarca Vaginal Akıntı Durumunu Tedavi Ettirmeyen Hastanın, Kronik Enfeksiyon Nedeniyle Karaciğer Zarında Oluş an Yapışıklık Hasarı 

Fİtz-Hugh-Curtİs Sendromu

HEDEF: Sıfır Akıntılı Kadın

HPV (siğil etkeni virüs)

** rahim ağzına kadar İlerleyip,

** rahim ağzına bulaşmış İse

** yıllarca İhmal ettiğin

jinekolojik hastalık var demektir.


HPV

Cinsel Yol İle En Sık Bulaşan

Mikroptur.

delirten geçmeyen tekrarlayan çıldırtan vajinal kaşıntı Muğla kadın doğum doktor jinekologKronik vajinal akıntıdan

kurtulmak için, denize & hamam gitmek

sizi İyileştirmeyeceği gibi

çevrenizde bulunanların sağlığını hiçe saymaktır.

Tatilini Gebelik Komplikasyonuna Dönüştürme!
Gebelik Umursamazlığı Affetmez


Vajinal Akıntı

Tüplerini Tıkayıp,

Kısırlık

Yapabilir

biyofilm ile ilişkili hastalıklar:
Ateroskleroz
Enfektif endokardit
İnatçı Tifo ateşi
ve hepatobilier kanserler
Enflamatuar barsak hastalığı
& kolorektal kanser
Bakteriyel prostatit
Yara enfeksiyonları
Rinosinüzit
Farenjit ve larenjit
Sialolitiazis
Kistik fibrozis
Mastit
Endometrit
Bakteriyel vajinoz
Orta kulak iltihabı
Boğmaca
İdrar yolu enfeksiyonları
Vulvar siğiller, genellikle cinsel temas yoluyla bulaşan, cinsel yolla bulaşan enfeksiyon olan HPV (Human Papillomavirus) virüsünün neden olduğu cilt lezyonlarıdır. Vulva, kadının dış genital organlarını içeren bölgedir.

HPV'nin bazı türleri vulvar bölgede siğillere neden olabilir. Bu siğiller, genellikle küçük, et benzeri veya kabarık olabilen deri renkli veya pembe renkli lezyonlar olarak görülebilir. Vulvar siğiller çoğunlukla ağrısızdır, ancak bazı durumlarda kaşıntı, yanma veya rahatsızlık hissiyle ilişkilendirilebilir.

Vulvar siğillerin tedavisi, siğillerin boyutu, sayısı ve konumuna bağlı olarak değişir. Tedavi seçenekleri arasında topikal (yerel) ilaçlar, kriyoterapi (donma), elektrokoter (elektrikle yakma), cerrahi çıkarma, lazer tedavisi yer alabilir. Tedavi seçenekleri, süreci, jinekolog veya dermatolog tarafından belirlenir.

HPV enfeksiyonu, vulvar siğillerin önlenmesi için cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlardan korunmak önemlidir. Bu, düzenli olarak korunmalı cinsel ilişki, HPV aşısı yaptırmak ve sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmek gibi faktörleri içerebilir.

Önemli nokta, vulvar siğillerin kendiliğinden kaybolabileceği veya tekrarlayabileceğidir. Bu nedenle, tedavi sonrasında düzenli takip, kontrol önemlidir.

Vulvar siğiller hakkında fazla bilgi edinmek, uygun tedavi için jinekolog danışmak önemlidir.
Vulvar siğil


Muğla Kadın Doğum Doktoru Mesut Bayraktar Jinekolog 331x273

Doktor Mesut Bayraktar

Ortaca/Muğla

Hayatın olağan akışı gereği iyileşmek için hasta olan kişi çabalamalıdır yani aktif rol oynamalıdırlar. Görüldüğü üzere tedavi hunisinin büyük kısmında vakit kaybeden, hastalığını ret eden, iyileşemeyen, bahane, bedava - ucuz yöntemlere yönelen, körü körüne bel bağlayan hastalar pasif iyileşmeyi yani iyileşememeyi seçenler bulunmaktadır.

Tedavi süreci, hastaların sağlık sorunlarıyla başa çıkabilmeleri, iyileşme sağlayabilmelerinde önemli adımdır. Ancak, tedavi hunisi sürecinde Hekimlerin bazı zorluklarla karşılaşması mümkündür. Resimde, hastaların farklı farklı tutumlarından kaynaklanan zorlukları ele alarak, hekim-hasta ilişkisinde zorlukların üstesinden gelirken zedelenebileceğini, tedavi hunisinin önemini vurgulayacağız. Tedavi süreci, hasta sağlığını iyileştirmek amaçlı yapılan serüven düşünülebilir. Tedaviler, sağlık sorunlarına farklı yaklaşımlar gerektirebilir, bazen beklenmedik zorluklarla karşılaşılabilir. Bundan dolayı, tedavi hunisi sürecinde hekimlerin, hastaların farklı tutumlarına uygun şekilde davranması, etkili iletişim becerilerini kullanması önemlidir. Hekimlerin mesleklerini icra ederken , hasta kaynaklı zorlukları aşarken, hekim-hasta ilişkisinin zarar görmemesinde hastaların dikkatli olmaları gerekmektedir. Çünkü hekim sonsuza kadar sabredebilen, her uygunsuzluğa pozitif, sorun çözme şeklinde yaklaşan canlılar gibi düşünmeyiniz.

*** Hastalığını Kabul Etmeyenler: Hastalığını kabul etmeyen bireyler, sağlık sorunlarını inkar ederek tedaviye direnç gösterebilirler. Bunlar , tedavi sürecinin başarıyla ilerlemesini engelleyebilir. Hastalığını kabul etmeyen kişiler, genellikle hastalıklarının ciddiyetini ya da varlığını reddederler. Buda, hem kendileri hem de doktora sorun çıkmaktadır. Hastalığın kabul edilmemesi, tedavi sürecinin etkinliğini azaltabilir, tamamen durdurabilir.Hastalığını kabul etme evresi, hasta olduğunu kabul etme; tedavi sürecinin önemli parçasıdır. Hastalığın kabul edilmesi, kişinin gerçek durumuyla yüzleşmesine, gereken tedaviye tam uyum sağlamasına yardımcı olabilir. Böylece tedavi süreci daha etkili başarılı olabilir. Hastalığını kabul etmeyen bireylerin, kendi sağlık durumlarını gerçekçi şekilde değerlendirmeleri, tedaviye açık olmaları önemlidir.

Hastalığını kabul etmeyen, ret eden; Doktoru rakip , düşman bilmektedir.

*** Hastalığını Kabul Edenler: Hastalığını kabul eden kişiler, tedavi sürecine daha olumlu yaklaşabilirler. Hastaların tedaviye uyum sağlamasını kolaylaştırır, iyileşme sürecini hızlandırabilir. Fakat çoğunlukta bazı insanlar hastalığını kabul etsede hekim yerine başka yollara başvurabilerek, hastalıkların ilerlemesine, kronikleşmesine neden olmaktadır.

*** Bir Ara Hallederizciler - Google Aramacılar: Bazı hastalar, sağlık sorunlarıyla ilgili hafife alıcı, savsaklayıcı tutum sergileyebilirler. “Bir ara hallederizciler”, sağlık sorunlarını erteleme, önemsememe eğilimindedir. Google aramacıları ise kendi kendini teşhis etme, tedavi etme çabasına, akıllılığına girebilirler. Yanlış bilgilendirme, yanlış tedavi seçeneklerine yol açabilir.

*** Doğal Tedavi Yöntemlerine Körü Körüne İnananlar: Doğal tedavi yöntemlerine inanan hastalar, alternatif çözümler arayışında olabilirler. Maydanoz, soğan suyu içiciler gibi, doğal yöntemlere güvenerek, körü körüne bel bağlayarak etkisiz, tedavi sürecini yürütebilirler. Bazen bilimsel kanıtlanmamış, etkinliği sınırlı olan yöntemlere yönelmelerine neden olabilir. Maalesef tüm iletişim mecraları tedavilerin etkin olmadığını söylese de böyle yönelimler artarak devam etmektedir.

*** Sahte Doktor Bulucular - Maddi Zorluk Çıkarıcılar: Sahte doktor bulucular, maddi zorluk yaratanlar - bulanlar, yani tedaviye gereksiz yere maddi kısıntı uygulayanlar, tedavi sürecini olumsuz etkileyebilir. Ev, araba kredisi ödemesi, oğlanı evlendirme gibi maddi yükler altında olan hastalar, tedaviye uyum sağlamakta, iyileşmekte güçlük çekebilirler. İnsanlar sağlıklı kalmanın, mal mülk edinmeden değerli olduğunu maalesef kavrayamamaktadırlar.

Hasta olmuş ama evi var
Hasta olmuş ama oğlu evlenmiş.

Kendini, sağlığını feda ederek yaşamda hedefleri başarmak maalesef artan hızda devam etmektedir. Günümüzde oldukça yaygın durumdur. İnsanlar, zamanı, varlıklarını daha verimli kullanmak amacıyla sağlıklarını tehlikeye atabilmektedirler. Ancak, sağlığın önemi göz ardı edilmemelidir. Kaliteli yaşam sürerken sağlıklı olmak şarttır. Hayatta hedefleri başarmak önemli olsa da, sağlığımıza dikkat etmekten asla vazgeçmemeliyiz.

Tedavi hunisi süreci, hastaların sağlık sorunlarını çözmek, iyileşmede önemli adımdır. Ancak, bazı hastalar, kendilerine gereksiz yere maddi zorluklar yaratarak (3. evinin kredisini bahane göstermek, 4. çocuğunu davul zurna - yemekli evlendirmeye çalışması) tedavi sürecini olumsuz etkilemektedir (tedavi olmamaktadırlar!). Makaleyle maddi gücü – imkanı olduğu halde “ev aldık, araba aldık kredi ödüyoruzcular” şeklinde adlandırılan, doktoru gereksiz yere maddi zorluklar ile meslek icrasına sürükleyen hastaların yeteri kadar iyileşemediklerini vurgulamak istiyorum.

*** Profesöre Gidenler - İyi Doktor Deyiciler: Bazı hastalar, tedavide ünlü/ünsüz profesöre başvurma eğilimindedirler. Bunlar, “normal” doktorları, diğer sağlık hizmeti sağlayıcılarını göz ardı edebilir, hatta küçümseyebilir. Aynı şekilde, bazı hastalar, tedavi - meslek icrasının masrafları nedeniyle para talep eden doktorlardan da uzak durma eğiliminde olup tedavi sürecini menfi etkileyebilir. Uygun tedavi seçeneklerinin kaçırılmasına, hastalığın artmasına neden olabilir. Hastalar kaçırılan, kaybolan sağlığın %100 geri gelmediği konusunda yeteri kadar ikna edilmelidirler. Mümkün ise hastalar, tedavinin tamamen geri gelmeme, başarılı olmama riski olduğuna ilişkin yeterli bilgilendirme yapılarak ikna edilmelidirler.

Maalesef bazı insanlar maddi varlıklarının korunmasını sağlıklarından önemli görmektedir.

Servete Mala Mülke Yaşayanlar Sağlıklarını Feda Ediyorlar.

*** Ego, Kişisel Çıkar Çatışmaları: Hekim-hasta ilişkisindeki ego, kişisel çıkar çatışmaları, tedavi sürecini olumsuz etkileyebilir. Doktorun , hekim hasta bağı kurulmamış hastaya “sen” demesi gibi durumlar, iletişim sorunlarına yol açabilir. Aynı şekilde, bazı hastalar da doktorlarla kişisel, duygusal çıkar çatışması içine girebilirler , tedavi sürecinin etkinliğini azaltabilir. Hastalar , empati, anlayışla Hekimleri karşılamalı, iletişimde açıklık, saygıyı korumalı, kişisel çıkar çatışmalarından uzak durmalıdır. Hekim-hasta bağı, tedavi sürecinin başarısında önemli faktördür. Hastaların hekimle güven, destek temelinde ilişki kurması, tedaviye uyumlarını artırır, iyileşme motivasyonunu yükseltir. Hekimler de, hastaların duygusal ihtiyaçlarını anlamalı, hastalarla işbirliği yaparak tedavi sürecini yönetmelidir. Hasta, hekimin yönlendirmelerine uyum sağladıkça, hastada, hekimi destekleyici rol üstlendikçe, iyileşme süreci olumlu yönde etkilenecektir.

Tedavi sürecindeki zorluklarla başa çıkan, iyileşen hastalar, motivasyon kaynağı olabilirler. İyileşenlerin başarı hikayeleri, diğer hastalara umut ilham verebilir. Hekimlerin iyileşme sürecini desteklemek , başarı hikayelerini paylaşmaları önemlidir. Tedavi sürecinde karşılaşılan zorluklar, hastaların tutumları, hekim-hasta ilişkisi etrafında yoğunlaşır. Hastaların hastalıklarını kabul etme, doğru bilgilere ulaşma, maddi zorluklarla başa çıkma, kendince maddi zorluk varlığı yaratmama, doğru tedavi seçeneklerini değerlendirme konularında Hekim destek vermesi önemlidir. Tekrardan, hastaların 1001 zorlukla meslek icrası yapan Hekime empati, anlayış - etkin iletişim becerileriyle Hekimleri benimsemeleri, işlerini kolaylaştırmaları, hastanın, tedavi sürecinin etkinliğini artırır, hastaların moralini yükseltebilir, motivasyonlarını artırabilir, tedaviye olan uyumlarını iyileştirebilir.

Hekim-hasta bağı, güvene dayalı ortamda kurulmalı, hastaların iyileşme sürecine aktif katılımları teşvik edilmelidir. Etkili tedavi sürecinde, hem hastaların hem de hekimlerin sorunların üstesinden gelmede birlikte çalışmaları, destekleyici ortam oluşturmaları gerekmektedir.
Tedavi Hunisinde pasif iyileşmeye çalışanlardan olmayın.


Tetkikler

hekimin kanaatinden

üstün değildir.


Kadın bedeninde

kronik enflamasyonun

en büyük kaynağı

vajinal akıntıdır.


Dinamik Tablo
Hastane Stresinden Uzaklık ✓ 
Özel Etkileşim ✓ 
Süre Sınırlamasız Muayene ✓ 
Mahremiyet – Gizlilik ✓ 
Hijyenik Ortam ✓ 
Teknoloji Kullanımı ✓ 
Konfor – Ferah Ortam ✓ 
Online Randevu ✓ 
3. Şahıslarla Temassızlık ✓ 
Güven – Nezaket – Zarafet ✓ 
Etik ✓ 
Tecrübe ✓ 
Profesyonel Destek ✓ 
Hasta Memnuniyeti & Sağlığı ✓ 
Fethiye’den 45′ uzaklıkta ✓ 
Dalaman’dan 10′ Uzaklıkta ✓ 
Köyceğizden 15′ Uzaklıkta ✓ 
Marmaris’den 40′ Uzaklıkta ✓ 
Muğla’dan 45′ Uzaklıkta ✓ 

Para değil

Mal mülk değil

En iyi eğitim , öğretmen değil !

Çocuğunuza bırakılacak en büyük miras şudur:

Sağlıklı

10 numara
☆☆☆☆☆ 
olacak şekilde “gebelik öncesi hazırlık + gebelik takibi + doğumunu” sağlayarak maksimum potansiyel IQ & EQ ya FETUSUN ulaştırılmasıdır.

Yani fetusu hayata 5/0 önde başlatmaktır. 

Eğer bunu sağlarsanız; sağlamak 15 – 30 bin USD civarı para harcamaktan geçer. O zeki, ahlaklı, yetenekli çocuk başarı sarmalında zirveye hemen çıkar, müthiş gelir elde eder; emekli olduğunuzda size ev araba aldığı gibi, dünyayı gezmenizde size tatil hediyeleri ayarlar. Eğer bunu yapmak yerine, 15 – 30 bin USD’ye ev, araba alabilirsiniz ama, çocugunuz sizin ölmenizi, mirasın kendisine kalmasını bekler, sonrada onu tüketerek yer yada üzerinizdeki evi ipotek göstererek iş kurar , batırır yada sürekli sizden para ister, sizde sürekli kaçar , bahane uydurursunuz…

Çıkar çatışmalarıyla berbat olmuş hayat yaşamamak için süper kaliteli bebekler doğurun.

Rahimde mikrop kaparak bitik, pert olmuş, erken doğmuş, kansızlığa, kötü rahim şartlarına ( urlu, vajinal akıntılı, kistli, varisli ) yani haşat rahimlerden eksik – vasat doğan bebeklerinizle, büyüdüklerinde “çıkar çatışmasına” girmemesi; doğmadan önce, gebelik süreci & doğumuna maddi kaynak harcanmasından geçer.
AGAÇ YAŞ İKEN, İNSAN RAHİMDE İKEN EĞİLİR.

Bebek;

Zeki doğarsa ahlaklı olur.
Zeki + ahlaklı olursa zengin olur. 
Zeki + ahlaklı + zengin olursa sana ev araba almayı bırak toplumun tamamı müreffeh olur, zenginleşir.

İnsana yani kendi kanına – canına yatırım yapmalısın yada çıkar çatışmalarıyla bomboş hayat yaşamak durumunda kalırsın.
Sana göre yatırım nedir?

Kadın Sağlığının, Sonraki Nesillerin ( Fetus, Bebek, Çocuk, Torun) Mutlu Huzurlu Sağlıklı Devam Edebilmesinin Yegane yolu, Dişi Üreme Organlarının;
* Uterus - Rahim
* Yumurtalık - Overler
* Tuba Uterina - Tüpler
* Rahim Ağzı - Serviks Uteri
* Vajina - Hazne
* Vulva - Perine gibi organların Topyekün Sağlık İçerisinde;Genetik Mirasın Nesilden ➞ Nesile Sağlıklı Aktarılmasından Geçmektedir. İşte bu geçiş bozulduğunda; nesilden nesile hastalıklar başlamaktadır. (Devamı İçin Ayrıntılara↓ Tıklayınız)
İhmal Edilen, Çözülmeyen En Basit Kadın Hastalığı, Zaman İçerisinde Birikim Yaparak Çeşitli Hastalıkların;
* Romatolojik
* Nörolojik
* Psikiyatrik
* Onkolojik
* Hatta Odontojenik... Hastalıkların Gelişiminde Tetik Çeken Etken (Tetiklenmiş Hastalık) Olabilir. Aniden Birdenbire Ortaya Çıkan Hastalıklara Sebep - Müsebbip Olanın; İhmal Ederek Alıştığın, Zamanla da Unuttuğun (Hastalıklara Geliştirilen Adaptasyon; İlk Stres Anında Kırılır)) Feminin Şikayetler Ana Sebebiyle Olduğu, Gizliden Gizliye Hastalığın İşlemesini Yani Kök Hastalık'ın Feminin Hastalık Olduğu Aklınıza Gelmeyebilir. Tahlillere %100 İnanmak Size Ciddi Vakit, Para, Yaşam Süresi Kaybettirebilir. Basit Yöntem + Kolaya Kaçmak Olan Sayfalar Dolusu Tetkik Sonuçlarına Sakın Aldanmayın, Tetkikler Normal Çıktı; Sağlıklıyım Diye Boş Tetkiklere Körü Körüne Bel Bağlamayın. Hekim Dışında Hiçbir Şeye %100 Güvenmeyin. Özellikle Nisaiye Hastalıkları; Kan - İdrar Tetkikleri Başarılı Oranda Tespit Edememektedir. Kronikleşmiş İlgi siz Gibi Gözüken Hastalık Hastalık Kök Sebeplerinin Kadınsal Maraz Olması Size, Çevrenize Alakasız,- Saçma Bile Gelebilir. Hatta Sıklıkla Ciddi Hastalığınızla Bağlantı Açısından Genital Bölgeyle Ne Alakası Var Şeklinde Sizi Hataya, Durumu Algılamada Körlük - Konduramamaya Düşürebilir; Dikkat Ediniz! Nisaiye Hastalığı Bekleterek; Kendi Kendine, Zaman Tanımakla, Vakit Geçirmekle İyileşmesi Mümkün Değildir.

Muğla Ayrıntılı Ultrason

Gebelik Takiplerinin & Doğum Öncesi Teşhis İşlemlerinin Önemli Basamağıdır. Minimum 60 dakika Sürmektedir. Kaliteli Gebelik Asla Ucuz, Standart Yaklaşımlarla İdame Ettirilemeyecek, Riske Atılamayacak, Stres Karşısında Frajil Olabilecek Kritik Dönemdir. Mesut Bayraktar Şehrin İçerisinde En Önde Gelen, Vajina Serviks Rahim  Sağlığına Yönelik En İyi Jinekolog Doğum Uzman Doktorlar Arasında Olmasının Yanı Sıra, Özel Muayenehanesinde 18 - 24 Hafta Arası Muğla Ayrıntılı Ultrason Verirken Bütünsel yaklaşımla Geçmeyen Mantar Hastalığı Servikal Smear Polip Ameliyatı Video Kolposkopi HPV Gebelikte Spiral Çıkarma Tıbbi Muğla Kürtaj işlemi Riskli Hamilelik Takipleri Transvajinal Ultrason Rahim İltihabı Tedavisi İdrar Kaçırma Tedavisi Şeffaf Beyaz Kahverengi Sarı Yeşil Kötü Renkte Olabilen Kokulu Kokusuz Vajina Akıntı Yanma Kaşıntı Batma Kanama Tedavilerinin Planını Yapmaktadır. Gereğinde Rahim Alınma Ameliyatı Hakkında Bilgiler Vermektedir. Hatunların Huzur İçerisinde Sağlıklı Mutlu Yaşam Sürmeleri Gerekliliğine İnanmaktayım. Tabip Mesut Bayraktar; Female Üreme Sağlığını Güçlendirme Konusunda Tutkulu Hekimdir. Çünkü Feminin Genital Organların Zindelik İçerisinde Başarıya Ulaşması Küresel Refaha; İnsanlık Barışına Hizmet Ederek, Dünyayı Yaşanılacak Daha Güzel Yer Yapacak Ehemmiyettedir.

Mesut Bayraktar, Hekiminin Muayenehanesi Coğrafik Konumu İtibarıyla Bölgenin Ortasında Kalmaktadır.
 1. Ortaca Kadın Doğum Doktoru

 2. Köyceğiz Kadın Doğum Doktoru

 3. Dalaman Kadın Doğum Doktoru

Yönelik Hekim Aktif Biçimde Ortaca, Dalaman, Köyceğiz Yörelerine Çalışmaktadır.

Kadınlarda Hastalıkların Kronikleşmesi

; Hastalıklara Adaptasyon & Woman Psikolojisiyle Birleşince Şikayetleri Normalleştirmek Kaçınılmaz Olmaktadır. Baş Edilmesi Zor Genital Hastalık İnkar Psikolojisine Giren Hanımefendiler; Yumurtalık Rahim Serviks Vajina Vulva Perine Hastalıklarının → Sebep Olduğu Hastalıkları (Buna

Yüksek Riskli Jinekolojik Hastalık

Diyorum) Taşıyabildiği Ömüre Kadar Kendine + Ailesine Yük Edebilmektedir (Bu Birliktelik; Adaptasyon + Kronikleşme Hastalıklara Bulunmaz Nimettir). Sizi, Ailenizi, Gelecek Nesilleri Patolojik Birliktelik Kıskaçlanmasından; Hastalıklara Hamal Olmak Durumundan Koruyacak Tek Güç
Muğla Tecrübeli Jinekolog Doktor
la Yaşam Boyu Sürecek İş Birliği (Hekim Hasta Bağı) Yapmaktır.

Hayat Boyunca Sabit Değişmez Doktor Jinekolog Yani Muğla Jinekolog Hekim Uzman Doktorunuz Olmalıdır. Böylece Tüm Dişilikle İlgili Sağlık Bilgileriniz, Tek Elde + Tek Beyinde Toplanacağından Size Erken Tanı, Etkin Tedaviler Halinde Geri Dönecektir. Muğla Sabit Jinekolog Doktoru Edinmek Başta Woman Sağlığını İyileştirecek; Topyekün Hayat Kalitesini Yaşam Sürenizi (Ömrünüzü) Yükseltecektir.

Kadın Hastanede Hangi Jinekolog Doktor Varsa; Rastgele Randevu Alma Hatasından Vakit Kaybetmeden Derhal Uzaklaşmalıdır. Kıymeti Ölçülemez Değerde Olan Rahim Vajina Sağlığına Sunulan; Ucuzcu Yaklaşımlar, Basit Öneriler, Hurafe Teşvikler Canınızı Sıkan Hastalıklar Fırtınası, Düşkünlük, ... Nedeni Bilinmez Sağlık Sorunları Başa Bela Olmadan Değişmeniz Gereklidir. Hastanede Hangi Doktor Varsa Ona Gitme Öğretilmiş Dürtüsünden Aciliyetle Sıyrılmak Zaruridir. Kendinize Her Daim Ulaşabileceğiniz, Konuşabileceğiniz
Muğla Kadın Doğum Uzman Doktor
Bulmanız - Edinmeniz Gerekmektedir. Ayrıca Sabit jinekolog Doktor; Günün Önemli Anında Arayabileceğiniz, Korku Olmadan Soru Sorabileceğiniz, Utanma Yaşamadan Tartışma - Fikir Alış Verişi Yapabileceğiniz Muğla Jinekolog Hekim Mesut Bayraktar Her Daim Bir Telefon Kadar Uzakta Olacaktır. Dişi Genital Problemlerinize Çare Bulamıyorsanız, Kök Sebep; Aksi İspat Edilene Kadar "Jinekolojik Hastalık" Olabileceğini Hiç Ama Hiç Unutmayınız.

Kadınlarda Jinekolojik Sağlık; Genel Sağlıktan Daha Değerlidir

. Üreme Organlarının Sağlığı; Sırasıyla Anneyi , Fetusu***, Ailesini, Toplumu, Fetus***'dan Olacak Gelecek Nesilleri Yani Küresel Refaha Etkisi Uzanan Kıymettedir. Hanımların, Kızların Sağlığını Önemsemeyip, Rahim Over Vajina Sorunlarınızı Göz Ardı Etmek Büyük Hatadır. Masrafsız Görünen Normalleştirme - Sıradandaştırma Tuzaklanmasına Kapılmayınız. Doğru Teşhis Gerçek Tedavi Sunan

Muğla En İyi Kadın Doğum Doktoru

Jinekologlar Arasında Olan Doğum Uzmanı Dr. Mesut Bayraktar Özel Muayenehanesinde Kadirşinas Hastalarını Bekler; Doğum Hastalıkları Kliniği İçerisinde Ultrason Kolposkopi İncelemesi Sıvı Bazlı Servikal Smear Yapılmaktadır. Muayene Randevusu Almak İyi Başlangıçtır. Bugün Tedavi - İyileşmek İstiyorsanız Şimdi Adım Atın. Ömür Boyu Devam Edecek Hekim Hasta Bağını Geliştirmek Amacıyla Mesut Bayraktar WhatsApp Online Anında Randevu: 05467740159 Vasıtasıyla İletişime Geçip Jinekoloji Bilim Dalına Kendini Adamış Meslek Ustası Ob&Gyn Operatör Dr Bayraktar'a Muayene Vasıtasıyla Tanışabilirsiniz.

Özel Muayenehane Otele

En Yakın Kadın Doğum Doktoru

Konumundadır. Klinisyen Hekim Burada Çok Sayıda Hastalığın Teşhisini Klinik Yetiletiyle Koyabilmektedir. Başlıklandırmak Gerekir İse; Hekimin Tedavi Yetenekleri;
 • CYBE'yi önleme stratejileri nelerdir ve ne kadar etkilidirler?

 • Muğla II. Düzey Ultrason
 • Muğla Miyom Ameliyatı
 • Muğla Endometriyal Polip
 • Muğla Polikistik Over Tedavisi
 • Rahim'de İltihap Tedavileri
 • Sürekli Tekrar Eden Mantar Tedavisi
 • Üretrit Tedavisi
Muğla Kolposkopi İncelemesi Muğla Human Papilloma Virus Yapıyorum. Çünkü Dişi Bireyler, Üreme Sisteminin Hastalıklarının; Semptomlarına Hızlı Adaptasyon Evrimi Sergilediğinden; Bunda
* Toplumsal Kanıt Kuramı Temelli Jinekolojik Ponzi Kitleleri +/-
* Östrojen Sarhoşluğu +/-
* Yüksek Cinsel Market Değeri +/-
* Gencim Güzelim Kusursuz Süperim Genital İnkar Durumu +/-
* Partnerde Cinsel Feromonal Baskınlığı Kaybetmemek Adına Feminine Hastalıkları İnkar Etmek Etkin Olup Dişilere Özgü Hastalıkları Hızlı İvmeyle Kronik Yapabilmektedir. Kolposkopi, Smear, HPV İncelemeleri Hekime Burada Kompleks Olmuş Durumlarda Yardımcıdır. Kolposkopi (Kolposkopi Rahim Ağzının Adeta Röntgenidir) HPV Rahim Aldırma Ameliyatı Dirençli Geçmeyen Mantar Hastalığı Infertilite Rahim İltihabı Tedavisi Gebelik Takibi Yasal Süresinde Tıbbi Muğla Kürtaj İşlemi Menopoz Gençleştirme Miyom Aldırma Ameliyatı Polipektomi Genital Kaşıntı Akıntı Batma Yanma Kanama Ötesine Kadar; Bayanın Yaşamı Boyunca Sağlıklarını Yönlendirmelerine Yardımcıyım. Hanımefendilerin Yanlarında Çalışan Güçlü Sağlık Savunucularına İhtiyacı Var. Mesut Bayraktar Kendisini İdrar Kaçırma Tedavisi Terapötik Muğla Kürtaj İşlemi Muğla Ayrıntılı Ultrason İncelemesi Servikal Smear Kolposkopi Eşliğinde Biyopsi Doğum Kontrol Danışmanlığı Çocuk İstemi Gebelik Takibi Cerrahi Muğla Kürtaj İşlemi Menopoz Gençleştirme 2. Düzey Ultrason Kolposkopi Eşliğinde Biyopsi Değerlendirmesi Ameliyatı Polipektomi Polip Aldırma Ameliyatı Rahim Sarkması Tedavisi Tanısal Muğla Kürtaj İşlemi Yanında Vajina Sıkılaştırma Rahim Aldırma Ameliyatı Geçmeyen Mantar Hastalığı Rahim İltihabı Tedavisi Vulvar Akıntı Yanma Batma Kaşıntı Kanama Konularında Hastalarımın Yanında Adeta Ortak - Yaver; İhtiyaçların Karşılanmasına, Sorunların Çözülmesinde Profesyonel Yardımcı Konumda Kendimi Görmekteyim.

Menopozda İdrar Yolu Sorunları ... Gibi Yaşlanma, Doğumlar , Menopozla İlişkili Hastalıklarla İlgilenmeyim, Tedavilerini de Vermekteyim.

Dahası Vulvar Bölgeyle İlişkili Cafe-Au-Lait lekeleri Hastalıklarının Teşhis & Tedavilerini Planlamaktayım. Bu Planlamalarla Beraber Jinekolog Uzm.Dr. Mesut Bayraktar; Doktorluk Sanat & Zanaatının Bütüncül Olması Gerektiğinin Farkında olup; Bu Farkındalıkla Hastalarımın Fiziksel Zihinsel Duygusal Sağlıklarını Ele Almaktadır. Tecrübeli Doğum Doktoru Klinisyenliğin Sağladığı Profesyonellikle Hastanın Endişelerini Dinlerim. Eğip Bükmeden Yaymadan Sadece Gerçekleri Konuşurum. Amacım, Her Hastayla, Jinekolojik Sağlıklarıyla İlgili Bakım - İyileşme - Rehabilitasyon Hedeflerini Seçmelerine Önceliklendirmelerine İzin Verecek Şekilde Detaylı Çalışmaktır. İyileşmek İsteyen Bireyle Hayatta Oldukları Yerde Buluşmak Gayesiyle Elimden Geleni Yapıyorum. Elbette Benim Çabamdan Daha Önemlisi Bireyin İyileşmeyi İstemesi + Doğru Tabiple Temas Etmesidir.

Muğla Kürtaj Yukarılarda Sıraladıklarım Dışında 8 Hafta Gebelik Muğla Çocuk Aldırma İşlemi ( İstenmeyen Hamilelik); Başta Gelmek Üzere Tüm Rahim Over Vajina Vulva Hastalık Durumlarınızı Çözmek Beni Mutlu Edecektir.

Sorunlarınızda Tedaviye Giden Yolu 1 (Bir) Mayene Başlatır. Kadın sağlığını koruma, hastalıkları iyileştirme misyonuna Sahibim ; Rahatlık güvenlik önceliğimdir. Hastayla bireysel ilgilenmek, hastaya uygun tedavi planları sunarım. Muğla 'da bulunan modern özel muayenehanem konforlu ortam sunar.

Muğla Kadın Doğum Doktorları


Muğla Kadın Doğum Doktoru Özel Muayenehane


Muğla Kadın Doğum Doktoru Jinekolog Mesut Bayraktar


 1. Genital Hijyensizlik Genetik Hijyeni Bozar. 2023
 2. Herkes Hasta Olur; Herkes En İyi Hekim İster. 2022
 3. Kadın Hastaysa Evde Huzur Yoktur. 2020
 4. Jinekolojik Hastalık Başka Hastalığı Tetiklemiş İse Buna Yüksek Riskli Jinekolojik Hastalık Denir. 2020
 5. Kadın Hastalığını Kabul Etmiyorsa Evde Dirlik Yoktur.
 6. Gebelikte Tasarruf(Kısıntı) Olmaz. Gebelikte Mal - Mülk Feda Edilir.
 7. Kadın Hastaysa Kök Sebep Aksi İspat Edilene Kadar Jinekolojiktir.
 8. Gebelik Fizyolojik Dönem DEĞİLDİR. Gebelik Hastalık – Ölüm Riski Barındıran Olağanüstü Dönemdir. Tecrübeli , Öngörüsü Açık Hekime Teslimiyet Gerektirir. 2018
 9. Gebelik Hastalıkları, İhmal Edilmiş Jinekolojik Hastalıkların Komplikasyonudur.
 10. Gebelik Hastalıkları; Tanısı Konulmamış Jinekolojik Hastalıklardır. MB, 2016)
 11. Gebelikte Kazanılacak 1 Puan IQ, Bebeğinizi Başarı Sarmalında Üstlere Taşır.
 12. Enfeksiyonla Gezmeyi ''Sorun Görmeyen'' Gebeyi En Mükemmel Sağlık Sistemi Bile Koruyamaz.
 13. Rahim; Dayanan - Sabreden - Kolaylık Gösteren - Halden Anlayan Organ Değildir.
 14. Sıfır Vajinal Akıntı Sağlıktır. MB, 2016
Muğla İli
Bilgi Değer
Ülke Türkiye
İl Muğla
İlk Yerleşim MÖ 2. binyıl
Koordinatlar 36.838769862880554, 28.76508732000861
En Alçak Nokta 0 m (0 ft)
Zaman Dilimi UTC+03.00 (TRS)
Posta Kodu 48XXX
Alan Kodu 252
ISO 3166 Kodu TR-48
Plaka Kodu 48
Bağlı Olan İlçeler: Bodrum, Dalaman, Datça, Fethiye, Kavaklıdere, Köyceğiz, Marmaris, Menteşe, Milas, Ortaca, Seydikemer, Ula İlçesi

Rudolf Virchow; Louis Pasteur, Robert Koch savundukları; hastalıkların mikrop teorisine inanmıyordu. Hastalıkların, dış patojenlerden değil, hücrelerin İçindeki anormal faaliyetlerden kaynaklandığını öne sürdü. Aynı zamanda Max Gerson'da Hastalık gelişmeden önce metabolik bozulmanın başladığını kitabında yazmıştır.

Mesut Bayraktar ekolleri birleştirerek modifiye ederek meslek İcrasında bulunmaktadır. Tıbbın Papa'sı Virchow'unda haklı olduğunu vurgulamaktadır.

Sıfır Vajina Akıntısı Sağlıktır. [1]

Kadın Hasta İse Evde Huzur Yoktur