WhatsApp Search

Tek Gecelik İlişkilerin Tehlikesi

hpv siğil bulaşması genital siğil kolposkopi Muğla kadın doğum fransız öpücüğü

Tek Gecelik İlişkilerin Tehlikesi

Tek Gecelik İlişkilerin Tehlikesi 331 241 Muğla Kadın Doğum Doktoru ☎️: 05467740159
Tek Gecelik İlişkilerin Tehlikesi
Genital HPV Tedavisi Vajina Vulva Serviks Siğil Kolposkopi Biyopsi – Muğla Jinekolog Doktor
HPV Bulaşma Şekilleri – Muğla Kadın Doğum

Tek Gecelik İlişkilerin Tehlikesi: Bilmeniz Gerekenler

Gündelik seks, tek gecelik ilişki.

Bu iki kelime zararsız gibi görünebilir ama öyle olmadığını fark ettiğinizde iş değişir. Yeni tanıştığınız biriyle seks yapmanın hiçbir yanı gündelik değildir.

Arkadaşlarınızla bir gece dışarıda eğlenirken veya potansiyel partnerler bulmak için bir arkadaşlık uygulaması, internet tanışma sitesi kullanırken, anlık ilişkilere girmek yıkıcı sonuçlar doğurabilir. Tek gecelik cinsel ilişkiye alkol, uyuşturucu karıştığında, iki tarafın da korunmasız seks gibi kötü seçimler yapma olasılığı artar.

Kötü kararlar, cinsel yolla bulaşan hastalıklar ve plansız hamilelik gibi ciddi sonuçlara yol açar. Gelişmiş ülkelerde erkeklerin ve kadınların neredeyse %50’si en az bir kez tek gecelik ilişki yaşadığını kabul ediyor. Yeni tanıştığınız veya az tanıdığınız biriyle cinsel anlamda yakınlaşma kararı almadan önce, bu tek tercihinizin getirebileceği ömür boyu sonuçları gözden geçirmek için birkaç dakikanızı ayırın.

Neden İnsanlar Tek Gecelik İlişkiler Yaşar?

Tek gecelik ilişki yaşama konusunda sizi zorlayan birkaç neden olabilir. Bazı insanlar anonimliği sever, bir daha görmeyecekleri bir yabancıyla cinsel ilişkiye girmenin kendilerini daha özgür hissettirdiğini düşünürler. Koleksiyonculuk mantığıda vardır, esmer, şişman, renkli gözlü, uzun bouylu, kısa boylu,… fantezi dünyası burayı yönetir. Bazıları ise uzun süreli bir ilişkiden yeni çıkmış olabilir ve hemen ciddi bir ilişkiye girmek istemezler, bu yüzden gündelik ilişkiler onlara daha iyi bir alternatif gibi görünür. Bir kısmı ise daha önce böyle bir deneyim yaşamış, bundan hoşlanmış ve aynı hissi tekrar yaşamak istemiş olabilir. Araştırmalar, kadınların ve erkeklerin tek gecelik ilişki yaşama kararından pişman olabileceği, hatta ciddi sonuçlarla karşılaşmasalar bile bu pişmanlığı duyduklarını gösteriyor.

Tek Gecelik İlişkiler ve CYBH

Tek gecelik ilişki yaşamanın en büyük risklerinden biri, cinsel yolla bulaşan hastalıklara (CYBH) veya enfeksiyonlara (CYBE) yakalanma riskinin artmasıdır. CDC Merkezi’ne göre, korunmasız tek bir cinsel ilişki anında belirli CYBH’ların bulaşma riski, hastalığın türüne bağlıdır. Frengi, hem vajinal hem de rektal seks için en yüksek riski taşırken, bel soğukluğu tek gecelik ilişkilerde en sık bulaşan ikinci CYBH türüdür. Hatta partnerler prezervatif kullansa bile, genital siğiller HPV, HSV enfeksiyonları ve PID gibi bazı cinsel yolla bulaşan hastalıklar cilt temasıyla bulaştığından yayılabilir.

Eğer korunmasız seks yaptıysanız veya tek gecelik bir ilişki sonrasında sağlığınızla ilgili endişeleriniz varsa, jinekolog doktorunuzla temas kurmalısınız.

Tek Gecelik İlişkiler ve Hamilelik

CYBH ve CYBE’ler, gündelik seksin tek talihsiz sonucu değildir. Tek gecelik ilişkilerden sonra plansız hamilelikler de meydana gelebilir. İstatistiksel veriler, kadınların yumurtlama döneminde cinsel seçimleri konusunda daha dikkatsiz olabileceklerini doğruluyor. Kadınlar yumurtlama dönemlerinde cinsel ilişkiye girmeye daha istekli olabilirler ve bu hormonel dürtülerini korunmasız bir gündelik ilişkiyle tatmin ederlerse, istenmeyen hamilelik olasılıkları artar.

Tek gecelik bir ilişki sonrası hamile kalmak sizi zor seçimlerle karşı karşıya bırakabilir. Eğer ilişki sırasında alkol veya uyuşturucu kullanılmışsa, bebeğiniz doğum kusurları veya diğer anormalliklerle doğabilir.

Partnerinizin CYBH veya CYBE taşıması durumunda, bu hastalıklar size ve bebeğinize geçebilir. Bazı CYBH ve CYBE’ler doğum kusurları riskini artırır.

Gündelik seksten sonra hamile kalma olasılığı konusunda endişeleriniz varsa, gebeliği de istemiyoranız, yasal kürtaj süresini geçirmemek için en yakın jinekolog doktor ile temas kurmalısınız.

Tek Gecelik İlişkilerden Kurtulma

Bir kötü seçim, hayatınızın geri kalanını tanımlamak, etkisine bırakmak şeklinde bir zorunluluğa kendinizi bırakmayınız. Tek gecelik ilişki yaşamak sizi kötü bir insan yapmaz.


Başkaları için kolay olan birçok risk, sizin için ağır sonuçlar doğurabilir. Tek gecelik ilişkiler tehlikeli olabilir ve hayatınızı etkileyebilir. Kendinizi ve sağlığınızı korumak için, gerektiğinde destek bulabileceğiniz bir yer olduğunuzu unutmayın. Sağlığınız sizin elinizde.

Gizemli Sır: Asemptomatik Vajinal Akıntı Rahi̇m & Vaji̇nal Kanamalar Neden Beklemekle İyi̇leşmi̇yor ? Muğla Kürtaj Pillar Content Ayrıntılı Ultrason Rahim İltihabı Vajinal Akıntı Menopoz nedir? Gebelikte – Hamilelikte Kanama

Rudolf Virchow; Louis Pasteur, Robert Koch savundukları; hastalıkların mikrop teorisine inanmıyordu. Hastalıkların, dış patojenlerden değil, hücrelerin İçindeki anormal faaliyetlerden kaynaklandığını öne sürdü. Aynı zamanda Max Gerson‘da Hastalık gelişmeden önce metabolik bozulmanın başladığını kitabında yazmıştır.

Mesut Bayraktar ekolleri birleştirerek modifiye ederek meslek İcrasında bulunmaktadır. Tıbbın Papa’sı Virchow’unda haklı olduğunu vurgulamaktadır. Her bir Ekol Platon’un Mağara Alegorisinde Bulunan, Zincirlerinden Kurtularak Mağaradaki Ateşin Işığına Alışmış Ama Güneşe Ulaşamamış Mahkumlardır. Güneşe Çıktığınızda Gördüğünüz; Sıfır Vajinal Akıntı sağlıktır.


Sıfır Vajina Akıntısı Sağlıktır. [1]