WhatsApp Search

Genital Siğil – HPV – Siğil – Siğil Aşıları ☎️ 05467740159

Başka bir kişiyle genital teması olan herkes HPV’ye sahip olabilir. Hem erkekler hem de kadınlar bunu bilmeden alabilir – ve birbirlerine iletebilir. Herhangi bir belirti olmayabileceğinden, kişi cinsel ilişkiye gireli yıllar geçse bile HPV olabilir.

Genital Siğil Nedir?

Genital siğil, viral hastalık olan Human Papilloma Virus (HPV) tarafından neden olunan en yaygın cinsel yolla bulaşan hastalıktır. Genital siğil kadın, erkek cinsiyetini etkileyebilse de, kadınlarda daha yaygın olarak görülür, hastaların %70’ini kadınlar oluşturur. Tıbbi literatürde genital siğil, genital kondilom olarak da bilinir.

Etmolojik olarak “kondilom” terimi, Latince “condyloma” kelimesinden gelir.

“Condyloma,” Yunanca “kondylos” (çıkıntı) kelimesinden türetilmiştir ve cilt veya mukoza yüzeylerinde oluşan;

 • Kabarıklığı
 • Tümseklenmeyi
 • Memelenmeyi ifade eder. Bu terim, özellikle cinsel organlarda, genital bölgede görülen kabarıklıkları tanımlamada kullanılır.
Genital siğilin başlıca nedeni HPV adı verilen bulaşıcı virüstür.

HPV, cinsel organların birbirleriyle teması yoluyla kadından erkeğe veya erkekten kadına bulaşabilir. Bu nedenle, HPV aşısı olmanın büyük önemi vardır.

Genital siğilin birçok farklı türü bulunmaktadır, cinsel ilişkiyle bulaşan yaygın hastalıktır. Bu nedenle cinsel sağlık, korunma konusunda bilinçlenmek gerekmektedir.

HPV, DNA virüsleri grubuna ait virüstür, cinsel organlar arasında temasla bulaşabilir. Bağışıklık sistemi zayıf olan kişilerde enfeksiyon riski daha yüksektir. Bu nedenle, sağlıklı yaşam tarzı, güçlü bağışıklık sistemine önlemler almak önemlidir.

Genital siğil, tedavi edilmediği takdirde cinsel partnerlere bulaşma riskini artırabilir, uzun vadede sağlık sorunlarına yol açabilir. Bu nedenle, herhangi belirti veya şüphe durumunda sağlık uzmanına başvurmak, uygun tedaviyi almak önemlidir.

Sonuç olarak, cinsel sağlık, korunma konusunda bilinçlenmek, HPV aşısı gibi önleyici tedbirleri düşünmek, gerektiğinde uzman doktordan yardım almak, genital siğil, benzeri cinsel yolla bulaşan hastalıkların önlenmesinde, tedavisinde önemli adımdır. Sağlıklı yaşamda çin düzenli kontroller, koruyucu önlemler unutulmamalıdır.

Kadın Genital Cilt Kararması – Vulvar Acanthosi̇s Ni̇gri̇cans - 1 Muğla kadın Doğum Doktor

Vulvar & Servikal Siğil

HPV (insan papilloma virüsü) cinsel yolla bulaşan virüstür. Genital temas (vajinal, anal seks gibi) yoluyla bulaşır. Ayrıca ten tene temas yoluyla da bulaşır. HPV yeni virüs değildir. Ama birçok insan bunu bilmiyor. Çoğu insanda herhangi belirti yoktur. Sağlıklıysanız; HPV, herhangi sağlık sorununa neden olmadan kendi kendine geçebilir.

HPV’yi kimler kapabilir ?

Başka kişiyle genital teması olan herkes HPV’ye sahip olabilir. Hem erkekler hem de kadınlar bunu bilmeden alabilir – birbirlerine iletebilir. Herhangi belirti olmayabileceğinden, kişi cinsel ilişkiye gireli yıllar geçse bile HPV olabilir.

Aşağıdaki durumlarda HPV kapma olasılığınız daha yüksektir:

Ayrıntılar
 • Erken yaşta seks,
 • Çoklu seks partneri veya
 • Çoklu partneri olan seks partneri.
 • Seks Fantezileri
 • Vajina flora bozukluğuna sebep veren her durum

Hiçbir belirti yoksa neden HPV hakkında endişelenmem gerekiyor?

400’den fazla farklı HPV türü vardır, hepsi sağlık sorunlarına neden olmaz.

 • Bazı HPV türleri genital siğiller gibi sorunlara neden olabilir.
 • Bazı HPV türleri ayrıca serviks, vajina, vulva veya anüs kanserine de neden olabilir.
 • Bu sorunların çoğuna tip 6, 11, 16 veya 18 neden olur.

HPV İçin test var mı?

Evet. Rahim ağzı kanserine yol açabilecek HPV türlerini test eder. FDA, HPV testinin 30 yaş üstü kadınlarda kullanılmasını onayladı. Rahim ağzında değişiklik olmadan önce bile HPV test edilebilir.

HPV testi (-) veya (+) olan kadınlar yine de Pap smear testi yaptırması gerekir.

HPV’yi önleyebilir miyim?

FDA, bazı HPV türlerinin neden olduğu rahim ağzı kanseri de dahil olmak üzere belirli hastalıkları önleyen aşıları onayladı. HPV Aşısı yaptırmanız gerekip gerekmediğini jinekolog doktorunuza sorun.

HPV kapma şansımı azaltmak Amacıyla başka ne yapabilirim?

Seks yapmamayı seçebilirsiniz (yoksunluk).
Seks yapıyorsanız, sahip olduğunuz partner sayısını sınırlayabilirsiniz.

Hiç seks partneri olmayan veya çok az partneri olan partner seçin.

Partnerinizin sahip olduğu daha az partner – HPV’ye sahip olma olasılığı o kadar az olur.
Prezervatiflerin HPV’ye karşı ne kadar koruduğu bilinmiyor. Prezervatifin kapsamadığı alanlar virüse maruz kalabilir.

Kusursuz & optimal jinekolojik sağlık dur umunuzu idame ettirmek en güçlü savunma mekanizmasıdır. Çünkü HPV %70 kadınları etkiliyor, buda demek ki etkilenen %70 genital hijyenine dikkat etmiyor.

HPV’nin tedavisi var mı?

Virüsün (HPV) kendisine tedavi yoktur. HPV’nin neden olabileceği genital siğiller, rahim ağzı değişiklikleri, rahim ağzı kanseri gibi sağlık sorunlarının tedavileri vardır.

Genital siğiller hakkında ne bilmeliyim?

Genital siğillere birçok tedavi seçeneği vardır. Ancak siğiller tedavi edildikten sonra bile virüs hala orada olabilir, başkalarına geçebilir. Genital siğiller tedavi edilmezse geçebilir, aynı kalabilir veya boyut veya sayı olarak artabilir, ancak kansere dönüşmezler.

Genital siğil tekrarlayabilir, aşı olsanız bile !

HPV – Kanser

Rahim ağzı kanseri hakkında ne bilmeliyim?

Tüm kadınlar düzenli olarak Pap testleri yaptırmalıdır. Pap testi, HPV’nin neden olduğu hücre değişikliklerini arar. Test, hücre değişikliklerini erken bulur – böylece serviks, hücreler kansere dönüşmeden önce tedavi edilebilir. Bu test ayrıca kanseri erken evrelerinde de bulabilir, böylece çok ciddi hale gelmeden tedavi edilebilir. Hastalık erken yakalanırsa rahim ağzı kanserinden ölmek nadirdir.

Vajinal veya vulvar kanser hakkında ne bilmeliyim?

Vajinal kanser ; vajina (doğum kanalı) kanseridir. Vulvar kanseri, klitoris, vajina dudakları, vajinaya açılan kanserdir. Bu kanser türlerinin her ikisi de çok nadirdir. Tüm vajinal veya vulvar kanserlere HPV neden olmaz.

Anal kanser hakkında ne bilmeliyim?

Anal kanser, anüs dokularında oluşan kanserdir. Anüs, rektumun (kalın bağırsağın son kısmı) vücudun dışına açılmasıdır.

HPV Enfeksiyonunda Kullanılan Aşılar Nelerdir?

 • Human Papillomavirus Quadrivalent (Tip 6, 11, 16, 18) Aşı, Rekombinant
 • * Gardasil
 • Human Papillomavirus Bivalent (Tip 16 , 18) Aşı, Rekombinant
 • * Cervarix
 • Human Papillomavirus 9-valent Aşı, Rekombinant
 • * Gardasil 9

Genital Siğil Tedavisi: Etkili – Güvenli Yaklaşımlar

Genital siğil tedavisinde, güven verici başarılı sonuçlar sunan üç temel yaklaşım mevcuttur.
 1. Kimyasal veya Fiziksel Hasar Verme: Bu yöntemde, genital siğilleri etkili kimyasal çözümler veya fiziksel uygulamalarla tedavi edilir.. Bu yaklaşım, lezyonların doğal olarak yok olmasına yardımcı olabilir, genellikle küçük boyutlu siğillerin tedavisinde etkilidir. Jinekologlar, en uygun kimyasal veya fiziksel tedavi yöntemini belirleyerek hastalarına konforlu tedavi süreci geçirmesini sağlar.
 2. İmmunolojik Tedavi: Vücut bağışıklık sistemini güçlendirmek, HPV ile savaşmak amacıyla immünolojik tedaviler sunulmaktadır. Haftada 2-3 kere, 4 ay boyunca uygulanabilen bu yöntem, siğillerin gerilemesine, iyileşmesine yardımcı olabilir. Jinekoloji uzmanı, hastaların özel durumlarına göre kişiselleştirilmiş immünolojik tedavi planları oluşturur, tedavi sürecini yakından takip eder.
 3. Cerrahi Çıkarılma: Medikal tedavi başarısız olduğunda, büyük siğillerde cerrahi çıkarılma tercih edilebilir. Jinekoloji uzman cerrah, deneyimleri uzmanlıkları sayesinde güvenli, etkili cerrahi işlemler gerçekleştirir. Bu yöntemle, hastaların sağlığı, konforu ön planda tutularak genital siğillerin temizlenmesi sağlanır.

Unutmayın ki, genital siğil tedavisinin diğerine üstün olduğunu gösterir net kanıt bulunmamaktadır. Bu nedenle, hastaların bireysel durumlarına, siğillerin özelliklerine göre en uygun tedavi yöntemi belirlenir. Uzman jinekolog , size en etkili, güvenli tedavi seçeneğini sunmada en son tıbbi gelişmeleri takip eder.

Özellikle 1-2 cm boyutundaki siğillere cerrahi genital siğil tedavisi önermektedir. Bu yaklaşım sayesinde hastalarımızın tedavi süreci hızlanır, olumlu sonuçlar elde edilir.

Genital Siğil Tedavisi Seçenekleri

Genital siğiller, doğru tedavi seçenekleriyle güvenle, etkin şekilde tedavi edilebilir. Lazerle Genital Siğil Tedavisi, CO2 veya NdYag lazer ile lezyonların tahrip edilmesini içerir. Bu donanım, ameliyathane gerektiren işlem, uzmanlarımız tarafından titizlikle uygulanır. Lazer enerjisi, lezyonları ısıya dönüştürerek etkili şekilde buharlaştırır. Bu tedavi seçeneği, cerrahi, diğer yöntemlerin başarısız olduğu durumlarda tercih edilir. Ayrıca, uygulanırken doku hasarını minimuma indirmeye özen gösteririz, böylece 1 mm’den daha derine zarar verilmez.

Genital Siğil Tedavisi Fiyatları 2023

Genital siğil tedavisi fiyatları, tedavi yöntemine, siğil yoğunluğuna bağlı olarak değişkenlik gösterir. Tedavi seçenekleri, fiyatlandırma konusunda detaylı bilgi almak amacıyla bize ulaşabilirsiniz. Sağlık, memnuniyetinize odaklanarak, size en uygun tedavi planını Muğla kadın doğum doktoru hazırlayacaktır.

Genital Siğil Dondurma: Güvenli – Etkili Tedavi

Genital siğil dondurma, sıvı nitrojen kullanılarak uygulanan tedavi yöntemidir. Sıvı nitrojenle lezyonlar etkili şekilde dondurulur. Uygulama sırasında minimal ağrı yaşanabilir, ancak gebelik durumunda bile güvenlidir. Gerekli görülen durumlarda, tedavi sonrasında antiinflamatuar ağrı kesici ajanlar kullanılabilir. Bu tedavinin etkili sonuçları, üç ayda %60-90 temizlenme oranıyla kendini gösterir. Ayrıca, cerrahi , lazer tedavilere kıyasla daha ekonomik seçenektir.

Genital Siğil Yaktırma: Tedavinizde Güven – Sonuç Odaklılık

Genital siğil yaktırma, asetik asit, elektrik enerjisi veya dondurma tedavisi ile siğillerin tahrip edilmesini içerir. Haftalık kürler halinde uygulandığında, genellikle 2-3 kürde etkili sonuçlar alınır. Tedavi sonrasında yeterli sonuç alınamazsa, biyopsi gibi ek değerlendirmeler yapılabilir. Uzman jinekolog, tedavi süreciniz boyunca size rehberlik ederek, güvenli, etkili tedavi deneyimi sunar.

Genital Siğil Cerrahisi: Büyük Siğiller

Genital siğil cerrahisi, büyük siğillerin tedavisinde tercih edilir. Bu yöntem, ameliyathane şartları, anestezi gerektirdiğinde diğer tedavi seçeneklerine kıyasla maliyeti daha yüksektir. Uzman cerrahlarımız, uzun süreli deneyimleri sayesinde hassas şekilde işlemi gerçekleştirir, en iyi sonuçları elde etmenizde çaba gösterir.

Sağlığınız, memnuniyetiniz Muğla Jinekolog Doktora öncelikli önemlidir. Güvenilir, etkili tedavi seçenekleriyle, genital siğil tedavisinde sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Size en uygun tedavi planına ulaşmak amacıyla benimle iletişime geçebilirsiniz. Sağlıklı – mutlu geleceğe bugünden adım atın!

Risk Gruplarına Göre HPV Tipleri Nedir?

Yüksek riskli tipler (Kansere neden olabilenler):

 • HPV 16
 • HPV 18
Diğer Riskli nadir Tipler
 • HPV Tip
  • 31
  • 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59, 66, 68

Yüksek riskli tipler, servikal kanser, anal kanser, vulva kanseri, vajinal kanser, penis kanseri, orofaringeal kanser gibi cinsel organlarla ilişkili kanserlerin oluşma riskini artırabilir.

Düşük riskli tipler (Genital siğillere neden olabilenler):

 • HPV 6
 • HPV 11
Diğer Düşük Riskli Tipler
 • HPV 42
 • HPV 43
 • HPV 44

Düşük riskli tipler, genellikle genital siğillere (kondiloma) neden olabilir, ancak kansere yol açma olasılıkları daha düşüktür.

Not:

HPV’nin büyük kısmı vücut tarafından bağışıklık sistemi tarafından temizlenir. Genellikle herhangi semptoma yol açmaz. Ancak, yüksek riskli tiplerin uzun süreli varlığı, kanser riskini artırabilir. HPV aşısı, yüksek riskli tiplerin neden olduğu kanserlerin önlenmesine yardımcı olabilir. Cinsel yolla bulaşan hastalıklardan korunmak için cinsel partnerler arasında prezervatif kullanımı, düzenli tıbbi kontroller önerilir.

Genital Siğil İlaçları


Genital siğil tedavisinde kullanılan ilaçların dikkatli kullanılması önemlidir, muğla jinekolog doktorunuzun önerdiği şekilde kullanılmalıdır. Bazı genital siğil ilaçları ülkemizde satışa sunulmamış olabilir. Sağlığınızı riske atmadan, uzman tavsiyesiyle en uygun tedavi yöntemini belirleyebilirsiniz.

Genital Siğillerin Sebebi – Riskleri

Genital siğillerin temel nedeni çoğunlukla Human Papilloma Virus (HPV) kaynaklıdır. HPV enfeksiyonu son derece bulaşıcı, enfeksiyöz virüstür. Bu enfeksiyonla karşılaşıldıktan sonra, 3-8 haftada genital siğiller belirebilir. Genellikle genital siğiller geçicidir, iki yılda kendiliğinden temizlenirler. Ancak, enfeksiyon, anogenital bölge kanserleri riskini artırabilir. Rahim ağzı kanseri, vajinal kanser, dış genital dudak kanseri gibi kanserlerin riski genital siğillerle ilişkilendirilmiştir.

Genital Siğil Şikayetleri

Genital siğil şikayetleri, lezyonların sayıları, büyüklükleri , konumlarına göre değişiklik gösterebilir. Küçük sayıdaki siğiller bazen belirti vermez, sessiz kalabilir. Ancak bazı hastalarda kaşıntı, kanama, yanma, hassasiyet, vajinal akıntı, ağrı gibi şikayetler görülebilir. Genital siğiller, karnabahar şeklinde şişlikler oluşturabilir, ilişki, doğum veya dışkılama sırasında rahatsızlık verebilir. Ayrıca, anal bölgedeki siğiller anal darlığa neden olabilir.

Sağlık – Konforunuz Önemlidir

Sağlığınızı korumak, en iyi tedavi seçeneğini belirlemek amacıyla uzman jinekolog doktordan yardım almanız önemlidir. Genital siğillerin tedavi edilmesi, enfeksiyonun kontrol altına alınması, kanser riskinin azaltılması açısından önemlidir. Uzman Muğla Jinekolog Doktor, sizin sağlığınız, konforunuza en uygun tedavi planını belirleyecektir. Güvenilir, etkili tedavi süreci geçirmenizde sizinle birlikte çalışmayı dört gözle beklemektedir.

Genital Siğil Teşhisi Nasıl Konur?

Genital siğil teşhisi, uzmanlarımız tarafından titizlikle gerçekleştirilir. Etkilenen alanın gözle incelenmesiyle genellikle deri renginde veya pembe düz, çıkıntılı lezyonlar olarak tespit edilir. Lezyonun yayılımı, vajinal muayene veya anoskopi gibi yöntemlerle değerlendirilir. Ayrıca, %5’lik asetik asit uygulamasıyla lezyonun beyaza dönüşmesi, genital siğil ihtimalini artıran gösterge olabilir, ancak kesin tanıda spesifik değildir. Eğer tanı kesinleşmezse, uygun durumlarda biyopsi alınarak kesin teşhis elde edilir. Genital siğil HPV testi de, HPV varlığı ve tipi açısından ayırt edici rol oynar.

Genital Siğil Ayırıcı Tanı

Genital siğiller, diğer bazı enfeksiyonlar veya hastalıklarla karıştırılabilecek belirtilere sahip olabilir. Bu nedenle genital siğilin kondiloma lata adı verilen seconder sifiliz enfeksiyonundan, herpes simplex lezyonlarından, vulvar intraepitelyal neoplazilerden, molluscum contagiosumdan ayırt edilmesi önemlidir. Muğla kadın doğum doktoru, doğru tanıyı koyar, detaylı değerlendirme yapar, en uygun tedavi planını belirler.

Genital Siğil Tedavisinde Tekrarlama İhtimali

Genital siğillerin tedavisine verilen cevap, tekrarlama ihtimali, tedavi yönteminden bağımsız olarak değişkenlik gösterebilir. Genellikle 6 ayda genital siğillerin %30-70’i tekrarlayabilir. Ancak, kendiliğinden gerileme de mümkündür, %20-30 vakada lezyonlar 3-6 ayda gerileme eğilimi gösterebilir. Bu konuda halk arasında sıkça sorulan bir soru olan “Genital siğil tekrar eder mi?” sorusuna maalesef olasılığın yüksek olduğu şeklinde yanıt verilebilir.

Dünya üzerinde böyle kesin tedavi yoktur. 400’ün üzerinde HPV virüs tipi vardır. Bu tiplerde artarak çeşitlenmeye devam ediyor. Yani İnsanlık HPV – siğil hastalığıyla iç içe olacak. Bağışıklık sistemi HPV virüsüyle baş edemeyenler tekrarlamalar ve sekonder (kanser, siğiller,mutasyonlar ) hastalıklarla mücadele edecektir. HPV viral hastalığının tedavisinde lazer, yakma, dondurma, kesip alma, ilaç ile %100 kesin tedavi yapılamamaktadır. HPV virüsünün sizi neden tercih ettiği, neden sizi sevdiği öncelikle tespit edilmelidir. Bu tespit edilen sebepler – nedenler ortadan kaldırıldıktan sonra; lazer, yakma, dondurma, kesip alma, ilaç tedavileri etki eder. Ama tekrarlama ihtimali yine vardır. hep kontrol hep kontrol !

 • İşte lazer, kırmızı sarı fosforlu ışık çıkıyor
 • Son teknoloji, yakıp geçiyor böyle şeylere aldanmayın !
 • Tıbbi cihaz sektörü muazzam güçlendi ve kendilerini övücü bilimsel yayınlar yaptırdılar. Aldanma !
 • Optimal jinekolojik sağlık mutlak restore – rehabilite edilmelidir. Ölene kadar da muhafaza edilmelidir.

Sizi Hasta Eden Durumla İlgili Atfetmediğin Jinekolojik Hastalık Olamaz mı? Kök Sebep , Gizlide Kalmış Kadın Hastalığı Olamaz mı?

Biliyorum Kadın Doğum Doktoruna Gittin… Normal Dediler….

Hatta Tüm Tahlillerin Normal Çıktı…

Bunu – Bunları Şimdi Kenara Bırakalım…

Tedaviye Giden Yol , 1 ( Bir ) Muayeneyle Başlar.

İyileşmeye Başlangıç Yapmak İsterseniz WhatsApp +90546 774 01 59 Üzerinden Online Randevu Talep Ediniz.

Muayenehanem Tamamen Hijyenik, Kesinlikle Mahremiyet Tabanlı Hususi Doktorluk Hizmeti Sunmaktadır. Zaman Sınırlaması Olmadan (60 – 180 Dakika) Bire Bir İlgilenme Kişiye Özel Tedavilerle Yanınızdayım. Sağlınızı Gönül Rahatlığıyla Mesut Bayraktar’a Emanet Edebilirsiniz. Jinekolojik Problemlerinizden Derinlemesine, Kalıcı Kurtulmanız Hayat Kalitenizi Artırdığını Vurguluyorum. İyileşmeniz Beni Mutlu Edecektir.
İhmalEdilen Hastalık; Yaşam Kalitesini Bozan Hastalıkların Tetiğini Çeker. Hastalıklar Bekletilerek Çözülmez. Muayenehanem Tamamen Hijyenik, Kesinlikle Mahremiyet Tabanlı Özel Tabiplik Hizmeti Sunmaktadır. Zaman Sınırlaması Koymadan, Detaylı İlgilenme, Kişiye Hususi Tedavilerle Hekimlik Sanat İcrası Yapmaktayım. Canınızı Gönül Rahatlığıyla Mesut Bayraktar’a Emanet Edebilirsiniz. İyileşmeniz Beni Mutlu Ediyor. Kadınsal Hastalıklarınızdan Derinlemesine Kalıcı Kurtulmanız Yaşam Kalitenizi Artırır.
Kadınların sağlıklı keyifliömür geçirmeleri için, kadın sağlığını güçlendirme konusunda tutkuluyum. Hastamın tereddütlerini özenle dinlerim. Tabiplik sanat icrasının bütüncül olması gerektiğinin farkındayım. Üstün farkındalıkla hastalarımın  fiziksel, bilişsel, manevi sağlıklarını ele almaktayım. Hedefim, iyileşmek isteyen her kadınla, sağlıklarıyla ilgili rehabilitasyon hedeflerini tercih etmelerine, önceliklendirmelerine izin verecek şekilde detaylı çalışmaktır. İyileşmek arzulayan  her kadınla hayatta oldukları yerde buluşmak amacıyla elimden geleni yapıyorum. Kadın hastanın benimle olan etkileşiminde,  ilk kez ”anlaşıldıklarını hissettiklerini” açıklamaları ödüllendiricidir.
Kadın üreme sağlığı & bakımı çok yönlüdür. Doğum kontrol danışmanlığı yanında  hamilelik takipleri, menopoz, hatta ötesine kadar ; kadınların yaşamları boyunca sağlıklarını yönlendirmelerine profesyonel olarak yardımcı olmak istiyorum. Kadınların yanlarında çalışan güçlü sağlık savunucularına ihtiyacı var. Kendimi (Jinekolog Mesut Bayraktar ) ortak, gereksinimlerin giderilmesinde muavin şeklinde görmekteyim. Birey, ailesi, iş arkadaşları için; işe yarayan sağlık & rehabilitasyon planı geliştirmek hastada amacımdır. Uyum sağlayabilen, esnek olabilen (kanıta dayalı & kişiye özgü modifiye uygulamalar dahilinde) Tabiplik yeteneklerimi  sunabileceğimi biliyorum, yaklaşım kadının ihtiyaçlarındamuhteşem işe yarıyor.
 • Bireyselleştirilmiş , Sadece Bireye Göre Kurguladığım Tedaviler
 • Hastalarıma Elimden Geldiğince 60 Dakika Vakit Ayırmak
 • Ayrıntılı Özen Göstermek
 • Sevgi  Saygı  Kibarlık
 • Kadirşinaslık  Cömertlik Tabanında Uzlaşma
 • Hastalık Sebeplerini Dedektif Gibi Düşünmek
 • Tetikleyicileri Öncelikli Olarak Ortadan Kaldırmak Karakterime
 • Sanat İcra Algıma Uygun Olduğundan; Mevcut İlerlemeleri Kendi Bilimim & Algı Perspektifimde Devam Ettiriyorum.
Tecrübeli Jinekolog TabipOlarak Mugla İlinde Sanatımı İcra Etmekteyim. Tedavi Melaikelerim Arasında Ayrıntılı Ultrason Var Olmakla Beraber Miyom Polip Kist Gibi Hastalıkların Tedavisi Ameliyatı, Yumurtalıklarda Kist Tedavisini Özel Muayenehanemde Vermekteyim. Mahremiyet Önceliği Olan Hastalara Muğla Kürtaj Fethiye İstenmeyen Gebelik Yani Dalaman Evlilik Dışı Kurtaj Taleplerinizi Köyceğiz Güvenli Bebek Aldırma Şeklinde Yapılmasını İsteyebilirsiniz. Vajinal ltihap Sürekli Tekrar Eden Mantar Yanında Menopozal Renovasyon Tedavisiyle Birlikte Orgazm Aşısı Vajen Sıkılaştırma Vajinal PRP Tedavisi de Uzman Tarafından Sunulmaktadır. İdrar Kaçırma Önemli Problem Olup Kadın Sağlığını Bozmakta ; Uterin Sarkması Durumunda Deneyimime İtimat Edebilirsiniz. Kolposkopi – Smear ile HPV Tetkik Edilmesi  rahim Boynu Kanserinde Erken Tanıyı Getirir. Dirençli Vajinal Akıntı, Tüm Jinekolojik Sıkıntılarınızı Gidermek Beni Mutlu Edecektir.
Özel Muayenehanem Dalyan Göcek Sarıgerme’de Bulunan Otellere En Yakın Konumdadır.  Doktor Sadece Randevuyla Çalışmakta Olup, Randevularınızı WhatsApp: 05467740159 Üzerinden Online Talep Ediniz.

Kadın Hasta İse Evde Huzur Yoktur
Sizi Hasta Eden Durumla İlgili Konduramadığın Jinekolojik Hastalık Olamaz mı? Kök Sebep , Göz Ardı Ettiğin Jinekolojik Hastalık Olamaz mı?

Biliyorum Jinekologa Gittin… Normal Dediler….

Hatta Tüm Tetkiklerin Sorunsuz Çıktı…

Bunu – Bunları Şimdi Kenara Bırakalım Artık Düşünmeyelim…

Tedaviye Giden Yol , 1 ( Bir ) Muayeneyle Başlar.

İyileşmeye Başlangıç Oluşturmak İsterseniz WhatsApp +90546 774 01 59 Üzerinden Online Muayene İstemi Talep Ediniz.

Muayenehanem Tamamen Hijyenik, Kesinlikle Gizliliğe Önem Veren Özel Doktorluk Hizmeti Vermektedir. Zaman Sınırlaması Olmadan (60 – 180 Dakika) Bire Bir İlgilenme Kişiye Özel Tedavilerle Yanınızdayım. Sağlınızı Gönül Rahatlığıyla Mesut Bayraktar’a Emanet Edebilirsiniz. Jinekolojik Problemlerinizden Derinlemesine, Kalıcı Kurtulmanız Hayat Kalitenizi Artırdığını Vurguluyorum. İyileşmeniz Beni Mutlu Edecektir.
İhmalEdilen Hastalık; Yaşam Kalitesini Bozan Hastalıkların Tetiğini Çeker. Hastalıklar Bekletilerek Çözülmez. Muayenehanem Tamamen Hijyenik, Kesinlikle Mahremiyet Tabanlı Özel Hekimlik Hizmeti Sunmaktadır. Zaman Sınırlaması Koymadan, Detaylı İlgilenme, Bireye Özel Tedavilerle Hekimlik Sanat İcrası Yapmaktayım. Canınızı Gönül Rahatlığıyla Mesut Bayraktar’a Emanet Edebilirsiniz. İyileşmeniz Beni Mutlu Ediyor. Jinekolojik Sıkıntılarınızdan Derinlemesine Kalıcı Kurtulmanız Yaşam Kalitenizi Yükseltir.
Kadınların sağlıklı dolu doluömür sürmeleri için, kadın sağlığını güçlendirme konusunda tutkuluyum. Hastamın endişelerini dikkatle dinlerim. Hekimlik sanatının bütüncül olması gerektiğinin farkındayım. Üstün farkındalıkla hastalarımın  fiziksel, zihinsel, duygusal sağlıklarını ele almaktayım. Hedefim, iyileşmek isteyen her kadınla, sağlıklarıyla ilgili rehabilitasyon hedeflerini tercih etmelerine, önceliklendirmelerine izin verecek şekilde ayrıntılı çalışmaktır. İyileşmek arzulayan  her kadınla hayatta oldukları yerde buluşmak amacıyla elimden geleni yapıyorum. Kadın hastanın benimle olan etkileşiminde,  ilk kez ”dinlenildiklerini hissettiklerini” açıklamaları ödüllendiricidir.
Kadın üreme sağlığı & bakımı çok yönlüdür. Üreme danışmanlığı yanında  hamilelik takipleri, menopoz, hatta ötesine kadar ; kadınların yaşamları süresince sağlıklarını yönlendirmelerine profesyonel olarak yardımcı olmak istiyorum. Kadınların yanlarında çalışan güçlü sağlık savunucularına ihtiyacı var. Kendimi (Jinekolog Mesut Bayraktar ) partner, ihtiyaçların karşılanmasında asistan şeklinde görmekteyim. Birey, ailesi, iş arkadaşları için; işe yarayan sağlık & rehabilitasyon planı geliştirmek hastada hedefimdir. Uyum sağlayabilen, esnek olabilen (kanıta dayalı & kişiye özgü modifiye uygulamalar dahilinde) Hekimlik yeteneklerimi  sunabileceğimi biliyorum, yaklaşım bireyin ihtiyaçlarındasıradışı işe yarıyor.
 • Kişiselleştirilmiş , Sadece Kişiye Göre Tasarladığım Tedaviler
 • Hastalarıma Minimum 60 Dakika Vakit Ayırmak
 • Kapsamlı Özen Göstermek
 • Sevgi  Hürmet  Zarafet
 • Değerbilirlik  Cömertlik Tabanında Uzlaşma
 • Hastalık Sebeplerini Dedektif Gibi Takip Etmek
 • Sebep Olucuları Öncelikli Yaklaşımla Ortadan Kaldırmak Yapıma
 • Epistomolojik Algıma Uygun Olduğundan; Mevcut Gelişmeleri Kendi Bilimim & Algı Perspektifimde Devam Ettiriyorum.
Deneyimli Jinekolog UzmanOlarak Mugla İlinde Sanatımı İcra Etmekteyim. Tedavi Melaikelerim Arasında Ayrıntılı Ultrason Bulunmakla Beraber Miyom Polip Kist Gibi Hastalıkların Tedavisi Ameliyatı, Yumurtalıklarda Kist Tedavisini Özel Muayenehanemde Vermekteyim. Mahremiyet Önceliği Olan Hastalara Muğla Kürtaj Fethiye İstenmeyen Gebelik Yani Dalaman Evlilik Dışı Kurtaj Taleplerinizi Köyceğiz Güvenli Bebek Aldırma Şeklinde Yapılmasını İsteyebilirsiniz. Vajinal ltihap Sürekli Tekrar Eden Mantar Yanında Menopozal Renovasyon Tedavisiyle Birlikte Orgazm Aşısı Vajen Sıkılaştırma Vajinal PRP Tedavisi de Tabip Tarafından Sunulmaktadır. Üriner İnkontinans Önemli Problem Olup Kadın Sağlığını Bozmakta ; Döl Yatağı Sarkması Durumunda Deneyimime İtimat Edebilirsiniz. Kolposkopi – Smear ile HPV İncelemesi  Serviks Kanserinde Erken Teşhisi Getirir. Geçmeyen Vajinal Akıntı, Tüm Jinekolojik Sıkıntılarınızı Çözmek Beni Ongun Edecektir.
Özel Muayenehanem Dalyan Göcek Sarıgerme’de Bulunan Otellere En Yakın Lokasyondadır.  Hekim Sadece Randevuyla Çalışmakta Olup, Randevularınızı WhatsApp: 05467740159 Üzerinden Online Talep Ediniz.

Kadın Hasta İse Evde Huzur YokturMuğla Kadın Doğum Doktoru Mesut Bayraktar Jinekolog 331x273

Doktor Mesut Bayraktar

Ortaca/Muğla

Hayatın olağan akışı gereği iyileşmek için hasta olan kişi çabalamalıdır yani aktif rol oynamalıdırlar. Görüldüğü üzere tedavi hunisinin büyük kısmında vakit kaybeden, hastalığını ret eden, iyileşemeyen, bahane, bedava - ucuz yöntemlere yönelen, körü körüne bel bağlayan hastalar pasif iyileşmeyi yani iyileşememeyi seçenler bulunmaktadır.

Tedavi süreci, hastaların sağlık sorunlarıyla başa çıkabilmeleri, iyileşme sağlayabilmelerinde önemli adımdır. Ancak, tedavi hunisi sürecinde Hekimlerin bazı zorluklarla karşılaşması mümkündür. Resimde, hastaların farklı farklı tutumlarından kaynaklanan zorlukları ele alarak, hekim-hasta ilişkisinde zorlukların üstesinden gelirken zedelenebileceğini, tedavi hunisinin önemini vurgulayacağız. Tedavi süreci, hasta sağlığını iyileştirmek amaçlı yapılan serüven düşünülebilir. Tedaviler, sağlık sorunlarına farklı yaklaşımlar gerektirebilir, bazen beklenmedik zorluklarla karşılaşılabilir. Bundan dolayı, tedavi hunisi sürecinde hekimlerin, hastaların farklı tutumlarına uygun şekilde davranması, etkili iletişim becerilerini kullanması önemlidir. Hekimlerin mesleklerini icra ederken , hasta kaynaklı zorlukları aşarken, hekim-hasta ilişkisinin zarar görmemesinde hastaların dikkatli olmaları gerekmektedir. Çünkü hekim sonsuza kadar sabredebilen, her uygunsuzluğa pozitif, sorun çözme şeklinde yaklaşan canlılar gibi düşünmeyiniz.

*** Hastalığını Kabul Etmeyenler: Hastalığını kabul etmeyen bireyler, sağlık sorunlarını inkar ederek tedaviye direnç gösterebilirler. Bunlar , tedavi sürecinin başarıyla ilerlemesini engelleyebilir. Hastalığını kabul etmeyen kişiler, genellikle hastalıklarının ciddiyetini ya da varlığını reddederler. Buda, hem kendileri hem de doktora sorun çıkmaktadır. Hastalığın kabul edilmemesi, tedavi sürecinin etkinliğini azaltabilir, tamamen durdurabilir.Hastalığını kabul etme evresi, hasta olduğunu kabul etme; tedavi sürecinin önemli parçasıdır. Hastalığın kabul edilmesi, kişinin gerçek durumuyla yüzleşmesine, gereken tedaviye tam uyum sağlamasına yardımcı olabilir. Böylece tedavi süreci daha etkili başarılı olabilir. Hastalığını kabul etmeyen bireylerin, kendi sağlık durumlarını gerçekçi şekilde değerlendirmeleri, tedaviye açık olmaları önemlidir.

Hastalığını kabul etmeyen, ret eden; Doktoru rakip , düşman bilmektedir.

*** Hastalığını Kabul Edenler: Hastalığını kabul eden kişiler, tedavi sürecine daha olumlu yaklaşabilirler. Hastaların tedaviye uyum sağlamasını kolaylaştırır, iyileşme sürecini hızlandırabilir. Fakat çoğunlukta bazı insanlar hastalığını kabul etsede hekim yerine başka yollara başvurabilerek, hastalıkların ilerlemesine, kronikleşmesine neden olmaktadır.

*** Bir Ara Hallederizciler - Google Aramacılar: Bazı hastalar, sağlık sorunlarıyla ilgili hafife alıcı, savsaklayıcı tutum sergileyebilirler. “Bir ara hallederizciler”, sağlık sorunlarını erteleme, önemsememe eğilimindedir. Google aramacıları ise kendi kendini teşhis etme, tedavi etme çabasına, akıllılığına girebilirler. Yanlış bilgilendirme, yanlış tedavi seçeneklerine yol açabilir.

*** Doğal Tedavi Yöntemlerine Körü Körüne İnananlar: Doğal tedavi yöntemlerine inanan hastalar, alternatif çözümler arayışında olabilirler. Maydanoz, soğan suyu içiciler gibi, doğal yöntemlere güvenerek, körü körüne bel bağlayarak etkisiz, tedavi sürecini yürütebilirler. Bazen bilimsel kanıtlanmamış, etkinliği sınırlı olan yöntemlere yönelmelerine neden olabilir. Maalesef tüm iletişim mecraları tedavilerin etkin olmadığını söylese de böyle yönelimler artarak devam etmektedir.

*** Sahte Doktor Bulucular - Maddi Zorluk Çıkarıcılar: Sahte doktor bulucular, maddi zorluk yaratanlar - bulanlar, yani tedaviye gereksiz yere maddi kısıntı uygulayanlar, tedavi sürecini olumsuz etkileyebilir. Ev, araba kredisi ödemesi, oğlanı evlendirme gibi maddi yükler altında olan hastalar, tedaviye uyum sağlamakta, iyileşmekte güçlük çekebilirler. İnsanlar sağlıklı kalmanın, mal mülk edinmeden değerli olduğunu maalesef kavrayamamaktadırlar.

Hasta olmuş ama evi var
Hasta olmuş ama oğlu evlenmiş.

Kendini, sağlığını feda ederek yaşamda hedefleri başarmak maalesef artan hızda devam etmektedir. Günümüzde oldukça yaygın durumdur. İnsanlar, zamanı, varlıklarını daha verimli kullanmak amacıyla sağlıklarını tehlikeye atabilmektedirler. Ancak, sağlığın önemi göz ardı edilmemelidir. Kaliteli yaşam sürerken sağlıklı olmak şarttır. Hayatta hedefleri başarmak önemli olsa da, sağlığımıza dikkat etmekten asla vazgeçmemeliyiz.

Tedavi hunisi süreci, hastaların sağlık sorunlarını çözmek, iyileşmede önemli adımdır. Ancak, bazı hastalar, kendilerine gereksiz yere maddi zorluklar yaratarak (3. evinin kredisini bahane göstermek, 4. çocuğunu davul zurna - yemekli evlendirmeye çalışması) tedavi sürecini olumsuz etkilemektedir (tedavi olmamaktadırlar!). Makaleyle maddi gücü – imkanı olduğu halde “ev aldık, araba aldık kredi ödüyoruzcular” şeklinde adlandırılan, doktoru gereksiz yere maddi zorluklar ile meslek icrasına sürükleyen hastaların yeteri kadar iyileşemediklerini vurgulamak istiyorum.

*** Profesöre Gidenler - İyi Doktor Deyiciler: Bazı hastalar, tedavide ünlü/ünsüz profesöre başvurma eğilimindedirler. Bunlar, “normal” doktorları, diğer sağlık hizmeti sağlayıcılarını göz ardı edebilir, hatta küçümseyebilir. Aynı şekilde, bazı hastalar, tedavi - meslek icrasının masrafları nedeniyle para talep eden doktorlardan da uzak durma eğiliminde olup tedavi sürecini menfi etkileyebilir. Uygun tedavi seçeneklerinin kaçırılmasına, hastalığın artmasına neden olabilir. Hastalar kaçırılan, kaybolan sağlığın %100 geri gelmediği konusunda yeteri kadar ikna edilmelidirler. Mümkün ise hastalar, tedavinin tamamen geri gelmeme, başarılı olmama riski olduğuna ilişkin yeterli bilgilendirme yapılarak ikna edilmelidirler.

Maalesef bazı insanlar maddi varlıklarının korunmasını sağlıklarından önemli görmektedir.

Servete Mala Mülke Yaşayanlar Sağlıklarını Feda Ediyorlar.

*** Ego, Kişisel Çıkar Çatışmaları: Hekim-hasta ilişkisindeki ego, kişisel çıkar çatışmaları, tedavi sürecini olumsuz etkileyebilir. Doktorun , hekim hasta bağı kurulmamış hastaya “sen” demesi gibi durumlar, iletişim sorunlarına yol açabilir. Aynı şekilde, bazı hastalar da doktorlarla kişisel, duygusal çıkar çatışması içine girebilirler , tedavi sürecinin etkinliğini azaltabilir. Hastalar , empati, anlayışla Hekimleri karşılamalı, iletişimde açıklık, saygıyı korumalı, kişisel çıkar çatışmalarından uzak durmalıdır. Hekim-hasta bağı, tedavi sürecinin başarısında önemli faktördür. Hastaların hekimle güven, destek temelinde ilişki kurması, tedaviye uyumlarını artırır, iyileşme motivasyonunu yükseltir. Hekimler de, hastaların duygusal ihtiyaçlarını anlamalı, hastalarla işbirliği yaparak tedavi sürecini yönetmelidir. Hasta, hekimin yönlendirmelerine uyum sağladıkça, hastada, hekimi destekleyici rol üstlendikçe, iyileşme süreci olumlu yönde etkilenecektir.

Tedavi sürecindeki zorluklarla başa çıkan, iyileşen hastalar, motivasyon kaynağı olabilirler. İyileşenlerin başarı hikayeleri, diğer hastalara umut ilham verebilir. Hekimlerin iyileşme sürecini desteklemek , başarı hikayelerini paylaşmaları önemlidir. Tedavi sürecinde karşılaşılan zorluklar, hastaların tutumları, hekim-hasta ilişkisi etrafında yoğunlaşır. Hastaların hastalıklarını kabul etme, doğru bilgilere ulaşma, maddi zorluklarla başa çıkma, kendince maddi zorluk varlığı yaratmama, doğru tedavi seçeneklerini değerlendirme konularında Hekim destek vermesi önemlidir. Tekrardan, hastaların 1001 zorlukla meslek icrası yapan Hekime empati, anlayış - etkin iletişim becerileriyle Hekimleri benimsemeleri, işlerini kolaylaştırmaları, hastanın, tedavi sürecinin etkinliğini artırır, hastaların moralini yükseltebilir, motivasyonlarını artırabilir, tedaviye olan uyumlarını iyileştirebilir.

Hekim-hasta bağı, güvene dayalı ortamda kurulmalı, hastaların iyileşme sürecine aktif katılımları teşvik edilmelidir. Etkili tedavi sürecinde, hem hastaların hem de hekimlerin sorunların üstesinden gelmede birlikte çalışmaları, destekleyici ortam oluşturmaları gerekmektedir.
Tedavi Hunisi
nde
pasif iyileşme
ye
çalışanlardan olmayın.


Tetkikler

hekimin kanaatinden

üstün değildir.


Kadın bedeninde

kronik enflamasyonun

en büyük kaynağı

vajinal akıntıdır.

Dinamik Tablo
Hastane Stresinden Uzaklık ✓ 
Özel Etkileşim ✓ 
Süre Sınırlamasız Muayene ✓ 
Mahremiyet – Gizlilik ✓ 
Hijyenik Ortam ✓ 
Teknoloji Kullanımı ✓ 
Konfor – Ferah Ortam ✓ 
Online Randevu ✓ 
3. Şahıslarla Temassızlık ✓ 
Güven – Nezaket – Zarafet ✓ 
Etik ✓ 
Tecrübe ✓ 
Profesyonel Destek ✓ 
Hasta Memnuniyeti & Sağlığı ✓ 
Fethiye’den 45′ uzaklıkta ✓ 
Dalaman’dan 10′ Uzaklıkta ✓ 
Köyceğizden 15′ Uzaklıkta ✓ 
Marmaris’den 40′ Uzaklıkta ✓ 
Muğla’dan 45′ Uzaklıkta ✓ 


Para değil

Mal mülk değil

En iyi eğitim , öğretmen değil !

Çocuğunuza bırakılacak en büyük miras şudur:

Sağlıklı

10 numara
☆☆☆☆☆ 
olacak şekilde “gebelik öncesi hazırlık + gebelik takibi + doğumunu” sağlayarak maksimum potansiyel IQ & EQ ya FETUSUN ulaştırılmasıdır.

Yani fetusu hayata 5/0 önde başlatmaktır. 

Eğer bunu sağlarsanız; sağlamak 15 – 30 bin USD civarı para harcamaktan geçer. O zeki, ahlaklı, yetenekli çocuk başarı sarmalında zirveye hemen çıkar, müthiş gelir elde eder; emekli olduğunuzda size ev araba aldığı gibi, dünyayı gezmenizde size tatil hediyeleri ayarlar. Eğer bunu yapmak yerine, 15 – 30 bin USD’ye ev, araba alabilirsiniz ama, çocugunuz sizin ölmenizi, mirasın kendisine kalmasını bekler, sonrada onu tüketerek yer yada üzerinizdeki evi ipotek göstererek iş kurar , batırır yada sürekli sizden para ister, sizde sürekli kaçar , bahane uydurursunuz…

Çıkar çatışmalarıyla berbat olmuş hayat yaşamamak için süper kaliteli bebekler doğurun.

Rahimde mikrop kaparak bitik, pert olmuş, erken doğmuş, kansızlığa, kötü rahim şartlarına ( urlu, vajinal akıntılı, kistli, varisli ) yani haşat rahimlerden eksik – vasat doğan bebeklerinizle, büyüdüklerinde “çıkar çatışmasına” girmemesi; doğmadan önce, gebelik süreci & doğumuna maddi kaynak harcanmasından geçer.
AGAÇ YAŞ İKEN, İNSAN RAHİMDE İKEN EĞİLİR.

Bebek;

Zeki doğarsa ahlaklı olur.
Zeki + ahlaklı olursa zengin olur. 
Zeki + ahlaklı + zengin olursa sana ev araba almayı bırak toplumun tamamı müreffeh olur, zenginleşir.

İnsana yani kendi kanına – canına yatırım yapmalısın yada çıkar çatışmalarıyla bomboş hayat yaşamak durumunda kalırsın.
Sana göre yatırım nedir?

Kadın Sağlığının, Sonraki Nesillerin ( Fetus, Bebek, Çocuk, Torun) Mutlu Huzurlu Sağlıklı Devam Edebilmesinin Yegane yolu, Dişi Üreme Organlarının;
 1. Uterus - Rahim
 2. Yumurtalık - Overler
 3. Tuba Uterina - Tüpler
 4. Rahim Ağzı - Serviks Uteri
 5. Vajina - Hazne
 6. Vulva - Perine gibi organların Topyekün Sağlık İçerisinde; Genetik Mirasın Nesilden Nesile Sağlıklı Şekilde Aktarılmasından Geçmektedir. İşte bu geçiş bozulduğunda; nesilden nesile hastalıklar başlamaktadır. (Devamı İçin Ayrıntılara↓ Tıklayınız)
İhmal Edilen, Çözülmeyen En Basit Kadın Hastalığı, Zaman İçerisinde Birikim Yaparak Çeşit Çeşit Hastalıkların; Romatolojik Nörolojik Psikiyatrik Onkolojik Hatta Odontojenik... Hastalıkların Gelişiminde Tetik Çeken Etken ( Tetiklenmiş Hastalık) Olabilir. Aniden Birdenbire Ortaya Çıkan Hastalıklara Sebep - Müsebbip Olanın; İhmal Ederek Alıştığın, Zamanla da Unuttuğun (Hastalıklara Geliştirilen Adaptasyon; İlk Stres Anında Kırılır)) Feminin Şikayetler Ana Sebebiyle Olduğu, Gizliden Gizliye Hastalığın İşlemesini Yani Kök Hastalık'ın Feminin Hastalık Olduğu Aklınıza Bile Gelmeyebilir. Tahlillere %100 İnanmak Size Ciddi Vakit, Para, Yaşam Süresi Kaybettirebilir. Basit Yöntem + Kolaya Kaçmak Olan Sayfalar Dolusu Tetkik Sonuçlarına Sakın Aldanmayın, Tetkikler Normal Çıktı; Sağlıklıyım Diye Boş Tetkiklere Körü Körüne Bel Bağlamayın. Hekim Dışında Hiçbir Şeye %100 Güvenmeyin. Özellikle Nisaiye Hastalıkları; Kan - İdrar Tetkikleri Başarılı Oranda Tespit Edememektedir. Kronikleşmiş İlgisiz Gibi Gözüken Hastalık Hastalık Kök Sebeplerinin Kadınsal Maraz Olması Size, Çevrenize Alakasız,- Saçma Bile Gelebilir. Hatta Sıklıkla Ciddi Hastalığınızla Bağlantı Açısından Genital Bölgeyle Ne Alakası Var Şeklinde Sizi Hataya, Durumu Algılamada Körlük - Konduramamaya Düşürebilir; Dikkat Ediniz! Nisaiye Hastalığı Bekleterek; Kendi Kendine, Zaman Tanımakla, Vakit Geçirmekle İyileşmesi Mümkün Değildir.

Muğla Ayrıntılı Ultrason

Gebelik Takiplerinin & Doğum Öncesi Teşhis İşlemlerinin Önemli Basamağıdır. Minimum 60 dakika Sürmektedir. Kaliteli Gebelik Asla Ucuz, Standart Yaklaşımlarla İdame Ettirilemeyecek, Riske Atılamayacak, Stres Karşısında Frajil Olabilecek Kritik Dönemdir. Mesut Bayraktar Şehrin İçerisinde En Önde Gelen, Vajina Serviks Rahim  Sağlığına Yönelik En İyi Jinekolog Doğum Uzman Doktorlar Arasında Olmasının Yanı Sıra, Özel Muayenehanesinde 18 - 24 Hafta Arası Muğla Ayrıntılı Ultrason Verirken Bütünsel yaklaşımla Geçmeyen  Mantar Hastalığı Servikal Smear Polip Ameliyatı Video Kolposkopi HPV Gebelikte Spiral Çıkarma Tıbbi Muğla Kürtaj işlemi Riskli Hamilelik Takipleri Transvajinal Ultrason Rahim İltihabı Tedavisi İdrar Kaçırma Tedavisi Şeffaf Beyaz Kahverengi Sarı Yeşil Kötü Renkte Olabilen Kokulu Kokusuz Vajina Akıntı Yanma Kaşıntı Batma Kanama Tedavilerinin Planını Yapmaktadır. Gereğinde Rahim Alınma Ameliyatı Hakkında Bilgiler Vermektedir. Hatunların Huzur İçerisinde Sağlıklı Mutlu Yaşam Sürmeleri Gerekliliğine İnanmaktayım.  Tabip Mesut Bayraktar; Female Üreme Sağlığını Güçlendirme Konusunda Tutkulu Hekimdir. Çünkü Feminin Genital Organların Zindelik İçerisinde Başarıya Ulaşması Küresel Refaha; İnsanlık Barışına Hizmet Ederek, Dünyayı Yaşanılacak Daha Güzel Yer Yapacak Ehemmiyettedir.

Mesut Bayraktar, Hekiminin Muayenehanesi Coğrafik Konumu İtibarıyla Bölgenin Ortasında Kalmaktadır.
 • Ortaca Kadın Doğum Doktoru

 • Köyceğiz Kadın Doğum Doktoru

 • Dalaman Kadın Doğum Doktoru

Şeklinde Hekim Aktif Olarak Ortaca, Dalaman, Köyceğiz Yörelerine Çalışmaktadır.

Kadınlarda Hastalıkların Kronikleşmesi

; Hastalıklara Adaptasyon & Woman Psikolojisiyle Birleşince Şikayetleri Normalleştirmek Kaçınılmaz Olmaktadır. Baş Edilmesi Zor Genital Hastalık İnkar Psikolojisine Giren Hanımefendiler; Yumurtalık Rahim Serviks Vajina Vulva Perine Hastalıklarının → Sebep Olduğu Hastalıkları (Buna

Yüksek Riskli Jinekolojik Hastalık

Diyorum) Taşıyabildiği Ömüre Kadar Kendine + Ailesine Yük Edebilmektedir (Bu Birliktelik; Adaptasyon + Kronikleşme Hastalıklara Bulunmaz Nimettir). Sizi, Ailenizi, Gelecek Nesilleri Patolojik Birliktelik Kıskaçlanmasından; Hastalıklara Hamal Olmak Durumundan Koruyacak Tek Güç
Muğla Tecrübeli Jinekolog Doktor
la Yaşam Boyu Sürecek İş Birliği (Hekim Hasta Bağı) Yapmaktır.

Hayat Boyunca Sabit Değişmez Doktor Jinekolog Yani Muğla Jinekolog Hekim Uzman Doktorunuz Olmalıdır. Böylece Tüm Dişilikle İlgili Sağlık Bilgileriniz, Tek Elde + Tek Beyinde Toplanacağından Size Erken Tanı, Etkin Tedaviler Olarak Geri Dönecektir. Muğla Sabit Jinekolog Doktoru Edinmek Başta Woman Sağlığını İyileştirecek; Topyekün Hayat Kalitesini Yaşam Sürenizi (Ömrünüzü) Yükseltecektir.

Kadın Hastanede Hangi Jinekolog Doktor Varsa; Rastgele Randevu Alma Hatasından Vakit Kaybetmeden Derhal Uzaklaşmalıdır. Kıymeti Ölçülemez Değerde Olan Rahim Vajina Sağlığına Sunulan; Ucuzcu Yaklaşımlar, Basit Öneriler, Hurafe Teşvikler Canınızı Sıkan Hastalıklar Fırtınası, Düşkünlük, ... Nedeni Bilinmez Sağlık Sorunları Başa Bela Olmadan Değişmeniz Gereklidir. Hastanede Hangi Doktor Varsa Ona Gitme Öğretilmiş Dürtüsünden Aciliyetle Sıyrılmak Zaruridir. Kendinize Her Daim Ulaşabileceğiniz, Konuşabileceğiniz
Muğla Kadın Doğum Uzman Doktor
Bulmanız - Edinmeniz Gerekmektedir. Ayrıca Sabit jinekolog Doktor; Günün Önemli Anında Arayabileceğiniz, Korku Olmadan Soru Sorabileceğiniz, Utanma Yaşamadan Tartışma - Fikir Alış Verişi Yapabileceğiniz Muğla Jinekolog Hekim Mesut Bayraktar Her Daim Bir Telefon Kadar Uzakta Olacaktır. Dişi Genital Problemlerinize Deva Bulamıyorsanız, Temel Sebep; Aksi İspat Edilene Kadar "Jinekolojik Hastalık" Olabileceğini Hiç Ama Hiç Unutmayınız.

Kadınlarda Jinekolojik Sağlık; Genel Sağlıktan Daha Değerlidir. Üreme Organlarının Sağlığı; Sırasıyla Anneyi , Fetusu***, Ailesini, Toplumu, Fetus***'dan Olacak Gelecek Nesilleri Yani Küresel Refaha Etkisi Uzanan Kıymettedir. Hanımların, Kızların Sağlığını Önemsemeyip, Rahim Over Vajina Sorunlarınızı Göz Ardı Etmek Büyük Hatadır. Masrafsız Görünen Basitleştirme - Öteleme Tuzaklanmasına Kapılmayınız. Doğru Teşhis Gerçek Tedavi Sunan

Muğla En İyi Kadın Doğum Doktoru

Jinekologlar Arasında Olan Doğum Uzmanı Dr. Mesut Bayraktar Özel Muayenehanesinde Kadirşinas Hastalarını Bekler; Doğum Hastalıkları Kliniği İçerisinde Ultrason Kolposkopi İncelemesi Sıvı Bazlı Servikal Smear Yapılmaktadır. Muayene Randevusu Almak İyi Başlangıçtır. Bugün Tedavi - İyileşmek İstiyorsanız Şimdi Adım Atın. Ömür Boyu Devam Edecek Hekim Hasta BağıGeliştirmek Amacıyla Mesut Bayraktar WhatsApp Online Anında Randevu: 05467740159 Vasıtasıyla İletişime Geçip Jinekoloji Bilim Dalına Kendini Adamış Meslek Ustası Ob&Gyn Operatör Dr Mesut Bayraktar'a Muayene Olarak Tanışabilirsiniz.

Özel Muayenehane Otele

En Yakın Kadın Doğum Doktoru

Konumundadır.

Hekim Burada Çok Sayıda Hastalığın Teşhisini Klinik Olarak Koyabilmektedir. Başlıklandırmak Gerekir İse; Doktorun Tedavi Yetenekleri;

 • Muğla'da HPV tedavisi için ekonomik seçenekler nelerdir?

 • Muğla Ayrıntılı Ultrason
 • Muğla Myom
 • Muğla Polipektomi
 • Muğla Kist Tedavisi
 • Genital Bölgede Enflamasyon Tedavileri
 • Genital Mantar Tedavisi
 • Pelvik Enflamatuar Hastalık Tedavisi
Muğla Kolposkopi İncelemesi

Muğla HSIL

Yapıyorum. Çünkü Dişi Bireyler, Üreme Sisteminin Hastalıklarının; Semptomlarına Hızlı Adaptasyon Evrimi Sergilediğinden; Bunda
 • Toplumsal Kanıt Kuramı Temelli Jinekolojik Ponzi Kitleleri +/-
 • Östrojen Sarhoşluğu +/-
 • Yüksek Cinsel Market Değeri +/-
 • Gencim Güzelim Kusursuz Süperim Genital İnkar Durumu +/-
 • Partnerde Cinsel Feromonal Baskınlığı Kaybetmemek Adına Feminine Hastalıkları İnkar Etmek
Etkin Olup Dişilere Özgü Hastalıkları Hızlı İvmeyle Kronik Yapabilmektedir. Kolposkopi, Smear, HPV İncelemeleri Hekime Burada Kompleks Olmuş Durumlarda Yardımcıdır. Kolposkopi (Kolposkopi Rahim Ağzının Adeta Röntgenidir) HPV Rahim Aldırma Ameliyatı Dirençli Geçmeyen Mantar Hastalığı Infertilite Rahim İltihabı Tedavisi Gebelik Takibi Yasal Süresinde Tıbbi Muğla Kürtaj İşlemi  Menopoz Gençleştirme Miyom Aldırma Ameliyatı Polipektomi Genital Kaşıntı Akıntı Batma Yanma Kanama Ötesine Kadar; Bayanın Yaşamı Boyunca Sağlıklarını Yönlendirmelerine Yardımcıyım. Hanımefendilerin Yanlarında Çalışan Güçlü Sağlık Savunucularına İhtiyacı Var. Mesut Bayraktar Kendisini İdrar Kaçırma Tedavisi Terapötik Muğla Kürtaj İşlemi Muğla Ayrıntılı Ultrason İncelemesi Servikal Smear Kolposkopi Eşliğinde Biyopsi Doğum Kontrol Danışmanlığı Çocuk İstemi Gebelik Takibi  Cerrahi Muğla Kürtaj İşlemi Menopoz Gençleştirme 2. Düzey Ultrason Kolposkopi Eşliğinde Biyopsi Değerlendirmesi Ameliyatı Polipektomi Polip Aldırma Ameliyatı Rahim Sarkması Tedavisi Tanısal Muğla Kürtaj İşlemi Yanında Vajina Sıkılaştırma Rahim Aldırma Ameliyatı Geçmeyen Mantar Hastalığı Rahim İltihabı Tedavisi Vulvar Akıntı Yanma Batma Kaşıntı Kanama Konularında Hastalarımın Yanında Adeta Ortak - Yaver; İhtiyaçların Karşılanmasına, Sorunların Çözülmesinde Profesyonel Yardımcı  Konumda Kendimi Görmekteyim.

Muğla Orgazm Aşısı ... Gibi Yaşlanma, Doğumlar , Menopozla İlişkili Hastalıklarla İlgilenmeyim, Tedavilerini de Vermekteyim.

Ek Olarak Sıklıkla Vulvar Bölgeyle İlişkili Olan Folikülit Hastalıklarının Teşhis & Tedavilerini Planlamaktayım. Bu Planlamalarla Beraber Jinekolog Uzm.Dr. Mesut Bayraktar; Doktorluk Sanat & Zanaatının Bütüncül Olması Gerektiğinin Farkında olup; Bu Farkındalıkla Hastalarımın  Fiziksel Zihinsel Duygusal Sağlıklarını Ele Almaktadır. Tecrübeli Doğum Doktoru Olarak Hastanın Endişelerini Dinlerim. Eğip Bükmeden Yaymadan Sadece Gerçekleri Konuşurum.  Amacım, Her Hastayla, Jinekolojik Sağlıklarıyla İlgili Bakım - İyileşme - Rehabilitasyon Hedeflerini Seçmelerine Önceliklendirmelerine İzin Verecek Şekilde Detaylı Çalışmaktır. İyileşmek İsteyen Bireyle Hayatta Oldukları Yerde Buluşmak Gayesiyle Elimden Geleni Yapıyorum. Elbette Benim Çabamdan Daha Önemlisi Bireyin İyileşmeyi İstemesi + Doğru Tabiple Temas Etmesidir.

Muğla Kürtaj Yukarılarda Sıraladıklarım Dışında 8 Hafta Gebelik Muğla Bebek Aldırma İşlemi ( Evlilik Dışı Hamilelik); Başta Gelmek Üzere Tüm Rahim Over Vajina Vulva Hastalık Durumlarınızı Çözmek Beni Mutlu Edecektir.

Sorunlarınızda Tedaviye Giden Yolu 1 (Bir) mMayene Başlatır. Kadın sağlığını koruma, hastalıkları iyileştirme misyonuna Sahibim ; Rahatlık güvenlik önceliğimdir. Hastayla bireysel ilgilenmek, hastaya uygun tedavi planları sunarım. Muğla 'da bulunan modern özel muayenehanem konforlu ortam sunar.

Muğla Kadın Doğum Doktorları

Muğla Kadın Doğum Doktoru Özel Muayenehane


Muğla Kadın Doğum Doktoru Jinekolog Mesut Bayraktar

Sıfır Vajinal Akıntı sağlıktır. [1]

 1. Genital Hijyensizlik Genetik Hijyeni Bozar. 2023
 2. Herkes Hasta Olur; Herkes En İyi Hekim İster. 2022
 3. Kadın Hastaysa Evde Huzur Yoktur. 2020
 4. Jinekolojik Hastalık Başka Hastalığı Tetiklemiş İse Buna Yüksek Riskli Jinekolojik Hastalık Denir. 2020
 5. Kadın Hastalığını Kabul Etmiyorsa Evde Dirlik Yoktur.
 6. Gebelikte Tasarruf(Kısıntı) Olmaz. Gebelikte Mal - Mülk Feda Edilir.
 7. Kadın Hastaysa Kök Sebep Aksi İspat Edilene Kadar Jinekolojiktir.
 8. Gebelik Fizyolojik Dönem DEĞİLDİR. Gebelik Hastalık – Ölüm Riski Barındıran Olağanüstü Dönemdir. Tecrübeli , Öngörüsü Açık Hekime Teslimiyet Gerektirir. 2018
 9. Gebelik Hastalıkları, İhmal Edilmiş Jinekolojik Hastalıkların Komplikasyonudur.
 10. Gebelik Hastalıkları; Tanısı Konulmamış Jinekolojik Hastalıklardır. MB, 2016)
 11. Gebelikte Kazanılacak 1 Puan IQ, Bebeğinizi Başarı Sarmalında Üstlere Taşır.
 12. Enfeksiyonla Gezmeyi ''Sorun Görmeyen'' Gebeyi En Mükemmel Sağlık Sistemi Bile Koruyamaz.
 13. Rahim; Dayanan - Sabreden - Kolaylık Gösteren - Halden Anlayan Organ Değildir.
 14. Sıfır Vajinal Akıntı Sağlıktır. MB, 2016
Muğla İli
Bilgi Değer
Ülke Türkiye
İl Muğla
İlk Yerleşim MÖ 2. binyıl
Koordinatlar 36.838769862880554, 28.76508732000861
En Alçak Nokta 0 m (0 ft)
Zaman Dilimi UTC+03.00 (TRS)
Posta Kodu 48XXX
Alan Kodu 252
ISO 3166 Kodu TR-48
Plaka Kodu 48
Bağlı Olan İlçeler: Bodrum, Dalaman, Datça, Fethiye, Kavaklıdere, Köyceğiz, Marmaris, Menteşe, Milas, Ortaca, Seydikemer, Ula İlçesi

Rudolf Virchow; Louis Pasteur, Robert Koch savundukları; hastalıkların mikrop teorisine inanmıyordu. Hastalıkların, dış patojenlerden değil, hücrelerin İçindeki anormal faaliyetlerden kaynaklandığını öne sürdü. Aynı zamanda Max Gerson'da Hastalık gelişmeden önce metabolik bozulmanın başladığını kitabında yazmıştır.

Mesut Bayraktar ekolleri birleştirerek modifiye ederek meslek İcrasında bulunmaktadır. Tıbbın Papa'sı Virchow'unda haklı olduğunu vurgulamaktadır.

Sıfır Vajina Akıntısı Sağlıktır. [1]Yüksek riskli jinekoloji'de;

jinekolojik hastalık başka hastalığın sebebi olmaktadır

Kadın bedeninde

anti-oksidan kapasite yani mukavemet durumunuz aşıldığında (temizleme kapasiteniz geçildiğinde)

her hastalık çıkabilir.

Standart
Sağlık Hizmeti

=

Lütuf Edildiği Kadar
Sağlık Hizmeti Almak
Demektir.

Tedaviye giden yolu 1 muayene başlatır.