Jinekolog’dan İkazlar

Gerçek Hekimlik Dosta Önerilmeyecek Kadar Meşakkatli; Kötüye Bırakılmayacak Kadar Stratejiktir.

Jinekolog’dan İkazlar

Jinekolog’dan İkazlar 150 150 Muğla Kadın Doğum

Jinekolog Op. Dr. Mesut Bayraktar’ın Özel Muayenehanesine Muayene Olmaya Gelenlerin Yaygın Bir Şekilde Yaptıkları Dürtüsel Hatayı , İnsan Olmaktan Kaynaklanan İki Adet Eğilime, Çözüm Sunmak Amaçlı Vurgu Yapmak İstiyorum.

Maliyetten Kaçma

Eğer Bu Engellenemez Dürtüye Sahipseniz, Servetinizin Korunması Sağlığınızdan Daha Önemli İse Şurayı Okuyunuz. Aşağıları Okumanıza Gerek Yoktur.

Maliyetten Kaçınma

Eğer Buna Sahipseniz, Endişelerinizi Gidermem İçin Okumaya Devam Ediniz.

Kronik, Uzun Zamandır Çözemediğiniz, Bıkkınlık Yaratmış Jinekolojik Problemlerinizden Olan ;

 • Vajinal Akıntı
 • Vajinal Kötü Koku
 • Tekrar Eden Enfeksiyonlar
 • Kasık Ağrısı – Bel Ağrısı,
 • Cinsel Hayat Problemleri
 • Gebelik Problemleri , …

Başta Olmak Üzere, Bu Şikayetlerin Kök Sebeplerini & Tedavi Yaklaşımlarını; Aklınızda Kaldığı – Kavrayabildiğiniz Kadarıyla; Jinekolog Op. Dr. Mesut Bayraktar’dan Öğrendikten Sonra; Op. Dr. Mesut Bayraktar İle Tedavilere Devam Etmek Yerine; Ücretsiz & Minimal Masraflı Olması nedeniyle Devlet Hastanelerini – Özel Hastaneleri Tercih Etme Çabasına Giren İnsanlar Olmaktadır.

Tercih Yapmak Mutlak Suretle Kişiye (Sana) Ait Olup, Bazı Yanlış Anlaşılmaları Aydınlatmak Gereklidir. Bundan Dolayı;

 • 20 Yıla Yaklaşan Tecrübemle İnşa Ettiğim; Bilgi – Görgü – Anlayış – Feraset – İlim & İrfanımı Her Hangi Bir Ödeme Yapmayacağınız Kamu Kurumu Hekiminden Veya Minimal Ödeme Yapacağınız Özel Hastane Hekiminden Eksiksiz Şekilde Beklemenizi & Talep Etmenizi Anlıyorum. Bu Doğal Olarak Denkleştirme – Aynılaştırma Dürtüsünden Kaynaklanıyor. Ancak, Şunu Belirtmek İsterim Ki, Bu Tür İmkanları ve Kabiliyetleri Her Yerde, Tam Olarak Bulabilmeniz Mümkün Olmayabilir.
 • Op. Dr. Mesut Bayraktar’ın Sahip Olduğu 20 Yıla Varan Tecrübe ve Uzmanlık, Geniş Bir Bilgi Birikimi ve Derin Anlayışıyla Desteklenmektedir. Bu Deneyim ve Birikim, Size Sunduğu Hizmetin Değerini Yansıtmamaktadır, Hekim Bu Değeri Sizden Tam – Eksiksiz Olarak İstememektedir. Çok Azını Talep Etmektedir. Bu Arada Diğer Hekimlerin De Farklı Yetenek ve Uzmanlık Alanları Olduğunu Kabul Etmeniz Önemlidir.
 • Kendinizi Sadece Ücretsiz veya Düşük Maliyetli Sağlık Hizmeti Sunan Hekimlere Bağlı Kalarak Sonuç Elde Etmeye Çalışmanız, Zaman ve Sağlık Açısından Risk Oluşturabilir. Op. Dr. Mesut Bayraktar’ın Sahip Olduğu Özel Yeteneklerin Başka Hekimlerde De Bulunabileceğine Dair Bir Yanılgıya Düşmemenizi ve İyileşme İçin En Uygun Tedaviyi Almanızı Öneririm.
 • Dolayısıyla, Size Sunulan İmkanları ve Uzmanlığı Değerlendirirken Sadece Maliyet Faktörüne Odaklanmak Yerine, Kaliteli Hekimlik Sanat & Zanaatı Temel Almanızı Öneririm. Op. Dr. Mesut Bayraktar’ın Tecrübesi ve Uzmanlığı, Sizin Sağlık Sorunlarınızı Çözmek İçin En Uygun Seçeneklerden Biri Olabilir.
 • Sıradan Hekimlerden, Kabiliyetlerinin Üstünde Bir Beklenti İsteyebilir Pozisyonda Kalabilirsiniz. Sonuç Alabilmek İçin Sıradan Hekimleri Zorlamak, Bilmemek İle İtham Altında Bırakmak, Öğrenmesini – Bulmasını İstemek Veya Benimle Aynı Seviyede Performans Göstermelerini Beklemek Şeklinde Bir Tutum Sergileyebilirsiniz. Ancak Lütfen Şunu Göz Ardı Etmeyin, Her Hekim Farklı Yeteneklere ve Özelliklere Sahiptir. Size Sunduğum İmkanlar ve Kabiliyetler, Standartın Ötesine Geçerek Her Yerde Sağlanabilir Olmayanlardan Ve Hatta Buna Erişmek İçin Ekonomik Gücünüzü Kullanarak (Paranızı Bastırarak) Her An Elde Edemeyeceğiniz Sanat ve Zanaat İcralarındandır.
  • Op. Dr. Mesut Bayraktar’ın Sahip Olduğu Benzersiz Yeteneklerin, Diğer Hekimlerde de Bulunabileceğine Koşulsuz İnanmanız ve İyileşmeniz İçin Ücretsiz veya Minimal Ücretli Sağlık Hizmeti Sunan Kurumlarda da Uygulanabileceğini Aklınızdan Hiç Çıkarmıyor Olmanız Zaman – Sağlık – Maddiyat Kaybınızı Derinleştirebilir.
  • Kendinizi Koşullandırarak” İnandığınız, Maddiyatı Koruma Güdünüz Size Sadece Zaman, Daha Fazla Para ve Sağlık Açısından Kayıplar Yaşatabilir.
  • Bu Konuda Derin Tecrübelerimden Yola Çıkarak, Detaylı ve Ayrıntılı Şekilde Sizi Uyarmak Amacıyla Doğru Yolu Göstermek İstedim. Doğru Yolu Göstermiş Birisine İnat Ederek Yanlış Yola Girmeyiniz.

Ek Olarak Kimsenin Hastalanmanda Önemsemediği, Görmediği, Düşünmediği Teşhisleri Koyarak , Aynı Şekilde Tedavi Almanızın Yolunu Açan Jinekolog Op. Dr. Mesut Bayraktar’ı Sırf Emek – Akıl Terini Onurlu Yaşamak İçin İstedi Diyerek, Yarı Yolda Bırakıp; Teşhisine – Tedavine Yaklaşamamış Ama Minimal Maliyet Harcayacağın Başka Bir Doktor İle Tedavi Olmaya Çalışman Kadirşinas , İlim Sahibini Destekler Bir Davranış Değildir.

* Böyle Bir Davranışı Siz Kendinize Yapılmasını İster Misiniz? Yada Şöyle Düşünün;

* Mesela ”Senden Daha Fazla Para Verecek Birisi Gelse Ve Seni Bırakıp, Onunla Yola Devam Etsem” Ne Hissedersin ?

* Küfür Edersin Değil Mi?, O Yüzden ”Sağlığınız Yerine Parayı” Tercih Etmeyiniz. Bu Tercihi Yaptığınızda İse Op.Dr.Mesut Bayraktar’a Yönelik Kara Propaganda Yapmayınız. Kendinizi Bu Şekilde Tatmin Etmeye Çalışmayınız.

Devam Et Ucuz O, Fazla Para Vermeye Gerek Yok, Hepsi Aynı Kitabı Okuyor

İkinci, Hatta Üçüncü , Belki 10. Bir Görüş Aldığınız, İnanmak İstediğiniz Hekimlere;

 • Sıfır & Minimal Maliyetli Olmaları Nedeniyle
 • Körü Körüne Bel Bağlayarak
 • Hastalığınızı Kronikleştirmeyiniz.

Sağlığınıza Ticari Veche (Bedava – Ucuz Ürün) Anlamı Katmayınız.

Tecrübe; Yaşla, Çok Hasta Bakmakla, Çok Ameliyat Yapmakla, İnternette Popüler Olmakla, Çok Okumakla Gelişen – Kazanılan Bir Olgu Değildir.

 • Çok Daha Fazla Melaike – Özellik Gereklidir.
 • Tecrübe – Öngörü; Bir Yetenektir, Bunu Desteklemen Gereklidir.
 • Unutmayın! Özgünlük Meslekte Ustalık Farklıdır. Özgünlüğümü – Meslek Ustalığımı Maliyetten Kaçınma +/- Kaçma Nedeniyle Göz Ardı Etmeniz; Kadirşinas – Ahlaki Davranış Olmaz!
Öngörü – Yetenek – Zeka; Cömert Davranılmasını Hak Eder.

*********************************
UNUTMA !

İyileşebilmiş Olsaydınız Zaten Op. Dr. Mesut Bayraktar‘a Gel-me-ye-cek-ti-niz !

Op.Dr. Mesut Bayraktar’a Gelmiş İseniz Çözülememiş Çözemediğiniz Sorunlarınız Var Demektir. Op. Dr. Mesut Bayraktar Bunun Farkındadır.

**********************************

 • Bundan Dolayı Jinekolog Op. Dr. Mesut Bayraktar Size Daha Özel Yaklaşımda Bulundu.
 • Ödediğin Bedelden Daha Fazla Mahremiyet & Hijyenik Bir Ortam Sundu !
 • Muayenehanemde ”Sadece Sen” Vardın, Kimseyi Almadı, Sana Özen Sergiledi !
 • Bekleme Salonunda Yabancı Hiç Kimsenin Sesi, Bakışı, Enerjisine Seni Maruz Bırakmadı.
 • Tüm İlgisini, İrfanını, Ferasetini, Alimliğini Sadece Sana Odakladı !
 • Senin Anlayabilmen – Kavraman İçin Yüksek Teknoloji Kullandı !
 • Acı Gerçekleri & Can Yakan Doğruları Eğip Bükmeden, Gevelemeden Tarafsız – Yansızca Size Aktardı.
 • Size Misafirperver Davrandı !
 • Türkiye’nin En Lüks Özel Hastanelerinde Dahi Elde Edemeyeceğin Bilgi & Yaklaşımı Sundu
Op. Dr. Mesut Bayraktar Size Kazık Atmadığından, Dürüst Olduğundan; Ona Kazık Atmamalısın !, Emeğine – Akıl Terine Saygılı – Cömert Olmalısın.

Ödediğin Muayene Ücretinin Minimum 30 Katı Olacak Şekilde Hekimlik Sanatı & Zanaatı Sergiledi & Aldın.

Sakın Bedelini Fazlasıyla Verdim Diye Düşünme !

İyileşebilmek , Mutlu Bir Ömür Sürebilmek, Farklı Hastalıklara Yakalanmamak, Hastalanarak Çevrenizdekilere Dayanılmaz Yük Olmamak, Yaşamdan Koparak Kalitesiz Hayat – Kalitesiz Yaşlılık Sürmemek, Kötü Gebelikler Düşük Kaliteli Fetus’lara Sahip Olmamak, Kötü Şartlar İçeren Seksüel Hoşnutsuzluklar Yaşamamak İçin , Jinekolog Op. Dr. Mesut Bayraktar’a Mesleğini İcra Ederken, Size Faydalı Olabilmesi İçin; Uyumlu, Cömert , Kadirşinas Olunuz. Asla Op. Dr. Mesut Bayraktar’ın

 • Emeğine, Akıl Terine Göz Dikmeyiniz. Cömert Olunuz, Doktorunda Onurlu – Bereket, Huzur İçerisinde Yaşaması, Size Sürekli Alimligi İle Kendini Sürekli Geliştirerek Yardım Etmesi Gerekiyor.
 • Hekime Cömert Olmaktan Nefret – İmtina Etmeniz; İyileşemeyeceğini Garanti Edecektir. Sağlığınıza Ucuz Ticari Varlık Anlamı Vererek, Hayatın Olağan Akışına Aykırı Davranmayınız.
 • Kendinde Basit – Önemsiz Hastalık Olduğunu Düşünürken, Op. Dr. Mesut Bayraktar’dan Gerçekleri Öğrenince, İyileşme Masrafından Kaçınmak Hem De Hastalığı İnkar Etmek İçin; Hastalığınızı – Gerçekleri Söyleyen Op. Dr. Mesut Bayraktar’dan Nefret Etme, İntikam Alma Çabasına Girmeyiniz.
  • Mükemmel Kadın Algısının Kaybedilmesine Katlanamamak (Narsisizm) Nedeniyle Doktoru Düşman Bilmeyiniz.
 • Op. Dr. Mesut Bayraktar’ın Vereceği Tedavilerde Mevcut Sağlık Durumunuz Kısa ve/veya Uzun Süreli Şekilde Geçici ve/veya Kalıcı Bozulabilir, Hatta Sakatlık & Ölüm Dahi Oluşabilir. Böyle Riskleri Kabul Etmiyorsanız Başka Bir Doktoru Veya Kurumu; Aynı Op. Dr. Mesut Bayraktar’ı Bulduğunuz Gibi Bulabilir & Gidebilirsiniz. %100 İyileşme – Bilme Garantisi, Sıfır Risk Vaat Eden Bir Hekim – Hastane – Kurum Bilmemekteyim Ve Size Bunun Önerisini de Sunamıyorum.
 • Op. Dr. Mesut Bayraktar’ın Verdiği Tedavinin Sizi Hızlıca Rahatlatmış Olması; İyileştiğiniz – Tedaviyi Bırakmanız Gerektiği & Op. Dr. Mesut Bayraktar’ın Sizi Tam Anlamıyla Tedavi Ettiği Anlamına Gelmez !, Ben Artık İyiyim , Doktora Boştan Boşa Para Vermeye Gerek Yok Diyerek Eksik Tedavi Almaya Lütfen Meyillenmeyiniz. Hastalığınızın Takibi ( İyileşip İyileşmediğinizin Düzeyi – Bilgisi , 05467740159 ‘dan Yeni Bir Muayene Randevusu Talep Etmemiş İseniz Veya Maktu Ücret Şeklinde Anlaşılmamış İse ) Kişinin – Sizin Sorumluluğundadır.
  • O Kadar Doktora Gittim, Hiç Biri, Bir Şey Söylemedi, Normal Dediler, Hatta Tahlillerimde Temiz Çıkmışken; Jinekolog Op. Dr. Mesut Bayraktar ”Para İçin” Bir Sürü Hastalık Çıkardı Düşünce Yapısına Girmeyiniz. Neden Op. Dr. Mesut Bayraktar‘a Geldiğini Hatırla!
  • Op. Dr. Mesut Bayraktar’ı Kandırmaya – Dolandırmaya, Aptal Yerine Koymaya Çalışmayınız ( Sen Beni İyileştir İstediğin Para Neyse Vereceğim).
  • Maddiyatınızı Gizleyerek , Yok Göstererek Op. Dr. Mesut Bayraktar’ı Hekimlik Sanat & Zanaat İcrasında Zora Sokmayınız (Ekmek Arasına Her Zaman Verdiğiniz Maddiyata Uygun Sayıda Köfte Konur).
  • Op. Dr. Mesut Bayraktar Tarafından İyileştirileceğinizi Bilmenize Rağmen; Hekimin Onurlu Şekilde Yaşamını İdame Ettirecek, Mesleki Gelişimini Sağlayacak Maddi Bedeli Vermemek İçin, Hekimden Karşılıksız Cömertlik Beklemek Veya Karşılıksız Cömertlik Elde Edeceğiniz Başka Bir Hekim Bulana Kadar, Hastalıkla Beraber Yaşamayınız. Bu Süre İçerisinde De Op. Dr. Mesut Bayraktar’a Yönelik, İntikam Alma Amaçlı Kara Propaganda Yapmayınız. Cömert & Kadirşinas Olun, Her Şey Daha Kolay Olacaktır.
  • Garanti Hastalık Olana Kadar, Garanti Sakatlık Gelişene Kadar, Garanti Ölüm Öncesi Dönem Vuku Bulana Kadar Hastalıklar İle Beraber Kardeş Kardeş Yaşamayınız. Böyle Durumlarda Hekimlik Sanat & Zanaatı Hem Etkisizdir Hem De Etki Etse Bile Daha Maliyetlidir. Hayatınızı – Konforunuzu Sırf Maddiyatı Koruyacağım, Mal Mülk Yapacağım Diye Kendinize Zehir Etmeyiniz, Bu İzlediğiniz Yolda Da Op. Dr. Mesut Bayraktar’ı Kan Emici Vampir Olarak Görmeyiniz.
  • Bazı Tanılar – Hastalıklar Hemen Bilinemez ( Örneğin Dış Gebelik , Endometriyal Polip, Karın İçi Yapışıklık, Otoimmün – Genetik Hastalıklar …). Zaman İçerisinde, Op. Dr. Mesut Bayraktar’a Uyum Halinde, Zaman İçerisinde Bilinebilir.
   • Hastalığın O Anda Bilinememiş – Görülememiş – Fark Edilememiş – Şüphelenilmemiş Olması; Op. Dr. Mesut Bayraktar’a Bilgisizlik – Yetersizlik – Özensizlik – Suç Kastı Olarak Yorumlanamaz.
   • Op. Dr. Mesut Bayraktar’a İnsan Faktöründen Dolayı, İlk Muayenede Her Şeyi %100 Olarak Göremeyebileceğini, Düşünemeyeceğini, Aklına Gelmediğini Kabul Etmediğinizde; İmkansız Bir Durum Olan, Hekimin Her Şeyi Bilmesi – Düşünmesi – Aklına Gelmeliydi İle, Yani Taşınmaz Yük İle İmkansız Bir Görev İle Yüklemiş Olursunuz.
  • Tıbbi Tedavilerde & Tanı – Tetkik Sürecinde %100 İyileşme – %100 Tespit Etme Garantisi Olmaz. Op. Dr. Mesut Bayraktar Mesleğini İcra Ederken;
   • Mutlak – %100 İyileşme Garantisi
   • %100 Tespit Etme
   • %100 Bilme
   • %100 Düşünmeliydi
   • %100 Aklına Gelmeliydi ; Garantisini Asla Vermemektedir. Böyle Garanti Veren Bir Hekim Arıyorsanız Op.Dr.Mesut Bayraktar Bu Taleplerinizi Karşılayacak Bir Hekim Değildir Ve Başka Bir Hekim İle Temas Kurmanızı Tavsiye Ederim.
 • Muayenehanemde Elde Etmiş Olduğunuz Klinik Tecrübelerimi – Kanaatlerimi Ve Bulgularımı Başka Bir Hekime; Hata Veya Eksik İş Atfetmek İçin Kullanamazsınız.
  • Op. Dr. Mesut Bayraktar Klasik – Kitabi Tıbbi Uygulamaları – Tanıları – Yaklaşımları Kendi Öz Tecrübesi – Kanaati İle Birleştirip Uygulamaktadır. Hatta Bazı Tedavileri Hastanın Durumuna ( Maddi, Psikolojik, Sosyal, Diğer ) Göre Bireyselleştirerek ( Size Uygun Şekle Getirerek ); Klasik Tıp Uygulamalarından Farklı Ama Sana Uygun Olacak Şekilde Tatbik Edebilir. Hekim Salt Klasik Tıbbi Uygulamalar Yapmamaktadır.
  • Jinekolojik Hastalıkların İstenilmeyen Durumlarından Korunmanın Veya Minimal Hasarla Çıkmanın Tek Yolu Op.Dr Mesut Bayraktar’a Güvenmek, Güvensizlik Yaratıcı Eylemlerden Kaçınmak + Onu Dinlemek Ve Profesyonel Önerilerini Bekletmeden Uygulamak + Onun Sözünden Çıkmamaktır.
   • Reçetelerini Kullanmayıp; Kullandım Demek,
   • Aynı Branş Hekimlerinin Birbirinden Haberi Olmadan Hepsine Tedavi İşini Bırakmış Rolü Yapmak,
   • Hekime İş Öğretme Davranışları,
   • Personeline – Kendisine Hükmetme Davranışları,
   • Maddi Gücü Olduğu Halde; Yokmuş Gibi Davranıp – Beyan Edip Hekimi Meslek İcrasında Zora Sokmak ,
   • Hekimin Kutsal Olan Muayene Ücretine- Akıl Emek Terine Göz Dikmek – Fahiş Ve Gereksiz Görmek, vb… Saldırgan Hareketleri Yaparak İyileşen Kimseyi Görmediğimi, Bilmediğimi Vurgulamak İsterim.
  • Maddi İmkansızlık Nedeniyle Op.Dr Mesut Bayraktar’ ın Sunduğu Kaliteli ( Standart Üstü ) Tedavilerden – Yaklaşımlardan Mahrum Kalmamak İçin ; Anayasa Madde 5 Esas Dayanak Olmak Üzere 3294 Sayılı Kanun, 3359 Sayılı Kanun Madde 3/b, 5394 Sayılı Kanun Madde 67 ve 38/m Uyarınca; En Yüksek Mülki Amire Yazılı İhbar – Bildirim Yaparak; Op.Dr.Mesut Bayraktar’dan Sizin İçin ”Kaliteli Hekimlik Sanat & Zanaat İcrasının” Satın Alınarak Sunulmasını , Talep Etme Hakkınızın ( Kanuni Bir Hak ) Var Olduğunu Hatırlatırım.
   • Hiçbir Sosyal Yardımlaşma Kurumuna, Derneğe, Belediyeye, Kaymakamlığa, Valiliğe Hiç Başvurmadan Op. Dr. Mesut Bayraktar’dan Karşılıksız Cömertlik Talep Etmeyiniz.
   • Op. Dr. Mesut Bayraktar Ana – Babadan Zengin , Sınırsız Finansal Kaynakları Olan Birisi Değildir.
   • Hekimlik Mesleği; Uygulayıcısını Zenginleştirecek Bir Konumda Değildir.
  • Evde Bekleyip; Ölüm Veya Kalıcı Hastalık Garanti Olacak Fenalaşma Gelişince; Doktora Gelmenin Veya Doktor – Doktor, Hastane – Hastane Gezmenin Sorumlusu Op. Dr. Mesut Bayraktar Değildir.
  • Anlamadığınız Konular İçin ”Anladım” Demeyiniz, Tekrar Tekrar Hekim Size Bunu Anlatabilir; Halen Anlayamıyorsanız, Hastalığınızı – Tedavinizi Anlayacak Bir Refakatçi İle Geliniz. Refakatçiniz Hekim İle Kavga Edecek Birisi Olmamalıdır Ve Akıllı – Zekalı Birisi Olmalıdır.

Cinsel Beğenilirlik Değerinizin (SMV, Sexual market value) Eşinizin/Partnerinizin/ Nişanlınızın Karşısında Düşmesini – Yok Olmasını Önlemek Amaçlı;

Jinekolojik Hastalığınızı İnkar Edip,

 • Bu Doktor Bilmiyor” ,
 • Benim Hiç Bir Şeyim Yok” Savunmasına Geçmeyiniz.

Eşinizin, Sevgilinizin Yanında Doktor Hastalığınızı Doğrudan & Dürüstçe Söyledi Diye; Eşinin – Sevgilinin Gözünde Cinsel Market Değerinin Düşmesine Katlanamayarak;

 • Doktora Nefret Şantajları , Kabalık, Kara Propaganda
 • Doktora İntikam Saldırıları , Narsistlik

Yapmanız Durumunda Size Asla Bir Daha Randevu Vermeyeceğiz.

Erkeğinin Beyninde Kaliteli Nesiller Üretecek Doğurganlığınızın Olmadığı İmajının Gelişmesini Önlemek (Erkek Üzerindeki Üstünlüğünüzü Devam Ettirmek) Amaçlı Etkisiz – Kısmi Etkili Tedavilere, Yaklaşımlara Başvurarak Op. Dr. Mesut Bayraktar’ı Görmezden Gelme (Hatta Unutma) Yolunu Seçmeyiniz. Çok Hasta Olur/Olursunuz.

 • Kocanızın, Partnerinizin Hastalığınızı Duymasını İstemiyorsanız; Onların Gözünde Marazlı Görülmek İstemiyorsanız GETİRMEYİNİZ.
 • Kocanız – Sevgilinizin Yanında Anlamsız Şekilde Hastalığınızı Ret Etmek, Hastalık Duymaya Katlanamamak Sizi İyileştirmez.
30 Yaşından Önce Kadınlar SMV Düşüren Her Şeyi Ret Etmeye Çok Meyillidirler.

Hekimin Kutsalı Olan Muayene Ücretini Bazı İnsanlardan Almak, İnanın Deveyi Hendekten Atlatmaktan Çok Zor

Olabilmektedir; Sırf Emeğinizi, Akıl Terinizi İstediniz Diye, Sizi Adeta Düşman – Kan Emici Olarak Görebilmektedirler

 • Muayene Ücretini Cerrahi İşlemlere Yedirmeye Çalışmak,
 • Vermemeye Çalışmak
 • Fazla Görmek
 • Fahiş Görmek
 • Gereksiz Görmek
 • Pahalı Görmek
 • Hekimi Para Babası Olarak Görmek
 • Maddiyatını Gizleyerek Fakir Rolü Yapmak
 • Bedavacılık Sergilemek (Hekimi Bedavaya Kullanmaya Çalışmak)
 • Cimrilik Yapmak , …

Bağcıyı Döverek Üzüm Yemeye Çalışmaktan Farkı Yoktur. Lütfen Böyle Yapmayınız. Buna Tenezzül Etmeyiniz. Kendi Sağlığınız İçin Para Harcamak Size Ağır, Katlanılmaz Geliyorsa Lütfen Bizi Meşgul Etmeyiniz. Bir Sürü Hastane Var, Doktor Var, Lütfen Onlara Gidiniz …

Kendi Sağlığınıza Ticari (Ucuz Mal Şeklinde) Veche Vermeyiniz.

Paran, Canından Değerli Kardeşim !, Yorma Beni, Kendini

Cimriliğiz & Bedavacılığınız İle Ruhumu Yormayınız.

İletişimi Kötüye Kullanmak

 • Muayene Esnasında, Hekimin Anlattığını, Tam Ve Doğru Tarzda Anladığınızı Söyleyip;
 • Hekime De ”Ben Anladım” İfadesi İle Teyit Ettiğiniz;
 • Sağlık Bilgileriniz İçin, Muayene Bittikten Sonra, Randevu Telefonumuzun ;

Eş, Anne, Baba, Sevgili … Tarafından Aranılarak, “Doktor Bizi De Bilgilendirsin, Doktorla Konuşacağız” Tarzındaki Talepler, Kesinlikle Ret Edilecektir. Lütfen Bu Yola Girmeyiniz. Hekim Sizin – Sizlerin Telesekreteri , Emir Kulu Değildir.

 Hekimin Söyledikleriyle Uyuşmayan;

 • Yanlış Anlatma,
 • Eksik Anlatma,
 • Gerçeğe Aykırı Anlatma,
 • Çevrenizdekileri Ajite Etme Amaçlı,
 • Çevrenizdekilere Trajedi Varmış Gibi Gösterme Durumunda;

Yani Hekimden Öğrenilen Bilgilerin;

 • Kötüye Kullanılması ;
 • Hurafe Boş Bilgiler
 • İnternet Bilgileri İle Hekimin Söylediklerini Karşılaştırma Durumunda, Hekim Taraf; Cevap Veren Olmayacaktır.

Zenginliğe Yaslanıp, Hekimin Söylediklerinin – Önerdiklerinin Aksini Elde Etmeye Yönelik

 • Benim Hastalığım Yok,
 • Her Şeyim Normal,
 • Tüm Tahliller Normal,
 • 10 Doktora Gittim Ve Hepsi Normal Dedi Veya
 • Maddi-Manevi Menfaat Gayesiyle Kocasına – Partnerine; Mükemmel Kadın Üreme Sistemine Sahip Bir Kadınım Algısını Pekiştirme Mücadelesi,
 • Hastalıklı Rahime Sahip Olup, Bu Gerçeği İnkar Edip, Bunu Tespit Eden Hekime Yönelik, Dürüst Hekimi Kendine Rakip Düşman Belleyip Ve Dürüst – Tecrübeli- Meslek Ustası Hekimin Aşikar Tespitleriyle Mücadele İçin “Uçağa Binip Şehir Şehir, Doktor Doktor Gezen” Yani “Narsistik – Histerik – Şizofrenik” Davranış Durumunda Hekim Sizin Anlamsız Mücadelenize Kesinlikle Taraf Olmayacaktır. Hatta Hekim Sizi Kalıcı – Sürekli Olarak Ret Edebilir.
Doktor Mesut Bayraktar

Doktor Mesut Bayraktar

Ortaca/Muğla

Hayatın olağan akışı gereği iyileşmek için hasta olan kişi çabalamalıdır yani aktif rol oynamalıdırlar. Görüldüğü üzere tedavi hunisinin büyük kısmında vakit kaybeden, hastalığını ret eden, iyileşemeyen, bahane, bedava - ucuz yöntemlere yönelen, körü körüne bel bağlayan hastalar pasif iyileşmeyi yani iyileşememeyi seçenler bulunmaktadır.

Tedavi süreci, hastaların sağlık sorunlarıyla başa çıkabilmeleri, iyileşme sağlayabilmelerinde önemli adımdır. Ancak, tedavi hunisi sürecinde Hekimlerin bazı zorluklarla karşılaşması mümkündür. Resimde, hastaların farklı farklı tutumlarından kaynaklanan zorlukları ele alarak, hekim-hasta ilişkisinde zorlukların üstesinden gelirken zedelenebileceğini, tedavi hunisinin önemini vurgulayacağız. Tedavi süreci, hasta sağlığını iyileştirmek amaçlı yapılan serüven düşünülebilir. Tedaviler, sağlık sorunlarına farklı yaklaşımlar gerektirebilir, bazen beklenmedik zorluklarla karşılaşılabilir. Bundan dolayı, tedavi hunisi sürecinde hekimlerin, hastaların farklı tutumlarına uygun şekilde davranması, etkili iletişim becerilerini kullanması önemlidir. Hekimlerin mesleklerini icra ederken , hasta kaynaklı zorlukları aşarken, hekim-hasta ilişkisinin zarar görmemesinde hastaların dikkatli olmaları gerekmektedir. Çünkü hekim sonsuza kadar sabredebilen, her uygunsuzluğa pozitif, sorun çözme şeklinde yaklaşan canlılar gibi düşünmeyiniz.

*** Hastalığını Kabul Etmeyenler: Hastalığını kabul etmeyen bireyler, sağlık sorunlarını inkar ederek tedaviye direnç gösterebilirler. Bunlar , tedavi sürecinin başarıyla ilerlemesini engelleyebilir. Hastalığını kabul etmeyen kişiler, genellikle hastalıklarının ciddiyetini ya da varlığını reddederler. Buda, hem kendileri hem de doktora sorun çıkmaktadır. Hastalığın kabul edilmemesi, tedavi sürecinin etkinliğini azaltabilir, tamamen durdurabilir.Hastalığını kabul etme evresi, hasta olduğunu kabul etme; tedavi sürecinin önemli parçasıdır. Hastalığın kabul edilmesi, kişinin gerçek durumuyla yüzleşmesine, gereken tedaviye tam uyum sağlamasına yardımcı olabilir. Böylece tedavi süreci daha etkili başarılı olabilir. Hastalığını kabul etmeyen bireylerin, kendi sağlık durumlarını gerçekçi şekilde değerlendirmeleri, tedaviye açık olmaları önemlidir.

Hastalığını kabul etmeyen, ret eden; Doktoru rakip , düşman bilmektedir.

*** Hastalığını Kabul Edenler: Hastalığını kabul eden kişiler, tedavi sürecine daha olumlu yaklaşabilirler. Hastaların tedaviye uyum sağlamasını kolaylaştırır, iyileşme sürecini hızlandırabilir. Fakat çoğunlukta bazı insanlar hastalığını kabul etsede hekim yerine başka yollara başvurabilerek, hastalıkların ilerlemesine, kronikleşmesine neden olmaktadır.

*** Bir Ara Hallederizciler - Google Aramacılar: Bazı hastalar, sağlık sorunlarıyla ilgili hafife alıcı, savsaklayıcı tutum sergileyebilirler. “Bir ara hallederizciler”, sağlık sorunlarını erteleme, önemsememe eğilimindedir. Google aramacıları ise kendi kendini teşhis etme, tedavi etme çabasına, akıllılığına girebilirler. Yanlış bilgilendirme, yanlış tedavi seçeneklerine yol açabilir.

*** Doğal Tedavi Yöntemlerine Körü Körüne İnananlar: Doğal tedavi yöntemlerine inanan hastalar, alternatif çözümler arayışında olabilirler. Maydanoz, soğan suyu içiciler gibi, doğal yöntemlere güvenerek, körü körüne bel bağlayarak etkisiz, tedavi sürecini yürütebilirler. Bazen bilimsel kanıtlanmamış, etkinliği sınırlı olan yöntemlere yönelmelerine neden olabilir. Maalesef tüm iletişim mecraları tedavilerin etkin olmadığını söylese de böyle yönelimler artarak devam etmektedir.

*** Sahte Doktor Bulucular - Maddi Zorluk Çıkarıcılar: Sahte doktor bulucular, maddi zorluk yaratanlar - bulanlar, yani tedaviye gereksiz yere maddi kısıntı uygulayanlar, tedavi sürecini olumsuz etkileyebilir. Ev, araba kredisi ödemesi, oğlanı evlendirme gibi maddi yükler altında olan hastalar, tedaviye uyum sağlamakta, iyileşmekte güçlük çekebilirler. İnsanlar sağlıklı kalmanın, mal mülk edinmeden değerli olduğunu maalesef kavrayamamaktadırlar.

Hasta olmuş ama evi var
Hasta olmuş ama oğlu evlenmiş.

Kendini, sağlığını feda ederek yaşamda hedefleri başarmak maalesef artan hızda devam etmektedir. Günümüzde oldukça yaygın durumdur. İnsanlar, zamanı, varlıklarını daha verimli kullanmak amacıyla sağlıklarını tehlikeye atabilmektedirler. Ancak, sağlığın önemi göz ardı edilmemelidir. Kaliteli yaşam sürerken sağlıklı olmak şarttır. Hayatta hedefleri başarmak önemli olsa da, sağlığımıza dikkat etmekten asla vazgeçmemeliyiz.

Tedavi hunisi süreci, hastaların sağlık sorunlarını çözmek, iyileşmede önemli adımdır. Ancak, bazı hastalar, kendilerine gereksiz yere maddi zorluklar yaratarak (3. evinin kredisini bahane göstermek, 4. çocuğunu davul zurna - yemekli evlendirmeye çalışması) tedavi sürecini olumsuz etkilemektedir (tedavi olmamaktadırlar!). Makaleyle maddi gücü – imkanı olduğu halde “ev aldık, araba aldık kredi ödüyoruzcular” şeklinde adlandırılan, doktoru gereksiz yere maddi zorluklar ile meslek icrasına sürükleyen hastaların yeteri kadar iyileşemediklerini vurgulamak istiyorum.

*** Profesöre Gidenler - İyi Doktor Deyiciler: Bazı hastalar, tedavide ünlü/ünsüz profesöre başvurma eğilimindedirler. Bunlar, “normal” doktorları, diğer sağlık hizmeti sağlayıcılarını göz ardı edebilir, hatta küçümseyebilir. Aynı şekilde, bazı hastalar, tedavi - meslek icrasının masrafları nedeniyle para talep eden doktorlardan da uzak durma eğiliminde olup tedavi sürecini menfi etkileyebilir. Uygun tedavi seçeneklerinin kaçırılmasına, hastalığın artmasına neden olabilir. Hastalar kaçırılan, kaybolan sağlığın %100 geri gelmediği konusunda yeteri kadar ikna edilmelidirler. Mümkün ise hastalar, tedavinin tamamen geri gelmeme, başarılı olmama riski olduğuna ilişkin yeterli bilgilendirme yapılarak ikna edilmelidirler.

Maalesef bazı insanlar maddi varlıklarının korunmasını sağlıklarından önemli görmektedir.

Servete Mala Mülke Yaşayanlar Sağlıklarını Feda Ediyorlar.

*** Ego, Kişisel Çıkar Çatışmaları: Hekim-hasta ilişkisindeki ego, kişisel çıkar çatışmaları, tedavi sürecini olumsuz etkileyebilir. Doktorun , hekim hasta bağı kurulmamış hastaya “sen” demesi gibi durumlar, iletişim sorunlarına yol açabilir. Aynı şekilde, bazı hastalar da doktorlarla kişisel, duygusal çıkar çatışması içine girebilirler , tedavi sürecinin etkinliğini azaltabilir. Hastalar , empati, anlayışla Hekimleri karşılamalı, iletişimde açıklık, saygıyı korumalı, kişisel çıkar çatışmalarından uzak durmalıdır. Hekim-hasta bağı, tedavi sürecinin başarısında önemli faktördür. Hastaların hekimle güven, destek temelinde ilişki kurması, tedaviye uyumlarını artırır, iyileşme motivasyonunu yükseltir. Hekimler de, hastaların duygusal ihtiyaçlarını anlamalı, hastalarla işbirliği yaparak tedavi sürecini yönetmelidir. Hasta, hekimin yönlendirmelerine uyum sağladıkça, hastada, hekimi destekleyici rol üstlendikçe, iyileşme süreci olumlu yönde etkilenecektir.

Tedavi sürecindeki zorluklarla başa çıkan, iyileşen hastalar, motivasyon kaynağı olabilirler. İyileşenlerin başarı hikayeleri, diğer hastalara umut ilham verebilir. Hekimlerin iyileşme sürecini desteklemek , başarı hikayelerini paylaşmaları önemlidir. Tedavi sürecinde karşılaşılan zorluklar, hastaların tutumları, hekim-hasta ilişkisi etrafında yoğunlaşır. Hastaların hastalıklarını kabul etme, doğru bilgilere ulaşma, maddi zorluklarla başa çıkma, kendince maddi zorluk varlığı yaratmama, doğru tedavi seçeneklerini değerlendirme konularında Hekim destek vermesi önemlidir. Tekrardan, hastaların 1001 zorlukla meslek icrası yapan Hekime empati, anlayış - etkin iletişim becerileriyle Hekimleri benimsemeleri, işlerini kolaylaştırmaları, hastanın, tedavi sürecinin etkinliğini artırır, hastaların moralini yükseltebilir, motivasyonlarını artırabilir, tedaviye olan uyumlarını iyileştirebilir.

Hekim-hasta bağı, güvene dayalı ortamda kurulmalı, hastaların iyileşme sürecine aktif katılımları teşvik edilmelidir. Etkili tedavi sürecinde, hem hastaların hem de hekimlerin sorunların üstesinden gelmede birlikte çalışmaları, destekleyici ortam oluşturmaları gerekmektedir.
Tedavi Hunisi
nde
pasif iyileşme
ye
çalışanlardan olmayın.
SIFIR vajinal akıntı sağlıktır
Vajina; 
Akan ,
Kokan, 
Sızdıran,
İmtiyazlı, 
Bir organ değildir.

Şunu unutmayınız vajina akan, kokan, aksıran, tıksıran ucube – başa bela organ değildir. Vajina akmaz. Sıfır vajinalakıntı sağlıktır. Vajinal sağlık, sağlıklı vajina amacıyla yapmanız gerekenler kolay değildir. Şunlar eniyi başlangıçtır; Kadın vajinası, kadının bedenindeki enözel, hassas bölgelerden biridir. Vajinanın harekete geçirici etkisi, doğal şekilde cinsel dürtüleri uyandırır. Vajina, sadece fiziksel olarak değil, aynı zamanda duygusal olarak da dikkate alınmayı hak eder. Kadının iç dünyasının yansıması olarak, vajinaya; sevgi, şefkat, anlayışla , kendisine değer verilerek yaklaşıldığında, ilişkilerin derinlik kazanmasına katkıda bulunur. Partnerinin hassaslığı karşısında açılan vajina, özgüveni yükselterek ilişkilerin sağlam temeller üzerine kurulmasını sağlar. Hijyenik vajinanın romantikliği ise başka hiçbir şeye benzemez. İki insanın bedenlerinin birleştiği o an, duygusal, fiziksel bağın yoğun yaşandığı andır. Vajina, romantizmin ateşini körükleyen kavanozdur. İçinde barındırdığı sıcaklık, nem, feromonlar romantik anları daha da özel kılar, duygusal yakınlık hissi yaratır. Ancak kadın vajinasının büyük gücü, feromonal güç uyandırma, feromonal baskı altına alma potansiyelidir. Doğurganlık simgesi olarak, yeni hayatın başlangıcına ev sahipliği yapar. Kadının bedeninde gücün sembolüdür. Kendine olan inancı, kendini keşfetme yolculuğunda, vajina kadına güç, özgürlük hissi verir. İçindeki enerjiyi uyandıran kadın, dünyayı değiştirebilecek potansiyele sahip olabilir. Sonuç olarak, kadın vajinası, harekete geçirici etkisi, dikkate alınmayı sağlayan hassasiyeti, romantikliği, güç uyandırma potansiyeliyle harikulade organdır. Bu özellikleriyle, insan ilişkilerinde derin bağlar kurmamıza, sevgi, tutkuyu paylaşmamıza yardımcı olur. Kadının bedenindeki bu mucizevi organı keşfetmek, kadının kendini tam anlamıyla ifade etmesine, gerçek potansiyelini ortaya çıkarmasına yardımcı olabilir. Bazen kadın bu güç karşısında zehirlenerek vajinal hastalıkları görmezden gelebilir. Vajina mahrem organdır, ömür boyu kadın tarafından gizleniyor, hatta gizlemediğinizde hapis cezası bile var. Yani öğretilmiş gizleme dürtüsü, vajina hastalıklarını görmemeye, ihmal etmeye yatkınlık yaratıyor; buda tedavi sürecini imkansız şekle sokmaktadır. Kendinize sabit Jinekolog Hekim edinirseniz vajinanızla başınız belaya girmez. Halen vajinayı öğrenmeye devam eden profesyonelim, vajinalakıntı muazzam derecede kompleks nedenlerin bir araya gelerek oluşturduğu karmaşık denklemin sonucu olup; kendi kendine bitki börtü kullanarak basit yöntemler ile şifa arayanları okudukça içim gerçekten tabiri caiz ise cızz etmektedir. SIFIR VajinalAkıntı sağlıktır.
Sıfır vajinal akıntı sağlıktır
Kadın bedeninde kronik enflamasyonun büyük kaynağı vajinal akıntıdır. Kronik enflamasyon, vücudun bağışıklık sisteminin sürekli olarak aktif olması durumunda ortaya çıkan durumdur. Akut enflamasyon, genellikle enfeksiyon, doku hasarı gibi belirli tetikleyici faktöre yanıt olarak gelişen kısa süreli yanıtken, kronik enflamasyon ise uzun süreli, sürekli devam eden durumdur.

Kronik enflamasyon, çeşitli faktörler tarafından tetiklenebilir. Bunlar arasında tekrarlayan enfeksiyonlar (vajinal akıntı, vajinit, servisit, rahim iltihapları), otoimmün hastalıklar, obezite, stres, sigara içmek, sağlıksız beslenme alışkanlıkları, hareketsiz yaşam tarzı gibi etkenler yer alabilir. Kronik enflamasyon, vücutta inflamatuar yanıtı sürekli hale getirerek dokuların zamanla zarar görmesine, sağlık sorunlarına yol açabilir.

Kronik enflamasyon, çeşitli hastalıkların gelişimine katkıda bulunabilir. Bunlar arasında kalp hastalıkları, diyabet, kanser, Alzheimer hastalığı, romatoid artrit, inflamatuar bağırsak hastalığı gibi durumlar yer alır. Kronik enflamasyonun hastalıklarla ilişkili olması, uzun vadede vücudun bağışıklık sistemi, dokuları üzerinde olumsuz etkileri olduğunu göstermektedir.

Kronik enflamasyonun belirtileri kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Bunlar arasında sürekli yorgunluk, halsizlik, ateş, eklem ağrıları, kas ağrıları, sindirim sorunları, cilt problemleri, kilo değişiklikleri yer alabilir. Belirtiler, vücuttaki inflamatuar sürecin uzun süreli etkilerini yansıtabilir.

Kronik enflamasyonun tedavisi, temel olarak altta yatan nedenin belirlenmesi, tedavi edilmesini gerektirir. Sağlıklı yaşam tarzı benimsemek, dengeli beslenmek, düzenli egzersiz yapmak, stresten uzak durmak, uyku düzenine dikkat etmek, kronik enflamasyonun kontrol altına alınmasına yardımcı olabilir. Ayrıca, ilaç tedavisi, diğer tıbbi müdahaleler de gerekebilir.

Kronik enflamasyonun önlenmesi, yönetimi, bireylerin genel sağlık durumuna dikkat etmelerini, sağlıklı yaşam alışkanlıklarını sürdürmelerini gerektirir. Düzenli olarak jinekolog doktor kontrollerine gitmek, uygun tıbbi tedaviyi almak, stres yönetimi gibi önlemler, kronik enflamasyonun olumsuz etkilerini azaltmaya yardımcı olabilir.
Kadın bedeninde kronik enflamasyonun en büyük kaynağı vajinal akıntıdır.
Tetkikler hekimin kanaatinden üstün değildir
Tetkikler hekimin kanaatinden üstün değildir
Hastane Stresinden Uzaklık
✓ 
Özel Etkileşim
✓ 
Süre Sınırlamasız Muayene
✓ 
Mahremiyet – Gizlilik
✓ 
Hijyenik Ortam
✓ 
Teknoloji Kullanımı
✓ 
Konfor – Ferah Ortam
✓ 

Online Randevu

✓ 
3. Şahıslarla Temassızlık
✓ 
Güven – Nezaket – Zarafet
✓ 
Etik
✓ 
Tecrübe
✓ 
Profesyonel Destek
✓ 
Hasta Memnuniyeti & Sağlığı
✓ 
Fethiye’den 45′ uzaklıkta
✓ 
Dalaman’dan 10′ Uzaklıkta
✓ 
Köyceğizden 15′ Uzaklıkta
✓ 
Marmaris’den 40′ Uzaklıkta
✓ 
Muğla’dan 45′ Uzaklıkta
✓ 
Para değil

Mal mülk değil

En iyi eğitim , öğretmen değil !

Çocuğunuza bırakılacak en büyük miras şudur:

Sağlıklı

10 numara
☆☆☆☆☆ 
olacak şekilde “gebelik öncesi hazırlık + gebelik takibi + doğumunu” sağlayarak maksimum potansiyel IQ & EQ ya FETUSUN ulaştırılmasıdır.

Yani fetusu hayata 5/0 önde başlatmaktır. 

Eğer bunu sağlarsanız; sağlamak 15 – 30 bin USD civarı para harcamaktan geçer. O zeki, ahlaklı, yetenekli çocuk başarı sarmalında zirveye hemen çıkar, müthiş gelir elde eder; emekli olduğunuzda size ev araba aldığı gibi, dünyayı gezmenizde size tatil hediyeleri ayarlar. Eğer bunu yapmak yerine, 15 – 30 bin USD’ye ev, araba alabilirsiniz ama, çocugunuz sizin ölmenizi, mirasın kendisine kalmasını bekler, sonrada onu tüketerek yer yada üzerinizdeki evi ipotek göstererek iş kurar , batırır yada sürekli sizden para ister, sizde sürekli kaçar , bahane uydurursunuz…

Çıkar çatışmalarıyla berbat olmuş hayat yaşamamak için süper kaliteli bebekler doğurun.

Rahimde mikrop kaparak bitik, pert olmuş, erken doğmuş, kansızlığa, kötü rahim şartlarına ( urlu, vajinal akıntılı, kistli, varisli ) yani haşat rahimlerden eksik – vasat doğan bebeklerinizle, büyüdüklerinde “çıkar çatışmasına” girmemesi; doğmadan önce, gebelik süreci & doğumuna maddi kaynak harcanmasından geçer.
AGAÇ YAŞ İKEN, İNSAN RAHİMDE İKEN EĞİLİR.

Bebek;

Zeki doğarsa ahlaklı olur.
Zeki + ahlaklı olursa zengin olur. 
Zeki + ahlaklı + zengin olursa sana ev araba almayı bırak toplumun tamamı müreffeh olur, zenginleşir.

İnsana yani kendi kanına – canına yatırım yapmalısın yada çıkar çatışmalarıyla bomboş hayat yaşamak durumunda kalırsın.
Sana göre yatırım nedir?
Muğla Jinekolog Doktor Muayenehane
Kadın
ın,
Sonraki Nesil
lerinin (
Fetus
,
Bebek
,
Çocuk
,
Torun
) Sağlıklarını
Mutlu Huzurlu
Devam Edebilmesinin Yegane yolu,
jinekolojik Organ
ların
Rahim
,
Yumurtalık
,
Tuba Uterina Tüpler
,
Rahim Ağzı
,
Vajina
,
Vulva
gibi
organ
ların
Topyekün Sağlık
Şekil
de
Nesilden Nesile Aktarılma
sından
Geçmek
tedir.
İhmal
Edilen Her
Kadın Hastalığı
,
Zaman
İçerisinde
Çeşit Çeşit
Hastalıkların;
Romatolojik
,
Nörolojik
,
Psikiyatrik
,
Onkolojik
Hatta
Odontojenik
Problem
lerin
Gelişim
i İçin
Tetik
(
Tetiklemek
) Olabilir.
Sebep
,
Müsebbip
Olanın;
Kadınsal Şikayet
ler Olduğu,
Gizliden Gizliye
İşlediği Yani
Kök
enin Jinekolojik Hastalık Olduğu
Akıl
ınıza Bile Gelmeyebilir.
Tahlil
lere
%100 İnanmak
Size
Ciddi
Vakit
Para
Yaşam Süresi
Kaybettirebilir.
Basit Yöntem
+
Kolaya Kaçmak
Olan Sayfalar Dolusu
Tetkik Sonuçları
na Sakın Aldanmayın,
Tetikler Normal Çıktı
; Sağlıklıyım Diye
Körü Körüne Bel Bağlama
yın. Hekim Dışında
Hiç Bir Şey
e
%100 Güven
meyin. Özellikle Jinekolojik Hastalıkları; Kan – İdrar Tetkikleri
Başarılı
, Oranda
Tespit
Edememektedir.
Kronikleşmiş
İlgi
siz Gibi Gözüken Hastalıkların
Kök Sebep
lerinin Jinekolojik Olması Size,
Çevre
nize
Alaka
sız, Saçma Bile Gelebilir.
Dikkat
Ediniz! Jinekolojik Hastalığı Bekleterek;
Kendi Kendine
,
Zaman Tanımak
la
Vakit Geçirmek
le
İyileşme
si
Mümkün
Değildir.
Dişi
Bireyler, jinekolojik Şikayetlere;
Semptom
lara Hızlı
Adaptasyon
Evrim
i Sergilediğinden, Bunda
Toplumsal Kanıt Kuramı
da Etkin Olup
Kadınlara Özgü Hastalık
Hızlı İvmeyle
Kronik
Olabilmektedir. Adaptasyon + Kronikleşme İnsan
Psikoloji
siyle Birleşince
Kadınsal Şikayetleri Normalleştirme
Kaçınılmaz Olmaktadır. Bu
Baş Edilmesi Zor
Psikoloji
ye Giren
Kadınlar
Jinekolojik Hastalıkların Sebep Olduğu
Komplikasyon
ları , Hastalıkları Taşıyabildiği
Ömür
e Kadar Kendine , Ailesine Yük Edebilmektedir (Bu Birliktelik; Adaptasyon + Kronikleşme Hastalık İçin Bulunmaz Nimettir). Sizi,
Ailenizi
, Gelecek Nesilleri Bu
Patolojik
Birliktelik
Kıskaç
lanmasından;
Hastalıklara Hamal
Durumundan Koruyacak
Tek Güç

Tecrübeli Jinekolog

İle
Yaşam Boyu
nca Sürecek
İş Birliği
Yapmaktır.
Hayat Boyu
nca Sabit Değişmez

jinekolog

Doktorunuz Olmalıdır. Böylece Tüm Kadınsal
Sağlık Bilgileri
niz Tek Elde ,
“Tek Beyinde”
Toplanacağından Size
Erken Tanı
,
Etkin Tedavi
ler Olarak Geri Dönecektir. Sabit Değişmez Muğla Jinekolog Doktor Edinmek Başta Jinekolojik Olmak Üzere
Topyekün
Hayat Kalitesi
ni Yükseltir. Kadın
Hastane
de Hangi Jinekolog Doktor Bulunuyorsa, Rastgele
Randevu
Alma
Hatası
ndan Vakit Kaybetmeden Uzaklaşmalıdır, Bu
Ucuz
cu Yaklaşım
Canınızı Sıkan
Hastalık
,
Düşkünlük
Olarak
Bela
Olmadan; Hastahanede Hangi Doktor Varsa Ona Gitme
Öğretilmiş Dürtü
sünden
Acil
iyet İle Sıyrılıp; Kendinize Sabit
Kadın Doğum
jinekolog
Doktor
Bulmanız – Edinmeniz Gerekmektedir. Ayrıca
Sabit Değişmez

jinekolog Doktor

, Günün
Önemli
Anında
Ara
yabileceğiniz,
Korku
Olmadan
Soru
Sorabileceğiniz
Utanma
Yaşam
adan
Tartışma
,
Fikir Alış Verişi
Yapabileceğiniz Muğla

Jinekolog Hekim

Mesut Bayraktar Her Daim
Bir Telefon Kadar Uzakta
Olacaktır.
Kadın Rahatsızlığı
nıza
Şifa
Çare
Deva
Bulamıyorsanız, “
Esas Temel Kök Sebep
“; Aksi
İspat
Edilene Kadar jinekolojik Olabileceğini
Hiç Ama Hiç
Unutma
yınız.
Sağlık
Değerli
dir,
Önemse
yin
Kadınsal Sorun
larınızı
Göz Ardı Etmek
Büyük Hata
dır; Masrafsız Görünen
Alışmak
,
Normalleştirmek
Basitleştirmek
Tuzak
lanmasına Kapılmayınız.
Doğru Teşhis
Gerçek Tedavi
Arayanlara
Muğla En İyi Jinekolog
lar Arasında Olan
Muğla Kadın Doğum Doktoru

Mesut Bayraktar

Özel Muayenehanesinde
Kadirşinas
Hastalarını Bekler;
Klinik
İçerisinde
Ultrason
Kolposkopi İncelemesi
Sıvı Bazlı Servikal Smear
Yapılmaktadır.
Muayene Olmak
İyi
Başlangıçtır.
Bugün
Tedavi Olmak
İçin
Adım At
ın. Ömür Boyu Devam Edecek
Hekim Hasta Bağı
Geliştirmek
amacıyla

WhatsApp Online Randevu: 05467740159

Vasıta
sıyla
İletişim
e Geçerek

Jinekoloji

Bilim
Dalına
Kendini Adamış
Meslek Ustası
Olan jinekolog
Operatör
Dr. Mesut Bayraktar’a Muayene Olarak
Tanış
abilirsiniz.
Özel
Muayenehane
m
Otele En Yakın Kadın Doğum Doktor
Konum
undadır.

Vajinal Ultrason

Miyom

Polip

Kist

Muğla Kürtaj Doktoru

Rahim Kanaması

Vulvar Distrofi

Mantar

Vajinal Akıntı

Kolposkop

HPV Siğil

Gebelik Bulantı Kusması

Muğla Kadın Doğum

Düşük Riski

Kısırlık İnfertilite

Orgazm Bozukluğu

En İyi Jinekolog

En Yakın Kadın Doğum Doktor

Jinekolog Mesut Bayraktar

Riskli Gebelik Takibi

Ayrıntılı Ultrason

Detaylı ultrason

Yumurtalık Kisti

liken planus skleroz Vulva distrofi

Gizli Evlilik Dışı

İstenmeyen Gebelik kürtaj

Rahim İltihabı

PID

Sürekli

Tekrar Eden

vajinal kaşıntı mantar

vajinal kötü koku

Menopoz Renovasyon Gençleşme

orgazm Aşısı

Vajina Sıkılaştırma

Vajina Genişlemesi

Vajinadan Ses Gelmesi

Rahim Sarkması

idrar kaçırma

Rahim

Vajinal

Akıntı

Yanma

Kaşıntı

Acıma

Sancı

Batma

Kanama

Lekelenme

Gebelik Şüphesi

PCOS

Kolposkop

HSV

LSIL

HSIL

Konizasyon

HPV

Rahim Ağzı Yırtığı

Vajinal Kanama

Servikal Ektropiyon

Bel Ağrısı

Kronik Mantar

Sorunlarınızda
Tedaviye Giden Yol
u 1 (Bir)
muayene
Başlat
ır.
Kadın sağlığını koruma
,
hastalıkları iyileştirme
misyon
una Sahibim ;
Rahatlık güvenlik önceliğimdir
.
Hastayla bireysel ilgilenmek
,
hastaya uygun tedavi
plan
ları sunarım. Muğla ‘da bulunan
modern özel muayenehane
m
konforlu ortam
sunar.
Ortaca
Göcek
Dalyan
Dalaman
Köyceğiz
Marmaris
Fethiye
Muğla

Muğla Kadın Doğum Özel Muayenehane

Beşköprü Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No:62 Kat: 3 Daire:5, Muğla, 48600, Türkiye

Jinekolog Doktor Mesut Bayraktar

Beşköprü Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No:62 Kat: 3 Daire:5 Ortaca, Muğla, 48600, Türkiye
+905467740159
* 
Genital Hijyen
sizlik
Genetik Hijyen
i Bozar. 2023 * Herkes Hasta Olur; Herkes
En İyi Hekim
İster. 2022 *
Kadın Hasta İse Evde Huzur Yoktur.
2020 *
Jinekolojik Hastalık Başka Hastalığı Tetiklemiş İse Buna Yüksek Riskli Jinekolojik Hastalık Denir.
2020 *
Kadın Hastalığını Kabul Etmiyorsa Evde Dirlik Yoktur.
*
Gebelikte Tasarruf(Kısıntı) Olmaz. Gebelikte Mal - Mülk Feda Edilir.
*
Kadın Hasta İse Kök Sebep Aksi İspat Edilene Kadar Jinekolojiktir.
*
Gebelik Fizyolojik Dönem DEĞİLDİR. Gebelik Hastalık – Ölüm Riski Barındıran Olağanüstü Dönemdir. Tecrübeli , Öngörüsü Açık Hekime Teslimiyet Gerektirir.
2018 *
Gebelik Hastalıkları, İhmal Edilmiş Jinekolojik Hastalıkların Komplikasyonudur.
*
Gebelik Hastalıkları; Tanısı Konulmamış Jinekolojik Hastalıklardır.
MB, 2016) *
Gebelikte Kazanılacak 1 Puan IQ, Bebeğinizi Başarı Sarmalında Üstlere Taşır.
*
Enfeksiyonla Gezmeyi ''Sorun Görmeyen'' Gebeyi En Mükemmel Sağlık Sistemi Bile Koruyamaz.
* Rahim; Dayanan - Sabreden - Kolaylık Gösteren - Halden Anlayan Organ Değildir.
* Sıfır Vajinal Akıntı Sağlıktır.
Mesut Bayraktar, 2016
Mesut Bayraktar
Rudolf Virchow (Louis Pasteur, Robert Koch savundukları;hastalıkların mikrop teorisine inanmıyordu. Hastalıkların, dış patojenlerden değil, hücrelerin içindeki anormal faaliyetlerden kaynaklandığını öne sürdü). Aynı zamanda Max Gerson’da hastalık gelişmeden önce metabolik bozulmanın başladığını kitabında yazmıştır.

Mesut Bayraktar ekolleri birleştirerek modifiye ederek meslek icrasında bulunmaktadır. Rudolf Virchow‘unda haklı olduğunu vurgulamaktadır.
Vajinal akıntı - vajinal balgam hastalıkların anasıdır. Her türlü hastalığa neden olabilmektedir. Bir kadın hasta ise kök sebep aksi ispat edilene kadar jinekolojiktir. Vajinal hastalıklar kadın tarafından rahatlıkla sabredilip, hızlı bir şekilde kronikleştirilebilmektedir. Çocukluğu, ergenliği, gençliği , erişkinliği boyunca vajinal akıntıyla yaşamış kadına sıfır vajinal akıntının olması gereken normal durum olduğunu anlatmak, tedaviye almak, tedaviye başlatmak çok zordur. kadınlar vajinalarına sağlık harcaması yapmaktan nefret ediyorlar ama hep buradan hasta olup, başka yerlerde sebep aramaktadırlar.
İkna edilemez, asla iyileştirilemez karakter yapısı. Lütfen böyle olmak zorunda değilsiniz. Kadınlar vajinalarına sağlık harcaması yapmaktan nefret ediyorlar ama hep buradan hasta olup, başka yerlerde sebep aramaktadırlar.
Östrojen Eroinden Tehlikelidir. Östrojenin endojen opioid sistemi desteklediği bilimsel olarak ispatlanmıştır. Östrojen, genç kadının cinsel market değeriyle birleştiğinde (voltran = östrojen sarhoşluğu oluştuğunda), kadınlar her türlü hastalığa sabredebilme ve dayanabilme mukavemetine kavuşmaktadırlar. Östrojen sarhoşluğu durumunda, vajinal akıntı, rahim iltihapları, servisitler, kistler, miyomlar, kanamalar gibi jinekolojik sorunların etkisini az hissetmekte ama hastalıklar kronikleşerek devam etmektedir.

Östrojenin endojen opioid sistemi desteklemesi - düzeyini artırması, kadın bedeninin kendini koruma mekanizmalarını harekete geçirdiği anlamına gelir. Östrojen yüksekliği, bağışıklık sistemini güçlendirir ve vücudu enfeksiyonlara, iltihaplara ve diğer hastalıklara karşı daha dirençli hale getirir. Kadınlar böylece, jinekolojik sorunlara karşı daha fazla dayanma gücüne sahip olabilirler. Fakat hastalıklara dayanabilmen, onlarla birlikte yaşaman gerektiği sonucunu çıkarmamalıdır.

Ancak jinekolojik sorunların tamamen göz ardı edilmesi doğru değildir. Jinekolojik hastalıkların erken teşhis ve tedavi gerektirebileceği unutulmamalıdır. Östrojenin etkisiyle kadınlar kendilerini daha iyi hissedebilirler, mevcut jinekolojik hastalıklarını basit, önemsiz, her kadında olabilen normal kadınsal durum olarak dahi görebilir ancak sağlık kontrollerini ihmal etmemeli ve jinekolojik uzman görüşüne başvurmalıdırlar.

Resim, östrojenin kadın vücudu üzerindeki etkilerini ve etkilerin jinekolojik sorunlara olan etkisini vurgulamaktadır. Östrojenin vücudun doğal koruma mekanizmalarını destekleyebileceği ve bazı durumlarda jinekolojik sorunların semptomlarını hafifletebileceği, gizleyebileceği, kronikleşmesine sebep olabileceği anlaşılmalıdır. Ancak, her zaman jinekolojik sağlık konularında profesyonel bir sağlık uzmanından yardım almak önemlidir.
Östrojen Eroinden Tehlikelidir. Östrojenin endojen opioid sistemi desteklediği bilimsel olarak ispatlanmıştır. Östrojen yüksekliği ile genç kadının cinsel market değeri birleştiğinde (voltran = östrojen sarhoşluğu oluştuğunda) kadınlar her türlü hastalığa sabredebilme + dayanabilme mukavemetine kavuşmaktadırlar. Böylece kadınlar vajinal akıntı, rahim iltihapları, servisitler, kistler, miyomlar, kanamalar vız gelip tırıs gidebilmektedir.
Östrojen Eroinden Tehlikelidir. Östrojenin endojen opioid sistemi desteklediği bilimsel olarak ispatlanmıştır. Östrojen, genç kadının cinsel market değeriyle birleştiğinde (voltran = östrojen sarhoşluğu oluştuğunda), kadınlar her türlü hastalığa sabredebilme, dayanabilme mukavemetine kavuşmaktadırlar. Östrojen sarhoşluğu durumunda, vajinal akıntı, rahim iltihapları, servisitler, kistler, miyomlar, kanamalar gibi jinekolojik sorunların etkisini az hissetmekte ama hastalıklar kronikleşerek devam etmektedir.

Östrojenin endojen opioid sistemi desteklemesi - düzeyini artırması, kadın bedeninin kendini koruma mekanizmalarını harekete geçirdiği anlamına gelir. Östrojen yüksekliği, bağışıklık sistemini güçlendirir, vücudu enfeksiyonlara, iltihaplara, diğer hastalıklara karşı daha dirençli hale getirir. Kadınlar jinekolojik sorunlara karşı aşırı dayanma gücüne sahip olabilirler. Fakat hastalıklara dayanabilmen, onlarla birlikte yaşaman gerektiği sonucunu çıkarmamalıdır.

Jinekolojik sorunların tamamen göz ardı edilmesi doğru değildir. Jinekolojik hastalıkların erken teşhis tedavi gerektirebileceği unutulmamalıdır. Östrojenin etkisiyle kadınlar kendilerini daha iyi hissedebilirler, mevcut jinekolojik hastalıklarını basit, önemsiz, her kadında olabilen normal kadınsal durum olarak dahi görebilir ancak sağlık kontrollerini ihmal etmemeli, jinekolojik uzman doktor görüşüne başvurmalıdırlar.

Resim, östrojenin kadın vücudu üzerindeki etkilerini, etkilerin jinekolojik sorunlara olan etkisini vurgulamaktadır. Östrojenin vücudun doğal koruma mekanizmalarını destekleyebileceği, bazı durumlarda jinekolojik sorunların semptomlarını hafifletebileceği, gizleyebileceği, kronikleşmesine sebep olabileceği anlaşılmalıdır. Ancak, her zaman jinekolojik sağlık konularında profesyonel jinekolog doktor uzmanından yardım almak önemlidir.

Östrojen sarhoşluğu etkisinde çocukluğunu, ergenliğini, gençliğini, erişkinliğini jinekolojik hastalıklarını(özellikle vajinal akıntı) ile geçirmiş kadınlar gebelik , menopoz döneminde çok hasta olmaktadırlar.
Kadınları östrojen sarhoşluğundan koruyacak tek şey tecrübeli sabit – değişmez jinekolog doktordur.
Genital bölgelerdeki enfeksiyonların yüzde çıkması durumu gerçek olsaydı, toplumda büyük etki yaratacaktır. İnsanlar, yüzlerine ped takarak dolaşmazlar, çünkü yüzdeki enfeksiyonlar daha kolay fark edilebilir, sosyal açıdan daha belirgin olabilir. Ancak, genital bölgelerdeki enfeksiyonlar genellikle gizli kalmakta, dışarıdan görünmez. 

Genital enfeksiyonlar, birçok kadının yaşadığı sorundur, ancak genellikle utanç veya tabular nedeniyle sessizce çekilir. Bilinçsizlik, eksik bilgiye bağlı enfeksiyonların yayılmasına, tedavi edilmemesine yol açabilir.

Resim, toplumda genital enfeksiyonların ciddiyetini, etkisini vurgulamayı amaçlamaktadır. Genital enfeksiyonlar, cinsel sağlık, genel sağlık üzerinde olumsuz etkilere sahip olabilir. Enfeksiyonlar hakkında bilinçlendirme yapmak, erken teşhis, tedavide önemlidir. Ayrıca, toplumda utanma veya tabularla ilgili konuların giderilmesi, açık iletişim ortamının oluşturulması da önemlidir.

Genital enfeksiyonlarla ilgili olarak, bireylerin kendilerini bilinçli şekilde izlemeleri, risk faktörlerini, enfeksiyon belirtilerini tanımaları önemlidir. Erken teşhis & tedavi sağlanabilir, enfeksiyonların yayılması önlenir, sağlıklı bir yaşam sürdürme şansı artar.

Bu düşünceyle, genital enfeksiyonların ciddiyetini, etkisini geniş perspektiften ele almış olmayı umuyorum. Herkesin cinsel sağlık konularında bilinçli olması, kendine özen göstermesi, bireysel, toplumsal sağlığımızı korumak için önemlidir.
Genital enfeksiyonlar, birçok kadının yaşadığı bir sorundur, ancak genellikle utanç veya tabular nedeniyle sessizce çekilir. Bu durum, bilinçsizlik ve eksik bilgiye bağlı olarak enfeksiyonların yayılmasına ve tedavi edilmemesine yol açabilir.

Bu düşünce, toplumda genital enfeksiyonların ciddiyetini ve etkisini vurgulamayı amaçlamaktadır. Genital enfeksiyonlar, cinsel sağlık ve genel sağlık üzerinde olumsuz etkilere sahip olabilir. Bu nedenle, bu tür enfeksiyonlar hakkında bilinçlendirme yapmak, erken teşhis ve tedavi için önemlidir. Ayrıca, toplumda utanma veya tabularla ilgili konuların giderilmesi ve açık bir iletişim ortamının oluşturulması da önemlidir.

Genital enfeksiyonlarla ilgili olarak, bireylerin kendilerini bilinçli bir şekilde izlemeleri, risk faktörlerini ve enfeksiyon belirtilerini tanımaları önemlidir. Bu sayede, erken teşhis ve tedavi sağlanabilir, enfeksiyonların yayılması önlenir ve sağlıklı bir yaşam sürdürme şansı artar.

Bu düşünceyle, genital enfeksiyonların ciddiyetini ve etkisini daha geniş bir perspektiften ele almış olmayı umuyorum. Herkesin cinsel sağlık konularında bilinçli olması ve kendine özen göstermesi, bireysel ve toplumsal sağlığımızı korumak için önemlidir.
Genital bölgelerdeki enfeksiyon bir etki ile yüzde çıksaydı, hiç kimse yüzüne hijyenik ped koyup gezmedi
Östrojen sarhoşluğu, cinsel market değeri ile kadının kendini koruma gücü birleşince , kadın büyük güce sahip olduğunu anlıyor. Kadınlar kendi bedenlerine daha az dikkat etmekte, sağlıklarını korumak için gereken adımları daha az atmaktadırlar.

Östrojen sarhoşluğu + cinsel market değeri sürecin parçasıdır. Kadınlar için gerçek güvence, kendilerini koruyacak tecrübeli jinekolog hekimle çalışmaktır. Jinekolog hekim, kadının jinekolojik sağlığını takip etmek, sorunları teşhis etmek, tedavi etmek için gerekli uzmanlığa sahiptir.

Tecrübeli jinekolog hekim, kadının sağlık durumunu değerlendirecek, düzenli kontroller yapacak, gerekli tedavi yöntemlerini önerecektir. Kadının jinekolojik sağlığını koruması için ona rehberlik edecek, gerektiğinde müdahalede bulunacaktır.

Özetlemek gerekirse, östrojen sarhoşluğu + cinsel market değeri kadınların güçlü olduğunu gösteren faktörlerdir. Ancak, gerçek güvence , koruma için jinekolog hekimin sağlayacağı uzmanlık, deneyimden yararlanmak önemlidir. Tek ihtiyacınız olan, sizi kendinizden koruyacak, sağlığınızı önemseyen jinekolog hekimdir.
Evet!, Gücünün Farkındayım !, Seni Kendinden Koruyacak Tecrübeli Jinekolog Hekim, Tek İhtiyacın Olandır
Östrojen sarhoşluğunun verdiği güç ile önemsenmemiş kronik rahim iltihabının sekeli; keman yayı şeklinde karaciğer ile batın duvarı arasındaki bantlar; Kronik Fitz-Hugh-Curtis Sendromu
Östrojen sarhoşluğunun verdiği güç ile önemsenmemiş kronik rahim iltihabının sekeli; keman yayı şeklinde karaciğer ile batın duvarı arasındaki bantlar; Kronik Fitz-Hugh-Curtis Sendromu 1
Tuboovaryan apse, genital sistemdeki enfeksiyonlardan (rahim iltihapları, servisit, vajinal akıntı) kaynaklanan ciddi sağlık sorunudur. Bu durumda, pelvik inflamatuar hastalık (PID) adı verilen enfeksiyon, rahim - yumurtalıkları etkilemiş; tuboovaryan apse oluşmuştur. Genital sistemdeki enfeksiyonlar, ihmal edildiği takdirde ciddi sonuçlara yol açabilir.

Östrojen sarhoşluğu + cinsel market değeri birleştiğinde , jinekolojik hastalıklarını basit, önemsiz gören kadınlarda daha çok görülen durumlardır. Kötü jinekolojik durumun aşırı ihmal edilmesi, jinekolojik sistemin sağlığını olumsuz etkileyebilir.
PID nedeniyle tuboovarian apse oluşmuş genital sistem , rahim – yumurtalıklar pert halde, östrojen sarhoşluğuna bağlı aşırı ihmal edilmiş jinekolojik sistem 2
Kadın hastalıklarıyla ilgili olarak, doğru teşhis tedavi, birçok durumun acillik olmadan kontrol altına alınabileceği bilinmektedir. Ancak, çok nadir kadın hastalıkları, erken dönemde belirti vermez veya hafif semptomlarla başlar. Hastalığın ilerlemesi, daha ciddi soruna dönüşmesi riski artabilir. Çünkü kadınlar az - hafif tüm semptomlarla yaşamaya, sabretmeye kodlanmış durumdadırlar.

Kadın hastalıklarının çoğu, erken teşhis - tedaviyle daha iyi sonuçlar elde edilebilecek durumlardır. Örneğin, rahim kanseri veya meme kanseri, ektopik gebelik, tuboovariyan abse, ... gibi hastalıkların erken evrede tespit edilmesi, tedavi şansını artırabilir, prognozu olumlu yönde etkileyebilir.

Ancak, çok az kadın hastalıkları, belirtiler görünene kadar fark edilmeyebilir veya çok sayıda kadınlar belirtileri ihmal edebilir. Hastalık ilerleyebilir, kronikleşebilir. Örneğin, endometriozis gibi kronik pelvik ağrıya neden olan durum, belirtileri tanınmadığında veya yanlış şekilde değerlendirildiğinde ilerleyebilir, daha fazla komplikasyona yol açabilir.

Kadın hastalıklarında erken teşhis, tedavinin önemi vurgulanmalıdır. Rutin jinekolojik kontroller, düzenli olarak yapılan smear testleri, mamografi, ultrasonografi, jinekolojik muayene gibi tarama testleri, doktorunuzla düzenli iletişim kurmanız, potansiyel sorunları erken dönemde tespit etmenize yardımcı olabilir.

Kadınların kendi sağlıklarını takip etmeleri, vücutlarının değişikliklerini fark etmeleri, herhangi şüphe durumunda uzman jinekolog doktora başvurmaları önemlidir. Hastalıkların kontrolden çıkmadan önce tespit edilmesi, daha etkili tedavi , daha olumlu prognoz sağlayabilir.

Sonuç olarak, kadın hastalıklarının çoğu erken teşhis, tedaviyle kontrol altına alınabilir. Kadınların kendi sağlıklarını önemsemeleri, düzenli kontroller yapmaları, herhangi sorun olduğunda profesyonel yardım almaları önemlidir. Unutmayalım ki, kendi sağlığımızı kontrol altında tutmak, daha sağlıklı, kaliteli yaşam sürmemizi sağlar.
Kadın hastalıklarının neredeyse tamamı acil değildir. Bunlar kronikleştirilmiş, kontrolden çıkmış kronik kadın hastalıklarının kendini göstermesidir.
Kadın hastalıklarıyla ilgili olarak, doğru teşhis, tedavi birçok durumun acillik olmadan kontrol altına alınabileceği bilinmektedir. Ancak, çok nadir kadın hastalıkları, erken dönemde belirti vermez veya hafif semptomlarla başlar. Bu durumda, hastalığın ilerlemesi, daha ciddi soruna dönüşme riski artabilir. Çünkü kadınlar az - hafif tüm semptomlarla yaşamaya, sabretmeye kodlanmış durumdadırlar.

Kadın hastalıklarının çoğu, erken teşhis ve tedaviyle daha iyi sonuçlar elde edilebilecek durumlardır. Örneğin, rahim kanseri veya meme kanseri, ektopik gebelik, tuboovariyan abse, ... gibi hastalıkların erken evrede tespit edilmesi, tedavi şansını artırabilir ve prognozu olumlu yönde etkileyebilir.

Ancak, çok az kadın hastalıkları, belirtiler görünene kadar fark edilmeyebilir veya çok sayıda kadınlar belirtileri ihmal edebilir. Hastalık ilerleyebilir ve kronikleşebilir. Örneğin, endometriozis, myomatozis uteri, rahim iltihabı gibi kronik pelvik ağrıya neden olan , belirtileri tanınmadığında veya yanlış şekilde değerlendirildiğinde ilerleyebilir, daha fazla komplikasyona yol açabilir.

Kadın hastalıklarında erken teşhis - tedavinin önemi vurgulanmalıdır. Rutin jinekolojik kontroller, düzenli olarak yapılan smear testleri, mamografi, ultrasonografi, jinekolojik muayene gibi tarama testleri, doktorunuzla düzenli iletişim kurmanız, potansiyel sorunları erken dönemde tespit etmenize yardımcı olabilir.

Kadınların kendi sağlıklarını takip etmeleri, vücutlarının değişikliklerini fark etmeleri, herhangi bir basit şüphe durumunda bir uzmana başvurmaları önemlidir. Hastalıkların kontrolden çıkmadan önce tespit edilmesi, etkili tedavi, daha olumlu prognoz sağlayabilir.

Sonuç olarak, kadın hastalıklarının çoğu erken teşhis - tedaviyle kontrol altına alınabilir. Kadınların kendi sağlıklarını önemsemeleri, düzenli kontroller yapmaları, herhangi sorun olduğunda profesyonel yardım almaları önemlidir. Unutmayalım ki, kendi sağlığımızı kontrol altında tutmak, daha sağlıklı, kaliteli bir yaşam sürmemizi sağlar.
Sağ over hiç gözükmüyor, sağ tüp ileri derecede bozulmuş Konglomera tüpler, aynı şekilde sol overin azıcık kısmı gözüküyor yine pert halde Konglomera sol tüpler, rahim yüzeyinde gözüken yapışıklıklar (bantlar), uterus yani rahim ödemli – şişmiş durumda, serviks ödemli. Kronik PID ye güzel örnektir 3
Sağ over hiç gözükmüyor, sağ tüp ileri derecede bozulmuş Konglomera tüpler, aynı şekilde sol over gözükmüyor pert halde Konglomera sol tüpler, rahim yüzeyinde gözüken yapışıklıklar (bantlar), uterus yani rahim ödemli - şişmiş durumda, serviks ödemli. Kronik PID(rahim iltihabı) ye güzel bir örnek . Günlük hijyenik ped kullanmak, vajinal akıntıyı önemsememek, idrar kaçırarak yaşamayı öğrenmek, umursamamak sizi ameliyat masasına yatırır. Östrojen sarhoşlu bittiğinde (menopoz!) tüm hastalıkların faturası önünüze konulur. Hasta; genital - üreme sisteminin bir kısmı kesilip alınması ile ciddi rahatladı fakat bu sürede bozduğu - kalıcı olmuş diğer hasarlar ne olacak?
Sağ over hiç gözükmüyor, sağ tüp ileri derecede bozulmuş Konglomera tüpler, aynı şekilde sol over gözükmüyor pert halde Konglomera sol tüpler, rahim yüzeyinde gözüken yapışıklıklar (bantlar), uterus yani rahim ödemli – şişmiş durumda, serviks ödemli. Kronik PID(rahim iltihabı) ye güzel örnek . Günlük hijyenik ped kullanmak, vajinal akıntıyı önemsememek, idrar kaçırarak yaşamayı öğrenmek, umursamamak sizi ameliyat masasına yatırır. Östrojen sarhoşlu bittiğinde (menopoz!) tüm hastalıkların faturası önünüze konulur. Hasta; genital – üreme sisteminin bir kısmı kesilip alınması ile ciddi rahatladı fakat bozduğu – kalıcı olmuş diğer hasarlar ne olacak?4
Vajinal kötü koku; afrodizyak feromonların partnerdeki etkisini yok eder. Vajina En Hızlı Kontrol Dışına Çıkarak Hastalık Üreten Organdır.Vajina Hastalıkların Anasıdır.
Sağlıklı vajina kokusuzdur.
Bu dünyada vajina nedeniyle hiç hasta olan kadın yok ama hastaneler kadınlar tarafından doldurulmuş durumdadır.

Vajinanın mahremiyeti, toplumda cinsel organların gizlenmesine yönelik tabuların olduğu bir gerçektir. Bu durum, kadınların vajinal sağlık konularında çekingenlik yaşamasına, ihmal etmelerine neden olabilir. Ancak, sağlık konularında bilinçlenmek ve kendini bilgilendirmek önemlidir.

Jinekolog hekimin desteğini, yönlendirmesini sağlamak, vajinal sağlığı koruma, tedavi süreçlerini kolaylaştırabilir. Jinekolog hekim, uzmanlığı, deneyimiyle vajinal sağlık konularında doğru teşhis & tedavi yöntemlerini sunabilir. Düzenli olarak jinekolojik kontroller yapmak, potansiyel sorunları erken dönemde tespit etmek sağlığı korumak açısından önemlidir.

Vajinal akıntının kompleks nedenlerden kaynaklandığı doğrudur. Birçok faktör, hormonal değişiklikler, enfeksiyonlar, stres, hijyen alışkanlıkları vb. vajinal akıntıyı etkileyebilir. Her bireyin vajinal sağlık deneyimi farklı olabilir, bazıları basit çözümler arayabilir. Ancak, önemli olan, herhangi şüphe veya rahatsızlık durumunda jinekolog uzman doktora başvurmak; doğru teşhis - tedaviyi almak.

Unutmayalım ki, vajinal sağlık her kadının hakkıdır, sağlıklı yaşam için önemlidir. Kendini bilgilendirmek, doğru kaynaklardan bilgi edinmek, jinekolojik sağlık konularında profesyonel yardım almak sağlığımızı korumak için önemli adımlardır.
Bu dünyada vajina nedeniyle hiç hasta olan kadın yok ama hastaneler kadınlar tarafından doldurulmuş durumdadır.
Vajina En Hızlı Kontrol Dışına Çıkarak Hastalık Üreten Organdır.Vajina Hastalıkların Anasıdır.
Vajina En Hızlı Kontrol Dışına Çıkarak Hastalık Üreten Organdır.Vajina Hastalıkların Anasıdır.
Vajinal kötü koku; afrodizyak feromonların partnerdeki etkisini yok eder. Vajina En Hızlı Kontrol Dışına Çıkarak Hastalık Üreten Organdır. Vajina Hastalıkların Anasıdır.
Sağlıklı vajina kokusuzdur.
Vajina kemik - kıkırdak içermeyen, korunmasız uzuvdur. hasar - yırtılma, bollaşma durunda sinir hasarı, bunun uzun vadeli etkileri kaçınılmazdır, kadın konforunu yok etmektedir. Vajina ihmale gelmez, hastalıkların tetiğini çekmektedir.
Vajina kemik – kıkırdak içermeyen, korunmasız uzuvdur. hasar – yırtılma, bollaşma durunda sinir hasarı, bunun uzun vadeli etkileri kaçınılmazdır, kadın konforunu yok etmektedir. Vajina ihmale gelmez, hastalıkların tetiğini çekmektedir.
Vajinal kötü koku, kişinin cinsel çekiciliğini, partner üzerindeki etkisini olumsuz yönde etkileyebilir. Vajinal kötü koku genellikle bakteriyel enfeksiyonlar, hormonal değişiklikler veya hijyen eksikliği gibi faktörlerden kaynaklanır. Bu durum, sağlıklı vajinal floranın dengesinin bozulduğunu gösterebilir. Kötü koku, cinsel ilişki sırasında veya günlük aktivitelerde rahatsızlık verici olabilir, partnerler arasında iletişim sorunlarına yol açabilir.
Vajinal kötü koku; afrodizyak feromonların partnerdeki etkisini yok eder
Genital bölgelerdeki enfeksiyonların yüzde çıkması durumu gerçek olsaydı, toplumda büyük etki yaratacaktır. İnsanlar, yüzlerine ped takarak dolaşmazlar, çünkü yüzdeki enfeksiyonlar daha kolay fark edilebilir, sosyal açıdan daha belirgin olabilir. Ancak, genital bölgelerdeki enfeksiyonlar genellikle gizli kalmakta, dışarıdan görünmez. 

Genital enfeksiyonlar, birçok kadının yaşadığı sorundur, ancak genellikle utanç veya tabular nedeniyle sessizce çekilir. Bilinçsizlik, eksik bilgiye bağlı enfeksiyonların yayılmasına, tedavi edilmemesine yol açabilir.

Resim, toplumda genital enfeksiyonların ciddiyetini, etkisini vurgulamayı amaçlamaktadır. Genital enfeksiyonlar, cinsel sağlık, genel sağlık üzerinde olumsuz etkilere sahip olabilir. Enfeksiyonlar hakkında bilinçlendirme yapmak, erken teşhis, tedavide önemlidir. Ayrıca, toplumda utanma veya tabularla ilgili konuların giderilmesi, açık iletişim ortamının oluşturulması da önemlidir.

Genital enfeksiyonlarla ilgili olarak, bireylerin kendilerini bilinçli şekilde izlemeleri, risk faktörlerini, enfeksiyon belirtilerini tanımaları önemlidir. Erken teşhis & tedavi sağlanabilir, enfeksiyonların yayılması önlenir, sağlıklı bir yaşam sürdürme şansı artar.

Bu düşünceyle, genital enfeksiyonların ciddiyetini, etkisini geniş perspektiften ele almış olmayı umuyorum. Herkesin cinsel sağlık konularında bilinçli olması, kendine özen göstermesi, bireysel, toplumsal sağlığımızı korumak için önemlidir.
Genital bölgelerdeki enfeksiyon bir etki ile yüzde çıksaydı, hiç kimse yüzüne hijyenik ped koyup gezmedi
Jinekolojik hastalığınız (rahim iltihabı, vajinal akıntı, servisit, ... ) çevrenizi rahatsız edebilir, size karşı olumsuz tutuma neden olabilir.
Jinekolojik hastalığınız (rahim iltihabı, vajinal akıntı, servisit, … ) çevrenizi rahatsız edebilir, size karşı olumsuz tutuma neden olabilir.
Cinsel ilişki kokusuzdur. Vajinal kötü koku; afrodizyak feromonların partnerdeki etkisini yok eder. Erkeklerde, alt beyin, limbik sistem kötü vajinal kokuyu unutmuyor.
Cinsel ilişki kokusuzdur. Vajinal kötü koku; afrodizyak feromonların partnerdeki etkisini yok eder. Erkeklerde, alt beyin kötü vajinal kokuyu unutmuyor.

Referanslar

 1. https://emedicine.medscape.com/article/256448-overview
 2. https://www.pathologyoutlines.com/topic/ovarynontumorabscess.html
 3. https://brooksidepress.org/Products/OBGYN_101/MyDocuments4/Text/10Problems/PID.htm
 4. https://brooksidepress.org/Products/OBGYN_101/MyDocuments4/Text/10Problems/PID.htm
Web sitemdeki makalelerin büyük kısmının içeriklerinin telif hakkı Jinekolog Op. Dr. Mesut Bayraktar’a aittir. Makalelerin büyük kısmı hak sahipliğinin tescili amacıyla elektronik imzalı zaman damgalıdır. Sitemdeki makalelerin kopyalanarak veya özetlenerek izinsiz şekilde başka web sitelerinde yayınlanması halinde hukuki ve cezai işlem yapılacaktır. Kişisel Verilerin Korunması Kanununu Sınırlı Sorumluluk Beyanı Web sitemizin içeriği, ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. Web sitemizin içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Sitede kanun içeriğine aykırı ilan ve reklam yapma kastı bulunmamaktadır.
Gizlilik Tercihleri