Cinsel Market Değeri

Kadın Unutarak Normalleştirdiğinde; Erkek Arayışa Giriyor !

Cinsel Market Değeri

Cinsel Market Değeri 150 150 Muğla Kadın Doğum Jinekolog

female sexual market value theory

Kadın cinsel pazar değeri teorisi” veya “kadın cinsel pazarlama değeri teorisi“, genellikle cinsiyetler arasındaki ilişkiler ve cinsel çekicilik üzerine odaklanan bir teoridir. Bu teori, kadınların cinsel çekiciliklerinin toplumsal ve ekonomik değerini açıklamaya çalışır.

Teori, kadınların doğal olarak çekici olma yeteneklerinin sınırlı olduğunu ve bu nedenle doğal bir kaynak olduğunu öne sürer. Buna karşılık, erkeklerin cinsel çekiciliklerinin daha fazla değişkenlik gösterdiği ve daha çok kaynak yaratma yetenekleri olduğu düşünülür.

Bu teori, evrimsel psikoloji disiplininin cinsel seçilim teorisi ile ilişkilidir. Cinsel seçilim, bireylerin üreme başarısını artıran özelliklere sahip olmaları nedeniyle doğal seçilim sürecinde avantaj elde ettikleri bir süreçtir. Erkeklerin çoğalma potansiyeli daha yüksek olduğu için, kadınlar daha seçici olma eğilimindedir ve en yüksek kalitede genetik malzeme sağlayabilen erkekleri tercih ederler.

Bu teoriye göre, kadınlar cinsel olarak çekici (örneğin gençlik, simetri, sağlık) olmaları nedeniyle erkeklerden daha fazla sosyal değer kazanabilirler. Cinsel çekicilik, kadınların erkeklerden çeşitli kaynakları (örneğin maddi destek, güvenlik, statü) elde etme yeteneklerini artırır. Bu, kadınların birincil amacının cinsel çekiciliklerini kullanarak en yüksek kalitede bir erkek ortak elde etmek olduğunu öne sürer.

Ancak, kadın cinsel pazar değeri teorisi tartışmalıdır ve eleştirilere maruz kalmıştır. Bu teori, kadınları sadece cinsel nesneler veya erkeklerin taleplerine bağımlı varlıklar olarak gördüğü için kadınları nesneleştirme eğilimindedir. Ayrıca, teori, cinsel çekiciliğin kadınların tek sosyal değer kaynağı olduğunu varsayar ve kadınların diğer yeteneklerini veya değerlerini göz ardı eder.

Cinsiyet ilişkileri ve cinsel çekicilik konularında birçok farklı teori ve görüş bulunmaktadır. Kadın cinsel pazar değeri teorisi, bu konuları açıklamaya çalışan bir yaklaşım olarak değerlendirilebilir, ancak genel olarak eleştirel bir perspektiften değerlendirilmesi önemlidir.

İşte kadın cinsel pazar değerini düşüren Genel bazı etkenler:

 1. Yaşlanma: Kadın cinsel pazar değeri teorisine göre, gençlik genellikle cinsel çekicilikle ilişkilendirilir ve kadınlar yaşlandıkça cinsel pazar değerleri düşebilir. Bu, toplumda yaygın olan gençlik ve güzellik standartlarından kaynaklanır.
 2. Beden özellikleri: Vücut şekli, boy, kilo ve fiziksel görünüm gibi beden özellikleri kadının cinsel pazar değerini etkileyebilir. Toplumda belirli bir ideal güzellik standardı varsa, bu standartlara uymayan kadınların cinsel pazar değeri düşebilir.
 3. Cinsel deneyim: Kadın cinsel pazar değeri teorisi, cinsel deneyimin de kadının değerini etkileyebileceğini öne sürer. Cinsel deneyime sahip olmamanın veya çok fazla deneyime sahip olmanın, toplumda cinsel pazar değerini etkileyebileceği düşünülür.
 4. Giyim tarzı ve moda: Kadının giyim tarzı ve moda anlayışı da cinsel pazar değerini etkileyebilir. Modaya uygun ve çekici giyim tarzı, kadının cinsel çekiciliğini artırabilirken, bu standartlara uymayan giyim tarzı kadının değerini düşürebilir.
 5. Sosyal statü ve ekonomik durum: Toplumda yaygın olan normlar, kadının sosyal statüsünü ve ekonomik durumunu da cinsel pazar değeri üzerinde etkili olabilir. Zenginlik, güç ve prestij gibi faktörler, kadının cinsel pazar değerini artırabilirken, yoksulluk veya düşük sosyal statü kadının değerini düşürebilir.
 6. Jinekolojik Kondisyonlar: İşte burası hiç ele alınmamış , tam anlamıyla ihmal edilmiş bir konudur ve burayı tartışacağız.

Genç Kadınlar da Cazibenin Düşmesi – AldatılmaSMV

Kadınlar Cinsel Market (Cinsel Beğenilme ) Değerlerinin Özellikle 30 Yaş Öncesinde Düşmesine Asla Katlanamamaktadırlar.

Kadın; Genital Sağlık Açısından Marazlı Veya Doğurganlığı Yok Bilineceğine; Jinekolojik Hastalığı İnkar Etmeye, Üstün Körü Etkisiz Tedavilere Bel Bağlayarak Kronikleştirmeye Çok Meyillidir.

 • Soğan, Maydanoz Suyu İçiciler
 • Eczaneden Rastgele Krem Alıp Sürücüler
 • Acil Servis Doktoruna Fitil Yazdırıcılar
 • Günlük Hijyenik Pet Bağımlıları
 • İnternet Yorumlarını Harfiyen Uygulayıcılar
 • Telemarketing İle Tuhaf İşe Yaramaz Ürünleri Satın Alıp Kullanmak ( Akıntıya İyi Gelen Külot, Vajina Yıkama Ürünleri)

Fakat Aşağı Tarafta Belirttiğim Semptomları Erkek Tarafından Önemsenmediğini Kadın Düşünerek; Önemsiz Görme Eylemlerini Sıradanlaştırır. Fakat Bu Durum (Hastalığını Gizlemek & Unutmak) Erkek Partner Üzerindeki Feromonal Baskınlığını, Zaman İçerisinde Kaybetmesine Ve Erkek Partnerin Yeni Ve Daha Cazibeli Bir SMV Olan Kadın Partnere İlgi Duymasına Neden Olmaktadır.

 • Kadın Unutarak Normalleştirdiğinde; Erkek Arayışa Giriyor!
 • Bu Durum Ahlaki Açıdan ”Eşini Aldatan Erkek” Olarak Toplum & Hukuk Nezdinde Bilinmektedir. Fakat Kadın Partnerin Bu Uygunsuz Jinekolojik Sağlık Sorununu, Erkek Partnerin Önemsemeyip, Tedavi Ettirme Masrafı Yerine, Rahatsızlık Duyduğu Problemin Olmadığı Yeni Bir SMV Olan Kadın Partnere Erkeğin Yönlenmesi Ülkemizde Çok Sıktır.
 • Yeni Çeşmenin Suyu Tatlı Olur” Atasözünün Jinekolojik Meali Budur.

Erkek Tarafından Elde Edilememiş Cinsel Tatminsizliğin Zaman İçerisinde Birikmesiyle Ve de Erkek Üzerinde Kadının Kaybetmiş Olduğu Feromonal Baskınlık Nedeniyle; Aile İçi Çatışmalar Jinekoloji Biliminin İlgi Alanına Girmektedir.

Kadınlardan Bazıları Şunu Belirtir ;

 • Beni Aldattığın Kadın Güzel Bile Değil !
 • Aslında Bu Serzeniş Bazen Doğrudur Ama Yeni SMV Olan ”Güzel Olmayan Kadında” Erkeğin Değer Verdiği , Buldukları Şunlardır;
  • Vajinal Akıntının Olmaması
  • Nefes Aldırmaz Vajinal Kokunun Olmaması
  • Penisin Temiz Kalması
  • Testis Ağrısı, Bel Ağrısı, Prostatit Olmaması
  • Konforlu Ağrı Duymayan Kadın Partner İle Cinsel Tatmin
  • İyileşmesi Güç Vajinal Çatlakların Oluştuğu Kısır Döngülerin Olmaması
  • Bir Cinsel İlişki Sonucu Ağrı Nedeniyle Acillik Olmayan Bir Kadın Partnerin Sunduğu Paylaşım
  • Cinsel İlişkiden Kan & Kan Kokusunun GelmemesiKadınlarda SMV 30 yaşından sonra hızlıca düşmeye başlar, Jinekolojik hastalıklar bu düşüşü hızlandırmaktadır Ama Bilinmez, Dile Getirilmez. Erkek SMV İse Sonradan Hızla Artar1

Sexual capital (Cinsel sermaye) nedir?

Cinsel sermaye terimi, genellikle sosyoloji ve feminizm alanlarında kullanılan bir kavramdır. Cinsel sermaye, bir bireyin cinsellikle ilgili özelliklerini ve yeteneklerini ifade eder ve bu özelliklerin sosyal değerini belirtir.

Cinsel sermaye, kişinin cazibesi, cinsel çekiciliği, beden ölçüleri, giyim tarzı, davranışları, jinekolojik kondisyonu, cinsel deneyimleri ve diğer cinsellikle ilgili nitelikleri gibi unsurları içerir. Bu unsurlar, bireyin cinsel pazarlık gücünü ve çekiciliğini etkileyebilir.

Kavramın temelinde, toplumun cinsellikle ilgili değerlerinin ve sosyal normlarının yer aldığı düşünülür. Cinsel sermaye, bir bireye sosyal statü, güç veya avantajlar sağlayabilir. Örneğin, cazibeli bir görünüme sahip olmak, bir kişinin romantik ve cinsel ilişkilerde daha fazla talep görmesine, sosyal ilişkilerde daha popüler olmasına veya iş ortamında avantaj elde etmesine yol açabilir.

Ancak cinsel sermaye kavramı eleştirilere de maruz kalmıştır. Bazıları, bu kavramın insanları nesneleştirdiğini, cinsiyet eşitsizliğini güçlendirdiğini ve bireyleri sadece cinsellikleriyle tanımladığını iddia etmektedir. Ayrıca, cinsel sermayenin toplumun baskıcı cinsiyet normlarını pekiştirdiği ve insanların cinselliklerini kullanarak değerlendirildiği bir düzeni sürdürdüğü düşünülebilir.

Bu nedenle, cinsel sermaye kavramı, toplumsal cinsiyet dinamikleri, cinsel ilişkiler ve sosyal güç gibi konuları incelemek için bir çerçeve sağlayabilir, ancak eleştirel bir bakış açısıyla ele alınmalıdır.

Kadında SMV Düşüren Jinekolojik Durumlar – Kadının; Erkeğin Görmediğini Sandıkları

Geçmeyen Vajinal Akıntı
* Sarımsı , Yeşilimsi Vajinal Akıntı
* Vajinal Balgam
* Penise Sürekli Kalıntı Şeklinde Akıntı Sürüntüsü
* Testis Ağrısı, Prostat Enfeksiyonları
* Peniste De Akıntı Gelmeye Başlaması

Cinsel İlişkinin Ağrılı Olması
* Seks Yapmaktan Kaçınma, Kaçma
* Seks Nedeniyle Oluşan Ağrı Nedeniyle Acillik Olma
* Vajinal Kuruluk
* Kadında Cinsel Nefret Gelişmesi

Vajinal Kötü Koku
* Çürümük Balık Kokusu
* Ölü Fare Kokusu
* Kan Kokusu
* Paslı Demir Kokusu
* Çürük Peynir Kokusu
* Küflü Hamam Kokusu
* …

Bu Durumlar Cinsel İlişki Esnasında Olduğu Gibi WC (Ev, İş Yeri) Gibi Kullanımlardan Sonra da Problemlere (Ağır Kokulara) Neden Olabilmektedir.

Geçmeyen Sürekli Tekrarlayan Vajinal Çatlamalar Nedeniyle Cinselliğin Tamamlanamaması, Kesintiye UğramasıCinsel İlişki Esnasında & Sonrasında Kanama Olması

İşte Bunlar Gibi Faktörlerin Çözülemez Bir Şekilde Devam Etmesi Erkek Beyninde Kadının Cinsel Market Değerini Şu Grafikte Görülenden Daha Erken Düşürebilmektedir.

Kadın Unutarak Normalleştirdiğinde; Erkek Arayışa Giriyor

Kadın Cinsel Market Değerini En İyi Belirleyen Yazılardan Bir Tanesi Philips 2017 Yılında Yapmış Oldukları Güzellik Anket Çalışmasıdır (Philips Global Beauty Index 2017), 11 Ülkeden, Her Ülkeden 1000 Adet 18 Yaş Üstü Kadın İle Yapılan, ~ 11000 Kişilik Ankettir.2

DÜNYADA KADINLAR KENDİLERİNİ EN GÜZEL NEREDE BİLİR?

Görüldüğü Üzere Kadınlarımız %91 İle Dünyada En Güzel 2. Kadın Olarak Kendilerini Görmektedir.

Ben Bunda Her Hangi Bir Sıkıntı Görmüyorum.

Fakat Bu Yüksek Cinsel Market Değeri Durumunda, Özellikle 30 Yaş Altı Kadınlarımızda Çok Belirgin Jinekolojik Sıkıntılar (Problemler) Olduğunda Bunu Ret Etme, Sorun Olarak Görmeme Durumunun Dramatik Arttığını Vurgulamak İstiyorum (Bakın Bu ret Etme 40 Lı Yaşlara kadar Bizde Yine Yüksektir).

Bu Yüksek Cinsel Market Değerine Sahip Olan Kadınlar Eşinin / Erkeğinin / Partnerinin / Sevgilisinin Beyninde SMV Değerinin Düşmesine;

 • Mükemmel Kadın İmajının Kaybolmasına Asla Toleransı Yoktur. Hastalığını Kronikleştirmeyi Göze Alır Ama Hastalığını Kabul Etmez.
 • Mükemmel & Sağlıklı Üreme Potansiyeline Sahip Kadınım İmajına Muhalif Her Durumu Da İnkar Ederek, Partnerinin Üzerindeki Feromonal Baskınlığı Hastalığının Komplikasyonlarına Maruz Kalmasına Rağmen Kesintisiz Devam Ettirmeyi Amaçladığını Çok Defa Bire Bir Yaşamışımdır.

Cinsel Market Değerini (SMV) %91 Olarak Belirten Kadınlarımız Eşinin / Partnerinin / Nişanlısının / Sevgilisinin Karşısında SMV Değerinin Düşmesini – Yok Olmasını Önlemek Amaçlı;

Jinekolojik Hastalığını İnkar Etmektedir,

 • Bu Doktor Bilmiyor” ,
 • Benim Hiç Bir Şeyim Yok” Savunmasına Geçmektedir. Esasında Kırmızı Arka Plan İle Yukarılarda Yazdığım Jinekolojik Problemler İle Çok Kötü Bir Durum İçerisindeyken Bunu Yapmaktadır !

Eşinizin, Sevgilinizin Yanında Doktor Hastalığınızı Doğrudan & Dürüstçe Söyledi Diye; Eşinin – Sevgilinin Gözünde Cinsel Market Değerinin (SMV) Düşmesine Katlanamayarak;

 • Doktora Nefret Şantajları , Kabalık, Kara Propaganda
 • Doktora İntikam Saldırıları , Narsistik Hücum Sergileyebilmektedir.

Yine Benzer Şekilde Erkeğinin Beyninde Kaliteli Nesiller Üretecek Doğurganlığınızın Olmadığı İmajının Gelişmesini Önlemek (Erkek Üzerindeki Üstünlüğünüzü Devam Ettirmek) Amaçlı Etkisiz – Kısmi Etkili Tedavilere, Yaklaşımlara Başvurarak Doktorun Doğru Teşhislerini Görmezden Gelme (Hatta Unutma) Yolunu Seçebilmektedir. Bu Seçimi Yapmamak İçin Bu Yazı Yazılmıştır;

 • Kocanızın, Partnerinizin Hastalığınızı Duymasını İstemiyorsanız; Onların Gözünde Marazlı Görülmek İstemiyorsanız Onları Kadın Doğum Muayenesine GETİRMEYİNİZ.
 • Kocanız – Sevgilinizin Yanında Anlamsız Şekilde Hastalığınızı Ret Etmek, Hastalık Duymaya Katlanamamak Sizi İyileştirmez.
Doktor Mesut Bayraktar

Doktor Mesut Bayraktar

Ortaca/Muğla

Hayatın olağan akışı gereği iyileşmek için hasta olan kişi çabalamalıdır yani aktif rol oynamalıdırlar. Görüldüğü üzere tedavi hunisinin büyük kısmında vakit kaybeden, hastalığını ret eden, iyileşemeyen, bahane, bedava - ucuz yöntemlere yönelen, körü körüne bel bağlayan hastalar pasif iyileşmeyi yani iyileşememeyi seçenler bulunmaktadır.

Tedavi süreci, hastaların sağlık sorunlarıyla başa çıkabilmeleri, iyileşme sağlayabilmelerinde önemli adımdır. Ancak, tedavi hunisi sürecinde Hekimlerin bazı zorluklarla karşılaşması mümkündür. Resimde, hastaların farklı farklı tutumlarından kaynaklanan zorlukları ele alarak, hekim-hasta ilişkisinde zorlukların üstesinden gelirken zedelenebileceğini, tedavi hunisinin önemini vurgulayacağız. Tedavi süreci, hasta sağlığını iyileştirmek amaçlı yapılan serüven düşünülebilir. Tedaviler, sağlık sorunlarına farklı yaklaşımlar gerektirebilir, bazen beklenmedik zorluklarla karşılaşılabilir. Bundan dolayı, tedavi hunisi sürecinde hekimlerin, hastaların farklı tutumlarına uygun şekilde davranması, etkili iletişim becerilerini kullanması önemlidir. Hekimlerin mesleklerini icra ederken , hasta kaynaklı zorlukları aşarken, hekim-hasta ilişkisinin zarar görmemesinde hastaların dikkatli olmaları gerekmektedir. Çünkü hekim sonsuza kadar sabredebilen, her uygunsuzluğa pozitif, sorun çözme şeklinde yaklaşan canlılar gibi düşünmeyiniz.

*** Hastalığını Kabul Etmeyenler: Hastalığını kabul etmeyen bireyler, sağlık sorunlarını inkar ederek tedaviye direnç gösterebilirler. Bunlar , tedavi sürecinin başarıyla ilerlemesini engelleyebilir. Hastalığını kabul etmeyen kişiler, genellikle hastalıklarının ciddiyetini ya da varlığını reddederler. Buda, hem kendileri hem de doktora sorun çıkmaktadır. Hastalığın kabul edilmemesi, tedavi sürecinin etkinliğini azaltabilir, tamamen durdurabilir.Hastalığını kabul etme evresi, hasta olduğunu kabul etme; tedavi sürecinin önemli parçasıdır. Hastalığın kabul edilmesi, kişinin gerçek durumuyla yüzleşmesine, gereken tedaviye tam uyum sağlamasına yardımcı olabilir. Böylece tedavi süreci daha etkili başarılı olabilir. Hastalığını kabul etmeyen bireylerin, kendi sağlık durumlarını gerçekçi şekilde değerlendirmeleri, tedaviye açık olmaları önemlidir.

Hastalığını kabul etmeyen, ret eden; Doktoru rakip , düşman bilmektedir.

*** Hastalığını Kabul Edenler: Hastalığını kabul eden kişiler, tedavi sürecine daha olumlu yaklaşabilirler. Hastaların tedaviye uyum sağlamasını kolaylaştırır, iyileşme sürecini hızlandırabilir. Fakat çoğunlukta bazı insanlar hastalığını kabul etsede hekim yerine başka yollara başvurabilerek, hastalıkların ilerlemesine, kronikleşmesine neden olmaktadır.

*** Bir Ara Hallederizciler - Google Aramacılar: Bazı hastalar, sağlık sorunlarıyla ilgili hafife alıcı, savsaklayıcı tutum sergileyebilirler. “Bir ara hallederizciler”, sağlık sorunlarını erteleme, önemsememe eğilimindedir. Google aramacıları ise kendi kendini teşhis etme, tedavi etme çabasına, akıllılığına girebilirler. Yanlış bilgilendirme, yanlış tedavi seçeneklerine yol açabilir.

*** Doğal Tedavi Yöntemlerine Körü Körüne İnananlar: Doğal tedavi yöntemlerine inanan hastalar, alternatif çözümler arayışında olabilirler. Maydanoz, soğan suyu içiciler gibi, doğal yöntemlere güvenerek, körü körüne bel bağlayarak etkisiz, tedavi sürecini yürütebilirler. Bazen bilimsel kanıtlanmamış, etkinliği sınırlı olan yöntemlere yönelmelerine neden olabilir. Maalesef tüm iletişim mecraları tedavilerin etkin olmadığını söylese de böyle yönelimler artarak devam etmektedir.

*** Sahte Doktor Bulucular - Maddi Zorluk Çıkarıcılar: Sahte doktor bulucular, maddi zorluk yaratanlar - bulanlar, yani tedaviye gereksiz yere maddi kısıntı uygulayanlar, tedavi sürecini olumsuz etkileyebilir. Ev, araba kredisi ödemesi, oğlanı evlendirme gibi maddi yükler altında olan hastalar, tedaviye uyum sağlamakta, iyileşmekte güçlük çekebilirler. İnsanlar sağlıklı kalmanın, mal mülk edinmeden değerli olduğunu maalesef kavrayamamaktadırlar.

Hasta olmuş ama evi var
Hasta olmuş ama oğlu evlenmiş.

Kendini, sağlığını feda ederek yaşamda hedefleri başarmak maalesef artan hızda devam etmektedir. Günümüzde oldukça yaygın durumdur. İnsanlar, zamanı, varlıklarını daha verimli kullanmak amacıyla sağlıklarını tehlikeye atabilmektedirler. Ancak, sağlığın önemi göz ardı edilmemelidir. Kaliteli yaşam sürerken sağlıklı olmak şarttır. Hayatta hedefleri başarmak önemli olsa da, sağlığımıza dikkat etmekten asla vazgeçmemeliyiz.

Tedavi hunisi süreci, hastaların sağlık sorunlarını çözmek, iyileşmede önemli adımdır. Ancak, bazı hastalar, kendilerine gereksiz yere maddi zorluklar yaratarak (3. evinin kredisini bahane göstermek, 4. çocuğunu davul zurna - yemekli evlendirmeye çalışması) tedavi sürecini olumsuz etkilemektedir (tedavi olmamaktadırlar!). Makaleyle maddi gücü – imkanı olduğu halde “ev aldık, araba aldık kredi ödüyoruzcular” şeklinde adlandırılan, doktoru gereksiz yere maddi zorluklar ile meslek icrasına sürükleyen hastaların yeteri kadar iyileşemediklerini vurgulamak istiyorum.

*** Profesöre Gidenler - İyi Doktor Deyiciler: Bazı hastalar, tedavide ünlü/ünsüz profesöre başvurma eğilimindedirler. Bunlar, “normal” doktorları, diğer sağlık hizmeti sağlayıcılarını göz ardı edebilir, hatta küçümseyebilir. Aynı şekilde, bazı hastalar, tedavi - meslek icrasının masrafları nedeniyle para talep eden doktorlardan da uzak durma eğiliminde olup tedavi sürecini menfi etkileyebilir. Uygun tedavi seçeneklerinin kaçırılmasına, hastalığın artmasına neden olabilir. Hastalar kaçırılan, kaybolan sağlığın %100 geri gelmediği konusunda yeteri kadar ikna edilmelidirler. Mümkün ise hastalar, tedavinin tamamen geri gelmeme, başarılı olmama riski olduğuna ilişkin yeterli bilgilendirme yapılarak ikna edilmelidirler.

Maalesef bazı insanlar maddi varlıklarının korunmasını sağlıklarından önemli görmektedir.

Servete Mala Mülke Yaşayanlar Sağlıklarını Feda Ediyorlar.

*** Ego, Kişisel Çıkar Çatışmaları: Hekim-hasta ilişkisindeki ego, kişisel çıkar çatışmaları, tedavi sürecini olumsuz etkileyebilir. Doktorun , hekim hasta bağı kurulmamış hastaya “sen” demesi gibi durumlar, iletişim sorunlarına yol açabilir. Aynı şekilde, bazı hastalar da doktorlarla kişisel, duygusal çıkar çatışması içine girebilirler , tedavi sürecinin etkinliğini azaltabilir. Hastalar , empati, anlayışla Hekimleri karşılamalı, iletişimde açıklık, saygıyı korumalı, kişisel çıkar çatışmalarından uzak durmalıdır. Hekim-hasta bağı, tedavi sürecinin başarısında önemli faktördür. Hastaların hekimle güven, destek temelinde ilişki kurması, tedaviye uyumlarını artırır, iyileşme motivasyonunu yükseltir. Hekimler de, hastaların duygusal ihtiyaçlarını anlamalı, hastalarla işbirliği yaparak tedavi sürecini yönetmelidir. Hasta, hekimin yönlendirmelerine uyum sağladıkça, hastada, hekimi destekleyici rol üstlendikçe, iyileşme süreci olumlu yönde etkilenecektir.

Tedavi sürecindeki zorluklarla başa çıkan, iyileşen hastalar, motivasyon kaynağı olabilirler. İyileşenlerin başarı hikayeleri, diğer hastalara umut ilham verebilir. Hekimlerin iyileşme sürecini desteklemek , başarı hikayelerini paylaşmaları önemlidir. Tedavi sürecinde karşılaşılan zorluklar, hastaların tutumları, hekim-hasta ilişkisi etrafında yoğunlaşır. Hastaların hastalıklarını kabul etme, doğru bilgilere ulaşma, maddi zorluklarla başa çıkma, kendince maddi zorluk varlığı yaratmama, doğru tedavi seçeneklerini değerlendirme konularında Hekim destek vermesi önemlidir. Tekrardan, hastaların 1001 zorlukla meslek icrası yapan Hekime empati, anlayış - etkin iletişim becerileriyle Hekimleri benimsemeleri, işlerini kolaylaştırmaları, hastanın, tedavi sürecinin etkinliğini artırır, hastaların moralini yükseltebilir, motivasyonlarını artırabilir, tedaviye olan uyumlarını iyileştirebilir.

Hekim-hasta bağı, güvene dayalı ortamda kurulmalı, hastaların iyileşme sürecine aktif katılımları teşvik edilmelidir. Etkili tedavi sürecinde, hem hastaların hem de hekimlerin sorunların üstesinden gelmede birlikte çalışmaları, destekleyici ortam oluşturmaları gerekmektedir.
Tedavi Hunisi
nde
pasif iyileşme
ye
çalışanlardan olmayın.
SIFIR vajinal akıntı sağlıktır
Vajina; 
Akan ,
Kokan, 
Sızdıran,
İmtiyazlı, 
Bir organ değildir.

Şunu unutmayınız vajina akan, kokan, aksıran, tıksıran ucube – başa bela organ değildir. Vajina akmaz. Sıfır vajinalakıntı sağlıktır. Vajinal sağlık, sağlıklı vajina amacıyla yapmanız gerekenler kolay değildir. Şunlar eniyi başlangıçtır; Kadın vajinası, kadının bedenindeki enözel, hassas bölgelerden biridir. Vajinanın harekete geçirici etkisi, doğal şekilde cinsel dürtüleri uyandırır. Vajina, sadece fiziksel olarak değil, aynı zamanda duygusal olarak da dikkate alınmayı hak eder. Kadının iç dünyasının yansıması olarak, vajinaya; sevgi, şefkat, anlayışla , kendisine değer verilerek yaklaşıldığında, ilişkilerin derinlik kazanmasına katkıda bulunur. Partnerinin hassaslığı karşısında açılan vajina, özgüveni yükselterek ilişkilerin sağlam temeller üzerine kurulmasını sağlar. Hijyenik vajinanın romantikliği ise başka hiçbir şeye benzemez. İki insanın bedenlerinin birleştiği o an, duygusal, fiziksel bağın yoğun yaşandığı andır. Vajina, romantizmin ateşini körükleyen kavanozdur. İçinde barındırdığı sıcaklık, nem, feromonlar romantik anları daha da özel kılar, duygusal yakınlık hissi yaratır. Ancak kadın vajinasının büyük gücü, feromonal güç uyandırma, feromonal baskı altına alma potansiyelidir. Doğurganlık simgesi olarak, yeni hayatın başlangıcına ev sahipliği yapar. Kadının bedeninde gücün sembolüdür. Kendine olan inancı, kendini keşfetme yolculuğunda, vajina kadına güç, özgürlük hissi verir. İçindeki enerjiyi uyandıran kadın, dünyayı değiştirebilecek potansiyele sahip olabilir. Sonuç olarak, kadın vajinası, harekete geçirici etkisi, dikkate alınmayı sağlayan hassasiyeti, romantikliği, güç uyandırma potansiyeliyle harikulade organdır. Bu özellikleriyle, insan ilişkilerinde derin bağlar kurmamıza, sevgi, tutkuyu paylaşmamıza yardımcı olur. Kadının bedenindeki bu mucizevi organı keşfetmek, kadının kendini tam anlamıyla ifade etmesine, gerçek potansiyelini ortaya çıkarmasına yardımcı olabilir. Bazen kadın bu güç karşısında zehirlenerek vajinal hastalıkları görmezden gelebilir. Vajina mahrem organdır, ömür boyu kadın tarafından gizleniyor, hatta gizlemediğinizde hapis cezası bile var. Yani öğretilmiş gizleme dürtüsü, vajina hastalıklarını görmemeye, ihmal etmeye yatkınlık yaratıyor; buda tedavi sürecini imkansız şekle sokmaktadır. Kendinize sabit Jinekolog Hekim edinirseniz vajinanızla başınız belaya girmez. Halen vajinayı öğrenmeye devam eden profesyonelim, vajinalakıntı muazzam derecede kompleks nedenlerin bir araya gelerek oluşturduğu karmaşık denklemin sonucu olup; kendi kendine bitki börtü kullanarak basit yöntemler ile şifa arayanları okudukça içim gerçekten tabiri caiz ise cızz etmektedir. SIFIR VajinalAkıntı sağlıktır.
Sıfır vajinal akıntı sağlıktır
Kadın bedeninde kronik enflamasyonun büyük kaynağı vajinal akıntıdır. Kronik enflamasyon, vücudun bağışıklık sisteminin sürekli olarak aktif olması durumunda ortaya çıkan durumdur. Akut enflamasyon, genellikle enfeksiyon, doku hasarı gibi belirli tetikleyici faktöre yanıt olarak gelişen kısa süreli yanıtken, kronik enflamasyon ise uzun süreli, sürekli devam eden durumdur.

Kronik enflamasyon, çeşitli faktörler tarafından tetiklenebilir. Bunlar arasında tekrarlayan enfeksiyonlar (vajinal akıntı, vajinit, servisit, rahim iltihapları), otoimmün hastalıklar, obezite, stres, sigara içmek, sağlıksız beslenme alışkanlıkları, hareketsiz yaşam tarzı gibi etkenler yer alabilir. Kronik enflamasyon, vücutta inflamatuar yanıtı sürekli hale getirerek dokuların zamanla zarar görmesine, sağlık sorunlarına yol açabilir.

Kronik enflamasyon, çeşitli hastalıkların gelişimine katkıda bulunabilir. Bunlar arasında kalp hastalıkları, diyabet, kanser, Alzheimer hastalığı, romatoid artrit, inflamatuar bağırsak hastalığı gibi durumlar yer alır. Kronik enflamasyonun hastalıklarla ilişkili olması, uzun vadede vücudun bağışıklık sistemi, dokuları üzerinde olumsuz etkileri olduğunu göstermektedir.

Kronik enflamasyonun belirtileri kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Bunlar arasında sürekli yorgunluk, halsizlik, ateş, eklem ağrıları, kas ağrıları, sindirim sorunları, cilt problemleri, kilo değişiklikleri yer alabilir. Belirtiler, vücuttaki inflamatuar sürecin uzun süreli etkilerini yansıtabilir.

Kronik enflamasyonun tedavisi, temel olarak altta yatan nedenin belirlenmesi, tedavi edilmesini gerektirir. Sağlıklı yaşam tarzı benimsemek, dengeli beslenmek, düzenli egzersiz yapmak, stresten uzak durmak, uyku düzenine dikkat etmek, kronik enflamasyonun kontrol altına alınmasına yardımcı olabilir. Ayrıca, ilaç tedavisi, diğer tıbbi müdahaleler de gerekebilir.

Kronik enflamasyonun önlenmesi, yönetimi, bireylerin genel sağlık durumuna dikkat etmelerini, sağlıklı yaşam alışkanlıklarını sürdürmelerini gerektirir. Düzenli olarak jinekolog doktor kontrollerine gitmek, uygun tıbbi tedaviyi almak, stres yönetimi gibi önlemler, kronik enflamasyonun olumsuz etkilerini azaltmaya yardımcı olabilir.
Kadın bedeninde kronik enflamasyonun en büyük kaynağı vajinal akıntıdır.
Tetkikler hekimin kanaatinden üstün değildir
Tetkikler hekimin kanaatinden üstün değildir
Hastane Stresinden Uzaklık
✓ 
Özel Etkileşim
✓ 
Süre Sınırlamasız Muayene
✓ 
Mahremiyet – Gizlilik
✓ 
Hijyenik Ortam
✓ 
Teknoloji Kullanımı
✓ 
Konfor – Ferah Ortam
✓ 

Online Randevu

✓ 
3. Şahıslarla Temassızlık
✓ 
Güven – Nezaket – Zarafet
✓ 
Etik
✓ 
Tecrübe
✓ 
Profesyonel Destek
✓ 
Hasta Memnuniyeti & Sağlığı
✓ 
Fethiye’den 45′ uzaklıkta
✓ 
Dalaman’dan 10′ Uzaklıkta
✓ 
Köyceğizden 15′ Uzaklıkta
✓ 
Marmaris’den 40′ Uzaklıkta
✓ 
Muğla’dan 45′ Uzaklıkta
✓ 
Para değil

Mal mülk değil

En iyi eğitim , öğretmen değil !

Çocuğunuza bırakılacak en büyük miras şudur:

Sağlıklı

10 numara
☆☆☆☆☆ 
olacak şekilde “gebelik öncesi hazırlık + gebelik takibi + doğumunu” sağlayarak maksimum potansiyel IQ & EQ ya FETUSUN ulaştırılmasıdır.

Yani fetusu hayata 5/0 önde başlatmaktır. 

Eğer bunu sağlarsanız; sağlamak 15 – 30 bin USD civarı para harcamaktan geçer. O zeki, ahlaklı, yetenekli çocuk başarı sarmalında zirveye hemen çıkar, müthiş gelir elde eder; emekli olduğunuzda size ev araba aldığı gibi, dünyayı gezmenizde size tatil hediyeleri ayarlar. Eğer bunu yapmak yerine, 15 – 30 bin USD’ye ev, araba alabilirsiniz ama, çocugunuz sizin ölmenizi, mirasın kendisine kalmasını bekler, sonrada onu tüketerek yer yada üzerinizdeki evi ipotek göstererek iş kurar , batırır yada sürekli sizden para ister, sizde sürekli kaçar , bahane uydurursunuz…

Çıkar çatışmalarıyla berbat olmuş hayat yaşamamak için süper kaliteli bebekler doğurun.

Rahimde mikrop kaparak bitik, pert olmuş, erken doğmuş, kansızlığa, kötü rahim şartlarına ( urlu, vajinal akıntılı, kistli, varisli ) yani haşat rahimlerden eksik – vasat doğan bebeklerinizle, büyüdüklerinde “çıkar çatışmasına” girmemesi; doğmadan önce, gebelik süreci & doğumuna maddi kaynak harcanmasından geçer.
AGAÇ YAŞ İKEN, İNSAN RAHİMDE İKEN EĞİLİR.

Bebek;

Zeki doğarsa ahlaklı olur.
Zeki + ahlaklı olursa zengin olur. 
Zeki + ahlaklı + zengin olursa sana ev araba almayı bırak toplumun tamamı müreffeh olur, zenginleşir.

İnsana yani kendi kanına – canına yatırım yapmalısın yada çıkar çatışmalarıyla bomboş hayat yaşamak durumunda kalırsın.
Sana göre yatırım nedir?
Muğla Kadın Doğum Doktor Dalaman Köyceğiz Ortaca Kürtaj

Kadın

ın,
Sonraki Nesil
lerinin (

Fetus

,

Bebek

,
Çocuk
,
Torun
) Sağlıklarını
Mutlu Huzurlu
Devam Edebilmesinin Yegane yolu,
jinekolojik Organ
ların

Uterus

,

Yumurtalık

,

Tuba Uterina Tüpler

,

Rahim Ağzı

,

Vajina

,

Vulva

gibi
organ
ların
Topyekün Sağlık
Şekil
de
Nesilden Nesile Aktarılma
sından
Geçmek
tedir.
İhmal
Edilen Her

Kadın Hastalığı

,
Zaman
İçerisinde
Çeşit Çeşit
Hastalıkların;
Romatolojik
,
Nörolojik
,
Psikiyatrik
,
Onkolojik
Hatta
Odontojenik
Problem
lerin
Gelişim
i İçin
Tetik
(
Tetiklemek
) Olabilir.
Sebep
,
Müsebbip
Olanın;

Kadınsal Şikayet

ler Olduğu,
Gizliden Gizliye
İşlediği Yani
Kök
enin Jinekolojik Hastalık Olduğu
Akıl
ınıza Bile Gelmeyebilir.
Tahlil
lere
%100 İnanmak
Size
Ciddi
Vakit
Para
Yaşam Süresi
Kaybettirebilir.
Basit Yöntem
+
Kolaya Kaçmak
Olan Sayfalar Dolusu
Tetkik Sonuçları
na Sakın Aldanmayın,
Tetikler Normal Çıktı
; Sağlıklıyım Diye
Körü Körüne Bel Bağlama
yın. Hekim Dışında
Hiç Bir Şey
e
%100 Güven
meyin. Özellikle Jinekolojik Hastalıkları; Kan – İdrar Tetkikleri
Başarılı
, Oranda
Tespit
Edememektedir.
Kronikleşmiş
İlgi
siz Gibi Gözüken Hastalıkların
Kök Sebep
lerinin Jinekolojik Olması Size,
Çevre
nize
Alaka
sız, Saçma Bile Gelebilir.
Dikkat
Ediniz! Jinekolojik Hastalığı Bekleterek;
Kendi Kendine
,
Zaman Tanımak
la
Vakit Geçirmek
le
İyileşme
si
Mümkün
Değildir.
Dişi
Bireyler, jinekolojik Şikayetlere;
Semptom
lara Hızlı
Adaptasyon
Evrim
i Sergilediğinden, Bunda
Toplumsal Kanıt Kuramı
da Etkin Olup

Kadınlara Özgü Hastalık

Hızlı İvmeyle

Kronik

Olabilmektedir.

Adaptasyon + Kronikleşme

İnsan Psikolojisi
yle Birleşince
Kadınsal Şikayetleri Normalleştirme
Kaçınılmaz Olmaktadır. Bu
Baş Edilmesi Zor
Psikoloji
ye Giren
Kadınlar
Jinekolojik Hastalıkların Sebep Olduğu
Komplikasyon
ları , Hastalıkları Taşıyabildiği
Ömür
e Kadar Kendine , Ailesine Yük Edebilmektedir (Bu Birliktelik; Adaptasyon + Kronikleşme Hastalık İçin Bulunmaz Nimettir). Sizi,
Ailenizi
, Gelecek Nesilleri Bu
Patolojik
Birliktelik
Kıskaç
lanmasından;
Hastalıklara Hamal
Durumundan Koruyacak
Tek Güç

Tecrübeli Jinekolog

İle
Yaşam Boyu
nca Sürecek
İş Birliği
Yapmaktır.

Hayat Boyu
nca Sabit Değişmez

jinekolog

Doktorunuz Olmalıdır. Böylece Tüm Kadınsal
Sağlık Bilgileri
niz Tek Elde ,
“Tek Beyinde”
Toplanacağından Size

Erken Tanı

,

Etkin Tedavi

ler Olarak Geri Dönecektir. Sabit Değişmez Muğla Jinekolog Doktor Edinmek Başta Jinekolojik Olmak Üzere
Topyekün
Hayat Kalitesi
ni Yükseltir. Kadın
Hastane
de Hangi Jinekolog Doktor Bulunuyorsa, Rastgele
Randevu
Alma
Hatası
ndan Vakit Kaybetmeden Uzaklaşmalıdır, Bu
Ucuz
cu Yaklaşım
Canınızı Sıkan
Hastalık
,
Düşkünlük
Olarak
Bela
Olmadan; Hastahanede Hangi Doktor Varsa Ona Gitme
Öğretilmiş Dürtü
sünden
Acil
iyet İle Sıyrılıp; Kendinize Sabit
Kadın Doğum
jinekolog
Doktor
Bulmanız – Edinmeniz Gerekmektedir. Ayrıca

Sabit Değişmez

jinekolog Doktor

, Günün
Önemli
Anında
Ara
yabileceğiniz,
Korku
Olmadan
Soru
Sorabileceğiniz
Utanma
Yaşam
adan
Tartışma
,
Fikir Alış Verişi
Yapabileceğiniz Muğla

Jinekolog Hekim

Mesut Bayraktar Her Daim
Bir Telefon Kadar Uzakta
Olacaktır.
Kadın Rahatsızlığı
nıza
Şifa
Çare
Deva
Bulamıyorsanız,
Esas Sebep
; Aksi
İspat
Edilene Kadar jinekolojik Olabileceğini
Hiç Ama Hiç
Unutma
yınız.
Sağlık
Değerli
dir,
Önemse
yin
Kadınsal Sorun
larınızı
Göz Ardı Etmek
Büyük Hata
dır; Masrafsız Görünen
Normalleştirmek Tuzaklanması
na Kapılmayınız.

Doğru Teşhis

Gerçek Tedavi

Sunan

Muğla En İyi Kadın Doğum Doktor

Jinekologlar Arasında Olan

Kadın Doğum Jinekolog

Mesut Bayraktar

Özel Muayenehane De
Kadirşinas
Hastalarını Bekler;
Klinik
İçerisinde
Ultrason
Kolposkopi İncelemesi
Sıvı Bazlı Servikal Smear
Yapılmaktadır.
Muayene Olmak
İyi
Başlangıçtır.
Bugün

Tedavi Olmak

İçin
Adım At
ın. Ömür Boyu Devam Edecek
Hekim Hasta Bağı
Geliştirmek
amacıyla

WhatsApp Online Randevu: 05467740159

Vasıta
sıyla
İletişim
e Geçerek

Jinekoloji

Bilim
Dalına
Kendini Adamış
Meslek Ustası
Olan jinekolog
Operatör
Dr. Mesut Bayraktar’a Muayene Olarak
Tanış
abilirsiniz.

Özel
Muayenehane

Otele En Yakın Kadın Doğum Doktor

Konum
undadır.

Doktorun Tedavi Yetenekleri;

______spintax_metin_____buraya_gelecek_______

Kürtaj (6 Hafta Gizli Gebelik Çocuk Aldırma)

Detaylı Ultrason

Servikal Polip

Kistektomi

İltihap

Mantar Tedavisi

Üretrit

Menopoz Döneminde Gençleşme

Orgazm Aşısı

Sistosel

Stress Üriner İnkontinans

Vajinal KokuluYoğun Kıvamlı Akıntı

Diz Ağrısı

Aksesuar Meme – Vulva

Başta Olmak Üzere Olup; Tüm

Kadınsal Sıkıntı

Durumlarınızı Çözmek Beni Mutlu Edecektir.

Sorunlarınızda
Tedaviye Giden Yol
u 1 (Bir)
muayene
Başlat
ır.
Kadın sağlığını koruma
,
hastalıkları iyileştirme
misyon
una Sahibim ;
Rahatlık güvenlik önceliğimdir
.
Hastayla bireysel ilgilenmek
,
hastaya uygun tedavi
plan
ları sunarım. Muğla ‘da bulunan
modern özel muayenehane
m
konforlu ortam
sunar.
Ortaca
Göcek
Dalyan
Dalaman
Köyceğiz
Muğla

Muğla Kadın Doğum Özel Muayenehane

Jinekolog Doktor Mesut Bayraktar

* 
Genital Hijyen
sizlik
Genetik Hijyen
i Bozar. 2023 * Herkes Hasta Olur; Herkes
En İyi Hekim
İster. 2022 *
Kadın Hasta İse Evde Huzur Yoktur.
2020 *
Jinekolojik Hastalık Başka Hastalığı Tetiklemiş İse Buna Yüksek Riskli Jinekolojik Hastalık Denir.
2020 *
Kadın Hastalığını Kabul Etmiyorsa Evde Dirlik Yoktur.
*
Gebelikte Tasarruf(Kısıntı) Olmaz. Gebelikte Mal - Mülk Feda Edilir.
*
Kadın Hasta İse Kök Sebep Aksi İspat Edilene Kadar Jinekolojiktir.
*
Gebelik Fizyolojik Dönem DEĞİLDİR. Gebelik Hastalık – Ölüm Riski Barındıran Olağanüstü Dönemdir. Tecrübeli , Öngörüsü Açık Hekime Teslimiyet Gerektirir.
2018 *
Gebelik Hastalıkları, İhmal Edilmiş Jinekolojik Hastalıkların Komplikasyonudur.
*
Gebelik Hastalıkları; Tanısı Konulmamış Jinekolojik Hastalıklardır.
MB, 2016) *
Gebelikte Kazanılacak 1 Puan IQ, Bebeğinizi Başarı Sarmalında Üstlere Taşır.
*
Enfeksiyonla Gezmeyi ''Sorun Görmeyen'' Gebeyi En Mükemmel Sağlık Sistemi Bile Koruyamaz.
* Rahim; Dayanan - Sabreden - Kolaylık Gösteren - Halden Anlayan Organ Değildir.
* Sıfır Vajinal Akıntı Sağlıktır.
Mesut Bayraktar, 2016
 • Rudolf Virchow (ouis Pasteur, Robert Koch savundukları;hastalıkların mikrop teorisine inanmıyordu. Hastalıkların, dış patojenlerden değil, hücrelerin içindeki anormal faaliyetlerden kaynaklandığını öne sürdü). Aynı zamanda Max Gerson’da hastalık gelişmeden önce metabolik bozulmanın başladığını kitabında yazmıştır.
 • Mesut Bayraktar ekolleri birleştirerek modifiye ederek meslek icrasında bulunmaktadır. Rudolf Virchow‘unda haklı olduğunu vurgulamaktadır.
Vajinal kötü koku; afrodizyak feromonların partnerdeki etkisini yok eder. Vajina En Hızlı Kontrol Dışına Çıkarak Hastalık Üreten Organdır. Vajina Hastalıkların Anasıdır.
Sağlıklı vajina kokusuzdur.
Vajina kemik - kıkırdak içermeyen, korunmasız uzuvdur. hasar - yırtılma, bollaşma durunda sinir hasarı, bunun uzun vadeli etkileri kaçınılmazdır, kadın konforunu yok etmektedir. Vajina ihmale gelmez, hastalıkların tetiğini çekmektedir.
Vajina kemik – kıkırdak içermeyen, korunmasız uzuvdur. hasar – yırtılma, bollaşma durunda sinir hasarı, bunun uzun vadeli etkileri kaçınılmazdır, kadın konforunu yok etmektedir. Vajina ihmale gelmez, hastalıkların tetiğini çekmektedir.
Vajinal kötü koku, kişinin cinsel çekiciliğini, partner üzerindeki etkisini olumsuz yönde etkileyebilir. Vajinal kötü koku genellikle bakteriyel enfeksiyonlar, hormonal değişiklikler veya hijyen eksikliği gibi faktörlerden kaynaklanır. Bu durum, sağlıklı vajinal floranın dengesinin bozulduğunu gösterebilir. Kötü koku, cinsel ilişki sırasında veya günlük aktivitelerde rahatsızlık verici olabilir, partnerler arasında iletişim sorunlarına yol açabilir.
Vajinal kötü koku; afrodizyak feromonların partnerdeki etkisini yok eder
Genital bölgelerdeki enfeksiyonların yüzde çıkması durumu gerçek olsaydı, toplumda büyük etki yaratacaktır. İnsanlar, yüzlerine ped takarak dolaşmazlar, çünkü yüzdeki enfeksiyonlar daha kolay fark edilebilir, sosyal açıdan daha belirgin olabilir. Ancak, genital bölgelerdeki enfeksiyonlar genellikle gizli kalmakta, dışarıdan görünmez. 

Genital enfeksiyonlar, birçok kadının yaşadığı sorundur, ancak genellikle utanç veya tabular nedeniyle sessizce çekilir. Bilinçsizlik, eksik bilgiye bağlı enfeksiyonların yayılmasına, tedavi edilmemesine yol açabilir.

Resim, toplumda genital enfeksiyonların ciddiyetini, etkisini vurgulamayı amaçlamaktadır. Genital enfeksiyonlar, cinsel sağlık, genel sağlık üzerinde olumsuz etkilere sahip olabilir. Enfeksiyonlar hakkında bilinçlendirme yapmak, erken teşhis, tedavide önemlidir. Ayrıca, toplumda utanma veya tabularla ilgili konuların giderilmesi, açık iletişim ortamının oluşturulması da önemlidir.

Genital enfeksiyonlarla ilgili olarak, bireylerin kendilerini bilinçli şekilde izlemeleri, risk faktörlerini, enfeksiyon belirtilerini tanımaları önemlidir. Erken teşhis & tedavi sağlanabilir, enfeksiyonların yayılması önlenir, sağlıklı bir yaşam sürdürme şansı artar.

Bu düşünceyle, genital enfeksiyonların ciddiyetini, etkisini geniş perspektiften ele almış olmayı umuyorum. Herkesin cinsel sağlık konularında bilinçli olması, kendine özen göstermesi, bireysel, toplumsal sağlığımızı korumak için önemlidir.
Genital bölgelerdeki enfeksiyon bir etki ile yüzde çıksaydı, hiç kimse yüzüne hijyenik ped koyup gezmedi
Jinekolojik hastalığınız (rahim iltihabı, vajinal akıntı, servisit, ... ) çevrenizi rahatsız edebilir, size karşı olumsuz tutuma neden olabilir.
Jinekolojik hastalığınız (rahim iltihabı, vajinal akıntı, servisit, … ) çevrenizi rahatsız edebilir, size karşı olumsuz tutuma neden olabilir.
Cinsel ilişki kokusuzdur. Vajinal kötü koku; afrodizyak feromonların partnerdeki etkisini yok eder. Erkeklerde, alt beyin, limbik sistem kötü vajinal kokuyu unutmuyor.
Cinsel ilişki kokusuzdur. Vajinal kötü koku; afrodizyak feromonların partnerdeki etkisini yok eder. Erkeklerde, alt beyin kötü vajinal kokuyu unutmuyor.
Bu dünyada vajina nedeniyle hiç hasta olan kadın yok ama hastaneler kadınlar tarafından doldurulmuş durumdadır.

Vajinanın mahremiyeti, toplumda cinsel organların gizlenmesine yönelik tabuların olduğu bir gerçektir. Bu durum, kadınların vajinal sağlık konularında çekingenlik yaşamasına, ihmal etmelerine neden olabilir. Ancak, sağlık konularında bilinçlenmek ve kendini bilgilendirmek önemlidir.

Jinekolog hekimin desteğini, yönlendirmesini sağlamak, vajinal sağlığı koruma, tedavi süreçlerini kolaylaştırabilir. Jinekolog hekim, uzmanlığı, deneyimiyle vajinal sağlık konularında doğru teşhis & tedavi yöntemlerini sunabilir. Düzenli olarak jinekolojik kontroller yapmak, potansiyel sorunları erken dönemde tespit etmek sağlığı korumak açısından önemlidir.

Vajinal akıntının kompleks nedenlerden kaynaklandığı doğrudur. Birçok faktör, hormonal değişiklikler, enfeksiyonlar, stres, hijyen alışkanlıkları vb. vajinal akıntıyı etkileyebilir. Her bireyin vajinal sağlık deneyimi farklı olabilir, bazıları basit çözümler arayabilir. Ancak, önemli olan, herhangi şüphe veya rahatsızlık durumunda jinekolog uzman doktora başvurmak; doğru teşhis - tedaviyi almak.

Unutmayalım ki, vajinal sağlık her kadının hakkıdır, sağlıklı yaşam için önemlidir. Kendini bilgilendirmek, doğru kaynaklardan bilgi edinmek, jinekolojik sağlık konularında profesyonel yardım almak sağlığımızı korumak için önemli adımlardır.
Bu dünyada vajina nedeniyle hiç hasta olan kadın yok ama hastaneler kadınlar tarafından doldurulmuş durumdadır.
Vajina En Hızlı Kontrol Dışına Çıkarak Hastalık Üreten Organdır.Vajina Hastalıkların Anasıdır.
Vajina En Hızlı Kontrol Dışına Çıkarak Hastalık Üreten Organdır.Vajina Hastalıkların Anasıdır.
Vajinal akıntı - vajinal balgam hastalıkların anasıdır. Her türlü hastalığa neden olabilmektedir. Bir kadın hasta ise kök sebep aksi ispat edilene kadar jinekolojiktir. Vajinal hastalıklar kadın tarafından rahatlıkla sabredilip, hızlı bir şekilde kronikleştirilebilmektedir. Çocukluğu, ergenliği, gençliği , erişkinliği boyunca vajinal akıntıyla yaşamış kadına sıfır vajinal akıntının olması gereken normal durum olduğunu anlatmak, tedaviye almak, tedaviye başlatmak çok zordur. kadınlar vajinalarına sağlık harcaması yapmaktan nefret ediyorlar ama hep buradan hasta olup, başka yerlerde sebep aramaktadırlar.
İkna edilemez, asla iyileştirilemez karakter yapısı. Lütfen böyle olmak zorunda değilsiniz. Kadınlar vajinalarına sağlık harcaması yapmaktan nefret ediyorlar ama hep buradan hasta olup, başka yerlerde sebep aramaktadırlar.
Östrojen Eroinden Tehlikelidir. Östrojenin endojen opioid sistemi desteklediği bilimsel olarak ispatlanmıştır. Östrojen, genç kadının cinsel market değeriyle birleştiğinde (voltran = östrojen sarhoşluğu oluştuğunda), kadınlar her türlü hastalığa sabredebilme ve dayanabilme mukavemetine kavuşmaktadırlar. Östrojen sarhoşluğu durumunda, vajinal akıntı, rahim iltihapları, servisitler, kistler, miyomlar, kanamalar gibi jinekolojik sorunların etkisini az hissetmekte ama hastalıklar kronikleşerek devam etmektedir.

Östrojenin endojen opioid sistemi desteklemesi - düzeyini artırması, kadın bedeninin kendini koruma mekanizmalarını harekete geçirdiği anlamına gelir. Östrojen yüksekliği, bağışıklık sistemini güçlendirir ve vücudu enfeksiyonlara, iltihaplara ve diğer hastalıklara karşı daha dirençli hale getirir. Kadınlar böylece, jinekolojik sorunlara karşı daha fazla dayanma gücüne sahip olabilirler. Fakat hastalıklara dayanabilmen, onlarla birlikte yaşaman gerektiği sonucunu çıkarmamalıdır.

Ancak jinekolojik sorunların tamamen göz ardı edilmesi doğru değildir. Jinekolojik hastalıkların erken teşhis ve tedavi gerektirebileceği unutulmamalıdır. Östrojenin etkisiyle kadınlar kendilerini daha iyi hissedebilirler, mevcut jinekolojik hastalıklarını basit, önemsiz, her kadında olabilen normal kadınsal durum olarak dahi görebilir ancak sağlık kontrollerini ihmal etmemeli ve jinekolojik uzman görüşüne başvurmalıdırlar.

Resim, östrojenin kadın vücudu üzerindeki etkilerini ve etkilerin jinekolojik sorunlara olan etkisini vurgulamaktadır. Östrojenin vücudun doğal koruma mekanizmalarını destekleyebileceği ve bazı durumlarda jinekolojik sorunların semptomlarını hafifletebileceği, gizleyebileceği, kronikleşmesine sebep olabileceği anlaşılmalıdır. Ancak, her zaman jinekolojik sağlık konularında profesyonel bir sağlık uzmanından yardım almak önemlidir.
Östrojen Eroinden Tehlikelidir. Östrojenin endojen opioid sistemi desteklediği bilimsel olarak ispatlanmıştır. Östrojen yüksekliği ile genç kadının cinsel market değeri birleştiğinde (voltran = östrojen sarhoşluğu oluştuğunda) kadınlar her türlü hastalığa sabredebilme + dayanabilme mukavemetine kavuşmaktadırlar. Böylece kadınlar vajinal akıntı, rahim iltihapları, servisitler, kistler, miyomlar, kanamalar vız gelip tırıs gidebilmektedir.
Östrojen Eroinden Tehlikelidir. Östrojenin endojen opioid sistemi desteklediği bilimsel olarak ispatlanmıştır. Östrojen, genç kadının cinsel market değeriyle birleştiğinde (voltran = östrojen sarhoşluğu oluştuğunda), kadınlar her türlü hastalığa sabredebilme, dayanabilme mukavemetine kavuşmaktadırlar. Östrojen sarhoşluğu durumunda, vajinal akıntı, rahim iltihapları, servisitler, kistler, miyomlar, kanamalar gibi jinekolojik sorunların etkisini az hissetmekte ama hastalıklar kronikleşerek devam etmektedir.

Östrojenin endojen opioid sistemi desteklemesi - düzeyini artırması, kadın bedeninin kendini koruma mekanizmalarını harekete geçirdiği anlamına gelir. Östrojen yüksekliği, bağışıklık sistemini güçlendirir, vücudu enfeksiyonlara, iltihaplara, diğer hastalıklara karşı daha dirençli hale getirir. Kadınlar jinekolojik sorunlara karşı aşırı dayanma gücüne sahip olabilirler. Fakat hastalıklara dayanabilmen, onlarla birlikte yaşaman gerektiği sonucunu çıkarmamalıdır.

Jinekolojik sorunların tamamen göz ardı edilmesi doğru değildir. Jinekolojik hastalıkların erken teşhis tedavi gerektirebileceği unutulmamalıdır. Östrojenin etkisiyle kadınlar kendilerini daha iyi hissedebilirler, mevcut jinekolojik hastalıklarını basit, önemsiz, her kadında olabilen normal kadınsal durum olarak dahi görebilir ancak sağlık kontrollerini ihmal etmemeli, jinekolojik uzman doktor görüşüne başvurmalıdırlar.

Resim, östrojenin kadın vücudu üzerindeki etkilerini, etkilerin jinekolojik sorunlara olan etkisini vurgulamaktadır. Östrojenin vücudun doğal koruma mekanizmalarını destekleyebileceği, bazı durumlarda jinekolojik sorunların semptomlarını hafifletebileceği, gizleyebileceği, kronikleşmesine sebep olabileceği anlaşılmalıdır. Ancak, her zaman jinekolojik sağlık konularında profesyonel jinekolog doktor uzmanından yardım almak önemlidir.

Östrojen sarhoşluğu etkisinde çocukluğunu, ergenliğini, gençliğini, erişkinliğini jinekolojik hastalıklarını(özellikle vajinal akıntı) ile geçirmiş kadınlar gebelik , menopoz döneminde çok hasta olmaktadırlar.
Kadınları östrojen sarhoşluğundan koruyacak tek şey tecrübeli sabit – değişmez jinekolog doktordur.
Genital bölgelerdeki enfeksiyonların yüzde çıkması durumu gerçek olsaydı, toplumda büyük etki yaratacaktır. İnsanlar, yüzlerine ped takarak dolaşmazlar, çünkü yüzdeki enfeksiyonlar daha kolay fark edilebilir, sosyal açıdan daha belirgin olabilir. Ancak, genital bölgelerdeki enfeksiyonlar genellikle gizli kalmakta, dışarıdan görünmez. 

Genital enfeksiyonlar, birçok kadının yaşadığı sorundur, ancak genellikle utanç veya tabular nedeniyle sessizce çekilir. Bilinçsizlik, eksik bilgiye bağlı enfeksiyonların yayılmasına, tedavi edilmemesine yol açabilir.

Resim, toplumda genital enfeksiyonların ciddiyetini, etkisini vurgulamayı amaçlamaktadır. Genital enfeksiyonlar, cinsel sağlık, genel sağlık üzerinde olumsuz etkilere sahip olabilir. Enfeksiyonlar hakkında bilinçlendirme yapmak, erken teşhis, tedavide önemlidir. Ayrıca, toplumda utanma veya tabularla ilgili konuların giderilmesi, açık iletişim ortamının oluşturulması da önemlidir.

Genital enfeksiyonlarla ilgili olarak, bireylerin kendilerini bilinçli şekilde izlemeleri, risk faktörlerini, enfeksiyon belirtilerini tanımaları önemlidir. Erken teşhis & tedavi sağlanabilir, enfeksiyonların yayılması önlenir, sağlıklı bir yaşam sürdürme şansı artar.

Bu düşünceyle, genital enfeksiyonların ciddiyetini, etkisini geniş perspektiften ele almış olmayı umuyorum. Herkesin cinsel sağlık konularında bilinçli olması, kendine özen göstermesi, bireysel, toplumsal sağlığımızı korumak için önemlidir.
Genital enfeksiyonlar, birçok kadının yaşadığı bir sorundur, ancak genellikle utanç veya tabular nedeniyle sessizce çekilir. Bu durum, bilinçsizlik ve eksik bilgiye bağlı olarak enfeksiyonların yayılmasına ve tedavi edilmemesine yol açabilir.

Bu düşünce, toplumda genital enfeksiyonların ciddiyetini ve etkisini vurgulamayı amaçlamaktadır. Genital enfeksiyonlar, cinsel sağlık ve genel sağlık üzerinde olumsuz etkilere sahip olabilir. Bu nedenle, bu tür enfeksiyonlar hakkında bilinçlendirme yapmak, erken teşhis ve tedavi için önemlidir. Ayrıca, toplumda utanma veya tabularla ilgili konuların giderilmesi ve açık bir iletişim ortamının oluşturulması da önemlidir.

Genital enfeksiyonlarla ilgili olarak, bireylerin kendilerini bilinçli bir şekilde izlemeleri, risk faktörlerini ve enfeksiyon belirtilerini tanımaları önemlidir. Bu sayede, erken teşhis ve tedavi sağlanabilir, enfeksiyonların yayılması önlenir ve sağlıklı bir yaşam sürdürme şansı artar.

Bu düşünceyle, genital enfeksiyonların ciddiyetini ve etkisini daha geniş bir perspektiften ele almış olmayı umuyorum. Herkesin cinsel sağlık konularında bilinçli olması ve kendine özen göstermesi, bireysel ve toplumsal sağlığımızı korumak için önemlidir.
Genital bölgelerdeki enfeksiyon bir etki ile yüzde çıksaydı, hiç kimse yüzüne hijyenik ped koyup gezmedi
Östrojen sarhoşluğu, cinsel market değeri ile kadının kendini koruma gücü birleşince , kadın büyük güce sahip olduğunu anlıyor. Kadınlar kendi bedenlerine daha az dikkat etmekte, sağlıklarını korumak için gereken adımları daha az atmaktadırlar.

Östrojen sarhoşluğu + cinsel market değeri sürecin parçasıdır. Kadınlar için gerçek güvence, kendilerini koruyacak tecrübeli jinekolog hekimle çalışmaktır. Jinekolog hekim, kadının jinekolojik sağlığını takip etmek, sorunları teşhis etmek, tedavi etmek için gerekli uzmanlığa sahiptir.

Tecrübeli jinekolog hekim, kadının sağlık durumunu değerlendirecek, düzenli kontroller yapacak, gerekli tedavi yöntemlerini önerecektir. Kadının jinekolojik sağlığını koruması için ona rehberlik edecek, gerektiğinde müdahalede bulunacaktır.

Özetlemek gerekirse, östrojen sarhoşluğu + cinsel market değeri kadınların güçlü olduğunu gösteren faktörlerdir. Ancak, gerçek güvence , koruma için jinekolog hekimin sağlayacağı uzmanlık, deneyimden yararlanmak önemlidir. Tek ihtiyacınız olan, sizi kendinizden koruyacak, sağlığınızı önemseyen jinekolog hekimdir.
Evet!, Gücünün Farkındayım !, Seni Kendinden Koruyacak Tecrübeli Jinekolog Hekim, Tek İhtiyacın Olandır
Östrojen sarhoşluğunun verdiği güç ile önemsenmemiş kronik rahim iltihabının sekeli; keman yayı şeklinde karaciğer ile batın duvarı arasındaki bantlar; Kronik Fitz-Hugh-Curtis Sendromu
Östrojen sarhoşluğunun verdiği güç ile önemsenmemiş kronik rahim iltihabının sekeli; keman yayı şeklinde karaciğer ile batın duvarı arasındaki bantlar; Kronik Fitz-Hugh-Curtis Sendromu 3
Tuboovaryan apse, genital sistemdeki enfeksiyonlardan (rahim iltihapları, servisit, vajinal akıntı) kaynaklanan ciddi sağlık sorunudur. Bu durumda, pelvik inflamatuar hastalık (PID) adı verilen enfeksiyon, rahim - yumurtalıkları etkilemiş; tuboovaryan apse oluşmuştur. Genital sistemdeki enfeksiyonlar, ihmal edildiği takdirde ciddi sonuçlara yol açabilir.

Östrojen sarhoşluğu + cinsel market değeri birleştiğinde , jinekolojik hastalıklarını basit, önemsiz gören kadınlarda daha çok görülen durumlardır. Kötü jinekolojik durumun aşırı ihmal edilmesi, jinekolojik sistemin sağlığını olumsuz etkileyebilir.
PID nedeniyle tuboovarian apse oluşmuş genital sistem , rahim – yumurtalıklar pert halde, östrojen sarhoşluğuna bağlı aşırı ihmal edilmiş jinekolojik sistem 4
Kadın hastalıklarıyla ilgili olarak, doğru teşhis tedavi, birçok durumun acillik olmadan kontrol altına alınabileceği bilinmektedir. Ancak, çok nadir kadın hastalıkları, erken dönemde belirti vermez veya hafif semptomlarla başlar. Hastalığın ilerlemesi, daha ciddi soruna dönüşmesi riski artabilir. Çünkü kadınlar az - hafif tüm semptomlarla yaşamaya, sabretmeye kodlanmış durumdadırlar.

Kadın hastalıklarının çoğu, erken teşhis - tedaviyle daha iyi sonuçlar elde edilebilecek durumlardır. Örneğin, rahim kanseri veya meme kanseri, ektopik gebelik, tuboovariyan abse, ... gibi hastalıkların erken evrede tespit edilmesi, tedavi şansını artırabilir, prognozu olumlu yönde etkileyebilir.

Ancak, çok az kadın hastalıkları, belirtiler görünene kadar fark edilmeyebilir veya çok sayıda kadınlar belirtileri ihmal edebilir. Hastalık ilerleyebilir, kronikleşebilir. Örneğin, endometriozis gibi kronik pelvik ağrıya neden olan durum, belirtileri tanınmadığında veya yanlış şekilde değerlendirildiğinde ilerleyebilir, daha fazla komplikasyona yol açabilir.

Kadın hastalıklarında erken teşhis, tedavinin önemi vurgulanmalıdır. Rutin jinekolojik kontroller, düzenli olarak yapılan smear testleri, mamografi, ultrasonografi, jinekolojik muayene gibi tarama testleri, doktorunuzla düzenli iletişim kurmanız, potansiyel sorunları erken dönemde tespit etmenize yardımcı olabilir.

Kadınların kendi sağlıklarını takip etmeleri, vücutlarının değişikliklerini fark etmeleri, herhangi şüphe durumunda uzman jinekolog doktora başvurmaları önemlidir. Hastalıkların kontrolden çıkmadan önce tespit edilmesi, daha etkili tedavi , daha olumlu prognoz sağlayabilir.

Sonuç olarak, kadın hastalıklarının çoğu erken teşhis, tedaviyle kontrol altına alınabilir. Kadınların kendi sağlıklarını önemsemeleri, düzenli kontroller yapmaları, herhangi sorun olduğunda profesyonel yardım almaları önemlidir. Unutmayalım ki, kendi sağlığımızı kontrol altında tutmak, daha sağlıklı, kaliteli yaşam sürmemizi sağlar.
Kadın hastalıklarının neredeyse tamamı acil değildir. Bunlar kronikleştirilmiş, kontrolden çıkmış kronik kadın hastalıklarının kendini göstermesidir.
Kadın hastalıklarıyla ilgili olarak, doğru teşhis, tedavi birçok durumun acillik olmadan kontrol altına alınabileceği bilinmektedir. Ancak, çok nadir kadın hastalıkları, erken dönemde belirti vermez veya hafif semptomlarla başlar. Bu durumda, hastalığın ilerlemesi, daha ciddi soruna dönüşme riski artabilir. Çünkü kadınlar az - hafif tüm semptomlarla yaşamaya, sabretmeye kodlanmış durumdadırlar.

Kadın hastalıklarının çoğu, erken teşhis ve tedaviyle daha iyi sonuçlar elde edilebilecek durumlardır. Örneğin, rahim kanseri veya meme kanseri, ektopik gebelik, tuboovariyan abse, ... gibi hastalıkların erken evrede tespit edilmesi, tedavi şansını artırabilir ve prognozu olumlu yönde etkileyebilir.

Ancak, çok az kadın hastalıkları, belirtiler görünene kadar fark edilmeyebilir veya çok sayıda kadınlar belirtileri ihmal edebilir. Hastalık ilerleyebilir ve kronikleşebilir. Örneğin, endometriozis, myomatozis uteri, rahim iltihabı gibi kronik pelvik ağrıya neden olan , belirtileri tanınmadığında veya yanlış şekilde değerlendirildiğinde ilerleyebilir, daha fazla komplikasyona yol açabilir.

Kadın hastalıklarında erken teşhis - tedavinin önemi vurgulanmalıdır. Rutin jinekolojik kontroller, düzenli olarak yapılan smear testleri, mamografi, ultrasonografi, jinekolojik muayene gibi tarama testleri, doktorunuzla düzenli iletişim kurmanız, potansiyel sorunları erken dönemde tespit etmenize yardımcı olabilir.

Kadınların kendi sağlıklarını takip etmeleri, vücutlarının değişikliklerini fark etmeleri, herhangi bir basit şüphe durumunda bir uzmana başvurmaları önemlidir. Hastalıkların kontrolden çıkmadan önce tespit edilmesi, etkili tedavi, daha olumlu prognoz sağlayabilir.

Sonuç olarak, kadın hastalıklarının çoğu erken teşhis - tedaviyle kontrol altına alınabilir. Kadınların kendi sağlıklarını önemsemeleri, düzenli kontroller yapmaları, herhangi sorun olduğunda profesyonel yardım almaları önemlidir. Unutmayalım ki, kendi sağlığımızı kontrol altında tutmak, daha sağlıklı, kaliteli bir yaşam sürmemizi sağlar.
Sağ over hiç gözükmüyor, sağ tüp ileri derecede bozulmuş Konglomera tüpler, aynı şekilde sol overin azıcık kısmı gözüküyor yine pert halde Konglomera sol tüpler, rahim yüzeyinde gözüken yapışıklıklar (bantlar), uterus yani rahim ödemli – şişmiş durumda, serviks ödemli. Kronik PID ye güzel örnektir 5
Sağ over hiç gözükmüyor, sağ tüp ileri derecede bozulmuş Konglomera tüpler, aynı şekilde sol over gözükmüyor pert halde Konglomera sol tüpler, rahim yüzeyinde gözüken yapışıklıklar (bantlar), uterus yani rahim ödemli - şişmiş durumda, serviks ödemli. Kronik PID(rahim iltihabı) ye güzel bir örnek . Günlük hijyenik ped kullanmak, vajinal akıntıyı önemsememek, idrar kaçırarak yaşamayı öğrenmek, umursamamak sizi ameliyat masasına yatırır. Östrojen sarhoşlu bittiğinde (menopoz!) tüm hastalıkların faturası önünüze konulur. Hasta; genital - üreme sisteminin bir kısmı kesilip alınması ile ciddi rahatladı fakat bu sürede bozduğu - kalıcı olmuş diğer hasarlar ne olacak?
Sağ over hiç gözükmüyor, sağ tüp ileri derecede bozulmuş Konglomera tüpler, aynı şekilde sol over gözükmüyor pert halde Konglomera sol tüpler, rahim yüzeyinde gözüken yapışıklıklar (bantlar), uterus yani rahim ödemli – şişmiş durumda, serviks ödemli. Kronik PID(rahim iltihabı) ye güzel örnek . Günlük hijyenik ped kullanmak, vajinal akıntıyı önemsememek, idrar kaçırarak yaşamayı öğrenmek, umursamamak sizi ameliyat masasına yatırır. Östrojen sarhoşlu bittiğinde (menopoz!) tüm hastalıkların faturası önünüze konulur. Hasta; genital – üreme sisteminin bir kısmı kesilip alınması ile ciddi rahatladı fakat bozduğu – kalıcı olmuş diğer hasarlar ne olacak?6
Vajinal kötü koku; afrodizyak feromonların partnerdeki etkisini yok eder. Vajina En Hızlı Kontrol Dışına Çıkarak Hastalık Üreten Organdır.Vajina Hastalıkların Anasıdır.
Sağlıklı vajina kokusuzdur.

Referanslar

 1. http://dx.doi.org/10.1016/S1090-5138(02)00099-5
 2. https://www.philips.com/c-dam/corporate/newscenter/global/standard/resources/healthcare/2017/global-beauty-index/NewsCentre-Philips-Global-Beauty-Index-2017.pdf
 3. https://emedicine.medscape.com/article/256448-overview
 4. https://www.pathologyoutlines.com/topic/ovarynontumorabscess.html
 5. https://brooksidepress.org/Products/OBGYN_101/MyDocuments4/Text/10Problems/PID.htm
 6. https://brooksidepress.org/Products/OBGYN_101/MyDocuments4/Text/10Problems/PID.htm
Web sitemdeki makalelerin büyük kısmının içeriklerinin telif hakkı Jinekolog Op. Dr. Mesut Bayraktar’a aittir. Makalelerin büyük kısmı hak sahipliğinin tescili amacıyla elektronik imzalı zaman damgalıdır. Sitemdeki makalelerin kopyalanarak veya özetlenerek izinsiz şekilde başka web sitelerinde yayınlanması halinde hukuki ve cezai işlem yapılacaktır. Kişisel Verilerin Korunması Kanununu Sınırlı Sorumluluk Beyanı Web sitemizin içeriği, ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. Web sitemizin içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Sitede kanun içeriğine aykırı ilan ve reklam yapma kastı bulunmamaktadır. Her Ne Amaçla Olursa Olsun, Mesut Bayraktar’ın Yazılı İzni Olmadan, Kişisel & Mesleki Fotograflarının; Kopyalanması, Ekran Görüntüsünün Alınması, Download Edilmesi, Fotografının Çekilmesi ,Saklanması, Yayınlanmasına, İyi – Faydalı, Kötü & Art Niyetli Amaçlar için Kullanılmasına İzin Vermiyorum. İzinsiz Tüm Kullanım, Paylaşım, Kopyalanma, Saklama Ve Benzeri Durumda Suç Duyurusunda Bulunulacak ve de ‘ Telif Hakkı ‘ Talep Edilecektir.
Gizlilik Tercihleri