REGL SIFIR AĞRILIDIR ! – DİSMENORE

Muğla Kadın Doğum Jinekolog

dİSMENORE – sANCILI rEGL

Dismenore Çok Yaygın Bir Durum…

Yaygın Olması, Normalleştirilmesine – Basite Alınmasına Neden Olmuş Durumdadır…

Kadınlar Sancılı Regl Olmasından Muzdarip…

JİNEKOLOJİK PROBLEMİ OLMAYAN BİR KADINDA, REGL, SIFIR AĞRILIDIR

AĞRI Bedenin Ürettiği Çok Güçlü, Çok Ciddi Bir UYARIDIR !

AĞRI = SORUN

AĞRI = PROBLEM

AĞRI = BENİM SORUNUMU BUL

AĞRI = SORUNUMU ÇÖZ Demektir.

Kadın Rahimi Sakinliği Seven Bir Organdır. Regl Esnasında Dahi Sakinliğini( Ağrısızlığını, İyilik Halini) Korur. Sakinliğini Yitiren, Problem İle Karşı karşıya Kalan Rahim, En Son Ağrı İle Kişi İle İletişim Kurar.

AĞRI = RAHİMİN YARDIM TALEBİDİR.( Aslında Çığlığıdır )

Yapısal Anomaliler Dışında Regl Döneminde Ağrı Üreten Kadın Genital Sisteminin Sorunu Derhal Çözülmelidir. Çünkü;

 • Sürekli Devam Eden Regl Sancısı,Rahimi Zaman İçerisinde, Milim Milim Bozmaktadır.
 • Sürekli Devam Eden Regl Sancısı, Gebelik Döneminde, Kadını, Yüksek Riskli Gebelik Durumuna İterek, Göz Ardı Edilmiş, Bir Duruma Sokabilir.
 • Başka Hastalıklar İçin, Zaman İçerisinde,Kümülatif Zemin Hazırlayabilir.

Regl Sancısı , Detaylı Bir Jinekolojik Muayene İle Kök Sebebi Bulunabileceği Gibi, Çok Detaylı Tahlil – Tetkik Sürecinede Gereksinim Duyabilir..

Basit & Kompleks Ağrı Kesicileri Almak, Sancı Durumunda , Hastane Acil Servislerine Gidip Semptomatik Tedaviler Almak Geçici İyilik Hali Sağlar. Uzun Dönemde Büyük Masraf Vede Başka Hastalıklara Zemin Sağlama Durumunu Güçlendirir.

Sancılı Regl ( Dismenore ); Kasık Ağrısı,Bel Ağrısı,Baş Ağrısı,İshal ,Bulantı Kısa Dönemli Şikayetlerdir.

DİSMENORE = Huzursuz Rahim

Uterusu Huzursuzlandıran Sebep ????

Sancılı Regl; Atfetmediğin, Konduramadığın Başka, Gizli Kalmış Jinekolojik Hastalık Olamaz mı?

Kök Sebep Başka, Gizli Kalmış , Tedavi İçin, Seninle, Ağrı Şeklinde İletişim Kurmaya Çalışan Jinekolojik Hastalık Olamaz mı?

Sizi Hasta Eden Durum İle İlgili İsnat Etmediğin Jinekolojik Hastalık Olamaz mı?
Kök Sebep , Göz Ardı Ettiğin Kadın Hastalığı Olamaz mı?

Biliyorum Jinekologa Gittin… Herşey Normal Dediler….

Hatta Tüm Tetkiklerin Sorunsuz Çıktı…

Bunu-Bunları Bir Kenara Bırakalım Artık Düşünmeyelim…

İyi Olmaya Giden Yol , 1 ( Bir ) Muayene İle Başlar.

Bu Başlangıcı Yapmak İsterseniz WhatsApp +90546 774 01 59 Üzerinden Online Randevu Talep Ediniz. Kliniğim Tamamen Hijyenik, Kesinlikle Gizliliğe Önem Veren Hususi Hekimlik Hizmeti Sunmaktadır. Zaman Sınırlaması Olmadan (60 – 180 Dakika) Bire Bir İlgilenme Kişiye Özel Tedaviler İle Yanınızdayız. Sağlınızı Gönül Rahatlığıyla Mesut Bayraktar’a Emanet Edebilirsiniz. Jinekolojik Problemlerinizden Derinlemesine Ve Kalıcı Kurtulmanız Hayat Kalitenizi Artırdığını Vurguluyorum. İyileşmeniz Beni Mutlu Edecektir.

Görmezden Geldiğin Hastalık; DiğerCiddi Hastalıkların Tetiğini Çeker. Hastalıklar Yıllara Bırakılarak Çözülmez. Muayenehanem Tamamen Hijyenik, Kesinlikle Mahremiyet Tabanlı Özel Jinekolog Hizmeti Sunmaktadır. Zaman Engeli Koymadan, Bire Bir İlgilenme, Kişiye Hususi Tedaviler İle Hizmetinizdeyim. Sağlınızı Gönül Rahatlığıyla Bize Emanet Edebilirsiniz. İyileşmeniz Bizi Mutlu Ediyor. Jinekolojik Problemlerinizden Derinlemesine Ve Kalıcı Kurtulmanız Yaşam Kalitenizi Yükseltir. Kadınların sağlıklı ve dolu dolu bir yaşam sürmeleri için, kadın sağlığını güçlendirme konusunda tutkuluyum. Hastamın endişelerini dikkatle dinlerim. Hekimlik sanat icrasının bütüncül olması gerektiğinin farkındayım. Bu farkındalık ile hastalarımın  fiziksel, bilişsel ve manevi sağlıklarını ele almaktayım. Hedefim, iyileşmek isteyen her hastayla, sağlıklarıyla ilgili rehabilitasyon hedeflerini seçmelerine ve önceliklendirmelerine izin verecek şekilde detaylı çalışmaktır. İyileşmek arzulayan  her kadın ile hayatta oldukları yerde buluşmak için elimden geleni yapıyorum. Bir kadın hastanın benimle olan etkileşiminde,  ilk kez ”anlaşıldıklarını hissettiklerini” açıklamaları ödüllendiricidir. Kadın üreme sağlığı & rehabilitasyonu çok yönlüdür. Üreme danışmanlığı yanında  hamilelik takipleri, menopoz ve ötesine kadar ; kadınların yaşamları süresince sağlıklarını yönlendirmelerine profesyonel olarak yardımcı olmak istiyorum. Kadınların yanlarında çalışan güçlü sağlık savunucularına ihtiyacı var ve kendimi (Jinekolog Mesut Bayraktar ) bir ortak olarak ve bu ihtiyaçların giderilmesinde muavin olarak görmekteyim. Birey ve ailesi, iş arkadaşları için; işe yarayan bir sağlık & bakım planı geliştirmek her hastada amacımdır. Uyum sağlayabilen ve esnek olabilen (kanıta dayalı & bireye özgü modifiye uygulamalar dahilinde) Hekimlik yeteneklerimi  gösterebileceğimi hissediyorum, bu tarzım kişinin ihtiyaçları için sıradışı şekilde işe yarıyor.
 • Kişiselleştirilmiş , Sadece Size Göre Tasarladığım Tedaviler
 • Hastalarıma En Az 60 Dakika Vakit Ayırmak
 • Kapsamlı İlgilenmek
 • Sevgi  Saygı  Kibarlık
 • Kadirşinaslık  Mürüvvetlik Tabanında Uzlaşma
 • Hastalık Sebeplerini Bir Dedektif Gibi Aramak
 • Tetikleyicileri Öncelikli Olarak Ortadan Kaldırmak Yapıma
 • Epistomolojik Algıma Uygun Olduğundan; Mevcut Gelişmeleri Kendi Bilimim & Algı Perspektifimde Sürdürüyorum.
Tecrübeli Jinekolog DoktorOlarak Mugla İlinde Çalışmaktayım. Tedavi Melaikelerim Arasında Ayrıntılı Ultrason Bulunmakla Beraber Miyom Polip Kist Gibi Hastalıkların Tedavisi ve Ameliyatı, Yumurtalıklarda Kist Tedavisini Özel Muayenehanemde Vermekteyim. Mahremiyet Önceliği Olan Hastalar İçin Muğla Kürtaj Ve Fethiye İstenmeyen Gebelik Yani Dalaman Evlilik Dışı Kurtaj Taleplerinizi Köyceğiz Güvenli Bebek Aldırma Şeklinde Yapılmasını İsteyebilirsiniz. Vajinal ltihap Yani Sürekli Tekrar Eden Mantar Yanında Menopozal Renovasyon Tedavisi İle Birlikte Orgazm Aşısı Vajen Sıkılaştırma Vajinal PRP Tedavisi de Doktor Tarafından Verilmektedir. İdrar Kaçırma Ciddi Bir Problem Olup Kadın Afiyetini Bozmakta ; Uterin Sarkması Durumunda Tecrübeme İtimat Edebilirsiniz. Kolposkopi – Smear ile HPV Tetkik Edilmesi  Serviks Kanserinde Erken Teşhisi Getirir. Geçmeyen Vajinal Akıntı ve  Tüm Jinekolojik Problemlerinizi Gidermek Beni Ongun Edecektir. Özel Muayenehanem Dalyan Otelleri Göcek Otelleri ve de Sarıgerme’de Bulunan Otellere En Yakın Konumdadır.  Hekim Sadece Randevuyla Çalışmakta Olup, Randevularınızı WhatsApp: 05467740159 Üzerinden Online Talep Ediniz.

Kadın Hasta İse Evde Huzur Yoktur

Jinekolog Op. Dr. Mesut Bayraktar

Kadın Hastalıkları Ve Doğum Uzmanı
Mesleğini Serbest İcra Eden Özel Hekim

Ortaca/Muğla

* Herkes Hasta Olur; Herkes En İyi Hekim İster. 2022
* Kadın Hasta İse Evde Huzur Yoktur. 2020
* Bir Jinekolojik Hastalık Başka Bir Hastalığı Tetiklemiş İse Bu Duruma Yüksek Riskli Jinekolojik Hastalık Denir. 2020
* Kadın Hastalığını Kabul Etmiyorsa Evde Dirlik Yoktur.
* Gebelikte Tasarruf Olmaz. Gebelikte Mal - Mülk Feda Edilir.
* Bir Kadın Hasta İse Kök Sebep Aksi İspat Edilene Kadar Jinekolojiktir.
* Gebelik Fizyolojik Bir Dönem DEĞİLDİR. Gebelik Hastalık – Ölüm Riski Barındıran Olağanüstü Bir Dönemdir. Tecrübeli , Öngörüsü Açık Hekime Teslimiyet Gerektirir. 2018
* Gebelik Hastalıkları, İhmal Edilmiş Jinekolojik Hastalıkların Komplikasyonudur. 
* Gebelik Hastalıkları; Tanısı Konulmamış Jinekolojik Hastalıklardır. MB, 2016)
* Gebelikte Kazanılacak 1 Puan IQ, Bebeğinizi Başarı Sarmalında Üstlere Taşır. 
* Enfeksiyon İle Gezmeyi ''Sorun Olarak Görmeyen'' Bir Gebeyi Hiç Bir Sağlık Sistemi Koruyamaz.
* Rahim; Dayanan - Sabreden - Kolaylık Gösteren - Halden Anlayan Bir Organ Değildir.
* Sıfır Vajinal Akıntı Sağlıktır. Mesut Bayraktar, 2016
Mesut Bayraktar
Tedaviye giden yol 1 muayene ile başlar.
Web sitemdeki makalelerin büyük kısmının içeriklerinin telif hakkı Jinekolog Op. Dr. Mesut Bayraktar’a aittir. Makalelerin büyük kısmı hak sahipliğinin tescili amacıyla elektronik imzalı zaman damgalıdır. Sitemdeki makalelerin kopyalanarak veya özetlenerek izinsiz şekilde başka web sitelerinde yayınlanması halinde hukuki ve cezai işlem yapılacaktır. Kişisel Verilerin Korunması Kanununu Sınırlı Sorumluluk Beyanı Web sitemizin içeriği, ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. Web sitemizin içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Sitede kanun içeriğine aykırı ilan ve reklam yapma kastı bulunmamaktadır. Her Ne Amaçla Olursa Olsun, Mesut Bayraktar’ın Yazılı İzni Olmadan, Kişisel & Mesleki Fotograflarının; Kopyalanması, Ekran Görüntüsünün Alınması, Download Edilmesi, Fotografının Çekilmesi ,Saklanması, Yayınlanmasına, İyi – Faydalı, Kötü & Art Niyetli Amaçlar için Kullanılmasına İzin Vermiyorum. İzinsiz Tüm Kullanım, Paylaşım, Kopyalanma, Saklama Ve Benzeri Durumda Suç Duyurusunda Bulunulacak ve de ‘ Telif Hakkı ‘ Talep Edilecektir.
Gizlilik Tercihleri