Vajina Genişlemesi Ve Daraltma – Sıkılaştırma

Vajina Genişlemesi, Cinsel Anlamda, Hem Kadınlar Hemde Erkekler İçin Ciddi Sorun Teşkil Ediyor.

 • Kadın; Partnerinin Penisini, Gevşemiş-Genişlemiş Vajina Nedeniyle Hissedemiyor.
 • Erkek Açısından İse, Boşlukta Olma Hissi, Kavrayışsızlık Nedeniyle Cinsel İlişkinin Haz Boyutu, Kalitesi Ortadan Kalkıyor

Vajina İçin Çok Sayıda Kaynakta Tuhaf, Gerçeklikten Uzak Tanımlamalar, Fonksiyon Atıfları Mevcut.

Vajina 2 Adet Düzlem( Fasya ) Üzerine Kurgulanmış, Kanlanması ( Damarsal Yoğunluğu ) İnanılmaz Derecede Fazla Olan, Otonom Sinir Sistemi Tarafından Çok Yakından Kontrol Altında Tutulan, Önemli Bir Organdır.

 • Ön Düzlem ( Ön Fasya ): Mesaneyi Yerinde Tutar
 • Arka Düzlem ( Arka Fasya ): Rektumu Yerinde Tutar.

Görüldüğü Üzere, Fiziken, Mesane & Rektumun Bombeleşme İstemleri + Çeşitli Kuvvetlerin Etkisiyle, Vajinanın Ön Ve Arka Düzlemleri Birbirine Paralel & Üst Üstedir. Yani Vajina, Kapalı Bir Organdır. Lümenli Bir Yapı Değildir.

Vajina Hava Almaz !

Vajina Sıvı Almaz (Posterior Forniks Rezervuar Alanı İstisnadır).

Vajina Gevşediğinde Bu Koaptasyon (Uyum, Birleşme) Bozulur, Enfeksiyonlar Artmaya Başlar. Enfeksiyon – Enflamasyon Döngüsü Vajinanın Gevşemesini Hızlandırır.

Ek olarak vajina boru gibi dümdüz , lümenli bir yapı olmadığı gibi kavislidir! Bunu Roma köprü kemerleri gibi düşünebilirsiniz.

OKSİJEN VAJİNA İÇİN TOKSİKTİR.

Vajinanın Gevşemesi ( Bollaşması, Laçkalaşması) Kapalı Olan Vajinal Bütünlüğü Ortadan Kaldırarak Jinekolojik Hastalıklara Zemin Hazırlar. Vajen Yaprakları (Düzlemleri, Fasyaları) Gevşeme Durumunda , Birleşik, Temas Halinde Olma Halini Kaybeder!, Bu Durum Jinekolojik Hastalıkları Tetikler! , Tetiklenmiş Jinekolojik Hastalıklarda Başka Hastalıkları Tetikler. Cinsel Performans Kaybı Olması Ayrı , Extra Bir Durumdur.

Gevşemiş Bir Vajen, Cinsel İlişki Durumuna da Adapte Olmaz. Kadın Haz-Orgasm-Özgüven Kayıbı Yanında, Yaşamış Olduğu Cinsel İlşki Nedeniyle, Jinekolojik Hastalıkları Artar

Genişlemiş Vajina; Yapısal Olarak , Hasarlı Vajinadır. 

Vajinayı Egzersizler İle%100 Düzeltemezsiniz. Burada Pronesyonel Bir Hekimin (Jinekolog!) Medikal & Cerrahi Tedavilerine İhtiyacınız Vardır. Tedaviler, İşlemler 1- 6 Ay Sürebilir.

Gevşemiş-Genişlemiş Vajinanın Tedavisi Hem Estetik Bir Tedavi Hemde Medikal Bir Zorunluluktur.

Gevşemiş – Genişlemiş Vajina; Kadın, Partneri, Ailesi, İş Arkadaşları,… Etkileyen Bir Problemdir !

Gevşemiş-Genişlemiş Vajina Hem Hastalık Üretir, Hastalıkarınızı Şiddetlendirir( Kaynağın Bu Olduğunu Anlayamazsınız Bile ! ) Hem de Cinsel Hayatınızı – Özgüveninizi Deforme Eder, Yıkar.

Vajina daraltma, vajinal bölgedeki genişlemeyi düzeltmek veya sıkılaştırmak amacıyla yapılan cerrahi bir prosedürdür. Genellikle doğum sonrası vajinal genişleme veya yaşlanmaya bağlı olarak vajinal gevşeme nedeniyle ortaya çıkan sorunları düzeltmek için tercih edilir. Vajina daraltma ameliyatı, gevşemiş kasları ve dokuları yeniden şekillendirerek vajinal sıkılığı ve orgazm hissini artırır. Bu işlem, kadının cinsel tatminini ve özgüvenini geri kazanmasına yardımcı olabilir.

Tedaviye Giden Yol , 1 ( Bir ) Muayene İle Başlar.

Bu Başlangıcı Yapmak İsterseniz WhatsApp 0546 774 01 59 Üzerinden Randevu Talep Ediniz.

Kegel egzersizleri

En yaygın pelvik taban egzersizi türüdür. Aşağıdaki adımları kullanarak yapabilirsiniz.

 1. Doğru kasları bulun: İdrar yaparken idrar akışını durdurmaya çalışın. Kullandığınız kaslar pelvik taban kaslarıdır. Bununla birlikte, idrar yaparken düzenli olarak Kegel yapmak mesane sağlığı için kötü olabilir.
 2. Bir zaman seçin: Rahatlamak için sakin bir an seçin ve pelvik taban kaslarını hafifçe sıkmaya konsantre olun.
 3. Tutun: Bu kasları kasmak doğal hissettirdiğinde, sıkın ve pozisyonu koruyun. Yavaş yavaş, sıkmayı 10 saniye tutmaya çalışın.
 4. Serbest Bırakma: Kasları 3 saniye serbest bırakın.
 5. Tekrar : Bu alıştırmayı arka arkaya 10 kez tekrar edecek kadar güçlenin.

Vücudun geri kalanı rahatlamış hissetmelidir. Mide veya kalça gibi diğer kasları kasmayın. Kegels yaparken her zamanki gibi, doğal nefes alın.

 • Her gün üç kez 2-3 set, 10 Kegel yapmayı hedefleyin. Tüm egzersizlerde olduğu gibi, güç oluşturmak zaman alabilir ve bir farkı fark etmek 6 aya kadar sürebilir.
Bir kadın (sen diye anla) hasta ve iyileşemiyorsa, kök sebep aksi ispat edilene kadar jinekolojiktir. Kadın bedeni, birçok benzersiz özelliğiyle birlikte karmaşık bir yapıya sahiptir ve jinekolojik sağlık bu yapıyı etkileyen önemli bir faktördür. Eğer sağlık sorunları yaşanıyorsa ve bu sorunlar çözüme ulaşmıyorsa, jinekolojik sağlık konusunda derinlemesine bir değerlendirme yapılması gerekmektedir.

Jinekolojik sorunlar, kadın bedeninde ortaya çıkabilecek çeşitli sağlık sorunlarını kapsar. Rahim, yumurtalıklar, vajina, serviks gibi organlar, jinekolojik sağlıkla doğrudan ilişkilidir ve bu organlarda meydana gelen herhangi bir sorun, kadının genel sağlığını etkileyebilir. Eğer hasta bir kadın sürekli olarak iyileşemiyorsa ve sağlık sorunları devam ediyorsa, jinekolojik sağlık bu durumun kök sebebi olabilir.

Kadınların jinekolojik sağlık sorunlarına yönelik dikkatli bir şekilde yaklaşılması önemlidir. Jinekologlar, bu konuda uzmanlaşmış sağlık profesyonelleridir ve kadınların jinekolojik sağlık sorunlarının teşhis ve tedavisinde önemli bir role sahiptir. Bir jinekolog, hastanın durumunu değerlendirerek uygun tedavi yöntemlerini belirleyebilir ve iyileşme sürecine rehberlik edebilir.

Kadının sağlığına odaklanan ve jinekolojik sorunlara derinlemesine bir bakış açısı sunan bir jinekolog, hastanın iyileşme sürecine destek olur. Bu nedenle, eğer bir kadın hasta ise ve iyileşme sağlanamıyorsa, jinekolojik sağlık konusunda uzman bir doktora başvurmak önemlidir. Jinekolog, hastanın sağlık geçmişini, semptomlarını ve mevcut durumunu dikkatlice değerlendirerek doğru teşhis ve tedavi planını oluşturabilir.

Kök sebebin jinekolojik olabileceği fikri, hastalığın kaynağını araştırmak ve uygun tedavi yöntemlerini belirlemek için bir adım atmaktır. Kadınların jinekolojik sağlık konusunda bilinçli olması ve kendi sağlıklarını önemsemeleri büyük önem taşır. Eğer bir kadın hasta ve iyileşemiyorsa, jinekolojik sağlık konusunda uzman bir doktora başvurarak sağlık sorunlarının temeline inmek ve etkili bir tedavi süreci başlatmak gerekmektedir.

Unutma, jinekolojik sağlık konusunda uzmanlaşmış bir doktor, sağlığının önemini kavramış bir kadının yaşamında büyük bir destek ve rehber olabilir. Kök sebebin jinekolojik olabileceği düşüncesi, sağlık sorunlarına çözüm bulmak için bir adım atmaktır ve her kadın, sağlığına değer verdiği sürece daha sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürebilir.
Bir kadın (sen diye anla) hasta ve iyileşemiyorsa, kök sebep aksi ispat edilene kadar jinekolojiktir.
Güzelliğine ve gençliğine hastalık yapışmasını kabullenememek, östrojen sarhoşluğu ve yüksek cinsel market değeri gibi etkenlerle birleştiğinde, jinekolojik hastalığı kronikleştiren bir inkar durumuna dönüşebilir. İşte bu duruma "gencim güzelim inkar hastalığı" diyorum. 

Bu inkar hastalığı, gençlik ve güzellik dönemlerinde kadınların jinekolojik sağlıklarını ihmal etmelerine ve belirtileri göz ardı etmelerine yol açar. Östrojen sarhoşluğuyla birlikte, hastalıkları aldırmama ve umursamama eğilimi artar. Bu durumda, sağlık sorunları sessizce ilerler ve kronik hale gelir.

Ancak önemli olan, sağlığın her yaşta önemli olduğunu unutmamaktır. Genç ve güzel olmanın, hastalıkları yok sayma anlamına gelmediğini bilmek gerekir. Sağlıklı yaşam için düzenli kontroller yapmak, belirtileri hafife almamak ve ihtiyaç duyulan tedavileri zamanında almaktır.

"Gencim güzelim inkar hastalığına yakalanmamak için bilinçli olmalı, sağlığımızı önemsemeli ve kendimize değer vermeliyiz. Sağlıklı bir yaşam tarzı benimseyerek, düzenli olarak jinekolojik kontrollerimize gitmeli, bedenimizin bize verdiği sinyalleri dinlemeliyiz. Unutmayalım ki, sağlıklı ve mutlu bir geleceğin anahtarı, sağlıklı bir bedende yatar.

Kendimize, gençliğimize ve güzelliğimize sahip çıkmak, hastalıkları önlemek ve sağlığımızı korumak için önemlidir. Güzelliğimizi ve gençliğimizi yaşarken, sağlıkla iç içe olmanın önemini hiçbir zaman unutmayalım. "Gencim güzelim inkar hastalığına karşı bilinçli olalım ve sağlıklı bir yaşamın tadını çıkaralım.

Sabit ve değişmez bir jinekolog, güzelliğinize ve gençliğinize olan hassasiyetinizi anlar ve sizinle aynı hedefe ulaşmak için çalışır. Onun rehberliğinde, gençlik ve güzellik dönemlerinizde hastalıkları önlemek ve sağlığınızı korumak için gerekli adımları atabilirsiniz.

"Gencim güzelim inkar hastalığından kurtulmak ve sağlıklı bir yaşam sürdürmek için sabit ve değişmez bir jinekoloğun önemini unutmayalım. Sağlığınızı önemseyin, düzenli kontrollerinizi aksatmayın ve sabit bir jinekologla sağlıklı bir işbirliği içinde olun. Böylece, gençlik ve güzellik dönemlerinizde sağlığınızı korurken, ileri yaşlarda da mutlu ve sağlıklı bir şekilde yaşayabilirsiniz.
Güzelliğine & gençliğine hastalık yapışmasını kabullenememek (Östrojen sarhoşluğu + Yüksek cinsel market değeri nedeniyle) hastalığını kronikleştiriyor. Bu duruma gencim güzelim inkar hastalığı diyorum.
Gebe olduğun an değil; gebeliği düşündüğün an, eski hayatına ve eski davranışlarına aynen devam edemezsin. Bu önemli dönüm noktasında, bedenin ve ruhun için birçok değişiklik ve uyum süreci başlar. Gebe kalmayı düşündüğün anda, hayatının dönüşeceği yeni bir yolculuğun başlangıcındasın ve bu süreçte bazı alışkanlıklarını gözden geçirmen gerekebilir.

Hamilelik, bir kadının bedeninde ve zihninde bir dizi fiziksel ve duygusal değişiklikleri beraberinde getirir. Bu değişiklikler, sadece senin sağlığını etkilemekle kalmaz, aynı zamanda bebeğinin, gelecek nesillerin sağlığını da etkiler. Bu nedenle, gebelik planlaması yaptığın anda, eski yaşam tarzını gözden geçirmek ve gerekli düzenlemeleri yapmak önemlidir.

Sigara içmek, alkol tüketmek, düzensiz beslenmek, vajinal akıntılı gezmek, hijyensizlik gibi zararlı alışkanlıkların, gebelik sürecinde ciddi sorunlara yol açabilir. Bu nedenle, gebelik düşündüğün an itibarıyla bu alışkanlıkları bırakmak veya azaltmak önemli bir adımdır. Sağlıklı bir gebelik için, beslenmene dikkat etmek, düzenli egzersiz yapmak, jinekolojik bölgenin hastalıklarını bekletmeden çözmek ve doktorunun önerdiği takviyeleri almak da gereklidir.

Ayrıca, gebelik sürecinde stresin ve duygusal zorlukların da etkisi vardır. Bu dönemde kendine daha fazla zaman ayırmak, dinlenmek ve rahatlama tekniklerini uygulamak önemlidir. Kendini destekleyen bir çevre oluşturmak, duygusal olarak güvende hissetmeni sağlar ve gebelik sürecini daha olumlu bir şekilde geçirmene yardımcı olur.

Gebe kalmayı düşündüğün andan itibaren, doktorunun önerilerini takip etmek ve düzenli kontroller yapmak da büyük önem taşır. Bu kontroller, hem senin sağlığını takip etmek için hem de bebeğin gelişimini izlemek için yapılır. Doktorun, gebelik sürecinde seni en iyi şekilde yönlendirecek ve gerektiğinde müdahalede bulunacaktır.

Gebelik süreci, hayatında büyük bir değişiklik getiren bir deneyimdir. Bu süreçte sağlıklı bir şekilde ilerlemek için kendine dikkat etmek ve gerektiğinde destek aramak önemlidir. Eski alışkanlıklarını gözden geçirmek ve gerekli düzenlemeleri yapmak, senin ve bebeğinin sağlığını korumanın temel adımlarıdır.

Unutma, gebelik bir mucizedir ve her anında değerlidir. Kendi sağlığını ve bebeğinin sağlığını en ön planda tutarak, bu özel süreci en iyi şekilde yaşayabilirsin. Bu yeni yolculuğunda, kendine ve bebeğine sevgiyle bakmanı ve sağlığını önemsemeni tavsiye ederim.

Gebeliği düşünmek ve buna göre hareket etmemek ciddi sonuçlar doğurabilir. Bu durumda, eski alışkanlıklarına devam etmenin beraberinde getireceği olumsuzlukları göz ardı etmek mümkün değildir. Gebeliği düşündüğü halde uygun önlemleri almayan bir kişinin başına gelebilecekler şunlar olabilir:

Sağlık sorunları: Gebeliği düşündüğün halde sigara içmeye, alkol tüketmeye veya uyuşturucu kullanmaya devam etmek, hem senin hem de bebeğinin sağlığını ciddi şekilde etkileyebilir. Sigara içmek, düşük riskini artırabilir ve bebeğin gelişimini olumsuz etkileyebilir. Alkol ve uyuşturucu kullanımı ise doğum kusurlarına, gelişim geriliklerine ve zihinsel sorunlara neden olabilir.

Komplikasyonlar: Gebeliği düşündüğün halde sağlıksız beslenmeye devam etmek veya düzensiz beslenmek, gebelik sırasında beslenme eksiklikleri ve kilo problemleri gibi komplikasyonlara yol açabilir. Bu da bebeğin sağlığını ve gelişimini olumsuz etkileyebilir.

Düşük ve erken doğum riski: Gebeliği düşündüğün halde gerekli önlemleri almadan hamile kalmak, düşük ve erken doğum riskini artırır. Bu durum, bebeğin sağlığını ve hayatta kalma şansını ciddi şekilde etkileyebilir.

Enfeksiyonlar: Gebeliği düşündüğün halde hijyenik önlemlere dikkat etmemek veya cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlara maruz kalmak, hem senin hem de bebeğinin sağlığını riske atar. Bu enfeksiyonlar, ciddi komplikasyonlara yol açabilir ve bebeğin sağlığını etkileyebilir.

Psikolojik etkiler: Gebeliği düşünmek ve buna hazırlık yapmamak, duygusal olarak da zorluklara sebep olabilir. Bu süreçte kendini hazırlamak ve uygun destekleri almak, gebelik dönemindeki stresi azaltmaya yardımcı olabilir.

Unutma, gebelik sağlıklı bir dönemdir ve doğru önlemler alındığında sağlıklı bir şekilde ilerleyebilir. Gebeliği düşündüğün anda, sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemek, düzenli doktor kontrollerine gitmek ve gerektiğinde uzmana danışmak önemlidir. Bu şekilde hem senin hem de bebeğinin sağlığını koruyabilir ve gebeliği daha olumlu bir deneyim haline getirebilirsin.
Gebe olduğun an değil; gebeliği düşündüğün an, eski hayatına ve eski davranışlarına aynen devam edemezsin.
Doktor Mesut Bayraktar

Doktor Mesut Bayraktar

Ortaca/Muğla

Hayatın olağan akışı gereği iyileşmek için hasta olan kişi çabalamalıdır yani aktif rol oynamalıdırlar. Görüldüğü üzere tedavi hunisinin büyük kısmında vakit kaybeden, hastalığını ret eden, iyileşemeyen, bahane, bedava - ucuz yöntemlere yönelen, körü körüne bel bağlayan hastalar pasif iyileşmeyi yani iyileşememeyi seçenler bulunmaktadır.

Tedavi süreci, hastaların sağlık sorunlarıyla başa çıkabilmeleri, iyileşme sağlayabilmelerinde önemli adımdır. Ancak, tedavi hunisi sürecinde Hekimlerin bazı zorluklarla karşılaşması mümkündür. Resimde, hastaların farklı farklı tutumlarından kaynaklanan zorlukları ele alarak, hekim-hasta ilişkisinde zorlukların üstesinden gelirken zedelenebileceğini, tedavi hunisinin önemini vurgulayacağız. Tedavi süreci, hasta sağlığını iyileştirmek amaçlı yapılan serüven düşünülebilir. Tedaviler, sağlık sorunlarına farklı yaklaşımlar gerektirebilir, bazen beklenmedik zorluklarla karşılaşılabilir. Bundan dolayı, tedavi hunisi sürecinde hekimlerin, hastaların farklı tutumlarına uygun şekilde davranması, etkili iletişim becerilerini kullanması önemlidir. Hekimlerin mesleklerini icra ederken , hasta kaynaklı zorlukları aşarken, hekim-hasta ilişkisinin zarar görmemesinde hastaların dikkatli olmaları gerekmektedir. Çünkü hekim sonsuza kadar sabredebilen, her uygunsuzluğa pozitif, sorun çözme şeklinde yaklaşan canlılar gibi düşünmeyiniz.

*** Hastalığını Kabul Etmeyenler: Hastalığını kabul etmeyen bireyler, sağlık sorunlarını inkar ederek tedaviye direnç gösterebilirler. Bunlar , tedavi sürecinin başarıyla ilerlemesini engelleyebilir. Hastalığını kabul etmeyen kişiler, genellikle hastalıklarının ciddiyetini ya da varlığını reddederler. Buda, hem kendileri hem de doktora sorun çıkmaktadır. Hastalığın kabul edilmemesi, tedavi sürecinin etkinliğini azaltabilir, tamamen durdurabilir.Hastalığını kabul etme evresi, hasta olduğunu kabul etme; tedavi sürecinin önemli parçasıdır. Hastalığın kabul edilmesi, kişinin gerçek durumuyla yüzleşmesine, gereken tedaviye tam uyum sağlamasına yardımcı olabilir. Böylece tedavi süreci daha etkili başarılı olabilir. Hastalığını kabul etmeyen bireylerin, kendi sağlık durumlarını gerçekçi şekilde değerlendirmeleri, tedaviye açık olmaları önemlidir.

Hastalığını kabul etmeyen, ret eden; Doktoru rakip , düşman bilmektedir.

*** Hastalığını Kabul Edenler: Hastalığını kabul eden kişiler, tedavi sürecine daha olumlu yaklaşabilirler. Hastaların tedaviye uyum sağlamasını kolaylaştırır, iyileşme sürecini hızlandırabilir. Fakat çoğunlukta bazı insanlar hastalığını kabul etsede hekim yerine başka yollara başvurabilerek, hastalıkların ilerlemesine, kronikleşmesine neden olmaktadır.

*** Bir Ara Hallederizciler - Google Aramacılar: Bazı hastalar, sağlık sorunlarıyla ilgili hafife alıcı, savsaklayıcı tutum sergileyebilirler. “Bir ara hallederizciler”, sağlık sorunlarını erteleme, önemsememe eğilimindedir. Google aramacıları ise kendi kendini teşhis etme, tedavi etme çabasına, akıllılığına girebilirler. Yanlış bilgilendirme, yanlış tedavi seçeneklerine yol açabilir.

*** Doğal Tedavi Yöntemlerine Körü Körüne İnananlar: Doğal tedavi yöntemlerine inanan hastalar, alternatif çözümler arayışında olabilirler. Maydanoz, soğan suyu içiciler gibi, doğal yöntemlere güvenerek, körü körüne bel bağlayarak etkisiz, tedavi sürecini yürütebilirler. Bazen bilimsel kanıtlanmamış, etkinliği sınırlı olan yöntemlere yönelmelerine neden olabilir. Maalesef tüm iletişim mecraları tedavilerin etkin olmadığını söylese de böyle yönelimler artarak devam etmektedir.

*** Sahte Doktor Bulucular - Maddi Zorluk Çıkarıcılar: Sahte doktor bulucular, maddi zorluk yaratanlar - bulanlar, yani tedaviye gereksiz yere maddi kısıntı uygulayanlar, tedavi sürecini olumsuz etkileyebilir. Ev, araba kredisi ödemesi, oğlanı evlendirme gibi maddi yükler altında olan hastalar, tedaviye uyum sağlamakta, iyileşmekte güçlük çekebilirler. İnsanlar sağlıklı kalmanın, mal mülk edinmeden değerli olduğunu maalesef kavrayamamaktadırlar.

Hasta olmuş ama evi var
Hasta olmuş ama oğlu evlenmiş.

Kendini, sağlığını feda ederek yaşamda hedefleri başarmak maalesef artan hızda devam etmektedir. Günümüzde oldukça yaygın durumdur. İnsanlar, zamanı, varlıklarını daha verimli kullanmak amacıyla sağlıklarını tehlikeye atabilmektedirler. Ancak, sağlığın önemi göz ardı edilmemelidir. Kaliteli yaşam sürerken sağlıklı olmak şarttır. Hayatta hedefleri başarmak önemli olsa da, sağlığımıza dikkat etmekten asla vazgeçmemeliyiz.

Tedavi hunisi süreci, hastaların sağlık sorunlarını çözmek, iyileşmede önemli adımdır. Ancak, bazı hastalar, kendilerine gereksiz yere maddi zorluklar yaratarak (3. evinin kredisini bahane göstermek, 4. çocuğunu davul zurna - yemekli evlendirmeye çalışması) tedavi sürecini olumsuz etkilemektedir (tedavi olmamaktadırlar!). Makaleyle maddi gücü – imkanı olduğu halde “ev aldık, araba aldık kredi ödüyoruzcular” şeklinde adlandırılan, doktoru gereksiz yere maddi zorluklar ile meslek icrasına sürükleyen hastaların yeteri kadar iyileşemediklerini vurgulamak istiyorum.

*** Profesöre Gidenler - İyi Doktor Deyiciler: Bazı hastalar, tedavide ünlü/ünsüz profesöre başvurma eğilimindedirler. Bunlar, “normal” doktorları, diğer sağlık hizmeti sağlayıcılarını göz ardı edebilir, hatta küçümseyebilir. Aynı şekilde, bazı hastalar, tedavi - meslek icrasının masrafları nedeniyle para talep eden doktorlardan da uzak durma eğiliminde olup tedavi sürecini menfi etkileyebilir. Uygun tedavi seçeneklerinin kaçırılmasına, hastalığın artmasına neden olabilir. Hastalar kaçırılan, kaybolan sağlığın %100 geri gelmediği konusunda yeteri kadar ikna edilmelidirler. Mümkün ise hastalar, tedavinin tamamen geri gelmeme, başarılı olmama riski olduğuna ilişkin yeterli bilgilendirme yapılarak ikna edilmelidirler.

Maalesef bazı insanlar maddi varlıklarının korunmasını sağlıklarından önemli görmektedir.

Servete Mala Mülke Yaşayanlar Sağlıklarını Feda Ediyorlar.

*** Ego, Kişisel Çıkar Çatışmaları: Hekim-hasta ilişkisindeki ego, kişisel çıkar çatışmaları, tedavi sürecini olumsuz etkileyebilir. Doktorun , hekim hasta bağı kurulmamış hastaya “sen” demesi gibi durumlar, iletişim sorunlarına yol açabilir. Aynı şekilde, bazı hastalar da doktorlarla kişisel, duygusal çıkar çatışması içine girebilirler , tedavi sürecinin etkinliğini azaltabilir. Hastalar , empati, anlayışla Hekimleri karşılamalı, iletişimde açıklık, saygıyı korumalı, kişisel çıkar çatışmalarından uzak durmalıdır. Hekim-hasta bağı, tedavi sürecinin başarısında önemli faktördür. Hastaların hekimle güven, destek temelinde ilişki kurması, tedaviye uyumlarını artırır, iyileşme motivasyonunu yükseltir. Hekimler de, hastaların duygusal ihtiyaçlarını anlamalı, hastalarla işbirliği yaparak tedavi sürecini yönetmelidir. Hasta, hekimin yönlendirmelerine uyum sağladıkça, hastada, hekimi destekleyici rol üstlendikçe, iyileşme süreci olumlu yönde etkilenecektir.

Tedavi sürecindeki zorluklarla başa çıkan, iyileşen hastalar, motivasyon kaynağı olabilirler. İyileşenlerin başarı hikayeleri, diğer hastalara umut ilham verebilir. Hekimlerin iyileşme sürecini desteklemek , başarı hikayelerini paylaşmaları önemlidir. Tedavi sürecinde karşılaşılan zorluklar, hastaların tutumları, hekim-hasta ilişkisi etrafında yoğunlaşır. Hastaların hastalıklarını kabul etme, doğru bilgilere ulaşma, maddi zorluklarla başa çıkma, kendince maddi zorluk varlığı yaratmama, doğru tedavi seçeneklerini değerlendirme konularında Hekim destek vermesi önemlidir. Tekrardan, hastaların 1001 zorlukla meslek icrası yapan Hekime empati, anlayış - etkin iletişim becerileriyle Hekimleri benimsemeleri, işlerini kolaylaştırmaları, hastanın, tedavi sürecinin etkinliğini artırır, hastaların moralini yükseltebilir, motivasyonlarını artırabilir, tedaviye olan uyumlarını iyileştirebilir.

Hekim-hasta bağı, güvene dayalı ortamda kurulmalı, hastaların iyileşme sürecine aktif katılımları teşvik edilmelidir. Etkili tedavi sürecinde, hem hastaların hem de hekimlerin sorunların üstesinden gelmede birlikte çalışmaları, destekleyici ortam oluşturmaları gerekmektedir.
Tedavi Hunisi
nde
pasif iyileşme
ye
çalışanlardan olmayın.
SIFIR vajinal akıntı sağlıktır
Vajina; 
Akan ,
Kokan, 
Sızdıran,
İmtiyazlı, 
Bir organ değildir.

Şunu unutmayınız vajina akan, kokan, aksıran, tıksıran ucube – başa bela organ değildir. Vajina akmaz. Sıfır vajinalakıntı sağlıktır. Vajinal sağlık, sağlıklı vajina amacıyla yapmanız gerekenler kolay değildir. Şunlar eniyi başlangıçtır; Kadın vajinası, kadının bedenindeki enözel, hassas bölgelerden biridir. Vajinanın harekete geçirici etkisi, doğal şekilde cinsel dürtüleri uyandırır. Vajina, sadece fiziksel olarak değil, aynı zamanda duygusal olarak da dikkate alınmayı hak eder. Kadının iç dünyasının yansıması olarak, vajinaya; sevgi, şefkat, anlayışla , kendisine değer verilerek yaklaşıldığında, ilişkilerin derinlik kazanmasına katkıda bulunur. Partnerinin hassaslığı karşısında açılan vajina, özgüveni yükselterek ilişkilerin sağlam temeller üzerine kurulmasını sağlar. Hijyenik vajinanın romantikliği ise başka hiçbir şeye benzemez. İki insanın bedenlerinin birleştiği o an, duygusal, fiziksel bağın yoğun yaşandığı andır. Vajina, romantizmin ateşini körükleyen kavanozdur. İçinde barındırdığı sıcaklık, nem, feromonlar romantik anları daha da özel kılar, duygusal yakınlık hissi yaratır. Ancak kadın vajinasının büyük gücü, feromonal güç uyandırma, feromonal baskı altına alma potansiyelidir. Doğurganlık simgesi olarak, yeni hayatın başlangıcına ev sahipliği yapar. Kadının bedeninde gücün sembolüdür. Kendine olan inancı, kendini keşfetme yolculuğunda, vajina kadına güç, özgürlük hissi verir. İçindeki enerjiyi uyandıran kadın, dünyayı değiştirebilecek potansiyele sahip olabilir. Sonuç olarak, kadın vajinası, harekete geçirici etkisi, dikkate alınmayı sağlayan hassasiyeti, romantikliği, güç uyandırma potansiyeliyle harikulade organdır. Bu özellikleriyle, insan ilişkilerinde derin bağlar kurmamıza, sevgi, tutkuyu paylaşmamıza yardımcı olur. Kadının bedenindeki bu mucizevi organı keşfetmek, kadının kendini tam anlamıyla ifade etmesine, gerçek potansiyelini ortaya çıkarmasına yardımcı olabilir. Bazen kadın bu güç karşısında zehirlenerek vajinal hastalıkları görmezden gelebilir. Vajina mahrem organdır, ömür boyu kadın tarafından gizleniyor, hatta gizlemediğinizde hapis cezası bile var. Yani öğretilmiş gizleme dürtüsü, vajina hastalıklarını görmemeye, ihmal etmeye yatkınlık yaratıyor; buda tedavi sürecini imkansız şekle sokmaktadır. Kendinize sabit Jinekolog Hekim edinirseniz vajinanızla başınız belaya girmez. Halen vajinayı öğrenmeye devam eden profesyonelim, vajinalakıntı muazzam derecede kompleks nedenlerin bir araya gelerek oluşturduğu karmaşık denklemin sonucu olup; kendi kendine bitki börtü kullanarak basit yöntemler ile şifa arayanları okudukça içim gerçekten tabiri caiz ise cızz etmektedir. SIFIR VajinalAkıntı sağlıktır.
Sıfır vajinal akıntı sağlıktır
Kadın bedeninde kronik enflamasyonun büyük kaynağı vajinal akıntıdır. Kronik enflamasyon, vücudun bağışıklık sisteminin sürekli olarak aktif olması durumunda ortaya çıkan durumdur. Akut enflamasyon, genellikle enfeksiyon, doku hasarı gibi belirli tetikleyici faktöre yanıt olarak gelişen kısa süreli yanıtken, kronik enflamasyon ise uzun süreli, sürekli devam eden durumdur.

Kronik enflamasyon, çeşitli faktörler tarafından tetiklenebilir. Bunlar arasında tekrarlayan enfeksiyonlar (vajinal akıntı, vajinit, servisit, rahim iltihapları), otoimmün hastalıklar, obezite, stres, sigara içmek, sağlıksız beslenme alışkanlıkları, hareketsiz yaşam tarzı gibi etkenler yer alabilir. Kronik enflamasyon, vücutta inflamatuar yanıtı sürekli hale getirerek dokuların zamanla zarar görmesine, sağlık sorunlarına yol açabilir.

Kronik enflamasyon, çeşitli hastalıkların gelişimine katkıda bulunabilir. Bunlar arasında kalp hastalıkları, diyabet, kanser, Alzheimer hastalığı, romatoid artrit, inflamatuar bağırsak hastalığı gibi durumlar yer alır. Kronik enflamasyonun hastalıklarla ilişkili olması, uzun vadede vücudun bağışıklık sistemi, dokuları üzerinde olumsuz etkileri olduğunu göstermektedir.

Kronik enflamasyonun belirtileri kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Bunlar arasında sürekli yorgunluk, halsizlik, ateş, eklem ağrıları, kas ağrıları, sindirim sorunları, cilt problemleri, kilo değişiklikleri yer alabilir. Belirtiler, vücuttaki inflamatuar sürecin uzun süreli etkilerini yansıtabilir.

Kronik enflamasyonun tedavisi, temel olarak altta yatan nedenin belirlenmesi, tedavi edilmesini gerektirir. Sağlıklı yaşam tarzı benimsemek, dengeli beslenmek, düzenli egzersiz yapmak, stresten uzak durmak, uyku düzenine dikkat etmek, kronik enflamasyonun kontrol altına alınmasına yardımcı olabilir. Ayrıca, ilaç tedavisi, diğer tıbbi müdahaleler de gerekebilir.

Kronik enflamasyonun önlenmesi, yönetimi, bireylerin genel sağlık durumuna dikkat etmelerini, sağlıklı yaşam alışkanlıklarını sürdürmelerini gerektirir. Düzenli olarak jinekolog doktor kontrollerine gitmek, uygun tıbbi tedaviyi almak, stres yönetimi gibi önlemler, kronik enflamasyonun olumsuz etkilerini azaltmaya yardımcı olabilir.
Kadın bedeninde kronik enflamasyonun en büyük kaynağı vajinal akıntıdır.
Tetkikler hekimin kanaatinden üstün değildir
Tetkikler hekimin kanaatinden üstün değildir
Hastane Stresinden Uzaklık
✓ 
Özel Etkileşim
✓ 
Süre Sınırlamasız Muayene
✓ 
Mahremiyet – Gizlilik
✓ 
Hijyenik Ortam
✓ 
Teknoloji Kullanımı
✓ 
Konfor – Ferah Ortam
✓ 

Online Randevu

✓ 
3. Şahıslarla Temassızlık
✓ 
Güven – Nezaket – Zarafet
✓ 
Etik
✓ 
Tecrübe
✓ 
Profesyonel Destek
✓ 
Hasta Memnuniyeti & Sağlığı
✓ 
Fethiye’den 45′ uzaklıkta
✓ 
Dalaman’dan 10′ Uzaklıkta
✓ 
Köyceğizden 15′ Uzaklıkta
✓ 
Marmaris’den 40′ Uzaklıkta
✓ 
Muğla’dan 45′ Uzaklıkta
✓ 
Para değil

Mal mülk değil

En iyi eğitim , öğretmen değil !

Çocuğunuza bırakılacak en büyük miras şudur:

Sağlıklı

10 numara
☆☆☆☆☆ 
olacak şekilde “gebelik öncesi hazırlık + gebelik takibi + doğumunu” sağlayarak maksimum potansiyel IQ & EQ ya FETUSUN ulaştırılmasıdır.

Yani fetusu hayata 5/0 önde başlatmaktır. 

Eğer bunu sağlarsanız; sağlamak 15 – 30 bin USD civarı para harcamaktan geçer. O zeki, ahlaklı, yetenekli çocuk başarı sarmalında zirveye hemen çıkar, müthiş gelir elde eder; emekli olduğunuzda size ev araba aldığı gibi, dünyayı gezmenizde size tatil hediyeleri ayarlar. Eğer bunu yapmak yerine, 15 – 30 bin USD’ye ev, araba alabilirsiniz ama, çocugunuz sizin ölmenizi, mirasın kendisine kalmasını bekler, sonrada onu tüketerek yer yada üzerinizdeki evi ipotek göstererek iş kurar , batırır yada sürekli sizden para ister, sizde sürekli kaçar , bahane uydurursunuz…

Çıkar çatışmalarıyla berbat olmuş hayat yaşamamak için süper kaliteli bebekler doğurun.

Rahimde mikrop kaparak bitik, pert olmuş, erken doğmuş, kansızlığa, kötü rahim şartlarına ( urlu, vajinal akıntılı, kistli, varisli ) yani haşat rahimlerden eksik – vasat doğan bebeklerinizle, büyüdüklerinde “çıkar çatışmasına” girmemesi; doğmadan önce, gebelik süreci & doğumuna maddi kaynak harcanmasından geçer.
AGAÇ YAŞ İKEN, İNSAN RAHİMDE İKEN EĞİLİR.

Bebek;

Zeki doğarsa ahlaklı olur.
Zeki + ahlaklı olursa zengin olur. 
Zeki + ahlaklı + zengin olursa sana ev araba almayı bırak toplumun tamamı müreffeh olur, zenginleşir.

İnsana yani kendi kanına – canına yatırım yapmalısın yada çıkar çatışmalarıyla bomboş hayat yaşamak durumunda kalırsın.
Sana göre yatırım nedir?
Muğla Kadın Doğum Doktor Dalaman Köyceğiz Ortaca Kürtaj

Kadın

ın,
Sonraki Nesil
lerinin (

Fetus

,

Bebek

,
Çocuk
,
Torun
) Sağlıklarını
Mutlu Huzurlu
Devam Edebilmesinin Yegane yolu,
jinekolojik Organ
ların

Uterus

,

Yumurtalık

,

Tuba Uterina Tüpler

,

Rahim Ağzı

,

Vajina

,

Vulva

gibi
organ
ların
Topyekün Sağlık
Şekil
de
Nesilden Nesile Aktarılma
sından
Geçmek
tedir.
İhmal
Edilen Her

Kadın Hastalığı

,
Zaman
İçerisinde
Çeşit Çeşit
Hastalıkların;
Romatolojik
,
Nörolojik
,
Psikiyatrik
,
Onkolojik
Hatta
Odontojenik
Problem
lerin
Gelişim
i İçin
Tetik
(
Tetiklemek
) Olabilir.
Sebep
,
Müsebbip
Olanın;

Kadınsal Şikayet

ler Olduğu,
Gizliden Gizliye
İşlediği Yani
Kök
enin Jinekolojik Hastalık Olduğu
Akıl
ınıza Bile Gelmeyebilir.
Tahlil
lere
%100 İnanmak
Size
Ciddi
Vakit
Para
Yaşam Süresi
Kaybettirebilir.
Basit Yöntem
+
Kolaya Kaçmak
Olan Sayfalar Dolusu
Tetkik Sonuçları
na Sakın Aldanmayın,
Tetikler Normal Çıktı
; Sağlıklıyım Diye
Körü Körüne Bel Bağlama
yın. Hekim Dışında
Hiç Bir Şey
e
%100 Güven
meyin. Özellikle Jinekolojik Hastalıkları; Kan – İdrar Tetkikleri
Başarılı
, Oranda
Tespit
Edememektedir.
Kronikleşmiş
İlgi
siz Gibi Gözüken Hastalıkların
Kök Sebep
lerinin Jinekolojik Olması Size,
Çevre
nize
Alaka
sız, Saçma Bile Gelebilir.
Dikkat
Ediniz! Jinekolojik Hastalığı Bekleterek;
Kendi Kendine
,
Zaman Tanımak
la
Vakit Geçirmek
le
İyileşme
si
Mümkün
Değildir.
Dişi
Bireyler, jinekolojik Şikayetlere;
Semptom
lara Hızlı
Adaptasyon
Evrim
i Sergilediğinden, Bunda
Toplumsal Kanıt Kuramı
da Etkin Olup

Kadınlara Özgü Hastalık

Hızlı İvmeyle

Kronik

Olabilmektedir.

Adaptasyon + Kronikleşme

İnsan Psikolojisi
yle Birleşince
Kadınsal Şikayetleri Normalleştirme
Kaçınılmaz Olmaktadır. Bu
Baş Edilmesi Zor
Psikoloji
ye Giren
Kadınlar
Jinekolojik Hastalıkların Sebep Olduğu
Komplikasyon
ları , Hastalıkları Taşıyabildiği
Ömür
e Kadar Kendine , Ailesine Yük Edebilmektedir (Bu Birliktelik; Adaptasyon + Kronikleşme Hastalık İçin Bulunmaz Nimettir). Sizi,
Ailenizi
, Gelecek Nesilleri Bu
Patolojik
Birliktelik
Kıskaç
lanmasından;
Hastalıklara Hamal
Durumundan Koruyacak
Tek Güç

Tecrübeli Jinekolog

İle
Yaşam Boyu
nca Sürecek
İş Birliği
Yapmaktır.

Hayat Boyu
nca Sabit Değişmez

jinekolog

Doktorunuz Olmalıdır. Böylece Tüm Kadınsal
Sağlık Bilgileri
niz Tek Elde ,
“Tek Beyinde”
Toplanacağından Size

Erken Tanı

,

Etkin Tedavi

ler Olarak Geri Dönecektir. Sabit Değişmez Muğla Jinekolog Doktor Edinmek Başta Jinekolojik Olmak Üzere
Topyekün
Hayat Kalitesi
ni Yükseltir. Kadın
Hastane
de Hangi Jinekolog Doktor Bulunuyorsa, Rastgele
Randevu
Alma
Hatası
ndan Vakit Kaybetmeden Uzaklaşmalıdır, Bu
Ucuz
cu Yaklaşım
Canınızı Sıkan
Hastalık
,
Düşkünlük
Olarak
Bela
Olmadan; Hastahanede Hangi Doktor Varsa Ona Gitme
Öğretilmiş Dürtü
sünden
Acil
iyet İle Sıyrılıp; Kendinize Sabit
Kadın Doğum
jinekolog
Doktor
Bulmanız – Edinmeniz Gerekmektedir. Ayrıca

Sabit Değişmez

jinekolog Doktor

, Günün
Önemli
Anında
Ara
yabileceğiniz,
Korku
Olmadan
Soru
Sorabileceğiniz
Utanma
Yaşam
adan
Tartışma
,
Fikir Alış Verişi
Yapabileceğiniz Muğla

Jinekolog Hekim

Mesut Bayraktar Her Daim
Bir Telefon Kadar Uzakta
Olacaktır.
Kadın Rahatsızlığı
nıza
Şifa
Çare
Deva
Bulamıyorsanız,
Temel Sebep
; Aksi
İspat
Edilene Kadar jinekolojik Olabileceğini
Hiç Ama Hiç
Unutma
yınız.
Sağlık
Değerli
dir,
Önemse
yin
Kadınsal Sorun
larınızı
Göz Ardı Etmek
Büyük Hata
dır; Masrafsız Görünen
Normalleştirmek Tuzaklanması
na Kapılmayınız.

Doğru Teşhis

Gerçek Tedavi

Sunan

Muğla En İyi Kadın Doğum Doktor

Jinekologlar Arasında Olan

Kadın Doğum Jinekolog

Mesut Bayraktar

Özel Muayenehane De
Kadirşinas
Hastalarını Bekler;
Klinik
İçerisinde
Ultrason
Kolposkopi İncelemesi
Sıvı Bazlı Servikal Smear
Yapılmaktadır.
Muayene Olmak
İyi
Başlangıçtır.
Bugün

Tedavi Olmak

İçin
Adım At
ın. Ömür Boyu Devam Edecek
Hekim Hasta Bağı
Geliştirmek
amacıyla

WhatsApp Online Randevu: 05467740159

Vasıta
sıyla
İletişim
e Geçerek

Jinekoloji

Bilim
Dalına
Kendini Adamış
Meslek Ustası
Olan jinekolog
Operatör
Dr. Mesut Bayraktar’a Muayene Olarak
Tanış
abilirsiniz.

Özel
Muayenehane

Otele En Yakın Kadın Doğum Doktor

Konum
undadır.

Doktorun Tedavi Yetenekleri;

______spintax_metin_____buraya_gelecek_______

Kürtaj (9 Hafta Gizli Gebelik Bebek Aldırma)

II. Düzey Ultrason

Miyom

Polip Alınması

Kistektomi

İltihap

Mantar Tedavisi

Ooforit

Menopozda Fibromiyalji

Vajina Gençleştirme

Rektosel

Üriner İnkontinans

Servikal Smear Serviks Mikroskopisi

Vajinal Çatlak

Kalça Ağrısı

Kontakt Dermatit

Başta Olmak Üzere Olup; Tüm

Kadınsal Sıkıntı

Durumlarınızı Çözmek Beni Mutlu Edecektir.

Sorunlarınızda
Tedaviye Giden Yol
u 1 (Bir)
muayene
Başlat
ır.
Kadın sağlığını koruma
,
hastalıkları iyileştirme
misyon
una Sahibim ;
Rahatlık güvenlik önceliğimdir
.
Hastayla bireysel ilgilenmek
,
hastaya uygun tedavi
plan
ları sunarım. Muğla ‘da bulunan
modern özel muayenehane
m
konforlu ortam
sunar.
Ortaca
Göcek
Dalyan
Dalaman
Köyceğiz
Muğla

Muğla Kadın Doğum Özel Muayenehane

Jinekolog Doktor Mesut Bayraktar

* 
Genital Hijyen
sizlik
Genetik Hijyen
i Bozar. 2023 * Herkes Hasta Olur; Herkes
En İyi Hekim
İster. 2022 *
Kadın Hasta İse Evde Huzur Yoktur.
2020 *
Jinekolojik Hastalık Başka Hastalığı Tetiklemiş İse Buna Yüksek Riskli Jinekolojik Hastalık Denir.
2020 *
Kadın Hastalığını Kabul Etmiyorsa Evde Dirlik Yoktur.
*
Gebelikte Tasarruf(Kısıntı) Olmaz. Gebelikte Mal - Mülk Feda Edilir.
*
Kadın Hasta İse Kök Sebep Aksi İspat Edilene Kadar Jinekolojiktir.
*
Gebelik Fizyolojik Dönem DEĞİLDİR. Gebelik Hastalık – Ölüm Riski Barındıran Olağanüstü Dönemdir. Tecrübeli , Öngörüsü Açık Hekime Teslimiyet Gerektirir.
2018 *
Gebelik Hastalıkları, İhmal Edilmiş Jinekolojik Hastalıkların Komplikasyonudur.
*
Gebelik Hastalıkları; Tanısı Konulmamış Jinekolojik Hastalıklardır.
MB, 2016) *
Gebelikte Kazanılacak 1 Puan IQ, Bebeğinizi Başarı Sarmalında Üstlere Taşır.
*
Enfeksiyonla Gezmeyi ''Sorun Görmeyen'' Gebeyi En Mükemmel Sağlık Sistemi Bile Koruyamaz.
* Rahim; Dayanan - Sabreden - Kolaylık Gösteren - Halden Anlayan Organ Değildir.
* Sıfır Vajinal Akıntı Sağlıktır.
Mesut Bayraktar, 2016
 • Rudolf Virchow (ouis Pasteur, Robert Koch savundukları;hastalıkların mikrop teorisine inanmıyordu. Hastalıkların, dış patojenlerden değil, hücrelerin içindeki anormal faaliyetlerden kaynaklandığını öne sürdü). Aynı zamanda Max Gerson’da hastalık gelişmeden önce metabolik bozulmanın başladığını kitabında yazmıştır.
 • Mesut Bayraktar ekolleri birleştirerek modifiye ederek meslek icrasında bulunmaktadır. Rudolf Virchow‘unda haklı olduğunu vurgulamaktadır.

Yüksek riskli jinekolojide; jinekolojik hastalık başka hastalığın sebebi olmaktadır
Yüksek riskli jinekolojide; jinekolojik hastalık başka hastalığın sebebi olmaktadır
Antioksidan kapasite, vücudun oksidatif stresle mücadele etme yeteneğini ifade eder. Oksidatif stres, vücutta serbest radikallerin birikmesi ve hücrelere zarar vermesi durumudur. Antioksidanlar, serbest radikalleri etkisiz hale getirerek ve hücreleri koruyarak oksidatif stresi azaltırlar.

Antioksidan kapasite, sağlıklı bir vücutta hastalıklara karşı koruma sağlar. Ancak, antioksidan kapasitenin aşıldığı durumlar da olabilir. Bunun nedeni, serbest radikal üretiminin artması veya antioksidan sistemlerin yetersiz kalması olabilir. Bu durumda, hücreler oksidatif strese daha duyarlı hale gelir ve hastalıkların ortaya çıkma riski artar.

Antioksidan kapasitenin aşıldığı durumlar, genellikle yaşam tarzı faktörleri, beslenme alışkanlıkları, çevresel faktörler ve genetik etmenlerle ilişkilendirilebilir. Sigara içmek, yetersiz beslenme, aşırı alkol tüketimi, stres, çevresel toksinlere maruz kalma gibi faktörler antioksidan kapasiteyi azaltabilir.

Bununla birlikte, kadın bedenindeki antioksidan kapasitenin kronik şekilde aşıldığı durumlarda her hastalığın ortaya çıkacağını söylemek yanlış değildir. Antioksidan kapasitenin aşılması sadece bir risk faktörü olabilir ve diğer faktörlerle birlikte hastalık gelişimini etkileyebilir.

Sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemek, beslenme alışkanlıklarına dikkat etmek, düzenli egzersiz yapmak, stresi yönetmek ve çevresel toksinlerden uzak durmak gibi önlemler, antioksidan kapasitenin korunmasına ve oksidatif stresin azaltılmasına yardımcı olabilir. Bununla birlikte, herhangi bir sağlık sorunu veya hastalık belirtisi varsa, uygun bir tıbbi değerlendirme için bir jinekoloji uzmanına danışmak önemlidir.
Kadın bedeninde anti-oksidan kapasite yani mukavemet durumunuz aşıldığında (temizleme kapasiteniz geçildiğinde) her hastalık çıkabilir.
Standart sağlık hizmeti eşitlik temelinde sunulan temel (standart) sağlık hizmetidir.
Standart sağlık hizmeti eşitlik temelinde sunulan temel (standart) sağlık hizmetidir.

Kadın Hasta İse Evde Huzur Yoktur

Web sitemdeki makalelerin büyük kısmının içeriklerinin telif hakkı Jinekolog Op. Dr. Mesut Bayraktar’a aittir. Makalelerin büyük kısmı hak sahipliğinin tescili amacıyla elektronik imzalı zaman damgalıdır. Sitemdeki makalelerin kopyalanarak veya özetlenerek izinsiz şekilde başka web sitelerinde yayınlanması halinde hukuki ve cezai işlem yapılacaktır. Kişisel Verilerin Korunması Kanununu Sınırlı Sorumluluk Beyanı Web sitemizin içeriği, ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. Web sitemizin içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Sitede kanun içeriğine aykırı ilan ve reklam yapma kastı bulunmamaktadır. Her Ne Amaçla Olursa Olsun, Mesut Bayraktar’ın Yazılı İzni Olmadan, Kişisel & Mesleki Fotograflarının; Kopyalanması, Ekran Görüntüsünün Alınması, Download Edilmesi, Fotografının Çekilmesi ,Saklanması, Yayınlanmasına, İyi – Faydalı, Kötü & Art Niyetli Amaçlar için Kullanılmasına İzin Vermiyorum. İzinsiz Tüm Kullanım, Paylaşım, Kopyalanma, Saklama Ve Benzeri Durumda Suç Duyurusunda Bulunulacak ve de ‘ Telif Hakkı ‘ Talep Edilecektir.
Gizlilik Tercihleri