WhatsApp Search

Vajina Gerçekleri ; Arkadaşların Bilmedikleri ☎️ 05467740159

Sıfır Vajinal Akıntı Sağlıktır
vajinal feromon - muğla kadın doğum doktoru

Vajina Gerçekleri ; Arkadaşların Bilmedikleri ☎️ 05467740159

Vajina Gerçekleri ; Arkadaşların Bilmedikleri ☎️ 05467740159 413 318 Muğla Kadın Doğum Doktoru ☎️: 05467740159

Tüm Arkadaşlarınıza Söyleyeceğiniz Vajina Gerçekleri

Bilgi güçtür, özellikle de vajina söz konusu olduğunda. Ama çok fazla yanlış bilgi var. Vajina gerçekleri hakkında konuşalım artık.

Vajinaların büyümesi , genişlemesi hakkında duyduklarımızın çoğu – akabilir, – kokabilir, – uzamamalıdır,… – sadece yanlış olmakla kalmıyor, aynı zamanda her türlü gereksiz utanç ve stres hissetmemize de neden olabiliyor.

Bu yüzden yalanlar labirentinde gezinmenize ve vücudunuzu tüm ihtişamıyla takdir etmenize yardımcı olmak için vajinalar ve vulvalar hakkında bir sürü gerçeği yazmak gereklidir.

Vulva vajinanız değil ama ne demek istediğinizi ANLIYORUZ

Vajina, rahmin alt kısmı olan serviks’den vücudun dışına uzanan 5 ila 9 cm uzunluğunda bağ dokusundan zengin , tam olarak kapalı bir kanaldır. Vulva, labia, üretra, klitoris ve Vaginal açıklık dahil olmak üzere tüm dış kısımdır.

Farkı bilmelisiniz çünkü vücudunuzun anatomisini anlamanızı sağlar ve ikisi arasında ayrım yapmak yardımcı olabilir, hatta gerekli olabilir – örneğin, bir partnerle oyalanırken.

Çoğu insan tek başına vajinal penetrasyonla orgazm olamaz

Üzgünüm, Freud. Vajina sahiplerinin yüzde 18’inden biraz fazlası, yalnızca penetrasyonla orgazma ulaşabileceklerini söylüyor. Diğer %80 için orgazm için en önemli bileşen klitorisdir.

Bazı insanlar aynı anda hem vaginal hem de klitoral orgazmı deneyimleyebilir, buna ‘karışık orgazm’ da denir, bu kulağa çok nadir gelebilir ama tamamen başarılabilir. Nadiren orgazma ulaşamayan ya da asla orgazma ulaşamayan çok sayıda sağlıklı kadında da vardır.

Vajinası olan her insan kadın değildir.

Genital bir cinsiyet göstergesi değildir ve bunu varsaymak zararlı olabilir.

Kadın olmayan ve vajinası olan birçok insan vardır.

Vajinalar doğum sırasında yırtılır ama bu normaldir.

Vaginal doğumların %80 inden fazlası yırtılmayı içerir veya bir kesi gerektirir.

Bu ‘yaralanmalar’, örneğin bebek ayakları öndeyken veya doğumun daha hızlı gerçekleşmesi gerektiğinde, bir sağlık hizmeti sağlayıcısı tarafından kasıtlı olarak yapılan küçük yırtıklar veya daha uzun bir kesik (epizyotomi olarak adlandırılır) olabilir.

Vajinanız esnektir ve bol kan akışı nedeniyle aslında vücudun diğer bölümlerinden daha hızlı iyileşir. Zor ve travmatik doğumlardan sonra vaginanın kendini toparlaması aylar ile yıllar alan bir süreç gerektirebilir. Vaginal laksite önemli bir problem olup kegel egzersizleri ile geçmiyor ise tecrübeli bir jinekologdan destek almanız önemlidir.

Vajinanın genişlemiş ve de gevşemiş olması, bunu uzun süre kendi haline bırakılmış olması çeşitli sağlık sorunlarına veya kronik enfeksiyonlara neden olabilir. Unutulmamalıdır ki vaginanın ön ve arka duvarı bir koaptasyon ( kavuşma, üst üste gelerek birleşme) gösterecek şekilde kapalıdır ve bu bozulmamalıdır, vagina atmosferik hava almaya dayanamayan bir organdır.

Bir ‘G noktanız’ varsa, bunun nedeni muhtemelen klitorisinizdir.

Pop kültürü onlarca yıldır G noktasına takıntılı durumda ve birçok kişinin sözde erojen sıcak noktayı bulma konusunda baskı hissetmesine neden olmaktadır.

G noktasının anatomik varlığına dair güçlü bir kanıt yok. Bazı çalışmalar bu noktanın damar yoğunlaşması , bazılarıda klitorisin ön vajinaya bir uzantısı olarak bildirmektedir.

Vajinanızın ön duvarına dokunulmasını veya uyarılmasını seviyorsanız, klitorisinizin iç ağ uzantınız gelişmiştir ve bu sizin G noktanız olduğunu söyleyebilirim.

Resim Kaynak Wikipedia

Klitoris buzdağının görünen kısmı gibidir

Tarihsel olarak, klitoris, birçok kötü şakada olduğu gibi, erkeklerin çok zor bir zaman geçirdiği, klitoral başlık adı verilen bir deri kıvrımının altına sıkışmış bezelye büyüklüğünde bir sinir uçları topluluğu olarak anlaşıldı.

Artık klitorisin, büyük çoğunluğu vulva cildinin altında bulunan geniş bir sinir uçları ağı olduğunu biliyoruz. Uçtan uca 10 santimetreye ulaşan dört çatallı salıncak şeklindedir.

‘A-noktası’: Olası zevk merkezi?

Anterior forniks veya “A-noktası”, serviks tarafında geriye doğru oturan küçük bir oyuktur, vajinada G noktasından daha derin bir mesafedir.

1997 tarihli bir araştırmaya göre, A noktanızı uyarmak vajinada daha fazla kayganlık yaratmanın kolay bir yoludur. Sadece bu değil, çalışmaya katılanların yüzde 15’i 10 ila 15 dakikalık A-spot uyarımı ile orgazma ulaştı.

Klitoris, penisin iki katı sinir ucuna sahiptir.

Penisin yaklaşık 4.000 sinir ucu vardır. ‘Bulunması zor’ klitoris 8000′ sinir ucuna sahiptir.

Araştırmalar, cinsel uyarılma sırasında klitorisin boyutunun % 300’e kadar artabileceğini göstermiştir.

Vajinaların bir kokusu olması gerekiyor

Bu şimdiye kadar yaygın bir bilgi ama doğru değildir. Vagina, Vaginal pH’ınızı sağlıklı ve dengeli tutmak için gece gündüz çalışan son derece uzmanlaşmış bir bakteri ordusu içerir.

Eğer bu bakteri ordusu patojene kaymış ise kötü koku ortaya çıkmaktadır.

Normalde vajina kokusuzdur.

Koku varsa doktora gitmelisiniz, cinsel ilişkide bu koku belirginleşiyor ise jinekolojik probleminizi uzun süre ihmal ettiğinizi söyleyebilirim.

Vajina kendi kendini temizler. Bırak işini yapsın

Yukarıda sözü edilen özel bakteri ordusu, yalnızca diğer düşman bakterileri savuşturmak için Vaginal pH’ınızı en uygun seviyede tutmak amacıyla mevcuttur.

Günün sonunda iç çamaşırlarınızda ince veya kalın, berrak veya beyazımsı olabilen akıntı görmeniz durumunda bu bakteri ordunuzun dengesinin bozulduğunu, vajen floranızın patojene kaydığını gösterir.

Vajina akan, sızan, kaçıran , kokan bir organ değildir. Nasıl gözümüz rutin çalışma durumunda akıp kokmuyorsa vaginada böyledir.

Duş gibi temizleme teknikleri kötü bir fikirdir çünkü bu doğal dengeyi bozarak bakteriyel vajinoz ve enfeksiyon gibi sorunlara yol açabilir. Tecrübeli bir hekimden destek almanız iyidir, bu durumu kronikleştirmeyiniz.

Cinsel olarak uyarılmadan ‘ıslanabilirsiniz’

Vajina ıslandığında, kişi seks yapmak istemelidir değil mi? Yanlış. Vajinalar birçok nedenden dolayı nemlenebilir – ıslanabilir( nemliliğin fazla hali ıslanmadır ).

Hormonlar Vaginal kanlanmayı artırarak, eksüdasyonu(nemlenmeyi) artırabilir.

Vulva yüksek konsantrasyonda ter bezlerine sahiptir.

Ayrıca vajinalar, cinsel uyarılmadan bağımsız olarak dokunulduklarında otomatik olarak yağlama – nemlenme üretebilir. (Kadınlarda daha yaygın olan, uyarılma uyumsuzluğu adı verilen bir fenomen.)

Unutmayın: Vaginal ıslaklık asla bir onay işareti olarak görülmemelidir. Muvafakat sözlü olmalıdır.

Çiş – idrar genellikle vulvaya doğru yolunu bulur. Fakat idrar vajina içine sızıyorsa bu sizde kronik enfeksiyonları tetikleyecektir, bu sorunu derhal çözecek bir jinekolog ile görüşme yapmalısınız. İdrar ve içeriği vagina için uygun değildir.

Düşündüğümüzde, istediğimizde vajina derinleşiyor

Akılda seks varsa vagina kapılarını açar.

Normalde vagina 5ila 9 cm uzunluğunda ve3 – 5 cm genişliğindedir. Uyarıldıktan sonra vaginanın alt kısmı üst kısımdan daha fazla uzar. Serviks ve rahmi vücudunuza biraz daha derine iterek penetrasyona yer açar.

Unutmayın cinsel ilişki ağrısızdır, penisin büyük veya kalın olması seks esnasında ağrıya neden olmaz.

Cinsel ilişkide ağrınız oluyorsa tecrübeli bir jinekolog ile görüşme yapmalısınız.

Kadınlar penisin büyük olması ile ağrılarının olacağını, bunun normal olduğunu düşünerek, jinekolojik hastalıklarını öteleyerek kronikleştirmektedirler.

Ve ayrıca renk değiştirirler

Azgın olduğunuzda, kan vulva ve vajinanıza hücum eder. Bu, o bölgedeki cildinizin renginin daha koyu görünmesine neden olabilir.

Endişelenmeyin, seksi süre geçtikten sonra normal gölgesine geri dönecek.

Çoğu orgazm dünyayı sarsmaz ve sorun değil

Medyanın orgazm olmanın neye benzediğine dair aşırı tiyatral tasviri, orgazmın ne olması gerektiğine dair gerçekçi olmayan bir standart yarattı.

Gerçek şu ki, orgazm tüm şekil ve boyutlarda gelir – ve bu, yoğun dudak ısırma veya arkaya yaslanma dahil olmak zorunda olmadığı anlamına gelir.

Çoğu orgazm kısa ve tatlıyken, diğerleri daha güçlü ve derindir.

Orgazmınızın boyutuna fazla takılmamaya çalışın.

Unutmayın, seks bir yolculuktur, bir varış noktası değil.

Vajinanızla ağırlık kaldırabilirsiniz

Vaginal halter – bir ip üzerindeki ağırlığa bağlı vaginaya bir ‘çapa – top’ sokma eylemidir ve aslında pelvik tabanınızı güçlendirmenin bir yoludur.

Daha güçlü vaginal kasların seksin daha uzun süre dayanmasını ve daha iyi hissetmesini sağlayabilir. Kegel ve twerk tarzı egzersizlerde buna yardımcı olur.

Bazı insanların iki vajinası vardır.

Uterus didelfis adı verilen nadir bir anormallik nedeniyle, çok az sayıda insan aslında iki Vaginal kanala sahiptir.

İki vaginası olan kişiler hala hamile kalabilir ve bebek doğurabilir, ancak düşük ve erken doğum riski çok daha yüksektir.

Klitoris ve penis bir memleketi paylaşıyor

Başlangıçta, tüm fetüsler genital çıkıntı denilen şeye sahiptir. Hem erkek hem de dişi fetüsler için çıkıntı ayırt edilemez.

Daha sonra, gebe kaldıktan yaklaşık 9. hafta sonra, bu embriyonik doku ya bir penisin başına ya da bir klitoris ve labia majoraya dönüşmeye başlar. Ama mesele şu ki, hepimiz aynı yerden başlıyoruz.

Doğum vajinayı kalıcı olarak uzatmaz, ancak bazı değişiklikler olur.

Vaginal yolla doğum yaptıktan sonraki günlerde vaginanız ve vulvanız büyük ihtimalle morarmış ve şişmiş olabiilir. Yakın zamanda içinden geçen bir insan nedeniyle vaginanızın normalden daha açık hissetmesi de yaygındır.

Ama merak etmeyin, şişkinlik ve açıklık birkaç gün içinde geçer.

Sonra kuruluk olabilir. Doğum sonrası vücut, kısmen vaginal yağlamadan – nemlenmeden sorumlu olan östrojeni daha az yapar. Bu nedenle, doğumdan sonra ve özellikle emzirirken genel olarak daha kuru hissedeceksiniz çünkü bu östrojen üretimini daha da azaltacaktır.

Vajinanız doğumdan önce olduğundan biraz daha geniş kalacak olsa da, düzenli pelvik taban egzersizleri yaparak vaginal kaslarınızı formda ve sağlıklı tutabilirsiniz.

Bu olmuyorsa, vagina eski haline gelememiş ise, partnerinizde memnuniyetsizlik başlamış ise; vaginanız genişlemiş veya gevşemiş demektir. Hasar almış bir vaginaya yapılacak erken müdahaleler bu sorununuzu çözeceği gibi, orgazm problemlerinin gelişmesini de önleyecektir.

Vajinal doğum sonrası orjinal çıkabilen, hasar almayan çok fazla vajina yoktur.

Unutmayın vaginada bir problem oluşmuş ise rahim ağzında da problem var demektir. Yapmanız gereken en önemli şey tecrübeli bir jinekolog ile görüşme yapmaktır.

Vajinanızdaki bir tamponu veya herhangi bir şeyi kaybedemezsiniz

Seks sırasında o sabah kesinlikle tampon koyduğunuzu fark ettiğiniz o panik anı? Endişelenmeyin, tamponunuz sadece bir yere kadar gidecek. Ve unu hemen çıkartmanız gereklidir.

Yaygın olan, günlerce hatta haftalarca bir tamponu unutmak. Bu durumda çürümüş, ölü organizma benzeri bir koku yayılmaya başlar.

Unutulmuş bir tamponu kendiniz çıkarmaya çalışmak tamamen güvenli olsa da, tüm parçaları aldığınızdan emin olmak için bir doktora görünmeniz en doğru olanıdır.


Nöron Denervasyonu

Normal Doğum Hasarın
a Bağlı Sinir Hasarlanması, Ortalama 1-2 Dekat Sonra Seksüel istek Kaybı & Uyarılma Bozukluğuna Neden Olması Nadir Değildir

** Vajinal PRP
** Klitoraı PRP
** G Noktası PRP
** Vajen Gençleştirme
** Serviks Gençleştirme


AKIL ETMİYORMUSUN ! DÜŞÜN

Gevşemiş Kemik : Hastalık !
Gevşemiş Psikoloji: Hastalık !
Gevşemiş Kalp : Hastalık !
Gevşemiş Cilt : Hastalık !
Gevşemiş Beyin : Hastalık !
Gevşemiş Saç : Hastalık !
Gevşemiş Diş: Hastalık !
Gevşemiş Diz : Hastalık !
Gevşemiş Mide :Hastalık !

Hastalıkların Anası !

*** Gevşemiş Vajina ***

Vajina bollaşması (vajina relaksasyonu) jinekolojik bir hastalıktır ve temel sebebi vajinal doğum hasarıdır.*** Vajina ***

kemik – kıkırdak İçermeyen, korunmasız uzuvdur.

hasar – yırtılma, bollaşma durumunda sinir hasarı Oluşmuştur. bunun uzun vadeli etkileri kaçınılmazdır, kadın konforunu yok etmektedir.

Vajina İhmale gelmez, hastalıkların tetiğini çekmektedir.

Vajina Gerçekleri ; Arkadaşların Bilmedikleri


Sonra Yüz;

Önce Rahim.


Hızlı Yaşlanıyorsan Rahimine Bakmalısın.


Vajinal Akıntının Çökertemediği Kadın Yoktur

Yaşlanmanın Etkilerini Gören Kadın, önce Jinekolojik Problemlerini Halleder ise Estetik Girişimlerin Başarısı & ömrü Artar.
Tersi Saman Alevinden Başka Bir Şey Değildir.

Orgazm için klitorisin büyüklüğü ve yeri önemlidir.

2014 yılında yapılan bir araştırmaya göre, vajinası olan bazı kişilerin cinsel ilişki sırasında orgazm sorunu(orgazm olamama) yaşamasının nedeni, vagina açıklığından biraz fazla uzakta bulunan nispeten küçük bir klitoris olmasıdır.

Hamileyken iç çamaşırlarınız mini bir akıntı olabilir.

Hamileliğiniz ilerledikçe, akıntı miktarında artış olabilir.

Bu akıntı rahimde ağrı, bebeğin aşağı doğru düşmesi, bebeğin bir tarafa toplanması şeklinde sizi rahatsız edebilir. Böyle bir durumda doktora görünmelisiniz.

Asla keskin veya balık gibi kokmamalı veya tıknaz bir dokuya sahip olmamalıdır, bu yüzden bir doktora görünmek en iyisidir.

Krampların mı var? Vajinanız bu konuda yardımcı olabilir

Dopamin ve serotonin gibi iyi hissettiren kimyasalların salınımını teşvik etmek için kendinize bir orgazm vermeyi deneyin.

Bu kimyasalların doğal ağrı giderici etkileri menstrüel kramplardan kaynaklanan ağrıyı hafifletebilir ve orgazm sonrası rahatlama kaslarınızı gevşetir.

Mastürbasyon yaparken, bazı insanlar havaya girmek için vibratör kullanmaktan veya seksi bir şey izlemekten hoşlanır. Kendinize yeni ve zevkli şekillerde dokunmayı merak ediyorsanız, kadın orgazmları hakkındaki bilgiler edininiz.

Vajina şarap gibidir

Doğru. Vaginanın normal pH’ı, şarabın pH’ına benzer şekilde 4.5’ten azdır.

Laktobasiller vaginaya hakim olan “iyi” bakterilerdir; kadın bölgelerimizde pH seviyelerini normal tutmaya yardımcı olurlar ve enfeksiyona neden olan bakterilerin büyümesini engellerler.

Laktobasil seviyeleri düştüğünde, vaginal pH seviyeleri, maya enfeksiyonları ve bakteriyel vajinoz gibi vaginal enfeksiyonlar için ideal üreme alanı olan 4,5’in üzerine çıkabilir.

Vajinanız ‘osurmaz’

Tüm kadınlar bunu bir noktada deneyimlemiştir: Vaginadan yaygın olarak “Vaginaya hava kaçması, queefing ” olarak bilinen, utanç verici ama kontrol edilemeyen hava emisyonu olabilir.

Evet, queefing kulağa osurma gibi gelebilir ama sesler aldatıcı olabilir. Kadın kısımlarımızdan çıkan o küçük hava ponponları basitçe şudur – vaginal kanaldan salınan hapsolmuş havadır.

Atık gaz olmadıkları ve hoş olmayan bir koku yaymadıkları için geleneksel anlamda “osuruk” değildirler. Fakat genellikle Vaginal doğum nedeniyle gevşemiş – genişlemiş yani hasar almış vajinalar hava alarak bu duruma neden olabilir. Gevşemiş bir vajina için bu önemli bir bulgudur. Ses çıkaran bir vajinada kronik Vaginal akıntı, kronik mantar enfeksiyonları da sıkça görülmektedir. Tedavi edilmelidir.

Bununla birlikte, bazı nadir durumlarda, vajinadan mesaneye, kolona veya rektuma anormal bir açıklık olan Vaginal fistül Vaginal gaza neden olabilir. Bunlar tehlikeli durumlardır ve drhal tedavi edilmelidir.

Vajina ve köpekbalıkları arasındaki bağlantı

Normalde vajinanızı Jaws ile karşılaştırmazsanız da bayan bölgelerinizin köpekbalıklarıyla sandığınızdan daha fazla ortak noktası vardır.

Vajina tarafından üretilen kayganlaştırıcı, köpekbalıklarının karaciğerlerinde bulunanla aynı bileşik olan skualen adı verilen bir bileşik içerir.

Bir kadın uyandırıldığında, skualen salgılanır ve klitoris ve labianın şişmesine ve vücudu seks için hazırlanmasına izin verir.

Tartışmalı olarak, skualen nemlendirici losyonlar, güneş kremleri ve saç ürünleri gibi birçok kozmetik üründe de kullanılmaktadır.

Vajinada ne kadar mikroorganizma bulunur ?

Vajinadaki (Vaginal flora) bakterilerin normal bileşimi değişebilir, ancak en yaygın olarak laktobasiller baskındır. Ortalama olarak, Vaginal floranın mililitresinde yaklaşık 10^8 ila 10^9 bakteri bulunur.

İnsan vajinal salgılarının uçucu bileşenleri

Bunlar kadınlara verilen tamponların analiz edilmesi ile bulunan maddeler olup direkt vajina tarafından üretiliyor diyemeyiz, çünkü floranın çok fazla bakteriyel üyesi vardır ama bunlar tespit edilmiş.
Bunlar kadınlara verilen tamponların analiz edilmesi ile bulunan maddeler olup direkt vagina tarafından üretiliyor diyemeyiz, çünkü floranın çok fazla bakteriyel üyesi vardır ama bunlar tespit edilmiş.

Sağlıklı vajinanın kabaca içeriği

Sağlıklı vajinanın içeriği - Muğla kadın doğum doktoru

29. Rahim ağzınız ve vajinanız yırtılabilir.

Vaginal doğum sırasında yırtıklar olur. Aslında, bu şekilde doğum yapan çoğu kadın servikal yırtıklar yaşar (önemliyse doktorunuz tarafından dikilir). İyi haber şu ki, vagina kendini onarmakta iyidir – yırtıklar genellikle doğumdan altı hafta sonra iyileşir. ( kadınların %5’inden azında, kadınlar bağırsak veya mesane inkontinansına neden olabilecek ve pelvik taban fizik tedavisi gerektirebilecek daha ciddi yırtıklar yaşarlar.)

30. Vajinanız 130 derecelik bir açıyla ayarlanmıştır.

Hiç tampon takmayı denediniz ve duvara çarpıyormuş gibi hissettiniz mi? Çünkü vajina düz bir boru değildir, kubbemsi(roma köprü kemeri gibi) bir açılanması vardır. Vaginal kanal vücudunuzda bir açıda durur, bu nedenle tamponun yönünü daha kolay yerleştirmek için sırtınıza doğru çevirin. Vagina hasar alıp düzleştiğinde kronik enfeksiyonlar, kabızlık, hatta kısırlık belirebilir.

Vaginal Rugae

Vajinanın içinde vaginanın kıvrımları tarafından üretilen bir dizi sırt, tümsekler bulunur. Vajinanın uzamasına ve gerilmesine izin verirler.

vajina rugae Muğla kadın doğum doktor
vajina rugae Muğla kadın doğum doktor
Roma köprü kemeri 

Vajina Gerçekleri ; Arkadaşların Bilmedikleri

Kabaca Vajinal Flora

vajinal flora 

Vajina Gerçekleri ; Arkadaşların Bilmedikleri
vajinal flora üyeleri

Vajina Gerçekleri ; Arkadaşların Bilmedikleri
Kabaca Vajinal Flora


Muğla Kadın Doğum Doktoru Mesut Bayraktar Jinekolog 331x273

Doktor Mesut Bayraktar

Ortaca/Muğla

Hayatın olağan akışı gereği iyileşmek için hasta olan kişi çabalamalıdır yani aktif rol oynamalıdırlar. Görüldüğü üzere tedavi hunisinin büyük kısmında vakit kaybeden, hastalığını ret eden, iyileşemeyen, bahane, bedava - ucuz yöntemlere yönelen, körü körüne bel bağlayan hastalar pasif iyileşmeyi yani iyileşememeyi seçenler bulunmaktadır.

Tedavi süreci, hastaların sağlık sorunlarıyla başa çıkabilmeleri, iyileşme sağlayabilmelerinde önemli adımdır. Ancak, tedavi hunisi sürecinde Hekimlerin bazı zorluklarla karşılaşması mümkündür. Resimde, hastaların farklı farklı tutumlarından kaynaklanan zorlukları ele alarak, hekim-hasta ilişkisinde zorlukların üstesinden gelirken zedelenebileceğini, tedavi hunisinin önemini vurgulayacağız. Tedavi süreci, hasta sağlığını iyileştirmek amaçlı yapılan serüven düşünülebilir. Tedaviler, sağlık sorunlarına farklı yaklaşımlar gerektirebilir, bazen beklenmedik zorluklarla karşılaşılabilir. Bundan dolayı, tedavi hunisi sürecinde hekimlerin, hastaların farklı tutumlarına uygun şekilde davranması, etkili iletişim becerilerini kullanması önemlidir. Hekimlerin mesleklerini icra ederken , hasta kaynaklı zorlukları aşarken, hekim-hasta ilişkisinin zarar görmemesinde hastaların dikkatli olmaları gerekmektedir. Çünkü hekim sonsuza kadar sabredebilen, her uygunsuzluğa pozitif, sorun çözme şeklinde yaklaşan canlılar gibi düşünmeyiniz.

*** Hastalığını Kabul Etmeyenler: Hastalığını kabul etmeyen bireyler, sağlık sorunlarını inkar ederek tedaviye direnç gösterebilirler. Bunlar , tedavi sürecinin başarıyla ilerlemesini engelleyebilir. Hastalığını kabul etmeyen kişiler, genellikle hastalıklarının ciddiyetini ya da varlığını reddederler. Buda, hem kendileri hem de doktora sorun çıkmaktadır. Hastalığın kabul edilmemesi, tedavi sürecinin etkinliğini azaltabilir, tamamen durdurabilir.Hastalığını kabul etme evresi, hasta olduğunu kabul etme; tedavi sürecinin önemli parçasıdır. Hastalığın kabul edilmesi, kişinin gerçek durumuyla yüzleşmesine, gereken tedaviye tam uyum sağlamasına yardımcı olabilir. Böylece tedavi süreci daha etkili başarılı olabilir. Hastalığını kabul etmeyen bireylerin, kendi sağlık durumlarını gerçekçi şekilde değerlendirmeleri, tedaviye açık olmaları önemlidir.

Hastalığını kabul etmeyen, ret eden; Doktoru rakip , düşman bilmektedir.

*** Hastalığını Kabul Edenler: Hastalığını kabul eden kişiler, tedavi sürecine daha olumlu yaklaşabilirler. Hastaların tedaviye uyum sağlamasını kolaylaştırır, iyileşme sürecini hızlandırabilir. Fakat çoğunlukta bazı insanlar hastalığını kabul etsede hekim yerine başka yollara başvurabilerek, hastalıkların ilerlemesine, kronikleşmesine neden olmaktadır.

*** Bir Ara Hallederizciler - Google Aramacılar: Bazı hastalar, sağlık sorunlarıyla ilgili hafife alıcı, savsaklayıcı tutum sergileyebilirler. “Bir ara hallederizciler”, sağlık sorunlarını erteleme, önemsememe eğilimindedir. Google aramacıları ise kendi kendini teşhis etme, tedavi etme çabasına, akıllılığına girebilirler. Yanlış bilgilendirme, yanlış tedavi seçeneklerine yol açabilir.

*** Doğal Tedavi Yöntemlerine Körü Körüne İnananlar: Doğal tedavi yöntemlerine inanan hastalar, alternatif çözümler arayışında olabilirler. Maydanoz, soğan suyu içiciler gibi, doğal yöntemlere güvenerek, körü körüne bel bağlayarak etkisiz, tedavi sürecini yürütebilirler. Bazen bilimsel kanıtlanmamış, etkinliği sınırlı olan yöntemlere yönelmelerine neden olabilir. Maalesef tüm iletişim mecraları tedavilerin etkin olmadığını söylese de böyle yönelimler artarak devam etmektedir.

*** Sahte Doktor Bulucular - Maddi Zorluk Çıkarıcılar: Sahte doktor bulucular, maddi zorluk yaratanlar - bulanlar, yani tedaviye gereksiz yere maddi kısıntı uygulayanlar, tedavi sürecini olumsuz etkileyebilir. Ev, araba kredisi ödemesi, oğlanı evlendirme gibi maddi yükler altında olan hastalar, tedaviye uyum sağlamakta, iyileşmekte güçlük çekebilirler. İnsanlar sağlıklı kalmanın, mal mülk edinmeden değerli olduğunu maalesef kavrayamamaktadırlar.

Hasta olmuş ama evi var
Hasta olmuş ama oğlu evlenmiş.

Kendini, sağlığını feda ederek yaşamda hedefleri başarmak maalesef artan hızda devam etmektedir. Günümüzde oldukça yaygın durumdur. İnsanlar, zamanı, varlıklarını daha verimli kullanmak amacıyla sağlıklarını tehlikeye atabilmektedirler. Ancak, sağlığın önemi göz ardı edilmemelidir. Kaliteli yaşam sürerken sağlıklı olmak şarttır. Hayatta hedefleri başarmak önemli olsa da, sağlığımıza dikkat etmekten asla vazgeçmemeliyiz.

Tedavi hunisi süreci, hastaların sağlık sorunlarını çözmek, iyileşmede önemli adımdır. Ancak, bazı hastalar, kendilerine gereksiz yere maddi zorluklar yaratarak (3. evinin kredisini bahane göstermek, 4. çocuğunu davul zurna - yemekli evlendirmeye çalışması) tedavi sürecini olumsuz etkilemektedir (tedavi olmamaktadırlar!). Makaleyle maddi gücü – imkanı olduğu halde “ev aldık, araba aldık kredi ödüyoruzcular” şeklinde adlandırılan, doktoru gereksiz yere maddi zorluklar ile meslek icrasına sürükleyen hastaların yeteri kadar iyileşemediklerini vurgulamak istiyorum.

*** Profesöre Gidenler - İyi Doktor Deyiciler: Bazı hastalar, tedavide ünlü/ünsüz profesöre başvurma eğilimindedirler. Bunlar, “normal” doktorları, diğer sağlık hizmeti sağlayıcılarını göz ardı edebilir, hatta küçümseyebilir. Aynı şekilde, bazı hastalar, tedavi - meslek icrasının masrafları nedeniyle para talep eden doktorlardan da uzak durma eğiliminde olup tedavi sürecini menfi etkileyebilir. Uygun tedavi seçeneklerinin kaçırılmasına, hastalığın artmasına neden olabilir. Hastalar kaçırılan, kaybolan sağlığın %100 geri gelmediği konusunda yeteri kadar ikna edilmelidirler. Mümkün ise hastalar, tedavinin tamamen geri gelmeme, başarılı olmama riski olduğuna ilişkin yeterli bilgilendirme yapılarak ikna edilmelidirler.

Maalesef bazı insanlar maddi varlıklarının korunmasını sağlıklarından önemli görmektedir.

Servete Mala Mülke Yaşayanlar Sağlıklarını Feda Ediyorlar.

*** Ego, Kişisel Çıkar Çatışmaları: Hekim-hasta ilişkisindeki ego, kişisel çıkar çatışmaları, tedavi sürecini olumsuz etkileyebilir. Doktorun , hekim hasta bağı kurulmamış hastaya “sen” demesi gibi durumlar, iletişim sorunlarına yol açabilir. Aynı şekilde, bazı hastalar da doktorlarla kişisel, duygusal çıkar çatışması içine girebilirler , tedavi sürecinin etkinliğini azaltabilir. Hastalar , empati, anlayışla Hekimleri karşılamalı, iletişimde açıklık, saygıyı korumalı, kişisel çıkar çatışmalarından uzak durmalıdır. Hekim-hasta bağı, tedavi sürecinin başarısında önemli faktördür. Hastaların hekimle güven, destek temelinde ilişki kurması, tedaviye uyumlarını artırır, iyileşme motivasyonunu yükseltir. Hekimler de, hastaların duygusal ihtiyaçlarını anlamalı, hastalarla işbirliği yaparak tedavi sürecini yönetmelidir. Hasta, hekimin yönlendirmelerine uyum sağladıkça, hastada, hekimi destekleyici rol üstlendikçe, iyileşme süreci olumlu yönde etkilenecektir.

Tedavi sürecindeki zorluklarla başa çıkan, iyileşen hastalar, motivasyon kaynağı olabilirler. İyileşenlerin başarı hikayeleri, diğer hastalara umut ilham verebilir. Hekimlerin iyileşme sürecini desteklemek , başarı hikayelerini paylaşmaları önemlidir. Tedavi sürecinde karşılaşılan zorluklar, hastaların tutumları, hekim-hasta ilişkisi etrafında yoğunlaşır. Hastaların hastalıklarını kabul etme, doğru bilgilere ulaşma, maddi zorluklarla başa çıkma, kendince maddi zorluk varlığı yaratmama, doğru tedavi seçeneklerini değerlendirme konularında Hekim destek vermesi önemlidir. Tekrardan, hastaların 1001 zorlukla meslek icrası yapan Hekime empati, anlayış - etkin iletişim becerileriyle Hekimleri benimsemeleri, işlerini kolaylaştırmaları, hastanın, tedavi sürecinin etkinliğini artırır, hastaların moralini yükseltebilir, motivasyonlarını artırabilir, tedaviye olan uyumlarını iyileştirebilir.

Hekim-hasta bağı, güvene dayalı ortamda kurulmalı, hastaların iyileşme sürecine aktif katılımları teşvik edilmelidir. Etkili tedavi sürecinde, hem hastaların hem de hekimlerin sorunların üstesinden gelmede birlikte çalışmaları, destekleyici ortam oluşturmaları gerekmektedir.
Tedavi Hunisinde pasif iyileşmeye çalışanlardan olmayın.


Tetkikler

hekimin kanaatinden

üstün değildir.


Kadın bedeninde

kronik enflamasyonun

en büyük kaynağı

vajinal akıntıdır.


Dinamik Tablo
Hastane Stresinden Uzaklık ✓ 
Özel Etkileşim ✓ 
Süre Sınırlamasız Muayene ✓ 
Mahremiyet – Gizlilik ✓ 
Hijyenik Ortam ✓ 
Teknoloji Kullanımı ✓ 
Konfor – Ferah Ortam ✓ 
Online Randevu ✓ 
3. Şahıslarla Temassızlık ✓ 
Güven – Nezaket – Zarafet ✓ 
Etik ✓ 
Tecrübe ✓ 
Profesyonel Destek ✓ 
Hasta Memnuniyeti & Sağlığı ✓ 
Fethiye’den 45′ uzaklıkta ✓ 
Dalaman’dan 10′ Uzaklıkta ✓ 
Köyceğizden 15′ Uzaklıkta ✓ 
Marmaris’den 40′ Uzaklıkta ✓ 
Muğla’dan 45′ Uzaklıkta ✓ 

Para değil

Mal mülk değil

En iyi eğitim , öğretmen değil !

Çocuğunuza bırakılacak en büyük miras şudur:

Sağlıklı

10 numara
☆☆☆☆☆ 
olacak şekilde “gebelik öncesi hazırlık + gebelik takibi + doğumunu” sağlayarak maksimum potansiyel IQ & EQ ya FETUSUN ulaştırılmasıdır.

Yani fetusu hayata 5/0 önde başlatmaktır. 

Eğer bunu sağlarsanız; sağlamak 15 – 30 bin USD civarı para harcamaktan geçer. O zeki, ahlaklı, yetenekli çocuk başarı sarmalında zirveye hemen çıkar, müthiş gelir elde eder; emekli olduğunuzda size ev araba aldığı gibi, dünyayı gezmenizde size tatil hediyeleri ayarlar. Eğer bunu yapmak yerine, 15 – 30 bin USD’ye ev, araba alabilirsiniz ama, çocugunuz sizin ölmenizi, mirasın kendisine kalmasını bekler, sonrada onu tüketerek yer yada üzerinizdeki evi ipotek göstererek iş kurar , batırır yada sürekli sizden para ister, sizde sürekli kaçar , bahane uydurursunuz…

Çıkar çatışmalarıyla berbat olmuş hayat yaşamamak için süper kaliteli bebekler doğurun.

Rahimde mikrop kaparak bitik, pert olmuş, erken doğmuş, kansızlığa, kötü rahim şartlarına ( urlu, vajinal akıntılı, kistli, varisli ) yani haşat rahimlerden eksik – vasat doğan bebeklerinizle, büyüdüklerinde “çıkar çatışmasına” girmemesi; doğmadan önce, gebelik süreci & doğumuna maddi kaynak harcanmasından geçer.
AGAÇ YAŞ İKEN, İNSAN RAHİMDE İKEN EĞİLİR.

Bebek;

Zeki doğarsa ahlaklı olur.
Zeki + ahlaklı olursa zengin olur. 
Zeki + ahlaklı + zengin olursa sana ev araba almayı bırak toplumun tamamı müreffeh olur, zenginleşir.

İnsana yani kendi kanına – canına yatırım yapmalısın yada çıkar çatışmalarıyla bomboş hayat yaşamak durumunda kalırsın.
Sana göre yatırım nedir?

Kadın Sağlığının, Sonraki Nesillerin ( Fetus, Bebek, Çocuk, Torun) Mutlu Huzurlu Sağlıklı Devam Edebilmesinin Yegane yolu, Dişi Üreme Organlarının;
* Uterus - Rahim
* Yumurtalık - Overler
* Tuba Uterina - Tüpler
* Rahim Ağzı - Serviks Uteri
* Vajina - Hazne
* Vulva - Perine gibi organların Topyekün Sağlık İçerisinde;Genetik Mirasın Nesilden ➞ Nesile Sağlıklı Aktarılmasından Geçmektedir. İşte bu geçiş bozulduğunda; nesilden nesile hastalıklar başlamaktadır. (Devamı İçin Ayrıntılara↓ Tıklayınız)
İhmal Edilen, Çözülmeyen En Basit Kadın Hastalığı, Zaman İçerisinde Birikim Yaparak Çeşitli Hastalıkların;
* Romatolojik
* Nörolojik
* Psikiyatrik
* Onkolojik
* Hatta Odontojenik... Hastalıkların Gelişiminde Tetik Çeken Etken (Tetiklenmiş Hastalık) Olabilir. Aniden Birdenbire Ortaya Çıkan Hastalıklara Sebep - Müsebbip Olanın; İhmal Ederek Alıştığın, Zamanla da Unuttuğun (Hastalıklara Geliştirilen Adaptasyon; İlk Stres Anında Kırılır)) Feminin Şikayetler Ana Sebebiyle Olduğu, Gizliden Gizliye Hastalığın İşlemesini Yani Kök Hastalık'ın Feminin Hastalık Olduğu Aklınıza Gelmeyebilir. Tahlillere %100 İnanmak Size Ciddi Vakit, Para, Yaşam Süresi Kaybettirebilir. Basit Yöntem + Kolaya Kaçmak Olan Sayfalar Dolusu Tetkik Sonuçlarına Sakın Aldanmayın, Tetkikler Normal Çıktı; Sağlıklıyım Diye Boş Tetkiklere Körü Körüne Bel Bağlamayın. Hekim Dışında Hiçbir Şeye %100 Güvenmeyin. Özellikle Nisaiye Hastalıkları; Kan - İdrar Tetkikleri Başarılı Oranda Tespit Edememektedir. Kronikleşmiş İlgi siz Gibi Gözüken Hastalık Hastalık Kök Sebeplerinin Kadınsal Maraz Olması Size, Çevrenize Alakasız,- Saçma Bile Gelebilir. Hatta Sıklıkla Ciddi Hastalığınızla Bağlantı Açısından Genital Bölgeyle Ne Alakası Var Şeklinde Sizi Hataya, Durumu Algılamada Körlük - Konduramamaya Düşürebilir; Dikkat Ediniz! Nisaiye Hastalığı Bekleterek; Kendi Kendine, Zaman Tanımakla, Vakit Geçirmekle İyileşmesi Mümkün Değildir.

Muğla Ayrıntılı Ultrason

Gebelik Takiplerinin & Doğum Öncesi Teşhis İşlemlerinin Önemli Basamağıdır. Minimum 60 dakika Sürmektedir. Kaliteli Gebelik Asla Ucuz, Standart Yaklaşımlarla İdame Ettirilemeyecek, Riske Atılamayacak, Stres Karşısında Frajil Olabilecek Kritik Dönemdir. Mesut Bayraktar Şehrin İçerisinde En Önde Gelen, Vajina Serviks Rahim  Sağlığına Yönelik En İyi Jinekolog Doğum Uzman Doktorlar Arasında Olmasının Yanı Sıra, Özel Muayenehanesinde 18 - 24 Hafta Arası Muğla Ayrıntılı Ultrason Verirken Bütünsel yaklaşımla Geçmeyen Mantar Hastalığı Servikal Smear Polip Ameliyatı Video Kolposkopi HPV Gebelikte Spiral Çıkarma Tıbbi Muğla Kürtaj işlemi Riskli Hamilelik Takipleri Transvajinal Ultrason Rahim İltihabı Tedavisi İdrar Kaçırma Tedavisi Şeffaf Beyaz Kahverengi Sarı Yeşil Kötü Renkte Olabilen Kokulu Kokusuz Vajina Akıntı Yanma Kaşıntı Batma Kanama Tedavilerinin Planını Yapmaktadır. Gereğinde Rahim Alınma Ameliyatı Hakkında Bilgiler Vermektedir. Hatunların Huzur İçerisinde Sağlıklı Mutlu Yaşam Sürmeleri Gerekliliğine İnanmaktayım. Tabip Mesut Bayraktar; Female Üreme Sağlığını Güçlendirme Konusunda Tutkulu Hekimdir. Çünkü Feminin Genital Organların Zindelik İçerisinde Başarıya Ulaşması Küresel Refaha; İnsanlık Barışına Hizmet Ederek, Dünyayı Yaşanılacak Daha Güzel Yer Yapacak Ehemmiyettedir.

Mesut Bayraktar, Hekiminin Muayenehanesi Coğrafik Konumu İtibarıyla Bölgenin Ortasında Kalmaktadır.
 1. Ortaca Kadın Doğum Doktoru

 2. Köyceğiz Kadın Doğum Doktoru

 3. Dalaman Kadın Doğum Doktoru

Yönelik Hekim Aktif Biçimde Ortaca, Dalaman, Köyceğiz Yörelerine Çalışmaktadır.

Kadınlarda Hastalıkların Kronikleşmesi

; Hastalıklara Adaptasyon & Woman Psikolojisiyle Birleşince Şikayetleri Normalleştirmek Kaçınılmaz Olmaktadır. Baş Edilmesi Zor Genital Hastalık İnkar Psikolojisine Giren Hanımefendiler; Yumurtalık Rahim Serviks Vajina Vulva Perine Hastalıklarının → Sebep Olduğu Hastalıkları (Buna

Yüksek Riskli Jinekolojik Hastalık

Diyorum) Taşıyabildiği Ömüre Kadar Kendine + Ailesine Yük Edebilmektedir (Bu Birliktelik; Adaptasyon + Kronikleşme Hastalıklara Bulunmaz Nimettir). Sizi, Ailenizi, Gelecek Nesilleri Patolojik Birliktelik Kıskaçlanmasından; Hastalıklara Hamal Olmak Durumundan Koruyacak Tek Güç
Muğla Tecrübeli Jinekolog Doktor
la Yaşam Boyu Sürecek İş Birliği (Hekim Hasta Bağı) Yapmaktır.

Hayat Boyunca Sabit Değişmez Doktor Jinekolog Yani Muğla Jinekolog Hekim Uzman Doktorunuz Olmalıdır. Böylece Tüm Dişilikle İlgili Sağlık Bilgileriniz, Tek Elde + Tek Beyinde Toplanacağından Size Erken Tanı, Etkin Tedaviler Halinde Geri Dönecektir. Muğla Sabit Jinekolog Doktoru Edinmek Başta Woman Sağlığını İyileştirecek; Topyekün Hayat Kalitesini Yaşam Sürenizi (Ömrünüzü) Yükseltecektir.

Kadın Hastanede Hangi Jinekolog Doktor Varsa; Rastgele Randevu Alma Hatasından Vakit Kaybetmeden Derhal Uzaklaşmalıdır. Kıymeti Ölçülemez Değerde Olan Rahim Vajina Sağlığına Sunulan; Ucuzcu Yaklaşımlar, Basit Öneriler, Hurafe Teşvikler Canınızı Sıkan Hastalıklar Fırtınası, Düşkünlük, ... Nedeni Bilinmez Sağlık Sorunları Başa Bela Olmadan Değişmeniz Gereklidir. Hastanede Hangi Doktor Varsa Ona Gitme Öğretilmiş Dürtüsünden Aciliyetle Sıyrılmak Zaruridir. Kendinize Her Daim Ulaşabileceğiniz, Konuşabileceğiniz
Muğla Kadın Doğum Uzman Doktor
Bulmanız - Edinmeniz Gerekmektedir. Ayrıca Sabit jinekolog Doktor; Günün Önemli Anında Arayabileceğiniz, Korku Olmadan Soru Sorabileceğiniz, Utanma Yaşamadan Tartışma - Fikir Alış Verişi Yapabileceğiniz Muğla Jinekolog Hekim Mesut Bayraktar Her Daim Bir Telefon Kadar Uzakta Olacaktır. Dişi Genital Problemlerinize Şifa Bulamıyorsanız, Esas Sebep; Aksi İspat Edilene Kadar "Jinekolojik Hastalık" Olabileceğini Hiç Ama Hiç Unutmayınız.

Kadınlarda Jinekolojik Sağlık; Genel Sağlıktan Daha Değerlidir

. Üreme Organlarının Sağlığı; Sırasıyla Anneyi , Fetusu***, Ailesini, Toplumu, Fetus***'dan Olacak Gelecek Nesilleri Yani Küresel Refaha Etkisi Uzanan Kıymettedir. Hanımların, Kızların Sağlığını Önemsemeyip, Rahim Over Vajina Sorunlarınızı Göz Ardı Etmek Büyük Hatadır. Masrafsız Görünen Alışmak - Duyarsızlaşmak Tuzaklanmasına Kapılmayınız. Doğru Teşhis Gerçek Tedavi Sunan

Muğla En İyi Kadın Doğum Doktoru

Jinekologlar Arasında Olan Doğum Uzmanı Dr. Mesut Bayraktar Özel Muayenehanesinde Kadirşinas Hastalarını Bekler; Doğum Hastalıkları Kliniği İçerisinde Ultrason Kolposkopi İncelemesi Sıvı Bazlı Servikal Smear Yapılmaktadır. Muayene Randevusu Almak İyi Başlangıçtır. Bugün Tedavi - İyileşmek İstiyorsanız Şimdi Adım Atın. Ömür Boyu Devam Edecek Hekim Hasta Bağını Geliştirmek Amacıyla Mesut Bayraktar WhatsApp Online Anında Randevu: 05467740159 Vasıtasıyla İletişime Geçip Jinekoloji Bilim Dalına Kendini Adamış Meslek Ustası Ob&Gyn Operatör Dr Bayraktar'a Muayene Vasıtasıyla Tanışabilirsiniz.

Özel Muayenehane Otele

En Yakın Kadın Doğum Doktoru

Konumundadır. Klinisyen Hekim Burada Çok Sayıda Hastalığın Teşhisini Klinik Yetiletiyle Koyabilmektedir. Başlıklandırmak Gerekir İse; Doktorun Tedavi Yetenekleri;
 • Vajinal enfeksiyonlar neden olur ve bunları nasıl tedavi edebiliriz?

 • Muğla II. Düzey Ultrason
 • Muğla Myoma Uteri
 • Muğla Endometriyal Polip
 • Muğla Yumurtalık Kisti Tedavisi
 • Yumurtalık'ta İltihap Tedavileri
 • Tekrar Eden Mantar Tedavisi
 • Endometrit Tedavisi
Muğla Kolposkopi İncelemesi Muğla Kolposkopi Eşliğinde Biyopsi Yapıyorum. Çünkü Dişi Bireyler, Üreme Sisteminin Hastalıklarının; Semptomlarına Hızlı Adaptasyon Evrimi Sergilediğinden; Bunda
* Toplumsal Kanıt Kuramı Temelli Jinekolojik Ponzi Kitleleri +/-
* Östrojen Sarhoşluğu +/-
* Yüksek Cinsel Market Değeri +/-
* Gencim Güzelim Kusursuz Süperim Genital İnkar Durumu +/-
* Partnerde Cinsel Feromonal Baskınlığı Kaybetmemek Adına Feminine Hastalıkları İnkar Etmek Etkin Olup Dişilere Özgü Hastalıkları Hızlı İvmeyle Kronik Yapabilmektedir. Kolposkopi, Smear, HPV İncelemeleri Hekime Burada Kompleks Olmuş Durumlarda Yardımcıdır. Kolposkopi (Kolposkopi Rahim Ağzının Adeta Röntgenidir) HPV Rahim Aldırma Ameliyatı Dirençli Geçmeyen Mantar Hastalığı Infertilite Rahim İltihabı Tedavisi Gebelik Takibi Yasal Süresinde Tıbbi Muğla Kürtaj İşlemi Menopoz Gençleştirme Miyom Aldırma Ameliyatı Polipektomi Genital Kaşıntı Akıntı Batma Yanma Kanama Ötesine Kadar; Bayanın Yaşamı Boyunca Sağlıklarını Yönlendirmelerine Yardımcıyım. Hanımefendilerin Yanlarında Çalışan Güçlü Sağlık Savunucularına İhtiyacı Var. Mesut Bayraktar Kendisini İdrar Kaçırma Tedavisi Terapötik Muğla Kürtaj İşlemi Muğla Ayrıntılı Ultrason İncelemesi Servikal Smear Kolposkopi Eşliğinde Biyopsi Doğum Kontrol Danışmanlığı Çocuk İstemi Gebelik Takibi Cerrahi Muğla Kürtaj İşlemi Menopoz Gençleştirme 2. Düzey Ultrason Kolposkopi Eşliğinde Biyopsi Değerlendirmesi Ameliyatı Polipektomi Polip Aldırma Ameliyatı Rahim Sarkması Tedavisi Tanısal Muğla Kürtaj İşlemi Yanında Vajina Sıkılaştırma Rahim Aldırma Ameliyatı Geçmeyen Mantar Hastalığı Rahim İltihabı Tedavisi Vulvar Akıntı Yanma Batma Kaşıntı Kanama Konularında Hastalarımın Yanında Adeta Ortak - Yaver; İhtiyaçların Karşılanmasına, Sorunların Çözülmesinde Profesyonel Yardımcı Konumda Kendimi Görmekteyim.

Muğla Vajinal Mezoterapi ... Gibi Yaşlanma, Doğumlar , Menopozla İlişkili Hastalıklarla İlgilenmeyim, Tedavilerini de Vermekteyim.

Dahası Vulvar Bölgeyle İlişkili Vestibular Gland Ostia Hastalıklarının Teşhis & Tedavilerini Planlamaktayım. Bu Planlamalarla Beraber Jinekolog Uzm.Dr. Mesut Bayraktar; Doktorluk Sanat & Zanaatının Bütüncül Olması Gerektiğinin Farkında olup; Bu Farkındalıkla Hastalarımın Fiziksel Zihinsel Duygusal Sağlıklarını Ele Almaktadır. Tecrübeli Doğum Doktoru Klinisyenliğin Sağladığı Profesyonellikle Hastanın Endişelerini Dinlerim. Eğip Bükmeden Yaymadan Sadece Gerçekleri Konuşurum. Amacım, Her Hastayla, Jinekolojik Sağlıklarıyla İlgili Bakım - İyileşme - Rehabilitasyon Hedeflerini Seçmelerine Önceliklendirmelerine İzin Verecek Şekilde Detaylı Çalışmaktır. İyileşmek İsteyen Bireyle Hayatta Oldukları Yerde Buluşmak Gayesiyle Elimden Geleni Yapıyorum. Elbette Benim Çabamdan Daha Önemlisi Bireyin İyileşmeyi İstemesi + Doğru Tabiple Temas Etmesidir.

Muğla Kürtaj Yukarılarda Sıraladıklarım Dışında 7 Hafta Gebelik Muğla Kürtaj İşlemi ( Evlilik Dışı Hamilelik); Başta Gelmek Üzere Tüm Genital Sistem Hastalık Durumlarınızı Çözmek Beni Mutlu Edecektir.

Sorunlarınızda Tedaviye Giden Yolu 1 (Bir) Mayene Başlatır. Kadın sağlığını koruma, hastalıkları iyileştirme misyonuna Sahibim ; Rahatlık güvenlik önceliğimdir. Hastayla bireysel ilgilenmek, hastaya uygun tedavi planları sunarım. Muğla 'da bulunan modern özel muayenehanem konforlu ortam sunar.

Muğla Kadın Doğum Doktorları


Muğla Kadın Doğum Doktoru Özel Muayenehane


Muğla Kadın Doğum Doktoru Jinekolog Mesut Bayraktar


 1. Genital Hijyensizlik Genetik Hijyeni Bozar. 2023
 2. Herkes Hasta Olur; Herkes En İyi Hekim İster. 2022
 3. Kadın Hastaysa Evde Huzur Yoktur. 2020
 4. Jinekolojik Hastalık Başka Hastalığı Tetiklemiş İse Buna Yüksek Riskli Jinekolojik Hastalık Denir. 2020
 5. Kadın Hastalığını Kabul Etmiyorsa Evde Dirlik Yoktur.
 6. Gebelikte Tasarruf(Kısıntı) Olmaz. Gebelikte Mal - Mülk Feda Edilir.
 7. Kadın Hastaysa Kök Sebep Aksi İspat Edilene Kadar Jinekolojiktir.
 8. Gebelik Fizyolojik Dönem DEĞİLDİR. Gebelik Hastalık – Ölüm Riski Barındıran Olağanüstü Dönemdir. Tecrübeli , Öngörüsü Açık Hekime Teslimiyet Gerektirir. 2018
 9. Gebelik Hastalıkları, İhmal Edilmiş Jinekolojik Hastalıkların Komplikasyonudur.
 10. Gebelik Hastalıkları; Tanısı Konulmamış Jinekolojik Hastalıklardır. MB, 2016)
 11. Gebelikte Kazanılacak 1 Puan IQ, Bebeğinizi Başarı Sarmalında Üstlere Taşır.
 12. Enfeksiyonla Gezmeyi ''Sorun Görmeyen'' Gebeyi En Mükemmel Sağlık Sistemi Bile Koruyamaz.
 13. Rahim; Dayanan - Sabreden - Kolaylık Gösteren - Halden Anlayan Organ Değildir.
 14. Sıfır Vajinal Akıntı Sağlıktır. MB, 2016
Muğla İli
Bilgi Değer
Ülke Türkiye
İl Muğla
İlk Yerleşim MÖ 2. binyıl
Koordinatlar 36.838769862880554, 28.76508732000861
En Alçak Nokta 0 m (0 ft)
Zaman Dilimi UTC+03.00 (TRS)
Posta Kodu 48XXX
Alan Kodu 252
ISO 3166 Kodu TR-48
Plaka Kodu 48
Bağlı Olan İlçeler: Bodrum, Dalaman, Datça, Fethiye, Kavaklıdere, Köyceğiz, Marmaris, Menteşe, Milas, Ortaca, Seydikemer, Ula İlçesi

Rudolf Virchow; Louis Pasteur, Robert Koch savundukları; hastalıkların mikrop teorisine inanmıyordu. Hastalıkların, dış patojenlerden değil, hücrelerin İçindeki anormal faaliyetlerden kaynaklandığını öne sürdü. Aynı zamanda Max Gerson'da Hastalık gelişmeden önce metabolik bozulmanın başladığını kitabında yazmıştır.

Mesut Bayraktar ekolleri birleştirerek modifiye ederek meslek İcrasında bulunmaktadır. Tıbbın Papa'sı Virchow'unda haklı olduğunu vurgulamaktadır.

Sıfır Vajina Akıntısı Sağlıktır. [1]

Kadın Ölüm Sebeplerinde
… Var
… Var
… Varda Var

İnanırsan Kadın ölüm Nedenleri Arasında, Hiç Ama Hiç
Vajinal Hastalıklar Yok.

S I F I R !

Neredeyse Çoğu Kadın Ölüm Sebepleri Arkasında
Vajina Varken;

İnanırsan, Vajina Hiç Hasta Etmiyor, "Öldürmüyor".

İnanırsan Vajina
** Hiç Hasta Etmiyor

VAJİNA Hiç Ama Hiç;
** Beyin Kanaması Yapmıyor
** Kalp Krizi Yapmıyor
** Eklem Hasarı Yapmıyor
** Nörolojik Hastalık Yapmıyor
** Psikiyatrik Hastalık Yapmıyor
** Şeker Hastalığı Yapmıyor
** Hızlanmış Yaşlanma Yapmıyor
** Kısırlık Yapmıyor
** ............. Yapmıyor

Vajinaya Bağlı Hiç Ölende Yok !

Vajinal kötü koku; afrodizyak feromonların partnerdeki Cezbedici etkinizi yok eder.

** Vajina En Hızlı Kontrol Dışına Çıkarak Hastalık Üreten Organdır.

** Vajina Hastalıkların Anasıdır.

** Sağlıklı vajina kokusuzdur.

Vajinal Kötü Koku İhmal Edilmiş Jinekolojik Enfeksiyonların İleri safhasında Ortaya Çıkıyor. Yani Ciddi Bir Umursamazlık Olmadan Olmaz.

vajinal kötü koku - muğla kadın doğum doktoru
Vaginal kötü koku; afrodizyak feromonların partnerdeki etkisini yok eder*** Vajina ***

kemik - kıkırdak İçermeyen, korunmasız uzuvdur.

hasar - yırtılma, bollaşma durumunda sinir hasarı Oluşmuştur. bunun uzun vadeli etkileri kaçınılmazdır, kadın konforunu yok etmektedir.

Vajina İhmale gelmez, hastalıkların tetiğini çekmektedir.

rahim iltihabı cinsel ilişkide kötü koku - muğla kadın doğum doktor


Genital bölgelerdeki enfeksiyonlar; bir etki İle yüzde çıksaydı,

hiç kimse

yüzüne hijyenik ped koyup gezmedi !

vajinal kötü koku çevrenizi rahatsız eder muğla kadın doğum doktoru
Jinekolojik hastalığınız (rahim iltihabı, vajinal akıntı, servisit, ... ) çevrenizi rahatsız edebilir, size karşı olumsuz tutuma neden olabilir.

Kadın Hasta İse Evde Huzur Yoktur