WhatsApp Search

İşemek Hasta Etmez; İdrar Kaçırmak Eder !

İdrar vajinaya toksik !
Muğla Kadın Doğum Doktor Kürtaj Spiral Kolposkop Jinekolog Hekim

İşemek Hasta Etmez; İdrar Kaçırmak Eder !

İşemek Hasta Etmez; İdrar Kaçırmak Eder ! 700 963 Muğla Kadın Doğum Doktoru ☎️: 05467740159
Muğla kadın doğum doktoru mesut bayraktar

idrar kaçırmak üriner inkontinans tedavisi

İşemek hasta etmez; İdrar kaçırmak eder

“İşemek hasta etmez; idrar kaçırmak eder” şeklinde çevrilebilecek bu cümle, idrar kaçırma probleminin önemini vurgulamaktadır.


İşemek, yani “normal olarak idrar yapmak” sağlık sorunu değildir.

Ancak “idrar kaçırmak, tıbbi durumdur” birçok farklı sebep nedeniyle ortaya çıkabilir. İdrar kaçırma, mesane, vajina, üretra, sinir sisteminin kontrolünün kaybı sonucu idrarın istem dışı olarak gelmesi ve idrarı tutamamak anlamına gelir. Kadını sosyolojik, psikolojik, fiziksel ve seksüel olarak kabus olmuş bir hayatın içine sokabilecek özelliklere sahiptir.

İdrar kaçırma, kişinin günlük yaşamını olumsuz etkileyebilir ve sosyal, psikolojik ve fiziksel , seksüel açıdan rahatsız edici olabilir. Bu nedenle, idrar kaçırma probleminin altında yatan nedenleri belirlemek ve uygun tedavi yöntemlerini uygulamak önemlidir. Bu etkileri kısaca bir inceleyelim;


Senin! Gün İçinde Kaçırabileceğin,

Normal İdrar Miktarı; 

SIFIR  !

İdrar Kaçırmak Durumunu İnkar Ederek Yaşamak; Hasta Eder.

İdrar Kaçırmak Kolaydır; Tedavi Olması Zordur.


İdrar kaçırmak; kadınlara SOSYAL etkileri

Sosyal İzolasyon:

İdrar kaçırmak yaşayan kadınlar, idrarlarını tutamama endişesi nedeniyle utanabilirler ve bu durum sosyal aktivitelere katılmaktan kaçınmalarına yol açabilir. Toplum içinde idrar kaçırma yaşamaktan korkabilirler, bu nedenle sosyal etkinliklere katılmaktan kaçınarak sosyal izolasyon yaşayabilirler.

Günlük Yaşamın Kısıtlanması:

İdrar kaçırmak sorunu yaşayan kadınlar, bu durum nedeniyle duygusal stres ve anksiyete yaşayabilirler, günlük yaşam aktivitelerini kısıtlayabilir.. Sürekli bir endişe içinde olmak, günlük yaşantılarını olumsuz etkileyebilir. Egzersiz yapma, spor yapma, uzun yolculuklara çıkma veya diğer sosyal etkinliklere katılma gibi aktivitelerde sınırlamalar yaşayabilirler.

İş Performansında Azalma:

İdrar kaçırmak, kadınların iş performansını olumsuz yönde etkileyebilir. Sürekli tuvalete gitme ihtiyacı veya idrar kaçırma endişesi, iş yerinde konsantrasyon eksikliği ve verimlilik azalmasına neden olabilir.

Aile İlişkilerinde Sorunlar:

İdrar kaçırmak, aile içi ilişkilerinde sorunlara yol açabilir. Aile birlikteliği ile yapılan sosyal aktivitelere, davetlere, misafir olma ve ağırlama gibi aktivitelere kaçınma gibi etkiler yaşayabilirler.

Hijyen Problemleri:

İdrar kaçırmak, hijyen sorunlarına neden olabilir. İdrar kaçırma yaşayan kadınlar, bu durumla başa çıkmak için sık sık kıyafet değiştirmek ve temizlik önlemleri almak zorunda kalabilirler.

Sağlık Farkındalığı ve Bilgi Eksikliği:

İdrar kaçırmak yaşayan kadınlar, bu durum hakkında yeterli bilgiye sahip olmayabilirler ve bu nedenle doğru tedavi ve yönetim stratejilerini uygulamakta zorlanabilirler.


İdrar kaçırmak; kadınlara PSİKOLOJİK etkileri

Utanç ve Stigma:

İdrar kaçırmak yaşayan kadınlar, bu durum nedeniyle utanç duyabilirler. Toplumda idrar kaçırma hakkında yaygın olarak kabul görmeyen yanlış bir algı bulunabilir ve bu da kadınların kendilerini suçlu veya yetersiz hissetmelerine neden olabilir.

Özgüven ve Özsaygı Kaybı:

İdrar kaçırmak yaşayan kadınlar, kendilerine olan güvenlerini kaybedebilir ve özsaygıları düşebilir. Sürekli endişe ve kaygı yaşamak, günlük aktivitelerini sınırlamak veya utanç hissiyle başa çıkmak zorunda kalmak, kadınların kendilerine olan güvenini azaltabilir. Bu durum, sosyal etkileşimlerini olumsuz yönde etkileyebilir. Eve kapanan kadınlar artmıştır.

Anksiyete ve Depresyon:

İdrar kaçırmak yaşayan kadınlar, bu durum nedeniyle anksiyete ve depresyon belirtileri gösterebilirler. Sürekli bir endişe içinde olmak, toplum içinde idrar kaçırma yaşama korkusu ve yaşam kalitesinin düşmesi, ruh hali üzerinde olumsuz etkilere neden olabilir.

Cinsel İşlev Bozuklukları:

İdrar kaçırmak, kadınların cinsel yaşamlarını olumsuz etkileyebilir. Utanç, güvensizlik veya rahatsızlık hissi, cinsel ilişki sırasında zorlanmalara ve isteksizliğe neden olabilir.

Stres ve Uyku Sorunları:

İdrar kaçırmak, kadınların stres düzeylerini artırabilir ve uyku sorunlarına yol açabilir. Sürekli endişe ve idrar kaçırma endişesi, uyku kalitesini olumsuz yönde etkileyebilir.

Duygusal Distres:

İdrar kaçırmak yaşayan kadınlar, bu durum nedeniyle duygusal stres ve distres yaşayabilirler. Günlük yaşam aktivitelerinde sınırlamalar, sürekli bir endişe hali ve yaşam kalitesinin düşmesi, duygusal açıdan rahatsızlık yaratabilir.


İdrar kaçırmak; kadınlara FİZİKSEL etkileri

Cilt Problemleri:

İdrar kaçırma, sürekli olarak ciltle temas eden ıslaklık nedeniyle cilt problemlerine yol açabilir. Özellikle idrarla temas eden bölgede tahriş, kızarıklık, deri enfeksiyonları veya egzama gibi sorunlar görülebilir.

İdrar Yolu Enfeksiyonları:

İdrar kaçırma, idrarın kontrolsüz olarak vücut dışına çıkması nedeniyle idrar yolu enfeksiyonlarına yatkınlığı artırabilir. İdrarın sürekli temas ettiği bölgede bakterilerin üremesi ve enfeksiyon oluşması riski yükselir.

İnkontinans Dermatiti:

İdrar kaçırma yaşayan kadınlarda sürekli nemli bir ortamın oluşması, cildin tahriş olmasına ve inflamasyona yol açabilir. Bu duruma “inkontinans dermatiti” denir ve ciltte ağrı, kızarıklık, şişlik ve yara oluşumu gibi sorunlara neden olabilir.

Pelvik Organ Sarkanlığı:

İdrar kaçırma, pelvik taban kaslarının zayıflamasına ve pelvik organların yerinde desteklenmesinde sorunlara yol açabilir. Bu durum, pelvik organların (mesane, rahim, rektum) sarkmasına ve pelvik organ prolapsusuna neden olabilir.

İdrar Yolu Taşları:

İdrar kaçırma sorunu yaşayan kadınlarda, idrarın sürekli olarak mesanede birikmesi ve mesanenin tam olarak boşalmaması, idrar yolu taşlarının oluşum riskini artırabilir.

Mesane Enfeksiyonları:

İdrar kaçırma, idrarın kontrolsüz olarak vücut dışına çıkması nedeniyle mesane enfeksiyonlarına yatkınlığı artırabilir. İdrarın sürekli olarak mesanede birikmesi ve mesanenin tam olarak boşalmaması, bakterilerin üremesi ve enfeksiyon oluşması riskini artırır.

Vajinal Kuruluk ve İltihaplanma:

İdrar kaçırmak, hormonal değişikliklerle ilişkili olabilir ve vajinal kuruluk, tahriş ve iltihaplanmaya, rahim iltihabına, kronikleşmiş kadın hastalıklarına yol açabilir. Bu durum cinsel ilişki sırasında rahatsızlık ve ağrıya neden olabilir.

Sürekli İdrar Kokmak :

İdrar kaçırma yaşayan kadınlar, idrarın kıyafetlere veya çevreye yayılmasıyla birlikte kötü bir kokuyla karşılaşabilirler. Bu durum hem kişisel hem de sosyal açıdan rahatsızlık yaratabilir. Kötü koku, kişinin özgüvenini olumsuz etkileyebilir ve sosyal hatta zamanla seksüel etkileşimlerini kısıtlayabilir. Bu nedenle, idrar kaçırma yaşayan kadınlar çok daha fazla hijyen önlemlerini alma şeklinde, sık sık kıyafet değiştirmek ve idrarı kontrol altına almaya yönelmeleri; obsesyon hastalığına dönüşebilecek davranışlara evrilebilir.


İdrar kaçırmak; kadınlara SEKSÜEL etkileri

Cinsel İsteksizlik:

İdrar kaçırmak yaşayan kadınlar, idrar kaçırma endişesi veya utanç duygusu nedeniyle cinsel isteksizlik yaşayabilirler. Bu durum, cinsel ilişkiye olan ilgiyi azaltabilir.

Güvensizlik:

İdrar kaçırmak, kadınlarda cinsel güvensizlik hissi yaratabilir. İdrar kaçırma yaşayan kadınlar, eşleriyle cinsel ilişkiye girdiklerinde idrar kaçırma endişesiyle başa çıkmakta zorlanabilir ve bu da güvensizlik duygusunu artırabilir.

Rahatsızlık ve Ağrı:

İdrar kaçırmak, cinsel ilişki sırasında rahatsızlık ve ağrıya neden olabilir. Özellikle idrar kaçırma sırasında veya sonrasında bölgenin hassasiyeti veya tahrişi, cinsel ilişkiyi zorlaştırabilir veya acı verici hale getirebilir.

Vajinal Kuruluk:

İdrar kaçırmak vajinayı irrite edeceğinden vajinal kuruluğa neden olabilir. Vajinal kuruluk, cinsel ilişki sırasında rahatsızlık hissine yol açabilir ve cinsel zevki azaltabilir, hatta işkenceye dönüştürebilir.

İletişim Zorlukları:

İdrar kaçırmak yaşayan kadınlar, eşleriyle cinsel sorunlarını konuşmakta zorlanabilir. Utanç, stres ve endişe, cinsel iletişimde engeller yaratabilir ve çiftler arasında anlayış eksikliği ve uyumsuzluklara neden olabilir.

Kendine İtme ve Özsaygı Kaybı:

İdrar kaçırma yaşayan kadınlar, kendilerini yetersiz veya kusurlu hissedebilirler. Bu durum, cinsel ilişkiye olan özgüvenlerini azaltabilir ve özsaygılarını etkileyebilir.

Feromonal Hakimiyet Kaybı:

İdrar kaçırmak; erkek partneri üzerindeki tüm olumlu feromonal hakimiyeti kadın zaman içerisinde kaybeder. Bu zaman içerisinde erkek beyninde şekillenmiş olan cinsel market değerini düşürmektedir. Bundan dolayı kadınlar jinekolojik & ürolojik sağlık durumlarına sahip çıkmaları, önemsiz görmekten vaz geçmeleri gerekmektedir.


Ben Çocuk Doğurdum !

Can’dan Can Ayrıldı !

İdrar Kaçırmam Normal !

Bu Zihniyetle İyileşemezsin !

Aksın Gitsin !
Ne Olacak …
İdrar Kaçırma Pedi Kullanırım.

Bu Mantık(sızlık) Sizi Marazlı Eder !


İdrar; Vajinaya Toksik !

Vajina; İdrar Sevmez !

İdrar; Vajinayı Marazlı Eder !

Marazlı Vajina; “Seni Yıkar” !Vajina

“İdrara Direkt”

Dayanıksızdır !

Öksürme – Hapşırmayla İdrar Kaçırmak
İdrar Kaçırmak Rahimi de Etkiler
idrar Kaçırmak
Sana
Sorun Olarak Gelmeyebilir
Esas Sorun
İhmal Ettiğin Jinekolojik Hastalığın
Başka Hastalıkları Tetiklemesidir.
İdrar Kaçırmak Sana Sorun Olarak Gelmeyebilir
Esas Sorun İhmal Ettiğin Jinekolojik Hastalığın
Başka Marazları Tetiklemesidir.
İdrar Kaçıran Kadında RAHİM İLTİHABI
Olmaması İmkansız
İdrar kaçırmak; Rahim İltihabı !
idrar Kaçırmak TEDRİCİDİR !
İdrar Kaçırmayı Oluruna, Zamana, Bırakman Hem Mevcut Hasarın Artmasına Hem de Başka Hastalıkların Belirmesine Neden Olur.
idrar Vajinaya Toksiktir !
İdrar Kaçırmak TEDRİCİDİR !
İdrar Kaçırmayı Oluruna, Zamana, Bırakman Hem Mevcut Hasarın Artmasına Hem de Başka Hastalıkların Belirmesine Neden Olur.
idrar Vajinaya Toksiktir !
Genital inkar !
Jinekolojik Enfeksiyonu Olan Kadının;
Hiç Bir şeyim Yok
Çok Sağlıklıyım
Profesöre Gösterdim Baktırdım, Her şey Normal 
Şeklimle Bir
Salgındır, 

Bu Önce Seni, Sonra
Aileni, Komşularını, İş Arkadaşlarını Mağdur eder. 
Genital Panik !

İdrar kaçırmak
İdrar kaçırmak; vajinal floraya uygun değildir.

Bu tür sorunlar yaşayan kadınların tecrübeli bir jinekoloji uzmanına başvurarak durumlarını değerlendirmesini istemeli ve uygun tedavi seçeneklerini araştırması önerilir. Tedavi yöntemleri, idrar kaçırma tipine ve altta yatan nedenlere bağlı olarak ilaç tedavisi, fizyoterapi, cerrahi müdahale veya diğer tedavi seçeneklerini içerebilir. Erken teşhis ve tedavi, kişinin yaşam kalitesini artırmak için önemlidir.

Temel Problem, İdrar Kaçırmak Olduğundan, Bu Hastalığın= ‘‘İdrar Kaçırmanın” Başka Marazlar Üreteceği, Başka Marazlara Sebep Verebileceği Kadınlar Asla Düşünmemektedir !

İdrar Kaçırma Nedeniyle Bir Kadın Geldiğinde, Bu Problemin, Uzun Süre Devam Etmesi Nedeniyle, Ek Hastalıklar Ürettiğini Kadınlar Kabul Etmiyor!

 • Kendisinin sadece idrar kaçırmasının olduğunu, gewlişmiş olan diğer hastalıklar ile ilgisiz, ilişkisiz, saçma olarak görmektedir.
  • Şeker hastalığı ile ilgisiz
  • Vajinal, rahim enfeksiyonları onunla ilgisiz
  • Obsesyon, anksiyete, panik atak ilgisiz
 • … sadece basit bir idrar kaçırma problemi olduğuna inanmışlık içerisindedirler.

İdrar kaçırmak başka marazların ortaya çıkmasına müsebbip olmaktadır !

Hatta düşünmek dahi istemiyor…, ya önemsemiyor yada idrar kaçırma hastalığını unutmayı seçiyor.

 • Bu unutulabilir mi?
 • Evet bunu yapanlar var !
 • Hastalık , hastalık yapıyor !

Bu Duruma ” GENİTAL İNKAR’‘ Diyorum.

Kadın Genital Sistemi İçin; Özellikle Vajina İçin İdrar Toksik Özellik Gösteriyor!

İdrarın pH değeri vajinal flora için atom bombası etkisindedir.

İdrar kaçırmak vajinanın kötü kokmasına sebep olur
Kronik İdrar kaçırmak vajinal florayı yerle yeksan eder

Vajina Organı; İdrar Temasına Hiç Dayanıklı Değildir !

Unutmayın !


İdrar; Bulaşmaması ,Temas Etmemesi İçin;

*** Depolanır,

*** Tek Seferde İşenir !

İdrar Bedenin Kurtulmaya Çalıştığı Biyolojik Atıktır!

Kadının İdrar Kaçırması Durumunda Başka Hastalıkların Olmaması-Gelişmemesi  İm-kan-sız !

İşemek hasta etmez; idrar kaçırmak eder.

25 yaşında çeşitli sağlık sorunları nedeniyle idrar kaçıran bir kadının vajinasında yaklaşık 6cm boyutunda vajinal taş. Bu taş partnerin penisinde travmatizasyona bağlı kanama, kadında disparoniye neden olmuş, ayrıca kişinin çok sayıda jinekolojik problemide mevcut.

İdrar kaçırmak; Yine vajinal taş oluşmuş ve vajina içerisinde idrar biriken ve çok sayıda jinekolojik problemi olan başka bir kadın
İdrar kaçırmak; Yine vajinal taş oluşmuş ve vajina içerisinde idrar biriken ve çok sayıda jinekolojik problemi olan başka bir kadın 1
İdrar kaçırmak vajinayı menfi etkiler. İdrar kaçırmayı yeteri kadar uzun süre ihmal etmeyin !
İdrar kaçırmak vajinayı menfi etkiler. İdrar kaçırmayı yeteri kadar uzun süre ihmal etmeyin ! 2

İdrar kaçırmak sadece çamaşırlarınızı kirletmez. Sağlığınızıda bozar.
İdrar kaçırmak: Vajina Kemik - Kıkırdak İçermeyen, Korunmasız Bir Uzuvdur.
Hasar - Yırtılma Durumunda Sinir Hasarı,
Bunun Uzun Vadeli Etkileri Kaçınılmazdır.
Vajina İhmale Gelmez, Hastalıkların
Tetiğini Çeker.
İdrar kaçırmak; idrar vajinaya toksiktir
Sizi Hasta Eden Durumla İlgili İlliyet Bağı Kuramadığın Jinekolojik Hastalık Olamaz mı? Kök Sebep , Gizlide Kalmış Kadın Hastalığı Olamaz mı?

Biliyorum Jinekologa Gittin… Normal Dediler….

Hatta Tüm Tetkiklerin Sorunsuz Çıktı…

Bunu – Bunları Şimdi Kenara Bırakalım Artık Düşünmeyelim…

İyi Olmaya Giden Yol , 1 ( Bir ) Muayeneyle Başlar.

İyileşmeye Başlangıç Yapmak İsterseniz WhatsApp +90546 774 01 59 Üzerinden Online Randevu Talep Ediniz.

Muayenehanem Tamamen Temiz, Kesinlikle Mahremiyet Tabanlı Hususi Hekimlik Hizmeti Vermektedir. Zaman Sınırlaması Olmadan (60 – 180 Dakika) Bire Bir İlgilenme Kişiye Özel Tedavilerle Yanınızdayım. Sağlınızı Gönül Rahatlığıyla Mesut Bayraktar’a Emanet Edebilirsiniz. Jinekolojik Problemlerinizden Derinlemesine, Kalıcı Kurtulmanız Hayat Kalitenizi Artırdığını Vurguluyorum. İyileşmeniz Beni Mutlu Edecektir.
Görmezden Geldiğin Hastalık; Başka Hastalıkların Tetiğini Çeker. Hastalıklar Sürümcemede Bırakılarak Çözülmez. Muayenehanem Tamamen Hijyenik, Kesinlikle Mahremiyet Tabanlı Özel Sağlık Hizmeti Sunmaktadır. Zaman Sınırlaması Olmadan, Detaylı İlgilenme, Kişiye Hususi Tedavilerle Hekimlik Sanat İcrası Yapmaktayım. Canınızı Gönül Rahatlığıyla Mesut Bayraktar’a Emanet Edebilirsiniz. İyileşmeniz Beni Mutlu Ediyor. Kadınsal Sıkıntılarınızdan Derinlemesine Kalıcı Kurtulmanız Yaşam Kalitenizi Artırır.
Kadınların sıhhatli konforluhayat geçirmeleri için, kadın sağlığını güçlendirme konusunda tutkuluyum. Hastamın endişelerini özenle dinlerim. Tabiplik sanat icrasının bütüncül olması zaruriyetinin farkındayım. Üstün farkındalıkla hastalarımın  fiziksel, bilişsel, duygusal sağlıklarını ele almaktayım. Amacım, iyileşmek isteyen her kadınla, sağlıklarıyla ilgili rehabilitasyon hedeflerini tercih etmelerine, önceliklendirmelerine izin verecek şekilde ayrıntılı çalışmaktır. İyileşmek isteyen  her kadınla hayatta oldukları yerde buluşmak amacıyla elimden geleni yapıyorum. Kadın hastanın benimle olan etkileşiminde,  ilk kez ”anlaşıldıklarını hissettiklerini” açıklamaları ödüllendiricidir.
Kadın üreme sağlığı & bakımı çok yönlüdür. Üreme danışmanlığı yanında  hamilelik takipleri, menopoz, hatta ötesine kadar ; kadınların yaşamları boyunca sağlıklarını yönlendirmelerine profesyonel olarak yardımcı olmak istiyorum. Kadınların yanlarında çalışan güçlü sağlık savunucularına ihtiyacı var. Kendimi (Jinekolog Mesut Bayraktar ) partner, ihtiyaçların karşılanmasında muavin şeklinde görmekteyim. Birey, ailesi, iş arkadaşları için; işe yarayan sağlık & bakım planı geliştirmek hastada amacımdır. Uyum sağlayabilen, esnek olabilen (kanıta dayalı & bireye özgü modifiye uygulamalar dahilinde) Tabiplik yeteneklerimi  sunabileceğimi hissediyorum, tarzım kadının ihtiyaçlarındasıradışı işe yarıyor.
 • Kişiselleştirilmiş , Sadece Bireye Göre Belirlediğim Tedaviler
 • Hastalarıma Elimden Geldiğince 60 Dakika Vakit Ayırmak
 • Ayrıntılı İlgilenmek
 • Sevgi  Saygı  Zarafet
 • Değerbilirlik  Mürüvvetlik Tabanında Uzlaşma
 • Hastalık Nedenlerni Dedektif Gibi Düşünmek
 • Olmaz Denilenleri Öncelikli Yaklaşımla Ortadan Kaldırmak Yapıma
 • Bilim Algıma Uygun Olduğundan; Mevcut İlerlemeleri Kendi Bilimim & Algı Perspektifimde Sürdürüyorum.
Deneyimli Jinekolog TabipOlarak Mugla İlinde Sanatımı İcra Etmekteyim. Tedavi Yeteneklerim Arasında Ayrıntılı Ultrason Var Olmakla Beraber Miyom Polip Kist Gibi Hastalıkların Tedavisi Ameliyatı, Yumurtalıklarda Kist Tedavisini Özel Muayenehanemde Sunmaktayım. Mahremiyet Önceliği Olan Hastalara Muğla Kürtaj Fethiye İstenmeyen Gebelik Yani Dalaman Evlilik Dışı Kurtaj Taleplerinizi Köyceğiz Güvenli Bebek Aldırma Şeklinde Yapılmasını İsteyebilirsiniz. Vajinal ltihap Sürekli Tekrar Eden Mantar Yanında Menopozal Renovasyon Tedavisiyle Birlikte Orgazm Aşısı Vajen Sıkılaştırma Vajinal PRP Tedavisi de Doktor Tarafından Verilmektedir. İdrar Kaçırma Ciddi Sıkıntı Olup Kadın Sağlığını Bozmakta ; Rahim Sarkması Durumunda Tecrübeme İtimat Edebilirsiniz. Kolposkopi – Smear ile HPV Tetkik Edilmesi  Serviks Uteri Kanserinde Erken Tanıyı Getirir. Dirençli Vajinal Akıntı, Tüm Jinekolojik Sıkıntılarınızı Gidermek Beni Mutlu Edecektir.
Özel Muayenehanem Dalyan Göcek Sarıgerme’de Bulunan Otellere En Yakın Lokasyondadır.  Hekim Sadece Randevuyla Çalışmakta Olup, Randevularınızı WhatsApp: 05467740159 Üzerinden Online Talep Ediniz.

Kadın Hastaysa Evde Huzur Yoktur

İdrar kaçırmak: Sağlıklı kadının idrar kaçırması, yaygın durum değildir. Sürekli idrar kaçıran kadının rahim iltihabı olmaması imkansız olup, rahim iltihabı nedeniyle tedavi almamaları ise dikkate değer durumdur. İdrar kaçırmayla birlikte kronik rahim iltihabının başka hastalıkları tetiklememesi ayrıca önemlidir. Kadının sağlığıyla ilgili trajik olaylara zemin hazırlamaktadır.

İdrar kaçırma, pelvik taban kaslarının zayıflığı veya stres nedeniyle idrarın kontrolünü kaybetmesi, doğum hasarı, menopoz sonucunda ortaya çıkabilir. Kadınlar, günlük aktivitelerini etkileyen durumla mücadele etmek zorunda kalabilirler. Ancak, idrar kaçırma sorunu yaşayan kadının aynı zamanda rahim iltihabı olduğu halde tedavi için gelmemesi; idrar kaçırma trajik olayının ne kadar büyük problem olduğunu, rahim iltihabını gölgede bırakarak, ötelenmesine sebep olduğunu hekimlere göstermektedir.

Rahim iltihabı, rahim iç yüzeyindeki iltihaplanmadır, kadınların yaşadığı ciddi sağlık sorunudur. Kronik rahim iltihabı, vajinal enfeksiyonlara, diğer jinekolojik sorunlara neden olabilir. Kronik İdrar kaçırmayla ilişkili olan kadında gelişmiş kronik rahim iltihabının başka hastalıkları tetiklememesi, mucizedir. Gerçek hayatta mucizeler olmadığından dolayı idrar kaçırma + PID birlikteliği kadınlarda başka başka hastalıkları tetiklemektedir.

Kadınların sağlık durumlarını göz önünde bulundurmaları, idrar kaçırma, rahim iltihabı gibi sorunlarla ilgili olarak uzman sağlık profesyonellerinden yardım almaları gerektiğini vurgular. Kadınlar sağlık sorunlarının tedavi edilebileceğini, mucizevi sonuçlara yol açabileceğini bilmelidirler.
Kadının idrar kaçırması (idrar kaçırmak) mucize değildir. İdrar kaçıran kadının rahim iltihabı olmaması da mucizedir. İdrar kaçırma ile beraber kronik rahim iltihabının başka hastalıkları tetiklememesi de mucizedir.
Kadın bedeninde kronik enflamasyonun en büyük kaynağı vajinal akıntıdır. Kronik enflamasyon, vücudun bağışıklık sisteminin sürekli olarak aktif olması durumunda ortaya çıkan durumdur. Akut enflamasyon, genellikle enfeksiyon, doku hasarı gibi belirli tetikleyici faktöre yanıt olarak gelişen kısa süreli yanıtken, kronik enflamasyon ise uzun süreli, sürekli devam eden durumdur.

Kronik enflamasyon, çeşitli faktörler tarafından tetiklenebilir. Bunlar arasında tekrarlayan enfeksiyonlar (vajinal akıntı, vajinit, servisit, rahim iltihapları), otoimmün hastalıklar, obezite, stres, sigara içmek, sağlıksız beslenme alışkanlıkları, hareketsiz yaşam tarzı gibi etkenler yer alabilir. Kronik enflamasyon, vücutta inflamatuar yanıtı sürekli hale getirerek dokuların zamanla zarar görmesine, sağlık sorunlarına yol açabilir.

Kronik enflamasyon, çeşitli hastalıkların gelişimine katkıda bulunabilir. Bunlar arasında kalp hastalıkları, diyabet, kanser, Alzheimer hastalığı, romatoid artrit, inflamatuar bağırsak hastalığı gibi durumlar yer alır. Kronik enflamasyonun hastalıklarla ilişkili olması, uzun vadede vücudun bağışıklık sistemi dokuları üzerinde olumsuz etkileri olduğunu göstermektedir.

Kronik enflamasyonun belirtileri kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Bunlar arasında sürekli yorgunluk, halsizlik, ateş, eklem ağrıları, kas ağrıları, sindirim sorunları, cilt problemleri ve kilo değişiklikleri yer alabilir. Vücuttaki inflamatuar sürecin uzun süreli etkilerini yansıtabilir.

Kronik enflamasyonun tedavisi, temel olarak altta yatan nedenin belirlenmesi ve tedavi edilmesini gerektirir. Sağlıklı yaşam tarzı benimsemek, dengeli beslenmek, düzenli egzersiz yapmak, stresten uzak durmak, uyku düzenine dikkat etmek, kronik enflamasyonun kontrol altına alınmasına yardımcı olabilir. Ayrıca, ilaç tedavisi, diğer tıbbi müdahaleler de gerekebilir.

Kronik enflamasyonun önlenmesi, yönetimi, bireylerin genel sağlık durumuna dikkat etmelerini sağlıklı yaşam alışkanlıklarını sürdürmelerini gerektirir. Düzenli olarak jinekolog doktor kontrollerine gitmek, uygun tıbbi tedaviyi almak stres yönetimi gibi önlemler, kronik enflamasyonun olumsuz etkilerini azaltmaya yardımcı olabilir.
Kadın bedeninde kronik enflamasyonun en büyük kaynağı vajinal akıntıdır.
İdrar kaçırmak: Kronik idrar kaçıran bir kadında rahim iltihabının olmaması gerçekten de nadir bir durumdur ve genellikle bu iki durumun birbirine bağlantılı olduğu bilinir. İdrar kaçırma genellikle pelvik taban kaslarının zayıflığı, doğum hasarı veya hormonal değişiklikler gibi nedenlerle ortaya çıkar. Bu durumda idrarın kontrolünü sağlayan kaslar etkilenir ve idrar kaçırma meydana gelir.

Öte yandan, rahim iltihabı rahim iç yüzeyinin iltihaplanmasıdır ve genellikle bakteriyel enfeksiyonlardan kaynaklanır. Rahim iltihabı, kadınların yaşadığı ciddi bir sağlık sorunudur ve tedavi edilmezse komplikasyonlara yol açabilir. Kronik idrar kaçırma ile ilişkili olan bir kadında rahim iltihabının olmaması gerçekten de istisnai bir durumdur, çünkü idrar kaçırma durumu genellikle pelvik bölgedeki enfeksiyonlarla ilişkilendirilir ve rahim iltihabı da bu enfeksiyonlardan biridir.

Ancak, her kadında durum farklı olabilir ve bazı kadınlarda idrar kaçırma ile rahim iltihabı arasında net bir ilişki olmayabilir. Her iki durumun birlikte görülmesi ise nadir bir durumdur. Bu nedenle, bir kadında idrar kaçırma sorunu varsa ve rahim iltihabı gibi diğer jinekolojik sorunları da düşünüyorsa, uzman bir jinekoloji profesyoneline başvurması ve uygun tedaviyi alması önemlidir. Kadınlar, sağlık durumları hakkında bilinçli olmalı ve bu tür sorunları ihmal etmeden tedavi olmalıdırlar.
Kronik idrar kaçırmak; idrarla kontamine olmuş vajina nedeniyle rahim iltihabı olmaması imkansızdır (mucizedir).
İdrar kaçırmak: İdrar vajina için toksik maddedir. Vajina doğal olarak asidik ortamda bulunurken, idrar ise genellikle bazik özelliktedir. Sürekli idrar kaçırma durumunda vajinanın sürekli olarak idrarla temas etmesi, vajinal pH dengesinin bozulmasına, genital enfeksiyonlara neden olabilir.

Vajinanın asidik pH seviyesi, vajinanın kendi kendini temizleme, koruma mekanizmasıdır. Asidik ortam, zararlı bakterilerin, diğer patojenlerin üremesini engelleyerek vajinanın sağlığını korur. Ancak, sürekli idrar kaçırma durumunda, idrarın vajina içerisinde birikmesi, asidik pH seviyesini bozması mümkündür. Vajinanın doğal koruyucu bariyerini zayıflatır, enfeksiyon riskini artırır.

Genital enfeksiyonlar, vajinal akıntı, kaşıntı, yanma hissi, kötü koku, idrar yaparken, cinsel ilişki sırasında ağrı gibi belirtilerle kendini gösterebilir. İdrar kaçırma sorunu yaşayan kadının derhal jinekolojik muayeneye gitmesi gereklidir. . Ayrıca, düzenli olarak jinekolojik muayeneler yapılması, enfeksiyon belirtileri oluştuğunda hemen jinekoloji uzmanına başvurulması gerekmektedir.

Kadınların idrar kaçırma sorunuyla başa çıkmak için uygun tedavi yönetim yöntemlerini uygulamaları önemlidir. Vajinal enfeksiyonlara, diğer jinekolojik sorunlara bağlı komplikasyonların riski azaltılabilir, genel vajinal sağlık korunabilir.
İdrar kaçırmak: İdrar vajina için toksiktir. Çünkü vajina asidik, idrar bazik özelliktedir. Bir kadın sürekli idrar kaçırdığında, vajinanın sürekli idrar ile temas etmesi hatta vajinada idrar birikmesi genital enfeksiyonlara neden olacaktır.

Muğla kadın doğum Doktor Mesut Bayraktar Muğla içerisinde en önde gelen, vajina serviks rahim  sağlığına yönelik en iyi jinekolog doğum uzmanı tedavisi veren doktorlar arasında olmasının yanı sıra, Muğla özel muayenehanesinde ayrıntılı ultrason servikal smear Kolposkopi spiral takma çıkarma, kısırlık infertilite Probe Boom terapötik tıbbi medikal Muğla Kürtaj hamilelik, menopoz, ultrason, Kolposkopi, rahim alınması Histerektomi miyom çıkarılması Miyom Miyomektomi Polip Polipektomi Kist Kistektomi idrar kaçırma vajina akıntı yanma batma kaşıntı kanama tedavilerinin planını yapmaktayım. Kadınların sağlıklı mutlu yaşam sürmeleri gerekliliğine inanmaktayım.  üreme sağlığını güçlendirme konusunda tutkulu Hekimim. Çünkü Female genital sağlığının başarıya ulaşması küresel refaha hizmet ederek, dünyayı daha güzel yapacak önemde güçtedir. Bununla beraber Hekimlik sanat & zanaatının bütüncül olması gerektiğinin farkındayım. Bu farkındalık ile hastalarımın  fiziksel zihinsel duygusal sağlıklarını ele alıyorum. Muğla kadın doğum doktor Mesut Bayraktar olarak hastanın endişelerini dinlerim. Eğip bükmeden yaymadan sadece gerçekleri konuşurum.  Amacım, her hastayla, sağlıklarıyla ilgili bakım hedeflerini seçmelerine önceliklendirmelerine izin verecek şekilde detaylı çalışmaktır. İyileşmek isteyen bireyle hayatta oldukları yerde buluşmak gayesiyle elimden geleni yapıyorum. Hastanın Dr. Mesut Bayraktar’la olan etkileşiminde ilk kez ”dinlendiklerini hissettiklerini” açıklamaları mesleki başarıdır.  Bununla beraber Muğla kadın sağlığı & jinekolojik bakımı çok yönlüdür; bayanın yaşamı boyunca sağlıklarını yönlendirmelerine yardımcı olmak istiyorum. Muğla’da hanımefendilerin yanlarında çalışan güçlü sağlık savunucularına ihtiyacı var. Mesut Bayraktar kendisini ortak – yaver; ihtiyaçların karşılanmasına profesyonel yardımcı  konumda görmektedir . Bireyin ve ailesinin işine yarayan kadın sağlık & jinekolojik bakım planı geliştirmek kadirşinas her hastamda hedefimdir. Mesut Bayraktar Hekimlik sanat & zanaatına uyum sağlayabilen esnek olabilenlere (kanıta dayalı & bireye özgü modifiye uygulamalar dahilinde) jinekolojik sağlık bakım sunabileceğimi hissediyorum. Yaklaşımım iyileşmek isteyen hanımefendilerin ihtiyaçlarında işe yarıyor. Jinekoloji yani kadınsal şikayetler konusunda Muğla kadın doğum doktor Mesut Bayraktar 15 yılı aşkın tecrübeye sahip olup; 05467740159 numarasından WhatsApp ile online randevu alabilirsiniz. Kadın Marazlanmışsa Evde Huzur Yoktur. Tedaviye Giden Yol 1 (Bir) Muayene İle Başlar Mesut Bayraktar Kadın Sağlığı & Hastalıkları Uzmanı

Doktor Mesut Bayraktar

Ortaca/Muğla

Hayatın olağan akışı gereği iyileşmek için hasta olan kişi çabalamalıdır yani aktif rol oynamalıdırlar. Görüldüğü üzere tedavi hunisinin büyük kısmında vakit kaybeden, hastalığını ret eden, iyileşemeyen, bahane, bedava - ucuz yöntemlere yönelen, körü körüne bel bağlayan hastalar pasif iyileşmeyi yani iyileşememeyi seçenler bulunmaktadır.

Tedavi süreci, hastaların sağlık sorunlarıyla başa çıkabilmeleri, iyileşme sağlayabilmelerinde önemli adımdır. Ancak, tedavi hunisi sürecinde Hekimlerin bazı zorluklarla karşılaşması mümkündür. Resimde, hastaların farklı farklı tutumlarından kaynaklanan zorlukları ele alarak, hekim-hasta ilişkisinde zorlukların üstesinden gelirken zedelenebileceğini, tedavi hunisinin önemini vurgulayacağız. Tedavi süreci, hasta sağlığını iyileştirmek amaçlı yapılan serüven düşünülebilir. Tedaviler, sağlık sorunlarına farklı yaklaşımlar gerektirebilir, bazen beklenmedik zorluklarla karşılaşılabilir. Bundan dolayı, tedavi hunisi sürecinde hekimlerin, hastaların farklı tutumlarına uygun şekilde davranması, etkili iletişim becerilerini kullanması önemlidir. Hekimlerin mesleklerini icra ederken , hasta kaynaklı zorlukları aşarken, hekim-hasta ilişkisinin zarar görmemesinde hastaların dikkatli olmaları gerekmektedir. Çünkü hekim sonsuza kadar sabredebilen, her uygunsuzluğa pozitif, sorun çözme şeklinde yaklaşan canlılar gibi düşünmeyiniz.

*** Hastalığını Kabul Etmeyenler: Hastalığını kabul etmeyen bireyler, sağlık sorunlarını inkar ederek tedaviye direnç gösterebilirler. Bunlar , tedavi sürecinin başarıyla ilerlemesini engelleyebilir. Hastalığını kabul etmeyen kişiler, genellikle hastalıklarının ciddiyetini ya da varlığını reddederler. Buda, hem kendileri hem de doktora sorun çıkmaktadır. Hastalığın kabul edilmemesi, tedavi sürecinin etkinliğini azaltabilir, tamamen durdurabilir.Hastalığını kabul etme evresi, hasta olduğunu kabul etme; tedavi sürecinin önemli parçasıdır. Hastalığın kabul edilmesi, kişinin gerçek durumuyla yüzleşmesine, gereken tedaviye tam uyum sağlamasına yardımcı olabilir. Böylece tedavi süreci daha etkili başarılı olabilir. Hastalığını kabul etmeyen bireylerin, kendi sağlık durumlarını gerçekçi şekilde değerlendirmeleri, tedaviye açık olmaları önemlidir.

Hastalığını kabul etmeyen, ret eden; Doktoru rakip , düşman bilmektedir.

*** Hastalığını Kabul Edenler: Hastalığını kabul eden kişiler, tedavi sürecine daha olumlu yaklaşabilirler. Hastaların tedaviye uyum sağlamasını kolaylaştırır, iyileşme sürecini hızlandırabilir. Fakat çoğunlukta bazı insanlar hastalığını kabul etsede hekim yerine başka yollara başvurabilerek, hastalıkların ilerlemesine, kronikleşmesine neden olmaktadır.

*** Bir Ara Hallederizciler - Google Aramacılar: Bazı hastalar, sağlık sorunlarıyla ilgili hafife alıcı, savsaklayıcı tutum sergileyebilirler. “Bir ara hallederizciler”, sağlık sorunlarını erteleme, önemsememe eğilimindedir. Google aramacıları ise kendi kendini teşhis etme, tedavi etme çabasına, akıllılığına girebilirler. Yanlış bilgilendirme, yanlış tedavi seçeneklerine yol açabilir.

*** Doğal Tedavi Yöntemlerine Körü Körüne İnananlar: Doğal tedavi yöntemlerine inanan hastalar, alternatif çözümler arayışında olabilirler. Maydanoz, soğan suyu içiciler gibi, doğal yöntemlere güvenerek, körü körüne bel bağlayarak etkisiz, tedavi sürecini yürütebilirler. Bazen bilimsel kanıtlanmamış, etkinliği sınırlı olan yöntemlere yönelmelerine neden olabilir. Maalesef tüm iletişim mecraları tedavilerin etkin olmadığını söylese de böyle yönelimler artarak devam etmektedir.

*** Sahte Doktor Bulucular - Maddi Zorluk Çıkarıcılar: Sahte doktor bulucular, maddi zorluk yaratanlar - bulanlar, yani tedaviye gereksiz yere maddi kısıntı uygulayanlar, tedavi sürecini olumsuz etkileyebilir. Ev, araba kredisi ödemesi, oğlanı evlendirme gibi maddi yükler altında olan hastalar, tedaviye uyum sağlamakta, iyileşmekte güçlük çekebilirler. İnsanlar sağlıklı kalmanın, mal mülk edinmeden değerli olduğunu maalesef kavrayamamaktadırlar.

Hasta olmuş ama evi var
Hasta olmuş ama oğlu evlenmiş.

Kendini, sağlığını feda ederek yaşamda hedefleri başarmak maalesef artan hızda devam etmektedir. Günümüzde oldukça yaygın durumdur. İnsanlar, zamanı, varlıklarını daha verimli kullanmak amacıyla sağlıklarını tehlikeye atabilmektedirler. Ancak, sağlığın önemi göz ardı edilmemelidir. Kaliteli yaşam sürerken sağlıklı olmak şarttır. Hayatta hedefleri başarmak önemli olsa da, sağlığımıza dikkat etmekten asla vazgeçmemeliyiz.

Tedavi hunisi süreci, hastaların sağlık sorunlarını çözmek, iyileşmede önemli adımdır. Ancak, bazı hastalar, kendilerine gereksiz yere maddi zorluklar yaratarak (3. evinin kredisini bahane göstermek, 4. çocuğunu davul zurna - yemekli evlendirmeye çalışması) tedavi sürecini olumsuz etkilemektedir (tedavi olmamaktadırlar!). Makaleyle maddi gücü – imkanı olduğu halde “ev aldık, araba aldık kredi ödüyoruzcular” şeklinde adlandırılan, doktoru gereksiz yere maddi zorluklar ile meslek icrasına sürükleyen hastaların yeteri kadar iyileşemediklerini vurgulamak istiyorum.

*** Profesöre Gidenler - İyi Doktor Deyiciler: Bazı hastalar, tedavide ünlü/ünsüz profesöre başvurma eğilimindedirler. Bunlar, “normal” doktorları, diğer sağlık hizmeti sağlayıcılarını göz ardı edebilir, hatta küçümseyebilir. Aynı şekilde, bazı hastalar, tedavi - meslek icrasının masrafları nedeniyle para talep eden doktorlardan da uzak durma eğiliminde olup tedavi sürecini menfi etkileyebilir. Uygun tedavi seçeneklerinin kaçırılmasına, hastalığın artmasına neden olabilir. Hastalar kaçırılan, kaybolan sağlığın %100 geri gelmediği konusunda yeteri kadar ikna edilmelidirler. Mümkün ise hastalar, tedavinin tamamen geri gelmeme, başarılı olmama riski olduğuna ilişkin yeterli bilgilendirme yapılarak ikna edilmelidirler.

Maalesef bazı insanlar maddi varlıklarının korunmasını sağlıklarından önemli görmektedir.

Servete Mala Mülke Yaşayanlar Sağlıklarını Feda Ediyorlar.

*** Ego, Kişisel Çıkar Çatışmaları: Hekim-hasta ilişkisindeki ego, kişisel çıkar çatışmaları, tedavi sürecini olumsuz etkileyebilir. Doktorun , hekim hasta bağı kurulmamış hastaya “sen” demesi gibi durumlar, iletişim sorunlarına yol açabilir. Aynı şekilde, bazı hastalar da doktorlarla kişisel, duygusal çıkar çatışması içine girebilirler , tedavi sürecinin etkinliğini azaltabilir. Hastalar , empati, anlayışla Hekimleri karşılamalı, iletişimde açıklık, saygıyı korumalı, kişisel çıkar çatışmalarından uzak durmalıdır. Hekim-hasta bağı, tedavi sürecinin başarısında önemli faktördür. Hastaların hekimle güven, destek temelinde ilişki kurması, tedaviye uyumlarını artırır, iyileşme motivasyonunu yükseltir. Hekimler de, hastaların duygusal ihtiyaçlarını anlamalı, hastalarla işbirliği yaparak tedavi sürecini yönetmelidir. Hasta, hekimin yönlendirmelerine uyum sağladıkça, hastada, hekimi destekleyici rol üstlendikçe, iyileşme süreci olumlu yönde etkilenecektir.

Tedavi sürecindeki zorluklarla başa çıkan, iyileşen hastalar, motivasyon kaynağı olabilirler. İyileşenlerin başarı hikayeleri, diğer hastalara umut ilham verebilir. Hekimlerin iyileşme sürecini desteklemek , başarı hikayelerini paylaşmaları önemlidir. Tedavi sürecinde karşılaşılan zorluklar, hastaların tutumları, hekim-hasta ilişkisi etrafında yoğunlaşır. Hastaların hastalıklarını kabul etme, doğru bilgilere ulaşma, maddi zorluklarla başa çıkma, kendince maddi zorluk varlığı yaratmama, doğru tedavi seçeneklerini değerlendirme konularında Hekim destek vermesi önemlidir. Tekrardan, hastaların 1001 zorlukla meslek icrası yapan Hekime empati, anlayış - etkin iletişim becerileriyle Hekimleri benimsemeleri, işlerini kolaylaştırmaları, hastanın, tedavi sürecinin etkinliğini artırır, hastaların moralini yükseltebilir, motivasyonlarını artırabilir, tedaviye olan uyumlarını iyileştirebilir.

Hekim-hasta bağı, güvene dayalı ortamda kurulmalı, hastaların iyileşme sürecine aktif katılımları teşvik edilmelidir. Etkili tedavi sürecinde, hem hastaların hem de hekimlerin sorunların üstesinden gelmede birlikte çalışmaları, destekleyici ortam oluşturmaları gerekmektedir.
Tedavi Hunisinde pasif iyileşmeye çalışanlardan olmayın.
SIFIR vajinal akıntı sağlıktır
Vajina; 
Akan ,
Kokan, 
Sızdıran,
İmtiyazlı, 
Bir organ değildir.

Şunu unutmayınız vajina akan, kokan, aksıran, tıksıran ucube – başa bela organ değildir. Vajina akmaz. Sıfır vajinalakıntı sağlıktır. Vajinal sağlık, sağlıklı vajina amacıyla yapmanız gerekenler kolay değildir. Şunlar eniyi başlangıçtır; Kadın vajinası, kadının bedenindeki enözel, hassas bölgelerden biridir. Vajinanın harekete geçirici etkisi, doğal şekilde cinsel dürtüleri uyandırır. Vajina, sadece fiziksel olarak değil, aynı zamanda duygusal olarak da dikkate alınmayı hak eder. Kadının iç dünyasının yansıması olarak, vajinaya; sevgi, şefkat, anlayışla , kendisine değer verilerek yaklaşıldığında, ilişkilerin derinlik kazanmasına katkıda bulunur. Partnerinin hassaslığı karşısında açılan vajina, özgüveni yükselterek ilişkilerin sağlam temeller üzerine kurulmasını sağlar. Hijyenik vajinanın romantikliği ise başka hiçbir şeye benzemez. İki insanın bedenlerinin birleştiği o an, duygusal, fiziksel bağın yoğun yaşandığı andır. Vajina, romantizmin ateşini körükleyen kavanozdur. İçinde barındırdığı sıcaklık, nem, feromonlar romantik anları daha da özel kılar, duygusal yakınlık hissi yaratır. Ancak kadın vajinasının büyük gücü, feromonal güç uyandırma, feromonal baskı altına alma potansiyelidir. Doğurganlık simgesi olarak, yeni hayatın başlangıcına ev sahipliği yapar. Kadının bedeninde gücün sembolüdür. Kendine olan inancı, kendini keşfetme yolculuğunda, vajina kadına güç, özgürlük hissi verir. İçindeki enerjiyi uyandıran kadın, dünyayı değiştirebilecek potansiyele sahip olabilir. Sonuç olarak, kadın vajinası, harekete geçirici etkisi, dikkate alınmayı sağlayan hassasiyeti, romantikliği, güç uyandırma potansiyeliyle harikulade organdır. Bu özellikleriyle, insan ilişkilerinde derin bağlar kurmamıza, sevgi, tutkuyu paylaşmamıza yardımcı olur. Kadının bedenindeki bu mucizevi organı keşfetmek, kadının kendini tam anlamıyla ifade etmesine, gerçek potansiyelini ortaya çıkarmasına yardımcı olabilir. Bazen kadın bu güç karşısında zehirlenerek vajinal hastalıkları görmezden gelebilir. Vajina mahrem organdır, ömür boyu kadın tarafından gizleniyor, hatta gizlemediğinizde hapis cezası bile var. Yani öğretilmiş gizleme dürtüsü, vajina hastalıklarını görmemeye, ihmal etmeye yatkınlık yaratıyor; buda tedavi sürecini imkansız şekle sokmaktadır. Kendinize sabit Jinekolog Hekim edinirseniz vajinanızla başınız belaya girmez. Halen vajinayı öğrenmeye devam eden profesyonelim, vajinalakıntı muazzam derecede kompleks nedenlerin bir araya gelerek oluşturduğu karmaşık denklemin sonucu olup; kendi kendine bitki börtü kullanarak basit yöntemler ile şifa arayanları okudukça içim gerçekten tabiri caiz ise cızz etmektedir. SIFIR VajinalAkıntı sağlıktır.
Sıfır Zero Finito vajinal akıntı sıhhattir

Kadın bedeninde kronik enflamasyonun büyük kaynağı vajinal akıntıdır. Kronik enflamasyon, vücudun bağışıklık sisteminin sürekli olarak aktif olması durumunda ortaya çıkan durumdur. Akut enflamasyon, genellikle enfeksiyon, doku hasarı gibi belirli tetikleyici faktöre yanıt olarak gelişen kısa süreli yanıtken, kronik enflamasyon ise uzun süreli, sürekli devam eden durumdur.

Kronik enflamasyon, çeşitli faktörler tarafından tetiklenebilir. Bunlar arasında tekrarlayan enfeksiyonlar (vajinal akıntı, vajinit, servisit, rahim iltihapları), otoimmün hastalıklar, obezite, stres, sigara içmek, sağlıksız beslenme alışkanlıkları, hareketsiz yaşam tarzı gibi etkenler yer alabilir. Kronik enflamasyon, vücutta inflamatuar yanıtı sürekli hale getirerek dokuların zamanla zarar görmesine, sağlık sorunlarına yol açabilir.

Kronik enflamasyon, çeşitli hastalıkların gelişimine katkıda bulunabilir. Bunlar arasında kalp hastalıkları, diyabet, kanser, Alzheimer hastalığı, romatoid artrit, inflamatuar bağırsak hastalığı gibi durumlar yer alır. Kronik enflamasyonun hastalıklarla ilişkili olması, uzun vadede vücudun bağışıklık sistemi, dokuları üzerinde olumsuz etkileri olduğunu göstermektedir.

Kronik enflamasyonun belirtileri kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Bunlar arasında sürekli yorgunluk, halsizlik, ateş, eklem ağrıları, kas ağrıları, sindirim sorunları, cilt problemleri, kilo değişiklikleri yer alabilir. Belirtiler, vücuttaki inflamatuar sürecin uzun süreli etkilerini yansıtabilir.

Kronik enflamasyonun tedavisi, temel olarak altta yatan nedenin belirlenmesi, tedavi edilmesini gerektirir. Sağlıklı yaşam tarzı benimsemek, dengeli beslenmek, düzenli egzersiz yapmak, stresten uzak durmak, uyku düzenine dikkat etmek, kronik enflamasyonun kontrol altına alınmasına yardımcı olabilir. Ayrıca, ilaç tedavisi, diğer tıbbi müdahaleler de gerekebilir.

Kronik enflamasyonun önlenmesi, yönetimi, bireylerin genel sağlık durumuna dikkat etmelerini, sağlıklı yaşam alışkanlıklarını sürdürmelerini gerektirir. Düzenli olarak jinekolog doktor kontrollerine gitmek, uygun tıbbi tedaviyi almak, stres yönetimi gibi önlemler, kronik enflamasyonun olumsuz etkilerini azaltmaya yardımcı olabilir.
Kadın bedeninde kronik enflamasyonun en büyük kaynağı vajinal akıntıdır.

Tetkikler hekimin kanaatinden üstün değildir
Tetkikler hekimin kanaatinden üstün değildir

Hastane Stresinden Uzaklık ✓ 
Özel Etkileşim ✓ 
Süre Sınırlamasız Muayene ✓ 
Mahremiyet – Gizlilik ✓ 
Hijyenik Ortam ✓ 
Teknoloji Kullanımı ✓ 
Konfor – Ferah Ortam ✓ 
Online Randevu ✓ 
3. Şahıslarla Temassızlık ✓ 
Güven – Nezaket – Zarafet ✓ 
Etik ✓ 
Tecrübe ✓ 
Profesyonel Destek ✓ 
Hasta Memnuniyeti & Sağlığı ✓ 
Fethiye’den 45′ uzaklıkta ✓ 
Dalaman’dan 10′ Uzaklıkta ✓ 
Köyceğizden 15′ Uzaklıkta ✓ 
Marmaris’den 40′ Uzaklıkta ✓ 
Muğla’dan 45′ Uzaklıkta ✓ 

Para değil

Mal mülk değil

En iyi eğitim , öğretmen değil !

Çocuğunuza bırakılacak en büyük miras şudur:

Sağlıklı

10 numara
☆☆☆☆☆ 
olacak şekilde “gebelik öncesi hazırlık + gebelik takibi + doğumunu” sağlayarak maksimum potansiyel IQ & EQ ya FETUSUN ulaştırılmasıdır.

Yani fetusu hayata 5/0 önde başlatmaktır. 

Eğer bunu sağlarsanız; sağlamak 15 – 30 bin USD civarı para harcamaktan geçer. O zeki, ahlaklı, yetenekli çocuk başarı sarmalında zirveye hemen çıkar, müthiş gelir elde eder; emekli olduğunuzda size ev araba aldığı gibi, dünyayı gezmenizde size tatil hediyeleri ayarlar. Eğer bunu yapmak yerine, 15 – 30 bin USD’ye ev, araba alabilirsiniz ama, çocugunuz sizin ölmenizi, mirasın kendisine kalmasını bekler, sonrada onu tüketerek yer yada üzerinizdeki evi ipotek göstererek iş kurar , batırır yada sürekli sizden para ister, sizde sürekli kaçar , bahane uydurursunuz…

Çıkar çatışmalarıyla berbat olmuş hayat yaşamamak için süper kaliteli bebekler doğurun.

Rahimde mikrop kaparak bitik, pert olmuş, erken doğmuş, kansızlığa, kötü rahim şartlarına ( urlu, vajinal akıntılı, kistli, varisli ) yani haşat rahimlerden eksik – vasat doğan bebeklerinizle, büyüdüklerinde “çıkar çatışmasına” girmemesi; doğmadan önce, gebelik süreci & doğumuna maddi kaynak harcanmasından geçer.
AGAÇ YAŞ İKEN, İNSAN RAHİMDE İKEN EĞİLİR.

Bebek;

Zeki doğarsa ahlaklı olur.
Zeki + ahlaklı olursa zengin olur. 
Zeki + ahlaklı + zengin olursa sana ev araba almayı bırak toplumun tamamı müreffeh olur, zenginleşir.

İnsana yani kendi kanına – canına yatırım yapmalısın yada çıkar çatışmalarıyla bomboş hayat yaşamak durumunda kalırsın.
Sana göre yatırım nedir?

Kadın Sağlığının, Sonraki Nesillerin ( Fetus, Bebek, Çocuk, Torun) Mutlu Huzurlu Sağlıklı Devam Edebilmesinin Yegane yolu, Dişi Üreme Organlarının;
 1. Uterus – Rahim
 2. Yumurtalık – Overler
 3. Tuba Uterina – Tüpler
 4. Rahim Ağzı – Serviks Uteri
 5. Vajina – Hazne
 6. Vulva – Perine gibi organların Topyekün Sağlık İçerisinde; Genetik Mirasın Nesilden Nesile Sağlıklı Aktarılmasından Geçmektedir. İşte bu geçiş bozulduğunda; nesilden nesile hastalıklar başlamaktadır. (Devamı İçin Ayrıntılara↓ Tıklayınız)
İhmal Edilen, Çözülmeyen En Basit Kadın Hastalığı, Zaman İçerisinde Birikim Yaparak Çeşitli Hastalıkların; Romatolojik Nörolojik Psikiyatrik Onkolojik Hatta OdontojenikHastalıkların Gelişiminde Tetik Çeken Etken ( Tetiklenmiş Hastalık) Olabilir. Aniden Birdenbire Ortaya Çıkan Hastalıklara Sebep – Müsebbip Olanın; İhmal Ederek Alıştığın, Zamanla da Unuttuğun (Hastalıklara Geliştirilen Adaptasyon; İlk Stres Anında Kırılır)) Feminin Şikayetler Ana Sebebiyle Olduğu, Gizliden Gizliye Hastalığın İşlemesini Yani Kök Hastalık‘ın Feminin Hastalık Olduğu Aklınıza Gelmeyebilir. Tahlillere %100 İnanmak Size Ciddi Vakit, Para, Yaşam Süresi Kaybettirebilir. Basit Yöntem + Kolaya Kaçmak Olan Sayfalar Dolusu Tetkik Sonuçlarına Sakın Aldanmayın, Tetkikler Normal Çıktı; Sağlıklıyım Diye Boş Tetkiklere Körü Körüne Bel Bağlamayın. Hekim Dışında Hiçbir Şeye %100 Güvenmeyin. Özellikle Nisaiye Hastalıkları; Kan – İdrar Tetkikleri Başarılı Oranda Tespit Edememektedir. Kronikleşmiş İlgisiz Gibi Gözüken Hastalık Hastalık Kök Sebeplerinin Kadınsal Maraz Olması Size, Çevrenize Alakasız,- Saçma Bile Gelebilir. Hatta Sıklıkla Ciddi Hastalığınızla Bağlantı Açısından Genital Bölgeyle Ne Alakası Var Şeklinde Sizi Hataya, Durumu Algılamada Körlük – Konduramamaya Düşürebilir; Dikkat Ediniz! Nisaiye Hastalığı Bekleterek; Kendi Kendine, Zaman Tanımakla, Vakit Geçirmekle İyileşmesi Mümkün Değildir.

Muğla Ayrıntılı Ultrason

Gebelik Takiplerinin & Doğum Öncesi Teşhis İşlemlerinin Önemli Basamağıdır. Minimum 60 dakika Sürmektedir. Kaliteli Gebelik Asla Ucuz, Standart Yaklaşımlarla İdame Ettirilemeyecek, Riske Atılamayacak, Stres Karşısında Frajil Olabilecek Kritik Dönemdir. Mesut Bayraktar Şehrin İçerisinde En Önde Gelen, Vajina Serviks Rahim  Sağlığına Yönelik En İyi Jinekolog Doğum Uzman Doktorlar Arasında Olmasının Yanı Sıra, Özel Muayenehanesinde 18 – 24 Hafta Arası Muğla Ayrıntılı Ultrason Verirken Bütünsel yaklaşımla Geçmeyen  Mantar Hastalığı Servikal Smear Polip Ameliyatı Video Kolposkopi HPV Gebelikte Spiral Çıkarma Tıbbi Muğla Kürtaj işlemi Riskli Hamilelik Takipleri Transvajinal Ultrason Rahim İltihabı Tedavisi İdrar Kaçırma Tedavisi Şeffaf Beyaz Kahverengi Sarı Yeşil Kötü Renkte Olabilen Kokulu Kokusuz Vajina Akıntı Yanma Kaşıntı Batma Kanama Tedavilerinin Planını Yapmaktadır. Gereğinde Rahim Alınma Ameliyatı Hakkında Bilgiler Vermektedir. Hatunların Huzur İçerisinde Sağlıklı Mutlu Yaşam Sürmeleri Gerekliliğine İnanmaktayım.  Tabip Mesut Bayraktar; Female Üreme Sağlığını Güçlendirme Konusunda Tutkulu Hekimdir. Çünkü Feminin Genital Organların Zindelik İçerisinde Başarıya Ulaşması Küresel Refaha; İnsanlık Barışına Hizmet Ederek, Dünyayı Yaşanılacak Daha Güzel Yer Yapacak Ehemmiyettedir.

Mesut Bayraktar, Hekiminin Muayenehanesi Coğrafik Konumu İtibarıyla Bölgenin Ortasında Kalmaktadır.
 • Ortaca Kadın Doğum Doktoru

 • Köyceğiz Kadın Doğum Doktoru

 • Dalaman Kadın Doğum Doktoru

Yönelik Hekim Aktif Biçimde Ortaca, Dalaman, Köyceğiz Yörelerine Çalışmaktadır.

Kadınlarda Hastalıkların Kronikleşmesi

; Hastalıklara Adaptasyon & Woman Psikolojisiyle Birleşince Şikayetleri Normalleştirmek Kaçınılmaz Olmaktadır. Baş Edilmesi Zor Genital Hastalık İnkar Psikolojisine Giren Hanımefendiler; Yumurtalık Rahim Serviks Vajina Vulva Perine Hastalıklarının → Sebep Olduğu Hastalıkları (Buna

Yüksek Riskli Jinekolojik Hastalık

Diyorum) Taşıyabildiği Ömüre Kadar Kendine + Ailesine Yük Edebilmektedir (Bu Birliktelik; Adaptasyon + Kronikleşme Hastalıklara Bulunmaz Nimettir). Sizi, Ailenizi, Gelecek Nesilleri Patolojik Birliktelik Kıskaçlanmasından; Hastalıklara Hamal Olmak Durumundan Koruyacak Tek Güç
Muğla Tecrübeli Jinekolog Doktor
la Yaşam Boyu Sürecek İş Birliği (Hekim Hasta Bağı) Yapmaktır.

Hayat Boyunca Sabit Değişmez Doktor Jinekolog Yani Muğla Jinekolog Hekim Uzman Doktorunuz Olmalıdır. Böylece Tüm Dişilikle İlgili Sağlık Bilgileriniz, Tek Elde + Tek Beyinde Toplanacağından Size Erken Tanı, Etkin Tedaviler Halinde Geri Dönecektir. Muğla Sabit Jinekolog Doktoru Edinmek Başta Woman Sağlığını İyileştirecek; Topyekün Hayat Kalitesini Yaşam Sürenizi (Ömrünüzü) Yükseltecektir.

Kadın Hastanede Hangi Jinekolog Doktor Varsa; Rastgele Randevu Alma Hatasından Vakit Kaybetmeden Derhal Uzaklaşmalıdır. Kıymeti Ölçülemez Değerde Olan Rahim Vajina Sağlığına Sunulan; Ucuzcu Yaklaşımlar, Basit Öneriler, Hurafe Teşvikler Canınızı Sıkan Hastalıklar Fırtınası, Düşkünlük, … Nedeni Bilinmez Sağlık Sorunları Başa Bela Olmadan Değişmeniz Gereklidir. Hastanede Hangi Doktor Varsa Ona Gitme Öğretilmiş Dürtüsünden Aciliyetle Sıyrılmak Zaruridir. Kendinize Her Daim Ulaşabileceğiniz, Konuşabileceğiniz
Muğla Kadın Doğum Uzman Doktor
Bulmanız – Edinmeniz Gerekmektedir. Ayrıca Sabit jinekolog Doktor; Günün Önemli Anında Arayabileceğiniz, Korku Olmadan Soru Sorabileceğiniz, Utanma Yaşamadan TartışmaFikir Alış Verişi Yapabileceğiniz Muğla Jinekolog Hekim Mesut Bayraktar Her Daim Bir Telefon Kadar Uzakta Olacaktır. Dişi Genital Problemlerinize Deva Bulamıyorsanız, Esas Sebep; Aksi İspat Edilene Kadar “Jinekolojik Hastalık” Olabileceğini Hiç Ama Hiç Unutmayınız.

Kadınlarda Jinekolojik Sağlık; Genel Sağlıktan Daha Değerlidir

. Üreme Organlarının Sağlığı; Sırasıyla Anneyi , Fetusu***, Ailesini, Toplumu, Fetus***’dan Olacak Gelecek Nesilleri Yani Küresel Refaha Etkisi Uzanan Kıymettedir. Hanımların, Kızların Sağlığını Önemsemeyip, Rahim Over Vajina Sorunlarınızı Göz Ardı Etmek Büyük Hatadır. Masrafsız Görünen Basitleştirme – Öteleme Tuzaklanmasına Kapılmayınız. Doğru Teşhis Gerçek Tedavi Sunan

Muğla En İyi Kadın Doğum Doktoru

Jinekologlar Arasında Olan Doğum Uzmanı Dr. Mesut Bayraktar Özel Muayenehanesinde Kadirşinas Hastalarını Bekler; Doğum Hastalıkları Kliniği İçerisinde Ultrason Kolposkopi İncelemesi Sıvı Bazlı Servikal Smear Yapılmaktadır. Muayene Randevusu Almak İyi Başlangıçtır. Bugün Tedavi – İyileşmek İstiyorsanız Şimdi Adım Atın. Ömür Boyu Devam Edecek Hekim Hasta Bağını Geliştirmek Amacıyla Mesut Bayraktar WhatsApp Online Anında Randevu: 05467740159 Vasıtasıyla İletişime Geçip Jinekoloji Bilim Dalına Kendini Adamış Meslek Ustası Ob&Gyn Operatör Dr Bayraktar‘a Muayene Vasıtasıyla Tanışabilirsiniz.

Özel Muayenehane Otele

En Yakın Kadın Doğum Doktoru

Konumundadır.

Klinisyen Hekim Burada Çok Sayıda Hastalığın Teşhisini Klinik Yetiletiyle Koyabilmektedir. Başlıklandırmak Gerekir İse; Hekimin Tedavi Yetenekleri;

 • İdrar Kaçırma Tedavisi İçin Uzmanlar

 • Muğla Detaylı Ultrason
 • Muğla Miyom
 • Muğla Polipektomi
 • Muğla Polikistik Over Tedavisi
 • Yumurtalık’ta Enflamasyon Tedavileri
 • Sürekli Tekrar Eden Mantar Tedavisi
 • Karın İçi Apse Tedavisi
Muğla Kolposkopi İncelemesi Muğla Kolposkop Yapıyorum. Çünkü Dişi Bireyler, Üreme Sisteminin Hastalıklarının; Semptomlarına Hızlı Adaptasyon Evrimi Sergilediğinden; Bunda
 • Toplumsal Kanıt Kuramı Temelli Jinekolojik Ponzi Kitleleri +/-
 • Östrojen Sarhoşluğu +/-
 • Yüksek Cinsel Market Değeri +/-
 • Gencim Güzelim Kusursuz Süperim Genital İnkar Durumu +/-
 • Partnerde Cinsel Feromonal Baskınlığı Kaybetmemek Adına Feminine Hastalıkları İnkar Etmek
Etkin Olup Dişilere Özgü Hastalıkları Hızlı İvmeyle Kronik Yapabilmektedir. Kolposkopi, Smear, HPV İncelemeleri Hekime Burada Kompleks Olmuş Durumlarda Yardımcıdır. Kolposkopi (Kolposkopi Rahim Ağzının Adeta Röntgenidir) HPV Rahim Aldırma Ameliyatı Dirençli Geçmeyen Mantar Hastalığı Infertilite Rahim İltihabı Tedavisi Gebelik Takibi Yasal Süresinde Tıbbi Muğla Kürtaj İşlemi  Menopoz Gençleştirme Miyom Aldırma Ameliyatı Polipektomi Genital Kaşıntı Akıntı Batma Yanma Kanama Ötesine Kadar; Bayanın Yaşamı Boyunca Sağlıklarını Yönlendirmelerine Yardımcıyım. Hanımefendilerin Yanlarında Çalışan Güçlü Sağlık Savunucularına İhtiyacı Var. Mesut Bayraktar Kendisini İdrar Kaçırma Tedavisi Terapötik Muğla Kürtaj İşlemi Muğla Ayrıntılı Ultrason İncelemesi Servikal Smear Kolposkopi Eşliğinde Biyopsi Doğum Kontrol Danışmanlığı Çocuk İstemi Gebelik Takibi  Cerrahi Muğla Kürtaj İşlemi Menopoz Gençleştirme 2. Düzey Ultrason Kolposkopi Eşliğinde Biyopsi Değerlendirmesi Ameliyatı Polipektomi Polip Aldırma Ameliyatı Rahim Sarkması Tedavisi Tanısal Muğla Kürtaj İşlemi Yanında Vajina Sıkılaştırma Rahim Aldırma Ameliyatı Geçmeyen Mantar Hastalığı Rahim İltihabı Tedavisi Vulvar Akıntı Yanma Batma Kaşıntı Kanama Konularında Hastalarımın Yanında Adeta Ortak – Yaver; İhtiyaçların Karşılanmasına, Sorunların Çözülmesinde Profesyonel Yardımcı  Konumda Kendimi Görmekteyim.

Muğla Vajinal PRP … Gibi Yaşlanma, Doğumlar , Menopozla İlişkili Hastalıklarla İlgilenmeyim, Tedavilerini de Vermekteyim.

Dahası Vulvar Bölgeyle İlişkili Üretral Karünkül Hastalıklarının Teşhis & Tedavilerini Planlamaktayım. Bu Planlamalarla Beraber Jinekolog Uzm.Dr. Mesut Bayraktar; Doktorluk Sanat & Zanaatının Bütüncül Olması Gerektiğinin Farkında olup; Bu Farkındalıkla Hastalarımın  Fiziksel Zihinsel Duygusal Sağlıklarını Ele Almaktadır. Tecrübeli Doğum Doktoru Klinisyenliğin Sağladığı Profesyonellikle Hastanın Endişelerini Dinlerim. Eğip Bükmeden Yaymadan Sadece Gerçekleri Konuşurum.  Amacım, Her Hastayla, Jinekolojik Sağlıklarıyla İlgili Bakım – İyileşme – Rehabilitasyon Hedeflerini Seçmelerine Önceliklendirmelerine İzin Verecek Şekilde Detaylı Çalışmaktır. İyileşmek İsteyen Bireyle Hayatta Oldukları Yerde Buluşmak Gayesiyle Elimden Geleni Yapıyorum. Elbette Benim Çabamdan Daha Önemlisi Bireyin İyileşmeyi İstemesi + Doğru Tabiple Temas Etmesidir.

Muğla Kürtaj Yukarılarda Sıraladıklarım Dışında 10 Hafta Gebelik Muğla Kürtaj İşlemi ( Evlilik Dışı Hamilelik); Başta Gelmek Üzere Tüm Rahim Over Vajina Vulva Hastalık Durumlarınızı Çözmek Beni Mutlu Edecektir.

Sorunlarınızda Tedaviye Giden Yolu 1 (Bir) mMayene Başlatır. Kadın sağlığını koruma, hastalıkları iyileştirme misyonuna Sahibim ; Rahatlık güvenlik önceliğimdir. Hastayla bireysel ilgilenmek, hastaya uygun tedavi planları sunarım. Muğla ‘da bulunan modern özel muayenehanem konforlu ortam sunar.

Muğla Kadın Doğum Doktorları


Muğla Kadın Doğum Doktoru Özel Muayenehane


Muğla Kadın Doğum Doktoru Jinekolog Mesut Bayraktar
Sıfır Vajinal Akıntı sağlıktır. [1]

 1. Genital Hijyensizlik Genetik Hijyeni Bozar. 2023
 2. Herkes Hasta Olur; Herkes En İyi Hekim İster. 2022
 3. Kadın Hastaysa Evde Huzur Yoktur. 2020
 4. Jinekolojik Hastalık Başka Hastalığı Tetiklemiş İse Buna Yüksek Riskli Jinekolojik Hastalık Denir. 2020
 5. Kadın Hastalığını Kabul Etmiyorsa Evde Dirlik Yoktur.
 6. Gebelikte Tasarruf(Kısıntı) Olmaz. Gebelikte Mal – Mülk Feda Edilir.
 7. Kadın Hastaysa Kök Sebep Aksi İspat Edilene Kadar Jinekolojiktir.
 8. Gebelik Fizyolojik Dönem DEĞİLDİR. Gebelik Hastalık – Ölüm Riski Barındıran Olağanüstü Dönemdir. Tecrübeli , Öngörüsü Açık Hekime Teslimiyet Gerektirir. 2018
 9. Gebelik Hastalıkları, İhmal Edilmiş Jinekolojik Hastalıkların Komplikasyonudur.
 10. Gebelik Hastalıkları; Tanısı Konulmamış Jinekolojik Hastalıklardır. MB, 2016)
 11. Gebelikte Kazanılacak 1 Puan IQ, Bebeğinizi Başarı Sarmalında Üstlere Taşır.
 12. Enfeksiyonla Gezmeyi ”Sorun Görmeyen” Gebeyi En Mükemmel Sağlık Sistemi Bile Koruyamaz.
 13. Rahim; Dayanan – Sabreden – Kolaylık Gösteren – Halden Anlayan Organ Değildir.
 14. Sıfır Vajinal Akıntı Sağlıktır. MB, 2016
Muğla İli
Bilgi Değer
Ülke Türkiye
İl Muğla
İlk Yerleşim MÖ 2. binyıl
Koordinatlar 36.838769862880554, 28.76508732000861
En Alçak Nokta 0 m (0 ft)
Zaman Dilimi UTC+03.00 (TRS)
Posta Kodu 48XXX
Alan Kodu 252
ISO 3166 Kodu TR-48
Plaka Kodu 48
Bağlı Olan İlçeler: Bodrum, Dalaman, Datça, Fethiye, Kavaklıdere, Köyceğiz, Marmaris, Menteşe, Milas, Ortaca, Seydikemer, Ula İlçesi

Rudolf Virchow; Louis Pasteur, Robert Koch savundukları; hastalıkların mikrop teorisine inanmıyordu. Hastalıkların, dış patojenlerden değil, hücrelerin İçindeki anormal faaliyetlerden kaynaklandığını öne sürdü. Aynı zamanda Max Gerson‘da Hastalık gelişmeden önce metabolik bozulmanın başladığını kitabında yazmıştır.

Mesut Bayraktar ekolleri birleştirerek modifiye ederek meslek İcrasında bulunmaktadır. Tıbbın Papa’sı Virchow’unda haklı olduğunu vurgulamaktadır.

Sıfır Vajina Akıntısı Sağlıktır. [1]

Sağlıklı kadının idrar kaçırması, yaygın durum değildir. Sürekli idrar kaçıran kadının rahim iltihabı olmaması imkansız olup, rahim iltihabı nedeniyle tedavi almamaları ise dikkate değer durumdur. İdrar kaçırmayla birlikte kronik rahim iltihabının başka hastalıkları tetiklememesi ayrıca önemlidir. Kadının sağlığıyla ilgili trajik olaylara zemin hazırlamaktadır.

İdrar kaçırma, pelvik taban kaslarının zayıflığı veya stres nedeniyle idrarın kontrolünü kaybetmesi, doğum hasarı, menopoz sonucunda ortaya çıkabilir. Kadınlar, günlük aktivitelerini etkileyen durumla mücadele etmek zorunda kalabilirler. Ancak, idrar kaçırma sorunu yaşayan kadının aynı zamanda rahim iltihabı olduğu halde tedavi için gelmemesi; idrar kaçırma trajik olayının ne kadar büyük problem olduğunu, rahim iltihabını gölgede bırakarak, ötelenmesine sebep olduğunu hekimlere göstermektedir.

Rahim iltihabı, rahim iç yüzeyindeki iltihaplanmadır, kadınların yaşadığı ciddi sağlık sorunudur. Kronik rahim iltihabı, vajinal enfeksiyonlara, diğer jinekolojik sorunlara neden olabilir. Kronik İdrar kaçırmayla ilişkili olan kadında gelişmiş kronik rahim iltihabının başka hastalıkları tetiklememesi, mucizedir. Gerçek hayatta mucizeler olmadığından dolayı idrar kaçırma + PID birlikteliği kadınlarda başka başka hastalıkları tetiklemektedir.

Kadınların sağlık durumlarını göz önünde bulundurmaları, idrar kaçırma, rahim iltihabı gibi sorunlarla ilgili olarak uzman sağlık profesyonellerinden yardım almaları gerektiğini vurgular. Kadınlar sağlık sorunlarının tedavi edilebileceğini, mucizevi sonuçlara yol açabileceğini bilmelidirler.
Kadının idrar kaçırması mucize değildir. İdrar kaçıran kadının rahim iltihabı olmaması da mucizedir. İdrar kaçırma ile beraber kronik rahim iltihabının başka hastalıkları tetiklememesi de mucizedir.
Kadın bedeninde kronik enflamasyonun en büyük kaynağı vajinal akıntıdır. Kronik enflamasyon, vücudun bağışıklık sisteminin sürekli olarak aktif olması durumunda ortaya çıkan durumdur. Akut enflamasyon, genellikle enfeksiyon, doku hasarı gibi belirli tetikleyici faktöre yanıt olarak gelişen kısa süreli yanıtken, kronik enflamasyon ise uzun süreli, sürekli devam eden durumdur.

Kronik enflamasyon, çeşitli faktörler tarafından tetiklenebilir. Bunlar arasında tekrarlayan enfeksiyonlar (vajinal akıntı, vajinit, servisit, rahim iltihapları), otoimmün hastalıklar, obezite, stres, sigara içmek, sağlıksız beslenme alışkanlıkları, hareketsiz yaşam tarzı gibi etkenler yer alabilir. Kronik enflamasyon, vücutta inflamatuar yanıtı sürekli hale getirerek dokuların zamanla zarar görmesine, sağlık sorunlarına yol açabilir.

Kronik enflamasyon, çeşitli hastalıkların gelişimine katkıda bulunabilir. Bunlar arasında kalp hastalıkları, diyabet, kanser, Alzheimer hastalığı, romatoid artrit, inflamatuar bağırsak hastalığı gibi durumlar yer alır. Kronik enflamasyonun hastalıklarla ilişkili olması, uzun vadede vücudun bağışıklık sistemi dokuları üzerinde olumsuz etkileri olduğunu göstermektedir.

Kronik enflamasyonun belirtileri kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Bunlar arasında sürekli yorgunluk, halsizlik, ateş, eklem ağrıları, kas ağrıları, sindirim sorunları, cilt problemleri ve kilo değişiklikleri yer alabilir. Vücuttaki inflamatuar sürecin uzun süreli etkilerini yansıtabilir.

Kronik enflamasyonun tedavisi, temel olarak altta yatan nedenin belirlenmesi ve tedavi edilmesini gerektirir. Sağlıklı yaşam tarzı benimsemek, dengeli beslenmek, düzenli egzersiz yapmak, stresten uzak durmak, uyku düzenine dikkat etmek, kronik enflamasyonun kontrol altına alınmasına yardımcı olabilir. Ayrıca, ilaç tedavisi, diğer tıbbi müdahaleler de gerekebilir.

Kronik enflamasyonun önlenmesi, yönetimi, bireylerin genel sağlık durumuna dikkat etmelerini sağlıklı yaşam alışkanlıklarını sürdürmelerini gerektirir. Düzenli olarak jinekolog doktor kontrollerine gitmek, uygun tıbbi tedaviyi almak stres yönetimi gibi önlemler, kronik enflamasyonun olumsuz etkilerini azaltmaya yardımcı olabilir.
Kadın bedeninde kronik enflamasyonun en büyük kaynağı vajinal akıntıdır.
Kronik idrar kaçıran bir kadında rahim iltihabının olmaması gerçekten de nadir bir durumdur ve genellikle bu iki durumun birbirine bağlantılı olduğu bilinir. İdrar kaçırma genellikle pelvik taban kaslarının zayıflığı, doğum hasarı veya hormonal değişiklikler gibi nedenlerle ortaya çıkar. Bu durumda idrarın kontrolünü sağlayan kaslar etkilenir ve idrar kaçırma meydana gelir.

Öte yandan, rahim iltihabı rahim iç yüzeyinin iltihaplanmasıdır ve genellikle bakteriyel enfeksiyonlardan kaynaklanır. Rahim iltihabı, kadınların yaşadığı ciddi bir sağlık sorunudur ve tedavi edilmezse komplikasyonlara yol açabilir. Kronik idrar kaçırma ile ilişkili olan bir kadında rahim iltihabının olmaması gerçekten de istisnai bir durumdur, çünkü idrar kaçırma durumu genellikle pelvik bölgedeki enfeksiyonlarla ilişkilendirilir ve rahim iltihabı da bu enfeksiyonlardan biridir.

Ancak, her kadında durum farklı olabilir ve bazı kadınlarda idrar kaçırma ile rahim iltihabı arasında net bir ilişki olmayabilir. Her iki durumun birlikte görülmesi ise nadir bir durumdur. Bu nedenle, bir kadında idrar kaçırma sorunu varsa ve rahim iltihabı gibi diğer jinekolojik sorunları da düşünüyorsa, uzman bir jinekoloji profesyoneline başvurması ve uygun tedaviyi alması önemlidir. Kadınlar, sağlık durumları hakkında bilinçli olmalı ve bu tür sorunları ihmal etmeden tedavi olmalıdırlar.
Kronik idrar kaçıran kadında rahim iltihabı olmaması imkansızdır (mucizedir).
 İdrar vajina için toksik maddedir. Vajina doğal olarak asidik ortamda bulunurken, idrar ise genellikle bazik özelliktedir. Sürekli idrar kaçırma durumunda vajinanın sürekli olarak idrarla temas etmesi, vajinal pH dengesinin bozulmasına, genital enfeksiyonlara neden olabilir.

Vajinanın asidik pH seviyesi, vajinanın kendi kendini temizleme, koruma mekanizmasıdır. Asidik ortam, zararlı bakterilerin, diğer patojenlerin üremesini engelleyerek vajinanın sağlığını korur. Ancak, sürekli idrar kaçırma durumunda, idrarın vajina içerisinde birikmesi, asidik pH seviyesini bozması mümkündür. Vajinanın doğal koruyucu bariyerini zayıflatır, enfeksiyon riskini artırır.

Genital enfeksiyonlar, vajinal akıntı, kaşıntı, yanma hissi, kötü koku, idrar yaparken, cinsel ilişki sırasında ağrı gibi belirtilerle kendini gösterebilir. İdrar kaçırma sorunu yaşayan kadının derhal jinekolojik muayeneye gitmesi gereklidir. . Ayrıca, düzenli olarak jinekolojik muayeneler yapılması, enfeksiyon belirtileri oluştuğunda hemen jinekoloji uzmanına başvurulması gerekmektedir.

Kadınların idrar kaçırma sorunuyla başa çıkmak için uygun tedavi yönetim yöntemlerini uygulamaları önemlidir. Vajinal enfeksiyonlara, diğer jinekolojik sorunlara bağlı komplikasyonların riski azaltılabilir, genel vajinal sağlık korunabilir.
İdrar kaçırmak: İdrar vajina için toksiktir. Çünkü vajina asidik, idrar bazik özelliktedir. Bir kadın sürekli idrar kaçırdığında, vajinanın sürekli idrar ile temas etmesi hatta vajinada idrar birikmesi genital enfeksiyonlara neden olacaktır.
kadının idrar kaçırması devam ederken, bununla yaşamayı öğrenmiş iken rahim iltihabı olmaması, idrar kaçırmayla beraber diğer hastalıkların tetiklenmemesini görmemek için gerçekten kör olmak gereklidir. Peki kadınlar bunu neden görmüyorlar? İdrar kaçıran kadın büyük trajedi içerisindedir, yaşadığı büyük trajedi (utanma, stres, tedirginlik, panik,...) diğer jinekolojik şikayetlerini gözünden gizlemektedir. Zaten kadın hastalıkları hızlı şekilde kronikleştiğinden; unutma - göz önüne almama idrar kaçıran kadınlarda çok belirgindir.

İdrar kaçırmanın tedrici yani sürekli ilerleyici süreç olduğunu unutmamak önemlidir. İdrar kaçırma sorununu ihmal etmek, hem mevcut hasarın ilerlemesine hem de başka hastalıkların ortaya çıkmasına neden olabilir. İrar kaçırma problemini ciddiye almak, zamanında müdahale etmek önemlidir. 

İdrar, vajinaya toksiktir. Vajinanın asidik ortama sahip olduğu göz önüne alındığında, idrarın bazik özellikte olması vajinada istenmeyen etkilere yol açabilir. Özellikle sürekli idrar kaçırma durumunda, vajinanın sürekli olarak idrarla temas etmesi, hatta idrarın birikmesi, genital enfeksiyonlara neden olabilir. Kadınların vajinal sağlığına dikkat etmeleri gerektiğini, idrar kaçırma sorununu ihmal etmemeleri gerektiğini göstermektedir.

İdrar kaçırma sorunu yaşayan kadınlar, zamanında tıbbi yardım almalı, gerekli tedbirleri almalıdır. Uzman sağlık profesyonelleri, idrar kaçırma problemini değerlendirerek uygun tedavi yöntemlerini belirleyebilir, hastaları enfeksiyon riski gibi olumsuz sonuçlardan koruyabilir.
İdrar kaçırmak: tedricidir. İdrar kaçırmayı oluruna, zamana bırakman hem mevcut hasarın artmasına hem de başka hastalıkların belirmesine neden olur. İdrar vajinaya toksiktir. İdrar kaçırma, hafife alınmaması gereken durumdur çünkü bu, dikkat – uygun bakım gerektiren süreçtir. İdrar sızıntısının hemen önlem almadan meydana gelmesine izin vermek, mevcut hasarın daha da kötüleşmesine, hatta diğer sağlık sorunlarının ortaya çıkmasına neden olabilir. İdrar kaçırmanın genel sağlığa olan etkisini küçümsememek son derece önemlidir. İdrarın vajina üzerindeki zararlı etkilerini de göz ardı etmemek gereklidir. Bu nedenle, bu durumun negatif sonuçlarını azaltmak için profesyonel yardım aramak, zamanında tedavi almak hayati öneme sahiptir. İdrar kaçırmanın ciddiyetini kabul etmek, durumu yönetmek – tedavi etmek için proaktif önlemler almaktır.
Kadınların idrar kaçırma sorununu göz ardı etmelerinin birçok nedeni olabilir. Bu nedenlerden bazıları utanma, stres, tedirginlik, panik gibi duygusal faktörler olabilir. İdrar kaçıran kadınlar büyük trajedi yaşamaktadıR, yaşanılan trajedi diğer jinekolojik şikayetlerini göz ardı etmelerine yol açabilir. Ayrıca, kadın hastalıklarının hızla kronikleşme eğiliminde olması, idrar kaçıran kadınlarda unutma, göz ardı etme durumunun daha belirgin hale gelmesine neden olabilir.

İdrar kaçırma sürecinin tedrici, sürekli ilerleyici olduğunu unutmamak önemlidir. İdrar kaçırma sorununu ihmal etmek, mevcut hasarın ilerlemesine, başka hastalıkların ortaya çıkmasına zemin hazırlayabilir. İdrar kaçırma problemini ciddiye almak, zamanında müdahale etmek büyük önem taşır.

İdrar, vajinaya toksik madde olarak kabul edilir. Vajinanın asidik ortamda bulunduğu düşünüldüğünde, idrarın bazik özellikte olması vajinada istenmeyen etkilere neden olabilir. Özellikle sürekli idrar kaçırma durumunda, vajina sürekli olarak idrarla temas halinde olabilir, idrarın birikmesi genital enfeksiyonlara yol açabilir. Kadınların vajinal sağlığına dikkat etmeleri gerektiğini, idrar kaçırma sorununu ihmal etmemeleri gerektiğini vurgular.

İdrar kaçıran kadının tedavi olmadan gebe kalması, işeme mekanizmasındaki mevcut hasarı artırabilir, yaşanan kronik enfeksiyonların fetus üzerinde olumsuz etkileri olabilir. Bebeğin potansiyel IQ , EQ değerinden uzaklaşmasına, sağlıklı şekilde gelişememesine yol açabilir.

İdrar kaçırma sorunu yaşayan kadınlar, zamanında tıbbi yardım almalı, gerekli tedbirleri almalıdır. Uzman jinekoloji profesyonelleri, idrar kaçırma problemini değerlendirerek uygun tedavi yöntemlerini belirleyebilir, hastaları enfeksiyon riski gibi olumsuz sonuçlardan koruyabilir. Kadınlar, vajinal sağlıklarını önemseyerek yaşamlarını daha sağlıklı şekilde sürdürebilirler.
İdrar kaçırmak: İdrar kaçıran kadının (sen diye anla) tedavi olmadan; gebe kalması hem işeme mekanizmasındaki mevcut hasarı büyütür hem de yaşadığın – yaşanılacak kronik enfeksiyonların fetusu (mirascını, yatırımını, temsilcini) maksimum potansiyel IQ + EQ değerinden uzaklaştırır. İdrar kaçırma sorunu yaşayan kadının, özellikle hamile kalmadan önce tedavi arayışına girmemesi durumunda ortaya çıkan birkaç olumsuz etki bulunmaktadır. İlk olarak, idrar sızıntısının temel sorunları ele almadan hamile kalma eylemi, idrar sisteminde mevcut olan hasarı daha da kötüleştirebilir. Bu durum, idrar mekanizmasının genel işlevselliğinde azalmaya yol açarak uzun vadede durumu zor yönetilebilir hale getirebilir. Ayrıca, idrar sızıntısı nedeniyle sürekli olarak meydana gelen kronik enfeksiyonlar, hem anne hem de gelişmekte olan fetüsün sağlığını önemli ölçüde etkileyebilir. Kronik enfeksiyonlar, sadece annenin sağlığına risk oluşturmakla kalmaz, aynı zamanda henüz doğmamış çocuğun optimal bilişsel ve duygusal gelişimini olumsuz etkileme potansiyeline sahiptir. Bu, gelecekteki neslin, zekaları ve duygusal zekaları açısından maksimum potansiyellerine ulaşmaktan uzak olabileceği anlamına gelir ki, şüphesiz gelecek çabaları – topluma katkıları için önemli sonuçlar doğurur. Hamilelik yolculuğuna başlamadan önce idrar kaçırma sorunu için uygun tıbbi tedavi arayışında bulunmak, potansiyel zararı en aza indirmek ve hem anne hem de bebek için en iyi sonuçları yaratmak açısından kritiktir.
Küçük - minicik gibi görünen jinekolojik problemler, zaman içinde büyük sorunlara dönüşebilir. problemlerin ihmal edilmesi, normalleştirilmesi, tasarruf edilmesi veya ötelenmesi, ilerleyen dönemlerde daha ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Hallederiz veya basitleştirme yaklaşımı, problemleri ciddiye almadan, uygun tedavi yöntemlerini uygulamadan geçiştirmeye çalışmak anlamına gelebilir.

Jinekolojik problemler genellikle kadın sağlığıyla ilgili önemli konuları kapsar. Bu problemler zamanla ilerleyebilir, daha karmaşık hale gelebilir. Örneğin, 
enfeksiyon , vajinal akıntı gibi küçük sorunlar, tedavi edilmediğinde pelvik inflamatuar hastalık gibi daha ciddi duruma dönüşebilir. Miyomlar kistler gibi jinekolojik kitleler, büyüme eğilimi göstererek rahatsızlığa, komplikasyonlara neden olabilir.

Jinekolojik problemleri hafife almamak, zamanında tıbbi yardım almak önemlidir. Erken teşhis tedavi, büyük problemlerin önlenmesinde büyük rol oynar. Kadınlar, kendi sağlıklarına dikkat etmeli, jinekolojik kontrolleri aksatmamalı, herhangi belirti şikayet olduğunda hemen uzman jinekoloji profesyoneline başvurmalıdır.

Jinekolojik problemlerin zaman içinde büyük sorunlara yol açtığı gerçeği, kadınların bilinçlenmesi, kendi sağlıklarını önemsemeleri gerektiğini vurgular. Küçük sorunların dahi ciddiye alınması, uygun tedavi yöntemlerinin uygulanması, daha sağlıklı gelecek için önemlidir.
İdrar kaçırmak: Küçük, minicik, ufacık bir ey olmaz denilen jinekolojik problemler (ihmal, normalleştirme, tasarruf etme, öteleme, hallederiz, basitleştirme,…) kesinlikle zaman içerisinde büyük problemlere neden oluyor. Sıklıkla önemsiz veya endişe edilecek kadar küçük olarak görülen jinekolojik sorunlar, düzenli kontrolleri ihmal etmek, belirtileri normalleştirmek, zaman kazanmaya çalışmak veya tıbbi yardım aramada erteleme gibi durumlar, zaman içinde kesinlikle ciddi sorunlara yol açabilir. Bu endişeleri profesyonel bakış açısıyla ele almak ve proaktif jinekolojik sağlık hizmetlerine öncelik vermek son derece önemlidir. Potansiyel uyarı işaretlerini görmezden gelmek veya küçümsemek, kadının üreme sağlığı üzerinde ciddi sonuçlara yol açabilir. Jinekolojik sorunları basitleştirerek veya önemsemeyerek, komplikasyonları daha da kötüleştirme, tedavi etmeyi daha zor hale getirme riski taşır. Bu nedenle, jinekolojik sorunlara hızla müdahale etmek, bunların daha büyük sağlık sorunlarına dönüşmesini önlemek için uygun tıbbi yardımı aramak esastır. Profesyonel yaklaşımla kendi sağlığımıza öncelik vermek, optimal jinekolojik sağlığı sürdürmede hayati öneme sahiptir.
Yüksek riskli jinekolojide; jinekolojik hastalık başka hastalığın sebebi olmaktadır
Yüksek riskli jinekolojide; jinekolojik hastalık başka hastalığın sebebi olmaktadır
Antioksidan kapasite, vücudun oksidatif stresle mücadele etme yeteneğini ifade eder. Oksidatif stres, vücutta serbest radikallerin birikmesi ve hücrelere zarar vermesi durumudur. Antioksidanlar, serbest radikalleri etkisiz hale getirerek ve hücreleri koruyarak oksidatif stresi azaltırlar.

Antioksidan kapasite, sağlıklı bir vücutta hastalıklara karşı koruma sağlar. Ancak, antioksidan kapasitenin aşıldığı durumlar da olabilir. Bunun nedeni, serbest radikal üretiminin artması veya antioksidan sistemlerin yetersiz kalması olabilir. Bu durumda, hücreler oksidatif strese daha duyarlı hale gelir ve hastalıkların ortaya çıkma riski artar.

Antioksidan kapasitenin aşıldığı durumlar, genellikle yaşam tarzı faktörleri, beslenme alışkanlıkları, çevresel faktörler ve genetik etmenlerle ilişkilendirilebilir. Sigara içmek, yetersiz beslenme, aşırı alkol tüketimi, stres, çevresel toksinlere maruz kalma gibi faktörler antioksidan kapasiteyi azaltabilir.

Bununla birlikte, kadın bedenindeki antioksidan kapasitenin kronik şekilde aşıldığı durumlarda her hastalığın ortaya çıkacağını söylemek yanlış değildir. Antioksidan kapasitenin aşılması sadece bir risk faktörü olabilir ve diğer faktörlerle birlikte hastalık gelişimini etkileyebilir.

Sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemek, beslenme alışkanlıklarına dikkat etmek, düzenli egzersiz yapmak, stresi yönetmek ve çevresel toksinlerden uzak durmak gibi önlemler, antioksidan kapasitenin korunmasına ve oksidatif stresin azaltılmasına yardımcı olabilir. Bununla birlikte, herhangi bir sağlık sorunu veya hastalık belirtisi varsa, uygun bir tıbbi değerlendirme için bir jinekoloji uzmanına danışmak önemlidir.
Kadın bedeninde anti-oksidan kapasite yani mukavemet durumunuz aşıldığında (temizleme kapasiteniz geçildiğinde) her hastalık çıkabilir.
Standart sağlık hizmeti eşitlik temelinde sunulan temel (standart) sağlık hizmetidir.
Standart sağlık hizmeti eşitlik temelinde sunulan temel (standart) sağlık hizmetidir.
 1. https://doi.org/10.3389/fsurg.2022.937371 ↩︎
 2. https://doi.org/10.1097%2FMD.0000000000018003 ↩︎