WhatsApp Search
Muğla kadın doğum doktor Mesut Bayraktar side header logo 165x165px
Kadın Hastalığını Yok Saymak, İnkar Etmek Sadece Size Zarar Vermez !
İdrar Kaçırmak Tedricidir, Bekletmek Hasarı Artırır.
İdrar vajinaya toksiktir, vajina idrarı sevmez.

İşemek Hasta Etmez; İdrar Kaçırmak Eder !

İdrar vajinaya toksik !
üriner inkontinans idrar kaçırmak Muğla kadın doğum doktor

İşemek Hasta Etmez; İdrar Kaçırmak Eder !

İşemek Hasta Etmez; İdrar Kaçırmak Eder ! 331 176 Muğla Kadın Doğum Doktoru ☎️: 05467740159
Muğla kadın doğum doktoru mesut bayraktar

idrar kaçırmak üriner inkontinans tedavisi

İşemek hasta etmez; İdrar kaçırmak eder

“İşemek hasta etmez; idrar kaçırmak eder” şeklinde çevrilebilecek bu cümle, idrar kaçırma probleminin önemini vurgulamaktadır.


İşemek, yani “normal olarak idrar yapmak” sağlık sorunu değildir.

Ancak “idrar kaçırmak, tıbbi durumdur” birçok farklı sebep nedeniyle ortaya çıkabilir. İdrar kaçırma, mesane, vajina, üretra, sinir sisteminin kontrolünün kaybı sonucu idrarın istem dışı olarak gelmesi ve idrarı tutamamak anlamına gelir. Kadını sosyolojik, psikolojik, fiziksel ve seksüel olarak kabus olmuş bir hayatın içine sokabilecek özelliklere sahiptir.

İdrar kaçırma, kişinin günlük yaşamını olumsuz etkileyebilir ve sosyal, psikolojik ve fiziksel , seksüel açıdan rahatsız edici olabilir. Bu nedenle, idrar kaçırma probleminin altında yatan nedenleri belirlemek ve uygun tedavi yöntemlerini uygulamak önemlidir. Bu etkileri kısaca bir inceleyelim;


Senin! Gün İçinde Kaçırabileceğin,

Normal İdrar Miktarı; 

SIFIR  !

İdrar Kaçırmak Durumunu İnkar Ederek Yaşamak; Hasta Eder.

İdrar Kaçırmak Kolaydır; Tedavi Olması Zordur.


İdrar kaçırmak; kadınlara SOSYAL etkileri

Sosyal İzolasyon:

İdrar kaçırmak yaşayan kadınlar, idrarlarını tutamama endişesi nedeniyle utanabilirler ve bu durum sosyal aktivitelere katılmaktan kaçınmalarına yol açabilir. Toplum içinde idrar kaçırma yaşamaktan korkabilirler, bu nedenle sosyal etkinliklere katılmaktan kaçınarak sosyal izolasyon yaşayabilirler.

Günlük Yaşamın Kısıtlanması:

İdrar kaçırmak sorunu yaşayan kadınlar, bu durum nedeniyle duygusal stres ve anksiyete yaşayabilirler, günlük yaşam aktivitelerini kısıtlayabilir.. Sürekli bir endişe içinde olmak, günlük yaşantılarını olumsuz etkileyebilir. Egzersiz yapma, spor yapma, uzun yolculuklara çıkma veya diğer sosyal etkinliklere katılma gibi aktivitelerde sınırlamalar yaşayabilirler.

İş Performansında Azalma:

İdrar kaçırmak, kadınların iş performansını olumsuz yönde etkileyebilir. Sürekli tuvalete gitme ihtiyacı veya idrar kaçırma endişesi, iş yerinde konsantrasyon eksikliği ve verimlilik azalmasına neden olabilir.

Aile İlişkilerinde Sorunlar:

İdrar kaçırmak, aile içi ilişkilerinde sorunlara yol açabilir. Aile birlikteliği ile yapılan sosyal aktivitelere, davetlere, misafir olma ve ağırlama gibi aktivitelere kaçınma gibi etkiler yaşayabilirler.

Hijyen Problemleri:

İdrar kaçırmak, hijyen sorunlarına neden olabilir. İdrar kaçırma yaşayan kadınlar, bu durumla başa çıkmak için sık sık kıyafet değiştirmek ve temizlik önlemleri almak zorunda kalabilirler.

Sağlık Farkındalığı ve Bilgi Eksikliği:

İdrar kaçırmak yaşayan kadınlar, bu durum hakkında yeterli bilgiye sahip olmayabilirler ve bu nedenle doğru tedavi ve yönetim stratejilerini uygulamakta zorlanabilirler.


İdrar kaçırmak; kadınlara PSİKOLOJİK etkileri

Utanç ve Stigma:

İdrar kaçırmak yaşayan kadınlar, bu durum nedeniyle utanç duyabilirler. Toplumda idrar kaçırma hakkında yaygın olarak kabul görmeyen yanlış bir algı bulunabilir ve bu da kadınların kendilerini suçlu veya yetersiz hissetmelerine neden olabilir.

Özgüven ve Özsaygı Kaybı:

İdrar kaçırmak yaşayan kadınlar, kendilerine olan güvenlerini kaybedebilir ve özsaygıları düşebilir. Sürekli endişe ve kaygı yaşamak, günlük aktivitelerini sınırlamak veya utanç hissiyle başa çıkmak zorunda kalmak, kadınların kendilerine olan güvenini azaltabilir. Bu durum, sosyal etkileşimlerini olumsuz yönde etkileyebilir. Eve kapanan kadınlar artmıştır.

Anksiyete ve Depresyon:

İdrar kaçırmak yaşayan kadınlar, bu durum nedeniyle anksiyete ve depresyon belirtileri gösterebilirler. Sürekli bir endişe içinde olmak, toplum içinde idrar kaçırma yaşama korkusu ve yaşam kalitesinin düşmesi, ruh hali üzerinde olumsuz etkilere neden olabilir.

Cinsel İşlev Bozuklukları:

İdrar kaçırmak, kadınların cinsel yaşamlarını olumsuz etkileyebilir. Utanç, güvensizlik veya rahatsızlık hissi, cinsel ilişki sırasında zorlanmalara ve isteksizliğe neden olabilir.

Stres ve Uyku Sorunları:

İdrar kaçırmak, kadınların stres düzeylerini artırabilir ve uyku sorunlarına yol açabilir. Sürekli endişe ve idrar kaçırma endişesi, uyku kalitesini olumsuz yönde etkileyebilir.

Duygusal Distres:

İdrar kaçırmak yaşayan kadınlar, bu durum nedeniyle duygusal stres ve distres yaşayabilirler. Günlük yaşam aktivitelerinde sınırlamalar, sürekli bir endişe hali ve yaşam kalitesinin düşmesi, duygusal açıdan rahatsızlık yaratabilir.


İdrar kaçırmak; kadınlara FİZİKSEL etkileri

Cilt Problemleri:

İdrar kaçırma, sürekli olarak ciltle temas eden ıslaklık nedeniyle cilt problemlerine yol açabilir. Özellikle idrarla temas eden bölgede tahriş, kızarıklık, deri enfeksiyonları veya egzama gibi sorunlar görülebilir.

İdrar Yolu Enfeksiyonları:

İdrar kaçırma, idrarın kontrolsüz olarak vücut dışına çıkması nedeniyle idrar yolu enfeksiyonlarına yatkınlığı artırabilir. İdrarın sürekli temas ettiği bölgede bakterilerin üremesi ve enfeksiyon oluşması riski yükselir.

İnkontinans Dermatiti:

İdrar kaçırma yaşayan kadınlarda sürekli nemli bir ortamın oluşması, cildin tahriş olmasına ve inflamasyona yol açabilir. Bu duruma “inkontinans dermatiti” denir ve ciltte ağrı, kızarıklık, şişlik ve yara oluşumu gibi sorunlara neden olabilir.

Pelvik Organ Sarkanlığı:

İdrar kaçırma, pelvik taban kaslarının zayıflamasına ve pelvik organların yerinde desteklenmesinde sorunlara yol açabilir. Bu durum, pelvik organların (mesane, rahim, rektum) sarkmasına ve pelvik organ prolapsusuna neden olabilir.

İdrar Yolu Taşları:

İdrar kaçırma sorunu yaşayan kadınlarda, idrarın sürekli olarak mesanede birikmesi ve mesanenin tam olarak boşalmaması, idrar yolu taşlarının oluşum riskini artırabilir.

Mesane Enfeksiyonları:

İdrar kaçırma, idrarın kontrolsüz olarak vücut dışına çıkması nedeniyle mesane enfeksiyonlarına yatkınlığı artırabilir. İdrarın sürekli olarak mesanede birikmesi ve mesanenin tam olarak boşalmaması, bakterilerin üremesi ve enfeksiyon oluşması riskini artırır.

Vajinal Kuruluk ve İltihaplanma:

İdrar kaçırmak, hormonal değişikliklerle ilişkili olabilir ve vajinal kuruluk, tahriş ve iltihaplanmaya, rahim iltihabına, kronikleşmiş kadın hastalıklarına yol açabilir. Bu durum cinsel ilişki sırasında rahatsızlık ve ağrıya neden olabilir.

Sürekli İdrar Kokmak :

İdrar kaçırma yaşayan kadınlar, idrarın kıyafetlere veya çevreye yayılmasıyla birlikte kötü bir kokuyla karşılaşabilirler. Bu durum hem kişisel hem de sosyal açıdan rahatsızlık yaratabilir. Kötü koku, kişinin özgüvenini olumsuz etkileyebilir ve sosyal hatta zamanla seksüel etkileşimlerini kısıtlayabilir. Bu nedenle, idrar kaçırma yaşayan kadınlar çok daha fazla hijyen önlemlerini alma şeklinde, sık sık kıyafet değiştirmek ve idrarı kontrol altına almaya yönelmeleri; obsesyon hastalığına dönüşebilecek davranışlara evrilebilir.


İdrar kaçırmak; kadınlara SEKSÜEL etkileri

Cinsel İsteksizlik:

İdrar kaçırmak yaşayan kadınlar, idrar kaçırma endişesi veya utanç duygusu nedeniyle cinsel isteksizlik yaşayabilirler. Bu durum, cinsel ilişkiye olan ilgiyi azaltabilir.

Güvensizlik:

İdrar kaçırmak, kadınlarda cinsel güvensizlik hissi yaratabilir. İdrar kaçırma yaşayan kadınlar, eşleriyle cinsel ilişkiye girdiklerinde idrar kaçırma endişesiyle başa çıkmakta zorlanabilir ve bu da güvensizlik duygusunu artırabilir.

Rahatsızlık ve Ağrı:

İdrar kaçırmak, cinsel ilişki sırasında rahatsızlık ve ağrıya neden olabilir. Özellikle idrar kaçırma sırasında veya sonrasında bölgenin hassasiyeti veya tahrişi, cinsel ilişkiyi zorlaştırabilir veya acı verici hale getirebilir.

Vajinal Kuruluk:

İdrar kaçırmak vajinayı irrite edeceğinden vajinal kuruluğa neden olabilir. Vajinal kuruluk, cinsel ilişki sırasında rahatsızlık hissine yol açabilir ve cinsel zevki azaltabilir, hatta işkenceye dönüştürebilir.

İletişim Zorlukları:

İdrar kaçırmak yaşayan kadınlar, eşleriyle cinsel sorunlarını konuşmakta zorlanabilir. Utanç, stres ve endişe, cinsel iletişimde engeller yaratabilir ve çiftler arasında anlayış eksikliği ve uyumsuzluklara neden olabilir.

Kendine İtme ve Özsaygı Kaybı:

İdrar kaçırma yaşayan kadınlar, kendilerini yetersiz veya kusurlu hissedebilirler. Bu durum, cinsel ilişkiye olan özgüvenlerini azaltabilir ve özsaygılarını etkileyebilir.

Feromonal Hakimiyet Kaybı:

İdrar kaçırmak; erkek partneri üzerindeki tüm olumlu feromonal hakimiyeti kadın zaman içerisinde kaybeder. Bu zaman içerisinde erkek beyninde şekillenmiş olan cinsel market değerini düşürmektedir. Bundan dolayı kadınlar jinekolojik & ürolojik sağlık durumlarına sahip çıkmaları, önemsiz görmekten vaz geçmeleri gerekmektedir.

İdrar Kaçırmak Rahimi de Etkiler


İdrar kaçırmak
sana sorun gelmeyebilir,

ancak unutma ki

İhmal ettiğin jinekolojik hastalığın

başka hastalıkları tetikleyebileceğini bilmelisin.

Vücudumuz karmaşık yapıya sahiptir, bazen göz ardı ettiğimiz sorunlar daha büyük sorunlara yol açabilir.


İdrar kaçırmak tedricidir.

İdrar kaçırmayı;
** oluruna,
** zamana bırakman

hem mevcut hasarın artmasına
hem de başka hastalıkların belirmesine neden olur.

İdrar vajinaya toksiktir.

İdrar kaçırmak: tedricidir. İdrar kaçırmayı oluruna, zamana bırakman hem mevcut hasarın artmasına hem de başka hastalıkların belirmesine neden olur. İdrar vajinaya toksiktir. İdrar kaçırma, hafife alınmaması gereken durumdur çünkü bu, dikkat – uygun bakım gerektiren süreçtir. İdrar sızıntısının hemen önlem almadan meydana gelmesine izin vermek, mevcut hasarın daha da kötüleşmesine, hatta diğer sağlık sorunlarının ortaya çıkmasına neden olabilir. İdrar kaçırmanın genel sağlığa olan etkisini küçümsememek son derece önemlidir. İdrarın vajina üzerindeki zararlı etkilerini de göz ardı etmemek gereklidir. Bu nedenle, bu durumun negatif sonuçlarını azaltmak için profesyonel yardım aramak, zamanında tedavi almak hayati öneme sahiptir. İdrar kaçırmanın ciddiyetini kabul etmek, durumu yönetmek – tedavi etmek için proaktif önlemler almaktır.

Bahaneli Unutmak

Kadın, Jinekolojik Olarak Hasta (Kısaca Pert)

Fakat Smear Testi Normal Çıkınca, Artık Hasta Değilim

** İnkar Modu ,
** Direkt Unutmayı

Uyguluyor.

Kadınlar jinekolojik hastalıklarını İnkar etmeye ve unutmaya aşırı meyilliler daha doğrusu bunu tercih ediyorlar. Sabretmek & dayanmak, ötelemek aydınlatılamamış, kadın beyninin çalışma gizemidir. Esasında birbirlerinden öğreniyorlar – birbirlerini kopyalıyorlar.


Kronik

İdrar kaçıran kadında

*** rahim İltihabı ***

olmaması İmkansızdır

(Olmaması Mucizedir).

İdrar kaçırmak; vajinal floraya uygun değildir.


Ben Çocuk Doğurdum !

Can’dan Can Ayrıldı !

İdrar Kaçırmam Normal !

Bu Zihniyetle İyileşemezsin !

Aksın Gitsin !
Ne Olacak …
İdrar Kaçırma Pedi Kullanırım.

Bu Mantık(sızlık) Sizi Marazlı Eder !


İdrar; Vajinaya Toksik !

Vajina; İdrar Sevmez !

İdrar; Vajinayı Marazlı Eder !

Marazlı Vajina; “Seni Yıkar” !Vajina

“İdrara Direkt”

Dayanıksızdır !

Öksürme – Hapşırmayla İdrar Kaçırmak
rahim sarkması idrar kaçırma vajina genişlemesi Muğla kadın doğum doktor


Genital İnkar !

Jinekolojik Enfeksiyonu Olan Kadının;

** Hiç Bir şeyim Yok
** çok Sağlıklıyım
** Profesöre Gösterdim Baktırdım,
** Her şey Normal

Şeklinde Kendini-Başkasını Kandırması Bir
Salgındır.

Bu Enfeksiyon

** Önce Seni,
** Sonra Aileni, Komşularını, İş Arkadaşlarını Mağdur Eder.

Genital Panik !

İdrar kaçıran kadının (sen diye anla) tedavi olmadan; gebe kalması

** hem işeme mekanizmasındaki mevcut hasarı büyütür
** hem de yaşadığın – yaşanılacak kronik enfeksiyonların fetusu (mirascını, yatırımını, temsilcini) maksimum potansiyel IQ + EQ değerinden uzaklaştırır.


İdrar kaçırmak: İdrar kaçıran kadının (sen diye anla) tedavi olmadan; gebe kalması hem işeme mekanizmasındaki mevcut hasarı büyütür hem de yaşadığın – yaşanılacak kronik enfeksiyonların fetusu (mirascını, yatırımını, temsilcini) maksimum potansiyel IQ + EQ değerinden uzaklaştırır. İdrar kaçırma sorunu yaşayan kadının, özellikle hamile kalmadan önce tedavi arayışına girmemesi durumunda ortaya çıkan birkaç olumsuz etki bulunmaktadır. İlk olarak, idrar sızıntısının temel sorunları ele almadan hamile kalma eylemi, idrar sisteminde mevcut olan hasarı daha da kötüleştirebilir. Bu durum, idrar mekanizmasının genel işlevselliğinde azalmaya yol açarak uzun vadede durumu zor yönetilebilir hale getirebilir. Ayrıca, idrar sızıntısı nedeniyle sürekli olarak meydana gelen kronik enfeksiyonlar, hem anne hem de gelişmekte olan fetüsün sağlığını önemli ölçüde etkileyebilir. Kronik enfeksiyonlar, sadece annenin sağlığına risk oluşturmakla kalmaz, aynı zamanda henüz doğmamış çocuğun optimal bilişsel ve duygusal gelişimini olumsuz etkileme potansiyeline sahiptir. Bu, gelecekteki neslin, zekaları ve duygusal zekaları açısından maksimum potansiyellerine ulaşmaktan uzak olabileceği anlamına gelir ki, şüphesiz gelecek çabaları – topluma katkıları için önemli sonuçlar doğurur. Hamilelik yolculuğuna başlamadan önce idrar kaçırma sorunu için uygun tıbbi tedavi arayışında bulunmak, potansiyel zararı en aza indirmek ve hem anne hem de bebek için en iyi sonuçları yaratmak açısından kritiktir.

Bu tür sorunlar yaşayan kadınların tecrübeli bir jinekoloji uzmanına başvurarak durumlarını değerlendirmesini istemeli ve uygun tedavi seçeneklerini araştırması önerilir. Tedavi yöntemleri, idrar kaçırma tipine ve altta yatan nedenlere bağlı olarak ilaç tedavisi, fizyoterapi, cerrahi müdahale veya diğer tedavi seçeneklerini içerebilir. Erken teşhis ve tedavi, kişinin yaşam kalitesini artırmak için önemlidir.

Temel Problem, İdrar Kaçırmak Olduğundan, Bu Hastalığın= ‘‘İdrar Kaçırmanın” Başka Marazlar Üreteceği, Başka Marazlara Sebep Verebileceği Kadınlar Asla Düşünmemektedir !

İdrar Kaçırma Nedeniyle Bir Kadın Geldiğinde, Bu Problemin, Uzun Süre Devam Etmesi Nedeniyle, Ek Hastalıklar Ürettiğini Kadınlar Kabul Etmiyor!

 • Kendisinin sadece idrar kaçırmasının olduğunu, gewlişmiş olan diğer hastalıklar ile ilgisiz, ilişkisiz, saçma olarak görmektedir.
  • Şeker hastalığı ile ilgisiz
  • Vajinal, rahim enfeksiyonları onunla ilgisiz
  • Obsesyon, anksiyete, panik atak ilgisiz
 • … sadece basit bir idrar kaçırma problemi olduğuna inanmışlık içerisindedirler.

İdrar kaçırmak başka marazların ortaya çıkmasına müsebbip olmaktadır !

Hatta düşünmek dahi istemiyor…, ya önemsemiyor yada idrar kaçırma hastalığını unutmayı seçiyor.

 • Bu unutulabilir mi?
 • Evet bunu yapanlar var !
 • Hastalık , hastalık yapıyor !

Bu Duruma ” GENİTAL İNKAR’‘ Diyorum.

Kadın Genital Sistemi İçin; Özellikle Vajina İçin İdrar Toksik Özellik Gösteriyor!

İdrarın pH değeri vajinal flora için atom bombası etkisindedir.

İdrar kaçırmak vajinanın kötü kokmasına sebep olur
Kronik İdrar kaçırmak vajinal florayı yerle yeksan eder

Vajina Organı; İdrar Temasına Hiç Dayanıklı Değildir !

Unutmayın !


İdrar; Bulaşmaması ,Temas Etmemesi İçin;

*** Depolanır,

*** Tek Seferde İşenir !

İdrar Bedenin Kurtulmaya Çalıştığı Biyolojik Atıktır!

Kadının İdrar Kaçırması Durumunda Başka Hastalıkların Olmaması-Gelişmemesi  İm-kan-sız !

İşemek hasta etmez; idrar kaçırmak eder.

25 yaşında çeşitli sağlık sorunları nedeniyle idrar kaçıran bir kadının vajinasında yaklaşık 6cm boyutunda vajinal taş. Bu taş partnerin penisinde travmatizasyona bağlı kanama, kadında disparoniye neden olmuş, ayrıca kişinin çok sayıda jinekolojik problemide mevcut.

İdrar kaçırmak; Yine vajinal taş oluşmuş ve vajina içerisinde idrar biriken ve çok sayıda jinekolojik problemi olan başka bir kadın 

idrar kaçırmak ile vajina içerisinde oluşmuş taş Muğla kadın doğum doktor
İdrar kaçırmak; Yine vajinal taş oluşmuş ve vajina içerisinde idrar biriken ve çok sayıda jinekolojik problemi olan başka bir kadın 1
İdrar kaçırmak vajinayı menfi etkiler. İdrar kaçırmayı yeteri kadar uzun süre ihmal etmeyin ! 

idrar kaçırmak ile vajina içerisinde oluşmuş taş Muğla kadın doğum doktor
İdrar kaçırmak vajinayı menfi etkiler. İdrar kaçırmayı yeteri kadar uzun süre ihmal etmeyin ! 2

İdrar kaçırmak sadece çamaşırlarınızı kirletmez. Sağlığınızıda bozar.*** Vajina ***

kemik – kıkırdak İçermeyen, korunmasız uzuvdur.

hasar – yırtılma, bollaşma durumunda sinir hasarı Oluşmuştur. bunun uzun vadeli etkileri kaçınılmazdır, kadın konforunu yok etmektedir.

Vajina İhmale gelmez, hastalıkların tetiğini çekmektedir.

Sizi Hasta Eden Durumla İlgili İlliyet Bağı Kuramadığın Jinekolojik Hastalık Olamaz mı? Kök Sebep , Gizlide Kalmış Jinekolojik Hastalık Olamaz mı?

Biliyorum Kadın Doğum Doktoruna Gittin… Normal Dediler….

Hatta Tüm Tetkiklerin Normal Çıktı…

Bunu – Bunları Şimdi Kenara Bırakalım…

Sıhhat Bulmaya Giden Yol , 1 ( Bir ) Muayeneyle Başlar.

İyileşmeye Başlangıç Oluşturmak İsterseniz WhatsApp +90546 774 01 59 Üzerinden Online Muayene İstemi Talep Ediniz.

Muayenehanem Tamamen Hijyenik, Kesinlikle Mahremiyet Tabanlı Hususi Doktorluk Hizmeti Sunmaktadır. Zaman Sınırlaması Olmadan (60 – 180 Dakika) Bire Bir İlgilenme Kişiye Özel Tedavilerle Yanınızdayım. Sağlınızı Gönül Rahatlığıyla Mesut Bayraktar’a Emanet Edebilirsiniz. Jinekolojik Problemlerinizden Derinlemesine, Kalıcı Kurtulmanız Hayat Kalitenizi Artırdığını Vurguluyorum. İyileşmeniz Beni Mutlu Edecektir.
Basite Aldığın Hastalık; Can Sıkan Hastalıkların Tetiğini Çeker. Hastalıklar Yıllara Bırakılarak Çözülmez. Kliniğim Tamamen Hijyenik, Kesinlikle Mahremiyet Tabanlı Özel Tabiplik Hizmeti Sunmaktadır. Zaman Sınırlaması Olmadan, Detaylı Alakadar Olma, Bireye Özel Tedavilerle Hekimlik Sanat İcrası Yapmaktayım. Canınızı Gönül Rahatlığıyla Mesut Bayraktar’a Emanet Edebilirsiniz. İyileşmeniz Beni Mutlu Ediyor. Kadınsal Sıkıntılarınızdan Derinlemesine Kalıcı Kurtulmanız Hayat Kalitenizi Yükseltir.
Kadınların sıhhatli dinçhayat sürmeleri için, kadın sağlığını güçlendirme konusunda tutkuluyum. Hastamın tereddütlerini dikkatle dinlerim. Tabiplik sanatının bütüncül olması zaruriyetinin farkındayım. Üstün farkındalıkla hastalarımın  fiziksel, bilişsel, manevi sağlıklarını ele almaktayım. Hedefim, iyileşmek isteyen her kadınla, sağlıklarıyla ilgili rehabilitasyon hedeflerini tercih etmelerine, önceliklendirmelerine izin verecek şekilde ayrıntılı çalışmaktır. İyileşmek arzulayan  her kadınla hayatta oldukları yerde buluşmak amacıyla elimden geleni yapıyorum. Kadın hastanın benimle olan etkileşiminde,  ilk kez ”anlaşıldıklarını hissettiklerini” açıklamaları keyif vericidir.
Kadın üreme sağlığı & rehabilitasyonu çok yönlüdür. Doğum kontrol danışmanlığı yanında  gebelik takipleri, menopoz, hatta ötesine kadar ; kadınların yaşamları boyunca sağlıklarını yönlendirmelerine profesyonel olarak yardımcı olmak istiyorum. Kadınların yanlarında çalışan güçlü sağlık savunucularına ihtiyacı var. Kendimi (Jinekolog Mesut Bayraktar ) ortak, ihtiyaçların giderilmesinde muavin şeklinde görmekteyim. Birey, ailesi, iş arkadaşları için; işe yarayan sağlık & rehabilitasyon planı geliştirmek hastada amacımdır. Uyum sağlayabilen, esnek olabilen (kanıta dayalı & bireye özgü modifiye uygulamalar dahilinde) Tabiplik yeteneklerimi  sunabileceğimi biliyorum, yaklaşım bireyin ihtiyaçlarındaolağan üstü işe yarıyor.
 • Bireyselleştirilmiş , Sadece Kişiye Göre Tasarladığım Tedaviler
 • Hastalarıma Elimden Geldiğince 60 Dakika Vakit Sunmak
 • Kapsamlı Özen Göstermek
 • Sevgi  Hürmet  Zarafet
 • Değerbilirlik  Mürüvvetlik Tabanında Uzlaşma
 • Hastalık Nedenlerni Dedektif Gibi Sorgulamak
 • Olmaz Denilenleri Öncelikli Yaklaşımla Ortadan Kaldırmak Yapıma
 • Entelektüel Algıma Uygun Olduğundan; Mevcut Gelişmeleri Şahsi Bilimim & Algı Perspektifimde Devam Ettiriyorum.
Tecrübeli Jinekolog UzmanOlarak Mugla İlinde Sanatımı İcra Etmekteyim. Tedavi Melaikelerim Arasında Ayrıntılı Ultrason Var Olmakla Beraber Miyom Polip Kist Gibi Hastalıkların Tedavisi Ameliyatı, Yumurtalıklarda Kist Tedavisini Özel Muayenehanemde Sunmaktayım. Gizlilik Önceliği Olan Hastalara Muğla Kürtaj Fethiye İstenmeyen Gebelik Yani Dalaman Evlilik Dışı Kurtaj Taleplerinizi Köyceğiz Güvenli Bebek Aldırma Şeklinde Yapılmasını İsteyebilirsiniz. Vajinal ltihap Sürekli Tekrar Eden Mantar Yanında Menopozal Renovasyon Tedavisiyle Birlikte Orgazm Aşısı Vajen Sıkılaştırma Vajinal PRP Tedavisi de Uzman Tarafından Sunulmaktadır. Üriner İnkontinans Önemli Problem Olup Kadın Sağlığını Bozmakta ; Uterin Sarkması Durumunda Tecrübeme İtimat Edebilirsiniz. Kolposkopi – Smear ile HPV İncelemesi  Serviks Uteri Kanserinde Erken Tanıyı Getirir. Geçmeyen Vajinal Akıntı, Tüm Jinekolojik Problemlerinizi Çözmek Beni Ongun Edecektir.
Özel Muayenehanem Dalyan Göcek Sarıgerme’de Bulunan Otellere En Yakın Lokasyondadır.  Doktor Sadece Randevuyla Çalışmakta Olup, Randevularınızı WhatsApp: 05467740159 Üzerinden Online Talep Ediniz.

Kadın Hastaysa Evde Huzur Yoktur

İdrar kaçırmak: Sağlıklı kadının idrar kaçırması, yaygın durum değildir. Sürekli idrar kaçıran kadının rahim iltihabı olmaması imkansız olup, rahim iltihabı nedeniyle tedavi almamaları ise dikkate değer durumdur. İdrar kaçırmayla birlikte kronik rahim iltihabının başka hastalıkları tetiklememesi ayrıca önemlidir. Kadının sağlığıyla ilgili trajik olaylara zemin hazırlamaktadır.

İdrar kaçırma, pelvik taban kaslarının zayıflığı veya stres nedeniyle idrarın kontrolünü kaybetmesi, doğum hasarı, menopoz sonucunda ortaya çıkabilir. Kadınlar, günlük aktivitelerini etkileyen durumla mücadele etmek zorunda kalabilirler. Ancak, idrar kaçırma sorunu yaşayan kadının aynı zamanda rahim iltihabı olduğu halde tedavi için gelmemesi; idrar kaçırma trajik olayının ne kadar büyük problem olduğunu, rahim iltihabını gölgede bırakarak, ötelenmesine sebep olduğunu hekimlere göstermektedir.

Rahim iltihabı, rahim iç yüzeyindeki iltihaplanmadır, kadınların yaşadığı ciddi sağlık sorunudur. Kronik rahim iltihabı, vajinal enfeksiyonlara, diğer jinekolojik sorunlara neden olabilir. Kronik İdrar kaçırmayla ilişkili olan kadında gelişmiş kronik rahim iltihabının başka hastalıkları tetiklememesi, mucizedir. Gerçek hayatta mucizeler olmadığından dolayı idrar kaçırma + PID birlikteliği kadınlarda başka başka hastalıkları tetiklemektedir.

Kadınların sağlık durumlarını göz önünde bulundurmaları, idrar kaçırma, rahim iltihabı gibi sorunlarla ilgili olarak uzman sağlık profesyonellerinden yardım almaları gerektiğini vurgular. Kadınlar sağlık sorunlarının tedavi edilebileceğini, mucizevi sonuçlara yol açabileceğini bilmelidirler.
Kadının idrar kaçırması (idrar kaçırmak) mucize değildir. İdrar kaçıran kadının rahim iltihabı olmaması da mucizedir. İdrar kaçırma ile beraber kronik rahim iltihabının başka hastalıkları tetiklememesi de mucizedir.İdrar

vajina İçin

t o k s İ k t İ r.

İdrar kaçırmak: İdrar vajina için toksiktir. Çünkü vajina asidik, idrar bazik özelliktedir. Bir kadın sürekli idrar kaçırdığında, vajinanın sürekli idrar ile temas etmesi hatta vajinada idrar birikmesi genital enfeksiyonlara neden olacaktır.


Kronik

İdrar kaçıran kadında

*** rahim İltihabı ***

olmaması İmkansızdır

(Olmaması Mucizedir).


Muğla Kadın Doğum Doktoru Mesut Bayraktar Jinekolog 331x273

Doktor Mesut Bayraktar

Ortaca/Muğla

Hayatın olağan akışı gereği iyileşmek için hasta olan kişi çabalamalıdır yani aktif rol oynamalıdırlar. Görüldüğü üzere tedavi hunisinin büyük kısmında vakit kaybeden, hastalığını ret eden, iyileşemeyen, bahane, bedava - ucuz yöntemlere yönelen, körü körüne bel bağlayan hastalar pasif iyileşmeyi yani iyileşememeyi seçenler bulunmaktadır.

Tedavi süreci, hastaların sağlık sorunlarıyla başa çıkabilmeleri, iyileşme sağlayabilmelerinde önemli adımdır. Ancak, tedavi hunisi sürecinde Hekimlerin bazı zorluklarla karşılaşması mümkündür. Resimde, hastaların farklı farklı tutumlarından kaynaklanan zorlukları ele alarak, hekim-hasta ilişkisinde zorlukların üstesinden gelirken zedelenebileceğini, tedavi hunisinin önemini vurgulayacağız. Tedavi süreci, hasta sağlığını iyileştirmek amaçlı yapılan serüven düşünülebilir. Tedaviler, sağlık sorunlarına farklı yaklaşımlar gerektirebilir, bazen beklenmedik zorluklarla karşılaşılabilir. Bundan dolayı, tedavi hunisi sürecinde hekimlerin, hastaların farklı tutumlarına uygun şekilde davranması, etkili iletişim becerilerini kullanması önemlidir. Hekimlerin mesleklerini icra ederken , hasta kaynaklı zorlukları aşarken, hekim-hasta ilişkisinin zarar görmemesinde hastaların dikkatli olmaları gerekmektedir. Çünkü hekim sonsuza kadar sabredebilen, her uygunsuzluğa pozitif, sorun çözme şeklinde yaklaşan canlılar gibi düşünmeyiniz.

*** Hastalığını Kabul Etmeyenler: Hastalığını kabul etmeyen bireyler, sağlık sorunlarını inkar ederek tedaviye direnç gösterebilirler. Bunlar , tedavi sürecinin başarıyla ilerlemesini engelleyebilir. Hastalığını kabul etmeyen kişiler, genellikle hastalıklarının ciddiyetini ya da varlığını reddederler. Buda, hem kendileri hem de doktora sorun çıkmaktadır. Hastalığın kabul edilmemesi, tedavi sürecinin etkinliğini azaltabilir, tamamen durdurabilir.Hastalığını kabul etme evresi, hasta olduğunu kabul etme; tedavi sürecinin önemli parçasıdır. Hastalığın kabul edilmesi, kişinin gerçek durumuyla yüzleşmesine, gereken tedaviye tam uyum sağlamasına yardımcı olabilir. Böylece tedavi süreci daha etkili başarılı olabilir. Hastalığını kabul etmeyen bireylerin, kendi sağlık durumlarını gerçekçi şekilde değerlendirmeleri, tedaviye açık olmaları önemlidir.

Hastalığını kabul etmeyen, ret eden; Doktoru rakip , düşman bilmektedir.

*** Hastalığını Kabul Edenler: Hastalığını kabul eden kişiler, tedavi sürecine daha olumlu yaklaşabilirler. Hastaların tedaviye uyum sağlamasını kolaylaştırır, iyileşme sürecini hızlandırabilir. Fakat çoğunlukta bazı insanlar hastalığını kabul etsede hekim yerine başka yollara başvurabilerek, hastalıkların ilerlemesine, kronikleşmesine neden olmaktadır.

*** Bir Ara Hallederizciler - Google Aramacılar: Bazı hastalar, sağlık sorunlarıyla ilgili hafife alıcı, savsaklayıcı tutum sergileyebilirler. “Bir ara hallederizciler”, sağlık sorunlarını erteleme, önemsememe eğilimindedir. Google aramacıları ise kendi kendini teşhis etme, tedavi etme çabasına, akıllılığına girebilirler. Yanlış bilgilendirme, yanlış tedavi seçeneklerine yol açabilir.

*** Doğal Tedavi Yöntemlerine Körü Körüne İnananlar: Doğal tedavi yöntemlerine inanan hastalar, alternatif çözümler arayışında olabilirler. Maydanoz, soğan suyu içiciler gibi, doğal yöntemlere güvenerek, körü körüne bel bağlayarak etkisiz, tedavi sürecini yürütebilirler. Bazen bilimsel kanıtlanmamış, etkinliği sınırlı olan yöntemlere yönelmelerine neden olabilir. Maalesef tüm iletişim mecraları tedavilerin etkin olmadığını söylese de böyle yönelimler artarak devam etmektedir.

*** Sahte Doktor Bulucular - Maddi Zorluk Çıkarıcılar: Sahte doktor bulucular, maddi zorluk yaratanlar - bulanlar, yani tedaviye gereksiz yere maddi kısıntı uygulayanlar, tedavi sürecini olumsuz etkileyebilir. Ev, araba kredisi ödemesi, oğlanı evlendirme gibi maddi yükler altında olan hastalar, tedaviye uyum sağlamakta, iyileşmekte güçlük çekebilirler. İnsanlar sağlıklı kalmanın, mal mülk edinmeden değerli olduğunu maalesef kavrayamamaktadırlar.

Hasta olmuş ama evi var
Hasta olmuş ama oğlu evlenmiş.

Kendini, sağlığını feda ederek yaşamda hedefleri başarmak maalesef artan hızda devam etmektedir. Günümüzde oldukça yaygın durumdur. İnsanlar, zamanı, varlıklarını daha verimli kullanmak amacıyla sağlıklarını tehlikeye atabilmektedirler. Ancak, sağlığın önemi göz ardı edilmemelidir. Kaliteli yaşam sürerken sağlıklı olmak şarttır. Hayatta hedefleri başarmak önemli olsa da, sağlığımıza dikkat etmekten asla vazgeçmemeliyiz.

Tedavi hunisi süreci, hastaların sağlık sorunlarını çözmek, iyileşmede önemli adımdır. Ancak, bazı hastalar, kendilerine gereksiz yere maddi zorluklar yaratarak (3. evinin kredisini bahane göstermek, 4. çocuğunu davul zurna - yemekli evlendirmeye çalışması) tedavi sürecini olumsuz etkilemektedir (tedavi olmamaktadırlar!). Makaleyle maddi gücü – imkanı olduğu halde “ev aldık, araba aldık kredi ödüyoruzcular” şeklinde adlandırılan, doktoru gereksiz yere maddi zorluklar ile meslek icrasına sürükleyen hastaların yeteri kadar iyileşemediklerini vurgulamak istiyorum.

*** Profesöre Gidenler - İyi Doktor Deyiciler: Bazı hastalar, tedavide ünlü/ünsüz profesöre başvurma eğilimindedirler. Bunlar, “normal” doktorları, diğer sağlık hizmeti sağlayıcılarını göz ardı edebilir, hatta küçümseyebilir. Aynı şekilde, bazı hastalar, tedavi - meslek icrasının masrafları nedeniyle para talep eden doktorlardan da uzak durma eğiliminde olup tedavi sürecini menfi etkileyebilir. Uygun tedavi seçeneklerinin kaçırılmasına, hastalığın artmasına neden olabilir. Hastalar kaçırılan, kaybolan sağlığın %100 geri gelmediği konusunda yeteri kadar ikna edilmelidirler. Mümkün ise hastalar, tedavinin tamamen geri gelmeme, başarılı olmama riski olduğuna ilişkin yeterli bilgilendirme yapılarak ikna edilmelidirler.

Maalesef bazı insanlar maddi varlıklarının korunmasını sağlıklarından önemli görmektedir.

Servete Mala Mülke Yaşayanlar Sağlıklarını Feda Ediyorlar.

*** Ego, Kişisel Çıkar Çatışmaları: Hekim-hasta ilişkisindeki ego, kişisel çıkar çatışmaları, tedavi sürecini olumsuz etkileyebilir. Doktorun , hekim hasta bağı kurulmamış hastaya “sen” demesi gibi durumlar, iletişim sorunlarına yol açabilir. Aynı şekilde, bazı hastalar da doktorlarla kişisel, duygusal çıkar çatışması içine girebilirler , tedavi sürecinin etkinliğini azaltabilir. Hastalar , empati, anlayışla Hekimleri karşılamalı, iletişimde açıklık, saygıyı korumalı, kişisel çıkar çatışmalarından uzak durmalıdır. Hekim-hasta bağı, tedavi sürecinin başarısında önemli faktördür. Hastaların hekimle güven, destek temelinde ilişki kurması, tedaviye uyumlarını artırır, iyileşme motivasyonunu yükseltir. Hekimler de, hastaların duygusal ihtiyaçlarını anlamalı, hastalarla işbirliği yaparak tedavi sürecini yönetmelidir. Hasta, hekimin yönlendirmelerine uyum sağladıkça, hastada, hekimi destekleyici rol üstlendikçe, iyileşme süreci olumlu yönde etkilenecektir.

Tedavi sürecindeki zorluklarla başa çıkan, iyileşen hastalar, motivasyon kaynağı olabilirler. İyileşenlerin başarı hikayeleri, diğer hastalara umut ilham verebilir. Hekimlerin iyileşme sürecini desteklemek , başarı hikayelerini paylaşmaları önemlidir. Tedavi sürecinde karşılaşılan zorluklar, hastaların tutumları, hekim-hasta ilişkisi etrafında yoğunlaşır. Hastaların hastalıklarını kabul etme, doğru bilgilere ulaşma, maddi zorluklarla başa çıkma, kendince maddi zorluk varlığı yaratmama, doğru tedavi seçeneklerini değerlendirme konularında Hekim destek vermesi önemlidir. Tekrardan, hastaların 1001 zorlukla meslek icrası yapan Hekime empati, anlayış - etkin iletişim becerileriyle Hekimleri benimsemeleri, işlerini kolaylaştırmaları, hastanın, tedavi sürecinin etkinliğini artırır, hastaların moralini yükseltebilir, motivasyonlarını artırabilir, tedaviye olan uyumlarını iyileştirebilir.

Hekim-hasta bağı, güvene dayalı ortamda kurulmalı, hastaların iyileşme sürecine aktif katılımları teşvik edilmelidir. Etkili tedavi sürecinde, hem hastaların hem de hekimlerin sorunların üstesinden gelmede birlikte çalışmaları, destekleyici ortam oluşturmaları gerekmektedir.
Tedavi Hunisinde pasif iyileşmeye çalışanlardan olmayın.


Tetkikler

hekimin kanaatinden

üstün değildir.


Kadın bedeninde

kronik enflamasyonun

en büyük kaynağı

vajinal akıntıdır.


Dinamik Tablo
Hastane Stresinden Uzaklık ✓ 
Özel Etkileşim ✓ 
Süre Sınırlamasız Muayene ✓ 
Mahremiyet – Gizlilik ✓ 
Hijyenik Ortam ✓ 
Teknoloji Kullanımı ✓ 
Konfor – Ferah Ortam ✓ 
Online Randevu ✓ 
3. Şahıslarla Temassızlık ✓ 
Güven – Nezaket – Zarafet ✓ 
Etik ✓ 
Tecrübe ✓ 
Profesyonel Destek ✓ 
Hasta Memnuniyeti & Sağlığı ✓ 
Fethiye’den 45′ uzaklıkta ✓ 
Dalaman’dan 10′ Uzaklıkta ✓ 
Köyceğizden 15′ Uzaklıkta ✓ 
Marmaris’den 40′ Uzaklıkta ✓ 
Muğla’dan 45′ Uzaklıkta ✓ 

Para değil

Mal mülk değil

En iyi eğitim , öğretmen değil !

Çocuğunuza bırakılacak en büyük miras şudur:

Sağlıklı

10 numara
☆☆☆☆☆ 
olacak şekilde “gebelik öncesi hazırlık + gebelik takibi + doğumunu” sağlayarak maksimum potansiyel IQ & EQ ya FETUSUN ulaştırılmasıdır.

Yani fetusu hayata 5/0 önde başlatmaktır. 

Eğer bunu sağlarsanız; sağlamak 15 – 30 bin USD civarı para harcamaktan geçer. O zeki, ahlaklı, yetenekli çocuk başarı sarmalında zirveye hemen çıkar, müthiş gelir elde eder; emekli olduğunuzda size ev araba aldığı gibi, dünyayı gezmenizde size tatil hediyeleri ayarlar. Eğer bunu yapmak yerine, 15 – 30 bin USD’ye ev, araba alabilirsiniz ama, çocugunuz sizin ölmenizi, mirasın kendisine kalmasını bekler, sonrada onu tüketerek yer yada üzerinizdeki evi ipotek göstererek iş kurar , batırır yada sürekli sizden para ister, sizde sürekli kaçar , bahane uydurursunuz…

Çıkar çatışmalarıyla berbat olmuş hayat yaşamamak için süper kaliteli bebekler doğurun.

Rahimde mikrop kaparak bitik, pert olmuş, erken doğmuş, kansızlığa, kötü rahim şartlarına ( urlu, vajinal akıntılı, kistli, varisli ) yani haşat rahimlerden eksik – vasat doğan bebeklerinizle, büyüdüklerinde “çıkar çatışmasına” girmemesi; doğmadan önce, gebelik süreci & doğumuna maddi kaynak harcanmasından geçer.
AGAÇ YAŞ İKEN, İNSAN RAHİMDE İKEN EĞİLİR.

Bebek;

Zeki doğarsa ahlaklı olur.
Zeki + ahlaklı olursa zengin olur. 
Zeki + ahlaklı + zengin olursa sana ev araba almayı bırak toplumun tamamı müreffeh olur, zenginleşir.

İnsana yani kendi kanına – canına yatırım yapmalısın yada çıkar çatışmalarıyla bomboş hayat yaşamak durumunda kalırsın.
Sana göre yatırım nedir?

Kadın Sağlığının, Sonraki Nesillerin ( Fetus, Bebek, Çocuk, Torun) Mutlu Huzurlu Sağlıklı Devam Edebilmesinin Yegane yolu, Dişi Üreme Organlarının;
 1. Uterus - Rahim
 2. Yumurtalık - Overler
 3. Tuba Uterina - Tüpler
 4. Rahim Ağzı - Serviks Uteri
 5. Vajina - Hazne
 6. Vulva - Perine gibi organların Topyekün Sağlık İçerisinde; Genetik Mirasın Nesilden Nesile Sağlıklı Aktarılmasından Geçmektedir. İşte bu geçiş bozulduğunda; nesilden nesile hastalıklar başlamaktadır. (Devamı İçin Ayrıntılara↓ Tıklayınız)
İhmal Edilen, Çözülmeyen En Basit Kadın Hastalığı, Zaman İçerisinde Birikim Yaparak Çeşitli Hastalıkların; Romatolojik Nörolojik Psikiyatrik Onkolojik Hatta Odontojenik... Hastalıkların Gelişiminde Tetik Çeken Etken ( Tetiklenmiş Hastalık) Olabilir. Aniden Birdenbire Ortaya Çıkan Hastalıklara Sebep - Müsebbip Olanın; İhmal Ederek Alıştığın, Zamanla da Unuttuğun (Hastalıklara Geliştirilen Adaptasyon; İlk Stres Anında Kırılır)) Feminin Şikayetler Ana Sebebiyle Olduğu, Gizliden Gizliye Hastalığın İşlemesini Yani Kök Hastalık'ın Feminin Hastalık Olduğu Aklınıza Gelmeyebilir. Tahlillere %100 İnanmak Size Ciddi Vakit, Para, Yaşam Süresi Kaybettirebilir. Basit Yöntem + Kolaya Kaçmak Olan Sayfalar Dolusu Tetkik Sonuçlarına Sakın Aldanmayın, Tetkikler Normal Çıktı; Sağlıklıyım Diye Boş Tetkiklere Körü Körüne Bel Bağlamayın. Hekim Dışında Hiçbir Şeye %100 Güvenmeyin. Özellikle Nisaiye Hastalıkları; Kan - İdrar Tetkikleri Başarılı Oranda Tespit Edememektedir. Kronikleşmiş İlgisiz Gibi Gözüken Hastalık Hastalık Kök Sebeplerinin Kadınsal Maraz Olması Size, Çevrenize Alakasız,- Saçma Bile Gelebilir. Hatta Sıklıkla Ciddi Hastalığınızla Bağlantı Açısından Genital Bölgeyle Ne Alakası Var Şeklinde Sizi Hataya, Durumu Algılamada Körlük - Konduramamaya Düşürebilir; Dikkat Ediniz! Nisaiye Hastalığı Bekleterek; Kendi Kendine, Zaman Tanımakla, Vakit Geçirmekle İyileşmesi Mümkün Değildir.

Muğla Ayrıntılı Ultrason

Gebelik Takiplerinin & Doğum Öncesi Teşhis İşlemlerinin Önemli Basamağıdır. Minimum 60 dakika Sürmektedir. Kaliteli Gebelik Asla Ucuz, Standart Yaklaşımlarla İdame Ettirilemeyecek, Riske Atılamayacak, Stres Karşısında Frajil Olabilecek Kritik Dönemdir. Mesut Bayraktar Şehrin İçerisinde En Önde Gelen, Vajina Serviks Rahim  Sağlığına Yönelik En İyi Jinekolog Doğum Uzman Doktorlar Arasında Olmasının Yanı Sıra, Özel Muayenehanesinde 18 - 24 Hafta Arası Muğla Ayrıntılı Ultrason Verirken Bütünsel yaklaşımla Geçmeyen  Mantar Hastalığı Servikal Smear Polip Ameliyatı Video Kolposkopi HPV Gebelikte Spiral Çıkarma Tıbbi Muğla Kürtaj işlemi Riskli Hamilelik Takipleri Transvajinal Ultrason Rahim İltihabı Tedavisi İdrar Kaçırma Tedavisi Şeffaf Beyaz Kahverengi Sarı Yeşil Kötü Renkte Olabilen Kokulu Kokusuz Vajina Akıntı Yanma Kaşıntı Batma Kanama Tedavilerinin Planını Yapmaktadır. Gereğinde Rahim Alınma Ameliyatı Hakkında Bilgiler Vermektedir. Hatunların Huzur İçerisinde Sağlıklı Mutlu Yaşam Sürmeleri Gerekliliğine İnanmaktayım.  Tabip Mesut Bayraktar; Female Üreme Sağlığını Güçlendirme Konusunda Tutkulu Hekimdir. Çünkü Feminin Genital Organların Zindelik İçerisinde Başarıya Ulaşması Küresel Refaha; İnsanlık Barışına Hizmet Ederek, Dünyayı Yaşanılacak Daha Güzel Yer Yapacak Ehemmiyettedir.

Mesut Bayraktar, Hekiminin Muayenehanesi Coğrafik Konumu İtibarıyla Bölgenin Ortasında Kalmaktadır.
 • Ortaca Kadın Doğum Doktoru

 • Köyceğiz Kadın Doğum Doktoru

 • Dalaman Kadın Doğum Doktoru

Yönelik Hekim Aktif Biçimde Ortaca, Dalaman, Köyceğiz Yörelerine Çalışmaktadır.

Kadınlarda Hastalıkların Kronikleşmesi

; Hastalıklara Adaptasyon & Woman Psikolojisiyle Birleşince Şikayetleri Normalleştirmek Kaçınılmaz Olmaktadır. Baş Edilmesi Zor Genital Hastalık İnkar Psikolojisine Giren Hanımefendiler; Yumurtalık Rahim Serviks Vajina Vulva Perine Hastalıklarının → Sebep Olduğu Hastalıkları (Buna

Yüksek Riskli Jinekolojik Hastalık

Diyorum) Taşıyabildiği Ömüre Kadar Kendine + Ailesine Yük Edebilmektedir (Bu Birliktelik; Adaptasyon + Kronikleşme Hastalıklara Bulunmaz Nimettir). Sizi, Ailenizi, Gelecek Nesilleri Patolojik Birliktelik Kıskaçlanmasından; Hastalıklara Hamal Olmak Durumundan Koruyacak Tek Güç
Muğla Tecrübeli Jinekolog Doktor
la Yaşam Boyu Sürecek İş Birliği (Hekim Hasta Bağı) Yapmaktır.

Hayat Boyunca Sabit Değişmez Doktor Jinekolog Yani Muğla Jinekolog Hekim Uzman Doktorunuz Olmalıdır. Böylece Tüm Dişilikle İlgili Sağlık Bilgileriniz, Tek Elde + Tek Beyinde Toplanacağından Size Erken Tanı, Etkin Tedaviler Halinde Geri Dönecektir. Muğla Sabit Jinekolog Doktoru Edinmek Başta Woman Sağlığını İyileştirecek; Topyekün Hayat Kalitesini Yaşam Sürenizi (Ömrünüzü) Yükseltecektir.

Kadın Hastanede Hangi Jinekolog Doktor Varsa; Rastgele Randevu Alma Hatasından Vakit Kaybetmeden Derhal Uzaklaşmalıdır. Kıymeti Ölçülemez Değerde Olan Rahim Vajina Sağlığına Sunulan; Ucuzcu Yaklaşımlar, Basit Öneriler, Hurafe Teşvikler Canınızı Sıkan Hastalıklar Fırtınası, Düşkünlük, ... Nedeni Bilinmez Sağlık Sorunları Başa Bela Olmadan Değişmeniz Gereklidir. Hastanede Hangi Doktor Varsa Ona Gitme Öğretilmiş Dürtüsünden Aciliyetle Sıyrılmak Zaruridir. Kendinize Her Daim Ulaşabileceğiniz, Konuşabileceğiniz
Muğla Kadın Doğum Uzman Doktor
Bulmanız - Edinmeniz Gerekmektedir. Ayrıca Sabit jinekolog Doktor; Günün Önemli Anında Arayabileceğiniz, Korku Olmadan Soru Sorabileceğiniz, Utanma Yaşamadan Tartışma - Fikir Alış Verişi Yapabileceğiniz Muğla Jinekolog Hekim Mesut Bayraktar Her Daim Bir Telefon Kadar Uzakta Olacaktır. Dişi Genital Problemlerinize Çare Bulamıyorsanız, Kök Sebep; Aksi İspat Edilene Kadar "Jinekolojik Hastalık" Olabileceğini Hiç Ama Hiç Unutmayınız.

Kadınlarda Jinekolojik Sağlık; Genel Sağlıktan Daha Değerlidir

. Üreme Organlarının Sağlığı; Sırasıyla Anneyi , Fetusu***, Ailesini, Toplumu, Fetus***'dan Olacak Gelecek Nesilleri Yani Küresel Refaha Etkisi Uzanan Kıymettedir. Hanımların, Kızların Sağlığını Önemsemeyip, Rahim Over Vajina Sorunlarınızı Göz Ardı Etmek Büyük Hatadır. Masrafsız Görünen Basitleştirme - Öteleme Tuzaklanmasına Kapılmayınız. Doğru Teşhis Gerçek Tedavi Sunan

Muğla En İyi Kadın Doğum Doktoru

Jinekologlar Arasında Olan Doğum Uzmanı Dr. Mesut Bayraktar Özel Muayenehanesinde Kadirşinas Hastalarını Bekler; Doğum Hastalıkları Kliniği İçerisinde Ultrason Kolposkopi İncelemesi Sıvı Bazlı Servikal Smear Yapılmaktadır. Muayene Randevusu Almak İyi Başlangıçtır. Bugün Tedavi - İyileşmek İstiyorsanız Şimdi Adım Atın. Ömür Boyu Devam Edecek Hekim Hasta Bağını Geliştirmek Amacıyla Mesut Bayraktar WhatsApp Online Anında Randevu: 05467740159 Vasıtasıyla İletişime Geçip Jinekoloji Bilim Dalına Kendini Adamış Meslek Ustası Ob&Gyn Operatör Dr Bayraktar'a Muayene Vasıtasıyla Tanışabilirsiniz.

Özel Muayenehane Otele

En Yakın Kadın Doğum Doktoru

Konumundadır.

Klinisyen Hekim Burada Çok Sayıda Hastalığın Teşhisini Klinik Yetiletiyle Koyabilmektedir. Başlıklandırmak Gerekir İse; Hekimin Tedavi Yetenekleri;

 • İdrar Kaçırma Ameliyatı Sonrası Bakım

 • Muğla II. Düzey Ultrason
 • Muğla Miyomektomi
 • Muğla Endometriyal Polip
 • Muğla Over Kisti Tedavisi
 • Vajina'da Enfeksiyon Tedavileri
 • Geçmeyen Mantar Tedavisi
 • Vulvit Tedavisi
Muğla Kolposkopi İncelemesi Muğla HPV-45 Yapıyorum. Çünkü Dişi Bireyler, Üreme Sisteminin Hastalıklarının; Semptomlarına Hızlı Adaptasyon Evrimi Sergilediğinden; Bunda
 • Toplumsal Kanıt Kuramı Temelli Jinekolojik Ponzi Kitleleri +/-
 • Östrojen Sarhoşluğu +/-
 • Yüksek Cinsel Market Değeri +/-
 • Gencim Güzelim Kusursuz Süperim Genital İnkar Durumu +/-
 • Partnerde Cinsel Feromonal Baskınlığı Kaybetmemek Adına Feminine Hastalıkları İnkar Etmek
Etkin Olup Dişilere Özgü Hastalıkları Hızlı İvmeyle Kronik Yapabilmektedir. Kolposkopi, Smear, HPV İncelemeleri Hekime Burada Kompleks Olmuş Durumlarda Yardımcıdır. Kolposkopi (Kolposkopi Rahim Ağzının Adeta Röntgenidir) HPV Rahim Aldırma Ameliyatı Dirençli Geçmeyen Mantar Hastalığı Infertilite Rahim İltihabı Tedavisi Gebelik Takibi Yasal Süresinde Tıbbi Muğla Kürtaj İşlemi  Menopoz Gençleştirme Miyom Aldırma Ameliyatı Polipektomi Genital Kaşıntı Akıntı Batma Yanma Kanama Ötesine Kadar; Bayanın Yaşamı Boyunca Sağlıklarını Yönlendirmelerine Yardımcıyım. Hanımefendilerin Yanlarında Çalışan Güçlü Sağlık Savunucularına İhtiyacı Var. Mesut Bayraktar Kendisini İdrar Kaçırma Tedavisi Terapötik Muğla Kürtaj İşlemi Muğla Ayrıntılı Ultrason İncelemesi Servikal Smear Kolposkopi Eşliğinde Biyopsi Doğum Kontrol Danışmanlığı Çocuk İstemi Gebelik Takibi  Cerrahi Muğla Kürtaj İşlemi Menopoz Gençleştirme 2. Düzey Ultrason Kolposkopi Eşliğinde Biyopsi Değerlendirmesi Ameliyatı Polipektomi Polip Aldırma Ameliyatı Rahim Sarkması Tedavisi Tanısal Muğla Kürtaj İşlemi Yanında Vajina Sıkılaştırma Rahim Aldırma Ameliyatı Geçmeyen Mantar Hastalığı Rahim İltihabı Tedavisi Vulvar Akıntı Yanma Batma Kaşıntı Kanama Konularında Hastalarımın Yanında Adeta Ortak - Yaver; İhtiyaçların Karşılanmasına, Sorunların Çözülmesinde Profesyonel Yardımcı  Konumda Kendimi Görmekteyim.

Muğla Orgazm Aşısı ... Gibi Yaşlanma, Doğumlar , Menopozla İlişkili Hastalıklarla İlgilenmeyim, Tedavilerini de Vermekteyim.

Dahası Vulvar Bölgeyle İlişkili Pitriazis Hastalıklarının Teşhis & Tedavilerini Planlamaktayım. Bu Planlamalarla Beraber Jinekolog Uzm.Dr. Mesut Bayraktar; Doktorluk Sanat & Zanaatının Bütüncül Olması Gerektiğinin Farkında olup; Bu Farkındalıkla Hastalarımın  Fiziksel Zihinsel Duygusal Sağlıklarını Ele Almaktadır. Tecrübeli Doğum Doktoru Klinisyenliğin Sağladığı Profesyonellikle Hastanın Endişelerini Dinlerim. Eğip Bükmeden Yaymadan Sadece Gerçekleri Konuşurum.  Amacım, Her Hastayla, Jinekolojik Sağlıklarıyla İlgili Bakım - İyileşme - Rehabilitasyon Hedeflerini Seçmelerine Önceliklendirmelerine İzin Verecek Şekilde Detaylı Çalışmaktır. İyileşmek İsteyen Bireyle Hayatta Oldukları Yerde Buluşmak Gayesiyle Elimden Geleni Yapıyorum. Elbette Benim Çabamdan Daha Önemlisi Bireyin İyileşmeyi İstemesi + Doğru Tabiple Temas Etmesidir.

Muğla Kürtaj Yukarılarda Sıraladıklarım Dışında 10 Hafta Gebelik Muğla Kürtaj İşlemi ( Evlilik Dışı Hamilelik); Başta Gelmek Üzere Tüm Genital Sistem Hastalık Durumlarınızı Çözmek Beni Mutlu Edecektir.

Sorunlarınızda Tedaviye Giden Yolu 1 (Bir) mMayene Başlatır. Kadın sağlığını koruma, hastalıkları iyileştirme misyonuna Sahibim ; Rahatlık güvenlik önceliğimdir. Hastayla bireysel ilgilenmek, hastaya uygun tedavi planları sunarım. Muğla 'da bulunan modern özel muayenehanem konforlu ortam sunar.

Muğla Kadın Doğum Doktorları


Muğla Kadın Doğum Doktoru Özel Muayenehane


Muğla Kadın Doğum Doktoru Jinekolog Mesut Bayraktar
Sıfır Vajinal Akıntı sağlıktır. [1]

 1. Genital Hijyensizlik Genetik Hijyeni Bozar. 2023
 2. Herkes Hasta Olur; Herkes En İyi Hekim İster. 2022
 3. Kadın Hastaysa Evde Huzur Yoktur. 2020
 4. Jinekolojik Hastalık Başka Hastalığı Tetiklemiş İse Buna Yüksek Riskli Jinekolojik Hastalık Denir. 2020
 5. Kadın Hastalığını Kabul Etmiyorsa Evde Dirlik Yoktur.
 6. Gebelikte Tasarruf(Kısıntı) Olmaz. Gebelikte Mal - Mülk Feda Edilir.
 7. Kadın Hastaysa Kök Sebep Aksi İspat Edilene Kadar Jinekolojiktir.
 8. Gebelik Fizyolojik Dönem DEĞİLDİR. Gebelik Hastalık – Ölüm Riski Barındıran Olağanüstü Dönemdir. Tecrübeli , Öngörüsü Açık Hekime Teslimiyet Gerektirir. 2018
 9. Gebelik Hastalıkları, İhmal Edilmiş Jinekolojik Hastalıkların Komplikasyonudur.
 10. Gebelik Hastalıkları; Tanısı Konulmamış Jinekolojik Hastalıklardır. MB, 2016)
 11. Gebelikte Kazanılacak 1 Puan IQ, Bebeğinizi Başarı Sarmalında Üstlere Taşır.
 12. Enfeksiyonla Gezmeyi ''Sorun Görmeyen'' Gebeyi En Mükemmel Sağlık Sistemi Bile Koruyamaz.
 13. Rahim; Dayanan - Sabreden - Kolaylık Gösteren - Halden Anlayan Organ Değildir.
 14. Sıfır Vajinal Akıntı Sağlıktır. MB, 2016
Muğla İli
Bilgi Değer
Ülke Türkiye
İl Muğla
İlk Yerleşim MÖ 2. binyıl
Koordinatlar 36.838769862880554, 28.76508732000861
En Alçak Nokta 0 m (0 ft)
Zaman Dilimi UTC+03.00 (TRS)
Posta Kodu 48XXX
Alan Kodu 252
ISO 3166 Kodu TR-48
Plaka Kodu 48
Bağlı Olan İlçeler: Bodrum, Dalaman, Datça, Fethiye, Kavaklıdere, Köyceğiz, Marmaris, Menteşe, Milas, Ortaca, Seydikemer, Ula İlçesi

Rudolf Virchow; Louis Pasteur, Robert Koch savundukları; hastalıkların mikrop teorisine inanmıyordu. Hastalıkların, dış patojenlerden değil, hücrelerin İçindeki anormal faaliyetlerden kaynaklandığını öne sürdü. Aynı zamanda Max Gerson'da Hastalık gelişmeden önce metabolik bozulmanın başladığını kitabında yazmıştır.

Mesut Bayraktar ekolleri birleştirerek modifiye ederek meslek İcrasında bulunmaktadır. Tıbbın Papa'sı Virchow'unda haklı olduğunu vurgulamaktadır. Her bir Ekol Platon'un Mağara Alegorisinde Bulunan, Zincirlerinden Kurtularak Mağaradaki Ateşin Işığına Alışmış Ama Güneşe Ulaşamamış Mahkumlardır. Güneşe Çıktığınızda Gördüğünüz; Sıfır Vajinal Akıntı sağlıktır.


Sıfır Vajina Akıntısı Sağlıktır. [1]

Onu Bunu Bilmem

** Küçük,
** Minicik,
** Ufacık,
** Bir Şey Olmaz

Denilen Jinekolojik Problemler ( İhmal, Normalleştirme, Tasarruf Etme,
Öteleme, Hallederiz , Basitleştirme ) Kesinlikle Zaman İçerisinde Büyük
Problemlere Neden Oluyor

İdrar kaçırmak: Küçük, minicik, ufacık bir ey olmaz denilen jinekolojik problemler (ihmal, normalleştirme, tasarruf etme, öteleme, hallederiz, basitleştirme,...) kesinlikle zaman içerisinde büyük problemlere neden oluyor. Sıklıkla önemsiz veya endişe edilecek kadar küçük olarak görülen jinekolojik sorunlar, düzenli kontrolleri ihmal etmek, belirtileri normalleştirmek, zaman kazanmaya çalışmak veya tıbbi yardım aramada erteleme gibi durumlar, zaman içinde kesinlikle ciddi sorunlara yol açabilir. Bu endişeleri profesyonel bakış açısıyla ele almak ve proaktif jinekolojik sağlık hizmetlerine öncelik vermek son derece önemlidir. Potansiyel uyarı işaretlerini görmezden gelmek veya küçümsemek, kadının üreme sağlığı üzerinde ciddi sonuçlara yol açabilir. Jinekolojik sorunları basitleştirerek veya önemsemeyerek, komplikasyonları daha da kötüleştirme, tedavi etmeyi daha zor hale getirme riski taşır. Bu nedenle, jinekolojik sorunlara hızla müdahale etmek, bunların daha büyük sağlık sorunlarına dönüşmesini önlemek için uygun tıbbi yardımı aramak esastır. Profesyonel yaklaşımla kendi sağlığımıza öncelik vermek, optimal jinekolojik sağlığı sürdürmede hayati öneme sahiptir.Yüksek riskli jinekoloji'de;

jinekolojik hastalık başka hastalığın sebebi olmaktadır

Kadın bedeninde

anti-oksidan kapasite yani mukavemet durumunuz aşıldığında (temizleme kapasiteniz geçildiğinde)

her hastalık çıkabilir.

Standart
Sağlık Hizmeti

=

Lütuf Edildiği Kadar
Sağlık Hizmeti Almak
Demektir.

 1. https://doi.org/10.3389/fsurg.2022.937371 ↩︎
 2. https://doi.org/10.1097%2FMD.0000000000018003 ↩︎