Nuck Kanalı Kisti

Muğla Kadın Doğum

Nuck Kanalı Kisti

Nuck kanalı, kadın embriyosunun gelişiminde önemli bir rol oynayan bir yapıdır. Nuck kanalı, dişi embriyolarda ovaryumu ve uterusu oluşturan doku parçalarını taşıyan bir geçit oluşturur. Normal olarak, nuck kanalı embriyonik dönemde erkeklerde kaybolurken, kadınlarda nuck kanalının kalıntıları vajina yakınında kalabilir. Bu kanalların kalıntılarından kaynaklanan kistler nuck kanalı kisti olarak adlandırılır.

Nuck kanalı kistleri genellikle ağrısızdır ve genellikle tesadüfen ultrason veya pelvik muayene sırasında keşfedilir. Ancak bazen büyük boyutlarda olabilirler ve pelvik bölgede ağrı veya baskı hissine neden olabilirler.

Nuck kanalı kistleri genellikle tedavi gerektirmez ve sadece semptomatik olan hastalara cerrahi müdahale önerilir. Tedavi edilmezlerse, nadir durumlarda büyük boyutlara ulaşarak komşu organlara baskı yapabilirler.

Nuck kanalı kisti, adını anatomist Anton Nuck’tan almıştır. Anton Nuck, 17. yüzyılda yaşamış bir anatomisttir.

1
50 yaşında kadın , kasık bölgesinde nuck kanalı kisti2


Nuck kanalı kisti semptomları genellikle hafif veya hiç semptom göstermez. Ancak, kist büyüdükçe veya enfekte olduğunda bazı belirtiler ortaya çıkabilir. Bunlar şunları içerebilir:

 • Kasıkta veya pelviste ağrı veya hassasiyet
 • Kist bölgesinde şişlik veya kütle hissi
 • Kist bölgesinde kızarıklık veya hassasiyet
 • İdrar yaparken ağrı veya zorlanma
 • Cinsel ilişki sırasında ağrı veya rahatsızlık
 • Vajinal akıntı
Sizi Hasta Eden Durum İle İlgili İliyet bağı Kuramadığın Jinekolojik Hastalık Olamaz mı?
Kök Sebep , Göz Ardı Ettiğin Kadın Hastalığı Olamaz mı?

Biliyorum Kadın Doğum Doktoruna Gittin… Herşey Normal Dediler….

Hatta Tüm Tahlillerin Sorunsuz Çıktı…

Bunu-Bunları Bir Kenara Bırakalım…

Tedaviye Giden Yol , 1 ( Bir ) Muayene İle Başlar.

Bu Başlangıcı Yapmak İsterseniz WhatsApp +90546 774 01 59 Üzerinden Online Muayene İstemi Talep Ediniz. Muayenehanem Tamamen Hijyenik, Kesinlikle Mahremiyet Tabanlı Özel Doktorluk Hizmeti Vermektedir. Zaman Sınırlaması Olmadan (60 – 180 Dakika) Bire Bir İlgilenme Kişiye Özel Tedaviler İle Yanınızdayız. Sağlınızı Gönül Rahatlığıyla Mesut Bayraktar’a Emanet Edebilirsiniz. Jinekolojik Problemlerinizden Derinlemesine Ve Kalıcı Kurtulmanız Hayat Kalitenizi Artırdığını Vurguluyorum. İyileşmeniz Beni Mutlu Edecektir.

Basite Aldığın Hastalık; Can Sıkan Hastalıkların Tetiğini Çeker. Hastalıklar Yıllara Bırakılarak Çözülmez. Muayenehanem Tamamen Hijyenik, Kesinlikle Mahremiyet Tabanlı Özel Jinekolog Hizmeti Vermektedir. Zaman Sınırlaması Koymadan, Bire Bir Alakadar Olma, Bireye Özel Tedaviler İle Hizmetinizdeyim. Canınızı Gönül Rahatlığıyla Bize Emanet Edebilirsiniz. İyileşmeniz Bizi Mutlu Ediyor. Kadınsal Hastalıklarınızdan Derinlemesine Ve Kalıcı Kurtulmanız Yaşam Kalitenizi Yükseltir. Kadınların sağlıklı ve dolu dolu bir hayat geçirmeleri için, kadın sağlığını güçlendirme konusunda tutkuluyum. Hastamın endişelerini özenle dinlerim. Hekimlik sanatının bütüncül olması gerektiğinin farkındayım. Bu farkındalık ile hastalarımın  fiziksel, bilişsel ve manevi sağlıklarını ele almaktayım. Amacım, iyileşmek isteyen her kadınla, sağlıklarıyla ilgili bakım hedeflerini tercih etmelerine ve önceliklendirmelerine izin verecek şekilde detaylı çalışmaktır. İyileşmek isteyen  her kadın ile hayatta oldukları yerde buluşmak için elimden geleni yapıyorum. Bir kadın hastanın benimle olan etkileşiminde,  ilk kez ”dinlenildiklerini hissettiklerini” açıklamaları ödüllendiricidir. Kadın üreme sağlığı & rehabilitasyonu çok yönlüdür. Üreme danışmanlığı yanında  hamilelik takipleri, menopoz ve ötesine kadar ; kadınların yaşamları boyunca sağlıklarını yönlendirmelerine profesyonel olarak yardımcı olmak istiyorum. Kadınların yanlarında çalışan güçlü sağlık savunucularına ihtiyacı var ve kendimi (Jinekolog Mesut Bayraktar ) bir ortak olarak ve bu ihtiyaçların karşılanmasında muavin olarak görmekteyim. Birey ve ailesi, iş arkadaşları için; işe yarayan bir sağlık & rehabilitasyon planı geliştirmek her hastada hedefimdir. Uyum sağlayabilen ve esnek olabilen (kanıta dayalı & kişiye özgü modifiye uygulamalar dahilinde) Hekimlik melaikelerimi  gösterebileceğimi hissediyorum, bu yaklaşım kadının ihtiyaçları için olağan üstü şekilde işe yarıyor.
 • Bireyselleştirilmiş , Sadece Bireye Göre Tasarladığım Tedaviler
 • Hastalarıma Elimden Geldiğince 60 Dakika Vakit Sunmak
 • Detaylı İlgilenmek
 • Sevgi  Saygı  Zerafet
 • Değerbilirlik  Cömertlik Tabanında Uzlaşma
 • Hastalık Nedenlerni Bir Dedektif Gibi Aramak
 • Olmaz Denilenleri Öncelikli Olarak Ortadan Kaldırmak Karakterime
 • Sanat İcra Algıma Uygun Olduğundan; Mevcut İlerlemeleri Şahsi Bilimim & Algı Perspektifimde Sürdürüyorum.
Tecrübeli Jinekolog TabipOlarak Mugla İlinde Sanatımı İcra Etmekteyim. Tedavi Melaikelerim Arasında Ayrıntılı Ultrason Var Olmakla Beraber Miyom Polip Kist Gibi Hastalıkların Tedavisi ve Ameliyatı, Yumurtalıklarda Kist Tedavisini Özel Muayenehanemde Vermekteyim. Mahremiyet Önceliği Olan Hastalar İçin Muğla Kürtaj Ve Fethiye İstenmeyen Gebelik Yani Dalaman Evlilik Dışı Kurtaj Taleplerinizi Köyceğiz Güvenli Bebek Aldırma Şeklinde Yapılmasını İsteyebilirsiniz. Vajinal ltihap Yani Sürekli Tekrar Eden Mantar Yanında Menopozal Renovasyon Tedavisi İle Birlikte Orgazm Aşısı Vajen Sıkılaştırma Vajinal PRP Tedavisi de Uzman Tarafından Sunulmaktadır. İdrar Kaçırma Önemli Bir Sıkıntı Olup Kadın Afiyetini Bozmakta ; Döl Yatağı Sarkması Durumunda Deneyimime İtimat Edebilirsiniz. Kolposkopi – Smear ile HPV İncelemesi  rahim Boynu Kanserinde Erken Teşhisi Getirir. Dirençli Vajinal Akıntı ve  Tüm Jinekolojik Problemlerinizi Çözmek Beni Ongun Edecektir. Özel Muayenehanem Dalyan Otelleri Göcek Otelleri ve de Sarıgerme’de Bulunan Otellere En Yakın Lokasyondadır.  Tabip Sadece Randevuyla Çalışmakta Olup, Randevularınızı WhatsApp: 05467740159 Üzerinden Online Talep Ediniz.

Kadın Hasta İse Evde Huzur Yoktur

Tedaviye giden yol 1 muayene ile başlar.

Referanslar

 1. DOI: 10.3892/br.2020.1295
 2. DOI: 10.4103/0975-2870.169929
Web sitemdeki makalelerin büyük kısmının içeriklerinin telif hakkı Jinekolog Op. Dr. Mesut Bayraktar’a aittir. Makalelerin büyük kısmı hak sahipliğinin tescili amacıyla elektronik imzalı zaman damgalıdır. Sitemdeki makalelerin kopyalanarak veya özetlenerek izinsiz şekilde başka web sitelerinde yayınlanması halinde hukuki ve cezai işlem yapılacaktır. Kişisel Verilerin Korunması Kanununu Sınırlı Sorumluluk Beyanı Web sitemizin içeriği, ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. Web sitemizin içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Sitede kanun içeriğine aykırı ilan ve reklam yapma kastı bulunmamaktadır.
Gizlilik Tercihleri