WhatsApp Search

Vajinal Akıntı – Vajinal Enfeksiyon – Muğla

Hekim Tedaviyi Tamamlamamışken; Hastanın İyileştim Diyerek , Tedaviyi Sonlandırması Ülkemizde, Çok Yaygın Bir Durumdur. İnsanımız, Azıcık İyileşince, Derhal Tedaviyi Bırakmaktadır, Dolayısıyla, Hastalığını Kronikleştiriyor!

Vajinal Akıntı – Vajinal Enfeksiyon – Muğla

Vajinal Akıntı – Vajinal Enfeksiyon – Muğla 150 150 Muğla Kadın Doğum Doktoru ☎️: 05467740159

Vajina, kadının değerli ve önemli bir parçasıdır. Maalesef toplumsal baskılar nedeniyle vajinanın önemi ve bakımı genellikle göz ardı edilir. Ancak vajinanın gerçek değerini kavradığınızda, hayatınızdaki dönüşümü şahit olursunuz.

Vajina, mahremiyetin sembolüdür. Kadınlar, bu özel organı bir ömür boyu gizlerler ve bu gizleme dürtüsü, vajinanın gerektiği kadar dikkat ve özen görmesini engeller. Ancak vajina sağlığı, hayati öneme sahiptir ve bu konuda bir uzmana danışmanın önemi büyüktür. Bir jinekolog hekim, vajinanızla ilgili sağlıklı bir ilişki kurmanızı sağlar ve potansiyel problemleri önlemek için size yol gösterir. Vajinanızı ihmal etmeden ona gereken önemi vermek, sağlığınızı korumanın temel taşlarından biridir.

Sıfır Hiç

Zero Akmayan

FinitoSızmayan

None Kaçmayan

” Vajinal Akıntı Sağlıktır
Ömrünüzü Uzatır
Sağlam Nesillerin Temelidir “

* Çocukluğu
* Gençliği
* Ergenliği
* Erişkinliği
* Gebelikleri

Yani Ömrü Boyunca Vajinal Akıntısı Olmuş Birisi Gerçek Jinekolojik Konforu Bilemez, Herkesi Akıntılı Bilir.

Vajinal akıntılar, kompleks bir denklemin sonucu olan doğal bir olaydır. Bu akıntılar, vajinanın sağlıklı işleyişini gösteren bir işaret olabilir veya altında yatan sorunları haber verebilir. Kendi kendine yöntemlerle şifa aramak yerine, bir uzmana başvurarak doğru teşhis ve tedavi almak önemlidir. Profesyonel bir jinekolog hekim, vajinanın karmaşıklığını anlamak için sürekli bir öğrenme sürecindedir ve size en uygun tedavi yöntemlerini sunabilir.

Vajina, kadının değerli bir hazine taşıdığına işaret eder. Onun önemini kavramak ve vajinanızla ilgili bilgi sahibi olmak, kendi sağlığınıza ve yaşam kalitenize verdiğiniz değeri yansıtır. Kendinize, vajinanızın bakımı ve sağlığı konusunda bir uzman eşlik etmesi için bir jinekolog hekim edinmek önemlidir. Böylece vajinanızla ilgili belirsizlikler ve endişelerinizden kurtulabilir, sağlıklı bir ilişki kurabilir ve hayatınızı daha değerli hale getirebilirsiniz.

Sonuç olarak, vajina kadının hayatında önemli ve değerli bir organdır. Onun sağlığına gereken önemi vermek, kendi kendinize şifa arayışlarının ötesine geçmek gereklidir. Bir jinekolog hekimin rehberliğinde vajinanızı keşfetmek ve sağlıklı tutmak, kendinizi en değerli hissettiğiniz noktalardan biridir. Vajinanızın önemini ve ona verdiğiniz değeri anladığınızda, hayatınızda önemli bir değişim yaşayacak ve sağlığınızın parlaklığını hissedeceksiniz.

Vajinal Akıntı & Kaşıntı 1( Bir ) Kadının Değil, Milyarlarca Kadının Şikayetidir.

Çeşit Çeşit Bitkinin Püresi, Suyu Önerilir , Medet Umulur !

Bu Konuyla İlgili Dünya Üzerindeki Tüm Gazete Sağlık Köşelerinde Yazılar Kaleme Alınmıştır.

Bu Konu Bitmez – Tükenmez Bir Antitedir.

Kadın Var Olduğu Müddetçe Bu Vajinal Akıntı & Vajinal Kaşıntı Durumları Olacaktır.

Muğla İli ;

 • İklim Açısından Sıcak,
 • İnsanların İç İçe Olduğu Bir Yer Olması,
 • Plajların Kalabalık Olması,
 • Havuz Kültürünün Yaygınlaşması Nedeniyle Vajinal Akıntı & Vajinal Kaşıntı Eziyet Döngüleri Sıkça Karşıma Çıkmaktadır.

Bu Vajinal Akıntı & Vajinal Kaşıntı Şikayeti Nedeniyle Hastane Hastane Gezen, Doktor Doktor Gezen Hastalar Mevcuttur.

Her Bayanın Evinde, Buzdolabında , Çantasında Çeşit Çeşit Kaşıntı – Akıntı İçin Kremler Bulunmaktadır. Bunlar Bol Miktarda Genital Bölgeye Sürülmektedir.

Peki Bunlar Tedavi Ediyor Mu? ( HAYIR ! )

Peki İnsanlar Neden Kullanıyor ?

 • Ekonomik Çözüm ,
 • Hızlı Çözüm,
 • Günü Kurtarma , …

Vajinal Akıntı & Vajinal Kaşıntı Probleminin,

Genital Bölgeye Krem Sürmek

Şeklinde Algılanması – Görülmesi – Popüler Olmasının Sebepleri;

 • Dini baskılar nedeniyle jinekolojik muayeneden kaçınma
 • Kültürel taassup kaynaklı jinekolojik muayeneden kaçınma
 • Gimnofobi (çıplaklık korkusu)
 • Vajinofobi
 • Vajinusmus
 • Jinekolojik Muayeneyi Cinsiyetleştirme & Jinekolog’a Cinsel Kimlik – Erotizm Yükleme Saplantısı
 • Tek kutu ilaç ; onunda ilk tabletiyle iyi olma isteğinden asla vaz geçmemek (Hasta & Tedavi Uyumsuzluğu)
 • Kendisinde sadece vajinal kaşıntı, vajinal akıntının olduğu, başka problemin olmadığı şeklinde genital şikayetleri basitleştirme, buna sebep olanları yok sayma, kendini inandırma saplantısı
 • Genital inkar ( jinekolojik uzuv sisteminin hasta olamayacağına inanmak, gencim güzelim inkar hastalığı )
 • Vajinal inkar ( genital sisteminin hasta olmayacağına inanmak, gencim güzelim inkar hastalığı )
 • Hastalığın, biz hekimler tarafından basitleştirilmesi ( kremi yaz gönder , talep olmazsa yapılmaz ! )
 • Ben jinekolojik muayene olmak istemiyorum, ilaç yaz gideyim geleneğinin başarıya ulaşmış olması
 • Hijyen eksikliğini sonuna , dibine kadar inkar; Hijyenik olduğunu sanmak, bundan vaz geçmemek!
 • Besin eksikliği, sigara , uyuşturucu, alkol bağımlılığı …
 • Vajinal akıntıyı, vajinal kaşıntıyı;jinekolojik problemleri normalleştirip, kronikleştirmek, son noktada mecburiyet hali olması nedeniyle Hekime gitmek, orada da krem talep etmek!
 • Günlük ped koyup gezmek, normalleştirmek !, basitleştirmek, bunu akıllılık, özgürlük, konfor zannetmek!
 • Vajinal Akıntının Temelinde Olan Sorunu , Maliyetsiz Halletme ( Bedavacılık Hastalığı ) Dürtünüzün Olduğunu da Biliyorum… Limbik Sistem Dürtülerinin Etkisiyle; Vajinayı masrafsız, masrafı olmayan uzuv olarak görmek; vajinal sağlığa harcama yapmayı aptallık, lüzumsuz görmek, …
 • Vajenin Hastalıklarını Adi – Basit Görme
 • Vajenin Hastalıklarını Aşağılık Görme durumları maalesef çok yaygındır.
 • İnsanlar ( Kadınlar ) Hastalıklarını ( Özellikle Vajinal Akıntıyı ), Ayyuka Çıkmadan , Aşikar Olmadan, Çok Fazla Rahatsızlık Vermemiş İse; Tedavi Sürecine Girmek İstemiyor.
 • Tedavi Sürecine Giren İse, Minimal İyileşmeyi Elde Edince, Yalancı İyilik Halini Görünce, Tedaviyi Bırakarak ( Paradan Tasarruf Etme Dürtüsü ), ”İyileştim Ben” Diyerek, Kısır Döngüsüne Geri Dönmektedir ( Toplumsal Rezerv Vajinal Akıntı Havuzu )…

Toplumsal Rezerv Vajinal Akıntı Havuzundan Tecrübeli Jinekoloji Hekiminin Muayenesi & Tedavileriyle Şanslı Azınlık Kurtularak Hayatına Devam Edebilmektedir. … binlerce sebep, neden yazılabilir….

Tekrarlayan, Geçmek Bilmeyen, Her Regl Kabusa Dönüşen Vajinal Akıntı & Vajinal Kaşıntı, Derinlemesine İncelenmesi Gereken Bir Konudur. Hastanın Hekime Uyumu Çok Önemlidir.

Hekim Tedaviyi Tamamlamamışken; Hastanın İyileştim Diyerek , Tedaviyi Sonlandırması Ülkemizde, Çok Yaygın Bir Durumdur. İnsanımız, Azıcık İyileşince, Derhal Tedaviyi Bırakmaktadır, Dolayısıyla, Hastalığını Kronikleştiriyor!

Buradaki Amacım, Jinekolojik Bir Sıkıntının, Kronikleşmesi İle Başka Hastalıkların Çıkabileceğini, Bu Durumun Sizi Erken Yaşlandıracağını, Hayat Komforunuzun, Maddi Birikimlerinizin Zaiyata Uğrayacağını Belirtmektir.

VAJİNAL AKINTI VE VAJİNAL KAŞINTI RAHİMİ BOZAR MI? ( BOZAR ! )

Gebelikte Bu şikayetlerin Varlığı Çok Tehlikelidir Ve de Bebeğin Sağlığını Tehdit Eder !. Vajinal Akıntı & Vajinal Kaşıntı İle Doğum Yapmak Çok Büyük Sıkıntılara ( Anne Ve Bebek İçin ) Neden Olur.

Önemsemediğiniz, Basit Bir Vajinal Akıntı – Vajinal Kaşıntı, Zaman İçerisinde, Bedeninize Fazla Gelerek, Çeşitli Hastalıkların Oluşmasına Zemin Hazırlar.

Unutmayın 

Vajinal Akıntı
Biyolojik Sel Baskınıdır

Vajinal Kaşıntı
Biyolojik Sel Baskının Yayılmasıdır

Krem Kullanmak, Fitil Bağımlılığı, Günlük Ped Alışkanlığı Sizi İyileştirmez.

Atfetmediğiniz, Konduramadığınız Jinekolojik Hastalık/lar Olamaz mı?

Kök Sebep Jinekolojik Hastalık/lar Olamaz mı?

Biliyorum Jinekologa Gittin… Normal Dediler…. 

Artık Bunu Bir Kenara Bırakalım…

Tedaviye Giden Yol , 1 ( Bir ) Muayene İle Başlar.

Bu Başlangıcı Yapmak İsterseniz WhatsApp 0546 774 01 59 Üzerinden Randevu Talep Ediniz.

Östrojen sarhoşluğunun verdiği güç ile önemsenmemiş kronik rahim iltihabının bir sekeli; keman yayı şeklinde karaciğer ile batın duvarı arasındaki bantlar; Kronik Fitz-Hugh-Curtis Sendromu [efn_note]https://emedicine.medscape.com/article/256448-overview[/efn_note]
PID nedeniyle tuboovarian apse oluşmuş bir genital sistem , rahim ve yumurtalıklar pert halde, östrojen sarhoşluğuna bağlı aşırı ihmal edilmiş jinekolojik sistem [efn_note]https://www.pathologyoutlines.com/topic/ovarynontumorabscess.html[/efn_note]
Sağ over hiç gözükmüyor ve sağ tüp ileri derecede bozulmuş Konglomera tüpler, aynı şekilde sol overin bir kısmı gözüküyor ve yine pert halde Konglomera sol tüpler, rahim yüzeyinde gözüken yapışıklıklar (bantlar), uterus yani rahim ödemli – şişmiş durumda, serviks ödemli. Kronik PID ye güzel bir örnek [efn_note]https://brooksidepress.org/Products/OBGYN_101/MyDocuments4/Text/10Problems/PID.htm[/efn_note]
Sağ over hiç gözükmüyor ve sağ tüp ileri derecede bozulmuş Konglomera tüpler, aynı şekilde sol over gözükmüyor ve pert halde Konglomera sol tüpler, rahim yüzeyinde gözüken yapışıklıklar (bantlar), uterus yani rahim ödemli – şişmiş durumda, serviks ödemli. Kronik PID(rahim iltihabı) ye güzel bir örnek . Günlük hijyenik ped kullanmak, vajinal akıntıyı önemsememek, idrar kaçırarak yaşamayı öğrenmek, umursamamak sizi ameliyat masasına yatırır. Östrojen sarhoşlu bittiğinde (menopoz!) tüm hastalıkların faturası önünüze konulur. Hasta; genital – üreme sisteminin bir kısmı kesilip alınması ile ciddi rahatladı fakat bu sürede bozduğu – kalıcı olmuş diğer hasarlar ne olacak?[efn_note]https://brooksidepress.org/Products/OBGYN_101/MyDocuments4/Text/10Problems/PID.htm[/efn_note]