WhatsApp Search

Gebeliklerde & Hastalıklarda; Zeka Yetmezliği ☎️ 05467740159

Bilgi ve deneyim açısından yeterli olgunluğa ulaşmamış bireyler, kadınların sağlık sorunlarını ve mücadelelerini sıklıkla hormonal değişikliklere veya dengesizliklere bağlama eğilimindedir. Hormonları suçlamak veya 'hormonalizm, hormonculuk' olarak bilinen bu kadar basit bir bakış açısını benimsemek, kadın sağlığı ve zihinsel refahının karmaşıklığını zayıflatabilir. Kadın sağlığını anlamak sadece hormonal dalgalanmalara odaklanmanın ötesine geçer. Psikolojik, sosyal, çevresel, genetik ve jinekolojik etkiler gibi çok çeşitli faktörleri kapsar. Kadınlarla ilgili konuları yalnızca hormonal açıdan göz ardı ederek, bütünsel jinekolojik yaklaşımların hayati yönlerini gözden kaçırma ve doğru tanı ve tedaviyi engelleyebilecek mitleri sürdürme riskiyle karşı karşıya bırakmaktadır. Kadınların kapsamlı ve etkili jinekolojik tedavi ve yaklaşımlara erişimini sınırlayabilecek aşırı basitleştirmelerden uzaklaşmak büyük önem taşıyor. Bireyleri, kadın sağlığına ilişkin bakış açılarını, insan bedeninin ve zihninin çok boyutlu doğasını kapsayacak şekilde genişletmeye teşvik etmek çok önemlidir. Kadınlar rahim, rahim ağzı ya da vajina hastalıklarını duymak yerine hormonal bir değişiklik ya da hormonlarla ilgili bir durum yaşandığını duymayı maalesef tercih ediyor. Birisi hormonalizmle, hormonculuk ile uğraşırken, bir diğeri evet-efendimcilik yapabilir. Böylece hastalıkların başlangıcına ilişkin daha kapsamlı bir temel oluşturulabilir.
her kadin birbirinden farklidir her gebelik farklidir mugla kadin dogum doktoru mesut bayraktar 05467740159

Gebeliklerde & Hastalıklarda; Zeka Yetmezliği ☎️ 05467740159

Gebeliklerde & Hastalıklarda; Zeka Yetmezliği ☎️ 05467740159 331 196 Muğla Kadın Doğum Doktoru ☎️: 05467740159

Gebeliklerde & Hastalıklarda; Genetiğin %1000 Süper Olsa Bile Zeka Yetmezliği Kaçınılmaz Olabilir

Herkese merhaba! Bugün sizlere gebelik sürecinde karşılaşılabilecek kötü rahim şartlarının zeka yetmezliği riskini nasıl artırdığını anlatacağım. Kadınlar genellikle rahimleri hakkında endişelenmeyi istemezler, bunu asla duymak istemez ve kaçınırlar ancak bu durum zeka yetmezliği gibi ciddi sonuçlara yol açabilir.

Kötü Rahim Şartları ve Zeka Yetmezliği

Gebelik sırasında maruz kalınan kötü rahim şartları, bebeğin genetik potansiyelini (doruk performansa ulaşmasını, başarı sarmalında hızlıca yükselmesini) tam olarak kendini gerçekleştirmesini engelleyebilir. Korioamnionit, kansızlık, erken doğum gibi durumlar bebeğin gelişimini olumsuz yönde etkileyebilir. Aynı zamanda miyomlu, polipli, varisli rahim gibi durumlar da bebeğin sağlıklı bir şekilde büyümesini engelleyebilir.

Genital Hijyen; Genetiğini Belirler.

Genetiğin %10000 Mükemmel Olsun

Fetusun ( Senin ) Rahimdeyken, Su Kesene Mikrop ( Vajinal Akıntı ) Bulaştığında; IQ (Zeka) 86 – 88′ e İnmiş Olarak Doğarsın.

Allame-i Cihan Ol Çıkmaz 90 a ; Rahimde, Fetal Beyin Mikroba Hiç Dayanmıyor – Direnmiyor.

** İyi Doğ !
** İyi Doğur !

Hamur Bozulduğunda Fırında Ekmek Pişer Ama Yenmez.

Risk Faktörleri

Gebelikte kötü rahim şartlarına maruz kalma riskini artıran birçok faktör vardır. Kronik pelvik inflamatuar hastalık (PID), ardışık gebeliklerle yorulmuş rahim, besin eksikliği, obesite, zayıflık, diyabetik olan anne, hipertansif anne gibi durumlar bebeğin zeka gelişimini olumsuz etkileyebilir. Ayrıca guatr gibi hormonal sorunlar da bebekte zeka yetmezliği riskini artırabilir.

Zeka Yetmezliğinden Korunma Yolları

Kadınlar genellikle rahimleri hakkında endişelenmek, sorun duymak istemezler, hatta basit ucuz tahliller yaptırıp her şeyin normal olduğunu, hiç bir sorunun olmadığını duymak, buna körü körüne inanmak isterler ama bu sadece boş bir avuntu, gerçeklerden kopuk olmaktır. yani bu konuda dikkatli olmak önemlidir. Gebelik öncesinde, daha gebe kalmadan düzenli olarak jinekolog kontrolünden geçmek, sağlıklı beslenmek, düzenli egzersiz yapmak hem annede hemde bebekte zeka yetmezliği riskini azaltabilir. Ayrıca gebelik sırasında jinekolog doktorunuzun önerdiği takviyeleri düzenli olarak kullanmak da bebeğin sağlıklı gelişimini destekleyebilir.

Tecrübeli Bir Jinekolog Hekimden Destek Alın

Eğer gebelik sürecinde kötü rahim şartlarına maruz kaldığınızı düşünüyorsanız, en doğru ve etkili yardımı almak için tecrübeli bir jinekolog hekime danışmalısınız. Bu sayede hem kendi sağlığınızı hem de bebeğinizin sağlığını koruyabilir ve zeka yetmezliği riskini minimize edebilirsiniz.

Sonuç

Genetiğin %1000 süper olsa bile, kötü rahim şartlarına maruz kalan bir anne adayının bebeğinin zeka gelişiminde olumsuz etkiler görülebilir. Bu nedenle gebelik sürecinde dikkatli olmak ve gerekli önlemleri almak önemlidir. Unutmayın, sağlıklı bir başlangıç, bebeğinizin geleceği için en önemli adımdır.
Unutmayın, sağlıklı bir yaşam, sağlıklı bir geleceğin temelidir. Kendinize ve bebeğinize iyi bakın!

fetusun beyni rahimde gelişir, eğitim gelişmiş beynin akıl kısmını kullanır eğitim beyin geliştirmez, var olanı kullanır rahimde kaybetmeyin kaybettirmeyin gebelik takibi Muğla kadın doğum
Rahim Mikrop Tutarsa; Beyniniz + Beyni Etkilenir.Takiplerini Yaptırmadığın – Hiç Takipte Olmaman & Seni Tanımayan Bir Hekime Direkt Doğum için Gitmen

Veya

Direkt Acilden Doğum için Girmiş Olman

Seni Yüksek Riskli Gebelik ( İhmalkar Gebe – Aile)

Durumuna Taşır.Gebelikte

Miyomun Büyümesi, Kocaman Olması & Çoğalması

Ciğeri Kediye Kaptırmanız Demektir


Gebelikten önce Muayene Ol !

Doğurmayı Herkes Yapar.

Gebelikte Malasef TASARRUF Yapılmaz.
* İnat Etme Astar Pahalı Gelir

A Sınıfı Buzdolabı Almak Tasarruf Ettirir
A Sınıfı Ampul Almak Tasarruf Ettirir
Tatili Ucuz Yapmak Tasarruf Ettirir
1+1 Evde Yaşayamak Tasarruf Ettirir
2. El Araç Almak Tasarruf Ettirir
Her Şeyden Tasarruf Yapabilirsin.
İSTİSNA "GEBELİK”
Hamilelik söz konusu olduğunda anne ve fetus sağlığından taviz verilmemesi çok önemlidir. Hayatın çeşitli yönlerinde uygun maliyetli seçimler yapmak önemli tasarruflara yol açabilir. ‘A’ sınıfı bir buzdolabını veya enerji tasarruflu ampulleri tercih etmek, elektrik faturalarını azaltmanıza yardımcı olabilir. Bütçe dostu tatiller planlamak veya daha küçük bir alanda yaşamayı tercih etmek de mali tasarrufa katkıda bulunabilir. Kaliteden ödün vermeden tutumlu olmanın bir diğer yolu da ikinci el araç satın almaktır. Genel olarak harcamalar konusunda bilinçli olmak önemli olsa da, hamile bir kadının ve doğmamış çocuğunun ihtiyaçlarına öncelik vermek ve bu özel dönemde onların refahı söz konusu olduğunda gerekli istisnaları yapmak önemlidir.
Gebe Olduğun An Değil, Gebeliği Düşündüğün An, Eski Hayatına Aynen Devam Edemezsin.
Gebe Olduğun An Değil, Gebeliği Düşündüğün An, Eski Hayatına Aynen, Hiç Bir Şey Olmamış Gibi Devam Edemezsin. 10/5/2 Kuralı Bebeğinizi Korur

Sağlığına değer veren Kadının Ömrü Boyunca Jinekolog Doktoru Sabit – Değişmez Olmalıdır. Sabit – Değişmez Jinekoloğunuz Olduğunda; Bu Kolay Durumu Sağladığınızda Tüm

Kadınsal Sağlık Bilgileriniz

niz Tek Elde, Tek Beyinde Toplanır.
Bunun Sağlayacağı Kümülatif Sinerjiyle,

Bütünsel Yaklaşım

la Hem Erken Tanı, Etkin Tedaviler Alarak Yaşam Kaliteniz, Yaşam Ömrünüz Artar. Kadının & Sonraki Nesillerin Sağlıklarını Mutlu – Huzurlu Şekilde Devam Edebilmesinin Yegane Yolu Jinekolojik Yapıların Sağlığından Geçmektedir. Kadınlar Hastanede Hangi Doktor Varsa Ona Gitme Hatasından Sıyrılıp, Kendilerine

Sabit Jinekolog Doktor

Edinmeleri Gerekmektedir.
Çünkü sabit – değişmez jinekolog doktor;
  • Günün her anı aradığınızda konuşabileceğiniz
  • Korkmadan soru sorabileceğiniz
  • Utanmadan tartışabileceğiniz

jinekolog Doktor

dur.
Sıfır Vajinal Akıntı sağlıktır. [1]