BARTHOLİN KİSTİ – BARTOLİN APSESİ -MUĞLA

Bartholin kisti, vajinal açıklığı çevreleyen dokuda oluşan bir sıvı cebidir. Bartholin bezleri vajinayı kayganlaştıran sıvı üretir. Bez tıkanırsa, sıvı birikebilir ve bir kist oluşturabilir. Sıvı enfekte olursa buna apse denir.

Bartholi̇n Ki̇sti̇ – Bartholi̇n Apsesi̇ -Muğla

bartholin bezi anatomisi
bartholin bezi anatomisi

Bartholin kisti, vajinadaki Bartholin bezinde tıkanıklık meydana geldiğinde gelişir. Bu tıkanıklık, yürüme, oturma veya cinsel ilişki sırasında tahrişe, ciddi ağrıya neden olabilen şişliğe – kitleye neden olur. Bartholin kistleri zamanla kendiliğinden düzelebilir. Enfekte olursa (mikrop kaparsa); jinekoloji uzmanı tarafından tedavi edilmesi gerekebilir. Ülkemizde genelde ihmal edilerek devasa boyutlar (portakal büyüklüğüne) kadar bekletilmiş bartholin apse vakaları ”acilliğin ötesinde acillik” durumları nadir değildir.

bartholin bezinin kistleşmesi
bartholin bezinin kistleşmesi

Bartholin kisti nedir?

bartholin bezinin kisti

Bu enfekte olduğunda apse=irin=cerehat oluyor
Bu enfekte olduğunda apse=irin=cerehat oluyor

Bartholin kisti (veya dışarıdan görülecek şekle geldiğinde vulvar kist), vajina açıklığının yakınında labianın (vajinal dudaklar) her iki tarafında oluşan vajinal kist türüdür. Adını, vajinayı yağlamaya – kayganlaştırmaya yardımcı olan sıvıyı (mukus) üreten iki küçük bez olan Bartholin bezlerinden almıştır. İç dudaklar, Bartholin bezleri dişi üreme sisteminde vulvanın parçasıdır. Bartholin kisti, bu bezlerden birinin girişinde mukusun birikmesine, yumru oluşturmasına neden olan tıkanıklık meydana geldiğinde oluşur. Tipik olarak sadece iki Bartholin bezinden birinde görülür. Bazı Bartholin kistleri küçüktür, herhangi ağrıya neden olmaz. Kist bakteriler ile enfekte olursa apse oluşabilir. Bartholin kistleri enfekte olduğunda ağrılı olabilir, tıbbi tedavi gerektirebilir.

Bartholin kisti neye benziyor?

Bartholin kistleri vajinanızın (labia) dudaklarında, derinin altında yuvarlak şişlikler gibi hissedilebilir. Genellikle ağrısızdırlar. Enfeksiyon meydana gelirse, bu kist mikrop kaparsa bazıları kırmızı renge dönüşebilir, hassas, şişebilir. Diğer Bartholin kistleri irin veya sıvıyla dolu gibi görünebilir. Bartholin kistleri bezelye kadar küçük olabilir veya golf topu kadar büyüyebilir. Kist, labiyanızın bir tarafının daha büyük veya orantısız görünmesine neden olabilir.

Bartholin kistleri kimlerde görülür?


Bartholin kistleri, tüm kadınların yaklaşık %2-5’sinde hayatlarının herhangi döneminde ortaya çıkar. Üreme çağındaki kadınlarda daha sık görülürler. Bartholin kisti geliştirme durumu menopozdan sonra azalır.

Bartholin kistine ne sebep olur?

Tecrübeli jinekolog bazı kadınların Bartholin kistlerine yatkın olduğunu bilebilir – ön görebilir.

Bartholin kistlerinin bazı nedenleri şunlardır:

 • Vajinanın vulvar bölgesinde cildin yaralanması, tahrişi, kronik vajinal akıntılı yaşam sürmek
  • Klamidya enfeksiyonu (sarımsı – mukuslu vajnal akıntı),
  • Gonore (sarımsı, yeşil vajinal akıntı) veya diğer cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar.
  • Escherichia (E. coli, daha çok dışkı kaynaklı mikroptur) gibi bakteriyel enfeksiyonlar.

Kronik vajinal akıntıyı sorun olarak görmeyen yaşam şekli

Doğum hasarları (Emmet yırtıkları, perineal hasarlar)

Hijyen durumunu önemsememe

Çoklu cinsel partner nedeniyle enfeksiyon kapma gibi nedenler ile oluşuyor

Bartholin kisti – Apsesinin Belirtileri nelerdir?

Birçok Bartholin kisti küçüktür, hafif tahriş dışında semptomlara neden olmaz. Bartholin kisti apse (enfeksiyon) oluşturuyorsa, semptomlar şunları içerebilir:

 • Seks sırasında rahatsızlık, ağrı,
 • Yürürken rahatsızlık, ağrı
 • Otururken rahatsızlık, ağrı
 • Tuvaleti kullandıktan sonra tampon yerleştirirken veya silinirken rahatsızlık, ağrı.
 • Genital bölgede şişlik, hassasiyet.
 • Ateş veya titreme.
 • Kızarıklık.
 • Kistten drenaj genellikle dışarı doğru olur, fakat çok tekrarlamış bartolin enfeksiyonunda damar içine drenaj durumunda hayati tehlike yaratacak sepsis nedeni olabilir.
 • Vajinal kanama
 • Boyut değişikliği (kist genellikle büyür).

Bartholin kisti bulaşıcı mıdır?

Bartholin kistlerinin çoğu enfekte olmaz, cilt-cilt teması sırasında yayılmaz.

Cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar (CYBE) Bartholin kistlerinin nedeni olabilir. Bunlar bulaşıcıdır.

Neisseria Gonore bartholin apsesine neden olan, en sık bakteri olup bu bakteri bulaşıcıdır. Özellikle bebek emziren anne bu mikrop ile enfekte olmuş ise , apseyi de önemsemiyor, onunla yaşamayı öğrenmiş ise, bartholin apsesinin bebeğe bulaşması; menenjite gibi, artrit gibi komplikasyonlara neden olması görülebilir.

Genellikle bartholin apsesi poli mikrobiyaldir. Birden fazla mikroorganizma etkeni bulunabilir.

Apse = Tehlike başlamış demektir. 1 dakika veya 1 saat içerisinde apse olmamaktadır. Öncesinde haftalarca devam eden semptomları görmemek, normalleştirmek, genelde ihmal etmek vardır.

Bartholin Apsesi bebeğe bulaşır mı?

Yeteri kadar ihmal ederseniz, kendi kendine patlar, akıp gider deyip (en ucuz yaklaşım budur) kocaman olana kadar bekletirseniz, önemsemezseniz; her enfeksiyon gibi malasef bebeğinize bulaşabilir!

Neisseria Gonore gibi bilinen CYBE olup menenjit , artrit ,… etkeni de olabilir, bartholin apsesinin de en sık sebeplerinden birisidir. Kendi elinizle bebeklerinize enfeksiyon bulaş riski altına sokmamalısınız. Bu durumu yani apseyi (irini – iltihabı – cerehatı ) normalleştirmemelisiniz.

Bartholin absesini kronikleştirmek; memnun etmeyen tedavi sonuçları veya sık tekrarlamalar ile ilişkilidir.

Bu karakter yapısına sahip kişiler (hastalıklarını kronikleştirenler); apse ile kronik yaşadıklarını kabul etmedikleri gibi, memnun etmeyen tedavi sonuçları veya sık tekrarlama durumunu ”doktor hatası” şeklinde görme eğilimindedir.

Bartholin Apsesi Varken Emzirme Güvenli Midir ?

%100 Güvenlidir diyemeyiz. Apse nedeniyle kanınıza subklinik şekilde mikrop karışıyor olabilir (bu karışan mikrop size hasta etmiyor olabilir ama bebeğe fazla gelebilir), bunun semptom vermesi , tahlillerde çıkması hemen olmayabilir ama emzirme ile bebeğinize mikrop transferi oluyor olabilir. O yüzden apse gelişmiş + boyutu artan dokuyla yaşamak ve de bebek emzirmek mantıklı davranış değildir. Bu çok sık yapılan anne kaynaklı ihmalkarlıktır.

Bartholin kistlerine enfeksiyon mu neden olur?

Evet!,

Bartholin kistlerine E. coli ve diğer bakteriyel enfeksiyonlar veya gonore, klamidya gibi cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar (CYBE) neden olabilir. Bu bakteriler Bartholin bezininin yapısını – işleyişini kalıcı olarak bozup tıkayabilir, kiste yol açabilir. Bartholin kistini basit durum olarak görmek uzun vadede ciddi jinekolojik – sağlık sorunlarına neden olacaktır.

Lipschutz ülseri, nekrotizan fasiit, cilt dokusunda kangren gibi daha ciddi, yoğun genital enfeksiyonlara bir anda evrilebilir. Basit gördüğün bir anda kaotik olabilir !

Lipschutz ülseri
Lipschutz Ülseri
Nekrotizan fasiit
Nekrotizan Fasiit
Büyük Apse
Büyük Apse

Bartholin kisti nasıl teşhis edilir?

Bartholin kistini teşhis etmek için jinekoloji uzmanı fizik muayene yapacaktır. Kistin boyutuna bakacak, enfeksiyon belirtileri arayacaktır. Kist akıntı üretirse, jinekoloji uzmanınız sıvıyı cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar (CYBE) veya diğer bakteriyel enfeksiyonlar için test edebilir.

Bartholin kistlerini teşhis etmek İçin yapılan başka testler var mı?

Vulva kanserini ekarte etmek için biyopsi amacıyla jinekoloji uzmanınız kistten küçük doku örneği alacak, bunu mikroskop altında patoloji hekimi inceleyecektir. Jinekoloji uzmanınız kanserli olabileceğini düşünürse Bartholin bezi kistinin cerrahi olarak çıkarılması gerekebilir. Bartholin bezinde kanser gelişmesi nadirdir, ancak 60 yaşın üzerindeyseniz daha yaygındır.

Bartholin kisti İçin tedaviler nelerdir?

Bartholin kistlerinin tedavisi semptomlara bağlıdır. Kist küçük, ağrısız, enfekte görünmüyorsa, tedaviye ihtiyaç olmayabilir.

Semptomlar devam ederse veya kist büyürse, apse (enfeksiyon) geliştiriyor olabilirsiniz. Şiddetli vakalarda, apselerin cerrahi olarak boşaltılması gereklidir.

Tedavi seçenekleri şunları İçerebilir:

Sitz Oturma Banyoları: Birkaç gün boyunca, doktor önerisiyle, günde bir kaç kez 5 ila 10 cm ılık su ile dolu küvette oturulur. Bu, konfor sağlayabilir, iyileşmeyi teşvik edebilir. Ayrıca enfekte kistin kendi başına patlamasına, boşaltmasına yardımcı olabilir , jinekoloji uzmanı ek olarak antibiyotik reçete edebilir.

sıcak banyo yapmak bartholin apsesini kötüleştirebilir
Resim temsilidir, böyle rahatlık yok !
 • Bu kararı kendiniz almamalısınız, bunu kesinlikle hekim önermelidir.
 • Bu yöntemi hekim önerisi olmadan, kendiniz yapmaya karar verirseniz; o an için size yeterli, ucuz gelebilir fakat apse formatını bir anda büyütebilir. Enfeksiyonu rahime doğru yayabilirsiniz. Genelde ”gece yarısı” doktor aramak zorunda kalabilirsiniz.
 • Yine aynı şekilde; yumuşatıp patlayıp, kendi kendine akıp gitmesi amacıyla sıcak duş almak; apsenin boyutunu artırıyor, var olan mikropların çoğalmasını kolaylaştırıyor; patlamasını beklerken – umut ederken, daha büyük apse saatler içerisinde oluşabilir, hatta sepsis (kanınıza mikrop karışması) nedeniyle kendinizi yoğun bakımda bulabilirsiniz.
 • Apseli doku; genital bölge gibi özel ve kritik bir alanda varken, sakın ucuz, basit çözümler düşünmeyiniz!
 • Apseli dokuyu küçük görmek, bacak aranızda ciddi iltihaplı , kangrenli, nekrozlu dokuya evrilebilir; daha büyük cerrahi müdahaleler almanıza , uzun süre hastanede yataklı tedavi almanıza neden olabilir.

Enjektör İle Aspirasyon:

Kaçınılmaz şekilde, tekrarlayacaktır.

Bu tedavi yöntemi değildir. Sadece anı, günü kurtarma şeklinde yaklaşımdır.

Enjektörle aspirasyon, serbest drenaj sağlamamaktadır, iğne çekildiği an giriş deliği kapanmaktadır.

Apseli, kist içinde nekrotik dokuların olduğu duruma hiç bir antibiyotik yeteri kadar etki edemez, hatta apsenin merkezine antibiyotik etkisizdir!

Cerrahi Drenaj + Marsupializasyon: Olması gereken altın standarttır. Kistiniz büyük, enfekte ise, sıvıyı – apseyi – cerehatı boşaltmak için cerrahi yapılabilir. Kiste word kateter adı verilen küçük bir tüp hekim uygun görürse yerleştirilecektir. Tam drenaj sağlamak için kateter genellikle birkaç hafta yerinde bırakılabilir. Ardından, cerrah sürekli drenaj için kalıcı açık cep veya “torba” oluşturmak için kist duvarın kenarlarını dikecektir. Bu genellikle tekrarlayan Bartholin kistleri için yararlıdır.

Bartholin bezinin çıkarılması: Tedavinin etki etmediği , sürekli tekrar eden durumlarda, jinekoloji uzmanınız Bartholin bezlerini cerrahi olarak çıkarabilir. Enfeksiyona neden olabileceği, semptomlarınızı daha da kötüleştirebileceği için kisti boşaltmaya veya sıkmaya çalışmayın; sepsis (kanınıza mikrop karışması) nedeniyle kendinizi yoğun bakımda bulabilirsiniz.

APSEYLE ŞAKA OLMAZ, APSE ÖLDÜREBİLİR !

Cerrahi Drenaj + Marsupializasyon
Cerrahi Drenaj + Marsupializasyon
 Word kateter
Word kateter

Bartholin kistinin semptomlarını nasıl yönetirim?

Bartholin kistinin ( apse değil !) semptomlarını yönetmek için günde birkaç kez ılık banyo (oturma banyosu) yapmak, ağrı kesiciler almak gibi , reçete edilmiş ilaçlar yardımcı olabilir. Eczaneden tarif, tavsiye şeklinde ilaç almayınız.

Kist ağrılı veya enfekte olursa, jnekoloji uzmanınızla iletişime geçin. Zaten böyle durumun olması sizin jinekologunuzun olmadığını, jinekolojik hijyene dikkat etmediğinizide gösterir. Kendinize aynı berber, terzi gibi sabit jinekolog edinmelisiniz.

Bartholin kistleri kendi kendine geçer mi?

Bartholin kistlerinin (apsesi değil) kendi kendine çözülmesi yaygın durumdur. Jinekoloji uzmanı çoğu semptomları yönetmek için oturma banyoları önerecektir. Kist kendi kendine boşalırsa veya patlarsa, bu normaldir. Patlamış kistin enfeksiyon kapmasını en aza indirmek için , alanı temiz, kuru tutun.

Enfeksiyona neden olabileceğinden Bartholin kistini kendiniz sıkmayın veya delmeyin – boşaltmayın.

Kist ağrılı hale gelirse yani enfeksiyon = mikrop kaparsa veya iyileşme belirtisi göstermeden bir kaç gün sürerse, iltihap gelmeye devam ediyorsa derhal jinekoloji uzmanınıza başvurun.

Bartholin kisti ne kadar sürer?

Bartholin kisti geliştiğinde bekleyebileceğiniz süre, boyutuna, enfekte olup olmadığına bağlı olarak değişir. Tipik olarak, kistler birkaç hafta içinde tamamen düzelir. Kist incelendikten sonra jinekoloji uzmanınız belirtilerinizin ne kadar süreceğini tahmin edebilecektir.

Açıldığında Bartholin kistinden ne çıkar?

Bartholin kisti irin, mukus, bakteri, kan veya başka sıvıyla dolu olabilir. . Bu akıntı kalın yani yoğun olabilir, rengi açık sarıdan kahverengiye veya kırmızıya, yeşile kadar değişebilir.

Enfekte Bartholin kistleri patladığında hoş olmayan( çok ağır size nefes aldırmaz, iğrenç kokuya – apse kokusuna) kokuya sahip olabilir. Bu koku üzerinizde 3 – 7 gün kalabilir, giysilerinizi yıkasanız bile halen o dehşet kötü kokuyu alabilirsiniz. Bölgeyi temiz tutmak, etkilenen bölgeye iyi hijyen uygulamak önemlidir. Bu cerehatlı irin boşalırken, vajene temas etmesi , vajina florasında bozukluk kaçınılmaz olarak neden olacaktır, o yüzden bu durum, sizin kendi kendinizi tedavi edeceğiniz durumlardan değildir. Tecrübeli jinekolog bu sorunu aşmanızda çok önemlidir. İnternette yazılan, saçma sapan tedaviler yazan, öneren, basite alan yazılara itibar etmemelisiniz. Genital bölgede enfeksiyon saatler içerisinde, çok hızlı ilerleyebilir. Genital anatominiz kalıcı şekil bozukluğu ile neticelene bilir.

Bartholin kistini patlatmalı mıyım?

Kisti açmaya zorlamak için asla iğne gibi keskin nesneler sokmamalı, sıkıştırmamalı veya sokmamalısınız. Bu, yaralanmaya, enfeksiyonun yayılmasına neden olabilir, sepsis (kanınıza mikrop karışması) nedeniyle kendinizi yoğun bakımda bulabilirsiniz..

Bartholin kistinin, hekim önerisiyle , birkaç günlük tedaviden sonra (oturma banyosundan sonra ve/veya antibiyotiklerle olduğu gibi) kendi kendine boşalması normaldir.

Seks sırasında prezervatif kullanarak CYBE’lerin (cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar) neden olduğu kist geliştirme riskinizi azaltabilirsiniz.

İyi hijyen uygulamaları, kistin apse oluşturmadan enfeksiyon kapmasını önlemeye yardımcı olabilir.

Bartholin kisti olma riskimi nasıl azaltabilirim?

Bartholin kistinin gelişmesini %100 engelleyemezsiniz, ancak enfeksiyonlara neden olan durumları engelleyerek riskinizi azaltabilirsiniz.

İyi hijyen uygulamalarını sürdürmek, seks sırasında prezervatif takmak gibi.

Kronik vajinal akıntılı yaşama uyum sağlamamak , …

Bartholin kisti tekrar tekrar Gelişir mi?

Evet, tekrarlayan Bartholin kistleri olan bazı kadınlar var.

Bartholin bezi kistlerinin tedavisi nispeten kolaydır, ancak tekrarlayan kistler için daha yoğun tedaviye ihtiyacı olabilir. Enfeksiyondan şüpheleniyorsanız veya ağrınız şiddetliyse, jinekoloji uzmanınızdan randevu alın. 40 yaşından büyükseniz, vajinanızdaki kist daha ciddi sorunun işareti olabilir. Bu durumda derhal sağlık uzmanınıza başvurun.

Tekrar tekrar apse geliştiğinde , ilgili genital bölge daha çok bozulmakta, daha hızlı enfeksiyon gelişmektedir.

4 defa, 5 defa, 6 defa bartholin kisti oldum, sürekli tekrarlıyor ne yapmalıyım ?


En zor hasta gruplarından birisidir.

Sağlık sistemi, doktorlar arasında savrulan kişidir.

Öncelikle tecrübeli jinekolog hekim ile; Hekim – Hasta Bağı geliştirmeniz gereklidir.

İyileşmeniz bundan sonra başlayacaktır.

Hormon dengesizliği Bartholin kistine neden olabilir mi?

Menstrüasyona (adet görme) bağlı hormon dengesizlikleri vajinal kuruluğa, diğer semptomlara neden olabilir. Bunun Bartholin kistine neden olabileceği düşünülmemektedir.

Endometriozis Bartholin kistlerine neden olur mu?

Bartholin kistlerine endometriozis neden olmaz. Endometriozisin yan etkileri hakkında endişeleriniz varsa, jinekoloji uzmanınızla konuşun.

Stres Bartholin kistine neden olabilir mi?

Stresin Bartholin kistlerine neden olup olmadığı bilinmemektedir. Bartholin kistlerinin nedeni bakteriyel enfeksiyonlar, cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar veya vajinal bölgenin yaralanması olabilir.

Bartholin kisti CYBE midir?

Bartholin kisti cinsel yolla bulaşan enfeksiyon (CYBE) değildir.

Bartholin apsesi CYBE’dir, ancak kistin kendisi CYBE olarak kabul edilmez.

Vajinal bölgenizde ağrılı yumru hissederseniz, sizi enfeksiyon açısından muayene edebilmeleri için jinekoloji uzmanınızla iletişime geçin. Belirtileriniz – sahip olduğunuz endişeler konusunda açık olun. Bölgenin incelenmesinden sonra size teşhis, tedavi yapabileceklerdir.

kadın genital sistem bir bütündür
Koruman Gerekeni,

İhmal Etmemelisin !

LÜTFEN !

”Ben Yandım; Başkası Yanmasın” Vakası Olmayın.

LÜTFEN !

Sizi Hasta Eden Bartholin Kisti – Bartholin Absesi Durum İle İlgili Atfetmediğin, Konduramadığın Jinekolojik Hastalık Olamaz mı?

Kök Sebep , Gizlide Kalmış Jinekolojik Hastalık Olamaz mı?

Biliyorum Jinekologa Gittin… Normal Dediler….

Hatta Tüm Tetkiklerinde Normal Çıktı…

Bunu-Bunları Kenara Bırakalım…

Tedaviye Giden Yol , 1 ( Bir ) Muayene İle Başlar.

Bu Başlangıcı Yapmak İsterseniz WhatsApp +90546 774 01 59 Üzerinden Online Randevu Talep Ediniz.

Kliniğim Tamamen Hijyenik, Kesinlikle Mahremiyet Tabanlı Özel Hekimlik Hizmeti Vermektedir. Zaman Sınırlaması Olmadan (60 – 180 Dakika) Bire Bir İlgilenme Kişiye Özel Tedaviler İle Yanınızdayız. Sağlınızı Gönül Rahatlığıyla Mesut Bayraktar’a Emanet Edebilirsiniz. Jinekolojik Problemlerinizden Derinlemesine, Kalıcı Kurtulmanız Hayat Kalitenizi Artırdığını Vurguluyorum. İyileşmeniz Beni Mutlu Edecektir.

İhmal Edilen Hastalık; Başka Hastalıkların Tetiğini Çeker. Hastalıklar Bekletilerek Çözülmez. Kliniğimiz Tamamen Hijyenik, Kesinlikle Mahremiyet Tabanlı Özel Sağlık Hizmeti Vermektedir. Zaman Sınırlaması Olmadan, Bire Bir İlgilenme, Kişiye Özel Tedaviler İle Hizmetinizdeyiz. Sağlınızı Gönül Rahatlığıyla Bize Emanet Edebilirsiniz. İyileşmeniz Bizi Mutlu Ediyor. Jinekolojik Problemlerinizden Derinlemesine, Kalıcı Kurtulmanız Hayat Kalitenizi Artırır

Kadınların sağlıklı, mutlu yaşam sürmeleri için, kadın sağlığını güçlendirme konusunda tutkuluyum. Hastamın endişelerini dikkatle dinlerim. Hekimlik sanatının bütüncül olması gerektiğinin farkındayım. Bu farkındalık ile hastalarımın  fiziksel, zihinsel duygusal sağlıklarını ele almaktayım. Amacım, iyileşmek isteyen her hastayla, sağlıklarıyla ilgili bakım hedeflerini seçmelerine, önceliklendirmelerine izin verecek şekilde detaylı çalışmaktır. İyileşmek isteyen  her kadın ile hayatta oldukları yerde buluşmak için elimden geleni yapıyorum. Bir kadın hastanın benimle olan etkileşiminde,  ilk kez ”dinlenildiklerini hissettiklerini” açıklamaları ödüllendiricidir.

Kadın üreme sağlığı & bakımı çok yönlüdür. Doğum kontrol danışmanlığı yanında  gebelik takipleri, menopoz ve ötesine kadar ; Bayanların yaşamları boyunca sağlıklarını yönlendirmelerine profesyonel olarak yardımcı olmak istiyorum. Kadınların yanlarında çalışan güçlü sağlık savunucularına ihtiyacı var ve kendimi (Jinekolog Mesut Bayraktar ) bir ortak olarak ve bu ihtiyaçların karşılanmasında yardımcı olarak görmekteyim. Birey – ailesi için; işe yarayan bir sağlık & bakım planı geliştirmek her hastada hedefimdir. Uyum sağlayabilen, esnek olabilen (kanıta dayalı & bireye özgü modifiye uygulamalar dahilinde) Hekimlik melaikelerimi  sunabileceğimi hissediyorum, bu yaklaşım bireyin ihtiyaçları için sıradışı şekilde işe yarıyor.

 • Kişiselleştirilmiş , Sadece Bireye Göre Belirlediğim Tedaviler
 • Hastalarıma Minimum 60 Dakika Vakit Ayırmak
 • Detaylı İlgilenmek
 • Sevgi  Saygı  Zerafet
 • Kadirşinaslık  Cömertlik Tabanında Uzlaşma
 • Hastalık Sebeplerini Bir Dedektif Gibi Aramak
 • Tetikleyicileri Öncelikli Olarak Ortadan Kaldırmak Karakterime
 • Bilim Algıma Uygun Olduğundan; Mevcut İlerlemeleri Kendi Bilimim & Algı Perspektifimde Sürdürüyorum.

Tecrübeli Jinekolog Doktor Olarak Mugla İlinde Çalışmaktayım. Tedavi Yeteneklerim Arasında Ayrıntılı Ultrason Bulunmakla Beraber Miyom Polip Hastalığının Tedavisi ve Ameliyatı, Yumurtalıklarda Kist Tedavisini Özel Muayenehanemde Sunmaktayım. Mahremiyet Gizlilik İsteyen Hastalar İçin Muğla Kürtaj Ve Fethiye İstenmeyen Gebelik Yani Dalaman Evlilik Dışı Kurtaj Taleplerinizi Köyceğiz Güvenli Bebek Aldırma Şeklinde Yapılmasını İsteyebilirsiniz. Vajinal ltihap Yani Sürekli Tekrar Eden Mantar Yanında Menopozal Renovasyon Tedavisi İle Birlikte Orgazm Aşısı Vajen Sıkılaştırma Vajinal PRP Tedaviside Hekim Tarafından Verilmektedir. İdrar Kaçırma Ciddi Bir Problem Olup Kadın Sağlığını Bozmakta ; Rahim Sarkması Durumunda Tecrübeme Güvenebilirsiniz. Kolposkopi – Smear ile HPV İncelemesi  Rahim Ağzı Kanserinde Erken Tanıyı Getirir. Geçmeyen Vajinal Akıntı ve  Tüm Jinekolojik Problemlerinizi Çözmek Beni Mutlu Edecektir.

Özel Muayenehanem Dalyan Otelleri Göcek Otelleri ve de Sarıgerme’de Bulunan Otellere En Yakın Konumdadır.  Doktor Sadece Randevuyla Çalışmakta Olup, Randevularınızı WhatsApp: 05467740159 Üzerinden Online Talep Ediniz.


Doktor Mesut Bayraktar

Doktor Mesut Bayraktar

Ortaca/Muğla

Hayatın olağan akışı gereği iyileşmek için hasta olan kişi çabalamalıdır yani aktif rol oynamalıdırlar. Görüldüğü üzere tedavi hunisinin büyük kısmında vakit kaybeden, hastalığını ret eden, iyileşemeyen, bahane, bedava - ucuz yöntemlere yönelen, körü körüne bel bağlayan hastalar pasif iyileşmeyi yani iyileşememeyi seçenler bulunmaktadır.

Tedavi süreci, hastaların sağlık sorunlarıyla başa çıkabilmeleri, iyileşme sağlayabilmelerinde önemli adımdır. Ancak, tedavi hunisi sürecinde Hekimlerin bazı zorluklarla karşılaşması mümkündür. Resimde, hastaların farklı farklı tutumlarından kaynaklanan zorlukları ele alarak, hekim-hasta ilişkisinde zorlukların üstesinden gelirken zedelenebileceğini, tedavi hunisinin önemini vurgulayacağız. Tedavi süreci, hasta sağlığını iyileştirmek amaçlı yapılan serüven düşünülebilir. Tedaviler, sağlık sorunlarına farklı yaklaşımlar gerektirebilir, bazen beklenmedik zorluklarla karşılaşılabilir. Bundan dolayı, tedavi hunisi sürecinde hekimlerin, hastaların farklı tutumlarına uygun şekilde davranması, etkili iletişim becerilerini kullanması önemlidir. Hekimlerin mesleklerini icra ederken , hasta kaynaklı zorlukları aşarken, hekim-hasta ilişkisinin zarar görmemesinde hastaların dikkatli olmaları gerekmektedir. Çünkü hekim sonsuza kadar sabredebilen, her uygunsuzluğa pozitif, sorun çözme şeklinde yaklaşan canlılar gibi düşünmeyiniz.

*** Hastalığını Kabul Etmeyenler: Hastalığını kabul etmeyen bireyler, sağlık sorunlarını inkar ederek tedaviye direnç gösterebilirler. Bunlar , tedavi sürecinin başarıyla ilerlemesini engelleyebilir. Hastalığını kabul etmeyen kişiler, genellikle hastalıklarının ciddiyetini ya da varlığını reddederler. Buda, hem kendileri hem de doktora sorun çıkmaktadır. Hastalığın kabul edilmemesi, tedavi sürecinin etkinliğini azaltabilir, tamamen durdurabilir.Hastalığını kabul etme evresi, hasta olduğunu kabul etme; tedavi sürecinin önemli parçasıdır. Hastalığın kabul edilmesi, kişinin gerçek durumuyla yüzleşmesine, gereken tedaviye tam uyum sağlamasına yardımcı olabilir. Böylece tedavi süreci daha etkili başarılı olabilir. Hastalığını kabul etmeyen bireylerin, kendi sağlık durumlarını gerçekçi şekilde değerlendirmeleri, tedaviye açık olmaları önemlidir.

Hastalığını kabul etmeyen, ret eden; Doktoru rakip , düşman bilmektedir.

*** Hastalığını Kabul Edenler: Hastalığını kabul eden kişiler, tedavi sürecine daha olumlu yaklaşabilirler. Hastaların tedaviye uyum sağlamasını kolaylaştırır, iyileşme sürecini hızlandırabilir. Fakat çoğunlukta bazı insanlar hastalığını kabul etsede hekim yerine başka yollara başvurabilerek, hastalıkların ilerlemesine, kronikleşmesine neden olmaktadır.

*** Bir Ara Hallederizciler - Google Aramacılar: Bazı hastalar, sağlık sorunlarıyla ilgili hafife alıcı, savsaklayıcı tutum sergileyebilirler. “Bir ara hallederizciler”, sağlık sorunlarını erteleme, önemsememe eğilimindedir. Google aramacıları ise kendi kendini teşhis etme, tedavi etme çabasına, akıllılığına girebilirler. Yanlış bilgilendirme, yanlış tedavi seçeneklerine yol açabilir.

*** Doğal Tedavi Yöntemlerine Körü Körüne İnananlar: Doğal tedavi yöntemlerine inanan hastalar, alternatif çözümler arayışında olabilirler. Maydanoz, soğan suyu içiciler gibi, doğal yöntemlere güvenerek, körü körüne bel bağlayarak etkisiz, tedavi sürecini yürütebilirler. Bazen bilimsel kanıtlanmamış, etkinliği sınırlı olan yöntemlere yönelmelerine neden olabilir. Maalesef tüm iletişim mecraları tedavilerin etkin olmadığını söylese de böyle yönelimler artarak devam etmektedir.

*** Sahte Doktor Bulucular - Maddi Zorluk Çıkarıcılar: Sahte doktor bulucular, maddi zorluk yaratanlar - bulanlar, yani tedaviye gereksiz yere maddi kısıntı uygulayanlar, tedavi sürecini olumsuz etkileyebilir. Ev, araba kredisi ödemesi, oğlanı evlendirme gibi maddi yükler altında olan hastalar, tedaviye uyum sağlamakta, iyileşmekte güçlük çekebilirler. İnsanlar sağlıklı kalmanın, mal mülk edinmeden değerli olduğunu maalesef kavrayamamaktadırlar.

Hasta olmuş ama evi var
Hasta olmuş ama oğlu evlenmiş.

Kendini, sağlığını feda ederek yaşamda hedefleri başarmak maalesef artan hızda devam etmektedir. Günümüzde oldukça yaygın durumdur. İnsanlar, zamanı, varlıklarını daha verimli kullanmak amacıyla sağlıklarını tehlikeye atabilmektedirler. Ancak, sağlığın önemi göz ardı edilmemelidir. Kaliteli yaşam sürerken sağlıklı olmak şarttır. Hayatta hedefleri başarmak önemli olsa da, sağlığımıza dikkat etmekten asla vazgeçmemeliyiz.

Tedavi hunisi süreci, hastaların sağlık sorunlarını çözmek, iyileşmede önemli adımdır. Ancak, bazı hastalar, kendilerine gereksiz yere maddi zorluklar yaratarak (3. evinin kredisini bahane göstermek, 4. çocuğunu davul zurna - yemekli evlendirmeye çalışması) tedavi sürecini olumsuz etkilemektedir (tedavi olmamaktadırlar!). Makaleyle maddi gücü – imkanı olduğu halde “ev aldık, araba aldık kredi ödüyoruzcular” şeklinde adlandırılan, doktoru gereksiz yere maddi zorluklar ile meslek icrasına sürükleyen hastaların yeteri kadar iyileşemediklerini vurgulamak istiyorum.

*** Profesöre Gidenler - İyi Doktor Deyiciler: Bazı hastalar, tedavide ünlü/ünsüz profesöre başvurma eğilimindedirler. Bunlar, “normal” doktorları, diğer sağlık hizmeti sağlayıcılarını göz ardı edebilir, hatta küçümseyebilir. Aynı şekilde, bazı hastalar, tedavi - meslek icrasının masrafları nedeniyle para talep eden doktorlardan da uzak durma eğiliminde olup tedavi sürecini menfi etkileyebilir. Uygun tedavi seçeneklerinin kaçırılmasına, hastalığın artmasına neden olabilir. Hastalar kaçırılan, kaybolan sağlığın %100 geri gelmediği konusunda yeteri kadar ikna edilmelidirler. Mümkün ise hastalar, tedavinin tamamen geri gelmeme, başarılı olmama riski olduğuna ilişkin yeterli bilgilendirme yapılarak ikna edilmelidirler.

Maalesef bazı insanlar maddi varlıklarının korunmasını sağlıklarından önemli görmektedir.

Servete Mala Mülke Yaşayanlar Sağlıklarını Feda Ediyorlar.

*** Ego, Kişisel Çıkar Çatışmaları: Hekim-hasta ilişkisindeki ego, kişisel çıkar çatışmaları, tedavi sürecini olumsuz etkileyebilir. Doktorun , hekim hasta bağı kurulmamış hastaya “sen” demesi gibi durumlar, iletişim sorunlarına yol açabilir. Aynı şekilde, bazı hastalar da doktorlarla kişisel, duygusal çıkar çatışması içine girebilirler , tedavi sürecinin etkinliğini azaltabilir. Hastalar , empati, anlayışla Hekimleri karşılamalı, iletişimde açıklık, saygıyı korumalı, kişisel çıkar çatışmalarından uzak durmalıdır. Hekim-hasta bağı, tedavi sürecinin başarısında önemli faktördür. Hastaların hekimle güven, destek temelinde ilişki kurması, tedaviye uyumlarını artırır, iyileşme motivasyonunu yükseltir. Hekimler de, hastaların duygusal ihtiyaçlarını anlamalı, hastalarla işbirliği yaparak tedavi sürecini yönetmelidir. Hasta, hekimin yönlendirmelerine uyum sağladıkça, hastada, hekimi destekleyici rol üstlendikçe, iyileşme süreci olumlu yönde etkilenecektir.

Tedavi sürecindeki zorluklarla başa çıkan, iyileşen hastalar, motivasyon kaynağı olabilirler. İyileşenlerin başarı hikayeleri, diğer hastalara umut ilham verebilir. Hekimlerin iyileşme sürecini desteklemek , başarı hikayelerini paylaşmaları önemlidir. Tedavi sürecinde karşılaşılan zorluklar, hastaların tutumları, hekim-hasta ilişkisi etrafında yoğunlaşır. Hastaların hastalıklarını kabul etme, doğru bilgilere ulaşma, maddi zorluklarla başa çıkma, kendince maddi zorluk varlığı yaratmama, doğru tedavi seçeneklerini değerlendirme konularında Hekim destek vermesi önemlidir. Tekrardan, hastaların 1001 zorlukla meslek icrası yapan Hekime empati, anlayış - etkin iletişim becerileriyle Hekimleri benimsemeleri, işlerini kolaylaştırmaları, hastanın, tedavi sürecinin etkinliğini artırır, hastaların moralini yükseltebilir, motivasyonlarını artırabilir, tedaviye olan uyumlarını iyileştirebilir.

Hekim-hasta bağı, güvene dayalı ortamda kurulmalı, hastaların iyileşme sürecine aktif katılımları teşvik edilmelidir. Etkili tedavi sürecinde, hem hastaların hem de hekimlerin sorunların üstesinden gelmede birlikte çalışmaları, destekleyici ortam oluşturmaları gerekmektedir.
Tedavi Hunisi
nde
pasif iyileşme
ye
çalışanlardan olmayın.
SIFIR vajinal akıntı sağlıktır
Vajina; 
Akan ,
Kokan, 
Sızdıran,
İmtiyazlı, 
Bir organ değildir.

Şunu unutmayınız vajina akan, kokan, aksıran, tıksıran ucube – başa bela organ değildir. Vajina akmaz. Sıfır vajinalakıntı sağlıktır. Vajinal sağlık, sağlıklı vajina amacıyla yapmanız gerekenler kolay değildir. Şunlar eniyi başlangıçtır; Kadın vajinası, kadının bedenindeki enözel, hassas bölgelerden biridir. Vajinanın harekete geçirici etkisi, doğal şekilde cinsel dürtüleri uyandırır. Vajina, sadece fiziksel olarak değil, aynı zamanda duygusal olarak da dikkate alınmayı hak eder. Kadının iç dünyasının yansıması olarak, vajinaya; sevgi, şefkat, anlayışla , kendisine değer verilerek yaklaşıldığında, ilişkilerin derinlik kazanmasına katkıda bulunur. Partnerinin hassaslığı karşısında açılan vajina, özgüveni yükselterek ilişkilerin sağlam temeller üzerine kurulmasını sağlar. Hijyenik vajinanın romantikliği ise başka hiçbir şeye benzemez. İki insanın bedenlerinin birleştiği o an, duygusal, fiziksel bağın yoğun yaşandığı andır. Vajina, romantizmin ateşini körükleyen kavanozdur. İçinde barındırdığı sıcaklık, nem, feromonlar romantik anları daha da özel kılar, duygusal yakınlık hissi yaratır. Ancak kadın vajinasının büyük gücü, feromonal güç uyandırma, feromonal baskı altına alma potansiyelidir. Doğurganlık simgesi olarak, yeni hayatın başlangıcına ev sahipliği yapar. Kadının bedeninde gücün sembolüdür. Kendine olan inancı, kendini keşfetme yolculuğunda, vajina kadına güç, özgürlük hissi verir. İçindeki enerjiyi uyandıran kadın, dünyayı değiştirebilecek potansiyele sahip olabilir. Sonuç olarak, kadın vajinası, harekete geçirici etkisi, dikkate alınmayı sağlayan hassasiyeti, romantikliği, güç uyandırma potansiyeliyle harikulade organdır. Bu özellikleriyle, insan ilişkilerinde derin bağlar kurmamıza, sevgi, tutkuyu paylaşmamıza yardımcı olur. Kadının bedenindeki bu mucizevi organı keşfetmek, kadının kendini tam anlamıyla ifade etmesine, gerçek potansiyelini ortaya çıkarmasına yardımcı olabilir. Bazen kadın bu güç karşısında zehirlenerek vajinal hastalıkları görmezden gelebilir. Vajina mahrem organdır, ömür boyu kadın tarafından gizleniyor, hatta gizlemediğinizde hapis cezası bile var. Yani öğretilmiş gizleme dürtüsü, vajina hastalıklarını görmemeye, ihmal etmeye yatkınlık yaratıyor; buda tedavi sürecini imkansız şekle sokmaktadır. Kendinize sabit Jinekolog Hekim edinirseniz vajinanızla başınız belaya girmez. Halen vajinayı öğrenmeye devam eden profesyonelim, vajinalakıntı muazzam derecede kompleks nedenlerin bir araya gelerek oluşturduğu karmaşık denklemin sonucu olup; kendi kendine bitki börtü kullanarak basit yöntemler ile şifa arayanları okudukça içim gerçekten tabiri caiz ise cızz etmektedir. SIFIR VajinalAkıntı sağlıktır.
Sıfır vajinal akıntı sağlıktır
Kadın bedeninde kronik enflamasyonun büyük kaynağı vajinal akıntıdır. Kronik enflamasyon, vücudun bağışıklık sisteminin sürekli olarak aktif olması durumunda ortaya çıkan durumdur. Akut enflamasyon, genellikle enfeksiyon, doku hasarı gibi belirli tetikleyici faktöre yanıt olarak gelişen kısa süreli yanıtken, kronik enflamasyon ise uzun süreli, sürekli devam eden durumdur.

Kronik enflamasyon, çeşitli faktörler tarafından tetiklenebilir. Bunlar arasında tekrarlayan enfeksiyonlar (vajinal akıntı, vajinit, servisit, rahim iltihapları), otoimmün hastalıklar, obezite, stres, sigara içmek, sağlıksız beslenme alışkanlıkları, hareketsiz yaşam tarzı gibi etkenler yer alabilir. Kronik enflamasyon, vücutta inflamatuar yanıtı sürekli hale getirerek dokuların zamanla zarar görmesine, sağlık sorunlarına yol açabilir.

Kronik enflamasyon, çeşitli hastalıkların gelişimine katkıda bulunabilir. Bunlar arasında kalp hastalıkları, diyabet, kanser, Alzheimer hastalığı, romatoid artrit, inflamatuar bağırsak hastalığı gibi durumlar yer alır. Kronik enflamasyonun hastalıklarla ilişkili olması, uzun vadede vücudun bağışıklık sistemi, dokuları üzerinde olumsuz etkileri olduğunu göstermektedir.

Kronik enflamasyonun belirtileri kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Bunlar arasında sürekli yorgunluk, halsizlik, ateş, eklem ağrıları, kas ağrıları, sindirim sorunları, cilt problemleri, kilo değişiklikleri yer alabilir. Belirtiler, vücuttaki inflamatuar sürecin uzun süreli etkilerini yansıtabilir.

Kronik enflamasyonun tedavisi, temel olarak altta yatan nedenin belirlenmesi, tedavi edilmesini gerektirir. Sağlıklı yaşam tarzı benimsemek, dengeli beslenmek, düzenli egzersiz yapmak, stresten uzak durmak, uyku düzenine dikkat etmek, kronik enflamasyonun kontrol altına alınmasına yardımcı olabilir. Ayrıca, ilaç tedavisi, diğer tıbbi müdahaleler de gerekebilir.

Kronik enflamasyonun önlenmesi, yönetimi, bireylerin genel sağlık durumuna dikkat etmelerini, sağlıklı yaşam alışkanlıklarını sürdürmelerini gerektirir. Düzenli olarak jinekolog doktor kontrollerine gitmek, uygun tıbbi tedaviyi almak, stres yönetimi gibi önlemler, kronik enflamasyonun olumsuz etkilerini azaltmaya yardımcı olabilir.
Kadın bedeninde kronik enflamasyonun en büyük kaynağı vajinal akıntıdır.
Tetkikler hekimin kanaatinden üstün değildir
Tetkikler hekimin kanaatinden üstün değildir
Hastane Stresinden Uzaklık
✓ 
Özel Etkileşim
✓ 
Süre Sınırlamasız Muayene
✓ 
Mahremiyet – Gizlilik
✓ 
Hijyenik Ortam
✓ 
Teknoloji Kullanımı
✓ 
Konfor – Ferah Ortam
✓ 

Online Randevu

✓ 
3. Şahıslarla Temassızlık
✓ 
Güven – Nezaket – Zarafet
✓ 
Etik
✓ 
Tecrübe
✓ 
Profesyonel Destek
✓ 
Hasta Memnuniyeti & Sağlığı
✓ 
Fethiye’den 45′ uzaklıkta
✓ 
Dalaman’dan 10′ Uzaklıkta
✓ 
Köyceğizden 15′ Uzaklıkta
✓ 
Marmaris’den 40′ Uzaklıkta
✓ 
Muğla’dan 45′ Uzaklıkta
✓ 
Para değil

Mal mülk değil

En iyi eğitim , öğretmen değil !

Çocuğunuza bırakılacak en büyük miras şudur:

Sağlıklı

10 numara
☆☆☆☆☆ 
olacak şekilde “gebelik öncesi hazırlık + gebelik takibi + doğumunu” sağlayarak maksimum potansiyel IQ & EQ ya FETUSUN ulaştırılmasıdır.

Yani fetusu hayata 5/0 önde başlatmaktır. 

Eğer bunu sağlarsanız; sağlamak 15 – 30 bin USD civarı para harcamaktan geçer. O zeki, ahlaklı, yetenekli çocuk başarı sarmalında zirveye hemen çıkar, müthiş gelir elde eder; emekli olduğunuzda size ev araba aldığı gibi, dünyayı gezmenizde size tatil hediyeleri ayarlar. Eğer bunu yapmak yerine, 15 – 30 bin USD’ye ev, araba alabilirsiniz ama, çocugunuz sizin ölmenizi, mirasın kendisine kalmasını bekler, sonrada onu tüketerek yer yada üzerinizdeki evi ipotek göstererek iş kurar , batırır yada sürekli sizden para ister, sizde sürekli kaçar , bahane uydurursunuz…

Çıkar çatışmalarıyla berbat olmuş hayat yaşamamak için süper kaliteli bebekler doğurun.

Rahimde mikrop kaparak bitik, pert olmuş, erken doğmuş, kansızlığa, kötü rahim şartlarına ( urlu, vajinal akıntılı, kistli, varisli ) yani haşat rahimlerden eksik – vasat doğan bebeklerinizle, büyüdüklerinde “çıkar çatışmasına” girmemesi; doğmadan önce, gebelik süreci & doğumuna maddi kaynak harcanmasından geçer.
AGAÇ YAŞ İKEN, İNSAN RAHİMDE İKEN EĞİLİR.

Bebek;

Zeki doğarsa ahlaklı olur.
Zeki + ahlaklı olursa zengin olur. 
Zeki + ahlaklı + zengin olursa sana ev araba almayı bırak toplumun tamamı müreffeh olur, zenginleşir.

İnsana yani kendi kanına – canına yatırım yapmalısın yada çıkar çatışmalarıyla bomboş hayat yaşamak durumunda kalırsın.
Sana göre yatırım nedir?
Muğla Jinekolog Doktor Muayenehane
Kadın
ın,
Sonraki Nesil
lerinin (
Fetus
,
Bebek
,
Çocuk
,
Torun
) Sağlıklarını
Mutlu Huzurlu
Devam Edebilmesinin Yegane yolu,
jinekolojik Organ
ların
Rahim
,
Yumurtalık
,
Tuba Uterina Tüpler
,
Rahim Ağzı
,
Vajina
,
Vulva
gibi
organ
ların
Topyekün Sağlık
Şekil
de
Nesilden Nesile Aktarılma
sından
Geçmek
tedir.
İhmal
Edilen Her
Kadın Hastalığı
,
Zaman
İçerisinde
Çeşit Çeşit
Hastalıkların;
Romatolojik
,
Nörolojik
,
Psikiyatrik
,
Onkolojik
Hatta
Odontojenik
Problem
lerin
Gelişim
i İçin
Tetik
(
Tetiklemek
) Olabilir.
Sebep
,
Müsebbip
Olanın;
Kadınsal Şikayet
ler Olduğu,
Gizliden Gizliye
İşlediği Yani
Kök
enin Jinekolojik Hastalık Olduğu
Akıl
ınıza Bile Gelmeyebilir.
Tahlil
lere
%100 İnanmak
Size
Ciddi
Vakit
Para
Yaşam Süresi
Kaybettirebilir.
Basit Yöntem
+
Kolaya Kaçmak
Olan Sayfalar Dolusu
Tetkik Sonuçları
na Sakın Aldanmayın,
Tetikler Normal Çıktı
; Sağlıklıyım Diye
Körü Körüne Bel Bağlama
yın. Hekim Dışında
Hiç Bir Şey
e
%100 Güven
meyin. Özellikle Jinekolojik Hastalıkları; Kan – İdrar Tetkikleri
Başarılı
, Oranda
Tespit
Edememektedir.
Kronikleşmiş
İlgi
siz Gibi Gözüken Hastalıkların
Kök Sebep
lerinin Jinekolojik Olması Size,
Çevre
nize
Alaka
sız, Saçma Bile Gelebilir.
Dikkat
Ediniz! Jinekolojik Hastalığı Bekleterek;
Kendi Kendine
,
Zaman Tanımak
la
Vakit Geçirmek
le
İyileşme
si
Mümkün
Değildir.
Dişi
Bireyler, jinekolojik Şikayetlere;
Semptom
lara Hızlı
Adaptasyon
Evrim
i Sergilediğinden, Bunda
Toplumsal Kanıt Kuramı
da Etkin Olup
Kadınlara Özgü Hastalık
Hızlı İvmeyle
Kronik
Olabilmektedir. Adaptasyon + Kronikleşme İnsan
Psikoloji
siyle Birleşince
Kadınsal Şikayetleri Normalleştirme
Kaçınılmaz Olmaktadır. Bu
Baş Edilmesi Zor
Psikoloji
ye Giren
Kadınlar
Jinekolojik Hastalıkların Sebep Olduğu
Komplikasyon
ları , Hastalıkları Taşıyabildiği
Ömür
e Kadar Kendine , Ailesine Yük Edebilmektedir (Bu Birliktelik; Adaptasyon + Kronikleşme Hastalık İçin Bulunmaz Nimettir). Sizi,
Ailenizi
, Gelecek Nesilleri Bu
Patolojik
Birliktelik
Kıskaç
lanmasından;
Hastalıklara Hamal
Durumundan Koruyacak
Tek Güç

Tecrübeli Jinekolog

İle
Yaşam Boyu
nca Sürecek
İş Birliği
Yapmaktır.
Hayat Boyu
nca Sabit Değişmez

jinekolog

Doktorunuz Olmalıdır. Böylece Tüm Kadınsal
Sağlık Bilgileri
niz Tek Elde ,
“Tek Beyinde”
Toplanacağından Size
Erken Tanı
,
Etkin Tedavi
ler Olarak Geri Dönecektir. Sabit Değişmez Muğla Jinekolog Doktor Edinmek Başta Jinekolojik Olmak Üzere
Topyekün
Hayat Kalitesi
ni Yükseltir. Kadın
Hastane
de Hangi Jinekolog Doktor Bulunuyorsa, Rastgele
Randevu
Alma
Hatası
ndan Vakit Kaybetmeden Uzaklaşmalıdır, Bu
Ucuz
cu Yaklaşım
Canınızı Sıkan
Hastalık
,
Düşkünlük
Olarak
Bela
Olmadan; Hastahanede Hangi Doktor Varsa Ona Gitme
Öğretilmiş Dürtü
sünden
Acil
iyet İle Sıyrılıp; Kendinize Sabit
Kadın Doğum
jinekolog
Doktor
Bulmanız – Edinmeniz Gerekmektedir. Ayrıca
Sabit Değişmez

jinekolog Doktor

, Günün
Önemli
Anında
Ara
yabileceğiniz,
Korku
Olmadan
Soru
Sorabileceğiniz
Utanma
Yaşam
adan
Tartışma
,
Fikir Alış Verişi
Yapabileceğiniz Muğla

Jinekolog Hekim

Mesut Bayraktar Her Daim
Bir Telefon Kadar Uzakta
Olacaktır.
Kadın Rahatsızlığı
nıza
Şifa
Çare
Deva
Bulamıyorsanız, “
Esas Temel Kök Sebep
“; Aksi
İspat
Edilene Kadar jinekolojik Olabileceğini
Hiç Ama Hiç
Unutma
yınız.
Sağlık
Değerli
dir,
Önemse
yin
Kadınsal Sorun
larınızı
Göz Ardı Etmek
Büyük Hata
dır; Masrafsız Görünen
Alışmak
,
Normalleştirmek
Basitleştirmek
Tuzak
lanmasına Kapılmayınız.
Doğru Teşhis
Gerçek Tedavi
Arayanlara
Muğla En İyi Jinekolog
lar Arasında Olan
Muğla Kadın Doğum Doktoru

Mesut Bayraktar

Özel Muayenehanesinde
Kadirşinas
Hastalarını Bekler;
Klinik
İçerisinde
Ultrason
Kolposkopi İncelemesi
Sıvı Bazlı Servikal Smear
Yapılmaktadır.
Muayene Olmak
İyi
Başlangıçtır.
Bugün
Tedavi Olmak
İçin
Adım At
ın. Ömür Boyu Devam Edecek
Hekim Hasta Bağı
Geliştirmek
amacıyla

WhatsApp Online Randevu: 05467740159

Vasıta
sıyla
İletişim
e Geçerek

Jinekoloji

Bilim
Dalına
Kendini Adamış
Meslek Ustası
Olan jinekolog
Operatör
Dr. Mesut Bayraktar’a Muayene Olarak
Tanış
abilirsiniz.
Özel
Muayenehane
m
Otele En Yakın Kadın Doğum Doktor
Konum
undadır.

Vajinal Ultrason

Miyom

Polip

Kist

Muğla Kürtaj Doktoru

Rahim Kanaması

Vulvar Distrofi

Mantar

Vajinal Akıntı

Kolposkop

HPV Siğil

Gebelik Bulantı Kusması

Muğla Kadın Doğum

Düşük Riski

Kısırlık İnfertilite

Orgazm Bozukluğu

En İyi Jinekolog

En Yakın Kadın Doğum Doktor

Jinekolog Mesut Bayraktar

Riskli Gebelik Takibi

Ayrıntılı Ultrason

Detaylı ultrason

Yumurtalık Kisti

liken planus skleroz Vulva distrofi

Gizli Evlilik Dışı

İstenmeyen Gebelik kürtaj

Rahim İltihabı

PID

Sürekli

Tekrar Eden

vajinal kaşıntı mantar

vajinal kötü koku

Menopoz Renovasyon Gençleşme

orgazm Aşısı

Vajina Sıkılaştırma

Vajina Genişlemesi

Vajinadan Ses Gelmesi

Rahim Sarkması

idrar kaçırma

Rahim

Vajinal

Akıntı

Yanma

Kaşıntı

Acıma

Sancı

Batma

Kanama

Lekelenme

Gebelik Şüphesi

PCOS

Kolposkop

HSV

LSIL

HSIL

Konizasyon

HPV

Rahim Ağzı Yırtığı

Vajinal Kanama

Servikal Ektropiyon

Bel Ağrısı

Kronik Mantar

Sorunlarınızda
Tedaviye Giden Yol
u 1 (Bir)
muayene
Başlat
ır.
Kadın sağlığını koruma
,
hastalıkları iyileştirme
misyon
una Sahibim ;
Rahatlık güvenlik önceliğimdir
.
Hastayla bireysel ilgilenmek
,
hastaya uygun tedavi
plan
ları sunarım. Muğla ‘da bulunan
modern özel muayenehane
m
konforlu ortam
sunar.
Ortaca
Göcek
Dalyan
Dalaman
Köyceğiz
Marmaris
Fethiye
Muğla

Muğla Kadın Doğum Özel Muayenehane

Beşköprü Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No:62 Kat: 3 Daire:5, Muğla, 48600, Türkiye

Jinekolog Doktor Mesut Bayraktar

Beşköprü Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No:62 Kat: 3 Daire:5 Ortaca, Muğla, 48600, Türkiye
+905467740159
* 
Genital Hijyen
sizlik
Genetik Hijyen
i Bozar. 2023 * Herkes Hasta Olur; Herkes
En İyi Hekim
İster. 2022 *
Kadın Hasta İse Evde Huzur Yoktur.
2020 *
Jinekolojik Hastalık Başka Hastalığı Tetiklemiş İse Buna Yüksek Riskli Jinekolojik Hastalık Denir.
2020 *
Kadın Hastalığını Kabul Etmiyorsa Evde Dirlik Yoktur.
*
Gebelikte Tasarruf(Kısıntı) Olmaz. Gebelikte Mal - Mülk Feda Edilir.
*
Kadın Hasta İse Kök Sebep Aksi İspat Edilene Kadar Jinekolojiktir.
*
Gebelik Fizyolojik Dönem DEĞİLDİR. Gebelik Hastalık – Ölüm Riski Barındıran Olağanüstü Dönemdir. Tecrübeli , Öngörüsü Açık Hekime Teslimiyet Gerektirir.
2018 *
Gebelik Hastalıkları, İhmal Edilmiş Jinekolojik Hastalıkların Komplikasyonudur.
*
Gebelik Hastalıkları; Tanısı Konulmamış Jinekolojik Hastalıklardır.
MB, 2016) *
Gebelikte Kazanılacak 1 Puan IQ, Bebeğinizi Başarı Sarmalında Üstlere Taşır.
*
Enfeksiyonla Gezmeyi ''Sorun Görmeyen'' Gebeyi En Mükemmel Sağlık Sistemi Bile Koruyamaz.
* Rahim; Dayanan - Sabreden - Kolaylık Gösteren - Halden Anlayan Organ Değildir.
* Sıfır Vajinal Akıntı Sağlıktır.
Mesut Bayraktar, 2016
Mesut Bayraktar
Rudolf Virchow (Louis Pasteur, Robert Koch savundukları;hastalıkların mikrop teorisine inanmıyordu. Hastalıkların, dış patojenlerden değil, hücrelerin içindeki anormal faaliyetlerden kaynaklandığını öne sürdü). Aynı zamanda Max Gerson’da hastalık gelişmeden önce metabolik bozulmanın başladığını kitabında yazmıştır.

Mesut Bayraktar ekolleri birleştirerek modifiye ederek meslek icrasında bulunmaktadır. Rudolf Virchow‘unda haklı olduğunu vurgulamaktadır.
Kadın Hasta İse Evde Huzur Yoktur
Kadın Doğum (Jinekoloji) Hastaları Randevuyu h a t s A p p : + 9 0 5 4 6 7 7 4 0 1 5 9Almalıdır. Ortaca, Göcek, Dalyan, Dalaman, Köyceğiz, Marmaris, Fethiye, Muğla, En İyi Doktor
Web sitemdeki makalelerin büyük kısmının içeriklerinin telif hakkı Jinekolog Op. Dr. Mesut Bayraktar’a aittir. Makalelerin büyük kısmı hak sahipliğinin tescili amacıyla elektronik imzalı zaman damgalıdır. Sitemdeki makalelerin kopyalanarak veya özetlenerek izinsiz şekilde başka web sitelerinde yayınlanması halinde hukuki ve cezai işlem yapılacaktır. Kişisel Verilerin Korunması Kanununu Sınırlı Sorumluluk Beyanı Web sitemizin içeriği, ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. Web sitemizin içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Sitede kanun içeriğine aykırı ilan ve reklam yapma kastı bulunmamaktadır.
Gizlilik Tercihleri