WhatsApp Search

Kadın Üretral Kaşıntı ☎️ 05467740159

Bu durum genellikle üretrit veya maya enfeksiyonundan kaynaklanır. Tahriş olmuş bir üretrası olan kadınlar, işemek veya vajinal bölgenin etrafında kaşıntı yaparken yanma yaşıyor olabilirler.

kadın üretra kaşıntısına ne sebep olur?

Kaşıntı iltihabın sonucudur. Kadın üretral kaşıntıya sebep olan iltihaplanma genellikle enfeksiyonların, dermatolojik cilt koşullarının veya idrar yolunun bileşenlerini etkileyen çevresel maruziyetlerin neden olduğu durumların sonucudur.

Kadın Üretral Kaşıntı Belirtileri, Nedenleri

 • Ağrı, yanma

 • Döküntü

 • Kızarıklık

 • Kabarcıklar, şişlikler

 • Vajinal Kuruluk
 • Ağrılı idrara çıkma (dizüri)

 • Genital akıntı (Vajinal Akıntı )

 • Artan sıklıkta idrara çıkma isteği

Kaşınmak kaşıntıyı gidermede yardımcı olabilse de, yalnızca geçici rahatlama sağlar. Kaşıma ayrıca ciltte kanamaya enfeksiyona yol açabilen kırılmalara – mikro çatlaklara neden olabilir, zaman içerisinde sorunu daha da şiddetlendirir. Yukarıdaki belirtilerden herhangi semptomla karşılaşırsanız, tecrübeli jinekoloji uzmanıyla görüşmeniz önemlidir. Acil tedavi, semptomlarınızın rahatlamasını – çözümlenmesini sağlamada önemlidir.

Kadın İdrar yolu aşağıdaki parçalardan oluşur:

 • Böbrekler: Bu organ toksinleri – atıkları filtreler
 • Üreterler: Bu uzun tüpler, idrarı böbrekten mesaneye taşır.
 • Mesane: Bu, idrarın depolandığı organdır.
 • Üretra: Bu, idrarın vücuttan atıldığı açıklıktır

Kadın idrar yolu, anatomisi nedeniyle kadın üretral kaşıntıya özellikle duyarlıdır. Üretra anüse çok yakındır, açıklığı vajinaya çok yakın temas halindedir. Anüs – genital bölgeyi enfekte eden herhangi patojen, üretra, mesane dahil olmak üzere idrar yolunun bileşenlerinden kolayca geçebilir. Bu hastalığa sebep olanların çoğu cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlardan kaynaklansa da, cinsel yolla bulaşmayan birçok durum da vardır. Bu koşullar aşağıdaki kategorilerde gruplandırılabilir:

______________________________

KABACA VAJİNA ;
Gözle Direkt Görülmez
 • Pembe
 • Kokmaz
 • Akmaz
 • Ağrımaz
 • Kapalı
 • Sızdırmaz
 • Kaçırmaz
 • Hava Almaz

ORGANDIR.


Vajinal Akıntı
Biyolojik Sel Baskınıdır.

Vajinal Kaşıntı
Biyolojik Sel Baskının Yayılmasıdır.

______________________________

VAJİNA; Akan, kokan, kanayan , acıyan, çatlayan, aksıran, tıksıran, kuruyan BİR ORGAN DEĞİLDİR.

Vajinal Akıntının Tedavisi; Hasta Disiplini & Hekime Uyum Gerektirir !

*** Hekime Gidip
*** 1 Muayene Olup
*** 1 Reçete Alıp
*** 1 Kutu Kullanıp
*** 1 Kür Tedavi İle İYİLEŞMEYE ÇALIŞMAK İM-KAN-SIZ !

Fitil Bağımlılığı, Krem Kullanmak, Günlük Ped Alışkanlığı Sizi İyileştirmez.
Hastalığını Kronikleştirir

Kadın Üretral Kaşıntı Dermatolojik Nedenler

Dermatolojik nedenler cilt, tırnaklar, saçı içerir. Cinsel yolla bulaşmayan birçok bakteri, mantar, genital bölge, üretranın kaşınmasına yol açabilen enflamatuar durumlara neden olabilir.

Ayrıca, vücudun bağışıklık fonksiyonlarındaki dengesizlikler de ciddi kaşıntıya neden olabilecek dermatolojik durumlara yol açabilir.

Liken skleroz & Kadın Üretral Kaşıntı

Liken skleroz, her hangi yerde meydana gelebilecek nadir cilt rahatsızlığıdır. Ancak genellikle vulva, penis, anüsü etkiler.

Nedeni bilinmemektedir.

Hormon dengesizliğine bağlı otoimmün hastalık olabilir, daha önce hasar görmüş ciltte başlayabilir. Liken sklerozus bulaşıcı değildir, STD (cinsel yolla bulaşan hastalık) kabul edilmez.

En duyarlı kişiler çocuklar; menopoz sonrası kadınlar; sünnetsiz erkekler.

Semptomlar arasında beyaz lekeleri olan ince, hassas cilt yer alır. Bazen morarma, kanama, ülserasyonla birlikte ağrı – şiddetli kaşıntı olabilir.

Liken sklerozus cilt kanseriyle ilişkilendirilebildiğinden jinekolog doktordan tedavi almak önemlidir.

Ayrıca hastalık cinsel ilişki hem erkekler hem de kadınlarda çok ağrılı hale getirebilir. Tanı fizik muayene, deri biyopsisiyle konur. Çocuklarda semptomlar genellikle ergenlik döneminde düzelir. Erişkinlerdeki hafif vakalarda herhangi tedavi gerekli değildir. Ancak durum yaşam kalitesini bozuyorsa kortikosteroid kremler denenebilir. Bazı durumlarda erkek hastalara sünnet önerilir.

Semptomlar: vajinal kaşıntı, vajinal yanma, vajinal ağrı, ağrılı seks, vajinanın dışında cilt kuruluğu, ağrılı idrara çıkma

Vajinanın tahriş edici kontakt dermatiti & Kadın Üretral Kaşıntı

Vajinanın tahriş edici kontakt dermatiti, bir maddeyle bir veya birçok kez temas ettikten sonra vajina derisinin kızarmasına, ağrımasına, tahriş olmasına sebep olan durumdur.

Buna neden olabilecek bazı maddeler arasında su, sabun, tozlar, krem, giysiler bulunur.

Semptomlar: vajinal kaşıntı, vajinal yanma, vulvovajinal kızarıklık, vajinal akıntı, idrar değişiklikleri

Diğer semptomlar su toplaması, cilt kuruluğu, yaralar ve şişmeyi içerir.

Vajinanın tahriş edici kontakt dermatitinde her zaman ortaya çıkan semptomlar: vajinal kaşıntı, vajinal yanma

Vajinanızı tahriş edebilecek ürünleri kullanmaktan kaçının. Özellikle vajinal duş yapmaktan, vajina içine sıvı kullanmaktan uzak durun.

Kadın Ölüm Sebeplerinde
… Var
… Var
… Varda Var

İnanırsan Kadın ölüm Nedenleri Arasında, Hiç Ama Hiç
Vajinal Hastalıklar Yok.

S I F I R !

Neredeyse Çoğu Kadın Ölüm Sebepleri Arkasında
Vajina Varken;

İnanırsan, Vajina Hiç Hasta Etmiyor, “Öldürmüyor”.

İnanırsan Vajina
** Hiç Hasta Etmiyor

VAJİNA Hiç Ama Hiç;
** Beyin Kanaması Yapmıyor
** Kalp Krizi Yapmıyor
** Eklem Hasarı Yapmıyor
** Nörolojik Hastalık Yapmıyor
** Psikiyatrik Hastalık Yapmıyor
** Şeker Hastalığı Yapmıyor
** Hızlanmış Yaşlanma Yapmıyor
** Kısırlık Yapmıyor
** …………. Yapmıyor

Vajinaya Bağlı Hiç Ölende Yok !

Kadın Üretral Kaşıntı Çevresel Nedenler

Çevresel nedenler, belirli kimyasallara maruz kalmalar, yaşam tarzı alışkanlıklarıyla ilişkilidir, kaşıntılı, kuru cilde neden olur. Belirtilerinizi kontrol altına almak amacıyla vücudunuzun belirli ürünlere nasıl tepki verdiğine dikkat etmek – kullanımı sınırlamak önemlidir.

Tahriş
: Kadın üretral kaşıntısının tüm nedenlerinin, tıbbi nedenlerle ilişkili olmadığını unutmayın.
 • Ter,
 • Yetersiz hijyen
 • Rahatsız edici iç çamaşırlar
 • Kirli – kalabalık deniz, havuza girmek
 • Çoklu cinsel partner
 • Sık – travmatik cinsel ilişki
 • Jinekolojik muayeneleri ihmal etmek, itici görerek kaçınmak

gibi çevresel etkenler genital bölgeyi tahriş edebilir, semptomlara neden olabilir. Bu liste tıbbi tavsiye niteliğinde değildir. Sahip olduklarınızı tam yansıtmayabilir. Jinekologla görüşmelisiniz.

Kadın Üretral Kaşıntısında Menopoz Nedenleri

Menopoz, kadında adet döngüsünün (regl) sona ermesini sağlayan doğal sürecin adıdır. Genellikle süreç kademelidir (aylar – yıllar alır) ve 40 ila 55 yaşları arasında gerçekleşir. Menopoz, kadının 12 ay boyunca sürekli adet görmeyi bırakmasıyla teşhis edilir.

Semptomlar genellikle adetlerin fiilen kesilmesinden aylar önce başlar. Düzensiz dönemler, vajinal kuruluk, sıcak basması, yavaş metabolizma nedeniyle kilo alımı, cilt kuruluğu olacaktır.

Tedavi edilmezse bazı belirtiler yaşam kalitesini etkileyebilir. Sıcak basmaları, hormonal dengesizlikler uykuyu, cinsel işlevi, duygusal sağlığı bozabilir. Menopozda kalp hastalığı, osteoporoz, idrar kaçırma riskleri artar.

Hormon seviyeleri incelemesi kan testi menopozu doğrulayabilir. Sıcak basmalarını hafifletmede hormon replasman tedavisi de dahil olmak üzere herhangi rahatsız edici semptomların tedavisi yapılabilir.

Menopozun sebep olduğu durumlar; kadın üretral kaşıntıya neden olabilir, var olan kaşıntıyı provake edebilir.

Atrofik vajinit & Kadın Üretral Kaşıntı

Atrofik vajinit, vajinanın kurumasına sebep olan durumdur. Menopoz, stres, ilaç yan etkileri, doğum nedeniyle oluşan östrojen düzeylerindeki düşüşten kaynaklanır. Diğer belirtiler arasında ağrılı seks, vajinal ağrı yer alır. Belirtilerinizi tartışmak adına jinekoloji uzmanını ziyaret etmeyi düşünmelisiniz. Atrofik vajinit, semptomlarınızın gözden geçirilmesi, pelvik muayeneyle değerlendirilir. Teşhis edildikten sonra östrojen replasmanı, nemlendiriciler, kayganlaştırıcılarla tedavi edilebilir. Duştan, parfümlerden kaçınmak, kuruluğun kötüleşmesini önleyebilir.

Kadın Üretral Kaşıntı Enfeksiyöz Nedenleri

Kadınlarda kadın üretral kaşıntının enfeksiyöz nedenleri arasında aşağıdakiler yer alır.

Sindirim sistemdeki bakteriler mesaneyi enfekte ederek kadın üretral kaşıntıyla sonuçlanabilecek enfeksiyona neden olabilir.

Ayrıca, gonore – klamidya gibi cinsel yolla bulaşan bakteriler de dahil olmak üzere birçok dış bakteri türü idrar yolu yoluyla vücuda kolayca girebilir. Bu bakteriler mesanede büyüyebilir, çoğalarak kadın üretral kaşıntıyla ilişkili birçok semptoma neden olabilir.

Anüsten gelen bakteriler üretrayı doğrudan enfekte edebilir, benzer semptomlara neden olabilir.

Viral Herpes gibi cinsel yolla bulaşan viral enfeksiyonlar, kadınlarda üretral kaşıntının yanı sıra su toplaması, ağrılı şişlikler gibi pek çok ilgili semptoma neden olabilir.

İnsan papilloma virüsü (HPV), kaşıntılı genital siğillere sebep olan başka yaygın viral enfeksiyondur.

Mantar Birçok mantar enfeksiyonu cildi etkiler, yoğun kaşıntı, rahatsızlığa neden olan döküntülere neden olabilir. Kandida mantarları ciltte çok yaygındır, genital bölgede aşırı büyüyerek genital akıntıya ek olarak kaşıntıya neden olabilir.

Kadın Üretral Kaşıntısında Maya – Mantar Enfeksiyonu

Genital/vulvovajinal kandidiyazis olarak da adlandırılan vajinal maya enfeksiyonuna aslında Candida albicans mantarı neden olur, çok yaygındır. Organizma ağızda, gastrointestinal sistemde, vajinada normal şekilde yaşar. Mantarlar aslında insan florasında bulunmaması gereken mikroorganizmalar olmasına rağmen, bunun kolonizasyonunu engellemek neredeyse kaçınılmazdır. Antibiyotikler vajinadaki sağlıklı bakterileri azaltarak, mantarın aşırı büyümesine neden olabilir şeklinde görüş yaygındır ama tam olarak doğruda değildir. Hamile olan, doğum kontrol hapı kullanan, şeker hastası olan kadınlar, bağışıklık sistemi zayıflamış olanlar gibi maya enfeksiyonlarına daha yatkındır. Ayrıca cinsel ilişki, ağızdan genital temas yoluyla da mantarlar bulaşabilir.

Semptomlar arasında vajina içinde, dış dokularda (vulva) kaşıntı, yanma, ağrı ve kalın, beyaz vajinal akıntı bulunur. Tedavi edilmezse. , maya enfeksiyonu “karmaşık”, şiddetli, tedavisi zor hale gelebilir. Çoğu maya enfeksiyonu basitçe hastanın semptomları tanımlamasıyla teşhis edilir. Tekrarlayan enfeksiyonlar, pelvik muayene – vajinal sürüntüyle teşhis edilebilir. Tedavi genellikle sadece reçeteyle satılan kremler şeklinde yapılmaktadır, genelde etki ediyor gibi gözükmektedir ancak bazen oral anti-fungal ilaçlar reçete edilir. Eğer geçmiyor ise; sık tekrarlıyor ise tecrübeli jinekoloji doktoruna muayene olmalısınız. Tedavinizin aylarca sürebileceğini yani mantar enfeksiyonunun kolay şekilde tedavi olamayacağını belirtmek önemlidir.

Kadın Üretral Kaşıntısında Vajinal trikomonas enfeksiyonu


Trichomonas vajinalis enfeksiyonu (veya “Trichomoniasis” veya “trich”), aynı adı taşıyan parazitin neden olduğu cinsel yolla bulaşan yaygın hastalıktır. Yılda 3 milyondan fazla insanı etkiler, ancak yalnızca yaklaşık %30’unda herhangi semptom görülmez.

Başlıca Semptomlar: vajinal akıntı, vulvovajinal koku, vajinal kaşıntı, vajinal yanma, vajinal kanama, beyaz/gri vajinal akıntı

Vajinal trichomonas enfeksiyonunda her zaman ortaya çıkan semptomlar: vajinal akıntı

Vajinal trichomonas enfeksiyonunda hiç görülmeyen semptomlar: vajinal ülser

Bakteriyel vajinoz & Kadın Üretral Kaşıntı

Bakteriyel vajinoz, normalde var olan bakterilerin aşırı büyümesi nedeniyle vajinanın iltihaplanmasıdır. STD (cinsel yolla bulaşan hastalık) kabul edilmez, ancak neredeyse tüm vakalar kadınlarda, özellikle birden fazla partnerle korunmasız cinsel temastan sonra bulunur.

Sık cinsel ilişki faktördür. Erkek partnerler bu durumu taşımaz, ancak kadın partnerler arasında yayılabilir.

Yaygın semptomlar arasında grimsi – yeşilimsi görünebilen kaşıntılı, kötü kokulu akıntı, idrar yaparken yanma yer alır. Ancak bazı kadınlarda hiçbir belirti görülmez.

Çıldırtan beyin tırmalayan vajinal kaşıntı Kadın Üretral Kaşıntı Muğla kadın doğum doktor

Kadın Üretral Kaşıntı, Tedavisi Zor Olabilir, Hayatınızı Kabusa Çevirebilir

Bakteriyel vajinozun en büyük riskleri ikincildir. Semptomlar gerçek cinsel yolla bulaşan hastalıklara benzer olabilir, göz ardı edilmemelidir. Bu durum, kadını gerçek cinsel yolla bulaşan hastalıklara, ayrıca pelvik inflamatuar hastalığa, herhangi jinekolojik ameliyatı takiben enfeksiyonlara karşı daha savunmasız hale getirir.

Bakteriyel vajinozu olan hamile kadınlar, prematüre, düşük doğum ağırlıklı bebekler risk altındadır.

Tedavi, oral ilaç, bazen vajinaya yerleştirilen krem, jelden oluşur.

Semptomlar: vajinal kaşıntı, yanma, vulvovajinal koku, kanlı vajinal akıntı, beyaz/gri vajinal akıntı , yoğun vajinal akıntı

Kadın Üretral Kaşıntısında Ağrılı mesane sendromu (interstisyel sistit)

İnterstisyel sistit ismiyle adlandırılan ağrılı mesane sendromu, üriner sistemde ağrı rahatsızlık veren kronik durumdur.

Nedeni bilinmemektedir.

Otoimmün hastalık olabilir, sıklıkla fibromiyalji, hassas bağırsak sendromu, kronik yorgunluk sendromu, vulvodini (dişi dış organlarında ağrı) birlikte bulunur. Bazı araştırmacılar, durumun cinsel kötüye kullanım öyküsüyle bağlantılı olabileceğini düşünmektedir.

Ağrılı mesane sendromu, kadınlarda erkeklerden daha yaygındır, ancak herkesin başına gelebilir.

Semptomlar değişkendir, alt karın bölgesinde basınç, rahatsızlık; cinsel ilişki sırasında ağrı; mesane ağrısı; sık idrara çıkma isteği.

Ağrılı mesane sendromu yaşam kalitesini etkileyip depresyona yol açabileceğinden tıp doktoruna başvurulmalıdır. Tanı, hasta öyküsüyle konur; fiziksel inceleme; kan – idrar testleri; bazen sistoskopi. Kadınlarda pelvik muayene, erkeklerde parmakla rektal muayene gerekli olabilir.

Ağrılı mesane sendromunun özel tedavisi yoktur, bu nedenle tedavi semptomların ele alınmasını, yaşam tarzı değişikliklerinin yapılmasını içerir.

Sizi Hasta Eden Durumla İlgili Atfetmediğin Jinekolojik Hastalık Olamaz mı? Kök Sebep , Gizlide Kalmış Kadın Hastalığı Olamaz mı?

Biliyorum Jinekologa Gittin… Normal Dediler….

Hatta Tüm Tetkiklerin Normal Çıktı…

Bunu – Bunları Şimdi Kenara Bırakalım Artık Düşünmeyelim…

İyileşmeye Giden Yol , 1 ( Bir ) Muayeneyle Başlar.

İyileşmeye Başlangıç Yapmak İsterseniz WhatsApp +90546 774 01 59 Üzerinden Online Randevu Talep Ediniz.

Kliniğim Tamamen Hijyenik, Kesinlikle Gizliliğe Önem Veren Hususi Doktorluk Hizmeti Sunmaktadır. Zaman Sınırlaması Olmadan (60 – 180 Dakika) Bire Bir İlgilenme Kişiye Özel Tedavilerle Yanınızdayım. Sağlınızı Gönül Rahatlığıyla Mesut Bayraktar’a Emanet Edebilirsiniz. Jinekolojik Problemlerinizden Derinlemesine, Kalıcı Kurtulmanız Hayat Kalitenizi Artırdığını Vurguluyorum. İyileşmeniz Beni Mutlu Edecektir.
İhmalEdilen Hastalık; Önemli Hastalıkların Tetiğini Çeker. Hastalıklar Bekletilerek Çözülmez. Muayenehanem Tamamen Hijyenik, Kesinlikle Mahremiyet Tabanlı Özel Doktorluk Hizmeti Vermektedir. Zaman Sınırlaması Olmadan, Detaylı İlgilenme, Bireye Özel Tedavilerle Hekimlik Sanat İcrası Yapmaktayım. Sağlınızı Gönül Rahatlığıyla Mesut Bayraktar’a Emanet Edebilirsiniz. İyileşmeniz Beni Mutlu Ediyor. Kadınsal Sıkıntılarınızdan Derinlemesine Kalıcı Kurtulmanız Hayat Kalitenizi Artırır.
Kadınların sağlıklı canlıyaşam geçirmeleri için, kadın sağlığını güçlendirme konusunda tutkuluyum. Hastamın korkularını dikkatle dinlerim. Tabiplik sanatının bütüncül olması zaruriyetinin farkındayım. Üstün farkındalıkla hastalarımın  fiziksel, zihinsel, manevi sağlıklarını ele almaktayım. Amacım, iyileşmek isteyen her hastayla, sağlıklarıyla ilgili bakım hedeflerini tercih etmelerine, önceliklendirmelerine izin verecek şekilde ayrıntılı çalışmaktır. İyileşmek arzulayan  her kadınla hayatta oldukları yerde buluşmak amacıyla elimden geleni yapıyorum. Kadın hastanın benimle olan etkileşiminde,  ilk kez ”anlaşıldıklarını hissettiklerini” açıklamaları ödüllendiricidir.
Kadın üreme sağlığı & bakımı çok yönlüdür. Üreme danışmanlığı yanında  hamilelik takipleri, menopoz, hatta ötesine kadar ; kadınların yaşamları boyunca sağlıklarını yönlendirmelerine profesyonel olarak yardımcı olmak istiyorum. Kadınların yanlarında çalışan güçlü sağlık savunucularına ihtiyacı var. Kendimi (Jinekolog Mesut Bayraktar ) partner, gereksinimlerin karşılanmasında yaver şeklinde görmekteyim. Birey, ailesi, iş arkadaşları için; işe yarayan sağlık & bakım planı geliştirmek hastada hedefimdir. Uyum sağlayabilen, esnek olabilen (kanıta dayalı & kişiye özgü modifiye uygulamalar dahilinde) Hekimlik melaikelerimi  sunabileceğimi biliyorum, tarzım bireyin ihtiyaçlarındasıradışı işe yarıyor.
 • Bireyselleştirilmiş , Sadece Kişiye Göre Tasarladığım Tedaviler
 • Hastalarıma Elimden Geldiğince 60 Dakika Vakit Ayırmak
 • Kapsamlı İlgilenmek
 • Sevgi  Saygı  Kibarlık
 • Kadirşinaslık  Mürüvvetlik Tabanında Uzlaşma
 • Hastalık Nedenlerni Dedektif Gibi Aramak
 • Olmaz Denilenleri Öncelikli Yaklaşımla Ortadan Kaldırmak Yapıma
 • Sanat İcra Algıma Uygun Olduğundan; Mevcut Gelişmeleri Şahsi Bilimim & Algı Perspektifimde Devam Ettiriyorum.
Deneyimli Jinekolog UzmanOlarak Mugla İlinde Sanatımı İcra Etmekteyim. Tedavi Yeteneklerim Arasında Ayrıntılı Ultrason Var Olmakla Beraber Miyom Polip Kist Gibi Hastalıkların Tedavisi Ameliyatı, Yumurtalıklarda Kist Tedavisini Özel Muayenehanemde Vermekteyim. Mahremiyet talep Eden Hastalara Muğla Kürtaj Fethiye İstenmeyen Gebelik Yani Dalaman Evlilik Dışı Kurtaj Taleplerinizi Köyceğiz Güvenli Bebek Aldırma Şeklinde Yapılmasını İsteyebilirsiniz. Vajinal ltihap Sürekli Tekrar Eden Mantar Yanında Menopozal Renovasyon Tedavisiyle Birlikte Orgazm Aşısı Vajen Sıkılaştırma Vajinal PRP Tedavisi de Uzman Tarafından Sunulmaktadır. Üriner İnkontinans Önemli Sıkıntı Olup Kadın Sıhhatini Bozmakta ; Rahim Sarkması Durumunda Tecrübeme İtimat Edebilirsiniz. Kolposkopi – Smear ile HPV İncelemesi  Rahim Ağzı Kanserinde Erken Tanıyı Getirir. Dirençli Vajinal Akıntı, Tüm Jinekolojik Problemlerinizi Gidermek Beni Ongun Edecektir.
Özel Muayenehanem Dalyan Göcek Sarıgerme’de Bulunan Otellere En Yakın Konumdadır.  Doktor Sadece Randevuyla Çalışmakta Olup, Randevularınızı WhatsApp: 05467740159 Üzerinden Online Talep Ediniz.

Kadın Hasta İse Evde Huzur Yoktur


tedaviye giden yol 1 muayene ile başlar Muğla kadın doğum
Online Randevu: 05467740159

Muğla Kadın Doğum Doktoru Mesut Bayraktar Jinekolog 

Kadın Üretral Kaşıntı

Doktor Mesut Bayraktar

Ortaca/Muğla

Hayatın olağan akışı gereği iyileşebilmek amacıyla hasta olan kişi çabalamalıdır yani aktif rol oynamalıdırlar. Görüldüğü üzere tedavi hunisinin büyük kısmında vakit kaybeden, hastalığını ret eden, iyileşemeyen, bahane, bedava - ucuz yöntemlere yönelen, körü körüne bel bağlayan hastalar pasif iyileşmeyi yani iyileşememeyi seçenler bulunmaktadır.

Tedavi süreci, hastaların sağlık sorunlarıyla başa çıkabilmeleri, iyileşme sağlayabilmelerinde önemli adımdır. Ancak, tedavi hunisi sürecinde Hekimlerin bazı zorluklarla karşılaşması mümkündür. Resimde, hastaların farklı farklı tutumlarından kaynaklanan zorlukları ele alarak, hekim-hasta ilişkisinde zorlukların üstesinden gelirken zedelenebileceğini, tedavi hunisinin önemini vurgulayacağız. Tedavi süreci, hasta sağlığını iyileştirmek amaçlı yapılan serüven düşünülebilir. Tedaviler, sağlık sorunlarına farklı yaklaşımlar gerektirebilir, bazen beklenmedik zorluklarla karşılaşılabilir. Bundan dolayı, tedavi hunisi sürecinde hekimlerin, hastaların farklı tutumlarına uygun şekilde davranması, etkili iletişim becerilerini kullanması önemlidir. Hekimlerin mesleklerini icra ederken , hasta kaynaklı zorlukları aşarken, hekim-hasta ilişkisinin zarar görmemesinde hastaların dikkatli olmaları gerekmektedir. Çünkü hekim sonsuza kadar sabredebilen, her uygunsuzluğa pozitif, sorun çözme şeklinde yaklaşan canlılar gibi düşünmeyiniz.

*** Hastalığını Kabul Etmeyenler: Hastalığını kabul etmeyen bireyler, sağlık sorunlarını inkar ederek tedaviye direnç gösterebilirler. Bunlar , tedavi sürecinin başarıyla ilerlemesini engelleyebilir. Hastalığını kabul etmeyen kişiler, genellikle hastalıklarının ciddiyetini ya da varlığını reddederler. Buda, hem kendileri hem de doktora sorun çıkmaktadır. Hastalığın kabul edilmemesi, tedavi sürecinin etkinliğini azaltabilir, tamamen durdurabilir.Hastalığını kabul etme evresi, hasta olduğunu kabul etme; tedavi sürecinin önemli parçasıdır. Hastalığın kabul edilmesi, kişinin gerçek durumuyla yüzleşmesine, gereken tedaviye tam uyum sağlamasına yardımcı olabilir. Böylece tedavi süreci daha etkili başarılı olabilir. Hastalığını kabul etmeyen bireylerin, kendi sağlık durumlarını gerçekçi şekilde değerlendirmeleri, tedaviye açık olmaları önemlidir.

Hastalığını kabul etmeyen, ret eden; Doktoru rakip , düşman bilmektedir.

*** Hastalığını Kabul Edenler: Hastalığını kabul eden kişiler, tedavi sürecine daha olumlu yaklaşabilirler. Hastaların tedaviye uyum sağlamasını kolaylaştırır, iyileşme sürecini hızlandırabilir. Fakat çoğunlukta bazı insanlar hastalığını kabul etsede hekim yerine başka yollara başvurabilerek, hastalıkların ilerlemesine, kronikleşmesine neden olmaktadır.

*** Bir Ara Hallederizciler - Google Aramacılar: Bazı hastalar, sağlık sorunlarıyla ilgili hafife alıcı, savsaklayıcı tutum sergileyebilirler. “Bir ara hallederizciler”, sağlık sorunlarını erteleme, önemsememe eğilimindedir. Google aramacıları ise kendi kendini teşhis etme, tedavi etme çabasına, akıllılığına girebilirler. Yanlış bilgilendirme, yanlış tedavi seçeneklerine yol açabilir.

*** Doğal Tedavi Yöntemlerine Körü Körüne İnananlar: Doğal tedavi yöntemlerine inanan hastalar, alternatif çözümler arayışında olabilirler. Maydanoz, soğan suyu içiciler gibi, doğal yöntemlere güvenerek, körü körüne bel bağlayarak etkisiz, tedavi sürecini yürütebilirler. Bazen bilimsel kanıtlanmamış, etkinliği sınırlı olan yöntemlere yönelmelerine neden olabilir. Maalesef tüm iletişim mecraları tedavilerin etkin olmadığını söylese de böyle yönelimler artarak devam etmektedir.

*** Sahte Doktor Bulucular - Maddi Zorluk Çıkarıcılar: Sahte doktor bulucular, maddi zorluk yaratanlar - bulanlar, yani tedaviye gereksiz yere maddi kısıntı uygulayanlar, tedavi sürecini olumsuz etkileyebilir. Ev, araba kredisi ödemesi, oğlanı evlendirme gibi maddi yükler altında olan hastalar, tedaviye uyum sağlamakta, iyileşmekte güçlük çekebilirler. İnsanlar sağlıklı kalmanın, mal mülk edinmeden değerli olduğunu maalesef kavrayamamaktadırlar.

Hasta olmuş ama evi var
Hasta olmuş ama oğlu evlenmiş.

Kendini, sağlığını feda ederek yaşamda hedefleri başarmak maalesef artan hızda devam etmektedir. Günümüzde oldukça yaygın durumdur. İnsanlar, zamanı, varlıklarını daha verimli kullanmak amacıyla sağlıklarını tehlikeye atabilmektedirler. Ancak, sağlığın önemi göz ardı edilmemelidir. Kaliteli yaşam sürerken sağlıklı olmak şarttır. Hayatta hedefleri başarmak önemli olsa da, sağlığımıza dikkat etmekten asla vazgeçmemeliyiz.

Tedavi hunisi süreci, hastaların sağlık sorunlarını çözmek, iyileşmede önemli adımdır. Ancak, bazı hastalar, kendilerine gereksiz yere maddi zorluklar yaratarak (3. evinin kredisini bahane göstermek, 4. çocuğunu davul zurna - yemekli evlendirmeye çalışması) tedavi sürecini olumsuz etkilemektedir (tedavi olmamaktadırlar!). Makaleyle maddi gücü – imkanı olduğu halde “ev aldık, araba aldık kredi ödüyoruzcular” şeklinde adlandırılan, doktoru gereksiz yere maddi zorluklarla meslek icrasına sürükleyen hastaların yeteri kadar iyileşemediklerini vurgulamak istiyorum.

*** Profesöre Gidenler - İyi Doktor Deyiciler: Bazı hastalar, tedavide ünlü/ünsüz profesöre başvurma eğilimindedirler. Bunlar, “normal” doktorları, diğer sağlık hizmeti sağlayıcılarını göz ardı edebilir, hatta küçümseyebilir. Aynı şekilde, bazı hastalar, tedavi - meslek icrasının masrafları nedeniyle para talep eden doktorlardan da uzak durma eğiliminde olup tedavi sürecini menfi etkileyebilir. Uygun tedavi seçeneklerinin kaçırılmasına, hastalığın artmasına neden olabilir. Hastalar kaçırılan, kaybolan sağlığın %100 geri gelmediği konusunda yeteri kadar ikna edilmelidirler. Mümkün ise hastalar, tedavinin tamamen geri gelmeme, başarılı olmama riski olduğuna ilişkin yeterli bilgilendirme yapılarak ikna edilmelidirler.

Maalesef bazı insanlar maddi varlıklarının korunmasını sağlıklarından önemli görmektedir.

Servete Mala Mülke Yaşayanlar Sağlıklarını Feda Ediyorlar.

*** Ego, Kişisel Çıkar Çatışmaları: Hekim-hasta ilişkisindeki ego, kişisel çıkar çatışmaları, tedavi sürecini olumsuz etkileyebilir. Doktorun , hekim hasta bağı kurulmamış hastaya “sen” demesi gibi durumlar, iletişim sorunlarına yol açabilir. Aynı şekilde, bazı hastalar da doktorlarla kişisel, duygusal çıkar çatışması içine girebilirler , tedavi sürecinin etkinliğini azaltabilir. Hastalar , empati, anlayışla Hekimleri karşılamalı, iletişimde açıklık, saygıyı korumalı, kişisel çıkar çatışmalarından uzak durmalıdır. Hekim-hasta bağı, tedavi sürecinin başarısında önemli faktördür. Hastaların hekimle güven, destek temelinde ilişki kurması, tedaviye uyumlarını artırır, iyileşme motivasyonunu yükseltir. Hekimler de, hastaların duygusal ihtiyaçlarını anlamalı, hastalarla işbirliği yaparak tedavi sürecini yönetmelidir. Hasta, hekimin yönlendirmelerine uyum sağladıkça, hastada, hekimi destekleyici rol üstlendikçe, iyileşme süreci olumlu yönde etkilenecektir.

Tedavi sürecindeki zorluklarla başa çıkan, iyileşen hastalar, motivasyon kaynağı olabilirler. İyileşenlerin başarı hikayeleri, diğer hastalara umut ilham verebilir. Hekimlerin iyileşme sürecini desteklemek , başarı hikayelerini paylaşmaları önemlidir. Tedavi sürecinde karşılaşılan zorluklar, hastaların tutumları, hekim-hasta ilişkisi etrafında yoğunlaşır. Hastaların hastalıklarını kabul etme, doğru bilgilere ulaşma, maddi zorluklarla başa çıkma, kendince maddi zorluk varlığı yaratmama, doğru tedavi seçeneklerini değerlendirme konularında Hekim destek vermesi önemlidir. Tekrardan, hastaların 1001 zorlukla meslek icrası yapan Hekime empati, anlayış - etkin iletişim becerileriyle Hekimleri benimsemeleri, işlerini kolaylaştırmaları, hastanın, tedavi sürecinin etkinliğini artırır, hastaların moralini yükseltebilir, motivasyonlarını artırabilir, tedaviye olan uyumlarını iyileştirebilir.

Hekim-hasta bağı, güvene dayalı ortamda kurulmalı, hastaların iyileşme sürecine aktif katılımları teşvik edilmelidir. Etkili tedavi sürecinde, hem hastaların hem de hekimlerin sorunların üstesinden gelmede birlikte çalışmaları, destekleyici ortam oluşturmaları gerekmektedir. Kadın Üretral Kaşıntı
Tedavi Hunisinde pasif iyileşmeye çalışanlardan olmayın.


Tetkikler

hekimin kanaatinden

üstün değildir.


Kadın bedeninde

kronik enflamasyonun

en büyük kaynağı

vajinal akıntıdır.

Dinamik Tablo
Hastane Stresinden Uzaklık ✓ 
Özel Etkileşim ✓ 
Süre Sınırlamasız Muayene ✓ 
Mahremiyet – Gizlilik ✓ 
Hijyenik Ortam ✓ 
Teknoloji Kullanımı ✓ 
Konfor – Ferah Ortam ✓ 
Online Randevu ✓ 
3. Şahıslarla Temassızlık ✓ 
Güven – Nezaket – Zarafet ✓ 
Etik ✓ 
Tecrübe ✓ 
Profesyonel Destek ✓ 
Hasta Memnuniyeti & Sağlığı ✓ 
Fethiye’den 45′ uzaklıkta ✓ 
Dalaman’dan 10′ Uzaklıkta ✓ 
Köyceğizden 15′ Uzaklıkta ✓ 
Marmaris’den 40′ Uzaklıkta ✓ 
Muğla’dan 45′ Uzaklıkta ✓ 
Para değil

Mal mülk değil

En iyi eğitim , öğretmen değil !

Çocuğunuza bırakılacak en büyük miras şudur:

Sağlıklı

10 numara
☆☆☆☆☆ 
olacak şekilde “gebelik öncesi hazırlık + gebelik takibi + doğumunu” sağlayarak maksimum potansiyel IQ & EQ ya FETUSUN ulaştırılmasıdır.

Yani fetusu hayata 5/0 önde başlatmaktır. 

Eğer bunu sağlarsanız; sağlamak 15 – 30 bin USD civarı para harcamaktan geçer. O zeki, ahlaklı, yetenekli çocuk başarı sarmalında zirveye hemen çıkar, müthiş gelir elde eder; emekli olduğunuzda size ev araba aldığı gibi, dünyayı gezmenizde size tatil hediyeleri ayarlar. Eğer bunu yapmak yerine, 15 – 30 bin USD’ye ev, araba alabilirsiniz ama, çocugunuz sizin ölmenizi, mirasın kendisine kalmasını bekler, sonrada onu tüketerek yer yada üzerinizdeki evi ipotek göstererek iş kurar , batırır yada sürekli sizden para ister, sizde sürekli kaçar , bahane uydurursunuz…

Çıkar çatışmalarıyla berbat olmuş hayat yaşamamak için süper kaliteli bebekler doğurun.

Rahimde mikrop kaparak bitik, pert olmuş, erken doğmuş, kansızlığa, kötü rahim şartlarına ( urlu, vajinal akıntılı, kistli, varisli ) yani haşat rahimlerden eksik – vasat doğan bebeklerinizle, büyüdüklerinde “çıkar çatışmasına” girmemesi; doğmadan önce, gebelik süreci & doğumuna maddi kaynak harcanmasından geçer.
AGAÇ YAŞ İKEN, İNSAN RAHİMDE İKEN EĞİLİR.

Bebek;

Zeki doğarsa ahlaklı olur.
Zeki + ahlaklı olursa zengin olur. 
Zeki + ahlaklı + zengin olursa sana ev araba almayı bırak toplumun tamamı müreffeh olur, zenginleşir.

İnsana yani kendi kanına – canına yatırım yapmalısın yada çıkar çatışmalarıyla bomboş hayat yaşamak durumunda kalırsın.
Kadın Üretral Kaşıntı
Sana göre yatırım nedir?
Kadın Sağlığının, Sonraki Nesillerin ( Fetus, Bebek, Çocuk, Torun) Mutlu Huzurlu Sağlıklı Devam Edebilmesinin Yegane yolu, Dişi Üreme Organlarının;
 1. Uterus - Rahim
 2. Yumurtalık - Overler
 3. Tuba Uterina - Tüpler
 4. Rahim Ağzı - Serviks Uteri
 5. Vajina - Hazne
 6. Vulva - Perine gibi organların Topyekün Sağlık İçerisinde; Genetik Mirasın Nesilden Nesile Sağlıklı Aktarılmasından Geçmektedir. İşte bu geçiş bozulduğunda; nesilden nesile hastalıklar başlamaktadır. (Ayrıntılara↓ Tıklayınız)
İhmal Edilen, Çözülmeyen En Basit Kadın Hastalığı, Zaman İçerisinde Birikim Yaparak Çeşitli Hastalıkların; Romatolojik Nörolojik Psikiyatrik Onkolojik Hatta Odontojenik... Hastalıkların Gelişiminde Tetik Çeken Etken ( Tetiklenmiş Hastalık) Olabilir. Aniden Birdenbire Ortaya Çıkan Hastalıklara Sebep - Müsebbip Olanın; İhmal Ederek Alıştığın, Zamanla da Unuttuğun (Hastalıklara Geliştirilen Adaptasyon; İlk Stres Anında Kırılır)) Feminin Şikayetler Ana Sebebiyle Olduğu, Gizliden Gizliye Hastalığın İşlemesini Yani Kök Hastalık'ın Feminin Hastalık Olduğu Aklınıza Gelmeyebilir. Tahlillere %100 İnanmak Size Ciddi Vakit, Para, Yaşam Süresi Kaybettirebilir. Basit Yöntem + Kolaya Kaçmak Olan Sayfalar Dolusu Tetkik Sonuçlarına Sakın Aldanmayın, Tetkikler Normal Çıktı; Sağlıklıyım Diye Boş Tetkiklere Körü Körüne Bel Bağlamayın. Hekim Dışında Hiçbir Şeye %100 Güvenmeyin. Özellikle Nisaiye Hastalıkları; Kan - İdrar Tetkikleri Başarılı Oranda Tespit Edememektedir. Kronikleşmiş İlgisiz Gibi Gözüken Hastalık Hastalık Kök Sebeplerinin Kadınsal Maraz Olması Size, Çevrenize Alakasız,- Saçma Bile Gelebilir. Hatta Sıklıkla Ciddi Hastalığınızla Bağlantı Açısından Genital Bölgeyle Ne Alakası Var Şeklinde Sizi Hataya, Durumu Algılamada Körlük - Konduramamaya Düşürebilir; Dikkat Ediniz! Nisaiye Hastalığı Bekleterek; Kendi Kendine, Zaman Tanımakla, Vakit Geçirmekle İyileşmesi Mümkün Değildir.

Muğla Ayrıntılı Ultrason

Gebelik Takiplerinin & Doğum Öncesi Teşhis İşlemlerinin Önemli Basamağıdır. Minimum 60 dakika Sürmektedir. Kaliteli Gebelik Asla Ucuz, Standart Yaklaşımlarla İdame Ettirilemeyecek, Riske Atılamayacak, Stres Karşısında Frajil Olabilecek Kritik Dönemdir. Mesut Bayraktar Şehrin İçerisinde En Önde Gelen, Vajina Serviks Rahim  Sağlığına Yönelik En İyi Jinekolog Doğum Uzman Doktorlar Arasında Olmasının Yanı Sıra, Özel Muayenehanesinde 18 - 24 Hafta Arası Muğla Ayrıntılı Ultrason Verirken Bütünsel yaklaşımla Geçmeyen  Mantar Hastalığı Servikal Smear Polip Ameliyatı Video Kolposkopi HPV Gebelikte Spiral Çıkarma Tıbbi Muğla Kürtaj işlemi Riskli Hamilelik Takipleri Transvajinal Ultrason Rahim İltihabı Tedavisi İdrar Kaçırma Tedavisi Şeffaf Beyaz Kahverengi Sarı Yeşil Kötü Renkte Olabilen Kokulu Kokusuz Vajina Akıntı Yanma Kaşıntı Batma Kanama Tedavilerinin Planını Yapmaktadır. Gereğinde Rahim Alınma Ameliyatı Hakkında Bilgiler Vermektedir. Hatunların Huzur İçerisinde Sağlıklı Mutlu Yaşam Sürmeleri Gerekliliğine İnanmaktayım.  Tabip Mesut Bayraktar; Female Üreme Sağlığını Güçlendirme Konusunda Tutkulu Hekimdir. Çünkü Feminin Genital Organların Zindelik İçerisinde Başarıya Ulaşması Küresel Refaha; İnsanlık Barışına Hizmet Ederek, Dünyayı Yaşanılacak Daha Güzel Yer Yapacak Ehemmiyettedir.

Mesut Bayraktar, Hekiminin Muayenehanesi Coğrafik Konumu İtibarıyla Bölgenin Ortasında Kalmaktadır.
 • Ortaca Kadın Doğum Doktoru

 • Köyceğiz Kadın Doğum Doktoru

 • Dalaman Kadın Doğum Doktoru

Yönelik Hekim Aktif Biçimde Ortaca, Dalaman, Köyceğiz Yörelerine Çalışmaktadır.

Kadınlarda Hastalıkların Kronikleşmesi

; Hastalıklara Adaptasyon & Woman Psikolojisiyle Birleşince Şikayetleri Normalleştirmek Kaçınılmaz Olmaktadır. Baş Edilmesi Zor Genital Hastalık İnkar Psikolojisine Giren Hanımefendiler; Yumurtalık Rahim Serviks Vajina Vulva Perine Hastalıklarının → Sebep Olduğu Hastalıkları (Buna

Yüksek Riskli Jinekolojik Hastalık

Diyorum) Taşıyabildiği Ömüre Kadar Kendine + Ailesine Yük Edebilmektedir (Bu Birliktelik; Adaptasyon + Kronikleşme Hastalıklara Bulunmaz Nimettir). Sizi, Ailenizi, Gelecek Nesilleri Patolojik Birliktelik Kıskaçlanmasından; Hastalıklara Hamal Olmak Durumundan Koruyacak Tek Güç
Muğla Tecrübeli Jinekolog Doktor
la Yaşam Boyu Sürecek İş Birliği (Hekim Hasta Bağı) Yapmaktır.

Hayat Boyunca Sabit Değişmez Doktor Jinekolog Yani Muğla Jinekolog Hekim Uzman Doktorunuz Olmalıdır. Böylece Tüm Dişilikle İlgili Sağlık Bilgileriniz, Tek Elde + Tek Beyinde Toplanacağından Size Erken Tanı, Etkin Tedaviler Olarak Geri Dönecektir. Muğla Sabit Jinekolog Doktoru Edinmek Başta Woman Sağlığını İyileştirecek; Topyekün Hayat Kalitesini Yaşam Sürenizi (Ömrünüzü) Yükseltecektir.

Kadın Hastanede Hangi Jinekolog Doktor Varsa; Rastgele Randevu Alma Hatasından Vakit Kaybetmeden Derhal Uzaklaşmalıdır. Kıymeti Ölçülemez Değerde Olan Rahim Vajina Sağlığına Sunulan; Ucuzcu Yaklaşımlar, Basit Öneriler, Hurafe Teşvikler Canınızı Sıkan Hastalıklar Fırtınası, Düşkünlük, ... Nedeni Bilinmez Sağlık Sorunları Başa Bela Olmadan Değişmeniz Gereklidir. Hastanede Hangi Doktor Varsa Ona Gitme Öğretilmiş Dürtüsünden Aciliyetle Sıyrılmak Zaruridir. Kendinize Her Daim Ulaşabileceğiniz, Konuşabileceğiniz
Muğla Kadın Doğum Uzman Doktor
Bulmanız - Edinmeniz Gerekmektedir. Ayrıca Sabit jinekolog Doktor; Günün Önemli Anında Arayabileceğiniz, Korku Olmadan Soru Sorabileceğiniz, Utanma Yaşamadan Tartışma - Fikir Alış Verişi Yapabileceğiniz Muğla Jinekolog Hekim Mesut Bayraktar Her Daim Bir Telefon Kadar Uzakta Olacaktır. Dişi Genital Problemlerinize Çare Bulamıyorsanız, Esas Sebep; Aksi İspat Edilene Kadar "Jinekolojik Hastalık" Olabileceğini Hiç Ama Hiç Unutmayınız.

Kadınlarda Jinekolojik Sağlık; Genel Sağlıktan Daha Değerlidir

. Üreme Organlarının Sağlığı; Sırasıyla Anneyi , Fetusu***, Ailesini, Toplumu, Fetus***'dan Olacak Gelecek Nesilleri Yani Küresel Refaha Etkisi Uzanan Kıymettedir. Hanımların, Kızların Sağlığını Önemsemeyip, Rahim Over Vajina Sorunlarınızı Göz Ardı Etmek Büyük Hatadır. Masrafsız Görünen Normalleştirme - Sıradandaştırma Tuzaklanmasına Kapılmayınız. Doğru Teşhis Gerçek Tedavi Sunan

Muğla En İyi Kadın Doğum Doktoru

Jinekologlar Arasında Olan Doğum Uzmanı Dr. Mesut Bayraktar Özel Muayenehanesinde Kadirşinas Hastalarını Bekler; Doğum Hastalıkları Kliniği İçerisinde Ultrason Kolposkopi İncelemesi Sıvı Bazlı Servikal Smear Yapılmaktadır. Muayene Randevusu Almak İyi Başlangıçtır. Bugün Tedavi - İyileşmek İstiyorsanız Şimdi Adım Atın. Ömür Boyu Devam Edecek Hekim Hasta BağıGeliştirmek Amacıyla Mesut Bayraktar WhatsApp Online Anında Randevu: 05467740159 Vasıtasıyla İletişime Geçip Jinekoloji Bilim Dalına Kendini Adamış Meslek Ustası Ob&Gyn Operatör Dr Bayraktar'a Muayene Vasıtasıyla Tanışabilirsiniz.

Özel Muayenehane Otele

En Yakın Kadın Doğum Doktoru

Konumundadır.

Klinisyen Hekim Burada Çok Sayıda Hastalığın Teşhisini Klinik Yetenekleriyle Koyabilmektedir. Başlıklandırmak Gerekir İse; Doktorun Tedavi Yetenekleri;

 • Vulvar Dermatozlar Ve Kaşıntı, Yanma Ve Batma Semptomları Nedir?

 • Muğla Detaylı Ultrason
 • Muğla Myoma Uteri
 • Muğla Servikal Polip
 • Muğla Kist Alınması Tedavisi
 • Rahim'de İnflamasyon Tedavileri
 • Sürekli Tekrar Eden Mantar Tedavisi
 • Karın İçi Apse Tedavisi
Muğla Kolposkopi İncelemesi Muğla CIN-3 Yapıyorum. Çünkü Dişi Bireyler, Üreme Sisteminin Hastalıklarının; Semptomlarına Hızlı Adaptasyon Evrimi Sergilediğinden; Bunda
 • Toplumsal Kanıt Kuramı Temelli Jinekolojik Ponzi Kitleleri +/-
 • Östrojen Sarhoşluğu +/-
 • Yüksek Cinsel Market Değeri +/-
 • Gencim Güzelim Kusursuz Süperim Genital İnkar Durumu +/-
 • Partnerde Cinsel Feromonal Baskınlığı Kaybetmemek Adına Feminine Hastalıkları İnkar Etmek
Etkin Olup Dişilere Özgü Hastalıkları Hızlı İvmeyle Kronik Yapabilmektedir. Kolposkopi, Smear, HPV İncelemeleri Hekime Burada Kompleks Olmuş Durumlarda Yardımcıdır. Kolposkopi (Kolposkopi Rahim Ağzının Adeta Röntgenidir) HPV Rahim Aldırma Ameliyatı Dirençli Geçmeyen Mantar Hastalığı Infertilite Rahim İltihabı Tedavisi Gebelik Takibi Yasal Süresinde Tıbbi Muğla Kürtaj İşlemi  Menopoz Gençleştirme Miyom Aldırma Ameliyatı Polipektomi Genital Kaşıntı Akıntı Batma Yanma Kanama Ötesine Kadar; Bayanın Yaşamı Boyunca Sağlıklarını Yönlendirmelerine Yardımcıyım. Hanımefendilerin Yanlarında Çalışan Güçlü Sağlık Savunucularına İhtiyacı Var. Mesut Bayraktar Kendisini İdrar Kaçırma Tedavisi Terapötik Muğla Kürtaj İşlemi Muğla Ayrıntılı Ultrason İncelemesi Servikal Smear Kolposkopi Eşliğinde Biyopsi Doğum Kontrol Danışmanlığı Çocuk İstemi Gebelik Takibi  Cerrahi Muğla Kürtaj İşlemi Menopoz Gençleştirme 2. Düzey Ultrason Kolposkopi Eşliğinde Biyopsi Değerlendirmesi Ameliyatı Polipektomi Polip Aldırma Ameliyatı Rahim Sarkması Tedavisi Tanısal Muğla Kürtaj İşlemi Yanında Vajina Sıkılaştırma Rahim Aldırma Ameliyatı Geçmeyen Mantar Hastalığı Rahim İltihabı Tedavisi Vulvar Akıntı Yanma Batma Kaşıntı Kanama Konularında Hastalarımın Yanında Adeta Ortak - Yaver; İhtiyaçların Karşılanmasına, Sorunların Çözülmesinde Profesyonel Yardımcı  Konumda Kendimi Görmekteyim.

Menopozda Adet Düzensizliği ... Gibi Yaşlanma, Doğumlar , Menopozla İlişkili Hastalıklarla İlgilenmeyim, Tedavilerini de Vermekteyim.

Dahası Vulvar Bölgeyle İlişkili Gonore Hastalıklarının Teşhis & Tedavilerini Planlamaktayım. Bu Planlamalarla Beraber Jinekolog Uzm.Dr. Mesut Bayraktar; Doktorluk Sanat & Zanaatının Bütüncül Olması Gerektiğinin Farkında olup; Bu Farkındalıkla Hastalarımın  Fiziksel Zihinsel Duygusal Sağlıklarını Ele Almaktadır. Tecrübeli Doğum Doktoru; Klinisyenlik Profesyonelliğinde Hastanın Endişelerini Dinlerim. Eğip Bükmeden Yaymadan Sadece Gerçekleri Konuşurum.  Amacım, Her Hastayla, Jinekolojik Sağlıklarıyla İlgili Bakım - İyileşme - Rehabilitasyon Hedeflerini Seçmelerine Önceliklendirmelerine İzin Verecek Şekilde Detaylı Çalışmaktır. İyileşmek İsteyen Bireyle Hayatta Oldukları Yerde Buluşmak Gayesiyle Elimden Geleni Yapıyorum. Elbette Benim Çabamdan Daha Önemlisi Bireyin İyileşmeyi İstemesi + Doğru Tabiple Temas Etmesidir.

Muğla Kürtaj Yukarılarda Sıraladıklarım Dışında 6 Hafta Gebelik Muğla Kürtaj İşlemi ( İstenmeyen Hamilelik); Başta Gelmek Üzere Tüm Genital Sistem Hastalık Durumlarınızı Çözmek Beni Mutlu Edecektir.

Sorunlarınızda Tedaviye Giden Yolu 1 (Bir) mMayene Başlatır. Kadın sağlığını koruma, hastalıkları iyileştirme misyonuna Sahibim ; Rahatlık güvenlik önceliğimdir. Hastayla bireysel ilgilenmek, hastaya uygun tedavi planları sunarım. Muğla 'da bulunan modern özel muayenehanem konforlu ortam sunar.

Muğla Kadın Doğum Doktorları


Muğla Kadın Doğum Doktoru Özel Muayenehane


Muğla Kadın Doğum Doktoru Jinekolog Mesut Bayraktar

Sıfır Vajinal Akıntı sağlıktır. [1]
 1. Genital Hijyensizlik Genetik Hijyeni Bozar. 2023
 2. Herkes Hasta Olur; Herkes En İyi Hekim İster. 2022
 3. Kadın Hastaysa Evde Huzur Yoktur. 2020
 4. Jinekolojik Hastalık Başka Hastalığı Tetiklemiş İse Buna Yüksek Riskli Jinekolojik Hastalık Denir. 2020
 5. Kadın Hastalığını Kabul Etmiyorsa Evde Dirlik Yoktur.
 6. Gebelikte Tasarruf(Kısıntı) Olmaz. Gebelikte Mal - Mülk Feda Edilir.
 7. Kadın Hastaysa Kök Sebep Aksi İspat Edilene Kadar Jinekolojiktir.
 8. Gebelik Fizyolojik Dönem DEĞİLDİR. Gebelik Hastalık – Ölüm Riski Barındıran Olağanüstü Dönemdir. Tecrübeli , Öngörüsü Açık Hekime Teslimiyet Gerektirir. 2018
 9. Gebelik Hastalıkları, İhmal Edilmiş Jinekolojik Hastalıkların Komplikasyonudur.
 10. Gebelik Hastalıkları; Tanısı Konulmamış Jinekolojik Hastalıklardır. MB, 2016)
 11. Gebelikte Kazanılacak 1 Puan IQ, Bebeğinizi Başarı Sarmalında Üstlere Taşır.
 12. Enfeksiyonla Gezmeyi ''Sorun Görmeyen'' Gebeyi En Mükemmel Sağlık Sistemi Bile Koruyamaz.
 13. Rahim; Dayanan - Sabreden - Kolaylık Gösteren - Halden Anlayan Organ Değildir.
 14. Sıfır Vajinal Akıntı Sağlıktır. MB, 2016
Muğla İli
Bilgi Değer
Ülke Türkiye
İl Muğla
İlk Yerleşim MÖ 2. binyıl
Koordinatlar 36.838769862880554, 28.76508732000861
En Alçak Nokta 0 m (0 ft)
Zaman Dilimi UTC+03.00 (TRS)
Posta Kodu 48XXX
Alan Kodu 252
ISO 3166 Kodu TR-48
Plaka Kodu 48
Bağlı Olan İlçeler: Bodrum, Dalaman, Datça, Fethiye, Kavaklıdere, Köyceğiz, Marmaris, Menteşe, Milas, Ortaca, Seydikemer, Ula İlçesi

Rudolf Virchow; Louis Pasteur, Robert Koch savundukları; hastalıkların mikrop teorisine inanmıyordu. Hastalıkların, dış patojenlerden değil, hücrelerin İçindeki anormal faaliyetlerden kaynaklandığını öne sürdü. Aynı zamanda Max Gerson'da Hastalık gelişmeden önce metabolik bozulmanın başladığını kitabında yazmıştır.

Mesut Bayraktar ekolleri birleştirerek modifiye ederek meslek İcrasında bulunmaktadır. Tıbbın Papa'sı Virchow'unda haklı olduğunu vurgulamaktadır. Her bir Ekol Platon'un Mağara Alegorisinde Bulunan, Zincirlerinden Kurtularak Mağaradaki Ateşin Işığına Alışmış Ama Güneşe Ulaşamamış Mahkumlardır. Güneşe Çıktığınızda Gördüğünüz; Sıfır Vajinal Akıntı sağlıktır.


Sıfır Vajina Akıntısı Sağlıktır. [1]