WhatsApp Search
Mesut Bayraktar - Muğla Kadın Doğum beyaz logo
Kadın Hastalığını Yok Saymak, İnkar Etmek Sadece Size Zarar Vermez !
Sizi Hasta Eden Durum; Atfetmediğin, Konduramadığın Jinekolojik Hastalık Olabilir. Çözümü Bahaneler Engeller.
Kahverengi vaginal akıntı, vaginadan gelen kahverengi renkteki akıntı anlamına gelmektedir. Etyolojisi genellikle adet dönemleri öncesinde veya sonrasında, enfeksiyonlar, hormonal değişiklikler, cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar veya rahim ağzındaki yara dokusu gibi durumlardan kaynaklanabilir. Prevalansı kadınlarda oldukça yaygındır ve cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar gibi risk faktörlerine sahip olmak, durumun sıklığını artırabilir. Kahverengi akıntının bazı komplikasyonları, ciddi enfeksiyonlar, rahim içi iltihaplanma veya rahim ağzı kanseri gibi durumları içerebilir. Tanısı genellikle bir jinekolog tarafından yapılan pelvik muayene ve smear testi ile konulur. Tedavi genellikle altta yatan sebebe yöneliktir; enfeksiyon varsa uygun antibiyotikler kullanılabilir, hormonal dengesizlik varsa hormon tedavisi uygulanabilir. Kahverengi vaginal akıntı konusunda endişeleriniz varsa kesinlikle bir jinekoloji uzmanına danışmanız önemlidir.

Kahverengi Vajinal Akıntı Nedir? – Muğla

Çoğu durumda, regl öncesi veya sonrası kahverengi akıntı tamamen normaldir ve endişe edilecek bir durum değildir. Tek yapmanız gereken, temiz kalmak için bir külot astarı giymek, ped kullanmak ve ardından rutin hayatınıza her zamanki gibi devam etmektir. Bununla birlikte, kahverengi akıntıya başka semptomlar da eşlik ediyorsa, olası bir sağlık sorunu işareti olabilir. Nelere dikkat etmemiz gerektiğinden bahsedelim.

Kahverengi Vaji̇nal Akıntı Nedir?

Dürüst olalım: Kadınlarda vajinal akıntı olur biliyorsunuz. Hatta vajinal akıntıyı sağlıklı vajina ve düzenli adet döngüsüne sahip olmanın normal parçası şeklinde oturmuş klasik bilgi vardır.

Zor olan şey, ne tür akıntının normal olduğunu ve neyin altta yatan sağlık sorununun işareti olabileceğini bulmak olabilir. Son zamanlarda iç çamaşırınızda kahverengi akıntı fark ettiyseniz (özellikle daha önce hiç görmediyseniz), endişe – tedirginlik hissediyor olabilirsiniz.

Çoğu durumda, regl öncesi veya sonrası kahverengi akıntı tamamen normaldir, endişe edilecek durum değildir. Tek yapmanız gereken, temiz kalmak için, külot astarı giymek, ped kullanmak, ardından rutin hayatınıza her zamanki gibi devam etmektir. Bununla birlikte, kahverengi akıntıya başka semptomlar da eşlik ediyorsa, olası sağlık sorunu işareti olabilir. Nelere dikkat etmemiz gerektiğinden bahsedelim.

Kahverengi Akıntı Nedir?

Her hangi yerde bulunan kesiğe yara bandı yapıştırıp ertesi gün yara bandı çıkartarak kurumuş, kahverengi leke gördüğünüz oldu mu?

 • Kan oksijene maruz kaldığında olan budur, uygun şekilde oksidasyon (oksijenle temas) olarak adlandırılan süreçte kan; kırmızıdan → kahverengiye döner. Bu nedenle, adet kanınızın da aynı şeyi yapabileceğini anlamak zor değildir.
 • Adetinizden önce veya sonra kahverengi vajinal lekelenme tam olarak budur, genellikle endişelenecek durum değildir.

Oksijene maruz kalan kan, doğal oksidasyon süreciyle kırmızıdan → kahverengiye döner. Adetinizden önce, kahverengi lekelenme sadece az miktarda kanamaya, dolayısıyla çok hafif kan akışına bağlı olabilir. Siz dikkat edene kadar kadar serviks diye bildiğimiz rahim ağzınızdan kanın akması zaman alır, bu süre zarfında kan yaşlanır. Eski kanın oksidasyonu, iç çamaşırınıza ulaşana kadar kahverengi görünmesini sağlar. Adet döneminizi takip eden kahverengi lekelenme , çoğu durumda atılması biraz daha uzun sürmüş olan kandır. Adet dönemleri arasında lekeleniyorsanız yani regl bittikten sonra kahverengi lekelenme yani ara kanama oluyor ise yolunda gitmeyen bir takım sorunlar olabilir, tecrübeli jinekoloji hekimine muayene olmanız gerekmektedir.

Kahverengi Vajinal Akıntı Türleri

Vajinal akıntı kadınlar için günlük hayatın normal parçası şeklinde biliyor veya okumuş olabilirsiniz. Fakat gerçek böyle değildir. Yavaş yavaş bilgilerinizi doğrular ile değiştirelim.

Ölü hücreler, bakteriler vajina içerisinde bulunan flora nedeniyle tam anlamıyla otofajiye uğrar. Yani vajina içerisinde bulunan flora sağlıklı, doğru kompozisyonda ise vajinanızı temiz tutan, sizi enfeksiyondan koruyan yapıdadır. Regl – ovulasyon gibi kısıtlı zamanlar dışında vajina içerisine doğru her hangi sıvı serviks – uterustan → vajina içerisine doğru akış olmaz.

Adet döngünüz sırasında vajinal nemliliğin (akıntı değil !) miktarı, rengi ve kıvamı hormon seviyelerinizde ki dalgalanmalara bağlı olarak değişir. Bu değişiklikler doğaldır ve bir kadından diğerine değişir(her kadında aynı değildir).

Her hangi düzensizliği fark edebilmeniz için kendi adet döngünüzü, vajinal floranızın doğasını bilmek iyi fikirdir.

Adet döngünüz her zaman düzensizse, sebebini anlamak için tecrübeli kadın doğum uzmanına görünmek faydalı olabilir.

Adet döngüsü sırasındaki vajinal akıntı türleri şunları içerir

Adet döneminiz boyunca

: Adet sırasında kırmızı veya kahverengi kanlı deşarj (akış) normaldir – rahminizin iç astarı olması gerektiği gibi dökülüyor. Bazı kadınlar ayrıca düzensiz adet dönemleri veya dönemleri arasında lekelenme yaşayabilir. Yedi günden fazla aralıksız kanamanız varsa veya her saat başı ped – tampon değiştirmeniz gerekiyorsa tecrübeli jinekolog tarafından kontrol edilmesi gereken anormal derecede aşırı kanamadır.

https://muglakadindogum.net/servikal-kanal-yetmezligi

Adet sonrası

: Adetinizden hemen sonra bir miktar lekelenme olabilir fakat bu her zaman doğru değildir. Uzamış lekelenmeniz varken, yavaş yavaş akıntı miktarı artıyorsa; sarı, bulutlu veya yapışkan kıvamda beyaz şekle geliyor ise , eşlik eden koku belirmeye başlamış ise (koku olmayabilir de) vajinal flora bozulmaya başlamış ve tecrübeli jinekolog tarafından kontrol edilmesi gereken durum oluşmuş demektir. Asemtomatik vajinal akıntı konusunu okumanızı tavsiye ederim.

Yumurtlama öncesi

: Vücudunuz daha fazla östrojen ürettiği için servikal mukusun kimyasal yapısı değişir, hafif sulu olmaya , servikal mukusun tiksotropizmi artmaya başlar. Çünkü östojen hormonu damarlanmayı artırmaktadır. Yumurtlama döneminde servikal mukus genellikle ince – elastiktir, genellikle -gebe kalmaya müsait anda olduğunuzu gösterir. Eğer olması gereken servikal mukus yumuşaması olması gerekenden fazla ise, vajina içerisine fazla miktarda mukus deşarj oluyor ise sizde servikal kanal yetmezliği yani servikal mukus kaçağı olduğunu da gösterir. Fazla servikal mukusun vajina içerisinde olması vajinal florayı bozacak; vajinal nemliliği çeşitli renk renk vajinal akıntıya evriltecektir. Yine tecrübeli jinekolog tarafından kontrol edilmesi gereken durum oluşmuş demektir.

Yumurtlama

: Yumurtlama, adet döngünüzün tam ortasındaki aşamadır. Yumurtalığınızdan genellikle bir yumurtalıktan bir tane yumurta salınır, salınan folikül fallop tüplerinizden aşağı doğru ilerlemeye başlar. Yumurtlama sırasında artan östrojen düzeylerinin neden olduğu etkiyle vajina içerisine transüdasyon ile damarlardan sıvı sızmasıyla (transüdasyon) nedeniyle vajinal nemlilik daha fazla olur; berrak + sulu + bol miktarda bulunur, ama vajina dışarısına akacak şekilde asla değildir. Vajina sızdıran, akan bir organ değildir. Bazı kişilerde yumurtlama döneminde pembe veya kahverengi gibi görünen lekelenmeler görülür. Bu subklinik (asemptomatik) enfeksiyonun yani vajinal flora bozulmasının işareti olabilir. Yine tecrübeli jinekolog tarafından kontrol edilmesi gereken durum oluşmuş demektir. Vajina ne kadar hassas değil mi!, Unutmayın! vajinadan bir şeyler dışarı akıyorsa vajinal floranız bozulmuş, hasta olmuşsunuz demektir. Asemtomatik vajinal akıntı konusunu okumanızı tavsiye ederim.

Yumurtlama sonrası

: Yumurtlamadan sonra vajina epitelinin üzerindeki nemliliğin rengi değişebilir, kıvamı daha yoğun olabilir. Hafif yapışkan hale gelir, bunda daha fazla yapışkan sürüntü varsa yani vajina epiteli üzerinde biyofilm oluşmuş ise vajinal floranız yine bozulmuş, hasta olmuşsunuz demektir. Asemtomatik vajinal akıntı konusunu okumanızı tavsiye ederim.

Menstrüasyondan bir veya iki gün öncesinde

, azalmış östrojen düzeylerine bağlı olarak, damarlardan geçen transüdasyon azaldığı için + kısmi hipoksi oluştuğu için vajinal otofaji artar, eğer bu otofajinin baş edebileceğinden fazla mikroorganizma yükü var ise vajinal flora içerisinde genellikle çok az bir flora bozukluğu şeklinde akıntı olabilir. Eğer vajinal biyofilm taşması iç çamaşırınızı kirletmeye başlamış ise, koku oluşmaya başlamış ise, beliniz ağrıyor ise yine tecrübeli jinekolog tarafından kontrol edilmesi gereken durum yani aşikar vajinal flora bozukluğu oluşmuş demektir. Yapacak bir şey yok, vajinal flora çok hassas !

Kahverengi Akıntının Renkleri ve Tutarlılığı

Kahverengi vajinal akıntı, ne zaman, neden meydana geldiğine bağlı olarak farklı görünebilir.

Açık kahverengi vajinal akıntı

Bu, regl kanına karışan vajinal akıntıdan (yani vajinal flora bozukluğundan) kaynaklanır. Unutmayın regl kanamasının az az gelip, geç başlaması vajinal florayı bozmakta, vajinal nemliliği; vajinal biyofilme, devamında vajinal akıntıya evriltmektedir. Bundan dolayı tecrübeli jinekolog tarafından kontrol edilmeniz gereklidir.

Koyu kahverengi vajinal akıntı

Bu, büyük ihtimalle regl döneminde meydana gelir. Tam – yoğun şekliyle gelen regl kanı ile vajinal akıntı (bozulmuş – hasta olmuş vajinal flora) birleştiğinde; bu iki karışım vajinanızdan çıkıp açık hava ile temas ettiğinde oksitlenen kan nedeniyle koyu kahverengi akıntı görülür.

Siyah vajinal akıntı

Vajinadan akan – sızan kanın rengi siyahsa, özellikle aşırı adet kanamasının işareti olabilir. Ancak keskin koku varsa veya aşırı ağrı veya rahatsızlık hissediyorsanız (normal adet sancılarınızın dışında), bu cinsel yolla bulaşan enfeksiyonun (STI), kronik rahim iltihabı, doğum hasarı, emmet yırtığı, servikal ektropiyon, veya kanser gibi nadir fakat ciddi sağlık sorununun işareti olabilir.

İnce, Kalın ve Topaklı Kahverengi Vajinal Akıntı

Menstrüasyon sırasında vücudunuz, uterus iç zarını atar – döker ve sonuçta, kan, mukus, endometriyal servikal hücrelerin karışımı oluşur. Bunun anlamı, adetinizin her günü regl olma kıvamınızın biraz değişebileceğidir. Bazı günlerde ince ve sulu, bazılarında ise kalın – topaklı olabilir. Parça parça regl olma, ciğer gibi parçaların gelmesi, löp löp büyük parçaların düşmesi hem vajinal floranızın bozulduğunu (hasta olduğunuzu) hem de üst kısımların yani rahiminde hasta olduğunu düşündürür. Bundan dolayı tecrübeli Muğla jinekolog tarafından kontrol edilmeniz gereklidir.

Kahverengi Vajinal Akıntının Bilinen Nedenleri


Kahverengi vajinal akıntının birçok olası nedeni vardır. Çoğu durumda, kahverengi akıntı kadınlar tarafından endişelenecek durum olarak algılanmamaktadır, fakat azda olsa öyle olmadığını yukarıda anlattım. Bununla birlikte, vajinal kaşıntı, ağrı, güçlü koku veya adet döngüsündeki değişiklikler gibi başka belirtilerle birlikte geliyorsa, kahverengi akıntı daha ciddi sağlık sorunlarına dönüştüğünü işaret edebilir.

Beklenmedik şekilde kahverengi Vajinal akıntı yaşarsanız, çeşitli olası nedenler vardır:

Erken gebelik

Gebeliğin erken evrelerindeyseniz, hafif kanama veya kahverengi lekelenme olabilir şeklinde çok yerde yazı okumuşsunuzdur. Fakat gerçeğin böyl olmadığını; gebeliğin hiç bir döneminde kanama veya lekelenme oluşmadığını vurgulamak istiyorum. Gebeyseniz ve böyle şikayetiniz varsa vakit kaybetmeden tecrübeli jinekolog tarafından kontrol edilmeniz gereklidir.

Dış gebelik

Bazen korunmasız cinsel ilişkiden sonra, döllenmiş yumurta rahim boşluğunuzun dışına yapışarak dış gebeliğe neden olur. Bu nadirdir, ancak gerçekleştiğinde ciddidir, yaşamı tehdit eden komplikasyonları önlemek için en kısa sürede tıbbi bakım gerektirir. Dış gebelik belirtileri hafif kanama, lekelenme, şiddetli karın krampları, mide bulantısı ve kusma ve baş dönmesini içerir.

Sebepsiz – nedensiz yere dış gebelik oluşmaz, dış gebeliğin en sık sebebi kadın genital sisteminde ihmal edilmiş vajinal akıntı infeksiyonlarının, rahim iltihaplarının tüpleri bozmasıdır. Vajinayı ve rahimi ihmal etmeniz, semptomlarına dayanmanız, geçer umuduyla beklemeniz başınıza büyük sağlık sorunları açar.

Doğum kontrol implantı

RİA’lar veya implantlar gibi bazı doğum kontrol yöntemleri, hamile kalmanızı önlemek için progestin hormonunu vücudunuza salar. Vücudunuz yeni doğum kontrol yöntemine alışırken, düzensiz adet görme, lekelenme, ani kanama ve kahverengi akıntı gibi yan etkiler normalde yaşamamalısınız, eğer böyle durum varsa, geçer, alışırım veya kendi kendine düzelir diye beklememelisiniz, bu şikayetleri kesinlikle jinekologunuza söylemelisiniz.

Pelvik inflamatuar hastalık (PID)

PID, bazen kahverengi akıntıya neden olabilen serviks ve uterus enfeksiyonudur. Genellikle bel soğukluğu veya klamidya gibi tedavi edilmemiş CYBE’den kaynaklanır. Diğer PID semptomları arasında alt karın ve pelviste ağrı, seks sırasında ağrı, ateş, ağrılı idrara çıkma ve kötü kokulu ağır akıntı yer alır. PID, acil değerlendirme ve tedavi gerektiren ciddi tıbbi durumdur. Subklinik PID çok yaygındır, tahlillerde çıkmayabilir, o yüzden vakit kaybetmeden tecrübeli jinekolog tarafından kontrol edilmeniz gereklidir.

Cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar (CYBE)

Klamidya veya gonore gibi bazı CYBE’ler, adet görmediğinizde kahverengi akıntı veya lekelenme yaşamanıza neden olabilir. Diğer semptomlar hoş olmayan koku ile vajinal akıntı, seks sırasında ağrı ve idrar yaparken yanma hissini içerir.

Polikistik over sendromu (PCOS)

PCOS, üreme çağındaki (15-49 yaş) vajinaları olan her on kişiden birini etkileyen oldukça yaygın hormonal durumdur. Kesin nedeni bilinmemektedir, ancak muhtemelen genetik ve vücuttaki aşırı insülin ile ilgisi vardır. PKOS’lu kişilerde üreme hormonlarında dengesizlik vardır: Vücutları androjen adı verilen hormonları daha yüksek seviyelerde üretir, bu da düzensiz veya adet gecikmesine neden olur. PKOS’un belirtisi, adet döneminde kahverengi vajinal akıntıdır. Diğer semptomlar arasında düzensiz adet döngüleri, akne, aşırı kıllanma, obezite, kısırlık, yumurtalık kistleri ve ciltte koyu lekeler bulunur. Tedavi gereklidir.

Endometriozis ( Endometriyal Ektropiyon )

Endometriozis, normalde uterus astarınızda bulunan doku, yumurtalıklarınız, fallop tüpleriniz veya bağırsaklarınız gibi diğer alanlarda büyümeye başladığında ortaya çıkan kronik durumdur. Endometriozisi olan kişiler düzensiz kanama ve aşırı adet dönemleri yaşarlar ve bu durumlarına bağlı olarak ara sıra karın içine iç kanama şikayetleri (ağrı , şişkinlik, disparoni ,dismenore), vajinal kahverengi akıntı fark edebilirler.

Perimenopoz

Menopoza yaklaştığınız ve vücudunuzun geçişe uyum sağlamaya başladığı yaşam aşamasıdır. Kadınların çoğunda geçiş uyumsuzdur. Genellikle kırklı yaşlarda ortaya çıkar, ancak kesin yaş kişiden kişiye değişir (bazı insanlar perimenopoza tam on yıl önce girer).

**********

A M A N !

Masraf Çıkmasın Şimdi !

**********


Diye Etkin Tedavi Olmayan , Almayan, Hatta Kaçan Kadınlar,

Kendi İçlerinde, Pes Edene Kadar;

Perişanlık Sefillik Yaşlanmaya

Maruz Kalmaktadır

Kadın Ölüm Sebeplerinde
… Var
… Var
… Varda Var

İnanırsan Kadın ölüm Nedenleri Arasında, Hiç Ama Hiç
Vajinal Hastalıklar Yok.

S I F I R !

Neredeyse Çoğu Kadın Ölüm Sebepleri Arkasında
Vajina Varken;

İnanırsan, Vajina Hiç Hasta Etmiyor, “Öldürmüyor”.


Östrojenin Bağımlılık Etkileri – Östrojen Sarhoşluğu

Detaylar için link tık!

Östrojen sarhoşu olmuş, östrojen etkisi altındaki kadına;

** vajinal akıntı,
** polip,
** miyom

vız gelir, tırıs gider.

Kadının bu dönemde Cinsel Market Değeri De Yüksek Olduğundan, Jinekolojik Hastalıkları Ret Etme Eğilimi baskındır.

İnsan evriminin on binlerce yıl alan süreçte kadın bedeninde östrojen, östrojen reseptörleri gelişti. Bu günden yaklaşık 2000 yıl önce kadınların ortalama yaşam ömrü , ortalama 28 yıl idi.

Menopozu gören kadın çok azdı. Doğum kanamaları, doğuma – gebeliğe bağlı sorunlar, enfeksiyonlar, kansızlık, … daha çok sayıda etken nedeniyle kadınlar biyolojik yetersizlik içerisindeydiler. Bu biyolojik açığı kapatıp, üstüne avantajlı çıkmalarını sağlayan doping yani östrojen dediğimiz hormonun korumasına – zırhına sahip oldular. Östrojen etkisi altındaki kadın genital enfeksiyonlara daha dirençli, hastalıkta bile duygusal durumu öforik, hastalık esnasında fizik beden olarak güçlüydü. Östrojen tarih boyunca kadına direnme – sabretme , dayanma gücü vermiştir. 2000 yıl önce bu avantajdı, zaten ortalama ömür 28 yıl idi. Fakat şuan ömür 80 lere dayanmış durumdadır. Östrojenin , kadına hastalıklarına aldırmama – umursamama etkisi ( östrojen sarhoşluğu ) artık kar değil, zarar şeklinde dönmektedir. Östrojen sarhoşluğunun detayları için yukarıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Bıtkınlık veren vajinal akıntı Muğla kadın doğum doktor -2
kronikleşen kadın hastalıkları kendisini dev aynasında görmek östrojen sarhoşluğu gencim güzelim kusursuz süperim jinekolojik ponzi Muğla kadın doğum

Perimenopoz sırasında östrojen seviyeleriniz dalgalanır, hormonal dengesizlik adet döngünüzü bozar. Bu değişiklikler genellikle adet döneminizden sonra kahverengi vajinal akıntıya (vajinal flora hastalanmasına) neden olabilir, bazen adet döngünüzün normalde beklemediğiniz diğer noktalarında da olabilir. Perimenopozun diğer semptomları arasında sıcak basmaları, vajinal kuruluk, ağrı, gece terlemeleri, ruh hali değişimleri yer alır.

Pap smear testi veya jinekolojik muayene sonrası vajinal akıntı


Pap smear veya vajinal muayeneden sonra hafif kanama veya lekelenme yaşamanız kesinlikle normal değildir. Kanama – lekelenme asla olmamalıdır ! Böyle durumun oluşması jinekolojik şikayetleri, tedavileri uzun süre önemsemediğinizi, zor – mecbur kaldığınız için doktora gittiğinizi, genital dokuların yorgun, bitkin – kırılgan olduğunu düşündürür. Artık genital sisteminizle ilgilenmeniz gerektiğinin zamanıdır. Kendinizi bu kadar aşırı ihmal etmemelisiniz !

Şiddetli seks sonrası vajinal akıntı – kanama


Hormonal sistemi düzgün olan, vajinal florası normal ve sağlıklı olan kadını hiç bir seks şiddeti ve seks şekli kanama – akıntı yaptıramaz, sebep olmaz! Penisin büyük, kocaman veya devasa olması vajinal kanama, ağrı veya akıntıya sebep olmaz.

Eğer böyle durum var ise ya hormonal yetersizlik ve/veya vajinal flora bozukluğu yaşıyorsunuz demektir!

Rahim ağzı kanseri
Son derece nadir durumlarda, kahverengi vajinal akıntıya ağrılı ilişki, ağır veya uzun süreli adet görme, adetler arasında kanama, olağan dışı kilo kaybı veya halsizlik gibi semptomlar eşlik ediyorsa rahim ağzı kanseri belirtisi olabilir.

Düzenli Pap smear testleri ve jinekolojik bakım, rahim ağzı kanserinin erken belirtilerini önlemeye ve tespit etmeye yardımcı olabilir. 21 ila 65 yaşları arasında vajinası olan herkes proaktif kalabilmek için bu testleri yaptırmalıdır.

Bunlar sıklıkla karşılaşılan sebepler olup, liste artırılabilir.

Sizi Hasta Eden Durumla İlgili İliştiremediğin Jinekolojik Hastalık Olamaz mı? Kök Sebep , Gizlide Kalmış Jinekolojik Hastalık Olamaz mı?

Biliyorum Kadın Doğum Doktoruna Gittin… Herşey Normal Dediler….

Hatta Tüm Tahlillerin Sorunsuz Çıktı…

Bunu – Bunları Şimdi Kenara Bırakalım…

Sıhhat Bulmaya Giden Yol , 1 ( Bir ) Muayeneyle Başlar.

İyileşmeye Başlangıç Oluşturmak İsterseniz WhatsApp +90546 774 01 59 Üzerinden Online Muayene İstemi Talep Ediniz.

Kliniğim Tamamen Hijyenik, Kesinlikle Gizliliğe Önem Veren Özel Doktorluk Hizmeti Sunmaktadır. Zaman Sınırlaması Olmadan (60 – 180 Dakika) Bire Bir İlgilenme Kişiye Özel Tedavilerle Yanınızdayım. Sağlınızı Gönül Rahatlığıyla Mesut Bayraktar’a Emanet Edebilirsiniz. Jinekolojik Problemlerinizden Derinlemesine, Kalıcı Kurtulmanız Hayat Kalitenizi Artırdığını Vurguluyorum. İyileşmeniz Beni Mutlu Edecektir.
İhmalEdilen Hastalık; DiğerCiddi Hastalıkların Tetiğini Çeker. Hastalıklar Yıllara Bırakılarak Çözülmez. Muayenehanem Tamamen Hijyenik, Kesinlikle Mahremiyet Tabanlı Özel Tabiplik Hizmeti Vermektedir. Zaman Engeli Olmadan, Detaylı Alakadar Olma, Kişiye Özel Tedavilerle Hekimlik Sanat İcrası Yapmaktayım. Canınızı Gönül Rahatlığıyla Mesut Bayraktar’a Emanet Edebilirsiniz. İyileşmeniz Beni Mutlu Ediyor. Kadınsal Sıkıntılarınızdan Derinlemesine Kalıcı Kurtulmanız Yaşam Kalitenizi Artırır.
Kadınların sıhhatli uzunyaşam sürmeleri için, kadın sağlığını güçlendirme konusunda tutkuluyum. Hastamın endişelerini özenle dinlerim. Hekimlik sanat icrasının bütüncül olması zaruriyetinin farkındayım. Üstün farkındalıkla hastalarımın  fiziksel, bilişsel, manevi sağlıklarını ele almaktayım. Hedefim, iyileşmek isteyen her hastayla, sağlıklarıyla ilgili bakım hedeflerini tercih etmelerine, önceliklendirmelerine izin verecek şekilde ayrıntılı çalışmaktır. İyileşmek isteyen  her kadınla hayatta oldukları yerde buluşmak amacıyla elimden geleni yapıyorum. Kadın hastanın benimle olan etkileşiminde,  ilk kez ”anlaşıldıklarını hissettiklerini” açıklamaları keyif vericidir.
Kadın üreme sağlığı & bakımı çok yönlüdür. Üreme danışmanlığı yanında  gebelik takipleri, menopoz, hatta ötesine kadar ; kadınların yaşamları boyunca sağlıklarını yönlendirmelerine profesyonel olarak yardımcı olmak istiyorum. Kadınların yanlarında çalışan güçlü sağlık savunucularına ihtiyacı var. Kendimi (Jinekolog Mesut Bayraktar ) ortak, ihtiyaçların giderilmesinde yardımcı şeklinde görmekteyim. Birey, ailesi, iş arkadaşları için; işe yarayan sağlık & bakım planı geliştirmek hastada amacımdır. Uyum sağlayabilen, esnek olabilen (kanıta dayalı & bireye özgü modifiye uygulamalar dahilinde) Tabiplik yeteneklerimi  gösterebileceğimi biliyorum, yaklaşım kişinin ihtiyaçlarındasıradışı işe yarıyor.
 • Bireyselleştirilmiş , Sadece Size Göre Belirlediğim Tedaviler
 • Hastalarıma En Az 60 Dakika Vakit Sunmak
 • Detaylı İlgilenmek
 • Sevgi  Saygı  Kibarlık
 • Değerbilirlik  Mürüvvetlik Tabanında Uzlaşma
 • Hastalık Nedenlerni Dedektif Gibi Düşünmek
 • Tetikleyicileri Öncelikli Yaklaşımla Ortadan Kaldırmak Yapıma
 • Bilim Algıma Uygun Olduğundan; Mevcut İlerlemeleri Kendi Bilimim & Algı Perspektifimde Devam Ettiriyorum.
Tecrübeli Jinekolog DoktorOlarak Mugla İlinde Sanatımı İcra Etmekteyim. Tedavi Melaikelerim Arasında Ayrıntılı Ultrason Var Olmakla Beraber Miyom Polip Kist Gibi Hastalıkların Tedavisi Ameliyatı, Yumurtalıklarda Kist Tedavisini Özel Muayenehanemde Sunmaktayım. Mahremiyet Önceliği Olan Hastalara Muğla Kürtaj Fethiye İstenmeyen Gebelik Yani Dalaman Evlilik Dışı Kurtaj Taleplerinizi Köyceğiz Güvenli Bebek Aldırma Şeklinde Yapılmasını İsteyebilirsiniz. Vajinal ltihap Sürekli Tekrar Eden Mantar Yanında Menopozal Renovasyon Tedavisiyle Birlikte Orgazm Aşısı Vajen Sıkılaştırma Vajinal PRP Tedavisi de Uzman Tarafından Verilmektedir. Üriner İnkontinans Ciddi Problem Olup Kadın Sağlığını Bozmakta ; Döl Yatağı Sarkması Durumunda Deneyimime İtimat Edebilirsiniz. Kolposkopi – Smear ile HPV Tetkik Edilmesi  rahim Boynu Kanserinde Erken Tanıyı Getirir. Geçmeyen Vajinal Akıntı, Tüm Jinekolojik Sıkıntılarınızı Gidermek Beni Mutlu Edecektir.
Özel Kliniğim Dalyan Göcek Sarıgerme’de Bulunan Otellere En Yakın Konumdadır.  Tabip Sadece Randevuyla Çalışmakta Olup, Randevularınızı WhatsApp: 05467740159 Üzerinden Online Talep Ediniz.

Kadın Hasta İse Evde Huzur Yoktur


tedaviye giden yol 1 muayene ile başlar Muğla kadın doğum
Online Randevu: 05467740159

Muğla Kadın Doğum Doktoru Mesut Bayraktar Jinekolog 331x273

Doktor Mesut Bayraktar

Ortaca/Muğla

Hayatın olağan akışı gereği iyileşmek için hasta olan kişi çabalamalıdır yani aktif rol oynamalıdırlar. Görüldüğü üzere tedavi hunisinin büyük kısmında vakit kaybeden, hastalığını ret eden, iyileşemeyen, bahane, bedava - ucuz yöntemlere yönelen, körü körüne bel bağlayan hastalar pasif iyileşmeyi yani iyileşememeyi seçenler bulunmaktadır.

Tedavi süreci, hastaların sağlık sorunlarıyla başa çıkabilmeleri, iyileşme sağlayabilmelerinde önemli adımdır. Ancak, tedavi hunisi sürecinde Hekimlerin bazı zorluklarla karşılaşması mümkündür. Resimde, hastaların farklı farklı tutumlarından kaynaklanan zorlukları ele alarak, hekim-hasta ilişkisinde zorlukların üstesinden gelirken zedelenebileceğini, tedavi hunisinin önemini vurgulayacağız. Tedavi süreci, hasta sağlığını iyileştirmek amaçlı yapılan serüven düşünülebilir. Tedaviler, sağlık sorunlarına farklı yaklaşımlar gerektirebilir, bazen beklenmedik zorluklarla karşılaşılabilir. Bundan dolayı, tedavi hunisi sürecinde hekimlerin, hastaların farklı tutumlarına uygun şekilde davranması, etkili iletişim becerilerini kullanması önemlidir. Hekimlerin mesleklerini icra ederken , hasta kaynaklı zorlukları aşarken, hekim-hasta ilişkisinin zarar görmemesinde hastaların dikkatli olmaları gerekmektedir. Çünkü hekim sonsuza kadar sabredebilen, her uygunsuzluğa pozitif, sorun çözme şeklinde yaklaşan canlılar gibi düşünmeyiniz.

*** Hastalığını Kabul Etmeyenler: Hastalığını kabul etmeyen bireyler, sağlık sorunlarını inkar ederek tedaviye direnç gösterebilirler. Bunlar , tedavi sürecinin başarıyla ilerlemesini engelleyebilir. Hastalığını kabul etmeyen kişiler, genellikle hastalıklarının ciddiyetini ya da varlığını reddederler. Buda, hem kendileri hem de doktora sorun çıkmaktadır. Hastalığın kabul edilmemesi, tedavi sürecinin etkinliğini azaltabilir, tamamen durdurabilir.Hastalığını kabul etme evresi, hasta olduğunu kabul etme; tedavi sürecinin önemli parçasıdır. Hastalığın kabul edilmesi, kişinin gerçek durumuyla yüzleşmesine, gereken tedaviye tam uyum sağlamasına yardımcı olabilir. Böylece tedavi süreci daha etkili başarılı olabilir. Hastalığını kabul etmeyen bireylerin, kendi sağlık durumlarını gerçekçi şekilde değerlendirmeleri, tedaviye açık olmaları önemlidir.

Hastalığını kabul etmeyen, ret eden; Doktoru rakip , düşman bilmektedir.

*** Hastalığını Kabul Edenler: Hastalığını kabul eden kişiler, tedavi sürecine daha olumlu yaklaşabilirler. Hastaların tedaviye uyum sağlamasını kolaylaştırır, iyileşme sürecini hızlandırabilir. Fakat çoğunlukta bazı insanlar hastalığını kabul etsede hekim yerine başka yollara başvurabilerek, hastalıkların ilerlemesine, kronikleşmesine neden olmaktadır.

*** Bir Ara Hallederizciler - Google Aramacılar: Bazı hastalar, sağlık sorunlarıyla ilgili hafife alıcı, savsaklayıcı tutum sergileyebilirler. “Bir ara hallederizciler”, sağlık sorunlarını erteleme, önemsememe eğilimindedir. Google aramacıları ise kendi kendini teşhis etme, tedavi etme çabasına, akıllılığına girebilirler. Yanlış bilgilendirme, yanlış tedavi seçeneklerine yol açabilir.

*** Doğal Tedavi Yöntemlerine Körü Körüne İnananlar: Doğal tedavi yöntemlerine inanan hastalar, alternatif çözümler arayışında olabilirler. Maydanoz, soğan suyu içiciler gibi, doğal yöntemlere güvenerek, körü körüne bel bağlayarak etkisiz, tedavi sürecini yürütebilirler. Bazen bilimsel kanıtlanmamış, etkinliği sınırlı olan yöntemlere yönelmelerine neden olabilir. Maalesef tüm iletişim mecraları tedavilerin etkin olmadığını söylese de böyle yönelimler artarak devam etmektedir.

*** Sahte Doktor Bulucular - Maddi Zorluk Çıkarıcılar: Sahte doktor bulucular, maddi zorluk yaratanlar - bulanlar, yani tedaviye gereksiz yere maddi kısıntı uygulayanlar, tedavi sürecini olumsuz etkileyebilir. Ev, araba kredisi ödemesi, oğlanı evlendirme gibi maddi yükler altında olan hastalar, tedaviye uyum sağlamakta, iyileşmekte güçlük çekebilirler. İnsanlar sağlıklı kalmanın, mal mülk edinmeden değerli olduğunu maalesef kavrayamamaktadırlar.

Hasta olmuş ama evi var
Hasta olmuş ama oğlu evlenmiş.

Kendini, sağlığını feda ederek yaşamda hedefleri başarmak maalesef artan hızda devam etmektedir. Günümüzde oldukça yaygın durumdur. İnsanlar, zamanı, varlıklarını daha verimli kullanmak amacıyla sağlıklarını tehlikeye atabilmektedirler. Ancak, sağlığın önemi göz ardı edilmemelidir. Kaliteli yaşam sürerken sağlıklı olmak şarttır. Hayatta hedefleri başarmak önemli olsa da, sağlığımıza dikkat etmekten asla vazgeçmemeliyiz.

Tedavi hunisi süreci, hastaların sağlık sorunlarını çözmek, iyileşmede önemli adımdır. Ancak, bazı hastalar, kendilerine gereksiz yere maddi zorluklar yaratarak (3. evinin kredisini bahane göstermek, 4. çocuğunu davul zurna - yemekli evlendirmeye çalışması) tedavi sürecini olumsuz etkilemektedir (tedavi olmamaktadırlar!). Makaleyle maddi gücü – imkanı olduğu halde “ev aldık, araba aldık kredi ödüyoruzcular” şeklinde adlandırılan, doktoru gereksiz yere maddi zorluklar ile meslek icrasına sürükleyen hastaların yeteri kadar iyileşemediklerini vurgulamak istiyorum.

*** Profesöre Gidenler - İyi Doktor Deyiciler: Bazı hastalar, tedavide ünlü/ünsüz profesöre başvurma eğilimindedirler. Bunlar, “normal” doktorları, diğer sağlık hizmeti sağlayıcılarını göz ardı edebilir, hatta küçümseyebilir. Aynı şekilde, bazı hastalar, tedavi - meslek icrasının masrafları nedeniyle para talep eden doktorlardan da uzak durma eğiliminde olup tedavi sürecini menfi etkileyebilir. Uygun tedavi seçeneklerinin kaçırılmasına, hastalığın artmasına neden olabilir. Hastalar kaçırılan, kaybolan sağlığın %100 geri gelmediği konusunda yeteri kadar ikna edilmelidirler. Mümkün ise hastalar, tedavinin tamamen geri gelmeme, başarılı olmama riski olduğuna ilişkin yeterli bilgilendirme yapılarak ikna edilmelidirler.

Maalesef bazı insanlar maddi varlıklarının korunmasını sağlıklarından önemli görmektedir.

Servete Mala Mülke Yaşayanlar Sağlıklarını Feda Ediyorlar.

*** Ego, Kişisel Çıkar Çatışmaları: Hekim-hasta ilişkisindeki ego, kişisel çıkar çatışmaları, tedavi sürecini olumsuz etkileyebilir. Doktorun , hekim hasta bağı kurulmamış hastaya “sen” demesi gibi durumlar, iletişim sorunlarına yol açabilir. Aynı şekilde, bazı hastalar da doktorlarla kişisel, duygusal çıkar çatışması içine girebilirler , tedavi sürecinin etkinliğini azaltabilir. Hastalar , empati, anlayışla Hekimleri karşılamalı, iletişimde açıklık, saygıyı korumalı, kişisel çıkar çatışmalarından uzak durmalıdır. Hekim-hasta bağı, tedavi sürecinin başarısında önemli faktördür. Hastaların hekimle güven, destek temelinde ilişki kurması, tedaviye uyumlarını artırır, iyileşme motivasyonunu yükseltir. Hekimler de, hastaların duygusal ihtiyaçlarını anlamalı, hastalarla işbirliği yaparak tedavi sürecini yönetmelidir. Hasta, hekimin yönlendirmelerine uyum sağladıkça, hastada, hekimi destekleyici rol üstlendikçe, iyileşme süreci olumlu yönde etkilenecektir.

Tedavi sürecindeki zorluklarla başa çıkan, iyileşen hastalar, motivasyon kaynağı olabilirler. İyileşenlerin başarı hikayeleri, diğer hastalara umut ilham verebilir. Hekimlerin iyileşme sürecini desteklemek , başarı hikayelerini paylaşmaları önemlidir. Tedavi sürecinde karşılaşılan zorluklar, hastaların tutumları, hekim-hasta ilişkisi etrafında yoğunlaşır. Hastaların hastalıklarını kabul etme, doğru bilgilere ulaşma, maddi zorluklarla başa çıkma, kendince maddi zorluk varlığı yaratmama, doğru tedavi seçeneklerini değerlendirme konularında Hekim destek vermesi önemlidir. Tekrardan, hastaların 1001 zorlukla meslek icrası yapan Hekime empati, anlayış - etkin iletişim becerileriyle Hekimleri benimsemeleri, işlerini kolaylaştırmaları, hastanın, tedavi sürecinin etkinliğini artırır, hastaların moralini yükseltebilir, motivasyonlarını artırabilir, tedaviye olan uyumlarını iyileştirebilir.

Hekim-hasta bağı, güvene dayalı ortamda kurulmalı, hastaların iyileşme sürecine aktif katılımları teşvik edilmelidir. Etkili tedavi sürecinde, hem hastaların hem de hekimlerin sorunların üstesinden gelmede birlikte çalışmaları, destekleyici ortam oluşturmaları gerekmektedir.
Tedavi Hunisi
nde
pasif iyileşme
ye
çalışanlardan olmayın.


Tetkikler

hekimin kanaatinden

üstün değildir.


Kadın bedeninde

kronik enflamasyonun

en büyük kaynağı

vajinal akıntıdır.

Dinamik Tablo
Hastane Stresinden Uzaklık ✓ 
Özel Etkileşim ✓ 
Süre Sınırlamasız Muayene ✓ 
Mahremiyet – Gizlilik ✓ 
Hijyenik Ortam ✓ 
Teknoloji Kullanımı ✓ 
Konfor – Ferah Ortam ✓ 
Online Randevu ✓ 
3. Şahıslarla Temassızlık ✓ 
Güven – Nezaket – Zarafet ✓ 
Etik ✓ 
Tecrübe ✓ 
Profesyonel Destek ✓ 
Hasta Memnuniyeti & Sağlığı ✓ 
Fethiye’den 45′ uzaklıkta ✓ 
Dalaman’dan 10′ Uzaklıkta ✓ 
Köyceğizden 15′ Uzaklıkta ✓ 
Marmaris’den 40′ Uzaklıkta ✓ 
Muğla’dan 45′ Uzaklıkta ✓ 
Para değil

Mal mülk değil

En iyi eğitim , öğretmen değil !

Çocuğunuza bırakılacak en büyük miras şudur:

Sağlıklı

10 numara
☆☆☆☆☆ 
olacak şekilde “gebelik öncesi hazırlık + gebelik takibi + doğumunu” sağlayarak maksimum potansiyel IQ & EQ ya FETUSUN ulaştırılmasıdır.

Yani fetusu hayata 5/0 önde başlatmaktır. 

Eğer bunu sağlarsanız; sağlamak 15 – 30 bin USD civarı para harcamaktan geçer. O zeki, ahlaklı, yetenekli çocuk başarı sarmalında zirveye hemen çıkar, müthiş gelir elde eder; emekli olduğunuzda size ev araba aldığı gibi, dünyayı gezmenizde size tatil hediyeleri ayarlar. Eğer bunu yapmak yerine, 15 – 30 bin USD’ye ev, araba alabilirsiniz ama, çocugunuz sizin ölmenizi, mirasın kendisine kalmasını bekler, sonrada onu tüketerek yer yada üzerinizdeki evi ipotek göstererek iş kurar , batırır yada sürekli sizden para ister, sizde sürekli kaçar , bahane uydurursunuz…

Çıkar çatışmalarıyla berbat olmuş hayat yaşamamak için süper kaliteli bebekler doğurun.

Rahimde mikrop kaparak bitik, pert olmuş, erken doğmuş, kansızlığa, kötü rahim şartlarına ( urlu, vajinal akıntılı, kistli, varisli ) yani haşat rahimlerden eksik – vasat doğan bebeklerinizle, büyüdüklerinde “çıkar çatışmasına” girmemesi; doğmadan önce, gebelik süreci & doğumuna maddi kaynak harcanmasından geçer.
AGAÇ YAŞ İKEN, İNSAN RAHİMDE İKEN EĞİLİR.

Bebek;

Zeki doğarsa ahlaklı olur.
Zeki + ahlaklı olursa zengin olur. 
Zeki + ahlaklı + zengin olursa sana ev araba almayı bırak toplumun tamamı müreffeh olur, zenginleşir.

İnsana yani kendi kanına – canına yatırım yapmalısın yada çıkar çatışmalarıyla bomboş hayat yaşamak durumunda kalırsın.
Sana göre yatırım nedir?
Kadın Sağlığının, Sonraki Nesillerin ( Fetus, Bebek, Çocuk, Torun) Mutlu Huzurlu Sağlıklı Devam Edebilmesinin Yegane yolu, Dişi Üreme Organlarının;
* Uterus - Rahim
* Yumurtalık - Overler
* Tuba Uterina - Tüpler
* Rahim Ağzı - Serviks Uteri
* Vajina - Hazne
* Vulva - Perine gibi organların Topyekün Sağlık İçerisinde;Genetik Mirasın Nesilden ➞ Nesile Sağlıklı Aktarılmasından Geçmektedir. İşte bu geçiş bozulduğunda; nesilden nesile hastalıklar başlamaktadır. (Devamı İçin Ayrıntılara↓ Tıklayınız)
İhmal Edilen, Çözülmeyen En Basit Kadın Hastalığı, Zaman İçerisinde Birikim Yaparak Çeşitli Hastalıkların;
* Romatolojik
* Nörolojik
* Psikiyatrik
* Onkolojik
* Hatta Odontojenik... Hastalıkların Gelişiminde Tetik Çeken Etken (Tetiklenmiş Hastalık) Olabilir. Aniden Birdenbire Ortaya Çıkan Hastalıklara Sebep - Müsebbip Olanın; İhmal Ederek Alıştığın, Zamanla da Unuttuğun (Hastalıklara Geliştirilen Adaptasyon; İlk Stres Anında Kırılır)) Feminin Şikayetler Ana Sebebiyle Olduğu, Gizliden Gizliye Hastalığın İşlemesini Yani Kök Hastalık'ın Feminin Hastalık Olduğu Aklınıza Gelmeyebilir. Tahlillere %100 İnanmak Size Ciddi Vakit, Para, Yaşam Süresi Kaybettirebilir. Basit Yöntem + Kolaya Kaçmak Olan Sayfalar Dolusu Tetkik Sonuçlarına Sakın Aldanmayın, Tetkikler Normal Çıktı; Sağlıklıyım Diye Boş Tetkiklere Körü Körüne Bel Bağlamayın. Hekim Dışında Hiçbir Şeye %100 Güvenmeyin. Özellikle Nisaiye Hastalıkları; Kan - İdrar Tetkikleri Başarılı Oranda Tespit Edememektedir. Kronikleşmiş İlgi siz Gibi Gözüken Hastalık Hastalık Kök Sebeplerinin Kadınsal Maraz Olması Size, Çevrenize Alakasız,- Saçma Bile Gelebilir. Hatta Sıklıkla Ciddi Hastalığınızla Bağlantı Açısından Genital Bölgeyle Ne Alakası Var Şeklinde Sizi Hataya, Durumu Algılamada Körlük - Konduramamaya Düşürebilir; Dikkat Ediniz! Nisaiye Hastalığı Bekleterek; Kendi Kendine, Zaman Tanımakla, Vakit Geçirmekle İyileşmesi Mümkün Değildir.

Muğla Ayrıntılı Ultrason

Gebelik Takiplerinin & Doğum Öncesi Teşhis İşlemlerinin Önemli Basamağıdır. Minimum 60 dakika Sürmektedir. Kaliteli Gebelik Asla Ucuz, Standart Yaklaşımlarla İdame Ettirilemeyecek, Riske Atılamayacak, Stres Karşısında Frajil Olabilecek Kritik Dönemdir. Mesut Bayraktar Şehrin İçerisinde En Önde Gelen, Vajina Serviks Rahim  Sağlığına Yönelik En İyi Jinekolog Doğum Uzman Doktorlar Arasında Olmasının Yanı Sıra, Özel Muayenehanesinde 18 - 24 Hafta Arası Muğla Ayrıntılı Ultrason Verirken Bütünsel yaklaşımla Geçmeyen Mantar Hastalığı Servikal Smear Polip Ameliyatı Video Kolposkopi HPV Gebelikte Spiral Çıkarma Tıbbi Muğla Kürtaj işlemi Riskli Hamilelik Takipleri Transvajinal Ultrason Rahim İltihabı Tedavisi İdrar Kaçırma Tedavisi Şeffaf Beyaz Kahverengi Sarı Yeşil Kötü Renkte Olabilen Kokulu Kokusuz Vajina Akıntı Yanma Kaşıntı Batma Kanama Tedavilerinin Planını Yapmaktadır. Gereğinde Rahim Alınma Ameliyatı Hakkında Bilgiler Vermektedir. Hatunların Huzur İçerisinde Sağlıklı Mutlu Yaşam Sürmeleri Gerekliliğine İnanmaktayım. Tabip Mesut Bayraktar; Female Üreme Sağlığını Güçlendirme Konusunda Tutkulu Hekimdir. Çünkü Feminin Genital Organların Zindelik İçerisinde Başarıya Ulaşması Küresel Refaha; İnsanlık Barışına Hizmet Ederek, Dünyayı Yaşanılacak Daha Güzel Yer Yapacak Ehemmiyettedir.

Mesut Bayraktar, Hekiminin Muayenehanesi Coğrafik Konumu İtibarıyla Bölgenin Ortasında Kalmaktadır.
 1. Ortaca Kadın Doğum Doktoru

 2. Köyceğiz Kadın Doğum Doktoru

 3. Dalaman Kadın Doğum Doktoru

Yönelik Hekim Aktif Biçimde Ortaca, Dalaman, Köyceğiz Yörelerine Çalışmaktadır.

Kadınlarda Hastalıkların Kronikleşmesi

; Hastalıklara Adaptasyon & Woman Psikolojisiyle Birleşince Şikayetleri Normalleştirmek Kaçınılmaz Olmaktadır. Baş Edilmesi Zor Genital Hastalık İnkar Psikolojisine Giren Hanımefendiler; Yumurtalık Rahim Serviks Vajina Vulva Perine Hastalıklarının → Sebep Olduğu Hastalıkları (Buna

Yüksek Riskli Jinekolojik Hastalık

Diyorum) Taşıyabildiği Ömüre Kadar Kendine + Ailesine Yük Edebilmektedir (Bu Birliktelik; Adaptasyon + Kronikleşme Hastalıklara Bulunmaz Nimettir). Sizi, Ailenizi, Gelecek Nesilleri Patolojik Birliktelik Kıskaçlanmasından; Hastalıklara Hamal Olmak Durumundan Koruyacak Tek Güç
Muğla Tecrübeli Jinekolog Doktor
la Yaşam Boyu Sürecek İş Birliği (Hekim Hasta Bağı) Yapmaktır.

Hayat Boyunca Sabit Değişmez Doktor Jinekolog Yani Muğla Jinekolog Hekim Uzman Doktorunuz Olmalıdır. Böylece Tüm Dişilikle İlgili Sağlık Bilgileriniz, Tek Elde + Tek Beyinde Toplanacağından Size Erken Tanı, Etkin Tedaviler Halinde Geri Dönecektir. Muğla Sabit Jinekolog Doktoru Edinmek Başta Woman Sağlığını İyileştirecek; Topyekün Hayat Kalitesini Yaşam Sürenizi (Ömrünüzü) Yükseltecektir.

Kadın Hastanede Hangi Jinekolog Doktor Varsa; Rastgele Randevu Alma Hatasından Vakit Kaybetmeden Derhal Uzaklaşmalıdır. Kıymeti Ölçülemez Değerde Olan Rahim Vajina Sağlığına Sunulan; Ucuzcu Yaklaşımlar, Basit Öneriler, Hurafe Teşvikler Canınızı Sıkan Hastalıklar Fırtınası, Düşkünlük, ... Nedeni Bilinmez Sağlık Sorunları Başa Bela Olmadan Değişmeniz Gereklidir. Hastanede Hangi Doktor Varsa Ona Gitme Öğretilmiş Dürtüsünden Aciliyetle Sıyrılmak Zaruridir. Kendinize Her Daim Ulaşabileceğiniz, Konuşabileceğiniz
Muğla Kadın Doğum Uzman Doktor
Bulmanız - Edinmeniz Gerekmektedir. Ayrıca Sabit jinekolog Doktor; Günün Önemli Anında Arayabileceğiniz, Korku Olmadan Soru Sorabileceğiniz, Utanma Yaşamadan Tartışma - Fikir Alış Verişi Yapabileceğiniz Muğla Jinekolog Hekim Mesut Bayraktar Her Daim Bir Telefon Kadar Uzakta Olacaktır. Dişi Genital Problemlerinize Çare Bulamıyorsanız, Temel Sebep; Aksi İspat Edilene Kadar "Jinekolojik Hastalık" Olabileceğini Hiç Ama Hiç Unutmayınız.

Kadınlarda Jinekolojik Sağlık; Genel Sağlıktan Daha Değerlidir

. Üreme Organlarının Sağlığı; Sırasıyla Anneyi , Fetusu***, Ailesini, Toplumu, Fetus***'dan Olacak Gelecek Nesilleri Yani Küresel Refaha Etkisi Uzanan Kıymettedir. Hanımların, Kızların Sağlığını Önemsemeyip, Rahim Over Vajina Sorunlarınızı Göz Ardı Etmek Büyük Hatadır. Masrafsız Görünen Alışmak - Duyarsızlaşmak Tuzaklanmasına Kapılmayınız. Doğru Teşhis Gerçek Tedavi Sunan

Muğla En İyi Kadın Doğum Doktoru

Jinekologlar Arasında Olan Doğum Uzmanı Dr. Mesut Bayraktar Özel Muayenehanesinde Kadirşinas Hastalarını Bekler; Doğum Hastalıkları Kliniği İçerisinde Ultrason Kolposkopi İncelemesi Sıvı Bazlı Servikal Smear Yapılmaktadır. Muayene Randevusu Almak İyi Başlangıçtır. Bugün Tedavi - İyileşmek İstiyorsanız Şimdi Adım Atın. Ömür Boyu Devam Edecek Hekim Hasta Bağını Geliştirmek Amacıyla Mesut Bayraktar WhatsApp Online Anında Randevu: 05467740159 Vasıtasıyla İletişime Geçip Jinekoloji Bilim Dalına Kendini Adamış Meslek Ustası Ob&Gyn Operatör Dr Bayraktar'a Muayene Vasıtasıyla Tanışabilirsiniz.

Özel Muayenehane Otele

En Yakın Kadın Doğum Doktoru

Konumundadır. Klinisyen Hekim Burada Çok Sayıda Hastalığın Teşhisini Klinik Yetiletiyle Koyabilmektedir. Başlıklandırmak Gerekir İse; Hekimin Tedavi Yetenekleri;
 • Kahverengi Akıntı Ile Ilgili Cevapları Bulmak Istiyor Musunuz?

 • Muğla Ayrıntılı Ultrason
 • Muğla Miyomektomi
 • Muğla Polipektomi
 • Muğla PKOS Tedavisi
 • Rahim'de Enflamasyon Tedavileri
 • Genital Mantar Tedavisi
 • Endometrit Tedavisi
Muğla Kolposkopi İncelemesi Muğla Kolposkop Yapıyorum. Çünkü Dişi Bireyler, Üreme Sisteminin Hastalıklarının; Semptomlarına Hızlı Adaptasyon Evrimi Sergilediğinden; Bunda
* Toplumsal Kanıt Kuramı Temelli Jinekolojik Ponzi Kitleleri +/-
* Östrojen Sarhoşluğu +/-
* Yüksek Cinsel Market Değeri +/-
* Gencim Güzelim Kusursuz Süperim Genital İnkar Durumu +/-
* Partnerde Cinsel Feromonal Baskınlığı Kaybetmemek Adına Feminine Hastalıkları İnkar Etmek Etkin Olup Dişilere Özgü Hastalıkları Hızlı İvmeyle Kronik Yapabilmektedir. Kolposkopi, Smear, HPV İncelemeleri Hekime Burada Kompleks Olmuş Durumlarda Yardımcıdır. Kolposkopi (Kolposkopi Rahim Ağzının Adeta Röntgenidir) HPV Rahim Aldırma Ameliyatı Dirençli Geçmeyen Mantar Hastalığı Infertilite Rahim İltihabı Tedavisi Gebelik Takibi Yasal Süresinde Tıbbi Muğla Kürtaj İşlemi Menopoz Gençleştirme Miyom Aldırma Ameliyatı Polipektomi Genital Kaşıntı Akıntı Batma Yanma Kanama Ötesine Kadar; Bayanın Yaşamı Boyunca Sağlıklarını Yönlendirmelerine Yardımcıyım. Hanımefendilerin Yanlarında Çalışan Güçlü Sağlık Savunucularına İhtiyacı Var. Mesut Bayraktar Kendisini İdrar Kaçırma Tedavisi Terapötik Muğla Kürtaj İşlemi Muğla Ayrıntılı Ultrason İncelemesi Servikal Smear Kolposkopi Eşliğinde Biyopsi Doğum Kontrol Danışmanlığı Çocuk İstemi Gebelik Takibi Cerrahi Muğla Kürtaj İşlemi Menopoz Gençleştirme 2. Düzey Ultrason Kolposkopi Eşliğinde Biyopsi Değerlendirmesi Ameliyatı Polipektomi Polip Aldırma Ameliyatı Rahim Sarkması Tedavisi Tanısal Muğla Kürtaj İşlemi Yanında Vajina Sıkılaştırma Rahim Aldırma Ameliyatı Geçmeyen Mantar Hastalığı Rahim İltihabı Tedavisi Vulvar Akıntı Yanma Batma Kaşıntı Kanama Konularında Hastalarımın Yanında Adeta Ortak - Yaver; İhtiyaçların Karşılanmasına, Sorunların Çözülmesinde Profesyonel Yardımcı Konumda Kendimi Görmekteyim.

Muğla Orgazm Aşısı ... Gibi Yaşlanma, Doğumlar , Menopozla İlişkili Hastalıklarla İlgilenmeyim, Tedavilerini de Vermekteyim.

Dahası Vulvar Bölgeyle İlişkili Selülit Hastalıklarının Teşhis & Tedavilerini Planlamaktayım. Bu Planlamalarla Beraber Jinekolog Uzm.Dr. Mesut Bayraktar; Doktorluk Sanat & Zanaatının Bütüncül Olması Gerektiğinin Farkında olup; Bu Farkındalıkla Hastalarımın Fiziksel Zihinsel Duygusal Sağlıklarını Ele Almaktadır. Tecrübeli Doğum Doktoru Klinisyenliğin Sağladığı Profesyonellikle Hastanın Endişelerini Dinlerim. Eğip Bükmeden Yaymadan Sadece Gerçekleri Konuşurum. Amacım, Her Hastayla, Jinekolojik Sağlıklarıyla İlgili Bakım - İyileşme - Rehabilitasyon Hedeflerini Seçmelerine Önceliklendirmelerine İzin Verecek Şekilde Detaylı Çalışmaktır. İyileşmek İsteyen Bireyle Hayatta Oldukları Yerde Buluşmak Gayesiyle Elimden Geleni Yapıyorum. Elbette Benim Çabamdan Daha Önemlisi Bireyin İyileşmeyi İstemesi + Doğru Tabiple Temas Etmesidir.

Muğla Kürtaj Yukarılarda Sıraladıklarım Dışında 5 Hafta Gebelik Muğla Çocuk Aldırma İşlemi ( Evlilik Dışı Hamilelik); Başta Gelmek Üzere Tüm Rahim Over Vajina Vulva Hastalık Durumlarınızı Çözmek Beni Mutlu Edecektir.

Sorunlarınızda Tedaviye Giden Yolu 1 (Bir) Mayene Başlatır. Kadın sağlığını koruma, hastalıkları iyileştirme misyonuna Sahibim ; Rahatlık güvenlik önceliğimdir. Hastayla bireysel ilgilenmek, hastaya uygun tedavi planları sunarım. Muğla 'da bulunan modern özel muayenehanem konforlu ortam sunar.

Muğla Kadın Doğum Doktorları


Muğla Kadın Doğum Doktoru Özel Muayenehane


Muğla Kadın Doğum Doktoru Jinekolog Mesut Bayraktar

 1. Genital Hijyensizlik Genetik Hijyeni Bozar. 2023
 2. Herkes Hasta Olur; Herkes En İyi Hekim İster. 2022
 3. Kadın Hastaysa Evde Huzur Yoktur. 2020
 4. Jinekolojik Hastalık Başka Hastalığı Tetiklemiş İse Buna Yüksek Riskli Jinekolojik Hastalık Denir. 2020
 5. Kadın Hastalığını Kabul Etmiyorsa Evde Dirlik Yoktur.
 6. Gebelikte Tasarruf(Kısıntı) Olmaz. Gebelikte Mal - Mülk Feda Edilir.
 7. Kadın Hastaysa Kök Sebep Aksi İspat Edilene Kadar Jinekolojiktir.
 8. Gebelik Fizyolojik Dönem DEĞİLDİR. Gebelik Hastalık – Ölüm Riski Barındıran Olağanüstü Dönemdir. Tecrübeli , Öngörüsü Açık Hekime Teslimiyet Gerektirir. 2018
 9. Gebelik Hastalıkları, İhmal Edilmiş Jinekolojik Hastalıkların Komplikasyonudur.
 10. Gebelik Hastalıkları; Tanısı Konulmamış Jinekolojik Hastalıklardır. MB, 2016)
 11. Gebelikte Kazanılacak 1 Puan IQ, Bebeğinizi Başarı Sarmalında Üstlere Taşır.
 12. Enfeksiyonla Gezmeyi ''Sorun Görmeyen'' Gebeyi En Mükemmel Sağlık Sistemi Bile Koruyamaz.
 13. Rahim; Dayanan - Sabreden - Kolaylık Gösteren - Halden Anlayan Organ Değildir.
 14. Sıfır Vajinal Akıntı Sağlıktır. MB, 2016
Muğla İli
Bilgi Değer
Ülke Türkiye
İl Muğla
İlk Yerleşim MÖ 2. binyıl
Koordinatlar 36.838769862880554, 28.76508732000861
En Alçak Nokta 0 m (0 ft)
Zaman Dilimi UTC+03.00 (TRS)
Posta Kodu 48XXX
Alan Kodu 252
ISO 3166 Kodu TR-48
Plaka Kodu 48
Bağlı Olan İlçeler: Bodrum, Dalaman, Datça, Fethiye, Kavaklıdere, Köyceğiz, Marmaris, Menteşe, Milas, Ortaca, Seydikemer, Ula İlçesi

Rudolf Virchow; Louis Pasteur, Robert Koch savundukları; hastalıkların mikrop teorisine inanmıyordu. Hastalıkların, dış patojenlerden değil, hücrelerin İçindeki anormal faaliyetlerden kaynaklandığını öne sürdü. Aynı zamanda Max Gerson'da Hastalık gelişmeden önce metabolik bozulmanın başladığını kitabında yazmıştır.

Mesut Bayraktar ekolleri birleştirerek modifiye ederek meslek İcrasında bulunmaktadır. Tıbbın Papa'sı Virchow'unda haklı olduğunu vurgulamaktadır. Her bir Ekol Platon'un Mağara Alegorisinde Bulunan, Zincirlerinden Kurtularak Mağaradaki Ateşin Işığına Alışmış Ama Güneşe Ulaşamamış Mahkumlardır. Güneşe Çıktığınızda Gördüğünüz; Sıfır Vajinal Akıntı sağlıktır.


Sıfır Vajina Akıntısı Sağlıktır. [1]

Kadın doğumla ne alakası var?
Profesöre gittim normal dedi !
Tüm tahlillerim normal çıktı.
Gelini doktor, normalsin dedi.
Oğlum doktor, o iyileştirir.
Ev aldık kredi ödüyoruz, sonra oğlan evlenecek.
Araba aldık kredi ödüyoruz, çocuk okutuyoruz. Benim hiç bir şeyim yok.
Mamografi, kemik taraması, kan tahlillerim normal araştırmaya gittim normalsin dediler.
Kadın doğumla ne alaka?
Artık ben çocuk doğurmam.
Çok şükür kadın doğumla işim kalmadı.
Benim rahim taklavat alındı, kadın doğumla işim kalmadı.
İkna edilemez, asla iyileştirilemez karakter yapısı. Lütfen böyle olmak zorunda değilsiniz. Kadınlar vajinalarına sağlık harcaması yapmaktan nefret ediyorlar ama hep buradan hasta olup, başka yerlerde sebep aramaktadırlar.


Östrojenin Bağımlılık Etkileri - Östrojen Sarhoşluğu

Detaylar için link tık!

Östrojen sarhoşu olmuş, östrojen etkisi altındaki kadına;

** vajinal akıntı,
** polip,
** miyom

vız gelir, tırıs gider.

Kadının bu dönemde Cinsel Market Değeri De Yüksek Olduğundan, Jinekolojik Hastalıkları Ret Etme Eğilimi baskındır.

İnsan evriminin on binlerce yıl alan süreçte kadın bedeninde östrojen, östrojen reseptörleri gelişti. Bu günden yaklaşık 2000 yıl önce kadınların ortalama yaşam ömrü , ortalama 28 yıl idi.

Menopozu gören kadın çok azdı. Doğum kanamaları, doğuma - gebeliğe bağlı sorunlar, enfeksiyonlar, kansızlık, ... daha çok sayıda etken nedeniyle kadınlar biyolojik yetersizlik içerisindeydiler. Bu biyolojik açığı kapatıp, üstüne avantajlı çıkmalarını sağlayan doping yani östrojen dediğimiz hormonun korumasına - zırhına sahip oldular. Östrojen etkisi altındaki kadın genital enfeksiyonlara daha dirençli, hastalıkta bile duygusal durumu öforik, hastalık esnasında fizik beden olarak güçlüydü. Östrojen tarih boyunca kadına direnme - sabretme , dayanma gücü vermiştir. 2000 yıl önce bu avantajdı, zaten ortalama ömür 28 yıl idi. Fakat şuan ömür 80 lere dayanmış durumdadır. Östrojenin , kadına hastalıklarına aldırmama - umursamama etkisi ( östrojen sarhoşluğu ) artık kar değil, zarar şeklinde dönmektedir. Östrojen sarhoşluğunun detayları için yukarıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Östrojen Eroinden Tehlikelidir. Östrojenin endojen opioid sistemi desteklediği bilimsel olarak ispatlanmıştır. Östrojen, genç kadının cinsel market değeriyle birleştiğinde (voltran = östrojen sarhoşluğu oluştuğunda), kadınlar her türlü hastalığa sabredebilme, dayanabilme mukavemetine kavuşmaktadırlar. Östrojen sarhoşluğu durumunda, vajinal akıntı, rahim iltihapları, servisitler, kistler, miyomlar, kanamalar gibi jinekolojik sorunların etkisini az hissetmekte ama hastalıklar kronikleşerek devam etmektedir.

Östrojenin endojen opioid sistemi desteklemesi - düzeyini artırması, kadın bedeninin kendini koruma mekanizmalarını harekete geçirdiği anlamına gelir. Östrojen yüksekliği, bağışıklık sistemini güçlendirir, vücudu enfeksiyonlara, iltihaplara, diğer hastalıklara karşı daha dirençli hale getirir. Kadınlar jinekolojik sorunlara karşı aşırı dayanma gücüne sahip olabilirler. Fakat hastalıklara dayanabilmen, onlarla birlikte yaşaman gerektiği sonucunu çıkarmamalıdır.

Jinekolojik sorunların tamamen göz ardı edilmesi doğru değildir. Jinekolojik hastalıkların erken teşhis tedavi gerektirebileceği unutulmamalıdır. Östrojenin etkisiyle kadınlar kendilerini daha iyi hissedebilirler, mevcut jinekolojik hastalıklarını basit, önemsiz, her kadında olabilen normal kadınsal durum olarak dahi görebilir ancak sağlık kontrollerini ihmal etmemeli, jinekolojik uzman doktor görüşüne başvurmalıdırlar.

Resim, östrojenin kadın vücudu üzerindeki etkilerini, etkilerin jinekolojik sorunlara olan etkisini vurgulamaktadır. Östrojenin vücudun doğal koruma mekanizmalarını destekleyebileceği, bazı durumlarda jinekolojik sorunların semptomlarını hafifletebileceği, gizleyebileceği, kronikleşmesine sebep olabileceği anlaşılmalıdır. Ancak, her zaman jinekolojik sağlık konularında profesyonel jinekolog doktor uzmanından yardım almak önemlidir.

Östrojen sarhoşluğu etkisinde çocukluğunu, ergenliğini, gençliğini, erişkinliğini jinekolojik hastalıklarını(özellikle vajinal akıntı) ile geçirmiş kadınlar gebelik , menopoz döneminde çok hasta olmaktadırlar.

Östrojen Eroinden Tehlikelidir. Östrojenin endojen opioid sistemi desteklediği bilimsel olarak ispatlanmıştır. Östrojen, genç kadının cinsel market değeriyle birleştiğinde (voltran = östrojen sarhoşluğu oluştuğunda), kadınlar her türlü hastalığa sabredebilme, dayanabilme mukavemetine kavuşmaktadırlar. Östrojen sarhoşluğu durumunda, vajinal akıntı, rahim iltihapları, servisitler, kistler, miyomlar, kanamalar gibi jinekolojik sorunların etkisini az hissetmekte ama hastalıklar kronikleşerek devam etmektedir. Östrojenin endojen opioid sistemi desteklemesi - düzeyini artırması, kadın bedeninin kendini koruma mekanizmalarını harekete geçirdiği anlamına gelir. Östrojen yüksekliği, bağışıklık sistemini güçlendirir, vücudu enfeksiyonlara, iltihaplara, diğer hastalıklara karşı daha dirençli hale getirir. Kadınlar jinekolojik sorunlara karşı aşırı dayanma gücüne sahip olabilirler. Fakat hastalıklara dayanabilmen, onlarla birlikte yaşaman gerektiği sonucunu çıkarmamalıdır. Jinekolojik sorunların tamamen göz ardı edilmesi doğru değildir. Jinekolojik hastalıkların erken teşhis tedavi gerektirebileceği unutulmamalıdır. Östrojenin etkisiyle kadınlar kendilerini daha iyi hissedebilirler, mevcut jinekolojik hastalıklarını basit, önemsiz, her kadında olabilen normal kadınsal durum olarak dahi görebilir ancak sağlık kontrollerini ihmal etmemeli, jinekolojik uzman doktor görüşüne başvurmalıdırlar. Resim, östrojenin kadın vücudu üzerindeki etkilerini, etkilerin jinekolojik sorunlara olan etkisini vurgulamaktadır. Östrojenin vücudun doğal koruma mekanizmalarını destekleyebileceği, bazı durumlarda jinekolojik sorunların semptomlarını hafifletebileceği, gizleyebileceği, kronikleşmesine sebep olabileceği anlaşılmalıdır. Ancak, her zaman jinekolojik sağlık konularında profesyonel jinekolog doktor uzmanından yardım almak önemlidir. Östrojen sarhoşluğu etkisinde çocukluğunu, ergenliğini, gençliğini, erişkinliğini jinekolojik hastalıklarını(özellikle vajinal akıntı) ile geçirmiş kadınlar gebelik , menopoz döneminde çok hasta olmaktadırlar.
Kadınları östrojen sarhoşluğundan koruyacak tek şey tecrübeli sabit - değişmez jinekolog doktordur.
Östrojen Endojen Endorfinlerin Efendisidir.


Genital bölgelerdeki enfeksiyonlar; bir etki İle yüzde çıksaydı,

hiç kimse

yüzüne hijyenik ped koyup gezmedi !

Östrojen sarhoşluğunun verdiği güç ile önemsenmemiş kronik rahim iltihabının sekeli; keman yayı şeklinde karaciğer ile batın duvarı arasındaki bantlar; Kronik Fitz-Hugh-Curtis Sendromu
Östrojen sarhoşluğunun verdiği güç ile önemsenmemiş kronik rahim iltihabının sekeli; keman yayı şeklinde karaciğer ile batın duvarı arasındaki bantlar; Kronik Fitz-Hugh-Curtis Sendromu
kronik rahim iltihabı vajinal akıntı bel ağrısı vajinal kanama cinsel ilişkide ağrı Muğla kadın doğum doktor
PID nedeniyle tuboovarian apse oluşmuş genital sistem , rahim - yumurtalıklar pert halde, östrojen sarhoşluğuna bağlı aşırı ihmal edilmiş jinekolojik sistem
Kadın hastalıklarıyla ilgili olarak, doğru teşhis, tedavi birçok durumun acillik olmadan kontrol altına alınabileceği bilinmektedir. Ancak, çok nadir kadın hastalıkları, erken dönemde belirti vermez veya hafif semptomlarla başlar. Bu durumda, hastalığın ilerlemesi, daha ciddi soruna dönüşme riski artabilir. Çünkü kadınlar az - hafif tüm semptomlarla yaşamaya, sabretmeye kodlanmış durumdadırlar.

Kadın hastalıklarının çoğu, erken teşhis ve tedaviyle daha iyi sonuçlar elde edilebilecek durumlardır. Örneğin, rahim kanseri veya meme kanseri, ektopik gebelik, tuboovariyan abse, ... gibi hastalıkların erken evrede tespit edilmesi, tedavi şansını artırabilir ve prognozu olumlu yönde etkileyebilir.

Ancak, çok az kadın hastalıkları, belirtiler görünene kadar fark edilmeyebilir veya çok sayıda kadınlar belirtileri ihmal edebilir. Hastalık ilerleyebilir ve kronikleşebilir. Örneğin, endometriozis, myomatozis uteri, rahim iltihabı gibi kronik pelvik ağrıya neden olan , belirtileri tanınmadığında veya yanlış şekilde değerlendirildiğinde ilerleyebilir, daha fazla komplikasyona yol açabilir.

Kadın hastalıklarında erken teşhis - tedavinin önemi vurgulanmalıdır. Rutin jinekolojik kontroller, düzenli olarak yapılan smear testleri, mamografi, ultrasonografi, jinekolojik muayene gibi tarama testleri, doktorunuzla düzenli iletişim kurmanız, potansiyel sorunları erken dönemde tespit etmenize yardımcı olabilir.

Kadınların kendi sağlıklarını takip etmeleri, vücutlarının değişikliklerini fark etmeleri, herhangi bir basit şüphe durumunda bir uzmana başvurmaları önemlidir. Hastalıkların kontrolden çıkmadan önce tespit edilmesi, etkili tedavi, daha olumlu prognoz sağlayabilir.

Sonuç olarak, kadın hastalıklarının çoğu erken teşhis - tedaviyle kontrol altına alınabilir. Kadınların kendi sağlıklarını önemsemeleri, düzenli kontroller yapmaları, herhangi sorun olduğunda profesyonel yardım almaları önemlidir. Unutmayalım ki, kendi sağlığımızı kontrol altında tutmak, daha sağlıklı, kaliteli bir yaşam sürmemizi sağlar.
Sağ over hiç gözükmüyor, sağ tüp ileri derecede bozulmuş Konglomera tüpler, aynı şekilde sol overin azıcık kısmı gözüküyor yine pert halde Konglomera sol tüpler, rahim yüzeyinde gözüken yapışıklıklar (bantlar), uterus yani rahim ödemli - şişmiş durumda, serviks ödemli. Kronik PID ye güzel örnektir


Kadın hastalıklarının neredeyse tamamı acil değildir.

Bunlar kronikleştirilmiş,
kontrolden çıkmış

kronik kadın hastalıklarının kendini göstermesidir.

Sağ over hiç gözükmüyor, sağ tüp ileri derecede bozulmuş Konglomera tüpler, aynı şekilde sol over gözükmüyor, pert halde Konglomera sol tüpler, rahim yüzeyinde gözüken yapışıklıklar (bantlar), uterus yani rahim ödemli - şişmiş durumda, serviks ödemli. Kronik PID(rahim iltihabı) ye güzel örnek . Günlük hijyenik ped kullanmak, vajinal akıntıyı önemsememek, idrar kaçırarak yaşamayı öğrenmek, umursamamak sizi ameliyat masasına yatırır. Östrojen sarhoşlu bittiğinde (menopoz!) tüm hastalıkların faturası önünüze konulur. Hasta; genital - üreme sisteminin kısmı kesilip alınması ile ciddi rahatladı fakat bu sürede bozduğu - kalıcı olmuş diğer hasarlar ne olacak? kronik rahim iltihabı vajinal akıntı bel ağrısı vajinal kanama cinsel ilişkide ağrı Muğla kadın doğum doktor kadın kanserleri
Sağ over hiç gözükmüyor, sağ tüp ileri derecede bozulmuş Konglomera tüpler, aynı şekilde sol over gözükmüyor pert halde Konglomera sol tüpler, rahim yüzeyinde gözüken yapışıklıklar (bantlar), uterus yani rahim ödemli - şişmiş durumda, serviks ödemli. Kronik PID (rahim iltihabı) ye güzel örnek . Günlük hijyenik ped kullanmak, vajinal akıntıyı önemsememek, idrar kaçırarak yaşamayı öğrenmek, umursamamak sizi ameliyat masasına yatırır. Östrojen sarhoşlu bittiğinde (menopoz!) tüm hastalıkların faturası önünüze konulur. Hasta; genital - üreme sisteminin bir kısmı kesilip alınması ile ciddi rahatladı fakat bozduğu - kalıcı olmuş diğer hasarlar ne olacak?

Vajinal kötü koku; afrodizyak feromonların partnerdeki Cezbedici etkinizi yok eder.

** Vajina En Hızlı Kontrol Dışına Çıkarak Hastalık Üreten Organdır.

** Vajina Hastalıkların Anasıdır.

** Sağlıklı vajina kokusuzdur.

Vajinal Kötü Koku İhmal Edilmiş Jinekolojik Enfeksiyonların İleri safhasında Ortaya Çıkıyor. Yani Ciddi Bir Umursamazlık Olmadan Olmaz.