WhatsApp Search
Muğla kadın doğum doktor Mesut Bayraktar side header logo 165x165px
Gebelikte Tasarruf Kısıntı Olmaz
Gebelik Bireyin en kritik, en hassas dönemidir.
Ömür Hayatı Boyunca Vajinal Akıntı Ile Yaşamış Birisi, Aynı Vajinal Akıntı Ile Yaşayan Bir Jinekolog Doktora Denk Gelince; Vajinal Akıntının Normal Olduğu Artık Kişinin Mutlak Değişmez, Inkar Edilemez Gerçekliği Oluyor.Kadın Hastalıkları Çok Hızlı Kronikleşebilmektedir.

Dış yani Ektopik Gebelik ☎️ 05467740159

Muğla gebelik takibi muğla jinekolog doktor hafta hafta gebelik -2 evlilik dışı kürtaj

Dış yani Ektopik Gebelik ☎️ 05467740159

Dış yani Ektopik Gebelik ☎️ 05467740159 641 600 Muğla Kadın Doğum Doktoru ☎️: 05467740159

Dış Gebelik Muğla’ da Neden Daha Fazla Oluyor?

Ektopi – Ektopik Kavramları

Tıbbi terimdir.

Normalde bulunması gereken dokunun vücutta farklı bölgede veya organ içinde yer alması, buna mecbur kalması durumunu ifade eder.

Ektopi, genellikle embriyolojik gelişim sırasında (annen ve/veya anneannenin hatalarından kaynaklanarak senin etkilenmenden bahsediyorum) doku yerleşimi sırasında meydana gelen anormalliktir. Hücrelerin, dokunun kendini yanlış konumlandırmasıdır.

Örneğin;
** Serviks kanalı (yani rahim boynu kanalı) hücreleri normalde uterus (rahim) içinde yer alırken, servikal ektopi durumunda servikal dokunun, dış yüzeyine veya vajina iç yüzeyine yerleştiği görülür. Bu durum, servikal bezlerin hassasiyetine, bazı semptomlara neden olabilir.

** Ektopi ayrıca, gastrik ektopi olarak adlandırılan durumda mide dokusunun normalde bulunması gerekmeyen bölgede, genellikle özofagusun alt kısmında bulunması şeklinde de görülebilir.

** Sebase bez ektopisi, fox fordyce papilleri şeklinde de görülebilmektedir.

** Lipödem veya lipoödem şeklinde yağ dağılım bozukluğu

Ektopi, vücutta farklı bölgelerde farklı dokuların yer alması durumunu ifade ederken, ektopik gebelik terimi ise, döllenmiş yumurtanın uterus dışında, genellikle fallop tüplerinde veya nadiren diğer bölgelerde gelişmesi durumunu ifade eder.

Ektopi durumları genellikle semptomatik olmazlar, ancak bazı durumlarda semptomlara veya komplikasyonlara neden olabilirler. Ektopiye bağlı semptomlar, tedavi seçenekleri, durumun yerine, boyutuna, semptomların şiddetine bağlı olarak değişebilir. Ektopi teşhisi – tedavisi için doktora danışmak önemlidir.

Deniz, Kumsal, Plaj ve Havuzların Etkisiyle Dış gebelik

Muğla tatil beldeleri denizi, kumsalı, plajları, havuzlarıyla ünlüdür. Muğla’da kalabalık alanlarda vakit geçirmek ektopik gebelik riskini artırabilir. Denize gitmek ,havuza girmek, plajda güneşlenmek, kalabalık teknelerle günü birlik turlara katılmak gibi aktivitelerle birlikte vulvar flora + vajinal flora bozulabilir. Bu da ektopik gebelik vakalarının artmasına neden olabilir.

Ektopik gebeliği anlamak için burayı da bilmen lazım

Muğla’nın Sıcak İklimi; Ektopik Gebelik

Ektopik gebelik, döllenmiş yumurtanın rahim dışında başka yerde implantasyon (yerleşme) yapması durumudur. Muğla gibi sıcak iklimlere sahip bölgelerde Ektopik gebelik vakalarının daha fazla görülmesi ilginç bir durumdur. Peki, Muğla’da ektopik gebelik neden daha fazla oluyor?

Terleme – Vulvar Hijyen ; Dış gebelik

Sıcak iklimlerde insanlar daha fazla terler. Terin en fazla hem üretildiği hem de emildiği bölgelerden biri de kadın genital alanlarından olan vulvadır. Sıcak iklimlerde fazla terleme durumunda vulva hijyeni bozulabilir. Bu da vajinal flora dengesini etkileyerek ektopik gebelik riskini artırabilir.

Erken Cinsel Aktivite – Çoklu Partner Durumu ; Dış gebelik

Sıcak iklimlerde kadınların olgunlaşması hızlıdır, bunu bilim kabul ediyor.. Erken başlayan cinsel aktivite, çoklu partner durumları, böyle faktörler ektopik gebelik riskini, Ektopik gebelik tekrarlamasını artırabilir. Vulvar flora + vajinal flora düzensizlikleri ektopik gebelik vakalarının artışına yol açabilir.

Kadınsal Durumların Yanlış Algılanması ; Dış gebelik

Birçok kadın sahip olduğu vajinal akıntıyı basit durum olarak algılar. Ancak, her kadında olmayan vajinal akıntılar doğru şekilde değerlendirilmelidir (Vajinal akıntıyı basit gören, her kadında olabilen, kadınsal durum olarak algılayan karakter yapısına sahip olmak ve yukarıdakilerin kombinasyonu). Özellikle sıcak iklimlerde; vulvar dengenin bozulduğu durumlarda vajinal akıntılar önemli işaret olabilir. Bu nedenle, kadınsal durumların yanlış algılanmaması – saptırılmaması ve doğru şekilde takip edilmesi önemlidir.

Jinekolojik Cimrilik – Ektopik Gebelik Döngüsü

Cimriliğin sebep olmadığı hastalık yoktur. Malasef ki malasef ektopik gebeliği bulunan hastalardaki jinekolojik cimriliği şöyle anlatayım (kadın genital sistemine özellikle vajinaya para harcamaktan nefret eden, bunu basit – enayilik olarak gören karakter yapısı)

Yukarıda sıraladıklarım nedeniyle genital hijyensizliği sorun olarak görmeyen, normal kadınsal durum olarak gören birisini hayal edin;

Birinci ektopik gebelik

Mecburen ektopik gebelik gelişiyor, jinekolojik cimrilik nedeniyle en ucuz tedavi yollarına girişiyor; “ciddi jinekolojik sağlıksızlık durumu“nu ucuza halletmeye çalışıyor, “ektopik gebeliği her kadının başına gelebilecek olağan basit hastalık” olarak görüyor.

İkinci ektopik gebelik

İkinci ektopik gebelik gelişiyor, devam eden jinekolojik cimrilik nedeniyle tekrar en ucuz tedavilere başvuru yapıyor; “ciddi jinekolojik sağlıksızlık durumu“nu tekrar ucuza halletmeye çalışıyor, ektopik gebeliğin neden hep kendisinde geliştiğini anlamaya çalışıyor ama jinekolojik cimriliğe devam !!!

Üçüncü ektopik gebelik

Üçüncü ektopik gebelik gelişiyor; çünkü eski tecrübelerine + eski yaşantısına + jinekolojik cimriliğe aynen devam ediyor.

Bu bahsettiğim silsileyi destekleyen bir eş (koca) varsa ektopik gebelik döngüsü daha kuvvetli işlemektedir.

Dış gebelik şüphesi nedeniyle gece gündüz ansızın 05467740159 nolu telefonumuz sinirli – gergin erkek (eş – koca) tarafından aranılmaktadır;

*****************************************

“Eşimde dış gebelik var, HEMEN! muayeneye geleceğiz, muayene ücreti nedir?

…. TL deyince Hımmmmm (Sessizlik), telefonu kapatma”

*****************************************

Biz şunu gördük ki arama yapan kişilerin siniri – öfkesi hanımında (zevcesinde) dış gebelik gelişmesi değil; para harcayacağım, eşimde gelişen hastalık nedeniyle doktor benden para isteyecek, ona para ödemek zorunda kalacağım korku & tedirginlik sesinin, telefon hopörlerinden ortama yayılma rezonansı (çıkar çatışması) tipiktir.

Muayene ücreti olmasa; direkt yanıma trink diye ışınlanacaklar !

Bu karakter yapısı sadece erkeğe özgü değildir. Kadın da fütursuzca ihmal ederek başına acil şekilde bela olan üreme sistemine yönelik; aynı kocası gibi masraftan kaçma – kaçınma davranışı sergilediğinden zaman içerisinde ilerleyerek acil hal geliştirmiştir.

Dış gebelik 1 – 5 günde oluşmaz, jinekolojik yapılarda yılların ihmalinin birikimiyle, nihayetinde kadın genital sisteminin pes etmesidir.

Jinekolojik cimrilik; erkek + kadın tarflıdır yüzlüdür.

Ektopik gebelik mali etkilerini aile, çiftler ele alırken; çiftler sağlıklarını – iyiliklerini önceliklendirmelidirler. Aksi taktirde 2. tekrar, 3. tekrar, daha ağır komplikasyonlar … gelişmektedir.

Ektopik gebelik klasik risk faktörleri
 1. Daha önce geçirilmiş ektopik gebelik
 2. Fallop tüplerinde tıkanıklık veya hasar
 3. Pelvik inflamatuar hastalık (PID) öyküsü
 4. Endometriozis
 5. Tubal sterilizasyon ameliyatı geçirme
 6. İlaçla yardımla üreme tedavisi kullanma
 7. Döllenmiş yumurtayı rahme taşıyan tüpün fonksiyon bozukluğu
 8. Rahim içi yapışıklıklar veya skar dokusu
 9. Sigara içme
 10. Yaş faktörü (35 yaşın üzerindeki kadınlar daha yüksek risk altındadır)
 11. Birden fazla cinsel partneri olma
 12. İç genital organ anomalileri
 13. Pelvik cerrahi öyküsü
 14. Düşük progesteron seviyeleri
 15. İlaçla korunma kullanmamak
 16. Adet düzensizlikleri
 17. İlaç kullanımı veya reçetesiz ilaç kötüye kullanımı
 18. Ertesi gün hapları
 19. Ektopik gebelik öyküsü olan aile üyeleri
 20. İlaçla yardımla üreme tedavisi sırasında çoklu embriyo transferi
 21. Tuba uterina adezyonları
 22. Anormal rahim duvarı kalınlaşması
 23. İmmünolojik faktörler
 24. Cerrahi sonrası yapışıklıklar
 25. İç genital organlarda enfeksiyonlar
 26. Ektopik gebelik riskini artırabilecek ilaçlar veya tıbbi durumlar
 27. Yumurtalık kistleri
 28. Diyabet
 29. Yüksek tansiyon
 30. Ağır stres
 31. Açık rahim boynu yaralanması
Ektopik gebelik patogenezini
 1. Yumurta Döllenmesi: Ektopik gebelik, genellikle fallop tüplerinde meydana gelir. Normal gebelikte, kadının yumurtalıklarından birinden serbest bırakılan yumurta hücresi fallop tüpüne ilerler. Burada, yumurta döllenir, zigot oluşur.
 2. Zigot Hareketi: Zigot, fallop tüpünde ilerlerken bölünmeye başlar, embriyo halini alır. Bu sırada, zigotun rahim içine gitmesi gerekir, ancak ektopik gebelik durumunda bu yolculukta problem ortaya çıkar.
 3. Tüp Tıkanıklığı veya Yavaş Hareket: Ektopik gebelik riskini artıran faktör, fallop tüplerinin tıkanıklığı – hasar görmesidir. Tüplerdeki tıkanıklık, yavaş hareket, zigotun rahim içine ulaşmasını zorlaştırabilir.
 4. İmplantasyon Sorunu: Zigot, rahim içine ulaşmadan önce fallop tüpünde implantasyon yapmış olabilir. Zigotun rahim içine yerleşmesi gereken yer dışında implantasyon gerçekleşir.
 5. Hormonal Değişiklikler: Hormonal dengesizlikler veya rahim dışı gebeliği tetikleyen diğer faktörler, zigotun rahim içine gitmesini engelleyebilir veya fallop tüpüne implantasyonunu artırabilir.

Ektopik gebelik patogenezinin temelinde, zigotun rahim içine yerine, fallop tüpü, diğer iç genital organlara yerleşmesi yatar. Bu durum, embriyonun normal büyüme için uygun olmayan ortamda gelişmesine yol açar, aynı zamanda annenin sağlığı için ciddi hayati tehlike oluşturur. Erken tanı – tedavi önemlidir, çünkü ektopik gebelik tedavi edilmezse, tüp yırtılması, şiddetli iç kanamalara neden olabilir, acil cerrahi müdahale gerekebilir.

Dış gebelik belirtileri
 1. Pelvik Ağrı: Genellikle en sık görülen belirti, şiddetli pelvik ağrıdır. Bu ağrı, bir tüpte döllenmiş yumurta hücresinin büyümesi veya rahim dışındaki implantasyon nedeniyle meydana gelebilir.
 2. Vajinal Kanama: Dış gebelik sırasında vajinal kanama görülebilir. Bu kanama, adet dönemi benzeri bir kanama veya daha hafif bir kanama şeklinde olabilir.
 3. Karın Ağrısı: Karın ağrısı, pelvik ağrının yanı sıra genellikle alt karın bölgesinde hissedilen bir rahatsızlığı ifade edebilir.
 4. Omuz Ağrısı: Ektopik gebelik bazen omuz ağrısına yol açabilir. Bu omuz ağrısı, tüpün yırtılması veya kanamaya neden olduğunda ortaya çıkabilir.
 5. Düşük Tansiyon: Dış gebelik durumunda şiddetli kanama meydana geldiğinde, bu düşük tansiyona yol açabilir. Halsizlik, baş dönmesi ve bayılma gibi belirtilere neden olabilir.
 6. Barsak Sorunları: Bazı kadınlar dış gebelik sırasında mide bulantısı, kusma veya ishal yaşayabilir.
 7. Anormal Vajinal Akıntı: Dış gebelik sırasında anormal vajinal akıntı meydana gelebilir.
 8. Sık İdrar İhtiyacı: Dış gebelik nedeniyle pelvik ağrı veya basınç hissi, sık idrara çıkma ihtiyacını artırabilir.
 9. Adet Rötarı

Unutmayın ki dış gebelik belirtileri her kadında farklılık gösterebilir ve belirtiler bazen diğer jinekolojik sorunlarla karışabilir. Eğer dış gebelik şüphesi varsa derhal uzman jinekolog profesyoneline başvurmanız önemlidir, çünkü ektopik gebelik acil tıbbi müdahale gerektirebilir.

Ektopik gebelik sıklıkla hasar almasını tamamlamış bir tüp içerisinde oluşuyor !, Tüpler düşündüğünüzden aşırı + aşırı hassastır.

Dış gebelik komplikasyonları şunlar içerebilir
 1. Tüp Rüptürü: Dış gebelik sırasında döllenmiş yumurta hücresi tüplerde büyümeye devam ederse, tüp rüptürü meydana gelebilir. Bu, tüpün yırtılması anlamına gelir, şiddetli karın ağrısı, iç kanamaya yol açabilir. Tüp rüptürü acil cerrahi müdahale gerektirir, hayati tehlike oluşturabilir.
 2. İç Kanama: Dış gebelik nedeniyle tüp rüptürü başka nedenlerle iç kanama meydana gelebilir. ciddi kan kaybına, bayılma, halsizlik, düşük tansiyon, şok gibi belirtilere neden olabilir.
 3. Dış Gebelik Nedeniyle Tüp Kaybı: Tedavi edilemezse, tüp rüptürü sonucu fallop tüpü kaybedilebilir. gelecekteki hamilelikleri etkileyebilir.
 4. Karın Boşluğuna Kanama: Dış gebelik nedeniyle tüp rüptürü meydana gelirse, kan karın boşluğuna sızabilir, peritonit gibi ciddi enfeksiyonlara neden olabilir.
 5. Yineleyen Dış Gebelik: Dış gebelik geçiren kadınlar, gelecekte tekrar dış gebelik riski altında olabilirler. Tüp tıkanıklığı, diğer faktörler nedeniyle yineleyen dış gebelikler yaşanabilir.
 6. Psikolojik Etkiler: Dış gebelik, duygusal olarak zorlayıcı olabilir, depresyon, anksiyete, diğer psikolojik etkilere yol açabilir.


Dış Gebelik

Hastalık Olarak Tespit Edilene Kadar Kişinin (Sen Diye Anla )
** ihmal Ettiği,
** Basite Aldığı,
** Bir Şey Olmaz Dediği ,
** Her Kadında Olan Kadınsal Durum

Bildiği Ciddi Sinyallere Göz Yumması Nedeniyle Oluşmaktadır.

İhmal + İhmal + …. = Dış Gebelik

Dış Gebelik, Üreme Sistemin pes Etmesiyle Oluşuyor

Kadın Ölüm Sebeplerinde
… Var
… Var
… Varda Var

İnanırsan Kadın ölüm Nedenleri Arasında, Hiç Ama Hiç
Vajinal Hastalıklar Yok.

S I F I R !

Neredeyse Çoğu Kadın Ölüm Sebepleri Arkasında
Vajina Varken;

 İnanırsan, Vajina Hiç Hasta Etmiyor, "Öldürmüyor".
İnanırsan Vajina
** Hiç Hasta Etmiyor

VAJİNA Hiç Ama Hiç;
** Beyin Kanaması Yapmıyor
** Kalp Krizi Yapmıyor
** Eklem Hasarı Yapmıyor
** Nörolojik Hastalık Yapmıyor
** Psikiyatrik Hastalık Yapmıyor
** Şeker Hastalığı Yapmıyor
** Hızlanmış Yaşlanma Yapmıyor
** Kısırlık Yapmıyor
** ............. Yapmıyor

Vajinaya Bağlı Hiç Ölende Yok !
İnanırsan Vajina Melek Gibi Çok Masum Bir Organ. Sadece Bebek Doğuyor, Sonra Masum Masum Duruyor Zannediliyor.

Tekrardan; En Anlaşılır En Basit Şekilde Ektopik Gebelik

 • Ektopi̇k Gebeli̇k = Dış Gebeli̇k
 • Ektopi̇k= Normal Yeri̇ni̇n Dışında
 • Gebeli̇k İçi̇n Normal Yer = Rahi̇mi̇n İçi
 • Rahi̇mi̇n İçinde Olmayan Tüm Gebeli̇kler Ektopi̇k= Dış Gebeli̇k Adını Alır.

Peki Dış Gebelik Gerçekten Neden Olur ?

Ülkemizde ( Türkiye Cumhuriyetinde ) Dış Gebeliğin , Benim Gördüğüm & Tespit Ettiğim 1( Bir ) Sebebi Vardır !


********************
Genital bölgelerdeki enfeksiyon bir etki İle yüzde çıksaydı,

hiç kimse

yüzüne hijyenik ped koyup gezmedi !
Video
********************


Jinekolojik enfeksiyonların görmezden gelinmesinde, göz ardı edilmesinde;
östrojen sarhoşluğu,
toplumsal kanıt kuramı,
jinekolojik ponzi,
Yüksek Cinsel market değeri.
Hastalıkla Birlikte Yaşamaya Şartlanmış Adaptasyon vardır.

Dış Gebelik yapan kronik ENFEKSİYON !

 • Hastanın i̇hmal etti̇ği̇ rahi̇m enfeksiyonları !
 • Kadınlarımız minumum 1( bir ) yıl enfeksiyonla geziyor!
 • Kanıt: televizyonlar durmadan ” günlük hijyenik ped” reklamları geçiyor !
 • Kadınlarımız enfeksi̇yonla ( vaji̇nal akıntıyla ) yaşamayı normalleştirmiş durumdadır.
 • Durum Böyle Olunca ” Günlük Hijyenik Ped Reklamları” Her Kanalda Bolca Çıkıyor !

Genital Sistemdeki Bu Enfeksiyon Kronikleşiyor !

Kronikleşmiş Rahim İltihabı Tüpleri Zaman İçinde Bozuyor!

Kadın Gebe Kaldığında Bozulmuş Tüp Nedeniyle, Döllenmiş Yumurtanın Rahimin İçine Transferi Olmuyor !

Sıfır Hiç

Zero Akmayan

FinitoSızmayan

None Kaçmayan

” Vajinal Akıntı Sağlıktır
Ömrünüzü Uzatır
Sağlam Nesillerin Temelidir “

* Çocukluğu
* Gençliği
* Ergenliği
* Erişkinliği
* Gebelikleri

Yani Ömrü Boyunca Vajinal Akıntısı Olmuş Birisi Gerçek Jinekolojik Konforu Bilemez, Herkesi Akıntılı Bilir.

Şu Yazıyı Yazan Eller 20 Yıl Aralıksız Vajinal Akıntı = Enfeksiyonla Gezmiş Binlerce Kadını Muayene Etti !

Bu Muayene Ettiğim, O Binlerce Kadın, Hastalıklarını Normalleştirmişti…

Genital Sistem Enfeksiyonlarını Hayatlarının Normal bir Parçası Yapmışlardı…

Enfeksiyonu Olan Kadınlarda; Pişik, Koku, Yanma, Ağrı, Akıntı Yok muydu !

Elbette Vardı…

 • Biz Bunu Normal Biliyorduk, Cevabını Verirler !
 • Acile Gittim, Normal Dediler, Cevabını Verirler !
 • Akması İyi Değil mi , Cevabını Verirler !

Tamam, Dış Gebeliğin Onlarca Sebebi Var, Hepsini Unut !

O Sebepler ; Alman, Amerikalı, İngiliz & Fransız Toplumlarında Fazla….

Bi̇zde Sebep ! , İhmal Edi̇lmi̇ş Geni̇tal Si̇stem Enfeksi̇yonu

Karın içinde gelişmiş büyük fetus, abdominal gebelik

Dış Gebelik Muğla
Karın içinde gelişmiş büyük fetus, abdominal gebelik

Dış Gebeli̇k Yapan İlk 5 Sebebi̇ Yazmam Gereki̇rse

 1. Türkiye’de Enfeksiyonla Gezmenin Normal Kabul Edilmesi Sonucu Gelişiyor
 2. Türkiye’de Enfeksiyonla Gezmenin Normal Kabul Edilmesi Sonucu Gelişiyor
 3. Türkiye’de Enfeksiyonla Gezmenin Normal Kabul Edilmesi Sonucu Gelişiyor
 4. Türkiye’de Enfeksiyonla Gezmenin Normal Kabul Edilmesi Sonucu Gelişiyor
 5. Türkiye’de Enfeksiyonla Gezmenin Normal Kabul Edilmesi Sonucu Gelişiyor
 6. Gerisi önemli değil ….

Türki̇ye’de Dış Gebeli̇k = Kroni̇k Enfeksi̇yon Kompli̇kasyonu !

Dış Gebelik Hastalık Değil Sonuçtur !

Başka Bi̇r Şey Bi̇lmi̇yorum

 • Dış Gebelik Gelişmiş Birisinde Tekrar Dış Gebelik Olma İhtimali Yüksektir
 • Dış gebeliğin temelinde Kronik Enfeksiyon Vardır ( Türkiye’de ! )

Dış gebeliğin Temelinde Atfetmediğin, Konduramadığın Jinekolojik Hastalık Olamaz mı?


Hastalıkları Kronikleştirmek Zekayı Düşürüyor.

Zeka Yetmemeye Başladığında;
** İletişimsizlik
** Hastalık İlerlemesi Belirginleşiyor.

Genital Hastalıklar; İlkel Beyin Tarafından Bastırılarak, Önemsizleştirilerek Kronikleştirilmeye Meyillidir.

Derinlikli Zekanın Yetmemesi Durumunda Jinekolojik Hastalıklar Daha da Bastırılıyor.

Kısır Döngü Kırılana Kadar, Ki Çok Nadir Kırılıyor …

Kronik hastalıklar zekayı menfi etkiler. Kronik hastalıkların ikincil etkileri nedeniyle zeka yetersiz kaldığında; iletişim kopukluğu ve hastalığın ilerlemesi daha belirgin hale gelir. Genital hastalıklar ilkel beyin tarafından bastırılıp önemsizleştirilerek, basitleştirilerek kronikleşmeye, hatta unutarak yaşama eğilimindedir. Hastalıkların kronikleşmesi nedeniyle derinlik ve muhakeme yeteneğinin yetersiz kalması durumunda kadın hastalıkları daha da baskılanır. Bu kısır döngü kırılıncaya kadar devam eder, ki bu vahşi döngü çok nadir kırılır.

Sizi Hasta Eden Durumla İlgili İliştiremediğin Jinekolojik Hastalık Olamaz mı? Kök Sebep , Göz Ardı Ettiğin Kadın Hastalığı Olamaz mı?

Biliyorum Kadın Doğum Doktoruna Gittin… Normal Dediler….

Hatta Tüm Tetkiklerin Sorunsuz Çıktı…

Bunu – Bunları Şimdi Kenara Bırakalım Artık Düşünmeyelim…

Sıhhat Bulmaya Giden Yol , 1 ( Bir ) Muayeneyle Başlar.

İyileşmeye Başlangıç Oluşturmak İsterseniz WhatsApp +90546 774 01 59 Üzerinden Online Randevu Talep Ediniz.

Muayenehanem Tamamen Hijyenik, Kesinlikle Mahremiyet Tabanlı Hususi Doktorluk Hizmeti Sunmaktadır. Zaman Sınırlaması Olmadan (60 – 180 Dakika) Bire Bir İlgilenme Kişiye Özel Tedavilerle Yanınızdayım. Sağlınızı Gönül Rahatlığıyla Mesut Bayraktar’a Emanet Edebilirsiniz. Jinekolojik Problemlerinizden Derinlemesine, Kalıcı Kurtulmanız Hayat Kalitenizi Artırdığını Vurguluyorum. İyileşmeniz Beni Mutlu Edecektir.
İhmalEdilen Hastalık; DiğerCiddi Hastalıkların Tetiğini Çeker. Hastalıklar Yıllara Bırakılarak Çözülmez. Kliniğim Tamamen Hijyenik, Kesinlikle Mahremiyet Tabanlı Özel Hekimlik Hizmeti Sunmaktadır. Zaman Sınırlaması Koymadan, Detaylı İlgilenme, Kişiye Özel Tedavilerle Hekimlik Sanat İcrası Yapmaktayım. Canınızı Gönül Rahatlığıyla Mesut Bayraktar’a Emanet Edebilirsiniz. İyileşmeniz Beni Mutlu Ediyor. Kadınsal Sıkıntılarınızdan Derinlemesine Kalıcı Kurtulmanız Hayat Kalitenizi Artırır.
Kadınların sıhhatli canlıyaşam sürmeleri için, kadın sağlığını güçlendirme konusunda tutkuluyum. Hastamın tereddütlerini özenle dinlerim. Tabiplik sanatının bütüncül olması gerektiğinin farkındayım. Üstün farkındalıkla hastalarımın  fiziksel, bilişsel, manevi sağlıklarını ele almaktayım. Hedefim, iyileşmek isteyen her kadınla, sağlıklarıyla ilgili rehabilitasyon hedeflerini tercih etmelerine, önceliklendirmelerine izin verecek şekilde detaylı çalışmaktır. İyileşmek isteyen  her kadınla hayatta oldukları yerde buluşmak amacıyla elimden geleni yapıyorum. Kadın hastanın benimle olan etkileşiminde,  ilk kez ”dinlenildiklerini hissettiklerini” açıklamaları ödüllendiricidir.
Kadın üreme sağlığı & bakımı çok yönlüdür. Doğum kontrol danışmanlığı yanında  hamilelik takipleri, menopoz, hatta ötesine kadar ; kadınların yaşamları süresince sağlıklarını yönlendirmelerine profesyonel olarak yardımcı olmak istiyorum. Kadınların yanlarında çalışan güçlü sağlık savunucularına ihtiyacı var. Kendimi (Jinekolog Mesut Bayraktar ) ortak, ihtiyaçların karşılanmasında muavin şeklinde görmekteyim. Birey, ailesi, iş arkadaşları için; işe yarayan sağlık & rehabilitasyon planı geliştirmek hastada amacımdır. Uyum sağlayabilen, esnek olabilen (kanıta dayalı & bireye özgü modifiye uygulamalar dahilinde) Doktorluk melaikelerimi  gösterebileceğimi hissediyorum, tarzım bireyin ihtiyaçlarındasıradışı işe yarıyor.
 • Bireyselleştirilmiş , Sadece Kişiye Göre Kurguladığım Tedaviler
 • Hastalarıma Elimden Geldiğince 60 Dakika Vakit Ayırmak
 • Detaylı Özen Göstermek
 • Sevgi  Hürmet  Zarafet
 • Değerbilirlik  Mürüvvetlik Tabanında Uzlaşma
 • Hastalık Sebeplerini Dedektif Gibi Düşünmek
 • Sebep Olucuları Öncelikli Yaklaşımla Ortadan Kaldırmak Karakterime
 • Entelektüel Algıma Uygun Olduğundan; Mevcut Gelişmeleri Şahsi Bilimim & Algı Perspektifimde Sürdürüyorum.
Tecrübeli Jinekolog TabipOlarak Mugla İlinde Çalışmaktayım. Tedavi Yeteneklerim Arasında Ayrıntılı Ultrason Var Olmakla Beraber Miyom Polip Kist Gibi Hastalıkların Tedavisi Ameliyatı, Yumurtalıklarda Kist Tedavisini Özel Muayenehanemde Vermekteyim. Gizlilik Önceliği Olan Hastalara Muğla Kürtaj Fethiye İstenmeyen Gebelik Yani Dalaman Evlilik Dışı Kurtaj Taleplerinizi Köyceğiz Güvenli Bebek Aldırma Şeklinde Yapılmasını İsteyebilirsiniz. Vajinal ltihap Sürekli Tekrar Eden Mantar Yanında Menopozal Renovasyon Tedavisiyle Birlikte Orgazm Aşısı Vajen Sıkılaştırma Vajinal PRP Tedavisi de Doktor Tarafından Verilmektedir. Üriner İnkontinans Önemli Sıkıntı Olup Kadın Sıhhatini Bozmakta ; Rahim Sarkması Durumunda Deneyimime Güvenebilirsiniz. Kolposkopi – Smear ile HPV Tetkik Edilmesi  rahim Boynu Kanserinde Erken Teşhisi Getirir. Geçmeyen Vajinal Akıntı, Tüm Jinekolojik Sıkıntılarınızı Çözmek Beni Ongun Edecektir.
Özel Kliniğim Dalyan Göcek Sarıgerme’de Bulunan Otellere En Yakın Lokasyondadır.  Tabip Sadece Randevuyla Çalışmakta Olup, Randevularınızı WhatsApp: 05467740159 Üzerinden Online Talep Ediniz.

Kadın Hasta İse Evde Huzur Yoktur


tedaviye giden yol 1 muayene ile başlar Muğla kadın doğum
Online Randevu: 05467740159


Muğla Kadın Doğum Doktoru Mesut Bayraktar Jinekolog 331x273

Doktor Mesut Bayraktar

Ortaca/Muğla

Hayatın olağan akışı gereği iyileşmek için hasta olan kişi çabalamalıdır yani aktif rol oynamalıdırlar. Görüldüğü üzere tedavi hunisinin büyük kısmında vakit kaybeden, hastalığını ret eden, iyileşemeyen, bahane, bedava - ucuz yöntemlere yönelen, körü körüne bel bağlayan hastalar pasif iyileşmeyi yani iyileşememeyi seçenler bulunmaktadır.

Tedavi süreci, hastaların sağlık sorunlarıyla başa çıkabilmeleri, iyileşme sağlayabilmelerinde önemli adımdır. Ancak, tedavi hunisi sürecinde Hekimlerin bazı zorluklarla karşılaşması mümkündür. Resimde, hastaların farklı farklı tutumlarından kaynaklanan zorlukları ele alarak, hekim-hasta ilişkisinde zorlukların üstesinden gelirken zedelenebileceğini, tedavi hunisinin önemini vurgulayacağız. Tedavi süreci, hasta sağlığını iyileştirmek amaçlı yapılan serüven düşünülebilir. Tedaviler, sağlık sorunlarına farklı yaklaşımlar gerektirebilir, bazen beklenmedik zorluklarla karşılaşılabilir. Bundan dolayı, tedavi hunisi sürecinde hekimlerin, hastaların farklı tutumlarına uygun şekilde davranması, etkili iletişim becerilerini kullanması önemlidir. Hekimlerin mesleklerini icra ederken , hasta kaynaklı zorlukları aşarken, hekim-hasta ilişkisinin zarar görmemesinde hastaların dikkatli olmaları gerekmektedir. Çünkü hekim sonsuza kadar sabredebilen, her uygunsuzluğa pozitif, sorun çözme şeklinde yaklaşan canlılar gibi düşünmeyiniz.

*** Hastalığını Kabul Etmeyenler: Hastalığını kabul etmeyen bireyler, sağlık sorunlarını inkar ederek tedaviye direnç gösterebilirler. Bunlar , tedavi sürecinin başarıyla ilerlemesini engelleyebilir. Hastalığını kabul etmeyen kişiler, genellikle hastalıklarının ciddiyetini ya da varlığını reddederler. Buda, hem kendileri hem de doktora sorun çıkmaktadır. Hastalığın kabul edilmemesi, tedavi sürecinin etkinliğini azaltabilir, tamamen durdurabilir.Hastalığını kabul etme evresi, hasta olduğunu kabul etme; tedavi sürecinin önemli parçasıdır. Hastalığın kabul edilmesi, kişinin gerçek durumuyla yüzleşmesine, gereken tedaviye tam uyum sağlamasına yardımcı olabilir. Böylece tedavi süreci daha etkili başarılı olabilir. Hastalığını kabul etmeyen bireylerin, kendi sağlık durumlarını gerçekçi şekilde değerlendirmeleri, tedaviye açık olmaları önemlidir.

Hastalığını kabul etmeyen, ret eden; Doktoru rakip , düşman bilmektedir.

*** Hastalığını Kabul Edenler: Hastalığını kabul eden kişiler, tedavi sürecine daha olumlu yaklaşabilirler. Hastaların tedaviye uyum sağlamasını kolaylaştırır, iyileşme sürecini hızlandırabilir. Fakat çoğunlukta bazı insanlar hastalığını kabul etsede hekim yerine başka yollara başvurabilerek, hastalıkların ilerlemesine, kronikleşmesine neden olmaktadır.

*** Bir Ara Hallederizciler - Google Aramacılar: Bazı hastalar, sağlık sorunlarıyla ilgili hafife alıcı, savsaklayıcı tutum sergileyebilirler. “Bir ara hallederizciler”, sağlık sorunlarını erteleme, önemsememe eğilimindedir. Google aramacıları ise kendi kendini teşhis etme, tedavi etme çabasına, akıllılığına girebilirler. Yanlış bilgilendirme, yanlış tedavi seçeneklerine yol açabilir.

*** Doğal Tedavi Yöntemlerine Körü Körüne İnananlar: Doğal tedavi yöntemlerine inanan hastalar, alternatif çözümler arayışında olabilirler. Maydanoz, soğan suyu içiciler gibi, doğal yöntemlere güvenerek, körü körüne bel bağlayarak etkisiz, tedavi sürecini yürütebilirler. Bazen bilimsel kanıtlanmamış, etkinliği sınırlı olan yöntemlere yönelmelerine neden olabilir. Maalesef tüm iletişim mecraları tedavilerin etkin olmadığını söylese de böyle yönelimler artarak devam etmektedir.

*** Sahte Doktor Bulucular - Maddi Zorluk Çıkarıcılar: Sahte doktor bulucular, maddi zorluk yaratanlar - bulanlar, yani tedaviye gereksiz yere maddi kısıntı uygulayanlar, tedavi sürecini olumsuz etkileyebilir. Ev, araba kredisi ödemesi, oğlanı evlendirme gibi maddi yükler altında olan hastalar, tedaviye uyum sağlamakta, iyileşmekte güçlük çekebilirler. İnsanlar sağlıklı kalmanın, mal mülk edinmeden değerli olduğunu maalesef kavrayamamaktadırlar.

Hasta olmuş ama evi var
Hasta olmuş ama oğlu evlenmiş.

Kendini, sağlığını feda ederek yaşamda hedefleri başarmak maalesef artan hızda devam etmektedir. Günümüzde oldukça yaygın durumdur. İnsanlar, zamanı, varlıklarını daha verimli kullanmak amacıyla sağlıklarını tehlikeye atabilmektedirler. Ancak, sağlığın önemi göz ardı edilmemelidir. Kaliteli yaşam sürerken sağlıklı olmak şarttır. Hayatta hedefleri başarmak önemli olsa da, sağlığımıza dikkat etmekten asla vazgeçmemeliyiz.

Tedavi hunisi süreci, hastaların sağlık sorunlarını çözmek, iyileşmede önemli adımdır. Ancak, bazı hastalar, kendilerine gereksiz yere maddi zorluklar yaratarak (3. evinin kredisini bahane göstermek, 4. çocuğunu davul zurna - yemekli evlendirmeye çalışması) tedavi sürecini olumsuz etkilemektedir (tedavi olmamaktadırlar!). Makaleyle maddi gücü – imkanı olduğu halde “ev aldık, araba aldık kredi ödüyoruzcular” şeklinde adlandırılan, doktoru gereksiz yere maddi zorluklar ile meslek icrasına sürükleyen hastaların yeteri kadar iyileşemediklerini vurgulamak istiyorum.

*** Profesöre Gidenler - İyi Doktor Deyiciler: Bazı hastalar, tedavide ünlü/ünsüz profesöre başvurma eğilimindedirler. Bunlar, “normal” doktorları, diğer sağlık hizmeti sağlayıcılarını göz ardı edebilir, hatta küçümseyebilir. Aynı şekilde, bazı hastalar, tedavi - meslek icrasının masrafları nedeniyle para talep eden doktorlardan da uzak durma eğiliminde olup tedavi sürecini menfi etkileyebilir. Uygun tedavi seçeneklerinin kaçırılmasına, hastalığın artmasına neden olabilir. Hastalar kaçırılan, kaybolan sağlığın %100 geri gelmediği konusunda yeteri kadar ikna edilmelidirler. Mümkün ise hastalar, tedavinin tamamen geri gelmeme, başarılı olmama riski olduğuna ilişkin yeterli bilgilendirme yapılarak ikna edilmelidirler.

Maalesef bazı insanlar maddi varlıklarının korunmasını sağlıklarından önemli görmektedir.

Servete Mala Mülke Yaşayanlar Sağlıklarını Feda Ediyorlar.

*** Ego, Kişisel Çıkar Çatışmaları: Hekim-hasta ilişkisindeki ego, kişisel çıkar çatışmaları, tedavi sürecini olumsuz etkileyebilir. Doktorun , hekim hasta bağı kurulmamış hastaya “sen” demesi gibi durumlar, iletişim sorunlarına yol açabilir. Aynı şekilde, bazı hastalar da doktorlarla kişisel, duygusal çıkar çatışması içine girebilirler , tedavi sürecinin etkinliğini azaltabilir. Hastalar , empati, anlayışla Hekimleri karşılamalı, iletişimde açıklık, saygıyı korumalı, kişisel çıkar çatışmalarından uzak durmalıdır. Hekim-hasta bağı, tedavi sürecinin başarısında önemli faktördür. Hastaların hekimle güven, destek temelinde ilişki kurması, tedaviye uyumlarını artırır, iyileşme motivasyonunu yükseltir. Hekimler de, hastaların duygusal ihtiyaçlarını anlamalı, hastalarla işbirliği yaparak tedavi sürecini yönetmelidir. Hasta, hekimin yönlendirmelerine uyum sağladıkça, hastada, hekimi destekleyici rol üstlendikçe, iyileşme süreci olumlu yönde etkilenecektir.

Tedavi sürecindeki zorluklarla başa çıkan, iyileşen hastalar, motivasyon kaynağı olabilirler. İyileşenlerin başarı hikayeleri, diğer hastalara umut ilham verebilir. Hekimlerin iyileşme sürecini desteklemek , başarı hikayelerini paylaşmaları önemlidir. Tedavi sürecinde karşılaşılan zorluklar, hastaların tutumları, hekim-hasta ilişkisi etrafında yoğunlaşır. Hastaların hastalıklarını kabul etme, doğru bilgilere ulaşma, maddi zorluklarla başa çıkma, kendince maddi zorluk varlığı yaratmama, doğru tedavi seçeneklerini değerlendirme konularında Hekim destek vermesi önemlidir. Tekrardan, hastaların 1001 zorlukla meslek icrası yapan Hekime empati, anlayış - etkin iletişim becerileriyle Hekimleri benimsemeleri, işlerini kolaylaştırmaları, hastanın, tedavi sürecinin etkinliğini artırır, hastaların moralini yükseltebilir, motivasyonlarını artırabilir, tedaviye olan uyumlarını iyileştirebilir.

Hekim-hasta bağı, güvene dayalı ortamda kurulmalı, hastaların iyileşme sürecine aktif katılımları teşvik edilmelidir. Etkili tedavi sürecinde, hem hastaların hem de hekimlerin sorunların üstesinden gelmede birlikte çalışmaları, destekleyici ortam oluşturmaları gerekmektedir.
Tedavi Hunisinde pasif iyileşmeye çalışanlardan olmayın.


Tetkikler

hekimin kanaatinden

üstün değildir.


Kadın bedeninde

kronik enflamasyonun

en büyük kaynağı

vajinal akıntıdır.


Dinamik Tablo
Hastane Stresinden Uzaklık ✓ 
Özel Etkileşim ✓ 
Süre Sınırlamasız Muayene ✓ 
Mahremiyet – Gizlilik ✓ 
Hijyenik Ortam ✓ 
Teknoloji Kullanımı ✓ 
Konfor – Ferah Ortam ✓ 
Online Randevu ✓ 
3. Şahıslarla Temassızlık ✓ 
Güven – Nezaket – Zarafet ✓ 
Etik ✓ 
Tecrübe ✓ 
Profesyonel Destek ✓ 
Hasta Memnuniyeti & Sağlığı ✓ 
Fethiye’den 45′ uzaklıkta ✓ 
Dalaman’dan 10′ Uzaklıkta ✓ 
Köyceğizden 15′ Uzaklıkta ✓ 
Marmaris’den 40′ Uzaklıkta ✓ 
Muğla’dan 45′ Uzaklıkta ✓ 

Para değil

Mal mülk değil

En iyi eğitim , öğretmen değil !

Çocuğunuza bırakılacak en büyük miras şudur:

Sağlıklı

10 numara
☆☆☆☆☆ 
olacak şekilde “gebelik öncesi hazırlık + gebelik takibi + doğumunu” sağlayarak maksimum potansiyel IQ & EQ ya FETUSUN ulaştırılmasıdır.

Yani fetusu hayata 5/0 önde başlatmaktır. 

Eğer bunu sağlarsanız; sağlamak 15 – 30 bin USD civarı para harcamaktan geçer. O zeki, ahlaklı, yetenekli çocuk başarı sarmalında zirveye hemen çıkar, müthiş gelir elde eder; emekli olduğunuzda size ev araba aldığı gibi, dünyayı gezmenizde size tatil hediyeleri ayarlar. Eğer bunu yapmak yerine, 15 – 30 bin USD’ye ev, araba alabilirsiniz ama, çocugunuz sizin ölmenizi, mirasın kendisine kalmasını bekler, sonrada onu tüketerek yer yada üzerinizdeki evi ipotek göstererek iş kurar , batırır yada sürekli sizden para ister, sizde sürekli kaçar , bahane uydurursunuz…

Çıkar çatışmalarıyla berbat olmuş hayat yaşamamak için süper kaliteli bebekler doğurun.

Rahimde mikrop kaparak bitik, pert olmuş, erken doğmuş, kansızlığa, kötü rahim şartlarına ( urlu, vajinal akıntılı, kistli, varisli ) yani haşat rahimlerden eksik – vasat doğan bebeklerinizle, büyüdüklerinde “çıkar çatışmasına” girmemesi; doğmadan önce, gebelik süreci & doğumuna maddi kaynak harcanmasından geçer.
AGAÇ YAŞ İKEN, İNSAN RAHİMDE İKEN EĞİLİR.

Bebek;

Zeki doğarsa ahlaklı olur.
Zeki + ahlaklı olursa zengin olur. 
Zeki + ahlaklı + zengin olursa sana ev araba almayı bırak toplumun tamamı müreffeh olur, zenginleşir.

İnsana yani kendi kanına – canına yatırım yapmalısın yada çıkar çatışmalarıyla bomboş hayat yaşamak durumunda kalırsın.
Sana göre yatırım nedir?

Kadın Sağlığının, Sonraki Nesillerin ( Fetus, Bebek, Çocuk, Torun) Mutlu Huzurlu Sağlıklı Devam Edebilmesinin Yegane yolu, Dişi Üreme Organlarının;
 1. Uterus - Rahim
 2. Yumurtalık - Overler
 3. Tuba Uterina - Tüpler
 4. Rahim Ağzı - Serviks Uteri
 5. Vajina - Hazne
 6. Vulva - Perine gibi organların Topyekün Sağlık İçerisinde; Genetik Mirasın Nesilden Nesile Sağlıklı Şekilde Aktarılmasından Geçmektedir. İşte bu geçiş bozulduğunda; nesilden nesile hastalıklar başlamaktadır. (Devamı İçin Ayrıntılara↓ Tıklayınız)
İhmal Edilen, Çözülmeyen En Basit Kadın Hastalığı, Zaman İçerisinde Birikim Yaparak Çeşit Çeşit Hastalıkların; Romatolojik Nörolojik Psikiyatrik Onkolojik Hatta Odontojenik... Hastalıkların Gelişiminde Tetik Çeken Etken ( Tetiklenmiş Hastalık) Olabilir. Aniden Birdenbire Ortaya Çıkan Hastalıklara Sebep - Müsebbip Olanın; İhmal Ederek Alıştığın, Zamanla da Unuttuğun (Hastalıklara Geliştirilen Adaptasyon; İlk Stres Anında Kırılır)) Feminin Şikayetler Ana Sebebiyle Olduğu, Gizliden Gizliye Hastalığın İşlemesini Yani Kök Hastalık'ın Feminin Hastalık Olduğu Aklınıza Bile Gelmeyebilir. Tahlillere %100 İnanmak Size Ciddi Vakit, Para, Yaşam Süresi Kaybettirebilir. Basit Yöntem + Kolaya Kaçmak Olan Sayfalar Dolusu Tetkik Sonuçlarına Sakın Aldanmayın, Tetkikler Normal Çıktı; Sağlıklıyım Diye Boş Tetkiklere Körü Körüne Bel Bağlamayın. Hekim Dışında Hiçbir Şeye %100 Güvenmeyin. Özellikle Nisaiye Hastalıkları; Kan - İdrar Tetkikleri Başarılı Oranda Tespit Edememektedir. Kronikleşmiş İlgisiz Gibi Gözüken Hastalık Hastalık Kök Sebeplerinin Kadınsal Maraz Olması Size, Çevrenize Alakasız,- Saçma Bile Gelebilir. Hatta Sıklıkla Ciddi Hastalığınızla Bağlantı Açısından Genital Bölgeyle Ne Alakası Var Şeklinde Sizi Hataya, Durumu Algılamada Körlük - Konduramamaya Düşürebilir; Dikkat Ediniz! Nisaiye Hastalığı Bekleterek; Kendi Kendine, Zaman Tanımakla, Vakit Geçirmekle İyileşmesi Mümkün Değildir.

Muğla Ayrıntılı Ultrason

Gebelik Takiplerinin & Doğum Öncesi Teşhis İşlemlerinin Önemli Basamağıdır. Minimum 60 dakika Sürmektedir. Kaliteli Gebelik Asla Ucuz, Standart Yaklaşımlarla İdame Ettirilemeyecek, Riske Atılamayacak, Stres Karşısında Frajil Olabilecek Kritik Dönemdir. Mesut Bayraktar Şehrin İçerisinde En Önde Gelen, Vajina Serviks Rahim  Sağlığına Yönelik En İyi Jinekolog Doğum Uzman Doktorlar Arasında Olmasının Yanı Sıra, Özel Muayenehanesinde 18 - 24 Hafta Arası Muğla Ayrıntılı Ultrason Verirken Bütünsel yaklaşımla Geçmeyen  Mantar Hastalığı Servikal Smear Polip Ameliyatı Video Kolposkopi HPV Gebelikte Spiral Çıkarma Tıbbi Muğla Kürtaj işlemi Riskli Hamilelik Takipleri Transvajinal Ultrason Rahim İltihabı Tedavisi İdrar Kaçırma Tedavisi Şeffaf Beyaz Kahverengi Sarı Yeşil Kötü Renkte Olabilen Kokulu Kokusuz Vajina Akıntı Yanma Kaşıntı Batma Kanama Tedavilerinin Planını Yapmaktadır. Gereğinde Rahim Alınma Ameliyatı Hakkında Bilgiler Vermektedir. Hatunların Huzur İçerisinde Sağlıklı Mutlu Yaşam Sürmeleri Gerekliliğine İnanmaktayım.  Tabip Mesut Bayraktar; Female Üreme Sağlığını Güçlendirme Konusunda Tutkulu Hekimdir. Çünkü Feminin Genital Organların Zindelik İçerisinde Başarıya Ulaşması Küresel Refaha; İnsanlık Barışına Hizmet Ederek, Dünyayı Yaşanılacak Daha Güzel Yer Yapacak Ehemmiyettedir.

Mesut Bayraktar, Hekiminin Muayenehanesi Coğrafik Konumu İtibarıyla Bölgenin Ortasında Kalmaktadır.
 • Ortaca Kadın Doğum Doktoru

 • Köyceğiz Kadın Doğum Doktoru

 • Dalaman Kadın Doğum Doktoru

Şeklinde Hekim Aktif Olarak Ortaca, Dalaman, Köyceğiz Yörelerine Çalışmaktadır.

Kadınlarda Hastalıkların Kronikleşmesi

; Hastalıklara Adaptasyon & Woman Psikolojisiyle Birleşince Şikayetleri Normalleştirmek Kaçınılmaz Olmaktadır. Baş Edilmesi Zor Genital Hastalık İnkar Psikolojisine Giren Hanımefendiler; Yumurtalık Rahim Serviks Vajina Vulva Perine Hastalıklarının → Sebep Olduğu Hastalıkları (Buna

Yüksek Riskli Jinekolojik Hastalık

Diyorum) Taşıyabildiği Ömüre Kadar Kendine + Ailesine Yük Edebilmektedir (Bu Birliktelik; Adaptasyon + Kronikleşme Hastalıklara Bulunmaz Nimettir). Sizi, Ailenizi, Gelecek Nesilleri Patolojik Birliktelik Kıskaçlanmasından; Hastalıklara Hamal Olmak Durumundan Koruyacak Tek Güç
Muğla Tecrübeli Jinekolog Doktor
la Yaşam Boyu Sürecek İş Birliği (Hekim Hasta Bağı) Yapmaktır.

Hayat Boyunca Sabit Değişmez Doktor Jinekolog Yani Muğla Jinekolog Hekim Uzman Doktorunuz Olmalıdır. Böylece Tüm Dişilikle İlgili Sağlık Bilgileriniz, Tek Elde + Tek Beyinde Toplanacağından Size Erken Tanı, Etkin Tedaviler Olarak Geri Dönecektir. Muğla Sabit Jinekolog Doktoru Edinmek Başta Woman Sağlığını İyileştirecek; Topyekün Hayat Kalitesini Yaşam Sürenizi (Ömrünüzü) Yükseltecektir.

Kadın Hastanede Hangi Jinekolog Doktor Varsa; Rastgele Randevu Alma Hatasından Vakit Kaybetmeden Derhal Uzaklaşmalıdır. Kıymeti Ölçülemez Değerde Olan Rahim Vajina Sağlığına Sunulan; Ucuzcu Yaklaşımlar, Basit Öneriler, Hurafe Teşvikler Canınızı Sıkan Hastalıklar Fırtınası, Düşkünlük, ... Nedeni Bilinmez Sağlık Sorunları Başa Bela Olmadan Değişmeniz Gereklidir. Hastanede Hangi Doktor Varsa Ona Gitme Öğretilmiş Dürtüsünden Aciliyetle Sıyrılmak Zaruridir. Kendinize Her Daim Ulaşabileceğiniz, Konuşabileceğiniz
Muğla Kadın Doğum Uzman Doktor
Bulmanız - Edinmeniz Gerekmektedir. Ayrıca Sabit jinekolog Doktor; Günün Önemli Anında Arayabileceğiniz, Korku Olmadan Soru Sorabileceğiniz, Utanma Yaşamadan Tartışma - Fikir Alış Verişi Yapabileceğiniz Muğla Jinekolog Hekim Mesut Bayraktar Her Daim Bir Telefon Kadar Uzakta Olacaktır. Dişi Genital Problemlerinize Deva Bulamıyorsanız, Esas Sebep; Aksi İspat Edilene Kadar "Jinekolojik Hastalık" Olabileceğini Hiç Ama Hiç Unutmayınız.

Kadınlarda Jinekolojik Sağlık; Genel Sağlıktan Daha Değerlidir

. Üreme Organlarının Sağlığı; Sırasıyla Anneyi , Fetusu***, Ailesini, Toplumu, Fetus***'dan Olacak Gelecek Nesilleri Yani Küresel Refaha Etkisi Uzanan Kıymettedir. Hanımların, Kızların Sağlığını Önemsemeyip, Rahim Over Vajina Sorunlarınızı Göz Ardı Etmek Büyük Hatadır. Masrafsız Görünen Alışmak - Duyarsızlaşmak Tuzaklanmasına Kapılmayınız. Doğru Teşhis Gerçek Tedavi Sunan

Muğla En İyi Kadın Doğum Doktoru

Jinekologlar Arasında Olan Doğum Uzmanı Dr. Mesut Bayraktar Özel Muayenehanesinde Kadirşinas Hastalarını Bekler; Doğum Hastalıkları Kliniği İçerisinde Ultrason Kolposkopi İncelemesi Sıvı Bazlı Servikal Smear Yapılmaktadır. Muayene Randevusu Almak İyi Başlangıçtır. Bugün Tedavi - İyileşmek İstiyorsanız Şimdi Adım Atın. Ömür Boyu Devam Edecek Hekim Hasta BağıGeliştirmek Amacıyla Mesut Bayraktar WhatsApp Online Anında Randevu: 05467740159 Vasıtasıyla İletişime Geçip Jinekoloji Bilim Dalına Kendini Adamış Meslek Ustası Ob&Gyn Operatör Dr Mesut Bayraktar'a Muayene Olarak Tanışabilirsiniz.

Özel Muayenehane Otele

En Yakın Kadın Doğum Doktoru

Konumundadır.

Hekim Burada Çok Sayıda Hastalığın Teşhisini Klinik Olarak Koyabilmektedir. Başlıklandırmak Gerekir İse; Doktorun Tedavi Yetenekleri;

 • Dış Gebelik Kadın Sağlığı Farkındalığı Oluşturma

 • Muğla II. Düzey Ultrason
 • Muğla Miyomektomi
 • Muğla Polip Alınması
 • Muğla Kist Tedavisi
 • Yumurtalık'ta Enflamasyon Tedavileri
 • Genital Mantar Tedavisi
 • Pelvik Enflamatuar Hastalık Tedavisi
Muğla Kolposkopi İncelemesi Muğla Kolposkop Yapıyorum. Çünkü Dişi Bireyler, Üreme Sisteminin Hastalıklarının; Semptomlarına Hızlı Adaptasyon Evrimi Sergilediğinden; Bunda
 • Toplumsal Kanıt Kuramı Temelli Jinekolojik Ponzi Kitleleri +/-
 • Östrojen Sarhoşluğu +/-
 • Yüksek Cinsel Market Değeri +/-
 • Gencim Güzelim Kusursuz Süperim Genital İnkar Durumu +/-
 • Partnerde Cinsel Feromonal Baskınlığı Kaybetmemek Adına Feminine Hastalıkları İnkar Etmek
Etkin Olup Dişilere Özgü Hastalıkları Hızlı İvmeyle Kronik Yapabilmektedir. Kolposkopi, Smear, HPV İncelemeleri Hekime Burada Kompleks Olmuş Durumlarda Yardımcıdır. Kolposkopi (Kolposkopi Rahim Ağzının Adeta Röntgenidir) HPV Rahim Aldırma Ameliyatı Dirençli Geçmeyen Mantar Hastalığı Infertilite Rahim İltihabı Tedavisi Gebelik Takibi Yasal Süresinde Tıbbi Muğla Kürtaj İşlemi  Menopoz Gençleştirme Miyom Aldırma Ameliyatı Polipektomi Genital Kaşıntı Akıntı Batma Yanma Kanama Ötesine Kadar; Bayanın Yaşamı Boyunca Sağlıklarını Yönlendirmelerine Yardımcıyım. Hanımefendilerin Yanlarında Çalışan Güçlü Sağlık Savunucularına İhtiyacı Var. Mesut Bayraktar Kendisini İdrar Kaçırma Tedavisi Terapötik Muğla Kürtaj İşlemi Muğla Ayrıntılı Ultrason İncelemesi Servikal Smear Kolposkopi Eşliğinde Biyopsi Doğum Kontrol Danışmanlığı Çocuk İstemi Gebelik Takibi  Cerrahi Muğla Kürtaj İşlemi Menopoz Gençleştirme 2. Düzey Ultrason Kolposkopi Eşliğinde Biyopsi Değerlendirmesi Ameliyatı Polipektomi Polip Aldırma Ameliyatı Rahim Sarkması Tedavisi Tanısal Muğla Kürtaj İşlemi Yanında Vajina Sıkılaştırma Rahim Aldırma Ameliyatı Geçmeyen Mantar Hastalığı Rahim İltihabı Tedavisi Vulvar Akıntı Yanma Batma Kaşıntı Kanama Konularında Hastalarımın Yanında Adeta Ortak - Yaver; İhtiyaçların Karşılanmasına, Sorunların Çözülmesinde Profesyonel Yardımcı  Konumda Kendimi Görmekteyim.

Menopozda Aşırı Kanamalı Adet ... Gibi Yaşlanma, Doğumlar , Menopozla İlişkili Hastalıklarla İlgilenmeyim, Tedavilerini de Vermekteyim.

Ek Olarak Sıklıkla Vulvar Bölgeyle İlişkili Olan Bening Ailesel Pemfigus Hastalıklarının Teşhis & Tedavilerini Planlamaktayım. Bu Planlamalarla Beraber Jinekolog Uzm.Dr. Mesut Bayraktar; Doktorluk Sanat & Zanaatının Bütüncül Olması Gerektiğinin Farkında olup; Bu Farkındalıkla Hastalarımın  Fiziksel Zihinsel Duygusal Sağlıklarını Ele Almaktadır. Tecrübeli Doğum Doktoru Olarak Hastanın Endişelerini Dinlerim. Eğip Bükmeden Yaymadan Sadece Gerçekleri Konuşurum.  Amacım, Her Hastayla, Jinekolojik Sağlıklarıyla İlgili Bakım - İyileşme - Rehabilitasyon Hedeflerini Seçmelerine Önceliklendirmelerine İzin Verecek Şekilde Detaylı Çalışmaktır. İyileşmek İsteyen Bireyle Hayatta Oldukları Yerde Buluşmak Gayesiyle Elimden Geleni Yapıyorum. Elbette Benim Çabamdan Daha Önemlisi Bireyin İyileşmeyi İstemesi + Doğru Tabiple Temas Etmesidir.

Muğla Kürtaj Yukarılarda Sıraladıklarım Dışında 7 Hafta Gebelik Muğla Çocuk Aldırma İşlemi ( Evlilik Dışı Hamilelik); Başta Gelmek Üzere Tüm Genital Sistem Hastalık Durumlarınızı Çözmek Beni Mutlu Edecektir.

Sorunlarınızda Tedaviye Giden Yolu 1 (Bir) mMayene Başlatır. Kadın sağlığını koruma, hastalıkları iyileştirme misyonuna Sahibim ; Rahatlık güvenlik önceliğimdir. Hastayla bireysel ilgilenmek, hastaya uygun tedavi planları sunarım. Muğla 'da bulunan modern özel muayenehanem konforlu ortam sunar.

Muğla Kadın Doğum Doktorları


Muğla Kadın Doğum Doktoru Özel Muayenehane


Muğla Kadın Doğum Doktoru Jinekolog Mesut Bayraktar
Sıfır Vajinal Akıntı sağlıktır. [1]

 1. Genital Hijyensizlik Genetik Hijyeni Bozar. 2023
 2. Herkes Hasta Olur; Herkes En İyi Hekim İster. 2022
 3. Kadın Hastaysa Evde Huzur Yoktur. 2020
 4. Jinekolojik Hastalık Başka Hastalığı Tetiklemiş İse Buna Yüksek Riskli Jinekolojik Hastalık Denir. 2020
 5. Kadın Hastalığını Kabul Etmiyorsa Evde Dirlik Yoktur.
 6. Gebelikte Tasarruf(Kısıntı) Olmaz. Gebelikte Mal - Mülk Feda Edilir.
 7. Kadın Hastaysa Kök Sebep Aksi İspat Edilene Kadar Jinekolojiktir.
 8. Gebelik Fizyolojik Dönem DEĞİLDİR. Gebelik Hastalık – Ölüm Riski Barındıran Olağanüstü Dönemdir. Tecrübeli , Öngörüsü Açık Hekime Teslimiyet Gerektirir. 2018
 9. Gebelik Hastalıkları, İhmal Edilmiş Jinekolojik Hastalıkların Komplikasyonudur.
 10. Gebelik Hastalıkları; Tanısı Konulmamış Jinekolojik Hastalıklardır. MB, 2016)
 11. Gebelikte Kazanılacak 1 Puan IQ, Bebeğinizi Başarı Sarmalında Üstlere Taşır.
 12. Enfeksiyonla Gezmeyi ''Sorun Görmeyen'' Gebeyi En Mükemmel Sağlık Sistemi Bile Koruyamaz.
 13. Rahim; Dayanan - Sabreden - Kolaylık Gösteren - Halden Anlayan Organ Değildir.
 14. Sıfır Vajinal Akıntı Sağlıktır. MB, 2016
Muğla İli
Bilgi Değer
Ülke Türkiye
İl Muğla
İlk Yerleşim MÖ 2. binyıl
Koordinatlar 36.838769862880554, 28.76508732000861
En Alçak Nokta 0 m (0 ft)
Zaman Dilimi UTC+03.00 (TRS)
Posta Kodu 48XXX
Alan Kodu 252
ISO 3166 Kodu TR-48
Plaka Kodu 48
Bağlı Olan İlçeler: Bodrum, Dalaman, Datça, Fethiye, Kavaklıdere, Köyceğiz, Marmaris, Menteşe, Milas, Ortaca, Seydikemer, Ula İlçesi

Rudolf Virchow; Louis Pasteur, Robert Koch savundukları; hastalıkların mikrop teorisine inanmıyordu. Hastalıkların, dış patojenlerden değil, hücrelerin İçindeki anormal faaliyetlerden kaynaklandığını öne sürdü. Aynı zamanda Max Gerson'da Hastalık gelişmeden önce metabolik bozulmanın başladığını kitabında yazmıştır.

Mesut Bayraktar ekolleri birleştirerek modifiye ederek meslek İcrasında bulunmaktadır. Tıbbın Papa'sı Virchow'unda haklı olduğunu vurgulamaktadır. Her bir Ekol Platon'un Mağara Alegorisinde Bulunan, Zincirlerinden Kurtularak Mağaradaki Ateşin Işığına Alışmış Ama Güneşe Ulaşamamış Mahkumlardır. Güneşe Çıktığınızda Gördüğünüz; Sıfır Vajinal Akıntı sağlıktır.


Sıfır Vajina Akıntısı Sağlıktır. [1]

Kadın Ölüm Sebeplerinde
… Var
… Var
… Varda Var

İnanırsan Kadın ölüm Nedenleri Arasında, Hiç Ama Hiç
Vajinal Hastalıklar Yok.

S I F I R !

Neredeyse Çoğu Kadın Ölüm Sebepleri Arkasında
Vajina Varken;

İnanırsan, Vajina Hiç Hasta Etmiyor, "Öldürmüyor".

İnanırsan Vajina
** Hiç Hasta Etmiyor

VAJİNA Hiç Ama Hiç;
** Beyin Kanaması Yapmıyor
** Kalp Krizi Yapmıyor
** Eklem Hasarı Yapmıyor
** Nörolojik Hastalık Yapmıyor
** Psikiyatrik Hastalık Yapmıyor
** Şeker Hastalığı Yapmıyor
** Hızlanmış Yaşlanma Yapmıyor
** Kısırlık Yapmıyor
** ............. Yapmıyor

Vajinaya Bağlı Hiç Ölende Yok !

RiskliGebelik #SezeryanYerindeGebelik #ServikalGebelik #RahimAğzındaGebelik #OverdeGebelik #EktopikGebelik #DışGebelikTekrarlaması #2DefaDışGebelik #3DefaDışGebelik #DışGebelikİlacı #DışGebelikAmeliyatıDışGebelik TüpTıkanıklığıBelirtileri