Bütünsel Yaklaşım:
Aynı Muayene +
Aynı Hekim +
Jinekolojik Muayene +
Servikal Smear +
Ayrıntılı Ultrason
Ayrıntılı Fetal İnceleme Riskinizi Sıfırlamaz Ama Azaltır

AYRINTILI ULTRASON İNCELEMESİ 2023

Detaylı ultrasonografide; rahim yapısı, plasenta ve bebeğin sistematik olarak gözden geçirilir. Anne adayı sırtüstü pozisyonda karına bakılarak muayene edilir. İşlem yaklaşık 60 -120 dakika sürer. Bebeğin genel değerlendirmesi ve rutin ölçümlerin ardından sırasıyla baş, boyun, göğüs kafesi, kalp, karın, genital bölge, kollar ve bacaklar ve omurga başta olmak üzere detaylı olarak incelenir.


Muğla ayrıntılı ultrason veya Muğla detaylı ultrason hizmeti almak isterseniz, jinekolog veya özel muayenehanede uzman doktora başvurmanız gerekmektedir. Ayrıntılı ultrason, gebelik sürecinde fetusun anatomik yapısını, sağlığını değerlendirmek için kullanılan görüntüleme yöntemidir.

Muğla’da jinekolog veya özel muayenehane bulmak için çevrenizdeki sağlık merkezlerini veya hastaneleri araştırabilirsiniz. İnternet üzerinden yapılan araştırmalar, yerel rehberler veya tavsiyeler de size yardımcı olabilir.

Anomali taraması için ayrıntılı ultrason genellikle 18-20. gebelik haftaları arasında gerçekleştirilir. Bu tarama, bebeğin organlarının, sistemlerinin normal gelişimini değerlendirirken, olası anomalileri tespit etmek için yapılan tarama testidir. Uzman doktor ultrason sonucuna dayanarak muhtemel riskleri, önlemleri açıklayabilir.

Muğla’da jinekolog veya özel muayenehaneyle iletişime geçtiğinizde, randevu alarak detaylı ultrason için görüşme yapabilirsiniz. Uzman doktor size daha fazla bilgi verecek, prosedürü açıklayacak, gerekli adımları atmanızı sağlayacaktır.

Ayrıntılı ultrasonnla jinekolojik muayene (alttan muayene) birlikte, hatta aynı hekim tarafından yapılması önerilen yaklaşımdır. Bu bütüncül yaklaşım, rahim problemleriyle fetal problemler arasındaki bağlantıları kurmada yardımcı olabilir. (Detaylar İçin Tıklayarak Ayrıntıları Açınız)
 • Jinekolojik muayene, kadın üreme sisteminin değerlendirilmesi için yapılan muayene şeklidir. Bu muayene sırasında doktor, rahim, yumurtalıklar, vajina gibi yapıları inceler. Jinekolog, gebelik sürecinde anne adayının sağlığını, bebeğin gelişimini izlemek için önemli rol oynar.
 • Ayrıntılı ultrasonla jinekolojik muayene birlikte yapıldığında, doktor hem anne adayının sağlığını hem de bebeğin sağlığını aynı anda değerlendirebilir. Bu sayede, rahimle ilgili problemlerde fetusun gelişimi arasında olası bağlantıları tespit etmek, gerektiğinde uygun tedavi veya yönetim planlarını oluşturmak daha kolay hale gelir.
 • Hatta alınmamış ise servikal smear dahi alınmış olur. Bu bile çok önemli atlanmış hastalıkları ortaya çıkararak hem fetus hem de anne sağlığına hizmet etmiş olmaktadır.

Sonuç olarak, ayrıntılı ultrasonla jinekolojik muayenenin aynı hekim tarafından birlikte yapılması, bütüncül yaklaşımı temsil eder. Hem anne adayının hem de bebeğin sağlığını izlemek, potansiyel sorunları erken tespit etmede önemli fırsat sunar. Bu nedenle, jinekologlar genellikle iki yöntemi bir arada kullanarak kapsamlı değerlendirme yaparlar.

Ayrıntılı Ultrasonla Bebeğin Detaylı İncelenmesi – Muğla

NORMAL MUAYENE ULTRASONUNDA BAKILANLAR

1-) Tahmini Bebek Kilosu

Haftasına göre fazla veya az olmasının sebepleri (IUGR, plasental yetmezlik, besin eksikliği, iltihap, enfeksiyon, enflamasyon) araştırılmalıdır.

Sebep bulunamayan , yapısal olarak küçük bebek olarak takip edilen bebek, doğum sonrası hastalıklar açısından yine takip edilmelidir.

İnsanlar bebeğin 4000 gr üzerinde doğmasına çok sevinmekte, hatta Maşaallah demektedirler. Şu unutulmamalı ki; tüm tetkik, tahliller normal çıkmış + bebek iri gözüküyor ise; bu her şeyin normal olduğu anlamına gelmez. Bebek 4000 gr ın üzerinde doğacak ise, ileri yaşlarda şeker hastalığı açısından risk altına girmiş olduğunu hatırlatmak isterim.

Bebeklerin rahimde tosuncuk olması iyi değildir. Bu nedenden dolayı lütfen gebelik planlayan herkesin; gebelik oluşmadan önce tecrübeli jinekolog doktor muayenesinden geçtikten sonra gebeliğe başlaması çok önemlidir. Gebelik oluştuğu zaman doktora gelmek, bazen iş işten geçince yetkili servise gitmeye benzemektedir ( bu çok sık yapılan anne kaynaklı ihmaldir ).

2-) Bebeğin Suyu

Amnios mayisi olarakta bilinir. Azalması bebeğin sınıntıda olduğunu düşündürür, şiddetli azlık durumlarında anomali veya genetik bozukluktan şüphelenilmelidir. Nihayetinde gerçek tanı doğum sonrası konur.

Bebeğin suyunun az olması enfeksiyonlardan, özellikle kronik vajinal akıntıdan, sigara içimi, uyuşturucu kullanımından da kaynaklanabilir.

Annedeki kronik hastalık bebeğin suyunu azaltabilmektedir.

Havanın sıcak olması nedeniyle de bebeğin suyu azalabilmekte; azalma günlük su tüketimini artırarak kolayca düzelmektedir. Su azalması, su tüketiminin artırılmasıyla düzelmiyor, daha da azalıyor ise yolunda gitmeyen durum olduğunu, gebelik komplikasyonuyla karşılaşılacağını bilmek gereklidir.

Ultrasonda bebek net şekilde gözükmüyorsa, kilo ölçümleri büyük veya küçük çıkıyorsa, cinsiyet tespiti hatalı yapılıyorsa, 3D – 4D Ultrasonda güzel görüntüler çıkmıyorsa BEBEĞİN SUYU AZALMIŞTIR !

Bebeğin suyunun az olması , oligohidramnios enfeksiyonlardan, özellikle kronik vajinal akıntıdan, sigara içimi, uyuşturucu kullanımından da kaynaklanabilir.

3-) Plasenta

Bebeğin yeterli besinleri anneden transfer eden yapıdır.

Plasentanın küçük, kısıtlanmış olması viral enfeksiyonlar, plasental anomalilerle ilişkilendirilebilir. Ultrasonda plasentanın kalın görülmesi, kalsifik görülmesi araştırılmalıdır. Plasenta, kordon iltihap – enfeksiyon kapabilen dokudur. özellikle vajinal enfeksiyonlar nedeniyle yukarı çıkan mikroorganizmalar nedeniyle plasenta, kordonda apse odakları görülebilir. Görünüm ultrasonda çok zor gözükür, genelde doğum sonrası yapıların incelenmesiyle tanısı konur. Ölü doğum gerçekleşmiş bebeklerin plasentaları patolojik incelemeye gönderildiğinde enfeksiyon, apse odakları görülebilmektedir.

Kordonun helikal yapısı çok önemlidir. Bunu şu şekilde anlatmak iyidir. Elinize 3 tane bildiğiniz hortum alınız, normal bahçe – balkon yıkanır iken kullandığımız hortumlardan; bunlar tek halde iken üzerlerine baskı uygulandığında büzüşürler, baskıya karşı mukavemeti azdır.

Eğer 3 hortumu birbiri üzerine sık şekilde sarmal yaparsanız, hortumların basıyla kapanması (mesela oligohidramnios, yetersiz rahim hacmi, gibi sebepler …) güçleşecektir. Bebeğe kan akışının kesintisiz, sürekli olabilmesi için kordon sarmalının fazla olması gereklidir. Bu sarmal eğer az ise; kordonda düzleşme oluşmaya başlar, düzleşen kordon, bası altında kapanmaya meyillidir. Düzleşmiş kordonu olan bebek, doğum eylemini kaldıramayabilir, su azalmasını tolere edemeyebilir, kordonda düğüm olduğunda fetusun hipoksi yaşama olasılığı artar, … İşte bunlardan dolayı ayrıntılı ultrasonun tecrübeli klinik jinekolog tarafından yapılması elzemdir.


Normal kordon, kordonda düzleşme
Kordonun helikal yapısı çok önemlidir. Bunu şu şekilde anlatmak iyidir. Elinize 3 tane bildiğiniz hortum alınız, normal bahçe veya balkon yıkanır iken kullandığımız hortumlardan; bunlar tek halde iken üzerlerine baskı uygulandığında büzüşürler, baskıya karşı mukavemeti azdır.

Eğer 3 hortumu birbiri üzerine sık şekilde sarmal yaparsanız, hortumların basıyla kapanması (mesela oligohidramnios, yetersiz rahim hacmi, gibi sebepler ile ...) güçleşecektir. Bebeğe kan akışının kesintisiz, sürekli olabilmesi için kordon sarmalının fazla olması gereklidir. Bu sarmal eğer az ise; kordonda düzleşme oluşmaya başlar, düzleşen kordon, bası altında kapanmaya meyillidir. Düzleşmiş kordonu olan bebek, doğum eylemini kaldıramayabilir, su azalmasını tolere edemeyebilir, kordonda düğüm olduğunda fetusun hipoksi yaşama olasılığı artar, ... İşte bunlardan dolayı ayrıntılı ultrasonun tecrübeli klinik jinekolog tarafından yapılması elzemdir.

4-) Cinsiyet

İnsanlar kesinlikle cinsiyet anomalilerini ret etmiş durumdadırlar, bunları asla duymak, öğrenmek istemiyorlar. Doktordan sadece ya kız yada erkek cümlesini duymak istiyorlar.

Cinsiyet tayini 16. gebelik haftasına kadar bilinemeyebilir. Hatta doğuma yakın, doğumdan sonra cinsiyet anomalisinin teşhisi konulabilir.

Ultrasonla cinsiyet teşhisi aile ısrarı nedeniyle erken yapılmaya çalışıldığında hata yapılabilir. Bu nedenle cinsiyet tespitinde minimum 16. haftaya kadar beklemek en iyi yaklaşımdır. Eğer erkenden söylenen cinsiyet hatalı çıkar ise; ailenin hekime olan güveni azalmakta, kaybolmakta, buda gebelik takiplerinden çıkmaya sebep olmaktadır.

İnsanımızın fetal cinsiyet tespit edilirken yanlış tespit etmeye, hataya toleransı malasef yok !

5-) Canlılık

Bebeğin kalp atışını duymak ailelere heyecan vermektedir.
Yetersiz gebelik takipleri, hiç gebeliğe hazırlık yapılmadan gebelik oluştuğunda, gebelikte kanama oluşması, akraba evliliği, … vb gibi risk faktörlerinde canlılığın kontrolü her zaman hekim için tedirginlik kaynağıdır.

Enfeksiyonlarda ( vajinal akıntı – vajinal balgamın bebeğe bulaşmasında, korioamnionitte, ritim bozukluklarında…) bebek kalp atımı hızlanabilir.

Anne rahminde azalmış fetal kalp hızı yolunda gitmeyen bazı sebeplerin olduğunu düşündürmektedir. Unutulmamalı ki çoğu hastalığın tanısı gebelik sonrasında konulmaktadır.

Maalesef gizli, tetkiklerde çıkmayan bazı hastalıklar kendisini gebelikte gösterebilmektedir.

ultrasonda kız cinsiyet
ultrasonda kız cinsiyet

AYRINTILI ULTRASONOGRAFİDE BAKILANLAR

Tamamı Her Hastada Gözükmeyebilir ! )

Ayrıntılı Ultrasonla Kafatası Kemik Yapısı Değerlendirilmesi

 • Asimetri varlığına bakılır, simetrik yapı olması istenir.
 • Düşük ultrasonik minerilizasyonda kemik eksikliğini düşündürür
 • Aşırı kalsifikasyonda yine patolojiyi düşündürür.

Ayrıntılı Ultrasonla Falx Cerebri Değerlendirilmesi

 • Orta Hatta Olmalıdır
 • Beyni sağ, sol 2 yarım küreye ayıran beyin zarıdır

Beyin Hemisferlerin Değerlendirilmesi

 • Beyin loblarının simetrik olması
 • Kıvrımların fazlaca olması, küçük olmaması iyidir.
 • Ultrasonda aşırı parlamaması ( parlaması beyin dokusunda kanama, enfeksiyona bağlıdır) veya sönük görülmemesi gerekir
 • Varisli, genişlemiş damarların (anevrizma) olmaması , kitle gözükmemesi iyidir.

Cavum Septum Pellisidum (CSP) Değerlendirilmesi

Normalde olmaması (gözükmemesi) iyidir. Bu kavum septum pellusidum sıklıkla görülmektedir.

Bu yapının varlığında her iki beyin lobları arasında iletişimi sağlayan corpus kallozumun görevi, fonksiyonu az olacağından , nöral gelişim veya beyin dokusunun azlığıyla giden sıkıntılar görülebilir. gebelik haftası ilerledikçe genellikle kaybolur, kaybolmayıp, boyutunun artması endişe yaratabilir. Doğumdan sonrada kaybolabilmektedir.

Açıkçası kavum septum pellusidum persistansı, corpus kallozum kalitesini düşürmektedir.Yani her 2 beyin hemisferi arasındaki iletişimin kalitesi azalmaktadır.

CSP, fetal nöral malgelişim (uygunsuz gelişim) için belirteçtir

CSP varlığıyla; şizofreni, travma sonrası stres bozukluğu, travmatik beyin hasarı ayrıca antisosyal kişilik bozukluğuyla zayıf şekilde ilişkilendirilmiştir.

CSP’nin 20. haftaya doğru füzyonu (birleşmesi), hipokampus , amigdala, septal çekirdekler, forniks, korpus kallozum diğer orta hat yapılarının (orta beyinin) hızlı gelişimine bağlanır. Böylece limbik gelişimin olmaması veya gecikmesi , bu arkadan öne füzyonu kesintiye uğratarak, CSP’nin yetişkinliğe kadar kalmasına neden olur. Prenatal alkol kullanımı, enfeksiyona maruziyet (vajinal akıntı), … nedeniyle gelişebilir ama tek neden bu değildir.

Enfeksiyonsuz – iltihapsız, miyomsuz, kanamasız, polipsiz, vb … rahime gebe kalmak en iyi başlangıçtır. Gebelik başlamadan önce jinekolojik muayene, gebelik öncesi hazırlık çok önemlidir.

Cavum Septum Pellisidum varlığında her iki beyin lobları arasında iletişimi sağlayan corpus kallozumun görevi veya fonksiyonu az olacağından , nöral gelişim veya beyin dokusunun azlığıyla giden sıkıntılar görülebilir. gebelik haftası ilerledikçe genellikle kaybolur, kaybolmayıp, boyutunun artması endişe yaratabilir. Doğumdan sonrada kaybolabilmektedir. 

Açıkçası kavum septum pellusidum persistansı, corpus kallozum kalitesini düşürmektedir.Yani her 2 beyin hemisferi arasındaki iletişimin kalitesi azalmaktadır.
Cavum Septum Pellisidum

Lateral Ventriküller Değerlendirilmesi

Sağlı sollu 2 tanedir, birbiriyle bağlantılı olup C şeklinde anatomik yapıdır. İçlerinde beyin omurilik sıvısı bulunur.

Koroid pleksus ventriküllere (odacıklara) beyin omurilik sıvısını üreten yapıdır. Lateral ventriküllerin genişlemesi yani içerisindeki sıvının artması demektir. Lateral ventriküllerin hacminin yaşla birlikte arttığı bilinmektedir.

Ayrıca bazı nörolojik durumda da genişler;
 • Şizofreni,
 • Bipolar bozukluk,
 • Majör depresif bozukluk
 • Alzheimer hastalığı.
Anatomik varyasyon olarak asimetri, popülasyonun yaklaşık %5- 12’sinde lateral ventriküllerin boyutunda asimetri bulunur. Bu;
 • Sağ elini kullananların daha büyük sağ yan karıncığa, daha uzun sol arka boynuza sahip olduğu,
 • Solak insanların ise daha uzun sağ arka boynuza sahip olduğu bulunmuştur.

Şiddetli asimetri, orta hat kayması, yaygın genişlemeyle birlikte asimetri, özellikle daha uzun sağ arka boynuz vakalarında, yaşamın erken dönemlerinde beyin hasarına işaret edebilir.

Lateral Ventriküller

Beyin omurilik sıvısının üretimi; emiliminden daha fazlaysa (üretim > emilim) veya dolaşımı engellenmişse ventriküller genişleyebilir hidrosefaliye neden olabilir.

Koroid pleksusun kalsifikasyonu, genellikle atriyumda meydana gelebilir. Beyin dokusunda görülebilecek kalsifikasyon genellikle ya enfeksiyon ( viral veya vajina kaynaklı enfeksiyon) yada beyin dokusunda gelişecek kanama kaynaklı gelişmektedir.

Fetal gelişim sırasında koroid pleksus kistleri oluşabilir. Koroid pleksus kistleri genellikle asemptomatiktir, gebeliğin 26 ila 28. haftalarında kaybolur.

Ancak büyük kistler hidrosefaliye neden olabilir. İçi sıvı dolu kistler ayrıntılı ikinci trimester ultrasonuyla tespit edilebilir. ~% 1’lik oranla nispeten yaygındır. Koroid pleksus kistleri genellikle izole bulgudur, sonra kaybolur, genellikle zararsızdır. Bebek – erken çocukluk gelişimi üzerinde hiçbir etkileri yoktur. Kistler %1 oranında da fetal anöploidi riski taşır. Diğer risk faktörleri veya ultrason bulguları not edilirse anöploidi riski %10 – 12’ye çıkar. Büyüklüğü, yeri, kaybolması veya ilerlemesi, kistlerin her iki tarafta bulunup bulunmaması anöploidi riskini etkilemez. Edwards sendromu (trizomi 18) vakalarının %44-50’si; Down sendromu (trizomi 21) vakalarının %1,4’ü koroid pleksus kistleri ile karşımıza çıkacaktır. Koroid pleksus kistleri ile ilişkili anormal karyotiplerin ~%75’i trizomi 18, kalanı ise trizomi 21’dir.

Koroid Pleksus Kisti
Koroid Pleksus Kisti

Sisterna Magna’nın Değerlendirilmesi

 • Büyük görülmesine mega cisterna magna denir. Enfeksiyon (Viral, CMV) , inflamasyon, kromozomal anomaliler nedeniyle gelişebilir.
 • Ultrasonda 10-12 mm üzerinde ölçüm yapıldığında mega cisterna magna düşünülür.
 • Cisterna magnanın altında görülebilecek kiste Blake’s pouch kisti denir.
Cisterna Magna
Cisterna Magna

Ayrıntılı Ultrasonla Serebellum (beyincik) Parankim Yapısının Değerlendirilmesi

Hiperekojenite görülmesi parankim içine kanama, enfeksiyon nedeniyle oluşabilir.

Serebellum hipoplazik(küçük) görülebilir. Serebellum agenezisi yani yokluğu çok nadirdir.

Damarlarda dilatasyon, varislenme görülebilir, dejeneratif ilerleyici hastalıklar düşünülebilir.

Galen ven anevrizması görülebilir.

Serebellar parankimde herniasyon görülebilir.

Serebellar vermis’in kısmi, tam olarak olmadığı 19- 20. gebelik haftalarına kadar bilinemeyebilir.

Serebellum da Hiperekojenite görülmesi parankim içine kanama, enfeksiyon nedeniyle oluşabilir.
Serebellum (beyincik)

19-23 hafta arasındaki fetuslarda (türk populasyonundaki) normal ölçüm değerleri

çeşitli ultrasonografik ölçüm değerleri, ortalaması
https://cms.galenos.com.tr/Uploads/Article_13447/170-3.pdf
Orbital hipotelorizm de gözler birbirine çok yakın görünür. Kromozomal bozukuluklar, beyin anomalilerinde, mikrosefali de görülebilir.

Orbital hipertelorizm iki göz arasındaki mesafede anormal artış anlamına gelir. Kromozomal anomaliler, sendromik durumlarda görülebilir.

İnter Orbital Çap Değerlendirilmesi

 • Azalması: Orbital hipotelorizm de gözler birbirine çok yakın görünür. Kromozomal bozukuluklar, beyin anomalilerinde, mikrosefali de görülebilir.
 • Artması: Orbital hipertelorizm iki göz arasındaki mesafede anormal artış anlamına gelir. Kromozomal anomaliler, sendromik durumlarda görülebilir.
 • Genetik konsültasyon önerilir.

Bioküler Çap Değerlendirilmesi

 • Hipertelorizmde artar , hipotelorizmde azalır.

Orbita Çap Değerlendirilmesi

FMF , Yüz Açısı Değerlendirilmesi

Trizomili fetuslarda görülen burun kökündeki basıklığın ultrasonla fetal peryotta değerlendirilmesidir

Trizomili fetuslarda görülen burun kökündeki basıklığın ultrasonla fetal peryotta değerlendirilmesidir
1

Üst Dudak Değerlendirilmesi

Alt Dudak Değerlendirilmesi

Sert Damak Değerlendirilmesi

 • Damak yarıklığının tanısında ultrason faydalı olabilir
 • Kubbeliği fazla olan damaklarda çok faydalı değildir.
 • Damak yarıkları genetik +/- teratojenler +/- çevresl faktörler(rahim içi enfeksiyonlar) nedeniyle oluşmaktadır
Üst Dudak Değerlendirilmesi

Üst Dudak Değerlendirilmesi
Üst Dudak Değerlendirilmesi
Üst Dudak Değerlendirilmesi
Üst Dudak Değerlendirilmesi
Üst Dudak Değerlendirilmesi
Üst Dudak Değerlendirilmesi
Damak yarığı + Dudak yarığı
Damak yarığı + Dudak yarığı

Ayrıntılı Ultrasonla Kafa Tabanı Değerlendirilmesi

Burun Kemiği Değerlendirilmesi Burun Kökü Değerlendirilmesi

Burun kemiğinin ölçümü
Burun kemiğinin ölçümü
Burun kemiğinin yokluğu
Burun kemiğinin yokluğu
Burun kemiğinin, sert damak
Burun kemiğinin, sert damak
Burun kemiğinin yokluğu
Burun kemiğinin yokluğu

Çene Boyutunun Mandibula Kemik Yapısının Değerlendirilmesi

Normal Fetal Yüz Profili & Çenede Küçüklük
Normal Fetal Yüz Profili & Çenede Küçüklük

Boyun – Tiroid Değerlendirilmesi

Boyunda Kitle
Boyunda Kitle
Boyunda Kitle
Boyunda Kitle
her şey normal mi doktor ?

her şeyin normal olması hayatın olağan akışına aykırıdır.

Gebelikte Çoğu Kişi '' Her Şeyin Normal '' Olduğunu Duymak İster. Bunu En Fazla Gebeliğin Maliyetinden Kaçan Kişiler, Üsteler Şekilde Yapmaktadır. Biliç Altları Gebelikten Yapmış Oldukları Tasarruf Nedeniyle Yaşanılan Tedirginligi; Atmaya - Kurtulmaya Çalışır.
Gebelikte Çoğu Kişi ” Her Şeyin Normal ” Olduğunu Duymak İster. Bunu En Fazla Gebeliğin Maliyetinden Kaçan Kişiler, Üsteler Şekilde Yapmaktadır. Biliç Altları Gebelikten Yapmış Oldukları Tasarruf Nedeniyle Yaşanılan Tedirğinligi; Atmaya – Kurtulmaya Çalışır.
Gebelik şakır şakır para harcanması gereken can alıcı önemlilikte dönemdir. Gebelik esnasında yapılmış - biriktirilmiş tasarruflar harcanır. Gebelikte kesinlikle tasarruf - birikim yapılmaz. Gebelik ''olduğu kadar olsun'' diyebileceğiniz süreç - durum değildir.
Gebelik şakır şakır para harcanması gereken can alıcı önemlilikte dönemdir. Gebelik esnasında yapılmış – biriktirilmiş tasarruflar harcanır. Gebelikte kesinlikle tasarruf – birikim yapılmaz. Gebelik ”olduğu kadar olsun” diyebileceğiniz, kısıntı yapabileceğiniz süreç – durum değildir.
Gebelik Ekonomik Olamayacak Kadar Değerlidir.
Gebelik Ekonomik Olamayacak Kadar Değerlidir.
Enfeksiyonsuz - iltihapsız, miyomsuz, kanamasız, polipsiz, vb ... rahime gebe kalmak en iyi başlangıçtır.Gebelik başlamadan önce jinekolojik muayene, gebelik öncesi hazırlık çok önemlidir. İşte bu yüzden gebelikten ikbal bekliyorsanız, masraftan kaçmamalısınız, kısıntı yapmamalısınız
Enfeksiyonsuz – iltihapsız, miyomsuz, kanamasız, polipsiz, vb … rahime gebe kalmak en iyi başlangıçtır.Gebelik başlamadan önce jinekolojik muayene, gebelik öncesi hazırlık çok önemlidir. İşte bu yüzden gebelikten ikbal bekliyorsanız, masraftan kaçmamalısınız, kısıntı yapmamalısınız
Toplumsal kanıt kuramı; bir davranışı başkalarının yaptığını görünce doğru olarak farz etme durumudur.
Toplumsal kanıt kuramı; bir davranışı başkalarının yaptığını görünce doğru olarak farz etme durumudur.
Diğer Parametreler 1

Ense Kalınlığının Değerlendirilmesi

Sırt Cildinin Değerlendirilmesi

Servikal Omurgaların Değerlendirilmesi

Torakal Omurgaların Değerlendirilmesi

Ayrıntılı Ultrasonla Lomber Omurgaların Değerlendirilmesi

Sakral Omurgaların Değerlendirilmesi

Karın Ön Duvarı Değerlendirilmesi

Karaciğer Değerlendirilmesi

Safra Kesesi Değerlendirilmesi

Mide Cebi Değerlendirilmesi

Sağ Akciğer Parankim Yapısı Değerlendirilmesi

Sol Akciğer Parankim Yapısı Değerlendirilmesi

Göğüs Boyutu Değerlendirilmesi

Kalp Boyutu Değerlendirilmesi

Dört Odacıklı Kalp İncelemesi

Beş Odacıklı Kalp İncelemesi ( Fetal Eko Gibi Ayrıntılı Olmaz, Temel Düzeyde )

Uzun Eksen Kalp İncelemesi ( Fetal Eko Gibi Ayrıntılı Olmaz, Temel Düzeyde)

Yüksek Aks Kalp İncelemesi( Fetal Eko Gibi Ayrıntılı Olmaz, Temel Düzeyde)

Kısa Eksen Kalp İncelemesi ( Fetal Eko Gibi Ayrıntılı Olmaz, Temel Düzeyde)

Kalp Kapak İncelemesi ( Fetal Eko Gibi Ayrıntılı Olmaz, Temel Düzeyde)

Dopplerle Kalp İncelemesi ( Fetal Eko Gibi Ayrıntılı Olmaz, Temel Düzeyde)

Detaylı Ultrasonla Yutkunma Refleksinin İzlemi

Detaylı Ultrasonla Frontal Bossing Dışlanması

Kalp Ritminin Değerlendirilmesi

Diğer Parametreler 2

Ayrıntılı Ultrasonla Solunum Kası İncelemesi

Barsaklar Değerlendirilmesi

Sağ Böbrek Değerlendirilmesi

Sol Böbrek Değerlendirilmesi

Mesane Değerlendirilmesi

Sağ Renal Pelvis Değerlendirilmesi

Sol Renal Pelvis Değerlendirilmesi

BPD ( Biparietal Çap)

HC ( Kafa Çevresi)

AC ( Karın Çevresi)

Sol FL ( Sol Uyluk)

Sağ FL ( Sağ Uyluk)

Sol HL ( Sol Kol)

Sağ HL ( Sağ Kol)

Sağ Ulna ( Sağ Ön Kol 1. Kemik)

Sol Ulna ( Sol Ön Kol 1. Kemik)

Ayrıntılı Ultrasonla Sağ Radıus ( Sağ Ön Kol 2. Kemik)

Sol Radıus ( Sol Ön Kol 2. Kemik )

Sol Tibia ( Sol Bacak 1. Kemik)

Sağ Tibia ( Sağ Bacak 1. Kemik)

Sol Fibula ( Sol Bacak 2. Kemik)

Sağ Fibula ( Sağ Bacak 2. Kemik )

Dil Büyüklüğünün İncelenmesi

Kordon Heliks Yapısının Değerlendirilmesi

Kemiklerin Ekojenitesinin Değerlendirilmesi

Lens Değerlendirilmesi

Kordonun Giriş – Çıkış Yerlerinin Değerlendirilmesi

Diğer Parametreler 3

Sağ Ayak İncelemesi

Sol Ayak İncelemesi

Sağ El İncelemesi

Sol El İncelemesi

Detaylı Ultrasonla Genital Bölge İncelemesi, Cinsiyet Tayini

Tahmini Kilo Hesaplanması

Plasenta Değerlendirilmesi

Serviksin Değerlendirilmesi

Rahim Duvar Dokusunun Değerlendirilmesi

Fetusun Su Miktarının Tayini

Detaylı Ultrasonla Koroid Pleksus Değerlendirilmesi

Timus Değerlendirilmesi

Dalak Değerlendirilmesi

Sağ Uterin Arter Doppler İncelemesi

Sol Uterin Arter Doppler İncelemesi

Detaylı Ultrasonla Umbilical Arter Doppler İncelemesi

Umbilical Ven Doppler İncelemesi

Uterin Tonus Değerlendirilmesi

Korpus Kallozum İncelemesi

Kordon Damar Sayısı Tespiti

Fetal Yüz Profil Değerlendirilmesi

Fetal Hareket İzlemi

Detaylı Ultrasonla Fetal Solunum Hareket İzlemi

Duktal Ark İncelemesi

Aortik Ark İncelemesi

Kulak Göz Seviyesi Tespiti

Beyin Parankim Yapısının Gross Değerlendirilmesi

Talamik Çekirdeklerin Değerlendirilmes


Kadın Hasta İse Kök Sebep Aksi İspat Edilene Kadar Jinekolojiktir.

Kadın Hasta İse Evde Huzur Yoktur

Doktor Mesut Bayraktar

Doktor Mesut Bayraktar

Ortaca/Muğla

Hayatın olağan akışı gereği iyileşmek için hasta olan kişi çabalamalıdır yani aktif rol oynamalıdırlar. Görüldüğü üzere tedavi hunisinin büyük kısmında vakit kaybeden, hastalığını ret eden, iyileşemeyen, bahane, bedava - ucuz yöntemlere yönelen, körü körüne bel bağlayan hastalar pasif iyileşmeyi yani iyileşememeyi seçenler bulunmaktadır.

Tedavi süreci, hastaların sağlık sorunlarıyla başa çıkabilmeleri, iyileşme sağlayabilmelerinde önemli adımdır. Ancak, tedavi hunisi sürecinde Hekimlerin bazı zorluklarla karşılaşması mümkündür. Resimde, hastaların farklı farklı tutumlarından kaynaklanan zorlukları ele alarak, hekim-hasta ilişkisinde zorlukların üstesinden gelirken zedelenebileceğini, tedavi hunisinin önemini vurgulayacağız. Tedavi süreci, hasta sağlığını iyileştirmek amaçlı yapılan serüven düşünülebilir. Tedaviler, sağlık sorunlarına farklı yaklaşımlar gerektirebilir, bazen beklenmedik zorluklarla karşılaşılabilir. Bundan dolayı, tedavi hunisi sürecinde hekimlerin, hastaların farklı tutumlarına uygun şekilde davranması, etkili iletişim becerilerini kullanması önemlidir. Hekimlerin mesleklerini icra ederken , hasta kaynaklı zorlukları aşarken, hekim-hasta ilişkisinin zarar görmemesinde hastaların dikkatli olmaları gerekmektedir. Çünkü hekim sonsuza kadar sabredebilen, her uygunsuzluğa pozitif, sorun çözme şeklinde yaklaşan canlılar gibi düşünmeyiniz.

*** Hastalığını Kabul Etmeyenler: Hastalığını kabul etmeyen bireyler, sağlık sorunlarını inkar ederek tedaviye direnç gösterebilirler. Bunlar , tedavi sürecinin başarıyla ilerlemesini engelleyebilir. Hastalığını kabul etmeyen kişiler, genellikle hastalıklarının ciddiyetini ya da varlığını reddederler. Buda, hem kendileri hem de doktora sorun çıkmaktadır. Hastalığın kabul edilmemesi, tedavi sürecinin etkinliğini azaltabilir, tamamen durdurabilir.Hastalığını kabul etme evresi, hasta olduğunu kabul etme; tedavi sürecinin önemli parçasıdır. Hastalığın kabul edilmesi, kişinin gerçek durumuyla yüzleşmesine, gereken tedaviye tam uyum sağlamasına yardımcı olabilir. Böylece tedavi süreci daha etkili başarılı olabilir. Hastalığını kabul etmeyen bireylerin, kendi sağlık durumlarını gerçekçi şekilde değerlendirmeleri, tedaviye açık olmaları önemlidir.

Hastalığını kabul etmeyen, ret eden; Doktoru rakip , düşman bilmektedir.

*** Hastalığını Kabul Edenler: Hastalığını kabul eden kişiler, tedavi sürecine daha olumlu yaklaşabilirler. Hastaların tedaviye uyum sağlamasını kolaylaştırır, iyileşme sürecini hızlandırabilir. Fakat çoğunlukta bazı insanlar hastalığını kabul etsede hekim yerine başka yollara başvurabilerek, hastalıkların ilerlemesine, kronikleşmesine neden olmaktadır.

*** Bir Ara Hallederizciler - Google Aramacılar: Bazı hastalar, sağlık sorunlarıyla ilgili hafife alıcı, savsaklayıcı tutum sergileyebilirler. “Bir ara hallederizciler”, sağlık sorunlarını erteleme, önemsememe eğilimindedir. Google aramacıları ise kendi kendini teşhis etme, tedavi etme çabasına, akıllılığına girebilirler. Yanlış bilgilendirme, yanlış tedavi seçeneklerine yol açabilir.

*** Doğal Tedavi Yöntemlerine Körü Körüne İnananlar: Doğal tedavi yöntemlerine inanan hastalar, alternatif çözümler arayışında olabilirler. Maydanoz, soğan suyu içiciler gibi, doğal yöntemlere güvenerek, körü körüne bel bağlayarak etkisiz, tedavi sürecini yürütebilirler. Bazen bilimsel kanıtlanmamış, etkinliği sınırlı olan yöntemlere yönelmelerine neden olabilir. Maalesef tüm iletişim mecraları tedavilerin etkin olmadığını söylese de böyle yönelimler artarak devam etmektedir.

*** Sahte Doktor Bulucular - Maddi Zorluk Çıkarıcılar: Sahte doktor bulucular, maddi zorluk yaratanlar - bulanlar, yani tedaviye gereksiz yere maddi kısıntı uygulayanlar, tedavi sürecini olumsuz etkileyebilir. Ev, araba kredisi ödemesi, oğlanı evlendirme gibi maddi yükler altında olan hastalar, tedaviye uyum sağlamakta, iyileşmekte güçlük çekebilirler. İnsanlar sağlıklı kalmanın, mal mülk edinmeden değerli olduğunu maalesef kavrayamamaktadırlar.

Hasta olmuş ama evi var
Hasta olmuş ama oğlu evlenmiş.

Kendini, sağlığını feda ederek yaşamda hedefleri başarmak maalesef artan hızda devam etmektedir. Günümüzde oldukça yaygın durumdur. İnsanlar, zamanı, varlıklarını daha verimli kullanmak amacıyla sağlıklarını tehlikeye atabilmektedirler. Ancak, sağlığın önemi göz ardı edilmemelidir. Kaliteli yaşam sürerken sağlıklı olmak şarttır. Hayatta hedefleri başarmak önemli olsa da, sağlığımıza dikkat etmekten asla vazgeçmemeliyiz.

Tedavi hunisi süreci, hastaların sağlık sorunlarını çözmek, iyileşmede önemli adımdır. Ancak, bazı hastalar, kendilerine gereksiz yere maddi zorluklar yaratarak (3. evinin kredisini bahane göstermek, 4. çocuğunu davul zurna - yemekli evlendirmeye çalışması) tedavi sürecini olumsuz etkilemektedir (tedavi olmamaktadırlar!). Makaleyle maddi gücü – imkanı olduğu halde “ev aldık, araba aldık kredi ödüyoruzcular” şeklinde adlandırılan, doktoru gereksiz yere maddi zorluklar ile meslek icrasına sürükleyen hastaların yeteri kadar iyileşemediklerini vurgulamak istiyorum.

*** Profesöre Gidenler - İyi Doktor Deyiciler: Bazı hastalar, tedavide ünlü/ünsüz profesöre başvurma eğilimindedirler. Bunlar, “normal” doktorları, diğer sağlık hizmeti sağlayıcılarını göz ardı edebilir, hatta küçümseyebilir. Aynı şekilde, bazı hastalar, tedavi - meslek icrasının masrafları nedeniyle para talep eden doktorlardan da uzak durma eğiliminde olup tedavi sürecini menfi etkileyebilir. Uygun tedavi seçeneklerinin kaçırılmasına, hastalığın artmasına neden olabilir. Hastalar kaçırılan, kaybolan sağlığın %100 geri gelmediği konusunda yeteri kadar ikna edilmelidirler. Mümkün ise hastalar, tedavinin tamamen geri gelmeme, başarılı olmama riski olduğuna ilişkin yeterli bilgilendirme yapılarak ikna edilmelidirler.

Maalesef bazı insanlar maddi varlıklarının korunmasını sağlıklarından önemli görmektedir.

Servete Mala Mülke Yaşayanlar Sağlıklarını Feda Ediyorlar.

*** Ego, Kişisel Çıkar Çatışmaları: Hekim-hasta ilişkisindeki ego, kişisel çıkar çatışmaları, tedavi sürecini olumsuz etkileyebilir. Doktorun , hekim hasta bağı kurulmamış hastaya “sen” demesi gibi durumlar, iletişim sorunlarına yol açabilir. Aynı şekilde, bazı hastalar da doktorlarla kişisel, duygusal çıkar çatışması içine girebilirler , tedavi sürecinin etkinliğini azaltabilir. Hastalar , empati, anlayışla Hekimleri karşılamalı, iletişimde açıklık, saygıyı korumalı, kişisel çıkar çatışmalarından uzak durmalıdır. Hekim-hasta bağı, tedavi sürecinin başarısında önemli faktördür. Hastaların hekimle güven, destek temelinde ilişki kurması, tedaviye uyumlarını artırır, iyileşme motivasyonunu yükseltir. Hekimler de, hastaların duygusal ihtiyaçlarını anlamalı, hastalarla işbirliği yaparak tedavi sürecini yönetmelidir. Hasta, hekimin yönlendirmelerine uyum sağladıkça, hastada, hekimi destekleyici rol üstlendikçe, iyileşme süreci olumlu yönde etkilenecektir.

Tedavi sürecindeki zorluklarla başa çıkan, iyileşen hastalar, motivasyon kaynağı olabilirler. İyileşenlerin başarı hikayeleri, diğer hastalara umut ilham verebilir. Hekimlerin iyileşme sürecini desteklemek , başarı hikayelerini paylaşmaları önemlidir. Tedavi sürecinde karşılaşılan zorluklar, hastaların tutumları, hekim-hasta ilişkisi etrafında yoğunlaşır. Hastaların hastalıklarını kabul etme, doğru bilgilere ulaşma, maddi zorluklarla başa çıkma, kendince maddi zorluk varlığı yaratmama, doğru tedavi seçeneklerini değerlendirme konularında Hekim destek vermesi önemlidir. Tekrardan, hastaların 1001 zorlukla meslek icrası yapan Hekime empati, anlayış - etkin iletişim becerileriyle Hekimleri benimsemeleri, işlerini kolaylaştırmaları, hastanın, tedavi sürecinin etkinliğini artırır, hastaların moralini yükseltebilir, motivasyonlarını artırabilir, tedaviye olan uyumlarını iyileştirebilir.

Hekim-hasta bağı, güvene dayalı ortamda kurulmalı, hastaların iyileşme sürecine aktif katılımları teşvik edilmelidir. Etkili tedavi sürecinde, hem hastaların hem de hekimlerin sorunların üstesinden gelmede birlikte çalışmaları, destekleyici ortam oluşturmaları gerekmektedir.
Tedavi Hunisinde pasif iyileşmeye çalışanlardan olmayın.
SIFIR vajinal akıntı sağlıktır
Vajina; 
Akan ,
Kokan, 
Sızdıran,
İmtiyazlı, 
Bir organ değildir.

Şunu unutmayınız vajina akan, kokan, aksıran, tıksıran ucube – başa bela organ değildir. Vajina akmaz. Sıfır vajinalakıntı sağlıktır. Vajinal sağlık, sağlıklı vajina amacıyla yapmanız gerekenler kolay değildir. Şunlar eniyi başlangıçtır; Kadın vajinası, kadının bedenindeki enözel, hassas bölgelerden biridir. Vajinanın harekete geçirici etkisi, doğal şekilde cinsel dürtüleri uyandırır. Vajina, sadece fiziksel olarak değil, aynı zamanda duygusal olarak da dikkate alınmayı hak eder. Kadının iç dünyasının yansıması olarak, vajinaya; sevgi, şefkat, anlayışla , kendisine değer verilerek yaklaşıldığında, ilişkilerin derinlik kazanmasına katkıda bulunur. Partnerinin hassaslığı karşısında açılan vajina, özgüveni yükselterek ilişkilerin sağlam temeller üzerine kurulmasını sağlar. Hijyenik vajinanın romantikliği ise başka hiçbir şeye benzemez. İki insanın bedenlerinin birleştiği o an, duygusal, fiziksel bağın yoğun yaşandığı andır. Vajina, romantizmin ateşini körükleyen kavanozdur. İçinde barındırdığı sıcaklık, nem, feromonlar romantik anları daha da özel kılar, duygusal yakınlık hissi yaratır. Ancak kadın vajinasının büyük gücü, feromonal güç uyandırma, feromonal baskı altına alma potansiyelidir. Doğurganlık simgesi olarak, yeni hayatın başlangıcına ev sahipliği yapar. Kadının bedeninde gücün sembolüdür. Kendine olan inancı, kendini keşfetme yolculuğunda, vajina kadına güç, özgürlük hissi verir. İçindeki enerjiyi uyandıran kadın, dünyayı değiştirebilecek potansiyele sahip olabilir. Sonuç olarak, kadın vajinası, harekete geçirici etkisi, dikkate alınmayı sağlayan hassasiyeti, romantikliği, güç uyandırma potansiyeliyle harikulade organdır. Bu özellikleriyle, insan ilişkilerinde derin bağlar kurmamıza, sevgi, tutkuyu paylaşmamıza yardımcı olur. Kadının bedenindeki bu mucizevi organı keşfetmek, kadının kendini tam anlamıyla ifade etmesine, gerçek potansiyelini ortaya çıkarmasına yardımcı olabilir. Bazen kadın bu güç karşısında zehirlenerek vajinal hastalıkları görmezden gelebilir. Vajina mahrem organdır, ömür boyu kadın tarafından gizleniyor, hatta gizlemediğinizde hapis cezası bile var. Yani öğretilmiş gizleme dürtüsü, vajina hastalıklarını görmemeye, ihmal etmeye yatkınlık yaratıyor; buda tedavi sürecini imkansız şekle sokmaktadır. Kendinize sabit Jinekolog Hekim edinirseniz vajinanızla başınız belaya girmez. Halen vajinayı öğrenmeye devam eden profesyonelim, vajinalakıntı muazzam derecede kompleks nedenlerin bir araya gelerek oluşturduğu karmaşık denklemin sonucu olup; kendi kendine bitki börtü kullanarak basit yöntemler ile şifa arayanları okudukça içim gerçekten tabiri caiz ise cızz etmektedir. SIFIR VajinalAkıntı sağlıktır.
Sıfır Zero Finito vajinal akıntı sıhhattir
Kadın bedeninde kronik enflamasyonun büyük kaynağı vajinal akıntıdır. Kronik enflamasyon, vücudun bağışıklık sisteminin sürekli olarak aktif olması durumunda ortaya çıkan durumdur. Akut enflamasyon, genellikle enfeksiyon, doku hasarı gibi belirli tetikleyici faktöre yanıt olarak gelişen kısa süreli yanıtken, kronik enflamasyon ise uzun süreli, sürekli devam eden durumdur.

Kronik enflamasyon, çeşitli faktörler tarafından tetiklenebilir. Bunlar arasında tekrarlayan enfeksiyonlar (vajinal akıntı, vajinit, servisit, rahim iltihapları), otoimmün hastalıklar, obezite, stres, sigara içmek, sağlıksız beslenme alışkanlıkları, hareketsiz yaşam tarzı gibi etkenler yer alabilir. Kronik enflamasyon, vücutta inflamatuar yanıtı sürekli hale getirerek dokuların zamanla zarar görmesine, sağlık sorunlarına yol açabilir.

Kronik enflamasyon, çeşitli hastalıkların gelişimine katkıda bulunabilir. Bunlar arasında kalp hastalıkları, diyabet, kanser, Alzheimer hastalığı, romatoid artrit, inflamatuar bağırsak hastalığı gibi durumlar yer alır. Kronik enflamasyonun hastalıklarla ilişkili olması, uzun vadede vücudun bağışıklık sistemi, dokuları üzerinde olumsuz etkileri olduğunu göstermektedir.

Kronik enflamasyonun belirtileri kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Bunlar arasında sürekli yorgunluk, halsizlik, ateş, eklem ağrıları, kas ağrıları, sindirim sorunları, cilt problemleri, kilo değişiklikleri yer alabilir. Belirtiler, vücuttaki inflamatuar sürecin uzun süreli etkilerini yansıtabilir.

Kronik enflamasyonun tedavisi, temel olarak altta yatan nedenin belirlenmesi, tedavi edilmesini gerektirir. Sağlıklı yaşam tarzı benimsemek, dengeli beslenmek, düzenli egzersiz yapmak, stresten uzak durmak, uyku düzenine dikkat etmek, kronik enflamasyonun kontrol altına alınmasına yardımcı olabilir. Ayrıca, ilaç tedavisi, diğer tıbbi müdahaleler de gerekebilir.

Kronik enflamasyonun önlenmesi, yönetimi, bireylerin genel sağlık durumuna dikkat etmelerini, sağlıklı yaşam alışkanlıklarını sürdürmelerini gerektirir. Düzenli olarak jinekolog doktor kontrollerine gitmek, uygun tıbbi tedaviyi almak, stres yönetimi gibi önlemler, kronik enflamasyonun olumsuz etkilerini azaltmaya yardımcı olabilir.
Kadın bedeninde kronik enflamasyonun en büyük kaynağı vajinal akıntıdır.
Tetkikler hekimin kanaatinden üstün değildir
Tetkikler hekimin kanaatinden üstün değildir

Hastane Stresinden Uzaklık ✓ 
Özel Etkileşim ✓ 
Süre Sınırlamasız Muayene ✓ 
Mahremiyet – Gizlilik ✓ 
Hijyenik Ortam ✓ 
Teknoloji Kullanımı ✓ 
Konfor – Ferah Ortam ✓ 
Online Randevu ✓ 
3. Şahıslarla Temassızlık ✓ 
Güven – Nezaket – Zarafet ✓ 
Etik ✓ 
Tecrübe ✓ 
Profesyonel Destek ✓ 
Hasta Memnuniyeti & Sağlığı ✓ 
Fethiye’den 45′ uzaklıkta ✓ 
Dalaman’dan 10′ Uzaklıkta ✓ 
Köyceğizden 15′ Uzaklıkta ✓ 
Marmaris’den 40′ Uzaklıkta ✓ 
Muğla’dan 45′ Uzaklıkta ✓ 

Para değil

Mal mülk değil

En iyi eğitim , öğretmen değil !

Çocuğunuza bırakılacak en büyük miras şudur:

Sağlıklı

10 numara
☆☆☆☆☆ 
olacak şekilde “gebelik öncesi hazırlık + gebelik takibi + doğumunu” sağlayarak maksimum potansiyel IQ & EQ ya FETUSUN ulaştırılmasıdır.

Yani fetusu hayata 5/0 önde başlatmaktır. 

Eğer bunu sağlarsanız; sağlamak 15 – 30 bin USD civarı para harcamaktan geçer. O zeki, ahlaklı, yetenekli çocuk başarı sarmalında zirveye hemen çıkar, müthiş gelir elde eder; emekli olduğunuzda size ev araba aldığı gibi, dünyayı gezmenizde size tatil hediyeleri ayarlar. Eğer bunu yapmak yerine, 15 – 30 bin USD’ye ev, araba alabilirsiniz ama, çocugunuz sizin ölmenizi, mirasın kendisine kalmasını bekler, sonrada onu tüketerek yer yada üzerinizdeki evi ipotek göstererek iş kurar , batırır yada sürekli sizden para ister, sizde sürekli kaçar , bahane uydurursunuz…

Çıkar çatışmalarıyla berbat olmuş hayat yaşamamak için süper kaliteli bebekler doğurun.

Rahimde mikrop kaparak bitik, pert olmuş, erken doğmuş, kansızlığa, kötü rahim şartlarına ( urlu, vajinal akıntılı, kistli, varisli ) yani haşat rahimlerden eksik – vasat doğan bebeklerinizle, büyüdüklerinde “çıkar çatışmasına” girmemesi; doğmadan önce, gebelik süreci & doğumuna maddi kaynak harcanmasından geçer.
AGAÇ YAŞ İKEN, İNSAN RAHİMDE İKEN EĞİLİR.

Bebek;

Zeki doğarsa ahlaklı olur.
Zeki + ahlaklı olursa zengin olur. 
Zeki + ahlaklı + zengin olursa sana ev araba almayı bırak toplumun tamamı müreffeh olur, zenginleşir.

İnsana yani kendi kanına – canına yatırım yapmalısın yada çıkar çatışmalarıyla bomboş hayat yaşamak durumunda kalırsın.
Sana göre yatırım nedir?

Muğla Ayrıntılı Ultrason Yapan Doktor

Ayrıntılı Ultrasonla Bebeğin Organlarının Değerlendirilmesi

;
Kadın Sağlığının, Sonraki Nesillerin ( Fetus, Bebek, Çocuk, Torun) Mutlu Huzurlu Sağlıklı Devam Edebilmesinin Yegane yolu, Dişi Üreme Organlarının;
 1. Uterus – Rahim
 2. Yumurtalık – Overler
 3. Tuba Uterina – Tüpler
 4. Rahim Ağzı – Serviks Uteri
 5. Vajina – Hazne
 6. Vulva – Perine gibi organların Topyekün Sağlık İçerisinde; Genetik Mirasın Nesilden Nesile Sağlıklı Şekilde Aktarılmasından Geçmektedir. İşte bu geçiş bozulduğunda; nesilden nesile hastalıklar başlamaktadır. (Devamı İçin Ayrıntılara↓ Tıklayınız)
İhmal Edilen, Çözülmeyen En Basit Kadın Hastalığı, Zaman İçerisinde Birikim Yaparak Çeşit Çeşit Hastalıkların; Romatolojik Nörolojik Psikiyatrik Onkolojik Hatta OdontojenikHastalıkların Gelişiminde Tetik Çeken Etken ( Tetiklenmiş Hastalık) Olabilir. Aniden Birdenbire Ortaya Çıkan Hastalıklara Sebep – Müsebbip Olanın; İhmal Ederek Alıştığın, Zamanla da Unuttuğun (Hastalıklara Geliştirilen Adaptasyon; İlk Stres Anında Kırılır)) Feminin Şikayetler Ana Sebebiyle Olduğu, Gizliden Gizliye Hastalığın İşlemesini Yani Kök Hastalık‘ın Feminin Hastalık Olduğu Aklınıza Bile Gelmeyebilir. Tahlillere %100 İnanmak Size Ciddi Vakit, Para, Yaşam Süresi Kaybettirebilir. Basit Yöntem + Kolaya Kaçmak Olan Sayfalar Dolusu Tetkik Sonuçlarına Sakın Aldanmayın, Tetkikler Normal Çıktı; Sağlıklıyım Diye Boş Tetkiklere Körü Körüne Bel Bağlamayın. Hekim Dışında Hiçbir Şeye %100 Güvenmeyin. Özellikle Nisaiye Hastalıkları; Kan – İdrar Tetkikleri Başarılı Oranda Tespit Edememektedir. Kronikleşmiş İlgisiz Gibi Gözüken Hastalık Hastalık Kök Sebeplerinin Kadınsal Maraz Olması Size, Çevrenize Alakasız,- Saçma Bile Gelebilir. Hatta Sıklıkla Ciddi Hastalığınızla Bağlantı Açısından Genital Bölgeyle Ne Alakası Var Şeklinde Sizi Hataya, Durumu Algılamada Körlük – Konduramamaya Düşürebilir; Dikkat Ediniz! Nisaiye Hastalığı Bekleterek; Kendi Kendine, Zaman Tanımakla, Vakit Geçirmekle İyileşmesi Mümkün Değildir.

Muğla Ayrıntılı Ultrason Gebelik Takiplerinin & Doğum Öncesi Teşhis İşlemlerinin Önemli Basamağıdır. Minimum 60 dakika Sürmektedir. Kaliteli Gebelik Asla Ucuz, Standart Yaklaşımlarla İdame Ettirilemeyecek, Riske Atılamayacak, Stres Karşısında Frajil Olabilecek Kritik Dönemdir. Mesut Bayraktar Şehrin İçerisinde En Önde Gelen, Vajina Serviks Rahim  Sağlığına Yönelik En İyi Jinekolog Doğum Uzman Doktorlar Arasında Olmasının Yanı Sıra, Özel Muayenehanesinde 18 – 24 Hafta Arası Muğla Ayrıntılı Ultrason Verirken Bütünsel yaklaşımla Geçmeyen  Mantar Hastalığı Servikal Smear Polip Ameliyatı Video Kolposkopi HPV Gebelikte Spiral Çıkarma Tıbbi Muğla Kürtaj işlemi Riskli Hamilelik Takipleri Transvajinal Ultrason Rahim İltihabı Tedavisi İdrar Kaçırma Tedavisi Şeffaf Beyaz Kahverengi Sarı Yeşil Kötü Renkte Olabilen Kokulu Kokusuz Vajina Akıntı Yanma Kaşıntı Batma Kanama Tedavilerinin Planını Yapmaktadır. Gereğinde Rahim Alınma Ameliyatı Hakkında Bilgiler Vermektedir. Hatunların Huzur İçerisinde Sağlıklı Mutlu Yaşam Sürmeleri Gerekliliğine İnanmaktayım.  Tabip Mesut Bayraktar; Female Üreme Sağlığını Güçlendirme Konusunda Tutkulu Hekimdir. Çünkü Feminin Genital Organların Zindelik İçerisinde Başarıya Ulaşması Küresel Refaha; İnsanlık Barışına Hizmet Ederek, Dünyayı Yaşanılacak Daha Güzel Yer Yapacak Ehemmiyettedir.

Mesut Bayraktar, Hekiminin Muayenehanesi Coğrafik Konumu İtibarıyla Bölgenin Ortasında Kalmaktadır.
 • Ortaca Ayrıntılı Ultrason Kadın Doğum Doktoru

 • Köyceğiz Ayrıntılı Ultrason Kadın Doğum Doktoru

 • Dalaman Ayrıntılı Ultrason Kadın Doğum Doktoru

 • Fethiye Ayrıntılı Ultrason Kadın Doğum Doktoru

Şeklinde Hekim Aktif Olarak Ortaca, Dalaman, Köyceğiz Yörelerine Çalışmaktadır.

Kadınlarda Hastalıkların Kronikleşmesi

; Hastalıklara Adaptasyon & Woman Psikolojisiyle Birleşince Şikayetleri Normalleştirmek Kaçınılmaz Olmaktadır. Baş Edilmesi Zor Genital Hastalık İnkar Psikolojisine Giren Hanımefendiler; Yumurtalık Rahim Serviks Vajina Vulva Perine Hastalıklarının → Sebep Olduğu Hastalıkları (Buna

Yüksek Riskli Jinekolojik Hastalık

Diyorum) Taşıyabildiği Ömüre Kadar Kendine + Ailesine Yük Edebilmektedir (Bu Birliktelik; Adaptasyon + Kronikleşme Hastalıklara Bulunmaz Nimettir). Sizi, Ailenizi, Gelecek Nesilleri Patolojik Birliktelik Kıskaçlanmasından; Hastalıklara Hamal Olmak Durumundan Koruyacak Tek Güç
Muğla Tecrübeli Jinekolog Doktor
la Yaşam Boyu Sürecek İş Birliği (Hekim Hasta Bağı) Yapmaktır.

Hayat Boyunca Sabit Değişmez Doktor Jinekolog Yani Muğla Jinekolog Hekim Uzman Doktorunuz Olmalıdır. Böylece Tüm Dişilikle İlgili Sağlık Bilgileriniz, Tek Elde + Tek Beyinde Toplanacağından Size Erken Tanı, Etkin Tedaviler Olarak Geri Dönecektir. Muğla Sabit Jinekolog Doktoru Edinmek Başta Woman Sağlığını İyileştirecek; Topyekün Hayat Kalitesini Yaşam Sürenizi (Ömrünüzü) Yükseltecektir.

Kadın Hastanede Hangi Jinekolog Doktor Varsa; Rastgele Randevu Alma Hatasından Vakit Kaybetmeden Derhal Uzaklaşmalıdır. Kıymeti Ölçülemez Değerde Olan Rahim Vajina Sağlığına Sunulan; Ucuzcu Yaklaşımlar, Basit Öneriler, Hurafe Teşvikler Canınızı Sıkan Hastalıklar Fırtınası, Düşkünlük, … Nedeni Bilinmez Sağlık Sorunları Başa Bela Olmadan Değişmeniz Gereklidir. Hastanede Hangi Doktor Varsa Ona Gitme Öğretilmiş Dürtüsünden Aciliyetle Sıyrılmak Zaruridir. Kendinize Her Daim Ulaşabileceğiniz, Konuşabileceğiniz
Muğla Kadın Doğum Uzman Doktor
Bulmanız – Edinmeniz Gerekmektedir. Ayrıca Sabit jinekolog Doktor; Günün Önemli Anında Arayabileceğiniz, Korku Olmadan Soru Sorabileceğiniz, Utanma Yaşamadan TartışmaFikir Alış Verişi Yapabileceğiniz Muğla Jinekolog Hekim Mesut Bayraktar Her Daim Bir Telefon Kadar Uzakta Olacaktır. Dişi Genital Problemlerinize Çare Bulamıyorsanız, Esas Sebep; Aksi İspat Edilene Kadar “Jinekolojik Hastalık” Olabileceğini Hiç Ama Hiç Unutmayınız.

Kadınlarda Jinekolojik Sağlık; Genel Sağlıktan Daha Değerlidir

. Üreme Organlarının Sağlığı; Sırasıyla Anneyi , Fetusu***, Ailesini, Toplumu, Fetus***’dan Olacak Gelecek Nesilleri Yani Küresel Refaha Etkisi Uzanan Kıymettedir. Hanımların, Kızların Sağlığını Önemsemeyip, Rahim Over Vajina Sorunlarınızı Göz Ardı Etmek Büyük Hatadır. Masrafsız Görünen Basitleştirme – Öteleme Tuzaklanmasına Kapılmayınız. Doğru Teşhis Gerçek Tedavi Sunan

Muğla En İyi Kadın Doğum Doktoru

Jinekologlar Arasında Olan Doğum Uzmanı Dr. Mesut Bayraktar Özel Muayenehanesinde Kadirşinas Hastalarını Bekler; Doğum Hastalıkları Kliniği İçerisinde Ultrason Kolposkopi İncelemesi Sıvı Bazlı Servikal Smear Yapılmaktadır. Muayene Randevusu Almak İyi Başlangıçtır. Bugün Tedavi – İyileşmek İstiyorsanız Şimdi Adım Atın. Ömür Boyu Devam Edecek Hekim Hasta BağıGeliştirmek Amacıyla Mesut Bayraktar WhatsApp Online Anında Randevu: 05467740159 Vasıtasıyla İletişime Geçip Jinekoloji Bilim Dalına Kendini Adamış Meslek Ustası Ob&Gyn Operatör Dr Mesut Bayraktar‘a Muayene Olarak Tanışabilirsiniz.

Özel Muayenehane Otele

En Yakın Kadın Doğum Doktoru

Konumundadır.

Hekim Burada Çok Sayıda Hastalığın Teşhisini Klinik Olarak Koyabilmektedir. Başlıklandırmak Gerekir İse; Hekimin Tedavi Yetenekleri;

 • Ayrıntılı Ultrason Ne Zaman Yapılmalı?

 • Muğla II. Düzey Ultrason

 • Muğla Miyom
 • Muğla Servikal Polip
 • Muğla PKOS Tedavisi
 • Yumurtalık’ta İltihap Tedavileri
 • Tekrar Eden Mantar Tedavisi
 • Salfingo – Ooforit Tedavisi
Muğla Kolposkopi İncelemesi Muğla Rahim Ağzında Yara Yapıyorum. Çünkü Dişi Bireyler, Üreme Sisteminin Hastalıklarının; Semptomlarına Hızlı Adaptasyon Evrimi Sergilediğinden; Bunda
 • Toplumsal Kanıt Kuramı Temelli Jinekolojik Ponzi Kitleleri +/-
 • Östrojen Sarhoşluğu +/-
 • Yüksek Cinsel Market Değeri +/-
 • Gencim Güzelim Kusursuz Süperim Genital İnkar Durumu +/-
 • Partnerde Cinsel Feromonal Baskınlığı Kaybetmemek Adına Feminine Hastalıkları İnkar Etmek
Etkin Olup Dişilere Özgü Hastalıkları Hızlı İvmeyle Kronik Yapabilmektedir. Kolposkopi, Smear, HPV İncelemeleri Hekime Burada Kompleks Olmuş Durumlarda Yardımcıdır. Kolposkopi (Kolposkopi Rahim Ağzının Adeta Röntgenidir) HPV Rahim Aldırma Ameliyatı Dirençli Geçmeyen Mantar Hastalığı Infertilite Rahim İltihabı Tedavisi Gebelik Takibi Yasal Süresinde Tıbbi Muğla Kürtaj İşlemi  Menopoz Gençleştirme Miyom Aldırma Ameliyatı Polipektomi Genital Kaşıntı Akıntı Batma Yanma Kanama Ötesine Kadar; Bayanın Yaşamı Boyunca Sağlıklarını Yönlendirmelerine Yardımcıyım. Hanımefendilerin Yanlarında Çalışan Güçlü Sağlık Savunucularına İhtiyacı Var. Mesut Bayraktar Kendisini İdrar Kaçırma Tedavisi Terapötik Muğla Kürtaj İşlemi Muğla Ayrıntılı Ultrason İncelemesi Servikal Smear Kolposkopi Eşliğinde Biyopsi Doğum Kontrol Danışmanlığı Çocuk İstemi Gebelik Takibi  Cerrahi Muğla Kürtaj İşlemi Menopoz Gençleştirme 2. Düzey Ultrason Kolposkopi Eşliğinde Biyopsi Değerlendirmesi Ameliyatı Polipektomi Polip Aldırma Ameliyatı Rahim Sarkması Tedavisi Tanısal Muğla Kürtaj İşlemi Yanında Vajina Sıkılaştırma Rahim Aldırma Ameliyatı Geçmeyen Mantar Hastalığı Rahim İltihabı Tedavisi Vulvar Akıntı Yanma Batma Kaşıntı Kanama Konularında Hastalarımın Yanında Adeta Ortak – Yaver; İhtiyaçların Karşılanmasına, Sorunların Çözülmesinde Profesyonel Yardımcı  Konumda Kendimi Görmekteyim.

Muğla Genital Mezoterapi … Gibi Yaşlanma, Doğumlar , Menopozla İlişkili Hastalıklarla İlgilenmeyim, Tedavilerini de Vermekteyim.

Ek Olarak Sıklıkla Vulvar Bölgeyle İlişkili Olan Skene’s Duct Cyst Hastalıklarının Teşhis & Tedavilerini Planlamaktayım. Bu Planlamalarla Beraber Jinekolog Uzm.Dr. Mesut Bayraktar; Doktorluk Sanat & Zanaatının Bütüncül Olması Gerektiğinin Farkında olup; Bu Farkındalıkla Hastalarımın  Fiziksel Zihinsel Duygusal Sağlıklarını Ele Almaktadır. Tecrübeli Doğum Doktoru Olarak Hastanın Endişelerini Dinlerim. Eğip Bükmeden Yaymadan Sadece Gerçekleri Konuşurum.  Amacım, Her Hastayla, Jinekolojik Sağlıklarıyla İlgili Bakım – İyileşme – Rehabilitasyon Hedeflerini Seçmelerine Önceliklendirmelerine İzin Verecek Şekilde Detaylı Çalışmaktır. İyileşmek İsteyen Bireyle Hayatta Oldukları Yerde Buluşmak Gayesiyle Elimden Geleni Yapıyorum. Elbette Benim Çabamdan Daha Önemlisi Bireyin İyileşmeyi İstemesi + Doğru Tabiple Temas Etmesidir.

Muğla Kürtaj Yukarılarda Sıraladıklarım Dışında

8 Hafta Gebelik Muğla Kürtaj İşlemi ( İstenmeyen Hamilelik)

; Başta Gelmek Üzere Tüm Rahim Over Vajina Vulva Hastalık Durumlarınızı Çözmek Beni Mutlu Edecektir.

Sorunlarınızda Tedaviye Giden Yolu 1 (Bir) mMayene Başlatır. Kadın sağlığını koruma, hastalıkları iyileştirme misyonuna Sahibim ; Rahatlık güvenlik önceliğimdir. Hastayla bireysel ilgilenmek, hastaya uygun tedavi planları sunarım. Muğla ‘da bulunan modern özel muayenehanem konforlu ortam sunar.

Muğla Kadın Doğum Doktorları

Muğla Kadın Doğum Doktoru Özel Muayenehane


Muğla Kadın Doğum Doktoru Jinekolog Mesut Bayraktar
Sıfır Vajinal Akıntı sağlıktır. [1]
* 
Genital Hijyen
sizlik
Genetik Hijyen
i Bozar. 2023 * Herkes Hasta Olur; Herkes
En İyi Hekim
İster. 2022 *
Kadın Hasta İse Evde Huzur Yoktur.
2020 *
Jinekolojik Hastalık Başka Hastalığı Tetiklemiş İse Buna Yüksek Riskli Jinekolojik Hastalık Denir.
2020 *
Kadın Hastalığını Kabul Etmiyorsa Evde Dirlik Yoktur.
*
Gebelikte Tasarruf(Kısıntı) Olmaz. Gebelikte Mal - Mülk Feda Edilir.
*
Kadın Hasta İse Kök Sebep Aksi İspat Edilene Kadar Jinekolojiktir.
*
Gebelik Fizyolojik Dönem DEĞİLDİR. Gebelik Hastalık – Ölüm Riski Barındıran Olağanüstü Dönemdir. Tecrübeli , Öngörüsü Açık Hekime Teslimiyet Gerektirir.
2018 *
Gebelik Hastalıkları, İhmal Edilmiş Jinekolojik Hastalıkların Komplikasyonudur.
*
Gebelik Hastalıkları; Tanısı Konulmamış Jinekolojik Hastalıklardır.
MB, 2016) *
Gebelikte Kazanılacak 1 Puan IQ, Bebeğinizi Başarı Sarmalında Üstlere Taşır.
*
Enfeksiyonla Gezmeyi ''Sorun Görmeyen'' Gebeyi En Mükemmel Sağlık Sistemi Bile Koruyamaz.
*
Rahim; Dayanan - Sabreden - Kolaylık Gösteren - Halden Anlayan Organ Değildir.
* Sıfır Vajinal Akıntı Sağlıktır. Mesut Bayraktar, 2016

Rudolf Virchow; Louis Pasteur, Robert Koch savundukları; hastalıkların mikrop teorisine inanmıyordu. Hastalıkların, dış patojenlerden değil, hücrelerin İçindeki anormal faaliyetlerden kaynaklandığını öne sürdü. Aynı zamanda Max Gerson‘da Hastalık gelişmeden önce metabolik bozulmanın başladığını kitabında yazmıştır.

Mesut Bayraktar ekolleri birleştirerek modifiye ederek meslek İcrasında bulunmaktadır. Tıbbın Papa’sı Virchow’unda haklı olduğunu vurgulamaktadır.
Sıfır Vajina Akıntısı Sağlıktır. [1]

<meta name=”keywords” content=”Hatay Klinik 2. Düzey ultrason yapan en tecrübeli doktor bebeğin detaylı incelenmesi Mesut Bayraktar“>

 1. https://doi.org/10.1002/pd.4084 ↩︎

Çerez Politikası

Son güncellenme: 05/11/2022

Biz, Mesut Bayraktar Özel Muayenehanesi, olarak güvenliğinize önem veriyor ve bu Çerez Politikası ile siz sevgili ziyaretçilerimizi, web sitemizde hangi çerezleri, hangi amaçla kullandığımız ve çerez ayarlarınızı nasıl değiştireceğiniz konularında kısaca bilgilendirmeyi hedefliyoruz.

Sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına, çerezler vasıtasıyla, ne tür kişisel verilerinizin hangi amaçla toplandığı ve nasıl işlendiği konularında, kısaca bilgi sahibi olmak için lütfen bu Çerez Politikasını okuyunuz. Daha fazla bilgi için Gizlilik Politikamıza göz atabilir ya da bizlerle çekinmeden iletişime geçebilirsiniz.

Çerez Nedir?

Çerezler, kullanıcıların web sitelerini daha verimli bir şekilde kullanabilmeleri adına, cihazlarına kaydedilen küçük dosyacıklardır. Çerezler vasıtasıyla kullanıcıların bilgilerinin işleniyor olması sebebiyle, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, kullanıcıların bilgilendirilmeleri ve onaylarının alınması gerekmektedir.

Bizler de siz sevgili ziyaretçilerimizin, web sitemizden en verimli şekilde yararlanabilmelerini ve siz sevgili ziyaretçilerimizin kullanıcı deneyimlerinin geliştirilebilmesini sağlamak adına, çeşitli çerezler kullanmaktayız.

 1. Zorunlu Çerezler

Zorunlu çerezler, web sitesine ilişkin temel işlevleri etkinleştirerek web sitesinin kullanılabilir hale gelmesini sağlayan çerezlerdir. Web sitesi bu çerezler olmadan düzgün çalışmaz.

 1. Performans Çerezleri

Performans çerezleri, ziyaretçilerin web sitesine ilişkin kullanım bilgilerini ve tercihlerini anonim olarak toplayan ve bu sayede web sitesinin performansının geliştirilmesine olanak sağlayan çerezlerdir.

 1. Fonksiyonel Çerezler

Fonksiyonel çerezler, kullanıcıların web sitesine ilişkin geçmiş kullanımlarından yola çıkılarak gelecekteki ziyaretlerinde tanınmalarını ve hatırlanmalarını sağlayan ve bu sayede web sitelerinin kullanıcılara dil, bölge vb. gibi kişiselleştirilmiş bir hizmet sunmasına olanak tanıyan çerezlerdir.

 1. Reklam Çerezleri

Reklam çerezleri, üçüncü taraflara ait çerezlerdir ve web sitelerinde ziyaretçilerin davranışlarını izlemek için kullanılırlar. Bu çerezlerin amaçları, ziyaretçilerin ihtiyaçlarına yönelik ilgilerini çekecek reklamların gösterilmesine yardımcı olmaktır ve sorumluluğu çerez sahibi üçüncü taraflara aittir.

Çerezler İle İşlenen Kişisel Veriler Nelerdir?

Kimlik (isim, soy isim, doğum tarihi vb.) ve iletişim (adres, e-posta adresi, telefon, IP, konum vb.) bilgileriniz tarafımızca, çerezler (cookies) vasıtasıyla, otomatik veya otomatik olmayan yöntemlerle ve bazen de analitik sağlayıcılar, reklam ağları, arama bilgi sağlayıcıları, teknoloji sağlayıcıları gibi üçüncü taraflardan elde edilerek, kaydedilerek, depolanarak ve güncellenerek, aramızdaki hizmet ve sözleşme ilişkisi çerçevesinde ve süresince, meşru menfaat işleme şartına dayanılarak işlenecektir.

Çerezler Hangi Amaçla Kullanılmaktadır?</b >

Web sitemizde, şüpheli eylemlerin tespiti yoluyla güvenliğin sağlanması, kullanıcıların tercihleri doğrultusunda işlevsellik ve performansın artırılması, ürünlerin ve hizmetlerin geliştirilmesi ve kişiselleştirilmesi ile bu hizmetlere ulaşımın kolaylaştırılması, sözleşmesel ve hukuki sorumlulukların yerine getirilmesi amaçlı çerezler kullanmaktadır. Ayrıca kullanıcıların daha geniş kapsamlı hizmet sağlayıcılar ile buluşturulabilmesi amacıyla reklam çerezleri ve üçüncü taraflarla bilgi paylaşımı da söz konusudur.

Çerezler Nasıl Yönetilmektedir?</b >

Tüm bu açıklamalardan sonra, hangi çerezlerin kullanılacağı konusu, tamamen kullanıcılarımızın özgür iradelerine bırakılmıştır. Çerez tercihlerinizi, tarayıcınızın ayarlarından silerek ya da engelleyerek, web sitemize adım attığınız anda yönetebilir ya da gelecekte, istediğiniz zaman bu ayarları değiştirebilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamıza göz atabilir ya da bizlerle mesut-bayraktar@hotmail.com e-mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Kullanım Koşulları

Sevgili ziyaretçimiz, lütfen https://muglakadindogum.net web sitemizi ziyaret etmeden önce işbu kullanım koşulları sözleşmesini dikkatlice okuyunuz. Siteye erişiminiz tamamen bu sözleşmeyi kabulünüze ve bu sözleşme ile belirlenen şartlara uymanıza bağlıdır. Şayet bu sözleşmede yazan herhangi bir koşulu kabul etmiyorsanız, lütfen siteye erişiminizi sonlandırınız. Siteye erişiminizi sürdürdüğünüz takdirde, koşulsuz ve kısıtlamasız olarak, işbu sözleşme metninin tamamını kabul ettiğinizin, tarafımızca varsayılacağını lütfen unutmayınız.

https://muglakadindogum.net web sitesi Mesut Bayraktar Özel Muayenehanesi tarafından yönetilmekte olup, bundan sonra SİTE olarak anılacaktır. İşbu siteye ilişkin Kullanım Koşulları, yayınlanmakla yürürlüğe girer. Değişiklik yapma hakkı, tek taraflı olarak SİTE’ye aittir ve SİTE üzerinden güncel olarak paylaşılacak olan bu değişiklikleri, tüm kullanıcılarımız baştan kabul etmiş sayılır.

Gizlilik

Gizlilik, ayrı bir sayfada, kişisel verilerinizin tarafımızca işlenmesinin esaslarını düzenlemek üzere mevcuttur. SİTE’yi kullandığınız takdirde, bu verilerin işlenmesinin gizlilik politikasına uygun olarak gerçekleştiğini kabul edersiniz.

Hizmet Kapsamı

Mesut Bayraktar Özel Muayenehanesi olarak, sunacağımız hizmetlerin kapsamını ve niteliğini, yasalar çerçevesinde belirlemekte tamamen serbest olup; hizmetlere ilişkin yapacağımız değişiklikler, SİTE’de yayınlanmakla yürürlüğe girmiş sayılacaktır.

Telif Hakları

SİTE’de yayınlanan tüm metin, kod, grafikler, logolar, resimler, ses dosyaları ve kullanılan yazılımın sahibi (bundan böyle ve daha sonra “içerik” olarak anılacaktır) Mesut Bayraktar Özel Muayenehanesi olup, tüm hakları saklıdır. Yazılı izin olmaksızın site içeriğinin çoğaltılması veya kopyalanması kesinlikle yasaktır.

Genel Hükümler

Kullanıcıların tamamı, SİTE’yi yalnızca hukuka uygun ve şahsi amaçlarla kullanacaklarını ve üçüncü kişinin haklarına tecavüz teşkil edecek nitelikteki herhangi bir faaliyette bulunmayacağını taahhüt eder. SİTE dâhilinde yaptıkları işlem ve eylemlerindeki, hukuki ve cezai sorumlulukları kendilerine aittir. İşbu iş ve eylemler sebebiyle, üçüncü kişilerin uğradıkları veya uğrayabilecekleri zararlardan dolayı SİTE’nin doğrudan ve/veya dolaylı hiçbir sorumluluğu yoktur.
SİTE’de mevcut bilgilerin doğruluk ve güncelliğini sağlamak için elimizden geleni yapmaktayız. Lakin gösterdiğimiz çabaya rağmen, bu bilgiler, fiili değişikliklerin gerisinde kalabilir, birtakım farklılıklar olabilir. Bu sebeple, site içerisinde yer alan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği ile ilgili tarafımızca, açık veya zımni, herhangi bir garanti verilmemekte, hiçbir taahhütte bulunulmamaktadır.
SİTE’de üçüncü şahıslar tarafından işletilen ve içerikleri tarafımızca bilinmeyen diğer web sitelerine, uygulamalara ve platformlara köprüler (hyperlink) bulunabilir. SİTE, işlevsellik yalnızca bu sitelere ulaşımı sağlamakta olup, içerikleri ile ilgili hiçbir sorumluluk kabul etmemekteyiz.
SİTE’yi virüslerden temizlenmiş tutmak konusunda elimizden geleni yapsak da, virüslerin tamamen bulunmadığı garantisini vermemekteyiz. Bu nedenle veri indirirken, virüslere karşı gerekli önlemi almak, kullanıcıların sorumluluğundadır. Virüs vb. kötü amaçlı programlar, kodlar veya materyallerin sebep olabileceği zararlardan dolayı sorumluluk kabul etmemekteyiz.
SİTE’de sunulan hizmetlerde, kusur veya hata olmayacağına ya da kesintisiz hizmet verileceğine dair garanti vermemekteyiz. SİTE’ye ve sitenin hizmetlerine veya herhangi bir bölümüne olan erişiminizi önceden bildirmeksizin herhangi bir zamanda sonlandırabiliriz.


Sorumluluğun Sınırlandırılması

SİTE’nin kullanımından doğan zararlara ilişkin sorumluluğumuz, kast ve ağır ihmal ile sınırlıdır. Sözleşmenin ihlalinden doğan zararlarda, talep edilebilecek toplam tazminat, öngörülebilir hasarlar ile sınırlıdır. Yukarıda bahsedilen sorumluluk sınırlamaları aynı zamanda insan hayatına, bedeni yaralanmaya veya bir kişinin sağlığına gelebilecek zararlar durumunda geçerli değildir. Hukuken mücbir sebep sayılan tüm durumlarda, gecikme, ifa etmeme veya temerrütten dolayı, herhangi bir tazminat yükümlülüğümüz doğmayacaktır.

Uyuşmazlık Çözümü: İşbu Sözleşme’nin uygulanmasından veya yorumlanmasından doğacak her türlü uyuşmazlığın çözümünde, Türkiye Cumhuriyeti yasaları uygulanır; Muğla Adliyesi Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

Gizlilik Politikası

Güvenliğiniz bizim için önemli. Bu sebeple bizimle paylaşacağınız kişisel verileriz hassasiyetle korunmaktadır.

Biz, Mesut Bayraktar Özel Muayenehanesi, veri sorumlusu olarak, bu gizlilik ve kişisel verilerin korunması politikası ile, hangi kişisel verilerinizin hangi amaçla işleneceği, işlenen verilerin kimlerle ve neden paylaşılabileceği, veri işleme yöntemimiz ve hukuki sebeplerimiz ile; işlenen verilerinize ilişkin haklarınızın neler olduğu hususunda sizleri aydınlatmayı amaçlıyoruz.

Toplanan Kişisel Verileriniz, Toplanma Yöntemi Ve Hukuki Sebebi

IP adresiniz ve kullanıcı aracısı bilgileriniz, sadece analiz yapmak amacıyla ve çerezler (cookies) vb. teknolojiler vasıtasıyla, otomatik veya otomatik olmayan yöntemlerle ve bazen de analitik sağlayıcılar, reklam ağları, arama bilgi sağlayıcıları, teknoloji sağlayıcıları gibi üçüncü taraflardan elde edilerek, kaydedilerek, depolanarak ve güncellenerek, aramızdaki hizmet ve sözleşme ilişkisi çerçevesinde ve süresince, meşru menfaat işleme şartına dayanılarak işlenecektir.

Kişisel Verilerinizin İşlenme Amacı

Bizimle paylaştığınız kişisel verileriniz sadece analiz yapmak suretiyle; sunduğumuz hizmetlerin gerekliliklerini en iyi şekilde yerine getirebilmek, bu hizmetlere sizin tarafınızdan ulaşılabilmesini ve maksimum düzeyde faydalanılabilmesini sağlamak, hizmetlerimizi, ihtiyaçlarınız doğrultusunda geliştirebilmek ve sizleri daha geniş kapsamlı hizmet sağlayıcıları ile yasal çerçeveler içerisinde buluşturabilmek ve kanundan doğan zorunlulukların (kişisel verilerin talep halinde adli ve idari makamlarla paylaşılması) yerine getirilebilmesi amacıyla, sözleşme ve hizmet süresince, amacına uygun ve ölçülü bir şekilde işlenecek ve güncellenecektir.

Toplanan Kişisel Verilerin Kimlere Ve Hangi Amaçlarla Aktarılabileceği

Bizimle paylaştığınız kişisel verileriniz; faaliyetlerimizi yürütmek üzere hizmet aldığımız ve/veya verdiğimiz, sözleşmesel ilişki içerisinde bulunduğumuz, iş birliği yaptığımız, yurt içi ve yurt dışındaki 3. şahıslar ile kurum ve kuruluşlara ve talep halinde adli ve idari makamlara, gerekli teknik ve idari önlemler alınması koşulu ile aktarılabilecektir.

Kişisel Verileri İşlenen Kişi Olarak Haklarınız

KVKK madde 11 uyarınca herkes, veri sorumlusuna başvurarak aşağıdaki haklarını kullanabilir:

Kişisel veri işlenip işlenmediğini öğrenme,
Kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,
Kişisel verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,
Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,
Kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme,
Kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme,
(e) ve (f) bentleri uyarınca yapılan işlemlerin, kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,
Kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması hâlinde zararın giderilmesini talep etme, haklarına sahiptir.

Yukarıda sayılan haklarınızı kullanmak üzere mesut-bayraktar@hotmail.com üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İletişim

Sizlere hizmet sunabilmek amaçlı analizler yapabilmek için, sadece gerekli olan kişisel verilerinizin, işbu gizlilik ve kişisel verilerin işlenmesi politikası uyarınca işlenmesini, kabul edip etmemek hususunda tamamen özgürsünüz. Siteyi kullanmaya devam ettiğiniz takdirde kabul etmiş olduğunuz tarafımızca varsayılacak olup, daha ayrıntılı bilgi için bizimle mesut-bayraktar@hotmail.com e-mail adresi üzerinden iletişime geçmekten lütfen çekinmeyiniz.

Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Sitede bulunan metin ve/veya görsel içerikler reklam amacı gütmemekte olup, ön bilgilendirme amacı taşımaktadır. Bu görsel ve/veya metin içerikler hiç bir tıbbi ya da evde uygulamaya dayanak oluşturmaz. Bu siteyi ziyaret eden kişiler yasal uyarı metninde yer alan hususları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Site içeriğinin tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir.

Gizlilik tercihleri sayfası

Web sitemdeki makalelerin büyük kısmının içeriklerinin telif hakkı Jinekolog Op. Dr. Mesut Bayraktar’a aittir. Makalelerin büyük kısmı hak sahipliğinin tescili amacıyla elektronik imzalı zaman damgalıdır. Sitemdeki makalelerin kopyalanarak veya özetlenerek izinsiz şekilde başka web sitelerinde yayınlanması halinde hukuki ve cezai işlem yapılacaktır. Kişisel Verilerin Korunması Kanununu Sınırlı Sorumluluk Beyanı Web sitemizin içeriği, ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. Web sitemizin içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Sitede kanun içeriğine aykırı ilan ve reklam yapma kastı bulunmamaktadır. Her Ne Amaçla Olursa Olsun, Mesut Bayraktar’ın Yazılı İzni Olmadan, Kişisel & Mesleki Fotograflarının; Kopyalanması, Ekran Görüntüsünün Alınması, Download Edilmesi, Fotografının Çekilmesi ,Saklanması, Yayınlanmasına, İyi – Faydalı, Kötü & Art Niyetli Amaçlar için Kullanılmasına İzin Vermiyorum. İzinsiz Tüm Kullanım, Paylaşım, Kopyalanma, Saklama Ve Benzeri Durumda Suç Duyurusunda Bulunulacak ve de ‘ Telif Hakkı ‘ Talep Edilecektir.